Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak robi się skuteczną politykę historyczną?

Posted by Marucha w dniu 2018-01-30 (Wtorek)

Jeden malutki przykład, jedna scena z wiadomości rosyjskiej telewizji Rossija. Miejsce: Żydowskie Muzeum i Centrum Tolerancji w Moskwie. Osoby: Prezydent Rosji Putin, Premier Izraela Netanyahu, Prezydent Federacji Żydowskich Wspólnot w Rosji Aleksander Boroda.

Dialog (spisałem z nagrania, zatem mogą być jakieś drobne nieścisłości):

Netanyahu pyta Borodę w sprawie dalszych losów powstańców i uciekinierów z niemieckiego obozu w Sobiborze. – Ilu udało się przeżyć?

Boroda: – Było około 300 ludzi. Potem oni rozdzielili się na trzy grupy. Jedna grupa, razem z Pieczerskim [przywódcą] poszła do Białorusi i oni praktycznie wszyscy dożyli do końca wojny. Druga grupa poszła na Ukrainę i oni praktycznie wszyscy polegli z rąk banderowców. I trzecia grupa poszła do Polski, gdzie ich część miejscowa ludność wydała Niemcom i zginęli, a z pozostałej części, już po wojnie, większość zginęła w pogromach jakie urządzali …. [tu pada niezrozumiały wyraz zagłuszony szumem]. W czasie słuchania tej relacji Netanyahu kiwa głową. Putin: – Straszne!

Jak widzicie państwo, ta opowieść dla banderowców miażdżąca, dla Polaków tylko trochę lepsza, dla Białorusinów i Rosjan wspaniała. Proszę też zwrócić uwagę, że wszystko to mówi przywódca rosyjskich Żydów do premiera Izraela. Stojący obok Putin ogranicza się do podsumowania jednym słowem – „straszne!”.

Jak widać, do obchodów rocznicy powstania w Sobiborze, która będzie obchodzona w tym roku w październiku w Polsce, narracja została już przygotowana. I jest to narracja obejmująca także polską ludność, która nie pomagała a wydawała tych żydowskich bojownikach Niemcom.

I ta narracja pójdzie na cały świat, bo w maju ma być premiera filmu, wielkiej produkcji – Sobibor. Pewnie znowu potężnie oberwiemy. Terminy i reżyseria zdarzeń są przygotowane.

Ze strony Rosji może to być zemsta za niszczenie pomników żołnierzy radzieckich w Polsce. W dodatku zemsta wykonana nie przez Rosjan bezpośrednio, a przez organizacje żydowskie i rząd Izraela.

Niepotrzebna nam była ta konfrontacja z Rosją na polu historii. Naszą narrację o równorzędności nazizmu i sowietyzmu nikt nie podtrzymuje, no może tylko banderowcy i potomkowie nazistowskich kolaborantów z Łotwy i Litwy. Tylko, że oni to chwalą nazizm, a zatem od nich to najlepiej trzymać się z daleka, bo się można ubrudzić.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 18 to “Jak robi się skuteczną politykę historyczną?”

 1. Romank said

  Panie Lewicki..co sie pan dziwi?????
  Ja tez bym powiedzial – Straszne!
  Pan zna o tio ..kak to Masza za gienierla poszla????

 2. „W ostatnich kilkunastu latach ukazało się wiele tysięcy szkalujących nas Polaków pozycji. Setki tysięcy artykułów prasowych i internetowych, programów telewizyjnych i radiowych plujących na ojców i matki nasze. Tysiące książek oczerniających Polskę i Polaków oraz liczne antypolskie filmy i seriale telewizyjne, które oglądały dziesiątki milionów widzów (m.in. „Holocaust”, „Shtetl”, „Wybór Zofii”, „Lista Schindlera”, „Ucieczka z Sobiboru”, „OB VII”, „Od piekła do piekła”). Aż 128 milionów telewidzów [podobno] oglądało sztandarowy przykład antypolonizmu – amerykański serial telewizyjny „Holocaust”, w którym znalazło się kilka scen potwornie wręcz zafałszowujących obraz Polaków w czasie II wojny światowej. Najohydniejsza z nich była scena pokazująca, jak to rzekomo oddział polskich żołnierzy w mundurach z orzełkami na rogatywkach (!) wchodzi w 1943 roku do warszawskiego getta, by dokonać okrutnej egzekucji na mieszkających tam Żydach. Tego iście goebbelsowskiego [Joseph Goebbels – zun rabina] kłamstwa nie usunięto z serialu pomimo bardzo ostrych protestów paru intelektualistów (m.in. pisarza W. Odojewskiego i żydowskiego myśliciela J. Lichtena)”.

  Jest tego już baaardzo dużo i wciąż przybywa! Straszne!

  A kto mordował Polaków na dawnych kresach Rzeczypospolitej? [Chodzi o lata 1936-1945.] Ile ofiar? 1-2 miliony? Straszne!

  A kto mordował Polaków w Generalnej Guberni? Czy czasami Hans Frank nie był rasowym przedstawicielem narodu handlowego? A Himmler? A Hitler? Co to za kundle? Ile ofiar? 3-4 miliony? Straszne!

  A kto torturował i mordował Polaków już w Polsce po wojnie? Czy to na pewno byli inni Polacy? Ile ofiar 1-2 miliony? Straszne!

  A członkowie jakiegoż to wymyślonego narodu wywołali rewolucję w Rosji w 1917 roku i jej przewodzili? Kto to finansował? Ilu Rosjan unicestwiono? 66 milionów? Ilu potraktowano gorzej niż bydło? Straszne!

  Dlaczego wciąż stoją tam pomniki rewolucjonistów (niby)Rosjan? Straszne!

  Putin porównał [podobno] mumię pederasty „Lenina”, którego dziadzia ze strony mamełe nazywał się Blank, z relikwiami świętych? Straszne!

  Ilu Rosjan zginęło we wschodniej Ukrainie z rozkazu (niby)Ukraińców współcześnie? Straszne!

  Szuchewycz i Bandera nie byli Ukraińcami! Straszne!

  A te pomniki żołnierzy radzieckich niszczone w Polsce współcześnie? Kto to zainspirował i kto nad tym czuwa? Może (niby)Polacy? Straszne!

  A jak to było naprawdę z tym Sobiborem i z innymi takimi „polskimi obozami zagłady”, w szczególności z rachowaniem ofiar? Prawo do odpowiedzi, niekoniecznie ukazującej prawdę, mają tylko ci z narodu wymyślonego. My nie mamy nawet prawa zapytać, bo mogą nas za to srogo ukarać! Straszne!

 3. revers said

  Jak widac moski dobrze obstawili sie u przyciol moskali i u helmutow, w niemeickim taz.de podobne tony, a Putin moze mowic starszne, bo zbliza sie termin wyborow prezydenckich w Rosji, glosy wyborcze zydow rosysjkich bedzie potrzebowal i ich paszkwilowek.

  Szkoda ze Putin nie interweniowal, lub w rosyjskiej tv nie podano, gdy w 2014, 2015 roku jak Poroszenko z banderowcami wyzwalal oboz Oswiecim-Birkenau.

  ——-
  Putin nie będzie odwalał roboty za polskojęzycznych kurwów i kretynow.
  Admin

 4. Romank said

  Panie Revers…Ruskije maja Archiwum Auschwitz i nie tylko to….
  I datego wszyscy trzymaja mordy na klodke….zeby nie otworzyl Putin ……..tych archiwow:-))))
  Pan pamieta -jak na widok swoich teczej Walesa zbladl- jak sciana i rozsmierdzial- jak..mniejsza o to….

 5. AlexSailor said

  Naiwnością, jeśli nie głupotą jest sądzić, że JE Putin będzie bronił polskich interesów, a przynajmniej nie będzie działał przeciw nim.
  I aktywność naszych rodzimych idiotów wybranych przez innych kretynów – ba wybieranych cyklicznie co 4 lata – ma tu mały wpływ.
  JE Putin jest prezydentem Rosji a nie Polski.
  Proszę zauważyć, że to JE Duda i jego szanowna małżonka z korzeniami pobierająca jako pierwsza z żon sowitą pensję z kieszeni polskiego
  podatnika za sam fakt istnienia, powinni reagować.
  Jakim skutecznym działaniem obronnym byłoby zabranie przez nią głosu, a jeszcze lepiej w otoczeniu rodziny.

  Ale obrona to mało, bo obroną nikt nie wygrał wojny.
  Imperium amerykańskie relatywnie słabnie i nie powinno tracić resztek sojuszników i przyjaznych mu narodów.
  Po Filipinach i Turcji, spektakularnej porażce w Korei i Syrii, zacznie się wszystko sypać.
  Jeszcze kilka takich rzeczy, a dotychczasowi sojusznicy na siłę (do których Polska nie należy), stwierdzą słabość
  i zaczną opuszczać hegemona na siłę, co najwyżej szukając sobie innych protektorów.
  A Polska niezależnie od stopnia opanowania przez obce służby, jest ważnym punktem w Europie, może ważniejszym niż Palestyna na Bliskim Wschodzie.

  Po narzuceniu na nas haraczu i opanowaniu przez element obcy, nawet jeżeli Polska zostanie w sojuszu, to będzie tu pole minowe.
  Zatem nasze władze powinny ostro prosić o wzajemne przysługi sojusznika, a już próby narzucenia haraczu i to nie w interesie samych
  Stanów, potraktować jako prowokację i dywersję żądając wyjaśnień.
  Jeśli Polska zostanie tak jawnie zniewolona, to z całej koncepcji Międzymorza blokującej w Europie Niemcy i Rosję, nie pozostaną nawet strzępy,
  a przerażeni inni sojusznicy hegemona, zaczną szukać sobie protektorów, jak to czynią już Węgry i za czym rozglądają się Czesi.

  A za 20-25 lat Europa pod przewodem Niemiec (a to w ich interesie jest cała szopka też) opanowana przez islam z jej przemysłem i zasobami stanie
  się regularnym wrogiem hegemona, być może dogadanym z Rosją i Chinami.

  Dlatego czas najwyższy wyrazić radykalne oczekiwanie co do przysługi i to nie takiej aby aby, ale porządnej z daniem w mordę komu trzeba.

  Polska wbrew pozorom ma alternatywy, np. sojusz z Rosją, sojusz z Niemcami, sojusz z Chinami, a może z całą trójką na raz lub w parach.
  Oczywiście to drugie, a nawet pierwsze, przy obecnej słabości spowodowanej infiltracją, jest dla nas niezbyt zachęcające.
  Ale to my przetrwaliśmy 123 lata podzieleni na trzy części mimo działań godnych wariata i przetrwamy bogatsi o doświadczenia.

 6. Zerohero said

  @AlexSailor

  Ma Pan rację. Aby ugrać swoje trzeba mieć przynajmniej możliwość powiedzenia, że jak nie, to ja pójdę do konkurencji!

  A tymczasem:

  http://szczesniak.pl/ybr

  Pytanie o sankcje: czy zechciałbyś poświęcić własne interesy ekonomiczne aby dokopać Rosjanom?
  Polacy są tu liderami. Chętnie umarliby gdyby to oznaczało np. śmierć połowy Rosjan. 🙂 Już kilka razy wyjaśniałem, że Polska od początku lat 90 działa wobec Rosji niezwykle agresywnie, np.

  – popiera rozpad Rosji (Czeczenia)
  – popierała Gruzję w wojnie Gruzji przeciw prorosyjskiej Osetii
  – popiera szczucie Ukraińców na Rosjan na Ukrainie która przecież nie jest jednolita etnicznie.
  (czyli Polska popiera wojnę domową)
  – popiera rosyjski odpowiednik KOD (opozycja demokratyczna)
  – popiera rozbudowę amerykańskich baz wokół rosyjskich granic
  – popiera odcięcie Europy Zachodniej od rosyjskich dostaw gazu
  – popiera ataki zbrojne oraz „hybrydowe” na każdy kraj zaprzyjaźniony z Rosją. Na Serbię, na Syrię, na Iran….
  – jednostronnie zrywa współpracę kulturalną
  – aresztuje obywateli FR za „szpiegostwo”, ale nie podaje żadnych dowodów, nie urządza procesów. Po prostu wymyślili sobie metodę na zrywanie kontaktów personalnych.
  – panuje bolszewicka szpiegomania i polowanie na ruskich agentów. Etykietki „ruskiego agenta” są przykładane masowo, oficjalnie, bez zażenowania.
  – publicyści w Polsce piszą o Rosji „monstrum” (Wildstein) a nawet że „nie ma dobrych Rosjan” (niezależna.pl)
  – nawet z okazji igrzysk w Soczi z polskich telewizorów wylewał się jad na Rosjan (np. w głównym wydaniu rozwodzono się nad jakością WC)
  – kwestia likwidacji sowieckich pomników. Nie oceniam samego aktu, ale fakt, że robiono to z dziką satysfakcją starając się w sposób maksymalny upokorzyć Rosjan dla których wielka wojna wojna ojczyźniania jest świętością. Jak to kontrastuje z dbaniem o „wrażliwość Ukraińców”.

  Nawet 10% tego nie ma po stronie rosyjskiej. W Rosji nie pluje się na Polaków, nie aresztuje i nie wydala ich bez pretekstu. Czasem tylko wydalą kogoś w ramach symetrycznych posunięć na co Polska….trzymajcie mnie….wystosowuje oficjalne noty wyrażające zdziwienie.
  Rosja NIE WSPIERA w Polsce opozycji, demonstracji, strajków, nie krytykuje polskiego rządu za jego wewnętrzne posunięcia, nie wychodzi z żądaniami.

  Problem w tym, że Polacy chyba nie zdają sobie sprawy jacy są agresywni wobec Rosjan a oczekują od Rosjan lepszego traktowania niż dostają ze strony USA.

 7. Zerohero said

  Czasem jakiś polski jełop zdobywa się na wielką łaskę i mówi, że przeciętni Rosjanie Polaków lubią, ale rząd rosyjski nie.
  Tymczasem gdyby rosyjski reżim (media, służby, autorytety, rząd) tak bardzo nie lubił Polaków, to rozpętałby taką kampanię niechęci do Polski, że przeciętny Rosjanin również przestałby Polaków lubić.
  Tak działa w każdym społeczeństwie. Ludzie poddani propagandzie są przewidywalni.

  I taki jełop dodaje czasem, że ja – wielki polski pan – też lubię Rosjan, ale nie lubię Putina. Jest to wyjątkowo zakłamane podejście. Bo co on moiw. Mowi: Lubie was, ale wy jesteście głupki które źle się rządzą, więc ja wam zrobię misję pokojową i wam urządzę dom. W ten sposób NATO już przytuliło kilka narodów którym zrobiło piekło. Obecnie przytulani są Syryjczycy.

 8. Zerohero said

  no bo Syryjczyków każdy nato-wszczyk przecież kocha, ale nie lubi „reżimu Asada”.

 9. Kapitan Bąba said

  ciekawe info z forum tfu tfu GazWyb. Czyli znowu manipulacja faktami prze rabbiego:

  Bunt w obozie zagłady w Sobiborze wybuchł późnym popołudniem 14
  października 1943 r.. Spośród 320 uczestników buntu i ucieczki
  przeżyło 53. Przypuszczalnie jedynym żyjącym uczestnikiem tamtych
  wydarzeń jest mieszkający obecnie w USA Tomasz „Toivi” Blatt,
  mieszkający ongiś wraz z rodziną w Izbicy.
  82-letni dziś Blatt, będzie najważniejszym świadkiem w procesie
  przeciwko 89-letniemu wachmanowi z Sobiboru Demjanjukowi.

  Historyk Marek Jan Chodakiewicz o organizatorze buntu
  sobiborskiego: „Głównym jego [buntu – eres] organizatorem był
  Aleksander Peczorski, sowiecki oficer pochodzenia żydowskiego. Jeden
  z uczestników buntu [Tomasz Blatt – eres] wspomina: >>Żydzi też nie
  byli lepsi. […] Pamiętasz tego Saszę, rosyjskiego oficera i
  dowódcę powstania. W filmie i we wszystkich dokumentach urasta do
  rangi bohatera, a to nie było całkiem tak. Owszem zorganizował to
  wszystko, uciekliśmy. Ale nigdy nikt nie powiedział, że w 2-3 dni
  później, gdy cała grupa koczowała w lesie, Sasza, pod pretekstem
  poszukiwania żywności, zabrał silnych i młodych ludzi, całą naszą
  broń, i nigdy już nie wrócił, skazując tym samym pozostałych na
  śmierć. Po kilku dniach, gdy Sasza nie wracał, a bezbronni ludzie
  nie wiedzieli, co ze sobą począć, wybuchła panika. Uciekłem wtedy z
  dwoma kolegami i ukryliśmy się u tego chłopa (polskiego, który
  później zabił owych kolegów i ciężko ranił opowiadającego). Ludzi
  obozujących w lesie wytłukli Niemcy, ale Sasza po wsze czasy został
  bohaterem. Umarł niedawno. Kilka lat temu pojechałem do niego, do
  Rosji, rzuciłem mu to wszystko w twarz. Zapytałem, dlaczego w swoich
  wspomnieniach pominął ten leśny epilog ucieczki. Odpowiedział, że
  jako radziecki oficer, miał obowiązek udać się wraz z bronią na
  poszukiwanie radzieckiej armii, aby wspierać jej walkę z
  faszystami.. Wyobrażasz sobie? Radziecki oficer, cholera jasna,
  radziecki oficer. […] Ale nie powtórzę tej historii publicznie.
  Przecież trzeba mieć jakichś bohaterów. Ja nie zrzucę Saszy z
  piedestału, niech już tam zostanie.<<
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,175,96491182,96491182,Ucieczka_z_Sobiboru_losy_uciekinierow.html

 10. Leśny Lud said

  „Putin nie będzie odwalał roboty za polskojęzycznych kurwów i kretynow.
  Admin”

  Dokładnie. On ma swój kraj, którego musi pilnować i bronić przed wrogami. Co go tam obchodzi jakaś wrogo nastawiona Polska co tylko wrogo szczeka.

  To tak jak z braćmi Leśnego Luda. Lat 42 i 37, lubią PiS a niby popierają narodowców i Putina. Nijak do nich nie dociera, że PiS sponsoruje i wspiera neobanderowskich ukrów, liże dupę żydom, nienawidzi Rosji, wyrejestrowało Ruch Narodowy i chce zdelegalizować ONR, MW i Marsz Niepodległości!
  Już mason Orwell opisywał taki stan umysłu. „Dwujmyślenie!”

  Leśny Lud myśli, że polactfo jest zbiorowo opętane przez szatana. Stąd ta ich głupota!

 11. peacelover said

  …Putin nie po to wlazl do Syrii, by urzadzac tam israel od Nilu do Eufratu !!!!
  …teraz glaska po nosie takiego natunahu, bo trzeba wygrac wybory !

  A po tem uwidim pasmatrim !!!! ale na pewno Syrii nie odda !!!!

 12. Głos Prawdy said

  To jest właśnie polityczna manipulacja, kiedy słowom i czynom pierwszych osób przypisuje się intencji, które oni nie mają. I co niby miał Putin powiedzieć? Proszę zauważyć, że ostatnio, to premier Izraela, i to Żydzi sami szukają poparcia Putina, skarżą się mu.

 13. Birton said

  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Moravietzky na czele , wicepremier Żydło, prezydentem Judą i prezesem Kalksteinem w tle błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela „. Centrala PiS , PO , SLD , Solidarności jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Wszelkie działania są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PIS, PO, SLD , a partiom do wzięcia Polaków za twarz

 14. Birton said

  Jana 8:44
  Jezus o Żydach : „Waszym ojcem jest DIABEŁ i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. „

 15. Waldemar Bartosik said

  Drogi Stanisławie,

  Czytam, bo lubię Twoje glossy, komentarze i wpisy na fb.
  Ale nijak nie mogę zrozumieć powyższego tekstu w kontekście wyeksponowanego Putina.
  Powiedział „Straszne”. Bo by zachować bezstronność i neutralność, co niby miał powiedzieć ?
  Gdyby przy Żydach stał funkcjonariusz wyłonionych w Magdalence kreatur, a sprawa dotyczyła Rosjan, zapewne by skomentował : Tę zdradę i zbrodnię wysysają z mlekiem matki !!!
  My Polacy, od zarania transformacji ustrojowej zapominamy, ze sprawcami naszych nieszczęść była Niemka na tronie carycy i jej wojskowo-biurokratyczny aparat teutońskiej proweniencji, oraz ŻYDOKOMUNA !
  I dlatego błędnie dobieramy sojuszników. A może TRAFNIE (!!!???) z punktu widzenia KOLABORANTÓW, ZDRAJCÓW I PASERÓW, którym przy urnach oddajemy władzę.
  A to ŻYDZI za pośrednictwem okupowanego przez nich WASZYNGTONU i odwiecznie wrogi nam BERLIN, nadal i niezmiennie są sprawcami obecnie znów nasilonego „artyleryjskiego ostrzału” wrogiej nam propagandy, by do reszty POLSKĘ ROZGRABIĆ.

  CZAS ZDECYDOWANIE ZMIENIĆ SOJUSZE.
  EX ORIENTE LUX (światło przechodzi ze wschodu)…..

 16. Lovshak Russkij Agient said

  Normalnie Polska schizfrenia , oczekiwać od Putina, że będzie bronił Polaków, jednocześnie zrywając wszelkie więzi z Rosją i codziennie drzeć mordę jak Morawiecki Macierewicz czy ten Czapski a wcześniej Sikorski zdradek, że najwiekszym wrogiem od wieków jak i teraz jest Rosja / w domyśle bo to ta sama Rosja, niszczyć wszystkie pomniki Armii Radzieckiej, no bo to okupanci przecież a nie wyzwoliciele, …ale żale że pozwolili na zniszczenie Warszawy…. naiwność to czy głupota czy celowe działanie…

  Putin jest carem czy jest w pełni samodzierzcą nie ma tu znaczenia kiedy chce chwali Żydów, bo im się należy,kiedy chce pokazuje jak wychowują do mordowania izraelczyków, kiedy chce przypomina im o tym kto wywołała krwawą rewolucje wRosji..

  W ruskiej telewizji, bo w polskiej nie śmieliby czegoś takiego dać

  We are trained to not see Palestinians as humans – former IDF soldier.

  Tak sie przypomina Khazarom o ich mordach, oddając im to co ich przodkowie zrabowali
  Vladimir Putin: 80 to 85% Jews in 1st Soviet Government.

  hhttps://www.liveleak.com/view?i=b4e_1390041026&comments=1#xZiZCUepArpwZ6AM.99

 17. Lovshak Russkij Agient said

  Car Putin przypomina Khazarom, gdzie ich miejsce…. nie słyszałem głośnego AY WEY GEWALTE GEWALTE

 18. peacelover said

  …cos mi sie tak zdaje, ze wlasnie Putin przytrze nosa bydelku !!!!!
  …tylko cierpliwie czekac !!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.