Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Elita żydowska – przeciw Polsce

Posted by Marucha w dniu 2018-01-31 (Środa)

Tło historyczne rozbiorów Polski i trudności w odzyskaniu niepodległości wiążą się z działalnością elity żydowskiej, naprzód operującej kapitałem zdobytym na terenach Rzeczypospolitej, a później manipulującej kolosalnymi fortunami zdobytymi w czasie rewolucji przemysłowej dziewiętnastego wieku, oraz przez okres dwu wojen światowych, z których pierwsza dała żydom “ojczyznę w Palestynie” a druga państwo Izrael i jednoczący żydów “kult zagłady” (cult of the Holocaust), na którym to kulcie opiera się dzisiejszy żydowski ruch roszczeniowy i związany z nim Holocaust Industry (Przedsiębiorstwo Holokaustu).

Dzięki opanowaniu mediów propaganda Holokaustu jest skuteczna i dziś zdobywa żydom nieproporcjonalne korzyści materialne i polityczne mimo tego, że w czasie dwudziestego wieku, żydzi stanowili tylko około dwu procent ludzi zabitych w XX wieku, zwanym “wiekiem śmierci”.

W krytycznym dla Polski roku 1918-tym, wszystkie bez wyjątku międzynarodowe organizacje żydowskie wypowiadały się przeciw odrodzeniu państwa polskiego, ponieważ żydzi znali swoją pasożytniczą przeszłość w Polsce i obawiali się, że Polacy wyciągną z tego konsekwencje.

Tak więc żydzi woleli współdziałać z Niemcami, Austrią lub Rosją, raczej niż z Polakami walczącymi o swoją wolność.

Już w X wieku u zarania państwa polskiego działała silna żydowska finansjera, której kapitały rosły głównie dzięki handlowi niewolnikami, na których pracy opierała się wówczas gospodarka arabska w Hiszpanii.

Wtedy bankierami w Hiszpanii byli żydzi, którzy pomogli Arabom zdobyć Hiszpanię, a następnie służyli im jako finansiści i handlarze niewolników. Żydzi handlujący niewolnikami spełniali wtedy również rolę geografów.

Jak wiadomo Islam wymaga codziennych modlitw i pokłonów w kierunku Mekki i Medyny, co stwarzało potrzebę dokładnej wiedzy w jakim kierunku pobożni Arabowie musieli się zwracać w czasie modłów.

Pierwszy opis państwa polskiego pochodzi od Ibrahim’a Ben Ya’qub’a z Tortozy w Hiszpanii, geografa i handlarza niewolnikami, który w 966 roku opisał kraj Mieszka I jako “wielkie królestwo północy”.

Wówczas Bralin (późniejszy Berlin) był rynkiem niewolników, głównie Niemców, wziętych do niewoli przez Słowian nadłabskich, których Żydzi wieźli drogą wiodącą przez Pragę Czeska do Wenecji. Tam ludzie ci byli kastrowani a następnie dostarczani na rynek niewolników w Kordobie.

Wtedy Słowianie wzięci do niewoli przez Niemców byli sprzedawani żydom a następnie kastrowani w Verdun lub Lyon i przewożeni przez Marsylie do Kordoby. Słowian wschodnich kupcy żydowscy nabywali od Chazarów, których przywództwo nawrócili na judaizm.

W korespondencji żydowskiej tamtych czasów, Polska jest nazywana “Nowym Kanaanem” (“New Canaan”) jako teren, który nadawał się do eksploatacji i handlu niewolnikami tak, jak Kanaan podbity przez plemiona żydowskie w starożytności.

Rodzina Sławników, do której należał święty Wojciech, rządziła w Pradze i pod jego wpływem zaczęła sprzeciwiać się handlowi niewolników. Wówczas Bolesław II zdobył władzę w Pradze, finansowany przez handlarzy niewolników, wymordował on panującą rodzinę Sławników z wyjątkiem świętego Wojciecha, który schronił się w Polsce.

Jak pamiętamy, w XI i XII wieku Święty Wojciech był patronem Polski. Zginął on śmiercią męczeńską w Prusach, dwa lata po ochrzczeniu ludności Gdańska w 997 roku, gdzie założył biskupstwo. Święty Wojciech potępił handel niewolnikami w tekście “Infelix Aurom” i został uwieczniony na drzwiach katedry gnieźnieńskiej w scenie, jak wykupywał chrześcijańskich niewolników od żydowskiego handlarza niewolnikami, w obecności władcy polskiego.

Życiorys świętego Wojciecha jest początkiem polskiej literatury w języku łacińskim.

Kiedy w Polsce było tylko kilka tysięcy żydów, uzyskali oni przywileje od Bolesława Pobożnego w 1264 roku w Kaliszu. Przywileje te były w mocy przez następne 500 lat, do obalenia ich przez sejm w 1764 roku, w czasie kryzysu gospodarczego spowodowanego wywozem przez żydów kapitałów z Polski do Berlina.

Wtedy w Rzeczypospolitej było prawie milion żydów i dlatego uważa się, że Polska uratowała europejskich żydów od wymarcia, ponieważ żydzi byli od XIII wieku niszczeni i wypędzani ze wszystkich krajów zachodniego Chrześcijaństwa.

Można zauważyć, że przez wieki wszystkie grupy etniczne w Polsce, jak Niemcy, Tatarzy, czy Ormianie, zasymilowali się. Żydzi natomiast prawie zupełnie nie asymilowali się.

W Polsce żydzi korzystali z prawa zakazującego szlachcie zajmowania się handlem, rzemiosłem i przemysłem pod groza utraty szlachectwa. Żydzi stworzyli system arendy, to znaczy z góry płatnych jednorocznych dzierżaw, zwłaszcza w okresie rozwoju wielkich latyfundiów w Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

Mieli oni w swoich rękach całą dziedzinę bankowości na terenie Polski (podobnie było również w Turcji).

Autonomia żydowska w Polsce miała wyjątkowe uprawnienia. Na każdym poziomie organizacji państwa polskiego żydzi mieli swego przedstawiciela “sztedlan’a”, który pertraktował systemem interwencji osobistych w sprawie wysokości podatków jak i metod ich zbierania i płacenia. Sztedlanow było bardzo wielu i interweniowali oni “zakulisowo” na dworze królewskim, w sejmie, w senacie jak i we wszystkich urzędach terytorialnych.

Żadna inna mniejszość nie miała takiego dostępu do władz polskich jaki mieli żydzi w Rzeczypospolitej. Żydzi odegrali ważną rolę w handlu z Prusami. W 1525 roku w Krakowie miał miejsce pierwszy hołd pruski Albrehta Hohenzollerna, jako wasala Polski z lenna pruskiego. Na kolanach płacił on roczną daninę królowi polskiemu.

Hołdy pruskie powtarzały się przez blisko 130 lat do 1656 roku, kiedy to Frederick Wilhelm Hohenzollern, który był w prostej linii przodkiem późniejszych cesarzy niemieckich, po kilku hołdach w Krakowie, stał się wasalem Szwecji. Było to w czasie katastrofy “potopu” i grabieży Polski przez Szwedów, osiem lat po katastrofalnym powstaniu i rzezi na Ukrainie pod wodza Chmielnickiego w 1648-mym roku.

Chłopi ukraińscy wyzyskiwani i gnębieni przez arendarzy żydowskich wymordowali wtedy około 50,000 żydów na wschodnich ziemiach Polskiej Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

Taki smutny koniec miał okres znany w historii żydów jako “złota dekada” (od 1638 do 1648 roku). W czasie tej dekady żydowska kolonizacja i eksploatacja Ukrainy osiągnęła najwyższy poziom.

Polska była, według żydowskiego historyka, Izraela Szahaka, “jedynym dużym krajem zachodniego chrześcijaństwa, z którego żydów nigdy nie wypędzono”. Szahak uważa, że wypędzenie żydów z Polski było nieuniknione i wypędzenie to nie miało miejsca jedynie z powodu upadku państwa polskiego.

Szahak twierdzi, że żydzi stworzyli kulturę pasożytniczą i żyli w państwach zachodniego Chrześcijaństwa z wyzysku dołów społecznych, a opłacali się możnym. Kiedy miały miejsce walki o władzę, wtedy doły społeczne dochodziły chwilowo do głosu, i zawsze masy wyzyskiwanych przez żydów ludzi, żądały wypędzenia żydów z kraju, jak to się stało w Anglii, Francji, Hiszpanii i w księstwach niemieckich.

Według Szahaka finansjera żydowska w Polsce tak właśnie rozumowała i z tego powodu zaczęła intensywnie wywozić z Polski kapitały żydowskie, głównie do Berlina. Działo się to kiedy żydowskiej finansjerze łatwiej było manipulować Berlinem, niż Petersburgiem lub Wiedniem.

W 1701-szym roku żydowskie fundusze z Polski pomogły sfinansować utworzenie Królestwa Prus ze stolicą w Berlinie w Brandenburgii. Wtedy użyto w nowy sposób nazwę “Prusy.”

Był to symbol ciągłości niemieckiej tradycji militarnej przez przypomnienie podboju i ludobójstwa bałtosłowiańskich Prusów, dokonanego przez niemiecki zakon krzyżacki znany po angielsku jako “Teutonic Knights.”

Warto tez wspomnieć, że w Anglii wpływy żydów rosły od czasów Olivera Cromwella (1599-1661), zwłaszcza po napływie uciekinierów żydowskich z Polski po 1648 roku.

Przy pomocy żydów, Hohenzollernowie berlińscy byli międzynarodowymi pasożytami. Napełniali oni swój skarb zalewając Polskę, za pośrednictwem żydów, fałszywymi pieniędzmi produkowanymi w Berlinie.

W latach 1656, 1720 i 1733 Hohenzollernowie starali się spowodować korzystne dla nich rozbiory Polski.

Rozbiory miały zlikwidować państwo polskie i tym samym usunąć, nieuniknione, według profesora Szahaka, wyrzucenie żydów z Polski.

Ironia losu jest fakt, że istnienie Królestwa Prus uratowali Polacy. Stało się to w 1760-tym roku po spaleniu Berlina przez Rosjan. Wówczas Polacy nie zgodzili się na propozycje ministra rosyjskiego, Aleksandra Bestuzewa-Riumina, żeby Polska otrzymała od Rosji Prusy Książęce i Śląsk, w zamian za odstąpienie Rosji Podola i części Białorusi. Sprawa ta upadla ponieważ mieszkańcy tych ziem, świadomi swoich swobód obywatelskich w Polsce, nie chcieli być poddanymi cara.

W ten sposób uratowali oni przed zniszczeniem Królestwo Pruskie. Prusy w oczach przeciwnych im Rosjan, dążyły w kierunku zdominowania i zjednoczenia 350 niezależnych państw i państewek rzeszy niemieckiej w podobny sposób jak to uczyniła Moskwa na wschodniej słowiańszczyźnie 400 lat wcześniej.

Kryzys gospodarczy w Polsce był pogłębiany wywozem przez żydów kapitałów zdobytych w Polsce do Królestwa Pruskiego. Kryzys ten doprowadził do likwidacji autonomii żydowskiej w Polsce aktem sejmowym z 1764 roku (500 lat po nadaniu autonomii i przywilejów żydowskich w Polsce w Statucie Kaliskim z 1264 roku).

W 1772 roku pierwszy rozbiór Polski był zainicjowany przez klienta finansjery żydowskiej, króla Prus, Frederika II (1712-1786). W czasie przejmowania ziem zaboru pruskiego, Niemcy wypędzali na wschód biedotę żydowską.

Działo się to bez jakiegokolwiek protestu ze strony bogatych żydów, którym było łatwiej piąć się po drabinie społecznej w Królestwie Pruskim, bez problemów powodowanych obecnością mas biedoty żydowskiej.

Po zaborach, żydzi w Prusach porzucali swój język “Jidisz,” i używali języka niemieckiego oraz pomagali Niemcom w prześladowaniu Polaków i germanizowaniu Wielkopolski, Śląska oraz Pomorza.

Bezpośrednio po zaborach Polski w Królestwie Prus więcej ludzi mówiło po polsku niż po niemiecku. Prusacy stosowali drastyczne i odczłowieczające metody, żeby zmusić do służby wojskowej ludność polską w armii pruskiej.

Sienkiewicz opisywał takie doświadczenia Polaków w “Bartku, Zwycięzcy.” Naziści stosowali w jeszcze bardziej sadystycznej formie musztrę pruska w niemieckich obozach koncentracyjnych, takich jak Sachsenchausen, gdzie sam bylem więźniem od 1940 do 1945.

Trzeba pamiętać, że bez zaborów Polski i zniszczenia państwa polskiego, Prusy nie były wystarczająco silne żeby zdominować 350 małych niezależnych państewek niemieckich oraz wygrać grabieżczą wojnę z Francja w 1870-tym roku jak i stworzyć przy pomocy żydowskich kapitałów cesarstwo niemieckie, ze stolicą w Berlinie.

Stało się to w dużej mierze przy pomocy kapitałów żydowski wywożonych z Polski w XVII i XVIII wieku.

Żydzi finansowali pruską “Kultur Kampf” Bismarcka przeciw Kościołowi Katolickiemu jak i przeciw Polakom.

Wtedy większość wpływowych żydów w Niemczech przechodziła z judaizmu na luteranizm.

Próby asymilacji żydów nie powiodły się i wielu z nich zaczęło nawracać się na syjonizm.

W 1914 roku z początkiem wojny syjoniści zainicjowali w Berlinie plan stworzenia Judeo-Polonii ze stolicą w Lublinie, gdzie wcześniej był sejmik żydowski znany jako Congressus Judaicus (1594-1764), jedyna tego rodzaju instytucja żydowska od sanhedryn’u w starożytności do Knesetu w dzisiejszym Izraelu.

W 19-stym wieku i do wybuchu pierwszej wojny światowej władze rosyjskie używały osadników żydowskich, t.zw. Litwaków do niszczenia jednościnarodowej Polaków na terenie Kongresówki.

Przykładem jest urodzony w Warszawie poeta rosyjski Osip Mansdelsztam, który pisał antypolskie wiersze, ale niestety był bardzo pochlebnie opisywany w Tygodniku Powszechnym, zwłaszcza przy wzmiankach o jego żonie Nadieżdy.

Walkę polityczna z Litwakami prowadził Roman Dmowski, kiedy starał się on stworzyć polski blok w dumie w Petersburgu.

Na froncie we Francji w 1917-tym roku wojna stanęła na martwym punkcie. Niemcy wydały równoważnik 10 ton złota na program likwidacji frontu wschodniego za pomocą rewolucji bolszewickiej. W tym celu zwerbowali oni Lenina, wtedy zamieszkałego w Szwajcarii. Stało się to według planu żyda, kochanka Róży Luksemburg, Aleksandra Helphand’a, który zmarł w 1924 roku jako najbogatszy człowiek w Berlinie.

Jego pałac zbudowany w Wansee, był w styczniu 1942 roku miejscem zbrodniczej konferencji nazistów, w której została sformułowana decyzja zamordowania wszystkich żydów pod niemiecką okupacją.

Prezydent Wodroow Wilson wraz z aliantami ogłosił 4-go czerwca, 1917 poparcie dla Polski niepodległej z dostępem do morza.

Bolszewicki zamach stanu dał Leninowi i otaczającym go żydom władzę w Rosji w październiku 1917.

Związki robotnicze w Niemczech były wówczas kontrolowane i kierowane przez żydów, zwłaszcza w przemyśle wojennym. Niemcy otrzymywali kredyty na koszty wojny od międzynarodowych banków żydowskich.

Na przykład; pożyczki na niemieckie koszty wojny dawane przez żydowsko-niemiecką firmę nowojorską Kuhn&Lobe i przynosiły tej firmie kolosalne zyski. W sytuacji impasu wojennego rząd brytyjski zaczął ulegać syjonistom w sprawie “ojczyzny żydów.” Proklamowanie “ojczyzny żydów w Palestynie” przez Anglików postawiło tak żydowskie banki finansujące wysiłek wojenny Niemiec jak i żydowskich przywódców niemieckich związków zawodowych, wobec konkretnej możliwości realizacji narodowego państwa żydów na terenie Palestyny.

Syjoniści uzyskali 2-go listopada 1917 “deklaracje Balfour”o ojczyźnie żydów w Palestynie, dzięki solidarności żydowskiej w tak ważnej dla żydów sprawie.

Tak wiec, z jednej strony żydzi tacy jak bankierzy firmy Kuhn&Lobe wstrzymali kredyty dla Niemiec, a z drugiej strony zupełnie inne środowiska żydowskie w samych Niemczech wywołały paraliżujące strajki w niemieckim przemyśle wojennym. Solidarna akcja żydów przeważyła szalę na stronę aliantów.

Anglicy przejęli Jerozolimę od Turków 9 grudnia, 1917 i w lipcu 1920 administracje Palestyny objął lord H. Samuel, który był pierwszym żydem, administratorem Palestyny od 2000 lat. Wtedy ludność Arabów palestyńskich wynosiła ponad 700,000 osób a ludność żydowska tylko ok. 55,000.

Rząd Lenina, w którym był Leon Trocki (przybyły z amerykańskim paszportem z Nowego Jorku), podpisał kapitulacje Rosji wobec Niemiec 3 marca, 1918 w Brześciu Litewskim. Niemcy sparaliżowane brakiem kredytów i strajkami w przemyśle wojennym złożyły broń 11 listopada 1918.

Tego dnia Polacy ogłosili swoją niepodległość; 30 listopada Polska została przyjęta jako członek układów pokojowych przez Francję i Anglię.

Ciężkie dla Niemiec warunki traktatu wersalskiego powstały w dużej mierze dzięki naciskowi licznych żydów, którzy brali udział w formowaniu tego traktatu, w celu radykalizacji pokonanych Niemiec i permanentnej likwidacji monarchii w tym kraju. Mimo tego traktat wersalski pozostawił Niemcom przemysł, który później umożliwił Hitlerowi zbrojenie Niemiec.

Polska ogłosiła pobór do wojska 7 lutego 1919, żeby bronić się przed bolszewicka ofensywą tzw. “Cel Wisła.” Tegoż miesiąca Piłsudski rozpoczął rokowania w sprawie obronnej federacji niepodległych państw pod przywództwem Polski.

Federacja Piłsudskiego miała obejmować Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Kozaków Dońskich, Kozaków Kubańskich, Gruzję, Azerbejdżan i Armenię. Francja popierała plan federacji i starała się uzyskać dla Polski konieczną jej broń z arsenałów zdobytych w pokonanych Niemczech.

Rząd Anglii nie chciał żeby Francja miała silnego sojusznika w Polsce i był pod naciskiem antypolskich i pro-bolszewickich żydów, i z tego powodu sprzeciwił się przekazaniu poniemieckiej broni do Polski.

Ważne role odegrał żyd z Małopolski Lewis Namier (1888-1960, Bernstein, Namierowicz), który działał w biurze premiera Anglii. Namier pomógł sfałszować proponowaną 10 lipca, 1920, w Evian, przez ambasadorów USA, Anglii i Francji granicę polsko-sowiecką z regionem Lwowa po polskiej stronie.

Następnego dnia sfałszowana propozycja ambasadorów została wysłana z Londynu do Rosji jako “Linia Curzon’a,” ze Lwowem po sowieckiej stronie. W latach 1940-tych “linia Cursona” posłużyła Stalinowi, żeby uzyskać zgodę Aliantów na przyłączenie Lwowa do Związku Sowieckiego.

Namier był specjalistą od spraw Polski przy rządzie angielskim kiedy po bitwie pod Warszawa w 1920 roku, kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy armii czerwonej uciekło do Prus Wschodnich. Anglicy wiedzieli, że ci żołnierze, zamiast być rozbrojeni i internowani, dostali pomoc i transport od Niemców, do walki przeciw Polakom w bitwie pod Lida.

Jest to równocześnie dowodem powiązań Lenina z niemieckimi komunistami i wojskiem. Wymarzona przez Lenina światowa rewolucja komunistyczna miała opierać się na przymierzu rządów Moskwy i Berlina. Dlatego rozkaz generała Tuchaczewskiego z 4 czerwca 1920 brzmiał: “Na zachód po trupie białej Polski do rewolucji światowej.”

Partnerem Lenina miał być rząd komunistyczny w Berlinie, który miał wtedy opierać się na sześciu milionach komunistów w Niemczech i miał powstać w zamian za ponowne przyłączenie do Niemiec polskich ziem zaboru pruskiego, raz ziemie to byłyby okupowane przez armię czerwoną.

Po ustaleniu władzy sowieckiej Lenin odesłał bankowi Kuhn & Lobe 600 milionów dolarów w złocie, jak również rząd sowiecki prowadził z pomocą żydów ważne transakcje handlowe z USA i innymi państwami zachodnimi.

Przykładem wybitnego agenta sowieckiego w Nowym Jorku był żyd, syn działacza partii komunistycznej i wpływowy miliarder amerykański, którego imię Armand z nazwiskiem Hammer znaczyło “Ramie i młot” na cześć godła Sowietów.

Elita żydowska wyzyskiwała Polskę i działała przeciw państwu polskiemu, w którym na przestrzeni wieków stworzyła swoje warstwy społeczne i prowadziła gospodarkę pasożytniczą. Elita żydowska nie była lojalna wobec Polski mimo uratowania żydów przed wymarciem przez państwo polskie.

Dzięki Polsce żydzi są jedynym narodem, który zachował ciągłość historyczna od starożytności po dzień dzisiejszy. Niestety elita żydowska nadal jest przeciwna Polsce i dziś gnębi ja propagandą i żądaniami żydowskiego ruchu roszczeniowego.

Tymczasem ambasada polska w Tel-Awiwie dziennie wydaje około 200 polskich paszportów żydom, którzy traktują polskie obywatelstwo jako “asekuracje” w obliczu niekończących się walk z Arabami, jak i również jako łatwy dostęp na teren Unii Europejskiej.

Prof. Iwo Pogonowski

Źródło: http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/3731-prof-iwo-cyprian-pogonowski-elita-zydowska-przeciw-polsce [Nie istnieje – admin]
https://justice4poland.com/

 

Komentarzy 55 do “Elita żydowska – przeciw Polsce”

 1. ibrahim ibn jakub said

  To nie jest elita, to są słudzy belzebuba, śmierdzącego świńskim łajnem nachasza.

 2. Stan said

  „USA ostro reagują na ustawę o IPN. Piszą do Andrzeja Dudy i apelują o weto.
  W polsko-izraelski spór właśnie włączyli się amerykańscy kongresmeni.
  I zrobili to z hukiem. „Wiemy, że Polska strasznie cierpiała pod niemiecką okupacją (…)
  Trzeba jednak uznać przypadki, gdy Polacy pomagali nazistom w mordowanie niewinnych Żydów” – czytamy w liście.”

  Oj co to będzie, co to będzie.
  Najlepsi „suwereni” ostrzą zęby i przygotowują grunt pod wystawienie rachunku do płacenia.

  Wieki sukces dwóch lat rządzenia „dobrej zmiany”.
  Islamiści WROGOWIE, NIEMCY WROGOWIE, FRANCJA WRÓG, UKRAINA WRÓG,
  ROSJA WRÓG, a TERAZ IZRAEL i USA.
  Kto będzie następny?
  A co na to prezes i spółka? „Idziemy dobrą drogą i dojdziemy do celu.”
  Tylko do jakiego celu? Wiadomo.

 3. ZBYDLENCENIE "elit" żydowskich i izraelskich INSPIRATOREM nazizmu banderowców ukraińskich said

  To też żydzi ZORGANIZOWALI inwazje ISLAMISTÓW na Europę, aby zniszczyć białego człowieka i cywilizacje łacińską !

 4. Zborowski said

  Glowna przyczyna nagonki ;;;;;;;swiatowego zydostwa na POLSKIE.
  Jest ;;;;;;;;;;;;;prozydowski Polski rzad.Ktory z wiekszosci sklada sie z polsko =jezycznych zydow Ktorzy udaja polakow..
  POLACY OBUDZIMY SIE Z LETARGU wiecznego przebaczania I zycia na kolanach.
  DOSC TEGO

 5. Romank said

  Panie Stan..wlasciwa identyfikacja wrogow..to duzy sukces.
  Pan zdaje sie rozpendzil:-))))))
  Zapamietajcie co powiedzial Abe Foxman….on mowil prawde.

 6. fuz said

  `Dzięki Polsce żydzi są jedynym narodem, który zachował ciągłość historyczna od starożytności po dzień dzisiejszy.`

  Niechlubne ciążące na Polakach utrapienie, z którym nie wiadomo co począć. Żyd dziecko diabla chowane mimo wyraźnego nakazu Boga, by je zniszczyć ! Ostrzeżenie przed żydowską apokalipsą. Biała rasa zanika w zatrważającym tempie, wg słów, gdybym nie zareagował, nie zostałaby gałązka z mego drzewa życia.

  Obawiam się, iż reakcja Boga może przerastać nasze oczekiwania.

 7. Kapsel said

 8. Carlos said

  Stan ,co pan szuka po ciemku…

 9. […] https://marucha.wordpress.com/2018/01/31/elita-zydowska-przeciw-polsce/ […]

 10. Dictum said

 11. Lily. said

  Re 3
  Czy to nie tego TYPA Polacy uratowali w czasie
  II.W.S.?
  Stare polskie przyslowie glosi,”za dobre serce
  gorzkie lzy”.
  A skoro mowi sie,ze przyslowia sa modroscia
  narodu,w tym przypadku potwierdza to TEZE.

 12. irtur said

  „Przedsiębiorstwo holokaust” Norman G. Finkelstein

 13. Próba zamachu na polityków republikańskich w USA:Reuter i inne agencje 31.1.2018 informują.

  zbigniew1108.neon24.pl/post/142242,atak-na-pociag-z-republikanami

  To nie są żarty.To nie był wypadek.Kto zaplanował?

 14. fax said

  To polska Elita szubrawców, żydowska podściółka.. Wystarczy na nich popatrzeć w TV. To polski nienażarty bękart, kundel, na wiernej służbie u Alojzego. Tak było, jest i będzie, nazywa się to, `polska mas upadłościowa`, bo trzymająca żydów.

  Ot i cud nad Wisłą.

 15. Kapsel said

  Żydzi a Powstanie Styczniowe i jego planowo antypolski wymiar

  Rola etnicznych Żydów w rozpętaniu Powstania Styczniowego – przedmowa

  Wszystkie spiski mają swoich mocodawców i swoją agenturę. Polska tradycja spiskowo-opozycyjno-powstańczo-niepodległościowa jest najdłuższa w Europie wśród tradycji krwawych i wyniszczających naród. O absurdalności militarno-politycznej powstań i spustoszeniach wynikłych z ich rozpętania pisało wielu historyków, pisał i twórca polskiego nacjonalizmu R. Dmowski. Jednym z najciekawszych – i zupełnie przemilczanych od dziesięcioleci – opracowań na temat Powstania Styczniowego, jego genezy i skutków społeczno-politycznych jest „Rola neofitów w dziejach Polski” Stanisława Didier.
  Lektura ta przywołuje (u naocznych świadków z nieco szerszym oglądem sytuacji z lat ’80) uporczywe skojarzenia pomiędzy sytuacją z lat 1862 i 1863, a sytuacją z lat 1980-1981. Widać mącenie w głowach, sprowadzanie na manowce i upuszczanie krwi narodowi polskiemu przez obcych mu etnicznie spiskowców musi zawsze przebiegać tak samo. O ile w roku 1968 podczas spektaklów „Dziadów” pachniało wyłącznie prowokacją (w istocie była to próba uwiarygodnienia przyszłych „autorytetów” opozycyjnych), o tyle w 1981 r. w powietrzu zaczął się unosić zapach prochu i krwi. Na szczęście „upuszczenie krwi” w 1981 i późniejszych latach przybrało jedynie formę metaforyczną – emigracji (przerabianej wszak już w obliczu klęski powstań z 1830 i 1863).

  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar/

 16. Adam J. said

  Bardzo dobrze, niech polactwo, które na co dzień żywi się kałem z żydowskich odbytnic, w końcu się obudzi i wyjdzie spomiędzy żydowskich pośladków.

  Normalny, wolny świat czeka na każdego odważnego.

 17. Salcie said

  Gówniane medium Tokfm podaje:

  ———————————
  Zdecydowane stanowisko kongresmenów ws. ustawy PiS o IPN. Napisali do prezydenta Andrzeja Dudy
  Anna Dryjańska
  31.01.2018 20:44

  Nowelizacja ustawy o IPN przegłosowana w Sejmie przez PiS stała się tematem dyskusji amerykańskich kongresmenów. Członkowie ponadpartyjnego komitetu zwalczającego antysemityzm napisali list do prezydenta Andrzeja Dudy. Apelują o weto.

  „Jesteśmy zaniepokojeni prawem (…), które kryminalizuje informowanie o polskim współudziale w nazistowskich zbrodniach wojennych przeciwko Żydom podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej” – zaczynają swój list kongresmeni. Następnie wyrażają obawę, że nowe prawo – jeśli wejdzie w życie – może zamrozić dialog i badania naukowe związane z rolą Polaków podczas Holocaustu.

  Amerykańcy politycy są też bardzo zaniepokojeni faktem, że Sejm przegłosował nowelizację 27 stycznia, czyli w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

  Polscy bohaterowie i zbrodniarze

  „Jak wszyscy wiemy, Polska straszliwie ucierpiała w latach 1939-1945, gdy była okupowana przez nazistowskie Niemcy” – piszą kongresmeni do prezydenta Dudy. Odnotowują, że ludność została zdziesiątkowana. „Tysiące Polaków ryzykowało wówczas życiem, by ratować Żydów” – czytamy w liście.

  „Musimy jednak dostrzegać wiele udokumentowanych przypadków Polaków pomagających nazistom, bezpośrednio lub pośrednio, w mordowaniu niewinnych Żydów” – piszą amerykańscy kongresmeni. Politycy piszą, że niesprawiedliwością byłoby karanie kogoś za mówienie o tym. Zdaniem kongresmenów w przypadku nierzetelności historycznych lub krzywdzących opinii lepszym narzędziem niż kodeks karny jest edukacja.

  Kongresmeni proszą prezydenta Dudę o weto

  „Wolność słowa i otwarta debata to podstawy państw demokratycznych” – piszą Amerykanie. „Dlatego mamy nadzieję, że wystąpi Pan przeciwko tej ustawie i zawetuje ją, jeśli trafi na Pańskie biurko” – kończą list kongresmeni.

  Nowelizacja ustawy o IPN

  Według projektu który trafił do Senatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 ma grozić każdemu, kto „publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne”. Taka sama kara grozi osobie, która „rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

  Przeciwko nowelizacji protestuje m.in. Ambasada Izraela. Zdaniem władz Izraela Polska próbuje zakazać mówienia o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust. IPN uspokaja z kolei, że nikt nie będzie karany za mówienie prawdy o polskich zbrodniach, a nowelizacja nie ograniczy wolności słowa ani badań naukowych.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22966909,zdecydowane-stanowisko-kongresmenow-ws-ustawy-pis-o-ipn-napisali.html

 18. rafal said

  Jacek Międlar – Opadły żydowskie maski!

 19. Rozpuszczalnik said

  Hi hi !

  Wiadomość z WP: „Marek Magierowski zostanie ambasadorem Izraela? Wszczęto procedurę”,
  .https://wiadomosci.wp.pl/marek-magierowski-zostanie-ambasadorem-izraela-wszczeto-procedure-6215604711052929a

  Miejmy nadzieję, że ten lapsus źle świadczy o Wirtualnej, a nie o Magierowskim (o którym niewiele wiem).

 20. Lily. said

  Re 17;Rafal
  Zlotoustna Pawlowicz,krytykowala zjazd Knesetu
  w Polsce w 2014 r,a sama brala w nim udzial.
  Oceniajmy politykow po Ich czynach, niegdy
  po slowach.
  Czym bardziej poznaje ludzi,tym wiekszy czuje wstret do nich.

 21. Polecam:

  =======================
  jasiek z toronto

 22. prawo said

  Zachować spokój i robić swoje.
  Proponuję namawiać młodzież znającą obce języki do pisania na forach zagranicznych i żydowskich prawdy o tamtych czasach. O Stella Kübler, o Mordechaju Chaimie Rumkowskim …. Niech każdy sporządzi sobie swoje archiwum, niech się wymieniają i piszą, piszą, piszą …. a efekty będą szybko. Ludzie na świecie nie są głupi tylko niedouczeni. Trzeba ich pod-edukować. Nie miotać się i złorzeczyć tylko metodycznie działać. Efekty przyjdą z czasem.

  ——
  Są też po prostu ŹLI ludzie, których nie ma co informować.
  Powinno się ich posypywać wapnem w dołach.
  Admin

 23. Rozpuszczalnik said

  Ad artykuł „Elita żydowska – przeciw Polsce”, udostępniony przez p. Maruchę

  Ten tekst prof. Pogonowskiego powinien być lekturą obowiązkową w ramach nauczania historii w polskich szkołach średnich.

 24. polecam said

  Data publikacji: 2.07.2012!!!
  Jakub Frankkrypto-żydzimasoneriaMickiewiczżydomasoneria

  W liście do Delfiny Potockiej z 20 marca 1848 roku Zygmunt Krasiński opowiada o spotkaniu politycznym, które odbyło się w jego mieszkaniu. Obecni byli na nim Adam Mickiewicz, Eliza Krasińska, Norwid i przyjaciel Krasińskiego Stanisław Małachowski. W liście tym opisuje Krasiński co powiedział owego wieczoru Mickiewicz:

  „Polski nie będzie już. Połączą się Czechy, Moskale i Polacy… Narodowości zaginą, stopią się. Zachodnia łacińska ogłada…przeklętą…rzymski język, rzymska literatura…i kościół odrzuconym jest. Szlachta Polska to najemcy!…Dziś ono plemię obce, ona szlachta musi się rozsypać, zaginąć, zniknąć….Wszelka przeszłość herezją, wszelka tradycja, jeśli nie jest pogańska, grzechem jest. Imię Polska nawet skazane jest na śmierć i zgubę…. Może to gorzkie prawdy, ale taka wola jest Boża, takie objawienie jej. Gorzkie przecież ojczyźnie żydowskiej było chrześcijaństwo….Szlachta….musi wykorzenioną być! Wszystko cokolwiek było, musi przestać być….o to przyszłość świata, oto zbawienie, oto życie!”https://wolna-polska.pl/wiadomosci/adam-mickiewicz-czego-polakom-wolno-wiedziec-2017-04

  Norwid w liście do gen Skrzyneckiego tak osądził TEN występ Mickiewicza:

  „ znalazłem go jako najpotężniejszym oszukańcem, jakiego przykładu dotąd nie ma.. Ten człowiek straszny jest dla Polski..”

 25. Kwiecista said

  Skoro Departament Stanu USA wtrącił się w proces legislacyjny w Polsce, to jest teraz znakomita okazja, w ramach wzajemności, oficjalnego wtrącenia się rządu polskiego w proces legislacyjny toczący się w USA dotyczący ustawy nr 447 – roszczeń żydowskich. Nikt nie będzie mógł teraz wrzeszczeć, że Polska wpycha swój nos do nie swojego ogródka tak jak to teraz zrobił Izrael w sprawie noweli ustawy o IPN.

 26. Kwiecista said

  Polskie MSZ odpowiada na oświadczenie Departamentu Stanu USA
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polskie-msz-odpowiada-na-oswiadczenie-departamentu-stanu-usa/xj4gvy3

 27. Rozpuszczalnik said

  Re 24 Kwiecista

  Zaiste, słuszna jest uwaga Kwiecistej.

  W razie dramatycznego napięcia, dobrze byłoby również skończyć z asymetrią wizową.

  Co do stosunków z Izraelem, pora byłoby przestać wpuszczać gówniarzy dewastujących hotele, ich uzbrojonych agentów bezpieczeństwa i zaprzestać masowego wydawania polskich paszportów byle komu.

 28. szperacz said

  .https://youtu.be/Mjf1ScXmkWM

 29. ojojoj said

  Galizische SS Freiwillige Regimenten tez podnosi swoj lep:

  „…„Nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zatwierdzona wczoraj przez polski senat skierowana jest w pierwszej kolejności przeciwko Ukraińcom, którzy zamieszkują obecnie to państwo” — napisał Wiatrowycz.

  Według słów Wiatrowycza, „mając na uwadze to, że na Ukrainie ustawę pozytywnie odbierają wyłącznie prorosyjskie siły, staje się oczywiste, kogo zmierzają popierać polscy politycy…”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201802017246986-Sputnik-Polski-senat-przeciwko-Ukraincom/

 30. MatkaPolka said

  ŻYDZI SIE PRZESTRASZYLI – już nie bedzie można uprawiać dotychczasowej polityki
  Odtąd czynem karalnym bedzie świadectwo ocalałego Żyda, który „bał się Polaków”?

  A tutaj mamy ‚na gotowo’ listę Dam i Panów, dla których zmiana Ustawy o IPN będzie oznaczać konieczność zmiany branży lub podejmowanej tematyki. Uprawianie zawodu polegajacego na wmawianiu Polakom jacy są obrzydliwi, albo (najłagodniej mówiąc) beznadziejni, stanie się odrobinę ryzykowne dla ludzi do ryzyka nieprzywykłych;

  Polsko-żydowską katastrofę można jeszcze powstrzymać!
  https://hartman.blog.polityka.pl/2018/01/31/polsko-zydowska-katastrofe-mozna-jeszcze-powstrzymac
  (***)
  (***)
  STAŁ SIĘ WIELKI CUD. Po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o IPN przez polski sejm po raz pierwszy nie musze się tłumaczyć ze spisków, antysemityzmu
  Obserwujemy rzeczy niebywałe, Żydzi w jakiejś nieprawdopodobnej histerii pogubili swojej atuty, opuścili maski i odsłonili kurtynę. Jak żyję nie pamiętam takich cudów.
  Nikt od kilku dni nie musi się w Polsce tłumaczyć z używania słów: „Żyd”, „Żydzi”, „żydowski”, a od zawsze był to „antysemityzm”. Oczy przecieram ze zdumienia, bo nagle nie jednostki (oszołomy), ale miliony Polaków bez zahamowań mówią o żydowskich szmalcownikach i żydowskich zbrodniach w stalinowskim aparacie PRL-u.

  Mamy do czynienia ze spektakularną awarią niezawodnej od tysiącleci żydowskiej machiny propagandowej

  Polacy chcą tego samego, co jest dobre dla Żydów i nie chcą tego, co jest złe dla gojów. Takiej polskiej „agresji”, która jest próbą ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany, nie dało się znieść. Żydzi kompletnie się pogubili, gdy zrozumieli, że Polacy usiłują być Żydami, czyli bezpośrednią konkurencją w kilku dyscyplinach: naród wybrany, naród prześladowany.

  Żydzi wpadli w histerię, bo Polacy chcą być Żydami

  AUTOR ARTYKUŁU: MATKA KURKA
  http://kontrowersje.net/ydzi_wpadli_w_histeri_bo_polacy_chc_by_ydami

  Sposób działania „naszych starszych braci w wierze” nigdy nie był żadną tajemnicą. Naczelna reguła została wyniesiona do rangi religii i znalazła swoje miejsce w mądrościach Talmudu. W skrócie brzmi to tak: „żydzi to naród wybrany, dlatego wszystko, co jest dobre dla żyda jest złe dla goja i odwrotnie”. Wokół tej nacjonalistycznej religii zostały zbudowane równie proste mechanizmy propagandowe. Żydzi zawsze byli wybrani i to pod każdym względem: najmądrzejsi, najwięksi i przede wszystkim najbardziej skrzywdzeni. Ktokolwiek podważał prawdy talmudyczne dostawał po łbie antysemityzmem.

  Nie należy się czepiać samego „antysemityzmu”, to tylko współczesny neologizm, chodzi o to, że krytykami mogą być wyłącznie Żydzi, natomiast każda krytyka Żydów jest sianiem nienawiści, zapowiedzią pogromów i tak dalej. Kto nie bardzo łapie o co chodzi, niech poczyta „Gazetę Wyborczą”, ale wydaje mi się, że wszystko jasno zostało wyłożone. Bardzo ważna jest też technika, żeby nie powiedzieć technologia postępowania i to kolejny trybik mechanizmu. Zakulisowe działania Żydów, czyli wszelkie naciski, wpływanie na osoby decydujące, uruchamianie kampanii dyfamacyjnych, produkowanie odpowiednich filmów, książek, przekaz medialny plus gigantyczna machina finansowa, zawsze działały na zasadzie cicho-głośno. Po cichu załatwiano interesy według brutalnych zasad politycznych i finansowych, a głośno pokazywano miłość, tolerancję i tak dalej.
  Gdy jakiś antysemicki oszołom twierdził, że przecież ten lukrowany głośny obrazek nie ma nic wspólnego z cichym i bardzo często brudnym biznesem, natychmiast zostawał wyśmiany „spiskiem żydowskim”. Nie ma chyba na świecie bardziej wyświechtanej riposty niż szyderstwo ze „spisku żydowskiego” i to ostatnia ważna rzecz. Dodać by jeszcze można parę trybików, choćby genialną i gigantyczną siatkę diaspor na całym świecie, która pilnuje narodowego interesu żydowskiego jak źrenicy oka, bo wszyscy wiedzą, że alternatywą jest wilczy bilet, ale nie ma na to miejsca w felietonie. Wystarczy sobie przyswoić tę podstawową wiedzę, żeby zrozumieć jak wielki stał się cud. Tak się składa, że byłem „antysemitą” zanim to się stało modne i zawsze zmagałem się z „argumentacją” przywołaną powyżej. Po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o IPN przez polski sejm po raz pierwszy nie musze się tłumaczyć ze spisków, antysemityzmu, itd.
  Obserwujemy rzeczy niebywałe, Żydzi w jakiejś nieprawdopodobnej histerii pogubili swojej atuty, opuścili maski i odsłonili kurtynę. Jak żyję nie pamiętam takich cudów. Nikt od kilku dni nie musi się w Polsce tłumaczyć z używania słów: „Żyd”, „Żydzi”, „żydowski”, a od zawsze był to „antysemityzm”. Oczy przecieram ze zdumienia, bo nagle nie jednostki (oszołomy), ale miliony Polaków bez zahamowań mówią o żydowskich szmalcownikach i żydowskich zbrodniach w stalinowskim aparacie PRL-u. Najwyżsi przedstawiciele polskiej władzy swobodną mową przywołują żydowską politykę żydowskie lobby, żydowskie interesy i nic się nie dzieje, polskojęzyczne media nie biją na alarm. Nie ma też potrzeby tłumaczyć się ze „spisku żydowskiego”, ponieważ sami Żydzi otwartym tekstem mówią, co zrobili. Ambasador Izraela jest w tej kwestii nieoceniona. Najpierw powiedziała, że miała coś zupełnie innego powiedzieć w Auschwitz, ale rząd izraelski kazał jej mówić o nowelizacji ustawy IPN. Potem powiedziała wprost, że chodzi również o ustawę reprywatyzacyjną, a więc o wielką kasę dla Żydów od Polaków.
  Zmęczonej pani ambasador zmianę dali Żydzi w Izraelu, którzy otwarcie zaczęli opowiadać o „polskich obozach koncentracyjnych”. Ba! Żydzi wnieśli do Knesetu ustawę, która ma przed polskimi przepisami Żydów chronić, co oznacza, że nie ma wątpliwości kto stoi za „polskimi obozami koncentracyjnymi” i po co te oszczerstwa rozprowadza. Ambasador Izraela i Kneset powiedzieli głośno i wyraźnie, że, „polskie obozy koncentracyjne” są potrzebne, bo dzięki nim Żydzi wydębią od Polaków odszkodowania za „nasze kamienice”. Żadnych spisków, żadnych tajemnic, żadnych tajnych mechanizmów, wszystko na żywca, przy otwartej kurtynie.
  Czegoś podobnego w wykonaniu Żydów świat nie widział, jest to całkowite zaprzeczenie i wręcz profanacja narodowej religii żydowskiej. Mamy do czynienia ze spektakularną awarią niezawodnej od tysiącleci żydowskiej machiny propagandowej i do tego rozkraczyła się na „przeklętej ziemi”. Dlaczego tak się stało, dlaczego mistrzowie świata w uprawianiu talmudycznej polityki tak się wyłożyli? „Antysemici” powiedzą, że chodzi o pieniądze, wiadomo Żydzi non stop szukają geszeftu. Słabe wyjaśnienie, to nie są amatorzy w swoim fachu, interesy rozgrywają na chłodno. Chodzi o największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak goje!
  Polacy chcą tego samego, co jest dobre dla Żydów i nie chcą tego, co jest złe dla gojów. Takiej polskiej „agresji”, która jest próbą ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany, nie dało się znieść. Żydzi kompletnie się pogubili, gdy zrozumieli, że Polacy usiłują być Żydami, czyli bezpośrednią konkurencją w kilku dyscyplinach: naród wybrany, naród prześladowany. Przy tym Polska nie przestraszyła się żydowskiej machiny propagandowej i skutecznie chroni swoje interesy, na oczach całego świata. Patrząc na to z tej perspektywy widzimy wyraźnie, że Polska już wygrała, a Żydzi polegli od własnej broni. Teraz wystarczy trzymać kurs i jak najszybciej wprowadzić w życie ustawę reprywatyzacyjną, póki Żydzi biegają w amoku i nie potrafią zaoponować nad emocjami.

 31. MatkaPolka said

  ŻYDZI SIE PRZESTRASZYLI – już nie bedzie można uprawiać dotychczasowej polityki
  Odtąd czynem karalnym bedzie świadectwo ocalałego Żyda, który „bał się Polaków”?

  A tutaj mamy ‚na gotowo’ listę Dam i Panów, dla których zmiana Ustawy o IPN będzie oznaczać konieczność zmiany branży lub podejmowanej tematyki. Uprawianie zawodu polegajacego na wmawianiu Polakom jacy są obrzydliwi, albo (najłagodniej mówiąc) beznadziejni, stanie się odrobinę ryzykowne dla ludzi do ryzyka nieprzywykłych;

  Polsko-żydowską katastrofę można jeszcze powstrzymać!
  https://hartman.blog.polityka.pl/2018/01/31/polsko-zydowska-katastrofe-mozna-jeszcze-powstrzymac

  Apel w sprawie ustawy o IPN.

  Wizerunek Polski ulega z dnia na dzień coraz dramatyczniejszej dewastacji. A stosunki z Izraelem stają się lodowate. Za to antysemici i faszyści podnoszą głowy… Czy po 50 latach powtórzy się rok 1968?

  Oto apel do polityków i opinii publicznej, jaki kilkudziesięciu intelektualistów, ludzi kultury i polityków z Polski i zagranicy wystosowało dziś w związku z dramatyczną sytuacją dyplomatyczną i wizerunkową Polski wobec trwającego procesu nowelizacji ustawy o IPN. Bardzo proszę o lekturę i upowszechnianie. A także o podpisywanie. Od 1 lutego ael będzie dostępny do podpisywania tutaj. Oto jego treść:

  My, niżej podpisani, zwracamy się do opinii publicznej powodowani troską o stan relacji polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Apelujemy o wyciszenie emocji w imię wspólnego dobra, jakim są prawda i budowany od ćwierćwiecza dialog.

  Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, przyjęta 26 stycznia przez polski Sejm i skierowana do dalszej legislacji, przewiduje karę do trzech lat więzienia dla każdego, „kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie”.
  Ten niefortunny zapis odbił się szerokim echem w Polsce i na świecie, budząc liczne zastrzeżenia – logiczne, moralne i prawne. Dlaczego dyskusja o faktach historycznych ma toczyć się w asyście prokuratury i sądu? Dlaczego ofiary i świadkowie Zagłady mają ważyć słowa, by nie podpaść organom ścigania, i czy będzie odtąd czynem karalnym świadectwo ocalałego Żyda, który „bał się Polaków”? Dlaczego mamy spierać się nie na argumenty, lecz na paragrafy? Czy byłby to, zważmy, zakaz symetryczny do zakazu kłamstwa oświęcimskiego? I skąd taryfa ulgowa dla wybranych zawodów – dlaczego za „antypolskie” opinie nie będą ścigani jedynie uczeni i artyści? A dziennikarze? A nauczyciele? Gdzie ma leżeć granica między tolerowaną nauką i sztuką a karalną publicystyką i kto ustalałby „fakty”, którym nie wolno się sprzeciwić?

  Intencją ustawodawcy była obrona dobrego imienia Polaków. To zrozumiałe. Gdy Polacy słyszą o „polskich obozach”, podejrzewają, często na wyrost, że zarzuca im się zorganizowanie Auschwitz (Jan Karski pisał o „polskich obozach”, mając na myśli „obozy zlokalizowane w Polsce”). Jednak ustawa idzie dalej – sugeruje niewinność Polaków, tworząc z nich jedyny w Europie naród bez skazy.

  Nie tędy droga do odzyskania zbiorowej godności. I nie wszystko stracone. Ustawodawca może jeszcze się cofnąć, o co gorąco apelujemy.

  Anne Applebaum
  Anna Barańczak
  Maria Barcikowska
  Witold Bereś
  Bogdan Białek
  Anna Bikont
  Yael Birenbaum
  Halina Birenbaum
  Jacek Bocheński
  Teresa Bogucka
  Krzysztof Burnetko
  Anna Dodziuk
  Barbara Engelking
  Zofia Floriańczyk
  Andrzej Friedman
  Beata Fudalej
  Jolanta Gałązka-Friedman
  Timothy Garton-Ash
  Konstanty Gebert
  Agnieszka Glińska
  Jan Tomasz Gross
  Irena Grudzińska-Gross
  Mikołaj Grynberg
  Jan Hartman
  Jan Hertrich-Woleński
  Agnieszka Holland
  Krystyna Janda
  Maria Janion
  Zofia Jankiewicz
  Jacek Kleyff
  Sergiusz Kowalski
  Stanisław Krajewski
  Maria Kruczkowska
  Krystyna Krynicka
  Ryszard Krynicki
  Ireneusz Krzemiński
  Joanna Kurczewska
  Jacek Kurczewski
  Jarosław Kurski
  Aleksander Kwaśniewski
  Andrzej Leder
  Wojciech Lemański
  Paweł Liberski
  Barbara Mechowska-Kleyff
  Edward Mitukiewicz
  Krzysztof Niedałtowski
  Przemysław Nowacki
  Stanisław Obirek
  Janusz Onyszkiewicz
  Piotr Pacewicz
  Monika Płatek
  Masza Potocka
  Stanisław Radwan
  Shoshana Ronen
  Jacek Różycki
  Andrzej Rzepliński
  Paula Sawicka
  Dorota Segda
  Radek Sikorski
  Marek Siwiec
  Jarosław Sławek
  Aleksander Smolar
  Kazimierz Sobolewski
  Piotr Sommer
  Krystyna Starczewska
  Andrzej Stasiuk
  Dariusz Stola
  Joanna Szczęsna
  Kazimiera Szczuka
  Monika Sznajderman
  Piotr Szwajcer
  Paweł Śpiewak
  Frank Telling-Saphar
  Róża Thun
  Olga Tokarczuk
  Joanna Tokarska-Bakir
  Aleksandra Trzaska
  Mikołaj Trzaska
  Magdalena Tulli
  Grzegorz Turnau
  Marian Turski
  Piotr Wiślicki
  Krystyna Zachwatowicz-Wajda
  Maja Zagajewska
  Adam Zagajewski
  Katarzyna Zimmerer
  Jacek Żakowski

 32. MatkaPolka said

  STAŁ SIĘ WIELKI CUD. Po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o IPN przez polski sejm po raz pierwszy nie musze się tłumaczyć ze spisków, antysemityzmu
  Obserwujemy rzeczy niebywałe, Żydzi w jakiejś nieprawdopodobnej histerii pogubili swojej atuty, opuścili maski i odsłonili kurtynę. Jak żyję nie pamiętam takich cudów. Nikt od kilku dni nie musi się w Polsce tłumaczyć z używania słów: „Żyd”, „Żydzi”, „żydowski”, a od zawsze był to „antysemityzm”. Oczy przecieram ze zdumienia, bo nagle nie jednostki (oszołomy), ale miliony Polaków bez zahamowań mówią o żydowskich szmalcownikach i żydowskich zbrodniach w stalinowskim aparacie PRL-u.

  Mamy do czynienia ze spektakularną awarią niezawodnej od tysiącleci żydowskiej machiny propagandowej

  Polacy chcą tego samego, co jest dobre dla Żydów i nie chcą tego, co jest złe dla gojów. Takiej polskiej „agresji”, która jest próbą ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany, nie dało się znieść. Żydzi kompletnie się pogubili, gdy zrozumieli, że Polacy usiłują być Żydami, czyli bezpośrednią konkurencją w kilku dyscyplinach: naród wybrany, naród prześladowany.

  Żydzi wpadli w histerię, bo Polacy chcą być Żydami

  AUTOR ARTYKUŁU: MATKA KURKA
  http://kontrowersje.net/ydzi_wpadli_w_histeri_bo_polacy_chc_by_ydami

 33. MatkaPolka said

  ŻYDZI SIE PRZESTRASZYLI – już nie bedzie można uprawiać dotychczasowej polityki
  Odtąd czynem karalnym bedzie świadectwo ocalałego Żyda, który „bał się Polaków”?

  A tutaj mamy ‚na gotowo’ listę Dam i Panów, dla których zmiana Ustawy o IPN będzie oznaczać konieczność zmiany branży lub podejmowanej tematyki. Uprawianie zawodu polegajacego na wmawianiu Polakom jacy są obrzydliwi, albo (najłagodniej mówiąc) beznadziejni, stanie się odrobinę ryzykowne dla ludzi do ryzyka nieprzywykłych;

  Polsko-żydowską katastrofę można jeszcze powstrzymać!
  https://hartman.blog.polityka.pl/2018/01/31/polsko-zydowska-katastrofe-mozna-jeszcze-powstrzymac

 34. Wimar said

  Ad. 16

  Dziwię się dlaczego Admin przepuszcza takie chamskie i prostackie wpisy jak „Adam J” ???

 35. Marek said

  Iwo Pogonowski, wybitny Polak, inżynier budowlaniec, z zamiłowania historyk, autor licznych patentów, publikacji, książek, a nawet słownika pol-ang.

  Walczył w kampanii wrześniowej. Aresztowany 30 grudnia 1939, był więziony w Dukli, Barwinku, Krośnie, Jaśle, Sanoku, Tarnowie, trafił wreszcie 10 sierpnia 1940 do obozu Oranienburg-Sachsenhausen. Spędził tam całą wojnę, w kwietniu 1945 uczestniczył w tzw. marszu śmierci do Schwerina, gdzie 2 maja tegoż roku został oswobodzony. Studiował na wydziale handlowym (Institute Superieur de Commerce) na Katolickim Uniwersytecie św. Ignacego w Antwerpii. W latach 1947–1950 pracował w Wenezueli. Ukończył kierunki inżynieria budowlana i inżynieria przemysłowa na uniwersytecie w Tennessee; pracował później na tej uczelni jako wykładowca. W późniejszym okresie pracował w przemyśle naftowym dla Shell Oil Company oraz Texaco, uzyskał 49 patentów. Równocześnie wykładał na Uniwersytecie Stanowym Wirginii. W 2002 został odznaczony Medalem Polonia Mater Nostra Est. Mieszkał w Sarasocie. Publikował w „Naszym Dzienniku”.

  Zmarł 21 lipca 2016 w Stanach Zjednoczonych[2]. 27 września 2016 został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie[2].

  ===
  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

 36. Marucha said

  Re 34:
  Większość wyłapuję…

 37. Anucha said

  ad11

  Pani Lily.

  U nas jest takie powiedzenie.

  ” Litość to zbrodnia „

 38. Marucha said

  Re 17:
  „Zdecydowane stanowisko amerykańskich kongresmenów” ws ustawy o IPN to przecież robota Putina i ruskich hackerów.
  Myślę, że Macierewicz, Targalski i inne asy polskiej polityki, jeszcze wcześniej, niż ja, wpadli na tę oczywistą oczywistość.

 39. JerzyS said

  http://www.polishclub.org/2015/08/02/pw44-pulk-oskara-dirlewangera-zydzi-ukraincy-cyganie-w-waffen-ss/

  PW44 – Pułk Oskara Dirlewangera. Żydzi, Ukraińcy, Cyganie w Waffen SS.
  02/08/2015 Znalezione w sieci Historia, Polski, Popularne0 komentarze

  Powstanie Warszawskie. Żydzi, Ukraińcy, Cyganie w Waffen SS tzw. pułku Oskara Dirlewangera.
  Zbrodnie na Narodzie Polskim
  Kto mordował naszych Powstańców Warszawskich, kim byli żołnierze jednego z najstraszliwszych oddziałów Waffen SS tzw. pułk Oskara Dirlewangera.
  Zdjęcia: batalion Waffen SS "JudenCorp" krymscy żydzi, Bohaterowie Werhmahtu – pół Żydzi, Batalion Bośniackich Muzułmanów w SS.
  Zdjęcia: batalion Waffen SS „JudenCorp” krymscy żydzi, Bohaterowie Werhmahtu – pół Żydzi, Batalion Bośniackich Muzułmanów w SS. / fot. Archiwum Autora

  Kiedy w moje ręce wpadła książka Bryana Marka Rigg’a pt. „Hitler’s Jewish Soldiers”, nie przypuszczałem, że lektura tej książki aż tak diametralnie zmieni moje zdanie o niektórych wydarzeniach II wojny światowej.

  Na stronie 165 tej książki, wychwyciłem informcję o rekrutacji do pułku karnego Waffen SS kierowanego przez sadystycznego dowódcę Oskara Dirlewngera, tego samego który był odpowiedzialny na mordowanie cywilnych mieszkańców Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego. Odnośnik z informacji kierował do innych źródeł, do książki Fench L. MacLean pt: The Cruel Hunters: SS-Sonder-Kommando Dirlewanger Hitler’s Most Notorious Anti-Partisan Unit (Atglen, PA: Schiffer Publishing, 1998).

  Oskar Dirlewanger (ur. 26 września 1895 w Wurzburgu, zm. 7 czerwca 1945 w Altshasen) – SS-Oberfurer i dowódca specjalnej jednostki karnej SS do zwalczania partyzantów, znany ze swego sadyzmu i odpowiedzialny za rozliczne zbrodnie wojenne popełnione w Polsce, Białorusi i Słowacjii. Ocenia się, że w wyniku akcji dowodzonej przez niego formacji pod nazwą 36. Dywizja Grenadierów Dirlewanger, śmierć poniosło przynajmniej 60 000 ludzi, w większości cywili, znaczną część ofiar spalono żywcem.

  36. dywizja Grenadierów

  Kim byli oprawcy tej formacji, która uchodziła w procesie Norymberskim za niedościgniony wzór nazistowskiego terroru i zbrodniczych praktyk.

  Oskar Dirlewanger rekrutował swoich siepaczy w pierwszym okresie działalności z niemieckich skazańców, których wyroki dożywotniego lub długoletniego więzienia zamieniano na ochotniczą służbę w 36. pułku. Olbrzymia śmiertelność w 36. pułku, który wykonywał tzw. „Mission Impossible” spowodowała, że dowódca wrócił się w kierunku obozów koncentracyjnych.

  Służyli więc w nim:

  – Niemcy skazani za lewicowe poglądy (przeważnie dezerterowali),

  – skazańcy seksualni (gwałcicliele, pedofile, pschopatyczni mordercy),

  – Romowie,

  – Żydzi,

  – Rosjanie,

  – Ukraińcy,

  – kilku Austriaków.

  Powstanie Warszawskie

  Mnie osobiście zainteresowała sprawa kadr pułku w okresie Powstania Warszawskiego.

  Stan Pułku na Sierpień 1944 r.

  3680 osób w tym:

  – 240 Romów,

  – 400 Rosjan,

  – 268 Żydów,

  – 120 Ukraińców,

  – pozostali to Niemcy – kryminaliści i psychopaci z obozów koncentracyjnych.

  Dirlewangerowcy ponieśli jednak olbrzymie straty, w pierwszym okresie z 800 osobowego oddziały zostało 648 żołnierzy, jednak uzupełnienie jakie otrzymali spowodowało, że odział wrócił do „akcji”.

  W sumie Pułk stracił 2083 ludzi, będac odpowiedzialnymi za śmierć co najmniej 30 000 ludzi.

  Za udział w tłumieniu Powstania Oskar Dirlewanger został awansowany.

  Zastanawiający jest jednak udział w tym zbrodniczym procederze, przedstawicieli nacji, które uważają się za jedyne ofiary tej wojny.

  Jakim cudem 240 Romów i 268 Żydów trafiło to tej jednostki?

  Otóż, w książce jest to opisane, że taką ofertę złożono tym Żydom, którzy wykazali się pomocni w eksterminacji własnych rodaków – jako kapo, obozowi donosiciele, jako ci, którzy uważali, że służba dla III Rzeszy pozwoli im na wykazanie swojej przydatności Niemcom.

  Nie byli to tzw. Mischlinge – pół Żydzi, których nazywano również pół Niemcami. Ale Żydami, z ojca i matki Żydówki.

  Co w takim razie myśleć o Holocauście, o stosunku Hitlera do Żydów?

  Znalazłem również w książce informację o Karaimach, żydowskich mieszkańcach Krymu, których nazistowscy eksperci od czystości rasy, uznali że są to (!?) Tatarzy quasi -Mojżeszowego, a nie „prawdziwi Żydzi”, utworzono z nich przynajmniej jeden Batalion Waffen SS, sam Himmler wydał specjalne zezwolenie, aby członkowie tego batalionu mogli odprawiać Judaistyczne modły.

  Źródła informacji:

  Natan Schür, History of the Karaites (Frankfurt am Main: u.a., 1992); Warren Paul Green, “The Nazi Racial Policy toward the Karaites,” Soviet Jewish Affairs 7 (1978): ; Emanuela Trevisan-Semi, “The Image of the Karaites in Nazi and Vichy France documents,” Jewish Social Studies no. 32 (December 1990).

  Bryan Mark Rigg, Hitler’s Jewish Soldiers: The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military (Lawrence, Kansas: University Press of Kansas, 2002).

  The Cruel Hunters: SS-Sonder-Kommando Dirlewanger Hitler’s Most Notorious Anti-Partisan Unit (Atglen, PA : Schiffer Publishing, 1998)

  Wikipedia: Oskar Dirlewanger.

 40. NICK said

  Oj, Oj!!!

  Ciekawym kto tu i teraz wyłapuje kogo i co.

  [Słowa: żyd/żyć/rzyć nigdy nie były zabronione.]

  Spokojnie.
  Obyście się nie mylili, że nadchodzą dobre czasy.
  Albo mylili?

  żyda się boisz, Katoliku?
  A, którego nawróciłeś?
  Na Naszego Chrystusa… .

  Ocaliłeś od śmierci pokrakę.
  Masz „najsprawiedliwszy” tytuł.
  Wśród narodów… .

  Pamiętaj o śmierci.
  Swojej podłej.
  I MĘCZEŃSKIEJ, CHRYSTUSOWEJ.

  Chrystus po to umarł za świat byś TY nauczał na podobieństwo.
  I, nawracał.

  P.S.
  Kim są ci co ten „medal” przyjmują?
  Ha?

 41. Kar said

  ..”reorientacja polityki suwerennej”….(?)

 42. Joannus said

  Ad 23
  Polecam tak samo jak Pan. Świetny artykuł, prawdziwego Polaka, prawdziwej historii.
  To nie to co bełkotliwy niedawno zamieszczony tekst jakiegoś chłopka roztropka niby Włocha, przypisujący winy wrogowi zastępczemu.

  Ad 31
  Ciekawy wykaz, chyba prawie samych działaczy i wspieraczy ” opozycji demokratycznej” która doprowadziła do ”obalenia komuny”.

 43. Kar said

  ..przepraszam probuje jeszcze x z w/w..

 44. NICK said

  Kar.
  Skomentuj, proszę powyższy materiał.
  Tych „tenorów” trzech.

  Dobrze mówią?
  Są prawdziwi i naturalni?
  Et cetera.

 45. polityka nie powinna pisać historii said

  https://www.jewishgen.org/yizkor/debica/demp141.html – opowieści, tych którzy przeżyli – wyznają też że ich bracia nie byli tacy święci jakby teraz chciano uważać. Są ludzie, ludziska i nieludzkie istoty, w każdym narodzie, także w tym, który ma się za wybrany.

 46. Kar said

  ..panie szanowny Nick, powiedzmy tak; drobna rzecz, a cieszy oko.., nie bede zaraz obsesyjnie szukal dziury w calym..troche optymizmu nie zaszkodzi..czego i Panu zycze..

 47. Marek said

  Lider partii Ja’ir Lapid jest współautorem poprawek wniesionych pod obrady Knesetu.

  Projekt ustawy obiecuje „pełne wsparcie prawne” i ochronę państwa osobom, które przeżyły Holocaust, które złożą zeznania. „Taka sama ochrona zostanie udzielona pedagogom i przewodnikom, którzy prowadzą wycieczki w Polsce i zajmują się utrwalaniem pamięci o ofiarach Holocaustu, jeśli zostaną pozwani przez zagraniczne państwa” — czytamy w komunikacie prasowym.

  Projekt ustawy został złożony w imieniu pięciu deputowanych, którzy reprezentują zarówno partie opozycyjne „Jesz Atid” i „Unię Syjonistyczną”, jak i będące członkiem rządzącej koalicji „Nasz Dom Izrael”, „Likud” i „Żydowski Dom”.

  „Wszystkie próby Polski ucieczki od odpowiedzialności, która na nich leży za zamordowanie milionów Żydów podczas Holocaustu, tylko podkreślają potrzebę rozpoczęcia zdecydowanych działań z naszej strony. Nie pozwolimy nikomu zapomnieć ani o czynach nazistów, ani o działaniach tych, którzy im w tym pomagali. To jest nasz obowiązek wobec pamięci zmarłych. Świat musi wiedzieć: Żydzi nie są już gotowi milczeć i już się nikogo nie boją” — powiedział Lapid.
  ===
  Tak, tak, nie ma pomyłki w tekście powyżej.
  Polacy są odpowiedzialni za „zamordowanie milionów żydów”
  za sputnikiem:
  https://pl.sputniknews.com/polska/201802017246151-sputnik-polska-izrael-ipn/

 48. Marek said

  Już nie kilkaset mordów, jak w Jedwabne.
  W spalonej stodole, podpalonej i ostrzelanej przez Niemców. To byłoby za mało, teraz miliony żydów zamordowanych przez Polaków nie da spać spokojnie całemu światu, aż Polacy odkupia swe winy srebrnikami spłacanymi do końca świata, to jest do przyjścia żydowskiego antychrysta.

 49. NyndrO said

  Miliony żydów. To dopiro ciekawostka.

 50. NyndrO said

  Ale wpis rozumiem.

 51. NICK said

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/31/elita-zydowska-przeciw-polsce/#comment-732296

 52. NICK said

  Kar, szanowny.
  Dyplomata.
  Znamy się.
  To był żart.

  „funta” nie wart.

  OPTYMISTO.

  Jedziemy dalej?
  Znamy się.

 53. Anucha said

  Musimy pamiętać o tym ,że izrael jest prywatnym tworem baronów i oni są jego właścicielami.
  Także ustami polityków żydowskich przemawiają właśnie oni.
  Celem pośrednim jest wyłudzenie nienależnych szekli , dzięki którym powstanie jeszcze więcej izraelskiej szlachty w naszym kraju a ta szlachta w perspektywie czasu pozwoli na przejęcie przez barona bogactw naturalnych na Polskich ziemiach

 54. co robil Soros w czasie wony? said

  Co robil Soros w czasie wojny na Wegrzech??

 55. snag said

  MatkaPolka @ 31 ,…

  W tym Radek Sikorski, były szef MSZ – Zabrać paszporty i wypieprzyć z Polski na zbity pysk.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: