Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Reakcja na reportaż o polskich neonazistach: to jakiś margines marginesu

Posted by Marucha w dniu 2018-01-22 (Poniedziałek)

Temat pojawił się w polskojęzyczny mediach nagle i nieoczekiwanie – jak na zamówienie timmermansów, junckerów czy innych psubratów z Unii Europejskiej. Pewnie przypadkiem…

Admin

Od dwóch dni głośno jest o polskich neonazistach obchodzących 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Po reportażu zareagowali premier, prokurator generalny oraz szef MSWiA. Jednak dyrektor radiowej „Trójki” bagatelizuje sprawę.

„Poznaję masę ludzi, dużo jeżdżę po Polsce, nie wiem czy w ciągu ostatnich 10 lat widziałem żywego neonazistę. To jakiś margines marginesu” – napisał na Twitterze dyrektor radiowej Trójki Wkitor Świetlik.

Dziennikarzom „Superwizjera” TVN24 udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem „Duma i Nowoczesność”. Jest ono legalne, a ze statutu organizacji wynika, że działa na rzecz obronności kraju.

Dziennikarze zostali zaproszeni na kilka neonazistowskich imprez, m.in. 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera i wszystko nagrali ukrytą kamerą. Spotkanie odbyło się w lesie nieopodal Wodzisławia. Na nagraniu widać ogromną płonącą swastykę, flagi ze swastykami, a nawet tort ze swastyką. Na honorowym miejscu znalazło się popiersie Adolfa Hitlera.

Po emisji materiału zareagowali politycy rządu. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści”.

[Na ukochanej przez polskojęzyczne rządy Ukrainie ideologia hitlerowska nie jest propagowana przez jakieś marginesowe grupki młodzieży (o ile to prawda…) – lecz stała się oficjalną ideologią państwową. I jakoś to Europie nie przeszkadza. – admin]

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność”. A MSWiA poinformowało, że minister Joachim Brudziński spotka się w tej sprawie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem.

Za https://wiadomosci.wp.pl

Komentarzy 28 do “Reakcja na reportaż o polskich neonazistach: to jakiś margines marginesu”

 1. jazmig said

  Będą jajca, jak się okaże, że TVN zrobiła fejka i sama zrobiła dekoracje,

 2. Neocon said

  Dziennikarzom „Superwizjera” TVN24 udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów…”

  Szerlockowi Holmeskowi ze scieku TVN udalo sie przeniknac. Aj waj, aj waj!!! Gewalt!
  Caly „zont” PO-UW pod niezmienionym sztandarem PiSu wrze, a slupki przebily juz 100% poparcia.

 3. rybolow said

  ad.1 Ten film jest na youtube.To zwykla ustawka.Pozna to kazdy laik.

 4. rybolow said

  ad.1 Wynajeli pewnie ukrow do nakrecenia tego gowna.

 5. Joannus said

  Ad 4
  Jestem tego samego zdania.
  Problem w tym tylko po co.
  Ulepszona dobra zmaian nie może dopuścić do powtórzenia Marszu niepodległości RP 2018, ale nie tylko, bo ”nasi” żądają i jest mus zacząć ”denazyfikację”.

 6. Antares said

  To że to ściema żydowskiego tvn-u to na Gajówce chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Chyba wszyscy pamiętają relacje tvn z marszów niepodległości gdzie o dziwo tvn zawsze zjawiał się na czas i zawsze wiedział gdzie jak zaczynała się jakakolwiek zadyma organizowana przez „polskich nazistów”
  Czy dożyjemy czasów kiedy całe to żydowskie gówno zwane potocznie mediami zniknie z Polski? bo na chwilę obecną nie ma widoków.

 7. Zerohero said

  grubymi nićmi szyta prowokacja, ale wystarczy aby postraszyć typowego mikrocefala widmem polskiego neonazimu. Reakcja żydostwa z PiS/UW była do przewidzenia.

 8. rybolow said

  ad.17 Panie Antares jesli np.na czyjejs posesji zagniezdza sie szczury to czy opuszcza te posesje same?Chyba Pan sie domysla co trzeba zrobic w takich przypadkach.

 9. Moher49 said

  Żydostwo szaleje, tylko czekać kiedy wieżę Babel w Warszawie wysadzą i oskarżą ONR.

 10. Radam said

  A może by tak , na tą okoliczność – przyglądnąć się RAŚ – iowi ?

  Katowice nieopodal .
  ….
  A może „KTOŚ” , przez pomyłkę – wrzucił granat we własne
  szambo ???
  🙂

 11. Nina said

  Jestem również zdania, że to spreparowana przez TVN wyjątkowo ordynarna i wyjątkowo nikczemna hucpa (nie wykluczam, że na rządowe zamówienie). Ten rząd – do tej pory nie potrafię określić : z kim na czele, bo przewija się mi kilka nazwisk, podkręca nam śrubę i włącza jakby 3 bieg.

  Na tle tych mdłych ludzi, których przedstawia się nam w mediach: prezydent RP, premier, minister taki to a taki, o Polskę walczy dziś Polonia, głównie amerykańska. To wcale nie przesada. Proszę posłuchać, co ukrywają w swojej oficjalnej propagandzie ci wszyscy niegodziwcy, jeśli chodzi o te bez-spadkowe mienie.

  Rozsyłajcie ten materiał. Polacy w USA (ja tam nie jestem – żeby sprawa była jasna) naprawdę walczą o Polskę, którą inni chcą zatopić, wraz z nami. Posłuchajcie. Dowiedzcie się PRAWDY!

  .https://www.youtube.com/watch?v=E6lQIvS2IhQ

 12. dom said

  Na hasło Hitler wszystkie anusy żydowskie się wypinają, niezła heca i za darmo, bez kitu. Żyd na myśl, o obozach pracy przymusowej, kiszkami bulgoce i nasruwa sobie sam w łeb, tak na wszelki wypadek, hehe.

 13. snag said

  Prowokacja ,…

  https://www.jta.org/2018/01/22/news-opinion/world/polish-neo-nazis-thrive-as-authorities-fail-to-act-jewish-community-leader-says

 14. karlik said

  Moje pytanie jest zwyczajne i proste skoro, AH ma urodziny w czwartym miesiącu roku, dlaczego w styczniu dopiero premiera filmu ????
  Moim zdaniem zmiany w rządzie są za małe i trzeba Prezesa też wymienić to będzie po nowemu i demokratycznie…

 15. Zbyszko said

  Już widzę tą „polską” Dumę i Nowoczesność…. Żaden Polak, polski patriota, spadkobierca polskiego podziemia walczącego z Niemcami podczas II wojny, nie będzie obchodził rocznicy urodzin demona hitlera (wiemy o tym, że jest demonem z przekazów danym nam za sprawą Annelise Michel)
  Jest to kolejna prowokacja stworzona przez obce służby, które okupują naszą Ojczyznę a które już nawet nie kryją się z tą okupacją.

 16. zero said

  się zastanawiam czemu AH jest określany najwiekszym złem skoro wypada blado przy wyczynach
  króla Belgii Leopolda II (Kongo)
  Sir Cecila Rhodes (Rodezja)
  idioty Ismail Enver Pasha
  experymentatora Hideki Tōjō
  hutnika Zedong
  zabawny barwny izraelski spadochroniarz Idi Amin
  specjalista od motyk PolPot
  itp

  .http://i.imgur.com/o6wfwI8h.jpg

 17. Jerzy said

  Złote ruble przeciw orzechom, że w tej Dumie i Nowoczesności nie ma nawet ćwierć Polaka, za to pewno siedzi tam żyd na żydzie i żydem pogania.

  Wystarczy włączyć pierwszy lepszy kanał TV, żeby zobaczyć co te k u r w y robią w Palestynie i przekonać się kto jest prawdziwym nazistą.

 18. prawo said

  Prowokacja tajniaków jak 150! Nawet nie ma co się nad tym zastanawiać. Śmierdzi agenturą UBecką (żydokomuna) na odległość. Żadni obcy tylko rodzima żydokomuna. Ewidentnie grają ci aktorzy występujący w tym materiale TVN i stąd zasłonięte twarze. Przypomnę jak to niemiecka „neofaszystkowska” partia NPD w głównej mierze inspirowana i stworzona przez agentów Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (co wyszło w sądzie gdzie sędziego niemało nie zabiła apopleksja jak się o tym dowiedział).

 19. Jerzy said

  Tak samo jak Hamasowcy czy terroryści z ISIS, którzy na zbliżeniach mają żydowskie tatuaże lub gwiazdy dawida na szyi. Stare chazarsko-talnudtczne metody rozgrywania polactwa.

 20. Wimar said

  Wydarzenie to kolejna lekcja tresury połączonej z upokarzaniem Polaków. Może chodzi o imigrantów a może o te 64 mld $

  W normalnym kraju przesłuchano by to towarzystwo, zbadano korzenie, powiązania i skierowano sprawę do sądu. Tutaj jeszcze nic nie wiadomo a już kaja się premier, minister i cała reszta.

  Szlak mnie trafia jak widzę na youtube marsze neonazistowskie banderowców w ilości setek a nawet tysięcy uczestników i nikt z grona polit-poprawnych obłudników tego nie potępia.

 21. witek said

  A tak przy okazji….
  viceminister sprawiedliwości już zapowiedział, że jest za delegalizacją ONRu
  Szybko działają!

 22. Kapsel said

  Prawo i Sprawiedliwość chce informacji od szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat organizacji propagujących totalitaryzm, w tym stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. To jego członkowie zostali zarejestrowani przez kamery, gdy obchodzili urodziny Adolfa Hitlera. Od bulwersujących zachowań odcinają się środowiska narodowe.

  Sprawą zajęła się już prokuratura okręgowa w Gliwicach. Śledztwo prowadzone jest w sprawie publicznego propagowania faszyzmu oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice. Nadzoruje je Prokuratura Generalna, która analizuje równocześnie możliwość delegalizacji stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”.

  – Prokurator Generalny, minister Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie natychmiast śledztwa w tej sprawie. Wiemy również, że polskie prawo jest jednoznaczne. Propagowanie faszyzmu jest zagrożone karą więzienia do lat dwóch – mówił w Radiu Zet Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

  Delegalizacja stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” stanowczo domaga się Platforma Obywatelska.

  Ekscesy neonazistowskie na #MarszNiepodległości, ekscesy neonazistowskie na Śląsku. Jaka jest odpowiedź rządu? Likwidacja zespołu w MSWiA ds. Ochrony Praw Człowieka i Rady ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej w KPRM. Nie możemy milczeć. #superwizjer” – napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.

  Platforma Obywatelska konsekwentnie łączy sprawę stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” z Marszem Niepodległości.

  Na celowniku znalazł się także Ruch Narodowy.

  – To jest typowa strategia lewicy, mediów głównego nurtu, zacieranie tej granicy, pokazywanie tego jako jednego spectrum, jednego uniwersum – podkreślał na konferencji w Sejmie Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.

  Ruch Narodowy odcina się od wszelkich faszystowskich zachowań.

  – Zdecydowanie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu, do tych doświadczeń, które wytoczyły krew, wymordowały miliony Polaków – mówił Robert Winnicki, poseł RP, prezes Ruchu Narodowego.

  Dlatego do Sejmu trafi projekt ustawy, który przewiduje zakaz kultywowania przywódców totalitarnych – Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina i Stephana Bandery.

  – Zapraszam Nowoczesną, PSL, PO, PiS, Kukiz’15 – wszystkie kluby i parlamentarne ugrupowania do podpisywania, do głosowania za tą ustawą – apelował prezes Ruchu Narodowego.

  Bo – jak mówi Robert Winnicki – będzie to test intencji dla wszystkich ugrupowań politycznych. Platforma, która dzisiaj grzmi o neonazizmie, zapomina o jednym, ważnym szczególe.

  – To stowarzyszenie w roku 2014 uzyskało od MSW, czyli jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej, status organizacji pożytku publicznego – akcentował poseł.

  Dzięki temu organizacja ta mogła pozyskiwać środki z jednego procenta podatku. Ostrą reakcję zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. Do marszałka Sejmu wpłynął wniosek o informację szefa resortu spraw wewnętrznych na temat osób i stowarzyszeń, co do których zachodzi podejrzenie propagowania totalitaryzmów.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/polsce-miejsca-dla-neonazistow/

 23. .243 said

  Ad 14 ;Schetyna na prezia PiS ….u

 24. Lovshak Russkij Agient said

  Stowarzyszenie DiN , logo mają prawie jak pisu. Dobra Zmiana dobra robota stworzyć i sfinansować szybko nazistów, kórych nikt nie zna i puścic chłopaków na front walki ideowej, złapać i przykładnie ukarać, jak mówiĄ ZYDOBOLSZEWICY WIN WIN SITUATION. TEFAŁENY MAJĄ SWOICH RODZIMYCH BY NIE POWIEDZIEĆ RODZIMOWIERCZYCH MITYCZNYCH FASZYSTÓW, PIS KOLEJNY RAZ MA MOŻLIWOŚC UDOWODNIĆ ŻE MU PO DRODZE NIE TYLKO Z MITYCZNY DINEM ALE I TAK UWAGA JAKIEGO SKIERUJE SIĘ NA ONR…PIS SPRAWDZA KTO STOI ZA ONR I WKRÓTCE SPRAWDZI

 25. snag said

  Ad do 13 ,…

  Żydzi skomlą że władza nie reaguje na antysemickie ekscesy, że lekceważy ich protesty to podrzucili ‚dowód’ że mają prawo się obawiać i zdopingować PiS do stanowczej reakcji.

  Na marginesie, ‚przedstawienie’ odbyło się na prywatnej posiadłości, nie znam waszego prawa ale tu w tym wypadku można pokazać władzy palca, zresztą Konstytucja pozwala na takie ekspresje w publiczych miejscach ,…

  .https://static.nbclearn.com/files/icue/govt_politics/civil_rights_civil_liberties/substantive_rights_liberties/210463_640x480.jpg
  .http://c8.alamy.com/comp/DP173G/apr-22-2006-lansing-mi-usa-the-national-socialist-movement-a-neo-nazi-DP173G.jpg

  Tu facet (Spencer) któremu polskie władze niedawno odmówiły wjazdu do Plski na Marsz Niepodległości.

  .https://www.youtube.com/watch?v=1o6-bi3jlxk

 26. Radam said

  no i co
  dzieczaczki z piaskownicy ???

  😦

 27. faxx said

  Nie przychodzi do obłudnego żyda baniola, ze to prawdziwy ruch narodowy. Żydziaki przestańcie się smarkać. Mimo waszej lapy na Polsce, ona się jeszcze odrodzi, i pierwsza się odwszawi. A z niej wezmą przykład inne białe narody. Żyd z kolorami, pójdzie tam gdzie jest jego miejsce. Ludzie przypomną sobie, co oni im robili, w jaki sposób i jak boleśnie. Będzie płacz i zgrzyt. Hohop lalala alfinito.

 28. Mucha_Gan said

  Tekst: Mucha, Zespół: GAN. (piosenka zostanie nagrana w połowie roku)

  Nazi hucpa pana B.

  Gdy poranne wstają zorze,
  gibkim krokiem las przemierza,
  i celuje obiektywem
  na nazistowskiego zwierza.
  Ależ będzie bomba temat,
  toż to wielki nazi zwierz,
  ale chwila, czy to miraż?
  Zwierz ten z wafli torty je.

  Ref.:
  Wielka hucpa, piękna biba,
  z TVN-en na biwaku,
  tort z wafelków i pięć piwek,
  kiełba z ognia w nazi smaku.
  Słupki w górę i blask świateł,
  pan B. z dumą laury zbiera,
  dzięki paru leśnym durniom,
  znów kariera się otwiera.

  Ale z wafli tort to betka,
  drugi temat strasznie męczy,
  bedzie zamach na premiera,
  za dziewięć długich miesięcy.
  Czas przeminął, premier żyje,
  kasę z unii rad wydaje,
  po zamachu ani sladu,
  ale temat się sprzedaje.

  Ref.:
  Wielka hucpa, piękna biba,
  z TVN-en na biwaku,
  tort z wafelków i pięć piwek,
  kiełba z ognia w nazi smaku.
  Słupki w górę i blask świateł,
  pan B. z dumą laury zbiera,
  dzięki paru leśnym durniom,
  znów kariera się otwiera.

  Któż to taki zpytacie,
  wielka fisza, to się wie,
  co to gna w czerwonych gaciach,
  w śląskich lasach, w rannej mgle.
  On w Strasburgu obeznany,
  z procedurą za pan brat,
  to nieważne, że przegrany.
  Dziś na nazim kręci bat.

  Ref.:
  Słupki w górę i blask świateł,
  pan B. z dumą laury zbiera,
  dzięki paru leśnym durniom,
  znów kariera się otwiera.
  Wielka hucpa, piękna biba,
  z TVN-en na biwaku,
  tort z wafelków i pięć piwek,
  kiełba z ognia w nazi smaku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: