Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska przerabiana na Judeopolonię?

Posted by Marucha w dniu 2018-01-10 (Środa)

Poniżej facebookowy wpis znanej dziennikarki, Agnieszki Piwar („Opcja na prawo”, „Myśl Polska”) na temat warsztatów dziennikarskich poświęconych – a jakże! – „judaizmowi i relacjom katolicko-żydowskim”.

Nie widzimy sensu takich warsztatów. Należało po prostu zebrać dziennikarzy w jednej dużej sali i ogłosić z mównicy, co mają myśleć i jak o tym pisać oraz jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzeganie dyrektyw.

*                        *                         *

Najpierw była szabasowa kolacja u Jonny’ego Danielsa z Morawieckim juniorem, po której Morawiecki junior został premierem.

Teraz przyszła pora na instruowanie (tresurę?) dziennikarzy-gojów. Katolicka (?) Agencja Informacyjna [KAI] rozesłała poniższe zaproszenie do kilkuset dziennikarzy w Polsce. Skąd to wiem? Zapomnieli ukryć adresy odbiorców.

Jednak to nie brak profesjonalizmu sekretarki budzi niepokój. Czyż nie odnoszą Państwo wrażenia, że przerabianie Polski na Judeopolonię, a Warszawy na Warszawiw jest faktem, a nie jakąś wydumaną teorią spiskową?

PROGRAM WARSZTATÓW

11.00-11.30 Michael Schudrich: Najbardziej podstawowe pojęcia w Judaizmie, które chrześcijanin powinien znać.
11.30-12. 00 Michael Schudrich: Jak zmienia się (lub nie zmienia) żydowskie podejście do chrześcijaństwa?
12.00-12.25 Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Praktyka i teoria: Biskupi i Księża wobec Holokaustu oraz najnowsze dokumenty Stolicy Apostolskiej i Organizacji Żydowskich.
12.25-12.50 Ryszard Montusiewicz: Chrześcijaństwo – judaizm, miejsca wspólne i różnice z perspektywy katolickiej – w kontekście 50 lat wydania „Nostra aetatae”.
12.50-13.00 przerwa na kawę.
13.00-13.30 Ryszard Montusiewicz: Ziemia Święta – Ziemia Obiecana – Ziemia Piątej Ewangelii, historia zbawienia i geografia zbawienia, aby nie być dyletantem
13.30-14.00 Barbara Sułek-Kowalska, ks. Andrzej Tulej: Po co Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, na co warto zwrócić uwagę?
14.00-14.30 Agnieszka Magdziak-Miszewska: Skąd się biorą mity i uprzedzenia – czego o sobie nie wiemy?
14.30-15.00 Wspólna dyskusja, wnioski
(zgłoszenia do 8 stycznia 2018 na adres: sekretariat@ekai.pl)

Agnieszka Piwar
https://www.facebook.com

Komentarzy 28 to “Polska przerabiana na Judeopolonię?”

 1. Dobrze ze tym razem o/mineli nasz artystow Polskich- Kosciol Srodowisk Tworczych -Pl Teatralny 18 – .Sw Brata Alberta,Sw Andrzeja Apostola

 2. Rick said

  Czas chyba sobie wreszcie sprawę, że to nie żydzi są naszym najniebezpieczniejszym wrogiem. Bo mimo wszystko da się ich zidentyfikować albo sami się ujawniają. Robota Żydów od wieków była ta sama – niszczyć wiarę katolicką. Nigdy też nie mieli honoru otwarcie wytoczyć wojnę chrześcijaństwu. Ale w tym braku honoru i godności są stali.
  Ale dziś naszym najgorszym wrogiem są ci , którzy zostali świadomie lub nieświadomie zjudaizowani. A zwłaszcza hierarchia Kościoła Posoborowego.
  Osobiście staram się zrzucić z siebie tę demoralizację polegającą na szukaniu winnego w postaci Żydów. Bo to jest budowanie tożsamości negatywnej.
  Podstawą polskiej tożsamości nie jest obarczanie winą naszych odwiecznych wrogów jak Żydów Niemcy czy Rosję. Podstawą jest nasza religia, którą hierarchowie deprawują. Należy nazwać ich przestępcami najgorszymi z możliwych dla których kara śmierci byłaby wybawieniem.
  Tylko ile tych wyroków musielibyśmy wydać ? 90%?
  Powtarzam, że mamy się bać tych, którzy zabijają duszę. A czynią to skuteczniej księża neokatoliccy.Bo przecież łatwiej obronić się przed wpływem Owsiaka, Wojewódzkiego, Środy, Nowoczesnej niż przed wpływem księdza czy pozornego katolika Macierewicza, Kaczynskiego z PIS.
  Jedno mają wspólne: Nie mają honoru. To znaczy, wszyscy maja wielkie hasła w gębie, którym poprzez swe czyny zaprzeczają.
  I tak Nowoczesna jest gówno nowoczesna, bo pedalska. Prawo i Sprawiedliwość jest co nawyzej prawem i sprawiedliwością Żyda nad gojem. PSL jest polski i ludowy inaczej. A Platforma jest obywatelska dopóki można jawnie okradać obywatela.
  I tak samo z tymi księżmi, którzy uważają się za katolików. A tak naprawdę uznają oni równość religii, wyższość nauki nad religią oraz niezależność państwa od zasad moralnych wyznaczonych przez religię.
  Tym księżom po prostu trzeba by batem złoić dupę aż do krwi.
  Bo lepiej ze złojoną dupą wejść do nieba niż cierpieć wieczność całą w piekle. I to się właśnie nazywa prawdziwe miłosierdzie.

 3. Re: Artykul…

  Majac taka „jew-lite”, to nic dziwnego, ze szerzy sie zydowskie ku…restwo z talmudycznej „filharmonii” w syjonistycznej rezyserii…

  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=71&t=24829

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Zborowski said

  smrody zydowskie WONT Z POLSKI

 5. Re: 3 Zborowski…

  Z takiego „zerowiska” plemie zmijowe napewno dobrowolnie nie zrezygnuje…

  A pan zrezygnowalby z udzialu w kopalni zlota???? (wegla, miedzi, siarki…itd., itd..)…

  No I sam pan widzi…Napewno nie wystarczy krzyknac: „WONT Z POLSKI” i sami sobie grzecznie pojda…To nie w „ich” naturze… Jak sie nie wezmie odpowiedniej „paly” do reki, to wszelkie „koncerty zyczen” mozna sobie wlozyc miedzy bajki…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Pinxit said

  Niestety, i ja odnosze wrazenie, ze cos sie dziwnego dzieje w Polsce, panstwo, ktore zawsze uchodzilo jako ( i bylo!) katolickie.

  Najlepszym przykladem jest dziwne zachowanie rzadu polskiego w sprawie Jerozolimy.
  Potrafilismy stworzyc ” lancuch rozancowy” w obronie przed islamem (ktory nam nie grozi) ale nie ma publicznych modlitw i rozancow gdy chodzi o obrone Grobu Chrystusa w Jerozolimie.
  Swieta Bozego Narodzenia byly zabronione w Nazareth.
  Nie ma publicznych modlow za chrzescijan na Bliskim Wschodzie.

  A tymczasem z Izraela wypedzaja tzw. nielegalnych emigrantow!!
  Co za przekret! To nie sa nielegalni emigranci, tylko czarne zydy, ktore skorzystaly kiedys z „prawa powrotu” do „eretz Israel”.
  Teraz sie komus „genetyka” czarnych zydow nie podoba???

  Zaczynam powoli rozumiec, skad sie w Polsce bierze taka dziwna , niezrozumiala propaganda przeciwko kosciolowi katolickiemu.
  Przeciez mamy wielu poboznych i przyzwoitych ksiezy.
  Powinni byc pod specjalna ochrona i otoczeni troska wiernych.

  ONZ: Jerozolima nie jest stolicą Izraela

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201712216977003-sputnik-jerozolima-izrael-usa-onz/

  Vladimir Putin: Trump’s Jerusalem statement “defies common sense” | Veterans Today

  https://www.veteranstoday.com/2017/12/13/vladimir-putin-trumps-jerusalem-statement-defies-common-sense/

 7. Marucha said

  Re 2:
  Panie Rick,
  Warto jeszcze napisać, że ogromna większość Żydów to przyzwoici ludzie, a tylko nieliczne jednostki – jak w każdym narodzie – są kanaliami.
  „Krew Jego na nas i na dzieci nasze”…

 8. Dictum said

  Tylko że te nieliczne jednostki nabrały iście szatańskiej mocy – pieniądza, zdrady, podstępu, oszustwa, pogardy dla innych, pychy i uzurpacji władzy nad światem.
  A my możemy tylko wołać – Króluj nam Chryste!

 9. Yah said

  Ad 6

  Tak, ale uczciwy to taki, który się do swego pochodzenie przyznaje. To jednostki. Tysiące tego nie robią.

  Pewien z nich , po wojnie opowiadał jak przeżył Auschwitz, jak obiecał Bogu, że gdy przeżyje nawróci się na katolicyzm.

  Jego dzieci, w biogramie ojca , z robiły z niego potomków polskich ziemian, przedwojennego dziennikarza „antysemickiej gazety”, więźnia torturowanego przez Gestapo, którego Gestapo jednak ….. zwolniło..

  Po co to zrobili?

  Dlatego nie wierze już nikomu., a szczególnie tym, którzy piszą dla naszego „dobra”, dla „prawdy” i są „patriotami” , ale ten patriotyzm chcą uprawiać naszym kosztem.

  Jak jeszcze możemy się bronić.

  Oceniając stosunek do kłamstwa. Człowiek normalny, nie kłamie, gdy ktoś mu zarzuci kłamstwo, broni się, bo chce się oczyścić.

  Człowiek nienormalny, którego przyłapano na kłamstwie nie robi nic tylko – zmienia temat, przechodząc nad kłamstwem do porządku dziennego.

  Nie bez przyczyny zauważył to Chrystus.

 10. revers said

  .. i unijna chazarie
  .https://www.youtube.com/watch?v=nTrZSUJWwSA

  o czym dobitnie mowi niemiecki MSZ. Judeopolonia to tylko jeden z prorektoratow ue, a jezscze banderlandia jest do zajecia po Krym.

 11. Yah said

  Kiedy nowa cerkiew prawosławna będzie otwarta i do użytku oddana, wtedy skończy się panowanie Rosji w Warszawie.

  smutny los wiedze tej świątyni. Wkrótce po jej wybudowaniu Rosja zaleje sie krwią i rozpadnie na liczne samodzielne państwa., a Polska stanie się samodzielna i niepodległa.. Lecz jednocześnie przewiduje powstanie silnej Rosji, jeszcze bardziej mocarnej i potężnej, ale dokona się to o wiele później..
  Sobór Warszawski będzie zburzony, a dola doświadczeń dosięgnie Polskę- zamknie się jej ostatnia stronica,, gwiazda jej ściemni się i zgaśnie.

  1893 rok Św. Jan z Kronsztadu

  Tak wiec ta gwiazda, która wschodzi, to zupełnie inna gwiazda – bynajmniej polska. Dalsze losy Polski rozstrzygnęły się w latach 1920-1926.
  Danej od Boga szansy nie wykorzystaliśmy, teraz resztki nas ponoszą konsekwencje

 12. Joannus said

  ”Kto spotyka Jezusa spotyka judaizm” – JP II

  Prawidłowo powinno brzmieć tak oto:
  Kto spotyka JPII, spotyka judaizm.

 13. Boydar said

  „… zostali świadomie lub nieświadomie zjudaizowani …”

  Jest Pan Rick pewien, że tego pana trzeba było dodatkowo judaizować ?

 14. Boydar said

  Albo tego ?

 15. Boydar said

  Lub tego ?

 16. Boydar said

  Nie wypada mi zasrywać Gajówki jeszcze bardziej … choć mógłbym. Ale się obywatele Teksasu zbulwersują ponad miarę.

 17. Yah said

  Panie Boydar, Pan wklei sztukmistrza z Lublina.

 18. Kar said

  ..panie Boydar, ale nigdy nie uda im sie (tym zapodanym przez Pana) przebic kunsztu tego ponizej..sympatycznego diabla

 19. Yah said

  Bo jaki pisał Isaac Bashevis Singer sztukmistrz z Lublina jest spokrewniony z Józkiem Różańskim.

 20. Kapitan Bąba said

  Nawiązując do Singera i jego Sztukmistrza z Lublina. Ciężko to się czytało. Czy dobrze zrozumiałem – tytułowy bohater zamurował się bo miał romans z gojką i miał przez to „wyrzuty sumienia??

 21. Joannus said

  https://lh5.googleusercontent.com/proxy/aVoroVKMjhvBU1nHyJWakPm36FZWZe1NNAlHb5XBsqy535hYMzUoI92tpI0AzZlnaFG-UgVk93k9izZM7NXXWHKgzhq86aOH051EuNsT2mDmGLBjSamTFvvtUA7EzRa-DaACSs_6dj4fKcaEqcE=s0-d

 22. Siekiera_Motyka said

  „na temat warsztatów dziennikarskich poświęconych – a jakże! – „judaizmowi i relacjom katolicko-żydowskim””

  Te warsztaty to pikuś z tym co Pani McKinney opowiada, bo mechanizm jest ten sam, „Pokaz że jesteś z nami”. Dla tych którzy znają angielski bardzo dobrze,

  .https://www.youtube.com/watch?v=w_VNOk7Wv5A

 23. NICK said

  http://wyborcza.pl/1,76842,10181880,Jednak_biskup_Stanislaw_Budzik_nastepca_Zycinskiego_.html
  Śpi.
  Budzik.
  ŚPIOCH.
  Nie nasz.
  Kawał z niego naukowca.

 24. Re: 7 Marucha.
  Super…super komentarz. Krotki, dobitny I bardzo bolesny..

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. R cz said

  Ad 7/24
  Komentarz pana gajowego trafny.
  Co jest dla pana „bardzo bolesne”?

 26. VA said

 27. Re: 25 R Cz… (nastepny „poke-mon”…)

  A czy ja napisalem ze jest to bolesne dla mnie???…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Lily. said

  Re15:Boydar
  Widze,ze Dziwisz zmienil barwy ze szkarlatnego
  na kolor pomaranczowy. Z kardynala na ?.
  „To nie slowa,lecz symbole rzadza Swiatem”. Pomaranczowa zadyma na Ukrainie w 2004 r.

Sorry, the comment form is closed at this time.