Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (3 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-01-13 (Sobota)

Nie do końca wiem dlaczego: gdy powiem ateistom, że zgodnie z ich teorią pochodzą od małpy, a mnie Pan Bóg stworzył, to dziwnie się denerwują…

Poniżej wpisy na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/01/08/wolne-tematy-2-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/01/17/wolne-tematy-4-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 235 do “Wolne tematy (3 – 2018)”

 1. Kapsel said

  ПРИКОЛЫ С КОТАМИ 2017

 2. , said

 3. maasteer said

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2018 wg kalendarza juliańskiego 🙂

 4. Leśny Lud said

  Gospodarzu. Ateiści jako pochodzący od małpy ( a nie stworzeni przez Boga) mają kompleks niższości.

 5. revers said

  Poznaja wice prezydenta?

 6. fjeri said

  Proszę bardzo, kiedy wprowadzasz Czarnuchów i mieszanych kundlów do białego świata, oni zmieniają ten świat w Klozet, KROPKA !

  https://i1.wp.com/newobserveronline.com/wp-content/uploads/2017/11/Stanford-Binet-Intelligence-Scale-300×271.jpg?zoom=3.5&resize=300%2C271

  http://newobserveronline.com/sht-hole-countries-by-race-and-iq/

 7. fjeri said

  Żydzi robią to celowo, by wykończyć białą rasę, począwszy od zasiania zarazy ateizmu, deizmu, sexizmu, safizmu, sadyzmu, prymitywizmu,….

  O tym się nie mówi, bo i po co, Polska ma być żydowska i basta, lub nie byt, choćby musiała być katolicka i patriotyczna.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/mWtktkpTURBXy81NmMzMTgyM2M5NGE4MzJhNmFmNGM1YzMzZDI5ZDc4MC5wbmeTlQMATs0DIM0BwpMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA
  „W odmętach wielkomiejskiej rozpusty”. „Potworna tajemnica eleganckiego mieszkania przy ul. Mazowieckiej”. To tylko dwa pierwsze nagłówki artykułu opublikowanego 16 listopada 1923 roku…

 8. Pinxit said

  1
  Kapsel
  re: koty

  Z tych niektorych prikolow widac wyraznie, ze z natury madre koty czesto upadabniaja sie do swoich durnowatych wlascicieli.

 9. Pinxit said

  6
  Fieri
  Oj biedny Fieri!!

  „Proszę bardzo, kiedy wprowadzasz Czarnuchów i mieszanych kundlów do białego świata, oni zmieniają ten świat w Klozet, KROPKA !”

  Bardzo lubie takie kategoryczne stwierdzenia.

  Biale Kwakry na Mayflower, na nieszczescie bialych calego swiata, wprowadzily bialych heretykow na teren czerwonych Indian.
  Pol- biale zydy sprowadzili czarnych z Afryki do bialo-czerwonych mieszkancow Ameryki Polnocnej.
  Biali z Londynu przewiezli do czerwonej Ameryki najwiekszych bialych przestepcow z bialych londynskich wiezien..
  Biali piraci bialej Krolowej Elzbiety I -ej, napadali na bialych piratow z Hiszpanii.
  Biali Francuzi sprowadzili sie do czarnej Afryki Polnocnej i narobili bigosu, ktory gotuje sie do dzis,
  Biali Super-meni zrobili ladny klozet zoltym Wietnamczykom, Chinczykom, Japonczykom, Kmerom.
  Biali- bialym zgotowali ladny gnoj w Jugoslawii, Grecji, Hiszpanii..
  Ze nie wspomne o bialych wojnach z bialymi w wojnach napoleonskich, i dwoch swiatowych a takze szwedzkich najazadach.
  A teraz pol-biali razem z bialymi i skundlonymi, rozwalaja bogata niegdys …bialo-zolta Ukraine.

 10. fjeri said

  re 231
  Dlatego proponuje mimo wpisu 232 ONA [ strach ma wielkie oczka] podjęcie tego tematu. Może znajdzie się tu geniusz, który wymyśli skuteczny i praktyczny środek dezynfekujący te mendy ludzkie, odżydzajacy społeczeństwo polskie.

 11. www.wandaluzja.pl said

  SPRAWA RUIN WIELKICH MIAST NA KUJAWACH

  Tacyt pisze, że Rzymianie napotykali w Germanii ruiny zniszczonych przez SWEBÓW skandynawskich miast (teutońskich) z napisami GRECKIMI. Owe napisy Greckie były pozostałością po bitwie pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci rozgromili Lechitów i Scytów.
  Wydaje się, że LECHIA została podzielona na Łabie, z czego wynika, że onych STO MONET mennicy w Hedebach-Schlezwiku przedstawia NIE Flipa II Macedońskiego, ale Króla Epiru. Ziemie między Łabą a Dnieprem zostały anektowane przez Macedonię pod władzą Aleksandra Macedońskiego i jego matki Olimpiady, z domu księżniczki epirockiej, którzy bili statery ZŁOTE.
  Wygnani z Padanii na podstawie Pokój w Bolonii w r. 290 p.n.e. Galowie poszli siłą 300 tysięcy wojowników na wschód i zaatakowali Lechię, ale zostali pobici przez Grakcha I, który poprowadził ich do Azji Mniejszej jako Protektor Ptolemeuszy. Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia Seta i poprowadził CAŁY lud Kapadocji w Karpaty Zachodnie – skąd może nazwa KARPATY?
  Ponieważ Set dostarczał ŻELAZO I STAL do Egiptu to był zainteresowany metalurgiami Powiślańska i Kaszubską: Tradycyjnie metalurgię KASZUBSKĄ transportowano kanałem Przemysłowym, Górnośląskim i Morawskim do Dunaju, a POWIŚLAŃSKĄ Prypecią i Dnieprem do Morza Pontyjskiego i Aleksandrii Trojańskiej. Metalurgię Kaszubską odbierały z potów dalmatyjskich statki kreteńskie i wiozły do Egiptu, a Powiślańską fenickie z Troi na Złotym Rogu. Otóż wydaje się, że z TEJ RACJI Grakch i Set dokonali KOLONIZACJI Kaszub, gdzie Set zbudował w SATIDAWIE-Koninie pałac KASZUBY.
  Saga śląska mówi, że Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i Popłynął do AMERYKI. Było to prawdopodobnie w związku ze zbliżaniem się Leszka Chytrego (Ariovista) i Juliusza Cezara, którzy zawarli pakt o podziale Europy na Renie, Dunaju i Marmarze. Cezar chcąc ZBANKRUTOWAĆ Egipt dopomógł Leszkowi zniszczyć Kujawy, skąd eksportowano żelazo do Egiptu, aby zastąpić je żelazem REŃSKIM. Z tej racji Wendowie i Rzymianie zniszczyli GOPLANIĘ tak, jak Swebowie Teutonię sprzedając ludność w niewolę.
  O ile Swebowie odbudowali miasta i zamki teutońskie to Wendowie miast kaszubskich NIE odbudowali, a podjęli to dopiero 200 lat później sprowadzeni przez Wandalów do walki z Rzymianami Swebowie skandynawscy. Nazwa Goci jest MAZOWIECKA i pochodzi prawdopodobnie od Dobrzynia nad Wisłą jako GOTTESWALDU, od czego Polacy urobili Gotwaldię, a ponieważ krztusili się to stonowali na GOPLANIĘ. Gocka nazwa Płocka BANKLAIA jest łatwiejsza do etymologii, gdyż oznaczała Bank Lang czyli Długie Nabrzeże portowe, którym była ściana megalityczna dla załadunku pszenicy.
  Największą RUINĄ miejską w Polsce jest WINETA na klifach zachodniego Wolina, uważana na Największe Miasto wczesnośredniowiecznej Europy – chyba Północnej? W tym sensie pisał o Wolinie poseł kalifa z Kordowy, który przybył z miasta Półtoramilionowego. STAROŻYTNY port w Pucku, dla obsługi Żelaza Kaszubskiego, był też KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który POWINIEN być największy w Europie.
  I tu zagadka: DLACZEGO W GDAŃSKU NIE MA KAMIENIA BALASTOWEGO, którego w Szczecinie jest Co Niemiara??? – Otóż dlatego, że w Gdańsku BALASTEM była ruda żelazna lub Osmund-surówka, które w Szczecinie czy Lubece były Nieopłacalne więc statki, które płynęły do Szczecina czy Lubeki po żywność ładowały KAMIENIE.
  W Szczecinie z kamienia balastowego zbudowano kamienną groblę forteczną z JEZDNIĄ do Dąbia, którą odatowano na 1500 lat p.n.e., a Powinno być 1600 pne, gdy zaczęły się walki Wandalów ze Skandami o Szczecin, który Skandowie nazywali BURSTENBURG, od wełny czeskiej lub BURSZTYNU ??? Podobny mur o długości 20 km był w Birce-Sztokholmie.

 12. Ateiści…

  Rozmawiają dwaj ateiści:
  – Jeśli Boga nie ma, no to dzięki Bogu. Ale jeśli JEST, to niech nas Bóg broni!

 13. NyndrO said

  Jak dla mnie, ateiści są po prostu głupi. Ja wiem, że to banał, ale na serio tak prosto myślę. Nawet nie tracę czasu na zbędne rozmyślania nad ich sposobem rozumowania. Troszkę mądrzejsi są ci, którzy ateistami się określają, ale mają pełne galoty.

 14. http://www.editionshuit.com/ecrits-polemiques/

  Tu jest notka na temat – http://prawica.net/9459

  Ktoś ma ochotę przetłumaczyć?

 15. revers said

  W Gdansku obrzucaja kamieniami samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych, nowa fala rusofobi i wynik lansowanej przez media propagandy antyrosyjskiej, nie mowiac ze banderowcow robiacych za polakow przybywa wykladniczo..

 16. revers said

  ad15 https://pl.sputniknews.com/polska/201801147106913-Gdask-Rosjanie-SPutnik/

 17. Ad. 15

  W Gdansku obrzucaja kamieniami samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych

  Polak w te auta nie rzuca. Może to Ukrainiec, albo… 🙂

  ——
  Możliwe… ale głowy bym nie dał, znając poglądy i nastawienie moich, tfu, „rodaków”.
  Admin

 18. Kapsel said

  Re 16

  Gdańsk kolejny raz zachowuje się iście po qrewsku , Wałęsa ,Korniki ..pomnik żołnierza z kobietą ciężarną,
  a teraz matka z dziewczynką. i kamienie.

 19. Głos Prawdy said

  Szatańskie sekrety sali konferencyjnej Papieża (wideo)
  http://innemedium.pl/wiadomosc/mroczne-sekrety-watykanskiej-sali-konferencyjnej-czy-papiez-sluzy-reptilianom

 20. maniek said

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie informuję, że Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia X Wydział Karny zwrócił się do mnie o przybycie do Sądu w dniu 12.12.2017 r. o godz. 12.00 do sali nr 450 w celu wręczenia odpisu postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o ułaskawieniu.

  Dla przypomnienia informuję, że sprawa dotyczy obrony godności Ojca Świętego Jana Pawła II znieważonego w Galerii Narodowej Zachęta w 2000 r.

  Za tą obronę czci Papieża Polaka byłem nękany przez polską prokuraturę i sąd niemal przez 17 lat.

  Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez ten czas.

  Szczęść Boże!
  Witold Tomczak

  http://naszdziennik.pl/wpis/4319,ulaskawienie-po-17-latach.html

 21. Antymon said

  Morawiecki wielkim historykiem jest. I Polakiem:

  http://natemat.pl/201699,11-wrzesnia-jest-dniem-niepodleglosci-w-polsce-morawiecki-skompromitowal-sie-w-deutsche-welle-bardziej-niz-myslales

 22. revers said

  W odpowiedzi na zarzuty HR18213 pochodzace z kregow Morawieckiego i Danielsa …
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=087E68C6&view=5

 23. Cybersecurity said

  @183 WT 2-18 Cybersecurity said: Lot koło Nagiej Damy
  Na str. 125 trafiłem na prawne źródło wydania złota II RP, na polską armię od wyjścia z ZSRR do zakończenia II W.Ś. , na utrzymanie i prowadzenie wojny z III Rzeszą Niemiecką, i obronę Wielkiej Brytanii przez naszych lotników.

  Źródło (po polsku i angielsku):
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19470630365

  Click to access D19470365.pdf

  Politykom ku uwadze zawsze aktualna bajka Ignacego Krasickiego „Przyjaciele”: „Tysiąc słów o przyjaźni w czterech słowach skupię: Prawdziwego przyjaciela poznajesz na d…”

  Pozdrawiam wierzących i niedowiarków

 24. NICK said

  Nyndr0.
  Pozdrawiam.
  „Możliwe… ale głowy bym nie dał, znając poglądy i nastawienie moich, tfu, „rodaków”.
  Admin”
  ???

  ——
  A co Pana zdziwiło?
  Czy „tfu”?
  Czy nazwanie „rodakami” bezmózgich lemingów?
  Admin

 25. www.wandaluzja.pl said

  Szanowny Panie, piszę to co publikowano w prasie. Pat Buchanan był trzykrotnie kandydatem na Prezydenta USA i w swych kampaniach ujawniał materiały Tajne, co miano mu za złe. Tłumaczył np. Holokaust jako Mit obliczony na wyłudzenie Gigantycznych Odszkodowań, co się UDAŁO. Np. w r. 1968 ogłoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ tylko w krajach kapitalistycznych a ponieważ suma była Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych.
  Wówczas kapitał żydowski liczyło KILKADZIESIĄT instytutów, ale Kapitał Kryminalny zaczął tępić to jako Antysemityzm, wobec czego dziś kapitał żydowski liczą tylko Anglicy, choć w związku z WTC w Moskwie podano, że kapitał stalinowsko-holokaustyczny liczy 300 bilionów $. Gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików za LICZENIE kapitału żydowskiego jako Antysemityzmu to ci opublikowali Paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY – czyli Cały HOLOKAUST.
  Przeczytałem, że Przeor Jasnej Góry zakazał występu zespołowi HUNGARICA jako Antyholokaustycznemu: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/731405/pilnujcie-polski-jasna-gora-znowu-zaplonela-racami//. Przeor ma nazwisko Waligóra co kojarzy się ze Skarbem HOLOKAUSTA Adolfa Hitlera w Wałbrzychu. Kolegowałem się z działaczem ludowym Stanisławem Majem, który obsługiwał logistycznie w Krakowie pociągi żydowskie z Oświęcimia do Gdańska. Raul Wallenberg wydał bowiem 90 tysięcy paszportów RODZINNYCH Żydom Węgierskim a Szwecja miała ruch Bezwizowy z USA.
  Rząd szwedzki poprosił więc Armię Czerwoną o wykonanie na Wallenbergu Wyroku Śmierci, więc gdy Dyrektor Domów Wariatów pod Moskwą i na Uralu poprosił Chruszczowa o zwolnienie Wallenberga jako Już Zupełnie Zdrowego to Chruszczow rzucił się na niego, przewrócił i zaczął DUSIĆ. Opamiętał się jednak, ale audiencja była SKOŃCZONA.
  Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, jako funkcjonariusz służby specjalnej Delegatury pisał raporty do Londynu w/s Treblinki. Dopraszał się w też zeznań s tej sprawie, co okazało się NIEMOŻLIWE. Mówił mi, że WSZYSTKIE pociągi z warszawskiego Getta szły przez Siedlce, gdzie w Iganiach składy były dzielone na TREBLINKĘ i BIAŁOWIEŻĘ, która była własnością Georinga.
  Myślałem, że z Białowieży lecieli do Szwecji, która miała ruch Bezwizowy z USA, ale warszawiak Witold Miłoszewski pouczył mnie, że Nie Do Szwecji tylko LENINGRADU, gdzie pociągi przejeżdżały przez front i jechały do Murmańska, aby frachtem powrotnym konwojów zbrojeniowych, które nie były atakowane przez Niemców, płynąć do USA.
  Pat Buchanan głosił że jego kampanie polityczne były Torpedowane przez Kapitał Nowojorski, z którym się ponoć na Usranym Końcu DOGADAŁ – czyli że zapłacono mu, aby Nie Płakał. David Irving głosił np., że NIE BYŁO HITLEROWSKIEJ JURYSDYKCJI ANTYŻYDOWSKIEJ za co był Więziony. Gdy pouczyłem go, że Była to Wsadził Morde w Kubeł: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// czyli że sprawę załatwili jego protektorzy. Jak mawiał Asz to Żydzi dopuszczają do mediów i władzy tylko tych, na których mają HAKI i pewność, że dadzą się Przekupić.
  20 razy robili polaczków w Durnia IMPERIUM LECHITÓW, kierowanym przez Zawodowych Prowokatorów, z wyraźnym Celem PRZEJĘCIA kapitału historycznego dla stworzenia Euroazjatyckiego IZRAELA ze stolicą w Stalingradzie czy Konstantynopolu. Tym razem się jednak Nie Udało, choć mistrz logiki politycznej, mason angielski Stanisław Michalkiewicz zelżył Lechiadę od Rzygowin Ubeckich… Teraz sperma jerozolimska walczy o aneks do 45 Przykazań Niszczenia Polski: NIE DOPUSZCZAĆ DO PUBLIKACJI ZAWIERAJĄCYCH WARTOŚCI OPISÓW WYNALAZCZYCH.
  Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, przemilczanie czego jest niemieckim SKURWYSYŃSTWEM. Oświęcim i Majdanek były obozami Pracy Niewolniczej SS – nie mylić z Pracą Przymusową – a obozy nad Bugiem obozami Wehrmachtu, który aktem ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL w Białymstoku zaangażował się w problem Żydowski. Praca PRZYMUSOWA podlegała Goeringowi jako Ministrowi Gospodarki Rzeszy, który był też Komisarzem Żydostwa Rzeszy. W Norymberdze Amerykanie zapytali Goeringa, dlaczego optował za wojną z Polską? to odpowiedział, że POTRZEBNA była polska siła robocza.
  W obozach KŻRz i WM nie odzyskiwano złota a w obozach SS Tak. W Treblince ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL egzekwowała Abwehra a w Oświęcimiu i Majdanku to nie wiem. Istotne jest, że Niemiecki Komitet NKWD na HRADCZANIE był Najwyższym Sądem SS. Przeor Waligóra płacze więc, że gdyby NIE ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu przeciw kapitałowi Kryminalnemu to wszyscy mieliby już spermę jerozolimską. – Auuu…

 26. www.wandaluzja.pl said

  Szanowny Panie, piszę to co publikowano w prasie. Pat Buchanan był trzykrotnie kandydatem na Prezydenta USA i w swych kampaniach ujawniał materiały Tajne, co miano mu za złe. Tłumaczył np. Holokaust jako Mit obliczony na wyłudzenie Gigantycznych Odszkodowań, co się UDAŁO. Np. w r. 1968 ogłoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ tylko w krajach kapitalistycznych a ponieważ suma była Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych.
  Wówczas kapitał żydowski liczyło KILKADZIESIĄT instytutów, ale Kapitał Kryminalny zaczął tępić to jako Antysemityzm, wobec czego dziś kapitał żydowski liczą tylko Anglicy, choć w związku z WTC w Moskwie podano, że kapitał stalinowsko-holokaustyczny liczy 300 bilionów $. Gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików za LICZENIE kapitału żydowskiego jako Antysemityzmu to ci opublikowali Paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY – czyli Cały HOLOKAUST.
  Przeczytałem, że Przeor Jasnej Góry zakazał występu zespołowi HUNGARICA jako Antyholokaustycznemu: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/731405/pilnujcie-polski-jasna-gora-znowu-zaplonela-racami//. Przeor ma nazwisko Waligóra co kojarzy się ze Skarbem HOLOKAUSTA Adolfa Hitlera w Wałbrzychu. Kolegowałem się z działaczem ludowym Stanisławem Majem, który obsługiwał logistycznie w Krakowie pociągi żydowskie z Oświęcimia do Gdańska. Raul Wallenberg wydał bowiem 90 tysięcy paszportów RODZINNYCH Żydom Węgierskim a Szwecja miała ruch Bezwizowy z USA.
  Rząd szwedzki poprosił więc Armię Czerwoną o wykonanie na Wallenbergu Wyroku Śmierci, więc gdy Dyrektor Domów Wariatów pod Moskwą i na Uralu poprosił Chruszczowa o zwolnienie Wallenberga jako Już Zupełnie Zdrowego to Chruszczow rzucił się na niego, przewrócił i zaczął DUSIĆ. Opamiętał się jednak, ale audiencja była SKOŃCZONA.
  Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, jako funkcjonariusz służby specjalnej Delegatury pisał raporty do Londynu w/s Treblinki. Dopraszał się w też zeznań s tej sprawie, co okazało się NIEMOŻLIWE. Mówił mi, że WSZYSTKIE pociągi z warszawskiego Getta szły przez Siedlce, gdzie w Iganiach składy były dzielone na TREBLINKĘ i BIAŁOWIEŻĘ, która była własnością Georinga.
  Myślałem, że z Białowieży lecieli do Szwecji, która miała ruch Bezwizowy z USA, ale warszawiak Witold Miłoszewski pouczył mnie, że Nie Do Szwecji tylko LENINGRADU, gdzie pociągi przejeżdżały przez front i jechały do Murmańska, aby frachtem powrotnym konwojów zbrojeniowych, które nie były atakowane przez Niemców, płynąć do USA.
  Pat Buchanan głosił że jego kampanie polityczne były Torpedowane przez Kapitał Nowojorski, z którym się ponoć na Usranym Końcu DOGADAŁ – czyli że zapłacono mu, aby Nie Płakał. David Irving głosił np., że NIE BYŁO HITLEROWSKIEJ JURYSDYKCJI ANTYŻYDOWSKIEJ za co był Więziony. Gdy pouczyłem go, że Była to Wsadził Morde w Kubeł: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// czyli że sprawę załatwili jego protektorzy. Jak mawiał Asz to Żydzi dopuszczają do mediów i władzy tylko tych, na których mają HAKI i pewność, że dadzą się Przekupić.
  20 razy robili polaczków w Durnia IMPERIUM LECHITÓW, kierowanym przez Zawodowych Prowokatorów, z wyraźnym Celem PRZEJĘCIA kapitału historycznego dla stworzenia Euroazjatyckiego IZRAELA ze stolicą w Stalingradzie czy Konstantynopolu. Tym razem się jednak Nie Udało, choć mistrz logiki politycznej, mason angielski Stanisław Michalkiewicz zelżył Lechiadę od Rzygowin Ubeckich… Teraz sperma jerozolimska walczy o aneks do 45 Przykazań Niszczenia Polski: NIE DOPUSZCZAĆ DO PUBLIKACJI ZAWIERAJĄCYCH WARTOŚCI OPISÓW WYNALAZCZYCH.
  Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, przemilczanie czego jest niemieckim SKURWYSYŃSTWEM. Oświęcim i Majdanek były obozami Pracy Niewolniczej SS – nie mylić z Pracą Przymusową – a obozy nad Bugiem obozami Wehrmachtu, który aktem ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL w Białymstoku zaangażował się w problem Żydowski. Praca PRZYMUSOWA podlegała Goeringowi jako Ministrowi Gospodarki Rzeszy, który był też Komisarzem Żydostwa Rzeszy. W Norymberdze Amerykanie zapytali Goeringa, dlaczego optował za wojną z Polską? to odpowiedział, że POTRZEBNA była polska siła robocza.
  W obozach KŻRz i WM nie odzyskiwano złota a w obozach SS Tak. W Treblince ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL egzekwowała Abwehra a w Oświęcimiu i Majdanku to nie wiem. Istotne jest, że Niemiecki Komitet NKWD na HRADCZANIE był Najwyższym Sądem SS. Przeor Waligóra płacze więc, że gdyby NIE ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu przeciw kapitałowi Kryminalnemu to wszyscy mieliby już spermę jerozolimską. – Auuu…
  Jeśli idzie to tych Sto Tysięcy Żydów, których Gomułka przeniósł z obozów niemieckich do Warszawy to mój przyjaciel, dr Kazimierz Abramski mówił, że rektor PGd lubił opowiadać, w Jaki Sposób Został Polakiem. Po Wyzwoleniu SOBIBORU zapisał się na emigrację do Palestyny, ale do obozu przyjechała delegacja PPR z Towarzyszem Gomułką, która obiecała za Wstąpienie do PPR Polskie Nazwisko, Pracę i Mieszkanie w Prestiżowym mieście Polski więc on wybrał Gdańsk. Wówczas wstąpiło gremialnie do PPR 30 tysięcy pensjonariuszy Sobiboru. Gomułka z Cyrankiewiczem byli Komisarzami Długu JEDWABEŃSKIEGO. Za Złamanie w Jedwabnem Planu Barbarossa Stalin dał Goldzie Meir 500 miliardów dolarów ZŁOTYCH wyznaczając na płatnika Polskę, która to należność została uiszczona przez Gomułkę i Cyrankiewicza Co Do Grosza. Za próbę opublikowania tego w Chicago zamordowano Jaroszewiczów.

 27. NICK said

  Zadeklarowany.
  ATEISTA.
  Wolniewicz.
  Nie jest mi wyrocznią.

  Jest tu uważany. Pisany. Nawet UWAŻANY?
  Nic mi.

 28. Biala said

  Polecam „tfu, rodakom, katolikom i patrydiotom”: https://codziennik24.pl/2018/01/13/coroczna-judaistyczna-indoktrynacji-katolickich-owieczek/

 29. Kar said

  ..jak Michalkiewicz walczy bezsilnie z polskim cymbalstwem stloczonym na sali..

 30. Boydar said

  No i co, co można zrobić ?

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ludzie-przeciwko-mysliwym/mrefc90

  A po co Szyszko strzelał do bażantów wypuszczanych z klatek ?
  Kto rządzi Maltą ? Piszą, że 10 tys. wyborców to dużo; to mniej niż 4% uprawnionych do głosowania ! Czyli pier~dolenie o Szopenie !
  A po drugie, kim jest pozostałe 96%, ze kalfaktoruje taką rzeź.
  Jak u mnie chcieli PRZENIEŚĆ susły z terenu budowanego lotniska, to cała UE mało się nie zagotowała, chociaż one, te myszy, zagnieździły się tam całkiem przypadkiem trzydzieści lat wcześniej.

  Jaka zgniła banda zwykłych chu~i, a my drugich, bo przymykamy oczy i odwracamy głowy …

 31. Lily. said

  Re 29
  Jarmulka czy to czarna,purpurowa,czy szkarlatna
  spelnia ta sama role. Od biskupa w gore
  wszyscy paraduja w jarmulkach,Nawet nowy
  premier,ostatnio zarzucil biala na kolacji u Danielsa,Teraz czas na Kaczynskiego,braciszek
  lubial to nakrycie glowy.

 32. Lily. said

  Re 30,skierowany do Re 28;Biala.

 33. Lily. said

  Re 26
  Drogi Panie, PAZERNOSC nie zna granic.
  Slowa mojej mamy do mnie,”dziecko sa tacy
  ludzie,ktorzy jak kogos oszukaja to mowia,ze
  maja szczescie”. Mialam wtedy siedem lat.
  Kilkanascie lat pozniej,odczulam to na sobie.

 34. PISKORZ said

  A może jest tak, jak mówi Rosjanin spod flagi /biało-czarnej-żółtej/ studio Rubież, że stabilność Putina
  to stabilność degradacji kraju..!! PS Warto posłuchać…zanim, odezwą się głosy „mędrków”…

 35. Bocian said

  http://presstvdoc.com/

  http://www.presstv.com/Detail/2018/01/14/548906/Syrian-army-allies-make-fresh-gains-in-southwestern-Aleppo
  https://sana.sy/en/?p=21341
  https://www.tasnimnews.com/en/news
  http://www.syriatruths.com/syria-army-tightens-noose-around-terrorists/
  https://english.almanar.com.lb/328106
  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960508000854

  http://iran-daily.com/News/208072.html

  https://muraselon.com/en/2018/01/syria-map-update-syrian-army-liberates-dozens-villages-south-aleppo-seizing-strategic-road/

 36. Kapsel said

  .Kompilacja promocji w polskich marketach

  .https://www.youtube.com/watch?v=6rkygTiy9B0

  Walka w lidlu o robota kuchennego !

  .https://www.youtube.com/watch?v=JNS3opMhlio

 37. Kapsel said

  Lidl Walka Promocja Patelni

  .https://www.youtube.com/watch?v=uVSZYm-xk3k

  Oblężenie Biedronki. Kilkutysięczny tłum walczył o telewizory!

 38. revers said

  Tusk: „Poza odmową pójścia na emeryturę, były premier jasno określa swoje stanowisko wobec 500 plus: – To dotyczy również 500 plus. Hamletyzowanie opozycji, czyli co zrobić z tym programem, jest groźną pułapką. Ten dylemat musi być unieważniony, bo nie można się dłużej spierać, czy to dobra, czy zła decyzja. Na koniec dodał, że problem 500 plus „trzeba zdjąć z afisza”.”

  wiecej
  http://polskaracja.com/donald-tusk-powrot-polacy-500-plus/

 39. Greg said

  @19 Głos Prawdy.
  Ciąg dalszy.
  http://innemedium.pl/wiadomosc/likwidator-chrzescijanstwa-papiez-franciszek-jest-oskarzany-o-jawny-satanizm

 40. Premizlaus said

  No i dzisiaj, jak co roku, kolejna Wielka Hucpa Siemaka. Będzie coś o tym tutaj?

 41. maasteer said

  Dziś o 20.00 na RTR Planeta puścili fajny dokument o monasterze Waałam na jeziorze Ładoga. W filmie pokazano jak sam Putin zaangażował się w jego odbudowę i modernizację. Są z nim wywiady. Jak ktoś ma czas warto obejrzeć – ładna przyroda. Bo niektórzy tu krzyczą że Putin tylko w jarmułkach chodzi.

  http://russia.tv/video/show/brand_id/62507/episode_id/1637571/video_id/1755506/

 42. Głos Prawdy said

  Alain Delon: „odejdę z tego świata bez żalu”
  http://nashaplaneta.su/news/alen_delon_ja_pokinu_ehtot_mir_bez_sozhalenij/2018-01-14-21288

  W wywiadzie, pojawiającym się w niedzielę, 11 stycznia, we francuskim czasopiśmie ” Paris Match 82-letni Alain Delon podsumowuje jego życia i kariere. Była partnerka byłego prezydenta, Valerie Trielwyler, która rozmawiała z aktorem, nazwała to spotkanie „Ja, Delon: wywiad w moim życiu”.
  Wywiad pojawił się w specjalnym numerze poświęconym 60. rocznicy kariery wielkiego artysty. Wspominając o swoim życiu, swoich rolach, przyjaciołach i rodzinie, Delon tłumaczy swoją niechęć wobec dzisiejszej rzeczywistości: „Życie mi już nic nie przynosi. Ja już wszystko widziałem, wszystko przeżyłem. Ale najważniejsze, że nienawidzę tej epoki, robi mi się niedobrze (przyprawia mnie o mdłości)”.
  „Nienawidzę tych ludzi. Wszystko jest fałszywe, wszystko jest fałszywe. Szacunek już nie istnieje, nikt nie spełnia obietnic. Tylko pieniądze mają znaczenie. Każdego dnia, od rana do nocy, słyszymy tylko o zbrodniach. Wiem, że opuszczę ten świat bez żalu „- mówi aktor.
  Delon mówi trochę o porażkach w jego życiu osobistym, o trudnych relacjach z rodziną. O kobietach, które kochał i o znajomych, którzy już nie żyją. Według niego psy odgrywają szczególną rolę w życiu aktora. Około pięćdziesięciu jego czworonożnych przyjaciół jest pochowanych w jego ogrodzie na przedmieściach Paryża, z którymi sam chce zostać pochowany.

  Na pytanie o miejscu kobiet w jego dzisiejszym życiu Delon odpowiada, że „tę samą” jeszcze nie znalazłem. „Ja bym nie powiedział, że mam za mało kandydatek. Mam ich kilkanaście, ale żadna nie nadaje się na to, aby z nią razem spędzić resztę życia. (…) Mógłbym się ożenić z kobietą, tylko gdyby była gotowa towarzyszyć mi do końca moich dni” – wyjaśnia Delon.

  Kariera aktora daleka od zakończenia: w wywiadzie opowiada o najnowszym filmie, który zdejmuje Patrice Leconte, w którym główne role grają Alain Delon i Juliette Binoche. Jednak zdjęcia ciągle odkładane. Delon również mówi, że chciałby powrócić na scenę teatralną.
  Ostatni film, w którym Alain Delon odegrał rolę Cezara, „Asterix i igrzyska Olimpijskie” wszedł na ekrany kin w 2008 roku. W teatrze po raz ostatni zagrał w 2013 roku wraz ze swoją córką Anushką Delon, wykonując na scenie rolę jej ojca.

  „Jestem artystą, ale nie aktorem, nie ukończyłem akademii aktorskiej” – przypomina Delon, mówiąc o swoim zawodzie. ” Nic z tym nie zrobiłem. W wieku 14 lat opuściłem szkołę, a następnie poszedłem do wojska. Jestem jednym z tych artystów, podobnie jak Jean Gabin, Lino Ventura lub Burt Lancaster– silne osobowości, o których kręcono film. I mogę powiedzieć bez zbędnej skromności, że ten zawód mi się powiódł „.

  „Nigdy nie marzyłem o takiej karierze, tak wyszło – mówi Alain Delon, – nie urodziłem się, aby stać się Alainem Delonem. Powinienem był umrzeć już dawno temu. Ale to się nazywa przeznaczenie”.

 43. Głos Prawdy said

  39. Greg. My to widzimy, ale duchowieństwo przeważnie jest ślepe i głuche, albo po prostu tchórzliwe

 44. fjeri said

  re9

  Lubisz Pinxit konkrety, to proszę rozgryźć sobie kolejny, mianowicie radość z własnego bujaka (na resorach). Pinezka to co piszecie to zawartość śmietnikowa, matecznik, z kwadratura wpisana w półkola. Po drugiej stronie smoczusia ze smyczka stoi wasz żyd ?

  Mamienie żyda, wieści prokurowane przez Astarte-Jezebel. Pytajnik naturalnie postawiłbym przy 2 wojnie sw. ? Patton pod koniec wojny, kapnął się w ten głupi łeb, ze stal po niewłaściwej stronie, ze białe narody zostały po raz kolejny napuszczone na siebie, ze to zwykła śmiertelna gra kośćmi białych narodów, ale hieny niestety szybko ponieśli go na cmentarz.

  Nie ma tam gdzie recept na odwszawianie Polski, opartych choćby na matematyce…oczyścić by te stajnie Augiasza zwana Polinem. Świat z dawien się zaśmiewa, Damm Pollock, bo chodzi w żydoszmaty.

 45. revers said

  re39

  siemak ma sie dobrze, jak nie w Chinach marketinguje pod globalna kreczmarska orkiestre, to w RP z bufetowa sprzedaje sie, i jest gitara, a nawet jej nie ma bo co starsi gitarzysci rocka sprzedaja swoje gitarki na aukcji siemaka na zloty melon siemaka.

 46. Kapsel said

  WOŚP 2018: Ministranci przegonili wolontariuszy WOŚP sprzed kościoła w Tychach. Interweniowała policja. Incydenty w Chorzowie i Dąbrowie

  W czasie dzisiejszego kwestowania dla WOŚP doszło do incydentu w Tychach pod parafią św. Rodziny, gdzie ministranci na prośbę proboszcza tamtejszej parafii próbowali przegonić wolontariuszy. Do podobnych incydentów miało dojść także w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej.

  Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/wosp-2018-ministranci-przegonili-wolontariuszy-wosp-sprzed-kosciola-w-tychach-interweniowala-policja-incydenty-w-chorzowie-i,12846772/

 47. KOLOWROT said

  Ad. 37
  „Oblężenie Biedronki. Kilkutysięczny tłum walczył o telewizory!”

  Telewizor = ZLODZIEJ CZASU I ENERGII…nie tyle zreszta to naszpikowane ciezkimi metalami pudelko, co wibracje magnetyczne i jeszcze gorsze MANIPULACJE, ktore z niego pluna… (ojeku, napisalo sie SAMO : pluna !!!!, mialo byc: Plyna..(.jak Woda)

  I czy tym biednym ludziom nie szkoda ich cennej SLOWIANSKIEJ ENERGII na ogladanie zlodzieja energii…i zeby jeszcze o to walczyc 😦

 48. KOLOWROT said

  Ad 45, ze tez tak ludzi zmanipulowali…prawde mowiac, niejeden z nas tez sie dawal nabierac i naciagac…ale juz NIE DAJE 😉

 49. KOLOWROT said

  „W Gdansku obrzucaja kamieniami samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych

  Polak w te auta nie rzuca. Może to Ukrainiec, albo… 🙂”

  POLAK zdrowy na umysle i duchu NIE RZUCA KAMIENIAMI nawet jak ma inne poglady od Rosjan.
  POLAK TO BRZMI DUMNIE !!!
  Mamy honor i pewna doze dobroci w GENACH i raczej nie upadlamy sie…nawet ludzie pozornie zdegenerowani , jesli sa LECHITAMI, to maja genetyczna gwarancje szacunku dla drugiego..;

  W Gdansku, jak Panstwu wiadomo, jest DUZO LUDNOSCI Z OKOLIC BIESZCZAD…to juz drugie i trzecie pokolenie…a wiecie kogo ???
  No to zgadnijcie, jesli nie wiecie, kto rzuca w Gdansku kamieniami…

 50. Watykan Alert! Franciszek będzie wymagał przysięgi wierności dla siebie i swego „Magisterium” od wszystkich kapłanów w Kościele

  https://gloria.tv/article/LQyRPgYZR3dU2Lie2XuLVv8rN

 51. Kapsel said

  Re 47

  https://marucha.wordpress.com/2017/12/20/wolne-tematy-101-2017/#comment-723351

 52. oscypek said

  WOŚP 2018: Ministranci przegonili wolontariuszy WOŚP sprzed kościoła w Tychach. Interweniowała policja. WOŚP przegoniony w Chorzowie i Dąbrowie

  14 stycznia 2018 14.01.2018 Aktualizacja: 14 stycznia 2018

  Wolontariusze nieopłacone dzieciaki i młodzież WOŚP w Tychach

  Przyjemny incydent w trakcie Finału WOŚP 2018 w Tychach: W czasie dzisiejszego kwestowania dla WOŚP doszło do incydentu w Tychach na terenie parafii św. Rodziny, gdzie ministranci na prośbę proboszcza tamtejszej parafii próbowali przegonić wolontariuszy. Do podobnych incydentów miało dojść także w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej.

  Jak relacjonuje Mariusz Gabrek, szef sztabu WOŚP w Tychach, ksiądz poprzez ministrantów zażądał, aby wolontariusze usunęli się z terenu kościoła.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  FINAŁ WOŚP NA ŻYWO TRANSMISJA + WIDEO + ZDJĘCIA

  Jak poinformował nas dyżurny policji w Tychach, podjechali na miejsce ostatecznie policjanci, bo i ich tam wezwano. Będąc na miejscu wyjaśnili tą sytuację z parafią, bo…

  – Nasi wolontariusze czekali na przyjazd służb, ale kiedy zakończyła się msza i ludzie się rozeszli, pojechali kwestować w inne miejsce – mówi Gabrek.

  Wolontariusze przegonieni sprzed kościołów
  Do podobnych incydentów miało dojść także przed jednym z kościołów w Chorzowie. Tam proboszcz nakazał opuszczenie terenu parafii wolontariuszom czekającym na wiernych, wychodzących z niedzielnej mszy.

  W Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach siostry zakonne także miały zabronić kwestowania przed kościołem.

  W obu przypadkach jednak nie była wzywana policja.

  Żeby nie było tak dobrze, w Tychach doszło też do niemiłego akcentu. Ksiądz lewak parafii Matki Bożej Królowej Aniołów zaapelował w czasie mszy, aby parafianie po wyjściu z kościoła wrzucali datki do puszek WOŚP na demoralizację na Woodstocku.

 53. revers said

  sieamk 1934
  .https://s13.postimg.org/lupf6yz7r/siemak1934.jpg

 54. oscypek said

  „Wolontariusze WOŚP muszą mieć niezły tupet, kiedy przychodzą kwestować pod kościołami”

  Marta Brzezińska: Jest Brat proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny – Matki Miłosierdzia w Olsztynie. Czy pozwoli Brat na to, by wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze na terenie Brata parafii?

  Marcin Radomski OFM Cap: Po pierwsze, jeżeli ktoś chce zbierać pieniądze na terenie parafii czy kościoła, to oczywistą rzeczą jest, że musi skontaktować się z proboszczem. Musi zapytać się, czy w ogóle jest taka możliwość. Jeżeśli ktoś taki do mnie przyjdzie i zapyta się, czy może pod kościołem zbierać pieniądze na WOŚP, to moja odpowiedź będzie jasna: zdecydowanie nie.

  Dlaczego?

  Z bardzo prostej przyczyny. Wypowiedź Jerzego Owsiaka była totalną kompromitacją. Zwróćmy uwagę na to, że w Polsce jest deklarowanych bardzo wielu katolików, nawet 90 proc. Pod kościołami wolontariusze zbierają pieniądze wśród osób, które przychodzą tam raczej nie po to, aby manifestować swój antykatolicyzm, ale aby celebrować swoją wiarę. Jest rzeczą oczywistą, że człowiek, który jest zwolennikiem eutanazji nie może być wspierany, nawet jednym groszem, przez człowieka, który prowadzi życie wiary. To jest oczywiste, nie ma nad czym dyskutować. Niech się ktoś oburza. Ja rozumiem kwestię pomagania chorym dzieciom, etc., ale to jest po prostu zwyczajnie diabelskie działanie – pomagać dzeciom, aby potem dorosłych zabijać?! Przecież to jest zwyczajnie chore.

  Rozumiem, że na teren kościoła wolontariuszy WOŚP Brat nie wpuści. Ale przecież bardzo często wykorzystują oni fakt, że w niedziele Polacy licznie uczestniczą w Mszach świętych i przychodzą pod samo ogrodzenie kościoła – a tam już Brat nie może im niczego zabronić. Co wtedy?

  Oczywiście, ja nie mam zamiaru nikogo przeganiać sprzed terenu kościoła. Jedyną rzeczą, którą ja mogę zrobić jako proboszcz, to skierowanie podczas ogłoszeń na wszystkich mszach świętych prośby do moich parafian, oczywiście uwzględniając ich wolność – każdy z nas jest wolny i podejmuje decyzje w swoim sumieniu. Jako proboszcz mam jednak obowiązek, już nawet nie prawo, aby zwrócić uwagę swoim wiernym, by nie wspierali WOŚP ze względu na, w tym momencie konkretnie, wypowiedź głównego organizatora, która jest niezgodna z nauką Kościoła.

  Obowiązek upominania?

  Muszę to jasno wypowiedzieć jako pasterz wspólnoty, którą w tej chwili powierzył mi Kościół. To jest mój obowiązek. To, co powiedział Owsiak, nie jest zgodne z nauką Kościoła i każdy katolik powinien to w swoim sumieniu rozważyć. Oczywistym jest, że nie powinien wspierać WOŚP.

  Ale zwolennicy WOŚP zarzucają nam, że przecież Owsiak wycofał się ze swojej wypowiedzi, zapewnił, że to jego prywatna opinia, osobiste wątpliwości, a nie stanowisko WOŚP. Chyba jednak mleko się rozlało…

  Owsiak wyraźnie powiedział, co myśli. Nie ma tak, że to była jego prywatna opinia. Podobnie jest zresztą w Kościele – ja nie mogę prywatnie mieć swojej opinii, a publicznie pełnić funkcję, która stoi w sprzeczności z moimi poglądami. Nie mogę powiedzieć, że prywatnie jestem zwolennikiem eutanazji, ale publicznie tego nie powiem, bo jestem proboszczem. Bzdura! Taki proboszcz z miejsca trafi swoją funkcję, jest suspendowany. Dlatego ta sprawa z WOŚP jest dla mnie oczywista.

  Może jednak dobrze się stało, że Owsiak powiedział to, co powiedział? Bo teraz więcej osób przekona się o tym, o co mu naprawdę chodzi?

  Wydaje mi się, że to, co się wydarzyło po wypowiedzi Owsiaka, jest w pewnym sensie opatrznościowe. W tym momencie konkretna będzie weryfikacja, czy ludzie faktycznie myślą. Warto zwrócić uwagę na fakt, dlaczego Owsiak wycofał się ze swojej wypowiedzi. Z prostej przyczyny – zrozumiał, że może na tym wiele stracić ekonomicznie, finansowo.

  Fakt, gorącymi obrońcami WOŚP jest wielu katolików… Po wypowiedzi Owsiaka na temat eutanazji to poparcie przestało być takie jednoznaczne.

  Swoją drogą, trzeba mieć niezły tupet – wolontariusze WOŚP przychodzą zbierać pod kościół, a na Przystanku Woodstock ludzi z kościoła wyganiają na margines.

  Ale przecież gościem specjalnym ostaniego Przystanku Woodstock był bp Tadeusz Pieronek.

  A dlaczego Owsiak nie zaprosi mojego współbrata, bp Antoniego Dydycza?

  Bo jest bardziej radykalny?

  Bo usłyszałby parę słów prawdy. Nie można rozmywać nauki Kościoła tak, jak nie można rozmywać postawy. Nasza postawa musi być przejrzysta. Musi być oczywistym, że pojawiając się w pewnych miejscach, środowiskach ja, jako osoba publiczna, pewne rzeczy uwierzytelniam. To oczywiste. Nie można tego robić.

  To co robić?

  Żyjemy w czasach Apokalipsy. Mamy być zimni, albo gorący, a teraz co jest? Letniość! Czyli co? Nie można być zdecydowanie po jednej stronie, trzeba być poukładanym trochę z tymi, trochę z tamtymi, pod płaszczykiem ewangelizacji czy dawania dobrego świadectwa. Tak naprawdę, to z nas się śmieją i wykorzystują do swoich niecnych planów. A przecież jeżeli jest zło, to trzeba je nazywać złem. To, co powiedział Owsiak jest złem. To już nie chodzi nawet o kwestię wiary. To jest zło. Wystarczy zapytać tych starszych pań i panów, co oni na ten temat myślą, czy rzeczywiście to jest dla nich przyszłość, czy pan Owsiak zapewni im przyszłość w takiej postaci, że jak już im się znudzi, to będą mogli dokonać „radosnej eutanazji”. To jest po prostu bzdura.

  Rozmawiała Marta Brzezińska

 55. oscypek said

  Czy proboszczowie powinni zabronić wolontariuszom WOŚP kwestowania pod kościołami?

  Odkąd pamiętam, wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przychodzili z puszkami na teren kościołów, czy bezpośrednio przed ogrodzenie danej parafii. Zwłaszcza w niewielkich miejscowościach i na wsiach, gdzie – prócz kościołów i oczywiście sklepików – trudno spotkać żywą duszę. Wykorzystując przy tym fakt, że finał Orkiestry odbywa się zawsze w niedzielę, czyli w dniu, w którym katolicy – mniej lub bardziej licznie – uczęszczają w Mszach Świętych.

  Kiedy jeszcze byłam małym dzieckiem, nie widziałam w tym nic złego. Dziś wiem na ten temat nieco więcej. I uważam, że szczytem hipokryzji jest z jednej strony wypowiedź Jerzego Owsiaka na temat eutanazji, a z drugiej – zachęcanie (czy choćby pozwalanie) na to, by wolontariusze kwestowali w pobliżu kościołów. Pomijając już kwestie, budzącego ogromne kontrowersje, Przystanku Woodstock, który – według różnych źródeł, jest finansowany z odsetka od pieniędzy zebranych przez WOŚP.

  Dobrze się stało, że w tym roku w sprawie WOŚP jasne zdanie zajął Kościół w postaci deklaracji wydanej przez Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych.

  Ale czy nie trzeba postawić jeszcze jednego kroku? Czy nie trzeba jasno zabronić wolontariuszom WOŚP kwestowania na terenach kościołów? Oczywistym jest, że nic nie da się zrobić z tym, że przychodzą na ulice i w miejsca bezpośrednio sąsiadujące z terenami parafii – z tym nic nie możemy zrobić. Wobec tego, koniecznym wydaje się jasne przypominanie przez proboszczów poszczególnych parafii nauczania Kościoła, nie tylko na temat eutanazji.

  Postanowiliśmy zapytać kilku proboszczów z różnych miast Polski, jak radzą sobie z problemem kwestowania przez wolontariuszy WOŚP w pobliżu ich Kościołów.

  Marta Brzezińska

  Na tytułowe pytanie odpowiedzą:

  Ks. Jan Jóźwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie

  Ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie

  Br. Marcin Radomski OFM Cap, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny – Matki Miłosierdzia w Olsztynie

 56. oscypek said

  Bartołd: Raz wolontariusze WOŚP bez pytania weszli do kruchty archikatedry. Kiedy zainterweniowałem, stwierdzili, że nie wiedzieli, iż to kościół

  Ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikaterdy św. Jana Chrzciciela: Są takie sytuacje, wprawdzie bardzo rzadkie, kiedy wolontariusze WOŚP przychodzą i pytają o zgodę na zbieranie pieniędzy przed Archikatedrą św. Jana Chrzciciela. Jak powiedziałem, to bardzo rzadkie sytuacje, choć bywa, że czasem się zdarzają – to zależy przede wszystkim od kultury osób, które kwestują z puszkami WOŚP. W większości przypadków są to osoby, które w sposób bardzo bezceremionalny podchodzą do osób wchodzących czy wychodzących z kościoła, i wprost domagają się jakiegoś datku.

  Pamiętam, że raz miał miejsce taki przypadek, kiedy wolontariusze WOŚP po prostu weszli do kruchty Archikatedry św. Jana Chrzciciela i usiłowali zbierać pieniądze wprost na terenie świątyni. Na moją interwencję zareagowali stwierdzeniem, że nawet nie wiedzieli, że to jest kościół. Szczerze mówiąc, nie bardzo chciało mi się w to wierzyć, ale taka sytuacja miała miejsce.

  Generalnie mogę powiedzieć w ten sposób – to, co dzieje się przed katedrą, już na ulicy, mnie, jako proboszcza zwyczajnie nie dotyczy. W tym momencie trudno, abym w jakikolwiek sposób interweniował.

  Co do samej wypowiedzi Jerzego Owsiaka na temat dopuszczolności eutanazji, to nazwałbym ją pewnego rodzaju schizofrenią. Nie wiem, czy takie zasady panują w sztabie WOŚP, że z jednej strony zachęca się do tego, by zbierać pieniądze w pobliżu kościołów, a z drugiej – słyszymy wypowiedzi, które są sprzeczne – choćby w kwestii eutanazji – z tym, czego naucza Kościół. Zdaje się, że w tym przypadku kwestie istotne przestają mieć znaczenie, a zaczyna rządzić reguła, w myśl której cel uświęca środki. Tego typu zasada nie jest zasadą chrześcijańską.
  Not. Marta Brzezińska

 57. oscypek said

  Ks. Jóźwiak: Nie mogę przegonić wolontariuszy. Na kazaniach przypomniałem moim parafiom nauczanie Kościoła o eutanazji

  Ks. Jan Jóźwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie: To trudny problem. Ale chciałbym powiedzieć, że w ostatnią niedzielę w kazaniach podczas wszystkich Mszy świętych poinformowałem moich parafian o tym, co na temat eutanazji powiedział Jerzy Owsiak. Przypomniałem im także nauczanie Kościoła na ten temat, powołując się również na argumenty medyczne i wypowiedzi samych lekarzy, których przecież obowiązuje przysięga Hipokratesa. Jeśli pieniądze zbierane przez WOŚP w jakiś sposób wspierałyby eutanazję, to w ogóle katolicy nie powinni wspierać tej akcji finansowo. Powiedziałem to na wszystkich niedzielnych kazaniach.

  Sama natomiast kwestia pozwalania wolontariuszom, by kwestowali w pobliżu świątyń, jest bardzo trudna. Ktoś mógłby powiedzieć, że trzeba tego zabronić, ale przecież z drugiej strony – pod kościołami często możemy zobaczyć żebraków i biedaków, i nikt im tego nie zabrania, a już na pewno nie żaden ksiądz. Nie mógłbym nikogo takiego przegonić z terenu kościoła, bo przecież zaraz ktoś by powiedział, że jestem niekulturalny, nietolerancyjny. Dlatego sprytnie, nie w tę, ale w poprzednią niedzielę, poruszyłem ten problem na kazaniach, a teraz wszystko zależy już od dobrej woli moich parafian. Jak zareagowali na moje kazanie? Trwa teraz okres wizyt duszpasterskich, tzw. kolęd, i dość często spotykam się z opiniami, że wygłosiłem bardzo dobre kazanie.

  Not. Marta Brzezińska

 58. oscypek said

  Brat Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i proboszcz jednej z olsztyńskich parafii Marcin Radomski

  WOŚP To jest diabelskie działanie – pomagać dzieciom, aby potem zabijać dorosłych

  Jerzy Owsiak: eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach

  natemat.pl/46669,swieta-wojna-z-wosp-to-jest-diabelskie-dzialanie-pomagac-dzieciom-aby-potem-zabijac-doroslych

 59. oscypek said

  liberalny ksiądz Wojciech Drozdowicz b. prowadzący program „katolicki” dla dzieci w TVP Ziarno w parafii na warszawskich Bielanach nie wstydzi się swojego poparcia dla WOŚP. Otwarcie deklaruje je podczas mszy.

  Ks. Wojciech Drozdowicz z parafii na warszawskich Bielanach!pic.twitter.com/1deoCq9s2N
  — Michał Stasiński (@StasinskiM) 14 stycznia 2018

  Otrzymałem głos oburzenia na ks. Drozdowicza za „Serduszko” na szatach liturgicznych. „Solidarność Zagłębie Miedziowe” może być, to miejmy nadzieję, że na „Serduszko” się Stwórca też nie obrazi. pic.twitter.com/yRQJYdBrrO
  — Michał Stasiński (@StasinskiM) 14 stycznia 2018

  ksiądz Drozdowicz tworzy ornat ku czci świetego Jurka Owsiaka patrona dziadków poddanych eutanazji.

 60. KOLOWROT said

  Wprawdzie w innym jezyku niz POLSKI, ale obrazki wystarcza, by zrozumiec, a to WAZNE DLA ZDROWIA NARODU !
  .https://www.youtube.com/watch?v=2oy5A2yLYGY

 61. PRAWDA o Michaelu Kingu (AKA, Marty Lucifer Coon) !!! said

  Jak żyd upadla atakuje świat. Jeden z wielu, czarny komunista, który wypromował syf piekielny.

  Mieszany kundel Murzyn był członkiem „62 komunistycznych grup frontowych!” GŁUPI I PATETYCZNI !

  BRAINWASHED i BRAIN-DEAD Biali po prostu KOCHAJĄ I WSPIERAją tego komunistycznego czarnucha i nazywają go świętem!?!?!? To jest zidiocenie ! wariaci jeszcze na wolności.

  http://www.bbc.com/news/world-us-canada-41871956

 62. oscypek said

  ksiądz Piotr Maciejski z parafii w Strzelcach Opolskich
  ksiądz z jajami ma kłopoty przez proboszcza konfidenta wyborczej
  2016 – 2017 – ks. Piotr Maciejski czyli usunięty z parafii za WOŚP

  Proboszczowie

  1991 – nadal – ks. Zbigniew Andrzej Żukiewicz nadal demoralizuje parafian w nagrodę za obronę WOŚP

  http://www.diecezja.opole.pl/index.php/kuria/biskupi
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Podwy%C5%BCszenia_Krzy%C5%BCa_%C5%9Awi%C4%99tego_w_Strzelcach_Opolskich

  Ksiądz w kazaniu GROMI WOŚP: Zbierają na aborcje i eutanazje

  WOŚP to zbieranie pieniędzy na ludzi, którzy popierają aborcję i eutanazję – miał mówić podczas niedzielnego nabożeństwa ksiądz Piotr Maciejski z parafii w Strzelcach Opolskich. Swoje poglądy potwierdził w rozmowie z dziennikarzem portalu nto.pl. A co na to proboszcz?

  „Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję” – miał powiedzieć o wolontariuszach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ks. Piotr Maciejski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Wolontariusze zbierali datki pod kościołem. Duchowny skrytykował ich pod koniec mszy, tuż przed błogosławieństwem. O sprawie informuje portal nto.pl.

  Dziennikarz Nto.pl po nabożeństwie poprosił księdza o komentarz. Ksiądz znów stwierdził, że WOŚP to „zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję”. Dodał też, że „Owsiak jawnie popiera aborcję i eutanazję”.

  – Czy jest stosowne, by na placu kościelnym zbierać na człowieka, który wydaje te pieniądze na swoje działalności, które nie mają nic wspólnego z miłością i prawdą, której uczył pan Jezus? To jest poparte faktami, które się dokonują przez 25 lat – mówił ks. Piotr Maciejski.

  liberał proboszcz: Ambona to nie miejsce na takie wypowiedzi

  Z ks. Piotrem Maciejskim nie udało nam się porozmawiać, na plebanii usłyszeliśmy, że wyjechał. Przełożony wikariusza ze Strzelec Opolskich zapewnił, że nie popiera słów duchownego.

  – Jest mi przykro, że to się stało. Uczynię wszystko, by do podobnych sytuacji nie dochodziło. Ambona jest do głoszenia ewangelii, a nie do wyrażania własnych opinii – mówi w rozmowie z Gazeta.pl proboszcz parafii lewak ks. Zbigniew Żukiewicz.

  Duchowny przekonuje, że słowa ks. Maciejskiego to jego prywatna opinia, która nie jest oficjalnym stanowiskiem parafii. Zaznacza, że między duchownymi a wolontariuszami WOŚP nie ma żadnego konfliktu i niechęci.

  – To był przypadek incydentalny, spontaniczna wypowiedź. Ksiądz zobaczył wolontariuszy, którzy zresztą stali w okolicy kościoła od rana i nikomu to nie przeszkadzało. Może zainspirował się ich obecnością? Trudno powiedzieć. Na pewno odbędę z nim rozmowę – zapewnił proboszcz.

  Owsiak o aborcji i eutanazji

  Duchowny ze Strzelec Opolskich najprawdopodobniej odnosił się do wypowiedzi Jerzego Owsiaka, który w jednym z wywiadów mówił o eutanazji jako o „pomocy starszym w cierpieniach”.

  Owsiak poparł także „czarny protest” dzieciobójczyń kobiet, które sprzeciwiały się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Jednocześnie hasłem hipokryzją tegorocznego finału WOŚP jest „ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych” i „zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera leczenie wcześniaków

  Ksiądz zmuszony do przeprosin za prawdę o WOŚP
  nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/a/ks-piotr-maciejski-przeprasza-za-swoje-slowa-o-wosp,11696734/

  Proboszcz parafii, a także kuria jeszcze tego samego dnia odcięły się od wypowiedzi księdza Maciejskiego i skrytykowali go.

  Dzisiaj wikary wydał oświadczenie, w którym czytamy: „(…) Przepraszam wolontariuszy, składających datki, parafian i tych wszystkich, których dotknęły moje słowa, ponieważ każde dobro zasługuje na uznanie i szacunek. Ubolewam, że moja wypowiedź przyniosła szkodę dobremu imieniu parafii, diecezji opolskiej i Kościołowi”. – napisał ks. Maciejski.

 63. oscypek said

  nie dawaj na tacę biskupom opolskim diecezja Alfonsa heretyka

  ksiądz z jajami ma kłopoty przez proboszcza konfidenta wyborczej i lewaków biskupów opolskich
  2016 – 2017 – ks. Piotr Maciejski czyli usunięty z parafii za WOŚP

  http://www.diecezja.opole.pl/index.php/kuria/biskupi
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Podwy%C5%BCszenia_Krzy%C5%BCa_%C5%9Awi%C4%99tego_w_Strzelcach_Opolskich

  Ksiądz w kazaniu GROMI WOŚP: Zbierają na aborcje i eutanazje

  WOŚP to zbieranie pieniędzy na ludzi, którzy popierają aborcję i eutanazję – miał mówić podczas niedzielnego nabożeństwa ksiądz Piotr Maciejski z parafii w Strzelcach Opolskich. Swoje poglądy potwierdził w rozmowie z dziennikarzem portalu nto.pl. A co na to proboszcz?

  „Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję” – miał powiedzieć o wolontariuszach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ks. Piotr Maciejski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Wolontariusze zbierali datki pod kościołem. Duchowny skrytykował ich pod koniec mszy, tuż przed błogosławieństwem. O sprawie informuje portal nto.pl.
  Ksiądz zmuszony do przeprosin za prawdę o WOŚP
  nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/a/ks-piotr-maciejski-przeprasza-za-swoje-slowa-o-wosp,11696734/

  Proboszcz parafii, a także kuria jeszcze tego samego dnia odcięły się od wypowiedzi księdza Maciejskiego i skrytykowali go.Biskup Diecezjalny Andrzej Czaja
  prof. UO dr hab. teologii
  przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP, członek Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UO.
  Urodzony w grudniu 1963 r. w Oleśnie, wyświęcony na prezbitera w Kluczborku 11 czerwca 1988 r., mianowany biskupem opolskim 14 sierpnia 2009 r., kanoniczne objęcie diecezji, konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej 29 sierpnia 2009 r.
  Adres:
  45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19,
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; fax 77 453 79 61.
  Sekretariat:
  S. Anita Hoffmann, tel. 77 44 32 110, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa

  biskup tyt. Eca
  członek Komisji KEP ds. Misji, Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek
  Urodzony dnia 22 kwietnia 1947 r. w Zborowskiem, wyświęcony na kapłana 20 maja 1973 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym opolskim 16 kwietnia 2003 r., konsekrowany 14 maja 2003 r.
  Adres:
  45-005 Opole, ul. Katedralna 1,
  tel. 77 44 32 114;
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  Biskup Pomocniczy Rudolf Pierskała

  biskup tyt. Semina
  dr hab. teologii
  Urodzony 13 października 1959 r. w Kędzierzynie-Koźlu, wyświęcony na kapłana 22 czerwca 1985 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym diecezji opolskiej 7 grudnia 2013 r., konsekrowany 11 stycznia 2014 r. w Opolu
  Adres:
  45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19,
  tel. 77 44 32 113;
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  Emerytowany Biskup Opolski Abp Alfons Nossol

  prof. dr hab. teologii
  Doktor honoris causa Uniwersytetów w Monastyrze, Moguncji, Opolu, Bambergu i Ołomuńcu oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
  Urodzony dnia 8 sierpnia 1932 r. w Brożcu, wyświęcony na kapłana w Opolu 23 czerwca 1957 r., mianowany biskupem opolskim 25 czerwca 1977 r., kanoniczne objęcie diecezji 4 sierpnia 1977 r., konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej 17 sierpnia 1977 r., mianowany arcybiskupem ad personam 12 listopada 1999 r. Dnia 14 sierpnia 2009 r. Ojciec Święty przyjął jego rezygnację z urzędu Biskupa Opolskiego.
  Adres:
  47-325 Kamień Śląski, ul. Parkowa 1B,
  tel. 77 467 11 04

  Emerytowany Biskup Pomocniczy Jan Bagiński

  biskup tyt. Tagarata
  doktor teologii
  Urodzony dnia 31 maja 1932 r. w Kamionce (diec. Łuck), wyświęcony na kapłana 17 czerwca 1956 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym opolskim 8 lipca 1985 r., konsekrowany 15 sierpnia 1985 r. Dnia 14 sierpnia 2009 r. Ojciec Święty przyjął jego rezygnację z urzędu Biskupa Pomocniczego Diecezji Opolskiej.
  Adres:
  45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 7,
  tel. 77 454 52 79; fax 77 453 79 61

 64. oscypek said

  2016 – 2017 – ks. Piotr Maciejski czyli usunięty z parafii za WOŚP
  czy będzie przerzucany z parafii na parafię po 1 roku? dodatkowo zwiedzi wszystkie najbiedniejsze plebanie i parafie diecezji opolskiej zemsta WOŚP i Episkopatu

 65. oscypek said

  Ksiądz katolicki o tych co zbierali pod kościołem do puszek WOŚP: Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję

  sm 21:35 15 stycznia 2017

  Ks. Piotr Maciejski odważnie skrytykował zbieraczy WOŚP, którzy nękali dziś w Polsce katolików wychodzących czy wchodzących na Mszę św. do kościoła. Bez ogródek powiedział: – Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję.

  Ksiądz Maciejski pracuje w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

  Podczas Mszy św. garstka ludzi po usłyszeniu prawdy o WOŚP wyszła z kościoła. I od razu przybyli dziennikarze, którzy po skończonej Eucharystii napadli na księdza. Ten jednak mocno i wyraźnie przypomniał, że nie widać powodu, by pod kościołem zbierać pieniądze na akcję organizowaną przez człowieka, który nie tylko zupełnie otwarcie wspiera aborcję, a także wzywa do rozważenia legalizacji eutanazji. – A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję? – pytał ksiądz dziennikarza.

  Ta postawa kapłana powinna być naśladowana przez innych księży i zakonników. Trzeba odważnie głosić Prawdę i nie bać się reakcji tych, którzy próbują wykorzystać kościół do swoich ciemnych interesów. A że od teraz ks. Maciejski będzie miał na karku oddech lewicowych działaczy to pewne. Takiego zachowania nie odpuszczą, będziemy świadkami gazetowyborczego hejtu na księdza i na wszystkich, którzy nie puszczają razem z Owsiakiem światełka do nieba (a może światełka do piekła?).
  terlikowski

 66. oscypek said

  Jak wylicza, wbrew propagandzie, zgodnie z którą Owsiak ratuje niewydolną Służbę Zdrowia, jego akcja jest z punktu widzenia jej kondycji praktycznie bezużyteczna. Budżet Służby Zdrowia to około 80 miliardów złotych.

  W stosunku do tej sumy kwota uzbierana przez WOŚP to mnie więcej pół promila. Przypomnijmy, że promil to jedna tysięczna – mówi bloger.
  telewizjarepublika.pl/matka-kurka-ujawnia-klamstwa-owsiaka,59324.html

 67. Ola said

  ad 15 i 17 :
  „W Gdansku obrzucaja kamieniami samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych

  Polak w te auta nie rzuca. Może to Ukrainiec, albo… 🙂”

  Polak, Polak…..

  swego czasu w minionej epoce PRL maszerowalam jak dziesiatki innych na rynek . Ten autentyczny ,zaden jeszcze Manhattan, prlowski gdzie zaradne staruszki w emaliowanych wiaderkach sprzedawaly sliwki i kwiaty z dzialeczki , budujac podstawy prywatnej dzialalnosci drobnokapitalistycznej . A ze socjalistyczne lody juz topnialy i Gorbaczow przylozyl lapy do rozwalki ZSRR to na obrzezu rynku ( okolice Gdanska) stacjonowali Rosjanie po kilkunastogodzinnej podrozy rozklekotanym autobusem z lozkami polowymi , z ktorych sprzedawali bylejaki drobiazg , zeby jakos tam przezyc w epoce pierestrojki.
  Jakich to przeokrutnych komentarzy musialam sie nasluchac za plecami na temat tych Rosjan walczacych o ekonomiczne przezycie . Jeden brzmi mi do dzisiaj w uszach : – ” tym ruskim swiniom kaze wypic ta kaluze ( deszczowo i mokro bylo) , zebym mogl przejsc ( na rynek) ” . Zmrozilo mnie .Komuna w te czy inna strone , ale zaczelam sie pytac siebie , gdzie i wsrod jakich ludzi ja zyje ? To utwierdzilo mnie w decyzji , miedzy innymi oczywiscie , o emigracji . Na emigracji mam do dzisiaj , tym bardziej dzisiaj , uczucie intruza . Tylko , ze nigdy w brutalny i bezposredni sposob nie dano mi tego odczuc. Stanelam jakos nawet w koncu na nogi i demony beznadziei przestaly mnie nawiedzac. Zaczelam zyc , choc kazdy kolejny dzien to tez walka i boj o normalnosc i proba utrzymania sie na powierzchni bytu , ale bez obawy ciosu nozem w plecy . Czuje sie pewniej i bezpieczniej niz w ojczyznie . Smutne to , ale prawdziwe . Gromkie glosy i nawolywania o” wielkosci „Polski co raz czesciej mroza mi znowu krew w zylach . Wiec niech zyje to niemieckie lewactwo dlugo i szczesliwie , jeszcze.

 68. oscypek said

  To już pewne – w Elblągu zabraknie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nikt nie podjął się zorganizowania zbiórki pieniędzy. Zabraknie nie tylko sceny i występów artystów, ale i również wolontariuszy z puszkami na ulicach.

  Potwierdziły się nieoficjalne informacje, których nie chciał komentować Urząd Miejski. WOŚP w Elblągu nie zagra. Do 21 listopada można było zgłosić lokalny sztab Orkiestry w danym mieście. Nikt się nie podjął tego ambitnego i szczytnego zadania. Powód? Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma. Nie jest tajemnicą, że to właśnie miasto dokładało do organizacji WOŚP najwięcej.

  http://www.elblag.net/artykuly/w-elblagu-wosp-nie-zagra-nie-bedzie-ani-finalu-ani,15835.htm

  W minionych latach bywało różnie. Przed laty Ostrołęka aktywnie włączała się w organizację zbiórki, której twarzą jest Jurek Owsiak. W mieście było nawet światełko do nieba oraz koncerty zespołów.

  Później akcja Owsiaka popadła w niełaskę ostrołęckiego samorządu, który zdecydował o tym, aby zaniechać organizowania wydarzenia.
  https://www.moja-ostroleka.pl/art/1513489828/czy-ostroleka-zagra-z-wosp-w-2018-roku

 69. KOLOWROT said

  Pani Olu, ktos kto mowi po polsku, nie znaczy , ze jest POLAKIEM…nie przyszlo Pani na mysl…???

  Pani „nie dano odczuc”…no to i lepiej…jest cos takiego, jak : ” SZKLANY SUFIT”…i tego sie nie czuje…to widac po tym, ze Polak czy POLKA nie jest MINISTREM w zadnym kraju, w ktorym jest na emigracji…a jest tam duzo madrych Rodakow…kuma Pani ???

 70. oscypek said

  Pan „demokrata” jest wierną kopią Jurka Owsiaka, pod każdym względem, nawet miał tego samego mentora – Waltera Chełstowskiego, który Owsiaka nauczył robić biznesy na szlachetności. Kijowskiemu zarzuca się nepotyzm, wyprowadzenie z fundacji do firmy żony „zaledwie” 90 tysięcy złotych i z tego powodu podniósł się wielki szum. Od trzech lat piszę jak Jerzy Owsiak wyjmuje i obraca pieniędzmi z puszek dzieci, a dokumenty dotyczą MILIONÓW złotych i żadne media z topu nigdy tego tematu nie podjęły. Kijowski to jest pikuś, tyci, tyci, przy Jurku, który w świetle kamer kroi frajerów, aż miło i jeszcze wychodzi na obrońcę życia, bo bez niego dzieci poumierałby w szpitalach.

  Od drugiego Finału WOŚP Owsiak robił biznes na dzieciach, wtedy powstała fundacja i od razu przykleiła się do niej firma Owsiaka i Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki”. Obaj panowie kasowali publiczną telewizję za realizację głupawych programików satyrycznych. W krótkim czasie Owsiak pogonił Chełstowskiego i zamienił „Ćwierć Mrówki” na „Mrówkę Całą”, która należała do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tego momentu zaczął się biznes na całego, a gdy Owsiak z żoną powołał spółkę „Złoty Melon” możemy zacząć mówić od milionach przelanych z WOŚP do prywatnych firm. Oto podstawowe fakty z życia filantropijnej korporacji Owsiaków.

  Schemat korporacyjny

  http://www.bibula.com/?p=92945

 71. Ola said

  ad 61, Kolowrot

  czy kumam? – absolutnie nie . Prosze o wyjasnienie .

  PS . jesli chodziloby o zydkow , zawsze i wszedzie , to odpuscmy.

 72. KOLOWROT said

  Pani Olenko, w Gdansku mieszka juz TRZECIe pokolenie „tych od czerwonej kaliny”…niech Pani poszuka na You Tubie, kto to spiewa…to to trzeba kumac…

 73. Ola said

  Ludzie , qa , czy my to gesi , takie bez zrozumialego , pieknego jezyka?
  I prosze nie powolywac sie YT czy innego Google . gowna mamy pod dostatkiem .

 74. revers said

  a sprzedawali rosjanie nie tylko na Mthattanie petki P-64, P70 i kalasznikowy trzeba bylo kupowac bez kaluzych swin, bo dzis za kaluze deszcowki tubylcy zaplaca krocie sliwek w wiadrach.

  Na Mathatanie mozna bylo kupic rosyjskie mylynki do kawy ktore chodza do dzis, oraz oscyloskopy ktore w niemczech tej samej budowy kosztowaly wielokroc wiecej.

  Za to w dziejszych lumpeksach szal mody z zachodu ida ciuchy po zlotowce w RP B, jak po sezonowej obnizce a w biedronkowej stonce kolejki i bitwy o plazme, za plazma tv..

 75. OTTOOT said

 76. KOLOWROT said

  66
  Oj Pani Olu, tu nie o You Tube chodzi, ale o dzieje, dzieje RODAKOW w Bieszczadach (i wielu innych regionach Polski sprzed 1939 ) rok 1942 i nastepne……Pani czy nic nie rozumie…czy tylko udaje…no to moze inaczej, chodzilo o to, kto spiewa ten kawalek…jakie udrupowanie sie z nim identyfikuja…

 77. Ola said

  Kolowrot… Ty sie , qa, nie boj ! Ty pisz po ludzkiemu! Ja nie mam czasu i ochoty na zgadywanki.

 78. KOLOWROT said

  Pani Olu, z mozgiem to jest tak : jesli mu sie cos zapoda, a Jego uzytkownik ma inne poglady lub sie tematem nie interesuje, to po prostu nie zapamieta.

  Natomiast jesli Osoba sama dojdzie do informacji droga poszukiwan czy tez logiki, to wtedy ZAPAMIETA informacje lub PRZYSWOI IDEE…to tak w skrocie duzym…

  Temu sluza zgadywanki 😉

 79. Ola said

  a idz w cholere z ta madroscia

 80. anawa said

  5
  Panie Revers nie siej pan propagandy z facebooka !!!! To nie Mike Pence na zdjeciu to Brad Patton aktorzyna od gejowskich pornoli

 81. revers said

  przeciez postawilem znak zapytania? i nie tylko facebook podawal takie faki, ale pan wice ike P. cos obiecal LBTQ? lub byl tylko na spotkaniu.

 82. anawa said

  Jakby nie patrzyl , duet Tramp-Pence nie sa ulubiencami cnn , facebook I innych , dyskredytuja ich jak sie da I gdzie sie da.
  A tym pewnie cos obiecal poniewaz maja coraz wieksze wplywy po obu stronach wodospadu Niagara

 83. revers said

  No to LBTQ robi Mikowi niedzwiedza przysluge, przypisujac mu gejostwo jako fake.

 84. fjeri said

  TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO

  „Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem.

  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

  W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

  Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

  Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

  Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.
  Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

  Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

  Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

  Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów.

  Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że***** w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.*********!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – by dotarło do żydów tu urzędujących.

  Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały. Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

  Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36.200, Kijów – 17.800, Moskwa – 53.000, Leningrad – 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

  Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski – tzn. zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głownie w centrach kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

  Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego**** , że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność.

  Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.

  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

  Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych. Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

  Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia. / Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych ” płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.

 85. Polski punkt widzenia said

  Pani Olu !

  „Czerwona kałyna” to pieśń UPA – pieśń żydobanderowców.

  Pan Kolowrot wskazał na tzw. ukraińców. Z pewnością słyszała Pani o akcji „Wisła” – o przesiedleniach ludności ukraińskiej z Bieszczad na Ziemie Zachodnie i Północne Polski.

 86. Carlos said

  pani Olu -ma pani u mnie pelne poparcie, w kazdej kwestii…

 87. Yah said

  Tak na marginesie. W Gajówce zawsze była …., ale ostatnio charakter wpisów , co poniektórych , ujawniają kto im za wpisy do Gajówki płaci.

  Najlepiej obserwować, jak ……. dyskutuje pomiędzy sobą, wtedy widać w jakim kierunku zmierzają.

  Cel —– rozmywanie jasnego przekazu czyli mącenie by w zmąconej wodzie nic nie było widać.

 88. Yah said

  Przypominam naiwnym pewne fakty:

  .https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/09/16/kilka-faktow-o-fsspx/

  .https://maximiliankrah.wordpress.com/

  analizujcie wpisy niektórych, przez pryzmat tych faktów.

 89. et said

  Odium zdjęte z Rosji na rzecz enigmatycznego żyda, i szukaj wiatru w polu. Cwany zabieg. Uważam, ze Rosja jako spadkobierczyni ZSRR jest odpowiedzialna za Katyń i Smoleńsk oraz wiele innych okrucieństw. Ze względu na wagę szkody dla Polski powinni być ścigani za masowe morderstwo. Wtedy w ich interesie byłoby znalezienie oraz udowodnienie kto za tym stał i dlaczego popełnione zostały te straszne zbrodnie na narodzie polskim. Rosyjskie instytucje państwowe powinny przełożyć oficjalnie te odpowiedzialność i kare na właścicieli tej zbrodni. Nie robiąc tego są współwinni i krzyk złodzieja `to nie ja to on, łapać` jest zwykłym mąceniem wody, jeśli nie celowym działaniem żydowskim, biorąc pod uwagę zmieniająca się scenę polityczna w Rosji, byłym ZSRR.
  To najprawdopodobniej, ci sami koledzy spod jarmułki, dalej u władzy, uwłaszczeni, podobnie jak w Polsce. Może dlatego istnieje taka czarna dziura, pochłaniająca wolność i sprawiedliwość, hucpa, demonokratycznych krajów wolności i braterstwa, po obu stronach Atlantyku.

 90. www.wandaluzja.pl said

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/25-ma%C5%82o-znanych-fakt%C3%B3w-o-ii-wojnie-%C5%9Bwiatowej/ss-BBARvd8?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp#image=16//

  Podczas wojny ponad 65 tys. dżipów powstało na potrzeby służby. W USA ok. 300 tys. samolotów wojskowych, 89 tys. czołgów, 3 mln karabinów maszynowych i 7 mln karabinów zostało wyprodukowanych.
  *****
  PODCZAS WOJNY PRZEMYSŁ AMERYKAŃSKI WYPRODUKOWAŁ 300 TYSIĘCY SAMOLOTÓW WOJSKOWYCH I 89 TYSIĘCY CZOŁGÓW…

 91. RObotyczka said

  OLA : „PS . jesli chodziloby o zydkow , zawsze i wszedzie , to odpuscmy.” – możesz rozwinąć tę intrygującą sekwencję?

 92. revers said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwedzki-rzad-sugeruje-robienie-zapasow-zywnosci-z-powodu-tajemniczego-zagrozenia?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  Pan gajowy rowniez trzyma w tajemnicy, wiadomosc ze szwedzki rzad wzywa obywateli do zbierania zapasow zywnosci? za jakiej to oakzji, przeciez OBWE czuwa, nawet jak na codzien raza sie w Donbassie cywilow lub w Syrii nie zajetej przez Assada uczy sie dzieci symulacji smierci od gazu assada,

 93. revers said

  Nie dziwne dysonanse gdy papiez odznacza najwyzsza odznaka sw. grzgorza aktywistki ruchu aborcyjnego, w Knesejmie dekujaca debata o aborcji.

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/koncz-juz-oszczedz-wstydu-najwyzsze-papieskie-odznaczenie-order-swietego-grzegorza-dla-aborcjonistki/

 94. revers said

  ad84 cenzura

 95. Voodoosch said

  Cos o „Globalnym Ociepleniu”:
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10195/k,2

 96. Grot said

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1245892,lawrow-dialog-z-polska-mozliwy-przy-wzajemnym-uwzglednianiu-interesow.html

  „Będziemy gotowi do dialogu, ale w tym celu nasi polscy koledzy powinni oczywiście zrozumieć, że dialog jest możliwy tylko na podstawie wzajemnego uwzględniania interesów, a nie na podstawie prób dyktowania nam czegoś ze świadomością, że za plecami są Amerykanie i inne jastrzębie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego” – powiedział Ławrow.

 97. Lily. said

  Re 76;Fjeri
  http://www.nacjonalista.pl/2012/05/10/zenon-dziedzic-
  obywatel-z-d/

 98. www.wandaluzja.pl said

  https://www.msn.com/pl-pl/kuchnia/wiadomosci-o-zywieniu/pilzne%c5%84skie-piwo-tylko-z-czech-koniec-z-produkcj%c4%85-licencyjn%c4%85/ar-AAuDaMr?ocid=spartandhp//

  CO BĘDZIE TERAZ Z PILSNEREM PETERSBURSKIM? – Ponieważ ma ponad sto lat to ruszyć go nie można. Chętnie bym się napił wody z jeziora Ładoga.

 99. Yah said

  Pan Gajowy dziwił się kiedyś na czym polega fenomen Gajówki. Miedzy innymi, że to miejsce badać pomysłów i nastrojów gentiles. Gdy jakiś pomysł się pojawi, gdy gentiles uczepią się jakiejś idei, która niesie nadzieje na wybawienie od razu pojawiają się przewodnicy i tłumacze, którzy zaczynają zręcznie sterować nastrojami i myśleniem gentiles.

  Jakiekolwiek próby skierowania sprawy na nasze tory, w kierunku, który my uważamy za słuszny kończą się początkowo delikatnymi manipulacjami, a później wręcz chamskimi atakami.

  To nie są pojedyncze osoby, to grupy osób, niektóre z nich są uśpione i przejawiają aktywność tylko czasami, tylko w niektórych tematach.

  Skąd taki wysyp patriotów, nacjonalistów ? Między innymi dlatego, że oprócz tych prawdziwych ( naiwnie myślących, że mamy wolność i suwerenność podejmowania decyzji co do losu osoby, rodziny, kraju) mamy nieprawdziwych manipulujących nastrojami i sterującymi myśleniem mas uczestniczących w nie naszej wojnie.

  Nie toczy się walka o polskość.. Mamy walczyć o polskość stworzone nie przez Polaków, aby zniszczyć Polaków. Nasza duma nie pozwala nam przyznać, że jesteśmy okłamywani, a utożsamianie Zachodu z cywilizacją i postępem uniemożliwia nam dojrzenie tego, że z Zachodem, my Polacy, nie mamy nic wspólnego – ani materialnie, ani duchowo.

  Podtyka nam się od kilkuset lat pomysły, mile łechcące nasz dumę, ale prowadzące nas z premedytacja ku przepaści

  Dla nas, gentiles, analiza treści Gajówki umożliwia w czasie rzeczywistym zapoznanie się z metodami stosowanymi w stosunku do nas i do naszej wiary od przeszło 1500 lat.

  Naszym błędem jest to, że nie doceniamy przebiegłości i perfidii przeciwnika. Jego zdolności aktorskich i odgrywania ról nawet …. świętych.
  Każdy tekst potrafią tak pokrętnie przeanalizować i wytłumaczyć, że staje się kłamstwem. Czego się nie dotkną – gnije i rozpada się.

  Dlaczego nic sie nie udaje, dlaczego wszystko zmierza w w złym kierunku. Bo wrodzy gentiles sa wszędzie, bo decydują o wszystkim bezpośrednio, lub pośrednio wpływając na decyzje i proces myślenia stada czyli tzw. opinii publicznej

  Ułatwieniem rozpoznania przeciwnika jest to, że metody są te same i wszystkie opierają się na bezczelnym kłamstwie i ukrywania zła pod płaszczem dobra.
  Trudnością jest to że kłamstw nie widzimy, nie chcemy widzieć lub duma nam nie pozwala się przyznać do tego, że tak długo jesteśmy oszukiwani.

  Prawda zwycięży, ale warto pamiętać, że trzeba być po stronie prawdy w trakcie bitwy, a nie wtedy, gdy będzie ona już rozstrzygnięta.

 100. Boydar said

  Studentce to zapewne nie pomoże ale poczucie sprawiedliwości kilka punktów zyskało. Tylko czy tak to się ma odbywać ? Nie wiem, może i tak.

  https://www.o2.pl/artykul/zgwalcil-studentke-wspolwiezniowie-wymierzyli-mu-kare-6209350871410817a

 101. provincjal said

  Nie mam antyrooskiej fobii, usrael mi wisi, nawet dynda, wiem że nasze pis_eski szczekają jak im żydopan każe, ale do qnvy nędzy może znajdzie się w tym nierządzie jakiś Polak który wobec pootina wyartykułuje to co myśli Suweren, dlaczego stosunki z rosją są do doopy, dlaczego paszczak lub mokotowski drób nie polecą do moskwy i nie zaproponują rosjanom paktu o nieagresji z ziemi Polskiej i na odwrót, dlaczego, wiem retoryka i żydopsy !

 102. Boydar said

  @ Pan Yah

  .https://pl-static.z-dn.net/files/d48/33347a14d036987cc81f74204a205806.jpg

 103. Boydar said

  @ Pan Provincjal

  Idąc tropem Pańskiej koncepcji, powinni wysłać do Putina ostrą notę dyplomatyczną że po wtorku jest środa.

  Ani te „nasie” nie mają zamiaru atakować Rosji ani Rosja Polski. To po co zaraz jakiś „pakt” ? Kurica nie ptica; nawet ukrów Kreml nie chce przywołać do porządku czołgami.

 104. Boydar said

  „… Pani Stanislava wskazuje również, że mokry piach dodatkowo gasi pragnienie …”

  http://innemedium.pl/wiadomosc/babcia-z-litwy-od-ponad-10-lat-je-tylko-piasek-ktory-wyleczyl-ja-z-raka-mozgu

 105. Kapsel said

  Re 95

  Super konkurencja i antidotum na sztuczne kurczaki z pejsami.

 106. Yah said

  Suweren – podmiot sprawujący niezależną władzę zwierzchnią.

  Prawa suwerena przynależą: urzędującym monarchom, pretendentom do tronów i tytularnym monarchom, papieżowi, niektórym wschodnim patriarchom (np. patriarsze Konstantynopola) oraz narodom rządzącym się w systemie demokratycznym (gdzie funkcjonuje zasada suwerenności ludu).

  To już mam się śmiać ? 🙂

 107. Boydar said

  A to „informacja” dla Pana Macki –

  https://wp.tv/i,myszy-w-bankomacie-schowaly-sie-przed-mrozem-zjadly-pieniadze,mid,2013263,cid,4051,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=61a967

  Pana najwyraźniej też „coś” swego czasu nadgryzło …

 108. NICK said

  Ciekawe.
  https://naszeblogi.pl/49237-morawiecki-premierem-wojna-chazarow-z-szabes-gojami

 109. Boydar said

  „… powstaje pytanie – o czym te wszystkie powyższe fakty świadczą? …”

  To nie jest żadne pytanie; istotne pytanie brzmi – dlaczego te „fakty” oraz fakty są tak intensywnie nagłaśniane.

  Spróbujmy wejść na raut bez fraka lub smokingu, bo garnitur to ma każdy. Oprócz mnie 🙂

 110. provincjal said

  Boydar said
  2018-01-15 (poniedziałek) @ 12:51:36
  Jaka jest oficjalna narracja reżimu a jaka Narodu czyli Suwerena ?

 111. provincjal said

  Dodatek z teraz:
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/siergiej-lawrow-o-dialogu-z-polska/c0s3t5y

 112. Boydar said

  Pomieszanie (110) prawdy z … narracją, Panie Provincjale.

  Reżim jest reżimem tylko potencjalnym i to w ograniczonym póki co zakresie; czy więc na pewno jest to reżim sensu stricto ?
  Jaka jest narracja tego „reżimu” odpowiedział Pan sam – oficjalna, tylko i wyłącznie.
  Naród, który ? Są co najmniej dwa oraz spektrum miksów. Tamten drugi od wieków ma narrację talmudyczną, można ją określić – „zbiór sprzeczności i szkoła obłudy”; to Dobraczyński, wiedział co mówi. No i my; na obszar tych pierwszych narracji nie mamy specjalnego wpływu. Ale cytując kolegę Kafla (no chyba jakichś kolegów ma !) – „Kraj (naród ?) który w ciągu 40 lat jest w stanie podwoić własną populację … może wszystko! Sam tworzy swoją przyszłość!”. To niby o Iranie było, ale czy takie resume nie nosi znamion uniwersalności ? I wskazówki, że należy zająć się tym czym aktualnie należy ?

 113. NICK said

  „Traktat obronny” polin z Brexit’em???
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/14514-tylko-u-nas-grzegorz-braun-z-dziejow-przyjazni-polsko-angielskiej

 114. NICK said

  Z inauguracji:
  dzień dobry, patafianie.

  http://www.bibula.com/?p=99155

  PATAFIAN:
  https://synonim.net/synonim/patafian

 115. Zyndram said

  „katolicy” farbowane lisy

  http://prawy.pl/64081-abp-gadecki-przedklada-bezpieczenstwo-islamskich-nachodzcow-nad-bezpieczenstwo-polakow/
  Piękne słowa, ale wyborcy prof. Pawłowicz niewątpliwie mają nadzieję, że będzie ona pamiętała o Dekalogu podczas głosowania nad ustawą o zakazie aborcji eugenicznej. Pożyjemy, zobaczymy…
  http://prawy.pl/64070-prof-pawlowicz-przypomniala-sobie-o-dekalogu/

  http://prawy.pl/64047-patryk-jaki-o-wosp-wspieraja-ludzi-ktorzy-pozwolili-aby-z-panstwa-do-grup-przestepczych-lecialy-miliardy-ktore-mogly-byc-przekazane-do-potrzebujacych/

  skandaliczny atak na Kamila Stocha Wyborczej i lewaka Kuczoka Wojciecha
  https://niezlomni.com/polscy-skoczkowie-wykonuja-znak-krzyza-znany-pisarz-wyborczej-wysmiewa-wyjatkowo-prymitywny-sposob-publicysta-komentuje-robota-dla-egzorcysty/
  https://www.wykop.pl/link/4106751/dawid-kubacki-skoki-i-znak-krzyza-felietoniscie-gw-przeszkadza-wiara-skoczka/

 116. Zyndram said

  Warto przypomnieć, że to nie jest jedyna sytuacja, gdzie „wolnościowcom” nie podoba się, że polscy sportowcy nie ukrywają się ze swoją wiarą:

  – Erwin Wencel podczas Euro 2012 przyczepił się Przemysława Tytonia, bo ten przed obronionym karnym wykonał znak krzyża. Wg niego „taką postawą skompromitował naszą kadrę w oczach zachodnich kibiców i piłkarzy”, a jego pomeczowe wywiady, w których dziękował za to Bogu, to „to akt nietolerancji, to sprzeczne z Konstytucją”

  natemat.pl/18413,tyton-skompromitowal-narodowa-reprezentacje-wywiad-z-kontrowersyjnym-blogerem

  – Kamil Stoch na swoim fanpage zachęcił tych, których może to dotyczyć, to modlitwy na różańcu. Nie spodobało się to niektórym osobom, które twierdziły, że Stoch dzieli Polaków, sugerowały leczenie na głowę, jak i fakt, że skoro jako zawodnik jeździ po świecie to powinien pozbyć się swego ciemmnogrodowego zachowania

  noizz.pl/spoleczenstwo/kamil-stoch-wspiera-rozaniec-do-granic-na-facebooku/w9kt1rm

  – Kadra U-17 miała zgrupowanie w Portugalii. Piłkarze odwiedzili Fatimę, niektórzy cześć trasy pokonali na kolanach. Oto niektóre z komentarzy:
  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_3kgx2Ka8MYJpuCY7BILmEV0WOxVQUAzo.jpg

 117. Zyndram said

  Nasi brytyjscy sojusznicy pokazują Polakom ich miejsce
  Trwa DRAMAT Polki w irlandzkim więzieniu

  nietykalny Cygan z Węgier napastował Polkę w Irlandii
  http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=42263
  Marta Herda z Arklow
  http://pomocdlamarty.pl/
  3. Rodzina Marty gromadzi fundusze na walkę prawną przed Sądem Najwyższym w Irlandii oraz przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
  SWIFT: ALBPPLPW
  PLN: 67 2490 0005 0000 4600 1934 9071
  EUR: 14 2490 0005 0000 4600 5400 5603
  USD: 49 2490 0005 0000 4600 2320 8637

  Poszlaki oskarżenia

  Otwarte okno kierowcy
  Marta mówiła, że Csaba nie umie pływać
  „Luźny strój Marty ułatwiający pływanie”
  „Marta dzwoniła i wyciągnęła Csabę z domu”

  Rażąco niesprawiedliwy wyrok porusza wiele wrażliwych osób na całym świecie.

  Historia młodej dziewczyny, samej, bez rodziny w obcym kraju.
  Osaczonej niechcianą „miłością”.
  W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia – zmuszonej do walki o życie z żywiołem wodnym, rzeką, sztormem, przypływem.
  Walczącej z bezdusznym irlandzkim systemem prawnym.
  Przedstawianej w najgorszy sposób w mediach irlandzkich.
  Pomiatanej przez władze więzienne.

  Kogo to może zainteresować? Przeciwko niej ustawili się „najmocniejsi” w Irlandii.

  Kto się wstawi za biedną Polką, za którą nie stoi „nikt ważny”? Polacy, „ściana wschodnia” Polski, Lublin, Świdnik? (Według niektórych Polaków, porzuciła przecież Polskę)

  W więzieniu nie siedzą Ci, co mają pieniądze albo znajomości.
  Marta nie ma ani jednego ani drugiego.

  Trzecią siłą jest opinia publiczna i internet.

  Marta jest NIEWINNA tego, o co ją oskarżono, a IRLANDIA MA OGROMNY POWÓD DO WSTYDU.

  Jeżeli uznasz, że chcesz nam pomóc, to bardzo prosimy Cię o jak najszersze udostępnianie:

  Program TVN Uwaga z napisami angielskimi
  Zrzutka na pomoc Marcie

  Internet chodzi różnymi drogami. Potrzebujemy takiego „przypływu” udostępnień, z jakim Marta walczyła o życie. Marta dalej walczy o swoje życie. Teraz w inny sposób.
  Bardzo dziękujemy za każde udostępnienie, które może złożyć się na taki „przypływ”.

  http://helpformartha.org
  https://zrzutka.pl/tp3he3/wplac

  http://pomocdlamarty.pl/blog/2017/12/04/brak-nagran-monitoringow-trasie-przejazdu-marty-csaby/

  http://pomocdlamarty.pl/blog/2017/12/06/zniszczone-nagrania-dwoch-kamer/

 118. revers said

  re108

  bardzo ciekawe, tym bardziej ze jak wielu z jego grupy historykow, date Swieta Niepodleglosci RP 11 11 11, zamienil swiadomie lub podswaidomie na swieto upadku 3 wierz WTC w NY 11.09.2001.

  Udal sie jeden przekret z wtc, dlaczego nie am sie udac z Polin i kolejna wojna z terroryzmem i antysemityzmem, bardziej wewnetrzna.

 119. Marucha said

  Re 92:
  Nic nowego.
  Szwedzka Obrona Cywilna sugeruje od bardzo wielu lat, aby każdy przygotował sobie (i rodzinie) taki „survival kit”, niekoniecznie na wypadek wojny, lecz również innych katastrof. W skład tego zestawu, oprócz np. radia na baterie, świeczek, scyzoryka, zapałek, pojemnika na wodę, koca etc. etc. powinny wejść zapasy żywności na ok. 2 tygodni.

 120. Marucha said

  Re 89:
  Pan(i) Et albo nie w kursie, albo udaje niewiedzę.
  Podejrzewam to drugie, czyli ordynarną prowokację.

  1. Nie wiem, jak ZSRR (sic!) może być odpowiedzialne za katastrofę w Smoleńsku.

  2. Rosja już kilkakrotnie wyjaśniała zbrodnię w Katyniu, wskazała sprawców, dostarczyła dokumenty… wystarczyło śledzić media, nie ograniczając się do G*** Wyborczego, G*** Polskiej czy innych podobnych szczekaczek.

  3. A karać sprawców zbrodni nie potrafi nawet dyktator Putin, bo od dawna są w piekle..

 121. provincjal said

  Boydar said
  2018-01-15 (poniedziałek) @ 15:20:08
  Szanowny pan zejdzie na ziemię i ten „profesorski” ton zamieni w słuch i czytanie rzeczywistości a nie sofizmatów !
  https://robertbrzoza.pl/ekonomia/komu-sluzyc-rosji-czy-usa/

 122. NICK said

  A przynajmniej na doby trzy.
  Plus świece święcone, woskowe… .

  TO nie jest sarkazm, Gospodarzu.

  P.S. O kotach zdania nie zmienię; trudno; mimo sympatii.

 123. NICK said

  No bo jak Nas już nie będzie. Polaków.
  TU.
  We środku świata.
  (albo i nie środku; nieważne)

  To co TU będzie?

  I. Jak się skończy… .

  To nie jest tak łatwo.
  Zniszczyć NARÓD.

 124. Zyndram said

  kwintesencja działania WOŚP- sprzedajemy publicznie rozgrzeszenie parabankom frankowym i oligarchom

 125. Yah said

  No znów się uśmiałem serdecznie.

  „Dlaczego Polska idzie na dno ?

  Cały czas nie rozumiem myślenia społeczeństwa polskiego.

  Dlaczego musimy być zawsze pod opieką mocarstwa. Jak nie ZSRR, USA, Niemcy to znowu Unia Europejska. Żaden z tych opiekunów nie potrzebuje silnej Polski. Oni cały czas niszczą nasz kraj.

  Dlaczego nie możemy współpracowań i z Rosją i z USA i z innymi krajami ?

  Dlaczego zawsze musimy opluwać jednych, aby kochać drugich ?

  Współpracując z USA na zasadzie dostania kilku zezłomowanych samolotów lub kolejnej fałszywej obietnicy, nie spowoduje korzyści gospodarczych. ”

  Nie wiem o jakim „polskim społeczeństwie’ Pan Robert Brzoza myśli, bo to polskie ( świadome) społeczeństwo, które ja znam, nikt o nic nie pyta.
  Rozumiem, że „polskie społeczeństwo” Pana Roberta Brzozy to beneficjenci 25 lat wolności czyli politycy i ich mocodawcy, którzy z polskim społeczeństwem nie maja nic wspólnego.

  Polski nie ma . Jest wydmuszka zwana Polską, gdzie Polacy, a w razie braku Polaków, Ukraińcy są wykorzystywani :

  – jako niewolnicy intelektualni ( duża część mgr i dr, którzy liczą, że zrobią karierę naukową, a tylko nabijają punkty komuś innemu)
  – jako komiwojażerzy koncernów
  – jako tania siła robocza
  – jako służba

  no właśnie kogo ? Społeczeństw bynajmniej polskiego.

  Ktoś chyba mówił o sofizmatach ?

  🙂 🙂 🙂

 126. Zyndram said

  https://chidusz.com/14-krokow-ku-konwersji-na-dolnym-slasku/

  Ten „przekaz” składa się z wielu elementów cząstkowych, tutaj jednak zajmiemy się tylko tymi, które czynią największe spustoszenie w prawdziwym obrazie rzeczywistości.
  Są to tezy, że:

  Matka Boska była Żydówką;
  Jezus był Żydem;
  Żydzi to „starsi bracia w wierze” chrześcijan.

  Powyższe rozważania można by rozpocząć od dywagacji, czy Jezus był Judejczykiem, a jego matka – Judejką. Koronnym argumentem byłby fakt, że od 6 r. n.e. wszystkie miejscowości związane z życiem tych postaci, weszły ostatecznie w skład rzymskiej prowincji o nazwie Judea, (przemianowanej w 135 r. n.e. na „Syria Palaestina”) obejmującej wcześniejsze prowincje: Judea, Samaria i Galilea.

  Koronnym kontrargumentem mógłby być fakt, iż Jezus prawie przez całe swoje życie, a jego matka w dużej części swego życia, związani byli z miejscowościami, w tym szczególnie z Nazaretem, które do 6 r. n.e. znajdowały się w prowincji Galilea.
  Prowincja ta, mimo wyznawania przez dużą część jej mieszkańców tej samej wiary co Judejczycy, przez prawie cały okres istnienia antycznego judaizmu pozostawała bytem odrębnym od Judei, a mieszkańcom Galilei zdarzało się nawet walczyć zbrojnie z mieszkańcami prowincji Judea.

  Dywagacje takie byłyby tutaj jednak zupełnie zbędne, bo nie istnieje zbiorowość ludzi, nazywana „Żydami”.
  Mówiąc inaczej – „Żydów” nigdy nie było i teraz też nie ma.
  Tak samo nigdy nie istniał i dzisiaj też nie istnieje „naród” żydowski.

  Ani Jezus, ani jego matka nie byli „Żydami”.
  Słowo „Żyd” pisane wielką literą nie jest bowiem niczym więcej, jak tylko błędem ortograficznym.
  Pozostaje pytanie, czy byli „żydami” – a więc czy wyznawali tę samą religię, co żydzi.

  Tutaj pojawiają się dwie podstawowe kwestie.
  Pierwsza dotyczy judaizmu antycznego, czyli tego, którego „centrum” była świątynia jerozolimska oraz „judaizmów” późniejszych.
  Judaizm antyczny oparty był na Torze i tylko na Torze, czyli Pięcioksięgu, znanym także w swym rdzeniu chrześcijanom jako Stary Testament.
  „Judaizmy” późniejsze także, podobnie jak chrześcijaństwo, uznają Pięcioksiąg za swoje „pismo święte”, ale – także na podobieństwo chrześcijaństwa – dodały do niego inne jeszcze elementy, przede wszystkim Talmud.

  http://naszeblogi.pl/48964-narod-zydowski-jaki-narod-panie-pad
  http://naszeblogi.pl/49083-czy-matka-boska-byla-zydowka

  KŁAMSTWO DRUGIE związane jest z tezą, że żydzi współistnieli z Polakami od początku polskiej państwowości.
  Do XIV wieku obecność wyznawców judaizmu w Polsce była śladowa – pewnie nie więcej niż 1 promil ogółu ludności.
  W żadnym wypadku nie było to „współistnienie” „dwóch narodów”.

  Jak głoszą wyznawcy judaizmu, ale co potwierdza także obecna wiedza historyczna, tereny uznawane za „etnicznie żydowskie” w dzisiejszej Palestynie zdobyli oni w drodze podboju pod koniec II tysiąclecia p.ne. Po zjednoczeniu przez króla Saula i po pokonaniu Filistynów utworzyli państwo, które w stanie niepodzielonym istniało zaledwie do około 930 r. p.n.e., czyli przez około „wiek z okładem”.
  Jego stolicą była Jerozolima, zdobyta przez króla Dawida w 1003 r. p. n.e.
  Po śmierci następcy króla Dawida, czyli króla Salomona, państwo to rozpadło się na 2 państewka: Judę ze stolicą w Jerozolimie, rządzoną przez potomków króla Dawida i na Izrael ze stolicą w Samarii, które zresztą chłonęło obce wpływy kulturowe i obce wierzenia (w mniejszym stopniu miało to miejsce także w Judzie).

  Państwo Izrael zostało zniszczone w 722 r. p.n.e. przez Asyryjczyków.
  Państwo Juda zostało ostatecznie zniszczone w 587 r. p.n. e. przez Babilończyków, kiedy to zdobyli oni i spalili też Jerozolimę.

  Od nazwy tego państwa pochodzi późniejsza nazwa prowincji w monarchiach hellenistycznych i w Starożytnym Rzymie: Juda – Judea, nazwa religii – judaizm, a także nazwa języka żydów aszkenazyjskich, czyli „jidisz” oraz polska nazwa wyznawców judaizmu, czyli słowo „żyd”.

  Nigdy potem wyznawcy judaizmu w Judei nie mieli w pełni niezależnego państwa, choć po powstaniu Machabeuszy przez okres około stu lat cieszyli się dużą autonomią – najpierw w ramach Syrii, potem jako lennicy Rzymu.
  W 63 r. p. n.e Judea administracyjnie została włączona do Rzymu, chociaż „okrutnik z Biblii”, czyli Herod, nosił tytuł „króla” – ale został mu on nadany przez rzymski senat.

  Współcześni wyznawcy judaizmu, a także ci, których przodkowie wyznawali judaizm, głoszą, że są potomkami ludzi wypędzonych z Judei przez Rzymian po upadku powstania z lat 66-73 r. n.e., w trakcie którego została zniszczona (zburzona) Jerozolima oraz spalona świątynia (tzw. „druga świątynia”).
  Wypędzenie to miało dotyczyć całego „narodu”.
  I to ten fakt ma być podstawą „prawną” (po 2 tysiącach lat!) do wypędzenia teraz setek tysięcy współczesnych mieszkańców Palestyny z ich domów i zajęcia ich ziemi!!!

  To tak, jakby wyznawcy prawosławia zaczęli domagać się terenów dzisiejszej Turcji – bo to przecież było kiedyś Bizancjum: pierwsza stolica prawosławia!

  http://grudziecki.salon24.pl/
  http://naszeblogi.pl/blog/5461
  http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
  http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia

 127. Lenkija said

  Snag zamarzł w 30 st.C mrozie, czy co? Mam kufajke i coś na rozgrzewkę.

 128. Yah said

  W ramach unijnej akcji tzw. modernizacji rolnictwa prawie przejęto polska ziemię. Polscy rolnicy uwierzyli , że są farmerami. Zadłużyli się na kwoty idące w miliony złotych na zakup wyprodukowanych na zachodzie maszyn rolniczych w ramach programu PROW 2007-2013.

  Nabrano ich podobnie jak frankowiczów, łżąc, że utrzymująca się niska cena franka jest oznaka jego stabilności.

  Rolnicy pisali biznes plany uwzględniając ceny na ewidentnym szczycie trendu wzrostowego.
  Czyż nie jest to najlepszy moment, by wpędzić kogoś w kłopoty finansowe. Tym bardziej, że wymogami PROW, jest zwiekszenie wielkości produkcji rolnej, co samo w sobie, przez wzrost podaży wywołuje spadek cen.

  .https://strefainwestorow.pl/files/images/Kernel%20vs%20Wheat%20Commercials.img_assist_custom.png

 129. Yah said

  Ad 123

  Specjalistą od kufajek i walonek jest Listwa.

 130. Lenkija said

  @113 NICK said: Traktat obronny” polin z Brexit’em?

  Tym razem nie możemy bronić Anglii, bo nie mamy złota, które zostało już raz wydane przez B.Bieruta w 1946 roku i nie będziemy mogli spłacić nowego długu wojennego.
  .http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19470630365
  .http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19470630365/O/D19470365.pdf

 131. et said

  re99 yah
  „Pan Gajowy dziwił się kiedyś na czym polega fenomen Gajówki. Miedzy innymi, że to miejsce badać pomysłów i nastrojów gentiles.„ – trafione w dyche !

  Yah jesteś u siebie, to widać i słychać, choć jeden żyd pisze tu otwartym tekstem, brawo ! My gents, nie łapiemy tak łatwo ciemności. Dziękujemy za wytłumaczenie, po co jest gajowy i gajówka. Nie ma to jak dosadna łopatologia w tym żydowskim świecie.

 132. Lenkija said

  @ 124. Panie Yah! Nosiłem kufajki i walonki. Może mi Pan wierzyć, że na mróz 30 stopniowy i głęboki śnieg nie ma lepszego obuwia i kurtki z papachą na zwieję śnieżną. Kiedyś nawet sprzedałem barkarzowi na Tamizie taką szalową kufajkę, bo był w podkoszulku zziębnięty i zdarł ją prawie ze mnie.

  .http://www.rocznikbezpieczenstwa.dsw.edu.pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/RBM/RBM_artykuly/2014_1_10.pdf
  .http://lodowe-krainy.pl/rosyjska-arktyka-2013/log-wyprawy-2013/
  .https://sailbook.pl/artykul/2893-wiadomosci-z-barlovento-ii-kopuly-kizy-i-mieso-z-niedzwiedzia

 133. et said

  re117
  Panie gajowy, szacunek za wydruk wpisu oraz dopuszczenie pewnej nie konwencji, mimo pańskiego czerwonego bata. Na bardziej `patriotycznej i polskiej ‘stronie, `Wierni Polsce` ten wpis by już nie przeszedł-re89.

  Z ubolewaniem podkreślam, iż ma pan nagłe tendencje mieszania faktów, nagłą zapaść logiki, z której zwykle pan słynie, oraz napady demoniczne, przypieczętowane niemożliwą obroną, stad zwykle zaklęty atak. To była taka próba rozmowy na tematy rzeczy oczywistych. W pana świecie, na siłe wtłaczanej iluzji maluczkim, jest to oczywiście niemożliwe.

  ——
  To jest Pańskie zdanie.
  Admin

 134. Zyndram said

  W dniu 18.10.br. J. Kuroń przeprowadził rozmowę z nieznanym mężczyzną na temat K. Wojtyły. Na pytanie, czy Wojtyła był bardziej radykalnym antykomunistą niż Wyszyński, Kuroń powiedział, że słowo antykomunista jest dwuznaczne, bo na pewno obciąża, zwłaszcza na Zachodzie. Wojtyła miał opinie lewicowca. Był znacznie bardziej zdecydowany w kontaktach z opozycją niż Wyszyński. Uważany był za skrzydło bardziej nieprzejednane w Episkopacie. Nie można tego jednak odnosić do Wyszyńskiego, bo on z natury rzeczy musiał być bardziej elastyczny. Gdyby odpowiadać na pytanie mężczyzny dosłownie, trzeba powiedzieć, że raczej Wyszyński: jest nieprzejednanym antykomunistą. Jest on człowiekiem formacji endeckiej, podczas gdy Wojtyła uważany jest za człowieka lewicy. Przed wojną był członkiem Socjalistycznego Związku Młodzieży. Nie bardzo można go więc nazwać antykomunistą. Można powiedzieć – przedstawiciel Kościoła otwartego, nieprzejednany wobec nacisków władzy komunistycznej.

  http://lustracja.net/index.php/przed-i-po-marcu-68/206-jak-trockistowski-kor-zawlaszczyl-solidarnosc?showall=1

  Wśród całej złożoności spraw związanych z polityką papieża wobec Polski jedna wysuwa się ostatnio na czoło. Jest to koncepcja „Polski Jagiellonów”. Idea ta – to potężna Polska w sojuszu lub federacji ze „słowiańskimi pobratymcami”, skierowana przeciwko imperializmowi wielkorosyjskiemu. Zagadnienie to jest coraz bardziej dominujące w wypowiedziach K. Wojtyły. Jednym z motywów niechęci papieża do J. Glempa jest, to że nie wierzy on w „takie zawracanie głowy” i „wielkie idee”.

  http://lustracja.net/index.php/tajni-wspolpracownicy/152-jan-pawel-ii-w-prl-owskich-donosach-sluzby-bezpieczenstwa

  http://lustracja.net/index.php/duchowna-agentura/121-donosy-na-kard-stefana-wyszynskiego
  Na uwagę zasługuje fakt, że papież nie zabiera głosu na temat katolików w tym kraju twierdząc, że sprawy te są wewnętrznymi zagadnieniami kościoła niemieckiego. Sprawę delimitacji granic diecezji niemieckich K. Wojtyła odłożył na czas nieokreślony. W kołach watykańskich uważa się, że papież nie chce drażnić biskupów niemieckich ponieważ milion katolików nic nie znaczy w porównaniu z setkami milionów marek płaconych na różnego rodzaju inicjatywy międzynarodowe z kasy Niemieckiej Konferencji Biskupów. Tym samym NKB osiągnęła swój cel zasadniczy tj. nie mieszanie się papieża i Kurii Rzymskiej w sprawy Kościoła niemieckiego.

  Tak, jak mówiłem na poprzednim spotkaniu – prasa nasza podczas ostatniego Synodu częściej wspominała o wystąpieniach i bardziej punktowała kard. Wojtyłę niż prymasa.

  W związku z tym wysuwne były domniemania, że czynniki rządowe poprzez prasę starają się preferować kard. Wojtyłę w stosunku do prymasa. Oceniano to jakoby chęć podkreślenia większej roli jaką odgrywa kard. Wojtyła chociażby na Synodzie w porównaniu do prymasa. Prymas dopatruje się czy przypadkiem nie jest to celowa tendencja do przeciwstawiania kard. Wojtyły jego osobie, ale jest przekonany, że wysiłki spełzną na niczym.

  Nie ulega wątpliwości, że kard. Wojtyła w wypadku zakończenia funkcji przez prymasa – zostanie jego następcą.

  Arcbp Kominek w Episkopacie odgrywa znaczą rolę. W każdym razie jak się wyczuwa jest on dosyć energiczny i rzutki tak, że liczą się jego występami.

  O tyle on jest ważny, że jest to jeden z wybitniejszych dygnitarzy kościelnych na Ziemiach Zachodnich. Wprawdzie jest administratorem, lecz w naszej nomenklaturze kościelnej pomija się tymczasowy charakter jurysdykcji dlatego nigdzie się nie podaje, że jest administratorem archidiecezji wrocławskiej.

 135. revers said

  Przerobane-Abp. Gadecki ;”Odnosząc się do statystyk, które mówią, że 63 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców, abp Gądecki zaznaczył, że choćby nawet 99 proc. było przekonanych, że nie wolno ich przyjmować i im pomagać, to my tym się nie kierujemy. Nami kieruje ewangelia i chcielibyśmy, żeby ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała – wyjaśnił przewodniczący KEP.”

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/566696,abp-gadecki-bezpieczenstwo-uchodzcy-wazniejsze-niz-bezpieczenstwo-narodowe.html

  Gdzie mozna ujsc przed uchodzcami Gadekich i Sorosa?

 136. Boydar said

  Nie wiem czy Pan Provincjal zdaje sobie sprawę, ale w (118) bardziej dokonuje Pan oceny ad personam niż ad meritum.

  Proszę zatem spróbować wykazać mój błąd w rozumowaniu zamiast posuwać mi jakiegoś pana Brzozę jako kolejnego kandydata do panteonu guru.

  Kiedyś obiecywałem, że do każdego swego komentarza dołączę wstępnie „uważam że”; tylko że okropnie głupio to wygląda. Tak czy owak niech więc Pan dodaje to indywidualnie czytając moje posty, tak na własnego lepszego zrozumienia.

 137. NICK said

  Wszyscy.
  To nie
  Trójca.
  „Et”.

 138. VA said

  Zapewnienie Jezusa: Prawda was wyzwoli (J 8, 32), powinno oświecać i kierować nami.

 139. osoba prywatna said

  Patologie we współczesnej medycynie – Aleksander Haretski
  .https://www.youtube.com/watch?v=QVQvXhkCXWw

 140. Mrozak said

  Przeczytałem takie świdectwo: „Demoniczne korzenie techno”. Myślę, że warte uwagi.

  http://adonai.pl/zagrozenia/?id=21

 141. Boydar said

  @ Pan Zyndram (116)

  U nas nawet jest takie powiedzenie ludowe „bujaj wora psi wenclu”.

 142. Boydar said

  Szkoda że Der Spiegel jeszcze nie dopisał – widzicie, polnische schwaine, Niemcy są rzetelni i obiektywni

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-opozycja-w-polsce-sama-sie-rozmontowuje/4zfvpce

  Kolegów szukają ?

 143. Boydar said

  Wiele nowego McGregor nie wnosi, rzekłbym nawet że nic; ale miło poczytać

  http://macgregor.neon24.pl/post/141965,co-zniszczylo-imperium-sarmatow

 144. AC said

  Precyzja odpowiedzi:

  .https://youtu.be/rL2MRDHSUuU

 145. AC said

  Pan rabin ponownie:
  .https://youtu.be/TM0ZZNERPpA

 146. Boydar said

  Trudno zaprzeczyć, że coś w tym jest –

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/141974,obecne-stany-zjednoczone-oczami-inteligentnego-amerykanina

  komentarze też ciekawe …

 147. Boydar said

  Czyżby Husky do tej pory legendował się w drugą stronę ?
  A może to genetycznie wrażliwy węch podpowiada mu „pogodę na jutro” ?
  —-

  „… osoby skazane na śmierć za pomoc Żydom :

  Norwegia – 0
  Włochy – 0
  Holandia – 0
  Belgia – 0
  Francja – 0
  Norwegia – 0
  Dania – 1
  Polska – 30 000 …”

  za http://antykomunista.neon24.pl/post/141985,dlatego-jestesmy-antysemitami

 148. Boydar said

  Tak się konstruuje kłamstwo by uchodziło za wiarygodne

  http://ram.neon24.pl/post/141990,ku-przestrodze-jak-szlachta-polske-zydami-zgnoila

  Odniosę się tylko dwóch pierwszych

  „… przeinaczania i wypaczania; tworzenia podstępnych sofizmatów i budowania wrogości w stosunku do wszystkiego, co nie znajdowało się w ich polu widzenia …” – nie ma takiego obszaru który wymykałby się żydom z pola widzenia !

  „… za sprawą Statutu Kaliskiego (1251) – Polska przyznała Żydom zamieszkałym na jej terytorium prawa nieznane wszystkim innym europejskim wspólnotom żydowskim, tj. autonomię zarządzania oraz system prawny niezależny od chrześcijańskiego sądownictwa polskiego – Kahał …” – nie ma i nie było żadnych „statutów kaliskich” !

  Artykuł spodoba się z pewnością wielu naszym Znakomitym Komentatorom a szczególnie specjalistom od Sarmatów 🙂

 149. Boydar said

  Siwy dym siwym dymem a fakty faktami

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801157115935-Sputnik-Wilno-i-Lwow-pod-polska-bandera/

 150. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/janusz-walus-uwolnijcie-mnie-i-deportujcie-do-polski/4wyjh6b

 151. Ola said

  Agentury, zydki, unie, trybunaly i demokracje ?Zapomnij kolezko! Kapitalizm ma sie swietnie . Marzenia sie spełniają
  i rosnie nam dobrobyt:http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/124396-kto-zbiera-owoce-polskiego-wzrostu-gospodarczego-najbogatsi-oblowili-sie-najbardziej

 152. www.wandaluzja.pl said

  GEPIDIA – GOPLANIA

  Kujawy znaczyły tyle co KOWALE. Kujawy Nad Bałtykiem wymienia Pyteasz z Marsylii w VI wieku p.n.e., ale wzmiankuje je już Odyseusz, który wybrał się z Ascyburgiony-Bergu-Dueseldorfu do Gdańska, żeby popłynąć kanałem Przemysłowym do Wiednia, gdzie spotkał się z płynącymi Renem i Dunajem do Włoch Italikami. Podróż Odyseusza do Ogigii-Gdańska była KONIECZNA by zaopatrzyć się w żelazo kaszubskie, które było Twardą Walutą.
  Grakch I, który wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przecie Seleucydom ZLIKWIDOWAŁ metalurgię małoazjatycką na imporcie krzyworoskiej rudy i donbaskiego węgla, bankrutując tym Seleucydów. Przesiedlił przy tym całą ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie – skąd może nazwa KARPATY?
  W takim razie Kapadocy płynęli w górę Dunaju i Morawy, aby założyć METALURGICZNĄ kulturę puchowską, ale część z nich powinna popłynąć kanałami Morawskim, Górnośląskim i Przemysłowym na KUJAWY, co mogło zmienić etnos Kujaw ze słowiańskiego na GOPIDZKI?
  Nie da się oddzielić Goplan od GEPIDÓW, którzy są uważni za pozostańców gockich – co nie jest pewne. Jeśli Gepidowie-Goplanie byli enklawą po wyraźnej intruzji etnicznej na Kujawach w III-II wieku p.n.e. to wypada ich łączyć z działalnością Grakcha I i jego zięcia Seta Ptolemeusza, którzy zainicjowali wandalską kulturę PRZEWORKĄ. Argumentem za tym jest zamek ABISYŃSKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku. Złoto na statery mogło pochodzić z Siedmiogrodu.
  Zburzenie Wielkich Miast na Kujawach, które nie zostały odbudowane, można łączyć w wyprawą Leszka Chytrego ARIOVISTA i Juliusza Cezara nie tylko jako Łapaczy Niewolników, ale i dla Zbankrutowania Egiptu, który jechał na metalurgii kaszubskiej i powiślańskiej, którym zagroziła metalurgia ARMEŃSKA. Już po podboju Egiptu Oktawian August wysłał flotę na Krym, ale została ona wypędzona przez Lubrana.
  Tyberiusz OGRAŁ jednak Wandalów Jak Dzieciaków, gdyż zachciało się im Pokoju z Rzymem, anektując Trację i Azję Mniejszą. Nauczeni tym Wandalowie sprowadzili Swewów Skandynawskich, którzy jako GOCI dokonali podboju Sarmacji na prawym brzegu Wisły, a gdy Trajan zdobył skarbiec sarmacki w Kamieńcu Podolskim to Rzesza Sarmacka rozsypała się. W walce o spadek po Sarmatach Wandalowie wspierali Gotów, aby w r. 332 n.e. wypędzić Rzymian Za Dunaj i anektować KIJÓW.
  Rzymianie sprowadzili przeciw Wandalom Hunów, z którymi zniszczyli armię wandalską mad Nysą Łużycką, pamiątką czego jest nazwa ZGORZELEC, gdzie zginął Kagan wandalski Osij Pomorski, ale jego młodszy brat prowadził skuteczną wojnę z Hunami. Nazwa KAGAN pochodziła od kieleckiej Kadzielni, którą jako cytadelę zlikwidowali Rosjanie po kongresie Wiedeńskim. Wandalowie przegrali 4 wojny z Hunami, ale wychodzili cało, może dzięki wielkim skarbom, które mieli na Wolinie – prawdopodobnie w Lubinie.
  Wandalski sztab generalny rozważał emigrację całego ludu do Galii, gdzie wysłał amię w celu podbicia jej, ale zdecydował się na zamordowanie Attyli i V wojnę z Hunami, co doprowadziło do bitwy nad Nidą, gdzie zginęła olbrzymia Orda Huńskiej – jedyne państwo od Atlantyku do Pacyfiku. Mówi o tym Skarb Nie Błogi (Nibelungów) i Pieśń o Hunach.
  Wobec klęski nad Nidą Hunowie wywieźli z pałacu Habsburgów w Budzie transportem kołowym Majestatyczny Skarb Attyli, który został osaczony przez Wandalów w Mołdawii, którzy jednak zostawili go Gepidom i pognali za flotyllą isterów, która wiozła Imperialny Skarb Attyli. Skarb Majestatyczny odnalazł się jako Narodowy Skarb Rumuński, który jest uważany za GEPIDZKI, a ze skarbem Imperialnym Hunów jest CIUCIUBABKA.
  Według mnie mógł być przechwycony przez bizantyjczyków i ukryty w podziemiach twierdzy belgradzkiej. Po bitwie pod Bihaczem twierdza została zdobyta przez Wandalów Afrykańskich, ale w r. 558 została odbita na kilka miesięcy przez Bizantyjczyków i Hunów, co wystarczyło do wywiezienia skarbów Kali- czy Ciuciubaki.
  Gepidowie dostali od Wandalów Siedmiogród, między Karpatami a Cisą.

 153. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 148:

  Nie wiem dlaczego Boydar datuje statut Kaliski na rok 1251, gdy to Żydowskie Oszustwo ma datę 8 IX 1264. Żydzi podlegali Sądom Biskupim, spod których uwolnili ich dopiero Luksemburgowie, toteż taki akt mógł wydać Arcybiskup Gnieźnieński, ale NIE Bolesław Pobożny.
  Bolesław Pobożny jako Młodszy syn Władysława Odonicza, był Księciem Nakielskim nad Notecią. Jego starszy brat Przemysław I panował w Ujściu nad Notecią. W r. 1247 obaj bracia po otrzymaniu JAKICHŚ posiłków dokonali zamachu na Poznań, gdzie w zamku Staromiejskim był skarbiec Śląski. Wywołało to WŚCIEKŁOŚĆ najemników niemieckich, którzy wzięli Króla Polski Bolesława Dzikiego na postronek i powlekli za końmi z Wrocławia do Legnicy, co się nazywa Wojną Rekuperacyjną.
  Bzdurą jest też jakoby Bolesław Pobożny był regentem Mazowsza. Regencja Mazowsza została ustanowiona po bitwach pod Brańskiem i Drohiczynem w r. 1264, podczas odzyskiwania przez Bolesława V Wstydliwego anektowanej przez Złotą Ordę w 1260 r. Polski Zawiślańskiej.

 154. NyndrO said

  Oj, Boydarek będie czuł rozkosz, móc się do Pana na wezwanie odezwać. On uwielbia oryginałów i ich nałogi.

 155. NyndrO said

  Ale ostrzegam- może Pana mózg zeźreć. Szpachelką.

 156. NICK said

  Zamarzła w piaskownicy.
  Szpachelka, znaczy.

 157. Boydar said

  Mój miózg, jak wcześniej wspomniałem, stary już i zmurszały jest; dlatego o trzynaście lat się pomyliłem. Ja Wandaluzji nie wróg, tylko pewnych sformułowań nie trawię i jak zobaczę, kamieniem rzucę. Konwencja zawsze ma swoje ramki i przestrzegać trzeba. O !

 158. Boydar said

  Zamarzła, chłe, chłe, do tego mrozu trzeba. A mróz to jest wtedy, jak prawnicy zaczynają wkładać ręce do własnych kieszeni; nie widzę, nie słyszę.

 159. NyndrO said

  Nie wiem, nie widziałem. Z boku stałem.

 160. Re: Artykul…

  Chemiczna zywnosc z Holandii do „biedronek” I „lidlow” jak rowniez innych skurwionych sklepow dla polskiej gawiedzi, by emerytury nie doczekala…

  Czy juz polska gawiedz w wersji plazmowych szczekaczek dowie sie, ze ma byc ZLIKWIDOWANA???…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 161. , said

  https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=2046729&stc=1&thumb=1&d=1477282807
  AD.1und 2
  MIND CATS

 162. Boydar said

  Klątwy, numerologia, kabała … a fizyka fizyką

  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/dziedzictwo-traum-psychologiczne-drzewo-twojej-rodziny/k7j4hxq

 163. NICK said

  https://wiadomosci.wp.pl/problemy-donalda-trumpa-z-gwiazdami-porno-placil-im-za-milczenie-6209656182453889a

  Trumpek p. Mieta.

 164. NICK said

  Znowu Kijów.
  https://www.o2.pl/galeria/gwaltowne-starcia-wybuchly-w-centrum-kijowa-natarli-ukraincy-ktorzy-nienawidza-rosji-6209992769062529g

 165. VA said

 166. revers said

  A co mial robic Trump na polu golfowym? zamowic gejow Obamy? wszyscy korzystaja golfowych przyjemnosci.

  A tak pozatym 31 senatorow jest za wczesniejszymi wyborami.

  Papiez Franek odwolal 3 dniowy pobyt w Chille.

  Pan Morawiecki podczas pobytu w Brukseli anulowal 7 pkt. traktau o sankcjach dla Polin, tylko za jaka cene, lub kwoty uchodzcze z Ukrainy i reszty swiata, tego tak wczesniej nie dowiemy sie, bez faktow dokonanych.

 167. Yah said

  Jak tam w Lublinlandzie ? 🙂 🙂 🙂 Z wpisów wynika, że wszystko pod kontrolą.

  „W publikacji „Niedoszłe państwo żydowskie w Lubelszczyźnie”, przedstawił dwie anglojęzyczne publikacje z 1942 roku, z granicami tego żydowskiego nowego państwa w państwie we wnętrzu powojennej Polski. Były to książki:

  – „Lublinland Jewish Reserve: Pre-Var Poland es partitiones between 1941 and 1944″. Autor Bernard Neuman.

  Jest tam mapa żydowskiego państwa w obszarze: Siedlce – Lublin – Chełm – Nisko – Bełżec;”

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pilsudyzm-wspolzalozycielem-izraela-henryk-pajak-2018-01

 168. Kar said

  ogladnijcie dla relaksu..dosyc dobry film, lekki, wyjatkowo dobry obrazek

 169. Zbyszko said

  Dawna sława Jerzy Engel, rozmienia swoje nazwisko na „drobne”
  .https://www.youtube.com/watch?v=p8qidUy85uE

 170. osoba prywatna said

  KTO PRZYZNAJE POKOJOWĄ NAGRODĘ NOBLA ?
  http://buteobuteo.blogspot.no/2017/05/kto-przyznaje-pokojowa-nagrode-nobla.html

 171. osoba prywatna said

  DALAJLAMA – TYBETAŃSKI WAŁĘSA ALBO SZTUCZNIE WYKREOWANY AUTORYTET
  https://buteobuteo.blogspot.no/2017/09/dalajlama-tybetanski-waesa-czyli.html

 172. osoba prywatna said

  DALAJLAMA – MNICH MARKSISTA, MIŁOŚNIK CIELĘCINY I ROLEKSÓW
  https://buteobuteo.blogspot.no/2017/09/dalajlama-mnich-marksista-miosnik.html
  CZY DALAJLAMA ZAGRA LUCJANA W „M JAK MIŁOŚĆ” ? – ODPOWIEDŹ NA ZARZUTY I KOMENTARZE.
  https://buteobuteo.blogspot.no/2017/09/czy-dalajlama-zagra-lucjana-w-m-jak.html

 173. osoba prywatna said

  MARKSIZM KULINARNY (GASTRONOMICZNY) – FAŁSZYWE AUTORYTETY I WALKA Z TRADYCJĄ
  https://buteobuteo.blogspot.no/2017/09/marksizm-kulinarny-gastronomiczny.html

 174. Ola said

  ad 160, Jasiek z Toronto

  na temat Holandii to swieta prawda. Te ich olbrzymie farmy z kurczakami , jajkami , salata, ogorkami i pomidorami to naprawde rozboj w bialy dzien . Jak to przechodzi przez unijne normy, to nie wiem. Holender ma przekret we krwi, dla pieniadza zrobi wszystko. Nie ma swietosci i przyzwoitosci . Zreszta to nie tylko moja opinia . Niemcy na ich temat w najlepszym przypadku wypowiadaja sie poblazliwie . Co mowia po drugim piwie , to juz lepiej nie slyszec. Choc Holender na temat Niemca- vice versa. Typowo, jak to miedzy sasiadami . A jak w noge graja – o , to juz wojna .

 175. Boydar said

  „… Holender ma przekręt we krwi …”

  Ma przede wszystkim qurestwo we krwi, u nich ruchanie własnych córek jeszcze niedawno było na porządku dziennym, co nawet do literatury światowej trafiło.

 176. Ola said

  175, Boydar

  Holender zanim zdazy wypowiedziec ” dzien dobry ” ( notabene fonetycznie cos ala „hujmorhen”) pierwszej napotkanej na ulicy kobiecie , to wpierw ja przeleci . ( To autentyczny dowcip na temat holenderskiej rozwiazlosci z broszury z rozmowkami do nauki holenderskiego ) .

 177. Boydar said

  Demon ? Maxwella ?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801167121281-sputnik-silnik-emdrive-sputnik-chiny/

  Pic na wodę fotomontaż; tylko organizmy żywe zdolne są do naruszenia statystyki.

 178. Jan said

 179. www.wandaluzja.pl said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-gazeta-przez-przypadek-ujawnila-tajna-bron-marynarki-wojennej/wshfv

  ROSYJSKA GAZETA PRZEZ PRZYPADEK UJAWNIŁA TAJNĄ BROŃ MARYNARKI WOJENNEJ – W rosyjskiej edycji motoryzacyjnego magazynu „Top Gear” przez przypadek opublikowano poufne zdjęcie nuklearnej łodzi podwodnej skonstruowanej przez Rosjan. Moskwa jest w trakcie gruntownej przebudowy swojej marynarki wojennej – informuje „Business Insider”.

  Gdy o godz 17 znalazłem na Microsoft Edge artykuł AMERYKANIE UJAWNILI NOWĄ ROSYJSKĄ BROŃ to zrobiło mi się Niedobrze. O godz. 22 mogłem już wrócić do tego artykułu, ale nie znalazłem go, czyli że został albo Wykupiony, albo skasowany Dyktatem politycznemu.
  Ową Nową Rosyjską Bronią był dron w postaci baniastej lodzi podwodnej, wywołującej tsun wysokości 500 metrów z możliwością ZWIĘKSZENIA. Jest to realizacja tego, co Asz mówił 20 lat temu: TERAZ TO ROSJANIE BEDĄ REALIZOWAĆ GRANICĘ IZREALSKO-NIEMIECKĄ NA WIŚLE PRZY POMOCY BRONI KOSMICZNEJ – BO NIC INNEGO NIE POTRAFIĄ.
  Muszę tu zwrócić uwagę, że to jest SPOTĘGOWANIE Car-Bomby z Planu Saharowa. Jak pisałem niejednokrotnie to żadnej Car-Bomby nie było tylko 2 wyprowadzone spod Książa przez SmerSz CZECHOSŁOWACKIE bomby atomowe, na Warszawę i Berlin, które miały być użyte z Łucka do ataku na Moskwę i Leningrad, co uniemożliwiła AK.
  Bomby te zostały przez Sowietów sprzężone i przygotowane do wybuchu na dnie Atlantyku dla zniszczenia tsunem Stanów Wschodnich i Europy Zachodniej, czym Chruszczow groził Danii za wpuszczenie na Bałtyk US Navy – że Dania ZNIKNIE.
  Na dokumencie użycia Car-Bomby jest podpis Bez Daty TYLKO Berii, jako szefa Bezpieczeństwa Nuklearnego ZSRS. Skomentowałem to, że został Zmuszony przez Stalina. Gdy o Car-Bombie dowiedział się Truman to kazał Irlandzkiej Armii Republikańskiej zamordować Stalina i Berię.

 180. Grot said

 181. Grot said

  W książce „Obława augustowska 1945. Okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych” autorzy zwracają uwagę, że duża aktywność organizacji niepodległościowych w północno-wschodniej Polsce spowodowała zdecydowaną reakcję Sowietów. Znajdowało się tam według sowieckich szacunków 8 tys. członków organizacji, które wypowiedziały wojnę nowej okupacji Polski (w rzeczywistości liczba nie przekraczała 760 osób). Efekt? 12 lipca 1945 r. ponad 50 tys. sowieckich żołnierzy III Frontu Białoruskiego otoczyło teren o powierzchni 3,5 tys. km kw. Zostali oni wsparci przez 1. Praski Pułk Piechoty, dowodzony przez Maksymiliana Sznepfa (ojciec znanego polskiego dyplomaty w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce, Hiszpanii, Andorze, Stanach Zjednoczonych i Wspólnocie Bahamów). W akcji brali udział także funkcjonariusze powiatowego urzędu bezpieczeństwa i milicjanci z Suwałk i Augustowa. Rozkaz został podpisany przez gen. por. Fiodora Ozierowa z 50. Armii, członka Rady Wojennej Mikołaja Ponomariowa i szefa sztabu gen. mjr Mikołaja Garnicza.

  https://niezlomni.com/najnowsze-ustalenia-historykow-wymordowali-ostatnich-obroncow-rzeczypospolitej-wsrod-zbrodniarzy-znane-dzis-nazwisko/

  dowodzony przez Maksymiliana Sznepfa (ojciec znanego polskiego dyplomaty ( i uszusta ) w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce, Hiszpanii, Andorze, Stanach Zjednoczonych i Wspólnocie Bahamów).

 182. PISKORZ said

  re 121..” Aż znowu chce się powiedzieć, że Rosją nie rządzą Rosjanie tak jak za rewolucji bolszewicko-żydowskiej tylko kolejni przebierańcy. ” DZIĘKI, ZNALEZIONE W TYM LINKU..!! Oj chyba p. Robert Brzoza się nie myli..Też mam od dawna takie wrażenie..i ten jak mu tam..no wicie rozumicie, ukryty pod marką Putin..

  ——
  Coś długo się ten Putin legenduje.
  Admin

 183. andzia said

  Ale Gajowy zafundował obrzydzistwo na talerzu. Na pierwszy rzzut oka widać, że to części panierowanego kurczaka gmo. Czy wym tam w Szwecji nie jadacie normalnych kurczaków?

  ——
  Pudło. To pyszne owoce morza.
  Admin

 184. Miet said

  Oj.. Pani Andzia chyba sie myli.
  Ja tam widze bardzo smaczne krewetki i troche ryby.

  Gdzie tam Pani Andzia widzi kurczaki?..

 185. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 167. Yah said – 2018-01-16 (wtorek) @ 16:45:16
  Jak tam w Lublinlandzie ?
  „W publikacji „Niedoszłe państwo żydowskie w Lubelszczyźnie” są 2 anglojęzyczne publikacje z 1942 roku. Były to książki: „Lublinland Jewish Reserve: Pre-Var Poland es partitiones between 1941 and 1944″. Autor Bernard Neuman.

  Moi rodzice mówili, że w końcu 1939 Żydzi chwalili się, iż Hitler dał im ziemię między Wisłą a Bugiem a Stalin między Bugiem a Dnieprem – skąd Polacy mają się WYNOSIĆ. Lubelszczyzna miała być pod administracją SS, na co nie zgodził się Wehrmacht ze względu na STRATEGICZNE znaczenie Lubelszczyzny. Zakłady lotnicze w ŚWIDNIKU przypadły jednak SS i może ktoś mi powie, KTO sprzedał zasoby węgla kamiennego nad Bugiem kapitałowi holenderskiemu, który obiecał przesiedlić na Lubelszczyznę 3 miliony Holendrów ??? bo według mnie był władny tego tylko Hitler.
  Było to bardzo ważne ze względu na rudę suwalską, która jest największym w Europie zasobem TYTANU: http://wandaluzja.pl/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii//. Dlatego Chruszczow walczył o Chełmszczyznę Jak Lew i chciał wymieniać z Gomułką Suwałki na Sambor. Mówiono mi nawet, że Sowieci realizowali projekt eksploatacji rudy suwalskiej ZZA LINII GRANICZNEJ – jak Czesi węgla koksującego w Cieszynie.
  W intencji tego Państwa Żydowskiego między Dnieprem a Wisłą teść Stalina i Nadrabin ZSRS Łazar Kaganowicz tworzył za frontem Państwo Żydowskie na Ukrainie przy pomocy dywizji NKWD, w trakcie czego anektował Krym. To wywołało reakcję pitrowców, którzy poskarżyli się sowieckiemu komendantowi okupacyjnemu w Niemczech, Marszałkowi Żukowowi.
  Żukow napisał w raporcie, że w trakcie likwidacji państwa żydowskiego na Ukrainie zginęło 1,1 miliona Żydów, co Żydzi Poprawili na 1,5 miliona. Profesor Cyprian Iwo Pogonowski z USA KRZYCZAŁ w TV Trwam: NIE PRAWDA, ŻE WSZYSTKICH ŻYDÓW MORDOWANO, BO WEDŁUG DANYCH AMERYKAŃSKICH TO 232 TYSIĄCE WZIĘTYCH DO NIEWOLI ENKAWUDZISTÓW UZBROJONO W BROŃ CZECHOSŁOWACKĄ I WYSŁANO NA WOJNĘ PALESTYŃSKĄ. Enkawudziści byli pod wodzą WETERANÓW Wojny Ojczyźnianej.

 186. andzia said

  re: 184 Pan Miet
  Ryby mogą być, ale krewetki to dla mnie obrzydliwe robale, których bym nie przełknęła. Podobno Rumuni jedzą glisty w sosie waniliowym i to tez jest smaczne.De gustibus. Wszystkiego dobrego!

  ——
  No cóż, pani Andziu, niech Pani nie je tych „robali”, krewnych naszych raków. Będzie więcej dla tych, co się na nich znają.
  A na horyzoncie majaczy widmo depopulacji krewetek. Korzystajmy więc, póki są…

  Na zdjęciu klasyczna szwedzka kanapka z krewetkami. Palce lizać.

  Admin

 187. Boydar said

  „… awantury i groźby nie mają żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa Polski …”

  Dokładnie uważam tak samo; to siwy dym bez wpływu na strukturę desek sceny. Natomiast doskonale maskuje sęki i krawędzie zapadni.
  Reszta „wywiadu” to szpachla.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/antoni-macierewicz-zmiany-w-armii-spowodowane-sa-dramatem-smolenskim/7j15ey7

 188. Boydar said

  „… sąd w Jerozolimie zadecydował o jego ekstradycji …”

  Czyli nie był żydem talmudycznym, zwykły zbok.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-duchowny-prawoslawny-skazany-za-pedofilie-na-14-lat-lagru/5xyg5bz

 189. Sebastian said

  Polityka zagraniczna USA coraz bardziej przypomina ostatnią scenę z filmu „Człowiek z blizną”. Po Korei Północnej, Rosji, Chinach, Wenezueli, Mjanmie, Syrii, Hezbollahu, Palestynie i Iranie ostatnio na celowniku globalistów znalazł się Pakistan. Jednak, jak zwykle, ta historia różni się od oficjalnej propagandy. Prawdziwym, pomijanym milczeniem, powodem tego przedstawienia jest antychińska strategia Ameryki, przeanalizujmy więc jego szerszy kontekst.

  Oficjalnie USA obrały sobie Pakistan za kozła ofiarnego i obarczają go winą za terroryzm w Afganistanie. Zgodnie z uporczywie powtarzaną mantrą siatka terrorystyczna talibów i ugrupowania Hakkaniego wślizguje się z Pakistanu i przeprowadza w Afganistanie ataki na amerykańskich żołnierzy. Chociaż jest w tym trochę prawdy, nierzetelni eksperci zupełnie ignorują fakt, że w tej chwili 40% obszaru Afganistanu jest kontrolowane przez talibów.

  Po 17 latach obecności USA w tym kraju, 2300 poległych amerykańskich żołnierzy i 20 tysiącach innych, którzy zostali ranni, oraz po wydaniu przez Stany Zjednoczone 800 miliardów dolarów… talibowie są silniejsi niż kiedykolwiek dotąd. W samym tylko roku 2017 talibowie zabili ponad 10 tysięcy afgańskich żołnierzy i policjantów. W kraju, gdzie 70% dorosłych nie umie czytać ani pisać, a ponad jedna trzecia populacji żyje w skrajnym ubóstwie – za mniej niż 2 dolary dziennie – nie jest trudno zwerbować bojowników i terrorystów-samobójców.

  Kolejny pomijany fakt: po inwazji USA na Afganistan produkcja opium w tym kraju w 2002 roku wzrosła czterokrotnie. W 2017 r. Afganistan wyprodukował rekordowe 500 ton heroiny eksportowej jakości, co stanowi 90% całego zaopatrzenia globalnego rynku. Afgańscy rolnicy uprawiający mak i talibowie zarobili około 1,5 mld dolarów, przy czym wartość tej heroiny liczona po cenie sprzedaży detalicznej na Zachodzie wynosi ponad 100 miliardów dolarów. Jako że z handlu heroiną korzyści czerpie wiele globalnych potęg, nikt się skarży.

  Jaki jest w tym udział Pakistanu? Po pierwsze Pakistan uczestniczy w tym handlu narkotykami jako główny pośrednik (obok ugrupowań z Turkmenistanu i Iranu).

  Jeśli natomiast chodzi o islamski fundamentalizm i terroryzm, to USA stworzyły te monstra w stylu Frankensteina w Pakistanie i w Afganistanie w latach osiemdziesiątych. Nawet demonizowane dziś ugrupowanie Hakkaniego było stworzone, wyszkolone i uzbrojone w latach osiemdziesiątych przez CIA. Agencja CIA potrzebowała tanich i fanatycznych bojowników do swojej wojny zastępczej przeciwko ZSRR. Pakistan stał się centrum logistycznym i wylęgarnią terrorystów. W całym Pakistanie powstawały finansowane przez Saudich szkoły muzułmańskie – madrasy – a CIA nawet wydawała podręczniki dla dzieci, pełne obrazów przemocy i propagowania nienawiści.

  Kiedy wojna się skończyła, USA bezceremonialnie porzuciły ten region i przerwały pomoc dla Pakistanu, obciążonego już milionami afgańskich uchodźców. Szaleni wojownicy zastępczy Ameryki, mudżahedini, przekształcili się w talibów (lokalnych bojowników) i Al-Kaidę (globalnych bojowników). Terroryzm okazał się także pożytecznym narzędziem dla pakistańskiej agencji wywiadowczej ISI w jej walce przeciwko Indiom i Kaszmirowi. Wkrótce nawet przyzwoici pakistańscy politycy przekonali się, że bez wsparcia ekstremistów nie mają szansy na sukces wyborczy.

  Jednakże, jeśli Pakistan uprawia podwójną grę, to samo robią Stany Zjednoczone. Po pierwsze, zważywszy na historię CIA w zakresie handlu narkotykami, podejrzenie, że „globaliści” wykorzystuja afgańską heroinę do finansowania swoich nielegalnych projektów, nie jest zbyt daleko idące.

  Po drugie wielu ludzi, łącznie z Hamidem Karzai, prezydentem Afganistanu w latach 2011-2014, utrzymywało, że USA przewożą bojowników ISIS do Afganistanu i zbroją ich. ISIS mogło być narzędziem „głębokiego państwa” do walki z talibami i udaremnienia projektów chińskiego Jedwabnego Szlaku w Azji Środkowej. (Prawda o ISIS jest przedstawiona w mojej książce „Syria – War of Deception”).

  Po trzecie i najważniejsze, USA chcą pozostać w Afganistanie z powodów geopolitycznych: żeby mieć swój przyczółek w Azji, z którego mogłyby – niebezpośrednio – walczyć przeciwko Chinom, Rosji i Iranowi. Tak więc spokojny i stabilny Afganistan nie leży w interesie USA. Jak długo w tym kraju utrzymuje się „możliwy do kontrolowania chaos”, tak długo istnieje uzasadnienie do utrzymania tam amerykańskich baz wojskowych. Jest to klasyczny przypadek paradygmatu Problem-Reakcja-Rozwiązanie.

  Teraz doszliśmy do prawdziwego powodu waśni pomiędzy USA i Pakistanem: jest nim gwałtowne przesunięcie się Pakistanu na orbitę Chin. W ramach chińsko-pakistańskiego projektu CPEC (China-Pakistan Economic Corridor) Chiny planują przeznaczyć 60 miliardów dolarów na polepszenie infrastruktury w Pakistanie. Już zbudowały tam elektrownie i liczne autostrady; w budowie jest lotnisko i port w Gwadarze, które mają zmienić to uśpione miasto w tętniący życiem ośrodek handlu. Niedawno Pakistan zgodził się na używanie w handlu dwustronnym chińskiego yuana w miejsce dotychczasowej waluty rozliczeniowej – dolara amerykańskiego.

  https://pracownia4.wordpress.com/2018/01/13/pakistan-i-afganistan-epicentra-geopolitycznej-intrygi/#more-10196

 190. GZN said

  Zapytałem córkę (wysyłając SMS), z czym kojarzy jej się 17 styczenia? Odpisała mi, że Jan II Kazimierz Waza był koronowany i że powstanie styczniowe ….. i zapytała o rok? Napisałem 1945. Odpisała mi: „Ja Ci dałam dobre odpowiedzi. Nie byłeś precyzyjny. Wyzwolenie Warszawy było 14-17 stycznia 1945 roku. I to taka zmiana okupanta tylko.” Oboje jesteśmy z Warszawy. Mam 58 lat i …. czas mi już umierać.

 191. Pinxit said

  189
  Sebastian

  Malo.
  Teraz USa robi zamieszanie w Sudanie , Etiopii i Egipcie. Chodzi o tame wodna, ktora Etiopia chce wybudowac na Nilu bo im Amerykanie zbombardowali caly system melioracji.
  Awantura jest popierana i podjudzana przez USA bo chodzi o to, zeby wywolac kolejny zatarg w Egipcie, i zeby mozna bylo grasowac w Syrii, gdzie sie kroi nowa awanura bo Trump posyla 3o tysiecy zolnierzy w sam srodek Syrii, zeby ja podzielic i oddac czesc Kurdom, ktorzy ta beda robic zamieszanie i z Turcja i z Syria za amerykanskie pieniadze.

  Amerykanie przygotowuja tez awanture w Kambodzy (kolejna) bo im sie nie podoba, ze Kmery maja wieksze zaufanie do Chin niz do USA. Hun Sen zdrowo sie Amerykanim kiedys przysluzyl ale teraz sie zbuntowal.
  USA szkoli mu zdrajcow , ktorzy maja przejac wladze – kolejna wystep USA pt. zmiana rezimu.
  Przygotowuja Amerykanie tez awanture w Tajlandii- nie ustajaca zreszta od kilku lat.
  W Vancouver zwolali jakis szczyt w sprawie Korei Pln ale zapomnieli zaprosic sasiadow Korei: Chiny i Rosje.
  Na Hawajach urzadzili sztuczny alarm, zeby postraszyc nie tylko miejscowa ludnosc ale i takie panstwa jak Chiny i Rosje.
  Niespozyte sa te Amerykany, a Trump przygotowuje kolejna drake

  US Has Killed More Than 20 Million People in 37 “Victim Nations” Since World War II | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Selected Articles: US War Crimes | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/selected-articles-us-war-crimes/5619051?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 192. Sebastian said

  Ten to już zupełnie odleciał, ale skąd my to znamy….

  Rostysław Nowożeniec, ukraiński pisarz, działacz społeczny i polityk znany z promowania fantastycznych teorii na temat znaczenia Ukrainy i Ukraińców w historii ludzkości, za pośrednictwem internetu przesłał swoje bożonarodzeniowe i noworoczne pozdrowienia. Powtórzył przy tym tezy, które wcześniej wysuwał, jakoby Ukraińcy stworzyli pierwszą cywilizację a Ukraińcem był sam… Jezus Chrystus.

  Jesteśmy w przededniu Bożego Narodzenia. W przededniu Narodzenia Jezusa Chrystusa – Ukraińca. Podkreślamy, że Jezus Chrystus był Ukraińcem. – mówił Nowożeniec powołując się na „badania naukowe”, które mają to potwierdzać.

  Według Nowożeńca przodkowie Jezusa pochodzili z terytorium Ukrainy a na Ziemię Świętą trafili 1200 lat przed naszą erą. Jak mówi, plemiona, które wyszły z terenów starożytnej Ukrainy założyły w Palestynie Galileę. Przypomnijmy, że wcześniej pisarz utrzymywał, ze nazwa Galilea pochodzi od Galicji (Halicji).

  On [Jezus – red.] był z Nazaretu, z Galilei, a w Galilei, jak wiadomo, żyli emigranci z Ukrainy. – uważa Nowożeniec.

  O ukraińskim pochodzeniu Jezusa mają świadczyć także jego cechy antropologiczne.

  Matka Boska była niebieskooka… kolor jego włosów absolutnie nie należał do semickiego typu. Jezus Chrystus był wysoki (…), miał wzrost około 180 centymetrów, a Żydzi byli niziutcy, nie więcej niż 160 centymetrów. Miał blond włosy, miał prosty nos. Żydzi, jak wiadomo, mają nosy garbate. [Jezus] miał wygląd typowy dla Aryjczyków, dla Słowian. – twierdzi Nowożeniec.

  Ukraiński pisarz utrzymuje także, że nawet język, którym posługiwał się Jezus, był ukraiński.

  On na krzyżu, a jak wiadomo podczas męczarni przypomina się zawsze rodzimy język (…), praktycznie mówił gwarą łemkowską. – powiedział.

  Powinniśmy o tym pamiętać, że Chrystus był pradawnym Ukraińcem, Ukraińcy powinni być dumni ze swojej historii, że jesteśmy najdawniejszym narodem, który dał światowi pierwszą cywilizację, pierwsze państwo, pierwsze koło, rolnictwo, pług. To wszystko osiągnięcia Ukraińców, którymi podzielili się ze światem. Dlatego, Ukraińcy, kolędujmy! Sława Ukrainie! – zakończył swoje świąteczne pozdrowienia Nowożeniec.

  https://www.magnapolonia.org/banderowski-pisarz-utrzymuje-ze-jezus-byl-jasnowlosy-ukraincem/

 193. Pinxit said

  Jak to bylo z tym alarmem na Hawajach:

  Pomylka spowodowala panike nuklearna?

  AN OOPS SENDS HAWAII INTO NUCLEAR PANIC?
  Skandal na Hawajach: falszywy alarm przeciw atomowy wyslany przez HEMA – hawajski odpowiednik FEMA
  To nie byl przypadkowy przycisk guzika!
  To naturalnie bzdura. Systemy alarmowe sa bardzo skomplikowane w obsludze – to nie kwestia przypadkowego ‘nacisniecia guzika” .
  Zwlaszcza, ze taka pomylke mozna natychmiast usunac a nie dopiero po 40 minutach!!
  Byc moze, sugeruje autor, to kolejna prowokacja i pozorowany (lub prawdziwy) atak nuklearny z lodzi podwodnej, w celu oskarzenia o atak Koree Polnocna .
  (Jest znany precedens)
  Korea Polnocna jest przeciez znana z wypuszczania rakiet. Nikt nie moglby podejrzewac… Izraela.

  http://tomatobubble.com/oops_missile_hawaii.html

 194. Kar said

  Pudło. To pyszne owoce morza.
  Admin
  __________________

  ..popieram, ale jest jeszcze druga szczera prawda o ktorej mowi..Andzia..; shrimp is the cockroach of the sea..prawdziwny karaluch, ktory zre wszystko co wpadnie mu do gemby..

  ——
  To bez znaczenia. Jemy przecież ze smakiem świńską dupę, ślinę pszczół, kiszki bydlątek…
  Admin

 195. Polo said

  A tam pan Gajowy nie przesadza z tą śliną pszczół. Pszczoły przecież zlizują gówna mszyc i robią z tego przepyszny miód spadziowy.
  Mimo wszystko lubię flaki, sery pleśniowe, ale cynaderków nie cierpię. Pozdrawiam.

  ——
  Cynaderki są bardzo w porządku. Trzeba tylko je dłuuuugo moczyć w zmienianej wodzie.
  Natomiast obrzydliwe są buraczki, co przecież każdy powinien wiedzieć.
  Admin

 196. osoba prywatna said

  Telepatia jest eksperymentalnie potwierdzona
  https://treborok.wordpress.com/telepatia-jest-eksperymentalnie-potwierdzona/?preview=true

 197. Sebastian said

  Polski lakmus: Czego Warszawa naprawdę potrzebuje od Kijowa ?

  Autor – Rostislav Ishchenko

  Śmierć Ukrainy pomoże Polsce przedłużyć śmiertelną agresję rusofobiczną kosztem UE.
  Polska pomogła w przygotowaniu „działaczy niepodległej Ukrainy”, przekazując swoje doświadczenia z rusofobią i zawsze lobbowała za członkostwem Ukrainy w UE i NATO. Dlaczego Polacy zaczęli wbijać gwoździe w trumnę Ukrainy i ukraiński nacjonalizm? …

  W całej swojej historii Polska próbowała zbudować wielkie imperium wschodnioeuropejskie. Przede wszystkim na słowiańskich ziemiach, ale na Węgrzech i przyszłej Rumunii (w tym czasie księstwie Mołdawii, Wołoszczyźnie i Transylwanii) Polacy okresowo próbowali również włączyć do składu swoich dóbr. Sukces nie towarzyszył im tylko dlatego, że byli silniejsi kandydaci na te ziemie: genialny port i Habsburgowie.

  Wraz z ekspansją na wschód, Polska również nie rozwijała się przez długi czas. Wielkie Księstwo Litewskie, Zhemaityskoje i Russkoye i sama nie miały nic przeciwko zajęciu miejsca hegemona wschodnioeuropejskiego. Potomkowie Giedymina zgodzili się i związali z potomkami Piasta dopiero po tym, jak Moskwa nagle wkroczyła na skrajny wschód słowiańskich ziem, na granicy z Hordą.
  Wczoraj, nawet nadliczbowe księstwo należące do młodszego oddziału potomków Aleksandra Newskiego, w historycznym momencie (od dziadka do wnuka) z Iwana Kality do Dmitrija Donskoja, ostro wzrosło, kilkakrotnie Litwini już docierają do Tweru, Nowogrodu i Moskwa, wtedy pokonała najsilniejszą w tym czasie na świecie armię Hordy na polu Kulikowym, a przez następne sto lat stała się największym i najsilniejszym państwem w Europie.

  Władcy moskiewscy nie ukrywali swoich roszczeń do całego dziedzictwa Ruryka, w tym ziem, które od dawna były mocno ugruntowane na Litwie i w Polsce. W rezultacie, aby dowiedzieć się w obu państwach, doszli do wniosku, że sama Moskwa nie może być sama. Początkowo przez małżeństwo Jagiełły z ostatnimi spadkobiercami Piastów zjednoczono Jadwigę Anjou i Annę z Celje w formie unii personalnej, która stopniowo przekształciła się w unię dynastyczną, a następnie przekształciła się w unię państwową w ramach unii lubelskiej.

  Nie przez przypadek podkreślam długość procesu tworzenia państwowego sojuszu polsko-litewskiego. Niektórzy historycy uważają, że związek polsko-litewski był spowodowany niebezpieczeństwem krzyżackim. Ale Zakon przestał być zagrożeniem dla Polski i Litwy po bitwie pod Grunwaldem, która miała miejsce w 1410 roku, 24 lat przed śmiercią Jagiełły. A konsolidacja związku trwała kolejne 130 lat po jego śmierci. I prawie wszystkie z tych 130 lat, a mianowicie podniesienie Rosja była głównie przeciwnik wojskowej Polski i Litwy (stopniowo łącząc w Rzeczpospolitej).

  Sytuacja militarno-polityczna sprzed 600 lat w Europie Wschodniej boleśnie przypomina dzisiejszy świat. Wtedy też dwa niedźwiedzie były zatłoczone w jednym legowisku. Jedynie legowisko było mniejsze, a zamiast Stanów Zjednoczonych istniało zjednoczone państwo polsko-litewskie.

  Ciekawe, że nawet wówczas Rosja nie domagała się hegemonii. Pasowałoby jej, gdyby została sama i nie przeszkadzałoby się jej w życiu. Ale w pokoju nie odeszli, a logika obrony granic domagała się regularnych rozszerzeń kosztem nie tak agresywnych sąsiadów. Wtedy nie było międzykontynentalnych pocisków i powstrzymywanie apetytów innych, mogło się tylko umieszczać fortece i garnizony na terytoriach, z których powstało niebezpieczeństwo (aby zdusić je w zarodku).

  W rezultacie, jak to często bywa, marzenia o imperium pozostały w zepsutym korycie, a ci, którym w ogóle nie było potrzebne, stworzyli nawet wschodnioeuropejskie, ale euroazjatyckie imperium – pod wieloma względami największe w całej historii świata.

  Ale przegrani nie zaakceptowali. Polska chęć zemsty historycznej odegrała znaczącą rolę w polityce europejskiej do końca XVIII wieku, a od czasu jej odrodzenia po pierwszej wojnie światowej do dziś trwa.

  Warunkowo przyjazna dla Rosji, Polska była tylko w tych okresach, gdy rosyjskie (radzieckie) wojska stacjonowały na jej terytorium, a władcy zostali mianowani w Moskwie lub Sankt Petersburgu. We wszystkich innych przypadkach Warszawa prowadziła niewystarczającą politykę samobójczą na każdym kolejnym etapie prowadzącym do rozczłonkowania i zniszczenia państwa polskiego. Ale w XVII i XX wieku XX wieku nie można było jednoznacznie stwierdzić, że spośród wszystkich możliwych sojuszy Polska koniecznie wybrałaby antyrosyjski (bez względu na cenę).

  A dziś zapomniano o ataku niemieckim i anglosaskiej zdradzie w 1939 roku. Z tymi samymi sprzymierzeńcami, z którymi dzieliła Czechosłowację, Polska znów próbuje ponownie stać się wschodnioeuropejskim hegemonem, a Rosja na samym początku zostaje wyparta z Europy Wschodniej, a następnie całkowicie wymazana z politycznej mapy świata.

  Właśnie ze względu na tradycyjną spójność zygzaki warszawskiej polityki zagranicznej mogą posłużyć jako znakomity test papierkowy do oceny oceny perspektyw państwa lub unii przez polskich polityków.

  Ostatnio Warszawa aktywnie walczy z UE z Niemcami i Francją, starając się przede wszystkim nie dopuścić do wstrzymania finansowania polskiego budżetu od europejskiej (w rzeczywistości niemieckiej) kasy, a po drugie, do zablokowania tworzenia Stanów Zjednoczonych Europy zamiast UE, z absolutną dominacją Paryża i Berlina. Obie te niemiecko-francuskie inicjatywy pozbawiają Polski wpływu (finansowego i politycznego) na sytuację w Europie Wschodniej.

  Doświadczenie historyczne uczy każdego czegoś. Nawet Polacy. Doskonale rozumieją, że Warszawa oczywiście nie ma własnej siły politycznej i ekonomicznej do kierowania wschodnioeuropejskim przywództwem. Wsparcie USA jest niezbędne tylko wtedy, gdy zależna od UE i dyktowana przez Waszyngton polityka znajduje się między Odrą a Atlantykiem. Jeśli jednak zostaną zrealizowane plany Paryża i Berlina, utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy i armii całej Europy, możliwości Stanów Zjednoczonych na kontynencie europejskim gwałtownie spadną, a ciężar warszawskich sojuszników Waszyngtonu odpowiednio się zmniejszy.

  Co więcej, aby realizować swoje plany, Polacy muszą utrzymywać stabilne reżimy antyrosyjskie w krajach nadbałtyckich. Ponadto nigdy nie porzucą prób zmiany władzy i politycznego kursu Białorusi. Wreszcie, Polacy muszą utrzymywać ukraiński bufor między nimi a Rosją. Ale to wszystko potrzebuje pieniędzy. I dać pieniądze (bo USA nie chcą) powinny być tymi samymi Niemcami. Zarówno Polska, jak i Polska mają ambicje w krajach nadbałtyckich, Białorusi i Ukrainie.

  Zachodnia, zależna od Polski, Ukraina, jako tarcza przeciw Rosji, jest innowacją w polskiej koncepcji polityki zagranicznej, wprowadzoną do obiegu na początku lat 90. ubiegłego wieku. Odtąd, w takiej czy innej formie, ta teza pozostaje kluczem do polskiej polityki wschodniej.

  Polska szczerze życzyła sobie przystąpienia Ukrainy do UE i NATO. W ten sposób problemy z utrzymaniem i ochroną państwa ukraińskiego zostałyby rzetelnie powierzone Europie i Stanom Zjednoczonym. Jednocześnie Polacy nie bez uzasadnienia oczekiwali, że ze względu na ogólną niemożność polityczną ukraińskiego politu, mogą nadal pełnić rolę strażnika Ukrainy i pośrednika między Kijowem a Zachodem.

  Kiedy stało się jasne, że przy pełnej integracji nie będzie działać, Polacy zrobili wszystko, aby pogłębić zaangażowanie UE w ukraiński kryzys, tak, że szybkie przywrócenie stosunków z Rosją stało się niemożliwe. Zadanie było to samo – powierzyć UE i NATO problem utrzymania i ochrony Ukrainy, którym Polska musi zarządzać.

  Podkreślam, że Polacy mają nostalgię za Lwowem i granicą do września 1939 roku. Ale zachowanie ukraińskiej państwowości jako antyrosyjskiej placówki zawsze było dla nich priorytetem. W tym celu byli gotowi nie tylko zapomnieć o Lwowie, ale także zachęcić Banderę.

  Widzimy, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Polsce rośnie kampania antyukraińska. A ta kampania nie jest próbą przemyślenia podstaw jej polityki zagranicznej. Polityka Warszawy pozostaje i pozostanie rusofobiczna, zorientowana na Amerykanów i zorientowana na konsumenta wobec UE. Żądanie z Polski jest inne – to tak, jakby doradzać myszom, aby stały się jeżami. Może być użyteczne, ale niemożliwe.

  Polacy nie mogą nie wiedzieć, że Bandera jest podstawową ideologią obecnego reżimu w Kijowie. Sami szkolili „działaczy”. W ten sposób, publikując publiczne roszczenia do Poroszenki o bandycyzowaniu ukraińskiej polityki, potrząsają jego mocą i doskonale to rozumieją. Publiczne wspomnienia obecnych polityków polskich o masakrze wołyńskiej i o tym, czyje miasto Lwów nie mogą być postrzegane przez aktywa Bandery na Ukrainie, inne niż roszczenia terytorialne, są w rzeczywistości. Okresowa dyskusja w społeczeństwie polskim o możliwościach podziału Ukrainy również nie stabilizuje sytuacji w Kijowie.

  Istnieje formalnie sprzeczna sytuacja. Polska robi wszystko, aby podkopać fundamenty stabilności w ideologicznie bliskich (ta sama nacjonalistyczna i rusofobiczna) Ukraina, podczas gdy stosunki Warszawy z ideologicznie obcym Mińskiem uległy ostatnio znacznej poprawie. Ale przecież, jak zauważyliśmy powyżej, Warszawa nie zmieniła kursu rusofobicznego, co zakładało potrzebę antyrosyjskiego przyczółka ukraińskiego. Jaka jest przyczyna polskich działań przeciwko Kijowi, które są sprzeczne z koncepcją polskiej polityki zagranicznej?

  Jak zauważyłem powyżej, Polacy, mimo że cierpią na rusofobię, dyktują im ten sam przegrany wybór polityki zagranicznej, w przeciwnym razie politycy są dość adekwatni. Są w stanie ocenić prawdziwy potencjał swoich sojuszników, natychmiast dostosowując taktyczne plany polityki zagranicznej

  Niewątpliwie Ukraina była dla nich najcenniejszym atutem politycznym w Europie Wschodniej. Ale, jak już powiedziano, sami Polacy nie mogli poprzeć ani poprzeć tego sojusznika. Gdy tylko stało się jasne, że USA i UE również nie są już gotowe do wykonywania tej funkcji, sojusznik utracił dawną atrakcję dla Polski.

  Z czarną owcą, przynajmniej klaskanie wełną. Dlaczego nie spróbować przenieść swojej granicy na wschód? To, oczywiście, będzie prowadzić do dość znacznego dyskomfortu związanego z koniecznością opracowania zniszczonych gospodarczo regionów Bandera. Ale w ramach tej działalności można poprosić UE, aby nie zmniejszała finansowania. Przecież Polska ma takie problemy z aranżacją nowo nabytych gruntów i ludności! Kolejni Europejczycy mogą się wstydzić, że przegapili i zrujnowali Ukrainę, ale jednocześnie boją się, że teraz Polska jest na linii frontu i napotyka na te same zagrożenia.

  Wreszcie, możesz spróbować zastąpić Ukrainę Białorusią, jako bufor na granicach Rosji. Dlatego Polska nigdy nie przestanie pracować nad zmianą obecnego białoruskiego rządu. Łukaszenka może targować się z Moskwą za każdy grosz, ale nie jest w stanie zmienić kursu politycznego Białorusi (i nie chce tego). Dlatego Warszawa potrzebuje nowej „proeuropejskiej” elity białoruskiej. Potrzebne są także pieniądze, które będą musiały zostać przekazane przez UE.

  Generalnie Warszawa stara się wycisnąć wszystko, co jest możliwe ze śmierci Ukrainy. W związku z tym przyspieszenie procesu unicestwienia Kijowa kosztem polskich wysiłków nie budzi szczególnego zmartwienia. Wręcz przeciwnie, jeśli śmierć Ukrainy jest nieunikniona, to z punktu widzenia interesów Polski musi nastąpić tak szybko, jak to możliwe. Przed przyjęciem budżetu UE na rok 2020 (w którym Polska może stracić subsydia). A także wcześniej niż Francja i Niemcy będą mogły zrealizować swoje plany reformy UE, co drastycznie zmniejszy wagę Warszawy w strukturze.

  Śmierć Ukrainy powinna zapewnić Polsce kontynuację bankowego rusofoba na konto europejskie.

  Źródło:

  http://новости-мира.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D1%8C-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8C-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%8E-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BD%D1%83%D1%8E-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%B1%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%8E-%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8E-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%87%D1%91%D1%82-%D0%B5%D1%81/

  tłumaczenie translator

 198. Miet said

  Re.186.
  Pani Andziu – cokolwiek brzydkiego by Pani nie powiedziała o krewetkach – to wszystko na nic. W mojej rodzinie ja zostałem „uznany” za krewetkowego specjalistę.

  Niemal każdy rodzinny obiad u nas zaczyna się od krewetkowego „apetajzera” przyrządzonego przeze mnie. Duże krewetki, wcześniej sezonowane w mieszaninie bardzo drobno posiekanego czosnku, pieprzu i soli i oleju z oliwek, tłoczonego na zimno.
  Na grillu krewetki są pieczone krótko, tak aby uzyskały złoty kolor (taki jak pokazuje zdjęcie p.Gajowego.:-))).

  Jemy używając swoich paluszków, obieramy z łusek i maczamy w odpowiednim sosie koktajlowym. Pycha!!!:-)))

  Aaaa…., zapomniałem dodać, że dorośli powinni przy tym nalać sobie duże kielichy dobrego wina – obojętnie, czerwonego czy białego – jakie kto lubi.🍷🍷🍷

  Nadmienię jeszcze, że umiejętność takiego przyrządzania krewetek nabyłem od teścia mojego syna, który z pochodzenia jest Filipińczykiem.
  Zapewniam, że Azjaci wiedzą jak się to wszystko robi – kwiaty morza to ich domena.

 199. Sowa said

  Bogaci stają się coraz bogatsi, a biedni – coraz biedniejsi!

  Problem polega jednak na tym, że nie wszyscy się bogacimy. Z postępu techniki i wynikającego z niego rozwoju gospodarczego korzysta głównie wąska grupa ludzi najbogatszych! Inni natomiast nie tylko nie korzystają – ale bywa nawet, że tracą…

  Badania ekonomistów oparte na danych z lat 2002 – 2015 pokazują bowiem, że wzrost gospodarczy całych krajów nie przekładał się wcale równomiernie na wzrost dochodów ich mieszkańców.

  Przeciętny dochód obywateli był mierzony tzw. medianą, która jest tu lepsza od średniej, bo odrzuca skrajności – zarówno wartości nietypowo wielkie, jak i te krańcowo małe. Otóż ten przeciętny dochód praktycznie we wszystkich krajach świata wzrastał wyraźnie wolniej, niż produkt krajowy brutto! Odpowiedni przelicznik wynosił – przykładowo dla RFN – 0,691. Oznacza to, że przeciętny Niemiec odczuwa w swojej kieszeni zaledwie 69% wzrostu gospodarczego swojego kraju! Nieco lepiej było we Francji, gdzie przelicznik ów wynosił 0,831, ale rażąco źle na przykład w Holandii, gdzie przelicznik wynosił minus 0,631. Oznacza to, że Holendrzy biednieją, chociaż ich kraj się bogaci… A takich krajów z ujemnym przelicznikiem jest więcej!

  Natomiast zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja dla najwyższego decyla, czyli dla 10% najbogatszych obywateli. W większości krajów obserwuje się, że dochody ludzi z tej grupy rosły szybciej niż wzrost gospodarczy całego kraju. Na przykład, w RFN odpowiedni przelicznik wynosił 2,148 – czyli najbogatsi Niemcy bogacą się ponad dwa razy szybciej niż ich kraj! Odpowiedni przelicznik dla Francji wynosiły 1,365, a dla Holandii 1,466.

  Bogaci stają się coraz bogatsi, a biedni – coraz biedniejsi!

  http://www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/czy-powinnismy-nasz-swiat-urzadzic-inaczej-felieton/

 200. andzia said

  Re ;186
  Panie Gajowy te obrazki nie przekonają mnie do jedzenia krewetek. Kupiłam je tylko raz dla gości, zrobiłam według przepisu z białym winem. Goście je jedli, a ja tylko ryż -nie mogłam się przemóc. Ludzie mają swoje uprzedzenia. Mnie nikt nie nauczył jedzenia robali, a tak wyglądają, Moja córka urodziła się w 88r., i od dzieciństwa była niejadkiem. Pamiętam jak miała rok życia w sklepie kupiłam małże, Tego cholerstwa też nie mogłam przełknąć, ale na opakowaniu było napisane, że bez konserwantów, a że było dość drogie ciężko było wyrzucić. Dlatego córkę roczną niejadka zachęcałam, aby to zjadła. I zjjadła bez protestu- mimo, że innego mięsa jeść nie chciała. Jadła też chętnie tatara, który robiię zawsze, a tamtym przypadku ze szczególnym uwzględnieniem zasad higieny (tj parzenie całej maszynki do mielenia polędwicy wrzątkiem),

 201. Boydar said

  Pani Andziu, bo Pani źle się do tego zabrała, słowo harcerza. Zamiast wina należało zastosować wódkę; i nie żaden kieliszek tylko szklankę. Po takiej „przystawce” na początek, treść czy forma zagrychy większego znaczenia nie mają. A potem to już jest z górki.

  ——
  Panie Boydar, Pani Andzia jest niewiastą, a więc nie żadna wódka szklankami tylko ą, ę, jakieś winko ewentualnie sherry drobnymi łyczkami.
  Admin

 202. andzia said

  re: 195 -komentarz Gajowego
  Dziwię się,, że ludzie nie robią sobie zwykłego, prostego zakwasu z buraków. I tu nie przytyk do rosjanofili – czy jak to tam zwał, chodzi o przeciwieństwo rusofobii. Otóż uważałam zwykle zgodnie zresztą z ogólnie dstępnymi informacjami, że ogórki nie mają większych wartości odżywczych. Otóż kwaszone mają więcej tych wartości, niż niż mogłoby się komu wydawać. A że Ruscy zajadają te ogórki, to uważałam, że jedzą co mają do czasu, kiedy wysłuchałam audycji dr Krupy w RM, że kwaszone ogórki trzeba jeść na codzień, bo są zdrowe. Mają więcej różnorodnych bakterii kwasu mlekowego, niż jogurt zalecany przez lekarzy po antybiokoterapii. A kwas z buraków ma dodatkowe wspaniałe właściwości. Wystarczy buraki pokroić drobno albo równo przestrugać, dodać czosnku, zalać dobrze osoloną wodą (jak do zupy) obciążyć czymś i zaczekać 4-5 dni, To tanie, zdrowe i bez reklam wątpiwych produktów o tzw. nadzwyczajnych właściwościach,

 203. osoba prywatna said

  Jankowski u Gadowskiego: Złotówka nie jest suwerenna! Należy do prywatnych banków

 204. Listwa said

  @ 88 Yah

  Schizmatyk Yah przewertował Internet, żeby znaleźć coś przeciw Bractwu Pius X i podważyć tym autorytet autentycznego Kościoła katolickiego, ale zdołał tylko wygrzebać i odgrzać starego kotleta.

  „Forum dla życia” wstawiło tekst Szymona Klucznika, który będąc sedewakantystą jest wrogiem Bractwa. Z tym, że nawet niektórzy sedewakantyści byli krytyczni wobec sedewakantyzmu Szymona Klucznika.

  Szymon Klucznik „opracował” swój tekst w 2014r na podstawie tekstu Maurice Pinay z 2012r.
  Rok 2012 był rokiem kryzysu w Bractwie spowodowanego przez tzw. preambułę doktrynalną rodem z Watykanu. Pojawiło się wtedy nagle wiele przeróżnych informacji, oprócz prawdziwych, też takich mających na celu skłócenie i rozbicie w Bractwie.

  Na początku swojej fałszywki Klucznik napisał :
  „W roku 2009 nowym prawnikiem oraz pełnomocnikiem FSSPX został Maximilian Krah. Kolegą Kraha z ekskluzywnych studiów „EMBA-Global” jest Oren Heiman.”

  Jednak Pinay w swym tekście czegoś takiego nie napisał.

  Klucznik dodał : „Ze strony internetowej syjonistycznej organizacji „Friends of the ‚Israel’ ‚Defense’ Forces” możemy dowiedzieć się, że właśnie na zaproszenie Oren’a Heiman’a pełnomocnik FSSPX Maximilian Krah wziął udział w wizycie w jednostce wojskowej sił specjalnych izraelskiego wojska „Maglam”.

  Również tego nie ma w tekście Pinay’a.

  Maurice Pinay na początku swojej fałszywki przytoczył niewielki fragment wywiadu z Maksymilian Krah, dostępny w całości tutaj:
  http://remnantnewspaper.com/Archives/2012-1031-siscoe-krah-interview.htm

  i pisze potem o rodzinie Gutmann, a kończy całość o „Europa Institut”, która – jak mu się wydaje – jest powiązana z „Action Institute”, Pinay kończy: „This Europa Institute seems to be associated with the Acton Institute which serves to acclimate Catholics to predatory economics and ‚neo-con’ politics. It’s figurehead, Fr. Sirico officiated at the first homosexual ‚marriage’ in the U.S”.

  Pinay w swoją fałszywkę wplata sugestie i domniemania nt. powiązania Bractwa z rodziną Gutmann, czyniąc to na podstawie jednego zdjęcia przy kapliczce. Całość uzupełnia krótką informacją o przekazaniu zamku w Jaidhof Bractwu Piusa X.

  Nie udało mu sie jednak wyeksponować informacji (ze strony którą sam podał), że zamek ów wydzierżawił abp. Marcel Lefebvre na czas nieokreślony, a po śmierci właścicieli miał on przejść na własność Bractwa. 24 stycznia 2003 zmarła baronowa Rosa v. Gutmann i jak sie wydaje nie chciała ona, aby zamek pozostał w rękach rodziny Gutmann. Skąd Klucznik wziął informacje o 90 mln Euro, to chyba on sam nie wie. Krah urodził sie po 1975 r.

  Zatem przekazanie zamku (jeśli to miało rzeczywiscie miejsce) nie miało nic wspólnego z dr. Maksymilian Krah i jego rzekomym syjonizmem, jak „opracował” Klucznik, o czym też nie pisze nic Maurice Pinay.

  Oczywiście, Klucznik nie podaje żadnych stron które dowodziłyby prawdziwości jego „opracowania”, a te strony które podaje, jego wersji nie potwierdzają.

  W wywiadzie z Remnant (link powyżej) Maksymilian Krah odnosi sie i wyjaśnia te i pozostałe zarzuty (których ani Pinay, ani Klucznik nie podnoszą) , też odnośnie swojej wizyty w bazie wojskowej w Izraelu, czy też pewnych okoliczności zw. z bp Wiliamsonem. Wszystko inaczej wygląda niz sugeruje to Maurice Piany i Klucznik, a za nimi schizmatyk Yah.

  „analizujcie wpisy niektórych, przez pryzmat tych faktów.” – to sa insynuacje, a nie fakty, a Yah znowu wygląda zza rzadkiego krzaka.

  Czytając teksty Yah, pamiętajcie, że pomimo podobieństw i powoływania sie na te same żródła, teksty Yah nie sa katolickie i gdzie indziej prowadzą. Autentyczny Kościół katolicki podaje prawdę i poprawność, w znacznie szerszym zakresie niż to się może wydawać.

 205. revers said

  Matka Polka dziecka „Na 4,5 miesiąca mały Alex trafił do tureckiej rodziny zastępczej. Kobieta opowiada, że był to dla niej koszmar. Nie wiedziała, co dzieje się z jej synkiem, nie pozwalano jej utrzymywać z nim kontaktu. Po tym czasie oddano jej chłopca, pod warunkiem, że zamieszka z nim w kolejnym ośrodku. Tam, jak relacjonuje, dochodziło do kolejnych kontroli – jej pokój był przeszukiwany, a wszystkie rozmowy telefoniczne odbywały się pod nadzorem.”

  http://pilne24.pl/niemcy-odebrali-polce-dziecko-oddali-je-turkom-teraz-opowiada-o-swoim-koszmarze/

  A Gauck z Merkelowa chce uczyc poolakow jak zyc wsrod obych!!!

 206. revers said

  „Kanclerz Niemiec próbuje korzystać ze zbiegu okoliczności polegającego na tym, że eskalacja największej islamskiej przemocy zbiegła się w czasie z ubiegłorocznymi wyborami w Polsce, które wygrała partia konserwatywno-narodowa.”
  pilne24.pl/niemcy-odebrali-polce-dziecko-oddali-je-turkom-teraz-opowiada-o-swoim-koszmarze/

 207. revers said

  ad206, wlasciwy link, nie mniej Gauck rowniez mowi za Polakow https://wrealu24.pl/absurd-angela-merkel-zamachy-w-europie-to-wina-polskiego/

 208. Yah said

  Ad 204

  Krótko – spadaj !!!! 🙂 🙂 🙂

 209. Yah said

  Ad 204

  Szkoda czytać twoich PIERDÓŁ. Szkoda czasu na dementowanie twoich kłamstw, bo trzeba te kłamstwa dementować od 2000 lat. Dla mnie i dla Polaków jesteś żaden autorytet tylko manipulator. Trzeba jeszcze mocniej ? Nie proś się bo dostaniesz..

  Nie cytuj pod Maksymiliana Kollbe, bo dostaniesz od Pan Boga nauczkę tu i teraz..

  Talmudyczny krętacz !!!

  Pisze bo zauważyłem twój wpis. resztę nie uważam za coś co wznosi coś wartoąściowego i jest pod jakimkolwiek względem wartościowe.

 210. Boydar said

  Jeszcze raz do Pani Andzi

  Pisze Pani – „… otóż kwaszone mają więcej tych wartości …”

  Mam zatem pytanie; jakie mają a jakich nie miały wcześniej.

 211. Yah said

  Listwa zostałeś tu skierowany tylko w jednym celu. Dezorientować, siać niesnaski i ferment w Gajowce i objawiać prawdę, która prawdą nie jest. Daj se siana bo argumenty wiszących na klamce cesarza kardynałów i biskupów, papieży realizujących cele polityczne i finansowe nie sa rządnym argumentem. KRK to nie jest KK.
  Celem wydmuszki kk czyli KK jest władza nad ludźmi a nie ich zbawienie i pomoc w tymże zbawieniu. A teologów cytowanych przez ciebie mam gdzieś, bo to sprzedajni ludzie realizujące interesy elit Zachodu.

  Zmień cytowane źródła, bo 100 lat nie starczy by te kłamstwa wyprostować.

  Próbkę kłamstw papieży niedawno zamieściłem.

  ——-
  Panie Yah… trochę wstrzemięźliwości w rzucaniu BARDZO ciężkich oskarżeń na Kościół.
  Mam nadzieję, że to tylko wynik zdenerwowania i emocji.
  Admin

 212. Yah said

  I jeszcze jedno z osobami twojego pokroju sie nie dyskutuje ich się unika i ignoruje, bo ich głównym celem jest zamęt.

 213. Yah said

  Hierarchowie KRK katolickiego podobnie jak niektóre inne osoby zaskakują dziwna lekkością oskarżania i obmawiania innych.

  Człowiek o takim życiorysie ( dobrym życiorysie);

  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Sebastian_Pelczar

  zbywa takiego człowieka tylko , że to dla niego podły schizmatyk:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kronsztadzki

  „są Joanici, którzy Joanna Kronsztanckiego († stycz. 1909) czczą jako świętego cudotwórcę, a nawet jako Chrystusa i odbierają rzekomo objawienia od Boga ”

  I co go za to spotkało ? Kogo był sługą ?

  .http://www.diecezja.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2015/05/Rzeszow-sw.-J.-Sebastiana-Pelczara-810×540.jpg

  Przecież, to opętani. Ale co zrobić, gdy diabla ( wg. nich nie ma) i wszystko robią dobrze bo …. uwierzyli kłamstwo..

  Panie Gajowy zbanuj mnie, bo nie wytrzymuję i piszę, a tak, nie będę miał możliwości.

  BEZCZELNE ZŁO OPLUWA PRWDĘ I DOBRO !!!

 214. osoba prywatna said

 215. mironik said

  Był kiedyś wtedy w 2005 w moim miasteczku nie przyglądałem, nie przysłuchiwałem się zbytnio bo i tak byłem za, nawet głosowałem… ale cóż…

  https://wiadomosci.wp.pl/mamy-film-z-licytacji-ziemi-leppera-to-smutny-koniec-legendy-znanego-polityka-6210321666513025a

  To tam narodziła się Samoobrona, a jej twórca Andrzej Lepper wychłostał komornika ścigającego rolnika za długi. Byliśmy na licytacji majątku rodziny Lepperów w Zielnowie. Nikt nie miał skrupułów i nie padło słowo protestu, kiedy ziemia jednego z najbardziej znanych polityków szła w obce ręce.

 216. Yah said

  Wy Listwa jesteście faryzeusze. Tak jak faryzeusze w Judei na przyjście Mesjasza, nie zauważając przyjście Chrystusa, tak wy czekacie na papieża. który „naprawi kościół” bo do łba wam nie przychodzi bo Kościól Chrystusowy był, jest i będzie, ale nie tam gdzie go widzicie i nie potrzebuje żadnej waszej pomocy by trwać. Wasze argumenty, są tyle warte co argumenty uczonych w pośmie w dyskusji z Chrystusem.

  Daruje sobie elaboraty, bo ich prawdziwość można rozwalić cpyknięciem palca i to na podstawie dokumentów, które przytaczasz.

  Ale …. ja mogę. Ty jestes profesor aja kmiotek z taczką gnoju i zona w kufajce i walonkach.

 217. Yah said

  Gospodarzu Pan podbija wejścia czy utożsamią się w niewielkim stopniu z tym co pisze. Jesli można oczekuje zawoalowanej odpowiedzi niezrozumiałej dla postronnych.

  ——
  Nigdy nie podbijałem wejść, nigdzie nawet nie reklamowałem gajówki…
  Admin

 218. Barbara chojnacka said

  Jahu, kłamliwa szmato, budzisz we mnie nienawiść

  ——
  No to już to wiemy.
  Admin

 219. osoba prywatna said

  If it were not FILMED, no one would BELIEVE IT | Videos you will not believe
  .https://www.youtube.com/watch?v=4FnN4vseiXQ

 220. Marucha said

  Re 200:
  Pani Andziu,
  Zagraża nam już wkrótce niedobór krewetek na rynku, więc w moim (i innych miłośników krewetek) interesie NIE jest zachęcanie nikogo do ich konsumpcji.
  Nie zachęcam też do polubienia ostryg, które się je na żywo, skropiwszy cytryną.

 221. osoba prywatna said

  ŻYDZI W POLSCE PRZEDROZBIOROWEJ. (CZ. IV OSTATNIA)
  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2017/02/17/zydzi-w-polsce-przedrozbiorowej-cz-iv-ostatnia/

 222. osoba prywatna said

  Morawiecki premierem – wojna „chazarów” z szabes-gojami.
  https://naszeblogi.pl/49237-morawiecki-premierem-wojna-chazarow-z-szabes-gojami

 223. Ola said

  ad 205, Revers

  jak dlugo Pan zyje w Niemczech? Pytam , niech tam bedzie i retorycznie , bo nie o liczby idzie , ale o odbior tej niemieckiej rzeczywistosci . Bo mamy chyba odmiennie rozny. Nie chce ponownie zalewac watkow prywatnymi wywodami , ale pozwole sobie znowu . Postaram sie w skrocie . Prawie 30 lat temu ( no ok, dobre cwiercwieku temu troche ten swiat wygladal inaczej , ale czy Jugendamt tez?) urodzilam w Niemczech syna . Jako niezamezna osoba i odmowilam podania , kto jest ojcem. Wiec zaraz po przyszlo urzedowe pismo z Jugendamtu , ze z racji mojej trudnej sytuacji otocza mnie i dziecko swoja opieka. Pod namowa znajomych znowu odmowilam . I slusznie , naporu nikt nie uzywal . Wiodlam naprawde trudne zycie samotnej matki . Szukalam szczescia , a przede wszystkim pracy na miare moich mozliwosci i godnego za nia wynagrodzenia . To byly naprawde lata wiecznej walki , ciagle wpadanie z deszczu pod rynne , bez zadnego wsparcia i wiecznie na granicy kompletnego zwatpienia i zalamania psychicznego . Wielokrotne przeprowadzki i kolejne prace za male pensje i oczekiwania , ze powinnam byc wdzieczna , za mozliwosc oddychania niemieckim powietrzem . Oczywiscie , stalam sie na wskros czerwona komunistka, bo jak inaczej? Do dzis zygam kapitalizmem. Ale gdzie byl wowczas Jugendamt? Nie dawal znakow zycia , az w koncu dal . Bo po kolejnej meczacej tulaczce po BRD w koncu podkuliam ogon i pokornie wrocilam do ojca dziecka . Ale on w tym czasie juz byl z inna i do tego na wczasach w Zakopanem . Pekla mi struna, bo mogl mi wyjawic zanim wrocilam . Wiec jak to bywa , na smutki kupilam wodki . Syn mial wtedy 4-5 lat . Upilam sie i zdemolowalam w szale mieszkanie . W tym wszystkie piekna zadymione szkla ze srebrnym szlaczkiem za duze pieniadze z Polski od matki . I nie tylko . Oczywiscie przyjechala Polizei . Ale bez konsekwencji . Za 2 dni przyszlo pismo . Tak, z Jugendamtu . Jakies 3 zdania , ze bedac matka malego dziecka to tak nie wypada z mojej strony . I bez echa . Tulaczke w poszukiwaniu szczescia podjelam na nowo , kolebalam sie od roboty do roboty. Czesto zostawialam syna samego . Kiedys zadzwonij zupelnie na przypadkowo wcisniety numer , ale akurat zdazylam wejsc poznym wieczorem do mieszkania gdy prowadzil rozpaczliwa rozmowe z jakas przypadkowa zatroskana juz o niego kobieta . Znowu dobrze sie skonczylo , Niemce wyjasnilam, ze juz jestem w domu . Pozniej zostawilam go znowu na dzien u znajomych bo pojechalam na rozmowe o prace . Ale to byla malusienka wies w Sauerlandzie , a znajomi – zloci ludzie , ale bezrobotni i popijacy ex-enerdowcy . A to juz „dobrzy’ sasiedzi zadzwonili po Jugendamt . Przyjechal . I odjechal . I nic , zupelnie nic . No owszem znajomi wspomnieli tylko , ze na zyczenie tegoz Jugendamtu powinnam sie tam stawic. Stawilam sie . I tez nic. krotka rozmowa i wyjasnie z mojej strony . Syn zaczal dorastac , ja dalej probowalam stawac na nogi . Robote mialam, odpowiedzialna , nie powiem , ale ten wschodnioeuropejski akcent …. Kazdy z emigrantow wie , ze bywa on poczatkowym ale i koncowym problemem. Ale jakos sie toczylo . Syn rosl i problemy z nim tez. Bo 500 metrow dalej za holenderska granica marycha w Coffeeshopie byla bez recepty i dowodu osobistego . Nie raz i nie da. No tak, do Jugendamtu znowu mnie wezwano . I akurat moj syn zaznajomij sie z chlopakiem dwie ulice dalej akurat z osrodka podleglego Jugendamtowi dla mlodocianych wzietych pod jego kuratele . Poszlam obejrzec sobie ten dom, bo nie sa te domy afiszowane , maja dawac uczucie normalnosci . Galy wyszly mi z oczodolow i dech zaparlo . Niewielka willa, idelanie utrzymana , pokoje jednoosobowe , piekna jadalnia , podzial obowiazkow , busik na wypady na wycieczki i zakupy , opieka przy zadaniach domowych . Spokoj , rodzinna atmosfera i sielanka . Nastepnego dnia ( ciagle bedac na granicy zalamania) polecialam do Jugendamtu : ” prosze, prosze , kochani ,wezcie mi syna i dajcie go do tego domu”! I tu kubel zimnej wody na leb ze strony Jugendamtu: ” Droga pani……. miejsca w tego typu domach sa przeznaczone dla dzieci bedace w naprawde ciezkim polozeniu . Pani sytuacja sie na to nie absolutnie „kwalifikuje” ” .

  …. wiem, oberwe, ale tak bylo …nie bylo lekko . To tyle o Jugendamcie z zycia wziete. Na temat Jugendamtu nie dam sobie powiedziec ani jednego zlego slowa .
  ( sorrki za osobista wylewnosc)

 224. Tekla said

  Wegrzy pracuja nad prawem ,zakazu wjazdu Sorosowi na Wegry..

 225. Yah said

  Ad 211

  Panie Gajowy, ja nie rzucam oskarżeń na Kościół, tylko na ludzi którzy:

  z premedytacja Kościół niszczą;
  nieświadomie w procesie niszczenia uczestniczą.

  Zbyt wiele dokumentów kościelnych prześledziłem, żeby mieć wątpliwości.

  Ponieważ bardzo szanuje pana wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do mojej osoby zamilknę, nie oceniając motywów moich rozmówców.

  Co do tematów polityczno historycznych do widać zasilanie hasbary zamieszczającej takie same teksty na portalach patriotcznych na zasadzie copy-past na zasadzie źli Prusacy (protestanci), źli Rosjanie (schizamtycy)m, źli austsriacy ( choć katolicy) – dobrzy polscy katolicy, ale tylko dlatego, że ich opiniotwórczy trzon to frankiści.

  Powtarzam nie atakuje Kościoła tylko ludzi, podszywający się po ludzi Kościoła.

  Podsumowując – gdy lud odchodzi od nauczania Boga, Bóg daje ziemie innym, którzy Mu sią podobają. I nie sa to islamiści, krotko zupełnie kto inny – Pan wie kto.

  Polski ktora znamy sprzed 5o lat nie ma i ….już ie będzie.

  Nie pisze bo jestem wrażliwy na ludzka głupotę, tępotę, brak myślenia przyczynowo skutkowego i upierania się przy błędnych aksjomatach.

 226. Yah said

  Ad 218

  Bani Barbaro, jak zwykle serdecznie dziękuje, jakże trafnie opisu jacy moje jestestwo komplement.

  Ja w przeciwieństwie do Pani jestem zachwycony Pani wpisami, pani przenikliwością, taktem i miłością bliźniego.

  Niech Bóg Pan za dobre słowo, skierowane do mnie , wynagrodzi.

  Pozdrawiam pania serdecznie życząc spokojnej nocy.

 227. andzia said

  re Boydar:
  Kwaszone ogórki mają bakterie zdrowego kwasu mlekowego, a surowe nie.

 228. Yah said

  „Powstrzymuję się jednak, aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie lub co ode mnie słyszy. 7by zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował – żebym się nie unosił pychą. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz [Pan] mi powiedział: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali”. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny. „

 229. Yah said

  Ad 227

  Jeszcze lepsze sa kiszone buraki – pokrojone łodygi buraków, korzenie z dodatkiem czosnku i jak kto woli kopru lub chrzanu. Przechowywuja się lepiej niż ogórki.

 230. andzia said

  re Gajowy 220
  To cieszę się, że nie jestem konkurencją w konsumpcji tych owoców morza. Życzę Panu jak najwięcej smacznych, surowych i świeżych ostryg w tym roku.

 231. revers said

  re222

  daj pani spokoj w kazdym landzie idzie ianczej, inaczej na wescie, ianczej na oscie, czy nawet w dzielnicy kazdego duzego miasta a na polonia-berlin zagladaja i pisza kobiety ktorym odebrano dziecko i przekazano ojcu bo zmienil akurat plec, sadownie i przez jungenamt.

  byla bez bronna i bezradna matka na niemiecki urzedowey mlot, z cyklu powiesci kafki „Proces” lub „Zamek”..

 232. Barbara Chojnacka said

  nie zalezy mi na spokojnej nocy ani na zdrowiu

  Czyżby?
  Admin

 233. Marucha said

  Re 225:
  W takim razie powinien Pan trochę wyraźniej podkreślić, iż nie chodzi o Kościół Chrystusowy, lecz o jego ludzi – z których zresztą wielu to przebierańcy i Piąta Kolumna.
  Takie zdanie, jak „Celem wydmuszki kk czyli KK jest władza nad ludźmi a nie ich zbawienie i pomoc w tymże zbawieniu.”, łatwo jest źle zrozumieć.

  Co sobą reprezentują niektórzy hierarchowie, nawet ci w Polsce, dobrze wiemy.

  Nie musi Pan zamilknąć. Nigdy nic takiego nie sugerowałem.

 234. Boydar said

  @ Pani Andzia

  Absolutnie tak, te bakterie są w istocie bezcenne. Jednak o tym że są, wiedziano zawsze, przynajmniej w czasach nowoczesnych. Mimo to, forowano sugestię, że surowe ogórki są, kolokwialnie mówiąc, bez sensu. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby w mediach jakakolwiek „tendencja” nie miała głębszej przyczyny. I ja sobie kiedyś za tą „przyczyną” właśnie głębiej poszedłem. I jak tak pogrzebałem, to znalazłem, że faktycznie zielone ogórki nie zawierają żadnych specjalnych substancji odżywczych ani witamin, przynajmniej w rozsądnych ilościach. Bo że mają np. węglowodany to oczywiste; te pałeczki Lactobacillus’a żreć coś przecież muszą, na samej wodzie to nawet wielbłąd długo nie pożyje. Okazało się mianowicie, że ogórek to zielona butelka z … krzemionką. O roli tejże dla organizmu można sobie poszukać w sieci. W każdym razie, jak dziewczyny robią sobie maseczki pod oczy z plasterków ogórka, to właśnie chodzi o krzemionkę, o nic innego. Bez krzemionki, w szerszym aspekcie, nie ma życia. Są za to wszelakie schorzenia i niedomagania. I o to tym squrwysynom chodziło. Teraz ostatnio jakby sobie odpuścili. Może liczą, że unia i kozojebcy nas załatwią szybciej niż niedobór kolagenu.

 235. Yah said

  Tam powinno być „wydmuszki KK czyli KRK” bo ja widzę różnice pomiędzy nie skażonych przez Zachód Kościołem Katolickim , a Kościołem Rzymsko Katolickim, podobnie jak pomidzy Cesarstwem Rzymskim, a Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego.

  Jestem zmęczony. Kto ujrzy Prawdę, to miał ją ujrzeć, kto nie ujrzy, na to widocznie nie zasługuje. Nie uważam, że zajda zmiany w dobrym kierunku. Masy są już pogańskie. Wielbią i wierzą człowiekowi a nie Bogu. Ażeby Bóg stanął w ich obronie, to muszą wierzyć w słowa Chrstystusa, a nie interpretatorów tych słów.

  Kto poświęci dobra doczesne i wygodne życie w imię jakieś „nieodczuwalnej” duszy.

  Widzę degrengoladę duszpasterzy – z osób, które piętnowały grzech i pomagały w walce w promotorów humanizmu, pomocy, miłości ( co by to nie miało oznaczać) do bliźniego, a nie Boga i osoby bagatelizujące słabości ludzkie prowadzące go grzechu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: