Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Kampanie antysmogowe. Czy rzeczywiście chodzi tylko o nasze zdrowie?

Posted by Marucha w dniu 2018-01-10 (Środa)

„Od pewnego czasu czytamy i słyszymy w mediach różnego rodzaju informacje dotyczące jakości powietrza w naszym kraju.

Gdyby wziąć pod uwagę to wszystko co słyszymy w publikatorach, co znajdujemy w sieci, czy co słyszymy nawet w telewizyjnych reklamach – normalny człowiek nie wypuściłby rodziny poza próg mieszkania” – pisze na portalu wgospodarce.pl Robert Gromadzki, rzecznik Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Czystych Technologii Cieplnych (SRRCTC).

W tekście zatytułowanym „Kto i dlaczego straszy nas smogiem?” autor zwraca uwagę na techniki manipulacyjne stosowane przez ludzi i środowiska tak bardzo zatroskane „złą jakością powietrza w Polsce”. Jednym z nich jest ciągłe „atakowanie” Polaków wszelkiego typu ostrzeżeniami i reklamami, które są opatrzone „dramatycznymi pytaniami”: „czy jeszcze można oddychać?” bądź „czy warto kupić sobie maskę”?

Zdaniem Gromadzkiego obecna sytuacja jest niezwykle niebezpieczna, ponieważ wprowadza de facto podział na tych, którzy bronią naszego życia i zdrowia – czyli ludzi walczących ze smogiem i tych, którzy próbując z nimi polemizować są skazani na otrzymanie łatki „lobbystów koncernów”, „wrogów czystego powietrza” i „wspólników tych, którzy powodują śmierć 45 tys. Polaków rocznie”.

Rzecznik SRRCTC zauważa, że problem zagrożenia smogiem narodził się cztery lata temu. Tyle czasu wystarczyło jednak, żeby Polska została ogarnięta antysmogową fobią. „Widać to było w wypowiedziach radnych sejmiku dolnośląskiego w czasie dyskusji nad projektami tzw. uchwał antysmogowych, którzy zgodzili się na przykład na wyeliminowanie węgla brunatnego jako paliwa do kotłów czwartej czy piątej klasy, które spełniają rygorystyczne normy dotyczące emisji. Tym samym od przyszłego roku mieszkańcy Dolnego Śląska mogą zezłomować nowoczesne kotły, których emisja jest porównywalna do emisji ze spalania gazu czy oleju opałowego” – zauważa Gromadzki.

Z informacji do jakich dotarł autor wynika, że istnieje ogromne podejrzenie, że cała akcja jest sterowana przez ludzi i organizacje, o których w rzeczywistości niczego nie wiemy.

„Najczęściej spotykamy się z nazwą organizacji Polski Alarm Smogowy. Gdybyśmy chcieli sięgnąć do informacji dotyczącej tej organizacji, to poza informacją, że to inicjatywa zrzeszająca ruchy obywatelskie zatroskane złą jakością powietrza w Polsce, nie dowiemy się niczego więcej. Nie wiadomo, kto finansuje i kieruje tą organizacją” – zauważa.

Podobnie rzecz się ma z innymi instytucjami pozarządowymi dbającymi o „czystość powietrza w Polsce”, jak Stowarzyszenie „Eko – Unia”, Fundacja „Ekorozwoju” czy „Heal”.

Gromadzki zauważa, że „Fundacja Ekorozwoju powiązania jest z Polską Zieloną Siecią, czyli siecią organizacji ekologicznych. Funkcjonują one w innej konfiguracji jako tzw. Koalicja Klimatyczna, której zadaniem jest zwalczanie polskich paliw kopalnych i wydobywania węgla brunatnego i kamiennego w naszym kraju. I tu pojawią się ukryci sponsorzy działań tzw. antysmogowych – a w rzeczywistości prowadzenia dekarbonizacji naszej gospodarki”.

Jego zdaniem jest to bardzo ważna informacja dotycząca trwającej kampanii antysmogowej i tego, kto za nią odpowiada oraz jej rzeczywistego celu.

W ocenie Gromadzkiego walka o czyste powietrze to w rzeczywistości próba przeprowadzenia „drugiej dekarbonizacji”. Pierwsza jest bowiem „przeprowadzana przez brukselskie władze przepisami unijnymi. Druga to wywołanie określonego efektu – np. wyrzucenia węgla brunatnego jako paliwa z gospodarstw domowych oraz z sektora komunalnego.

Stąd już bliska droga do eliminacji czy marginalizacji węgla w sektorze energetyki konwencjonalnej. Tak więc cicha wojna o polskie górnictwo i energetykę trwa i dzieje się na wielu frontach. Docelowo ma się zakończyć całkowitym wyeliminowaniem naszej niezależności energetycznej”.

Na koniec rzecznik SRRCTC zauważa, że podobnych inicjatyw związanych z wyeliminowaniem węgla „z sektorów gospodarstw domowych czy komunalnych” nie podejmują np. Niemcy. „Wręcz przeciwnie wspiera się rodzimych producentów paliw czy kotłów dbając tym samym o efektywne wykorzystanie własnych bogactw naturalnych. Z kolei nasi południowi sąsiedzi których powietrze podobno jest lepszej jakości również nie zakazali wykorzystania węgla brunatnego w sektorze gospodarki komunalnej czy gospodarstwach domowych” – podkreśla.

Źródło: wgospodarce.pl
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 to “Kampanie antysmogowe. Czy rzeczywiście chodzi tylko o nasze zdrowie?”

 1. Siekiera_Motyka said

  „Rzecznik SRRCTC zauważa, że problem zagrożenia smogiem narodził się cztery lata temu. Tyle czasu wystarczyło jednak, żeby Polska została ogarnięta antysmogową fobią. ”

 2. Siekiera_Motyka said

  Mamy na karku Demokracje, smog, anty-żydism no i

  .https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201004/1271841135_by_LOTB_600.jpg

 3. Bogdan said

  Jak jełopy uwierzyły nie sprawdzajac samemu w rzeczywistosci jakie jest zanieczyszczenie ile ppm to od razu zaczeli podlaczac ludzi do ogrzewania gazem (domki jednorodzinne) w Polsce, ktore to wczesniej jako zabudowania palily drewnem urąbanym albo weglem, przy czym wiemy jakie są realia w polsce – spia w grubych skarpetahc i kalesonach zeby mniej nawrzucac czego-kolwiek a czesc smieci wrzucala i smieci ale bez przesady.. Sa momenty w ktorych gdy wiatru nie ma a zabudowan duzo widac i czuc opał, ale to glownei na noc i mozna wtedy ograniczyc wyjscie.

  O to wlasnie chodzilo najpierw wrzucic dla kasy kapitalistom motłoch ze wsi i ich oczarowac materializmem by ci przywykli do niewoli w uprzemyslowionych fabrykach, a teraz wyć ze zanieczyszczaja miejscowo bo jest ich za duzo.. Przy czym tu chodzi glownie o dobicie pozostalosci ubogiej burzuazji, zeby ja wykanczac i wykanczac, az zaczna sprzedawac nieruchomosci i kupowac klitki (soft lofty) i gromadzic niepotrzebne cyferki na koncie i czuć się grubym Januszem ewentualnie z jakąs beemka 4 letnia i GIT.

 4. Jaś said

  „cała akcja jest sterowana przez ludzi i organizacje, o których w rzeczywistości niczego nie wiemy” – Na tym polega właśnie globalizacja.

 5. Boydar said

  Zauważyłem ostatnio kilka artykułów o rzekomym smogu w Lublinie. Ale ja nie odczuwam żadnych specjalnych zmian w powietrzu. Ktoś coś łże.

 6. Jakiś czas temu (pół rok, rok) zacząłem czuć kłamstwo. Panie Boydar, ja pod Warszawą też nie wyczułem smogu, a dawali nawet bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, wiele razy. Owszem, czasem powieje z komina zły dym na przedmieściach. To nie jest jednak smok.

  Od dawna uważam, że szykowany jest przekręt. Te podwyżki w artykule obok to może być to. Plus samochody elektryczne. Co za idiotyzm. Ale ludzie kupią. I pomysł i samochody.

 7. Siekiera_Motyka said

  Kupowanie kredytów CO2 i forsowanie podwyżek za elektrykę musiało być podbudowane. Smog to świetnie robi. Wszystko pasuje jak rękawiczka.

 8. Kar said

  ..to je wspolczesna bajka pt.; „Szczurołap z Hameln”…, nie uzywaja dzisiaj fletu, bo juz stare-skapcaniale i czuc malizna.. Ale smog metoda wydaje sie byc doskonala, zeby wyprowadzic zasiedziale szczury…te dwunozne ma sie rozumiec, poza granice kraju…lebensraum wraca jak bumerang

 9. Do 7.Tak. Potwierdzam. Oczywiście, z dotacjami od EU, z krajów arabskich ale i od koncernów. Oczywiście poza Polską.

  Cel: zlikwidować dostęp Polaków w Polsce do bogactw na terenie Polski 2018.

  Pomimo decyzji administracji USA,Niemiec,Rosji,Chin z narodowymi gospodarkami?Tak.

  Polska i jej mieszkańcy nie mają prawa do własnych bogactw.To jest zakazane.

  Proszę sprawdzić inwestorów kopalnii i firmy dostarczające kombajny,maszyny dla polskiego górnictwa w Polsce.Poza Polską.

  Powtarzam dla czytelników:czytajcie giełdy światowe,
  Poznacie fakty i sprzedaż bogactw w Polsce.Poznacie właścicieli Polski wykorzystujących popisowych polityków i ich klonów dla swoich zysków.Dal tych inwestorów ,Polska to złoża a mieszkańcy nie mają znaczenia.W Polsce,może pozostać 5 milionów niewolników.Przyjdą następni ze wschodu.

  Dlaczego w Niemczech ,tam gdzie mieszkam, koncerny wyrzucają (czytaj wykupują) mieszkańców?

  Miejscowości są likwidowane.Pomimo protestów?Tak.Dlaczego?Zyski z węgla dla koncernów z centralami poza państwem Niemcy.

  Mieszkam,dla swoich dzieci ,tam gdzie wzrosło zanieczyszczenie powietrza.Katowice są uzdrowiskiem.Mieszkam tam gdzie 600-1000 qm ogródka otrzymasz w prezencie a opłata roczna to tylko 100 Euro.Zniżki za wodę pitną i prąd.Z znakomitą kliniką(szpital) w Cottbus.

  Mieszkam tam , gdzie przekraczasz most i jesteś w Polsce.
  Miasteczko wielkości Zielonej Góry ale tylko 18.000 mieszkańców.Wyjątkowo przyjazne dla rodzin z dziećmi.

  Tak.reklamuję w mediach , nawet w niemieckich, papierowych Forst(Lausitz) pomimo gigantycznego koncernu, z zyskami z węgla.

  Dlaczego?

  Ciapaci mają strach przed zatrutym jedzeniem,szmuglerzy nie strzelają na ulicach a szkoły dla dzieci są bezpieczne ,bez handlarzy narkotyków.Bez pistoletów i noży.

  Bardzo dużo narodowców.Bardzo dużo ,nawet darmowych jak za PRL, propozycji dla dzieci ,w klubach sportowyych,domach kultury,stowarzyszeniach itd.

  Berlin może pomarzyć o takich propozycjach dla dzieci(ogrody)Pomijam,znakomite przedszkola z starą kadrą.z ex-DDR,w szkołach i 75% pensji zachodnich,

  Burmistrz wyrzucony(SPD),Super obsługa w urzędach,szczególnie jak zakładasz firmy za 26 Euro a szef, (Dietmar Woidke,SPD) czytaj Minister ,Prezydent całego Landu Brandenburg….pochodzi .z tego miasteczka.Kocha zupy swojej Mamy i odwiedza regularnie Forst.Co 2 tygodnie.Z eskortą.Oczywiście reklamuje „węgiel” i firmy gdyż to są podatki,miejsca pracy i zyski dla „koncernów”.Dla przemysłu hutniczego i firm produkujących gigantyczne auta i maszyny. itd…

  Specyficzna symbioza. Jest jeszcze jedno miasto w Niemczech,wschodnich o lepszych alternatywach.

  Z dostępem do morza,plaży….z Aikido z Kioto.

 10. Moher49 said

  Jak w suwerennym kraju mogą się kokośić organizacje o których nie ma żadnej wiedzy ABW, MSW i działać na naszą szkodę?. Albo MSW/ABW śpi, albo ze szkodnikami współdziała.

 11. Lara said

  Nie można wykluczyć manipulacji. Bębenek podbijają różne grupy interesu. To prawda. Z drugiej strony coraz więcej osób na mieście naprawdę nosi maski. Polacy zapadają na przykre infekcje górnych dróg oddechowych, które się trudno i długo leczy.

 12. Magister said

  Od lata 2011 roku na całej półkuli północnej, dzień w dzień, wynajęte samoloty prywatnych linii lotniczych, które zostały uprzednio do tej operacji dostosowane, sypią nam na głowy (powinno być w nasze płuca i mózgi) miliony ton odpadów po produkcyjnych (np. popiół z elektr. węglowych) i innego świństwa w celu naszej całkowitej anihilacji!

  Ci wielcy idioci, są aż tak głupi, że całą winę zwalają na CO2, podczas gdy gaz ten to podstawa bytu wszystkiego co żyje, to budulec, kwintesencja utrzymania życia na Ziemi.

  Stosunek produkcji CO2 przez człowieka i jego wynalazki, do produkcji CO2 przez oceany, o ile dobrze pamiętam, to promile procenta!

  To co ci wielcy idioci robią, nazywa się GEOINŻYNIEIĄ lub też CHEMTRAILS.

  Wszystko to jedna wielka ściema dla frajerów, spalanie węglem to trucizna, drewnem to trucizna itd. Ale gaz sprowadzany za miliardy to już, kurwa! Samo zdrowie! Szczególnie jak wypływa ze śmierdzącej jankieskiej dupy!

  Po ustanowieniu limitów CO2 (sic!) w tzw. unii europejskiej (IV Rzesza) Polska, opłaca się tym skurwiałym złodziejom w wysokości ok. 25 000 000 000 złotych rocznie!!!
  Większość ludzi nie umie sobie takiej sumy wyobrazić, ale te kurwy przy korycie umieją sobie wyliczyć tantiemy, które spływają w postaci, co najmniej, kopertówek do ich kieszeni, dzięki podpisaniu okradania nas, jako Kowalskiego i Narodu jako całości!

  Ludzie obudźcie się, zacznijcie myśleć!

  Żydowski pajac Mikke, powiedział takie zdanie:
  „Nie należy zmieniać świń przy korycie (nic to nie daje), należy usunąć koryto”!

 13. Do 8.Niestety ..tak.Przykładowo,122 metrów za Nysą ,w BRD,czekają i inwestują.Nie zwracają uwagi na popisowe atrakcje cyrkowe artystów w Polsce.Klepią po plecach popisowych artystów,klaszczą gdy popłisowi artyści przyjeżdzają .Zwłaszcza gdy wyjeżdzają po podpisaniu kontraktów z dotacjami z EU.

  Lekarze,nauczyciele,górnicy,hydraulicy,spawacze, opiekunki,kucharze,piekarze,hodowcy futerkowych zwIerząt są tak jak dzieci z Polski…serdecznie oczekiwani.

  Kiedy Polska i jej mieszkańcy będą wolni?

  Smog zagraża nawet popisowym artystom.

 14. Stan said

  Globalne ocieplenie.
  Historia naszej planety trwająca cztery i pół miliarda lat, to huśtawka pomiędzy zimnem a ciepłem.
  Klimat zmieniał się wielokrotnie. Naukowcy badają zmiany klimatu wiercąc rdzenie w osadach na dnie oceanów,
  a także w lodowcach Antarktydy i Grenlandii.

  Dzięki bąbelkom zaklętym w lodzie możemy dowiedzieć się jakie stężenie gazów cieplarnianych było kiedyś w powietrzu.
  Uczeni mogli prześledzić ostatnie osiemset tysięcy lat historii klimatu naszej planety dzięki pokrojonemu na plasterki rdzeniowi lodowemu, który został wydobyty z Antarktydy.

  Rozwój życia na ziemi zawdzięczamy między innymi dwutlenkowi węgla.
  Razem z parą wodną, metanem i podtlenkiem azotu zatrzymuje ciepło na Ziemi.
  Naukowcy wyliczyli, że gdyby nie kołdra tych gazów, na naszej planecie byłoby średnio 19-cie stopni mrozu!
  A jest przeszło 14-cie stopni Celsjusza na plusie.
  Dlaczego dwutlenek węgla zaczął nam nagle doskwierać?
  Prosze zobaczyc.

 15. cedric said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04138-Niemcy-wycinaja-stary-las-bo-przeszkadza.htm

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03637-Niemcy-moga-Polska-juz-nie.htm

 16. Stan said

  Emisje gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej w milionach ton ekwiwalentu dwutlenku węgla.
  Najwieksze emisje gazow cieplarnianych wystepuja:
  1. Niemcy
  2. Francja
  3. Wlochy
  5. Polska
  Najmniejsze:
  1. Malta
  2. Zypr

  Click to access 2_tab_thg-emi-eu_2017-08-24.pdf

 17. Miet said

  Re.12.
  Przyznaję Panie Magistrze, że nastraszył mnie Pan okrutnie.

  Problem w tym, że ja o tych Pana sensacjach to się naczytałem na różnych stronach internetowych i tak sobie myślę, że gdyby chociaż pare procent z tego było prawdą, to ja już od dawna powinienem dolączyć do aniołków.:-)))
  A tu jakoś żyję i jeszcze mnie nie żadna anihilacja nie dopadła.

  Ale skoro Pan jest tak dobrze poinformowany, to czy mógłby Pan odsłonić rąbka tajemnicy, gdzie ci anihiliści świata się ulokowali.
  No bo chyba nie żyją tutaj razem z nami bo by anihilowali razem z nami i siebie i swoje rodziny – a to, jak wynika z pańskich wywodów, nie jest jakiś klub samobójców.

  No to gdzie ich szukać – może na planecie Nibiru – czy jak to tam się nazywa.?😡

 18. Lily. said

  Re1
  Ten osobnik na tej fotce,czy to napewno Niemiec?.Ma On takie charakterystyczne uszy,
  twarz tez takiej specyficznej urody.

 19. Zbyszko said

  Nie wierzę w tym biednym okupowanym Kraju w jakiekolwiek teorie, mające nam Polakom ulżyć w tej naszej tutaj niedoli

 20. Magister said

  Ad.17 Miet

  „Problem w tym, że ja o tych Pana sensacjach to się naczytałem na różnych stronach internetowych i tak sobie myślę, że gdyby chociaż pare procent z tego było prawdą, to ja już od dawna powinienem dolączyć do aniołków.:-)))”  Jeśli obejrzy pan te trzy krótkie filmy i do pana nic nie dotrze, to znaczy, że zapadł pan na chorobę zwaną microcefalią.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrocefalia

  Widać jest pan już w starszym wieku a jak wiadomo, na starość się dziecinnieje.

  ——-
  A ile Pan ma lat?
  Bo gówniarzeria nie ma raczej wstępu do gajówki.
  Admin

 21. Anders said

  Ten wymyślony smog jest po to, aby zlikwidować polskie górnictwo ale wegiel z USA nie będzie dawał smogu. Obudzic się!!!

 22. bryś said

  Odnośnie chemtrails.

  Patrick Roddie powołując się na liczne dowody oskarża amerykański rząd o stosowanie szkodliwej dla zdrowia geoinżynierii pogodowej. Przemówienie odbyło się w siedzibie głównej The Environmental Protection Agency (EPA – Federalna Agencja Ochrony Środowiska) w Waszyngtonie.

  Na jakiej zasadzie człowiek ten został wpuszczony i dopuszczony do głosu? I czy nie jest to jakiś żart?

  „Dzień dobry, nazywam się Patrick Roddie, jestem działaczem i badaczem ze strony internetowej stopsprayingus-sf.com na rzecz zakazu geoinżynierii z San Francisco. Dzisiejsze posiedzenie będzie dotyczyło kwestii, czy emisja gazów cieplarnianych z samolotów zagraża zdrowiu publicznemu.”

  Ciąg dalszy: http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/132802,geoinzynieria

 23. fx27 said

  Dzieje się jak w powiedzeniu „wpuścił pies jeża (zwanego srulem) do budy” i pozamiatane.

Sorry, the comment form is closed at this time.