Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Rząd spieszy się z ustawami klimatycznymi. Zapłacą podatnicy.

Posted by Marucha w dniu 2018-01-10 (Środa)

[Każdy, kto wierzy w klimatyczne brednie jest idiotą. Ten zaś, kto udaje, że wierzy – jest łobuzem.
Admin]

Rząd premiera Morawieckiego spieszy się z projektami ustaw klimatycznych, bardzo kosztownych dla społeczeństwa, które jeśli zostaną uchwalone i podpisane przez prezydenta, zasadniczo zmienią nasz kraj.

Szczyt COP 24 i poprawka dauhańska

Jeszcze w grudniu trafił do Sejmu projekt ustawy dotyczącej organizacji szczytu COP 24 w sprawie zmian klimatycznych. Konferencja będzie kosztować budżet państwa około 130 mln złotych.

To może i nie tak dużo, w porównaniu z innymi miliardowymi wydatkami z budżetu państwa, ale sam szczyt ma służyć przyjęciu konkretnych rozwiązań, których nie udało się tego wyegzekwować podczas ostatnich spotkań klimatycznych, począwszy od 2015 roku. Jeśli zostaną wprowadzone, państwa zobowiążą się do wpłacenia w ciągu najbliższych trzech lat łącznie 100 miliardów dolarów na tzw. zielony fundusz. Ten zaś ma pomagać państwom z Południa w zbudowaniu infrastruktury potrzebnej do rozwijania interesów korporacji międzynarodowych.

Jak dotąd udało się pozyskać znikomą sumę. Potencjalne zobowiązania przyjęte podczas grudniowego szczytu COP 24 w Katowicach mogą być niezwykle obciążające dla każdego z nas.

O wiele gorsza w tym kontekście wydaje się decyzja rządu o ponownym forsowaniu – długo blokowanej – tzw. poprawki dauhańskiej i projektu ustawy o elektromobliności. To „konik” obecnego premiera. Poprawka dauhańska do protokołu z Kioto została już raz odrzucona przez prezydenta Dudę.

[Niech premier sobie kupi elektryczną hulajnogę w ramach hobbystycznej elektromobilności – admin]

W 1992 r. państwa członkowskie ONZ wzięły udział w konferencji poświęconej środowisku i rozwoju (UNCED), znanej jako Szczyt Ziemi w Rio. Spotkanie doprowadziło do podpisania umowy znanej pod skrótem UNFCCC. Głównym jej celem było osiągnięcie stabilizacji stężeń gazów cieplarnianych w atmosferze na poziomie, który zapobiegałby niebezpiecznej ingerencji w system klimatyczny [sic! – admin]. Taki poziom powinien zostać osiągnięty w pewnych ramach czasowych wystarczających, aby umożliwić ekosystemom naturalne przystosowanie się do rzekomych zmian klimatu.

Traktat wszedł w życie w 1994 roku, wsparło go 197 państw. Od 1995 roku strony spotykają się co roku, by dyskutować o krokach zmierzających do rozwiązania rzekomego problemu globalnego ocieplenia wywołanego działalnością człowieka.

Z kolei podpisany w 1997 roku Protokół z Kioto zobowiązał 37 uprzemysłowionych krajów do prawnie wiążących celów redukcji gazów cieplarnianych. Umowa obejmuje dwa okresy realizowania zobowiązań: pierwszy został wyznaczony na lata 2005-2012, kolejny ma zostać wdrożony pomiędzy 2013 a 2020 rokiem.

Właśnie ten drugi okres, będący konsekwencją tzw. poprawki dauhańskiej, wymaga od stron zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 18 procent poniżej poziomu z 1990 r.

Spośród 37 państw uczestniczących w protokole z Kioto, tylko 7 ratyfikowało poprawkę z Doha. Uznając jej ogromne konsekwencje ekonomiczne oraz fakt, że redukcja gazów cieplarnianych nakreślona w protokole z Kioto miałyby niewielki lub żaden wpływ na prognozowane ocieplenie, Stany Zjednoczone nigdy nie ratyfikowały protokołu z Kioto.

Kanada wycofała się z umowy w 2012 r. Japonia, Rosja i Nowa Zelandia stwierdziły, że nie wezmą udziału w drugim okresie rozliczeniowym, wymagającym dodatkowych redukcji emisji gazów cieplarnianych ze względu na ogromne potencjalne obciążenie dla gospodarki.

W 2015 roku przywódcy z całego świata zwołali w stolicy Francji konferencję na temat zmian klimatu. Porozumienie osiągnięte pod koniec spotkania wyznaczyło cel osiągnięcia progu ocieplenia poniżej 2 stopni Celsjusza. Ma to nastąpić w dużej mierze na drodze transformacji globalnej gospodarki energetycznej i jej przejściu od surowców kopalnych w kierunku źródeł odnawialnych.

Mimo, że umowa nie jest dla państw wiążąca, Stany Zjednoczone w trakcie kadencji Baracka Obamy podjęły szereg zgodnych z nią decyzji. Wprowadziły na przykład regulacje dotyczące efektywności paliwowej, redukcji tzw. gazów cieplarnianych czy elektromobilności.

Problem z programami dotyczącymi zmian klimatu polega w dużej mierze na tym, że chociaż wiążą się one z ogromnymi kosztami dla podatników i gospodarki, to środowisku przynoszą korzyści w niewielkim stopniu, jeśli w ogóle. Wywierają natomiast olbrzymi wpływ na gospodarki poszczególnych państw.

– Po raz pierwszy w historii ludzkości zamierzamy w określonym czasie zmienić model rozwoju gospodarczego, który panuje od co najmniej 150 lat – przyznała Christiana Figueres, sekretarz wykonawczy UNFCCC. Odniosła się w ten sposób do międzynarodowych zobowiązań w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

„Wyjątkowo dobre relacje”

Polska wraz z innymi krajami UE ratyfikując tzw. poprawkę dauhańską zobowiązuje się nadgorliwie do redukcji emisji CO2 o 20 procent do 2020 roku, zgodnie z unijnym pakietem klimatyczno-energetycznym.

Dwa lata temu, pod koniec rządów koalicji PO-PSL prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę w sprawie ratyfikacji poprawki ze względu na niewystarczające wyjaśnienie potencjalnych skutków prawnych i ekonomicznych jej przyjęcia. Politycy PiS mówili wówczas, że poprawka z Doha jest próbą usankcjonowania unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego w prawie ONZ.

Co ciekawe, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku komisarz UE ds. klimatu powiedział, że blok zrobi wszystko, co w jego mocy, aby przezwyciężyć odmowę podpisania przez Polskę poprawki z Doha, która stanowi drugą część protokołu z Kioto.

W połowie listopada komisarz Miguel Arias Cañete zapowiedział, że UE spróbuje ratyfikować poprawkę jako blok bez Polski.

– Poprawka z Doha nigdy nie została ratyfikowana ze względu na Polskę, ale wszystkie instrumenty są już gotowe, podobnie jak i kraje, i oczywiście jest możliwe unieważnienie polskiego sprzeciwu – przekonywał.

Na razie spośród krajów UE poprawkę zaakceptowały Hiszpania, Luksemburg, Włochy, Węgry, Niemcy i Belgia. Jednak komisarz Cañete podkreślił, że podpis UE nie pozwoli na wdrożenie drugiej części protokołu z Kioto, ponieważ liczba potrzebnych krajów sygnatariuszy (144) jest daleka od osiągnięcia.

Na poziomie UE jedynie z powodu weta Polski ten dokument ratyfikacyjny nie został jeszcze złożony u sekretarza generalnego ONZ. Państwa członkowskie będą musiały także indywidualnie ratyfikować umowę za pośrednictwem parlamentów krajowych. Jak na razie wyprzedzająco zrobiło to sześć państw, wśród nich m.in. Włochy i Węgry.

Zaledwie kilka tygodni później, 6 grudnia minionego roku, w wywiadzie opublikowanym na stronie euractiv.com. Dominique Ristori, dyrektor generalny dyrekcji ds. energii w Komisji Europejskiej mówił, że KE ma wyjątkowo dobre relacje z Polską w sprawie transformacji energetycznej i polityki szybkiego odejścia od węgla.

– Z Polską mamy niezwykle pozytywny dialog energetyczny – przekonywał.

Komisarz dodał:

– Jestem pewien, że Polska będzie aktywnie uczestniczyć we wszystkich nowych inicjatywach, związanych z polityką klimatyczną. Zasugerował również, że może nastąpić zmiana w dotychczasowej polityce odnośnie poprawki dauhańskiej.

Ustawa o elektromobilności – nowe obciążenia dla wszystkich

4 stycznia rząd wniósł do Sejmu projekt niezwykle kosztownej dla podatników ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. W ciągu dwóch lat w naszym kraju ma powstać m.in. 6 tysięcy punktów ładowania samochodów elektrycznych. Gminy będą mogły ustanowić strefy czystego transportu i w związku tym będą pobierać opłaty od pojazdów spalinowych – na razie maksymalnie do 30 złotych dziennie za wjazd do takiej strefy.

Rząd w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju założył, że do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć milion pojazdów elektrycznych. Projekt zobowiązuje administrację centralną do wymiany w tym okresie połowy samochodów na elektryczne i do 30 procent floty należącej do administracji samorządowej. Z kolei w komunikacji miejskiej tzw. zeroemisyjne autobusy stanowić mają 30 procent taboru.

Rząd podaje szacunki wymiany. Autobus spalinowy to wydatek rzędu około 850 tysięcy złotych przy stałych kosztach użytkowania na poziomie 116 tys. PLN rocznie. Zakup autobusu elektrycznego oznacza wydatek rzędu 1,9 mln złotych i stałe koszty użytkowania 81 tysięcy rocznie plus 300 tysięcy na stałą infrastrukturę.

Projekt zawiera regulacje, których celem ma być stymulowanie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz zastosowanie w transporcie paliw alternatywnych. Chodzi głównie o energię elektryczną oraz gaz ziemny – zarówno skroplony (LNG), jak i sprężony (CNG).

Ustawa wdraża do polskiego prawa dyrektywę europejską w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Rząd planuje, że do końca 2020 roku powstanie 6 tysięcy punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy, 400 punktów ładowania energią elektryczną o dużej mocy, 70 punktów tankowania CNG. Będą one rozmieszczone w 32 aglomeracjach i na obszarach gęsto zaludnionych.

Za wjazd bez opłaty do stref czystego transportu (całodobowych) będzie grozić grzywna do 500 złotych.

Nowe przepisy przewidują zwolnienie aut ekologicznych z akcyzy i – tymczasowo – opłat za parkowanie oraz wyższy odpis amortyzacyjny z tytułu zużycia pojazdów elektrycznych dla firm.
W projekcie zawarto także regulacje dotyczące wykorzystania dróg na potrzeby prac badawczych nad pojazdami samojezdnymi. Ustawa nakłada na gminy obowiązek stworzenia odpowiedniej infrastruktury po 2019 r.

Rząd zamierza pozyskać środki na realizację projektu – wstępnie szacowanego na około 19 miliardów złotych – z akcyz wnoszonych do Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, nad którym trwają prace.

Rada Ministrów przewidziała już między innymi, że Inspekcja Handlowa przeprowadzi około 496 kontroli wśród przedsiębiorców dostarczających paliwa i określona część z nich obciążona zostanie grzywnami (rząd to wie, chociaż ustawy jeszcze nie ma) [sic! – admin]. W uzasadnieniu do projektu czytamy: „przyjęto, że w 15 proc. kontroli stwierdzone będą nieprawidłowości i prowadzone będą postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych”.

Warto tu przypomnieć, iż w planie Morawieckiego napiętnowano takie podejście urzędników. Zacytowano w nim notatkę ze spotkania inspektorów urzędów skarbowych, stwierdzającą: „Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych – kontrola ma przynosić wpływy budżetowe”. [Tak, tak! – admin]

Ustawa – jak zakłada rząd – wpłynie na wzrost kosztów użytkowania pojazdów i będzie mieć „efekt zdrowotny” w związku z obniżeniem poziomu hałasu i spalin. Rząd nie mówi jednak, w jaki sposób zutylizuje wiele ton baterii litowo-jonowych, bo jeszcze nie wynaleziono sposobu taniego i bezpiecznego ich recyklingu (nikt na świecie na razie nie przewiduje całkowitego odzyskania litu, bardzo szkodliwego dla środowiska, bo jest to za drogie). Za jakiś czas pojawi się więc kolejny problem i kolejny pretekst do zwiększenia opłat.

Notabene, UE nakłada na producentów baterii obowiązek zbierania ich, składowania i recyklingu. Pod Wrocławiem w Kobierzycach właśnie powstaje największa w Europie fabryka baterii koncernu LG Chem. Powstaje więc pytanie, co jej właściciele zrobią ze zużytymi produktami, które będą musieli przyjmować? Czy odpady będą składowane w Polsce?

To dopiero początek różnych uregulowań związanych z transformacją energetyczną. Rząd, co gorsza, przedstawia te zmiany jako korzystne dla ludzi biednych. Weźmy np. niedawne rozporządzenie w sprawie zmiany cen taryf za energię elektryczną na 2018 r. Zmiana korzystna dla koncernów energetycznych przewiduje wzrost cen taryfy między godziną 13:00 a 15:00, kiedy notowany jest największy pobór. Dotychczas gospodarstwa domowe korzystały z obniżonych stawek. Od 1 stycznia ulgi będą dotyczyć jedynie pory nocnej.

Heritage Foundation: regulacje klimatyczne zubożą ludność i spowolnią rozwój

Konserwatywny think tank amerykański – Fundacja Heritage – w opracowaniu z czerwca 2016 r. zalecał rządowi USA wycofanie z się z ramowej umowy ONZ o klimacie, ze względu na ogromne obciążania dla podatników, spowolnienie wzrostu gospodarczego i obniżenie wzrostu dochodu na mieszkańca przy niewielkim lub zerowym wpływie na środowisko.

Autorzy raportu prognozowali drastyczny wzrost cen energii w krajach rozwiniętych i zablokowanie dostępu do niezawodnych źródeł energii dla państw rozwijających się. Według Heritage Foundation, realizacja umów oenzetowskich w zakresie zmian klimatu doprowadzi do marnotrawstwa pieniędzy podatników i budzących wątpliwości szkodliwych interwencji na rynku energii poprzez różne regulacje.

Przepisy dotyczące globalnego ocieplenia oznaczają wyższe ceny energii, mniejszy wzrost.

Ekonomiści HF szacowali, że amerykańskie wydatki na energię elektryczną w gospodarstwach domowych wzrosną od 15 do 20 procent w ciągu następnej dekady. Będą kosztować utratę 400 tysięcy miejsc pracy co 12 miesięcy, roczny spadek dochodów gospodarstwa domowego o ponad 30 tysięcy dolarów (na czteroosobową rodzinę) i łączny ubytek produktu krajowego brutto (PKB) przekraczający w skali całego kraju 2,5 biliona dolarów.

„To samo dotyczy reszty świata” – napisali eksperci. Szacują oni, iż ze względu na ograniczenie dostępu krajów rozwijających się do przystępnej cenowo energii, nastąpi spowolnienie ich rozwoju.

Bardziej szkodliwe niż bezpośrednie koszty dla podatnika są jednak zakłócenia, jakie przepisy klimatyczne i programy finansowe rządu spowodują dla gospodarki. Na przykład celem „zielonego funduszu klimatycznego” ONZ jest wykorzystanie pieniędzy publicznych w celu zwiększenia finansowania sektora prywatnego.

Bez względu na zastosowany mechanizm, rządowe programy finansowania wypychają prywatne inwestycje kapitałowe z rynku i dyktują miejsca ich wydawania. Projekty z rządową pieczęcią zatwierdzenia zwiększają określone inwestycje sektora prywatnego, zabierając pieniądze z innych potencjalnych dziedzin.

Ten „rządowy palec” interweniujący na tak dużą skalę zakłóci sygnały rynkowe i zmieni sposób patrzenia inwestorów na ryzyko rynkowe, prowadząc do zwiększenia kosztów alternatywnych, a także niewłaściwej alokacji pracy oraz kapitału.

Agnieszka Stelmach
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 to “Rząd spieszy się z ustawami klimatycznymi. Zapłacą podatnicy.”

 1. Sowa said

  Kontrargumenty do tezy o wysokiej szkodliwości emisji dwutlenku węgla do atmosfery

  Click to access Gumuła.pdf

 2. Re: Artykul…

  Wyglada na to, ze polsko-jezyczne zydostwo szybko „kopiuje” angielsko-jezyczne zydostwo z USA w kwestii deszczowej wody…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Lily. said

  Pomazaniec Kaczynskiego z gromady”we the
  people”,my ludzie, cytat wprost z Talmudu.
  Domyslam sie,ze te wszystkie ustawy dotycza
  tylko i wylacznie”gorszego sortu”.
  Juz kiedys w przeszlosci dzielono ludzi na
  „gorszych i lepszych”,”nadludzi i podludzi” i zawsze konczylo sie to OGROMNA TRGDEDIA
  dla tych drugich.

 4. cedric said

  http://longevitas.pl/dlugowiecznosc-dla-kazdego-sypialnia-normobaryczna/

  Moim zdaniem spadek CO2 w atmosferze mógł spowodować biblijne skrócenie życia , pojawienie się chorób i bolesnych
  porodów („wygnanie z raju”- ” w bólach będziesz rodzić”, „puszka
  Pandory”).

  Wielki potop i zmiany klimatyczne były kontynuacją spadku CO2 w atmosferze.

  Uważam , że CO2 będzie używany standardowo przy leczenu wszelkich
  chorób, cenny w onkologii, neurologii, endokrynologii.

  Golec ( naked mole rat) żyje pod ziemią w wysokim CO2 , nie czuje bólu
  – CO2 wpływa na substancję P, nie chorują na nowotwory, żyją 10 razy
  dłużej niż porównywalne gryzonie – myszy.

  http://www.nature.com/news/2008/080128/full/news.2008.535.html

  CO2 pobudza tarczycę, wymianę gazową-efekt BOHRA/HALDANE’A

  Spadek CO2 BYŁ MOIM ZDANIEM jedną z głównych PRZYCZYN PUSTYNNIENIA.

  http://longevitas.pl/katalog/kategorie/normobaria/

  http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/sam-wyzdrowial-i-teraz-nowa-technologia-chce-pomagac-innym-chorym,10466560/

  http://sadeckakooperatywa.pl/2017/06/20/normobaria-najwieksze-odkrycie-medyczne-ostatnich-dekad/

  Takie warunki mogły panować w Raju- długowieczność , brak chorób,
  doskonałe dotlenienie , ale jednocześnie osłabienie nadtlenoazotynu

  CO2 modulates the ONOO7-mediated oxidation of the heme Fe of
  hemoglobin, myoglobin, and cytochrome c through a mechanism leading to
  ferric-heme and formation of variable amounts of transient species
  such as ferryl-heme, globin-centered radicals, and O2 7 (16, 31, 32).
  Thus CO2, generally considered to be inactive, redirects the
  specificity of ONOO7, and reduces the lifetime of ONOO7 (from the
  second to the millisecond range), partially preventing diffusion
  through membranes and limiting its zone of action. With a life time in
  the millisecond range, ONOOC(O)O7 has to be counted among the
  biologically significant reactive species (33). Reaction with CO2
  should be considered in searching for ONOO7 scavengers, keeping in
  mind that a biologically proficient scavenger should react with ONOO7
  faster than does CO2 and/or react with ONOOC(O)O7.

  http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1080/15216540600746344/pdf

  The fast reaction of peroxynitrite with CO2 and the high concentration
  of dissolved CO2 in vivo (ca. 1 mM) suggest that CO2 modulates most of
  the reactions of peroxynitrite in biological systems. The addition of
  peroxynitrite to CO2 produces of the adduct ONOO-CO2- (1). The
  production of 1 greatly accelerates the decomposition of peroxynitrite
  to give nitrate. We now show that the formation of 1 is followed by
  reformation of CO2 (rather than another carbonate species such as CO3
  = or HCO3-). To show this, it is necessary to study systems with
  limiting concentrations of CO2. (When CO2 is present in excess, its
  concentration remains nearly constant during the decomposition of
  peroxynitrite, and the recycling of CO2, although it occurs, can not
  be detected kinetically). We find that CO2 is a true catalyst of the
  decomposition of peroxynitrite, and this fundamental insight into its
  action must be rationalized by any in vivo or in vitro reaction
  mechanism that is proposed. When the concentration of CO2 is lower
  than that of peroxynitrite, the reformation of CO2 amplifies the
  fraction of peroxynitrite that reacts with CO2. Even low
  concentrations of CO2 that result from the dissolution of ambient CO2
  can have pronounced catalytic effects. These effects can cause
  deviations from predicted kinetic behavior in studies of peroxynitrite
  in noncarbonate buffers in vitro, and since 1 and other intermediates
  derived from it are oxidants and/or nitrating agents, some of the
  reactions attributed to peroxynitrite may depend on the availability
  of CO2.

  http://europepmc.org/abstract/med/9199896

  Methods Enzymol. 2008;436:49-61. doi: 10.1016/S0076-6879(08)36004-2.
  The chemistry of peroxynitrite: implications for biological activity.
  Goldstein S1, Merényi G.
  Author information
  Abstract
  In biological systems, nitric oxide (NO) combines rapidly with
  superoxide (O2-) to form peroxynitrite ion (ONOO-), a substance that
  has been implicated as a culprit in many diseases. Peroxynitrite ion
  is essentially stable, but its protonated form (ONOOH, pKa = 6.5 to
  6.8) decomposes rapidly via homolysis of the O-O bond to form about
  28% free NO2 and OH radicals. At physiological pH and in the presence
  of large amounts of bicarbonate, ONOO- reacts with CO2 to produce
  about 33% NO2 and carbonate ion radicals (CO3-) in the bulk of the
  solution. The quantitative role of OH/CO3(-) and NO2 radicals during
  the decomposition of peroxynitrite (ONOOH/ONOO-) under physiological
  conditions is described in detail. Specifically, the effect of the
  peroxynitrite dosage rate on the yield and distribution of the final
  products is demonstrated. By way of an example, the detailed mechanism
  of nitration of tyrosine, a vital aromatic amino acid, is delineated,
  showing the difference in the nitration yield between the addition of
  authentic peroxynitrite and its continuous generation by NO and O2-
  radicals.

  Physiol Rev. Author manuscript; available in PMC 2008 Feb 20.
  Published in final edited form as:
  Physiol Rev. 2007 Jan; 87(1): 315–424.
  doi: 10.1152/physrev.00029.2006
  PMCID: PMC2248324
  NIHMSID: NIHMS38119
  Nitric Oxide and Peroxynitrite in Health and Disease
  PÁL PACHER, JOSEPH S. BECKMAN, and LUCAS LIAUDET
  Author information ► Copyright and License information ►
  The publisher’s final edited version of this article is available at Physiol Rev
  See other articles in PMC that cite the published article.
  Go to:I. INTRODUCTION
  Nitric oxide (NO) is an omnipresent intercellular messenger in all
  vertebrates, modulating blood flow, thrombosis, and neural activity.
  The biological production of NO is also important for nonspecific host
  defense, but NO itself is unlikely directly to kill intracellular
  pathogens and tumors. Although NO is often described as highly toxic
  and reactive, it is not. Inhaling low concentrations of gaseous NO is
  approved by the Food and Drug Administration for the treatment of
  persistent pulmonary hypertension of the newborn (53, 411, 412, 593,
  680, 681, 1143). In addition, NO can be produced for 80 years by
  neurons in human brain without overt toxicity. Paradoxically, the
  production of the same molecule can become highly damaging to the same
  neurons within a few minutes during pathological challenges as occur
  after cerebral ischemia. How is this possible? The reaction of NO with
  superoxide (O2•−) to form the much more powerful oxidant peroxynitrite
  (ONOO−) is a key element in resolving the contrasting roles of NO in
  physiology and pathology.

  Neither superoxide nor NO is particularly toxic in vivo because there
  are efficient means to minimize their accumulation (72, 74).
  Superoxide is rapidly removed by high concentrations of scavenging
  enzymes called superoxide dismutases (SOD) with distinct isoenzymes
  located in the mitochondria, cytoplasm, and extracellular
  compartments. NO is rapidly removed by its rapid diffusion through
  tissues into red blood cells (161, 639), where it is rapidly converted
  to nitrate by reaction with oxyhemoglobin (Fig. 1). This limits the
  biological half-life of NO in vivo to less than a second, whereas the
  concentrations of NO relevant for cellular signaling can persist in
  phosphate-buffered saline for an hour (79). However, when both
  superoxide and NO are synthesized within a few cell diameters of each
  other, they will combine spontaneously to form peroxynitrite by a
  diffusion-limited reaction (583). In essence, every time NO and
  superoxide collide, they form peroxynitrite. No enzyme is required to
  form peroxynitrite because no enzyme can possibly catalyze any
  reaction as fast. NO is the only known biological molecule that reacts
  faster with superoxide and is produced in high enough concentrations
  to outcompete endogenous levels of superoxide dismutase. Consequently,
  the kinetics and thermodynamics of the reaction of superoxide with NO
  make the formation of peroxynitrite inevitable in vivo.

  FIG. 1
  Cellular diffusion of superoxide, peroxynitrite, and hydroxyl radical
  within their estimated first half-lives. These circles indicate the
  extent to where the concentration of each species from a point source
  would decrease by 50%. The diffusion of peroxynitrite …
  Generally, the physiological literature is content with discussing NO
  as a physiological signaling agent without considering its complex and
  controversial chemistry. A lot of biology is masked in the fog of the
  nebulous description reactive nitrogen species. Many of the biological
  effects attributed to NO are in fact mediated by peroxynitrite. While
  requiring some knowledge of the underlying convoluted chemistry of
  free radicals and nitrogen oxides, recognition of these reactions in
  vivo will produce a deeper understanding of the underlying biology and
  help resolve many puzzling controversies. In this review, we describe
  the substantial progress made in understanding the biological
  chemistry of peroxynitrite and its many roles in virtually all disease
  processes affecting humans. New tools enabling the imaging of
  superoxide formation in vivo (1446, 1455) combined with the careful
  interpretation of nitration and the use of scavengers for
  peroxynitrite can allow these processes to be experimentally dissected
  (370, 371).

  The formation of reactive nitrogen species is not an inescapable
  consequence of synthesizing NO. NO is efficiently removed by reacting
  with oxyhemoglobin to form nitrate, which prevents even the highest
  rates of NO synthesis from directly reacting with oxygen to form
  significant amounts of nitrogen dioxide. However, the simultaneous
  activation of superoxide synthesis along with NO will completely
  transform the biological actions of NO by forming peroxynitrite.
  Several enzyme complexes, such as NADPH oxidases (NADPHox) and
  xanthine oxidase, can be activated in many cellular systems to
  actively produce large amounts of superoxide. What happens when
  superoxide and NO are produced simultaneously in close proximity?
  Modestly increasing superoxide and NO each at a 10-fold greater rate
  will increase peroxynitrite formation by 100-fold. Under
  proinflammatory conditions, simultaneous production of superoxide and
  NO can be strongly activated to increase production 1,000-fold, which
  will increase the formation of peroxynitrite by a 1,000,000-fold (Fig.
  2). Without superoxide, the formation of nitrogen dioxide by the
  reaction of NO with oxygen is miniscule by comparison. NO and
  superoxide do not even have to be produced within the same cell to
  form peroxynitrite, because NO can so readily move through membranes
  and between cells (Fig. 1).

  FIG. 2
  Comparison of oxidant production by the reaction of nitric oxide with
  superoxide versus oxygen. Both reactions are generally given equal
  weight, but this obscures the vast difference in oxidant productions
  because of the vast difference in rates. Because …
  Although peroxynitrite is a strong oxidant, it reacts at a relatively
  slow rate with most biological molecules. With its reaction with
  carbon dioxide and other major reactions in cells taken into account,
  peroxynitrite can still diffuse quite far on a cellular scale (Fig.
  1). Peroxynitrite is able to traverse cell membranes in part through
  anion channels (312, 824). The contrast with hydroxyl radical is
  dramatic (73, 78). Hydroxyl radical is formed by a rather slow
  reaction via the reaction of ferrous iron with hydrogen peroxide, but
  is so reactive that it can only diffuse about the diameter of a
  typical protein (586). In contrast, peroxynitrite is formed each time
  superoxide and NO collide, but reacts slowly enough to react more
  selectively throughout the cell. That makes the biological and
  pathological implications of peroxynitrite far more interesting
  because it can have more subtle and specific actions on cells. The
  implications of biological oxidants having more specific actions in
  vivo have been described by Nathan in his essay on biological
  specificity of a third kind (933).

  https://sadeczanin.info/gospodarka/udar-m%C3%B3zgu-zainspirowa%C5%82-kazimierza-pazgana-kr%C3%B3l-kurczak%C3%B3w-idzie-w-nowe-technologie

  https://pl-pl.facebook.com/komoranormobaryczna/

  https://www.normalbreathing.com/

  http://www.breathing.com/articles/co2-narcosis.htm

  Spadek CO2 mógł się wiązać z pojawieniem nowotworów.

 5. cedric said

  Aparat Frołowa

  http://www.integratedhealth.com/supplements/health-devices/frolovs-respiration-training-device.html

  http://www.co2science.org/index.php

 6. cedric said

  http://adrianvancearchive.blogspot.com/2016/12/co2-is-innocent.html

  Turning Carbon To Gold

  http://co2au.blogspot.com/

  CO2 może zmniejszyć zapotrzebowanie roślin na wodę nawet do 90 %.

 7. KOJAK said

  O COZ ? CO SIE DZIWIC ! USTAWY KLIMATYCZNE TO ORDYNARNY ZYDOWSKI PRZEKRET KRYMINALNY . TRUDNO ZEBY MORAWIECKI JAKO CZLOWIEK KOSZERNY JE NIE POPIERAL !

 8. Kazek said

  Walka z globalnym ociepleniem była konieczna i przyniosła oczekiwane rezultaty.
  Amerykanie mogą teraz rozkoszować się mroźną zimą co byłoby nie możliwe bez zaangażowania wielu świadomych ludzi na całym świecie. Jak będzie za zimno to można będzie podgrzać atmosferę , według życzeń naszych klientów

 9. cedric said

  Uruchomienie produkcji butanolu do zasilania diesli będzie wymagać duzych ilosci CO2 i może wpłynąć na rynek paliw po upadku petrodollara.

  http://adrianvancearchive.blogspot.com/2017/10/the-fuel-farm.html?view=classic

  The Fuel Farm

  US Patent 7,855,061

  by Adrian Vance

  Would you believe systems as simple as swimming pools could make all the fuel America needs and in a few months?

  Science tells us the first green plants responsible for all petroleum were virtually identical to modern aquatic algae. They are the fastest growing plants and double their mass in 12 hours with full sunlight and sufficient CO2. On dying they become a black gooey, stinky precursor to petroleum that created 50 times the petroleum we recovered in 100 years.

  Paleogeologists say early Earth’s atmosphere was 12% CO2 and 8% oxygen initially. Marine algae consumed nearly all the CO2 in air leaving only a trace, 280 parts per million, but increased oxygen 125% while putting many gigatons of petroleum precursor under the sea beds. What we have taken from a few old sea beds is 2% of that deposited, but undersea recovery is not done. We spent all our science money on Man In Space! Nonetheless, we can use the same process to solve our fuel problem today.

  The sun rising across America will bring thousands of one-acre Fuel Farm systems to life every morning. Zero-polluting Fuel Farms™ can produce all the motor and home heating fuel for America at lower real costs than ever. They sequester great amounts of carbon in accord with expected laws. 60% of their product is permanently captured. The motor and heating fuel sells for the equivalent of 25 cents per gallon in 1960’s money without government subsidies.
  Start-up Considerations
  Fuel Farms can be privately funded as each one is built on the same engineered plan hopefully validated by federal law for building in all states pending site approval and hitched to highway funds to avoid state and local bureau blocking and corruption.
  While a few large fuel farms will be owned by large corporations to make product for export most could be in the hands of small, local private investors operating independently to make product for the general public. They will have to abide by legal product standards, but establish their own prices based on local conditions in a free market for the product.
  Simple Process
  5H2O + 4CO2 —–> C4H4OH + 6O2
  The general, or sum-of-the-process, equation for the production of butanol from water and carbon dioxide could not be simpler. This accounts for the essential, 42% of mass, step in the fermentation “must.” While it is a gross over-simplification this equation is useful in engineering the system as it reveals how much of the components will be needed when summed with:
  6 H2O + 6CO2 ——> C6H12O6 + 6O2

  Simultaneously, 58% of the captured carbon goes into solids in the sugar, starch, cellulose classes of photosynthesis products that may be used for animal food, soil amending or in manufacturing. The latter two classes permanently sequester carbon and offer other revenue from the process; carbon credit future delivery contracts for trading.
  We grow one-celled algae with carbon dioxide supplementation rather than air. This accelerates the process significantly. Then we ferment it with bacteria to produce butanol, chill the mixture to separate it, decant and filter finished fuel with no additional refining needed. The process is extremely efficient when compared with ethanol production. We then pellet the solids for animal, fish food, fuel or raw material for manufacturing.

 10. cedric said

  c.d.
  The solids can be used as soil amendment to improve barren lands giving organic inclusions which create soil borne carbon dioxide on decay compatible with “plowing under” or “no till” practices while increasing soil borne carbon dioxide.
  It has recently been discovered Tilapia, the herbivorous African fish which is a fast-growing, low-cost protein source, produces proteins that are not good for humans when it is fed corn primarily, but it produces oil and proteins that are much preferred when fed algae. This may be true for trout, which is another fish farm species often raised on maize. If we press the water from algae solid down to 2% of wet volume the residue will be only 0.14% butanol which should be insignificant, tasteless and acceptable. If any taste is apparent it will like be lightly butter-like.
  Butanol As Fuel

  Butanol burns with 100 Octane qualities in every gasoline or Diesel engine without change. One percent oil is added for Diesel engines. Diesels do not have to use long chain hydrocarbons. They can burn anything, even powdered coal, but Diesel fuel must have lubrication for the high precision injectors which sieze without it. Butanol is fully compatible with petroleum infrastructures. It carries no water and does not attack seals or tubing of any kind.
  Regional Differences
  South of Saint Louis (38° N) fuel farms will produce every day of the year. On rainy or overcast days output is reduced for lack of sunlight. Going North of the 38th parallel the production season will be progressively shorter from cold weather and overcast, but it can be extended with covers, heat and insulation. Fuel Farms may use solar heat and fermentation produced hydrogen or methane gas to heat growing algae and fermentation tanks if heat is required. Every site will be a unique engineering situation. We will develop computer software to deal with variables like latitude seasons and wind.
  A shortened season and greater cost will justify higher product prices in the north to account for lower production, storage and facilities needed to insure year-round supplies; storing product. There should be a national market for butanol fuel with the price established competitively. Certainly, it will be cheaper in the south than in the north.
  As sunlight strikes the sealed growing tanks and solar collectors we hear creaks and groans of expanding metal and glass changing at different rates. Each growing cell is a one foot deep, eight foot wide, 200 foot long trough formed in 20 foot sections. CO2 delivery tubes in the troughs come to life emitting floods of tiny bubbles recreating our atmosphere of three and one-half billion years ago. Motor driven screws stir the culture so all algae cells are well served. At the end of the day the top of the culture is skimmed off to a fermentation tank.
  The Bacteria
  Clostridium tyrobutyricum and Clostridium acetobutylicum bacteria are the active fermenting agents. Under a 100X microscope they look like tiny “Q-Tips.” The mixture is warmed by sunlight and heat exchangers from pumps cooling a batch in the separation tank underground. After a few days of fermenting up to 35% of the mass will be butanols, the four carbon alcohols with the remainder of cellulosic solid having 55% to 65% bound carbon to become a food, industrial source or soil amending material.
  History of the Fermentation

  In 1916, Chaim Weizmann, a disciple of Louis Pasteur who would later be the first President of Israel, discovered Clostridium acetobutylicum converted many materials to acetone and butanol. The process was used during World War I to make acetone for Cordite gunpowder production and thus optimized for acetone. Later it was seen that two bacilli in the genus worked better separately in stages making butanol. But, the process fell into disuse when butanol could be made from petroleum much cheaper as crude was $2 per barrel.

  Collecting the Species

  To start the process is it possible to purchase both algae and bacteria cultures, but they will have to be optimized for higher output. However, we feel the best path is to find local varieties as they are adapted to local environments. We do not know all the factors affecting plant life and may one day find that latitude, magnetic and radiation backgrounds are important factors in bacteria lives and functions. Algae capture only requires leaving the tops off the growing tanks for a few days allowing common algae spores in the air to find water. Several varieties will appear and they should be grown as a group. It has been observed that simple organisms do better in communities than in pure cultures.

  The bacteria are common in the soil, but need to be isolated by a bacteriologist who can identify and purify the culture to the two species. Many high school biology teachers can do this work and we will have a manual for those unprepared in bacteriology, but conversant with physical and biological science. Nonetheless, the commercial cultures may be purchased and several researchers are producing new organisms for this work. (See attached releases.)

 11. cedric said

  c.d.
  The Science

  The reasons plants grow better in communities is not known, but it simplifies Fuel Farm management as there is no imperative to maintain a pure algae culture. Nonetheless, constant management is required for good results and it will consist of having a bank of test cultures running at all times, selecting the best from them as they will drift in conversion rates.
  Clostridinium bacteria are common in soil. The bacteriologist has to isolate the two we need to produce butanol as other varieties make unwanted substances. Nonetheless, what is found locally will already be adapted to regional conditions and better than anything that comes from a lab many miles away. That is simply the nature of these organisms.

  Local high school biology teachers with a bacteriology course will be able to culture and purify Clostridium tyrobutyricum and Clostridium acetobutylicum bacteria as well as manage a development program. But, we can use commercial cultures and some of the new versions may work much better.
  It is imperative to have an ongoing program of developing both the algae and bacteria as output will decline if it is undirected. Ten one gallon containers can handle algae cultures. In each cycle the most vigorous is used to seed the next round by dumping nine and dividing the best culture between the vessels. The same procedure will work for the bacteria and in both cases culture vigor can be estimated by amounts of gas consumed in the growing or produced in fermentation processes and these can both be seen in cell pressure changes.
  When fermentation is complete the liquor is mesh separated from the solids into a cooling tank in the ground where it chills to earth temperature of 10° Celsius due to the earth contacting walls and heat conducting rods drilled into earth. The cooling side of a heat pump chills the fermentate, or “must,” to 0° Celsius without freezing the water. 93% of the butanol separates, floating to the top where it is decanted and filtered as finished product with no further refining required. The heat generated can be used in the fermentation and growing tanks in cold weather.
  Ice could be used for the final cooling step. Where heat lost is equal to heat gained and ice requires known amounts of heat to melt the amount needed to achieve separation can be calculated. This would only happen in a very special circumstance for small home unit or a survivalist movie script than any known location as ice cutting and storage is a lost art. Thus, we will not bother with the calculation. The amount of ice would be quite substantial for nearly 30,000 gallons of must.

  The butanol to be used in Diesels or jet turbines will need a quart of vegetable or petroleum oil for every 25 gallons of fuel. This is a Diesel fuel that has no sulfur and burns completely to be pollution free.
  Ideal Example
  The ideal circumstance for the Fuel Farm™ is in Arizona where there is little overcast and abundant “gray water” from municipal sewage plants. Algae loves this stuff; lots of nitrates and phosphates. In a perfect case we would grow algae in the day, ferment it overnight and separate fuel the next day while the algae produces the next batch. With one acre of growing area for each inch of algae we would skim at the end of each day we would get 3630 cubic feet of algae and water that would contain 226,875 pounds of material, or 28,359 gallons, which would contain about 22,688 pounds of solids as algae is 90% water.

  Value of Product
  The 28,359 gallons of “must,” as such fermentates are called, will produce about 9075 gallons of product butanol. At $2.50 per gallon that will be $22,688 worth of product for each inch of algae skimmed and processed.
  For every gallon of butanol this process produces it also makes 38.2 pounds of algae solids when dried. This material may be usable as animal food as the butanol residue at 0.14 % will be no more than seasoning that we expect animals will like. The least valuable use of the material would be as soil amendment where it would also earn cash as part of a long term carbon sequestration system if such laws are passed.
  Costs
  If the facility uses municipal water or “gray” water those costs vary from location to location, but on the order of pennies per hundred pounds for fresh water, zero for gray water or the facility may be paid for taking it. The only real cost will be in obtaining and handling carbon dioxide. Commercial CO2 is on the order of $100 per ton, but with sequestration legislation soon this may turn out to be a revenue source. The EPA estimate is that the price paid should be $100 per ton to take it.
  For each inch of algae skimmed from the acre 27 tons of CO2 will have to come from somewhere. There is so little in the atmosphere it cannot be considered a source just as it is barely adequate for green plants. Ten million cubic feet of air would have to be pumped into the algae culture to supply it. But, the atmosphere contains so much oxygen it would become a problem as oxygen kills algae in the high concentrations resulting from such pressure. 27 tons of CO2 may cost $2700, nothing or earn $2700 depending on legislation. But, where the product has a market value $22,687 the cost or not of CO2 is not a problem at 12% of the product value, worst case when everything else is virtually free.
  Solids Residue
  The process leaves us with 8000 gallons water containing seven percent butanol and several hundred pounds of algae solids with a trace of butanol that will be edible by livestock or fish. In all likelihood, animals will not find butanol residue objectionable as it will be less than 0.14% of the material having lost some in the drying process due to volatility.
  Removing all butanol residue may prove too expensive or difficult to make the dried material usable as animal food, but it could be used as a solid pellet fuel material or soil amendment. In any case the 16 tons of solid will have value of no less than $100 per ton or $1600 for each inch of algae culture we process per acre and it could be worth a great deal more.

  The fermentations have to be done in a sealed tank to keep oxygen out as it interferes with the process and keep CO2 and H2 in the tank. These gases should be drawn off and stored for use in the fermentation or as fuel if sufficient hydrogen is present for combustion. The literature indicates anything over seven percent hydrogen will burn.

  A 50 foot diameter tank, 15 feet tall is needed for the fermentation of each inch of skimmed algae, 28,360 gallons. If the environment is such that we need two days for each fermentation then we would need two fermenting tanks in order to be unloading from one tank every day. As we locate farther north we will have to add a fermentation tank for each additional day the fermentation requires. Each acre will produce 3,312,375 gallons of product per year. At $2.50 per gallon the gross would be $8,280,938 per acre/year.

 12. cedric said

  Fuel Farm Economics
  The economics of the Fuel Farm range from good to wonderful depending on three factors: (1) price/value calculation (2) cost of materials, particularly CO2 and (3) cost of regulation. This concept will never be cornered, monopolized or shelved for the period of the patent and after 20 years will be in the public domain and many back yards. It is meant to be held by as many entrepreneurs as possible because competition will reduce the price and we will never have serious competition from petroleum. Plus, there is nothing to prevent any back-yard amateur from setting up his own unit for personal use. We envision every small farmer building such a unit and as long as he does not sell any product there is no patent infringement.
  Price/Value Perception
  Inflation of the dollar has rendered it to value of a 1960 dime in 2011 based on a basket of items we have tracked since 1960. In that year the price of gasoline in the most competitive, best-served markets of the United States was 25 cents/gallon. Diesel fuel, home heating oil or “Jet A” was cheaper, but in butanol’s case these fuels will have to be a little higher as they require the addition of 1% oil for injectors. This would add two to three dollars to every 25 gallons. Thus we would add an additional dime per gallon for Diesel, home heating fuel or jet fuel. This four percent increase is still a bargain given the 10% efficiency gain of Diesel engines.
  The CO2 Question
  We may find that we can draw three inches of algae from the growing tanks every day but need 18 tons of carbon dioxide for every inch we draw. That is approximately the amount carried in one semi tank truck. If the sequestered CO2 is a glut on the market and we can charge for getting rid of it, then we are in a business better than that of selling homing pigeons.

  If we have to pay $100 a ton for CO2 then we are still in good shape as 27 tons of CO2 give us $22,687 worth of butanol fuel and at least $1,600 worth of solids for $24,287 for every inch of algae we skim, ferment and separate.
  Water Demand
  The “must” liquid cannot be returned to growing tanks as butanol residue poison algae. With conversion of 28,360 gallons of water per day to butanol a well that produces eight gallons per minute is needed for a one acre Fuel Farm. Wells for single family homes routinely produce two times this so a Fuel Farm will not make excessive demands on local water tables. “Gray water” from a sewage plant is ideal as it contains nitrogen compounds that are excellent fertilizer for algae and taking that water can be another income stream. With planning all sink, shower and bathtub water could be held for the fuel producing system and like cause no increase in demand. This would also extend the life of the septic system.
  No Water Included
  Unlike ethanol the butanols are not miscible with water. “Miscible” molecules are so compatible a water mixture with them has less volume than they do separately. 50 ml of ethanol and 50 ml of water make only 95 ml of solution due to miscibility. Water and ethanol are thus very hard to separate.

 13. Włodkowic said

  Kredyty (mieszkaniowe hipoteczne ) w złotych wkrótce eksplodują jak frankowe
  Zbigniew Biskupski AIP

  Data dodania: 19.12.2017, 08:41 Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017, 08:56
  Gdy tylko wzrosną stopy procentowe NBP, a wzrosną – to już kwestia miesięcy, w poważne tarapaty finansowe wpadna setki tysięcy osób, które w tej chwili spłacają kredyty. I to nie tylko hipoteczne, choć w przypadku tych ostatnich zaciągający je w ciągu ostatnich trzech lat – jak niegdyś frankowicze – nie do końca mają świadomość ryzyka zmiennej stopy procentowej.

  Rzecz polega na tym, że prawie wszystkie kredyty oferowane na czas kilku lat, nie mówąc już o długoterminowych, objęte są oprocentowaniem według zmiennej stopy. Oznacza to, że każda podwyżka stóp procentowych od razu przełoży się na wzrost rat.

  – Mamy wszystkich klientów na zmiennej stopie i co więcej około 20 procent klientów to są klienci, których obciążenia finansowe przekraczają 50 procent ich dochodu w gospodarstwie domowym.

  Gdy stopy procentowe wzrosną – załóżmy o 2 punkty procentowe – to udział zobowiązań finansowych, tej części dochodów gospodarstwa domowego, które gospodarstwa domowe niosą do banków wzrośnie do 60 procent – powiedział portalowi aleBank.pl Rafał Kozłowski prezes PKO Banku Hipotecznego S.A.

  Pół procent równa się dwa procent

  Wzrost stop równie mocno, choć może w krótszym okresie, odczują także spłacający „normalne” kredyty, w tym gotówkowe a nawet zaciagnięte poprzez karty kredytowe.

  Lwia część kredytów gotówkowych, udzielanych nawet na cztery, pięć czy osiem lat to kredyty objęte zmienną stopą procentową i oprocentowane według najwyższej możliwej „stawki” – czterokrotności stopy lombardowej NBP. Obecnie wynosi ona 1,5 proc czyli najcześciej stosowane oprocentowanie to 10 proc. w skali roku. Podwyżka stóp tylko o 0,5 proc. spowoduje, że oprocentowanie od razu skoczy na 12 proc.
  Podwójna podwyżka raty kredytowej

  Ale to nie jedyny kłopot wywołany wzrostem stóp NBP. Lwia część kredytów zaciąganych na kilka lat, a więc najpopularniejszych, spłacana jest według zasady – równa rata co miesiąc. Banki tak proponują, klienci nie protestują [ bo nie rozumieją ]. Choć w umowach jest to wyjaśnione klarownie [jasne], mało kto zwraca na to uwagę: w pierwszej kolejności spłacana jest część raty dotycząca odsetek, dopiero potem kapitał.

  To oznacza, że w pierwszych latach spłacamy mało kapitału, gdy wzrośnie oprocentowanie, wyższe odsetki obejmą większą jego część niż wynikałoby to z upływu czasu w jakim obsługujemy spłatę zadłużenia.

  Dlatego gdy oprocentowanie wzrośnie o 2 proc., wysokość raty – zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero co się zadłużyły, wzrośnie o dużo więcej.
  Hipoteczne kredyty w złotych zabolą

  Prezes Rafał Kozłowski ostrzega w rozmowie z portalem aleBank.pl : – Jesteśmy w takim szczególnym momencie funkcjonowania rynku, w którym przez trzy lata stopy się nie zmieniały. Większość klientów ma w tej chwili percepcję, że mają kredyty o stałym oprocentowaniu. Nie są świadomi ryzyka stopy procentowej nawet, jeżeli takie oświadczenie podpisali. To w pewnym momencie eksploduje.

 14. cedric said

  c.d.
  Construction Details
  Fuel farms are built with growing and fermentation tanks cast in
  20 foot concrete sections. The first step is to build an underground cooling and decanting tank with a volume of 30,000 gallons, a cube 31 feet on a side. It has large steel rods sunk five feet into the surrounding soil and jutting into the tank. They cool the content to earth temperature of 10 Celsius degrees. Then heat pumps reduce the temperature another 10 degrees to 0 Celsius, but with no freezing as butanol separates without it. Freezing requires 80 times the energy as chilling to zero degrees
  Celsius. Hence, the savings.
  Celsius. Hence, the savings.
  As an alternative we may be able to use a set of smaller, commercial septic tanks adapted to this purpose. They are ideal as local builders are familiar with them, their installation and maintenance. Chill separation takes only 3% as much energy as does distillation to separate ethanol from a yeast fermentation. Each separation produces 9,075 gallons of motor fuel at a fully amortized cost of two cents per gallon over the cost of carbon dioxide which as a mandated sequestration product could be zero, or less. By “less” we mean getting paid to take CO2. To compete with gasoline of the 50’s and 60’s it should sell for $2.50 per gallon in this time with an enormous gross profit.
  Construction Costs Where the plant is one acre of concrete castings made on site it
  needs 800 cubic yards of concrete at $100 per yard, the forms and labor plus the pumps, gas and other equipment and two steel service buildings. The deep tank will take 60 yards of concrete if it is blown in place like a swimming pool. A rough guess is that a crew of five men working five or six months could build the fuel farm with a labor cost on the order of $100,000 as only one man need be highly skilled. We think $500,000 per fuel farm is possible and a $1 million budget would be very generous for a business with a very quick payback given the low cost of materials, water, CO2 gas and cultures. Once underway the material costs are only water, carbon dioxide and labor. “Gray water” from sewage plants or that unfit for humans from salt or alkali poison work well in algae culture. Seawater will work and floating farms have been designed as part of our SCAF patented systems.

 15. cedric said

  Financing On a $1 million budget putting down $200,000 and borrowing
  $800,000 the monthly payments would be $4796 fully amortized over 30 years. Labor would include two unskilled clerks, a maintenance contract with an industrial plumber, annual taxes and so on. The facility should have a part-time science staff including perhaps a high school biology teacher with bacteriology and algae preparation or the interest to study these
  two areas as needed skills are simple and straight-forward for any lab-science trained person. We will prepare a training course and test to certify Fuel Farm operators.
  Operation We should have several storage tanks, but the product may be
  picked up every day for distribution as it will be sold every day. Reserve storage should be at hand in order that production can continue without interruption.
  This is a profitable venture with an immediate return on investment and ongoing revenue stream that is very attractive.
  An ongoing algae and bacteria development system can be done with simple equipment to keep the culture on track and develop several species of algae and bacteria adapted to the locale. Where bacteria reproduce in hours this work can produce optimized organisms very quickly when the process is well managed and the best species is selected. Having a stock of cultures insures against a disaster if the bacteria are ever attacked by local organism.
  Liquid Solar Energy?
  Butanol is solar energy that is here now and storable. It works “24/7.”. It can be used in our existing motor and industrial infrastructure without a penny spent on change. It can operate on land or sea. The marine version could supply all the fuel needed by America in one giant array 14 miles on a side floating in the quiet waters of Baja California where the sun shines year-round.
  Backyard Butanol Could individuals have their own Fuel Farms? The equipment
  and operations are as simple as running a flush toilet or maintaining your own septic system or swimming pool. Where the above system produces 9,075 gallons of fuel quality butanol per day and large car uses 1,000 gallons per year we only need to make 2.73 gallons per large car per day if the system operates every day. Thus, the engineering reduction factor is 1:3324 in an ideal location. Thus, for growing tanks we need 13 square feet of
  growing tanks and some ten gallon fermentation tanks. With two courses of concrete block we could build tanks 2 by 8 feet, 12 inches deep from which we would skim nine gallons of algae per day, putting it into one of a bank of six fermentation tanks. Every six days dump one of these into an underground chilling tank. A small heat pump, room air conditioner size, would separate nearly 4 gallons of product daily, more than enough for an average family. We envision a Fuel FarmTM owners club with their own slick magazine or Internet publication discussing problems, selling cultures and gimmicks. America will be awash in liquid energy. This system spans time accessing antiquity for more tomorrows of virtually free, abundant, safer liquid solar energy than we have ever had. The Fuel Farm is simple, inexpensive and now.
  -30-
  Posted 27th July 2014 by Adrian Vance

 16. NICK said

  Włodkowic. (13).
  Nieważna „waluta”.
  Ważne kto czesze barany.

  Lichwa.

 17. revers said

  .. i czar pryska

  http://kekusz.pl/2018/01/rzady-zydow-w-polsce-pomazaniec-zyda-jaroslawa-kaczynskiego-mateusz-morawiecki-czyli-czar-pryska/

 18. Pinxit said

  2
  Jasiek z Toronto
  re: woda

  Nalezy sprawe wody naglasniac gdzie sie da i jak sie da.
  W moim poprzednim wpisie podalem wszyskie mozliwe dranstwa i proby monopolu na zarzadzanie gospodarka wodna.
  Teraz podaje jeszcze jednago wandala wodnego: Nestle.
  Ludzie na razie nie reaguja bo na ogol nikt sie ostrzezeniami nie przejmuje. A sprawa wody jest bardzo powazna. Ponad 90 % wody i do tego czystej wody, zuzywane jest przez przedsiebirstwa, ktore nie placa za wode.
  A tylko niecale 10 % zasobow wody pitnej zuzywaja ludzie o picia i gotowania. Wiec koszty ograniczenia wody pokryja podatnicy – ludnosc ,ktora zuzywa wode bitna w gospodarstwie domowym. Woda w Polsce jz zarzadzaja obcy inwestorzy.

  Kto ma prawo handlowac woda? (moje tlumaczenie)

  Water water everywhere – not one drop to drink.
  Wody pelno wszedzie – i ani kropli do picia

  Juz kiedys pisalam, ze spece od ochrony srodowiska, zmian klimatycznych, ocieplenia i innych szajsowatych programow- po prostu okradaja caly swiat z pieniedzy i nikt jakos do nich nie ma pretensji.

  Woda, powietrze, skarby ziemi sa za darmo i naleza do wszystkich mieszkancow naszej planety – a nie tylko do tych z matrixu rzekomego pisma swietego.
  Mnie od jakiegos czasu zastanawia, dlaczego rozne niedouczone kosmetyczki, dietetyczki i inne szalbierze namawiaja do picia wody w strasznych ilosciach. W parku i na plazy wszyscy laza z butelka (plastikowa) bo wiedza, ze musza wypic 2 litry wody dziennie.
  Co za bzdura.
  To przeciez ta woda to ogromny biznes.

  Nestle
  Mala miejscowosc w Pensylwanii postanowila pobic wielkiego Goliata – Nestle. Czy wystarczy proca? Miasto zostalo nabite w butelke a butelkowana woda sprzedana przez transkontynentalnego zwierza: Nestle.

  Mieszkancy miasta odkryli, ze w 2010 ‚spece’ z Nestle zaczeli testowac jakosc wody w okolicy. I w krotki czas potem, Nestle otworzylo biuro w srodku miasta i zalozylo firma planowego wydobycia wody z okolicznych studni.
  I zaczeli pompowac 200 000 galonow wody dziennie z wszystkich studzien miejskich.
  Mieszkancy sa przerazeni. Kierowca lokalnego autobusu rozpoczal kampanie ochrony wody:

  „My tu mamy wspaniala wode i ja mam zamiar jej bronic. Nestle probuje nas zlamac, ale wierze, ze damy mu rade.

  No wiec wybralismy sie na „Podgladanie sepow”: regularny program prowadzony przez trojka Amerykanow:

  Oto co sie dzieje, gdy wielka korporacja wlazi do miasta i okrada mieszkancow ze zrodel naturalnych- w tym wypadku wody.
  Nestle planowala wykopac dwie wielkie naturalne studnie, i pompowac 200 000 galonow dziennie z akwenu i przy pomocy 60 poteznych cystern- dziennie przetransportowac wode do zakladu poza miastem, gdzie butelkuje sie te wode i potem sprzedaje z zyskiem. Plan przewidywal 10 letni biznes kradziezy wody mieszkancowm a nawet przedluzenie biznesu o nastepne 15 lat..
  Co znaczy, ze ok 75 milionow galonow wody bedzie wyssanej z naturalnego srodowiska w ciagu 25 lat.

  Nestle zatrudnia okolo 390 000 ludzi i jest warte 133.45 miliardow dolarow.
  Naturalnie, ze jest zagrozenie, ze Nestle wypompuje cala wode malemu miastu. A bez wody miasto nie moze istniec.

  Wyglada na to, ze woda stala sie takim samym towarem jak pieniadz czy ropa.
  Woda jest nawet bardziej potrzebna niz ropa. Prywatyzacja wody jest przestepstwem. I wlasciowie nie widac, zeby rzady sie bardzo interesowaly tym, ze nalezy chronic wode przed korporacjami, ktore sprawia, ze wodastanie sie luksusem i bedziemy wkrotce o nia walczyc. A poza tym, wody nie powinno sie butelkowac w plastikowe butelki bo podobno pod wplywem np. promieni slonecznych wyzwalaja sie jakies niechciane bardzo mikrobakterie i wyzwalaja toksyczne substancje. A zeby produkowac te plastikowe butelki musimy wydobyc dodatkowe ilosci ropy z ziemi.

  w 2013 roku Amerykanie wypili 10 miliardow galonow butelkowanej wody.
  Globalne zuzycie butelkowanej wody w 2013 roku wynioslo 70.4 miliardy galonow.

  Wazna jest administracja i zarzadzanie woda. Mozna przepompowywac wode z bardziej zasobnych w wode terenow do suchych rejonow pustynnych. Proponowal w r 1966 Prezydent Kennedy, zeby wode z pogranicza Kanady przesylac do Kalifornii. I to byl dobry pomysl. A teraz proponuja, zeby wode sprywatyzowac, czyli dostep do wody bedzie selektywny.
  Powietrze i wode potrzebujemy do zycia i mamy za darmo.
  A butelkowana woda jest bardzo niezdrowa.
  I jesli patrzymy na cene, to galon (4.5 litra)wody butelkowanej jest drozszy od galonu ropy.(4.5litra) niz ropa. A to przeciez tylko woda..
  Wszystko co potrzebujemy do zycia to tlen i woda. I to chca sprywatyzowac?
  Okazuje sie, ze zeby utrzymac aktualny poziom dostarczania wody potrzebne jest w najblizszych latach tryliony dolarow na utrzymanie infrastruktury ale takze potrzeba poszerzyc siec wodna, ktora w najblizszym czasie bedzie nas kosztowac 385miiardow dolarow w ciagu najblizszych 20 lat. i potrzebne jest tysiace, tysiace mil rur wodociagowych, zeby zachowac obecna i przyszla dostawe wody. I jest to zdecydowanie lepsza inwestycja niz w militaria. . Powinnismy zaplanowac jak dostarczyc wode z Kanady do Kaliforni. A tymczasem firmy jak Nestle chca wypompowac cala wode i z Pensylwanii i z Kaliforni.
  Jest to zdecydowanie lepszy pomysl na inwestycje niz zbrojenia.
  I
  Obecnie ponad poltora miliarda ludzi na planecie zyje w miejscach gdzie jest niewystarczajaca ilosc wody; jest tez niedobor wody przemyslowej, wiec korporacje nie powinny krasc wody i na niej zarabiac prywatne pieniadze

  [232] Nestle Bottled Backlash and The Delaware Dodgers – YouTube

  Oplaty za wode maja ponosic wszyscy

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/nowe-prawo-wodne-oplaty-za-korzystanie-z-wody-maja-ponosic-wszyscy/bg959e

  Monopol na wode:
  Facet w Oregonie dostal wyrok wiezienia bo zbieral deszczowke na swojej posesji:

  http://whatreallyhappened.com/node/512824#axzz45nuD3pEs

  Nestle pompuje miliony galonow wody z Wielkiego jeziora za darmo i sprzedaje podczas gdy mieszkancy Flint placa za skazona wode ($864 na rok) i choruja. Jest to najdrozsza woda w USA gdzie przecietny rachunek za wode wynosi $500 a na Miami (wiadomo) $116 dolarow
  Tymczasem Nestle nie tylko pompuje miliony galonow wody z Jeziora Michigan za darmo i zarabilo tylko w 2014 roku 15 miliardow dolarow, ale jeszcze dostaje 13 milionow dolarow ulgi podatkowej.
  Miasto nic nie zarabia na tej wodzie.

  http://govtslaves.info/nestle-is-pumping-millions-of-gallons-from-the-great-lakes-for-free-while-flint-pays-for-poison/

  Izraelska firma w polskiej kanalizacji

  http://www.bibula.com/?p=56921

  Większość wody butelkowananej pochodzi z miejskich wodociągów. Producenci będą musieli powiedzieć o tym klientom – Wolna Polska – Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiekszosc-wody-butelkowananej-pochodzi-z-miejskich-wodociagow-producenci-beda-musieli-powiedziec-o-tym-klientom-2015-11

 19. cedric said

  https://zdrowiewnaturze.wordpress.com/2017/09/17/potrzebujemy-wiecej-dwutlenku-wegla/

 20. Re: 18 Pinxit.

  Osobiscie, skoncentrowalbym sie na wypier…oleniu calego zydowskiego „kneSejmu”, powolujac 12 komisarzy ludowych na 90 dni, rozpisac wybory w/g jednmandatowych okregow wyborczych, przy jednoczesnym pozbyciu sie „raka” adminstracyjnego redukujac conajmniej 10-ciokrotnie, zlikwidowac lichwiarski proceder finansowy…(…) I zaczac od nowa, czyli zaczac zyc w wolnej, suwerennej I niepodleglej nikomu naszej Ojczyznie, by zadna zydowska k…rwa, ani zaden „przebieraniec” nie mowil nam co nam jest potrzeba I jak mamy zyc we wlasnym Domu.

  A reszta? Sama wypelznie poza granice RP…Jak „szczury” z tonacego statku pozbawione „zerowiska”…

  ====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Gdyby tylko zostal wprowadzony Dekret zakazujacy lichwiarskiego procederu finansowego I likwidacji podatkow (od nieruchomosci do dochodowego), to w ciagu 12 miesiecy conajmniej 10 milionow Polakow wraca do swojej Ojczyzny na stale z dobytkiem rodzinnym I materialnym. Czy moze sobie ktos wyobrazic jaki bylby to KAPITAL??? (z doswiadczeniem, wiedza, przedsiebiorczoscia)… To tak miedzy nami: ok. 3 (3000 miliardow zlotych) bilionow rocznego dochodu lekko liczac…

  I czy juz wiecie Drodzy Panstwo, dlaczego I po co nas zydzi po swiecie rozgonili za chlebem I spokojem???… Po to, abysmy nigdy do wlasnej Ojczyzny nie wracali (bo sie nie oplaca)… I tak nas to „plemie zmijowe” trzyma w kleszczach lichwiarskich a „jewPiSkopat” w niewiedzy (ciemnocie)… Tak to wyglada…

Sorry, the comment form is closed at this time.