Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Banderowski pisarz utrzymuje, ze Jezus był jasnowłosym Ukraińcem…

Posted by Marucha w dniu 2018-01-17 (Środa)

Rostysław Nowożeniec, ukraiński pisarz, działacz społeczny i polityk znany z promowania fantastycznych teorii na temat znaczenia Ukrainy i Ukraińców w historii ludzkości, za pośrednictwem internetu przesłał swoje bożonarodzeniowe i noworoczne pozdrowienia.

Powtórzył przy tym tezy, które wcześniej wysuwał, jakoby Ukraińcy stworzyli pierwszą cywilizację a Ukraińcem był sam… Jezus Chrystus.

– Jesteśmy w przededniu Bożego Narodzenia. W przededniu Narodzenia Jezusa Chrystusa – Ukraińca. Podkreślamy, że Jezus Chrystus był Ukraińcem. – mówił Nowożeniec powołując się na „badania naukowe”, które mają to potwierdzać.

Według Nowożeńca przodkowie Jezusa pochodzili z terytorium Ukrainy a na Ziemię Świętą trafili 1200 lat przed naszą erą. Jak mówi, plemiona, które wyszły z terenów starożytnej Ukrainy założyły w Palestynie Galileę.

Przypomnijmy, że wcześniej pisarz utrzymywał, ze nazwa Galilea pochodzi od Galicji (Halicji).

– On [Jezus – red.] był z Nazaretu, z Galilei, a w Galilei, jak wiadomo, żyli emigranci z Ukrainy. – uważa Nowożeniec.

O ukraińskim pochodzeniu Jezusa mają świadczyć także jego cechy antropologiczne.

– Matka Boska była niebieskooka… kolor jego włosów absolutnie nie należał do semickiego typu. Jezus Chrystus był wysoki (…), miał wzrost około 180 centymetrów, a Żydzi byli niziutcy, nie więcej niż 160 centymetrów. Miał blond włosy, miał prosty nos. Żydzi, jak wiadomo, mają nosy garbate. [Jezus] miał wygląd typowy dla Aryjczyków, dla Słowian. – twierdzi Nowożeniec.

Ukraiński pisarz utrzymuje także, że nawet język, którym posługiwał się Jezus, był ukraiński.

– On na krzyżu, a jak wiadomo podczas męczarni przypomina się zawsze rodzimy język (…), praktycznie mówił gwarą łemkowską. – powiedział.

– Powinniśmy o tym pamiętać, że Chrystus był pradawnym Ukraińcem, Ukraińcy powinni być dumni ze swojej historii, że jesteśmy najdawniejszym narodem, który dał światowi pierwszą cywilizację, pierwsze państwo, pierwsze koło, rolnictwo, pług. To wszystko osiągnięcia Ukraińców, którymi podzielili się ze światem. Dlatego, Ukraińcy, kolędujmy! Sława Ukrainie! – zakończył swoje świąteczne pozdrowienia Nowożeniec.

Źródło: kresy.pl
https://www.magnapolonia.org

Wszystko to należałoby do kategorii humoru znanej jako dowcipy o wariatach. Ale to wcale nie jest śmieszne. Widząc, jak rozwijają się stosunki Polski z Ukrainą, nie zdziwimy się, jeśli groteskowe pierdoły Nowożeńca staną się w Polsce obowiązkową narracją, za krytykowanie której można będzie bez sądu zostać bezterminowo wsadzonym do więzienia.
Admin

Komentarzy 46 to “Banderowski pisarz utrzymuje, ze Jezus był jasnowłosym Ukraińcem…”

 1. provincjal said

  A bandera był jasnowłosym pedałem !

 2. maasteer said

  Pierd.. li chłop, jak ostatnio ten z monitora polskiego…

  A za jakiś czas wspominanie zbrodni wołyńskiej będzie w Polin karalne, jako przejaw działalności agentury rosyjskiej.

 3. Wimar said

  Teorie Rostysława Nowożeńca to oczywiste bzdury wyssane z palca, ale co do fizjonomii Jezusa Chrystusa napisał prawdę w tym co cytuję poniżej :

  „– Matka Boska była niebieskooka… kolor jego włosów absolutnie nie należał do semickiego typu. Jezus Chrystus był wysoki (…), miał wzrost około 180 centymetrów, a Żydzi byli niziutcy, nie więcej niż 160 centymetrów. Miał blond włosy, miał prosty nos. Żydzi, jak wiadomo, mają nosy garbate.”

  Wg opisów włoskiej mistyczki Marii Valtorty, zawartych w jej 15 000 stronicowym dziele „Poemat Boga-Czlowieka” wyd. Vox Domini 2005 r. Pan Jezus był szczupły i wysoki. Włosy blond, o odcieniu lekko miedzianym. Nos prosty, regularne rysy twarzy. Oczy szafirowo niebieskie. Swoim wyglądem rzeczywiście odróżniał się od większości mieszkańców Galilei i Judei. Co ko koloru oczu i włosów był podobny do swojej Matki, która tak jak św. Józef również pochodziła z rodu Dawida.

 4. maasteer said

  „nie zdziwimy się, jeśli groteskowe pierdoły Nowożeńca staną się w Polsce obowiązkową narracją, za krytykowanie której można będzie bez sądu zostać bezterminowo wsadzonym do więzienia.” – to oczywiście wariant optymistyczny.

  Wariant pesymistyczny będzie oznaczał wyrok – poprzez przecięcie piłą na pół, z uprzednim wydłubaniem oczu ….

 5. Boydar said

  Wszystko co w dzisiejszych czasach jest zza Buga, jest popier~dolone, ja znaczy się też.
  Moje poglądy na temat poruszony w artykule są prawie identyczne, z tym że, zamiast starożytnych ukrów u mnie są Lachy. Nie wykluczam też, że starożytne Lachy gnieździły się kiedyś także tam, gdzie Nowożeniec umieszcza antenatów Stephana. No ale np. takim żydom statuty kaliskie też bardzo pasują a ponieważ ich nie było to je naprędce wymyśliły.

 6. Marek B said

  Kolega Nowożeniec nawiązuje do chrześcijańskiej mitologii funkcjonującej na Zachodzie. Ichni bóg miał być wysoki, mieć proste często blond włosy. Może i Ukrainiec? Cholera wie. W każdym razie Galilejczycy wówczas wyglądali inaczej:

  ——
  Czy Pan zwariował?
  Nie słyszał Pan o Całunie Turyńskim, na którym jest odciśnięta twarz Chrystusa?
  Co nam Pan wp***dala mordę jakiegoś jaskiniowca?
  Admin

 7. KOJAK said

  OD 6 ! MAREK B ! TA TWARZ TO KRETYNSTWO I TYLE ! TZW NAUKOWCY ! TWARZ Z CALUNU JEST TWARZA CHRYSTUSA I JESZCZE NIKOMU SIE TEGO NIE UDALO OBALIC ! O OSZUSTWIE Z WEGLEM NIE PISAC BO TO OGRANE I BEZNADZIEJNE !

 8. Kapsel said

  Co nam Pan wp***dala mordę jakiegoś jaskiniowca?
  Admin

  Ta morda jest wg. mnie na 99% , rodem z Focusa i gazety Fakt zapodana w tych pismach na same Święta Wielkanocne dwa lata temu , ja to pamiętam bo koledzy mi to pokazali.

  ——
  Mnie też tak się wydaje, bo już gdzieś ją widziałem. Oczywiście, takie „informacje” ukazują się z reguły w okolicach wielkich świąt kościelnych i są autorstwa tasiemców.
  Admin

 9. Korab said

  Ten Nowożeniec… Czy to nie on głosił,że największą w Egipcie piramidę wzniósł ukraiński pradawny hetman Mykoła Cheopsowycz? A ja myślałem, że to jakieś zaległe kity po Prima Aprilis…

 10. Wimar said

  Re 7 Kojak

  „TWARZ Z CALUNU JEST TWARZA CHRYSTUSA I JESZCZE NIKOMU SIE TEGO NIE UDALO OBALIC ! O OSZUSTWIE Z WEGLEM NIE PISAC BO TO OGRANE I BEZNADZIEJNE !”

  Ma Pan rację. Nie dość, że do badania wzięli fragment łatki pochodzącej z napraw po nadpaleniach to jeszcze użyli datowania radiowęglowego, które dr Kent Hovind podważa a raczej ośmiesza w swoim wykładzie. Proszę posłuchać co na ten temat mówi między 1.25.00 a 1.50.00 – 25 minut.
  .https://www.youtube.com/watch?v=MJJ2yPxT-Vo&t=2271s

 11. Romank said

  NO wlasnie panie Gajowy..calun turynski i Swieta Ikona Czestochowska…obydwie Nierukotworitelnyje!!!!! Czesochowska jak wiadomo malowana na stole sw, Rodziny przez Sw Lukasza..opiekuna Matki Jezusa…
  A swiety Pawel byl Sarmata…przepieknej urody….maly, grubu ..lysy….

 12. Wimar said

  Re 6 Marek B

  Pański błąd polega także na tym, że myli miejsce zamieszkania z pochodzeniem. Jezus od powrotu z Egiptu do czasu rozpoczęcia działalności ewangelizacyjnej mieszkał w galilejskim Nazarecie ale urodził się w Betlejem w Judei skąd pochodzili jego przodkowie z rodu Dawida-
  patrz: Łk 2; 2-5.

 13. Marucha said

  Re 11:
  Nie wyczuwam, co Pan chciał powiedzieć.

 14. Boydar said

  To ja Panu Gajowemu wytłumaczę; dla Pana Romana każda okazja jest dobra aby napluć na Sarmatów. On się po prostu czuje w obowiązku. A poza tym to o nic szczególnego nie chodziło.

  Zazdrość to straszna choroba 🙂

 15. Wimar said

  Re 11
  Panie Romanie. Nierukowotworiennyje to m.in. Całun Turyński, Chusta z Manopello oraz obraz Matki Bożej z Guadalupe.

  Św. Łukasz nie był opiekunem Matki Bożej. Do końca jej ziemskich dni opiekował sie Nia Św. Jan, któremu swa Matkę powierzył Pan Jezus z wysokości Krzyża.

  Nie rozumiem co Pan ma do Św. Pawła ?

 16. Wimar said

  Re 13
  Nie dość, że wstawia głupawe zdjęcia to jeszcze sugeruje że Pan Jezus był Galilejczykiem.

 17. Wimar said

  Re 16 🙂
  Sorry Admin. Myślałem ,ze ta uwaga jest do mnie 🙂
  Późna pora robi swoje. Good Night!

 18. NC said

  Rostysław Nowożeniec, hmm.
  Wygląda na jewreja.

 19. janetatanka said

  Panowie oburzyli sie na pana Marka B., a tym czasem wlasnie „taki Pan Jezus” jak z obrazka powieszony na krzyzu jest w nowej swiatyni w Fatimie w tzw glownym kosciele.
  No moze ma jeszcze bardziej krecone wlosy i jeszcze bardziej wydete szerokie usta.

 20. R cz said

  Nikt tak naprawde nie wie jak wygladal Jezus z Nazaretu. I mysle ze to dobrze. Kazdy z nas wybraza sobie Go inaczej ale w gruncie rzeczy
  jest dla nas wszystkich Nauczycielem. Calun to nie fotografia. Niech zyje i pozostanie w naszych sercach On,Chrystus.

 21. Pinxit said

  To nie tylko banderowski pisarz tak utrzymuje. Cala Ukraina wie, ze Pan Jezus urodzil sie na Ukrainie i ze pierwszym jezykiem na swiecie byl jezyk ukrainski.

  Bo Ukraincy bardzo dobrze wiedza co sie wydarzylo 2 tysiace lat temu, a nawet duzo wczesniej, ale nie maja pojecia – albo teraz udaja, ze nie wiedza- co sie wydarzylo w 2013 roku!
  Kowboje im wytlumaczyly, ze to Rosja im przygotowala majdan, przewrot, awantury w Donbasie i podstepnie podprowadzila Krym.
  Kowboje im rowniez wytlumaczyli, ze Ukraina to lacinska kultura europejska. Juz hufce Chmielnickiego o tym spiewaly.

  Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. –

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  A po angielsku:
  George Soros admits to funding the Ukraine crisis | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/02/george-soros-admits-to-funding-the-ukraine-crisis/

 22. www.wandaluzja.pl said

  Tak jak SAMSON okazał się DUŃCZYKIEM to Jezus mógł być na tej zasadzie Ukraińcem?
  Galilea powstała na podstawie konwencji Króla Dawida z HALICZEM i POZNANIEM, a podstawie której co roku pędzono ze stepów pontyjskich do Palestyny wielotysięczne tabuny koni ARABSKICH, a do Hajfy przypływały z Wenecji statki z wozami i rydwanami, które były robione w Wielkopolsce.

 23. Marucha said

  Re 19:
  Nowa „świątynia” w Fatimie to dzieło masonerii. Jeden z elementów wprowadzania zarówno brzydoty jak i satanizmu do architektury i sztuki chrześcijańskiej.
  Zobacz: https://marucha.wordpress.com/2014/10/05/sztuka-koscielna/

  Re 20:
  Wprawdzie fotografią Chrystusa nie dysponujemy, ale całkiem dobrze wiemy, jak wyglądał. Całun Turyński jednoznacznie określa zarówno kształt Jego głowy, jak i z grubsza rysy. Nie ma w nich ŻADNEGO podobieństwa do twarzy jaskiniowca, zapodanej nam w #6.
  Warto też zwrócić uwagę, że praktycznie wszystkie wizerunki Chrystusa, od dwu tysięcy lat, pokazują ten sam typ człowieka i ten sam kształt twarzy (nie licząc, oczywiście, satanistycznych wizerunków stworzonych przez antychrześcijańskich „badaczy” albo „artystów”).

 24. Jędrek said

  Re 20 i 23:
  Wierze że jednak dysponujemy zdjęciem Pana Jezusa.
  I właśnie dlatego bez kropki
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=356&podgrupa=612&doc=559

 25. Jerzy said

  To nie jest zabawne. Za chwilę banderowscy historycy stwierdzą, ze Bolesław Chrobry czy Zygmunt III Waza to byli Ukraińcy, a kto temu zaprzeczy ten podzieli los Mateusza Piskorskiego.

 26. trybeus said

  Ukraina to stan umysłu…

 27. Dictum said

  Funkcjonują też takie opracowania „naukowe” stwierdzające, że najstarszej cywilizacji, organizacji świata, osiągnięciom w każdej dziedzinie i w ogóle wysokiej kulturze początek dali Białorusini. Potem się coś się najwyraźniej obsunęło i zrobiło się, że jest, jak jest.
  Biedni ludzie!

 28. Wimar said

  Re 19, 23
  Nowa świątynia w San Giovanii Rotondo także nosi znamiona „twórczej” pracy architekta masona.
  .http://www.chiesaviva.com/381%20mensile%20pol.pdf

 29. revers said

  ad25

  „Cel jest i to bardzo wyraźny i jasny: wypowiedzenie wojny Rosji w sferze symbolicznej, prowokowanie jej władz, wykopywanie przepaści, głębokich podziałów pomiędzy narodem polskim a narodem rosyjskim”.

  a takze na tle religijnym, bo wychodzi an to ze prawoslawie Kijowskie bylo pierwsze po Bogu.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201801177129571-Mateusz-Piskorski-list-wezienie/

  … lub ocenzurowane listy prze prokurature do zony Piskorskiego.

 30. Barbara Chojnacka said

 31. Jerzy said

  Re. 29

  Bardzo dziękuję! Obowiązkowa lektura dla każdego Polaka.

  „Polska nie jest już krajem dla normalnych ludzi. Czasami myślę, że tu powinna stać się jakaś katastrofa, żeby ludzie obudzili się z paraliżu głupoty.”

  Ważne i mądre słowa Mateusza Piskorskiego z listu do żony:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201801177129571-Mateusz-Piskorski-list-wezienie/

 32. Kar said

  ..probka z tv gudlajskiej..

 33. Re: Artykul…
  A moze Pan Jezus wygladal tak:

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. prawo said

  @33
  Dowcipniś z ciebie Jasiu. Ale nie baw się tak, proszę. Tu masz link do prawdziwego (jedynego) zdjęcia Pana Jezusa:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/11/06/film-o-bracie-elia-ktoremu-jezus-ukazal-swa-twarz/

 35. relax w PL said

 36. grzech said

  Jezus urodził się w rodzinie górników spod Katowic. Zamienił wodę w wodzionkę i na wieczerzy w kopalni dzielił się kluskami śląskimi. Jego płomienne kazania na Górze Ślęży zachęciły Ślężan – plemię wybrane do zasiedlenia całej krainy i założenia Wrocławia. Zmarł nie na krzyżu ale przywiązany do pęcherza na rynku tego miasta, ale zmartwychwstał bo Ślązacy to twarde plemię.
  Jezus był Ślązakiem! 😀

  ——-
  Żarty mają swoje granice. Pan je przekroczył.
  Admin

 37. Stanisław said

  ad 11, Panie Romank, należało napisać „nierukotwornyj” czyli cudowny „, „nie trudem rąk ciosany”
  jak mówi Puszkin w wierszu „Pamiatnik”. Ucz, ucz się rosyjskiego!

 38. Moher49 said

  O tak, tak Kopernik też był Ukraińcem, Kraków to ukraińskie miasto. Najgorsze jest to, że sami w to wierzą i tak uczą swoje dzieci.

 39. de said

  po polsku ale myśleć po żydowsku, żeby to zrozumieć,.

 40. Boydar said

  I po to mi te 15% Pan Bóg przydał … 🙂

 41. NICK said

  Myślałem, że 100.

 42. Boydar said

  wrrrrrrrrrrrrrrrrrr …

 43. NICK said

  Cicho… .

 44. WI42 said

  Może coś w tym jest – poniżej link do doskonałego trollingu Igora Berkuta (Reżyser filmu „Brat”) na temat Ukraińców jako „zdziczałych żydów-chazarów”. Wszystko w bardzo poważnej konwencji. Jest to jedno z jego wystąpień na temat budowy na terenie Ukrainy „Niebieskiej Jeruzalimy”. Niestety, żeby odczuć cały sarkazm przedstawienia trzeba dobrze znać j. rosyjski. Film rozpoczyna się od wyprawy w góry Tian Szan, gdzie Chazarzy „zbudowali” największy „tryzób” w Galaktyce.
  https://politikus.ru/video/103651-informacionnaya-voyna-o-sobytiyah-v-novogodnie-prazdniki.html
  Гарри Бер-Кут. Украинцы – одичалые евреи

 45. WI42 said

  Ad. 44 WI-42
  Przepraszam – wkleiłem nie ten link. Powinien być

  Гарри Бер-Кут. Украинцы – одичалые евреи
  https://politikus.ru/video/103771-garri-ber-kut-ukraincy-odichalye-evrei.html
  Politikus.ru

 46. […] Więcej […]

Sorry, the comment form is closed at this time.