Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Skrót relacji z Sejm… o Minister zdrowia i statys…
  Bogdan o Na Dolnym Śląsku odnaleziono s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Rozmowy małżeńskie Wielomskich 1: AfD

Posted by Marucha w dniu 2018-01-04 (Czwartek)

Od Redakcji: W dn. 18-19 XII 2017 roku z wizytą w Polsce przebywał prof. Jörg Meuthen – europoseł i przewodniczący Alternative für Deutschland. W trakcie wizyty niemiecki gość miał odczyt w Sejmie RP na temat niepożądanych skutków wprowadzenia euro. Na odczycie w Sejmie byli min. Magdalena Ziętek-Wielomska i Adam Wielomski.

Adam Wielomski: Spotkanie oceniam jako interesujące. Prof. Meuthen zrobił na mnie dobre wrażenie, odległe od medialnego wizerunku AfD jako partii ekstremistycznej, populistycznej i „neonazistowskiej”.

Całkowicie zgadzam się także z centralną tezą jego wykładu, że euro służy drenażowi krajów południowej Europy przez Niemcy, napędzając tutejszą koniunkturę dla banków i wielkich korporacji, przy czym za długi państw południowych – których one same nie są władne spłacić – ostatecznie płaci niemiecki podatnik. Jest to mechanizm mający na celu wzbogacenie garści niemieckich bankierów i przemysłowców, kosztem narodów śródziemnomorskich i niemieckiej klasy średniej. To spełnienie ideału niemieckiej SPD stworzenia socjalizmu opartego na sojuszu wielkiego kapitału z państwem, aby zmarginalizować klasę średnią, którą partia ta traktuje jako wroga swojej koncepcji świata.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Muszę zaznaczyć, że tak wyraźnie tezę tę sformułował dopiero wtedy, kiedy został „przyciśnięty do muru” przez jednego z uczestników imprezy. Ogólny wydźwięk samego referatu był taki, że w perspektywie krótkofalowej niemiecka gospodarka korzysta z opisanego przez Ciebie mechanizmu. Docelowo ktoś będzie musiał spłacić te długi, czyli niemieccy obywatele, natomiast o dużych korporacjach nie wspominał.

Uważam, że tak naprawdę chodziło mu o coś innego. Po pierwsze, Niemcy boją się, że kryzys w strefie euro może doprowadzić do rozpadu UE, co byłoby dla nich całkowitą klęską. Prelegent podkreślał, że jest przeciwnikiem euro, ale nie wspólnego rynku, który przyczynił się do tego, że Niemcy stały się eksportowym mistrzem świata. Druga kwestia jest jeszcze ważniejsza. Meuthen przyznał w odpowiedzi na moje pytanie, że Helmut Kohl zgodził się na rezygnację z niemieckiej marki w zamian za zgodę Francji na zjednoczenie Niemiec. Wprowadzenie euro miało być kagańcem dla Niemiec, które po zjednoczeniu mogłoby szybko stać się europejskim hegemonem.

Powrót Niemców do swojej waluty oznaczałby de facto złamanie umowy z Francją, zwykłe oszustwo. Na tym etapie niemiecka chadecja nie może głosić takich postulatów – w końcu Kohl zgodził się na ten układ – więc robi to AfD, która być może właśnie po to powstała, by mówić to, czego oficjalnym władzom Niemiec mówić nie wypada.

AW: Nasza różnica zdań odnośnie AfD jest dość duża. Nie zgadzam się z Twoim poglądem, że partia ta wyraża „nieoficjalne” stanowisko elit politycznych. To zdecydowanie partia antystemowa, w której winniśmy zobaczyć ruch autentycznie opozycyjny. Mam nadzieję, że AfD nie będzie forum wyrażania resentymentów pangermańskich, lecz stanie się wyrazem niezadowolenia niemieckiej klasy średniej, która powoli biednieje, właśnie w wyniku zjawiska opisanego przez Meuthena.

MZ: Oczywiście, że jest to partia antysystemowa, ale ważniejsze jest wskazanie na to, jakich Niemiec chce AfD. Część niemieckich elit już zrozumiała, że przyszłość należy do silnych państw narodowych i chce zrzucić z siebie brukselski kaganiec, ale zachować korzyści związane z europejską gospodarką wielkoobszarową. Meuten wprost powiedział: wspólny rynek – tak, wspólna infrastruktura i polityka dotycząca bezpieczeństwa wewnętrznego – tak. Ale dotrzymanie słowa Francji – nie. Przede wszystkim: pozostając w sferze euro Niemcy muszą ponosić także negatywne skutki swojego ekspansjonizmu gospodarczego. Po powrocie do swojej waluty będą mogły już bezkarnie korzystać ze swojej przewagi gospodarczej.

Magdalena Ziętek-Wielomska
Adam Wielomski
Myśl Polska, nr 1-2 (1-7.01.2018)

Komentarzy 10 do “Rozmowy małżeńskie Wielomskich 1: AfD”

 1. Cyborg said

  Stawiam „lajka” za wpis.

 2. VA said

  UE rozpadnie się na dwie części i będzie istnieć jedynie na papierze.

  Co daj Boże amen.
  Admin

 3. Re: Artykul…

  Dogmat w cyrkulacji srodkow finansowych (gotowki), ktora lustrzanie przypomina cyrkulacje obiegu krwi w czlowieku jednego (jedynego) rodzaju (np: „A”) NIE WOLNO MIESZAC z innym rodzajem krwi (np: „B”), bo sila rzeczy nastapi KONFLIKT.

  I jesli ktokolwiek pieprzy o wprowadzaniu „jewRO”, czy innej waluty do polskiego obiegu, to ten jest albo skonczonym idiota, albo skurwionym gojem, albo zwyklmy zydowskim oszustem…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Kar said

  ..no dobrze, zalozmy, ze sie rozpadnie.., a czy zwroca nam co nasze…naszego D. Tusku np. ?

 5. karlik said

  Ponieważ już przed laty Kopernik udowodnił ” gorszy pieniądz wypiera lepszy” (Prawo Kopernika-Greshama) jest rzeczą normalną, że w Polsce będzie €..
  Nie ma co się łudzić, że w Polsce nie będzie „Ełra”, będzie i to szybciej niż nam się wydaje..
  To tak jakby twierdzić, że ziemia jest płaska..
  .https://www.youtube.com/watch?v=zqkRvsXOlrA

 6. provincjal said

  No dobra człowieku, udowodnij niedowiarkowi, że Ziemia jest okrągła, dowody please !

  ——-
  Pan żyjesz na płaskiej ziemi, ja na kulistej (geoidalnej) – i nie ma się o co spierać.
  Admin

 7. Marek B said

  //Całkowicie zgadzam się także z centralną tezą jego wykładu, że euro służy drenażowi krajów południowej Europy przez Niemcy, napędzając tutejszą koniunkturę dla banków i wielkich korporacji, przy czym za długi państw południowych – których one same nie są władne spłacić – ostatecznie płaci niemiecki podatnik.//

  Ładnie mówi się na to: GROSSRAUMWIRTSCHAFT.

  Dzięki euro drenowana jest nie tylko Europa południowa ale także wschodnia. Taka polityka gospodarcza umożliwia powrót Niemiec do Prus, Wielkopolski czy na Śląsk. Jörg Meuthen nie musi tego mówić głośno, zwłaszcza w Breslau, ale myślę że Wielomscy to rozumieją.

  Żydzi drukują euro a posłuszni i zdyscyplinowani Niemcy, psy łańcuchowe judejskiego imperializmu, są takiej polityki beneficjentami. Czasami tylko muszą podarować tworowi syjonistycznemu parę łodzi podwodnych, drobiazg… Wielomscy, jak będą mówili, a zwłaszcza nie-mówili to co trzeba, to też im skapnie, choć może nie łódź podwodna.

  Nawet jak Eurosojuz się rozpadnie, to Polska nie jest zdolna do samodzielnego istnienia jako państwo. 3RP to nie jest PRL. Nie produkuje samochodów, żadnych maszyn, wkrótce nie będzie produkować dość węgla na prąd. Największą dziedziną polskiej „gospodarki” jest podobno transport ciężarowy. Te ciężarówki wożą niemieckie towary. Polska jest wyłącznie kolonią gospodarczą Niemiec i rozpad Eurosojuza nic tutaj nie zmieni, może tylko boleśnie unaocznić pewne realia.

 8. Do 7.Polska jest zdolna do samodzielnego istnienia jako państwo.Posiada złoża i bogactwa o które trwa , za kulisami wojna.

  Nawet kombajny dla górnictwa tak jak auta, polscy specjaliści,są w stanie skonstruować i produkować.

  Do dzisiaj produkcja maszyn i aut,tylko polskich konstruktorów jest zakazana i zabroniona.

  „Tata” nie jest wieczna tak jak jej hutnictwo i produkcja stali w Polsce.

  Brakuje tylko odważnych,którzy nie boją się Mosadu i CIA,.Brakuje odważnych wprowadzających państwo Polska,w strefę systemu państwa neutralnego,współpracującego ze wschodem i zachodem.

  Gdyby tylko powstało,legalne,zobowiązujące dla prawa,referendum,w którym mieszkańcy Polski,zagłosowałi by za neutralnością Polski…

  Jestem przekonany że 90 % mieszkańców Polski,chce Polski jako państwa neutralnego, podobnego do Szwajcarii czy też Szwecji (neutralność).

  Trzeba pokazać światu, nawet gdyby EU czy USA były by przeciw,że Polska, chce i może być państwem neutralnym.

  Rosja już raz proponowała neutralność Polski.USA i Wielka Brytania były przeciw. Z takiej oferty skorzystała Austria.

  Przygotowujemy referendum?

 9. Marek B said

  @ Marek Lipski

  Nie będę z Panem polemizował bo się z Panem zgadzam.

  Cała polska gospodarka została ROZMYŚLNIE zniszczona. Referendum to na pewno jest pomysł, ale sama wola ludu, nawet świadomego ludu, nie wystarczy. System jest na to przygotowany. Polecam ten artykuł: https://www.henrymakow.com/2018/01/Charles-Haughey.html Autor przypomina morderstwa Olafa Palmego czy Jorga Haidera. System ma wiele instrumentów kontroli.

 10. Rokitnik said

  P/Lipski… To bardzo optymistyczna wersja powolania POLSKI jako niezaleznego, suwerennego BYTU Panstwowego? Oczywiscie – zakladajac optymistycznie ze LUD na miejscu tego chce(?) to znaczy jest SWIADOMY ( hi hi hi )….nic z tego nie wyniknie, albowiem pierwszym krokiem w tym kierunku MUSI byc wyeliminowanie OBCYCH etnicznie nacji. A TO, moze sie stac wylacznie wowczas gdy komus SILNIEJSZEMU z bliska lub z daleka – bedzie sie ta koncepcja PODOBALA? Jak narazie …takich altruistow, po prostu nie widac na daleeeeekim horyzoncie dziejowym !!
  Nam Polakom, nie to ze nic nie wychodzi. MY mamy te przypadlosc we krwi, ze NIE umiemy myslec perspektywicznie,/ brak ELIT, bo parobasow i szabes gojow az nadto / nie na rok czy dwa ( partyjniactwo ) – ale 50 i wiecej lat do przodu !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.