Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Problemy darwinizmu

Posted by Marucha w dniu 2018-01-13 (Sobota)

Darwinizm postuluje przekształcanie się jednych gatunków w inne na skutek przypadkowych mutacji DNA i działanie doboru naturalnego (przetrwanie najlepiej przystosowanych). Jako dowód Darwin przytaczał zmiany zachodzące u zięb z Galapagos, u których dzioby zmieniały kształt i wielkość w zależności od warunków pogodowych (sezony deszczowe bądź suche).

Jeden z dowodów na teorię ewolucji

Darwin postulował, że skoro takie zmiany mają miejsce, to jeśli te procesy trwają miliony lat, to doprowadzą do wykształcenia się nowych gatunków.

W rzeczywistości dzioby zięb zmieniały się, natomiast zmiany te są odwracalne, to znaczy, że przy kolejnym wahnięciu pogodowym (kilka lat suchych, kilka mokrych) wracają do punktu wyjścia. Zmiany takie są często określane jako mikroewolucja. Zjawisko to, w odróżnieniu od darwinowskiej makroewolucji, jest potwierdzone naukowo i określa mieszanie genów w ramach JEDNEGO gatunku. Dzięki temu mamy setki ras psów, kotów, rasy krów, itd. Jednakże takie zmiany w ramach istniejącej puli genów nigdy nie prowadzą do powstania odrębnego gatunku, co postulują darwiniści.

Darwin pokładał wielkie nadzieje w paleontologii. W swojej książce pisał o tym, że, co prawda na razie, nie ma dowodów kopalnych na istnienie ogniw pośrednich, ale tylko dlatego, że ich jeszcze nie znaleźliśmy. Narysował on sławne “drzewo życia”, pokazujące jak to z jednego, pierwszego żywego organizmu rozwijają się kolejne. Tak więc z jednego pnia wyrastają wszystkie gałęzie, wszystkie organizmy, roślinne I zwierzęce mają wspólnego pra-przodka.

Do dzisiaj ogniw pośrednich nie znaleziono. Co jakiś czas pojawiają się doniesienia, że właśnie potwierdzono teorię ewolucji dzięki znalezieniu jakiejś skamieliny, lecz później okazuje się, że mamy do czynienia z nowym, nieznanym wcześniej organizmem, który można zakwalifikować albo do oddzielnego gatunku lub do jednego ze znanych wcześniej. Często są to też preparowane dowody.

Brak dowodów na istnienie ogniw pośrednich doprowadziło do takiej rozpaczy naukowców-ewolucjonistów, że wymyślili teorię “obiecującego potworka” oraz “równowagi przerywanej”. Autorem tej ostatniej jest znany ewolucjonista Stephen J. Gould. Teoria ta zakłada, że mutacje zachodzą bardzo szybko, powstaje nowy gatunek, a potem długo, długo, nic się nie zmienia. Jako dowód przytacza się fakt braku ogniw pośrednich (no bo zmiany zachodzą tak szybko, że żadni ‘pośrednicy’ się nie zachowali w skałach osadowych). Czyli totalny absurd: brak ogniw pośrednich jest dowodem na słuszność teorii ewolucji…

[To dokładnie tak samo, jak z bronią masowego rażenia Saddama Husajna. Gdyby jej nie było, to by Husajn nie musiał schować jej tak, że nikt nie mógł jej znaleźć – admin]

Brak ogniw pośrednich to nie jedyny problem ewolucjonistów. Drugi problem to samo powstanie życia. Tu nikt nic nie wie. Dzisiaj znamy budowę organizmów o niebo lepiej niż za czasów Darwina. Wtedy sądzono, że komórka żywa to niewielka grudka jakiejś galaretowatej substancji. Dzisiaj wiemy, że to skomplikowana fabryka w nano- skali. Dzisiaj nikt poważny nie twierdzi, że struktura komórki mogła powstać na skutek szeregu przypadkowych reakcji w praoceanie, w który strzelały pioruny. Życie jest zbyt skomplikowanym procesem, aby tak się mogło stać.

DNA to kolejny gwóźdź do trumny teorii ewolucji. DNA jest strukturą służącą do przechowywania, przenoszenia i wymiany informacji. Geny określają jakie białka, w jakiej kolejności i kiedy mają powstać na poziomie komórkowym. Informacja nigdy nie powstaje na skutek przypadku. Informacja to uporządkowany, ustrukturyzowany zbiór danych, który powstał w określonym celu. Informacja powstaje zawsze jako rezultat działania zamierzonego, a więc jest tworem rozumu. Teoria ewolucji nijak nie potrafi przedstawić sensownego wytłumaczenia, jak mogło powstać DNA bez ingerencji inteligencji.

W paleontologii jest jeszcze jedno ciekawe znalezisko: kambryjska eksplozja. Chodzi o to, że w określonych warstwach skał osadowych (kambr) bardzo nagle pojawia się ogromna ilość skamielin różnorodnych organizmów o zupełnie innych planach budowy. Nie ma żadnych śladów ogniw pośrednich, każdy organizm to skończone dzieło.

Skały osadowe i to co w nich znajdujemy oraz sposób ułożenia warstwami doskonale potwierdza, że w historii miała miejsce ogromna katastrofa o globalnym zasięgu: potop. Skamieliny są znajdowane na całym świecie, są ‘poukładane’ warstwami, tak jak to się dzieje, gdy przemieszczają się ogromne masy wody. Zachodzi wtedy zjawisko sortowania hydrologicznego. Proszę do szklanki wody nasypać trochę ziemi, piasku i zamieszać. Takie zjawisko miało miejsce w skali globalnej. Były też globalnego zasięgu przypływy i odpływy, tak jak dzisiaj, wywołane oddziaływaniem Księżyca. Tyle, że wtedy cała powierzchnia Ziemi była pod wodą i pływy miały postać gigantycznych fal tsunami. Niewyobrażalna katastrofa.

Gdyby skały osadowe powstawały na przestrzeni milionów lat, powinniśmy widzieć jakieś ślady erozji między warstwami, przecież w czasie tysięcy lat powinien spaść deszcz choćby parę razy? Śladów erozji brak, warstwy skał ściśle do siebie przylegają. Globalny potop jest najlepszym wytłumaczeniem tego, co dziś widzimy. Nie miliony lat ewolucji i powolnych procesów.

Czas na podsumowanie tego przydługiego wywodu: teoria ewolucji (makroewolucji) nie potrafi wyjaśnić następujących faktów: powstania życia, nagłego pojawienia się ogromnej ilości w pełni rozwiniętych różnorodnych gatunków, złożonych struktur komórkowych oraz tzw nieredukowalnych złożoności i skomplikowanych, wieloetapowych procesów zachodzących na poziomie komórki oraz całego organizmu (takich jak choćby zatrzymanie krwawienia po skaleczeniu), powstania DNA.

Ewolucjonizm to XIX wieczna teoria, która nie wytrzymała próby czasu, a dziś jest na oddziale reanimacji, bo tyle pięknych karier naukowych się na niej rozwinęło… Naukowy establishment wszelkimi sposobami stara się utrzymać stan posiadania i swoje stanowiska. Całe środowisko wszelkiej maści lewaków, marksistów, socjalistów, którzy wyznają materializm (bo to religia przecież) nie chce i nie potrafi przyjąć do wiadomości, że świat nie powstał bez Boga.

Absolutnie niepodważalny, rysunkowy dowód na ewolucję człowieka od maupy

Co zatem proponuję? Proponuję logicznie zestawić fakty, choćby te opisane wyżej, a jest tego o wiele, wiele więcej i zastanowić się skąd się to wszystko wzięło. Moja odpowiedź jest taka: akt stwórczy. Bezpośrednich dowodów nie ma, bo mówimy o przeszłości, jest jednak cała masa dowodów pośrednich, o kilku z nich napisałem. Pozdrawiam.

Nad. Zenon 13.01.2018

Komentarzy 37 do “Problemy darwinizmu”

 1. Obcy Astronom said

  Darwinizm nie jest nauka, ale religią, która uzasadnia brak aktu stworzenia i Stworzyciela. I tylko po to istnieje.

 2. Darwinizm? Nauka? Religia?hahah.

  Nie.Biznes i zyski z pseudo nauki na zamówienie.

  Przykładowo. Moje geny, mojego pochodzenia ,pomimo zatrutego organizmu,w zanieczyszczonych miastach,pozwalają mojej rodzinie,na spokojne,90-100 lat życia.Potem w 3 pokoleniu, rodzi się dziecko podobne do babci, prababci i zabawa w nowe życie. .trwa.

  Oczywiście z pomocą Panów specjalistów.

  Każdy z nas ma swoje, jedyne unikatowe, geny, linie papilarne.Mamy swoje pochodzenie,swoją historię rodziny ale i tak każdy z nas,jest inny, unikatowy.

  Moja córka Rita(8 lat) jest idealną kopią,szokującą (uśmiech)swojej babci a mojej matki. Pomimo jej własnych genów,podobieństwo jest wręcz makabryczne:niebieskie oczy,jaskrawe blond włosy,szczupła sylwetka,retorycznie tak mocna,w 2 językach,że ja nie potrzebuję radia a w szkole,w 2 klasie,zatrudniana jest do czytania książek,do przemówień.ARD (telewizja) zrobiła pierwsze próbne zdjęcia gdyż jest pewne podobieństwo do Marleny Dietrich.

  Nie było ewolucji człowieka od „Małpy” czy „Jaszczura””.Był realny, gotowy system genetyczny,podarowany Nam na naszej planecie.

  Niestety nie zgadzam się rówież z informacjami ,które prezentują wiary. Wiek naszej planety jak i jej mieszkańców jest gigantyczny.

  Bóg czy też realny Bóg z innej galaktyki który kiedyś zakodował gatunek Homo Sapiens?Dr Silver uważa również tak zwane „nadmiarowe” 223 geny występujące u ludzi i tylko u ludzi. To niespotykane w świecie natury.

 3. Antares said

  Obecnie czołowym piewcą darwinizmu jest r. dawkins – guru ateistów.

 4. NICK said

  „Niestety nie zgadzam się rówież z informacjami ,które prezentują wiary. Wiek naszej planety jak i jej mieszkańców jest gigantyczny.

  Bóg czy też realny Bóg z innej galaktyki który kiedyś zakodował gatunek Homo Sapiens?Dr Silver uważa również tak zwane „nadmiarowe” 223 geny występujące u ludzi i tylko u ludzi. To niespotykane w świecie natury.”

  Ano.
  Niektórzy tak mówią.
  A co to znaczy gigantyczny?

 5. Zenon said

  Ad. 2
  Szanowny Panie Marku, nie wiem, czy ma Pan na myśli geny, które były do niedawna nazywane ‚junk DNA’, a okazało się, że pełnią istotne funkcje przy replikacji DNA. Nasza wiedza o DNA jest nadal niewielka, lecz to co już wiemy, pozwala nam na stwierdzenie, że takie niezwykłe struktury chemiczne nie powstają przypadkowo, a musiały być wymyślone i wykonane przez niezwykłą inteligencję. Co do wieku Ziemi, to tu też panuje wielkie zamieszanie. Najczęściej używanym argumentem ‘starej Ziemi’ jest datowanie skamielin i skał metodami datowania izotopowego (opartego na rozpadzie radioaktywnym). Jest szereg metod: węgiel C14, argon-potas, rubid-stront, uran-tor, itd. Wszystkie te metody oparte są na pewnych założeniach. Wyniki badań są bardzo często niespójne i podważają ich wiarygodność. Są przykłady badań skamielin kawałków drewna, których wiek określono na 20 – 28 tysięcy lat (metoda C14). Wszystko pięknie, tyle, że kawałki te odkuto ze skał ocenianych na 183 miliony lat. Wewnątrz diamentów znaleziono ślady węgla C14, ich wiek oceniono na kilkadziesiąt tysięcy lat, co było sprzeczne z wiekiem skał gdzie znaleziono te diamenty (wiek ponad miliard lat). Jest szereg innych obserwacji, które sugerują młody wiek Ziemi. Kilka przykładów: ilość osadu na dnie oceanów – znamy średnią szybkość osadzania się osadów, znamy grubość osadów, możemy więc oszacować czas potrzebny na ich powstanie. Wynik: tysiące, nie miliony lat. Podobnie rzecz się ma z wielkością delt wielkich rzek, np. Missisipi, z wielkością zasolenia w oceanach, z ilością pyłu na Księżycu, itd., itp. Po raz pierwszy spekulacje na temat ‘starej Ziemi’ pojawiły się pod koniec XVIIIw, a rozwinęły się w XIXw, co zaowocowało powstaniem koncepcji ‘kolumny geologicznej’ opracowanej przez Charlesa Lyella, szkockiego prawnika, który zajął się geologią… Według jego koncepcji, skały osadowe nie powstały na skutek biblijnego potopu, lecz jako rezultat powolnego, trwającego miliony lat procesu nawarstwiania się osadów. Jedynym miejscem, gdzie taką kolumnę geologiczną można zobaczyć w całości są podręczniki do geologii… W naturze bowiem widzimy jej ‘wycinki’, fragmenty, czasem poustawiane odwrotnie niż powinny, czasem pofałdowane lecz bez pęknięć, z zatopionymi w skałach osadowych skamielinami. Jak oznacza się wiek skał? Na podstawie typu skamielin, jakie w tej warstwie znaleziono. Jak oznacza się wiek skamielin? Na podstawie tego, w jakiej warstwie je znaleziono. Ma sens? Nie bardzo. Takie jednak są fundamenty ewolucyjnej geologii. Lyell zainspirował Darwina, który jako młody, dopiero co zakończywszy studia teologiczne młodzieniec, dostał posadę na okręcie płynącym na Galapagos. Czym się to zakończyło, wiemy. Pozdrawiam.

 6. karlik said

  „Darwinizm – ogólna teoria rozwoju życia sformułowana przez brytyjskiego przyrodnika Karola Darwina” jest to teoria więc kto chce niech wierzy.
  Ja osobiście mam odczucie patrząc czasami w TV lub czytając niektóre wypowiedzi, że trochę prawdy jest i ta teoria działa w dwie strony i jestem pewny, że niektórzy przekroczyli naszą granicę i idą w kierunku małpy…A ziemia jest płaska…
  .https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

 7. NICK said

  „Po raz pierwszy spekulacje na temat ‘starej Ziemi’ pojawiły się pod koniec XVIIIw, a rozwinęły się w XIXw, co zaowocowało powstaniem koncepcji ‘kolumny geologicznej’ opracowanej przez Charlesa Lyella, ”

  Otóż to.
  Nic innego jak atak na Chrystusa.
  Zmasonizowany w czasie podobnym.

  Zauważam, niestety.
  U wielu bywalców.
  Wyjdziecie. Na bałwochwalców.

  Taka Wasza WIARA.

 8. Ola said

  Giganty i hegemony…. wielcy I najwieksi. jak nie w ex-milionach tej czy innej waluty i posiadlosciach ziemskich , to przynajmniej w genach wnuczki ….

  zalosc , qa, zalosc . Pozabijaja sie w walce o hegemonie . Bog, honor, ojczyzna – dopomoz mi Bog , abym byl hegemonem, albo chociaz doczekal spokojnej starosci ( o milionach nawet kryptowaluty, prosze, nie zapomnij).

  A pozabijajta sie! razem z waszymi agenturami , njusami , milionami i adwokatami!
  Ale pozwolcie na male szczescie i godne zycie ludziom z epoki i mentalnosci siermieznego M-4 i malego fiata i nie maccie tego szczescia pseudohaslami o wielkosci!
  Hegemonia i wielkosc ziemskiego posiadania ( mieszkanie 270 qm?!, ogrodek dla dzieci 2000 qm?! , utracone miliony ?!)
  uczynily was szczesliwymi? najwidoczniej nie!

  Jezus , a niech by i Lenin z Marksem , musza powrocic do ludu! Zanim ta zabojcza hegemonia , marzenie o wielkosci zaciuka was samych i przy okazji wszystkich innych.

 9. NICK said

  Olu.
  Spokojnie.
  Ale dobrze, że TAK napisałaś.

  Wiele zawarłaś.
  Mi też dałaś do… . Przemyśleń.

  Nie bój się Boga.

  Miej bojaźń.

  https://www.kapucyni.pl/inne/zote-myli/1881-bojazn-boza

  Spokojnie.
  Amen.

 10. kwal said

  Wręcz encyklopedycznym przykładem teorii Darwina jest osoba pana Zyndberga…to klasyczny przykład i powinien być w klatce obwożony po wyższych uczelniach w kraju i za granicą….

 11. Greg said

  Polecam znakomite wykłady znienawidzonego przez darwinistów Kenta Hovinda.
  .https://www.youtube.com/watch?v=0mxr3R0q76U

 12. Kar said

  ..do artykulu do zdjecia;..ten na koncu-pitekantroop wciaz b. zaktualizowany-zywy w naszym europejskim srodowisku (czyt. ciapak, google, rzyt..)..niech zyje Darwin !

 13. NICK said

  Tak.
  To też było na studiach.
  Nikt ciemnoty nie wciskał.
  Żadne profesury.

 14. Obcy Astronom said

  @2
  I tam biznes. Nie o biznes chodzi, ale o wyeliminowanie Stwórcy. Pieniądz mozna robić na wszystkim (co prawda najlepszy na religii holokau$100, aale nie o to chodzi).
  Najważniejsze to pozbyć się pytana – kto stworzył wszechświat i człowieka. Największa mrzonka ateistów.

 15. Greg said

  Od wielu lat, niewielu, stara się przerobić nas w bydło.
  Czas się przebudzić, albo stać się bydłem.
  https://codziennik24.pl/2017/11/28/nwo-jak-przemieniaja-nas-w-bydlo/

 16. Ola said

  Panie Marucha!………..

  w moim poscie nr 8 odnioslam sie do tresci niejakiego pana Marka Lipskiego ( post 2 lub 3 ) , jak sam podaje , ex- multimilionera , posiadacza mieszkania o pow. 270, qm i dzialeczki ( jego slowo) dla dzieci o pow. 2000 qm………

  po ca. 2-3 godzinach wrocilam do wyzej wymienionego postu wyzej wymienionego pana Marka i coz zastaje ?
  kom
  Moglby mi to szacowny Pan Marucha wyjasnic? A moze mamy mozliwosc korektury wlasnych postow ? Jesli tak, to prosze o odpowiednie info.

  ——
  Nikt, oprócz admina, nie ma możliwości korekty własnych komentarzy.
  Jest Pani pewna, że komentarz p. Marka uległ zmianie?
  Admin

 17. Ola said

  och , wybaczy mi Marucha , prosze, probe pomowienia ! Jest wszystko ok.
  Pan Lipski pisal o swym bogactwie pod postem pana Grunholza o wlascicielach . Nic nie zostalo zmienione .
  Ach, czlek zalatany i zaganiony jest , miedzy Lidlem i Aldikem , bo po 19 -ej to i przeceny maja . I tak to zdarzaja sie takie glupawki .
  i niech tam agentura taka czy inna , Michalkiewicz czy Gadomski . W Aldiku wydalam 22, 32 euro . I musi wystarczyc do konca miesiaca. I taka jest moja hegemonia w walce ze slabosciami 🙂

  ——
  Ok, errare humanum est.
  Admin

 18. NICK said

  Olu!
  Niepotrzebnie.
  Zacznę się alienować.

  Dla NORMALNYCH.
  Dla siebie.

 19. Ola said

  hej Nickus

  u nie to wiele zmienilo sie , w glowce , gdy przekonalam sie , ze majac banany i czekolade – swego czasu u mnie najtanszy srodek na przezycie na obczyznie – wcale nie czulam sie szczesliwa . Majac te banany i czekolade.

  od dobrego cwiercwiecza konsumuje mniej bananow i czekolady niz za oklepanej komuny . Miesa tez .
  Szczescia i zadowolenia tez . I gdzie ta prawda?( retorycznie , Nikus, retorycznie)

 20. NICK said

  Oluś. (19).
  Jest oczywistym.
  Jest Bóg.
  Jest człowiek.
  Obok.

  Prawda?

  Ty wiesz!
  A pytasz.
  Mnie?

  Oluś.

  Jasne.
  By się chciało.
  Mieć WSZYSTKO.

  Hej.

 21. Greg said

  Nick, ty wiesz, po Gajowemu i Jaśku, jesteś na 3-cim miejscu. Cieszysz się?

 22. NICK said

  Z czego,Gregu… .

 23. Greg said

  Z tego, że jesteś jednym z ostatnich…normalnych, tak ja to postrzegam.
  Jest tu jeszcze wielu normalnych, przyzwoitych ludzi np. Yah, ale to na palcach policzyć.
  Podobają mi się twoje wpisy, krótkie, treściwe, czasem muszę się domyślać, o co ci chodzi, ale zaraz KUMAM!

 24. Greg said

  No, przepraszam, jest jeszcze Matka Polka!!!

 25. NICK said

  Zatem. Masz. Mnie. Pisz.

  Bądź.

  Normalni?
  Pochowani.
  Są.

  Eeeeeeeeeeeeeechhhhhhh.
  Normalni wedle nauczania.
  Chrystusowego.

  Módl się .
  Pan.

 26. NICK said

  Hm. Gdybym był,Gregu… .

 27. […] Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2018/01/13/problemy-darwinizmu/ […]

 28. Do 16. Hahah.Proszę czytać i nie kłamać.Rita to również moja córka, 8 latek,podobna do swojej babci..Mam 14 biologicznych dzieci,w tym 5 najmłodszych.Wychowuję,od urodzenia, Alexa (6 latka) z nowotworem gdyż byłem i jestem wrogiem aborcji.

  Wiem,że taka gromadka,dodatkowo,12 wnuków, w Polsce szokuje.122 metrów za Nysą, nawet muzułmanie,mają problemy z takim tematem.Pomijam reakcje administracji,przy wypełnianiu formalności..w urzędach,w wydziale finansowym.

  W PRL miałem już wieku 23 lat…4 dzieci,przy ,wyjątkowej specjalności,która pozwała na życie w dolarach i markach ale bez urlopu, bez prawa do emerytury.Wolny zawód.Za to w nagrodę…60% podatków i prawa powrotów do PRL do własnego domu z ogrodem, zakupionym za gotówkę.Dodam. W wieku 21 lat.Sprzedałem przy oficjalnym opuszczeniu Polski. Z zaświadczeniem od wydziału skarbowego.

  Są na zachodzie EU wydziałay finansowe,z najłepszą policją podatkową jak w USA…wystarczy sprawdzić.Tam jeszcze można ,również od zera startować i z odpowiednim za kulisami adwokatem lub fimą prawniczą.realizować swoje plany, cele..aż do śmieci.

  Wbrew bzdurom biznesu,”darwinizmu”,spekulacjom o naszym pochodzeniu na naszej planecie…przykładowo moja rodzina,żyjąca w przeszłości,również w miastach,zanieczyszczonych, dociera bez problemów do 90-110 wieku życia.

  Kochałem i kocham wolność do tylko swoich decyzji.Po prostu doświadczajmy rzeczywistości tu i teraz. Wolność ,dla mnie polega na płynięciu z życiem, a nie na stawianiu mu oporu, ponieważ uważamy, że nasz koncept życia jest lepszy.

 29. Do 16.Faktycznie jestem ex-multimilionerem, w Euro ale to jest przeszłość.Teraz jestem niewolnikiem, z 270 qm powierzchni mieszkaniowej i 2000 qm ogródeczka dla swoich ,najmłodszych dzieci.

  Co w tym szczególnego?

  Każdy ,jeszcze, w EU zachodniej czy nawet w Polsce,
  ma prawo do swojego wyboru mieszkania.

  Przecież ceny mieszkań, w EU zachodniej są znacznie niższe aniżeli w Tokio, w Nowym Jorku.Przykładowo, w Rostocku,cena za 80 qm,w „płycie” to miesięcznie 600 Euro, brutto, wraz z internetem i ogrzewaniem.

  Łączy Pani 2 mieszkania 120+140 qm.Dodam.że matka najmłodszych,(ex-partnerka)ma tylko własne,swoje mieszkanie-120 qm ,odległe od mojego (15 minut) ,gdyż nie posiada majątku.

  Jest takim samym niewolnikiem jak wszyscy,którzy posiadają mieszkania czynszowe czy też własnościowe.Do 3000-5000 Euro,netto,miesIęczengo dochodu czy też pensji.

  Zabawa się rozpoczyna dla Ciebie gdy zakupujesz na aukcjach internetowych ziemię i sprzedajesz aby uzyskać nie tylko zyski ale swoją….ziemię.Co jeszcze?

  Swoją prywatną wolność? Wolność duchową?
  Prawdziwą wolność przynosi prawda i zrozumienie natury rzeczy?Tak.

  Polecam medytacje. które obniżają w naszym organizmie poziom hormonów stresu, przy jednoczesnym wzroście poziomu biologicznych wskaźników odpowiadających stanowi relaksu.Strach i stres są również potrzebne.W odpowiednich relacjach.Cokolwiek wybierzesz, to będzie twoja decyzja.

 30. Do 14.Tak?
  „Najważniejsze to pozbyć się pytana – kto stworzył wszechświat i człowieka. Największa mrzonka ateistów.”

  Rozumiem,moich dobrych znajomych ateistów ale i moich serdecznych znajomych SJ czy też Mormonów.Rozumiem siostry zakonne ich działania, w Klinice Sw.Józefa w Berlin Tempelhof tak jak Franciszkanek w Klinice..Franziskus w Centrum Berlina.

  Prawdziwa natura człowieka myślącego jest nieskrępowana.
  O „filtrach” wiedzy i radio-metrycznych badaniach nie zapominajmy.

 31. Leśny Lud said

  Darwin był takim geniuszem, że jego krewni zaczęli się parzyć między sobą. Efektem tego miało być pokolenie supermenów (bo w końcu oni tacy wykształceni i inteligentni).
  Skończyło się na tym, że urodziło się pokolenie kalek i ludzi z zespołem downa!

 32. fjeri said

  Tak jest jak ludzie zapominają skąd im nogi wyrastają i po co !

 33. prawo said

  Za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
  To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

 34. Birton said

  ale czy Żydzi pochodzą od małpy, to jest clue programu

  ——
  Pochodzą od gada.
  Admin

 35. markglogg said

  Ponieważ „gajowy” wsiadł na mojego „konika”, dorzucę coś z komplementarnej – w stosunku do „szwedzkiej gajówki” – Podhalańskiej Akademii Nauk:

  Kierownik placówki: dr Marek Głogoczowski (pseudonim Gasienica)

  kontakt: mglogo@poczta.fm

  Siedziba Akademii:

  Podstawowy cel (entelechia) działalności PAN w Z-nem:

  Akademia zajmuje się dokumentowaniem oraz promocją witalistycznego poglądu – w szczególności propagowanego przez zoologa i paleontologa Pierre-Paula Grassé (1895-1985) oraz biologa i psychologa Jeana Piageta (1896-1980) – że dzięki endogennej, immanentnej ich inteligencji, ustroje ożywione wyraźnie stawiają opór 2 Prawu Termodynamiki, prawu powodującemu że wszystkie bardziej złożone, nie animowane (nie ożywiane) struktury ulegają z czasem dezintegracji. A dzięki samo-konstruującym się w ten INTELIGENTNY sposób odruchom warunkowym (jest to trójstopniowy biochemiczny system RNA: Regeneracja→Nadregeneracja→Asocjacja) organizmy nabierają i długotrwałej odporności na powtarzające się zagrożenia ich bytu i przekazują predyspozycje do rekonstrukcji nabytych (względnie utraconych) odruchów kolejnym pokoleniom.

  Najbardziej ogólnie możemy powiedzieć, że będąca manifestacją bio-programu LUCID (Life Universal Creative Intelligent Design), który poprzez mechanizm R→N→A spontanicznie łączy ze sobą (łac inter-ligare, stąd inteligencja) w wyższe bio-formy, pobudzone do działania bio-struktury, EWOLUCJA LAMARCKOWSKA JEST ODPOWIEDZIALNA ZA POWSTANIE PIĘKNA WYSOKOZRÓŻNICOWANEJ PRZYRODY.

  Natomiast krytykowany przez PAN w Z-nem, oparty na hebrajsko-darwinowskim zrozumieniu świata, program HIDE (ang. Hebrew Inteligent Design of Evolution, po polsku znany jako IP, czyli Inteligentny Projekt) jest realizacją BIBLIJNEGO PLANU UNIFORMIZACJI ŚWIATOWEJ DEMAFORY, WYNISZCZENIA „ZBĘDNYCH” GATUNKÓW, ORAZ STWORZENIA OGÓLNEJ, ZAPEWNIAJĄCEJ PANOWANIE NARODU WYBRANEGO, BRZYDOTY (ang. HIDEousness)

  Innymi słowy PAN w Z-nem, demonstrując posiadającą cechy RAKA ZBIOROWEGO ROZUMU, agresywną neotenię (“embrionalizm”) JUDEO-DARWINOWSKICH koncepcji bio-rozwoju, wskazuje na zagrożenie – bez żadnej przesady – samego PROCESU ŻYCIA NA ZIEMI przez tak zwaną „hebraizację” kultury, szczególnie silnie występującą w społeczeństwach anglosaskich.

  Znak firmowy PAN w Z-nem:

  Czytać więcej ew. tutaj, niestety w języku PANÓW WŁAŚCICIELI PONAD POŁOWY PLANETY:
  http://markglogg.eu/?p=640
  Living Beings (Zoon) – Creator of In-Formation
  against
  God Creator of Ugliness radiating from the City upon a Hill

  (This title is drawn after the book of French embryologist Paul Wintrebert[i] “Le vivant, créateur de son évolution”, Masson, Paris 1962)

 36. Zenon K. said

  Czy w całym tym darwinizmie nie chodzi przypadkiem o to, by goje uwierzyli, że są tylko zwierzętami (skoro jakoby pochodzą od zwierząt), zgodnie z „Talmudem”? Tak się tylko zastanawiam.

 37. markglogg said

  Ad @ 36

  A od kogo/czego pochodzą dwunogi samo nazwane „narodem przez siebie wybranym”?

Sorry, the comment form is closed at this time.