Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Głos katolickiego rozsądku: Bp Richard Williamson o teoriach spiskowych

Posted by Marucha w dniu 2018-01-19 (Piątek)

Bp Richard Williamson to bez wątpienia jeden z najbardziej znienawidzonych biskupów katolickich na świecie. Bezkompromisowy w obronie Wiary, bezkompromisowy w poglądach nienależących do sfery sacrum.

Zdecydowany krytyk posoborowia, liberalizmu i marksizmu. W jednym ze swoich tekstów odniósł się do zagadnienia teorii spiskowych, prezentując zdroworozsądkowe podejście, podzielane także przez redakcję portalu Nacjonalista.pl:

Teorie spiskowe, jak ta dotycząca Żydów spiskujących nad opanowaniem świata, są aktualne, ale są dwie skrajności, między którymi mądrze jest, ale nie łatwo, zachować odpowiednią równowagę. Większość ludzi za środkami masowego przekazu uważa, że wszystkie teorie spiskowe są nonsensem, a jedyni ludzie, którzy w nie wierzą, to „oszołomy spiskowe”.

Z drugiej strony, mała mniejszość ludzi, ale z silnymi przekonaniami, twierdzi, że wszystkie wydarzenia światowe dadzą się wyjaśnić za pomocą takiej lub innej konspiracji, zwłaszcza konspiracji żydowskiej. Istotna prawda najlepiej została wyrażona przez słynnego pisarza kościelnego 1800 lat temu.

Tertulian (160-220) powiedział, że Wiara katolicka i żydowska siła są jak dwie szale jednej wagi: gdy Wiara katolicka idzie w górę, żydowska siła idzie w dół, a gdy Wiara katolicka idzie w dół, żydowska siła idzie w górę.

Ale Wiara przewyższa siłę. Dlatego pierwszorzędnym problemem nie są Żydzi, ale wzrost lub spadek Wiary wśród ludzi. Oto dlaczego spiski istnieją, mają ważną rolę do odegrania i nie powinny być po prostu lekceważone, jednakże centralnym problemem jest to, że ludzie odwracają się od prawdziwego Boga w Jego jedynym prawdziwym Kościele.

W skrócie – i to jest kluczowy punkt – goje mogą obwiniać jedynie samych siebie jeśli żydowska siła jest dzisiaj tak wielka.

My też od zawsze powtarzamy: pierwszą przyczyną siły naszych wrogów jest upadek Wiary. Jak mawiał Leon Degrelle, rewolucja ducha jest fundamentem.

Bp Richard Wlliamson

Na podstawie: dinoscopus.org/nacjonalista.pl
http://www.nacjonalista.pl/

Komentarze 22 to “Głos katolickiego rozsądku: Bp Richard Williamson o teoriach spiskowych”

 1. Prawda, że proste?

 2. Boydar said

  „… Ja po prostu zauważyłem, i to stosunkowo niedawno, że zmieniając podejście i interpretacje pewnych prawd nagle ……. zaczyna Pan być przez Kogoś prowadzony, chroniony. Ktoś Panu pomaga walczyć z grzechami i pokusami, czuje się Pan bezpiecznie, choć by wszystko się waliło, przestaje się Pan bać śmierci, odczuwa Pan opiekę kogoś …” (Pan Yah)

  Ja potwierdzam, Pan to wyartykułował, a reszta ? Uszy, oczy, i świadomość ma wydłubane ?

 3. maasteer said

  Miałem zaszczyt poznać JE Bp Wiliamsona osobiście. Wspaniały człowiek. Niech dalej trwa w swej niestrudzonej walce z siłami zła. Życzę mu wszelkiej pomyślności i zdrowia.

 4. Yah said

  Ad 2

  Panie Boydar, poproszą – dostaną, ale ….. większość szuka wykrętów byle tylko o nic nie prosić Boga.

  Oczywiście ich wina polega tylko na tym, że wolą słuchać podszeptującego lafointainowskie „Aide-toy, le Ciel t’aidera.” zamiast ” Demande à Dieu de l’aide, à Dieu t’aidera”

 5. ojojoj said

  stare jak swiat: tam gdzie nie ma swiatla jest ciemnosc, tam gdzie nie ma Boga to wchodzi diabel, itd.

 6. Magister said

  4 Yah

  „….. większość szuka wykrętów byle tylko o nic nie prosić Boga”

  Tak z czystej ciekawości, jeśli mówi pan Bóg, to do którego z Nich przesyła pan swoje prośby?!

  ——
  A ilu Pan zna?
  Admin

 7. jaja said

  O takich Kapłanów jak biskup Williamson należy sie modlić do Pana Boga. I ja sie modlę o tą Łaskę codziennie. Właśnie znajomy z kościoła sedewekantystów może się poszczycić tym, że prowadzi wymianę korespondencji z NIm i uważa Go za swojego duchowego, ziemskiego przewodnika. Ja już tam nie uczeszczam na Mszę Św. bo znalazłam w końcu Mszę Trydencką celebrowaną w KK i ze znajomym straciłam kontakt, a szkoda.

 8. revers said

  Bez przsady z nie teorimai spiskowymi, by nie bylo dwoch papiezy na raz, w tym jeden z sygnetem papiekim lub inne bractwa i prawoslawni ortodoksi.

  http://www.pravdareport.com/news/russia/kremlin/19-01-2018/139752-putin_ice_water-0/

  Zimna kapiele lub zimny prysznic watykanskim purpurowym tez by sie przydal od czasu do czasu, co kazdego dotyka w zyciu doczesnym, szczegolnie zatrudnionych w spolkach tzw. kapitalowych, gdzie po wstepnych blabla, przychodzi blashblash a czasami wilczy bilet, bo ci co spia w pracy, lub czesciej biegaja do przelozonego maja najwiecej do powiedzenia.

 9. Lovshak Russkij Agient said

  „Zionism and Christianity: Unholy Alliance” full-length film by Ted Pike …NIEŚWIĘTE PRZYMIERZE …… OCZEKUJEMY TEGO SAMEGO MESJASZA??? TAK ZWANY KEP MÓWI ŻE TO NAS ŁĄCZY Z ŻYDAMI A REBE SZUDRICH JEST EXPERTEM OD KATOLICYZMU SV II…

 10. Joannus said

  Ad 5
  Krótko i prawidłowo powiedziane.

  Nic nowego, przed niemal dwustu laty dominikanin (zapomniałem nazwiska) głosił i pisał, że im bardziej słabnie wiara, tym bardziej żydostwo staje się silniejsze.
  Czym jest spisek, jeśli nie ukrytym działaniem względem przeciwnika dla osiągnięcia swojej korzyści.
  Spiskowiec nr 1 w sprawie najważniejszej to sam szatan, to jego metodą posługują się władze i członkowie Antykościoła, niekoniecznie tylko żydowskie.

 11. NICK said

  „bezkompromisowy w poglądach nienależących do sfery sacrum. ”

  Ano tak.
  TO zwróciło mą uwagę.
  Dobrze!

 12. Romank said

  Niezlomni w Wierze.. . gdzie byli- jak Jezus chodzil po …..wodzie?????

 13. Marucha said

  Re 12:
  Może to zbyt oczywista odpowiedź, ale… chyba nie było ich wtedy jeszcze na świecie?

  A przy okazji, co Panu przeszkadzają księża wierni Tradycji?

 14. NICK said

  RomanaK boli życie.

  Dawno rozpoznane.

 15. Romank said

  NIc panie Gajowy..sami se zrobili..niech sie Trzymaja:-))))
  Gdyby mieli wiare..panei Gajowy..rozkazaliby grze ,zeby rzucila sie do wody…a chodzic po neij nei potrafia:-))))

  O pomacany po lbie:-))))

  NIe ni e bo li
  w takie go dy
  nie straszne
  bolesne
  w zwody////
  sru bzdru:-))))()

 16. NICK said

  ” ..zeby ci Matka B”
  nie straszne
  bolesne
  w zwody////
  sru bzdru:-))))()

  Człowieku.
  Opanuj się.
  Człowieku???
  ADMINIE!!!!!

 17. NICK said

  Rozumiem.
  Miażdżyca wchodzi na mózg.
  A poglądy?
  Były znane… .

 18. NICK said

 19. NICK said

  Tak.
  To tylko alegoria.
  Jest.

 20. Miet said

  No cóż Panie Romanie, trafił się w Gajówce taki jeden zakompleksiony.
  Trzeba to jakoś przeżyć.
  Jego nie nauczono jak się sylaby w zdania układa – ale szczęśliwy jest, że może coś sklecić tymi monosylabami i cieszy się.:-)))

  Niech mu tam będzie, tyle jego.
  Myślę, że pszczółka Maja też już się na nim poznała.:-)))

 21. Romank said

  Bidulka Maja:-))))))
  ciekawym- czy umie puszczac banki nosem:-)))))

  CO do monosylab -panie Mieciu to widzimisie ,ze to taki po przeszczepie lba na konski…

  – Hetta …wista……
  Prrrrrrrr:-))))))))

 22. Boydar said

  „… Gdyby mieli wiarę … panie Gajowy … rozkazaliby górze, żeby rzuciła się do wody … a chodzić po niej nie potrafią :-)))) …”

  Tak, tak by było, tylko po co. Są znacznie trudniejsze sprawy niż ruszanie góry wolą umysłu człowieka (na wzór i podobieństwo stworzył), i też nie potrafią. Bo nie mają nawet tyle wiary co w ziarnku gorczycy.

  Tylko za sprawą Ducha Świętego wiara może wybuchnąć nagle i gwałtownie. Zazwyczaj jednak ostrożnie kiełkuje, tli się, żarzy. Jeżeli dmuchamy, dokładamy suchych gałązek, zapali się płomieniem. Da ciepło i światło. Kiedy jednak ogień zapłonie pełnym blaskiem, nie ruszanie gór będzie najpierwszym zadaniem. Najpierwszym będzie ułożenie swego ducha, a potem innych. Tak jak Pan Gajowy kiedyś napisał, najpierw trzeba uwierzyć, zamknąć oczy i skoczyć na główkę do TEJ wody, zawierzyć, wiara Bogu przyjdzie z czasem, a czasem bardzo szybko. I wtedy już nic nas nie pokona jeśli obstaniemy przy Prawdzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.