Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mroczne sekrety Owsiaka wyszły na jaw! Tego nie wiedzieli fani WOŚP.

Posted by Marucha w dniu 2018-01-09 (Wtorek)

[Jakby chcieli, to by się dowiedzieli. Ale polactfo nie chce wiedzieć. Niczego, co zakłóciło by im święty spokój imbecyla – admin]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z roku na rok wzbudza coraz większe kontrowersje. Często niejasny sposób rozliczania się z zagospodarowania środków rodzi setki domysłów.

Na początku lat 90. powstała inicjatywa pt. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy. Publiczne media i lewicowo-liberalni politycy przez lata z zaskakującym zaangażowaniem i za darmo – przynajmniej oficjalnie – promowali Jerzego Owsiaka i jego fundację.

Z czasem WOŚP i inicjatywy pokrewne, jak organizowany latem Woodstock, zaczęły się upolityczniać. Na scenę zapraszano m.in. polityków PO, jak Bronisław Komorowski. Owsiak przy okazji promuje też aborcję, multikulturalizm i homoseksualizm.

Postawiony na czele WOŚP Jurek Owsiak stał się etatowym funkcjonariuszem systemu, wypromowanym tuż po tzw. transformacji ustrojowej, który potrafił młodym ludziom wbijać do głowy odpowiedni przekaz polityczno-ideologiczny. Tak, Owsiak jest kimś w rodzaju „oficera politycznego”. Nie jest w końcu przypadkowy chociażby dobór gości, w tym polityków, jakich zapraszał na Przystanek Woodstock.

Finał 14 stycznia, a już przyznali sobie wynagrodzenia

Teraz na jaw wychodzą fakty, które szokują nawet dotychczasowych zwolenników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – bo to przecież o niej najwięcej mówi się w bieżącym okresie.

Jak co roku w styczniu Jerzy Owsiak organizuje zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jej zorganizowanie w tym roku pieniędzy jeszcze nie ma. Koszty zostaną pokryte z… datków wrzucanych do puszek. To sumy liczone w milionach! Koszt organizacji zbiórki oceniono na… 4,5 miliona złotych.

Co ciekawe, dzieci na mrozie, które angażują się jako wolontariusze, będą zbierały też na wynagrodzenia dla założycieli WOŚP.

Ponadto portal Kontrowersje.net donosi, że przez ostatnich 6 lat blisko 50 milionów złotych trafiło do podziału dla rodziny Owsiaków. Wielu mówi „nieważne, ważne że pomagają szpitalom”.

[Ich „pomoc” to piardnięcie komara w porównaniu z wkładem państwa – admin]

Faktem jest jednak, że gdyby przeciętny Kowalski założył podobną fundację i chciał przekazywać na chorych całość, a nie jedynie nieco ponad połowę zebranych środków, to elity III RP i media głównego nurtu nie promowałyby inicjatywy z takim zaangażowaniem, poświęcając czas antenowy wart miliony zł.

@kontrowersje
23 Finał WOŚP, ostatni zgodnie z prawem rozliczony Finał WOŚP. Kwota rozliczenia potwierdzona DOKUMENTEM to 36 258 573,58. Rekord 23 Finału to 53 109 702,83. Pytania o resztę kasy w ramach dostępu do inf. publicznej rozpatrzone odmowie, 13 wyroków WSA i NSA. #KoronaOwsiaka
16:07 – 8.01.2018

Magdalena Derucka
https://wrealu24.pl

Komentarzy 28 do “Mroczne sekrety Owsiaka wyszły na jaw! Tego nie wiedzieli fani WOŚP.”

 1. Re: Artykul…
  A ja mam wciaz nadzieje (tak wiem, „matka glupich”), ze przyjdzie taki jeden, ktory wszystkim s…synom I k…rwom „odrabie ryj” od koryta I wreczy lopate I taczke…a reszte wstawi za „stalowe firanki”…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Premizlaus said

  No to znaleźli w końcu ten słoik, czy nie?

 3. _ said

  .https://www.youtube.com/watch?v=CvotF89wvW4

 4. Kapsel said

  ……Finał 14 stycznia, a już przyznali sobie wynagrodzenia…….

  Tajemnice WOŚP: żona Owsiaka podpisała uchwałę o zatrudnieniu żony Owsiaka. Pensja – 9 tys. zł

  Bloger Matka Kurka opublikował uchwałę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynika z niej, że żona Jerzego Owsiaka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, należała do grona osób, które podjęły decyzję o jej zatrudnieniu w fundacji na stanowisku prezesa. Z pensją 9 tysięcy złotych.

  Matka Kurka wskazuje, że kwota 9 tysięcy zł to jedynie początek: ”
  …następnie podwyżki i premie w kolejnych latach. Kwotą bazową jest 9 tysięcy przyznane w roku 2002, ale w 2012 mamy już 13 850. Licząc średnio, za lata 2002 do 2012 spokojnie wyjdzie nam minimum 1 300 000 złotych”.

  Piotr Wielgucki, czyli bloger Matka Kurka, kilka dni temu opisał również nowy pomysł Jerzego Owsiaka, a więc stworzenie firmy „Jasna Sprawa”. Poza tym zwrócił uwagę na „ministerialny” styl życia Owsiaków.
  „Daję głowę, że roczne utrzymanie Owsiaków przez podatników i donatorów, wiele nie odbiega od poziomu ministrów napychających się u „Sowy”, że o zwykłych posłach nawet nie warto wspominać. Zresztą same ich pensje są ministerialne”
  – zauważa.

  Warto też zauważyć, że – jak już pisaliśmy (teksty poniżej), coraz więcej osób i instytucji wycofuje się ze sponsorowania imprezy Owsiaka lub dokładania do niej. Ostrołęka, Poznań, Elbląg… Lista wkrótce może być znacznie dłuższa

  http://niezalezna.pl/62923-tajemnice-wosp-zona-owsiaka-podpisala-uchwale-o-zatrudnieniu-zony-owsiaka-pensja-9-tys-zl

 5. Maverick said

  Kształciuszki jeden poprzez drugiego się przechwalają, że na złość mamie dają więcej Owsiakowi. Temu naszemu lewactwu odbija i ogłupiają społeczeństwo agitkami jak WOŚP.
  Jakie to szlachetne, ale mnie to wygląda tylko na przechwałki i sknerstwo, bo jak wypowiadają się co niektórzy blisko 25 milionów kocha Owsiaka a tylko zebrał 53 miliony to wynik tego całego zamieszania bardzo słaby według moich rachunków jeżeli potroili swoje wrzuty do puszki to 25 000 000 razy skromne 100 złotych to powinno być 2 500 000 000. Bazuję to przeczytaniu niektórych lewackich forów zwolenników Owsika.

  Po odtrąceniu wynagrodzeń i innych kosztów nawet mniej.

  @kontrowersje
  23 Finał WOŚP, ostatni zgodnie z prawem rozliczony Finał WOŚP. Kwota rozliczenia potwierdzona DOKUMENTEM to 36 258 573,58. Rekord 23 Finału to 53 109 702,83. Pytania o resztę kasy w ramach dostępu do inf. publicznej rozpatrzone odmowie, 13 wyroków WSA i NSA. #KoronaOwsiaka
  16:07 – 8.01.2018

  Polskie lewactwo próbujące stworzyć nowego bożka, proszę dawać trochę więcej następnym razem aby wstydu nie było.

  Czy wy nie potraficie zrobić fundacji która by w całości przekazywała wszystko na zakup sprzętu, przecież jesteście kształceni?

  Tak im podsumowałem ich pychę o przechwałkach wyczynami Owsika.

 6. Kapsel said

  Mamy rekord! Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków!

  Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny. Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę. Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami. Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0. Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości. Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup „Złoty Melon” => Firma krzak „Mrówka Cała”.

  Co Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak sami sobie podpisują i wypłacają?
  Raty 0%, wynagrodzenie nawet do 400 euro na godzinę, czyli radosna księgowość Złotego Melona
  Czytaj dalej

  http://kontrowersje.net/tagi/lidia_nied_wiedzka_owsiak

 7. Kapsel said

  8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury

  Kompendium „Wielkiej Ściemy”! 13 groszy do puszki 24 Finału WOŚP i portfela Jerzego O.!

  http://kontrowersje.net/tagi/z_oty_melon

 8. Puszki powinny być dwie: Na chore dzieci i Na Owsiaka. Wtedy będzie uczciwie.

 9. Romank said

  Chcacemu….nie dzieje sie krzywda!

 10. R cz said

  Wescie I sie odp….cie sie of Owsiaka. A coz takiego zrobiliscie w swoim zyciu zeby pomagac bliznim.

 11. Kapsel said

  Jerzy Owsiak: Oszust czy Filantrop ?

  Do rozpoczęcia akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka miesięcy. Już teraz powinniśmy zastanowić się, czy wrzucić do puszki złotówki i czy w ogóle uczestniczyć w tym projekcie.

  Skąd takie kontrowersje ?

  Jerzy Owsiak uczestniczy w procesie sądowym, jako oskarżyciel. Z powództwa prywatnego (prywatny akt oskarżenia) oskarżył blogera „Matka Kurka” o propagowanie kłamstw w sprawie swojej działalności związanej z WOŚP. Bloger oskarża go o oszustwa związane z pieniędzmi, które dostał od społeczeństwa i firm. Wbrew pozorom, powinna być to łatwa sprawa dla Jurka Owsiaka, pod warunkiem, że nie ma nic do ukrycia.

  Sprawa jest o tyle ciekawa, że proces trwa od dłuższego czasu z winy…Jurka Owsiaka, który mimo zaleceń sądu odmawia ujawnienia ksiąg rachunkowych związanych z firmami pracującymi dla fundacji.

  Czy Pan Owsiak ma coś do ukrycia ?

  Bardzo ważną sprawą jest fakt, że rozprawa toczy się w Sądzie Rejonowym w Złotoryi, a sędzia jest bezstronny. Nie ulega presji wizerunkowi, jaki zbudował Jerzy Owsiak.

  O co w tym procesie chodzi ?

  Bloger o pseudonimie „Matka Kurka” – Piotr Wielgucki oskarża Jurka Owsiaka o sprytny mechanizm malwersacji milionów złotych, zebranych ze zbiórek społecznych i z działalności firm. Twierdzi, że pieniądze z WOŚP, trafiają do dwóch innych spółek: „Złoty Melon” i „Mrówka Cała”. Następnie dokonywane są dziwne przelewy, czyli wysysanie z fundacji publicznych pieniędzy.

  Jurek Owsiak „posiada” trzy firmy:

  Fundacja WOŚP – spółka matka.

  Prezesem zarządu jest Jerzy Owsiak, a żona pana Owsiaka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jest dyrektorem finansowym i członkiem zarządu. Fundacja działa w ramach Organizacji Pożytku Publicznego, a zatem jest objęta „Ustawą o dostępie do informacji publicznej”. Fundacja zatrudnia 33 osoby. Wynagrodzenia to około 1,5 mln złotych.

  „Złoty Melon” – słup, czyli podłożona firma.

  Członkiem i prezesem zarządu jest Jerzy Owsiak. Zatrudnił siebie jako dyrektora graficznego. Pani Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zatrudniona została jako dyrektor finansowy i medyczny. Firma organizuje koncert – przystanek Woodstock i finał WOŚP. Jest również pośrednikiem pomiędzy WOŚP a firmami, które wykonują usługi dla fundacji. W 2012 roku kwota przychodu firmy wynosiła około 14 mln złotych. Z tego 10 mln zł to usługi obce. Okazuje się, że Złoty Melon nie wykonuje żadnych usług, a jest tylko „słupem” – pośrednikiem, który za swoją pracę otrzymuje pieniądze.

  Wynagrodzenia za osiem osób zatrudnionych w firmie to jeden milion złotych. Koszty administracyjne to 800 tys. złotych.

  „Mrówka Cała” – słup, czyli podłożona firma.

  Właścicielem firmy jest żona Pana Owsiaka Lidia Niedźwiedzka Owsiak.

  Ciekawym procederem, jaki opisuje na swoim blogu kontrowersje.net, Piotr Wielgucki jest wynajem nieruchomości pod działalność firmy. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisała umowę na wynajęcie lokalu o powierzchni 368 m za 12 500 złotych netto, czyli 15250 brutto. Czytamy na blogu: „Na przykład w czerwcu 2010 roku pani Lidia skasowała WOŚP na 14 138,62 złotych, a „Złotego Melona” na 5 033,10 złotych – razem 19 171,72 złotych”.

  Z wyliczeń blogera wynika, że żona pana Owsiaka zarabia na podnajmie lokali dla WOŚP.

  Piotr Wielgucki podaje przykład przychodu fundacji na poziomie 65 mln zł, z czego tylko 39 mln zł zostało przekazane na sprzęt medyczny.

  A gdzie reszta pieniędzy ?

  Sięgnijmy jeszcze do książki „Resortowe Dzieci”, która pisze tak:

  „Zbigniew Owsiak – ojciec Jurka Owsiaka – był pułkownikiem Milicji Obywatelskiej. Jak wynika z archiwów IPN, do pracy w milicji zgłosił się w 1945 roku mając 19 lat. Jak podał – z zamiłowania. Był przychylnie nastawiony do Związku Sowieckiego. Matka Owsiaka – Maria Owsiak również pracowała w MO, w Wydziale I Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, a później jako urzędnik prokuratury głównej w Gdańsku„.

  Co z tego wynika ?

  Dzieci nie są odpowiedzialne za poglądy rodziców, ale wiemy choćby z wyżej wymienione książki, że „resortowe dzieci” utrzymują układ okrągłostołowy.

  Co dalej z tym zrobić ?

  Każdy powinien zastanowić się, czy uczestniczyć w akcji WOŚP.

  Jest tyle innych organizacji charytatywnych, że być może warto tam spożytkować swoje pieniądze. Ze śledztwa Piotra Wielguckiego wynika matactwo społecznych pieniędzy.

  Jeżeli Pan Owsiak działa uczciwie, to jak najszybciej powinien przedstawić księgi rachunkowe na życzenie sądu. Wtedy będziemy wiedzieć, ile zarabiają Państwo Owsiak i w jakim celu powstały firmy „Złoty Melon” oraz „Mrówka Cała” ?

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/jerzy-owsiak-oszust-filantrop/

 12. Kapsel said

  ……. Firma organizuje koncert – przystanek Woodstock i finał WOŚP. …

  Przystanek Demoralizacja…

  1 sierpnia to nie tylko rocznica Powstania Warszawskiego. Tego samego dnia rozpoczyna się coś zgoła odmiennego. Chodzi rzecz jasna o Przystanek Woodstock. Festiwal, który oficjalnie ma być podziękowaniem i nagrodą dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czym jest w rzeczywistości ?

  Jest miejscem, gdzie z całego kraju zjeżdża wygłodzona młodzież, która wyrwał się spod klucza i spod opieki rodziców. Używają więc „wolności”, korzystając z braku nadzoru i jakichkolwiek zasad. Mamy więc wszystko. Chlanie, ćpanie i bzykanie. Tabuny wyrostków w pijackim amoku taplają się w błocie (cóż za ambitna rozrywka na poziomie), kwitnie handel narkotykami, dziewczyny wracają z brzuchem po przygodach w rowie…

  Tak w trakcie, jak i przed Przystankiem ciężko spotkać kogoś trzeźwego. Uczestnicy stanowią zagrożenie dla siebie, oraz dla otoczenia. Wiele było przypadków śmiertelnych. Jeden wypadł z pociągu inny zaćpał się na śmierć. Do tego dochodzi charakterystyczna „kultura” Woodstokowiczów. Pociągi zdemolowane, po festiwalu żadna fleja nie pomyśli, żeby po sobie posprzątać. I po trzech dniach Kostrzyn wygląda jak po przejściu huraganu. Śmieci i odchody walają się po okolicy. Bród, smród i ubóstwo.

  Owsiak próbuje udawać, że nad wszystkim panuje, zgrywa wielkiego organizatora. Prawda jest jednak taka, że to jego hasło „Róbta co chceta” jest mottem festiwalu. A sam Owsiak może za dnia ma dobre intencje, ale po zmroku sam ostro daje w palnik i zachowuje się podobnie co „goście” festiwalu. Nie raz kamery telewizyjne uchwyciły zachowanie „autorytetu”.

  Nie generalizuje. Są na Woodstocku również osoby porządne, które jeżdżą tam dla muzyki. Sam mam znajomą, która jeździ na Przystanek regularnie i bardzo sobie to chwali. Mówi, że ludzie są kulturalni i pomocni. Jeśli chcesz pijesz, nie chcesz nie pijesz. Nie ma przymusu. Niestety Ci porządni to mniejszość. A utrwalane i promowane są te najgorsze, demoralizujące wzorce.

  Jest też inny aspekt Woodstocku. Indoktrynacja młodych. Goście pozamuzyczni jak Miecugow, Lis, Boniecki czy Komorowski prezentują jeden, dobrze znany nam nurt. Ponadto honorowe miejsce w Kostrzynie co roku zajmuje „Wioska Kriszny”. Przedstawiciele tej sekty mącą i zwodzą podatnych na manipulację młodych uczestników. Nie trzeba chyba dodawać, że pomimo starań grupy ludzi dobrej woli młodzież nie jest wychowywana tam w duchu wartości Chrześcijańskich cz w ogóle w duchu jakichkolwiek wartości.

  Jak dla mnie to nie Woodstock wbrew propagandzie jest następstwem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nagrodą dla wolontariuszy za zaangażowanie. To WOŚP ma być alibi dla skandalicznego zachowania na Woodstocku. Ma uwiarygodnić osobę Owsiaka i zrobić z niego dobroczyńcę i wielki autorytet. Na przykład dziś słyszałem w Radiu Publicznym zachwyty nad Przystankiem, opowiadanie jak to uczestnicy mogą na przykład nauczyć się trudnej sztuki Pierwszej Pomocy. No Samarytanie prawdziwi… Wszystkim pomysłodawcom należą się ordery… I nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś moją ironię potraktował poważne i ordery przyznał. Na przykład za „zasługi w wychowywaniu młodzieży” albo w dziedzinie „kultury”. W III RP nic mnie już nie zdziwi.

  https://parezja.pl/przystanek-demoralizacja/

 13. Kto konserwuje bardzo drogi sprzęt medyczny,”zakupiony” przez fundację Owsialka dla szpitali?

  Gdzie jest kupowany sprzęt medyczny?

  Dlaczego przy takiej gigantycznej „inwestycji” chore dzieci w Polsce,są ratowane przez specjalistów w Eberswaldzie,w Berlinie?

  W Polsce,prywatny inwestor zakupił dla Łodzi (jedyne miasto w Polsce)bardzo drogi sprzęt medyczny.Nie fundacja Owsiaka.

  Dramat chorych dzieci w Polsce,trwa.Wystarczy sprawdzić tylko statystyki AOK,BKK ,w kasach chorych,ubezpieczałniach w Niemczech.

  Miliony w Polsce,mieszkańców Polski zachodniej,są ubezpieczeni,w Niemczech gdyż koszta leczenia i leków w Polsce,wzrastają.

  Kto ma zyski z takiej sytuacji w Polsce?ZUS?Nie.
  Państwo Polska i Służba Zdrowia?Nie.
  Fundacja Owsiaka?Tak..

 14. Polo said

  AD. R Cz
  Wystarczy, że uczciwie pracujemy. HGW też będziesz bronił?

 15. Ad. 9

  Chcacemu….nie dzieje sie krzywda!

  To jest zasada barbarzyńska.

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – „Kto ma zyski z takiej sytuacji w Polsce?ZUS?Nie.
  Państwo Polska i Służba Zdrowia?Nie.
  Fundacja Owsiaka?Tak..”

  Kim jest ten Owsiak że ma tak wspaniałą ochronę w Polsce ? Czemu jest nietykalny ? Bo komuś musi być dłużny by nie wylądować za kratami.

  ——
  Jest Żydem. Dostał zadanie demoralizowania młodzieży.
  Chronią go co sami, co HGW, Lewandowskiego, Kaczmarka etc.
  Admin

 17. Kapsel said

  Re 10

  Owsiak vs. Caritas

  Czy działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest faktycznie w całości działaniem służącym dobrej sprawie? Przytaczamy krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

  Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

  Zbiórka – 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

  Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji – „Przystanku Woodstock”. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

  Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

  Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

  Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

  Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!

  Read more: http://www.pch24.pl/owsiak-vs–caritas,11516,i.html#ixzz53lmeKgPw

 18. revers said

  R cz said
  2018-01-10 (środa) @ 02:22:01

  Wescie I sie odp….cie sie of Owsiaka. A coz takiego zrobiliscie w swoim zyciu zeby pomagac bliznim.

  8 lat rabotal zeby utrzymac w ruchu te g.na medyczne, nawet zachodnie i od Siemensow zeby nie wiedziec kto blizni jest a kto blizszy skorze pacjenta.

  Ostanio nawet kot znajomego w podeszylym wieku wskoczyl na piersi jak by nie bylo ciezko chorego blizniego i wiecej zrobil dla chorego uzdrawiajac go w nastepnym dniu niz jego syn lekarz medycyny ktory przejechal szybciej na miejsce obloznie chorego zbadac pacjenta ojca niz karetka owsiakow, czy z NFZ-etow.

 19. Do 17.
  1350 chorych dzieci w Polsce,skazanych na śmierć w Polsce,uratowanych przez specjalistów,w tym polskich ale w Berlinie,Eberswaldzie.
  Specjaliści z Korei Południowej,z Rosji,z Niemiec,z USA.z Izraela.

  Przekzałem informacje 1350 rodzicom w Polsce alternatywy ratowania chorych dzieci w tym z notworami..

  Do dzisiaj dzieci,nadmieniam,ciężko chore w Polsce,nie mają szans.

  Zdjęcia i sukcesy lekarzy specjalistów są w internecie.
  Nawet w youtube.

  Jaki specjalista w Polsce kontroluje sprzęt medyczny zakupiony przez fundację?
  Gdyby były sukcesy w Służbie Zdrowia w Polsce,zmiany,to rodzice w Polsce,chorych dzieci nie szukali by ratunku….w Niemczech.

 20. Dinozaur said

  Hmmm…. taki skok w ujawnionych przychodach w czasie gdy nagle okazuje się , że ktoś może skontrolować firmę_jest w normalnych warunkach zawsze podejrzany .

 21. revers said

  ” ..aki specjalista w Polsce kontroluje sprzęt medyczny zakupiony przez fundację?
  Gdyby były sukcesy w Służbie Zdrowia w Polsce,zmiany,to rodzice w Polsce,chorych dzieci nie szukali by ratunku….w Niemczech.”

  A no taki ze w Niemczech przeznacza sie 10% dochodu panstwa na zdrowie, z czego i tak wiekszosc polykaja firmy farmaceutyczne, ale to i tak nawet te 4% dla lakarza i pacjenta jest wiecej niz 2% w RP.

  A dane o nowotworach i skutecznosci leczenia w NIEMCZECH to lepiej zbierac bezposrednio w AOK, innych ubezpiczalnaich i nie wygladaja tak rewelacyjnie jak podaja gazetki i inne media. Jak dla mnie to 25% wyleczalnosci bo na 4 znanych w niemczech mi osob, jak na razie to jedna wyzdrowiala po standardowym naswietleniu i chemotarapii.

  A dzieci z polski bylo nie faszerowac od noworodka soczkami z kartonikow z aldiego na asfalatach i czipsami z GMO, znam jednak matki ktore potrafily same robic recznie przecierki dla sowich dzieci z spawdzonych bez GMO przetworow, czesto sciaganych z zdrowych dzialek ekologicznych warzyw i nie choruja do dzis, za to robia jako dorosle dzieciaki maja rewelacyjne wyniki w nauce o medycynie na wielu uczelnaich zachodnich, z chemii, biologii molekularnej po genetyke zeby nie wniesc nowy powiew
  w rewelacajch o zdrowiu czlowieka.

 22. Do 20.Specjalnie podałem Eberswalde i Szpital,klinikę, Sw.Jozefa w Berlinie,które otrzymały miliony Euro na znakomity sprzęt medyczny,przy bardzo wysokich pensjach dla specjalistów.

  Dzieci, w Polsce, które urodziły się z nowotworami tam mają szanse na ratunek,na życie.Nowotwory przykładowo, w jamie ustnej są tam operowane(!).Nawet wielkości…gruszki,jabłka.

  Rehabilitacja chorych dzieci,w tym odpowiednie jedzenie, napoje, w kooperacji ze specjalistami. Bez naswietlenia i chemotarapii.

  Eberswalde ma sprzęt medyczny jak w najlepszych klinikach w Nowym Jorku dlatego,nawet specjaliści z USA….operują w Eberswaldzie.

  Przypominam, że szpitale i klinki w Niemczech to są również „spółki akcyjne i firmy”,nie tylko opłacane,przez „podatników”, państwo, ale inwestorów ze strony państwowych kas chorych jak AOK, BKK ale i ze strony koncernów.Pomijam fundacje wiary,religijne,które również inwestują.

  Czy w Polsce,podobny szpital jak „Eberswalde” jest zakazany, zabroniony?.

  Dlaczego w Polsce,nie może być tylko jednej ,jedynej kliniki z najnowszym sprzętem medycznym , z pensjami dla specjalistów powyżej 20.000 Euro netto?

  Przecież polscy specjaliści operują w całej EU zachodniej.

  Dzieci,urodzone z rakiem,nowotworem w Polsce,do dzisiaj,w roku 2017 są skazane na śmierć w Polsce.Drastyczna ocena sytuacji w Służbie Zdrowia w Polsce?Nie.

  Jest mi przykro że administracja w Polsce,odrzuca opłacenie sprzętu medycznego tylko dla jednego,szpitala w Polsce,który może konkurować z Eberswalde i ratować chore dzieci w Polsce.

 23. NICK said

  Panie Marku, Pan popatrzy ile „konowały” zarabiają w usrealu… .
  I to średnio.

  W większości państw lekarze to klasa średnia.

  Tylko Ci We polin tej klasy nie widać.

 24. Pinxit said

  Ja, jak zwykle czepiam sie Ameryki.
  Przyszla taka moda do III RP na Fundacje roznego rodzaju. Przewaznie podejrzane.
  Fundacja charytatywna w zydowskism systemie kapitalistycznym ma to do siebie, ze nie placi podatku ale ma nieograniczony dochod. Fundacja jest natomiast zarejestrowana na zasadzie organizacji a wiec ma status i…. zarzad. Na ogol platny zarzad, bo fundacja zawalona jest kosztami.
  Podstawa fundacji jest nepotyzm.
  Najwiecej kosztuje „charytatywny” zarzad skladajacy sie z czlonkow rodziny.

  Widzialem pare rejestracji takich fundacji.
  Cymes.
  Tyle, ze nie kazdy moze zalozyc.
  Jedna taka bardzo intratna Fundacja jaka mi sie w pamiec wbila to „Conflict resolution Fund in the Middle East”.
  Fundacja przynosila facetowi niezly dochod. Ale mnie bardzo interesewalo na czym ten dochod polegal. Facet nigdy nie byl na Blskim Wschodzie i w ogole nie mial zadnych kontaktow, oprocz tatusia, ktory byl federalnym MP.
  Te dokumenty o jego dochodach byly mu potrzebne do podania, ktorym nasze biuro sie zajmowalo. Stad wiem o istnieniu takich roznych znakomitych zrodel dochodu praktycznie nie kontrolowanego.

  Gdy chodzi o te fundacje Owsiaka i innych to faktycznie pomysl przyszed z USA, gdzie maja wolnoamerykangdy chodzi o spekulacje finansowe..
  Najlepszym przykladem jest Fundacja Billa Gatesa, jednego z najbogatszych „Filantropow” swiata. (Zaraz po Sorosu).

  Pan Gates znany jest miedzy innymi z tego, ze jak to zdradzil Wojtek Cejrowski, Bill kopie murzynkom studnie w Afryce, zeby murzynki mialy wode.
  Pan Cejrowski nie wie, ze Amerykanie zbombardowali irygacje i melioracje wodne w calej niemal Afryce a ostatnim lajdacwem bylo zbombardowanie rzeki podziemnej w Libii. A wczesniej zbombardowali melioracje w Etiopii i biedny Geldof zbieral datki na pomoc ofiarom suszy w Erytrei (nigdy w historii swiata zyzna Erytrea nie cierpiala na brak wody !)

  Otoz Bill Gates paraduje jako dobroczynca ludzkosci za jedyne 40 miliardow dolarow.

  Malo by mnie obchodzily jego zlodziejskie praktyki gdyby nie to, ze w ramach wielkiej milosci do Polski postanowil nam pozakladac jakies biblioteki z programem NGO w celu oglupianaia do reszty Polakow.
  Te „Biblioeki” ponoc sa w ramach pomocy humanitarno-naukowej dla Polski. W ogole bardzo podejrzane sa stosunki Gatesa w Polsce.

  Radosna dzialalnosc znanego filantropa Billa Gates’a – kumpla Owsiaka:

  Pan Gates bardzo dba o zdrowie narodzonych dzieci:

  Bill Gates – Celem szczepionek jest depopulacja – Prawda2
  Bill Gates chce rejestrowac wszystkie noworodki na calej planecie do obowiazkowych szczepien:
  Bill Gates wants to register all new babies on the planet for vaccines

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=10975&start=25

  Fundacja Billa i Melindy Gates – ciemna strona działalności fundacji i sponsorowanych programów…

  https://szczepieniapolio.wordpress.com/fundacja-billa-i-melindy-gates-ciemna-strona-dzialalnosci-fundacji-i-sponsorowanych-programow/

  Zabójcza filantropia Gatesów | Niezależna
  skrobanki
  http://niezalezna.pl/32024-zabojcza-filantropia-gatesow

  Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates | Jestem za, a nawet przeciw

  https://astromaria.wordpress.com/2013/03/23/wojenne-machiny-blackwater-monsanto-i-bill-gates/

  FUNDACJA CHARYTATYWNA – Aktualne wydarzenia z kraju i zagranicy – Wiadomości.gazeta.pl

  http://e-aktualnosci.pl/szukaj/wiadomosci/fundacja+charytatywna?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Komentarze

  Indie pozywają Billa Gates’a.

  https://ligaswiata.blogspot.com.au/2016/02/indie-pozywaja-billa-gatesa.html

  Bill Gates musi ponieść pełna odpowiedzialność za swoje zbrodnie szczepionkowe.

  Szczepionka bezpłodności – gosc.pl

  http://gosc.pl/doc/2297468.Szczepionka-bezplodnosci

  Fundacja Gatesów będzie ostro promować GMO – GeekWeek.pl – gadżety, nowinki techniczne,…

  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/25913/fundacja-gatesow-bedzie-ostro-promowac-gmo/2

  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności | Szkoła Ucząca Się

  https://sus.ceo.org.pl/sus/polsko-amerykanska-fundacja-wolnosci

  Oglupianie Polakow: Takie same NGO placowki zakladano na Ukrainie w 1991
  Bill Gates wyposaży Polskie biblioteki – WP Tech

  https://tech.wp.pl/bill-gates-wyposazy-polskie-biblioteki-6034824716239489a

 25. Pinxit said

  Troche przydlugie wiec sie zaczepilo u moderatora

 26. Izurus said

  1. Po pierwsze, to un jest „owsik”czyli „enterolbius vermicularis”, taki co to kręcie sie w d….
  2. Owsik należy do sekty „Hari Kriszna”, a naiwne dzieci (właściwie, to ich rodzice) w liczne niedziele zbierają datki na heretyka pod kościołami.
  3. Caritas poświeca 99% zebranych pieniędzy na zbożne cele. Zaledwie 1% na obsługę – a więc warto się zastanowić komu dawać swój grosz do puszki

 27. Pinxit said

  26
  Izurus

  Re: Owsik nalezy do Hari Kriszna.

  A to ciekawe.
  Hari Kriszna nawet w Indiach uchodzi za „sztuczna” religie.
  I to w kraju „Tysiaca bogow”!.
  Ta sekta zostala wywalona z roznych krajow nie tylko za nachalny i glosny prozelityzm (street spruiking) ale i podejrzane praktyki.

  ——
  Owsik to Żyd. Po prostu Żyd. Religia, do której się przyznaje nie ma NAJMNIEJSZEGO znaczenia.
  Admin

 28. Pinxit said

  27
  Marucha
  Zyd sie do kazdej religii przyzna, tak jak donmeh czy wahabi. Znalem takiego co mowil, ze jest baptysta. W Polsce tez sa tacy, co robia za katolikow.
  Ale jak to Owsiak wykombinowal z tym Hari Kriszna – to mnie zdumiewa. Zeby choc udawal Dalaj Lame – tobym predzej zrozumial.

  ——
  Dokładnie.
  Żyd woli w pewnych okolicznościach być kimkolwiek, byle nie żydem.
  Bo się „boi prześladowań”.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: