Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasada Stanów Zjednoczonych partnerem Akademii Fact-Checkingu

Posted by Marucha w dniu 2018-01-13 (Sobota)

W ramach likwidowania resztek wolności na Internecie, odbywa się walka z tzw. „fake news”, czyli informacjami zmyślonymi, sfałszowanymi, przekłamanymi.
Oczywiście nie chodzi o morze kłamstw, jakim zalewają nas tzw. „międzynarodowe” media.

Nie wiemy, kiedy opublikowano poniższy tekst.
Admin

Stowarzyszenie Demagog przez najbliższe pół roku będzie realizowało z Ambasadą Stanów Zjednoczonych projekt pt. “Akademia Fact-Checkingu czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Dzięki współpracy przeprowadzimy zajęcia dla uczniów i nauczycieli w temacie fake news, wiarygodnych źródeł informacji i fact-checkingu.

Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezorientacji i częstego wprowadzania w błąd czytelników. Chcemy przekazać nasze doświadczenie i wiedzę zdobytą w trakcie ponad 3-letniego sprawdzania wypowiedzi polityków i osób publicznych tak, aby więcej osób mogło skutecznie dążyć do prawdy w przestrzeni publicznej.

Wierzymy, że praca z nauczycielami, czyli osobami odpowiedzialnymi za edukację młodych ludzi zaprocentuje w przyszłości, a przekazywana wiedza będzie docierała do kolejnych uczniów.

Podczas organizacji warsztatów będziemy współpracować z ekspertami od medialnej manipulacji i fact-checkingu. Warsztaty będą realizowane również w ramach współpracy z American Corners.

Przedstawimy, jak radzić sobie z fałszywymi informacjami poprzez m.in.

 • przeprowadzenie 16 warsztatów w 8 miastach dla uczniów i nauczycieli;
 • napisanie 8 artykułów z poradami dotyczącymi tematów projektu;
 • stworzenie zakładki z wiarygodnymi źródłami informacji ze Stanów Zjednoczonych;
 • opracowanie poradnika, który zostanie rozpropagowany w szkołach;
 • przygotowanie materiałów edukacyjnych;

[Bardzo skutecznie można zwalczać fałszywe informacje przy pomocy grup antyterrorystycznych we wczesnych godzinach rannych – admin]

W ramach współpracy z ekspertami uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności na temat:

 • odróżniania fake-newsów od prawdy;
 • rozróżniania faktów od opinii;
 • selekcjonowania oraz wybierania wiarygodnych i rzetelnych źródeł informacji;
 • wpływu nieprawdziwych informacji na nasze życie;
 • informacji na temat rozróżnienia wiadomości od mistyfikacji;
 • narzędzi, za pomocą których możemy weryfikować informacje;
 • fact-checkingu i sprawdzania informacji.

Warsztaty będą podzielone na trzy części. W części dotyczącej fake news uczestnicy dowiedzą się, na jakie elementy zwracać uwagę przy czytaniu informacji medialnych, aby nie dać się nabrać na fałszywą informację. Poznają również narzędzia, dzięki którym weryfikacja zdjęć, czy filmów w internecie stanie się łatwiejsza.

[Dobrym narzędziem jest donos wykonany przez jakąś organizację opłacaną przez Sorosa – admin]

W trakcie zajęć dotyczących wiarygodnych źródeł informacji przedstawimy źródła z Polski i Stanów Zjednoczonych, które są rzetelne i godne zaufania [chodzi o TVN i CNN? – admin]. Wraz z uczestnikami stworzymy mapę wiarygodnych źródeł informacji, która zostanie udostępniona na zakończenie projektu na naszej stronie internetowej.

W ostatniej części dotyczącej fact-checkingu przedstawimy historię tego ruchu ze szczególnym uwzględnieniem jego początków w Stanach Zjednoczonych. Pokażemy również, jak poprawnie skonstruować fact-check czyli jak sprawdzać fakty.

Projekt realizowany w ramach środków Ambasady Stanów Zjednoczonych. [I wszystko jasne – admin]

http://demagog.org.pl/

 

Komentarzy 12 do “Ambasada Stanów Zjednoczonych partnerem Akademii Fact-Checkingu”

 1. , said

  IT,S NOT A FAKE NEWS but -ZE WLĘDU NA ZAWARTOŚĆ SFORMUŁOWANIA „(The Culinary Institute of America) ” ZAWIESIŁ SIĘ KOMPUTER ZWANY BESTIĄ
  http://wyborcza.pl/1,75968,6101112,Maciej_Kuron___kucharz_III_RP.html

 2. rafal z said

  początek ruchu fake newsów:

  Cała akcja z fake newsami rozpoczęła się podczas afery PEDOGATE w USA. Wykryto siatkę pedofilów wśród elit. Część tych pedofilów praktykowało również.. KANIBALIZM, RYTUALNE ZNĘCANIE się nad ofiarami i inne straszne praktyki. Gdy śledztwo zwykłych ludzi/blogerów zbliżało się coraz bliżej prawdy to w USA zorganizowano PSY-OP. Tzn zabito jakiegoś figuranta i oskarżono o to blogerów.

  Tak więc w obronie najgorszych dosłownie potworów mass media rozpoczęły walkę z fake newsami

 3. Czaruś said

  Stowarzyszenie Demagog: KRS 0000615583, Prezes: Kilian Małgorzata Anna, V-prezes Dziadek Patrycja Anna, Członek Zarządu Jabłoński Piotr Franciszek. Zarej. w Krakowie ul. Cystersów 26/8 w dniu 20.04.2016 r. Zarząd i wielu współpracowników – same młode gęby, studenci lub ledwie po studiach. Pewnikiem jacyś wnukowie lub prawnukowie niegdyś rządzących w naszej Ojczyźnie. No bo, jeśli z takimi młodymi Ambasada USA chce współpracować….

 4. Boydar said

  Zgodnie z historyczna praktyką najwyższa pora otworzyć U.S. Embassy in New York. Dalej będzie już z górki.

 5. Antymon said

  W czasach słusznie minionych dzieci pisały wypracowania na temat „Kto jest twoim idolem i dlaczego jest nim Lenin”.

  W czasach wolności i demokracji będą pisać, „Jak odróżnić informacje prawdziwe od fałszywych i dlaczego prawdziwe są tylko informacje zatwierdzone przez ambasadę amerykańską”.

 6. adi said

  Wszystko rozchodzi sie o to ze ludzie zostali pozbawieni zdolnosci oceny bieżacej sytuacji/stanu rzeczy – nie potrafia postrzegać i analizowac a tylko obserwowac. Przez to zjawisko powstaja tego typu programy i szkolenia przez osoby, ktore maja swoj cel (bo przeciwnie do sluchajacych idiotow) rozumieja co sie dzieje. Jezeli ktoś ma tylko sluchać, a nie rozumieć to lepiej dla wszystkich zeby w ogóle nie sluchał.

  Przez tą bierność i uposledzenie intelektualne sa podatni na dyktowanie przez rozne srodowiska, ktore maja tytuly sobie nadane i stanowią „wiarygodne zrodlo informacji”

  Nie da się nic zmienić w ten sposób bo nienormalnosc stala sie normalnoscia i trudno normalnym dotrzec do debila.

 7. Pinxit said

  Fucked checking?

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Zgadza się !!!! Jóź wrąbali w głowy amerykanów że co kol wiek dostanie etykietkę „conspiracy” nie jest warte dyskusji.

  ——
  W Polsce nie inaczej.
  Admin

 9. fjeri said

  Po latach rolowania, noszenia żyda na plecach, jak ma się unit wyprostować. Przecież niemal każdy chce lub musi dostąpić żydowskiego raju na ziemi. Przecież tam hen hen, jest mu obiecany lala land. Już prawie w nim jest, niemalże złapany, tylko nie wolno bez żyda, bo będzie holocaust. Poza tym, kto chce dobrowolnie ścierać się z prawdą, wydrapując zgnite z pleców, wejść w rzeczywistość bolesną i kosztowną, ponad miarę, skłaniającą do myślenia i działania indywidualnego.

  tak z ludzi zyd czyni robactwo.

 10. Regina said

  Za przykładem pana Czarusia,wskoczyłam na stronę tego stowarzyszenia.A warto było było! Ciekawe towarzystwo.Można by powiedzieć-złota polska młodzież.Wielu z nich kształciło się na zagranicznych,zachodnich stypędiach.Wielu pracuje w zagranicznych zachodnich placówkach.Czy zwykłego młodego Polaka uświadczy się na takich „fuchach”. I znowu przyznaję rację panu Czarusiowi,….”Pewnikiem jacyś wnukowie lub prawnukowie niegdyś rządzących w naszej Ojczyżnie”.To z takiej grupy społecznej wywodzą się trolle,buszujące w internecie i atakujące niektóre portale,blogierów lub komentatorow niepoprawnych politycznie.Sprzedajność,to ich cecha dominująca w genach.A nie dla wszystkich znalazło się miejsce w mediach głównego ścieku.Muszą się czymś wykazać,aby być zauważonym i załapać się na taką fuchę.Nam w internecie nie potrzeba obszczymurków tłumaczycieli.Nie potrzeba nam ,aby mówili nam „czego chcemy” tym bardziej opłacanuch przez obcą ambasadę.Zachód pomylił funkcje ambasadorów z funkcją namiestników i wydaje im się,że jesteśmy indianami Europy Wschodniej,i tak też nas traktują.

  ——
  Bo tak pozwalamy się traktować.
  A wystarczyło by wypieprzyć z Polski cały amerykański personel „dyplomatyczny”.
  I co by się stało?
  Trzecia Wojna?
  Sankcje?
  Mogliby nas w d… pocałować.
  Admin

 11. Regina said

  Ad.Admin. Trzeba byłoby wywalić personel z kilku ambasad.To jest gang z Usraelem na czele. Wspierają się nawzajem i wspólnie dokonują rozbojow w świecie.Wygodniej byłoby pozbyć się takich rządów,które skazują nas na to,że staliśmy się ich wspolnikami,ale tylko w rozbojach.

  ——
  Wszystkie praktycznie placówki dyplomatyczne USA to gniazda żydowskiej nienawiści i łajdactwa.
  Admin

 12. Isreal said

  popapraniec będzie decydował co jest fałszem a co ……………

Sorry, the comment form is closed at this time.