Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (4 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-01-17 (Środa)

Zastanawiamy się nad przyczyną ostrożnego wycofywania się Komisji Europejskiej z karczemnej awantury, jaką urządziła Polsce. Czy nowy rząd dokonał jakiegoś „kompromisu” z euroszumowinami? Czy też Niemcy doszły do wniosku, że same mogą na tym stracić? Przyszłość niedługo to wyjaśni.

A poniżej wpisujmy wolne uwagi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/01/13/wolne-tematy-3-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/01/23/wolne-tematy-5-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 253 do “Wolne tematy (4 – 2018)”

 1. Boydar said

  Głodny się jakiś zrobiłem; nie wiem co tam Pan Gajowy dla odmiany zapodał ale zamykając na wszelki wypadek oczy (nigdy się nie zastanawiaj kogo kochasz i co jesz – przysłowie chińskie) i tak bym wciamkał.

 2. Boydar said

  Skoro jesteśmy przy tematach kulinarno warzywnych to jeszcze raz o roli Ogórków, tym razem pci żeńskiej

  https://wiadomosci.wp.pl/syn-generala-ss-grozi-magdalenie-ogorek-jutro-zablokuje-jej-ksiazke-w-sadzie-6210368580753025a

 3. Marucha said

  Re 1:
  To są białoruskie draniki. Placki ziemniaczane z mięsnym farszem, Mogłyby być równie dobrze polskie.

 4. Boydar said

  Farsz to zazwyczaj nadzienie; na zdjęciu placuszki leżą sobie a siakieś mięsko sobie, sosem polane zresztą. Stąd moja wstępna niepewność.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Sposobów przyrządzania draników jest chyba więcej, niż jestem w stanie ogarnąć 🙂

 6. PISKORZ said

  re 2 Zacząć trzeba od pytania…Panie Waechter, co pan robił w Krakowie w latach wojny..? A może ma polska krew na rękach..? To ważniejsze od tego, co ukradł..PS H. Frank też zrobił z siebie idiotę, pisząc w swoim dzienniku w 45..” Przy pięknej mroźnej pogodzie opuszczamy /sic!!!/ Kraków i udajemy się dalej na zachód..HA Ha…Rosjanie byli tuż tuż..a on opuszczał Kraków…/naturalnie „prastare niemieckie miasto”, ha ha .

 7. Boydar said

  Przed ostatnią wigilią pierwszy raz w życiu samodzielnie przygotowywałem śledzie, to znaczy pod względem ostatecznego smaku i zaaranżowania. Nie wchodząc w szczegóły, doszedłem w święta do wniosku (potwierdzonego przez domowników), że co by z nimi nie zrobił to i tak będą i tak pyszne.

 8. Siekiera_Motyka said

  Wesoło w Szwedzi

 9. Janek ze wsi said

  W europejsatym burdelu Zachodu, zastanawiające jest stwierdzenie „goście pani Merkel”. Achtung: GOŚCIE(!) – a tacy jak wiadomo nie są na stałe, tylko przyjęci chwilowo z jakichś względów i można ich wyficken/bumsenować, kiedy się stają uciążliwi dla gospodarza. Ciekawe, nie? 🙂

 10. www.wandaluzja.pl said

  https://ksiazki.wp.pl/zolnierze-wykleci-nieskazitelni-bohaterowie-czy-horda-zdegenerowanych-kryminalistow-6209993757583489a//
  ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. NIESKAZITELNI BOHATEROWIE CZY HORDA ZDEGENEROWANYCH KRYMINALISTÓW?

  Zdięcie: https://v.wpimg.pl/Mzc2MjgzJBNMfWJcU041TlEFYg5JDT0TDlVjGgtVf0tQAnhdXk17Tk4DfF1fSnxDVQN8RR0DKhcWXDlHFAAoFAdIJA8LGz8ATVg9DQ==//
  Zdjęcie jest podpisane: „Na fotografii zaznaczony jest major kawalerii Wojska Polskiego i Armii Krajowej, dowódca 5 Wileńskiej Brygady AK – Zygmunt Szendzielarz ”Łupaszka”. Za udział w podziemiu antykomunistycznym skazany na osiemnastokrotną karę śmierci. Pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika.

  Żołnierze mają CZERWONE opaski, ale nie wyglądają na czerwonoarmistów. Raczej na Jugosłowian z wojny ukraińskiej 1946-7 ??? Najważniejszy jest ten mały w środku – jakby siedział na stołku? który na Titę nie wygląda.

 11. witek said

  tacy oni bohaterowie jak ich dzisiejsi apologeci:)

  „Arkadiusz Karbowiak, wcześniej dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych, w swoim artykule nt. Birczy nazywa bojówkarzy UPA „partyzantami” i twierdzi, że jej obrońcy dopuścili się zbrodni na upowcach. Jego tezy krytycznie komentują dr hab. Andrzej Zapałowski i Mirosław Majkowski. Ich zdaniem powielają one twierdzenia ukraińskich nacjonalistów, nie mają nic wspólnego z faktami, a służą jedynie zdezawuowaniu obrońców Birczy.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/mord-zolnierzy-lwp-upa-eksperci-krytycznie-o-tezach-karbowiaka/

  Wczesniej Karbowi(u)ak
  Był vice prezydentem miasta Opola…

 12. Sowa said

  Badania ekonomistów oparte na danych z lat 2002 – 2015 pokazują bowiem, że wzrost gospodarczy całych krajów nie przekładał się wcale równomiernie na wzrost dochodów ich mieszkańców.

  Przeciętny dochód obywateli był mierzony tzw. medianą, która jest tu lepsza od średniej, bo odrzuca skrajności – zarówno wartości nietypowo wielkie, jak i te krańcowo małe. Otóż ten przeciętny dochód praktycznie we wszystkich krajach świata wzrastał wyraźnie wolniej, niż produkt krajowy brutto! Odpowiedni przelicznik wynosił – przykładowo dla RFN – 0,691. Oznacza to, że przeciętny Niemiec odczuwa w swojej kieszeni zaledwie 69% wzrostu gospodarczego swojego kraju! Nieco lepiej było we Francji, gdzie przelicznik ów wynosił 0,831, ale rażąco źle na przykład w Holandii, gdzie przelicznik wynosił minus 0,631. Oznacza to, że Holendrzy biednieją, chociaż ich kraj się bogaci… A takich krajów z ujemnym przelicznikiem jest więcej!

  Natomiast zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja dla najwyższego decyla, czyli dla 10% najbogatszych obywateli. W większości krajów obserwuje się, że dochody ludzi z tej grupy rosły szybciej niż wzrost gospodarczy całego kraju. Na przykład, w RFN odpowiedni przelicznik wynosił 2,148 – czyli najbogatsi Niemcy bogacą się ponad dwa razy szybciej niż ich kraj! Odpowiedni przelicznik dla Francji wynosiły 1,365, a dla Holandii 1,466.

  Bogaci stają się coraz bogatsi, a biedni – coraz biedniejsi!

  http://www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/czy-powinnismy-nasz-swiat-urzadzic-inaczej-felieton/

 13. revers said

  Kto wyzwolil Warszawe w styczniu 1945 roku?

  https://pl.sputniknews.com/polska/201801177132490-Sptunik-wyzwolenie-Warszawy/

  Czy nowa okupacja to zbedna narracja.

 14. Dictum said

 15. www.wandaluzja.pl said

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/posadzka-skrywa%c5%82a-pami%c4%85tki-z-x-wieku-wkr%c3%b3tce-otwarcie-galerii-palowej-co-tam-znajdziemy-zdj%c4%99cia/ar-AAuKYQx?ocid=spartandhp//

  POSADZKA SKRYWAŁA PAMIĄTKI Z X WIEKU! WKRÓTCE OTWARCIE GALERII PALOWEJ. CO TAM ZNAJDZIEMY?
  Cytuję:
  Każdy z odwiedzających będzie mógł dotknąć niemalże wszystkich elementów stanowiących 700-letnią historię Gdańska – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor MHMG.
  MHMG to Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, gdzie serwują JUŻ NIE FEKALIA PRUSKIE, ALE HITLEROWSKIE – ojca Pani Kanclerz Angeli Merkel z zamrożonej spermy z odbytnicy Francoisa Mitterranda (Moskwa, Ost-Berlin, Praga).
  Biologiczną matką Pani Kanclerz była młodsza siostra Ewy Braun, która pracowała w gdańskim NEPTUNIE, gdzie była rezydencja Boskiego Adolfa, z której korzystali jego kompani, wśród których bywał – jak wszystko na to wskazuje – nałożnik Hitlera Bronisław Geremek, który jako dystrybutor Satelitarnej Detekcji Złota poróżnił się z Panią Kanclerz i został PRZEZ NIĄ zamordowany.
  Kilka lat temu byłem w Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim, gdzie mi mówiono, że gdy wymieniano pale fundamentowe spichrza Daleka Droga to zbiegli się Rzeźbiarze, ale były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele tysięcy lat. Na UGd uznano je jako PRZEDKRZYŻACKIE, ale UJ odatował je jako ŻELBETOWE na lata 2100-2300 pne.
  Mam nadzieję, że Bydle Hitlerowskie Waldemar Ossowski skieruje sprawę do sądu.

 16. Listwa said

  poprzednie @ 213 Yah

  Jeszcze nie udało się schizmatykowi Yahowi, pomino usilnych starań, wykazać, że w swym komentarzu @ 88 podał prawdę, a już podsuwa kolejną fałszywkę, aby podkopywać autorytet autentycznego Kościoła.

  Kościół bp. Pelczara i Kościół Bractwa Piusa X, to ten sam Kościół katolicki.

  Bp Pelczar nie napisał „zbywam takiego człowieka tylko , że to dla niego podły schizmatyk” – to wydumał sobie Yah.

  Przytoczone zdanie „są Joanici, którzy Joanna Kronsztanckiego († stycz. 1909) czczą jako świętego cudotwórcę, a nawet jako Chrystusa i odbierają rzekomo objawienia od Boga ”

  -Yah zaczerpnął z tego fragmentu tekstu bp. Pelczara:

  „Co do karności i życia religijnego, prawosławie rosyjskie rozpada się na mnóstwo sekt, tym niebezpieczniejszych, że po większej części ukrytych (4). Są tam np. Raskolnicy, albo Staroobrzędowcy, inaczej Starowiercy, odrzucający księgi liturgiczne poprawione przez patriarchę Nikona, i wprowadzone przez niego obrzędy, z odłamem Popowców, uznających hierarchię i Sakramenta, i Bezpopowców odrzucających widome kapłaństwo, a dzielących się na mniejsze sekty Pomorców, Filipowców, Ewanielistów, Spasowczyków, i Teodozjan; – są dalej Przechrzczeńcy, którzy chrzest, otrzymany w wieku niemowlęcym, uważają za nieważny, i powtarzają w wieku dojrzałym; – są Morelszyki, którzy przez spalenie się w ogniu chrzest przyjmują; – są Skopcowie, którzy się sami robią eunuchami; – są Chrystowczycy inaczej Chłysty, czyli biczowniczy, którzy podczas swoich schadzek biczują się aż do krwi i wierzą w wielokrotne wcielanie się Chrystusa; – są Mołokanie którzy nie mają kapłanów, ni Sakramentów, ni obrzędów, ni obrazów; – są podobni do nich Sztundyści, którzy w ślad za protestantami na swoich „kółkach ewanielicznych” bez kapłanów czytają Pismo św. i przyznają się nadto do komunizmu (5); – są Duchoborcy i Weriginowcy, z kierunkiem również protestanckim i komunistycznym; – są bracia desnyje, którzy wyznają politeizm i antropomorfizm, – są Jehowici i Sobotnicy, którzy odrzucają wiarę w Chrystusa Pana i oczekują z żydami mesjasza; – są Joanici, którzy Joanna Kronstanckiego († stycz. 1909) czczą jako świętego cudotwórcę, a nawet jako Chrystusa i odbierają rzekomo objawienia od Boga itd”

  Każdy może ocenić, czy bp. Pelczar zajmował się Janem Kronstanckim i jego zbywaniem, czy zajmował się tematem podziału w prawosławiu, tu akurat rosyjskim, na liczne grupy z własnymi przekonaniami.

  Całość tekstu bp. Pelczara dostępny tutaj:
  http://www.ultramontes.pl/Odszczepienstwo_wschodnie.htm

  Swoją drogą, poglądy i przekonania Joannitów są wątpliwe, też co do Jana Kronstanckiego, i trudno uznać tych, którzy je negują za osoby opętane lub obwiniać je za „zaskakują dziwna lekkością oskarżania i obmawiania innych.”

  „I co go za to spotkało ? Kogo był sługą ?”

  – co go spotkało? Nie sposób uznać wybudowania świątyni w Rzeszowie długo po śmierci bp. Pelczara za karę za to, co głosił i robił, a krwawą rzeź duchowieństwa cerkiewnego w czasie rewolucji i później wraz ze zdemolowaniem bardzo wielu Cerkwi z całą ich zawartością uznać za nagrodę.

  Bp. Pelczar zostawił po sobie bardzo wiele tekstów, tu niektóre:
  http://www.tedeum.pl/wydawnictwo/Wydawnictwo-Sw-Jozefa-Sebastiana-Pelczara

  włącznie z : Masoneria. Jej początki, organizacja, ceremoniał, zasady i działanie (1905)
  Po samych tytułach widać komu i czemu służył, treść książek rozwiewają wszelkie wątpliwości.

  Yah nie ma prawa pisać pod szyldem katolickim, ponieważ jego teksty nie są katolickie, a on sam jest przeciwnikiem Kościoła katolickiego. Chrystus nie powiedział „poznajcie fałsz” lub „fałsz was wyzwoli”.

 17. Yah said

  Ad 16

  Tak jak obiecałem Gospodarzowi nie komentuję, a powyższe nawet nie czytam z powodów, które w innych postach opisałem.

  Oczywiście życzę temu Panu wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów na niwie badań naukowych.

  Jakie będą owoce, przekona się ten Pan owoce zrywając i zjadając.

  Nic mi do tego – nie moje to drzewo.

 18. Listwa said

  @ 17 Yah

  Również życzę Panu wszystkiego najlepszego, oby Pan zaczął rozpoznawać te sprawy w rygorze logiki i nauki, a nie tylko powiewu odczuć.
  Wielu przede mną te, a nie inne owoce zjadło i wyszli na tym dobrze, choćby Padre Pio, czy Maksymilian Kolbe i bardzo wielu innych. Jestem spokojny. Innego drzewa życia nie ma.

 19. Listwa said

  @ 17 Yah
  PS
  I proszę, aby Pan łaskawie nie „wyskakiwał” z niczym do dr. ZP z KUL, bo sie pan ośmieszy. Uwierzył Pan w bzdurę.

 20. Dictum said

  Bp Markowski: Dzień Judaizmu jest potrzebny katolikom

  Aktualizacja: 2017-12-19 11:15 am

  – Kościół katolicki musi być otwarty na inne religie. Dzień Judaizmu jest potrzebny katolikom, ponieważ żyjemy w świecie wielu stereotypów, które wynikają z niewiedzy – zaznaczył przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP bp Rafał Markowski. Konferencja zapowiadająca obchody 21. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim odbyła się w piątek w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Jak zaznaczył bp Markowski, Dzień Judaizmu w Kościele katolickim – który odbędzie się 17 stycznia – to kontynuacja dzieła wielu papieży. Nie po to Jan XXIII wymyślił Sobór Watykański II, nie po to włożył ogromny wysiłek swoich ostatnich lat, nie po to papież Paweł VI później podjął to dzieło, a papież Jan Paweł II wchodził do synagogi w Rzymie, żebyśmy dzisiaj tego nie doceniali i nie kontynuowali – podkreślił.
  W ocenie bp Markowskiego, Kościół katolicki „musi być otwarty na inne religie”, ponieważ „świat jest bardzo różnorodny jeżeli chodzi o wyznania i kultury”.
  Bp Rafał Markowski: Zamiarem tego dnia jest przypomnienie, że judaizm to religia pokoju. To nas łączy. Pokój rodzi w człowieku harmonię z samym sobą, z drugim człowiekiem, ze światem, z Bogiem. Hierarcha zaznaczył, że Dzień Judaizmu jest przede wszystkim potrzebny samym katolikom. Żyjemy w świecie wielu stereotypów, które wynikają z niewiedzy. Te dni mają pomóc poznawać specyfikę wiary judaistycznej – wyjaśnił bp Markowski. Poinformował, że hasłem tegorocznych obchodów będzie „Pokój dalekim i bliskim”. To naprawdę ujmujące, kiedy judaizm wiąże pokój z błogosławieństwem Bożym i pokazuje, że to w ludzkim sercu rodzi się pokój, który później owocuje pokojem społecznym i politycznym – ocenił duchowny. Naczelny rabin Polski Michael Schudrich zaznaczył, że Dzień Judaizmu jest dla Żydów bardzo ważny. Kiedy ludzie wyznający inną religię chcą studiować i zrozumieć naszą wiarę, wtedy ja mam obowiązek być otwarty, pomocny, być partnerem dla takiej nauki. Dzisiaj Kościół katolicki chce poznać swoje korzenie. Od czasu Soboru Watykańskiego II i pontyfikatu papieża Jana Pawła II jasne jest, że katolik ma obowiązek studiować, rozumieć i szanować judaizm – podkreślił. Wasz Dzień Judaizmu nauczył nas, Żydów, w jaki sposób powinno się być otwartym na innych. To ważna nauka i doświadczenie – ocenił naczelny rabin Polski. Rabin Michael Schudrich: Warto spotkać inne. Polska to wielki kraj, naród otwarty na zmiany, który chce budować nowe w oparciu o stare. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dnia Judaizmu w Warszawie ks. Andrzej Tulej przypomniał, że dialog katolicko-żydowski ma swoje źródło w posoborowej Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”.
  Poinformował, że twórcy programu Dnia Judaizmu uwzględnili w nim trzy płaszczyzny: teologiczną, naukową i kulturalną. Kładziemy akcent na modlitwę, bo wierzymy, że rzeczy, do których nie jest zdolny człowiek, sprawia Bóg. Dlatego w modlitwie prosimy go o dar pokoju i wzrostu samoświadomości – wyjaśnił. Dodał, że centralnym momentem obchodów będzie wspólna katolicko-żydowska liturgia słowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, która odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Wcześniej tego dnia uczestnicy obchodów pomodlą się wspólnie na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie.
  Dodał, że wspólna modlitwa będzie także miała miejsce w synagodze im. Nożyków, 20 stycznia o godz. 18.00. W programie obchodów znalazły się m.in. warsztaty dla nauczycieli religii i historii organizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dzień otwarty w Synagodze oraz sympozjum w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pt. „Pokój! Pokój dalekim i bliskim”.
  Dzień Judaizmu, przypadający corocznie 17 stycznia – w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – ustanowiła Konferencja Episkopatu Polski w 1997 r. Ma służyć rozwojowi dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, modlitwie i refleksji nad związkami obu religii. Każdego roku ogólnopolskie obchody są organizowane w innej diecezji. W tym roku po raz 3. centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie.

  Za: niezalezna.pl (15.12.2017)

  KOMENTARZ BIBUŁY: Niestety, wszystko wskazuje na to, że Kościół w Polsce – który jako-tako uchował się w czasie komunizmu, a podczas rewolucyjnego pontyfikatu JP2 jeszcze jakoś z rozpędu dryfował w nadanym wcześniej kierunku – jest całkowicie przekierowywany na drogę protestantyzmu z judaizacją wiernych i całego społeczeństwa. Szkodniki, które opanowały ważne stanowiska w polskim Kościele, podążają skutecznie “śladami świętego Jana Pawła II”, niszcząc resztki katolickości.

 21. Boydar said

  Zupełnie ob. Markowskiego nie rozumiem, nie wystarczą mu imieniny ? No ale za dzień judaizmu płacimy wszyscy, a prywatną libację musiałby sfinansować z własnej kieszeni

  To zdjęcie ze stajni Szechtera, bardzo dobre.

 22. Grigorij said

  Ostatnie wieści:
  https://politikus.ru/video/103849-verhovnaya-rada-prinyala-zakon-o-reintegracii-donbassa-kommentarii-evgeniya-fedorova.html

 23. NyndrO said

  Panie Boydar. No niech-że nie myli Pan stajni z oborą.

 24. Dictum said

  A to jego brat

 25. NyndrO said

  …a właściwie z chlewem. Chociaż krówki i świnki bardzo lubię.

 26. NyndrO said

  Panie Dictum, mi tam Grzechu Markowski niczym nie podpadł. No ale może niezbyt dokładnie śledzę jego poczynania.

 27. Voodoosch said

  Rząd węgierski przedstawił pakiet zmian legislacyjnych Stop Soros. NGOsy otrzymujące zagraniczne finansowanie, które forsują nielegalną imigrację, będą ponosić specjalną opłatę, która ma być przeznaczana na obronę granic. Zatem ci, co bronią nielegalnej imigracji, będą współfinansować budowę zapory węgierskiej przed nielegalną imigracją.

 28. Marucha said

  Add 27:
  Proszę zwrócić uwagę, jak żydowska polskojęzyczna prasa szczuje na Orbana – że niby po cichu wpuszcza nachodźców i zdradził Polskę, która została osamotniona,.

  Oczywiście jest gównowyborcza prawda.
  Orban nie wpuszcza żadnych nachodźców z puli Angeli Hitller i jej owczarków/
  Tych zaś których wpuszcza – to na podstawie międzynarodowych umów: Konwencji Genewskiej z 1951. I robi to cały czas, podobnie, jak wiele innych krajów. To Węgry decydują, kogo przyjąć, a nie jakiś pijaczyna z Brukseli.

 29. Grigorij said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22913273,szokujacy-komentarz-polskiego-ratownika-z-anglii-napisal-ze.html

  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o kolejnym przypadku skandalicznej wypowiedzi. Tym razem jej autorem miał być Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, zajmujący się ratownictwem medycznym.

  Na jednym z profili na Facebooku relacjonujących działania policji pojawiła się informacja o wypadku, do którego doszło w Łodzi.

  „Śmiertelne potrącenie na Rudzkiej. Nie żyje obywatelka Ukrainy” – poinformowano.

  Adam Z., Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, skomentował: „Takie ładne Audi zniszczyć”. Ktoś odpowiedział: „Zginęła kobieta, jakbyś nie doczytał”. „Ukrainka, proszę nie mylić pojęć” – zripostował Adam Z.

  No i zaczął się pościg ksenofobiczny, a komentarze do tego:

  Komentarze (358)
  ————————
  – blahblah69 Biały katolicki imigrant ?
  – sosna_pospolita „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował”
  A ten ośrodek publikacje redakcji z Czerskiej nie zwrocil jeszcze uwagi ?
  – nigdy_nie Wredny parszywy polaczek
  – felicjan.dulski Co za bałwan, mógł napisać, że Rosjanka, jeszcze by aplauz od gazetki dostał.
  – zraluk7 Rano tytuł był, że w Anglii, teraz w Irlandii. Na zdjęciu karetki angielskie. Cenisz dobre dziennikarstwo?

  – jerzysm42 Jak polak, to katolik.
  – Mieszko Pierwszy A ja się zastanawiam jaki sens ma nagłaśnianie takich pojedynczych wybryków.Zachowujecie się jak ci którzy wyciągają największe brudy z Talmudu.
  facio60 @Mieszko Pierwszy
  Ma taki sens, że dopóki Polska nie zacznie przyjmować tzw uchodźców jak leci i to w dużych ilościach, propagandziści TVN, GW, TOK FM, nie spoczną w wykonywaniu swoich zadań.
  – nana-100 jakim trzeba być ciemniakiem żeby nie widzieć, że to prowokacja, po to tylko żeby bez mrugnięcia i stęknięcia użytkowników fp zamykać im profile i kasować konta na innych portalach po pretekstem mowy „nienawiści”( ale tylko katolickiej muzułmańska jest ok)
  – octopusdei Każdy ma prawo do swojej opinii, zwłaszcza na temat ukraińców! Gdyby to samo napisał o Rosjance, banderowska swołocz wyłaby z radości.
  – wojtekkowalczyk4 No i ma rację Tylko zwierzęta wyrywają kiszki żywym ludziom a nawet fauna nie nabija dzieci na sztachety płotów
  – rozbawiony_lewusek Ukraincy to ludzie. Tak jak i Niemcy. I tak samo jak Niemcy za Holokaust, to Ukrancy powinni odpowiadac za ludobojstwo na Wolyniu a wszelki kult Szuchewyczow, Gierojow i banderyzm powinien byc postawiony na rowni z propagowaniem nazizmu
  – stach_79 Ruskie na forum wywoluja konsternacje – szkoda ze nie widzimy IP. Przeciez to jest jasne, ze ten komu najbardziej zalezy na sklóceniu Polaków i Ukrainców to Wladimir Putin!

 30. Voodoosch said

  Bo Orban to jest gracz i to miedzynarodowy gracz. Nie dosc, ze wie jak grac u siebie to doskonale zdaje sobie sprawe jak dzialac na obcym podworku. Jedzie do Brukseli, a tam kazdy sie z nim wita i poklepuje po plecach. Niby pluje im w twarz i dogaduje sie z „diablem” Putinem, a tam jakby jednak ma przyjaciol i jest szanowany. To sie nazywa dyplomata i inteligentny czlowiek. Kaczynski natomiast jak ostatni debil kloci sie ze wszystkimi i wszyscy z niego leja (smieja sie). Nie ma przyjaciol (Orban gra ze jest jego przyjacielem – Orban lubi Polakow, a nie Kaczynskiego) w UE, nie ma przyjaciol poza UE. Jedyne co umie Kacyznski to wygrac wybory w Polsce, ale co potem?

 31. Siekiera_Motyka said

  Silne wiatry

  .https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/orthographic=-347.25,55.01,2160

 32. PISKORZ said

  Dołącz do naszego programu i spraw, by radość zagościła na twarzach,
  jak największej liczby dzieci….KUPUJĄC OZNACZONE PRODUKTY VIZIR /CHYBA W BIEDRONIE/…DOCHÓD IDZIE NA UBRANIA DLA DZIECI..AKCJA TOW.NASZ DOM..!!

 33. Zbyszko said

  BigPharma ogłasza, że do Europy zbliża się (wyprodukowany przez nią) śmiertelnie groźny wirus grypy:
  https://wp.tv/i,smiertelnie-grozny-szczep-grypy-h3n2-dotarl-do-europy,mid,2013470,cid,4051,klip.html?ticaid=51a9b2

  Całe szczęście że pan Prezydent RP (Rzeczpospolitej Przyjaciół) podpisał ustaw(k)ę o obowiązkowym szczepieniu Polaków, więc po niepokornych będą mogły przyjeżdżać mobilne punkty szczepień ulokowane w natowskich transporterach opancerzonych (zgodnie ze słynną ustaw(k)ą 1066, którą obecny pan Prezydent dopracował) ii żołnierze nato będą mogli wywlekać tych niepokornych.

  Pamiętamy wszyscy, gdy tak mniej więcej 10 lat temu, gdy BigPharma też ogłosiła pandemię, to Polska była jeszcze na nią nieprzygotowana i w Polsce ta pandemia się nie udała, bo nie było tylu ofiar śmiertelnych ile być powinno i BigPharmie nie zgadzały się w księgowości przychody.

  Miejmy nadzieję, że teraz sprawiedliwości stanie się zadość i BigPharma odbije sobie ze stosowna nawiązką tamte straty w Polsce.

 34. Grigorij said

  @31 https://imgur.com/gallery/Rk8Jl – huragan w Holandii

 35. osoba prywatna said

  Odrzucony…
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/odrzucony © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 36. bryś said

  Taki tam sakrament…

  http://fakty.interia.pl/religia/news-papiez-udzielil-slubu-w-samolocie,nId,2510192

 37. Zerohero said

  @Nyndro, 26

  Panie Dictum, mi tam Grzechu Markowski niczym nie podpadł. No ale może niezbyt dokładnie śledzę jego poczynania.

  Gdy Gruzini zaczeli w 2009 mordować Osetyjczyków i zostali wyparci przez Rosjan, to Markowski od razu wskoczył do imprezy „solidarni z Gruzja”. Typowy kawał celebryckiego gnoya i koniunkturalisty.

  Że też K.U.R.VV.Y nie potrafią się nigdy solidaryzować np. z Palestyną której mieszkańcy cierpią autentyczne katusze, np. odbiera im się dostęp do wody pitnej, odbiera gospodarstwa, niszczy buldożerami domy. ONI nie potrafili zaprotestować przeciw „misji pokojowej” w Iraku której skutkiem jest cofniecie się tego kraju na całe dekady do poziomu piekła na ziemi.
  Na Irak przecież Polska miała wpływ jako jeden z bandyckich krajów.
  Autentyczne tragedie zignorowali, ze to solidaryzowali się z Gruzją. Bo taki był rozkaz.
  No co takiego spotkało złego Gruzinów? Że sobie Osetii nie podporządkowali? Przecież Rosjanie nie okupowali Gruzji, nie bombardowali Groznego, nie trzymali gruzińskich dzieci w więzieniach (kal Żydzi trzymają dzieci palestyńskie).
  Pogieło do reszty te kanalie.
  Teraz Arabia Saudyjska topi we krwi Jemen i żadna PLUSKWA nie zagra solidaryzującego z Jemenem koncertu.

  No, to teraz Pan wie. Taki celerbryta, „artysta” nie jest wart nawet śliny którą by się chciało na niego splunąć.

 38. Zerohero said

  i jeśli jego brat jest krecikiem infiltrującym kościół katolicki, to tylko pokazuje jak się te puzzle nam dobrze układają!

  …w kozią czaszkę wpisaną w pentagram.

 39. revers said

  .. i wprowadza religie szatanizmu, o czym objawila corka Klitonow nie dawno …

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/united-satanists-of-america-satanisci-rozpoczeli-propagande-satanizmu-2018-01

 40. osoba prywatna said

  Nowy minister obrony Polski Mariusz Błaszczak oznajmił, że liczy na rozszerzenie obecności amerykańskich żołnierzy w republice.
  https://pl.sputniknews.com/polska/201801187134329-Polska-amerykanscy-wojskowi-obecnosc/

 41. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski, NATRĘTNY OBYWATEL
  .https://www.youtube.com/watch?v=2f-5xfwRZsA

 42. osoba prywatna said

  Głos katolickiego rozsądku: Bp Richard Williamson o teoriach spiskowych
  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/15/glos-katolickiego-rozsadku-bp-richard-williamson-o-teoriach-spiskowych/

 43. osoba prywatna said

  Irini Dimopulos: Będę kobietą, kiedy Ty staniesz się prawdziwym mężczyzną
  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/10/irini-dimopulos-bede-kobieta-kiedy-ty-staniesz-sie-prawdziwym-mezczyzna/

 44. ? said

  Re 16:
  Ta świątynia w mojżeszowie ma kształt masońskiej piramidy, jakby Pan szanowny nie zauważył. To klasyczne nasranie na pamięć J. Pelczara w stylu posoborowia.

 45. Listwa said

  @ 42 osoba prywatna
  Trafne. Trzeba jeszcze umieć z tego zrobić użytek. Wrogowie umieją.

  @ 44 ?

  Jeśli już „klasyczne nasranie” to komu innemu. Raczej w głowy goim.

  Co do bp. Pelczara , ta modernistyczna architektura i wezwanie, to odciąganie od sanktuarium św bp. Pelczara , które jest w miejscowosci Korczyn (miejsce urodzenia bp, który sam tę świątynie konsekrował w 1914 r).
  Jak mówią ludzie, tam otrzymują to, o co proszą za wstawiennictwem bp.

  Kto nie wie to skupia niepotrzebnie uwage na modernistycznej architekturze i w zupełnie innym miejscu niż Korczyn.

  http://korczyna.przemyska.pl/strona/parafia-i-swiatynie-korczynskie-na-przestrzeni-dziejow

 46. de said

  propaganda czy fakt ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=Pkj4SAe52XM

 47. AC said

  .https://youtu.be/KbCnIAgBbY4

  Warsztaty KAI …

 48. www.wandaluzja.pl said

  Ad.10:
  Po przeanalizowaniu zdjęcia: https://v.wpimg.pl/Mzc2MjgzJBNMfWJcU041TlEFYg5JDT0TDlVj/ doszedłem do wniosku, że przedstawia ono sztab Marszałka Broz-Tito-Pindara w wojnie ukraińskiej: 1946-7. Oskarżanie na podstawie tego zdjęcia Łupaszki o kolaborację s Sowietami jest więc bezpodstawne.

 49. osoba prywatna said

  Chrześcijanin w Talmudzie żydowskim Ks. Justyn B. Pranajtis
  https://gloria.tv/article/hERj8YMc9zBy1YENFWNX2P4vw

 50. osoba prywatna said

  Nowy Wspaniały Świat: Technologia zniewala ludzi
  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/06/nowy-wspanialy-swiat-technologia-zniewala-ludzi/

 51. osoba prywatna said

  Szabesgoje z PiS-uaru chcą budowy muzeum chasydyzmu
  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/19/szabesgoje-z-pis-uaru-chca-budowy-muzeum-chasydyzmu/

 52. Boydar said

  @ OP (42)

  Jak szaleć to szaleć, przeczytajmy także i to

  http://www.nacjonalista.pl/2016/02/11/pan-nikt-prometeusz-wyzwolony/

 53. Boydar said

  Ponieważ tekst jest względnie krótki, zamieszczam w całości

  Technologia na coraz większy wpływ na nasze życie. Kolejne wynalazki, choć w teorii miały ułatwiać życie, bardzo często prowadzoną do zniewolenia i obniżenia ogólnej sprawności. Dość wspomnieć o smartfonach, które stały się dla wielu swoistymi bożkami. Ucieczka w wirtualny świat, uzależnienie od elektronicznych gadżetów, zanik umiejętności niezbędnych dla naszych przodków, wszystko to wywołuje negatywne efekty na wielu polach. Globalna oligarchia ma ułatwione zadanie – wystarczy odciąć ludzi od portali społecznościowych i wyłączyć prąd – znakomita większość będzie całkowicie bezbronna. Varg Vikernes, z którym nie zgadzamy się w wielu zasadniczych sprawach, słusznie podsumował współczesne społeczeństwo:

  Technologia nigdy nie była bardziej zaawansowana, niż jest dzisiaj. I dlatego uważamy się za najbardziej rozwinięte istoty ludzkie, jakie kiedykolwiek istniały. Lecz czy nimi jesteśmy?

  Jest generalny konsensus, że rozwinięta technologia to dobra rzecz i że powinniśmy być dumni z naszych osiągnięć na technologicznym polu, ale w rzeczywistości pojawiły się one nie dlatego, że byliśmy innowacyjni albo dlatego, że jesteśmy tak fantastycznie inteligentni – pojawiły się, bo tego potrzebowaliśmy.

  A przyczyną tego, że potrzebujemy technologii jest to, że my – indywidualne jednostki – stajemy się coraz gorsi, tracimy na jakości, z czasem jesteśmy coraz pośledniejsi.

  Potrzebujemy samochodów, bo nie radzimy sobie z chodzeniem. Technologia nie jest wynikiem naszych zdolności umysłowych, jest rezultatem naszej nieprzydatności do niczego. Technologia zmienia nas w kompletnie bezwartościowych, paskudnych podludzi.

  Mądre wykorzystanie osiągnięć technologicznych jest cenną umiejętnością. Nie można jednak zapomnieć o Tradycji, naturze, a przede wszystkim doskonaleniu na gruncie duchowym i fizycznym. Albo będziemy godnymi spadkobiercami naszych przodków, albo generacją zombie, łatwą do kontrolowania i wykorzystania przez globalistów.

  za http://www.nacjonalista.pl/2018/01/06/nowy-wspanialy-swiat-technologia-zniewala-ludzi/

 54. revers said

  No niestety, wczoraj odlaczony bylem od pradu z 1,5 godziny, 20 minutowe UPS podrzymujace zasilanie na nic zdaja sie, mozna jeszcze probowac na wypasionej komorce i szyblim mobilnym LTE ale i te sieci mobilne latwo moga byc odciete od koncowego uzytkownika lub poza zasiegiem po zmniejszeniu mocy na BTS-ach,.

  Pportale spolecznosciowe coraz czesciej markuja kazdy niewygodny post spamem, moderuja, blokuja obrazki, teksty.

 55. Boydar said

  „Nienawidzę polowań i kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy znajdują przyjemność w zabijaniu zwierząt i przypatrywaniu się, jak one zdychają”

  Nie wykluczam, że w/w zeznanie polega na prawdzie. Co nie zmienia faktu, że „żeby wygrać trzeba grać” (totolotek cię nie buja …)

  za https://wiadomosci.wp.pl/pis-wycofa-przepisy-ulatwiajace-polowanie-kaczynski-nie-odpusci-mysliwym-6210954272639105a

 56. revers said

  No to kolejne multi-kulti owoc, posterunek policji w Malmo wysadzony

  https://polskieinformacje.pl/index.php/2018/01/18/atak-terrorystyczny-europie-potworna-eksplozja-posterunku-policji-radiowozy-plomieniach-wojna/

  MSW Szwecji zapowiada wprowadzenie wojska na ulice.

 57. Boydar said

  Na wp.pl informacja o huraganie Fryderyk (ew. Fryderyka, baby są wredniejsze) na obszarze Holandii. Dodany filmik – „Sturm Friederike – Grandiose Pilotenleistung am Airport Düsseldorf”.

  za https://wiadomosci.wp.pl/niebezpieczny-orkan-fryderyka-dramatyczne-nagranie-z-lotniska-6210934517676161a

  Hitler nie doczekał …

 58. Boydar said

  @ Pan Revers (56)

  „… najprawdopodobniej atak miał charakter religijny …” 🙂

  U nich jak rozumiem to element liturgii.

  Alle, zupełnie nie rozumiem po co był ten wybuch; przecież do wyprowadzenia wojska na ulicę p. Löfven posiada kompetencje i bez wybuchów. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu …

 59. revers said

  ad56
  prawdopodobnie chodzi o wczorajszy o 9 rano atak granatem recznym, fake news w polskich drugiego obiegu.

  ale drugi atak w 2 tygodniach z rosnaca tendencja …

  https://www.wallstreetkarma.com/2018/01/17/swedish-police-station-attacked-with-hand-grenade/

 60. www.wandaluzja.pl said

  Komil Szewczyk, Maria Kiszczak zeznaje „Super-Expressowi”: UJAWNIŁAM TECZKĘ WAŁĘSY BO BAŁAM SIĘ O ŻYCIE; SUPER-Express, 18 I 2018, str. 1, 3.

  Jest pytanie: KTO BYŁ WŁADNY ZAMORDOWAĆ MARIĘ KISZCZAK? Otóż JEDYNĄ instytucją Zainteresowana i Władną mógł byż Mossad, ale „ociągał się”, gdyż była to Najlepsza i IDEOLOGICZNA agentka Mossadu, która mogła się jeszcze przydać. Z tej racji Instytut Pamięci Narodowej NIE ZROBIŁ rewizji w domu Kiszczaków, gdyż Nie Miał do Tego Prawa. Wyręczyła go dopiero Kiszczakowa przynosząc Teczkę Wałęsy do IPN-u, więc teraz zamordowanie Kiszczakowej obciążyłoby Mossad.
  Pisałem niejednokrotnie, że książęta brytyjscy i Prezydent Trump przyjeżdżali Nie do Polski, ale do LECHA WAŁĘSY. Prezydent Trumpf OBIECYWAŁ Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów USD, ale nazajutrz po wystawieniu aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański na 14.300.Bilionów.USD. Ten Akt Oskarżenia ZNISZCZYŁ bowiem Wałęsę jako ŻYRANTA Długu Amerykańskiego. Ponieważ Głównym Przeciwnikiem po śmierci otrutego u Urszuli Sipińskiej Alojzego Kowalskiego BYŁEM JA to Wałęsa WYELIMINOWAŁ MNIE Pukaniem Się w Głowę… Wczoraj widziałem film jak Piękna Amerykanka przekomarza się z małpiszonem i proponuje mu POZOWANIE do aktu Jezusa Chrystusa. Gdy Małpiszon wsadza ręce Gdzie Trzeba to zakleszcza je i ZAGWAŻDŻA a potem bije w głowę młotkiem. – PIĘKNA AMERYKANKA.
  Przypuszczam, że coś takiego mogli przygotować i dla mnie, abym Umarł Za Wierę Chrześcijańską i Muzułmańską, jak Popiełuszko. Świąteczny Der Spiegel zamieścił na okładce Jezusa Chrystusa jako WALETA Chrześcijańsko-Muzułmańskiego, którego nie znalazłem w Der Spiegel – On Line.
  Postawienie PRZED SĄDEM Wałęsy jako Notorycznego Łgarza Politycznego pozbawiło go urzędu Żyranta Długu Amerykańskiego, na SPŁATĘ którego miała iść Polska, gdyż Zawodowy Łgarz NIE MOŻE BYĆ ŻYRANTEM. To obciąża Długiem Żyrowym, czyli onymi 14.300.Bilionami.USD, Mocodawców Łgarza czyli Jana Pawła II. Gdy Amerykanie zorientowali się, że ze mną Wałęsa jako ŻYRANT Długu Amerykańskiego nie przejdzie to chcieli mnie zamordować – formalnie za ujawnienie Satelitarnej Detekcji Złota, ale nie zgodził się na to Kanclerz Kohl – prawdopodobnie z uwagi, że LEPIEJ będzie jak zrobi to Wałęsa?
  W Niemczech sprawę załatwiła Propagandzista Stasi Angela Merkel z odbytnicy Francoisa Mitterranda wpisując mnie na Listę Oszustów Światowych. To ujawnił Bank Atlantycki po przepędzeniu przeze mnie Zarządu Komisarycznego i Prawa Martwej Ręki wobec Złota Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to zostało zdobyte przez mego ojca i Marszałka Broz-Tito-Pindara w wojnie ukraińskiej, i złożone w Wojennym Skarbcu Polskim, gdzie mój ojciec i Marszałek założyli Bank Atlantycki. Bank Atlantycki skierował mą sprawę jako Oszusta Światowego do Wysokiego Trybunały Togo, gdzie był Wojenny Skarbiec Polski, a Wysoki Trybunał uznał mnie za Obywatela Amerykańskiego, tak jak Niemcy, i skierował sprawę do FBI.
  Po mym powrocie z Niemiec Wałęsa „rwał się do zamordowania mnie”, i zrobiłby to za II kadencji prezydenckiej, na co mu jednak nie pozwoliłem zwracając się po raz ostatni o pomoc do Urszuli Sipińskiej, która miała JESZCZE 3 miliony głosów. Wałęsa PRZEGRAŁ a one 3 miliony głosów zniszczył ENDEK Tomasz Wołek deklarując, że KAPITAŁ KRYMINALNY TO ANTYSEMITYZM.
  Ogłaszam śledztwo SZKALOWACZY na Politechnice Wrocławskiej, gdzie działał NAJWYBITNIEJSZY Prowokator Armii Sowieckiej Kornel Morawiecki. PWr była immunitetem finansowym, gdzie dzielono przysłane z Niemiec MOJE pieniądze, tak jak w Poznaniu forsę Urszuli Sipińskiej równoważną mojej. Ci którzy Niczego Nie Widzieli, Nie Słyszeli i Nie Mówili mają być traktowani jak małpiszony Admirała Canarisa.

 61. Grot said

  http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/113026,38,spolka-posrednictwo-finansowe-kredyty-chwilowki-sp-z-o-o-zamyka-biura-w-calej-polsce-

  Szkoda że nie pójdą do więzienia za lichwę ale dobre i to

 62. Boydar said

  @ OP (49)

  cytat (z talmudu):

  CHRZEŚCIJAN NALEŻY UNIKAĆ

  Z czworakiej przyczyny ma żyd unikać wszelkich stosunków z chrześcijanami: l – ponieważ oni nie są godni obcowania z żydami; 2 – ponieważ są nieczyści; 3 – ponieważ są bałwochwalcami; 4 – ponieważ są zabójcami.

  To ja się pytam, co te qurwy tu robią od tysiąca lat ?

 63. Lenkija said

  Mity klimatu

  Na środku morza na lodzie stawiano sezonową karczmę, w której podróżnym podawano gorącą strawę i mogli oni tam nawet zanocować. Polski pamiętnikarz (i awanturnik) z tamtego okresu Jan Chryzostom Pasek, który podróżował w taki sposób zimą przez morze do Danii, opisuje w swoich pamiętnikach, że nocleg w takiej brudnej karczmie był udręką,… itd środek nasenny nie dla staruszków …

  http://jeznach.neon24.pl/post/102580,mity-klimatu

  You tube informuje o błędzie i nie odtwarza wideo. Kto z forumowiczów zna tego powody? Panie Boydar, pan jest specjalistą w temacie zagadek sieciowych! Co Pan na to?
  Pozdrawiam

 64. Sebastian said

  Szanowny Panie

  projekt ustawy dopuszczającej mordowanie dzieci na życzenie został odrzucony przez Sejm a projekt zakazujący aborcji eugenicznej dopuszczono do dalszych prac!

  Jednak wydaje mi się, że plan rządzących był zupełnie inny…

  Czy wie Pan że aż 58 posłów PiS poparło w głosowaniu morderczy projekt aborcjonistów? W tej grupie znalazł się m.in. Jarosław Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że chciano aby oba projekty znalazły się w sejmowych komisjach. Co się stało, że do tego nie doszło?

  Aż 30 polityków PO i Nowoczesnej wyszło z sali i nie wzięło udziału w głosowaniu! Dzięki temu zabrakło głosów i nieludzkie pomysły zwolenników aborcji przepadły. Zarówno Platforma jak i Nowoczesna oficjalnie poparły ten projekt a kierownictwa tych partii nakazały swoim posłom głosowanie za ludobójstwem. Dlaczego aż tylu polityków wyłamało się spod tego haniebnego rozkazu?

  Jestem przekonana, że to zasługa ogólnopolskich akcji pokazujących prawdę o aborcji. Zabijanie dzieci w łonach matek ma coraz mniejsze poparcie społeczne. Ukazywanie zbrodniczości tego procederu zmienia nastawienie Polaków – zarówno wyborców jak i posłów. Widział Pan co się działo podczas debaty nad projektem?

  Akcja pod Sejmem

  Barbara Nowacka, jedna z czołowych aborcjonistek, grzmiała z Sejmowej mównicy, że:

  „żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a płód, zarodek, zygota i zlepek komórek nie jest dzieckiem!”

  To stare kłamstwo od lat powtarzane przez feministki i zwolenników aborcji. Jak się okazało, tych słów nie dała rady słuchać… jedna z posłanek Nowoczesnej Kornelia Wróblewska, która mocno skomentowała manipulacje swojej koleżanki:

  „w moim poczuciu nigdy nie uznam, że 3-miesięczny płód nie jest dzieckiem, bo ja przed chwilą urodziłam dziecko. Nikt mi nie powie, że to tylko zlepek komórek.”

  Co więcej, Wróblewska przyznała, że słowa Nowackiej były „gwoździem do trumny”, po których kilkoro posłów Nowoczesnej wstało i wyszło z sali!

  To efekt mówienia prawdy o aborcji i pokazywania jej na masową skalę.

  W trakcie parlamentarnej debaty nasi wolontariusze przez pełne dwa dni stali na mrozie pod Sejmem i na ogromnym telebimie, ufundowanym przez naszych Darczyńców, pokazywali czym jest ludobójstwo nienarodzonych dzieci. Duży, ruchomy obraz w bardzo wysokiej jakości wydaje się być najmocniejszym środkiem przekazu z jakiego dotychczas korzystaliśmy.

  W tym samym czasie prawdę o aborcji pokazywaliśmy na billboardach, samochodach i pikietach w całej Polsce. Docieramy w ten sposób do setek tysięcy Polaków. Boją się tego zwolennicy zabijania.

  Kilka dni temu widziałam post na Facebooku, który udostępniono na jednej z grup należących do aborcjonistów. W emocjonalnym wpisie zwolenniczka aborcji komentuje inicjatywy organizowane przez naszą Fundację:

  „Ilość kasy pompowana w te akcje musi być potężna. Może ja coś przegapiłam i czegoś nie wiem ale wydaje mi się, że nasze protesty niewiele zdziałają przy ich kampaniach (…) Może potrzebna nam zbiórka kasy na najlepszego specjalistę od PR, który by nas poprowadził? Brakuje nam dobrego generała, który nas poprowadzi. Nasi przeciwnicy mają cały sztab. Przegrywamy.”

  Panie Sebastianie, aborcjoniści przegrywają gdyż możemy liczyć na zaangażowanie i poparcie naszych Darczyńców. Dzięki osobom, które regularnie wspierają nas finansowo, pokazujemy prawdę o aborcji i obalamy kłamstwa feministek na temat tego krwawego procederu.

  Skoro sami aborcjoniści przyznają, że są bezsilni wobec naszej strategii, musimy kontynuować nasze działania.

  Na organizowanych przez nas pikietach nie tylko pokazujemy prawdę o aborcji, ale również o niej mówimy. Dzięki nagłośnieniu nasze akcje słychać z daleka. Przechodzący obok ludzie nie tylko widzą ofiary aborcji ale również słyszą jak wiele dzieci morduje się w polskich szpitalach. Na poniższym, krótkim nagraniu, może Pan zobaczyć jak wygląda używany przez nas sprzęt i jak dramatycznie brzmi odtwarzane nagranie:

  Telebim pod Sejmem

  Ostatni raz kupowaliśmy megafony i sprzęt nagłaśniający dla naszych wolontariuszy ponad dwa lata temu. Był bardzo intensywnie używany, często w trudnych warunkach atmosferycznych, na deszczu, mrozie i upale co przyspiesza jego starzenie. Od tego czasu kilka megafonów uległo uszkodzeniu a do naszej Fundacji zgłosiło się wiele nowych osób, które chcą działać w obronie dzieci.

  Chciałabym wyposażyć je w niezbędny sprzęt: 10 nowych megafonów, z których każdy kosztuje 1000 zł wraz ze statywem i instalacją. Potrzebujemy na to 10 000 zł.

  Dlatego zwracam się do Pana z prośbą o przekazanie 30 zł, 60 zł, 120 zł, lub dowolnej innej kwoty aby kupić nowy sprzęt nagłaśniający i dzięki niemu informować Polaków czym jest zabijanie nienarodzonych dzieci.

  Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
  Fundacja Pro – Prawo do życia
  pl. Dąbrowskiego 2/4 lok. 32, 00-055 Warszawa
  Dla przelewów zagranicznych – Kod BIC Swift: INGBPLPW

  wpłata online

  Zwolennicy aborcji do swojej propagandy używają wszelkich możliwych środków. My nie mamy dostępu do sieci telewizyjnych czy pierwszych stron ogólnopolskich gazet. Dlatego musimy pokazywać prawdę o aborcji na ulicach miast i pod szpitalami w których zabija się dzieci.

  Dzięki megafonom nasze akcje słychać z daleka. To przyciąga ludzi, którzy dowiadują się czym jest aborcja. Dlatego proszę Pana o pomoc w kupnie nowych megafonów – niech jeszcze więcej Polaków dowie się, że dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem a aborcja to okrutne morderstwo.

  Serdecznie Pana pozdrawiam,

  Kinga Małecka-Prybyło

  PS: Już niedługo otrzyma Pan od nas e-mailowe podsumowanie naszych działań w 2017 roku. Zestawienie akcji, które udało się przeprowadzić dzięki naszym Darczyńcom, robi wrażenie!

 65. Sebastian said

  Nowy zamach na medycynę naturalną

  Szanowny Czytelniku,

  medycyna naturalna padła ofiarą nowego i gwałtownego ataku, który tym razem przyszedł ze Stanów Zjednoczonych.

  Dwie badaczki, Jessica Martucci i Anne Barnhill, opublikowały w poświęconym leczeniu dzieci czasopiśmie naukowym Pediatrics artykuł, w którym potępiają używanie terminu „naturalny” w kontekście medycznym1.

  Dochodzą nawet do wniosku, że powinno się zakazać używania słów „naturalny”, „nienaturalny”, a nawet „natura” we wszelkich oficjalnych informacjach naukowych, w tym medycznych.

  Ich rozumowanie jest następujące. Wychodzi ono od kwestii karmienia piersią i szczepień:

  Promowanie karmienia piersią jako rozwiązania «naturalnego» mogłoby być problematyczne pod względem etyki i, co gorsza, mogłoby to umacniać przekonanie, że metody «naturalne» są rzekomo lepsze dla zdrowia. To mogłoby z kolei kłócić się z celami zdrowia publicznego w innych kontekstach, zwłaszcza w kontekście szczepień dzieci.

  Dodają także:

  Badania wykazały, że rodzice niechętni wobec szczepień mieli tendencję do przebywania w kręgach ludzi podzielających ich przekonania i podobne wierzenia. Te grupy oporu mają tendencję do pokrywania się z grupami praktykującymi lub interesującymi się medycyną uzupełniającą i alternatywną, które okazują sceptycyzm wobec władz instytucjonalnych i które są zainteresowane i mocno zaangażowane w zdobywanie wiedzy z zakresu medycyny, autonomii i zdrowego trybu życia.

  Tak, tak. To nie sen. Zdaniem tych badaczek, osoby starające się poszerzyć swoją wiedzę z zakresu medycyny, żyć zdrowo i w sposób bardziej autonomiczny to jednostki niebezpieczne, a co najmniej podejrzane (czyli pod obserwację).

  Ich rozumowanie opiera się na nieuczciwej i wprowadzającej w błąd paraleli pomiędzy z jednej strony karmieniem piersią, które jest praktyką niestanowiącą żadnego problemu, i szczepieniem z drugiej strony, które dla odmiany niesie ze sobą pewne ryzyka wykazane w badaniach, o których wręcz informuje się na ulotkach preparatów!

  Trochę dalej badaczki uściślają, co mają na myśli:

  Idea «naturalności» zakłada czystość, dobro, nieszkodliwość. Natomiast substancje syntetyczne, produkty i technologie wytwarzane masowo w procesie przemysłowym (zwłaszcza szczepionki) uważa się za «nienaturalne» i budzące podejrzliwość. Częściowo ten system wartości opiera się na idei, że to, co «naturalne», jest bezpieczniejsze, zdrowsze, niosące mniejsze ryzyko. Ten problem naturalności w opozycji do nienaturalności dotyczy wielu współczesnych kwestii medycznych i naukowych wykraczających poza kontekst szczepień ochronnych, w tym odrzucanie żywności modyfikowanej genetycznie, preferowanie produktów ekologicznych zamiast żywności z konwencjonalnej produkcji rolnej, oraz odrzucanie technologii wspierania reprodukcji, jak również niepokój co do obecności toksyn w środowisku naturalnym czy fluoru w wodzie z kranu.

  Ale badaczki nie zadowalają się wrzuceniem do jednego worka nieufności wobec GMO, obecności toksyn w środowisku naturalnym, szczepień i wyboru karmienia piersią.

  Robią dodatkowy krok w śmieszność, oskarżając obrońców medycyny naturalnej o promowanie uprzedzeń… seksistowskich!

  Paralela pomiędzy naturą a macierzyństwem może bezwiednie promować deterministyczne uprzedzenie na temat roli ojca i matki w rodzinie (na przykład, że kobiety bardziej się nadają do opieki nad dziećmi). Odwoływanie się do aspektu «naturalności» w promowaniu karmienia piersią mogłoby wówczas, bezwiednie, promować cały pakiet kontrowersyjnych wartości dotyczących życia rodzinnego i roli każdej z płci (gender), co z etycznego punktu widzenia byłoby nie do zaakceptowania. Wywijanie słowem «naturalny» jest również nie na miejscu, ponieważ nie ma ono jasnej definicji.

  Z podobnych powodów, niedawny raport fundacji Nuffield w zakresie bioetyki przyznaje, że urzędy państwowe, rządy i organizacje zajmujące stanowisko w politycznej i publicznej debacie na tematy naukowe, technologiczne i medyczne powinny unikać używania terminów «naturalny», «nienaturalny» i «natura», chyba, że będą one służyły do wyraźnego oznaczenia wartości i przekonań wywodzących się z nich.

  Dobrze przeczytałeś. Ponieważ słowo „naturalny” nie ma, zdaniem tych badaczek, wystarczająco precyzyjnej definicji, która by im pasowała, należy zakazać jego używania, tak samo jak słowa „natura”.

  Kwestie karmienia piersią i szczepień są tu zatem jedynie pretekstem.

  Celem, o wiele większym i bardziej niepokojącym, jest atak na samo pojęcie medycyny naturalnej.

  Te wypociny mogłyby się wydawać bez znaczenia. Niestety, współczesna historia pokazała już wielokrotnie, z jaką szybkością tego rodzaju pomysły szerzą się w instytucjach, a potem także w umysłach w imię „politycznej poprawności”.

  Tak naturalnemu karmieniu piersią niemowląt!

  Dodatkowo szokujące jest spostrzeżenie, w jakim stopniu kwestie polityczne w wypowiedziach tych badaczek przeważają nad kwestiami zdrowotnymi i nad tym, co jest dobre dla ludzi!

  Gdyż oczywiście ich artykuł o rzekomych zagrożeniach opisywania karmienia piersią jako naturalnego na drugi plan spycha jedyną interesującą kwestię, a mianowicie ustalenie, czy dzieci i mamy korzystają na karmieniu „naturalnym” (specjalnie używam tego słowa!), czy też nie.

  W latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku wielu lekarzy opowiadało mamom, że karmienie piersią jest niebezpieczne, gdyż nauka nie jest w stanie kontrolować jakości mleka ani ilości wypijanych przez dziecko.

  Dziś wiadomo, że mieszanki mleczne dla niemowląt nie są w stanie tak dokładnie odpowiedzieć na potrzeby dziecka jak karmienie piersią. Mleko matki jest wytwarzane w odpowiedzi na potrzeby dziecka, a jego skład zmienia się bardzo precyzyjnie w czasie rozwoju dziecka, co jest nieosiągalne dla syntetycznych mieszanek mlecznych.

  Mleko matki zawiera mnóstwo składników odżywczych, czynników rozwoju, probiotyków, prebiotyków, które sprzyjają rozwojowi zdrowego mikrobiomu (flory jelitowej), a co za tym idzie – zdrowego układu odpornościowego. Zawiera również odpowiednią ilość cholesterolu niezbędnego dla właściwego neurologicznego rozwoju mózgu dziecka.

  Dzieci karmione piersią rzadziej zapadają na infekcje uszu, dróg oddechowych, żołądka i jelit niż dzieci karmione mieszankami.

  Na karmieniu piersią zyskuje również matka, gdyż sprzyja ono spalaniu kalorii i pozbywaniu się dodatkowych kilogramów skumulowanych w trakcie ciąży. Kilogramy te miały właśnie na celu dostarczenie zapasów energii niezbędnej do rozwoju dziecka w macicy, ale także po jego urodzeniu dzięki karmieniu piersią.

  Karmienie piersią zmniejsza u matki ryzyko zachorowania na raka piersi i chorób układu sercowo-naczyniowego w późniejszym okresie jej życia. Jest ona również w mniejszym stopniu zagrożona cukrzycą typu 2, gdyż potrzebuje mniej insuliny, zwłaszcza jeśli cierpiała na cukrzycę ciążową.

  Ale uwaga: jakość mleka matki w ogromnym stopniu zależy od trybu życia i jej diety. Niektóre lekarstwa przenikają do mleka matki, tak jak niektóre toksyny. Bardzo ważne jest więc jeść (i żyć) ekologicznie przed i podczas karmienia piersią.

  Argumenty Martucci i Barnhill, zgodnie z którymi termin «naturalny» obejmowałby przekonania potencjalnie szkodliwe dla powszechnego zdrowia, nie są więc racjonalne. Wręcz przeciwnie, bardzo istotne jest, by udostępnić społeczeństwu informację wiarygodną, opartą na faktach, w celu promowania najzdrowszych praktyk, bez względu na to, czy są naturalne, czy opracowane w laboratorium.

  Jeśli chodzi o karmienie piersią, nie ma najmniejszych wątpliwości co do faktu, że jest to najzdrowszy wybór dla przeważającej większości matek i dzieci, i naprawdę szkoda, że badaczki rzucają cień wątpliwości w temacie, w którym żadna polemika nie powinna mieć miejsca.

  Skoro dzieci były skutecznie karmione piersią od zarania dziejów ludzkości, rozsądne wydaje się stwierdzenie, że jest to praktyka «naturalna» i że mleko matki jest idealnym i najzdrowszym pożywieniem dla niemowląt.

  Zdrowia życzę,
  Jean-Marc Dupuis

 66. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=kt-AuzCDw-E

  Jak się nie da przeskoczyć to trzeba obejść 🙂

 67. Boydar said

  Tak sobie jeszcze poczytowywuję @ OP (49) …

  „Będą się wspierali nędzarze pogan z nędzarzami Izraela dla spokoju; nie należy przeszkadzać, aby nędzarze gojów zbierali resztki po kątach, i to także dla spokoju.”

  „Nie wolno się nad nimi litować; ponieważ powiedziane jest: „Nie będziesz się nad nimi litował”. Dlatego, gdyby ktoś zobaczył akuma ginącego lub tonącego w wodzie, niech nie udziela pomocy. Gdyby go zobaczył bliskiego śmierci, niech śmierci nie wyrywa. Ale gubić go własnoręcznie, rzucać głową do studni lub coś temu podobnego, nie godzi się, ponieważ wojny z nami nie prowadzi.”

  A zdarzają się zdziwieni, że żydzi Polaków przed Hitlerem nie ratowali.

 68. TG said

  Dr Mateusz Piskorski: „Polska nie jest już krajem dla normalnych ludzi. Czasami myślę, że tu powinna stać się jakaś katastrofa, żeby ludzie obudzili się z paraliżu głupoty”.

 69. VA said

 70. Kapsel said

  Biskupi z Kazachstanu: Komunia dla rozwodników obca wierze katolickiej
  Data publikacji: 2018-01-04

  http://www.m.pch24.pl/images/min_mid_big/big/57240.jpg?v=1516371786

  Biskupi Kazachstanu – rok po wystosowaniu apelu wzywającego do modlitwy, aby papież zachował katolickie nauczanie o małżeństwie – wydali nowe oświadczenie, w którym wyraźnie stwierdzili, że każda zmiana w sakramentalnej dyscyplinie, pozwalająca rozwodnikom żyjącym w nowych związkach przyjmować Komunię Świętą, jest „obca całej Tradycji wiary katolickiej i apostolskiej”.

  Trzech hierarchów: Tomasz Peta, arcybiskup metropolii archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, Jan Paweł Lenga, arcybiskup emerytowany z Karagandy i Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, 18 stycznia 2017 r. wezwali wiernych do modlitwy, aby papież Franciszek „potwierdził niezmienną praktykę Kościoła w odniesieniu do prawdy o nierozerwalności małżeństwa”.

  http://www.m.pch24.pl/biskupi-bronia-malzenstwa–nie–dla-liberalnej-interpretacji-amoris-laetitia–,57240,i.html

 71. Sebastian said

  Dziennikarka TVN Dorota Wellman pozwała polskiego pisarza fantasy Jacka Piekarę za wpis na Twitterze, w którym ten krytykował ją za udział w czarnych marszach. Co ciekawe, sąd wydał wyrok zaocznie, a pisarz dowiedział się o nim… od komornika. – Jedyne, czego chcę, to prawa do procesu! Sąd mi tego odmawia – komentuje.

  Wellman pozwała Piekarę za wpis z października 2016 roku. „Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks…Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!” – napisał pisarz na Twitterze oraz dołączył zdjęcie dziennikarki TVN. Wellman poczuła się urażona wpisem i złożyła pozew w sądzie, który liczył 33 strony.

  Dziennikarka domagała się zwrotu kosztów, przeprosin, wykupienia reklam w „Gazecie Wyborczej” i przelewu na konto jednej z fundacji; łącznie ponad 470 tys. zł. Ostatecznie zapadł wyrok zaoczny, uwzględniający wszystkie wnioski powoda i wyrok się uprawomocnił. – Pisma z sądu są wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkałem, nikt ich nigdy nie odbiera. Dowiedziałem się o wyroku od komornika – opisuje Piekara.

  W związku z całą sytuacją, adwokat pisarza zawnioskował o przywrócenie terminu rozprawy. Powołał się przy tym na fakt, że uczestnik postępowania o nim nie wiedział z przyczyn od siebie niezależnych. – Sąd nie uwzględnia żadnego mojego wniosku, przedstawiając kuriozalne uzasadnienie, a ja jedyne czego chcę to prawa do procesu! Sąd mi tego odmawia. Może jestem przeczulony, ale węszę spisek natury towarzysko-politycznej i to, że chcą Wellmanową uratować i nie dopuścić do procesu – dodaje pisarz fantasy.

  ⚠Proces Wellman – Piekara⚠

  ?W załączniku twit za który zgodnie z żądaniem Doroty Wellman i wyrokiem „rozgrzanych” sędziów Sądu Okr. w W-wie mam zapłacić prawie PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH…?
  O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału…
  Nieźle,co? pic.twitter.com/0xwuCPnV9X
  — Jacek Piekara (@JacekPiekara) 18 stycznia 2018

  Czego żąda ode mnie Wellman:
  – 360 tys – przeprosiny
  – 75 tys – kolejne przeprosiny
  – 25 tys – wpłata na fundację
  – 6 tys – jej koszta procesowe
  I sąd to „klepnął” nie zważając, że nawet nie wiem o procesie. A potem sąd odmówił wznowienia.
  Także tak, jeśli chodzi o sprawiedliwość
  — Jacek Piekara (@JacekPiekara) 18 stycznia 2018

  https://dorzeczy.pl/kraj/53385/Wellman-pozwala-znanego-pisarza-Wesze-spisek-natury-towarzysko-politycznej.html

 72. Marek said

  Gajówka słyszała już o „apostolskiej sukcesji ekumenicznej”?
  Jeśli nie to tu próbka na terenie Polski:

  Urząd Biskupa w Kościele luterańskim
  „Uroczystości przewodniczył Zwierzchnik Kościoła ks. biskup Jan Szarek. Współkonsekratorami byli: ks. biskup – senior Józef Pośpiech i ks. biskup Joachim Rogge z Görlitz w Niemczech. Ręce wkładali także biskupi diecezjalni: Paweł Anweiler, Michał Warczyński, Rudolf Bażanowski, senior Jan Walter, oraz po raz pierwszy goście ekumeniczni przekazali przez włożenie swoich rąk „ekumeniczną sukcesję apostolską”. Byli to biskupi Wiesław Skołucki i Zygmunt Koralewski z Kościoła Polskokatolickiego (Starokatolickiego Utrechtu), oraz arcybiskup Jeremiasz z Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, a także biskup rzymskokatolicki J.T. z Wrocławia, który reprezentował kardynała Henryka Gulbinowicza.”

  takie rzeczy już w 1994:)
  więcej:
  http://ekumenizm.wiara.pl/doc/477920.Urzad-Biskupa-w-Kosciele-luteranskim-ze-szczegolnym/20

  ——
  Te „Kościoły” nie mają żadnych biskupów. Nie mają bowiem sukcesji apostolskiej.
  Sukcesja ta istnieje w Kościele Katolickim, w Kościołach Starokatolickich i Prawosławiu.
  Admin

 73. Sebastian said

  To brzmi jak juedopolonia

  Stosunki polsko-żydowskie w kontekście obchodów rocznic uzyskania niepodległości przez Polskę i Izrael, były jednym z tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z dyrektorem wykonawczym Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) Davidem Harrisem – powiedział PAP prezydencki minister Wojciech Kolarski.

  https://wpolityce.pl/polityka/376628-prezydent-duda-spotkal-sie-z-dyrektorem-komitetu-zydow-amerykanskich-rozmawiano-min-o-stosunkach-polsko-zydowskich

 74. osoba prywatna said

  O czym Polacy dowiedzą się, jeśli zdążą
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142045,o-czym-polacy-dowiedza-sie-jesli-zdaza

 75. osoba prywatna said

  Finał dobrej zmiany w żydowskich objęciach?
  http://macgregor.neon24.pl/post/142061,final-dobrej-zmiany-w-zydowskich-objeciach

 76. Sebastian said

  Dziewczynka, która kłamała, że została napadnięta i że zniszczono jej hidżab, powinna zostać… przeproszona

  Tak, prawidłowo przeczytaliście tytuł. Do takich bowiem wniosków doszła
  Danielle S. McLaughlin z Canadian Civil Liberties Association, emerytowana dyrektorka szkoły, dodając, że ta mieszkająca w Toronto dziewczynka teraz „potrzebuje dużo cierpliwości i zrozumienia”.

  „To 11-letnie dziecko popełniło błąd, który rósł i rósł, aż rozwinął się w międzynarodową aferę. Powiedziała swojej rodzinie, w szkole i na policji, że nieznajomy podążył za nią i zaatakował ją nożyczkami, rozcinając jej hidżab. Dwa razy. Brat dziecka potwierdził, że był świadkiem tego wszystkiego. Dziewczynka opisała szczegółowo swojego napastnika i całe wydarzenie. Mężczyzna był Azjatą, uśmiechał się, był ubrany na czarno, nożyczki miały niebieski uchwyt” – czytamy w cytowanym artykule.

  „Kiedy policja poinformowała o tym media, w szkole, do której uczęszcza dziecko, przeprowadzono konferencję prasową z udziałem przedstawicieli wielu redakcji” – pisze autorka, podkreślając, że przywódcy polityczni wszelkiej maści wyrażali oburzenie i przerażenie. Nawet CNN podchwycił tę historię.

  Ale przeprowadzone przez policję dochodzenie wykazało, że cała ta historia nie miała miejsca. Do niczego takiego nie doszło.

  „Ale coś się jednak zdarzyło. Dziewczynka, z powodów, których nigdy nie poznamy, poczuła potrzebę stworzenia opowieści, która szybko wyrwała się spod kontroli. Czy to ona zwołała konferencję prasową? Wydaje się to mało prawdopodobne. Czy to ona poprosiła policję o opublikowanie raportu w mediach? Raczej mało prawdopodobne” – czytamy w cytowanym tekście.

  „Jako wychowawca, matka i babcia, miałam w swoim życiu pod opieką sporo 11-letnich dziewcząt. Mogą być apodyktyczne, niegrzeczne wredne, złe, niezależne, podatne na wpływy, słodkie, uprzejme, wrażliwe, zdezorientowane, przerażone i głęboko potrzebujące uwagi, a wszystko to w tym samym czasie” – czytamy dalej.

  Autorka stwierdza dalej, że dzieci mają prawo do popełniania błędów, po czym dochodzi do konstatacji, że – choć równocześnie przyznaje, że prawdziwych motywów postępowania dziewczynki nie zna – winę za całe zdarzenie ponosi… społeczeństwo, które nie rozumie potrzeb dzieci. Ale najciekawsza końcowa konstatacja:

  „Powtarzam, że nic nie wiem o dziecku z Toronto, ani o jego motywach, ale wiem coś o wpajaniu wiedzy o „niebezpieczeństwie ze strony nieznajomego”. Co może być łatwiejsze niż zaszczepienie w dzieciach lęku przed „obcym”? Mimo, iż wiemy, że dzieci w największym stopniu narażone są na krzywdę ze strony członków ich rodzin i przyjaciół, nadal straszymy ich jakimś wrogiem.”

  Tak więc dziecka nie wolno karać, ani nawet rugać, gdy kłamie i czyni zło, ale przede wszystkim nie wolno mu wszczepiać lęku przed obcymi, bowiem bać powinno się ono raczej członków swojej rodziny i przyjaciół. Gratulujemy pedagogicznego podejścia, współczując tej sporej ilości dzieci pozostającej pod opieką autorki.

  https://www.magnapolonia.org/dziewczynka-ktora-klamala-ze-zostala-napadnieta-i-ze-zniszczono-jej-hidzab-powinna-zostac-przeproszona/

 77. Vodoosch said

  https://www.rt.com/news/416350-putin-icy-dip-video/

  Putin:)

 78. Sebastian said

  qrva qrvie łba nie urwie

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu.

  W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta – Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/565240,senator-kogut-i-glosowanie-a-prezes-pis.html

 79. osoba prywatna said

  Sala konferencyjna Papieża w formie głowy węża.
  https://treborok.wordpress.com/sala-konferencyjna-papieza-w-formie-glowy-weza/?preview=true

 80. osoba prywatna said

  Państwowe firmy wspierają projekty fundacji From The Depths!
  .https://www.youtube.com/watch?v=1znB6H8x2R8&feature=youtu.be

 81. Marek said

  Te „Kościoły” nie mają żadnych biskupów. Nie mają bowiem sukcesji apostolskiej.
  Sukcesja ta istnieje w Kościele Katolickim, w Kościołach Starokatolickich i Prawosławiu.
  Admin
  ===
  Dlatego dziwi nakładanie rąk biskupów katolickich i prawosławnych na luteranina celem przekazania „ekumenicznej sukcesji katolickiej”
  🙂
  prawda że piekny termin nowomowy ekumenicznej?

 82. Yah said

  …..że też ludzie po przedstawieniu, nie umieją odczytać sarkazmu i ironii w recenzji ze spektaklu. Zresztą publika widziała – sama oceni 🙂

 83. SZALEŃSTWO ❗❗❗ Nowa teologia eucharystyczna (/ 1): ciało, posiłek i eros (autor: Manuel Belli)

  https://gloria.tv/article/xMTpqbo69CZy2r7tBLD2akA6N

 84. NICK said

  Medycyna NATURALNA. P,. Sebastian.
  Żadna inna!

  Tylko niewielu WIE o naturalności.
  Naturalności.

  Zdezauowane.

 85. osoba prywatna said

  Bp Richard Williamson: Zbliżająca się dyktatura
  http://www.nacjonalista.pl/2017/12/06/bp-richard-williamson-zblizajaca-sie-dyktatura/

  Bp Richard Williamson: Katolicy kontra lichwa i Nowy Porządek Świata
  http://www.nacjonalista.pl/2017/12/21/bp-richard-williamson-katolicy-kontra-lichwa-i-nowy-porzadek-swiata/

 86. osoba prywatna said

  Melvin Sickler: Złowroga działalność masonerii
  http://www.nacjonalista.pl/2017/01/07/melvin-sickler-zlowroga-dzialalnosc-masonerii/

 87. osoba prywatna said

  Re 84
  A co, chemoterapia już przeszła Nick-owi? Hę?

 88. osoba prywatna said

  Przygotowanie Sił Powietrznych do manewrów «Anakonda-18»
  http://ndp.neon24.pl/post/142059,przygotowanie-sil-powietrznych-do-manewrow-anakonda-18

 89. NICK said

  Nie. OP.
  Gdyż.
  90% leków JEST z natury.

 90. osoba prywatna said

  Terapia za pomocą pochyłego łóżka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=0qqph6UuLok

 91. osoba prywatna said

  Jak czosnek ratuje przed nowotworami na skórze
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-czosnek-ratuje-przed-nowotworami-na-skorze-2018-01

 92. osoba prywatna said

  Trzymając się za ręce z Franciszkiem.
  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/trzymajac-sie-za-rece-z-franciszkiem-2018-01

 93. TG said

  Ad.83 http://www.conchiglia.net/C/PO_Conchiglia_2016-02__PRAWDA_BEN_XVI.pdf

 94. Boydar said

  W apteczce u NICK’a, w to uwierzę 🙂

 95. osoba prywatna said

  Alfabet Jerzego Zięby. Literka Ż jak żylaki.
  .https://www.youtube.com/watch?v=SfHaKEXaURg

 96. Głos Prawdy said

  Obcy kapitał wytransferował z Polski 540 mld złotych!
  http://www.nacjonalista.pl/2017/09/26/obcy-kapital-wytransferowal-z-polski-540-mld-zlotych/#.WmDUjFJtXdU.vk
  ———
  informacje podaja Polacy z rosyjskiej sieci społecznej VKONTAKCIE. a jest ich nie mało, czy to Polacy, którzy w Rosji żyją i zarejestrowali się, czy też w Polsce, ale znają język ruski, i mają jakiś stosunek do Rosji – nie wiem.

 97. Głos Prawdy said

 98. Głos Prawdy said

  Rosja to piękny kraj.
   .
  Rzeka Lena-Syberia
  https://vk.com/photo254252921_456239931

 99. Głos Prawdy said

  https://vk.com/id273114826?z=photo273114826_420947653%2Falbum273114826_00%2Frev

 100. www.wandaluzja.pl said

  http://www.szklarskaporeba.pl/pl/turystyka/atrakcje-i-zabytki/1166-zamek-chojnik.html
  Zamek Chojnik// TO ŚWIETNIE ZACHOWANE RUINY WAROWNI OBRONNEJ Z XIII WIEKU.

  Dziś przeczytałem, że BOLLYWOOD tworzy ekspozyturę w Szczecinie. Po Klęsce i BANKRUCTWIE Hollywood, które CHCIAŁO jeść fekalia hitlerowskie czyli holokaustyczne, to doskonała zagranie kapitałowe.
  Jak wiadomo – o czym pisałem wielokrotnie – to protoplasta amerykańskiego rodu prezydenckiego Bushów był dyrektorem hitlerowskiego obozu w Auschwitz-Birkenau czyli HOLOKAUSTEM, ale jego zdjęcie w bramie ARBEIT MACHT FREI z Adolfem Hitlerem ZNIKNĘŁO z mego zasobu fotograficznego i serwisu internetowego. Były nawet głosy, że to Buschowie-Sherffowie-Bushowie z Krakowa UMOŻLIWILI Adolfowie Hitlerowi awans Kanclerski jako habsburscy komisarze Krakowskiego Patentu Łukasiewicza czyli Rockefellerów, na którym wyrósł imperializm amerykański.
  Mym wnioskiem do tej inicjatywy kapitałowej jest XIX-wieczny niemiecki pomysł urbanistyczny zbudowania na Wałach Chrobrego IMPERIALNEGO pałacu Cesarskiego – w rodzaju secesyjnego KREMLA – frontem do ulicy Jana Matejki. Przypomniałem sobie o tym, gdy norweski multimilioner chciał PRZEBUDOWAĆ Szczecin Dla Skandynawów ??? Wynikała z tego, że kupił w niemieckim antykwariacie plany SECESYJNEGO PAŁACU IMPERIALNEGO Cycami na Zachód, z pozostawieniem pałaców i zamków na Wałach Chrobrego jako MARINY. Wilhelm II chciał wykorzystać co tego Cytadelę poznańską, ale sztab Cesarski kazał rozebrać w tym celu cytadelę szczecińską, gdzie ODKOPANO zamki i pałace uzyskując tym Najładniejszy Bulwar w Europie.
  Architektonicznym wzorem do tego Niemieckiego Kremla miał być dworzec Główny we Wrocławiu – najładniejszy w Niemczech. Jest to właściwie neogotyk inspirowany MAURETAŃSKIM zamkiem w Lublinie polskich napoleończyków na planie wysadzonego przez Rosjan zamku Kazimierza Wlk. Serokomla, który w 1862 jechał do Poznania zapisał: PRZEBIEGŁEM PRZED DWORZEC SPOGLĄDAJĄC STRACHLIWIE NA JEGO WIELKOŚĆ I WSPANIAŁOŚĆ.
  Zainstalowanie się Hindusów w Szczecinie WYMAGA rezygnacji z historiografii pruskiej i hitlerowskiej. Przykładem tego jest datowanie w dzisiejszej Gazecie Wyborczej zamku CHOJNIK na XIV wiek, gdy pond ćwierć wielu temu pisałem w prasie wrocławskiej, że historia o Kunegundzie i Błędnym Rycerzu przedstawia zamach Piastów na Świnków w r. 1249. Wolni Panowie Śląscy utracili wówczas Jelenią i Kamienną Górę a ostali się w Wałbrzychu i Świdnicy, gdzie rozgromił ich w 1289 r. Przemysław II z Poznania.
  Urszula Sipińska jest z domu markizą Świnkówną z zamkiem rodowym Na Książu. PRETEKSTEM podboju Śląska przez Jana Luksemburskiego, był Wyrok legata papieskiego Świnki w sporze między radą miejską Ziębic a klasztorem w Henrykowie. Po wysłuchaniu Wyroku mieszczanie wykąpali legata w szambie i prowadzali po mieście na drążku, jak buhaja.
  Politycznym Zamachem na mnie było oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. Zamki jurajskie zbudował grecki bój Prapoczątku Jur-Uranos – budowniczy Białokamiennej Moskwy. Są one w stylu i Technice CHOJNIKA, ale Młodsze chronologicznie. Sudety były największym skarbcem geologicznym Europy więc każdy posiadacz ich musiał się FORTYFIKOWAĆ.
  Budowniczym GOTYCKIEGO Kremla był Kazimierz III Wielki. Nie ukończył, bo został zamordowany przez Lisów, którym zabrał Jasną Górę i dał konkubinie Esterze jako Czarnej Madonnie. Kreml ukończył prowizorycznie dopiero Józef Stalin, co ROZWIĄZAŁEM dopiero ja. Pałac Królewski miał być na Zamoskwiu, połączonym z Kremlem mostem fortecznym. Mierził go Kurny Kraków więc budował stolicę GODNĄ.

 101. Miet said

  Re.98.
  Zawsze podziwiałem wspaniałą przyrodę Rosji.
  Ale to co Pan zapodaje to się otwiera z jakąś teatralną maską.:-)))

 102. Janek ze wsi said

  Re 91 Osoba Prywatna
  Żydzi hurtem w[3,14]erdalają – jak w dowcipie: „czosnek, pietruszkę, cebulę”. I jaki z tego morał, psze państwa?
  Oni doskonale wiedzą że to jest ZDROWE i skrupulatnie dbają o siebie! Nie żadne GMO ani przetworzone z chemią, tylko to, co matka natura rodzi najlepsze / najzdrowsze!
  A że czasem głupie[bez ironii!] goje się z nich śmieją z tego powodu, że „czosnkowe”, „śmierdzące cebulą d**y” etc. – cóż, ten się śmieje kto się śmieje ostatni…

 103. Lily. said

  Re 75
  Naczelnik w III.R.P,szczesliwy bo posrod swoich.

 104. Lily. said

  Re 73
  Pomazaniec naczelnika,kontynuuje testament
  swojego mentora(L.K).
  „Wszystko co wiem i czego sie nauczylem
  zawdzieczam L.K”. A.D.
  Pierwsze kroki w karierze politycznej zaczynal
  w Uni Wolnosci pod przywodstwem B.Gieremka.

 105. R cz said

  Coraz bardziej rozumiem pana Stanislawa Michalkiewicza. Rzeczywiscie jeggo fraza o „nieszczesliwym kraju” coraz bardziej sie
  uprawomocnia.

 106. NICK said

  Sakrament Małżeństwa jest SZCZEGÓLNYM Sakramentem.

  Wyjatkowość ta polega na tym, że to kandydaci na męża i żonę sobie, nawzajem, udzielają Tego Sakramentu w obecności BOGA.

  Kościół wskazuje by pośredniczył w tym Kapłan.

  Słusznie i zgoda.

  Tylko skąd wziąść DOBREGO Kapłana???

  Skoro we Stolicy Piotrowej, od 50-ciu lat „czuć swąd szatana”.

  Skoro „polska hierarchia Katolicka”, ta góra, która nic nie przenosi, jest kompletnie zażydzona?

  A wi(o)kary nie naucza Wiary?

  Niewielu z Was.

  144 000 spośród miliardów Ludzi dostąpi Bram Nieba.

  Starajcie się jednak.

  To nie jest trudne.

  Wystarczy umrzeć za Trójosobowego Boga.

  Przecież i tak umrzecie.

  Twórzcie katakumbowe Wspólnoty.

  Jeździec Apokalipsy zaczyna galopować.

  Non Amen?

  Aaa. Macie prawo chrzcić i namaszczać.

  Noście Prawdziwy KRZYŻ.

  Dźwigajcie GO.

  (to nie zwalnia od normalnych zajęć świata TEGO)

  [tak sobie pomyślałem – jak powyżej]

 107. Boydar said

  Czy Pan NICK z choinki się urwał ? „… Kościół wskazuje by pośredniczył w tym Kapłan …”.

  Temat wydaje się otwarty; wydaje się. Skoro Pan zaczął, proszę skończyć. Bo jeśli „… to kandydaci na męża i żonę sobie, nawzajem, udzielają Tego Sakramentu w obecności BOGA …” (co jest prawdą, tylko nie całą) to konkubinat z zachowaniem formalnej oprawy też by wystarczył, wszak Bóg jest wszędzie, za wyjątkiem piwnicy Kowalskiego. A jednak tak sem ne da, pomimo że faktycznie to oni udzielają. Więc nie jest to tylko „wskazówka” (… Kościół wskazuje by pośredniczył w tym Kapłan…). Musi „coś” być jeszcze. Może notariusz ? Z „papierami” ?

 108. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201801197144036-Sputnik-Polska-Rosjanie-najczesciej-prosza-o-azyl/

  „Rosjanie”, chłe, chłe … Jak Michnik będzie wypieprzał do Izraela to wyjdzie że to Polacy emigrują … 🙂

 109. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801207151570-USA-budzet-Sputnik/

  Też chłe, chłe. Niech sobie dodrukują na 3D hanburgera z colą i galon wachy i jadą dalej; też problem znaleźli … do tej pory jakoś im to w niczym nie przeszkadzało.

 110. Boydar said

  Trzecie chłe, chłe i na razie basta.

  „… „Krym, jak niespodziewanie został utracony, tak niespodziewanie też wróci” /powiedział profesor Władimir Kazarin/ … według niego półwysep wróci do Ukrainy już w tym roku …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801197147227-sputnik-rosja-ukraina-krym/

  Podejrzewam ze albo to błąd tłumaczenia albo perfidny żart profesora; owszem, wróci, ale Ukraina do Krymu, czyli znów będą razem. Ukraiński język trudny 🙂

 111. NICK said

  Kościół, w naszym, lubelskim, rozumieniu, NAKAZUJE „…by pośredniczył w tym Kapłan.”

  Lepiej brzmi?

  Między Lubelakami to powiem, że jak małżonkowie, ‚in spe’, nie wiedzą co czynią?
  To ni notariusz ni Kapłan nie pomogą.

  Zawsze wszystko, kończy się na Wierze Prawdziwej.
  Takie czasy, ostateczne, że szukamy Boga wbrew wieeelu „Kapłanom”.

  I po co wziąłem ten kij?
  Mrówki obudzić?
  Nudno jest, Lubelaku. 🙂 .
  Ot, co.

  https://sjp.pl/in+spe

 112. Boydar said

  Układa Pan NICK klocki bez uwzględnienia GRAWITACJI.

 113. NICK said

  Nudno jest.

  Nie do końca.
  TU lecą kilogramowe płatki śniegu.
  PomNICK se dziś zbudowałem.
  Bałwana ulepiłem. 🙂 .

  A TO nie do Pana a ogólnie:

 114. Boydar said

  No, bardzo trafne.

 115. revers said

  Dr.Keskus po swojemu, jak gmina robi tubylcow lub przerabia wprzekretach …

 116. guła said

  Sobie a Muzom
  Za miesiąc Styczeń wstrzymano alimentację na rzecz powódki wykonując potrącenia na rzecz stosownego urzędu. Zapewne żeby się nie przedawniło, choć przedawniło się półtora roku temu. A wniosek o umorzenie trafił tam (półtora roku temu) gdzie jego miejsce. Do kosza.
  I co mi pan zrobisz?

 117. NICK said

  Kapłan; znany tutaj:
  https://sacerdoshyacinthus.com/2018/01/07/herezje-nalezy-odrzucic-calkowicie/

 118. osoba prywatna said

  Kto powinien łożyć na obozy dla uchodźców?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142003,kto-powinien-lozyc-na-obozy-dla-uchodzcow

 119. NICK said

  Przepraszam, Mirosławie ale wkleję.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21949&Itemid=46

 120. Lenkija said

  Zatrudnianie przybyszy z USA i innych krajów z poza EU w ostępach Gajówki

  .http://kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/cudzoziemcy/87097,Zatrudnianie-obcokrajowcow-w-Polsce.html
  .https://www.mpips.gov.pl/praca/zatrudnienie-cudzoziemcow/

 121. Lenkija said

  @ 101 Miet said:Zawsze podziwiałem wspaniałą przyrodę Rosji.

  Panie M. Na tej stronie http://jeznach.neon24.pl/ znajdziesz Mieciu (zdwrot amerykański) 209 tematów z Azji i Dalekiego Wschodu. Patrz na dół…Oda do młodości.
  Pozdrawiam

 122. NICK said

  Oda???

  Dobra.
  Inne.
  http://www.fronda.pl/a/polska-juz-dawno-wyplacila-amerykanskim-zydom-odszkodowanie-za-poniesione-straty,32724.html

 123. Boydar said

  @ OP (118)

  Patrząc na sprawę po gospodarsku, należało agresorów wprowadzających demokrację wspomóc do takiego poziomu, aby żaden mieszkaniec zaatakowanego terytorium nie pozostał przy życiu. Wtedy właściwe diaspory (na pewno by się znalazły) w USA mogły by otrzymać od Kongresu stosowną ustawę, pozwalającą na przyjmowanie odszkodowań. W każdym razie poważne niedopatrzenie.

 124. Lenkija said

  Przykład z 208: http://jeznach.neon24.pl/post/22874,straszna-tajemnica-kpzr
  Chyba nie zasypało śniegiem.. bo u mnie powyżej zera.

 125. Lenkija said

  Nie wychodź z domu Mieciu, bo zimno:

  http://www.stancounty.com/
  https://es.wikipedia.org/wiki/Condado_de_Stanislaus
  https://www.accuweather.com/pl/us/modesto-ca/95354/weather-forecast/327145 a u mnie już wieczór +2 st.C

  Za takie pieniądze to w łódzkim kupisz o wiele większe gospodarstwo na którym możesz uprawiać maki lub konopie indyjskie i nie wsadzą cię do więżienia. Koncesja na uprawę medycznej marihuany bezproblemowo.

  https://www.realtor.com/realestateandhomes-search/Stanislaus-County_CA

 126. Lily. said

  Re 115;Revers
  Biala koszula,niebieski krawat to barwy narodowe flagi Izraela.
  Nie slowa,lecz symbolika rzadzi Swiatem.

 127. osoba prywatna said

  Tortury medyczne noworodków – to musi się skończyć!!!
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tortury-medyczne-noworodkow-to-musi-sie-skonczyc-2018-01

 128. Lenkija said

  Panie Adminie! piszę Panie, bo to Polska, w której są Krakowskie Pany i inne paniska. Profesor Miet napisał, że W USA mówi się i pisze po imieniu (ale np. w wojsku oficer do żołnierza: „hey, you soldier” a on odpowiada „Yes Sir”). Gdyby był na urlopie w Polsce, to zwracałbym się nawet do niego J.W.M. Pan Mieczysław G.

  Polskie kościoły w USA: https://polonia.net/niezbednik-imigranta/polacy-w-usa/polskie-parafie-w-usa/ – 7 kościołów w olbrzymiej Kalifornii, a tam gdzie kronikę pisał Gall Anonim: 3 kościoły, tyle co w olbrzymim Teksasie zamieszakałym przez Romana K.

  Pozdrawiam

  ——
  W USA mówi się po imieniu, we Francji przez „wy”, we Włoszech przez „on/ona”, w Polsce i Niemczech przez „Pan”.
  I niech tak zostanie.
  Admin

 129. osoba prywatna said

  Cała dyscyplina naukowa okazuje się fikcją
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cala-dyscyplina-naukowa-okazuje-sie-fikcja-2018-01

 130. osoba prywatna said

  Jak dobrze wiemy, sport przełamuje bariery – również te polityczne. Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu są okazją do zbliżenia się Korei Południowej z Północną. Dowiadujemy się, że Północ weźmie udział w zawodach sportowych w południowokoreańskim powiecie Pjongczang.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przelom-w-relacjach-miedzy-koreami-jaka-bedzie-reakcja-usa

 131. PISKORZ said

  re 128 /adm./ Angielski you…znaczy nie tylko ty, lecz też pan, pani, panstwo.;./i to określa kontekst tzw. sytuacyjny/. We francuskim to np. Votre place może znaczyć PAŃSKIE MIEJSCE, votre femme..pańska żona..samo vous znaczy po prostu „wy”.. We Włoszech formą grzecznościową /zwracając się do- kogoś obcego/…jest tylko LEI l/iczba mn. LORO.. Signora i signore…mówiąc o kimś..Np. Signora G. LOLOBRYGADA. /ha ha/.

  ——
  W angielskim dopomaga tez słowo Sir.
  „I ask you, Sir”
  „Thank you, Sir”
  Admin

 132. Boydar said

  @ OP (129)

  „… uczyńcie dzieci wasze lekarzami i aptekarzami, którzy sprawia,że oni swoje utracą bez obawy kary …”

 133. Mateusz Głogowski said

  EDWARD DUSZA WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ???

  Edward Dusza urodził się w 1949 roku w Krakowie. Przedstawiany jest jako polski poeta emigracyjny, dziennikarz. Pod koniec rządów Władysława Gomułki, w roku 1969, przybył do USA. Polskę opuścił w 1968.

  Przez wiele lat był redaktorem polonijnej „Gwiazdy Polarnej”. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż „Gwiazdę Polarną” w latach 80. kupił późniejszy ostatni dyrektor sekcji polskiej „Radia Wolna Europa”, Piotr Mroczyk, tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie”69” – patrz: http://niepoprawni.pl/…/ostatni-dyrektor-radia-wolna-europa…

  Dusza działał w organizacji polonijnej „Pomost”, podobnie jak Andrzej Jarmakowski, który w 1989 roku spotykał się potajemnie z rezydentami SB z konsulatu PRL i uchodzi za wyjątkowo negatywną postać na scenie polonijnej w Chicago – patrz np.: http://niepoprawni.pl/…/odznaczony-dziennikarz-andrzej-jarm…

  Jesienią 2017 roku Edward Dusza ponownie się uaktywnił, broniąc zażarcie polonijnego milionera Adama Bąka, z którego hojnej pomocy finansowej korzystał w przeszłości, gdy ten stał się jednym z bohaterów wykładów na temat działań SB w środowisku polonijnym – patrz np.: http://3obieg.pl/adam-bak-bambo-tomasz-sommer-pinokio

  Dusza ma oczywiście powody, by podważać wiarygodność przedstawianych dokumentów IPN na temat Adama Bąka nie tylko ze względu na swą współpracę z nim i jego stałą pomoc finansową, ale przede wszystkim dlatego, iż jego potajemne kontakty z SB opisane zostały obszernie w książce „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa” – patrz: http://www.quovadisbooks.net/…/38885-polonijni-agenci-sluzb…

  Potajemne spotkania Edwarda Duszy z rezydentami komunistycznej Służby Bezpieczeństwa z konsulatu PRL w Chicago miały podobny charakter do tych w/w Andrzeja Jarmakowskiego, jedynego chyba polonijnego dziennikarza, który występował przeciwko wstąpieniu Polski do NATO.

  W archiwum IPN znajdujemy szyfrogramy agentów SB z konsulatu PRL do warszawskiej centrali, które informują o kontaktach SB z Edwardem Duszą.

  Na przykład w szyfrogramie nr 9342 z 4 października 1989 roku czytamy, że rezydent SB w Chicago o pseudonimie ”HORATIO” uzyskał od Edwarda Duszy oraz Leszka Zielińskiego (ówczesnego wydawcy tygodnika „Horyzonty”, a także byłego redaktora „Gwiazdy Polarnej”) 29 września 1989 roku następujące informacje na temat „Solidarności”: „… ‘S’ tworzy własną nomenklaturę różniącą się od partyjnej brakiem kompetencji…”.

  Publikowana na Internecie fotokopia jednego z esbeckich raportów ze spotkania z Edwardem Duszą uwidacznia jego amerykański adres i dane personalne.

  Gdyby ktoś próbował bronić Duszę, twierdząc, iż we wrześniu 1989 roku mieliśmy już wolną Polską i te potajemne kontakty z SB były kontaktami z organem bezpieczeństwa niepodległej RP, wypada zauważyć, iż Służba Bezpieczeństwa istniała formalnie do lata 1990 roku i do tego czasu prowadziła tak samo szkodliwe dla Polski i Polonii działania, jak przed rokiem 1989, co opisano dość szczegółowo we wspomnianej książce „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa”.

  Jeszcze w roku 1989 Służba Bezpieczeństwa zatrudniała blisko 25 tys. funkcjonariuszy, którzy nakłonili do współpracy 90 tys. tajnych współpracowników, których podstawowym zadaniem była walka z „Solidarnością”.

  „Niepodległościowy poeta” Dusza przekazywał SB niezbyt pochlebne informacje na temat „Solidarności”, co na pewno nie jest powodem do dumy. Zawsze też „Solidarność” atakował i bezmyślnie oczerniał nie orientując się zupełnie w jej charakterze i nie rozumiejąc roli, jaką ta masowa organizacja odegrała w historii Polski.

  Z szyfrogramu rezydentury SB w Chicago nr 9328 z 3 października 1989 roku dowiadujemy się zaś, iż oficer SB „HORATIO” w czasie rozmowy z Edwardem Duszą otrzymał informacje na temat Kongresu Polonii Amerykańskiej, zaś z szyfrogramu nr 9342 z 4 października 1989 roku – że Dusza przekazał temu rezydentowi SB informacje na temat sytuacji w „Pomoście”.

  Edward Dusza NIE MUSIAŁ być oczywiście formalnym tajnym współpracownikiem SB. Z dostępnych dokumentów w IPN wynika, że nie podpisał zobowiązania do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Jednak spotykał się potajemnie z rezydentami SB z konsulatu PRL i przekazywał im informacje, które mogły zostać przez nich wykorzystane przeciwko Polsce i Polonii, co jest oczywiście czynem nagannym.

  Dzisiaj Dusza broni Adama Bąka, gdyż ten także – nie będąc formalnym TW SB – spotykał się wielokrotnie potajemnie w drugiej połowie lat 80-tych z oficerami SB i przekazywał im informacje na temat FBI.

  Dotychczas ujawniono fakt współpracy z SB kilkudziesięciu Polonusów. Gdy w Nowym Jorku mówi się na temat TW SB np. z Los Angeles, nikt nie protestuje, gdy w Los Angeles ujawnia się nazwiska TW SB z Chicago, nikt nie ma zastrzeżeń, lecz gdy przedstawia się w jakimś miejscu dokumenty na temat współpracy z SB miejscowych działaczy polonijnych, niektórzy podnoszą larum, gdyż zazwyczaj byli komunistyczni kapusie cieszą się dzisiaj bardzo dobrą opinią w swoim środowisku, uchodząc za „wielkich patriotów”…

  Od niedawna interesujące nas dokumenty IPN są tłumaczone na język angielski. W tej chwili grupa amerykańskich adwokatów z Nowego Jorku analizuje możliwość skierowania do prokuratury w USA zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa współpracy z obcym, komunistycznym wywiadem na terenie Stanów Zjednoczonych.
  Zobaczymy, czy dojdzie do pierwszych procesów i ewentualnie wyroków skazujących, pozbawienia amerykańskiego obywatelstwa czy też deportacji z USA byłych komunistycznych donosicieli, wśród których znany dziennikarz i poeta emigracyjny, EDWARD DUSZA, pełnił rolę niebagatelną.

  Mateusz Głogowski

 134. osoba prywatna said

  SZOKUJĄCA ANATOMIA HOT DOGA
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujaca-anatomia-hot-doga-2014-11

 135. osoba prywatna said

  Psy również lubią zabawy na śniegu.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Z28KOHtH4CQ

 136. PISKORZ said

  …bo pamięć krótka, zawodna i wybiórcza. .Dlatego przypomnę.!!!..“Kursk” poszedł na dno 12 sierpnia, poinformowano o tym dopiero w dwa dni później, właściwa akcja ratownicza roz­poczęła się 15 sierpnia, a prezydent Putin, który nie przerywał urlopu w Soczi A URLOP; NAJWAŻNIEJSZY..co tam marynarze..!! I TO JEST PRZYWÓDCA NARODU…śmiechu warte.!!

  ——-
  Co Pan o tym wie… tyle, co media Panu przekazały.
  Co miał, kurwa, zrobić?
  Zanurkować w morzu bez aparatu?
  A co robił podczas „urlopu”? Wie Pan? Wie Pan chociaż, co było przyczyną zatonięcia Kurska?
  Admin

 137. Marucha said

  Re 129:
  Bzdury. Przesadne uogólnienia.

 138. osoba prywatna said

  Ładna synchronizacja.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=GCTyFp0PpHE

  Cztery.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=QugLFzedHzk

  I więcej niż cztery.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ICUb7y1QCXs

  Sympatyczna reklama.
  .https://www.youtube.com/watch?v=KhXwwz5XsS0

  Parada motocyklowa w Indiach.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=xvrGTqfA_90

  Sówki.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=o5vQa3AY0JQ

 139. NICK said

  Co się piskosz?
  Trza było piskać? (136).

 140. www.wandaluzja.pl said

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/macierewicz-chcia%C5%82-obci%C4%85%C5%BCy%C4%87-teczkami-mateusza-morawieckiego-i-jego-ojca/ar-AAuW3Js?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp//

  MACIEREWICZ CHCIAŁ OBCIĄŻYĆ TECZKAMI MATEUSZA MORAWIECKIEGO I JEGO OJCA
  „Macierewicz przedstawił materiały Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale efekt okazał się odwrotny do zamierzonego. Według źródeł GW prezes zdenerwował się i odebrał manewr byłego szefa MON jako szantaż.”

  To jest zrozumiałe w tym sensie, że o ile Wałęsa był agentem KGB to Kornel Morawiecki jako agent SmerSza był NAJWIĘKSZYM TERRORYSTĄ ANTYPOLSKIM. Kaczyńscy byli zaś agentami Mossadu, który według deklaracji FBI w sprawie Pollarda, był NAD-KGB.

 141. PISKORZ said

  re 136 To najmniej istotne, co było przyczyną zatonięcia !!..Trzeba było czytać regularnie rosyjską prasę 17 ;lat temu /sic!!!/ A to co Rosjanie wtedy o nim myśleli / ten urlop/..TO NIE NADAJE SIĘ DO DRUKU !!! A AKCJĘ PODJĘLI 3 DNI PO ZDARZENIU..!! A o prasie zachodniej już nie wspominam…On miał to w dupie.!! I nie ma co pisać pierduł o jego nurkowaniu..to nic do rzeczy…TAKA TRAGEDIA ..TO MĄŻ STANU MA TAM BYĆ..Tylko co można wymagać od byłego kagebisty..Amen, tyle na dziś.

  ——
  Pan tak naprawdę to NIC nie wie, co się wtedy działo. Ja zresztą też nie. Więc nie zabieram głosu, a raczej wrzasku.
  Mąż stanu jest tam, gdzie jest najpotrzebniejszy – a nie tam, gdzie może zbierać punkty za „zaangażowanie” ku uciesze lemingów.
  Admin

 142. NICK said

  Niemota. (141).

 143. Listwa said

  @ 72 Marek @ 81 Marek

  „takie rzeczy już w 1994”

  – to dawno przeterminowana propaganda ekumenizmu.
  Protestanci odrzucili sakramenty, też kapłaństwa i odrzucili same kapłaństwo, to tylko pozory, udają że coś przyjmują zeby wyglądali podobnie, bo może ktoś się pomyli , bo nie wie jak jest i przyjdzie do nich. A tylko kapłan może mieć sukcesje i to apostolską po ważnym sakramencie, jakaś ekumeniczna dla protestanckiego urzędnika nadaje się tylko na globalistyczne proporczyki.

  Kościół tego nie robi, nawet nie można powiedzieć , ze moderniści w Kosciele to robią, jeśli to jakiś J.T. z Wrocławia

 144. Carramba said

  Co do zatonięcia Kurska, to w efekcie to prawdopodobnie, gdyż pociski z głowicami z ładunkiem jądrowym są numerowane i oznaczone, to jego rakieta uderzyła w Pentagon 11 września 2001. Dziwne ale nie było spodziewanego- celowo, wybuchu. A istnieją podejrzenia, że pozostałe wieże zostały zniszczone ładunkami z Kurska, ale nierozbrojonymi. Ta pierwsza, uderzająca w Pentagon, byłaby więc zabezpieczeniem Putina, gdyby Busch chciał go obciążyć.

 145. osoba prywatna said

  Europa – Viva Santana version!
  .https://www.youtube.com/watch?v=nKXvJtZKETk

 146. MareczekX5 said

  Witam, dawno mnie tu nie było, ale mam coś ciekawego dla Was 🙂

  „Kościół przy pomocy sfałszowanych dokumentów, zbrodni, nacisków politycznych, szantażu uzyskał to, że ma związek z bóstwem. Tego związku Kościół nie ma i dlatego papież jest takim samym człowiekiem, takim samym urzędnikiem z sekty religijnej, jak każdy inny urzędnik, czy to prezydent państwa, czy pracownik jakiejś korporacji” – stwierdził aktor.

  „Trybunał w Norymberdze to jedyne miejsce, które pasuje do rozmiarów zbrodni popełnionych przez Kościół” – stwierdził. Według niego przed takim Trybunałem powinien stanąć papież. Konsekwencją powinno być „rozwiązanie sekty chrześcijańskiej, rozwiązanie Kościoła katolickiego”.

  https://parezja.pl/nawiedzony-pieczynski-domaga-sie-norymbergi-dla-kosciola-katolickiego/

 147. osoba prywatna said

  XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce (program)
  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/judaism-islam/121-xxi-dzien-judaizmu-w-kosciele-katolickim-w-polsce-program

 148. osoba prywatna said

  ZNAK KRZYŻA ZABIJA ZARAZKI I ZMIENIA WŁAŚCIWOŚCI WODY I POTRAW
  http://gazetawarszawska.com/index.php/sancta-ecclesia/147-znak-krzyza-zabija-zarazki-i-zmienia-wlasciwosci-wody-i-potraw

 149. osoba prywatna said

  Arabia Saudyjska opłaci budowę centrum muzułmańskiego w Białymstoku? Minister zapowiada stosowne działania
  http://m.niezalezna.pl/214724-arabia-saudyjska-oplaci-budowe-centrum-muzulmanskiego-w-bialymstoku-minister-zapowiada-stosowne-dzialania

 150. PISKORZ said

  re 142 Wal się pajacu ..od pajacowania tylko..!!!

 151. PISKORZ said

  re 141 /adm. ok Zgadzam się ..!! Ale nie byłoby „lepiej” gdyby tam pojechał..?!

 152. Marucha said

  Re 151:
  Na pewno wyglądałoby to lepiej. Dla zewnętrznego obserwatora. Co może nie jest zupelnie nieistotne, jeśli chodzi o zbieranie punktów.

  Ale niech Pan powie, np. w Polsce – jaką korzyść mają mieszkańcy z „gospodarskich wizyt” naszych członków rządu? Że im współczują powodzi, huraganu czy pożaru
  Bardziej sobie cenią, jeśli dostaną konkretną pomoc, nawet z rąk kogoś na niższym stanowisku.

 153. osoba prywatna said

  Limanowski „gangster” (wideo)
  https://limanowa.in/wydarzenia;limanowski-quot-gangsterquot-wideo,39883.html

 154. osoba prywatna said

  Przy – 50 stopniach.
  https://www.liveleak.com/view?i=f10_1516289667

 155. PISKORZ said

  re 152 CAŁKOWICIE zgadzam się, ok. .Ale może z innej beczki…Znany nam jest akt numer 10?? pozwalający obcej policji wejść na teren kraju..itd itd. Ale mnie niepokoi coś innego…proszę czytać.. В 2007 году В. Путин подписал закон N 99-ФЗ, поз-воляющим войскам НАТО без какого-либо контроля входить на территорию РФ для подавле-ния народных выступлений, т.е. оккупировать Россию. PODPOWIEM TYLKO, ŻE słowo podawlenie” znaczy tyle co „stłumienie”…reszta chyba jasna…Tekst skopiowany z patriotycznej strony rosyjskiej. gdzie symbolem jest bialo-żółta-czarna flaga orłem!

  ——
  Powiem krótko: nie za bardzo dowierzam tym „patriotycznym stronom”.
  Admin

 156. Antymon said

  Otwieram dziś Onet, ten zajadle antypisowski Onet, i co widzę? Na pierwszej stronie u samej góry na całą szerokość „Żywot świętego Mateusza”, Morawieckiego oczywiście. Hagiografia w stylu przywodzącym na myśl „Opowiadania o Leninie” lub historię o narodzinach Kim-Dzong-Ila:

  https://kobieta.onet.pl/w-domu-nigdy-o-tym-nie-opowiadal-nie-chcial-martwic-matki-dziecinstwo-premiera/qd16h5f

  Pod spodem prawie 2500 komentarzy w ciągu kilku godzin, co nawet na Onecie jest rzadkością. Na szczęście niemal wszystkie krytyczne lub prześmiewcze, co znaczy, że duch w narodzie nie ginie.

  Już dawno zauważyłem, że media „totalnej” plują na wszystko, co kojarzy się z PiS-em, ale o Morawieckim piszą dobrze albo wcale (cóż, nie będą poniewierać kumpla od ośmiorniczek u Sowy). Tym razem jednak pojechały po bandzie.

  Wczoraj Wyborcza zamieściła ponoć artykuł o tym, jakoby rozżalony Macierewicz zagroził, że każe opublikować kwity na starego i młodego Morawieckiego (całego artykułu nie czytałem, tylko fragmenty zamieszczone wczoraj przez inne portale). Artykuł dziwny, oparty na doniesieniach bliżej nieokreślonych osób, ale o tych kwitach od dawna ptaszki ćwierkają. Niejaki Andrzej Czyżewski miał je przypadkiem odkryć w archiwum Stasi, gdzie szukał materiałów do pracy naukowej. Było to wiele lat temu, gdy Morawieccy mało kogo interesowali.

  Czyżby „tajemniczy ktoś” oczekiwał, że te papiery niedługo wypłyną, i chciał złagodzić efekt poprzez „intensywne ocieplenie wizerunku”?

 157. osoba prywatna said

  Picie.
  Pamiętaj! Nie jest to picie w samotności, jeśli jesteś w ciąży.

  Kiedy Makrela otwiera granice i daje 1000 ojro miesięcznie na łeb.
  https://www.liveleak.com/view?i=1e3_1511019631

 158. osoba prywatna said

  Jacek Międlar o skandalu z cmentarzami żydowskimi
  .https://www.youtube.com/watch?v=7JP7F3DHd-Q

 159. osoba prywatna said

  VAN MORRISON : „CONEY ISLAND”
  .https://www.youtube.com/watch?v=AQG4Y9R9Veg

 160. PONADSWIETLNY said

  10 Amazing Holographic Technologies that are INCREDIBLE!
  .https://www.youtube.com/watch?v=ikuSPBZjkhw

  .http://porozmawiajmy.tv/sadowy-terror-przeciwko-polakom-i-manipulacje-antysemityzmem-jan-zbigniew-hrabia-potocki-i-ewa-wozniak/

  dr Jerzy Jaśkowski o szczepieniach, zdrowiu i medycynie:
  Wszystkie artykuły napisane w latach 2011-2015.
  .http://educodomi.blog.pl/piorem-dr-jj/

 161. bryś said

  A tymczasem w Lublinie…

  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/lublin-swietuje-100-lecie-ukrainy-zdjecia-zdjecie,iId,2458958,iAId,281643

 162. TG said

  Ad 156 Niejaki Andrzej Czyżewski miał je przypadkiem odkryć w archiwum Stasi, gdzie szukał materiałów do pracy naukowej. Było to wiele lat temu, gdy Morawieccy mało kogo interesowali.
  Prok. Andrzej Czyżewski: kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI
  Kanał YouTube Andrzeja M Czyżewskiego: https://www.youtube.com/channel/UCkXu7dOntMsEnGKJC17-ptQ Rozmawiali dr Zbigniew Kękuś i Marek Podlecki.Niestety film został usunięty.

 163. bryś said

  Co do tragedii Kurska nie wiem oczywiście ile prawdy w tym dokumencie, ale Francuzi może chcieli tym dokumentem coś przekazać. Bo na anglo kanałach była inna wersja promowana.

  Mętne wody wokół Kurska:
  .https://www.youtube.com/watch?v=BimBDbBnUiM

 164. PISKORZ said

  Dudus …… jego wypowiedzi sa tylko jak ……….. Bla~bla~bla )))))))))))) ^^^^ Ten miodoustny, wprawdzie nie skacze z buciorami po fotelach w obcych parlamentach …., ale to ukryta zmija z glupkowatym usmieszkiem !!!
  Nic dodać , nic ująć..!!!

 165. bryś said

  Czy przypadkiem „Polskie” F16 się tam gdzieś nie kręcą?

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/syryjska-armia-izrael-dokonuje-atakow-lotniczych-kolo-damaszku-2018-01

 166. osoba prywatna said

  Z INNEJ BECZKI: „Potajemne nagranie z wizyty lekarskiej. Szczepionka Boostrix.”
  .https://www.youtube.com/watch?v=_VzaB_CJr-4

 167. ali said

  http://zygmuntbialas.blog.pl/
  mający ponad 1,6 mln odsłon, przestanie istnieć. Notki wraz z komentarzami są w trakcie przenoszenia na wordpress.com, link:
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/

  Zajęty ostatnio pracą zawodową nie pisałem od ponad dwóch miesięcy. Dzisiaj zamieściłem w nowym miejscu publikowany pół roku temu tekst zatytułowany „O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii”, link:
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/01/20/o-polsce-rosji-i-o-naszej-rusofobii/

  Blog powinien ożyć ponownie w lipcu br.

 168. osoba prywatna said

  Re 165
  A tak, wygląda to w praktyce.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=193&v=HrNYxpvRxr4

 169. Głos Prawdy said

  Szwecja – kraj zgwałcony migrantamii feministki

  Rząd Światowy stłamsił Szwedów tolerancją i feminizmem do tego stopnia, że ludzie prawie nie opierają się, gdy dzikie migranci tworzą chaos, przemoc i religijny fanatyzm w kraju. Reportaż z miejsca zdarzeń…
  „Szwecja zajmuje pierwsze miejsce po gwałtach w Europie i drugie na świecie. Szczególnie skandaliczne stały się gwałty na żywo w internecie i słynny festiwal rockowy „My— Sztokholm”. Taktyka jest prosta: nastoletnią otacza kilka arabskich mężczyzn. Potem drugi krąg, izolujące ją od tłumu. I jeszcze trzeci. Nie można zobaczyć, co dzieje się wewnątrz. Najpierw gwałci dziewczynę pierwszy krąg, potem mężczyźni zamieniają się miejscami. Krzyki ofiary są zagłuszane przez głośną muzykę. Dokładnie taką samą taktykę stosowali gwałciciele na placu Tahrir podczas egipskiej rewolucji.

  — Muzułmańscy chłopcy tłumaczą to tak: sami się o to proszą, te dziewczyny chodzą nago, to znaczy, że chcą seksu. Czyli to prostytutki, którym nawet nie trzeba płacić — wyjaśnia Mona. —Szwedzkie media nie chcą o tym pisać. Mówią, że obrażam muzułmanów. A ja po prostu udostępniam informacje. Próbują zamknąć nam usta. Czy wiesz, co jest wspólne między islamistami a liberalnymi mediami? Nienawidzą ludzi z innym punktem widzenia. W Szwecji znika dzielnica za dzielnicą, izoluje i zamyka się od świata. Polityki przestraszeni i udają, że nic się nie dzieje. Próbowałam wyjaśnić uchodźcom:” jeśli chcesz szariat, jedź do Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu. Ale przyjechałeś do Szwecji i nie możesz zmusić Szwedów do życia zgodnie z prawem szariatu. Odmawiasz uznania ich kultury, ale jednocześnie bierzesz od nich pieniądze…”
  Nie masz pojęcia, co wmawiają imigrantom w szwedzkich meczetach! Nie musisz integrować się ze szwedzkim społeczeństwem, ponieważ jest to społeczeństwo niewiernych. Demokracja jest obrzydliwa i sprzeczna z islamem. Kobieta nie może pracować, wychodzić sama, musi być posłuszna mężowi, a jeśli się nie zgadza, jej mąż musi ją pobić. Poszedłem na policję i napisałem oświadczenie: zabraniajcie tych kazań! Zaprzeczają demokracji! Policja powiedziała: mamy wolność religii.
  Monie Vallter udało się uciec z getta. Wyszła za Szweda, urodziła troje dzieci i przyjęła chrześcijaństwo. Zgodnie z prawem islamu została skazana na śmierć.
  „Lokalni imamowie wydali fatwę: musi umrzeć” – mówi Mona. – Opublikowali mój adres na wszystkich stronach islamskich z apelem: idź i zabij ją. Policja nie poruszyła palcem. Ja i moja rodzina musimy się ukrywać. Przyłączyłem się do partii feministycznej, ale mnie wyrzucili. Ja, no wiesz, nie jest poprawna politycznie. Mówiłam feministkom: idźcie w muzułmańskie getta, mówcie ludziom o wolności i demokracji, o prawach kobiet. A oni mówili: nie możemy obrażać muzułmanów, u nas multikulturowy kraj. Jesteś islamofobem. I kiedy mówię, że każdy człowiek ma prawo być dumny ze swojej kultury, mówią, że jestem rasistką, lubię Hitlera. Te idiotki nawet nie zdają sobie sprawy, że kiedy imamy w Szwecji przyjdą do władzy, oni po prostu utną im głowy. Mona gorzko śmieje się.

  „Czy wiesz, co się dzieje w lokalnych szkołach?” Każdego lata 12-13-letnie muzułmańskie dziewczęta wysyłane są całymi autobusami do Londynu na „wakacje”, gdzie obrzezanie łechtaczkowe odbywa się w tajnych klinikach. I cała demokratyczna Szwecja o tym wie. Próbowałem porozmawiać z dyrektorem szkoły, ale się przestraszyli. Zgłoszenie na policję, gdzie wskazała nazwy szkół, podałem fakty, ale znowu mi powiedzieli: to są zwyczaje religijne. Czy możesz sobie wyobrazić, że w XXI wieku w cywilizowanej Europie dzieci są niepełnosprawne na całe życie?

  Koran mówi, że kobieta jest tylko pół mężczyzną. Oznacza to, że ty i ja razem jesteśmy równi jednemu mężczyźnie. Czy to nie jest zabawne?
  Patrzę na tę małą czarną kobietę i myślę, że spotkałem w moim życiu niewielu mężczyzn, którzy są równie silni w duchu jak ona.

  MILCZENIE OWIEC

  Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Hansa Erding Jensen, pomyślałam, że jest księdzem. Wysoki, w czarnej koszuli, z niezwykłym dawnym krzyżem na piersi, w centrum którego świeci ametyst, — wydawało się, że teraz on wyciągnie rękę i powie: „Błogosławię cię, moja córko”. Ale okazało się, że jest agnostykiem. Jego żona Ewa też nie wierzy w Boga, ale nosi krzyż jako „część chrześcijańskiej tradycji kulturowej”.
  Oba są zagorzali przeciwnicy muzułmańskiej inwazji na Europę. Hans do tego, międzynarodowy dyrektor fundacji „Ubranie”, utworzonego wspaniałą kobietą, zakonnicą syryjskiego klasztoru siostrą Hatun Dogan. Fundacja zajmuje się ratowaniem mniejszości chrześcijańskich i yazidis, którzy są prześladowani, zabijają i gwałcą w Iraku, Egipcie, Syrii, Pakistanie, Indiach.
  Hans (duńczyk) i Ewa (szwed) całkowicie przełamali moje wyobrażenia o Skandynawach jak o ludzi ponurych, wycofanych i nieufnych wobec obcych.. Zacznę od tego, że przez Facebooka zaprosili mnie, zupełnie obcą osobę, zatrzymać się u nich w domu na południu Szwecji i obiecali zaznajomić z wieloma „bojownikami za wolność Europy””.

  Zwykły szwedzki sklep
  .http://ru-an.info/Photo/News/n5703/7.png

  Główne pytanie, które mnie męczyło : jak Szwecja „doszła do życia takiego”, utraciwszy swoją identyczność, przyjąwszy największą ilość muzułmańskich uchodźców na mieszkańca w Europie, a teraz żyje w strachu i kłamstwach, obawiając się, że prawda o masowym terrorze rdzennych mieszkańców wyjdzie na zewnątrz. Hans-wznosi ręce do nieba i woła: „mam tylko jedno sensowne wyjaśnienie: nasi politycy mają obsesję na punkcie diabła!” Śmieję się: „Hans, jesteś agnostykiem. Diabeł — nie twój argument”.

  Eva, rozsądna, silna kobieta, jasno określa przyczynę samobójstwa narodu szwedzkiego:
  – Humanistyczny ekstremizm. Kiedy naród traci instynkt samozachowawczy w dążeniu do pomagania obcym. I są trzy powody tego. Przez bardzo długi czas żyliśmy doskonale, nawet zbyt dobrze, mając najlepsze usługi socjalne na świecie. Jak mówisz, jesteśmy zepsuci przez życie. I kiedyś ufaliśmy władzom. Jeśli politycy mogli stworzyć dla nas tak piękne życie, nie mogą się mylić.
  – Z momentu sukcesu prasa wstrzymała każde krytyczne śledztwo władzy i przekształciła się na
  ich megafon. Demokracja stała się demokraturą.
  – Kiedy władze powiedziały, że powinniśmy przyjąć uchodźców, Szwedzi natychmiast odpowiedzieli: „Dobrze!” Kontynuuje Eva. – Jesteśmy najbogatszym krajem na świecie. Dlaczego nie? Możemy wszystkich przygrzać. Druga przyczyna: u nas dwieście lat nie było wojny, i utraciliśmy bojowy duch. Oznacza to, że uczono nas, że powinniśmy zawsze prowadzić dialog, a muzułmanie byli nauczani, że za swoje wartości trzeba bić się.
  Trzeci powód: jesteśmy najbardziej ateistycznym krajem na świecie. Nie mamy religii. I mimo, że jesteśmy ateistami, zwykle płaciłam podatek kościelny jako hołd dla tradycji kulturowej, w tym roku przestałam płacić skoro Kościół szwedzki zaczął flirtować z muzułmanami. Ateizm nie przygotował nas na spotkanie z islamem.
  Ale to nie tylko religia, ale przede wszystkim ideologia i system polityczny. Naiwnie myśleliśmy, że możemy je zintegrować. Nasza gmina organizuje w kawiarni integracyjne kolacje. Przychodzą feministki, które lubią kuchnię halal i wykrzykują, jak cudowne są teraz dania arabskie i egzotyczne składniki. Przepraszam, ale kto integruje kogo? Może to my powinniśmy zorganizować dla migrantów święta szwedzkiej kuchni i kultury? Przyjmowaliśmy osoby bez dokumentów i ogromną liczbę „nastolatków bez rodziców”. Każdy trzydzieści Afgańczyk lub Somalijczyk powiedział, że ma 16 lat, i Szwecja wierzy tym kłamcom na słowo, bierze ich na pełne utrzymanie i pozwala na „zjednoczenie z krewnymi”. A potem ci „nastolatki” wymagają, aby do nich przyjechali ich własne żony i dzieci, tłumacząc to tym, że, jak mówią, u nich w kraju zawierają małżeństwa w młodym wieku. Przy tym rzekomo „nieletnich” uchodźców nie można deportować z kraju, bo to SĄ DZIECI! Oni mogą zabijać i gwałcić, lecz odbędą się wychowawczym ukaraniem. Nasza racjonalność i zdrowy rozsądek znikły! Nami rządzą tylko emocje.

  – Nasze społeczeństwo dosięgło tego poziomu, kiedy przesyciło się chlebem i widowiskami, – z goryczą mówi Hans. My owce w stajni. Nas przyjdą zabijać, a my nawet muczeć nie potrafimy.
  Syndrom sztokholmski. Według Wikipedii: „Mechanizm obrony psychologicznej opiera się na nadziei ofiary, że agresor okaże wyrozumiałość pod warunkiem bezwarunkowego wykonania wszystkich jego żądań”.

  PRZEWRÓCONA RZECZYWISTOŚĆ

  Pewnego dnia podczas obiadu (w postaci wykluczenia jedliśmy szwedzkie klopsiki zamiast śledzia) Hans wybuchł piękną mową, której nigdy nie zapomnę:
  – Słowo „dekadencja” jest niebezpieczne w użyciu w Europie, ponieważ przypomina Goebbelsa i jego przemówienia. Ale to słowo odzwierciedla rzeczywistość naszej cywilizacji. Po drugiej wojnie światowej nastąpił cud przemysłowy, a ludzie mieli obsesję na punkcie zakupu nowych lodówek, samochodów i mebli. Ruch angielskich sufrażystów był kontynuowany w nowym ruchu na rzecz praw kobiet do pracy i zarabiania.
  A co najważniejsze, kobiety mają prawo do własnego ciała. Rozpoczęła się walka o bezpłatną aborcję. Kiedy poznałem moją dziewczynę, a ona … E … zaszła w ciążę, lekarz nie pozwolił jej na aborcję. Byliśmy zbyt leniwi, żeby jechać do Polski, gdzie wówczas byli wszyscy Szwedzi, więc pojawiło się moje starsze dziecko. Stworzyliśmy rodzinę i zdecydowaliśmy się mieć więcej dzieci. Ta historia nie dotyczy mnie, ale etyki, która definiuje cywilizację.
  Na przykład, do Mahometa Arabowie chowali niechciane nowonarodzone dzieci w ziemi. Ale Mahomet zatrzymał to. A nasza cywilizacja robi teraz to, co arabska cywilizacja zabroniła robić w siódmym wieku. Więc mogą bezpiecznie nazywać nas dekadencjami. Zabijamy dzieci nie myśląc, a muzułmanie używają tego faktu. Dużo pijemy, a dzieci często pozostają bez opieki, ponieważ chcemy iść na imprezę. Kochamy narkotyki i przyjemność. I zaczęliśmy mówić: ludzie powinni robić tylko to, co chcą. Nie mają obowiązków wobec społeczeństwa.

  Mężczyzna stracił prawo mówić kobietom w ciąży: to moje dziecko, nie zabijaj go. Feministki zdobyły nieograniczoną władzę, a jednocześnie nagle zainteresowały się wielokulturowością. Od 1975 roku migranci rzucili się do Szwecji. Wtedy nie słyszeliśmy o zderzeniu kultur.
  Feministki podziwiały: jakie miłe osoby, jak nietypowo ubierają się i gotują wyśmienicie. Ludzie zaczęli witać obcokrajowców i stracili zainteresowanie swoją społecznością. Pierwszą oznaką dekadencji jest utrata instynktu przetrwania, ochrony własnego plemienia, jego ludzi. Modne stało się pomaganie uchodźcom i adopcja dzieci z Afryki.
  Upadek cywilizacji to święte prawo na morderstwo swoich dzieci, interes do cudzych dzieci i strata interesu do własnej rodziny. Dziecko uczy się w przedszkolu, że wszyscy ludzie są tacy sami i że cudzoziemiec jest potencjalnym przyjacielem, którego należy żałować, ponieważ ma teraz trudny czas. W ten sposób dziecko ma niedźwiedzią przysługę.. Nie jest w stanie się oprzeć.
  Kiedy byłem młody, rodzice powiedzieli mi, że powinniśmy bać się Cyganów: kradną. Teraz nazywamy Cyganów „Romami” (jest to poprawne politycznie). A oto bardzo smutna historia.
  W małym szwedzkim miasteczku w lokalnej gazecie dziennikarka napisała artykuł o biednych Cyganach (och, o Romach), którzy siedzą w błocie na ulicy i proszą o pieniądze. I mówią, jak się wstydzą, że nikt im nie pomaga. Młoda 24-letnia kobieta przeczytała ten artykuł, zaprosiła trzech dżentelmenów z ulicy i podczas ich kąpieli ugotowała im obiad. W podzięce została zgwałcona. W istocie społeczeństwo musi pozywać tę dziennikarkę i cały system medialny, który oszukuje ludzi.

  Feministki —główna siła polityczna w Szwecji. Reklama festiwalu feministek w metrze.
  .http://ru-an.info/Photo/News/n5703/15.jpg

  Dekadencja to utrata kontaktu z rzeczywistością przez społeczeństwo. Czy pamiętasz tego niemieckiego biurokratę z Europy, który wysłał swoją piękną córkę do pracy jako wolontariusz w obozie dla uchodźców? W drodze powrotnej z obozu dziewczyna została zgwałcona przez młodego Afgańczyka i utopiona w rzece. Co robi jej ojciec? Prosi wszystkich współczujących zaofiarować pieniądze na uchodźców.
  Rozmawiałem z dwoma znanymi psychiatrami i zapytałem: czy to normalne zachowanie? Odpowiedzieli: jeśli ten tata naprawdę zrozumie, co się stało, będzie zmuszony wziąć odpowiedzialność za morderstwo własnego dziecka. Dlatego odrzuca rzeczywistość. Odmowa rzeczywistości to dekadencja.

  PRZEGRANA BITWA

  Szwedzkie Media wsławili się fenomenem okropnym dla każdego rozsądnego dziennikarza. Publiczne dyskusje nie mogą dotykać ostrych tematów, takich jak aborcja, małżeństwa homoseksualne i uchodźcy. Społeczeństwo ogarnia tę histerię politycznej poprawności.
  Sami dziennikarze przyznają, że wynikiem „korytarza opinii” stała się powszechna autocenzura, strach przed obiektywną rzeczywistością i utracona wiara w siłę argumentów.
  Młodzież jest absolutnie zombowana i tylko dorośli, od 40 do 60 lat, protestują przeciwko okupacji kraju przez muzułmanów. Po jednej z takich akcji w Trelleborgu, smutni aktywiści zebrali się w domu moich przyjaciół, Hansa i Ewy.
  Niebieskooka pięknisia Agnetta przejechała z dużego miasta, gdzie mieszkała obok muzułmańskiego getta, w małym Hammenhogu dla swojej czternastoletniej córki Nadi. Ale teraz muzułmanie pojawili się w Hummenhog. „Dzięki Bogu, Nadia przypomina arabską dziewczynkę z jej czarnymi włosami i oczami — mówi Agnetta. Ale ja codziennie odprowadzam ją do szkoły i spotykam. Tym bardziej, że teraz w szkole uczą się afgańscy mężczyźni, którzy twierdzą, że im 16 lat!”
  Katolik Oscar Porat uciekł z Helsingborg do małego miasteczka Kivik z powodu jego trzech córek. Ale pięć kilometrów od jego domu powstaje wielkie centrum dla uchodźców.
  – Dziewczynki dorosną i co mam zrobić?! – Oskar jest smutny. „Kiedy rozpocznie się wojna domowa, przeprowadzimy się.” A ona nieuchronnie się zacznie. Po pierwsze, nastąpi gospodarcze załamanie z niebotycznych obciążeń, które Szwecja przyjęła sama. A setkom tysięcy agresywnych młodych mężczyzn, którzy wariują z bezczynności w ośrodkach dla uchodźców, przestaną dawać jedzenie. Rozpoczną się zamieszki. Postanowiliśmy uciec do Finlandii. Wciąż jest tam bezpiecznie.”
  http://webnovosti.info/новости/швеция-страна-изнасилованная-мигрантами-и-феминистками/

 170. Głos Prawdy said

  artykuł „Szwecja – kraj zgwałcony migrantami i feministkami” zawalił się w spam, bo duży

 171. Głos Prawdy said

  Przepowiednie Rasputina
  http://zagadki-wrozby.blog.onet.pl/2008/08/21/przepowiednie-rasputina/

  Kara będzie straszliwa: przepowiednia Rasputina o III wojnie światowej
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711206749442-Sputnik-iii-wojna-swiatowa-przepowiednia-rasputin/

 172. Głos Prawdy said

  Dzieci są mordowane rytualnie. Nowi naoczni świadkowie z Irlandii i Holandii opisują zabójstwa dokonywane przez ‘Dziewiąty Krąg’ – ślady wskazują udział Georga Saros, księcia Friso i Premiera Holandii.
  http://itccs-polski.blogspot.com

 173. Marek said

  ..https://www.youtube.com/watch?v=4L17HaTfMGw
  dr Kurek popisała się rusofobią, więc może uchodzić w klubach sanacji polskojęzycznej za autorytet naukowy.
  Wykład ok 1godz, potem dyskusja.

  Wykład miał na celu demonizowanie Rosji dawnej, ale także i przede wszystkim współczesnej, tak jakby nie było żadnych demonów na zachodzie, które niszczą cywilizację współczesnego człowieka.
  Dobry wykład dla pożytecznych idiotów z popisu i przystawek. Mogą się poczuć wyróżnieni i dowartościowani, bo stoją po stronie rozumnego katolickiego Zachodu, a nie prawosławnej, mistycznej, schizmatyckiej, heretyckiej i barbażyńskiej Rosji.

  dr Kurek sporo ciekawych rzeczy opowiadała swego czasu o żydach, ale tu dała popis dosłowny i wyszło szydło z wora.

 174. Grigorij said

  @ 136, 141 PISKORZ said: “Kursk” poszedł na dno 12 sierpnia, poinformowano o tym dopiero w dwa dni później, właściwa akcja ratownicza roz­poczęła się 15 sierpnia,…

  Rzeczywiście – krótka. Natychmiast po otrzymaniu sygnału o eksplozji, wystartowały samoloty bombardujące rejon podwodnej widowni w której były: amerykańska i angielska łódź podwodna. Szczęśliwie obie nie zostały trafione, ale amerykańska z trudem dotarła do usa. Pokaz sprawności Kurska obserwowała handlowa delegacja chińska. Później firma holenderska wyciągnęła wrak Kurska, a oględziny na doku wykazały dziurę w części dziobowej od uderzenia torpedy. Blachy dziury, na zdjęciu, wygięte zostały do środka co było jednoznaczne – na torpedę, a nie eksplozję wewnątrz okrętu. Szef CIA natychmiast pojawił się w Moskwie i nastąpiły negocjacje, aby zastopować wojnę. USA anulowały zadłużenie Rosji i udzieliły jej pożyczki 10,5 mld $. Francuski filmowiec Jean- Michel Carre w 2005 r. wraz z kanadyjskimi dziennikarzami nakręcił film dokumentalny („Kursk w mętnych wodach”) domniemanego „nieumyślnego” ataku.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SOtjTGOzF2A – 1:18:33
  .https://www.youtube.com/watch?v=5KlVuyjLmG8 – What really sank K-141, the Kursk.wmv
  .https://www.youtube.com/watch?v=DaHjPFn9ULM – MEGA SUB! World’s BIGGEST SUBMARINE ever constructed! (Soviet Typhoon/Akula Class Submarine.

  Pecunia non olet! – Wespazjan. Patrz także: tureckie zestrzelenie samolotu FR przy granicy turecko-syryjskiej.

 175. Głos Prawdy said

  KŁAMSTWA ŻYDÓW. Kłamstwo pierwsze. O ludobójstwie Kozaków. Część 1.

  I. Zadaję proste pytanie Żydom.

  Krasnow i Własow są uznani za przestępców i rozstrzelani!
  Żydzi – bolszewicy pod wodzą Blanca (Lenina), Leiba Bronstein (Trocki), a Jeszua Movshevicha Salomona (Swierdłow) zniszczyli dziesiątki milionów prawosławnych ludzi!
  Kara jest nieunikniona! Zacznijmy. Zacznijmy od małego.

  Data 24 stycznia powinna być OFICJALNIE uznana za
  DZIEŃ HOLOKAUSTU KOZAKÓW pamięci 3 000 000 brutalnie
  zamęczonych Kozaków i Kozackich duchownych.

  Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej i Międzynarodowy Trybunał w Hadze
  są zobowiązani do dokonania oceny prawnej KOZACKIEGO GENOCYDU,
  i PRZYZNAĆ ВЦИК – ORGANIZACJĄ PRZESTĘPCZĄ,
  a Żydów Blanca, Bronsteina i Jeszua-Salomona Movshevicha i wszystkich ich współpracowników biorących udział w brutalnym zabójstwie 3 000 000 Kozaków i kozackich duchownych –
  PRZYZNAĆ ZBRODNIARZAMI WOJENNYMI !!!
  A teraz Żydzi próbują zwalać całą winę za zbrodnie Żydów na Stalina!

  I dlaczego do tej pory nie ma procesu nad Żydami -przestępcami , którzy urządzili LUDOBÓJSTWO W ROSJI?

  Przecież Krasnow i Własow skazani i uznane za przestępców,
  chociaż nie zajmowali się LUDOBÓJSTWEM LUDZI !

  Zbrodnie wojenne i LUDOBÓJSTWO NARODÓW NIE MAJĄ TERMINU PRZEDAWNIENIA !!!

  ———————–
  Pomoc.
  Kozackie Informacyjno-analityczne Centrum http://kazak-center.ru/publ/1/1/22-1-0-233

  24 stycznia to najstraszniejszy i najbardziej pogrzebowy dzień dla Kozaków. W tym dniu 92 lata temu pojawił się list z instrukcją Organizacyjnego Biura RKP (b)) o stosunku do Kozaków, który zasadniczo dawał prawo do fizycznego zniszczenia rdzennej ludności kozackiej.
  Niszczyły bohaterów 1 imperialistycznej wojny, wodzów i duchowieństwo, przedstawicieli intelektualistów kozackich i zwykłych Kozaków-robotników, którzy nie przyjęli”rewolucyjną zarazę”. Zabijali nawet głębokich starców – nie przebaczali im krzyże i medale świętego Jerzego, nie przebaczali to, że oni bronili w swojej młodości Rosyjskie państwo pod hasłem:” Za Wiarę, Cara i Ojczyznę”. Za kozacki lampas należało się rozstrzelanie, a słowo „kozak” było zabronione.
  Dużo lat ludobójstwo kozackiego narodu przemilczało się, historycy radzieckiego czasu misternie obchodzili to pytanie czy po prostu mówiło się o tragizmie wojny domowej. Tylko w kozackich rodzinach nie zapominała się ta straszna data, za którą nasz naród zapłacił krwią pradziadów, dziadów i rodziców..
  Wspominając swoje dzieciństwo, nie mogę zapomnieć cichych łez mojej babci i jej modlitwy przed ikoną Matki Bożej wiosną każdego roku. Na moje dziecięce pytania dotyczące łez mojej babci, mama odpowiedziała:”jak dorośniesz, to się dowiesz!”
  Minęły lata, i dowiedziałem się, co kryło się za babci łzami i modlitwami.
  Mój pradziadek, Kozak, podesaul Aleksiejew P.F., uczestnik I wojny światowej, George rycerz, zginął wiosną 1919 roku w Veshenskim powstaniu. To powstanie było odpowiedzią na te przestępstwa, które działy się na Dońskiej ziemi po wyjściu po wyjściu cyrkularnego listu partii bolszewików.
  ———————–
  Na proste pytanie o LUDOBÓJSTWIE KOZAKÓW ŻYDZI PISZĄ W ODPOWIEDZI PRZEKLEŃSTWA !!!
  Mówią Kozaków było wiele, a Żydów było mało i nie mogliśmy przejąć władzę.
  Patrzymy tu Ludność imperium Rosyjskiego — Nauka
  http://ru.science.wikia.com/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8

  W imperium Rosyjskim w 1917 roku mieszkało ponad 100 narodów, nie licząc małych grup etnicznych. Ruscy117,9 mln osób Wielkorusy stanowiły 43,4 % ludności (80,5 mln osób), Małorusy— 18,4 % ludności (33,4 mln osób), Białorusini — 4 mln osób, A także Żydzi – 5,2 mln osób (1897)
  Na początek XX stulecia w Rosji istniały 11 kozackich wojsk liczebnością blisko trzech milionów osób. Największe było wojsko Donskie. W pokojowy czas Kozacy wystawiali 17 pułków i 6 oddzielnych setek Donu kozackiego wojska, 11 pułków i 1 dywyzjon Kubanskiego wojska, 4 pułków i 4 miejscowego rozkazu Теrskiego wojska, 6 pułków i 1 dywyzjon i 2 setki Orenburgskiego wojska, 3 pułków i 2 rozkazu Uralskiego wojska, 3 pułków Syberyjskiego wojska, 1 pułku Semirechenskiego wojska, 4 pułków Zabajkalskiego wojska, 1 pułk Amurskiego wojska, 1 dywyzjon Ussurijskogo wojska, 2 setki Irkuckich i Krasnojarskich Kozakow.

  Więc ilość Żydów i kozaków jest porównywalna.

  Ale oprócz samych Żydow, Żydzi Leiba Bronstein (Trocki), Jeszua Movshevich Solomon (Sverdlov) mieli najemników. To byli Łotysze, Rumuni, Węgierzy, Chińczycy, Chorwacy i tak dalej ponad 300 тыс człowiek. To więcej 30-35 dywizji uzbrojonych najnowszymi pociągami pancernymi, dalekonośnymi działami, kaemami. Wszyscy ci najemnicy i zakupy uzbrojenia byli finansowani przez amerykańskich Żydów. To nie licząc siłą zmobilizowanych chłopów i oficerów-zakładników.
  Więc porównać siły – około 12 dywizji Kozaków rozproszonych od Dona do Amora i co najmniej 30-35 dywizji najemników u Żydów. I jeszcze najnowsze opancerzone pociągi, pistolety, karabiny maszynowe …
  Przy tym Kozacy byli rozproszeni po całym kraju od Dona do Amura, a Żydzi zniszczyli ich, izolując wsie, niszcząc je i paląc..
  Telegraf był w rękach Żydów, a telefonii komórkowej w tym czasie nie było……

  Szczególnie brutalnie Żydzi rozprawili się z Kozakami z Kubaniu, gdzie kobiety, starcy i dzieci były palone w domach, przebijane bagnetami, rozstrzeliwane w całych wioskach. http://www.osvag.ru/njan24.html
  Należy również zauważyć, że karne jednostki wojskowe powstały z łotewskich, węgierskich, chińskich i innego międzynarodowego motłochu, co trafili do Rosji w wojskowo-rewolucyjnej niezgodzie i bezlitosnych do cudzej im miejscowej ludności.
  Kierowali tym lumpen-proletariatem żydowscy komisarze wychowani w Talmudzie i Szulchanie Aruchu. („Wojna chłopsko-bolszewicka w regionie Tambowskim”: http://www.rusidea.org/?a=25081903)

  Władza żydowska była znacznie gorsza niż faszystowska okupacja!

  Krew płynęła rzeką. U najemników co nie rozumieli ruskiej mowy nie było żadnej litości do Ruskich.

  Więc Żydzi niszczyli Kozaków nie w boju, a podle, podstępnie, okrutnie i metodycznie wycinaąć lub palili całymi stanicami.
  NAJEMNIKÓW U ŻYDÓW BYŁO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ CAŁKOWITA LICZBA KOZACKICH PUŁKÓW !!!
  ŻYDZI BEZCZELNIE KŁAMIĄ, ŻE KOZAKÓW BYŁO WIĘCEJ !!!
  https://dedvlad8.livejournal.com/15055.html

 176. Kobieta w koloratce i „dobroczłowieczyzm” – tak wygląda katolicki program dla dzieci w TVP

  https://gloria.tv/article/NfWLcvDct4kg4dTUpFFPGiMMr

 177. PISKORZ said

  Prezydent uczestniczył w niedzielę w uroczystościach z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Obchody, w rodzinnej wsi przywódcy ruchu ludowego, zorganizowała NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” we współpracy z powiatem tarnowskim.
  PS POLECAM…WSPOMNIENIA WITOSA..!! ABY WIEDZIEĆ WIĘCEJ…

 178. www.wandaluzja.pl said


  ANTYPOLSKIE RZYGOWINY UNIWERSYTETU JAGIELOŃSKIEGO. HISTORIA POLSKI I LECHII – Hejtowanie na uniwersytecie Jagielońskim. Ponadto o akcji trolowania i spanowania jaką zorganizowali historycy Uniwersytetu Jagielońskiego w celu oplucia dziejów Polski. Podaj dalej !

  Najpierw Stanisław Michalkiewicz nazwał Lechię-Wandaluzję RZYGOWINAMI UBECKIMI, ale ten JEZUICKI zamach na Polską Historiografię Przedjezuicką TYM RAZEM nie udał się, bo nie wszystkie funkcje były obsadzone przez jezuitów-masonów. Wykazałem, że Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczna i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO trutką Majranowskiego – którą stosowało wówczas tylko KGB – DZIĘKI ekspertyzie zaproszonego do Krakowa historyka architektury z Oxfordu, który przypisał CAŁY POLSKI GOTYK Kazimierzowi III Wielkiemu, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ.
  Teraz Paweł Szydłowski mówi o ORGANIZACJI na Uniwersytecie Jagiellońskim ZWALCZAJĄCEJ WANDALÓW JAKO POLAKÓW, którą to akcję miał zapoczątkować JEZUITA Król Polski Kazimierz III Wielki. Akcję tą nazywa OBRZYGIWANIEM GO PRZEZ NAJMITÓW.
  Ja walczę z Krakowską Szkołą Archeologiczną Oskara Schindlera, który był szoferem Hitlera i dowódcą ŻYDOWSKIEGO terrorystycznego komanda antypolskiego: http://wandaluzja.pl/?p=p_325&sName=z-tajnych-archiwow// od roku 1966.
  Pawła Szydłowskiego Zaatakowało 20 Najmitów z UJ, gdy wobec mnie panuje zmowa milczenia: ZAMILCZEĆ NA ŚMIERĆ – tak że Wielkiego Odkrycia, że WANDALOWIE TO POLACY dokonał dopiero Paweł Szydłowski, za co jest OBRZYGIWANY przez historyków krakowskich fekaliami hitlerowskimi czyli jezuickimi. Według włoskiej maksymy KTO PŁACI? to Rzygają Niemcy, bo PŁACILI we Wrocławiu i Poznaniu.
  Radzę panu Szydłowskiemu ubezpieczyć się u pana Krzysztofa Pieczyńskiego, który żąda dla Watykanu Trybunału Norymberskiego:
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/ko%c5%9bci%c3%b3%c5%82-katolicki-powinien-stan%c4%85%c4%87-przed-trybuna%c5%82em-w-norymberdze-pieczy%c5%84ski-zn%c3%b3w-szokuje/ar-AAuXxys?ocid=spartandhp​​//
  Dla mnie jest to ważne, żeby NIE OBRZYGIWALI fekaliami hitlerowskimi. Mogę dodać do Aktu Oskarżenia, że o ile Attyla wyraził Zgodę na Reżim Wyznaniowy – czyli TALIBAN – to Wandalowie się temu SPRZECIWILI, a ponieważ nad Nidą upadło Imperium Huńskie, między Atlantykiem a Pacyfikiem, to z Talibanu wyszły nici.
  Na komisarza Imperialnego Skarbu Attyli – jakieś 2 miliony ton złota – wyznaczono Ciuciu- czy Kalibabkę.

 179. osoba prywatna said

  MATEUSZ PISKORSKI OSKARŻA ABW O POBICIE 16-01-2018 FILM CZECZETKOWICZA

 180. www.wandaluzja.pl said

  To nie są fekalia pruskie tylko HITLEROWSKIE. Prusacy publikowali dokumenty o ZAKUPIE przez Krzyżaków zamków od wielmożów polskich i pruskich, czego Hitler ZABRONIŁ. Dla niego zamki te miały być ZBUDOWANE przez Krzyżaków jako dowód misji cywilizacyjnej na Wschodzie. Najbardziej znany jest wykup Kwidzyna do Stańków w roku 1293, gdzie Krzyżacy dobudowali słynny WIADUKT.
  Gdy prasa pisała o WYMIANIE W MALBORKU PALI FUNDAMENTOWYCH NAD NOGATEM PRZEZ SZWEDÓW to zaraz zażądałem badań DENDROLOGICZNYCH. Nie odpowiedziano mi, ale po 10 latach znalazłem post, że według badań pali fundamentowych to Malbork jest NAJSTARSZYM ZAMKIEM CEGLANYM W EUROPIE.
  Można się z tym zgodzić jako Architekturą Namiotową. To PASUJE do mej systematyki architektonicznej, pochodzącej ze Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej. Cegła DUŃSKA pojawiła się w Prometeomachii – w Polsce najwcześniej w Płocku w postaci muru obronnego Starówki, fortyfikowanej przez Zelnika. Zelnika wygnał Posejdon więc ten wyniósł się do Rygi, która zbudował przy pomocy warsztatów budowlanych i metalurgicznych uprowadzonych z KIELECCZYZNY – co łatwo wykazać.
  Ta informacja, że MALBORK jest Najstarszym Zamkiem Ceglanym w Europie, pozwoliła mi na zrelacjonowanie Malborka do zamku a’MAZON w Płocku, od którego pochodzi nazwa Mazowsza. I faza Amazona była PRZEDROMAŃSKA. Była to kopia zamku ATENY i HEFAJSTOSA w Bratysławie, który zachował się w pierwotnym kształcie. Zamek wzniósł Chronos z Kazimierza Dolnego na podstawie planu dostarczonego mu przez Erychtonosa – syna Ateny i Hefajstosa.
  Erychtonos zaczął budowę zamku GARGAMERL w Krakowie wznosząc tam katedrę Przedromańską, która zachowała się w przebudowie barokowej – z której to racji średniowieczne ELIPTYCZNE pieczęcie kapitulne Krakowa i Płocka są IDENTYCZNE. AMAZON miał być bowiem tak wspaniały jak GARGAMELL
  Po Pokoju w Olimpionie-Krokowie-Pradze granicą między Posejdonidami a Asklepionidami stały się Wisła i Wisłoka. Praga z Foroneuszem – tym o urodzie hipopotama – budowali w Kolonii nad Renem IMPERIALNĄ PRAGĘ, z pałacem na OVERSBURGU – znanym historycznie jako Najwspanialszy Pałac Cesarski – co POWTÓRZYŁ syn Asklepiosa Machaon na zamku AMAZON w Płocku jako manifestację Braterstwa między obu dynastiami.
  Z ikonografii wynika, że I piętro pałacu Cesarskiego na Amazonie zostało powtórzone jako PARTER zamku Średniego w Malborku. Było to KONIECZNE wobec budowy metalurgii Powiślańskiej z centrum w Bramnem-Toruniu oraz Kaszubskiej z centrum w Borodzieju-Wenedzie-Bydgoszczy. Dla Powiśla portem rzecznym był Malbork a morskim Elbląg, a dla Kaszub portem rzecznym był Gdańsk a morskim Puck. – To dlatego starożytny port w Pucku był 10 razy większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który POWINIEN BYĆ Największym Portem w Europie.

 181. Boydar said

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/514165,rosyjska-prasa-ariadna-rokossowska-konstanty-rokossowski-stosunki-polska-rosja-rzad-pis-rossijskaja-gazieta.html

  „… na końcu tekstu autorka odnosi się do stosunków polsko-rosyjskich, nazywając je trudnymi i zapewniając, że prędzej czy później „ta choroba minie” …”

  Rokossowska, Ariadna, no paczcie Państwo … no słusznie pisze.

 182. Boydar said

  „… w siłę urosną za to Francja, Hiszpania i Wielka Brytania /…/ oto demograficzne prognozy ekspertów …”

  Urosną, „bezapelacyjnie” Allahu Akbar !

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demografia-liczba-ludnosci-zastepowalnosc,106,0,2396522.html

 183. NICK said

  Hierarcha się obudził?
  https://gloria.tv/

 184. gość said

  W PiS chcą odsunąć Macierewicza na boczny tor. Jest już plan jak to zrobić

  Nie ma chyba już żadnych wątpliwości, że w PiS chcą odsunąć Macierewicza na boczny tor. Najnowszy pomysł na to co zrobić z byłym ministrem obrony narodowej na to właśnie wskazuje.

  Politolog prof. Rafał Chwedoruk w rozmowie z „Super Expressem” wyraził się na temat tego pomysłu dosyć dosadnie:
  – To byłaby dla niego nagroda, ale i zsyłka.

  Plany wobec Antoniego Macierewicza są takie, żeby został on ambasadorem na Węgrzech. To raczej więc nie wygląda na stanowisko, które zaspokajałoby ambicje polityczne wiceprezesa PiS.
  – Oznaczałoby to też ostatni etap politycznej kariery Macierewicza – skomentował prof. Chwedoruk.

  Jak więc widać Antoni Macierewicz staje się coraz bardziej niewygodny w Prawie i Sprawiedliwości, które z jednej strony nie chce, a właściwie nie może się go pozbyć, aby nie stracić części twardego elektoratu. Z drugiej strony widać, że nie ma w środowisku PiS żadnego pomysłu na Macierewicza.

  http://dzienniknarodowy.pl/pis-chca-odsunac-macierewicza-boczny-tor-juz-plan-zrobic/

 185. gość said

  Ciekawa audycja zza Atlantyku

  Czy po 1989r… Polska miała szanse na szybki rozwój bez członkostwa w UE

  .https://youtu.be/qklWRCHVl8I

 186. gość said

  Wielki mufti Arabii Saudyjskiej chce zburzenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim

  Wielki mufti szejk Abdul Aziz bin Abdullah jest najwyższym urzędnikiem religijnym w państwie. Na to stanowisko powołują go sunnickie władze Arabii Saudyjskiej.

  Tenże mufti, uznał właśnie, co wyartykułował podczas przemówienia w Kuwejcie, że absolutnie konieczne i wymagane prawem islamu jest zniszczenie wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim. Słowa szejka Abdul Aziz bin Abdullaha zacytował „Times of Israel”, powołując się na media arabskie.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14600-wielki-mufti-arabii-saudyjskiej-chce-zburzenia-wszystkich-kosciolow-na-polwyspie-arabskim

  ——
  …. a poza tym Islam to religia pokoju i tolerancji.
  Admin

 187. gość said

  Aktor Andrzej Chyra nie chce już być Polakiem! Zobacz, dlaczego

  Aktor znany z filmów takich jak „Komornik”, „Dług”, czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” wyrzekł się polskości. Wyznał, że bycie Polakiem „w ogóle go nie interesuje”. Andrzej Chyra twierdzi, że nie mieści się w definicji polskości, która dziś obowiązuje.

  Podczas rozmowy z onet.pl, aktor przyznał, że nie czuje się już Polakiem. – Od jakiegoś czasu myślę, że jestem z Polski. Ja nie mówię, że jestem Polakiem, bo mnie to w ogóle nie interesuje. W takim zestawie bycia Polakiem ja się nie mieszczę – powiedział Andrzej Chyra.

  http://prostozmostu24.pl/aktor-andrzej-chyra-chce-juz-byc-polakiem-zobacz-dlaczego/

 188. gość said

  Pawłowicz ostro o centrach kultury muzułmańskiej: są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej kultury

  Według poseł PiS takie centra w Zachodniej Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej.

  Żadnych centrów kultury muzułmańskiej w Polsce ! – przekonuje w swoim wpisie Pawłowicz. Według niej, z inicjatywą budowy centrum nie wystąpili polscy Tatarzy, a „skrajnie fundamentalistyczna islamska Arabia Saudyjska,która za symbole chrześcijaństwa karze u siebie śmiercią.”

  – Takie centra w Zach.Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej – twierdzi Pawłowicz.

  Jak dodaje: zbędne w Polsce centra kultury islamskiej są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej nam kultury i wywołują poczucie zagrożenia,jak w Warszawie.

  Do sprawy centrum kultury muzułmańskiej odniósł się w niedzielę poseł PiS, Dominik Tarczyński. – Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje to proszę bardzo. Nie pasuje to żegnam!!! – napisał na Twitterze Tarczyński.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/pawlowicz-ostro-o-centrach-kultury-muzulmanskiej-sa-forma-groznej-dla-nas-ekspansji-wrogiej-kultury,22276607358

 189. Marucha said

  Powaliła mnie na wznak wypowiedź min. Czaputowicza, jaką dopiero co zobaczyłem na pasku tekstowym TVP.
  Coś takiego (z pamięci):
  „Komisja Europejska nie potraktowała Polski obiektywnie, ale nie będziemy iść na konfrontacje”

 190. gość said

  Penalizacja kultu Stalina, Lenina, Hitlera i Bandery. Ruch Narodowy: Mówimy „sprawdzam”

  Na zorganizowanej dziś w Sejmie konferencji przedstawiciele Ruchu Narodowego przedstawili projekt ustawy penalizującej kult przywódców totalitarnych tj. Adolfa Hitlera, Włodzimierza Lenina, Józefa Stalina i Stepana Bandery.

  Konferencja była reakcją na nagrania zaprezentowane w sobotnim programie TVN „Superwizjer” dotyczące grupy neonazistów świętujących urodziny Adolfa Hitlera. Sprawa, którą zajęła się już prokuratura odbija się na całym środowisku narodowców, w tym Ruchu Narodowym reprezentowanym w Sejmie przez Roberta Winnickiego.

  – Ktokolwiek w Polsce po II wojnie światowej zakłada nazistowski mundur, czy urządza takie groteskowe wydarzenia jak urodziny Adolfa Hitlera, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej. Nie można rozciągać kryminalnych incydentów na wszystkich Polaków lub na całą ideę narodową – to antypolska propaganda – oświadczył dziś prezes Ruchu Narodowego. Robert Winnicki przedstawił projekt ustawy penalizującej kult przywódców totalitarnych, przede wszystkim zaś Adolfa Hitlera, Włodzimierza Lenina, Józefa Stalina i Stepana Bandery.

  Narodowcy proponują rozszerzenie obowiązującej obecnie ustawy nadając jednemu z jej artykułów brzmienie: §1a. Kto propaguje, oddaje cześć lub w inny sposób tworzy kult przywódców totalitarnych państw i formacji, w szczególności Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina, Stepana Bandery, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Winnicki zaapelował do wszystkich sił politycznych o poparcie propozycji Ruchu Narodowego. – Zobaczymy, czy to tylko gra polityczna czy faktycznie politycy poprą penalizację kultu ludobójców – podkreślił.

  https://dorzeczy.pl/kraj/53813/Penalizacja-kultu-Stalina-Lenina-Hitlera-i-Bandery-Ruch-Narodowy-Mowimy-sprawdzam.html

 191. gość said

  Te słowa Macrona zaszokują brukselskie elity. „Gdyby we Francji odbyło się referendum w sprawie opuszczenia Unii, Francuzi byli by za”

  Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w wywiadzie dla BBC, że gdyby we Francji odbyło się referendum podobne do tego w sprawie Brexitu, Francuzi chcieliby opuścić Unię Europejską.

  Słowa prezydenta Francji z pewnością mogą być szokiem dla brukselskich elit. Po decyzji Wielkiej Brytanii w sprawie opuszczenia UE, kłopotach Niemiec z powołaniem rządu i coraz bardziej eurosceptycznym nastawieniu krajów Europy Środkowej Francja mogła jawić się jako ostatni solidny i w miarę sprawny filar Unii na Zachodzie. Macron w wywiadzie dla BBC nieco rozwiał te nadzieje.

  http://wolnosc24.pl/2018/01/22/te-slowa-macrona-zaszokuja-brukselskie-elity-gdyby-we-francji-odbylo-sie-referendum-w-sprawie-opuszczenia-unii-francuzi-byli-by-za/

 192. gość said

  Organizacje żydowskie przepychają ustawę, która może kosztować Polskę miliardy

  Jeśli amerykański Senat przegłosuje ustawę wprowadzającą prawo wzywające do wypłacania organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców, to może to kosztować Polskę dziesiątki miliardów – ostrzegają publicyści tygodnika „Sieci”.

  Presja na restytucję mienia żydowskiego i wypłatę rekompensat przez Polskę ma swoją nową odsłonę. I nowe mocne narzędzie w postaci ustawy, którą amerykańskie organizacje żydowskie przepychają przez legislacyjną maszynkę Kongresu USA. Gra idzie o miliardy dolarów odszkodowań. Przedstawiciele polskiego rządu uspokajają, jednak Polonia w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że tym razem problem nie rozejdzie się po kościach – czytamy w tygodniku.

  http://www.tvp.info/35700355/organizacje-zydowskie-przepychaja-ustawe-ktora-moze-kosztowac-polske-miliardy

 193. gość said

  Niemiecka rodzina przyjęła uchodźcę. Zgwałcił 4-letnią córeczkę i uciekł do Szwecji

  http://dzienniknarodowy.pl/niemiecka-rodzina-przyjela-uchodzce-zgwalcil-4-letnia-coreczke-uciekl-szwecji/

 194. gość said

  Dziwna sprawa; osaczenia Morawieckich?

  Ksiądz chce pieniędzy od marszałka-seniora

  http://niezalezna.pl/214771-osaczanie-morawieckich-ksiadz-chce-pieniedzy-od-marszalka-seniora

 195. NICK said

  Czaputowicz.
  Z deszczu pod rynnę, Gospodarzu.

 196. gość said

  Winnicki: Czy ktoś spytał naród, czy chce, aby Polska została żydowskim Disneylandem?

  Prezes Ruchu Narodowego w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi Jarosława Sellina, który niedawno mówił o potrzebie sfinansowania przez państwo polskie „muzeum chasydyzmu polskiego”. „Przepraszam, ale nie pamiętam kto i kiedy spytał naród, suwerena o to czy chce by Polska została żydowskim disneylandem?” – napisał Winnicki na Twitterze.

  Poseł w swoim wpisie wylicza kolejne fakty, które mają świadczyć, że Polska stała się żydowskim parkiem rozrywki.

  „-POLIN, -100 mln na cmentarz żydowski, -teraz „muzeum chasydyzmu”. Plus olbrzymie roszczenia majątkowe wobec Polski forsowane przez amerykański Kongres” – wymienia prezes Ruchu Narodowego.

  Niedawno Winnicki alarmował również o niepokojących informacjach płynących z polskiego MSZ w sprawie żydowskich roszczeń. W ocenie prezesa Ruchu Narodowego, resort spraw zagranicznych przyznaje, że Polska jest od lat ponaglana przez USA, Izrael, przez środowiska żydowskie i wręcz szantażowana groźbą międzynarodowej kampanii zniesławiające.

  https://dorzeczy.pl/kraj/53505/Winnicki-Czy-ktos-spytal-narod-czy-chce-aby-Polska-zostala-zydowskim-Disneylandem.html

 197. Greg said

  Franek ,,błogosławi” pentagramem.
  .https://www.youtube.com/watch?v=XmfJQYZ4Uek

 198. Boydar said

  @ Gość (184)

  Gdybym miał wyrazić opinię to powiedziałbym, ze to jedyny sposób na ochronę fizyczną. Tutaj prędzej czy później utopi się we własnym brodziku (tfu ! … na psa urok …).

 199. gość said

  Zdrajcy z PiS donoszą na Polaków w Brukseli! Ważni europosłowie „dobrej zmiany” szkalują polskich przedsiębiorców

  Organizacje pozarządowe i PiS zainaugurują we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli wystawę „Niech futra przejdą do historii”. Ma zwracać uwagę na ogrom cierpień zwierząt hodowanych na futra i zachęcać państwa UE do wprowadzania zakazu takiej hodowli. Polska jest drugim po Danii w Europie hodowcą zwierząt futerkowych. Europosłowie PiS bezczelnie donoszą na uczciwych polskich przedsiębiorców lewackim ekoterrorystom z Brukseli. Najsmutniejsze jest to, że robią to europosłowie uważani za konserwatystów.

  Europosłowie PiS (grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów) – Ryszard Legutko, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Jadwiga Wiśniewska i Stanisław Ożóg – i litewski europoseł Waldemar Tomaszewski oraz organizacje pozarządowe Otwarte Klatki, Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals zorganizowali i otworzą we wtorek w Parlamencie Europejskim wystawę o hodowli zwierząt na futra. Ekspozycja „Niech futra przejdą do historii” ma zwracać uwagą na ogrom cierpień zwierząt na fermach hodowanych.

  http://nczas.com/wiadomosci/polska/zdrajcy-z-pis-donosza-na-polakow-w-brukseli-wazni-europoslowie-dobrej-zmiany-szkaluja-polskich-przedsiebiorcow/

 200. gość said

  Lynn Rothschild ujawniła plan wdrożenia Nowego Globalnego Kapitalizmu [video]

  Rothschildowie zorganizowali konferencje, której celem jest zastąpienie korporacyjnego kapitalizmu nowym „kapitalizmem globalnym” opierającym się na uwłaszczeniu majątku prywatnego oraz jego redystrybucji poprzez tworzony w tym celu program Inclusive Capitalism. Program ma na celu zniwelowanie dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Jest to nowe wcielenie komunizmu w oparciu o program ONZ Agenda 2030.

  Konferencja odbywa się corocznie od 2013r. i zgromadziła kapitał inwestycyjny o wartości 30 trylionów dolarów co odpowiada jednej trzeciej światowych aktywów, wśród prelegentów znaleźli się prezesi największych instytucji finansowych, banków, korporacji, a także Książę Karol, Bill Clinton, papież Franciszek oraz prezesi Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  https://killuminati.pl/lynn-rothschild-ujawnila-plan-wdrozenia-nowego-globalnego-kapitalizmu-video/

 201. gość said

  Najbogatsi zgarnęli większość wypracowanego majątku

  W neoliberalną teorię skapywania chociażby w naszym kraju wierzy wciąż dość duża grupa ludzi, chociaż po raz kolejny okazało się, że nie ma ona żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że w ubiegłym roku blisko 82 procent wygenerowanego na świecie majątku trafiło do jednego procenta najbogatszych ludzi na świecie, zaś blisko 3,7 miliarda ludzi w ogóle nie powiększyło swojego stanu posiadania.

  Dane na ten temat przygotowała organizacja humanitarna Oxfam, która co roku publikuje raport „Nagradzać pracę, nie bogactwo”.

  http://autonom.pl/?p=20934

 202. gość said

  Weterani do likwidacji, czyli polski patriotyzm

  Politycy od prawa do lewa, a zwłaszcza „ci z prawa”, mają pełne usta frazesów, jeśli chodzi o patriotyzm. W stulecie odzyskania niepodległości przypominanych jest wiele wybitnych postaci, zasłużonych dla kraju, jak i wiele ważnych wydarzeń historycznych.

  Każdy Polak to patriota – to wiedzą wszyscy i cały naród to wie. Dużo się o tym mówi. Uroczystości, parady, defilady, ordery, wszystko pięknie, ale jak jest naprawdę? Od dłuższego czasu narasta jednak poważny problem, który jest lekceważony przez złotoustych dysydentów. Na pewno wielu z Was, przechadzając się po cmentarzach, niejednokrotnie natknęło się na grób z naklejką „do likwidacji”. Może to normalny widok, na jednym z nagrobków, o którym w Gazecie Powiatowej – Wiadomości Oławskie napisał Przemysław Przemysła Pawłowicz, wykuto w kamieniu informację, że to grób kombatanta.

  „Śpij kolego, w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”. I to jest zapewne istotna część prawdy o polskim patriotyzmie. Można być udekorowanym Virtuti Militari, być bohaterem, ale na cmentarzu wszyscy są równi – w zaleganiu z opłatami. Jeżeli, drogi kombatancie, nie zapłaciłeś za dłuższą „miejscówkę” – to cię „likwidujemy”. Często kombatanci są pochowani w najlepszych lokalizacjach, przy głównej alejce – to również z tego powodu, po upływie 20 lat ktoś sprawnie kupuje „strategiczną” działkę pod swój nowy, piękny grobowiec.

  Tak dbamy o przeszłość. Chwila nieuwagi, lub niestety, brak bliskich i – koniec, mogiła bohatera zlikwidowana, a epitafium – na wysypisku. W Internecie – dziesiątki przykładów z całej Polski, że tu i tam uratowano grób weterana, że ktoś pomógł, ktoś „załatwił” kolejne 20 lat istnienia grobu, że zebrano pieniądze itd. Niby dobrze, ale jest to po prostu skandal, problem istnieje nadal, nie można tego zaakceptować. To wskazuje, że cały ten „wielki” patriotyzm to jedynie pozory. Weteranami zajmuje się wojsko.

  Co w tej sprawie robi obecna władza? Dlaczego nie złożono projektu ustawowej regulacji opisywanego problemu? Dlaczego w naszej umiłowanej ojczyźnie nie można zakazać likwidacji mogił weteranów, dlaczego nie wprowadzić zapisu, że groby weteranów są oznakowane i na zawsze zwolnione z opłat oraz chronione prawem – tak jak chronimy wiele innych narodowych wartości.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/weterani-do-likwidacji-czyli-polski-patriotyzm

 203. Boydar said

  „… co je tasiemiec? Człowieka …”

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/30-latek-mial-w-sobie-olbrzymiego-tasiemca-wszystko-przez-sushi/rsdz0sx?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci

  Co je polskojęzyczny tasiemiec ???

 204. Boydar said

  Janusz ! Wracaj !

  http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml?zbiorka_nazwa=DLA%20WALUSIA&v=189732317222388974531631532346170030576468230160

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mswia-minister-nie-wydaje-zgody-na-zbiorke-tylko-ja-rejestruje/dq9p8hj

 205. gość said

  Konferencja prasowa zatytułowana „Ruch Narodowy przeciwko ludobójcom – propozycja zmian w polskim prawie”

  Poseł Robert Winnicki, Krzysztof Bosak 22 stycznia 2018r.

  .https://youtu.be/gAMAceI2NHI

 206. ali said

  O POLSCE, ROSJI I O NASZEJ RUSOFOBII
  20 STYCZNIA 2018

  Pisałem trzy lata temu: Skąd nagle po kijowskim Majdanie taka fala bezrozumnej nienawiści do Rosji? – Dziennikarze mainstreamowych mediów muszą stosować się do odgórnych poleceń, więc piszą:
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/01/20/o-polsce-rosji-i-o-naszej-rusofobii/

 207. ali said

  GOŚĆ@205

  Po reportażu „Superwizjera”: PiS chce informacji MSWiA o ugrupowaniach propagujących totalitaryzm
  http://wyborcza.pl/7,75398,22927921,po-reportazu-superwizjera-pis-chce-informacji-mswia-o-ugrupowaniach.html

  Robert Winnicki powinien złożyć mandat poselski – mówi „Wyborczej” prof. Rafał Pankowski z Nigdy Więcej – http://wyborcza.pl/7,75968,22927254,robert-winnicki-powinien-zlozyc-mandat-poselski-mowi.html
  _______________________________

  Tak wygląda gra do jednej bramki – pustej, polskiej bramki narodowej. Żyd sam sobie wystawia piłkę i strzela gole – no i wygrywa, przynajmniej na razie.
  nadużycie link skomentuj
  Rzeczpospolita
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/142101,polskie-narodowe-grozne-faszystowskie-nalezy-je-scigac

 208. gość said

  Zaparkował Malucha na jednej z najdroższych ulic w USA. Reakcje przechodniów bezcenne

  Kamil Knapczyk, który mieszka w USA, zaparkował ,,malucha” na Rodeo Drive w Beverly Hills i uważnie obserwował reakcje przechodniów. Ich zdziwienie budziło auto zaparowane tuż obok limuzyn wartych grube miliony dolarów.

  ,,Maluch” na jednej z najdroższych ulic kraju? Nic dziwnego, że auto wzbudziło nie lada sensację. Sam autor nagrania informował, że Fiat 126p to ,,auto wyprawowe”.

  https://codziennik24.pl/2018/01/22/zaparkowal-malucha-na-jednej-z-najdrozszych-ulic-w-usa-reakcje-przechodniow-bezcenne/

 209. revers said

  Jerlazem jak Polin, wrocil do Chazarii, lub wielkiego Izraela jak to woli …

 210. osoba prywatna said

  https://reporters.pl/12001/szwecja-trzyma-sie-mocno-srednio-20-gwaltow-dziennie/

 211. gość said

  Epidemia gruźlicy za granicą Polski. „Jesteśmy przygotowani na takie przypadki”

  Ponad siedem tysięcy osób rocznie w Polsce dowiaduje się, że choruje na gruźlicę. Lekarze alarmują, że ta liczba może gwałtownie wzrosnąć. Powód to epidemia gruźlicy szalejąca na Ukrainie. Właśnie zza wschodniej granicy przyjeżdża do nas coraz więcej osób. Z raportu Polskiego Zespołu Humanitarnego wynika, że ryzyko zarażenia się tą chorobą na Ukrainie jest sześć razy większe niż w Polsce.

  http://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/organy-wewnetrzne/pluca/news-epidemia-gruzlicy-za-granica-polski-jestesmy-przygotowani-na,nId,2511385

 212. gość said

  Rydzyk chwali się autami od bezdomnego. Puenta zwala z nóg

  .https://youtu.be/9wiOEtVORDk

  .http://img.wiocha.pl/images/f/a/fa4d98bdc5640ac53299ab81340b8f53.jpg

 213. Lenkija said

  Celne:
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142103,ostatni-dzwonek-do-dzialania-miarka-juz-sie-przebrala

 214. gość said

  Posłowie PiS wpuszczają GMO do Polski

  Zakończyły się(*) prace w Komisji Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad rządowym projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk nr 1424). Ministerstwo Środowiska i PiS wprowadzają w błąd Obywateli – WYBORCÓW! – twierdząc, że nowa propozycja ustawy o GMO(*) w 100% zabezpiecza Polskę przed uprawami GMO. Jest w niej wiele furtek, które mogą być wykorzystane aby uprawiać GMO w Polsce.
  Podczas czytania ustawy na posiedzeniach połączonych Komisji strona społeczna jasno wskazała wszystkie niebezpieczne dla rolników i konsumentów zapisy, co więcej – przedstawiła konkretne propozycje poprawek. Niestety zdecydowana (!) większość tych propozycji została zignorowana. Wobec braku wpływu na kształt ustawy I arogancji posłów strona społeczna w geście protestu opuściła obrady Komisji.

  “Posłowie PiS nie zgodzili się nawet na kluczową poprawkę utrudniającą wpis do rejestru uprawy GMO w postaci wymogu dołączenia do wniosku dowodu ubezpieczenia przed zanieczyszczeniem GMO upraw innych rolników” – mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka, członek Solidarności RI.

  http://www.wicipolskie.org/?p=29714

 215. www.wandaluzja.pl said

  Rosjanie POUCZYLI Żydów, że Starożytną Jerozolimą był nie Stalingrad a KONSTANTYNOPOL, a Ojcem Holokaustów był Jezus Chrystus. Żydzi ze strachu przed moją książką INCYDENTU NIE BYŁO zaakceptowali to, że jako Dzieci Boże są WŁAŚCICIELAMI Całego Złota Świata. Mason nowojorski i Wielki Mason Polski Julian Tuwim zaśpiewał w Kwiatach Polskich: CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG.
  Dzieciom Bożym należało się też złoto z Satelitarnej Detekcji, o którym Wielki Mason Polski nie słyszał, co zrealizowali przez wpisanie mnie przez Holokaustkę Angelę Merkel na listę Oszustów Światowych.
  Rosjanie z Sankt Petersburga wytłumaczyli różnicę między chrześcijaństwem a islamem: Otóż chrześcijaństwo powstało na Talmudzie JEROZOLIMSKIM a islam na Talmudzie BABILOŃSKIM, uważając za Autora obu Talmudów Jezusa Chrystusa. Ja to zaraz OPROTESTOWAŁEM odnośnie Talmudu Jerozolimskiego jako Asyryjskiego Prawa Wojennego.

 216. revers said

  Wybuchy z dn. 10.04.2010 w samolocie TU154
  http://niezalezna.pl/214559-dowody-franka-taylora-nie-pozostawiaja-zludzen-samolot-eksplodowal-bo-ktos-podlozyl-bombe

 217. revers said

  Kto ponagla i szantazuje Polakow w sprawie odszkodowan?

  https://dorzeczy.pl/kraj/53303/Winnicki-o-roszczeniach-zydowskich-MSZ-przyznaje-ze-Polska-jest-ponaglana-i-szantazowana-przez-USA-i-Izrael.html

 218. Boydar said

  Z drugiej strony patrząc, Panie Reversie, to jeśli „ponagla i szantażuje”, to znaczy że mu się koło dupy mocno tli …

 219. www.wandaluzja.pl said

  http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/w%c5%82adze-wenecji-chc%c4%85-kara%c4%87-oszust%c3%b3w-%c5%bceruj%c4%85cych-na-turystach/ar-AAv0wzn?li=BBr5MKa&ocid=iehp//
  WŁADZE WENECJI CHCĄ KARAĆ OSZUSTÓW ŻERUJĄCYCH NA TURYSTACH

  Niech Władze Wenecji ukarają najpierw Największego OSZUSTA, jakim jest Silvio Berlusconi. Otóż jako agent Muammara Kadafiego wykorzystał on moja książkę INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) do zgarnięcia puli pokerowej EXODUSU Biblijnego, z którego część przeznaczyli na program Ratowania Wenecji MOJŻESZ.
  Ja od razu zaprotestowałem tego Błazeńskiego Mojżesza techniką Moskiewsko-Warszawską, polegającą na podniesieniu sterowanymi elektronicznie siłownikami hydraulicznymi kamienic i pałaców do ich PIERWOTNEGO poziomu, co daje PARTERY na infrastrukturę techniczną i trety handlowe za przyćmionymi szybami. To zaś ZLIKWIDUJE Wenecki Smród i wydłuży sezon turystyczny na Cały Rok.
  To samo można zrobić w Sankt Petersburgu, kilku miastach holenderskich czy Szanghaju. Zażądałem za to dokumentacji konserwatorskiej WENECJI, żeby można było zbudować nad Balatonem jej KOPIĘ jako Pomnik Kultury Węgierskiej.

 220. revers said

  ad217, 218

  Nowy budzet, pieniedzy brak, z piatku urzedy pozamykali, trzeba kasowac wasali, za majatki gminy, Pulawskiego, Kosciuszki takze.

 221. Boydar said

  Na colę podobno już sobie dodrukowali; teraz spróbują na hamburgery i wachę.

  http://finanse.wnp.pl/kongres-usa-przyjal-prowizorium-budzetowe,315840_1_0_0.html

 222. wert said

  Ciekawy artykuł o amerykańskim systemie rolnym i o produkcji żywności w tym kraju:
  W amerykańskim przemyśle spożywczym liczą się dwie rzeczy – pokarm i konsument. Pierwszy jest przetworzony (więc tani), a drugi gruby (więc łasy). Oto prawdziwa sztuka tuczu.

  Sprawa jest śmiertelnie poważna. Według danych rządu Stanów Zjednoczonych raczkujące dziś pokolenie Amerykanów będzie pierwszym od stulecia, które pożyje krócej od swoich rodziców. Powód: otyłość. Co trzecie amerykańskie dziecko ma chroniczną nadwagę, a co za tym idzie – jest skazane na nadciśnienie, cukrzycę, astmę albo raka. Na odsiecz rusza Michelle Obama. W połowie lutego 2010 r. „Pierwsza Dama” wystartowała z przygotowywaną przez rok kampanią „Let’s Move” (Ruszajmy się!), debiutując tym samym w – tradycyjnie wypełnianej przez żonę prezydenta – roli społecznej aktywistki. Przy wsparciu organizacji pozarządowych, biznesu i mediów będzie zachęcać dzieciaki, żeby odstawiły colę na rzecz soku, frytki na rzecz marchwi i siedzenie przed komputerem na rzecz ganiania za piłką.

  Inicjatywa szlachetna, tyle że jej szanse powodzenia są znikome. Żeby przestać tyć, Amerykanie na nowo muszą zbudować sobie system produkowania jedzenia. Ale na taką zmianę się nie zanosi, bo nie pozwolą na nią ci, którzy dziś na karmieniu narodu zarabiają miliardy.

  „Jesteś tym, co jesz” – mawiają za oceanem. Jeśli popularne powiedzenie potraktować dosłownie, naród amerykański jest zaprojektowanym w laboratorium, genetycznie zmodyfikowanym i wielokrotnie przetworzonym produktem wielkiej korporacji.

  Nasiona

  Największym żywicielem Ameryki jest dziś Monsanto – firma, która przez dziesięciolecia produkowała trucizny, jak środek owadobójczy DDT czy zawierający dioksyny preparat niszczący roślinność, używany przez amerykańską armię w Wietnamie. W połowie lat 80. korporacja Monsanto z giganta chemicznego przepoczwarzyła się w giganta spożywczego. Oprócz środków do trucia naukowcy w jej laboratoriach zaczęli po prostu wymyślać środki do jedzenia. W 1982 roku jako pierwsi zmodyfikowali genetycznie komórkę roślinną. I to właśnie na nasionach Monsanto wyrósł wielomiliardowy przemysł żywności genetycznie modyfikowanej (GMO).

  Rozkwit interesu umożliwiła decyzja Sądu Najwyższego USA, który w 1980 roku pięcioma głosami przeciw czterem zezwolił na patentowanie żywych organizmów. Sprawa nie dotyczyła wprawdzie nasion GMO, tylko bakterii stworzonej przez General Electric do pożerania wycieków ropy, ale ustanowiła precedens dający początek przejęciu produkcji rolnej przez korporacje. Prawo do zbóż daje przecież władzę nad tym, co ludzie jedzą i czy w ogóle jedzą.

  Ludzie Monsanto (firma istnieje od 1901 roku, a kokosy zarabiała już w latach 30. na sprzedaży sacharyny dla Coca-Coli) wpadli na pomysł tak prosty, że aż genialny: produkujemy jednocześnie silny środek chwastobójczy i roślinę, która będzie na niego odporna. Tak powstał Roundup i zmodyfikowana kukurydza. Farmer kupuje oba produkty, obsiewa pole kukurydzą i pryska Roundupem. Roundup kosi wszystko, co żywe, poza kukurydzą. Ta zaś – pozbawiona konkurencji – rośnie wysoka i żółta jak nigdy.

  Wszyscy są zadowoleni. Monsanto – bo uzależnił farmera od swoich produktów. Z kolei zadowolenie farmera z wysokiej i żółtej kukurydzy jest tak duże, że podpisuje umowę licencyjną, która zakazuje mu zbierania nasion z zeszłorocznej uprawy, skazując go na coroczną dostawę nasion z Monsanto. Dzięki temu farmer jest jeszcze bardziej uzależniony, a koncern – jeszcze bardziej zadowolony.

  Monsanto ma własną policję i siatkę donosicieli. Prawie setka inspektorów wspierana przez informatorów sprawdza, czy producenci kukurydzy nie dopuszczają się – jak ujmuje to koncern – „nasiennego piractwa”.

  Firma ma również sposoby na tych, którzy chcą zostać przy zwykłych uprawach:

  (1.) Metoda pierwsza: Monsanto systematycznie likwiduje rynek tradycyjnych nasion przez przejmowanie ich producentów. Dwa najważniejsze zakupy ostatnich lat – największy światowy producent nasion warzywnych Seminis (2005 rok; za 1,4 miliarda dolarów) i Delta and Pine Land Company, olbrzym specjalizujący się w nasionach bawełny (2007 rok; za 1,5 miliarda dolarów). Na rynku zaczyna więc brakować nasion niepozostających pod kontrolą monopolisty.

  (2.) Druga metoda: presja prawna. Niesione wiatrem nasiona Monsanto rozsiewają się na pola przypadkowych farmerów, a firma oskarża ich o kradzież. U Bogu ducha winnego delikwenta zjawia się inspektor Monsanto i informuje o dwóch możliwościach: albo zawieramy ugodę i podpisujesz z nami umowę licencyjną, albo mobilizujemy naszych prawników i rozpoczynamy długą batalię sądową. Zanim się skończy – będziesz zrujnowany. Według danych organizacji Center for Food Safety, która od lat monitoruje działalność Monsanto, większości farmerów nie stać na prawniczą wojnę i idą na układ z firmą. Ci niepokorni – jak 85-letni Vernon Gansebom z Nebraski – nazywają Monsanto rolniczym gestapo. Gansebom jest jednym z około 500 rolników, którym korporacja każdego roku wytacza proces.

  Monsanto jest dziś największym w USA właścicielem biotechnologicznych patentów. Ma ich prawie 700. Nie ma sobie równych na amerykańskim rynku genetycznie modyfikowanej kukurydzy, bawełny, buraków cukrowych, rzepaku, lucerny i soi. W przypadku tej ostatniej – odpowiada za 90 procent sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie trzy czwarte żywności przetworzonej – a taką głównie jedzą Amerykanie – jest genetycznie zmodyfikowane, można sobie wyobrazić, jak ogromny jest wpływ Monsanto na ich dietę.

  Zboża
  Amerykanie jedzą głównie kukurydzę i soję. Powtórzmy: głównie z nasion Monsanto. W przeciętnym amerykańskim supermarkecie na półkach leży ponad 40 tysięcy różnych produktów spożywczych. Ale to bogactwo wyboru jest pozorne. Większość asortymentu jest zrobiona z tych samych składników. Według Larry’ego Johnsona, dyrektora ośrodka badań nad zbożami Uniwersytetu Stanowego w Iowa, 90 procent przetworzonej żywności w supermarketach ma w składzie albo kukurydzę, albo soję. Do tego sól, cukier i cała gama środków chemicznych decydujących o tym, jak jedzenie smakuje, wygląda i jak długo zachowuje „świeżość”. Tak żywi się większość Amerykanów.

  Za taki stan rzeczy odpowiada polityka rolna USA, która od połowy lat 70. zwiększa subsydiowanie uprawy czterech zbóż: kukurydzy, soi, ryżu i pszenicy. Ich zaletą, z punktu widzenia rządu, jest to, że można je składować latami. Dla farmerów najwygodniejsza jest kukurydza, bo najlepiej się sprzedaje. 30 procent ziemi uprawianej dzisiaj w Stanach Zjednoczonych jest obsiane kukurydzą. Cmoka na to ze smakiem kilka korporacji kontrolujących rynek jej obróbki – Bunge, Cargill czy Archer Daniels – bo dzięki dopłatom kukurydza ląduje na rynku po cenach znacznie poniżej kosztów uprawy. Produkują z niej mączkę i – przede wszystkim – bogaty we fruktozę syrop i sprzedają dalej kilku gigantom kontrolującym rynek przetwarzania żywności – znanym również u nas – Unileverowi, Nestlé, Coca-Coli, Kellogg’s. Żeby było pysznie, czyli słodko, syropem kukurydzianym (jest tańszy od cukru) słodzi się wszystko – ciasteczka i lody, ale też płatki śniadaniowe, pieczywo, a nawet wędliny, sosy w proszku, zupy w proszku, ziemniaki w proszku i hamburgery. Zadowoleni są rolnicy, korporacje i konsumenci. To, że ci ostatni tyją i umierają od tego tycia, mało kogo interesuje.

  Przetworzona, wysokokaloryczna żywność jest na półce w supermarkecie dużo tańsza niż świeże warzywa i owoce. I to wcale nie ekologiczne (te są jeszcze droższe), tylko pochodzące z wielkich, nawożonych na potęgę farm, ale niecieszące się aż tak hojnym wsparciem rządu jak cztery „zboża przetrwania”. Doktor Adam Drewnowski z Uniwersytetu w Waszyngtonie wyliczył, że najtańsze kalorie mają w sobie chipsy (w ich przypadku wyprodukowanie jednego megadżula, czyli 239 kilokalorii, kosztuje 20 centów). Cola jest tylko ciut droższa (30 centów/MJ). Megadżul z marchewki to wydatek 95 centów, a z soku pomarańczowego – 1,43 dolara. Profesor Uniwersytetu Kalifornii Michael Pollon, najpopularniejszy dziś rzecznik rewolucji w amerykańskim systemie rolno-spożywczym, podsumowuje to tak:

  „Status społeczny i sytuacja finansowa rodziny są dziś w USA decydującym czynnikiem otyłości. Biedni jedzą tanią korporacyjną mamałygę i tyją.”
  Hamburger

  Sam cukier to za mało, żeby było smacznie. Musi jeszcze być tłusto. Dlatego teraz przerobimy mięso. Amerykańskie mięso jest bardzo tłuste, bo robi się je z kukurydzy. Z kukurydzy z nasion Monsanto. Trudno w to uwierzyć? Sami popatrzcie.

  W przemyśle mięsnym wszystko zostało podzielone. 85 procent rynku wołowiny jest w rękach czterech firm: Tyson, Cargill, Swift i National Beef Packing. Wieprzowina w 65 procentach należy do wymienionych wyżej trzech pierwszych i giganta Smithfield, a 60 procent kurczaków to znów Tyson i drobiowy specjalista Pilgrim’s Pride. W latach 70. istniało kilkanaście tysięcy małych ubojni. Dziś zostało 13 gigantycznych. W największej rzeźni świata – należącej do Smithfield – w Karolinie Północnej ubija się 32 tysiące świń dziennie, czyli 1333 na godzinę, czyli 22 na minutę. Non stop, całą dobę.

  Większość hodowanych w USA krów karmi się kukurydzą lub soją. Krowy – od początku swego istnienia – przystosowane są do jedzenia trawy, ale trawa nie rośnie w hodowlanych konglomeratach, poza tym jest droga, a kukurydza i soja cieszą się znanym nam już korporacyjno-rządowym wsparciem. Na kukurydzy krowa szybciej rośnie, mięso jest bardziej tłuste i tańsze. Przeciętny Amerykanin zjada dziś 90 kilogramów mięsa rocznie (Polak 65), czyli o 30 kilogramów więcej niż przed 50 laty.

  Michael Pollon: „Kukurydza i soja to fundamenty naszego <>. Zorganizowaliśmy sobie system, w którym miliony zwierząt podłączone są do nieprzerwanego strumienia taniej paszy.

  Oczywiście świeże mięso w kawałku, mimo że wyhodowane na taniej kukurydzy, jest dużo droższe od mięsa przetworzonego. Dlatego niezamożny Amerykanin spożywa przede wszystkim mięso po wielokrotnych fabrycznych przejściach – w postaci hamburgera. Mięso w typowym amerykańskim hamburgerze – jak w październiku zeszłego roku w głośnym artykule na łamach „New York Timesa” opisał Michael Moss – pochodzi z kilkuset zwierząt. „Mięso” jest tu terminem umownym, bo miele się resztki tego, co nie „poszło” w postaci steków – tłuste ścinki, oczy, uszy i podroby. Kto jest największym odbiorcą mielonej wołowiny w USA? McDonald’s.

  Za symbol uprzemysłowienia produkcji mięsa niech posłuży jedna ze scen z krytycznego wobec branży spożywczej filmu „Food, Inc.” w reżyserii Roberta Kennera. Opowiadając do kamery o swojej pracy, naukowiec grzebie w krowim żołądku. Z tym że żołądek jest jeszcze w krowie, krowa jest jeszcze żywa, stoi na czterech nogach z opuszczonym łbem. Nie zwraca uwagi na to, że ma dziurę wyciętą w boku, oklejoną plastikiem. Nazywa się to rumenotomią, a fachowa nazwa dziury to przetoka. Naukowcy od jedzenia wymyślili taką sztuczkę, żeby „na żywo” badać, co się dzieje w żołądku krowy, kiedy zje coś, na co nie przygotowała jej natura.

  W przypadku kukurydzy nie dzieje się za dobrze. Badania potwierdziły, że najbardziej prawdopodobną przyczyną dręczącej Amerykanów epidemii zakażeń bakterią E. coli jest karmienie krów kukurydzą. Bakterią, która pojawiła się w wołowinie na początku lat 80., gdy tempa nabierał rozwój przemysłu mięsnego, zaraża się 70 tysięcy Amerykanów rocznie. Choć zazwyczaj kończy się na kilkudniowych biegunkach, niektórzy jednak umierają – jak dwulatek Kevin Kovalcyk w 2001 roku, lub zostają sparaliżowani – jak opisana przez Mossa w „New York Timesie” Stephanie Smith. Zakażeń można by uniknąć, gdyby mięso było porządnie badane. Ale nie jest. W latach 70. rząd przeprowadzał 50 tysięcy kontroli mięsa rocznie, dziś – mniej niż 10 tysięcy. Tak zwane prawo Kevina (na cześć małego Kovalcyka), które umożliwiłoby zamykanie zakładów sprzedających zatrute mięso, utknęło w kongresowych komisjach. Dlaczego? Odpowiedź w następnym rozdziale.

  Nie gorzej od producentów wołowiny radzą sobie bossowie od kurczaków. Na wzór Monsanto wyspecjalizowali się w uzależnianiu od siebie hodowców. Korporacja stawia halę produkcyjną wartą 300 tysięcy dolarów i podpisuje z farmerem kontrakt. Hale i kury należą do firmy, rolnik dostaje wypłatę za samą hodowlę. Dziesiątki tysięcy ptaków stłoczonych w jednej hali, na dostarczonej przez firmę paszy, rośnie w 48 dni do rozmiaru, jaki jeszcze przed 30 laty osiągały w trzy miesiące. Taki kurczak nie umie nawet chodzić, bo kości nie nadążają za rosnącą jak szalona masą mięśniową. Raz na kilka lat bossowie zgłaszają się do rolnika i przedstawiają listę koniecznych unowocześnień. Możliwości odmowy nie ma, bo firma zerwie kontrakt i farmer zostanie z wielotysięcznym długiem. Więc unowocześnia – znów na kredyt, który dalej wiąże go z korporacją.
  Prawo

  Żeby interes się kręcił, trzeba mieć swoich ludzi w rządzie. Lobby przemysłu spożywczego kontroluje wszystkie kluczowe dla siebie urzędy i stanowiska w Waszyngtonie. Zasiadają tam:

  – Tom Vilsack. Dziś sekretarz rolnictwa. Do niedawna – przewodniczący Porozumienia Gubernatorów na rzecz Biotechnologii (jako gubernator Iowa), organizacji lobbującej na rzecz GMO i klonowania zwierząt hodowlanych, regularny pasażer prywatnych odrzutowców zarządu Monsanto.

  – Islam Siddiqui. Dziś Główny Negocjator Rolniczy (urząd dbający o sprzedaż amerykańskich produktów rolnych za granicą). Do niedawna – wiceprezes koalicji CropLife zrzeszającej biotechnologiczne giganty (z Monsanto na czele).

  – Roger Beachy. Dziś szef Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa (badania naukowe nad żywnością). Do niedawna – prezes opłacanego przez Monsanto centrum badań nad roślinami Danforth.

  To tylko trzy przykłady z najwyższej półki. W Departamencie Rolnictwa i wszystkich urzędach okołospożywczych roi się od ludzi, którzy w niedalekiej przeszłości zajmowali kluczowe stanowiska w kontrolujących rynek korporacjach.

  Pozycję branży rolno-spożywczej w Waszyngtonie cementuje też 1,2 miliarda dolarów wydanych przez ostatnie 10 lat na lobbowanie Kongresu i Białego Domu.

  To dzięki tym pieniądzom rokrocznie spada liczba przypadków kontroli mięsa, a prawu Kevina ukręcono łeb. Również dzięki nim w USA nie trzeba na etykietach informować konsumentów, czy żywność jest genetycznie modyfikowana albo czy krowom, od których pochodzi mleko, wstrzykiwano sztuczne hormony. Co więcej, producenci hormonów (w tym największy – uwaga – Monsanto) walczą o to, żeby nie można było mówić ludziom, że mleko NIE pochodzi od krów faszerowanych hormonami. Dziś, jeśli producent chce poinformować o tym odbiorcę, musi na nalepce dorzucić informację, że wedle znanych badań mleko z hormonami jest tak samo dobre. Trwa batalia o to, aby w przyszłości Amerykanie nie mogli się dowiedzieć, czy świnia, z której kotlet jedzą, została poczęta naturalnie, czy w laboratorium genetycznym.

  To dzięki pieniądzom wydanym na lobbing branża skutecznie rozmyła definicję żywności ekologicznej (organic). Zachowując na etykiecie przyznawany przez rząd stempel organic, można dziś do jedzenia dodawać środki wzmacniające smak i zapach, spulchniacze, sztuczne tłuszcze, można używać roślin nawożonych i transportowanych z drugiego końca świata. To, że branża organic jest warta 23 miliardy dolarów rocznie i rozwija się szybciej od innych sektorów spożywczych, nie znaczy, że Amerykanie zaczęli jeść zdrowo – choć wielu z nich tak myśli. Najbardziej popularne marki żywności organic należą do gigantów: Nestlé, Krafta, Coca-Coli. Zdrowa żywność została kupiona przez korporacje i przestała być zdrowa. Wreszcie – dzięki „legalnej korupcji”, jak często nazywa się lobbing – w USA nie ma publicznej dyskusji na temat żywności GMO. W korporacyjno-politycznych gabinetach już zdecydowano, że jest bezpieczna i uratuje ludzkość przed głodem.

 223. PISKORZ said

  re 208 W Dubaju facet zobaczył Rollsa najnowszy model na rejestracji z …Ukrainy…Zapytał. a raczej rzekł do- sąsiada na plaży, co- za idiota przyjechał nim z U., a ten odrzekł. że to jego auto i…przyleciało- samolotem..!

 224. NICK said

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/osoby_ubiegajace_sie_o,p316787827

 225. revers said

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142103,ostatni-dzwonek-do-dzialania-miarka-juz-sie-przebrala

  Staszek Kieliszek w komentarzach pisze do artykulow i postow j.w.

  „Po roku prezydentury osiagniecia Trumpa sa bardzo mizerne.
  Zydowscy senatorowie, kongresmani, agencje rzadowe, podstawiaja mu nogi przy kazdej okazji a tymczasem USA jest w przedzawalowej sytuacji. Niesamowity dlug, wielki import a maly export. Wlasny przemysl w Chinach. Trump wprawdzie obnizyl podatki dla korporacj z 35% na 25% aby sklonic firmy do powrotu ale na drugi dzien Chiny obnizyly amerykanskim firmom w Chinach podatek do 0. Oficjalnie jest najnizsze bezrobocie w USA do wielu lat ale nikt nie liczy 60 mln ludzi , ktorzy juz zasilku nie pobieraja bo otrzymuje sie go tylko przez rok. Prawdziwe bezrobocie jest 25-35%. Walkuje sie w USA reforme przepisow emigracyjnych co jest zupelna strata czasu bo takie przepisy istnieja od wielu lat i nic im nie brakuje.Nalezy ich tylko przestrzegac. Niczego w USA sie nie buduje, lokalne podatki i stanowe rekordowe a niektore stany na krawedzi bankrupctwa. W Chinach ludzie oszczedzaja 30% ze swych zarobkow a w USA 3%.
  Co USA powinne zrobic to zwinac bazy wojskowe z calego swiata, wprowadzic cla zaporowe na importy, przestac pozyczac pieniadze na % od zydowskiego banku FED, anulowac swoj dlug wzgledem tego banku, wynegocjowac splate popierow dluznych z inwestorami zagranicznymi na kilka centow na dolarze i wtedy moze cos w USA by sie ruszylo, moze.
  Zydzi maja jakas wade genetyczna: Nie potrafia przewidywac skutkow swego postepowania.Z tumanskim uporem robia ten sam blad, chciwosc do pieniadza zaslepia ich do tego stopnia ,ze nie potrafia logicznie myslec. Juz tyle mieli przykrych doswiadczen z tego samego powodu ale nie nauczyli sie niczego, tumanski upor jest niestety silniejszy.
  nadużycie link skomentuj
  staszek kieliszek 22.01.2018 02:46:08
  @staszek kieliszek 02:46:08
  W latach 90-tych były dostępne dane o administracji USA, gdzie podawano, że ok. 90 % urzędników jest pochodzenia żydowskiego.
  Na początku XXI wieku dane te są niedostępne.
  Trump i tak wiele robi, ale „wyżej d… nie podskoczy”, choćby z racji roli córki.

  Czy można dokonać zmian?
  Wątpię. na pewno nie w USA.
  Co poradzić? To, co w takich wypadkach radzili kapłani zaratusztriańscy:”pij wino”. Wam też to tylko pozostało – koniec nie będzie tak męczący.”

 226. gość said

  @ PISKORZ

  Sugeruje pan, że pan Kamil przyleciał do USA z maluchem na pokładzie?

 227. gość said

  Wiceminister sprawiedliwości: Sądzę, że należy zdelegalizować ONR [WIDEO]

  – Warto rozważyć zmianę przepisu umożliwiającego delegalizację stowarzyszeń, kiedy w ich przypadku dochodzi do rażącego, czy uporczywego naruszenia przepisów prawa; obecnie nie jest to takie łatwe – stwierdził w Polsat News wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

  http://dzienniknarodowy.pl/wiceminister-sprawiedliwosci-sadze-ze-nalezy-zdelegalizowac-onr/

 228. gość said

  Najpierw seriale, teraz pomnik. Turecka ofensywa w Polsce trwa

  Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się pretekstem do przeprowadzenia w Krakowie „pomnikowej ofensywy”. Tyle, że tureckiej. Tak nad Wisłą miałby stanąć pomnik upamiętniający militarną obecność Turków. Ta – wedle niejakiego Wernyhory – miała być zwiastunem przyszłej wielkości Polski.

  „Ambasador Turcji zaproponował upamiętnienie przyjaźni i współpracy polsko-tureckiej, które jednocześnie nawiązywałoby do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rzeźba miałaby odwoływać się do przepowiedni Wernyhory” – poinformowała w rozmowie z portalem PCh24.pl Monika Chylaszek – Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Krakowa. Dodała, że „ambasador Turcji prosił, by prezydent (Jacek Majchrowski – red.) przedstawił tę inicjatywę Radzie Miasta Krakowa”.

  http://www.pch24.pl/najpierw-seriale–teraz-pomnik–turecka-ofensywa-w-polsce-trwa,57762,i.html

 229. Premizlaus said

  Baydurowy Baydur rozbaydurował się.

 230. gość said

  Niedorozwinięty umysłowo Jarosław Kaczyński?

  Co jakiś czas media triumfalnie donoszą o planach budowy fabryki w Polsce i zatrudnienia aż kilkuset osób.
  Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość chce decyzją polityczną zlikwidować ponad 60 tysięcy miejsc pracy.
  Tym samym PiS kontynuuje haniebne działania Leszka Balcerowicza!

  Od pewnego czasu niektórzy członkowie PiS – wraz z Prezesem tej partii na czele, wzniecają prowokacje pod adresem producentów zwierząt futerkowych.
  Sięgają przy tym po kłamstwo – jakoby „zwierzęta cierpiały” w trakcie hodowli!

  Podobne poglądy miałem jako dziecko – które nie rozumie istoty życia. Ale w przypadku Prezesa partii rządzącej zachowania takie świadczą o skrajnym zapóźnieniu umysłowym.

  Dlatego z własnego doświadczenia pozwolę sobie przedstawić temat.
  Jedynym cierpieniem zwierząt futerkowych jest fakt, że żyją w klatkach.
  Ale żyją w dużo lepszych warunkach niż kury, świnie, czy nawet krowy – nie wypuszczane na pastwiska.
  Nie mówiąc o tym, że z powodu terroru Państwa – Nasz życie niewiele różni się od zamknięcia w klatce.
  Zwierzęta nie muszą pracować, a Nas zmuszają do tyrania na BANDĘ tyranów terroryzujących Społeczeństwo.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34543

 231. Boydar said

  Co tam Ono znowu chce ?

 232. gość said

  Izrael niepokoi wzrost antysemityzmu na Ukrainie

  Izraelskie władze po analizie podsumowania danych za 2017 rok odnotowały dwukrotny wzrost liczby incydentów antysemickich na Ukrainie oraz zachowanie tendencji do jego spadku w Rosji.

  W 72-stronicowym dokumencie opublikowanym przez ministerstwo ds. diaspory Ukraina została uznana za lidera na przestrzeni postradzieckiej pod względem liczby ataków werbalnych i aktów przemocy wobec Żydów, ich własności, świątyń i instytutów wspólnoty.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201801227164288-Izrael-Ukraina-nacjonali/

 233. gość said

  Amerykanie zbadają gotowość Polski do wojny

  Obronna Agencja Logistyczna USA zamierza zbadać infrastrukturę pięciu europejskich krajów – Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Finlandii i Polski – pod kątem gotowości do warunków wojennych, czytamy w dokumencie, do którego dotarła RT.

  Badanie jest potrzebne Pentagonowi do zrozumienia sieci logistycznych i łańcuchów dostaw różnych produktów w tych krajach, aby przygotować własny przemysł do działania w czasie wojny i w sytuacjach nadzwyczajnych.

  Końcowe raporty powinny zawierać następujące informacje: dane dotyczące lokalnych i regionalnych źródeł wody i żywności, paliwa, leków, sprzętu przemysłowego i odzieży.

  Pentagon jest również zainteresowany informacjami o materiałach budowlanych i sprzęcie. Oprócz tego raporty powinny zawierać informacje o lokalnych zdolnościach produkcyjnych i możliwościach mobilizacji.

  Ponadto USA planują uzyskać informacje na temat infrastruktury transportowej krajów Europy Wschodniej — portów, kolei i autostrad, lotnisk, mostów i przepraw promowych.

  https://wolnemedia.net/amerykanie-zbadaja-gotowosc-do-wojny-polski/

 234. gość said

  Roberto de Mattei: minimalizm – choroba katolicyzmu dzisiejszych czasów

  Jeśli ksiądz posuwa się do tego, że odrzuca katolickie wyznanie wiary, nie wywołując sankcji władz kościelnych, znajdujemy się tak naprawdę w obliczu sytuacji kryzysowej w Kościele o niesłychanej wadze – uważa prof. Roberto de Mattei.

  Ostatnio we Włoszech krążą po internecie dwa filmy video, które skłaniające do refleksji. Pierwszy rejestruje słowa ks. Fredo Olivero, proboszcza Kościoła San Rocco w Turynie, wypowiedziane podczas Pasterki. „Wiecie, dlaczego nie zamierzam wypowiedzieć słów wyznania wiary? Ponieważ w nie nie wierzę!”. Wśród śmiechu wiernych ksiądz kontynuuje: „Gdyby ktoś to rozumiał – ale ja sam po wielu latach uświadomiłem sobie, że jest to coś, czego nie rozumiem i nie mogę zaakceptować. Zaśpiewajmy coś innego, co przedstawia zasadnicze sprawy związane z wiarą”. Następnie ksiądz zastąpił Credo pieśnią „Dolce Sentire” z filmu Brat Słońce, siostra Księżyc.

  Credo streszcza artykuły wiary katolickiej. Zakwestionowanie tylko jednego z tych artykułów stanowi herezję. Zakwestionowanie Credo w całości stanowi akt publicznej apostazji. Ponadto zakwestionowanie go w czasie Mszy Świętej stanowi niedopuszczalny skandal. Usunięcie, suspensa a divinis i ekskomunikowanie księdza powinno być natychmiastowe. Jednak nic z tego nie nastąpiło.

  Podczas gdy media rozpowszechniały tą niewiarygodną wiadomość, jedyny głos kościelnej reakcji odezwał się na drugim krańcu Włoch, na Sycylii, gdzie ks. Salvatore Priola, proboszcz sanktuarium Maryjnego w Altavilla Milicia, wyraził w homilii swoje oburzenie przeciwko księdzu z Piemontu, nakłaniając swoich wiernych i każdą ochrzczoną osobę do publicznej reakcji w obliczu takiego skandalu. Video przedstawia wypowiedziane przez niego płomienne słowa: „Bracia i siostry – powiedział – kiedy słyszycie księdza wypowiadającego rzeczy, które są przeciwne wierze katolickiej, musicie mieć odwagę wstać i powiedzieć temu księdzu – nawet podczas Mszy: to niedopuszczalne! Czas wstać, kiedy słyszycie coś, co jest przeciwne Credo. Nawet jeśli biskup to mówi. Wstańcie i powiedzcie: Ojcze, Wasza Eminencjo, to niedopuszczalne. Gdyż mamy Ewangelię: ponieważ wszyscy podlegamy Ewangelii, począwszy od papieża w dół. Wszyscy podlegamy Ewangelii”.

  http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei–minimalizm—choroba-katolicyzmu-dzisiejszych-czasow,57728,i.html

 235. gość said

  Na zdjęciu z 1890 roku kobieta rozmawia przez smartfon

  W sieci regularnie wynajdywane są zdjęcia ludzi, na których znajdują się przedmioty z zupełnie innej epoki. Na przykład w 1937 roku na płótnie Umberto Romano przedstawiono Indianina z iPhonem, a w filmie pt. Cyrk z 1928 roku sfotografowano kobietę trzymającą telefon komórkowy.

  Tym razem uwagę przykuła fotografia wykonana w 1890 roku przez Karla Störmera. Na zdjęciu widać kobietę, która rozmawia przez telefon komórkowy. Störmer miał zaledwie dziewiętnaście lat, utrwalając ten obraz. Warto zauważyć, że Karl nie zmuszał nikogo do pozowania itp. Zdjęcie zrobił nagle z ukrycia. Eksperci potwierdzili autentyczność fotki.

  Specjaliści są zgodni, że w rękach kobiety znajduje się obiekt, który bardzo przypomina telefon komórkowy. Rodzi się pytanie, czy ta pani nie pochodzi z przyszłości? Jeśli tak, dlaczego przyciska urządzenie do ucha, skoro nie było wtedy stacji bazowych i satelitów?

  innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/foto.jpg

  http://innemedium.pl/wiadomosc/na-zdjeciu-z-1890-roku-kobieta-rozmawia-przez-smartfon

 236. Zerohero said

  Telefon (w dodatku smartfon) widzą na tych zdjęciach ci którzy chcą go widzieć. Ciekawe czy stacje bazowe też się przeniosły w czasie.

 237. gość said

  Zerohero said
  2018-01-23 (wtorek) @ 18:04:16

  Telefon (w dodatku smartfon) widzą na tych zdjęciach ci którzy chcą go widzieć. Ciekawe czy stacje bazowe też się przeniosły w czasie.
  ———————-
  Przyjmując, że fotografia jest autentyczna. Co trzyma pani na foto?

 238. Boydar said

  z komentarzy pod artykułem

  „… Po pierwsze nie w filmie Cyrk tylko podczas premiery filmu przed kinem – po drugie nie telefon tylko aparat słuchowy – dość powszechny w tamtym okresie …”

 239. gość said

  Po pierwsze nie w filmie Cyrk tylko podczas premiery filmu przed kinem – po drugie nie telefon tylko aparat słuchowy – dość powszechny w tamtym okresie …”
  —————————
  smile: 🙂

 240. gość said

  Pierwszy raz w historii zadłużenie III RP zamiast rosnąć, spadało! W ciągu roku pomniejszyło się o ok. 800 mln zł

  Jak do tej pory (lata 1989 – 2016) zadłużenie Skarbu Państwa przyrastało średnio od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu miliardów zł rocznie. Rok 2017 był pierwszym w historii III RP, w którym przyrost długu nie tylko całkowicie wyhamował, ale nawet udało się (bez „skoku na OFE” itp.) zmniejszyć nominalne saldo zadłużenia o kwotę około 800 mln zł. To konsekwencja niskiego deficytu (a tym samym mniejszej potrzeby zaciągania nowych długów) oraz faktu, iż polska złotówka w ub.r. była jedną z najsilniejszych walut na świecie.

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04235-Zadluzenie-zaczelo-sie-kurczyc.htm

 241. Lenkija said

  http://jeznach.neon24.pl/post/140284,zydowscy-zolnierze-hitlera
  .http://m.neon24.pl/39231ccad51cf39fa6e2523d9cad8f3a,14,0.jpg
  Pora spać, a jutro do roboty,…

 242. gość said

  Kumor: Do „nowej Polski” potrzebna jest nowa narracja. W tej narracji nie mieszczą się narodowcy [WIDEO]

  Andrzej Kumor, wydający w Kanadzie tygodnik polonijny „Goniec”, w swoim felietonie filmowym odniósł się do ostatnich wydarzeń jakie mają miejsce w Polsce. Między innymi do cenzury jaką wobec prawicowych serwisów zastosował YouTube, ale również do słynnego materiału TVN.

  – Moim zdaniem ta „antynazistowska” kampania, której jesteśmy teraz świadkami w Polsce ma na celu wyczyszczenie przedpola przed obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i… 70-lecia powstania państwa Izrael, co, jak zapowiadał już prezydent Duda, będziemy wspólnie obchodzić. Bo w końcu, dlaczego nie.

  – Do tych obchodów, o ile dawniej potrzebni byli mainstreamowi politycznemu, czy też było zamówienie na patriotów – dzisiaj to zamówienie na patriotów jest coraz mniejsze. Popyt na koszulki z tymi fantastycznymi, narodowymi symbolami spada. Teraz będziemy mieli mądry patriotyzm, patriotyzm banksterski.

  http://dzienniknarodowy.pl/kumor-nowej-polski-potrzebna-nowa-narracja-tej-narracji-mieszcza-sie-narodowcy-wideo/

 243. Premizlaus said

  Chciałem poinformować, że nadal jestem kawalerem i jest mi z tym bardzo dobrze.

 244. Głos Prawdy said

  Kiedy przeczytałam wywiad z Alainem Delonem, to byłam bardzo zasmucona. Osoba, która dzięki talentowi i urodzie mogł mieć w życiu wszystko czego chce, jest tak głęboko rozczarowany życiem, ludźmi, epoką, że chce zostać pochowany ze swoimi psami. Ani jedno słowo o Bogu. To takie przerażające, że człowiek bez pięciu minut na Sądzie Boskim, ani kropli żalu, wiary. Żal mi go i wielu jego kolegów z tego środowiska, zechciałam się za niego pomodlić

 245. Głos Prawdy said

  Siedemset skorumpowanych oligarchów z Rosji uciekło pod ochronę Zakonu Maltańskiego

  „Wiadomość o tym, że mnóstwo rosyjskich przedsiębiorców z całym rodzeństwem swoim i właściwością ogólną liczbą blisko 700 dusz w 2017 roku pośpiesznie zapisali się do maltańczyków, dokonując znacznego dużego wkładu w skarbiec śródziemnomorskiej wyspy, nikogo specjalnie nie zaskoczyła. I w templariusze by się zapisali, kiedy by to dawało znaczne paszportowo-wizowe, a także gospodarczo-finansowe korzyści.
  Nie zdziwiło, ponieważ życie na dwa kraje (a często i na jeden, ale nie Rosje) już dawno stało się rodową cechą rosyjskiego biznesu. Termin „Londongrod” nie wczoraj pojawił się.
  Lecz to daje odpowiedź na pytanie, dlaczego reputacja przedsiębiorczego stanu we współczesnej Rosji pozostawia wiele do życzenia. Można nawet zapytać, dlaczego ona poniżej listwy. Odpowiedź zawiera się w jednym słowie — „Londyn”.

  Nie będziemy tutaj oceniać mieszkańców Londongrodu.. Chociażby już dlatego, że mieszkańcy tam są różne . Są chemicznie złodzieje, którzy uciekli przed postępowaniem karnym. Są ludzie, którzy uciekli przed najazdami bandytów. Są przedsiębiorcy, w tym najbogatsi, zwani oligarchami, którzy doszli do wniosku, że wygodniej jest prowadzić interesy w Londynie. Są tacy, którzy wyruszyli ścieżką ostatecznej naturalizacji. Ich działalność – poza Rosją, dusza i aspiracje – też. Zasadniczo mają one prawo.
  To, zwyczajnie,gruby schemat, w rzeczywistości może stwarzać się amalgamat z kilku motywów.
  Główne nie w motywach i nie w tym, kto jest prawy, kto jest winny, a w tym fakcie, że istotna część rosyjskiego trzeciego stanu widzi się poza Rosją, żyje poza Rosją i pragnie podporządkować się nierosyjskim jurysdykcjom.
  W tym jest widziana istotna cecha współczesnego rosyjskiego kapitalizmu.

  Ogólnie mówiąc, tworzenie kapitalizmu w żadnym kraju nie stanowił ten idyliczny obraz. Gründerzeit w Niemczech i Austro-Węgry (mówiąc umownie 40-70-tych XIX wieku), podobny do ery we Francji, rozwój kapitalizmu we Włoszech i Rosji – wszystkie z nich oznaczone przez połączenie szybkiego wzrostu gospodarczego do szybkiego wzrostu sprzeczności klasowych. Kwestia robocza została zaostrzona wszędzie, dochodząc nawet do strzelanin – w wolnej Francji, w oświeconej Anglii iw mniej oświeconej Rosji. Zobacz także Komunę Paryską z 1871 roku – jaka jest idylla. „
  http://webnovosti.info/новости/семьсот-продажных-олигархов-из-россии-бежали-под-защиту-мальтийского-ордена/

 246. gość said

  Nisztor: W bankach rządzą ludzie służb( ale kurwa odkrycie)-za gajowym maruchom

  Sektor bankowy to krwioobieg gospodarki państwa, mocno zinfiltrowany przez tajne służby PRL. Ludzie, którzy zajmują kierownicze stanowiska w bankach, nie znaleźli się tam przypadkiem – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy, autor książki „Skok na banki”.

  Damian Cygan: Kto kontroluje pieniądze Polaków?

  Dalej:
  https://dorzeczy.pl/kraj/53953/Nisztor-W-bankach-rzadza-ludzie-sluzb.html

 247. Boydar said

  Przyjdzie koza do woza …

 248. Boydar said

  @ GP (244)

  „… Zapytany o wiarę, odpowiedział wymijająco, że nie wie, czy jest człowiekiem wierzącym. Zaraz jednak dodał, że jego miłością jest Maryja. Bo kocham tą Kobietę, kocham wszystko, co zrobiła
  —powiedział /…/ przyznał, że z Maryją rozmawia, opowiada Jej o różnych sprawach, kieruje do Niej swoje prośby i pytania.
  A Ona przynosi mi ulgę, daje mi towarzystwo, którego nie mam. Zawsze jest ze mną. Słucha mnie i wspiera …”

 249. Premizlaus said

  Marzenia ściętej głowy Panie Boydarze. Marzenia ściętej (a może śniętej?) głowy.

  Jak dobrze być bez chutliwej baby, sobie spokojnie sączyć piwko przed monitorkiem i wypisywać się na Gajówce. 🙂

 250. Antymon said

  Niemki zawsze były znane ze zmysłu praktycznego:

  http://wolnosc24.pl/2018/01/23/nareszcie-niemki-maja-nowy-sposob-na-gwalty-zobacz-pancerne-majtki-z-szyfrem-i-alarmem-video/

 251. Boydar said

  Panie Przemysławie, coś Panu powiem; moja Baba to największe wyzwanie w moim życiu. Pod każdym względem. Facet który zwycięży Kobietę, dopiero może o sobie powiedzieć, że jest mężczyzną. W porównaniu, cała reszta to pikuś, normalka, małe piwo.

 252. Boydar said

  „… Delon żyje w Douchy ze swoimi psami i czarnym kotem Poupoussem, który ma tylko trzy łapy. Delon był z psem u weterynarza, gdy przywieziono tam kota przejechanego przez samochód. Właścicielka kota powiedziała przez telefon, żeby go uśpić, ale Delon zabrał go śmigłowcem do słynnego weterynarza w Boulogne, który kota ocalił. Odtąd Delon i Poupouss śpią razem …”

  https://valconetti.wordpress.com/mm/28-11-3/pis-2-05-11-2015/

  Cały artykuł to próba zrobienia Delonowi koło dupy, wygląda jednak na zupełnie nieudaną.

 253. Boydar said

  Panie Antymon, a przeczytał Pan komentarze pod ?

  – a wystarczy uszyć gacie z bekonu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: