Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dyfamacja Polski przebija kolejne poziomy! Tym razem wymyślili kłamstwo w/s karania za mówienie o Jedwabnym.

Posted by Marucha w dniu 2018-01-30 (Wtorek)

To niesamowite ile sympatycy totalnej opozycji są w stanie zrobić, aby zrujnować dobre imię Polski. Piotr Pacewicz na łamach portalu OKO.press zasugerował, że „za nauczanie o Jedwabnem nauczycielom grozi do trzech lata więzienia”.

Oczywiście nic w tym sformułowaniu byłego zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej nie było prawdą. Niestety, wypociny Pacewicza poszły w świat i perfekcyjnie wpisały się w międzynarodową akcję dyfamacyjną wobec Polski, niejako legalizując jej główne założenia. Tak właśnie przegrywamy wojnę informacyjną…

Wczoraj napisałem, że trwa wojna informacyjna. Jesteśmy ofiarą bezprecedensowego ataku dyfamacyjnego. Bronimy się jak potrafimy, próbujemy akcji zaczepnych, konstruujemy kontrofensywę. Trzeba jednak pamiętać, że każdy nasz błędny ruch, każda nasza nieprzemyślana reakcja będzie wykorzystana przeciwko nam.

Musimy się nauczyć żyć w takim stanie, a jednocześnie wpływać na postrzeganie świata przez innych, uwzględniając nasze interesy i nasz punkt widzenia. To może się udać, ale wymaga odpowiednich finansów oraz potężnego wysiłku organizacyjnego, jak i intelektualnego.

Jeśli teraz przegramy wojnę na „soft power” (w zakresie narracji), to tym bardziej przegramy ją w wersji „hard” (gdyż nikt nie będzie chciał umierać „za Warszawę”). Niestety, tacy ludzie jak Piotr Pacewicz przybliżają nas do definitywnej porażki.

W tekście opublikowanym na łamach sympatyzującego z totalną opozycją serwisu OKO.press ten były zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej napisał rzecz następującą: „Za nauczanie o Jedwabnem nauczycielom grozi do trzech lata więzienia. (…) Przesada? Niestety nie. Po nowelizacji ustawy o IPN kara więzienia za przypisywanie Polakom współodpowiedzialności za udział w Holocauście wisi także nad nauczycielami”.

Na szokujące sugestie Pacewicza bardzo szybko zareagował IPN. Przedstawiciele Instytutu jasno wskazali, że odpowiedzialność karna będzie groziła tylko tym osobom, które „publicznie i wbrew faktom przypisują Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie”.

A to oznacza, że Pacewicz w swoim tekście najzwyczajniej w świecie skłamał i wprowadził swoich czytelników w rażący błąd. To jednak nie ma znaczenia – tekst poszedł w świat i zaczął „legitymizować” międzynarodową akcję dyfamacyjną wobec Polski.

Najważniejszej wojny informacyjnej ostatnich lat, jaka obecnie została nam wypowiedziana, nie mamy szans wygrać, jeśli ludzie pokroju Pacewicza będą tak otwarcie wprowadzać w błąd i manipulować. Nie mam wątpliwości ten „sabotaż” informacyjny ma na celu przebicie dyfamacji na kolejne poziomy. Odpowiedź na pytanie, czy możemy się spodziewać kolejnych podobnych „sabotaży” jest raczej oczywista. Kwestia w tym, czy sobie z nimi poradzimy?

Źródło:
Za nauczanie o Jedwabnem nauczycielom grozi do trzech lata więzienia. Nowelizacja ustawy o IPN (Oko.press)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 26 to “Dyfamacja Polski przebija kolejne poziomy! Tym razem wymyślili kłamstwo w/s karania za mówienie o Jedwabnym.”

 1. Romank said

  W myśl art 133 Kodeksu Karnego: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”, powinien trafić za kratk.

 2. Jack Ravenno said

  Piotr Pacewicz

  Naczelny OKO.press. Redaktor podziemnego „Tygodnika Mazowsze” (1982–1989), przy Okrągłym Stole sekretarz Bronisława Geremka. Współzakładał „Wyborczą”, jej wicenaczelny (1995–2010). Współtworzył akcje: „Rodzić po ludzku”, „Szkoła z klasą”, „Polska biega”. Autor książek „Psychologiczna analiza rewolucji społecznej”, „Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu” (z Martą Konarzewską); „Pociąg osobowy”.

  Po prostu syjonistyczna chazarska kłamliwa kurwa. Amen

 3. Jack Ravenno said

  Co zaś do Jedwabnego.
  Nie zostało przeprowadzone rzetelne śledztwo więc nie wiem co tam się rzeczywiście wydarzyło. Po tym co zrobili GROSS i cała brać czosnkowa czuję, że sprawa śmierdzi trupem i tylko prawdziwe zakończenie sprawy może zmienić moje nastawienie.
  Jeśli to prawda z tym pogromem – przyjąłbym to na klatę, ale w świetle wszelkich działań wokół tego mordu widać, że korzyść z syfu mają żymianie i tak to zostało ustawione.

  Mam nadzieję, że prawda wypłynie na wierzch wbrew tej k

  ——
  Polacy tak nie robili.
  Admin

 4. Jack Ravenno said

  No i popatrzmy jaka „elita” się podpisała pod listem otwartym – otwarcie kłamiąc i plując w oczy Polakom

  Jan Gebert
  Karol Becker
  Jarosław J. Szczepański
  Marian Kalwary
  Irena Wiszniewska
  Maksymilian Jackl
  Daniela Malec
  Krystyna Bielecka
  Agnieszka Ziątek
  Klementyna Wohl
  Magda Rubenfeld Koralewska
  Zofia Gebert
  Maciej Kirschenbaum
  Karolina Buchwald-Pawlak
  rabin Maciej Pawlak
  Tomasz Kossakowski
  Joanna Sokolińska
  Paulina Telechon
  Kamila Pściuk – Glazer
  Marek S. Jeżowski
  rabin Mati Kos
  Łukasz Kos
  Joanna Niemirska
  Magdalena Hen
  Anna Rozenfeld
  Patrycja Dołowy
  Agnieszka Cahn
  Tanna Jakubowicz-Mount
  Paweł Passini
  Grzegorz Lindenberg
  Małgorzata Lanota
  Slawomir Grünberg
  Kordian Gdulski
  Budnicka Krystyna, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce
  Ruta Śpiewak
  Maksymilian Wudecki
  Barbara Krawcowicz
  Paulina Skotnicka
  Karolina Szykier-Koszucka
  Zofia Noworól
  Józefina Wardenga
  Mikołaj Trzaska
  Jan Kirschenbaum
  Joanna Sobolewska – Pyz, przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce
  Joanna Auron-Górska
  Naomi Werber
  Anna Janot – Szymańska
  Antonina Grynberg
  Krzysztof Srebrny
  Olga Meszel
  Marcin Wicha
  Barbara Kirshenblatt-Gimblett
  Damian Josef Neć
  Stanisław Krajewski
  Sara Cheredis
  Rabin Dawid Szychowski
  Piotr Oczko
  Weronika Pastusiak
  Dorota Liliental
  Mikołaj Grynberg
  Katka Reszke
  Andrzej Jonas
  Hanna Jonas
  Matylda Jonas-Kowalik
  Agata Żukowska
  Zofia Żukowska – dziennikarka
  Katarzyna Żarnecka – Lasota
  Natalia Romik
  Eran Werber
  Rafał Szymczak
  Justyna Szpanowska
  Igor Susid
  Tomasz Krakowski
  Kamila Dąbrowska
  Daniel Bogusławski
  Magdalena Jonas-Poławska
  Marcel Pastusiak
  Piotr Kowalik
  Szymon Filek
  Michal Misia Werber
  Łukasz Gutt
  Anna Ciszewska
  Anna Makówka-Kwapisiewicz
  Piotr Kwapisiewicz
  Hanna Pustuła-Lewicka
  Witold Nieć
  Michał Kos
  Dorota Wodnicka
  Henryk Kozłowski
  Szalom Dow Ber Stambler
  Wit Derkowski
  Anna Chipczyńska
  Anna Bakuła

  Straszne…

 5. Marcin said

  Wczoraj to samo sugerował niejaki Śpiewak w TVN a cała dyskusja miała taką narrację. Żałobę mają. Cała nadzieja teraz w osobie Maliniaka.

 6. Kwiecista said

  Nie karane mają być badania naukowe.
  To ja się pytam szanownych –
  co wspólnego z badaniami naukowymi mają opowieści Grossa o Jedwabnem?

 7. Salcie said

  To jest straszne podejrzenie! Ale – już jest! I dlatego Netanjahu żąda… – Stanisław Michalkiewicz

  ——-
  Naprawdę polecam do wysłuchania…
  Admin

 8. Kwiecista said

  Ten artykuł „zatroskanego” o wynik wojny informacyjnej z Izraelem ma na celu psychologiczne przemycenie (na dwie ręce – w odpowiedzi Pacewiczowi), że opowiadania Grossa o Jedwabnem są wynikiem przeprowadzenia badań naukowych.
  I tu się kłaniają moje pytania spod [5].

 9. AlexSailor said

  Pierdoły,
  Gdyby chcieli, to dostałby 10 lat, a jego gazeta z 50 milionów grzywny i zarząd komisaryczny,

 10. revers said

  wystarczy tylko przypomniec za negowanie przemyslu holokaustycznego w Niemczech ile dostaja ludzie z doktorkim tytulem do 6 lat, czy dzenikarki bo niby wolnosc slowa i laskawsze prawo prasowe dla dziennikarzy istnieje, ale nie w na temat holocaustu i liczby ofiar, dzenikarka rowniez otrzymala wyrok skazujcy po podwzyla liczbe zabitych zydow w latach 1939-45.

 11. anonim said

  ad3 Jack
  No dolny odcinek jelit, konkretnie część wydalnicza państwa polin…

 12. peacelover said

  …koczownicy wsciekli, bo z Polakami nie tak latwo !!!

  a po drugie … bydelko ….WON Z POLSKI !!!!!

 13. Zerohero said

  Jeśli teraz przegramy wojnę na „soft power” (w zakresie narracji), to tym bardziej przegramy ją w wersji „hard” (gdyż nikt nie będzie chciał umierać „za Warszawę”). N

  Aha. Czyli jak nas polubią, to będą za Warszawę (zapewne zaatakowaną przez Rosjan) umierać. Aby pisać takie teksty trzeba mieć umysł na poziomie dziecka albo być wyjątkową kanalią Bo cóż robi autor?

  1) neguje fakt, że INICJATYWĘ w oczernianiu za granicą mają nasi „sojusznicy” i to nasi „sojusznicy” budują w Polsce V kolumnę. Typowa schizofrenia pisowska w kontaktach z krajami które z definicji muszą być sojusznikami.
  2) mając na uwadze pkt 1 rezygnuje z polityki zagranicznej. A moim zdaniem wystarczyłoby postraszyć USraelczyków, że mają zabierać swoje bazy, Patriotów nie kupimy i zacieśnimy więzy z Iranem oraz zdejmiemy sankcje z Rosji. Dobrze byłoby też nagłaśniać sprawę palestyńską. Nie wiem czy od razy by USraelczykom przeszło, ale przynajmniej zauważyliby, że Polacy to nie miękkie G które po każdym kopie zwija się w kłębek i zastanawia czym sprowokowało „pana”, jak mu tu na przyszłość lepiej przypodobać się. Uznaliby, że Polaków nie opłaca się kopać, bo potrafią się bronić.
  Niestety, m.in. dzięki takim stronom jak niewygodne.info Polacy stali się narodem cweli niezdolnych do działania. Czasem tylko narzekają, że d…piecze.

  To niesamowite ile sympatycy totalnej opozycji są w stanie zrobić, aby zrujnować dobre imię Polski.

  Znowu wyszła pisowska słoma z butów. Sformułowania „totalna opozycja” używają tylko pisowskie głupki, bo to jest ICH propagandowe hasło oddziałujące na ludzi niepotrafiących zauważyć związków personalnych i organizacyjnych między PO a PiS. Zarówno PiS jak i PO są szczęśliwe, że poza nimi nic nie ma. PiS jest szczęśliwy, że zamordowano Leppera, bo dużo lepiej „wadzić” się z udawaną „totalną opozycją” niż kimś kto wypunktuje pisiaków w tematach tabu.

  To raz. A dwa – w sprawie Jedwabnego swego czasu zadziałał negatywnie niesławnej pamięci Lech Kaczyński, bo wstrzymał ekshumację. I tu zwracam się do Pani…..

  @Kwiecista

  Dobrze Pani zauważyła. Temat albo przerasta osobnika z niewygodne.info albo ten osobnik łże świadomie udając hop siup do przodu patriotę.

 14. Zerohero said

  Tagi źle domknąłem. Poprawka:

  „Jeśli teraz przegramy wojnę na „soft power” (w zakresie narracji), to tym bardziej przegramy ją w wersji „hard” (gdyż nikt nie będzie chciał umierać „za Warszawę”). „

  Aha. Czyli jak nas polubią, to będą za Warszawę (zapewne zaatakowaną przez Rosjan) umierać. Aby pisać takie teksty trzeba mieć umysł na poziomie dziecka albo być wyjątkową kanalią Bo cóż robi autor?

  1) neguje fakt, że INICJATYWĘ w oczernianiu za granicą mają nasi „sojusznicy” i to nasi „sojusznicy” budują w Polsce V kolumnę. Typowa schizofrenia pisowska w kontaktach z krajami które z definicji muszą być sojusznikami.
  2) mając na uwadze pkt 1 rezygnuje z polityki zagranicznej. A moim zdaniem wystarczyłoby postraszyć USraelczyków, że mają zabierać swoje bazy, Patriotów nie kupimy i zacieśnimy więzy z Iranem oraz zdejmiemy sankcje z Rosji. Dobrze byłoby też nagłaśniać sprawę palestyńską. Nie wiem czy od razy by USraelczykom przeszło, ale przynajmniej zauważyliby, że Polacy to nie miękkie G które po każdym kopie zwija się w kłębek i zastanawia czym sprowokowało „pana”, jak mu tu na przyszłość lepiej przypodobać się. Uznaliby, że Polaków nie opłaca się kopać, bo potrafią się bronić.
  Niestety, m.in. dzięki takim stronom jak niewygodne.info Polacy stali się narodem cweli niezdolnych do działania. Czasem tylko narzekają, że d…piecze.

  „To niesamowite ile sympatycy totalnej opozycji są w stanie zrobić, aby zrujnować dobre imię Polski. „

  Znowu wyszła pisowska słoma z butów. Sformułowania „totalna opozycja” używają tylko pisowskie głupki, bo to jest ICH propagandowe hasło oddziałujące na ludzi niepotrafiących zauważyć związków personalnych i organizacyjnych między PO a PiS. Zarówno PiS jak i PO są szczęśliwe, że poza nimi nic nie ma. PiS jest szczęśliwy, że zamordowano Leppera, bo dużo lepiej „wadzić” się z udawaną „totalną opozycją” niż kimś kto wypunktuje pisiaków w tematach tabu.

  To raz. A dwa – w sprawie Jedwabnego swego czasu zadziałał negatywnie niesławnej pamięci Lech Kaczyński, bo wstrzymał ekshumację. I tu zwracam się do Pani…..

  @Kwiecista

  Dobrze Pani zauważyła. Temat albo przerasta osobnika z niewygodne.info albo ten osobnik łże świadomie udając hop siup do przodu patriotę.

 15. Zerohero said

  PS. wracając do „umierania za Warszawę”

  zapomniałem dodać (chyba oczywistej) uwagi, że nawet jak nas będą kochać, to za Warszawę nie umrą. Skąd w ogóle nadzieje, że żołnierze obcego państwa oddadzą życie za Polskę?

 16. Zerohero said

  a przypominam, że tymi umierającymi za Warszawę zdaniem niewygodne.info chcieliby być Żydzi, ale „totalna opozycja” to psuje ponieważ oszukuje Żydów, że Polacy negują fakt spalenia 5000 Żydów w stodole w Jedwabnym.

 17. Adam J. said

  Siedzące w żydowskich odbytnicach polactwo, ze smakiem wyjadające co mniej przetrawione kąski, może wreszcie obudzi się z letargu i zauważy objawy żydowskiego nowotworu złośliwego.

 18. Kar said

  ..co za poje..ny osiol to nabazgral (artykul)..o jakich „zaczepnych akcjach” majaczy duren..?? ..jakie dopuszczalne akcje zaczepne mozna przeprowadzic w cuchnacej kloace..? Ten duren zapomnial o reglamentowanym papierze toaletowym, ktory jeszcze nie tak dawno byl na wage zlota..kit i jeszcze raz samobojczy kit !

 19. Grot said

  Nie ma powodu, by zmieniać przepisy, które wprowadzają kary m.in. za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej – oświadczył w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz; opowiedział się też za szybkim przyjęciem noweli o IPN przez Senat.
  Szef MSZ pytany w TVP1 o kontrowersje dotyczące nowelizacji ustawy o IPN przypomniał, że nie ogranicza ona m.in. wolności badań naukowych. „Nie widzę powodu do tego, żeby ta ustawa, jej treść była zmieniana, ale być może należałoby tłumaczyć jak my ją interpretujemy” – powiedział Czaputowicz.
  Jak dodał, ustawa ma na celu „zaprzestanie kampanii oszczerstw wobec Polski za rzekomy udział w zbrodni Holokaustu”.

 20. Grot said

  „Wczoraj napisałem, że trwa wojna informacyjna. Jesteśmy ofiarą bezprecedensowego ataku dyfamacyjnego. Bronimy się jak potrafimy, próbujemy akcji zaczepnych, konstruujemy kontrofensywę. Trzeba jednak pamiętać, że każdy nasz błędny ruch, każda nasza nieprzemyślana reakcja będzie wykorzystana przeciwko nam.”

  Dobrze że Autor napisał o tym.
  Lepiej późno niż wcale.
  Wojna informacyjna przeciwko nam trwa od wieków.
  Cytat do postawienia na stole albo przyklejenia na środku ekranu telewizora.

 21. Kwiecista said

  Wygląda na to, że opowiadania Grossa przyjdzie w końcu zaliczyć do jego działalności artystycznej, która również nie jest karana.

 22. Moher49 said

  Albo się świat obudzi, albo terror antychrysta będzie trwał do końca świata..

 23. Birton said

  Warto byłoby zmienić Art 133 Kodeksu Karnego: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 albo karze śmierci”.

 24. NyndrO said

  Panie Kierowniku. Pan Michalkiewicz to dyktator i menda. W życiu słowa prawdy nie powiedziedział. No. I załatwiony.

  ——
  W dodatku żyd, pedofil i mason.
  Admin

 25. ojojoj said

  Panie Zerohero, jest pan niedoinformowany.

  We wsi Jedwabne w stodole spalono tysiace pejsow oraz miliony ich pcheł.

  Tylko tyle mogli pomiescic, bo polowa stodoly byla wypchana sianem.

 26. Lily. said

  Nie bylo by ksiazki Grossa,jak by”najwiekszy
  z Polakow,gorliwy katolik”,(wedlug Pis i jego elektoratu.) nie wstrzymal ekshumacji.
  Tyle co Kaczynski L,zrobil dla swoich,tego nie zrobili wszyscy pozostali prezydenci razem po 1989 r. Obecnie inni kontynuuja to dalej.
  J.Kaczynski-„Atakuja nas,falszuja historie”,
  bronmy sie”.Co znaczy „nas”?, zadne „nas”,
  atakowany jest Narod Polski.
  Kaczynski zawsze mowi to co mu pasuje w
  danej chwili,nie On jeden. Patrz przemowienie
  J.Kaczynskiego w Bialymstoku w 2017 r.

Sorry, the comment form is closed at this time.