Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Likwidator chrześcijaństwa, papież Franciszek, jest oskarżany o jawny satanizm

Posted by Marucha w dniu 2018-01-15 (Poniedziałek)

Papież Franciszek, zwany też przez niektórych antypapieżem, z racji swoich czynów i niezaprzeczalnego faktu, że papież Benedykt XVI nadal żyje, pozostaje bardzo tajemniczą postacią. Pojawił się na nagle, jako nadzieja na odnowę kościoła, ale coraz wyraźniej widać, że będzie to raczej jego niszczyciel.

Na dodatek przeciwnicy Franciszka wynajdują kolejne dowody wskazujące na to, że jego bóstwem nie jest wcale Jezus Chrystus tylko Lucyfer.

Wszyscy chyba pamiętamy w jakich dziwnych okolicznościach doszło do wyboru Jorge Bergoglio na tron Piotrowy. Aktualny papież Benedykt XVI abdykował z niejasnych powodów i udał się na emeryturę. Wiele osób twierdzi do dzisiaj, że został on zmuszony do ustąpienia, ze względu na działające w Watykanie lobby masońskie.

Tak się składa, że obecny rzekomy papież, który przybrał imię Franciszek, od dawna jest członkiem jawnie masońskiego Rotary Club, a ostatnio jego starania na drodze do NWO docenili też masoni z Unii Europejskiej, którzy wręczyli papieżowi jawnie polityczną nagrodę Karola.


Papież w komitywie z łajdakiem SchulzemWszystko to jednak blednie w zestawieniu z oskarżeniami papieża Franciszka o satanizm, a takie pojawiają się od przynajmniej roku. Wszystko zaczęło się od dziwnej ceremonii, transmitowanej na cały świat, w której odprawiono rzekomo chrześcijański obrzęd zwieńczony jednak łacińską inwokacją do Lucyfera zamiast do Jezusa Chrystusa.

[To jest najprawdopodobniej nieporozumienie wynikające z marnej znajomości łaciny przez komentatorów.  „Lucifer” niekoniecznie oznacza „Lucyfera”. W kontekście inwokacji chodzi oczywiście o Gwiazdę Poranną – admin]

Ostatnią odsłoną satanistycznych wątków są obchody tak zwanych Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się jutro w naszym kraju. Logo imprezy tylko pozornie przypomina krzyż, a de facto jest symbol ankh znany jako „krzyż okultyzmu”. Jest to staroegipski piktogram symbolizujący wieczne życie. Na dodatek wyraźnie widać, że w logo jest wpisana cyfra 6, która jest uważana za szatańską. Co więcej monstrancja, która zostanie wykorzystana podczas mszy świętej celebrowanej przez papieża Franciszka, również ma kształt szóstki.

Wszystko to oznacza, że chrześcijaństwo w wykonaniu watykańskim, weszło w okres schyłkowy. Kościół Katolicki staje się na naszych oczach narzędziem do wprowadzenia Nowego Porządku Świata, co otwarcie wspiera sprawujący urząd papieża argentyński jezuita Bergoglio. Jednak czemu się dziwić skoro hierarchowie kościelni zaczęli jawnie promować satanizm ?

http://innemedium.pl
Artykuł z 2016 roku.

Komentarze 84 to “Likwidator chrześcijaństwa, papież Franciszek, jest oskarżany o jawny satanizm”

 1. Romank said

  https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/3001-did-vatican-attempt-to-influence-u-s-election-catholics-ask-trump-administration-to-investigate

 2. Izurus said

  Zabiegi Kleksów zawsze te same. Nasila się akcja antykatolicka. Kleksy wiedzą, że „Uderz w pasterza, to owce sie rozbiegną”. Robią z niebywałą wytrwałością. I tu chce się powiedzieć: „I ty mu wierzysz biedna dziewczyno”.

 3. Romank said

  I umia to doskonae robic..panie Doktorze.

 4. Romank said

  https://remnantnewspaper.com/web/index.php?option=com_k2&view=item&id=3654:vatican-secstate-amoris-laetitia-means-paradigm-shift-in-church

 5. m.s.said said

  ..wmawiane glupoty co do cyfry..z tego co pamietam..widac wyrazie w rysunku..rybe.. (znak rozpoznawczy pierwszych chrzescijan.. ktory Jezus gdyn nauczal,kreslil na piasu dla uczniow oraz tych ktorzy nadchodzili aby go posluchac. W znaku SDM jest dodatkowo,wyraznie zaznaczone „oko ryby”..”Guarda è ascolta…disse Gesù”..

 6. Kazek said

  Ten tekst to jednak takie pierdoły

 7. Kapsel said

  …. Wszystko zaczęło się od dziwnej ceremonii, transmitowanej na cały świat, w której odprawiono rzekomo chrześcijański obrzęd zwieńczony jednak łacińską inwokacją do Lucyfera zamiast do Jezusa Chrystusa…..

  To kolejny as z rękawa diabła samego w tej rozgrywce.Ukuty stereotyp na Benedykta XVI i zapodawany co głupszym przez kilka la w myśl nauki samego Goebbelsa …Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą…..Zaś ta dziwna ceremonia to Obrzęd Wielkanocny

  Flammas eius lucifer matutinus inveniat: Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum: Christus Filius tuus, qui regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit, et vivit et regnat in saecula saeculorum.

  Tłumaczenie….: Niech ta świeca płonie, gdy wzejdzie słońce nie znające zachodu: Jezus Chrystus, Twój Syn Zmartwychwstały, który oświeca ludzkość swoim światłem i z Tobą żyje i króluje na wieki wieków

  .https://www.youtube.com/watch?v=pqhqWJF78bE

  Tego nawet obszczać szkoda a cały ten portal…..niech sobie sam idzie tam, gdzie im tak spieszno !

 8. Izurus said

  A wystarczyło kliknać w tłumacza Google i sprawa staje się jasna

  Trochę wypada niedokladnie, ale o Szatanie tu ani słowa. I aż się ciśnie: „Ojcem waszym jest Szatan, król kłamstwa”. A które to są dzieci owego Szatana? Domyśl się kotku sam!

 9. Greg said

  Ja wiem, a Franek nie wie?, o dzieciach składanych w ofierze szatanowi! Także polskich dzieciach!!!
  Taki jest tępy ten lewak z piekła rodem?

 10. Antares said

  Nie powiedziałbym że artykuł to ściema jak sądzą co niektórzy przedmówcy. Przecież wiadomo że Franek spotyka się z różnymi „szacownymi światowymi postaciami”, podejmuje niejednoznaczne decyzje, a także wykonuje gesty wrogie chrześcijanstwu a jednocześnie przyjazne wobec muzułmanów i żydów. Podany przykład ceremonii nie zmienia faktu, że Franek jest delikatnie mówiąc papieżem mocno kontrowersyjnym co wielokrotnie było podkreślone na Gajówce.

  ——
  Oczywiście, że jest to b. zły papież.
  Artykuł, moim zdaniem, miał na celu podważenie zarzutów, jakie się stawia Franciszkowi.
  Admin

 11. Kapsel said

  Re 8

  To nie jest tłumaczenie z translatora , ja to mam od starego księdza który zna łacinę i od czasów jak w ten sposób atakowano Benedykta XVI . Z googla tłumacz całość wychodzi tak jak Pan Gajowy nadmienił

  Rano gwiazda spotyka się z płomieniem: że bardzo gwiazda, mówię, kto nie wie, ustawienie: Chrystusa, Syna Bożego, który wrócił z martwych i przelał swoją spokojną światło ludzkiego, i który żyje i króluje z Tobą na wieki wieków.

 12. Kapsel said

  ….Ja wiem, a Franek nie wie?, o dzieciach składanych w ofierze szatanowi! …

  ….. w Prokuraturze też już wiedzą ? czy od razu w psychiatryku ?

 13. Greg said

  Prokuratura opanowana przez żydów, oni o niczym nie wiedzą!
  Pasuje taka odpowiedź?

 14. Greg said

  Poza tym, nie Kapsel, a Peryskop!

 15. krzyś said

  I jak teraz ocenić Nam nie bedacych szefami glownymi agencji wywiadu globalistow czy jego dzialanosc jest antychrzescijanska czy te donosy w internecie i szum, temu przypadkiem nie maja sluzyc. Powiazania jego tego papieza mi obcego wew. sa niejasne w przeciwienstwie do jego stroju, ale to tylko poganska szata i religia znaczkow, ale przeciez po „Owocach mielismy ich poznawac” – to jest nasza religia, a nie nazwy i ubiory.

  ——-
  Jest OD CHOLERY innych, bardziej wiarygodnych materiałów na temat tego papieża.
  Admin

 16. jaja said

  Jaki to papiez jest z tego berdzacego ciemnty Bergoglio? Dla jakich to kregow on jest papiez? Dla prawdziwych katolikoiw to jest obraza takie twierdzenie! Widoczne sa jawne rogi i nadal on jest tytulowany jako papiez.

 17. Kapsel said

  …Ja wiem, a Franek nie wie?, o dzieciach składanych w ofierze szatanowi! Także polskich dzieciach!!!…
  ..Prokuratura opanowana przez żydów, oni o niczym nie wiedzą!..

  czyli że absolutnie nic pan nie zrobisz aby temu zapobiec,niech dalej mordują , tak ?

  § 2. Kto zabija człowieka:
  1) ze szczególnym okrucieństwem,
  2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  4) z użyciem materiałów wybuchowych,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  Radzę zmienić od razu lekarza bo zmiana tabletek na nic się nie zda.

  Pomyślałeś parchatku o tym ze to może przeczytać ktoś kto cię weźmie w obroty i ani piśniesz bo za ukrywanie takich ohydnych morderców też odpowiesz i to jak !

  Pomyślałeś o tym co na to Czytelnicy którzy tutaj zaglądają co pomyślą o Gajowym że nie reaguje na ukrywanie morderców ?

  Koniecznie zmień lekarza,dobrze radzę bo zmiana tabletek na nic się nie zda.

 18. Greg said

  Peryskop, popatrz się w lustro i jebnij się ręką w to, co widzisz!

  Fundacja im. Dobrego Pasterza….Wystarczy młocie?

 19. Kapsel said

  ….Fundacja im. Dobrego Pasterza….Wystarczy młocie?..

  Fundacja im. Dobrego Pasterza

  Fundacja Dobrego Pasterza jest Fundacją wszystkich ludzi którym na sercu leży dobro i pomoc niesione innym ludziom, zwłaszcza dzieciakom i młodzieży z domów dziecka, tzw. ulicy i tym wszystkim którzy znaleźli się przed tzw. ściana życiową. Pierwotnie założona w 2010 roku w Sądzie Rejestrowym w Katowicach, jednak swą publiczną działalność rozpoczęła w Niedzielę Dobrego Pasterza tj. 17 Kwietnia 2016 roku – do tego dnia działała -zajmując się dziecimi lecz nie składała żadnych deklaracji.

  No to bardzo dobrze, jest pan nie sam ale wielu ludzi , to pewnie i prawnika zaufanego macie.
  I co , nadal będziecie milczeć że się morduje dzieci ?

 20. Greg said

  Peryskop, TY IDIOTO!

  ——
  P. Kapsel to nie Peryskop. Wszystko na to wskazuje.
  Admin

 21. Jerzy said

  Bergoglio wygląda jakby był wiecznie naćpany. Człowiek z piekła rodem a nie papież.

 22. Kapsel said

  Ot mi obrońcy katolickiej Wiary , wiedzą o…..Ja wiem, a Franek nie wie?, o dzieciach składanych w ofierze szatanowi! Także polskich dzieciach!!!… ale palcem nie kiwną.

  Komu tak naprawdę służą.

 23. Greg said

  Kapsel Q….rwa, czy ty kiwnąłeś palcem? JA TAK!

 24. Boydar said

  Moim zdaniem rozpatrywanie pontyfikatu Francesca bez uwzględnienia Bożego Planu dla świata jest … nieporozumieniem.

  Tak, Francesco jest niezłym łobuzem („… oczywiście, że jest to b. zły papież …”). Tylko czy podejrzewamy Boga, ze nie przewidział takiego obrotu spraw ? Widocznie Bogu jest „to” do czegoś potrzebne. Zauważmy mianowicie, ze żadna z debilnych w większości wypowiedzi Franciszka nie była ubrana w papieska nieomylność, żadna nie została wypowiedziana ex cathedra. Dlaczego debilna ? Bo dla debili. Stoją te wypowiedzi w jawnej sprzeczności z Tradycją a wierni łykają to jak młode pelikany, i to podobno bardzo wykształceni ludzie. Mało tego, prawie cała ekipa biskupia, czyli w prostej linii następców apostołów, nie dość ze również pieje z zachwytu to namawia wiernych do udziału w tym chórze. I teraz popatrzmy, papież jest jeden, bo sam fakt że jest dwóch, tylko dolewa oliwy, a biskupów na świecie setki. I to oni a nie papież mają największy wpływ na zachowanie i poglądy owieczek. Dalej, nic z tego co wygaduje Franciszek, nie zostało wcześniej pominięte przez tych biskupów. Inaczej mówiąc, to co znajdujemy jako herezje w Jego wykonaniu, było już znacznie wcześniej wmawiane ludziom z różnych ambon, i w sumie przechodziło bez echa, jeden czy drugi katolicki ortodox sie zbulwersował i … nic. Można powiedzieć, że jak w ognisku soczewki czasu, w postawie i gadaniu Franciszka, skoncentrowało się wielowiekowe pier~dolenie całych rzesz odszczepieńców. Dopiero teraz poprzez Niego, można klarownie ujrzeć dokąd doszliśmy. Wóz albo przewóz, niebo nie jest z gumy, piekło jak najbardziej, ba, nawet jeszcze wciąż trwa proces wulkanizacji.

  I może o to Panu Bogu chodziło. Mam nadzieję.

 25. Kapsel said

  To dalej Greg Q…rwa , kiwaj ale takich prostackich bredni już nie pisz publicznie.

  Za swoje kiwanie sam odpowiem , tak jak każdy z nas.

 26. Kapsel said

  W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła, odwiedzając Stany Zjednoczone, wypowiedział ważkie słowa: „

  Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”.

  Przysięga Narodu Polskiego

 27. Jurek said

  Chrześcijaństwo padło w chwili, gdy syjon pod JP2 ( JonckimPiłatem2 ? ) wyrwał język ks, Jerzemu.

  Gorszący jestem, ale tu w Gajówce pisałem z 10 lat temu, że śrubki z krzyża już dawno odkręcone i przysłonięte tapetą ( jak w Seksmisji ) .
  Ale zjebke dostałem .

 28. Boydar said

  O, taki bieżący kardynał dba o nas ustawicznie

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/142006,kardynal-nycz-postuluje-dzien-islamu-w-polskim-kosciele

  Przecież to on zarządzi, albo któryś z jego kolesi, nie F1; klaszczemy ?

 29. Kapsel said

  Re 28

  Guzik by rządził gdyby nie PiSdzielce , które doprowadziły do rezygnacji abp. Stanisława Wielgusa. Zaczął Sakiewicz ale dołożyli się i inne ptryjoty a zakończył klaskaniem w Katedrze , sam ówczesny Prezydent.

 30. Boydar said

  Panie Kapslu … chciałby Pan może rekami abp. Wielgusa zrobić porządek ? A czemu nie swoimi ? Leniuszek z Pana …

 31. Premizlaus said

 32. Yah said

  „Skoro zaś to, co święty Sobór Trydencki o wyjaśnianiu Bożych pism zbawiennie postanowił dla poskromienia zuchwałych temperamentów, jest przewrotnie przedstawiane przez pewnych ludzi, my odmawiając tenże dekret, wyjaśniamy, że jego zamysłem jest, aby w sprawach wiary i moralności, należących do gmachu nauki chrześcijańskiej, za prawdziwy sens Pisma Świętego należy przyjmować taki, jaki utrzymywała i utrzymuję święta matka Kościół, do której należy osądzanie o prawdziwym sensie i o wyjaśnianiu świętych pism. Nikomu zatem nie wolno wyjaśniać Pisma Świętego przeciw temu sensowi, albo też przeciw jednomyślnej zgodzie ojców.”

  „Dei filius” Pius IX

  Spośród 1050 uprawnionych Ojców soboru, przybyło na zaproszenie Papieża
  764. Było to: 49 kardynałów, 10 patriarchów, 4 prymasów (wśród nich arcybi-skup Mieczysław Halka Ledóchowski), 105 arcybiskupów diecezjalnych (m.in. Franciszek Ksawery Wierzchlejski, arcybiskup lwowski obrz. łac. i Grzegorz Mi-chał Szymonowicz, arcybiskup lwowski obrz. orm.), 22 arcybiskupów in parti-bus, 424 biskupów diecezjalnych (wśród nich biskup tarnowski Józef Pukalski, biskup przemyski obrz. łac. Antoni Manastyrski i wikariusz apostolski krakowski biskup Antoni Gałecki), 98 biskupów in partibus, 6. opatów nullius, 18 opatów generalnych z mitrą, 27 generałów i przełożonych zakonnych, oraz prałat (ks. Kazimierz Sosnowski, administrator diecezji lubelskiej). Z Europy przybyło 541 Ojców (m.in. 276 z Włoch, 84 z Francji, 48 z Austro-Węgier, 41 z Hiszpanii, 35 z Anglii, 19 z Niemiec), 113 z Ameryki, 83 z Azji, 14 z Afryki oraz 13 z Australii i Oceanii.
  (…)
  Po dwóch miesiącach, gdy okazało się, że uzyskanie zgody wszystkich O
  jców jest niemożliwe, przyjęto wniosek o ostateczne zamknięcie dyskusji i prze
  prowadzenie wstępnego głosowania. Głosowanie to odbyło się 13 lipca 1870 r., na 85 kongregacji generalnej. Na 601 zebranych, za definicją nieomylności papie-skiej opowiedziało się 451 Ojców, 88 głosowało przeciw, a 62 dało placetiuxta modum(zgoda pod pewnymi warunkami) uznając, że ze względówpolitycznych lepiej odłożyć sprawę do następnego soboru. Za zgodąPapieża 17 lipca opuściło Rzym 55 oponentów, którzy nie chcieli głosować placet na sesji publicznej, a jednocześnie, aby nie głosować non placet w obecności Papieża i by nie szkodzić powadze Kościoła i soboru.

  Łódzkie Studia Teologiczne
  1998, 7
  KS.MICHAŁ GAJOWNIKBISKUPI POLSCY NA SOBORZE WATYKAŃSKIM I (1869–1870

  .http://cybra.lodz.pl/Content/8686/LST_1998_241do284.pdf

  (451/1050) x 100% = 45,1 %

  .http://www.mostholyfamilymonastery.com/JP2_Pictures_with_Jews/JPenteringsynagoguet.jpg

  .http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Pope+Benedict+XVI+Visits+Synagogue+Rome+WYt8WuvCiA6l.jpg

  .http://www.tabletmag.com/wp-content/files_mf/jesuits_jews_031913_620px72.jpg

  „Ani Hebrajczyk, ani heretyk nie może utożsamiać obrazu Bożego z anielskim. Heretyk w rzeczywistości jest też Hebrajczykiem, a nawet jeszcze gorzej, gdyż Hebrajczycy ukrzyżowali widoczne ciało, a heretycy przeciwstawiają się niewidzialnej Boskości, a dokładniej mówiąc – buntują się przeciw swojemu zbawieniu. Jednak, pierwsi udowodnili, że dokonali czynu niemożliwego i dlatego w obecnych czasach częściowo cierpią karę za swoją zuchwałość widząc swój naród rozproszony po całym świecie. Pełną karę poniosą na koniec, gdy odbędzie się sąd powszechny, tak i heretycy we właściwym czasie otrzymają zasłużoną karę.”

  Jan Chryzostom

 33. Kapsel said

  Re 30

  Jeśli nawet ,Panie Boydar , to Lenistwo jest na szarym końcu listy , gorzej z Pychą która nakazała tym wszystkim mienić się po nad swojego Pasterza , powołanego bądź co bądź przez Benedykta XVI. , a więc po nad nimi Obydwoma.

 34. Boydar said

  Ja sobie zażartowałem niegodnie, przepraszam; wie Pan jednak, ilu chu~ji ujawniło swoje obrzezane ku~tasy w wyniku takiego a nie innego biegu wydarzeń ? Okoliczność przyrody zupełnie nieosiągalna w innym układzie. Radość z tego dla nas żadna, ale wiedza jakże słuszna.

 35. Romank said

  Plany Boze zawsze sie wypelniaja..a mlyny Boze miela wolno….

  co do slowa lucifer….po lacinie z malej litery oznacza Gwiazde Poranna…Venus….
  Z duzej Lucifer..imie Aniola- jakie nosil zanim zbuntowal sie przeciwko Bogu…stajac Szatanem.
  W tym sensie uzywane jest slowo lucifer w odniesieniu do Swiecy Pashanej symbol Jezusa Zmartwychwstalego ….w obrzedzie Wielkiej Nocy:

  Flammas eius lucifer matutinus inveniat: ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum. Christus Filius tuus, qui, regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit, et vivit et regnat in saecula saeculorum.

  Inne lacinskie okreslenie Stella matutina… ale w specyficznym znaczeniu- tego uzywaja tylko Zakon Zlotego Switu…i Jezuici.

  Natomiast katolicy uzywaja tej nazwy w odniesieniu dfo Maryi Dziwicy..
  Hymn do Maryi Dziewicy brzmi:

  1. Stella matutina, Ave Maria!
  Laus tibi et vita,
  Nostra Domina!
  Refrain: Maria, Mater Dei
  Nos omnes adjuva!
  2. Rosa sine spina, Ave Maria!
  A Deo electa,
  Nostra Domina! — Refrain
  3. Perduc nos ad Christum, Ave Maria!
  Filium dilectum!
  Nostra Domina! — Refrain …etc.

 36. Pinxit said

  Lucifer – doslownie znaczy „niosacy swiatlo’;
  jako rzeczownik: gwiazda poranna.

  Pochodzi od slow:
  Lux, lucis – swiatlo
  Fero, tuli, latum, ferre- niesc, nosic

 37. Kapsel said

  To już potwierdzone: aborcjonistka otrzymała papieski order

  Ordynariusz archidiecezji utrechckiej, kardynał Willem Jacobus Eijk, w poniedziałkowym oświadczeniu potwierdził – chociaż nie wprost – fakt wręczenia holenderskiej aborcjonistce Lilianne Ploumen, Orderu Świętego Grzegorza, najwyższego odznaczenia papieskiego, nadawanego osobie świeckiej. O prawdziwości informacji dotyczącej skandalu zaświadczyło również kilka watykańskich źródeł indagowanych przez portal OnePeterFive.

  Komunikat opublikowany na oficjalnej stronie archidiecezji skupia się na informacji, że kardynał Eijk nie tylko nie był zaangażowany w przyznanie nagrody znanej promotorce aborcji i ruchów LGBT, ale nawet nie wiedział o tym, że order ma być jej wręczony. W oświadczeniu pada jednak stwierdzenie, że Ploumen odznaczenie otrzymała.

  Wyjaśnienie ma związek z faktem, że zgodnie ze zwyczajową procedurą, Order Świętego Grzegorza przyznawany jest na wniosek biskupów. Wszystko wskazuje więc, że albo tym razem decyzja o jego wręczeniu zapadła poza zwykłym trybem, albo też Ploumen zawdzięcza go innemu hierarsze.

  Podana w miniony piątek przez katolickie portale (m.in. profil Instytutu Lepanto) wiadomość przyjęta została w środowiskach katolickich z niedowierzaniem. Aż do dzisiaj nie doczekała się jednak oficjalnego dementi.

  Oto pełna treść komunikatu Arcybiskupa Utrechtu:

  Ogłoszenie w związku z wyróżnieniem byłej minister

  W odpowiedzi na wiele pytań z kraju i zagranicy, kardynał Eijk stwierdza, że ​​nie był zaangażowany w aplikowanie o papieskie wyróżnienie Komandora Zakonu Grzegorza Wielkiego, które otrzymała w ubiegłym roku była minister L. Ploumen. Kardynał Eijk nie był również świadomy faktu, że wnioskowano o tę nagrodę dla niej.”.

  nformację potwierdził również w poniedziałek portal, który o skandalicznej nominacji poinformował jako jeden z pierwszych: „Wiele źródeł dyplomatycznych wokół Watykanu potwierdziło teraz (…), że Ploumen została wyróżniona w zeszłym roku, gdy w czerwcu 2017 r. wzięła udział w oficjalnej wizycie króla Willema-Alexandra i królowej Máximy z Niderlandów w Watykanie” – czytamy na stronie OnePeterFive.

  Z kolei w rozmowie z holenderską rozgłośnią BRN Newsradio sama zainteresowana zasugerowała, że Watykan przyznał jej nagrodę jako osobisty dowód uznania, a nie jako wyróżnienie pro-forma, nadane całej delegacji. Że jest inaczej, próbują przekonywać następni informatorzy, na których powołuje się OnePeterFive. Czytamy tam: „Źródła podają, że dokonano rutynowej wymiany dekoracji między urzędnikami z Watykanu i delegacji holenderskiej, i że jedynym powodem, dla którego Ploumen otrzymała nagrodę, było to, że otrzymała ją jako członek tej grupy”.

  Portal informuje o pojawiających się wątpliwościach związanych z brakiem weryfikacji osób, którym przyznaje się odznaczenia. OPF pisze, iż Ploumen była osobą znaną w Watykanie już wcześniej, gdyż spotkała się z Franciszkiem w 2015 roku i rozmawiała z papieżem na temat zmian klimatycznych.

  Na łamach Crux John Allen Jr napisał w niedzielę odnosząc się do skandalu, że w odróżnieniu od poprzedników, papież Franciszek „jest w doskonałym stopniu świadomy tego, co dzieje się w jego Watykanie”. W tym kontekście portal OnePeterFive, który – jak na razie bezskutecznie – zwrócił się o wyjaśnienie kwestii przyznania orderu Ploumen, zarówno do Stolicy Apostolskiej, jak i władz holenderskich, tak skomentował całą sytuację: „Pod tak czujnym okiem papieża trudno jest lekceważyć nagrodzenie Ploumen i traktować je jako zwykłe niedopatrzenie. Skłania to niektórych watykańskich obserwatorów do zastanowienia się, czy jej odważne twierdzenia, że ​​nagroda jest potwierdzeniem jej pracy [na rzecz aborcji i innych „praw kobiet” – aut.], nie są po części prawdziwe. Podobnie, brak wyjaśnień ze strony Watykanu wzbudza podejrzenia co do teorii, że był to zwykły błąd”.

  W internecie krążą już petycje wzywające Stolicę Apostolską do odebrania zaszczytnego orderu tak niegodnej osobie. Jedną z nich uruchomił na Facebooku ksiądz Peter West i zebrał jak dotychczas kilkanaście tysięcy głosów poparcia.

  https://www.pch24.pl/to-juz-potwierdzone–aborcjonistka-otrzymala-papieski-order,57585,i.html

  ….kardynał Eijk stwierdza, że ​​nie był zaangażowany w aplikowanie o papieskie wyróżnienie Komandora Zakonu Grzegorza Wielkiego, które otrzymała w ubiegłym roku była minister L. Ploumen. Kardynał Eijk nie był również świadomy faktu, że wnioskowano o tę nagrodę dla niej.”…

  No to niech ksiądz kardynał jako prymas Holandii jak najszybciej to ustali i powie nam.. Kto konkretnie ???

  „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5,37)

  Papieżu Franciszku , wracaj do katolickiej mowy i nie dialoguj ze wszystkimi bo tak nauczał Jezus a nie trzymanie się tej Nauki rodzi opłakane skutki.

 38. krzyś said

  Plączecie się i sprzeczacie niepotrzebnie, a to z niezrozumienia sie wzajemnie. Kościół czlowieka i powiedzmy chrzescijanstwo, a kosciol jako instytucja to dwie rożne, rzeczy – jak firmą raz gdy dowodza jedni jest lepiej dla jednych, a jak drudzy jest lepiej dla drugich .

  Trzeba nie dac się zwieść i rozumieć o co chodzi, a wtedy papiez bedzie sobie mogl gadac dlugo i namietnie glupoty do kontroli umyslu, a ludzie go nie beda sluchac i czynic po swojemu. Problem Chrystusowego kosciola glownie polega na tym, ze jak brak bedzie firmy to wierzący stana sie ateistami tak jak uwazaja ze czlowiek bez pracy jest bezrobotny ( dzis w sumie prawie tak jest)

  Druga sprawa to taka ze ten kosciol/firma po przeszło 500lat ma swojego papieża jezuite ( przez ponad 500 lat byla przerwa- ta firma nie miala swojego realnego przywodcy) wiec naturalne ze bedzie reformatorem i niech sobie bedzie. To jest kosciol rzymsko-katolicki!

  Jest pismo, jest infrastruktura informatyczna – nikomu juz do niczego gadające głowy nie są potrzebne.. Znaczy są – tumanerii, a tej mozna hektary plonów zbierac.

  Tytuł jest taki – „likwidator chrzescijanstwa” – a to dorosli ludzie rozumu nie maja?? Informacje z grubsza są wiec obecnie to nie Rzym zniszczy chrzescijanstwo, a kazdy czlowiek z osobna zniszczy SAM religie opartą o słowo Boże, jezeli bedzie bezmyslny.

  ——
  Dobrze, że Pan nam z wyższością objaśnił to, co wiemy od dawna….
  Admin

 39. Yah said

  Nikomu zatem nie wolno wyjaśniać Pisma Świętego przeciw temu sensowi, albo też przeciw jednomyślnej zgodzie ojców.”
  „Dei filius” Pius IX

  „Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie,  zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz. „

  „Jeśliby zaś prawdziwie pokutujący dokonali życia w miłości jeszcze przed godnym zadośćuczynieniem czynami pokutnymi za popełnione grzechy i zaniedbania, dusze ich, jak to nam brat Jan [Parastron OFM] wyjaśnił, zostaną po śmierci oczyszczone karami czyśćcowymi, czyli ekspiacyjnymi. Do złagodzenia tego rodzaju kar dopomaga wstawiennictwo wiernych żyjących, a mianowicie ofiary Mszy św., modlitwy, jałmużny i inne akty pobożności, które zwykli ofiarować jedni wierni za innych wiernych, zgodnie z postanowieniami Kościoła. „

  tekst Klemensa IV z 1267 odczytany na II Soborze Lyoński w 1274

  JAN PARASTRON ???

  „Mądrość – skarb najcenniejszy

  8 Przeniosłem ją nad berła i trony
  i w porównaniu z nią za nic miałem bogactwa.
  9 Nie porównałem z nią drogich kamieni,
  bo wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku,
  a srebro przy niej ma wartość błota.
  10 Umiłowałem ją nad zdrowie i piękność
  i wolałem mieć ją aniżeli światło,
  bo nie zna snu blask od niej bijący.
  11 A przyszły mi wraz z nią wszystkie dobra
  i niezliczone bogactwa w jej ręku.
  12 Ucieszyłem się ze wszystkich, bo wiodła je Mądrość,
  a nie wiedziałem, że ona jest ich rodzicielką.
  13 Rzetelnie poznałem, bez zazdrości przekazuję
  i nie chowam dla siebie jej bogactwa.
  14 Jest bowiem dla ludzi skarbem nieprzebranym:
  ci, którzy go zdobyli, przyjaźń sobie Bożą zjednali,
  podtrzymani darami, co biorą początek z karności. „

  „Niewinny, ofiarowany na ołtarzu krzyża, wylał
  jak wiadomo – nie maleńką kroplę krwi, która przecieżna skutek zjednoczenia ze Słowem wystarczyłaby na odkupienie całego rodzaju ludzkiego, lecz wylał ją obficie niby jakiś strumień, tak że „od stopy nogi do szczytu głowy nie było w Nim czegoś zdrowego” (Iz 1,6).Jakżeżwielki więc skarbiec nabył przez to dlawalczącego Kościoła, dla którego tak wielkie,miłosierne wylanie krwi nie było daremne,próżne i zbyteczne! Dobry Ojciec chciał swymsynom dać skarb, aby w ten sposób zaistniał „dlaludzi skarb nieprzebrany, ci którzy go zdobyli,przyjaźń sobie Bożą zjednali” (Mdr 7, 14).

  267
  Ten właśnie skarb […] [Bóg] powierzył świętemuPiotrowi, klucznikowi nieba i jego następcom,swoim namiestnikom na ziemi, aby byłrozdawany wiernym dla zbawienia i aby prawdziwiepokutującym i spowiadającym sięmiłosierniego udzielano dla pobożnych i rozumnychprzyczyn, odpuszczając doczesną karęnależną za grzechy, bądź zupełnie, bądź częściowo, tak ogólnie, jak i w poszczególnychprzypadkach (według tego, co uznająza pożyteczne przed Bogiem).
  268
  Wiadomo, że dopowiększenia tego skarbca przyczyniają się zasługibłogosławionej Bogurodzicy i wszystkichwybranych, od pierwszego sprawiedliwegoaż do ostatniego. Nie należy wcaleobawiać się o wyczerpanie, czyli o zmniejszenietego skarbca tak ze względu na nieskończone (jak wyżej powiedziano) zasługi Chrystusa, jak też ze względu na to, że im większa liczba ludzi, czerpiąc z niego, skłania się ku sprawiedliwości, tym bardziej wzrasta zasób samych zasług.”

  Bulla Jubileuszowa Klemansa VI „Unigenitus Dei
  Filius” z 1343 r. po raz pierwszy przedstawiała naukę o skarbcu Kościoła jako podstawie odpustów.

 40. NyndrO said

  A tak przy glebie. Czymu znak szatana ta nieszczęsna ” szóstka”? Serio.

 41. Yah said

  No nie , tfurczość wspomnianych przeze mnie jest b. ambitna. 🙂

  „Aktualny papież Benedykt XVI abdykował z niejasnych powodów i udał się na emeryturę. Wiele osób twierdzi do dzisiaj, że został on zmuszony do ustąpienia, ze względu na działające w Watykanie lobby masońskie.

  Tak się składa, że obecny rzekomy papież, który przybrał imię Franciszek, od dawna jest członkiem jawnie masońskiego Rotary Club, a ostatnio jego starania na drodze do NWO docenili też masoni z Unii Europejskiej, którzy wręczyli papieżowi jawnie polityczną nagrodę Karola.”

  🙂 🙂 🙂

  .https://www.ebay.com/itm/ISRAEL-2009-ROTARY-CLUB-NAZARETH-WELCOMES-POPE-BENEDICT-XVI-CARD-/362167399084

 42. NyndrO said

  Ja przyznaje. że w diabła nie wierzę, choć nie do końca, ale to przypisywanie cyfrom/liczbom znacznie poza ich matematycznymi ( i pochodnymi) wartościami wali mi rodzajem socjotechniki/ debilizmem. Z tym, że padam- jestem poganinem nie wierzącym w znaczenie pozamatematyczne liczb. I uważam, że taki Aleister Crowley to Oprah Winfrey i diabeł, przy założeniu, że by istniał w ogóle nie zajmowałby się tym sukinsynem. Diabeł, gdyby istniał, utrzymywałby reżim Ninja. A nie tam jakieś cyfry…. 😉

 43. NyndrO said

  Jakie „istniał” . ISTNIEJE ( przy tym założeniu,nie ? ). Moja śpi, bo ma łapę złamaną. Na ketonalu. Nie. W sumie istnieje, ale jest łamalny.

 44. NyndrO said

  …tylko Mu się pewnie szybciej zrośnie. Ja twierdzę, że juz się zrosło, a ja przez 2 miechy będę musiał sprżątać. Bo gotować, to lubie. To On, Anna 666 będzie gotować. 😉

 45. Yah said

  „Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. ”

  Problem w tym, że współcześnie nikt Prawdy nie dostrzega. Ci którzy odwołują się do niej, odwołują się tylko do wcześniejszych kłamstw.

  Odwrócona piramida nie jest budowlą stabilną i prędzej czy później przygniecie tych, którzy wokół niej się gromadzą. Na razie na głowy lecą tylko drobne odłamki ….

  No nic, spadam, zaraz uaktywnia się baumanowscy prawodawcy i tłumacze 🙂

 46. Ad 24 Boydar

  Całkowicie podzielam pańską obserwację, że ” rozpatrywanie pontyfikatu Francesca bez uwzględnienia Bożego Planu dla świata jest … nieporozumieniem.”

  Godzina próby nastała już dosyć dawno temu (prawdopodobnie jeszcze przed „wyrzuceniem” lefebrystów z Kościoła przez papieża Wojtyłę), ale teraz – to już kwadrans próby, po którym przyjdzie minuta próby i … nastaną ciemności.
  Chyba, że zdecydujemy się porzucić diabelski „Kult Świętego Spokoju” i kropidłami wyrwanymi z rąk potulnych parafialnych poczciwców, zajętych łażeniem po kolędzie i zbieraniem kopert z „cołaskami”, zaczniemy walić po plecach ich purpurowych szefów, którzy wcześniej wybrali sobie obywatela F. na papieża i tchórzliwie go wspierają .

  Nie nawołuję do akcji przeciwko Kościołowi Katolickiemu, tylko do jego ratowania.

  Kto tego nie rozumie, niech się przyjrzy strategii tej upiornej parchato-masońskiej czapy na Kościele i owocem jej działałności. Zanim Kościół do reszty stanie się pośmiewiskiem światowego łajdactwa, a kościoły skorupami, w których swoje nauki głosić będą fałszywi prorocy, sami zdziwieni, że wokól nich zrobiło się pusto (jeśli nie liczyć głuchych bab w pierwszej ławce), musimy co najmniej krzyczeć „NON POSSUMUS!”.

  Jeśli będziemy milczeć, posoborowi papieże i „papieże” powyświęcają się co do jednego, a Arka ostatecznie przybierze postać kontenerowca z trupami. My zaś, wcześniej czy później, usłyszymy ” O, wy głupi i leniwego serca, gdzie byliście, kiedy to się działo?”

  Straszne jest pytanie, czy deklarując utratę zaufania do „aktualnego kierownictwa”, do reszty psujemy czy wyciągamy z bagna Kościół. Ale jeszcze straszniejsza wydaje się w tym momencie obojętność.

 47. krzyś said

  Panie Admin ja się nie uważam za osobę nadrzedną i wyższą, a to oznacza, że Pan uważa sam s, iebie i innych za niższych i to już nie jest mój problem. Grunt to nie pisać/mówić głupot , a ktoś i na Gajówce się znajdzie kto przeczyta i weźmie pod rozwagę.

  ——
  Panie Krzyś, ja dość nie lubię, gdy pojawia się tu ktoś nowy i zaczyna nas, kuρwa, pouczać na tematy, które wielokrotnie przerabialiśmy. I do tego uważa się za mądrzejszego.
  Admin

 48. krzyś said

  45 – Dobrze Pan piszę i w tej sprawie to tylko sie cieszyc jak ktoś Pana bedzie obrzucał błotem. Problem w duchowości wynika z faktu wyciagania przez zmysly ludzi na zewnatrz non stop, dzis robi sie wszystko przez pryzmat swiata materialnego i to odsuwa ludzi od siebie i sami się nienawidzimy.

  Jezeli nie ma duchowosci to po co prawda?? Prawda wymaga znajomosci cnót moralnych itp. a po co utrudniać sobie zyćko i tak pogmatwane na wlasne zyczenie. Zwierze nie interesuje sie prawda i kłamstwem bo o nim nie wie i o to się rozchodzi.

 49. krzyś said

  Panie Admin to niech Pan nie odbiera tego jak pouczenie bo nie o to mi chodzi i dostrzegam poziom uzytkowników tego forum.

 50. NyndrO said

  Panie Krzyś, z całym szacunkiem, ale Prawda nic nie wymaga. A „moralność” i jej „cnoty” , no to to już jest cymbalizm, jeśli oczywiście mówimy o Prawdzie, a nie o kotach. Niech się Pan nie gniewa. Ja wiem, że jak na weselu zacznie się „sto lat”, to się skończy na „jeszcze raz”.

 51. Boydar said

  Wymaga, duszy/świadomości. Ani istota ani nawet pojęcie prawdy nie istnieje dla zwierząt czy przyrody nie ożywionej.

 52. NyndrO said

  Prawda?! Zgłupiałeś na młodość? No niee no. Następny mój autorytet ocipiał. A jakby nie było życia na Ziemi, to prawda by nie istniała?!

 53. NyndrO said

  Ktoś może powiedzieć, że nie byłaby nazwana, ale to przecież nie jej wina. No Kuhfa!

 54. NyndrO said

  Piwrwszy eaz w życiu mam ochotę Pana kopnąć w potylicę z wyczuciem.

 55. Boydar said

  Tak, to znaczy właśnie NIE. NyndruŚ nie drąż tematu bo będziesz się musiał nawrócić na katolicyzm, i Cię Kobita z domu wygoni.

 56. NyndrO said

  Ale dzie. Ja nie jestem byddystą na psylocybinie. Ale daję spokój. Nie-raz mówiłem .Tu jest Gajówka.

 57. Boydar said

  A na czym … 🙂

 58. Boydar said

  Jak już Pan Nyndr0 ochłonie, niech skonstatuje, czy na pewnej małej planetce w gwiazdozbiorze Andromedy istnieje kłamstwo …

 59. NyndrO said

  Trawę walę. I stąd to niewierzenie w diabła. A Ania dzięki trawie gotuje wspaniałe obiady, bo cały czas próbuje.

 60. Boydar said

  odnośnie (35)

  Pragnę tylko zwrócić uwagę Szanownego Koleżeństwa, że kol. Kafel to On nie robi copy-paste, tylko napiernicza ręcznie w klawiaturę. Musieli się Go pozbyć, za dobry był.

 61. NyndrO said

  Moim zdaniem nie istnieje. Ale proszę Pana. Jesli głupku dyskutujemy, czy ona tam jesy, czy nie, to (jeśli Pan jest nawalony) ona (ta prawda) musi gdzieś istnieć. Panie Boydar, kupię Panu Septuaintę i Domino. Pan zacznie od Domino. (Zaczynam Pana gnoić….Pan myśli,że nie da rady?)

 62. NyndrO said

  spokojnie, lalalala

 63. Boydar said

  spokojnie … 🙂

  a dlaczego nie istnieje (zgadzam się z diagnozą) ?

 64. NyndrO said

  No jak można twierdzić, że Prawda nie istnieje przed zerwaniem jabłka. Pan Kierownik mnie rozumie i ja się Pana nie boję, choć jest mi tu na Gajówie bardzo dobrze, Jako poganinowi. Ale Prawda nie wymaga Pana Jezusa, czy tam jakiergo Buddy. To jest nieuchwytne.Możemy się starać o jej zrozumienie. Pnie Boydar. PRAWDA ma Pana w dupie. Oprócz Kotta wrrrrrrrrr

 65. Boydar said

  I tak, po turbulencjach, wracamy do (51) – „Wymaga, duszy/świadomości”

  Lejek 🙂

 66. krzyś said

  Nyndro – Pan ma problem podstawowy.. Nie potrafi Pan zdefiniować prawdy i odróżnić słowa od faktu tym czym ona jest! to o czym Pan pisze to jest wlasnie fałsz, ktory nie wymaga niczego choc w zasadzie i on wymaga umyslnego kłamstwa tj. perfidii.

  Jezeli do prawdy i fałszu potrzebny jest rozum/swiadomosc i duch/dusza to jak moralność jest pomyłką, skoro własnie ona jest tych wczesniejszych wynikiem??

  Pad admin mnie skrzyczał, że poczuam ludzi na gajówce co to wszystko wiedzą, a Pan nie rozumie podstawowych rzeczy i nie chodzi, ze nie szanuje innego poglądu, ale jest on błedny i w dodatku przez to jest Pan zacietrzewiony!

  Pana pogląd na P. Jezusa też jest jakiś inno-dziwny bo piszę Pan prawda nie wymaga Jezusa jako osoby cielesnej NIE, ale jako Chrytusa wymaga bo jest własnie duchowoscią/swiadomoscia i przez to prawdą moralną

 67. NyndrO said

  no to już powiem: „O Jeezuu”.

 68. NyndrO said

  No i wiadomo, że Kot Pana Boydara ma ksywę „Lejek”

 69. Boydar said

  Myślę, że Pan Jezus zapisał sobie w notesiku to (66); notatka posłuży w przyszłości jako okoliczność łagodząca 🙂

 70. Boydar said

  To jest kocinka, i ma na imię Kocinka, a nie żaden Lejek. Raz się tylko zsikała, z bólu i niemocy, kiedy jej pies tylną łapkę prawie odgryzł. Ale uratowaliśmy źwierzątko.

 71. krzyś said

  69 – Ja piszę przez niego wiec to ja powinienem byc mu wdzieczny „opatrznosci”

 72. NyndrO said

  Ja z Nim całkiem dobrrze żyę się mój przyjaciel Boydar, ale czasem dużo mnię wyśmiewa, niż kaotlików.

 73. Boydar said

  Katolicy bekną za zdradę, a Pan Nyndr0 za brak rozeznania; inny paragraf i nieporównywalny wagomiar kary.

 74. NyndrO said

  A Pan piehdsi, Kochanku, PRU,PRU.

 75. NyndrO said

  Dobra, Nie ma obowiyku żyć poincet lat, Ja się zresztą bawiłem cycami mojej opiekunki.

 76. Boydar said

  Siem okażem, nie przesondzam, i nie polecam.

 77. Joe said

  Katolicy bekna za zdrade…bo jezeli Papiez Benedykt byl albo jest w slabosci zdrowia…to ich obowiazkiem bylo pomagac,prowadzic i zaspokajac wszystkie wolania ludu o pomoc…a nie w grupie {prawdopodobnie masonskiej}…zdradzac i przywozic z Argentyny zamienna KUKLE…

 78. Boydar said

  Nie, za zdradę Chrystusa.

 79. Voodoosch said

  To wyszukiwanie satanistycznych symboli jest dosc smieszne. Jak bede chcial to przeloze imie Franciszek na cyfry i tak je pododaje i podziele, ze wyjdzie mi „Doopa Belzebuba”. Cyfre 6 mozna znalezc prawie wszedzie. To samo z pentagramem, kto wpadl na pomysl, ze to symbol satanistyczny??? Nawet w chrzescijanstwie pentagram oznacza piec ran Chrystusa. Ktos za duzo amerykanskich filmow oglada.
  Krzyz Ankh uzywaja tez Koptowie i wystepuje w Biblii.
  Nie wypowiadam sie do calego artykulu tylko do watku o symbolach.

  PS
  Co do Franciszka to sie zgadzam ze „zboczyl”. Jednak po nim lepiej nie bedzie. Apokaliptyczny antychryst (moim zdaniem) przyjdzie wlasnie z Watykanu.

 80. Greg said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kosciol-katolicki-sam-dazy-do-swojego-zniszczenia-papiez-franciszek-buduje-antykosciol

 81. Ilonka said

  # 79 Ze nie bedzie lepiej twierdzi tez pastor Chojecki i zaprasza na sesje biblijne.
  Ciekawe czy IPP zdobedzie miejsca w kne-sejmie.

 82. ojojoj said

  Co to znaczy „niosacy swiatlo”?

  Przynoszacy wiedze? Jezus mowil, ze Jest prawda. Ale wiedza musi sie opierac na prawdzie. Wiec kto jest kto? Czy z tego wynika ze Jezus i Lucyfer to ta sama osoba? Nie rozumiem tego. Wydaje mi sie, ze ktos chcial tutaj niezle namieszac. Moze sam diabel, nie wiem. Ale…

  W Starozytnym Rzymie, astrolodzy uzywali terminu Lucyfer ktory oznaczal planete Venus, ktora bylo widac na horyzoncie wschodnim zanim wstalo slonce. W tym sensie – Venus zapowiada (niesie za soba) Slonce (swiatlo).

  Lucyfer do bibli podobno zostal dodany (moze zle przetlumaczony) w pozniejszych wiekach. Prawdopodobnie przy tworzeniu Wulgaty, a wiec przetlumaczenia Pisma Swietego z greki na lacine.
  Jezeli to prawda, to po co? Nie wiem.

  Natomiast jest pewna ciekowastka z perskiej religi zw. Zoroastrianizm, ktora tez wyznawala jednego Boga jeszcze 2000 p.n.e. w ktorej sa pojecia takie jak mesianizm, niebo i pieklo, wolna wola, itd. A wiec nie tylko zydzi mieli religie monoteistyczna w tamtym okresie. Poza tym najstarsze zapiski zoroastrian pochodza z 600 r. p.n.e. Czego nie mozna powiedziec o religi zydowskiej. Czy ktos od kogos cos ukradl? Jak wiadomo, Persowie to zlodzieje, a zydzi to nieskazitelne swietoszki. (swoja droga, ciekawe dlaczego muzulmanie nie zniszczyli zabytkow Persji i wiedzy o zoroastrianizmie choc mieli na to 1500 lat, za to pejsy sie rwa zeby zrownac z ziemia Iran)

  Ale ja o innym. Jest taka opowiesc o Ormazdzie i Arymanie w Zoroarianizmie:
  Na początku były dwa duchy: Ormazd (Ahura Mazda) i Aryman (Angra Mainyu). Ormazd przebywał w górze, w nieskończonym blasku. Aryman w dole, w mroku nieprzeniknionym. Wszystko co dobre – mądrość, prawość, jasność, piękno – zawarte było w Ormazdzie, wszystko co złe w Arymanie. I tak było od nieskończoności.
  Aż wydarzyło się, że promień blasku przeniknął mrok i Aryman poznał, że nie jest sam, że jest jeszcze coś innego. Przyciągnięty blaskiem podążył w górę i chciał ową jasność pochwycić. Ormazd jednak przemądry rzucił w niego słowem modlitwy, które odebrało siły władcy ciemności, tak że spadł w przepaść i przebywał tam przez trzy tysiące lat.

  Prosze zwrocic uwage na „…chciał ową jasność pochwycić”.
  Czy chodzi tu o tego co „niesie swiatlo”, a wlasciwie „chcial ukrasc swiatlo” ale nie wyszlo?

  A moze to tylko zbieg okolicznosci, a Lucyfer w bibli, to poprostu blad tlumaczenia Versio Vulgata.

 83. Yah said

  Piszący komentarze powinni czytać już zamieszczone i nie pisać o czymś, czego prawdziwość została podważona . Rozumiem – brak instrukcji.

 84. VA said

  Chile „wita” anty-papieża Bergoglio

Sorry, the comment form is closed at this time.