Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy, aby się rozwijać muszą zarabiać w Polsce. Komisarz z Brukseli potwierdza niewygodną prawdę.

Posted by Marucha w dniu 2018-01-09 (Wtorek)

Gunther Oettinger to komisarz ds. budżetu UE. W wywiadzie udzielonym dla dziennika „Handelsblatt” był szczery aż do bólu. Powiedział, że większość unijnych środków przekazywanych Polsce jest i tak odsyłana do Niemiec w ramach realizacji zamówień. Zarabiają niemieckie firmy budowlane, kupowane są niemieckie maszyny, sprzęt i samochody.

– „Z ekonomicznego punktu widzenia Niemcy wcale nie są płatnikiem netto UE, lecz beneficjentem netto” – dodał Oettinger, czym potwierdził, że UE to bardzo opłacalny biznes dla naszych zachodnich sąsiadów.

Na pytanie dziennikarza dziennika „Handelsblatt” o to, czy nie byłoby właściwym, aby Unia Europejska – w ramach zbierania środków na obsługę „kryzysu migracyjnego” – zabrała pieniądze Polsce i Węgrom (czyli krajom, które odmówiły udziału w procesie relokacji migrantów), Gunther Oettinger odpowiedział w sposób następujący:

„Polityka budżetowa UE nie powinna być wykorzystywana do wymierzania politycznych kar. (…) Warto zwrócić uwagę, że duża część każdego euro, jakie UE przekazuje Polsce w ramach funduszy strukturalnych, wraca następnie z powrotem do Niemiec. Polacy wykorzystują unijne środki, aby składać zamówienia u niemieckich firm budowlanych, kupować niemieckie maszyny i niemieckie samochody. Tak więc płatnicy netto, tacy jak Niemcy, powinni być zainteresowani nie zmniejszaniem funduszy strukturalnych. Z ekonomicznego punktu widzenia Niemcy wcale nie są płatnikiem netto UE, lecz beneficjentem netto”.

Oettinger nie był oczywiście pierwszym, który zauważył, że Niemcy są beneficjentem netto. Austriacki polityk Johannes Hahn, w czasie kiedy był unijnym komisarzem d/s polityki regionalnej (2012), w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przyznał, że z każdego 1 euro wydanego w Polsce przez Niemcy w ramach unijnej polityki strukturalnej, za Odrę finalnie powraca aż 0,89 euro! Wszystko dzięki zamówieniom na towary, usługi lub know-how, które do naszego kraju mogą dostarczyć jedynie niemieckie firmy.

Jeszcze lepiej ta statystyka wygląda jeśli uwzględnimy wszystkie kraje wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Z każdego 1 euro wydanego w tych krajach przez Niemcy w ramach unijnej polityki strukturalnej do naszego zachodniego sąsiada powraca aż… 1,25 euro!

Powyższe pokazuje, że Unia Europejska to dla Niemiec bardzo opłacalny biznes. Mimo, iż są największym płatnikiem netto do unijnego budżetu, to dzięki neokolonialnej strukturze gospodarek nowych państw UE, udaje się im odzyskać wpłacone pieniądze i to z nawiązką.

To też jest powód, dla którego Niemcy tak histerycznie zareagowali na wynik ostatnich wyborów w naszym kraju. Po prostu obawiali się, że nowe władze w Warszawie będą chciały ograniczyć skalę re-transferu unijnych środków zza Odrę. A to dla naszych zachodnich sąsiadów kwestia żywotnych interesów.

Źródło:
Oettinger: Germany May Have To Pay More To E.U. (Handelsblatt.com)
Deutschland profitiert besonders von Strukturhilfen (Faz.net)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 12 do “Niemcy, aby się rozwijać muszą zarabiać w Polsce. Komisarz z Brukseli potwierdza niewygodną prawdę.”

 1. Romank said

  I datego nadszedl najwyzszy czas…by dollar zainwestowany w Polsce wracal kotny do USA:-))))) Amerykanskim truckiem od Morza do Morza….. od Baltyku do ……Pacyfiku:-))))

 2. AlexSailor said

  Gdyby dobrze sprawdzić, to może okazać się, że wszelkie fundusze z UE (płacone zresztą z naszych podatków transferowanych jako składki), są po prostu szkodliwe i przynoszą Polsce straty.
  W bilansie całościowym może się okazać, że Niemcy z każdej złotówki dotacji odzyskują te 89 groszy, lecz pozostałe koszty przekraczają kolejne 11 groszy.
  To jest na pewno przekraczają.
  Ale to jeszcze nic, gdyż fundusze przeznaczane są głównie na cele nie przynoszące żadnego zysku, a wręcz przeciwnie, same straty, jak słynne akwaparki w małych miejscowościach, do których cały czas będzie trzeba dopłacać.
  Sztandarowym przykładem lotnisko w Radomiu.

  Ponadto dotacje zupełnie niszczą rynek, a tych, którzy nie chcieli by z nich skorzystać, ZMUSZAJĄ do ich pobierania, jak np. rolników, gdzie cały zysk z działalności to dopłaty, a sprzedaż plonów wystarcza często ledwie na pokrycie kosztów.
  Oczywiście, po likwidacji dopłat, natychmiast ceny skupu poszłyby w górę, a ceny sprzętu i środków produkcji (w dużej części z Niemiec). spadłyby radykalnie.
  No i oczywiście odpadłaby biurokracja i inne koszty.

  Całkiem możliwe, że każde euro dotacji, prócz 89 centów dla Niemiec, odsetek dla banków, żerowisk dla „robiących w dotacjach”, przynosi całościowo stratę dwóch lub nawet trzech euro w Polsce.

  Tak, że lepiej byłoby nawet płacić składki i nie brać tych pieniędzy.
  A przecież płacenia składek można odmówić.

 3. Bez „bloku wschodniego”, ex-bloku, w tym Polski, z tanią produkcją przy cenach żywności zachodnich, EU zachodnia nie ma szans na przetrwanie i gigantyczne zyski.

  Już w czasach PRL i RWPG zachód miał zyski z taniej socjalistycznej produkcji,przejętej przez Chiny po 1989 roku.

  Oczywiście USA i Kanada.Niemcy z gwarantowanymi przez prawo.minimalnymi za godzinę pracy ,pensjami są atrakcyjne dla mieszkańców swoich krajów.

  Taki system w byłym bloku wschodnim był i jest zakazany.
  O minimum 32 złote za godzinę, pracownik w Polsce, może zapomnieć. Exodus w dalszym ciągu z byłego bloku wschodniego,pomimo problemów na zachodzie,będzie trwać.

  Dlaczego?

  Koszta leczenia i leków w Polsce,na Ukrainie,w byłym bloku wschodnim wzrastają dla wszystkichj mieszkańców, oprócz polityków, wojska, urzędników państwowych.Milionerzy w Polsce,leczą się na zachodzie.

  Czy sytuacja w Polsce się zmieni? Nie.

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „Gdyby dobrze sprawdzić, to może okazać się, że wszelkie fundusze z UE (płacone zresztą z naszych podatków transferowanych jako składki), są po prostu szkodliwe i przynoszą Polsce straty.”

  Ma Pan racje

 5. revers said

  Ad1

  no szkoda panie RomanK, ziemie tez trukami wywioza do stanow z trupami i koscmi przodkow? a tam rezygnuje sie z szlachectwa, czasami dziko dziedzictwo przejmuje.

  Wlasnie wczoaj na trafilem na jednego slupa polskojezycznego z Berlina, skupuje ziemie bez pardonu i sprzedaje jak leci po minimum 250ha innym panom tego swiata, bierze obfite prowizje.

  Tytul mija artykulu sie z celem, dotacje dla wybranych firm niemeickich, starcza rowniez na polowe do 3/4 inwestycji, przewaznie infrastuktualne, oczyszczalnie sciekow, wodociagi a te wpadaja w rece wybranszej gminy i firm izraelskich jak THIAL. Polakom jak zawsze zostawia sie koncowke inwestycji z dodtacjami unijnymi, ale w postaci dlugu i to z parabankow z wieksza lichwa jak LIBOR.

 6. Bogdan said

  No, a kto był naiwny i uwazał że ktoś cokolwiek da wbrew swoim interesom?? Janek i małgosia moga wierzyć w takie brednie, a nie czlowiek ktory ma jakis swiatopogląd.

  „Unia nam daję wiec jest dobra” ,slysze takie slogany – nie bede tego rozwijał bo szkoda mego czasu na gangrene, ale wartosc sie zastanowić jaka czesc sektora polskiego dostaje te dotacje i ile , a jaka sektora w Polsce?? Z tego co ja wiem to jest to wspolczynnik 20:80, tzn, niemcy,francja itd, dają to swoim firmom na rozwoj na podbitym terenie polskim. Prosty przyklad u mnie w miescie na koniec roku by dopiąc budzet zle zaplanowany celowo w grudniu rozpoczeto „prace” oswietlania przejsc dla pieszych – co jest napisane przy kazdym przejsciu na czesci materialu, ktory sluzy temu przedsiewzieciu ?? – Leroy Merlin, a co na torebkach pracowników ze sniadankiem – Biedronka/Lidl!

  Juz nie mowiac o ulgach podatkowych itd, ktore dotycza glownie firm zagraniczych i o lewiznie na Vacie ktora siegała ponad 120mld zl rocznie i wyperiały to niemcy/francja/rosja/usa

 7. wert said

  Panie Aleksie warto wspomnieć o jeszcze paru negatywnych aspektach dopłat do ziemi. Przez ich wprowadzenie ziemia rolna stała się niezwykle atrakcyjną lokatą dla posiadających kapitały a jej ceny niebotycznie wzrosły. Rolnika realnie zajmującego się produkcją nie stać, albo musi wydać wyjątkowo dużo gotówki na zakup ziemi. W Polsce utworzyła się kasta ludzi którzy dzięki dojściom w różnych organach kupili, albo wydzierżawili dziesiątki hektarów najczęściej łąk po PGR-ach. Wystarczy, że kupią traktor, kosiarkę bijakową i skoszą to raz do roku a już mają 650 zł dopłat jeśli są to obszary ONW (a w Polsce większość ziemi się na to łapie). Do tego przez 5 lat płatność dla młodego rolnika, jeśli mają poniżej 40 lat, co daje już 900 zł/ha. po 5 latach dopłaty można przepisać na żonę czy syna i znowu mamy ekstra 240 zł/ha. A paliwa spali się do wysieczenia może za 150 zł jak trawa jest niewielka, a w większości taka jest bo nie stosuje się nawożenia. W normalnych warunkach takie grunty powinni byli kupić za parę groszy rolnicy hodujący bydło, owce, kozy. Dzięki temu powiększyliby gospodarstwa i zwiększyli swoje dochody dzięki wzrostowi hodowli. Społeczeństwo miałoby dzięki temu tanie i zdrowe mięso. A tak to spożywa się u nas roczne 2 kg wołowiny na osobę, gdy w 1989 było to 18 kg. Do tego łąki byłyby zadbane, a tak według danych GUS 20-25% łąk to łąki utrzymane w niskiej kulturze.

 8. Jaś said

  Ad 4 – widać jak polityka w rzeczywistosci jest niezmienna mimo pozornej zmiany „wladzy” w okupowanym kraju!

 9. Re: 7 Siekiera Motyka…

  To cos n/t „wyplukiwania” zlota z „powietrza” I kreowanie pieniedzy…z powietrza…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Re: 9 cd…

  Warto posluchac I wyciagnac wnioski.

  ========================
  jasiek z toronto

 11. Anty-polska straszna MENTALNOŚĆ solidaruchów i KOR-wców sprzedwczyków Polski, said

  Mentalność WSZYSTKICH tych osobników w całej polskiej polityce co wywodzą z nurtu „solidaruchów aktywistów” to oni wszyscy są CHORZY psychicznie. Większość z nich wywodzi się z MNIEJSZOŚCI etnicznych, przeważnie to są ŻYDZI z polskim obywatelstwem, którzy inters ogółu Polaków mają głęboko w dupie.

  Mentalność tych „aktywistów solidaruchów” którzy niezmiennie są przy korycie władzy „warszawki” od 1990roku do dzisiaj polega na tym, że oni zawsze byli i są WPATRZENI w „zachód” uważając, że tam wszystko jest „dobre, piękne, rozwijowe …” uważając samych siebie i wszystkich Polaków za PARIASZY świata. „Solidaruchy” i żydy z KOR oczerniają wszystkich Polaków, że czymś gorszym, że Polska jest generalnie ZAWSZE „zła” i wszystko co polskie to „złe” itp.

  Ci ZAKOMPLEKSIENI psychole „aktywiści solidaruchy” są autentycznie chorzy na NIHILIZM wyhodowani na ideologii tego POMYLEŃCA żydo-komunisty Michnika czy tych SPRZEDWCZYKÓW kretynów psycholi jak Mazowiecki, TW bolek wałesa, gieremek, kuron … itp. i inni śmierdziele „solidaruchy”, którzy uważali że Polska musi iść na ŚLEPO naśladować „zachód” który ma niby „pomóc” Polakom …

  Te anty-polskie SPRZEDAJNE łyse oszukańcze mendy jak tusk, kaczyńscy, macierewicz, schetyna, komorowski, TW bolek, … itp. oni wręcz się CZOŁGALI do tych LEWACKO-masońskich urzędów „Europy” lub żydo-neokonów Waszyngtonu i stukali tymi głupimi swoimi łysymi łbami do drzwi, aby ich tam „przyjęto”, aby ci oszuści z „zachodu” dali im tam jakąś jałmużnę i tam „przyjęto.

  Tak naprawdę to ta lewacka banda masonów rządząca i wyhodowana jako chciwe dzikie bydło w tej „europie” zwłaszcza w Niemczech, Anglii, Francji, USA … to mieli i dalej mają Polaków za takich PARIASZY czyli ZAWSZE za coś GORSZEGO.

  Taką GORSZĄ „gębę” Polakom nieustannie przyprawiają te QURWY żydy z Polski i ci zamieszkali za granicą.
  Zachód widzi Polaków ale w GROBIE, a solidaruchy i KOR byli są GRABARZAMI Polski.
  ZAWSZE tak było w historii Europy, że tam Polaków uważają za GORSZYCH bez względu na to jak by Polacy się „PRZYMILALI” do tych cyników z „zachodu”.

  Rządzący „solidaruchy” z chorą MENTALNOŚCIĄ psychiczną, od 1989 roku do dzisiaj PEŁZAJĄ na czworaka na ten „zachód” , stukają w drzwi tymi swoimi łysymi łbam, pukają i proszą, aby Polaków przyjęto do tego „zachodu” na GORSZYCH skandalicznych zasadach, nie jako partner lecz jako zwykłych PARIASZY.

  Przecież coś takiego NIE ma sensu, gdyż tam w „europie” zwłaszcza Niemcy, Francja Anglia czy USA myślą o jednym jak to Polaczków „przyjąć” ale tylko w jednym celu:
  aby nas Polaków CAŁY CZAS „dymać” i drenować finansowo.

  Zapamiętajcie to sobie, że wszędzie na Świecie liczą się z tymi co są SILNYMI !!!

  Polska pod władzą tych ŁAPÓWKARZY złodzeji i bandytów PO-PiS-PSL-SLD+Npetru NIGDY NIE będzie stawała się silniejszym krajem.
  Ta MENTALNOŚĆ KOR-wców i „solidaruchów” trzeba jak NJSZYBCIEJ wyrzucić do ŚMIETNIKA czyli tych zbutwiałych śmierdziuchów.
  A jak Polacy mogą być silni jak „solidaruchy” zawsze KUPCZYLI Polakami i Polską z chciwymi hienami na zachodzie.
  Przecież ten żydoski KOR macierewicza i michnika i innych oszustów złodzeji był ZAWSZE finansowany milionami na zasadzie „inwestycji” oligarchów zagranicznych czy rekinów ZŁODZEJI finansowych, którzy wiedzieli że jak OSACZĄ Polaków używając KOR-wców „solidaruchów” i innych oszustów którzy pod jakimiś PODSTĘPNYMI sloganami głupoty o prawach człowieka, tolerancji, integracji, wolności i innych takich BZUDRNYCH teoriach oszukają Polaków, aby zdobyć władzę w III RP, a potem za pomocą kapitalizmu KOMPRADORSKIEGO totalnie w sposób zalegalizowany RABOWAĆ polskich przeciętnych obywateli z ich owoców pracy co trwa od 1990r do dzisiaj.

  „Solidaruchy” byli finansowani przez zachodnie „fundacje” czyli na 100% brali pieniądze i łapówki za instalowenie w III RP kapitalizmu kompradorskiego.

  Oni wszyscy „solidaruchy” z przestępczych gangów PO-PiS-PSL-SLD czy ten przekupny folksdojcz ZŁODZEJ Petru, mają konta bankowe poza granicami III RP na które są wpłacane te ŁAPÓWKI jako zapłaty za organizowanie pomocą „uchwalanych ustaw” ze SZKODĄ dla Polaków w tym ZDRADZIECKIM „polskim” Sejmie i centralnych urzędach tej skorumpowanej za-żydzonej „warszawki”.

  Przecież to kupczenie ciężką pracą Polakami trwa setki lat, a to się dzieje dlatego, że Polacy NIE karają swoich oczywistych zdrajców, gdyż złodzeje „solidaruchy” w Polsce muszą mieć „tolerancje” tak aby nas dalej RABOWANO w Polsce, a przekupna władza KOR-wców i „solidaruchów” pozmieniali szyldy na PO-PiS !
  Wy lemingi zamieszkali w tej skorumpowanej żydo-mafijnej III RP siedzicie cicho jak jacyś DURNIE. Tymczasem dosłowni KAŻDY „solidaruch” czy KOR-wiec żyd to SPRZEDWCZYK, który brał ŁAPÓWKI od różnych „fundacji’ zagranicznych które chciały ZMIENIĆ Polskę tak, w identyczny sposób jak banderowcy i żydy rozwalili „ukrainę” aby ukrów skolonizować, wgonić w biedę, RABOWAĆ itp.

  W III RP żydy „solidaruchy” też za łapówki z „fundacji” też SKOLONIZOWALI Polskę i systemowo RABUJĄ Polaków z owoców ich pracy.

  To się nie ma na co oglądać i trzeba definitywnie SKONCZYĆ z tymi KOR-wcami i „solidaruchami” sprzedawczykami !
  NIE wolno głosować w wolnych wyborach na takie neo-banderowskich mafiozów gangsterów PO-PiS-PSL-SLD-petru jak kaczynski, schetyna, tusk, macierweicz, tusk, kopacz … itp.

  Tych bezkarnych psycholi wpatrzonych w KLOAKĘ „zachodu” i czołgających się na czworaka do „zachodu”, gdzie nas faktycznie nie chcą przyklejając nam Polakom na plecy cały czas różne podłe PRZEZWISKA.
  My Polacy musimy WYRZUCIĆ do śmietnika politycznego jak NAJSZYBCIEJ tych ZDRADZIECKICH „solidaruchów” i wszystkich takich co mają taką MENTALNOŚĆ, którzy nam Polakom wmawiają, że jesteśmy GORSI, ze jakoby musimy się wzorować na ZBOCZEŃCACH żydo-masonskich i LEWACTWE „zachodnim”.

  Te sprzedajne sukinsyny PO-PiS-PSL-SLD-petru oni wycierają sobie swoje obsrane buciory polskimi obywatelami.
  Takie sprzedajne sqinsyny jak kaczynski, duda, tusek, komorowski, schetyna, czy ten sprzedajny GEDROJCIOWY chłystek „KOR-wiec solidaruch pomiotło jacek czaputowicz to „elita” w Polsce … o ZGROZO!

  Młodzi ludzie z Ruchu Narodowego przyjrzeli i widzą, ż ta droga na OŚLEP do „zachodu” jaką kroczą ci PRZEKUPIENI złodzeje KOR-wcy i podstępne zdradzieckie skorumpowani „solidaruchy”, że ta doga prowadzi do NIKĄD i absolutnie NIC a NIĆ da Polakom i jest kierunkiem do SAMOBÓJSTWA Polski jako instytucji państwowej.
  Konfrontacja Polski z „zachodem” czy z Niemcami lub banderowską ukrainą jest NIE unikniona. Oni usiłują cały czas DRENOWAĆ finansowo Polskę, a system gospodarki niemieckiej jest tak nawet POMYŚLANY i organizowany aby Polska był a dla nich łupionymi peryferiami i finansowym ZAPLECZEM do rabowania.
  Czy ktoś w Polsce PRÓCZ przekupionych oszustów i złodzeji „solidaruch” z taką chorą MENTALNOŚCIĄ się na to zgadza ???
  Tylko ludzie z Ruchu Narodowego formułują swoje postulaty domagając się SILNEGO nie zależnego państwa Polskiego, tak abyśmy nie byli WASALAMI „zachodu” ale to tym sprzedajnym sqrwysynom PO-PiS-PSL-petru się NIE podoba, atakują agresywnie Polskich Nardowców. Suqinsyny”solidaruchy NIE chcą SILNEJ Polski, gdyż ci banksterzy by przestali wpłacać ŁAPÓWKI na konta „solidaruchów” w bankach zagranicznych.

  Pamiętacie jaki raz ten złodzej-oszczerca Kwaśniewski zrobił POPŁOCH, gdy „solidaruchy” chcieli jego usunąć z funkcji Prezydenta?
  Wtedy ten sprzedajny żydo-komista Kwaśniewski, powiedział, że poda do publicznej wiadomości KTO i ILE każdy z KOR-wców i solidaruchów ma nagromadzonych ŁAPÓWEK na kontach zagranicznych !
  „solidaruchy” i KOR-wcy żyją z łapówek !
  Ci oszuści złodzeje „zachodu”, a zwłaszcza Niemcy NIGDY, przenigdy NIE traktowali Polaków jako PARTNERÓW, organizują SABOTAŻ i finansują ośrodki SECESYJNE w Polsce. Niemcy finansują RAŚ, różne Kaszubskie czy jakiś tam Łemkowe organizacje, które mają wg. PLANU niemieckiego rozerwać Polskę na kawałki, czemu żydoskie gangi PO-PiS-PSL sprzyjają i ten proceder POPIERAJĄ na czele Kaczyńsikim, Dudą i Schetyną

  Zachód widzi Polskę TYLKO jako grób lub mogiłę.

  Wszystkie SŁABE państwa w Europie są zmuszane do jakieś tam BZDURNEJ „integracji” wg naczelnej DOKTRYNY niemieckiej i UE czyli wg. DOKTRYNY lewackiego komunisty oszołoma Altiero Spinelli, który ogłosił manifest z Ventotene.
  Temu LEWAKOWI coś się UBZDURAŁO, że należy ZLIKWIDOWAĆ wszystkie państwa narodowych w Europie i w ich miejsce stworzyć JEDNEGO państwo europejskie zarządzanego z . . . Berlina … SIĆ!
  Sprzedajne suqinsyny solidaruchy i KOR-wcy teraz pod szyldami przestępczych gangów PO-PiS-PSL-SLD zgadzają się z tą „doktryną” lewaka Altiero Spinelli.

  Absolutnie NIE wolno głosować w wolnych wyborach samorządowych czy do parlamentów na sprzedawczyków PO-PiS-PSL-SL- czy tego folksdojcza Npetru, którzy są autentyczną niemiecka agenturą w Polsce, a ich planem jest uczynienie z Polaków takimi skolonizowanymi PARIASZAMI , którzy będą pracować na dobrobyt tych z „zachodu” , Niemiec czy żydów z USA.

  Centralny budynek UE w Brukseli jest nazwany imieniem tego komunisty lewaka Altiero Spinelli.
  Jeśli III RP będzie dalej rządzona przez takich zdemoralizowanych bezkarnych sprzedawczyków łapówkarzy PO-PiS-PSL z taką MĘTALNOŚCIĄ tych chorych psychicznie „solidaruchów” to nam Polakom nigdy się nie polepszy, a wręcz odwrotnie, będzie cały czas gorzej.

  KAŻDY bez wyjątku „aktywista solidaruch” i KOR-wiec to po 1990 roku zalegalizowany oszust, ZŁODZEJ, bandyta, sprzedawczyk polskich obywateli i Panstwa Polskiego !

 12. , said

  http://wyborcza.pl/1,75968,6101112,Maciej_Kuron___kucharz_III_RP.html
  bez komentarza –

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: