Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spokoju nie będzie

Posted by Marucha w dniu 2018-01-14 (Niedziela)

Sądziłem, że po rekonstrukcji rządu nastąpi uspokojenie, potrzebne do zmiany istniejących i obsadzenia nowych stanowisk. Tymczasem wczorajsze głosowanie w Sejmie nad projektami ustaw, dotyczących dzieci nienarodzonych, pokazało kolejną paskudną stronę obecnej sytuacji politycznej.

Okazało się, że wydawałoby się fundamentalna sprawa dla lewej i prawej strony sali sejmowej, jest tylko elementem politycznej rozgrywki.

Część posłów partii liberalno-lewicowych nie głosowała za projektem popieranym przez te partie nie dlatego, że się z nim nie zgadza, ale dlatego, żeby zamanifestować sprzeciw wobec kierownictwa partii.

Widać, że w partii „Nowoczesna” zmierza to do rozłamu, a w PO oznacza zwrot ku lewicy, co raczej rozłamem się nie skończy, ale organizacyjnym usunięciem, politycznym wypchnięciem i dobrowolnym odejściem kolejnych parlamentarzystów, członków partii i sympatyków.

Jeden z moich kolegów zadzwonił do mnie i powiedział, że to jest intryga Jarosława Kaczyńskiego w stylu Józefa Piłsudskiego, który w różnych partiach miał swoich stronników, którzy działali tak, żeby ich partie popierały działania politycznie korzystne dla niego.

Ja tego tak nie widzę. Sprawa prawnego zakresu obrony życia nienarodzonych jest dla Jarosława Kaczyńskiego niewygodna.

Do tej pory robił wszystko, by obowiązujące regulację w tej sprawie nie zmieniały się. Pewnie dlatego głosował za dalszym procedowaniem obu, wykluczających się projektów, licząc, że utkną na etapie wewnątrz sejmowych debat, sporów i procedur. I tak za dalszym procedowaniem głosowała cała „góra” PiS. Zapewne liczono, że opozycja z PO i „Nowoczesnej” karnie zagłosuje za swoim projektem, a głosy z PiS-u przeważą za dalszym procedowaniem obu projektów.

Jak to się mówi, Kaczyński chciał rubla zarobić i cnoty nie stracić. Nie udało się! Liberalno-lewicowy projekt odrzucono i pozostał tylko ten, dalej idący w ochronie życia nienarodzonych, a któremu do tej pory przeciwny był Kaczyński.

W tej sytuacji wszyscy mają problem i żadna z głównych partii bez dużego wewnętrznego konfliktu nie rozwiąże tego problemu. Na tym przykładzie widać, że chyba miałem rację, pisząc niedawno, że obecny rok będzie politycznie przełomowy. Wygląda na to, że nomen omen niejedna partia może się przełamać na części.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 7 to “Spokoju nie będzie”

 1. kama said

  https://bezdekretu.blogspot.com/2017/12/rekonstrukcja-czy-cyrograf-z-paacem.html#more

 2. m.s.said said

  ..ja tak z zapytaniem,co Pan Kaczynski jeszcze robi w rzadzie..? Nadal bawi sie przeszloscia ?Przeciez juz na tyle ile potrafil osmieszyl Polske’
  , swa egzystencja.

 3. VA said

 4. Re: 3 VA

  Uczciwy czlowiek odnalazl sens pracy dla naszej polskiej wspolnoty narodowej. No I super. Wiecej takich nam jest potrzebnych do odzyskania (od-zydowienia) Naszej Ojczyzny.

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Re: Artykul…

  Jak by sie pojawilo 3-5 milionow Polakow pod „kneSejmem” to WSZYSTKIE partie zostana polamane nie tylko na „czesci”, ale wywiezione na taczkach prosto do „Wronek”…za stalowe „firanki”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. VA said

  Kaczyński, Duda, Morawiecki – ŻYDOWSKI ZAMACH STANU W POLSCE!
  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/50-kacdudamor-zydowski-zamach-stanu

 7. Re: Polecam wypowiedz sprzed 4 lat n/t jak robia nas Polakow w „konia”…

  ========================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.