Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (6 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-01-31 (Środa)

Jeśli prawdą jest, że Polacy stworzyli dla żydów obozy koncentracyjne, to nie powinno być zbyt trudne dla nas  ponowne ich uruchomienie.

Poniżej wpisujmy komentarze na tematy gdzie indziej nie poruszane.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/01/23/wolne-tematy-5-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/02/03/wolne-tematy-7-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 207 to “Wolne tematy (6 – 2018)”

 1. osoba prywatna said

  Polska – najbogatszy kraj w Europie – GOŚCIE NASZEGO STUDIA

 2. osoba prywatna said

  Opadły żydowskie maski! „Polska jest jak dojna krowa” – J.Międlar (wPrawo.pl)
  https://wprawo.pl/2018/01/29/opadly-zydowskie-maski-polska-dojna-krowa-j-miedlar/

 3. osoba prywatna said

  Szydy już robią przygotowania, by pokazać jaki wkład wnieśli w odzyskanie przez Polskę niepodległości.
  .https://www.youtube.com/watch?v=HzPeqxfRQvM

 4. osoba prywatna said

  Paktując z diabłem.
  http://www.polska1918-89.pl/pdf/paktujac-z-diablem,2048.pdf

 5. NyndrO said

  Czwarta!

 6. osoba prywatna said

  O NASZYCH PRZODKACH MOŻEMY PRZECZYTAĆ TAKIE STAROŻYTNE OPINIE :

  „(…) nie znajdziesz między nimi złodziei ani oszustów(…) Nie obawiają się żadnego podstępu, bo go sami nie uprawiają.(…)” Żywot św Ottona.
  „„Nikt nie znał słowa „moje”, lecz na kształt życia mniszego mieli – „naszym” ustami, sercem i czynem ogłaszali. (…)” Kosmas

  „Posiadają oni wiele cnót przyrodzonych. Są bowiem nadmiernie gościnni, a rodzicom swoim nadzwyczajna cześć wyrządzają. Nie ma też ani jednego ubogiego ani żebraka między nimi. Skoro bowiem którego choroba osłabi, lub starość sił pozbawi, oddają go pod opiekę spadkobiercy, a ten z największą ludzkością o niego ma staranie (…) nie masz w świecie gościnniejszego narodu od Słowian.” Helmold

  „Co do obyczajów i gościnności nie znalazłbyś narodu, który by zacniejszym był 
  i dobrotliwszym.”
  Adam z Bremy

  Lew Mądry oprócz innych cnót słowiańskich wymienia wierność i wstydliwość niewiast słowiańskich w której celują, oraz niezwykle, ludzki stosunek do jeńców, którym po odsłużonym okresie Słowianie pozwalają zostać wśród siebie jako równym lub wracać do swoich jeśli taka ich wola.

  Prokop pisze „Prosty ich umysł nie zna złości ni fałszu”.

 7. osoba prywatna said

  Ocalały autorytet Chabad Lubowicz ? – Rabin Josef Yitzchak Schneersohn
  https://www.salon24.pl/u/albatros/840175,ocalaly-autorytet-chabad-lubowicz-rabin-schnerson

 8. snag said

  Marucha @ 252 w poprzednich – „wszczęcie postępowania w sprawie rzekomo nielegalnej pomocy państwa dla stoczni”

  A ‚sprzedaż’ za 1/3 ceny łodzi podwodnych Dolphin dostosowanych do przewozu nukes dla państwa które nie podpisało paktu nie rozprzestrzeniania broni jądrowej jest legalne? 2/3 ceny pierwszych czterech łodzi subsydiowali pieniędzmi z kasy państwa. Jeśli to nie jest korporacyjny welfare i dumping to ja nie wiem co jest. Piąta transakcje jest w toku ale zawieszona bo konkurująca z Likudem partia zarzuca Bibiemu korupcje i łapownictwo.

  https://www.timesofisrael.com/lapid-says-submarine-scandal-is-worst-corruption-case-in-israeli-history/

 9. Boydar said

  Uważam, że sakramentalne pytanie Pana Gajowego – „A czy ustawa była skonsultowana z Izraelem?” wejdzie na stałe do kanonu. Z „pewną taką nieśmiałością” ośmielam się jednak przypuszczać, że była to jedna z podstawowych przyczyn rozpętania tej całej chucpy przez ruską agenturę; to pytanie będzie padało w Polsce (a może i nie tylko) już zawsze; do końca świata, i nawet o jeden dzień dłużej.

 10. osoba prywatna said

  KOMITET JABŁONOWSKIEGO PRZECIWKO AKTOM 447 I 1226 KONFERENCJA PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM 30-01-2018
  .https://www.youtube.com/watch?v=iXHHkycrp_g

 11. snag said

  Fotka która zio-PR upycha w anglo-jezycznych mediach z okazji ‚polskich obozów śmierci’ KONTROWERSJI (sic) jak oni to ochrzcili … nie KŁAMSTWA i nigdzie ich Judenrat.

  .https://pbs.twimg.com/media/DUpz16mX0AElutx.jpg

  German and Polish police, Poland, 1943. credit Yulia Krasnodembsky, from ‚Hunt for the Jews.’

 12. Lovshak Russkij Agient said

  Znalezione w sieci, tak się bawi uprzywilejowana kasta prokuratorska…

 13. snag said

  Boydar @ 9 ,…

  Była … dużo wcześniej zanim trafiła do Sejmu (kilka godzin temu potwierdzili) – Czytaem to wcześniej podczas bicia się w piersi polskiego wiceministra … Śmierdzi podpuchą żeby mieć pretekst do rabanu, demonizować i przygotować grunt pod roszczenia ,…

  Polish law on Holocaust responsibility was consulted with Israel: report 0 31.01.2018 15:00
  ———————————————
  http://www.thenews.pl/1/9/Artykul/346952,Polish-law-on-Holocaust-responsibility-was-consulted-with-Israel-report

  Poland’s government briefed Israeli officials on a proposed law on Holocaust responsibility long before the contested legislation reached parliament in Warsaw, according to a report.

 14. Boydar said

  To jedyny sposób aby tutejsze obroniły się przed inastrańcami. Żywy pieniądz mają tylko oni, więc oni musieli by zapłacić. Gadanie o sprzedawaniu lasów, jakichś hipotekach i własnościach nie wchodzi w rachubę, nikt nie ma już tyle czasu.

  Nie wiem, nie wyobrażam sobie, jak zmuszono takiego Netanyahu do udziału w tej ewidentnej hucpie, w dodatku z góry przegranej. Coś mu widać obiecano, albo brak czegoś.

 15. Kapitan Bąba said

  Re 3. Osoba prywatna.
  „Najwidoczniej uznano, że ci co ich internowano nie sprawdzą się w okopach. Autor ubolewa, że uniemożliwiono (Żydom) obserwowanie rodzącej się niepodległości Polski z pola bitwy. Skoro nie ubolewa nad tym, że rwali się oni do walki a dowództwo udaremniło im szanse polec za Polskę to znaczy, że taki problem nie istniał.

  Rozkazem Ministra Spraw Wewnętrznych, którym w tym czasie był gen. Kazimierz Sosnkowski, 16 sierpnia 1920 roku internowano oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego.

  W obozie dla internowanych w Jabłonnie przebywało około 17 tysięcy Żydów – internowanych poborowych i ochotników, a także żołnierzy i oficerów, wycofanych z frontu (według innych opinii, była to mniejsza liczba; dokładne dane nie są znane). – czytamy w artykule ŻIH.”
  Trzeba by wysłać prezydentowi PAJ wysłać te info:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obóz_dla_internowanych_w_Jabłonnie_k._Warszawy
  http://www.polishclub.org/2016/08/20/16-sierpnia-1920-roku-frontu-wycofano-internowano-17-tysiecy-zydow-sluzacych-wojsku-polskim-bolszewikow-przegoniono-europe-ocalono/

 16. walthemar said

  Re1. Za Gierka w Starosielcach [Bialystok] byla placowka wiertnicza.
  Pracownicy w rozmowach czesto wymieniali miejscowosci gdzie zostal znaleziony uran czy na suwalszczyznie ropa. Na jakiej glebokosci itp. Gdzie to sie podzialo????
  Pewnie dokumenty sa za woda

 17. Jack Ravenno said

  @14 BOYDAR – a ja myślę, że Kaczyński coś od R. Tillersona w ukryciu otrzymał – może amerykanie mają tez dość tego, że ogon merda psem?? Tu nie ma nic do rzeczy jakaś ustawa, reparacje i tak dalej. Bez potężnej protekcji czegoś takiego nie da się zrobić.

  Tak sobie myślę…

  A tę nowelizację ustawy o IPN nawet dziecko da radę zrozumieć, he, he…

 18. Grot said

  Krzysztof Karoń się nie myli.
  Gadowski wie co gada oraz dobrze gada.

 19. Boydar said

  Może tak być; ale i tak uważam, że za wszystkim stoją szachiści, najlepsi na tym świecie. Zbyt dużo elementów z przeszłości zostało skonstruowanych „na miarę” czasu dzisiejszego, z najdrobniejszymi szczegółami. Oddajesz, oddajesz, piona za pionem, figurę za figurą, a we właściwym momencie szach i … mat.

 20. towarzysz0 said

  NARRACJA.
  Dlaczego żaden gajowicz nie używa tego prastarego polskiego wyrazu???

 21. Zerohero said

  @17, Grot

  Bez urazy drogi panie, ale Gadowski to kawał żydowskiego propagandysty, np. mówił, że „rosyjscy” oligarchowie wypoczywający w Izraelu to nie Żydzi, ale Rosjanie infiltrujący Żydów. To taki przykład jeden z wielu. Nie mam czasu wymieniać wszystkich jego kłamstw i manipulacji, ale trochę się tego uzbierało.
  To taki sam patriota-prawicowiec jak Ziemkiewicz.
  W dodatku mędrkuje na poziomie wikipedii, udaje mądrzejszego niż jest. Idol biedy umysłowej która nie tylko sama nie potrafi myśleć, ale nie potrafi zidentyfikować przebierańca.
  Najgorsze co można zrobić to teraz obronę Polski przed Żydami powierzyć takim „polakom” jak Gadowski, Kaczyński itd.
  Przeciez k…wa – trzymajcie mnie ludzie – Gadowski ludzi Gremeka w MSZ tłumaczył wpływami Moskwy. MOSKWY a nie Izraela!!!!!!!
  Ty człowieku proponujesz go jako obrońcę godności Polski?
  A Ty masz rozum i godność?

  Na Karonia też bym uważał. Zmienię zdanie gdy ktoś mi wskaże fragment w którym Karoń wychodzi poza bezpieczne wody krytyki marksizmu kulturowego. Bo np. Michalkiewicz i Braun (którzy nie są moimi idolami ani guru) mieli na takie wody odwagę wpłynąć.

  a będą w temacie agentury udajacej Polaków to polecam wpis

  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/30/prezes-nop-prawo-i-syjonizm-oraz-rekonstruktorzy/

  w którym jakiś nieznany bliżej „gmurczyk” (szef NOP) czyni łamańce intelektualne aby skrytykować walkę z „polskimi obozami” i promocją banderyzmu wmawiając bezczelnie, że to są tematy NIEAKTUALNE. No tak. Bo wrabianie Polaków w holokaust i roszczeń żydowskich tow. Gmurczyk nie zauważył.
  Natomiast co do banderyzmu, to k…wy z NOP 4 lata temu ostentacyjnie popierały banderowski prawy sektor i bojówkarzy Azowa. (godło Azowa ma wilczy krzyż nawiązujący do 2 dywizji SS). I ta kreatura śmie mówić, że banderyzm jest tematem nieaktualnym, gdy to oficjalna ideologia Ukrainy, a w Polsce dorobiliśmy się w krótkim czasie kilku milionów Ukraińców.

 22. gość said

  „Bezczelność żydowska zaszła za daleko” – Krzysztof Lech Łuksza: KONDOMINIUM News #22

  .https://youtu.be/wVXs5LT78yc

 23. Marcin said

  Już po ptokach https://wpolityce.pl/m/polityka/379283-izraelscy-politycy-chca-zaognic-spor-jonny-daniels-w-knesecie-zlozono-nowa-ustawe-przeciwko-ustawie-polishdeathcamps

 24. polecam said

  Dla zaskoczonych bieżącą sytuacją .https://www.youtube.com/watch?v=yXTSOEjf7Zo&t=6s

 25. Antymarxista said

  Re 21. Zerohero – kogo Pan poleca?

  Ostatnio Pan sporo demoluje.

  A budowanie? Bo po demolce tylko gruzy.

  Co Pan buduje?

 26. Antymarxista said

  Dodatek do 25 – Gadowski o Ruskich kiepsko gada, zgoda. Ale… kto jest bez wad?
  No kto?

  ——
  Są wady i są wady. Jeśli – używając porównania p. Pinxit – szczeka nie na to drzewo, na którym siedzi kot, to trzeba go olać.
  Admin

 27. VA said

 28. snag said

  Pres. Duda oświadczył ze jest zaskoczony, oszołomiony, zdumiony karczemna reakcja grajdołka a rzeczniczka prasowa rządu Joanna Kopcińska uświadczyła ze Polacy nie nie pozwolą nikomu wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polaków.

  Poland’s President ‘Flabbergasted’ by ‘Violent, Unfavorable’ Israeli Reaction to Holocaust Bill
  —————————————–
  http://www.breitbart.com/jerusalem/2018/01/30/polands-president-flabbergasted-by-violent-unfavorable-israeli-reaction-to-holocaust-bill/

  „However, the same evening Polish government spokesperson Joanna Kopcińska said that no interference in “sovereign decisions” would be allowed.”

 29. www.wandaluzja.pl said


  NIE UWIERZYSZ. KAMIEŃ POŁUDNIA W BAALBEK [odcinek archiwalny r. 2010]

  Zakończył się JUBEL z Lechiadą, który Wykazał, że na Uniwersytecie Jagiellońskim PŁACĄ za Parodiowanie sprawy Niemcy, co nazwano OBRZYGIWANIEM FEKALIAMI HITLEROWSKIMI. Z drugiej strony doktor geologii Franc Zalewski ODATOWAŁ Przemysłowe Kamieniołomy Krakowskie na 8 tysięcy lat, co ja Poprawiłem na Niecałe 7, w związku z budową Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz, po ukończeniu którego Uruchomiono lepsze i TAŃSZE wapienniki w Chrzanowie, gdzie była znana w Europie cementownia JAWORZNO.
  Ponieważ Wykazałem funkcjonalność chronologiczną i faktograficzną Lechiady, uzyskując z mitologii lechickiej KILKADZIESIĄT istotnych faktów historycznych, to wielu Pieniaczy nabrało wody w usta a do IN powróciła tematyka UFO z r. 2010, SPRZED publikacji Megalitów Rosyjskich, nagłaśnianie których – jak pisano – sowiecka policja polityczna Uciszała SKRYTOBÓJSTWAMI. Megality Rosyjskie są bowiem JEDYNĄ analogią do Najwspanialszego w historii zespołu świątynnego w Baalbeku w Libanie, które są niewątpliwie architekturą ANTYCZNĄ.
  Ja w http://www.wandaluzja.com – teraz http://www.wandaluzja.pl – tłumaczyłem świątynie w Baalbeku techniką Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii jako Architektonicznego Cudu Wszechczasów. Słynna kolumnada PPt nie była ukończona, o czym świadczą granitowe trzony kolumn w kamieniołomie o wymiarach 18 x 2,4 metra średnicy.
  Po podboju Egiptu przez Oktawiana maszynerię PPt kupiła na licytacji świątynia w Baalbeku, która podjęła budowę zespołu świątyń JUPITERA – najwspanialszych w starożytności – właściwie dwoma maszynami: CIĘŻARNĄ czyli rolką wieloszynową i RODZĄCĄ czyli podnośnikiem hydraulicznym. Gdy Podnośnik zepsuł się i nie można go było naprawić, to budowę kontynuowano blokami NIE Tysiąctonowymi a Pięciuset-.

 30. Zerohero said

  @25, Antymarxista

  Polecam czerpanie z wielu źródeł, refleksję i krytyczną analizę, natomiast gorąco przestrzegam przed znajdywaniem sobie guru na którego autorytet staramy się potem nawracać rzesze potencjalnych wiernych.
  Gdy obserwuję jak ludzie zachwycają się np. Karoniem to jestem przerażony. Karoń niedawno powiedział, że wyjście Polski z Unii Europejskiej byłoby największą katastrofą dla Polski, bo mielibyśmy z jednej strony lewacką UE a z drugiej wrogą Rosję. Jak Pan myśli….jak reagują na takie słowa ludzie którzy już uznali Karonia za wyrocznię? Oczywiscie, że łykają to bez zastrzeżeń, bo przecież Karoń tak ciekawie mówił o marksizmie kulturowym, jest taki mądry….to pewnie on lepiej wie.

  A przecież można takich jak Karoń wykorzystywać instrumentalnie! Dowiadujemy się ciekawostek i część!
  Dla przykładu powiem, że wiele ciekawych rzeczy dowiedziałem się czytając teksty Jerzego Szygiela, np. o żydowskim handlu narządami. Mam jednak do niego zdrowy dystans, bo to lewicowiec.
  Dużo wartościowych tłumaczeń przeczytałem na pracownia4.wordpress.com, ale prowadzący wstawili tam niedawno proemigrancki bełkot. Jest jasne, że Pracowni4 nie mogę traktować jak pewniaka.
  Z kolei o izraelskim ataku na USS Liberty dowiedziałem się 15 lat temu od Alexa Jonesa. Alex Jones stworzył wokół siebie fanklub bliski sekty. 10 lat temu już wiedziałem, że AJ otacza się Żydami i jest w zasadzie kontrolowaną opozycją, ewentualnie cwanym biznesmenem żerującym na klimacie spisku NWO. Jak bym teraz wyglądał gdybym nie miał dystansu do Aleksa Jonesa? Jak szurnia słuchająca wykładów „pastrora” Chojeckiego. Rzuciłem AJ, ale wiedza o USS Liberty została 🙂

  Podsumowując mogę sformułować dwie rady

  1. Słuchajmy i czytajmy każdego, ale wymieniajmy się przy okazji „lampkami alarmowymi”. np. tow. Gadowski z racji potężnego i prostackiego szczucia nas na Rosję, a także robienia mądrych min do jałowych intelektualnie wypowiedzi, jest S-P-A-L-O-N-Y. Pan wie, że Gadowski pisząc felieton o Konecznym poświęcił TYLKO jedno zdanie cywilizacji żydowskiej (na odczepnego) a 90% tekstu poszło w ruskich mongołów, ruskich militarystów, dzicz, hordy bizantyjskie….?
  I taki żydowski du..ek w konflikcie z Izraelem będzie bronił Polski, będzie bronił naszego dobrego imienia? Przecież to jest albo Żyd albo szabesgoj. Trzymać takiego w szeregach gdy trwa bitwa?!!!

  PROSZĘ PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI, że władza ma większe zasoby i potrafi masowo powoływać do życia „autorytety”, dlatego powinniśmy być czujni. Na Bolku nie skończyło się.
  Dodam, ze przez długi czas byłem nieufny wobec G.Brauna. Nadal trochę jestem, ale Braun zyskał w moich oczach bo przestrzega przed wplątaniem nas w wojnę.

  2. Jeśli polecamy jakiś filmik, to z komentarzem czemu akurat ten filmik jest wart obejrzenia. Ja mogę obejrzeć nawet filmik z Michnikiem jeśli Michnik autentycznie powie coś interesującego. Natomiast dziwi mnie filmik typu „cotygodniowy pan X” – tak jakby pan X stał się żywą instytucją, guru dającym nam prawdę naszą powszednią. 🙂

  PS.

  Gadowski kadził propisowsko a teraz jest „zdziwiony” rekonstrukcją. Osioł czy jak? Nie słyszał o Magdalence?
  Karoń kadzi o marksizmie i złej UE, ale w UE chce zostać.
  Brak spójności poglądów! Brak konsekwencji.

  PS2

  a już ostrzegania przed probanderowskim NOP jako „destrukcję” na pewno nie uznam. To NOP jest destruktywny kumając się z UPA Jarosza. To NOP jest fałszywy wmawiając, że Majdan to oddolny ruch nacjonalistów a nie produkt Sorosa i CIA. Skreśleni u mnie na amen.

 31. fuz said

  Żydzi opanowali do perfekcji sztukę kłamstwa i fałszowania rzeczywistości.

  Nawet wielce uczony Ksiądz Doktor Piotr Natanek uwikłany jest w te żydowską pajęczynę obłudy i dwulicowości. Jego zdaniem żydzi są potrzebni do zbawienia. Gdyby tylko jego, to pal licho. Luter ostatnio na tapecie żydowskiej może posłużyć za przykładem ich mokrej roboty, w zastępstwie żertwy maluczkim. Ani słowa o rzeczywistej przyczynie protestantyzmu, roli żydów w Kościele oraz ich zgubnym nań działaniu, mowa o samym proteście jako złym. Żyd geniuszem zła. Zawsze zakłada czapkę niewidkę lub parę warstw kłamstw i kto go tam znajdzie. Dzięki temu sprawca stoi w świetle reflektorów i nikt go nie widzi. Ludzie wciąż szukają winnych, których nie ma.

 32. fuz said

  Jeszcze co do zbawiennej mesjańskiej roli żydów, to jakby stwierdzić ze bez grzechu nie można dostąpić Łaski Bożej. To poddaństwo diabłu i żydowi. To Bogu świeczkę a diabłu ogarek. `Uczeni w piśmie`, analfabeci wiary i zrozumienia Pana.

  To opętanie.

 33. fuz said

  `Jeśli prawdą jest, że Polacy stworzyli dla żydów obozy koncentracyjne, to nie powinno być zbyt trudne dla nas ponowne ich uruchomienie.`

  Nawiązując do tematu, wyobraźmy sobie Polaków [czasy Piłsudskiego] powstrzymujących żydów-komunizm idący na Europe. Polacy nagle stają w obronie rasy aryjskiej, Europy, niszczą bestie komunizmu, zakładają obozy pracy żydom. Ojej ze strachu zaraz sie zes.am. Dalej chcąc ostatecznie oczyścić z żydów białą rasę przenoszą wojnę do Niemiec, Anglii, Francji, US itd..

  Mimo tolerancji i zgubnej wygody szlacheckiej dla żydów w Polsce.

  haha idzie prima a prilis

 34. NyndrO said

  . https://www.youtube.com/watch?v=8OHzG-UjgmA * ze spisem. NICK

 35. NyndrO said

  Pan Kierownik zapodał kilka Tematów, które prowokują. I otóż sprowokował, za co Go kocham. *https://www.youtube.com/watch?v=8OHzG-UjgmA

 36. NyndrO said

  Przepraszam * https://www.youtube.com/watch?v=wQ_BNVPkxeQ

 37. NyndrO said

  Jakby jakiś pedzio nie wiedział, to to jest Sambo. I podskakujcie dalej naszym Rodzinom. Załatwimy to.

 38. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=XcK6n1-pQ4c* pedzie. A atomówy i tak boicie się użyć. głupie kierdy. Wiecie,że zrobimy z wami porządeczek.

 39. Anucha said

  A może taka fantasmagoria – Trump jest ostro wkurwiony na ” klasę robotniczą” w swoim kraju która po wyborach nie daje mu spokojnie pożyć.
  Podpuścił Kaczora żeby odegrać się na Baronie i Bibim.
  Trump ma czyste gacie, odwrócił uwagę i uniknął jazgotu u siebie a doprowadził do ataku szału powyższych .

 40. NyndrO said

  Zauważcie, jak Pan Fiodor szanuje Pana Mirko * My, Słowianie was po prostu zlejemy. Żydowskie cudaki. Odpalcie Atomówę. Plis. Tylko najpierw niech ten wasz mossadzik zabije Pana Prezydenta Putina. Oto moja wskazówka, pedryle.

 41. NyndrO said

  Z góry przepraszam zwykłych homików.

 42. revers said

  przed zayciem koszernych konopii z fabryki z kapitalem 1.2 mld baksow, czy po zazyciu koszernych konopii, te homiki?

 43. Polo said

  Panie Zerohero czy może się pan wypowiedzieć na temat Marcina Roli i jego „wrealu24” oraz o Piotrze Korczarowskim i jego „emisjitv”.
  Dla mnie dziwne jest, że emisjatv istnieje siedem lat i teraz prawie znikła. Natomiast wrealu24 istnieje dwa lata i po walce z YT wychodzi na prostą.

  Pozdrawiam

 44. revers said

  Strefa no go zone

 45. Głos Prawdy said

  dla tych, kto może nie wie

  Adolf Hitler był Żydem? Zaskakujace wyniki badań DNA!
  http://thepolandtimes.com/adolf-hitler-byl-zydem-zaskakujace-wyniki-badan-dna/

  POCHODZENIE HITLERA
  http://www.iluminaci.pl/info/pochodzenie-hitlera
  Paszport Hitlera – żyd (PL)
  https://marucha.wordpress.com/2018/01/31/wolne-tematy-6-2018/

 46. Głos Prawdy said

  V7, czyli latające talerze Adolfa Hitlera
  http://www.nowosci.com.pl/archiwum/a/v7-czyli-latajace-talerze-adolfa-hitlera,11033544/
  Nazi-UFO: Talerze Hitlera
  http://infra.org.pl/fenomen-ufo/ufo-a-wojsko-konspiracje/1023-nazi-ufo-talerze-hitlera

 47. irtur said

  Norman G. Finkelstein „Przedsiębiorstwo holokaust”. Motto rabina ArnoldaJ. Wolfa: „Mam wrażenie, że zamiast uczyć o holokauście, handluje się nim”. A same tytuły rozdziałów mówią już wiele o tym przekręcie pejsowatych: I. Zbijanie kapitału na holokauście, II. Oszuści, handlarze i historia, III. Wyłudzanie do kwadratu

 48. Voodoosch said

  Co Panstwo myslicie o sytuacji ponizej?

  „Patrzę na ten wybuch radości opozycyjnej strony internetu. Jak super! Jak fajnie! Jakiś Piekara obraził kobietę i teraz nie wypłaci się do końca życia! Ale wspaniały wyrok!

  Tylko, że nie.

  Piekara zachował się chamsko i obraził kobietę (na twitterze) Dodatkowo, obraził ją śmiejąc się z jej urody/wyglądu/aparycji – jak zwał, tak zwał. Nieładnie. Tu się chyba wszyscy zgadzamy.

  Pani Dorota Wellman poczuła się urażona i poszła do sądu. Miała do tego prawo? Oczywiście – zgadzamy się chyba po raz drugi.

  Piekara powinien przeprosić? No, jasne.

  Sąd wydał sprawiedliwy wyrok? No, nie.

  Pamiętacie, jak wszyscy oburzaliśmy się, że gigantyczna korporacja, telewizja TVN miała zapłacić 1,5 miliona złotych kary zasądzonej przez KRRTiV? To ledwie trzy razy więcej niż obywatel Piekara. I tamta decyzja, was Polaków z obozu opozycyjnego oburzyła, ta natomiast uradowała. Ja tu widzę kalizm, jak cholera.

  Czy muszę tłumaczyć różnice między budżetem obywatela i korporacji? Chyba nie.

  Problemem jest, że nasze najjaśniejsze sądy są tak bardzo odklejone od rzeczywistości, że często nie rozumieją wagi wydawanych przez siebie wyroków.

  Nie raz byłem świadkiem nierównego traktowania obywateli przez sąd. I nie raz wkurzałem się na to, że odszkodowania dla miłych pań celebrytek znanych sędziemu z telewizji sięgają setek tysięcy złotych. Podczas gdy odszkodowanie od sprawcy dla takiego – przykładowo – bezdomnego, 18-letniego Marka z Pomorza, ofiary tortur i gwałtu zbiorowego wynosi 10 tysięcy złotych.

  Jeśli kwota 460 tys zł wydaje wam się adekwatna za chamski rechot z aparycji Wellman w kontekście seksualnym, to na ile wycenicie te wszystkie „Pawłowicz nikt nie bzyka, dlatego ją pojebało”, „Jarek zawsze dziewica”, „Kaczor wojuje mieczem, którego nigdy nie miał w pochwie” i tak dalej. Co mówi wam wasz wewnętrzny Kali?

  Dlatego nie rozumiem waszej radości z niesprawiedliwie wysokiej kary, która po prostu zniszczy tego nieszczęsnego Piekarę tak, jak zniszczyłaby każdego z nas. Pół miliona złotych za 18 słów. Chamskich, bo chamskich, ale znaj proporcjum, mocium panie.”
  racjonalista.pl

  Dla niewtajemniczonych, Jacek Piekara to pisarz. Calkiem niezly w literaturze historycznej i znakomity w polskiej fantastyce.

  ——-
  Piekara? Gdzie tam chamskie słowa? GDZIE?
  Po chamsku to ja mogę tę żydowską klempę wyzwać. Ale mi się na to to nie chce marnować prochu.
  Admin

 49. gość said

  Wojewoda nie mógł zakazać zgromadzenia pod izraelską ambasadą? „To wydaje się oczywiste”

  http://nczas.com/wiadomosci/polska/wojewoda-nie-mogl-zakazac-zgromadzenia-pod-izraelska-ambasada-to-wydaje-sie-oczywiste/

 50. gość said

  Polacy jako jedyni w Europie ratowali Żydów w sposób instytucjonalny, nie kolaborowali z nazistami i nie tworzyli SS

  Jest całe mnóstwo historii, na bazie których Polacy mogą budować swój pozytywny wizerunek – szczególnie w kontekście II wojny światowej. Jedną z nich jest kwestia pomocy Żydom w przetrwaniu organizowanego przez Niemców Holocaustu. Drugą – odmowa kolaboracji z okupantem, a trzecią – zerowy udział Polaków w tworzeniu zbrodniczych jednostek Waffen-SS (co na tle innych krajów, gdzie narodowe oddziały SS były ochotnicze i powszechne, wyróżnia nas w sposób szczególny). Pod tym względem jesteśmy wyjątkowi i mamy się czym chwalić.

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04250-Fenomen-Polakow-w-czasach-mroku-II-wojny.htm

 51. gość said

  Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o IPN

  Senat poparł w nocy bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia m.in. za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Za ustawą głosowało 57 senatorów, 23 było przeciwko, a 2 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

  Debata nad nowelą trwała w Senacie kilka godzin. Senatorowie PO przekonywali partię rządzącą, że w nowelizacji należy doprecyzować przepis karny poprzez wprowadzenie sformułowań o „obozach koncentracyjnych” i „obozach zagłady”. Senatorowie PiS argumentowali jednak, że nie można przyjąć proponowanych poprawek, ponieważ „szkalowanie” narodu polskiego polega na używaniu także innych określeń.

  Na pytania senatorów odpowiadał również wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który przekonywał, że przepisy noweli o IPN są potrzebne ze względu na słabość dotychczasowej polskiej polityki historycznej. Nowelizacji bronił także wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

  https://dorzeczy.pl/kraj/54824/Senat-przyjal-bez-poprawek-nowelizacje-ustawy-o-IPN.html

  ——
  Teraz kolej na szabesgoja i banderofila…
  Admin

 52. gość said

  Amerykańska dyplomacja stawia sprawę na ostrzu noża! Nowelizacja ustawy o IPN albo dobre relacje

  Po kongresmenach apelujących do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy zakazującej używania szkalującej Polskę i Polaków frazy „polskie obozy zagłady”, teraz głos – i to w niezwykle stanowczy sposób – zabrała amerykańska dyplomacja. W wydanym oświadczeniu Departament Stanu jednoznacznie oczekuje od naszego kraju wycofania się ze zmian prawnych. Zapowiadana cena za brak posłuszeństwa jest bardzo wysoka.

  W dokumencie amerykańska dyplomacja wyraża zrozumienie dla bólu, jaki sprawia stosowanie frazy „polskie obozy śmierci”. Mimo tego oczekuje ponownej analizy nowelizacji z punktu widzenia jej relacji do wolności słowa oraz zdolności USA do… pozostania realnymi partnerami Polski.

  Wejście przepisów w życie niepokoi departament kierowany przez Rexa Tillersona i mogłoby wpłynąć na interesy Polski oraz jej stosunki z USA i… Izraelem włącznie – jak napisano, podkreślając dobitnie i wprost, że amerykańscy sojusznicy dzielą się na ważnych i ważniejszych. Do tych pierwszych należy Polska, do drugich – Izrael.

  Wcześniej ośmiu kongresmenów z grupy do zwalczania antysemityzmu wystosowało list do prezydenta RP. Wyrażali nadzieję, że Andrzej Duda zawetuje nowelizację ustawy o IPN. Tym samym USA dołączyły do Izraela w praktykach ingerowania w proces stanowienia prawa w suwerennej Polsce.

  http://www.pch24.pl/amerykanska-dyplomacja-stawia-sprawe-na-ostrzu-noza–nowelizacja-ustawy-o-ipn-albo-dobre-relacje,57970,i.html

 53. gość said

  PO chciało wykreślenia zapisu o zbrodniach UPA z ustawy o IPN

  Senatorowie PO podczas prac komisji senackiej dotyczących ustawy o IPN chcieli m. in. wykreślić zapis o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów.

  Ostatecznie komisje senackie przyjęły ustawę o IPN bez poprawek. Ustawa ta wprowadza m. in. zapis o penalizacji przypisywania Polsce bez pokrycia w faktach zbrodni ludobójstwa i wojennych, w tym fałszywego stwierdzenia o „polskich obozach”. W trakcie prac legislacyjnych poprawki zgłaszali senatorowie PO. […]

  https://kresy.pl/wydarzenia/chcialo-wykreslenia-zapisu-o-zbrodniach-upa-ustawy-o-ipn/

 54. Zerohero said

  Krzysztof Karoń to idealny przykład na poziom ogłupienia mas. Bo cóż mamy? Mamy ludków prawicowych którzy z rozdziawionymi ustami słuchają przez kilka godzin wyjaśnień, że lewacki film przemyca lewacką propagandę. Skąd się bierze lewacka propaganda? Z marksizmu. Skąd marksizm? Marksizm jest jak morowe powietrze. On po prostu jest, zaraża umysły i sieje zamęt. Tyle przeciętny widz wynosi z 2 godzin typowego wykładu Karonia. Nic o Rockefellerze, rządzie światowym, systemie bankowym. Całe godziny poświęcone wmawianiu widowni, że nadworni ideolodzy są rzeczywistymi architektami porządku światowego. Całe godziny skupiania się na jednym z wielu narzędzi władzy, ale nie na samej władzy, na jej istocie.
  W świecie Karonia hollywodzkie filmy kręcą nie bogaci producenci, ale lewicowi intelektualiści. UE nie zakładali bankierzy, ale lewacy uprawiający oddolny „marsz przez instytucje”.

  Niewykluczone, że jestem w błędzie, że jest jakiś wykład na którym Karoń wyjaśnia istotę systemu bankowego, potęgi Rothschildów i plany rządu światowego.
  Ja na taki konkret nie trafiłem. Każdy znany mi film z Karoniem to min. godzina powolnego cedzenia słów przez siwego pana o zmęczonym wyrazie twarzy. Zmęczony, siwy pan prawdopodobnie trafia w gusta ludzi którym zawsze brakowało mądrego ojca potrafiącego wyjaśnić młodemu człowiekowi „sens tego wszystkiego”. Czasem w zachowaniu Karonia widać wręcz pogardę dla słuchaczy, bo np. wtrąca teksty „nikt na sali zapewne nie wie” albo „jestem pierwszym który o tym mówi”. Jest to z resztą typowe dla politycznych gawędziarzy, ponieważ lgną do nich ludzie niepewni siebie, łaknący autorytetu, chcących dostać gdzieś wykładnię.
  Karoń to zapewnia, daje poczucie stabilizacji.
  Język Karonia jest prosty, nieprzeładowany faktami, trafia w możliwości intelektualne przeciętnego słuchacza który lubi słuchać SŁUSZNEJ mowy, a nie tekstu INFORMATYWNEGO.

  Fenomen Karonia porównałbym z fenomenem „dziennikarza śledczego” W.Sumlińskiego. Jeśli ktoś czuł (niebezpodstawnie) , że Polską rządzą służby, WSI itd. (tak jak marksizm rządzi światem u Karonia) to wpadał w objęcia Sumlińskiego. Sumliński pisał fabularyzowaną literaturę faktu, opisywał rzekomo własne wspomnienia. W tych wspomnienia przepisywał całe akapity z amerykańskich książek sensacyjnych na czym w końcu został przyłapany i wtedy jego gwiazda przygasła

 55. gość said

  MEN: Powołano Radę opiniodawczo-doradczą do spraw edukacji o Holokauście

  Ministerstwo Edukacji Narodowej powołało w środę Radę opiniodawczo-doradczą do spraw edukacji o Holokauście – poinformował resort. Rada ma m.in. przygotowywać propozycje działań w dziedzinie edukacji o Holokauście, jej szefem został wiceminister Maciej Kopeć.

  https://gloria.tv/article/eTDMAnTCp4e22nkFoYWKocf7V

  ——
  Banderowcy wymordowali więcej Polaków na kresach, niż Niemcy Żydów.
  Ale żadnej „Rady” nie stworzono.
  Admin

 56. revers said

  Tylko kto kogo, rozegra?
  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-znowu-nas-rozgrywaja-tu-nie-chodzi-o-ustawe-ipn-tylko-o-miliardy-dolarow/

 57. Zerohero said

  A tu o Gadowskim którego niektórzy wklejają z podobnym uporem jak Karonia

  https://www.salon24.pl/u/osiejuk/734464,o-dwoch-takich-co-sie-wybrali-na-smoki-i-dostali-rozwolnienia
  https://coryllus.pl/skrzypczak-vs-koneczny-albo-gadowski-i-urynoterapia/

  i w końcu sam Gadowski

  Tu nie ma żadnej możliwości „dogadania się”, „pokojowego porozumienia”. Rusin, a osobliwie Rusin kagiebowski, nie rozumie nic poza siłą i strachem.

  Profesor Koneczny jasno stwierdził, że nie istnieje żadna możliwość współitnienia cywliizacji łacińskiej – do jakiej przynależy Polska – i cywilizacji turańskiej, jaka rozpleniła się na obeszarze Rusi. Taką możliwość tworzy jedynie siła z naszej strony. Tylko siła jest w stanie zatrzymać postmongolskie, turańskie hordy.
  https://www.salon24.pl/u/wgadowski/602178,jak-koneczny-rozszyfrowal-putina

  Ten szczujący do wojny karzeł intelektualny, ta wydmuszka, ten pierd światowego Sanhedrynu, funkcjonariusz propagandowy Dobrej Zmiany, wódczana twarz i pozer – robi hołocie za wielkiego intelektualistę.
  Nawiasem mówiąc. O jakiej „naszej sile” mówi w tym miejscu rebe Gadowski? On ma na myśli USraelskie bomby atomowe, niemieckie czołgi, żydowski Mossad?
  Bo przecież nawet takie zero jak Gadowski nie jest chyba aż tak tępe aby imputować słuchaczom, że to Polska sama, osobiście zatrzyma „rosyjskie hordy” rozmawiając z nimi „z pozycji siły”. Choć kto tam wie. On ma twarz opuchniętą jak Karoń. Pewnie też chleje. Tego tekstu co tu wkleiłem chyba na trzeźwo nie pisał sądząc po składni i użytym słownictwie.

 58. NICK said

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502&st=0
  Sprzedaż majątku polskiego.

 59. Zerohero said

  Karoń to nawet mówi jakby był na kacu i zbierał myśli walcząc z migerną. Tragedia, że coś takiego rośnie do poziomu intelektualisty celebryty. Byle pierd Gadowskiego na Yoytube. 100tys wyświetleń i zachwyty widowni. Pierd Karonia, podobnie. Pierd Maxa Kolonki – identycznie. Ludzie, k…wa. Idźcie już lepiej na ryby zamiast tego słuchać, bo stajecie się uczonymi głupkami. :)))

 60. Ola said

  ad 58. Zerohero
  Slusznie , Panie Zerohero . Dolaczylabym jeszcze mitomana placzka Sumlinskiego .
  Czym sie ten youtubowy narod zachwyca ? Przykre i smutne to .

 61. kura domowa said

  Czy ktos z Czytelnikow wie, czemu Panie Isia i Krolowa kanadyjska juz nie pisuja w Gajowce? Dawno juz sie nie udzielaly.

  ——
  Tak to jest. Jedni przychodzą, inni odchodzą, a jeszcze inni nie mają akurat czasu…
  Admin

 62. OTTOOT said

  Należy zrobić Wielką Produkcję film jak witali w 1939 HITLEROWSKICH Niemców i SOWIECKICH Rosjan jak wybawców jak pluli na Polskę wydawali żołnierzy polskich zabijali ich o Judenratach o tym jak wydawali żydzi swoich za pieniądze o tym jak kapo żydy zabijali swoich w obozach żydowskich za pieniądze żydowskie jak Adolf Hitler brał od bogatych żydów kredyty jak prowadzili swoich do komór gazowych swoje własne dzieci …ten film ma wybić tym nie nażartym syjonistom na całym świecie ich jadowite kły…..Producent potrzebny od zaraz….UDOSTĘPNIJ

 63. Kar said

  Teraz kolej na szabesgoja i banderofila…
  Admin
  ______________________

  ..czy ze strachu da plame, w jakim odcieniu zapaskudzi bander-gacie?..po fakcie (tak jak to robia na Sycylii) winien wywiesic jako dowod rzeczowy zza okno..na dwor

 64. gość said

  Gross, Hartman, Holland i Żakowski. Zobacz kto jeszcze podpisał list w sprawie relacji z Izraelem

  „Ustawa (…) sugeruje niewinność Polaków, tworząc z nich jedyny w Europie naród bez skazy. Nie tędy droga do odzyskania zbiorowej godności” – czytamy w liście grupy artystów, ludzi nauki i kultury, którzy krytykują nowelizację ustawy o IPN. Pod listem podpisali się m.in.: Jan Tomasz Gross, Jan Hartman, Agnieszka Holland i Jacek Żakowski.

  „My, niżej podpisani zwracamy się do opinii publicznej powodowani troską o stan relacji polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Apelujemy o wyciszenie emocji w imię wspólnego dobra, jakim są prawda i budowany od ćwierćwiecza dialog” – czytamy w liście przeciwników nowelizacji ustawy.

  Jak napisano dalej w liście, „niefortunny zapis” (dotyczący karania za używanie pojęcia „polskie obozu śmierci”) odbił się szerokim echem w Polsce i na świecie, budząc liczne zastrzeżenia – logiczne, moralne i prawne.

  http://www.pch24.pl/gross–hartman–holland-i-zakowski–zobacz-kto-jeszcze-podpisal-list-w-sprawie-relacji-z-izraelem,57977,i.html#ixzz55qecPyu8

 65. gość said

  Minister Czaputowicz potwierdza: Żydzi chcą od Polski pieniędzy za mienie bezspadkowe

  Strona amerykańska, izraelska zgłasza pewne postulaty do ustawy reprywatyzacyjnej (…) chodzi o to, kto będzie mógł dziedziczyć, jeśli chodzi o te mienie, które będzie zwracane, czy środki finansowe jako zadośćuczynienie, czy tylko zstępni, czy tez może krewni. Strona izraelska tutaj zasadnie twierdzi, że wielu Żydów, którzy zginęli w Holocauście nie ma dzieci, wówczas nie mogliby z tego korzystać. To jest ten główny problem sporu. /Jacek Czaputowicz, „Kwadrans polityczny”/

  Zastanowienie i niepokój budzi użyte przez ministra sformułowanie „strona izraelska tutaj zasadnie twierdzi”. Czyżby rząd PIS uznawał roszczenia żydowskie za zasadne – godne upokarzających i absurdalnych negocjacji? Byłby to pierwszy przypadek w cywilizowanym świecie, aby za mienie bezspadkowe (często całkowicie zniszczone przez Niemców) – mienie zamordowanych polskich obywateli – żądały pieniędzy nieuprawnione osoby trzecie i instytucje, notabene: prowadzące od wielu lat kampanię zniesławiającą nasz kraj.

  http://www.ekspedyt.org/2018/01/31/minister-czaputowicz-potwierdza-zydzi-chca-od-polski-pieniedzy-za-mienie-bezspadkowe/

 66. NICK said

  Słusznie. 0H.

 67. gość said

  Źródło Onetu: ambasador Izraela Anna Azari zostanie odwołana

  Decyzją premiera Izraela Benjamina Netanjahu Anna Azari zostanie wezwana do Izraela, a placówka dyplomatyczna pozostanie bez ambasadora – twierdzi źródło Onetu zbliżone do izraelskich władz. Decyzja może zapaść jeszcze dziś.

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zrodlo-onetu-ambasador-izraela-anna-azari-zostanie-odwolana/k52rfjj

 68. gość said

  Izrael przeciwny badaniom historycznym na temat swych zbrodni

  Szef izraelskich archiwów państwowych, odchodzący na emeryturę Yaakov Lazovik ujawnił w centrolewicowym „Ha’aretz”, że państwo żydowskie z premedytacją uniemożliwia badania historyczne na temat ciemnych kart swej historii blokując dostęp do archiwów. „To niegodne państwa demokratycznego” – powiedział Lazovik.

  „Większość zawartości archiwów państwowych została zamknięta i nigdy nie zostanie udostępniona” – powiedział Lazovik. Zwrócił uwagę na niezwykle rygorystyczną politykę historyczną Izraela rządzonego od lat przez nacjonalistyczną skrajną prawicę. Według niego, władze skutecznie odcinają naukowców od „podstawowego surowca” historycznego. Niewielka część „kłopotliwych” archiwów, która może być teoretycznie ujawniona (po 50 latach) „została poddana głupim restrykcjom, bez żadnej jawności i kontroli publicznej” – twierdzi Lazovik.

  Ujawnił ponadto, że wiele starych dokumentów państwo ukrywa pod pretekstem „bezpieczeństwa narodowego”, choć większość z nich w ogóle nie jest związana z kwestiami bezpieczeństwa , a jedynie z nieprzestrzeganiem praw człowieka lub dotyczy spraw, które „nie stawiają Izraela w pozytywnym świetle”.

  http://strajk.eu/izrael-przeciwny-badaniom-historycznym-na-temat-swych-zbrodni/

 69. Antymarxista said

  54 Zerohero – ma Pan sporo racji. Tymniemniej:

  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/301-00-00-private.php#up

  Nazywam się Krzysztof Karoń i witam na stronie poświęconej tej witrynie, a właściwie projektowi, którego jest ona częścią.
  Zdecydowałem się na utworzenie tej strony i traktuję ją jako „prywatną” po to, żeby stopniowo z części merytorycznej worldmuseum usuwać ślady subiektywnych poglądów i ocen. To jest warunek obiektywności witryny.

  JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

  Kilka lat temu w wyniku zbiegu wypadków losowych miałem trochę czasu, żeby przypomnieć sobie historię sztuki, a ponieważ mam krótką pamięć, zacząłem robić notatki. Po kilku miesiącach pasjonujących lektur stwierdziłem, że powstaje z tego materiał, którym warto podzielić się z innymi, a ponieważ rzetelna historia sztuki jest jedna dla wszystkich – w przyszłości warto będzie go przetłumaczyć i udostępnić szerszej publiczności. Tak, nieco na wyrost, powstała winietka „worldmuseum”. Mimo wszystko zajęcie traktowałem jeszcze jako fascynującą zabawę.

  W poszukiwaniu materiałów odwiedzałem witryny wydawnictw, fundacji, muzeów, archiwów, galerii, uniwersytetów, kolekcjonerów, historyków itp. na całym świecie i szybko przekonałem się, że istnieje wprawdzie wiele bardzo dobrych opracowań monograficznych, ale właściwie nie ma opracowań przedstawiających całą historię sztuki jako logiczny proces. Pomyślałem więc, że prawdziwym wyzwaniem nie jest zwykłe, nawet najbogatsze archiwum dzieł, ale historia sztuki, którą można zrozumieć.
  Bardzo szybko przekonałem się jednak, że niektórych zjawisk nie da się złożyć w logiczną całość, pozostając w granicach historii i teorii samej sztuki. Szczególnie niewytłumaczalny okazał się okres narodzin i rozwoju sztuki współczesnej (po II wojnie światowej), w którym zamierały, a raczej likwidowane były wszystkie nurty jeszcze niedawno kwitnącej awangardy międzywojennej, a odżywał jeden jedyny, bardzo już zwietrzały dadaizm. Tego nie da się wytłumaczyć nawet względami czysto politycznymi, bo przecież niemal cała awangarda przedwojenna należała do politycznej lewicy. Nie tłumaczą tego również względy psychologiczne, bo nihilizm mógł być skutkiem doświadczeń pokolenia wojennego, a nowa sztuka adresowana była do ludzi młodych. Co takiego się wydarzyło, że zaangażowanych politycznie artystów zastąpili polityczni agitatorzy? Co spowodowało, że sztukę zastąpiła antysztuka?

  HISTORIA ANTYKULTURY I HISTORIA ANTROPOLOGII

  cd…

 70. Antymarxista said

  I dalej mamy:

  Wynikiem poszukiwań odpowiedzi na te pytania stała się historia antykultury, czyli historia ideologii uznającej tradycyjną kulturę za mechanizm opresji i zniewolenia człowieka i zmierzającej do jej likwidacji w imię jego wyzwolenia. Problem jednak w tym, że antykultura jest zjawiskiem stosunkowo nowym (jej teoretyczne podstawy powstały tuż przed II wojną światową), a europejska kultura kształtowała się przez ponad dwa tysiąclecia i opiera się na bardzo konkretnej wizji człowieka. Jeśli więc antykultura dąży do likwidacji kultury, to musi również zakładać jakąś nową antropologię, czyli tworzyć wizję „nowego człowieka”. Jaki to ma być człowiek, jaka ma być jego najważniejsza cecha, oprócz tego, że ma być człowiekiem wyzwolonym? I jak się to ma do historii sztuki?

  Wynikiem takich pytań stała się historia antropologii, ale bezpośrednim impulsem do jej opracowania był szok – to właściwe słowo – jaki przeżyłem, gdy stwierdziłem, że wydana w 2011 r. jako podręcznik akademicki Historia antropologii (Roberta Deliege) zaczyna się nieco ponad sto lat temu. Jednym słowem – wg autora ksiązki (i jej wydawców) antropologii nie było ani w starożytności, ani w średniowieczu, ani w okresie renesansu, ani nawet w epoce Oświecenia. A co w takim razie wykładał w Królewcu Kant, jeśli nie antropologię? (o Arystotelesa ani św. Tomasza na wszelki wypadek nie pytam:).
  Podkreślam – mowa jest nie o popularnej literaturze „wagonowej”, ale o podręczniku wyznaczającym – wg ludzi decydujących o stanie edukacji w Polsce – poziom wyższego wykształcenia humanistycznego na początku XXI wieku.
  Na dodatek – i to podkreślam jeszcze mocniej – jest to tłumaczony na język polski podręcznik wydany pięć lat wcześniej w Europie zachodniej.

  Najważniejszy wniosek z opisanych doświadczeń to ten, że człowiek, szczególnie człowiek młody, który zdobywa dopiero wiedzę o świecie skazany jest na źródła, które dostarczają informacje tak okrojone, tak zdeformowane, iż na ich podstawie po prostu nie można zrozumieć ani historii sztuki, ani tym bardziej całej rzeczywistości. Oczywiście można żyć nie rozumiejąc świata – to zresztą czasami jest bardzo wygodne – ale co mają zrobić ci, którzy chcą go zrozumieć?

  Ja tego stanu nie akceptuję, mnie się on nie podoba i mam zamiar stan ten zmienić.

  PORTAL KULTURY I SZTUKI

  Internet jest ogromnym informacyjnym śmietniskiem, jest on jednak jedynym demokratycznym i jeszcze nie spacyfikowanym medium o zasięgu globalnym. Jego zasięg będzie się powiększał i jeśli nie dziś, to jutro lub pojutrze każdy będzie miał dostęp do każdej informacji, zarówno do złej lub głupiej, jak i do rzetelnej i pożytecznej (sądząc po tym, co widzę w autobusach, to ludzie już się chyba rodzą ze smartfonem w dłoni i słuchawkami w uszach). Chodzi o to, żeby ta rzetelna i pożyteczna informacja była zebrana w jednym miejscu, łatwo dostępna i opracowana na różnych poziomach – dla początkujących i zaawansowanych.

  W tym celu powinien powstać portal kultury i sztuki obejmujący informacje ze wszystkich głównych dziedzin wiedzy humanistycznej, ale i pewną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, jeśli mają one związek z szeroko pojętą problematyką antropologiczną (np. teoria względności, genetyka czy kosmologia). Powinien on obejmować przynajmniej historię sztuki i sztuk, historię antropologii, historię kultury europejskiej i najważniejszych kultur pozaeuropejskich, historię filozofii, historię religii, historię idei, historię teorii ekonomicznych, historię prawa, historię Polski (ogólną i – szczególnie – najnowszą).

  Celem portalu nie jest zastępowanie szkoły i uczelni, ponieważ nic nie zastąpi dobrej szkoły i dobrego nauczyciela, ale poszerzenie dostępnej wiedzy, która jest obecnie okaleczana z powodów ideologicznych tak, jak w przedstawionym przykładzie historii antropologii – i to niezależnie od intencji szkół i nauczycieli zobowiązanych ustawowo do realizacji programów indoktrynacyjnych. Równe prawo do wiedzy mają wszyscy, również ci, którzy nie mają dostępu do dobrych szkół i rzetelnych nauczycieli. Zresztą, co może poradzić nawet rzetelny nauczyciel, jeśli sam uczył się historii antropologii z ww. podręcznika akademickiego?

  CZY TO JEST POMYSŁ REALNY

  Realizacja takiego projektu będzie trwać wiele lat i jest oczywiste, że takiego materiału nie jest w stanie przygotować jedna osoba. Liczę na to, że z czasem uda mi się zdobyć współpracowników. Najważniejsze jest jednak to, że wiem już, na czym polega taka praca, a witryna poświęcona historii sztuki, chociaż ciągle w budowie, jest już w tej chwili najrzetelniejszym opracowaniem tego tematu w światowym internecie (jeśli ktoś uważa inaczej, proszę o wskazanie lepszej). Na takiej podstawie można już coś zbudować.
  ———–

  Takie były początki działania Krzysztofa Karonia.
  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/index.php

  Czy warto było? Moim zadniem zdecydowanie tak.
  Czy wszystko powiedział?
  No nie.
  Ale czy to jest realizowalne dla jednej osoby?
  No nie.
  No to czytajmy, słuchajmy i działajmy dla dobra Polski.
  Atymarxistowsko.

 71. Kapitan Bąba said

  Re 66 Gość said. 2018-02-01 (czwartek) @ 12:42:01
  Źródło Onetu: ambasador Izraela Anna Azari zostanie odwołana
  hahhaha, to się nazywa ucieczka do przodu. Czyżby były plany wydalenia tej ambasador i żydzi zrobili kolejny wyprzedzający sprytny ruch????
  Ciekawe co zrobi PA(D)J? Czy będzie niewdzięcznikiem i podpisze ustawę i tym samym zasmuci swoich żydowskich przyjaciół z którymi zapalał świeczki chanukowe i którzy poklepywali go po plecach????? Jeżeli uwierzył że jest prezydentem całego świata to niestety, nie zrobi przykrości swoim „przyjaciołom”
  Jednym zdaniem: cała dotychczasowa polityka PAD(J) była błędna (z punktu widzenia polskiej racji stanu) . Ciekawe czy to do niego dotrze??

 72. Antymon said

  Głos rozsądnej kobiety:

  – „Mnie to dziwi, że nikt jakoś nie zrozumiał tego, że wprowadzenie tej ustawy do Sejmu dzień przed rocznicą dotyczącą Holocaustu spowoduje taką burzę, jaką spowodowało. Bo to jest normalne – oceniła senator PiS Anna Maria Anders. Jej zdaniem głosowanie mogło odbyć się dwa lub trzy tygodnie później”.
  https://wiadomosci.wp.pl/tego-pis-sie-nie-spodziewal-anna-maria-anders-skrytykowala-dzialania-wlasnej-partii-6215574740961409a

  Też mi się wydaje, że gdyby głosowanie odbyło się miesiąc wcześniej lub miesiąc później, nie wywołałoby takiej reakcji, tym bardziej że ustawa ma znaczenie raczej symboliczne (polski rząd i tak nie ukarze amerykańskiego dziennikarza), a poza tym wyłącza „prace naukowe i dzieła artystyczne”, czyli zostawia bardzo szeroką furtkę.

  Głosowanie nad ustawą o IPN, która była przygotowywana co najmniej od roku, „przypadkiem” zbiegło się w czasie nie tylko z rocznicą wyzwolenia Auschwitz i dniem ofiar Holocaustu, lecz również głosowaniem nad ustawą 447 w USA. Poza tym przeczytałem, że w Izraelu na tej antypolskiej awanturze mocno skorzysta Netanyahu, który zaczyna się już przygotowywać do przyszłorocznych wyborów.

  Biorąc pod uwagę, jak wiele zyskuje Netanyahu i diaspora na tym, że ustawa została przegłosowana właśnie teraz, można domniemywać, że Mosad w PiSie trzyma się mocno.

 73. Marucha said

  Re 52:
  A od kiedy to jankeskie szumowiny były sprzymierzeńcami Polski?
  Były wrogami i są wrogami.
  Niczym się tego nie zmieni, nawet lizaniem dupy tym sk…synom.

 74. Marucha said

  Panie Zerohero,
  Bardzo konkretnie rozprawił się Pan z prowokatorami podsuwanymi Polakom w charakterze „opozycji systemowej”.

 75. revers said

  re57,60

  niestety sa uniwersyteckie panie ktore uwielbiaja pana Gadowskiego, raczej za urode niz jakis sobie wydumiona intelektulna prawicowosc.

  A juz samo nazwisko znaczaca gadziwowosc agenta wplywu, jaszczurowosc plemienna mowi samo za siebie

 76. Zdziwiony said

  Re 31-Fuz ) Nawet wielce uczony Ksiądz Doktor Piotr Natanek uwikłany jest w te żydowską pajęczynę obłudy i dwulicowości. Jego zdaniem żydzi są potrzebni do zbawienia.

  Ksiądz Doktor Habilitowany Piotr Natanek ma przedpole w tej kwwstii wyczyszczone, bo nie żyje Ks. Tadeusz Kiersztyn. Polecam jego książkę pt. „Ostatnia Walka”.

  http://www.intronizacja.pl/index.php?id=92%3Aostatniawalka&format=pdf&option=com_content&Itemid=164

 77. PAWEL_TSL said

  Mam serdeczna prośbę,
  nie mogę zbaleźć treści nowelizacji ustawy o IPN, czy ktoś mógłby podesłać link
  Z góry dziekuje

 78. revers said

  Holoszwindel ponadwszystko …

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-izrael-jest-wiekszosc-polska-zostanie-oskarzona-o-negowanie-,nId,2516522

  nazi to tylko srodek do celu zdobycia wladzy nad lokalnymi gojami, wyciagniecia kasy.

 79. PISKORZ said

  re 75 „A juz samo nazwisko znaczaca gadziwowosc agenta wplywu, jaszczurowosc plemienna mowi samo za siebie ” KTOŚ KTO TAK KOMENTUJE CZYJEŚ NAZWISKO…to tylko zasługuje na kopa w dupsko..tak aby Twardowskiego zobaczył..PS LUDZIE MAJĄ TAKIE JAKIE MAJĄ…i z ich charakterem nie mają nic wspólnego..!!! Łbie barani..

 80. PISKORZ said

  re 79 Nie x pisałem…Polak to do wszystkiego się przypieprzy..nawet do- nazwiska..Gdyby to baba..to rozumiem..!!

 81. Marucha said

  Re 72:
  Ta „rozsądna kobieta”, którą polskie kretyństwo wybrało do Senatu dzięki nazwisku, nie ma NIC wspólnego z Polską, mieszka poza Polską, ma zerowe pojecie o Polsce.
  Żadna data nie pasowałaby parchom i tym, którzy im wylizują odbyt.

 82. Boydar said

  https://www.o2.pl/galeria/dzika-tygrysica-przyszla-do-ludzi-bolaly-ja-zeby-6215574184650369g

 83. snag said

  Piskorz @ 247 w poprzednich.

  Jeśli węgierski żyd to ta jego ciotka mogła (jeśli skończyła w obozie) być wysłana przez ziomka w ramach Kastner-Eichmann umowy wymiany 600.000 węgierskich żydów za ocalenie 1600 członków rodzin syjonistów w Tel Aviv bo w ich imieniu Kastner dobił targu.

  https://www.liveleak.com/view?i=7e1_1517225477

 84. NICK said

  O Andersach to my tu wiemy.
  Jak to się wszystko układa………………… .

 85. osoba prywatna said

  Every Time I See A River – Van Morrison
  .https://www.youtube.com/watch?v=iAYuG1BlBmE

 86. Jack Ravenno said

  @81 MARUCHA – a ja będę po cichu podtrzymywał, że coś się dzieje bo nie bez powodu wrzuca się granat w szambo i to w taki sposób, że zasrańcom rozum odejmuje.

  mam ubaw ale się i krańcowo wk….iam bo hasbara zapier…ala na 3 zmiany – swołocz chazarska

 87. Jack Ravenno said

  P.S. A to się dzieje „na świeżo” po wizycie R.Tillersona – ciekawe

 88. Hrubieszów said

  Z księdzem Michelem Schooyansem, profesorem filozofii politycznej na Uniwersytecie Katolickim w Louvain, członkiem Papieskiej Akademii Życia, autorem znanej książki „Aborcja a polityka”, rozmawia Franciszek L. Ćwik

  Księże Profesorze, tzw. prawa człowieka, które dla wielu ludzi są biblią nowoczesnego humanizmu, stają się często narzędziem skierowanym przeciw ludzkości. Powołując się na nie, dokonuje się zabijania poczętych dzieci, eutanazji, klonowania, zapłodnienia in vitro, legalizuje się „małżeństwa” homoseksualne. Czym można wytłumaczyć ten paradoks?

  – Istnieją dwie diametralnie różne koncepcje praw człowieka: realistyczna, wypływająca z prawa naturalnego, za którą opowiada się m.in. Kościół, oraz oświeceniowa, nawiązująca do koncepcji Guillaume”a Occama (1285-1349),

  zakładająca, że zarówno wola Boga, jak i wola człowieka są czymś niestałym, nieprzewidywalnym, uzależnionym od tego, co użyteczne w danej chwili.

  Ta druga koncepcja otworzyła wrota do współczesnego pozytywizmu prawnego.

  Zgodnie z nim ludzie powinni odejść od wymierzania sobie nawzajem sprawiedliwości, a funkcję tę oddać w ręce śmiertelnego boga – Lewiatana, który miałby określać, co jest sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe, w co należy wierzyć, a w co nie. W myśl tego podejścia człowiek nie ma możliwości odwołania się do własnego rozumu, ponieważ nie ma on zdolności dotarcia do wiedzy o tym, co jest prawdziwe, ani do tego, co jest sprawiedliwe.

  Według obecnych interpretacji tej idei ludzie co najwyżej mogą domagać się od Lewiatana prawnej legalizacji swoich potrzeb i pragnień, niezależnie od tego, jaki one mają charakter. Koncepcja ta połączona z indywidualizmem i agnostycyzmem twierdzi, że istnieją prawa człowieka wynikające z wcześniejszej zgody na nie między poszczególnymi stronami. Procedura prowadząca do tego porozumienia musi być uprawomocniona przez wolę ogółu, wyrażającą się w normie najwyższej, postulowanej i przeznaczonej do zatwierdzenia lub nie.

  W jaki sposób traktowane są prawa człowieka w tradycji odwołującej się do prawa naturalnego?
  – Kościół zawsze opowiadał się za tradycją realistyczną, różniącą się zasadniczo od tradycji nominalistycznej i oświeceniowej.

  http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/prawa-czlowieka-przeciw-czlowiekowi/

 89. NICK said

  No dobra.

  Jak już to tak leci, powszechnie.
  AUTYZM.

  To nie choroba.
  To jeden z objawów.

  Stosujmy leczenie przyczynowe.
  Nie. Objawy.
  Rozumiecie?

 90. NICK said

  Wszystkie Piątki winny być POSTNE.
  JEŁOPY.
  Nie tylko ten jutrzejszy… .

  Wybacz Chryste.

  http://malydziennik.pl/ofiarowanie-panskie-przypada-w-tym-roku-w-piatek-co-z-postem,9675.html

 91. gość said

  Ziemkiewicz apeluje: „przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem”

  Spór na linii Polska-Izrael nabiera rozpędu. Strona izraelska próbuje wykorzystać wachlarz dyplomatyczny i wpływać na polityków w innych krajach, by krytykowali przegłosowaną przez Senat ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Swój głos w tej sprawie wypowiedział także publicysta Rafał Ziemkiewicz.

  „Skoro już mamy wojnę, apeluję do IPN – nie tylko apeluję, proszę, błagam – wykorzystajcie tę okazję by wreszcie przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem, zablokowana skutecznie ponad 10 lat temu przez naciski organizacji żydowskich. Wstępne prace, jakie wtedy dokonano, wskazują, iż może ona dać niezbite dowody (łuski, ślady kul na szkieletach) że zbrodnia została dokonana przez Niemców. Jak ważne jest sprawdzenie, czy takie dowody istnieją, jak bardzo mamy obowiązek wobec poprzednich pokoleń, by je, jeśli są, odkryć i ujawnić, tego chyba nie muszę tłumaczyć?” – pisze Ziemkiewicz.

  „Może przydałoby się, aby ten apel przybrał formę jakiegoś listu, interpelacji, zbiorowy list albo został zinstytucjonalizowany w inny sposób?” – sugeruje.

  http://prostozmostu24.pl/ziemkiewicz-apeluje-przeprowadzic-ekshumacje-jedwabnem/

 92. NICK said

  Powiem tak.
  „Ziemkiewicz apeluje: „przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem” „.
  Gość. (91).
  Dobrze. Apeluje.

  A, jakie wydał „OWOCE”?

  HUCPA.
  hAGGADA.

  Nie wiem kim jest i wiedzieć nie chcę.
  Chrzest musię nie przyjął.

 93. gość said

  Po ultimatum Departamentu Stanu

  Stanisław Michalkiewicz

  Ostrzeżenie wystosowane wobec Polski przez amerykański Departament Stanu, że nowelizacja ustawy o IPN „może mieć wpływ na strategiczne interesy Polski, a także jej relacje ze Stanami Zjednoczonymi”, pozwala na wyciągnięcie licznych wniosków.

  Dalej:
  http://prawy.pl/65127-po-ultimatum-departamentu-stanu/

 94. gość said

  Szokujący film z getta warszawskiego!

 95. NICK said

  Dla Ciebie Kumplu i Żony Twej, Ani.
  Niesakramentalnej.

 96. gość said

  PiS przedłuża stosowanie pasz GMO o kolejne 5 lat!

  „PiS przedłuża możliwość stosowania pasz GMO o kolejne 5 lat. To już 12 lat wymówek i okłamywania wyborców” – mówi oburzona Jolanta Dal, rolniczka i radna z podkarpackiego.

  „Posłowie z PiS odrzucili też w projekcie ustawy o zmianie ustawy o GMO istotne poprawki strony społecznej, jak np. o ubezpieczeniu OC i ujawnianiu – zgodnie z przepisem unijnym – nazwy lub imienia, nazwiska i adresu podmiotu zamierzającego uprawiać GMO, skróceniu okresu wydania zezwolenia na uprawę GMO czy też o rozszerzenie możliwości wnioskowania przez osoby fizyczne i organizacje społeczne o kontrolę upraw” – mówi prof. Jacek Nowak, niezależny naukowiec, który od lat aktywnie uczestniczy w posiedzeniach komisji ds. GMO.

  https://wolnemedia.net/pis-przedluza-stosowanie-pasz-gmo-o-kolejne-5-lat/

 97. Joannus said

 98. gość said

  Znajoma twarz?


  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A766-Tribal.htm

 99. osoba prywatna said

  Kalendarium zbrodni Izraela
  http://web.archive.org/web/20080617202529/www.polonica.net/kalendarium_zbrodni_izraela.htm

 100. NICK said

  Janie. (97).
  Tak.

  Teraz?
  Nic bez zapytania mi nie wolno. Nic.

  Tylko płać.
  Sześdziesiątninę podatkową.

  Na umór.

 101. snag said

  Ruscy oznajmili ze zgodnie uchwalą ONZ do końca 2019 odeślą polnocno-koreanskich roboli do domu – W sumie kilkadziesiąt tysięcy.

  ‚Pospieszny’ w Korei 😉

  https://www.reuters.com/article/us-northkorea-missiles-russia-sanctions/russia-to-send-home-all-north-korean-migrant-workers-by-2019-ifax-idUSKBN1FJ2RZ

 102. snag said

  Joannus ,…

  Będąc na studiach z drewna takich stodół strugali my i sprzedawali niemieckim i szwedzkim frajerom ‚zabytkowe’ ludowe świątki i jakoś przeżyli, czasem całkiem nieźle bo i na jabcoka starczyło ,…

 103. osoba prywatna said

  Sensacyjne wyznania rabina sanhedrynu !
  .https://www.youtube.com/watch?v=ox0o_qolJqA

 104. PISKORZ said

  re 97 B. dziękuję..i muzyka też dobra do tego.!

 105. PISKORZ said

  Ze Wspomnień.W. Witosa str.381 .” Przecież to wszystko co on robił wicie rozumicie o kogo idzie. przyp mój/ , ażeby Niemcom do- zwycięstwa dopomóc, jest aż nadto wymowne. On przecież współdziałając z nimi, nie tylko burzył wszystkie kombinacje, zdradzał i oszukiwał wszystkich, nawet przyjaciół, ale zgodził się na użycie legionistów do niem. służby szpiegowskiej, mającej za zadanie wyłapywanie i oddawanie Niemcom samodzielnie myślących Polaków. On przyjmował od Niemców pieniądze i stanowiska, mając przede wszystkim siebie na pamięci. Po faktach jego kompromitujących, raptownie stał się zwolennikiem innej orientacji, windowany przez socjalistów na proroka, a z tupetem okrzyczany geniuszem przez jego służalców i zwolenników, wyzyskujących bierność na pół martwego społeczeństwa”.

 106. polecam said

  Co dzieje się w Izraeluhttps://www.youtube.com/watch?v=LbByTDkVFyQ

 107. osoba prywatna said

  PiS – Wielki Inkwizytor odsłonił oblicze
  http://prawica.net/9567

 108. outsiderR said

  „Ambasador Izraela ma wyjechać z Polski.”

  Kropla w morzu potrzeb…

  http://natemat.pl/228825,azari-wraca-do-izraela-w-dyplomacji-to-bardzo-powazny-sygnal

 109. VA said

 110. Klemens said

  Papież Pius XI

  Encyklika Divini Illius Magistri – O chrześcijańskim wychowaniu młodzieży
  ” KOEDUKACJA ”

  ,,Podobnie błędnym i dla chrześcijańskiego wychowania szkodliwym jest tzw. system „koedukacji”, oparty także przez wielu na zaprzeczającym grzech pierworodny naturalizmie, poza tym przez wszystkich zwolenników tego systemu na opłakania godnym pomieszaniu pojęć, które uczciwe współżycie ludzkie utożsamia z pomieszaniem i wszystko niwelującą równością.

  Stwórca zamierzył i postanowił pełne współżycie płci obydwu tylko w związku małżeńskim; a mniej bliskie, w różnym stopniu, w rodzinie i społeczeństwie. Poza tym, w samej naturze, która uczyniła je różnymi co do organizmu, co do skłonności i uzdolnień, nie ma żadnego argumentu, jakoby tu mogło lub powinno być pomieszanie, a tym mniej zrównanie w kształceniu płci obojga.

  Stosownie do przedziwnych zamiarów Stwórcy mają one wzajemnie się uzupełniać w rodzinie i w społeczeństwie, właśnie z powodu tej ich różnicy, którą dlatego należy w wychowaniu zachować i popierać przez konieczne rozróżnienie i stosowne odpowiednio do wieku i warunków oddzielenie.

  Te zasady powinny być stosowane co do czasu i miejsca wedle norm chrześcijańskiej roztropności do wszystkich szkół, zwłaszcza w najbardziej delikatnym i decydującym o wyrobieniu człowieka okresie, jakim jest okres młodzieńczości, i w ćwiczeniach gimnastycznych i sportowych, gdzie szczególny wzgląd mieć trzeba na chrześcijańską skromność młodzieży żeńskiej, którą w wysokim stopniu obraża wszelkiego rodzaju wystawianie się na publiczny widok.

  Przypominając przerażające słowa Boskiego Mistrza: „Biada światu dla zgorszenia”, usilnie zachęcamy Was, Wielebni bracia, do pieczołowitości i do czujności na te najzgubniejsze błędy, jakie szeroko rozlewają się wśród ludu chrześcijańskiego z niezmierną szkodą młodzieży.”

  https://tenetetraditiones.blogspot.com/2018/02/potepienie-koedukacji-przez-papieza.html
  By tego dokonać trzeba karcić swoje ciało – mówi Św. Paweł. Karcić swoje ciało. Czemu mamy karcić swoje ciało? Czemu to ciało jest winne? Otóż jest ono obarczone skutkami grzechu pierworodnego. Jeśli ciała karcić nie będziemy, to będzie ono robiło co chce, będzie nami rządziło.

  Widzimy, że Nasz Pan Jezus Chrystus i wszyscy Święci naśladujący Go karcili swoje ciała, odejmowali sobie pokarmy, wypełniali różne ćwiczenia duchowne, pracowali, modlili się po to, ażeby ciało nie zawładnęło duszą, nie zawładnęło umysłem, żeby ciało nie rządziło, ażeby było poddane i karne.

  Jeśli ktoś zadaje sobie pewną pokutę, czy też można by rzec pości w sposób świecki dla zdrowia czy też dla figury, taki człowiek będzie chwalony przez świat, rzeczy najbardziej absurdalne, uwłaczające godności ludzkiej będą chwalone przez ten świat, dlatego że służą one tylko przemijalnym rzeczom, urodzie czy też jakimś sukcesom sportowym itd. Natomiast jeśli ktoś karci swoje ciało, by zdobyć Niebo, by wygrać ten wyścig, by zdobyć nieprzemijający, wieczny laud chwały taki człowiek będzie wyśmiewany jako ktoś zacofany, wsteczny, jako ktoś kto nie zreformował się wystarczająco w duchu SOBORU WATYKAŃSKIEGO II, jako ktoś kto odstaje od tego świata.
  https://glostradycji.blogspot.com/2018/01/x-rafa-trytek-kazanie-na-niedziele.html
  Przed dwoma wiekami przybyli na tę wyspę misjonarze katoliccy, wszystkich mieszkańców nawrócili i tam zamieszkali. Po śmierci ich jednak w braku kapłanów, najstarsi nauczali wiary świętej, błogosławili małżeństwa, chrzcili dzieci i co 7 dni zbierali mieszkańców, aby razem odmawiać różaniec święty. Stan ten trwał całe dwa wieki, żaden misjonarz katolicki, przez ten długi okres do nich nie przybył. Raz tylko zdaniem starszych przybyło do nich dwóch misjonarzy, ale ponieważ nie mówili im nic o biskupie rzymskim i o różańcu świętym, przeto prosili ich, aby zaraz ich wyspę opuścili. Byli to misjonarze protestanccy.
  http://www.ultramontes.pl/rosarium_ii_216.htm

  https://bractwomodlitewne.blogspot.com/2018/01/pius-xii-kongres-frontu-rodziny-grafika.html
  Przywilej ten „Niepokalanego Poczęcia” tak jest wielkim, że, jak utrzymują Ojcowie święci, gdyby pozostawiono było do wyboru Maryi: albo stać się Matką Bożą, albo być poczętą ze skazą grzechu pierworodnego, albo zostać poczętą bez zmazy, – lecz nie dostąpić godności macierzyństwa Boskiego, byłaby wolała nie być Matką Syna Bożego, byle być „Niepokalanie poczętą”.

  Wskutek tego więc przywileju Najśw. Panna od tej chwili jest świętszą od wszystkich duchów niebieskich, owszem najświętszą, jako przeznaczona na Matkę Bożą i to tak dalece, iż od tej świętości już odpaść nie mogła, bo coraz bardziej w niej wzrastała; a znowu, ze szczególnej łaski Bożej, była na zawsze wolną od najmniejszego grzechu, nawet od cienia najlżejszej niedoskonałości. Nie dosyć na tem.
  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2015/12/08/niepokalane-poczecie-najswietszej-maryi-panny/

 111. VA said

 112. PISKORZ said

  Ponad 150 tys. Żydów w armii Hitlera. ,,Jeszcze osiem lat temu w Izraelu żyło 150 osób pobierających emerytury Wehrmachtu”..BEZ KOMENTARZA..

 113. minister sztuki & kultury wydal 2miliony na kilka dziel p.Abakanowicz- wydrazeni /ludzie,?/paluba=neo marxizm/ kukly –kontynuacja neo poganstwa w tzw ,,sztuce”

 114. www.wandaluzja.pl said

  Anna Łabuszewska, TYRANI TAK, IDIOCI NIE – Rosyjskie Ministerstwo Kultury nie zgodziło się, aby na ekrany kin trafiła komedia „ŚMIERĆ STALINA”. Dyskusja, która potem wybuchła, wiele mówi o współczesnej Rosji, Tygodnik Powszechny + 4/6 II 2018, s. 50-51.

  AWANTURA z Powodu francusko-brytyjskiego filmu ŚMIERĆ STALINA może mieć wpływ na wybory prezydenckie i Przyszłość Rosji. Zresztą już MA, bo jest to wprowadzenie Cenzury na sposób BOLSZEWICKI, w postulowanej Państwowej Komisji Etyki i Moralności – znacznie gorszej od Cenzorskiej, bo licytacyjnej. Potwierdza się zresztą to, co mówiłem od początku, że to jest powtórzenie zagrania MSW RFN Moją Recenzją książki Abdurrachmana Awtorchanowa ZAGADKA ŚMIERCI STALINA – Spisek Berii, która Sterroryzowała ZSRS i USA zamordowaniem Stalina i Berii PRZEZ AMERYKANÓW.
  Wówczas nikt nie słyszał – i nikt by nie uwierzył – że POWODEM tych mordów była Car-Bomba, która niszczyła Stany Wschodnie oraz Francję i Wielką Brytanię, toteż nieprzypadkowo Śmierć Stalina została wyciągnięta z Rękawa po ogłoszeniu SUPER-Car-Bomby. Mi ta sprawa się nie podoba jako MOŻLIWE Powtórzenie Solidarności dla ściągnięcia z Rosji Kontrybucji i SKAPITULOWANIA jej za Renesansowe Praktyki Włoskie Togliattiego – bo Śmierć Stalina jest w konwencji renesansowego dworu włoskiego, co przeciwnicy Filmu nazywają IDIOTYZMAMI.
  Dlatego wezwałem pitrowców do Pokierowania sprawą, bo to oni Wygrali II Wojnę Światową a nie Stalin czy Żukow: Gdy Chruszczow poleciał z Raportem frontu stalingradzkiego do Stalina to ten zapytał KTO CI TO KAZAŁ? – SIKORSKI. – PASZOŁ WON!!!
  Ten wsiadł do samolotu i poleciał do Kuzyna Litwina w Nowogródku, gdzie podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu: https://i1.wp.com/cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/337/97/3379787.jpg?zoom=2//
  Gdzie tu IDIOTYZM???

 115. Minus said

  „My, niżej podpisani zwracamy się do opinii publicznej powodowani troską o stan relacji polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Apelujemy o wyciszenie emocji w imię wspólnego dobra, jakim są prawda i budowany od ćwierćwiecza dialog”
  Anne Applebaum
  Anna Barańczak
  Maria Barcikowska
  Witold Bereś
  Bogdan Białek
  Anna Bikont
  Yael Birenbaum
  Halina Birenbaum
  Jacek Bocheński
  Teresa Bogucka
  Krzysztof Burnetko
  Anna Dodziuk
  Barbara Engelking
  Zofia Floriańczyk
  Andrzej Friedman
  Beata Fudalej
  Jolanta Gałązka-Friedman
  Timothy Garton Ash
  Konstanty Gebert
  Agnieszka Glińska
  Jan Tomasz Gross
  Irena Grudzińska-Gross
  Mikołaj Grynberg
  Jan Hartman
  Jan Hertrich-Woleński
  Agnieszka Holland
  Krystyna Janda
  Maria Janion
  Zofia Jankiewicz
  Jacek Kleyff
  Sergiusz Kowalski
  Stanisław Krajewski
  Maria Kruczkowska
  Krystyna Krynicka
  Ryszard Krynicki
  Ireneusz Krzemiński
  Joanna Kurczewska
  Jacek Kurczewski
  Jarosław Kurski
  Aleksander Kwaśniewski
  Andrzej Leder
  Wojciech Lemański
  Paweł Liberski
  Barbara Mechowska-Kleyff
  Edward Mitukiewicz
  Przemysław Nowacki
  Stanisław Obirek
  Janusz Onyszkiewicz
  Piotr Pacewicz
  Grażyna Pawlak
  Monika Płatek
  Masza Potocka
  Stanisław Radwan
  Shoshana Ronen
  Jacek Różycki
  Andrzej Rzepliński
  Paula Sawicka
  Dorota Segda
  Radek Sikorski
  Marek Siwiec
  Jarosław Sławek
  Aleksander Smolar
  Kazimierz Sobolewski
  Piotr Sommer
  Krystyna Starczewska
  Andrzej Stasiuk
  Dariusz Stola
  Joanna Szczęsna
  Kazimiera Szczuka
  Monika Sznajderman
  Piotr Szwajcer
  Paweł Śpiewak
  Frank Telling-Saphar
  Róża Thun
  Olga Tokarczuk
  Joanna Tokarska-Bakir
  Aleksandra Trzaska
  Mikołaj Trzaska
  Magdalena Tulli
  Grzegorz Turnau
  Marian Turski
  Piotr Wiślicki
  Krystyna Zachwatowicz-Wajda
  Maja Zagajewska
  Adam Zagajewski
  Katarzyna Zimmerer
  Jacek Żakowski

 116. snag said

  OutsiderR @ 108

  Krzyż na drogę ,…

 117. VA said

  Na filmie ze spotkania ks. Natanka z G. Braunem jest pani Agnieszka. Ks. Natanek mowi, ze jak był z nia w Izraelu to Zydzi brali ja za Zydowke. Agnieszka zna sie na komputerach i ma wizje oraz rozmawia z Jezusam albo z Matka Boska (teraz nie pamietam, bo ks. Natankiem sie od lat nie zajmuje) jest wazna postacia, natchnieniem dla wielu kazan ks. Natanka. Nie wnikam czy naprawde ma widzenia czy jest oficerem prowadzacym, w kazdym razie jest osoba wazna na ktora warto zwrocic uwage.

  Krzysztof Karon – zaczałem słuchac z wielka uwaga wielogodzinnych wypowiedzi tego pana, ktore mnie bardzo wciagaja. Karon jest Polakiem i mowi o mechanizmach jak to sie wszystko kreci tj. jak to wszystko Zydzi wymyslili. W rozumieniu tych mechanizmow widzi znalezienie rozwiazania problemu. Karon jest inny od reszty, rowniez od ks. prof. Guza.
  Jego wywody sa logiczne, wyjasniaja wiele spraw i daja nadzieje na znalezienie antidodum na zydowski porzadek swiata. To ze nie mowi o Zydach, Masonach itd nie jest potrzebne, bo wiekszosc ludzi juz o tym wie, albo moze sie z tego co mowi domyslec.
  Słuchajac p. Karonia nastawiam szybkość 1.25, chociaz ostatnio bardzo sie poprawił i nie mowi bez przeciagania.
  Krzysztof Karon jest jak swierzy powiew powietrza, uwazam ze warto go popierac.

  Jestem pewien ze bedzie proba przeksztalcenia Uni Europejskiej w Panstwo Europa. Zydom sie to nie uda i wszystko sie rozleci. Czy Polska jest na to gotowa?

  Ks. Tadeusz Kiersztyn powiedział kiedys, ze Bog oczysci Polske z Zydow i odbedzie sie to bezkrwawo. Był tego pewien. Zydzi teraz siedza jak wszy na futrzanym kołnierzu płaszcza, ktorym jest Polska. Bog podmuchem strzepnie ich z kołnierza. Hucpa premiera i ambasador Izraela z ustawa Sejmu o karaniu za „polskie obozy koncentracyjne” oraz proby wyłudzenia przez Zydow amerykanskich 65 mld od Polakow postrzegam jako kroki do przebudzenia swiadomosci Polakow i uwolnienia nas od tych parchow.

 118. VA said

  re: 96
  Bardzo wazny temat Genetycznie Zmodyfikowanej Zywnosci.
  Uwazam, ze wiekszosc Polakow w Polsce nie jest swiadoma jakie zagrozenie dla ich zdrowia i zycia niesie zywnosc GMO. Wprowadzenie upraw GMO w Polsce spowoduje likwidacje rolniczych gospodarstw rodzinnych.
  Nalezy wywierac nacisk na Kaczynskiego aby nakazał głosowac przeciwko tej formie ustawy ktora przygotowuje komisja Sejmowa. Ogladałem wiekszosc sprawozdan z tej komisji i nie widze tego dobrze. Całkowita ignorancja strony społeczej przez posłow i urzednikow z ministrem na czele o tepych wyrazach twarzy. Nie podaja nazwisk tych sprzedajnych mordercow Polakow, a musimy znac ich nazwiska i gdzie mieszkaja.

  MOBILIZUJEMY SIŁY na kolejne starcie – wyborcy kontra posłowie PiS!

  Posiedzenie chyba juz ostatnie wspomnianej komisji odbędzie się 6 lutego o godz. 13:00. UWAGA! Aby uczestniczyć w tym posiedzeniu należy zgłosić swoje uczestnictwo do Sekretariatu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi e-mail: krrw@sejm.gov.pl a potem upewnić się i potwierdzić telefonicznie, że odebrali e-mail. W biurze przepustek należy być pół godziny wcześniej z dowodem tożsamości.

 119. www.wandaluzja.pl said

  Anna Łabuszewska, TYRANI TAK, IDIOCI NIE – Rosyjskie Ministerstwo Kultury nie zgodziło się, aby na ekrany kin trafiła komedia „ŚMIERĆ STALINA”. Dyskusja, która potem wybuchła, wiele mówi o współczesnej Rosji, Tygodnik Powszechny + 4/6 II 2018, s. 50-51.

  AWANTURA z Powodu francusko-brytyjskiego filmu ŚMIERĆ STALINA może mieć wpływ na wybory prezydenckie i Przyszłość Rosji. Zresztą już MA, bo jest to wprowadzenie Cenzury na sposób BOLSZEWICKI, w postulowanej Państwowej Komisji Etyki i Moralności – znacznie gorszej od Cenzorskiej, bo licytacyjnej. Potwierdza się zresztą to, co mówiłem od początku, że to jest powtórzenie zagrania MSW RFN Moją Recenzją książki Abdurrachmana Awtorchanowa ZAGADKA ŚMIERCI STALINA – Spisek Berii, która Sterroryzowała ZSRS i USA zamordowaniem Stalina i Berii PRZEZ AMERYKANÓW.
  Wówczas nikt nie słyszał – i nikt by nie uwierzył – że POWODEM tych mordów politycznych była Car-Bomba, która niszczyła Stany Wschodnie oraz Francję i Wielką Brytanię, toteż nieprzypadkowo Śmierć Stalina została wyciągnięta z Rękawa po ogłoszeniu SUPER-Car-Bomby. Mi ta sprawa się nie podoba jako MOŻLIWE Powtórzenie Solidarności dla ściągnięcia z Rosji Kontrybucji i SKAPITULOWANIA jej za Renesansowe Praktyki Włoskie Togliattiego – bo Śmierć Stalina jest w konwencji renesansowego dworu włoskiego, co przeciwnicy Filmu nazywają IDIOTYZMAMI.
  Dlatego wezwałem pitrowców do Pokierowania sprawą, bo to oni Wygrali II Wojnę Światową a nie Stalin czy Żukow: Gdy Chruszczow poleciał z Raportem frontu stalingradzkiego do Stalina to ten zapytał KTO CI TO KAZAŁ? – SIKORSKI. – PASZOŁ WON!!!
  Ten wsiadł do samolotu i poleciał do Kuzyna Litwina w Nowogródku, gdzie podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu: https://i1.wp.com/cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/337/97/3379787.jpg?zoom=2//
  Gdzie tu IDIOTYZM???

 120. Carramba said

  A może czas wprowadzić wizy dla wszystkich Żydów. Selekcją byłoby podpisanie się z imienia i nazwiska pod procedowaną ustawą.

 121. www.wandaluzja.pl said

  Wolter, Franklin, Goethe, Fichte, Staszic, Prus: ANTYSEMITYZM TO OBRONA PRZED KAPITAŁEM KRYMINALNYM.

  Niemcy zapłacili Żydom za AUSCHWITZ-BIRKENAU 200 miliardów USD, gdy Żydzi jurysdykcji Pracy Niewolniczej nie podlegali. W Oświęcimiu Żydzi byli Kapami a w Gułagu Nadzorcami z NAGANAMI. Te 200 mld $ powinno więc trafić na fundusz Ofiar II Wojny Światowej, tak jak Kapitał Założycielski Izraela na tajnych kontach palestyńskich z Pracy Niewolniczej i prawdopodobnie Sprzedaży kapitałowi holenderskiemu węgla wołyńskiego, którym Holendrzy chcieli Zbankrutować Nadrenię. To by się im niewątpliwie udało dzięki Rudzie Suwalskiej, jak o tym świadczy Światowa Awantura z PODZIAŁEM tej rudy, której nie przeżył Chruszczow.
  Najlepszą szmelcowniczką była berlińska Żydówka, która zadenuncjowała 1500 Żydów: 20 razy więcej od najlepszego szmelcownika polskiego. Na UWr uczono mnie, że Szmelcownikiem Wszechczasów był prezes gminy żydowskiej w Łodzi Czerniakow, który podał na Gestapo listę komunistów łódzkich, za co Podziękował mu osobiście Heinrich Himmler: TAK NALEŻY PISAĆ LISTY KOMUNISTÓW. W Getcie jędrzejowskim nie zginął Ani Jeden Żyd, bo nie było tam Wyborczej Listy Komunistycznej. Jedynym państwem, gdzie deportacji Żydów Na Wschód dokonali krajowcy była Francja, gdyż Policja miała listy Żydów, komunistów i masonów.
  Moja szwagierka z Bydgoszczy opowiadała, że jej matka chodziła do Getta handlować. W trakcie likwidacji Getta bogaty Żyd zaprowadził ją do pomieszczenia, gdzie był ARSENAŁ nowoczesnej broni, który chciał sprzedać Polakom a ona przekazała to synowi, który był w AK.
  Zwolennikom Stalina powinno wystarczyć, że Stalinizm był NAJŁAGODNIEJSZĄ formą bolszewizmu Jana Chrzciciela, który podzielił społeczeństwo na Faryzeuszy-KAPITALISTÓW i NIEWOLNIKÓW rządzonych przez Zelotów-NOŻOWNIKÓW. U ile Nożownik mógł kontrolować 10 Cywili to Enkawudzista z naganem STU, Toteż Wehrmacht – po złamaniu w Jedwabnem Planu Barbarossa – wydał w Białymstoku ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL dla Zapobieżenia dyktaturze spermy jerozolimskiej dla płodzenia Holokaustów-AMERYKANÓW, jak to miało miejsce na Syberii, gdzie zamordowano wg tej Renesansowej Praktyki Włoskiej 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji.
  Ja NIE MÓGŁBYM WYMYŚLIĆ zapładniania bab sperm a z dupy cherubina i obcinania niewolnikom penisów, bo do tego trzebny jest GENIUSZ Jana Chrzciciela i Serbów, którzy umieją rozmawiać z muzułmanami językiem muzułmańskim a z Żydami po żydowsku.

 122. Głos Prawdy said

  Teraz Polacy, wasze przywództwo, poczują się tak, jak się czują Rosjanie, gdy są niesprawiedliwie oskarżani ze wszystkich stron.

 123. Głos Prawdy said

  Valentin Katasonov. Kto pociąga za sznurki rosyjskich oligarchów

  Doktor nauk ekonomicznych Valentin Katasonov opowiada o tym, jak elity światowe ukrywają rzeczywistość, w jakim kierunku chcą zmienić społeczeństwo. Czy są ludzie w USA i Europie, którzy mówią o tym, jak działa współczesny świat, z jakich powodów są mało znani w Rosji. Dlaczego nawet perspektywa wywłaszczenia zagranicznych rachunków nie powstrzymuje oligarchów w przestrzeni poradzieckiej, dlaczego nie mogą być nieposłuszni wobec mistrzów pieniądza. Jak manipulują bogatymi i bardzo bogatymi ludzie. Kto jest włączony do Komitetu 300. Dlaczego słowo „kapitalizm” nie jest zbyt popularne w XXI wieku?
  Prowadzący Dmitrij Peretolchin.
  http://nashaplaneta.su/news/valentin_katasonov_kto_djorgaet_za_nitochki_rossijskikh_oligarkhov/2018-02-01-23631

 124. Głos Prawdy said

  98. Hej, Bergoglio, czy ty jeszcze wierzysz w jedynego prawdziwego Boga?

 125. szperacz said

  .https://youtu.be/0SakKlgC2h0
  – pytam czy HRABINA RÓŻA THUN przed czy po sesji zdjęciowej w tramwaju

 126. Salcie said

  Co za sukinkot!

  _______________

  Efraim Zuroff: Śmierć Żydów cieszyła wielu Polaków

  .http://www.rp.pl/Historia/180209928-Efraim-Zuroff-Smierc-Zydow-cieszyla-wielu-Polakow.html&cid=44&template=restricted

  Efraim Zuroff dla „Rzeczpospolitej”: wielu Polaków odegrało rolę w Holokauście

  .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/efraim-zuroff-dla-rzeczpospolitej-wielu-polakow-odegralo-role-w-holokauscie/vzbewsf

 127. www.wandaluzja.pl said

  POLITYKA z transparentem: SMOG POD OCHRONĄ, 31.1-6.02.2018; Robert Przybylski, CZAS AKTYWNIEJ WALCZYĆ ZE SMOGIEM NAD MIASTEM, Rzeczpospolita, 1 I 2018 s. A24-25.

  Jeśli prawdą jest to, co tu czytam, to Prezydent Krakowa powinien być powieszony Za Jaja jako Nocnikowy Rokefelera, który Rządzi Światem SMOGIEM. Tego było mu jednak widocznie za mało, bo zafundował Japończykom Fukishimę z ZATRUCIEM Pacyfiku.
  II Nocnikowy Rokefelera, Premier Morawiecki, powołał sztab Doraźnej Walki ze SMOGIEM, w którym większość stanowią GNOJE od Elektromobilności, która od dziesięcioleci jest agentem kapitału Żydoarabskiego, który rządzi SMOGIEM.
  Ponieważ Morawiecki chciał wrobić Polaków w Volkswagena-SZALBIERZA, który zabił Kurwy Kalifornijskie, więc przypomnę historię Na Miarę ZABICIA przez Holokausta Busha-Juniora imperialnych doktryn Monrooe’go i Teodora Roosevelta hitlerowskim Osprey’em:
  Kurwy Kalifornijskie chciały rządzić światem moim VDTW jak kapitał żydoarabski SMOGIEM. Wobec tego zawarły z pederastą Bushem-Juniorem umowę, że DADZĄ mu zwycięstwo w II Kadencji za Zniesienie Przywilejów Ekologicznych Kalifornii, co ten zrobił.
  Kurwy Kalifornijskie wyobrażały sobie – zresztą całkiem słusznie – że po uchyleniu przywilejów ekologicznych stan ten zostanie ZMUSZONY do przejścia na VDTW jako Dużo Tańszy i pod każdym względem Efektowniejszy, ale Pederasta wprowadził równocześnie dla Kalifornii ZERO-emisyjności, co wyeliminowało VDTW jako redukujący w stanie Nieulepszonym zużycie paliwa o 80% i tak samo Smog Kalifornijski. Pederasta mógł to zrobić, gdyż był w zmowie z Volkswagenem, który wystawił Volkswagena-SZALBIERZA z UPERFUMOWANYMI spalinami, i minęło 16 lat, zanim odkryto to Oszustwo na Pohybel Kurwom Kalifornijskim. Teraz VW płaci Amerykanom Jak Za Zborze a innym NIE.
  Otóż żeby ZLIKWIDOWAĆ Smog taki czy inny z jego TRAGICZNYMI skutkami wystarczy uruchomić produkcję jednego z 12 silników VDTW.
  Ten VW UPERFUMOWANY to stary silnik Katalityczny. Zwrócono uwagę, że tam gdzie jeżdżą auta z silnikiem Katalitycznym TRAWA NIE ROŚNIE, natomiast tam, gdzie jeżdżą tylko Spalinowe ROŚNIE. – Badania wykazały, że spaliny katalityczne są Wyjątkowo Rakotwórcze i Antygeneratywne, więc kapitał żydoarabski po uciszeniu burzy z Katalitorami zafundował je Amerykanom jako PERFUMOWANE na sposób Haśka, aby się Plugastwo nie rozmnażało oraz jak najszybciej starzało i zdychało.

 128. Kapitan Bąba said

  Podręcznik sabotażu:
  „Read the CIA’s Simple Sabotage Field Manual: A Timeless Guide to Subverting Any Organization with “Purposeful Stupidity” (1944)”
  http://www.wykop.pl/ramka/4144185/podrecznik-sabotazu-cia-zamierzona-glupota/

 129. polecam said

  Tylko prawda jest ciekawa
  https://palestyna.wordpress.com/2010/01/27/holokaust-mity-fakty-falsz-propaganda-kto-tu-maci-druga-strona-opowiesci-o-super-zagladzie-zydow/

 130. www.wandaluzja.pl said

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kto-utrwali%c5%82-zwrot-%e2%80%9epolskie-obozy-%c5%9bmierci%e2%80%9d-szef-msz-sugeruje-spisek-%e2%80%9epewnych-organizacji%e2%80%9d/ar-BBIBqY2?ocid=spartandhp
  KTO UTRWALIŁ ZWROT „POLSKIE OBOZY ŚMIERCI”? SZEF MSZ SUGERUJE SPISEK „PEWNYCH ORGANIZACJI”

  LEW RYKNĄŁ MAŁPY W CIUP. MSZ GROZI senatorom amerykańskim i knesetowcom. Mówiłem, że sprawa Tuska w Brukseli, którą Polska PRZEGRAŁA Dwadzieścia do Jednego, jest zagraniem Konwentu, który na Jednym Posiedzeniu wydał KILKANAŚCIE aktów Wypowiedzenia Wojny.
  Wyszło szydło z worka w Senacie USA, który ZANIEPOKOIŁ SIĘ Odpowiedzialnością Polski Wobec Holokaustu. W takim razie był to Zamach nie tylko na Polskę, ale Całe Bałkany i Francję, gdzie ODPOWIEDZIALNOŚĆ Wobec Holokaustu jako ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu jest Sto Razy Większa niż w Polsce.
  Antonescu podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL a Horti NIE, ale po wkroczeniu Armii Czerwonej w Rumunii było wiele Pogromów antysemickich – również za kolaborację z Niemcami – a w Budapeszcie 4, ale każdy bije na głowę KIELCE. Jeśli byśmy odpuścili to w Senacie USA pojawiłaby się sprawa Odpowiedzialności Polski i Krajów Bałkańskich ZA HOLOKAUST.

 131. Carramba said

  Sz. P. z Wandaluzji. Czy silnik, o którym Pan wspomina powyżej VDTW, jest to silnik implozyjny? Czy też, jest to hybryda, wykorzystująca ekslozję ON i H2.

 132. Kapitan Bąba said

  bierzcie czipsy i piwo i zapraszam do oglądania:

 133. gość said

  Europejski Trybunał Praw Człowieka: Można wykorzystywać wizerunki Maryi i Jezusa w reklamach

  Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) – europejski organ sądownictwa międzynarodowego powołany w 1959 r., mieszczący się w Strasburgu, orzekł izz przedstawienia Jezusa i Maryi mogą być wykorzystywane w reklamach.

  ETPC skazał Litwę za ukaranie firmy, która wykorzystała Jezusa i Maryję na plakatach i w Internecie do sprzedaży produkowanej przez siebie garderoby. Według sędziów, grzywna wydana za „obrażanie moralności publicznej” naruszała prawo spółki do wolności słowa.

  http://dzienniknarodowy.pl/europejski-trybunal-praw-czlowieka-mozna-wykorzystywac-wizerunki-maryi-jezusa-reklamach/

  ——-
  Czas na produkcję papieru toaletowego z wizerunkami Schulza, Junckera, Timmermansa i Vehofstadta.
  Admin

 134. gość said

  Seweryn Aszkenaz, prezes Fundacji Beit Warszawa: Rząd w ciągu 7 dni załatwił sprawę, z którą dyplomacja mierzyła się przez 70 lat

  Bardzo ciekawy wywiad ukazał się na łamach Dziennika Gazeta Prawna z prezesem Fundacji Beit Warszawa Sewerynem Aszkanazym.

  Prezentujemy dwa ciekawe cytaty i polecamy całą rozmowę w postaci aktywnego linku, bowiem to naprawdę sensowne wypowiedzi.

  Jak twierdzi działacz żydowskiego pochodzenia:

  – Rząd w ciągu 7 dni załatwił sprawę, z którą dyplomacja mierzyła się przez 70 lat.

  Przekonuje, że coraz częściej wstydzi się za władze Izraela:

  – Otwarcie mówię, że coraz częściej wstydzę się za rządzących Izraelem. Izrael nie ma prawa wtrącać się w prawodawstwo rządu polskiego. Oczywiście chodzi również o pieniądze, bo możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia – przyznaje.

  I dodaje:

  – Ale powinniśmy być wdzięczni Izraelowi za ten protest, bo dzięki temu do wielu głów w końcu dotrze, że nie było żadnych polskich obozów śmierci, tylko niemieckie, nazistowskie, hitlerowskie – mówi Seweryn Aszkenazy w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14722-seweryn-aszkenaz-prezes-fundacji-beit-warszawa-rzad-w-ciagu-7-dni-zalatwil-sprawe-z-ktora-dyplomacja-mierzyla-sie-przez-70-lat

 135. gość said

  Europa w szoku. Merkel chce wprowadzić Polakom wizy!

  Jeżeli komukolwiek wydawało się, że szykany naszych zachodnich sąsiadów wobec Polski już wkrótce ustaną, to był w kolosalnym błędzie. W Berlinie temat Polski wałkuje się z większą częstotliwością, niż przeciętny obywatel sobie to wyobraża.

  http://newsweb.pl/2018/02/02/europa-w-szoku-merkel-chce-wprowadzic-polakom-wizy/

  ——
  I bardzo dobrze.
  Admin

 136. gość said

  Muzeum Historii Polski jednak nie powstanie? Oferty znacznie przekraczają budżet

  Trzech wykonawców złożyło swoje oferty na budowę Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej. W środę odbyło się publiczne otwarcie ofert złożonych w przetargu. Wszystkie przewyższają budżet zamawiającego.

  Budimex S.A., konsorcjum firm: IDS-BUD S.A. i MAR-BUD oraz konsorcjum firm Hochtief i Warbud to jedyni oferenci startujący w przetargu na budowę Muzeum Historii Polski. Środki, jakie zamierzano przeznaczyć na tę inwestycję to nieco ponad 480 milionów złotych. W środę, 31 stycznia, po oficjalnym otwarciu ofert, okazało się, że wszystkie przekraczają zaplanowany budżet. Budimex zadeklarował, że zbuduje muzeum za 565,5 mln zł, konsorcjum IDS i MAR-BUD – za 565,8 mln zł, a Hochtief i Warbud za aż 635 mln zł. Wszystkie podmioty zadeklarowały się zrealizować inwestycję w trzy lata.

  Teraz zamawiający musi podjąć decyzję, czy dołożyć brakujące ponad 80 mln zł na budowę, czy też przetarg unieważnić i rozpisać nowy, co wiązałoby się ze znacznym opóźnieniem budowy.

  https://projektinwestor.pl/aktualnosc/warszawa-trzy-oferty-na-budowe-muzeum-historii-polski

 137. @30 (Zerohero)

  Polecam czerpanie z wielu źródeł, refleksję i krytyczną analizę, natomiast gorąco przestrzegam przed znajdywaniem sobie guru na którego autorytet staramy się potem nawracać rzesze potencjalnych wiernych.

  Aha… powiedz to Pan innym. A nuż zrozumieją… Co to znaczy korzystać z różnych źródeł. Ha, ha.

  Gdy obserwuję jak ludzie zachwycają się np. Karoniem to jestem przerażony.

  Problem nie dotyczy traktowania tylko Karonia w podobny sposób.

  Karoń niedawno powiedział, że wyjście Polski z Unii Europejskiej byłoby największą katastrofą dla Polski, bo mielibyśmy z jednej strony lewacką UE a z drugiej wrogą Rosję.

  Prawda, powiedział podobnie. Tylko że w tym momencie nie muszę Karonia traktować jako wyroczni. Staram się udawać przed sobą, że nie dosłyszałem, aby nie smiać się z niego 😉 Mniej więcej wiadomo już, na czym Karoń zna się. Wtedy jego słucham z buzią otwartą. I mniej więcej wiadomo, na czym się nie zna. Wtedy ignoruję.

  A przecież można takich jak Karoń wykorzystywać instrumentalnie!

  W tym punkcie w pełni zgadzamy się. Nawet sobie myślę od pewnego czasu, że Karoń jest zbyt łatwowierny i właśnie _daje_ _się_ podpuszczać i wykorzystywać. Chyba jednak nie jest całkiem łatwowierny. Skądinąd mam wrażenie, że z takimi jak Braun to prywatnie są raczej na stopie mało przyjacielskiej.

  Faktem jest jednak, że jest czasem bardzo ostrożny w słowach i nie chce wchodzić w grząskie tematy.

 138. gość said

  Hymn Kanady będzie „neutralny płciowo”

  Już tylko podpis gubernatora Kanady z ramienia brytyjskiej królowej Elżbiety II dzielni kraj klonowego liścia od zmiany hymnu narodowego. Trwająca blisko siedemnaście lat walka szermierzy politycznej poprawności o jego reformę zyskała przychylność kanadyjskich liberałów, dlatego też pieśń będzie teraz „neutralna płciowo”, a więc nie będzie już zawierała zwrotu „wszyscy twoi synowie”.

  Od 1980 roku, kiedy obecna wersja hymnu stała się oficjalnie obowiązującą, podejmowano kilkanaście prób zmiany pieśni „Kanado”, zaś od 2001 roku zajmowała się tym feministyczna Famous Five Foundation. Ostatecznie wczoraj kanadyjski senat zdecydował o zmianie słów narodowego hymnu, dlatego też obecnie ostateczne wdrożenie reformy zależy od podpisu gubernatora Kanady, który jest reprezentantem brytyjskiej królowej Elżbiety II.

  http://autonom.pl/?p=21043

 139. PISKORZ said

  re 115 ..”Monika Sznajderman”…to ta. która w swojej książce pisząc o kimś /Izrael powstał 1948/, że walczył…o wolność /sic!!!/ Izraela.! Baba głupa pali lub jest głupia.!!

 140. revers said

  ad137

  to jeszcze zapomnialesc gosciu o kolejnych objawieniach krolowej z przeslaniem od mahometa

  https://newsbook.pl/2018/02/01/krolowa-elzbieta-twierdzi-ze-jest-bezposrednim-potomkiem-proroka-mahometa/

  i nowoczesne sztuki wystapujace nawet w sadach las Angel

  http://humansarefree.com/2017/12/why-are-there-paintings-depicting.html?m=0

  ——
  Rzeczywiście, nawet podobna do starej kozy…
  Admin

 141. Antymarxista said

  Film przedstawia podstawowe informacje o zjawisku koloru, jego parametrach, modelach i przestrzeniach kolorów oraz o technikach reprodukcji i kontroli jakości koloru.

 142. Zdziwiony said

  Oczywiste to jest tu Piszącym, ale mimo to wklejam.

  Czy będzie jeszcze Polska?

  (…) Będzie jeszcze Polska, szeptał mi mój ojciec
  Zabrali go rankiem, poszedł na katorgę
  Tuż przed samą śmiercią wrócił wuj chorąży
  Prawił o wolności, ale jej nie dożył…

  – Zespół Horytnica w piosence – Honor Legionisty

  Wszyscy uczyliśmy się, że Polskość pod zaborami przetrwała 123 lata (1795-1918)

  Dziś można tylko zastanawiać się, jakim cudem to mogło się udać, jak przetrwała ta doza polskości wystarczająca do powstania z niczego i odbudowania państwa Polskiego. Patrząc na współczesnych ludzi mam nieodparte wrażenie, że mogło to się udać tylko dzięki temu, że radio i telewizja nie były dostępne. Dwa największe współczesne „pracze mózgów” nie były w codziennym użyciu.

  Gdy były zabory ukazywało się więcej polskiej prasy, niż to jest obecnie. Ktoś powie, że to nie możliwe, bo dziś mamy tak dużą ilość różnych tytułów, że nie wiadomo, na co właściwie zwrócić uwagę. Tak, ta ilość jest ogromna, ale nie są to Polskie gazety, te magazyny, te tytuły wyglądają na polskie, ale pozostają w rękach obcych, którzy między innymi w ten sposób kształtują naszą świadomość, przekręcają naszą historię, czy lansując nam wrogich naszym interesom polityków.

  Nasze, obecne pseudo–elity polityczne, przy różnych okazjach tworzą pozory walki politycznej, podrywając nas do głosowania na nową postać. Pojawiają się głosy o rzekomej budowie Judeopoloni na terenie naszego kraju, jakby nie było oczywiste, że ona już dawno istnieje i ma się znakomicie w Polsce od ponad 70 lat. Każda z tych niby „różnych” opcji politycznych, na swój sposób lansuje nam niby własną drogę polityczną do budowy III RP albo nawet IV RP, i nie wspomina nawet, że razem przy okrągłym stole już dawno ustalili przyszłość dla nas. To, czego nie zdołano wtedy ustalić w gronie Kiszczaka i jego TW na pewno ustalono w Brukseli, Berlinie a ostatnio w Tel Awiwie, czy na obradach Knesetu w Krakowie. Ile jeszcze państw można dopisać, które mają wpływ na naszą rzeczywistość?

  Z pewnością lista będzie długa a jej zakończenie pewnie niemożliwe. Nasze państwo istnieje tak jak podczas zaborów tylko w świadomości niewielkiej części narodu, bo ci przy władzy już nawet nie wysilają się na udawanie, że ono jest i jako takie funkcjonuje.

  Większość Polskiego narodu nie wie, nie zdaje sobie z tego sprawy, lub po prostu nie dba czy Polska jest państwem wolnym, kolonią czy powstającym jakimś nowym tworem pseudo państwowym, który jak wrzód rozrasta się na naszych ziemiach i jak rak osłabia żywą tkankę narodu.

  Był rok 1914, kiedy to niemiecki komitet wyzwolenia żydów rosyjskich, planował zbudować na ziemiach polskich państwo o nazwie Judeopolonia. Oficjalnie nie udało się tego dokonać, ale w naszej historii pełno jest faktów, które świadczą o wielokrotnych próbach powrotu do tego tworu. Nawet w czasie II wojny światowej wracało to jak bumerang i pozwoliło manipulować dużymi społecznościami wierzącymi w szybką realizację tego pomysłu.

  Nazwa naszego kraju „Polska” zniekształcona przez Niemców na „Polen”, odczytana przez niektórych Żydów, jako hebrajskie słowo „polin” oznacza według żydowskiej legendy: „Tu odpoczniesz w oczekiwaniu na Mesjasza, który wywiezie cię do ziemi obiecanej”.

  Czy więc nasz kraj jest dla niektórych synonimem nowej ziemi obiecanej?

  Czy to jest powód, dla którego polski naród nieustannie boryka się z próbami przejęcia swojego kraju?

  Nie jest Polska jedynym krajem w Europie i na świecie, który międzynarodowa finansjera, próbuje przejąć lub sobie podporządkować. Nie jesteśmy też jedynym współcześnie skolonizowanym narodem. Większość jednak zachowuje pozory demokracji, system gospodarczy czy własne siły militarne. Te państwa wydają się szczęściarzami, na tle takich krajów jak Polska gdzie wszystko już uległo rozkładowi, wyprzedaży czy zagarnięciu.

  Jesteśmy na mapie…

  Po zaborach Polska zniknęła z mapy Świata i Europy dziś jesteśmy nie tylko na mapie, ale nawet jak mówią niektórzy bardziej niedouczeni „jesteśmy w Europie” jak gdyby kiedykolwiek nas w niej nie było. Granice nasze i państw europejskich zmieniają się bardzo szybko, krótkie współczesne wojny i ludobójstwa w samym sercu cywilizowanej Europy, zmieniają naszą rzeczywistość. Nowe mapy drukuje się dziś szybciej niż kiedykolwiek. Państwa zmieniają swoje oblicza i wszystko może być inne jeszcze za naszego życia.

  Mamy się, czego bać, bez własnego przywództwa nie jesteśmy w stanie nic zrobić, nic odbudować niczego dobrego dla nas samych stworzyć.

  Państwo, jako instytucja nie istnieje, służby odpowiedzialne za pilnowanie tego, co powinno strzec naszej państwowości, po prostu nie przetrwały, zostały tylko takie, które mają inne cele i obowiązki.

  Mamy sąsiada…

  Roman Dmowski już w 1930 roku w swojej książce pt. „Kwestia ukraińska” przewidział obecną sytuację na Ukrainie.

  Jak bardzo trafnie określił Dmowski losy Ukrainy, można się przekonać, czytając choćby krótki fragment:

  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista liga narodów…

  Te wszystkie żywioły, przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby się poszczycić tak bogatą kolekcją międzynarodowej kanalii.
  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś, marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny”.

  Jak Dmowski oceniał sąsiedztwo nasze z taką Ukrainą widać w tym krótkim zdaniu:
  […] „Dla narodu (Polskiego), zwłaszcza dla narodu jak nasz młodego, który musi się jeszcze wychować do swych przeznaczeń, lepiej mieć za sąsiada państwo potężne, choćby nawet bardzo obce i bardzo wrogie, niż międzynarodowy dom publiczny”.

  Jednak nasza polityka międzynarodowa nie ma żadnej ciągłości z polityką narodową Dmowskiego, nie posiada zdrowego rozsądku, nie reprezentuje narodowego interesu.

  Można zapytać, czy ci, którzy z Polski czerpią największe korzyści, którzy obecnie, wydają się panami na tej ziemi, postradali wszystkie rozumy?

  Obecny kandydat PiS w tegorocznych wyborach prezydenckich twierdzi, że „należałoby rozważyć udzielenie wsparcia wojskowego Ukrainie”.

  Jaki cel ma polski naród i polskie państwo w budowaniu „wrzodu na ciele Europy”? – Jak mówił Roman Dmowski.

  Na wschodzie Ukraina?

  Sprawa wygląda znacznie inaczej, jeśli spojrzymy na bardzo stare mapy. W X wieku na terenach obecnej Ukrainy i części wschodniej Polski istniało państwo o nazwie Chazaria. Ciekawy opis znajdziemy w książce prof. Jerzego Strzelczyka pt. „Zapomniane narody Europy”. Mapy Chazarii różnią się i w zależności od autora nieznacznie przesuwają, ale co ciekawe ciągle widać je w sąsiedztwie Polski.

  Godło chazarskie – „tamga” do złudzenia przypomina ukraiński „tryzub”.

  W 1917 roku, przewodniczący Rady Centralnej, M.S. Hruszewskyj, po raz pierwszy zaproponował używanie „tryzuba”, rzekomego herbu Władmira, jako godła Ukrainy.

  Rada Centralnej Ukraińskiej Republiki Ludowej zatwierdziła używanie „tryzuba” na początku 1918 roku.

  Wiemy przecież, że sama idea powołania do życia Ukrainy, jako niezależnego od Polskiego Państwa narodu, zrodziła się w Niemczech. Nikt inny tylko właśnie Niemcy wspierały i finansowały ideę, powstania Ukrainy na terenach Polskich. Skutecznie miało to osłabić Polskę i gwarantować Niemcom silne wpływy w tej części Europy.

  Dziś widać jak niemiecka konsekwencja polityczna owocuje. Zaraz po zjednoczeniu powstała „wolna Ukraina” – przypadek czy wpływ niemieckiej polityki?

  Politycznymi manipulacjami i gwarancjami bez pokrycia zachód skutecznie pozbawił Ukrainę możliwości samostanowienia i zabezpieczenia swoich granic. Nie trzeba było długo czekać na Majdan, po którym za stosunkowo niską sumę przejęto państwo pod wpływy „bogatej kolekcji międzynarodowych kanalii” – jak pisał Roman Dmowski.

  Ale jednej rzeczy Dmowski do końca nie przewidział, a przynajmniej nie pisze o tym w tej krótkiej rozprawie. Nie pojawia się wersja, w której te „międzynarodowe kanalie” będą rządzić po obu stronach naszej wschodniej granicy.
  Dziś już chyba nikt nie ma złudzeń, że tak właśnie jest. Polski okrągły stół był niczym innym jak bezkrwawym, ukraińskim Majdanem. Po dość dobrze zaplanowanym stanie wojennym i tzw. „ustrojowej transformacji” mamy sytuację niemal identyczną, do ukraińskiej. Można śmiało powiedzieć, że ci sami ludzie rządzą po obu stronach, stąd wynika to niesłychane zrozumienie i poparcie dla spraw ukraińskich w naszych „najwyższych sferach” i kompletne niezrozumienie i brak poparcia wśród Polaków.

  Czy grozi nam odbudowa Chazarii?

  Ciekawe, że niewielu się nad tym zastanawia, ale to chyba, dlatego że jest to „twór” dawno zapomniany i wydaje się to zupełnie nierealne. Trzeba przypomnieć, że Izrael też nie był wiecznie w Palestynie. Powstał między innymi dzięki wyjątkowej pomocy III Rzeszy.

  Dziwnie i interesująco splatają się losy tych dwóch narodów, Niemcy i Żydzi już od czasów pruskich blisko ze sobą współpracowali. Jakoś nigdy to nie wychodziło Polsce na dobre.

  Stary już Henry Kissinger wyraża swoje opinie dość stanowczo, bo nie ma się ani czego, ani kogo obawiać. Nie tak dawno, jedna z jego opinii wzbudziła dość duże oburzenie. Kissinger powiedział, że państwo Izrael nie przetrwa w tym rejonie świata dłużej niż 10 lat.

  Nie przetrwa? To znaczy, przestanie istnieć?. Tak i mówi to człowiek, którego Żydzi darzą najwyższym zaufaniem. Po tej wypowiedzi nie trzeba długo czekać na reakcję. Nie kto inny tylko ukraiński król czekolady, również obywatel Izraela szybko i skutecznie inwestuje w Majdan. Przejmuje władze i dziś rządzi w tym kraju.

  Można zapytać, co to ma wspólnego z Chazarią?

  A jak się tak trochę zastanowić nad słowami Kissingera to uzmysłowimy sobie, że jeżeli to małe państwo w Palestynie przestanie istnieć, to gdzieś muszą podziać się jego mieszkańcy. To państwo posiada znacznie więcej niż tylko ludzi i to trzeba będzie gdzieś przemieścić. Nie sądzę, aby Ameryka oddała, któryś ze swoich stanów, ale Ukraina i Polska to wymarzone miejsca.

  Czy to trudno byłoby zrobić?

  Raczej nie, wszak w naszej historii byli ludzie głoszący różne idee i wystarczy je trochę odkurzyć, przyczepić metkę Marszałka i pod pozorem budowy Międzymorza można śmiało brać się do budowy nowego państwa. Wszak nazwa „polin” przyciąga wszystkich i chętnych nie braknie, aby tu zamieszkać. Mając nielimitowaną władzę, po obu stronach granicy, można stworzyć nową Chazarię w kilka lat.

  Pozostaje niesmak po przeczytaniu tego, co tu piszę, brzmi to jak jakieś bluźnierstwo lub niesmaczny żart. To tylko dlatego że nie chcemy dostrzec zagrożeń i tego, co dzieje się tuż obok nas. Naszą rzeczywistość kształtują głównie media, takie jak radio i telewizja. Ich brak ocalił Polskę od wynarodowienia w minionych wiekach, ich masowa obecność dzisiaj wróży nam zgubę i problemy. Kardynał Stefan Wyszyński powiedział: „Polacy będą mądrzy albo ich nie będzie”. To jest absolutna prawda, tylko dla przeciętnego człowieka bycie mądrym jest coraz trudniejsze.

  Dla Magazynu Polonijnego OWP
  Zbigniew J. Wieczorek
  Stany Zjednoczone Ameryki Płn.

  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/component/search/?searchword=Zbigniew%20J.%20Wieczorek&ordering=popular&searchphrase=exact&limit=100

  Tekst ukazał się w tygodniku Głos Polski z Kanady nr. 20-2015 str. 8

 143. Boydar said

  „… Gratuluję polskiemu rządowi tego, że doprowadził do powstania takiej ustawy. Nasz korpus dyplomatyczny przez lata nie wiedział, jak bronić Polski. Po prostu tego nie potrafił. Zadaniem dyplomatów jest przecież być grzecznym i dyplomatycznym. Nie nauczyli się, jak elegancko przedstawiać argumenty w obronie swojego kraju, często nie mają czasu albo wiedzy, by bronić własnej ojczyzny. Mam tu na myśli dyplomatów, których się wystarczająco nie kształci ani nie szkoli, ani nie przygotowuje do bronienia Polski, zwłaszcza przed posądzaniem o antysemityzm. A ja wiele razy powtarzałem, że Polska była żydowskim krajem przez wieki.

  za http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/567922,rigamontirazy2-seweryn-aszkenazy-o-ustawie-o-ipn-i-stosunkach-polsko-izraelskich.html?

  Qurwa, żeby jakiś Aszkenazy musiał mnie wspierać w tezie, to przechodzi ludzkie pojęcie !

  Wszystko powyżej, potwierdza moje rozumienie sytuacji. „Wojna” którą obserwujemy jest starciem zagrożonych i zmimikrowanych tasiemców lokalnych z nieustannie nienażartymi tasiemcami zagranicznymi. Uważam że tutejsze mają przewagę, to prawo „własnego terytorium”.

 144. osoba prywatna said

  W ocenie Smolara, obecny kryzys jest również wynikiem wydarzeń na izraelskiej scenie politycznej, a premier Izraela „wykorzystuje tę szansę i następuje mobilizacja”. Jednak dla Polski, Izrael, według Smolara, pozostaje kluczowym partnerem na arenie międzynarodowej.
  „Izrael bardzo potrzebuje Polski, dlatego, że jest osamotniony w UE, ze względu na problem Palestyński. (…) Rząd PiS-u jest promotorem interesów izraelskich” – ocenił.
  https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-fundacji-batorego-rzad-pis-u-promotorem-interesow-izraelskich/

  ——
  Niech Izrael się pierdoli, razem z Naczelnym Cadykiem Smolarem.
  Admi

 145. Greg said

  Dla tych którzy jeszcze wierzą!
  Konieczne obejrzeć.
  PROROCTWO
  .https://www.youtube.com/watch?v=2p2WWQkKzso

 146. Ola said

  ad 143 , Osoba Prywatna:
  „obecny kryzyzs” ….. ?

  a jak moglo byc inaczej? Trafila kosa na kamien, znaczy prawica na prawice , polska na zydowska.
  Bo prawica to serca nie ma, zabojcza jest .
  jeszcze wy, Karonie, Michalkiewicze, Gadowskie i in. i oczywiscie Gajowiczanie – przeprosicie sie z lewakami .
  Co ma byc to bedzie . Tylko bez pieprzenia znowu , ze krwawo. Rewolucje nie sa lagodne i pokojowe .

  ——
  Aha.
  Admin

 147. osoba prywatna said

 148. osoba prywatna said

  Zezwierzęcony antysemityzm żydowskiej policji. Mamy kolejny film z getta warszawskiego [wideo nr 2]
  http://wprawo.pl/2018/02/01/zezwierzecony-antysemityzm-zydowskiej-policji-kolejny-film-getta-warszawskiego-wideo-nr-2/

 149. osoba prywatna said

 150. Boydar said

  Encore … „… Ludzie muszą wiedzieć, że matka Chopina pochodziła z frankowskiej żydowskiej rodziny, że Mickiewicz miał korzenie żydowskie, że większość polskich laureatów Nagrody Nobla to Żydzi. Spotkałem prawnika w Krakowie, który powiedział: „Mógłbym zaakceptować, że Chrystus był Żydem, ale że jego matka, Królowa Polski, to już nie”. Nie wiem, czy żartował, czy też nie …”

  Przecież pisałem niedawno; doszli do takiej wprawy, że z Chrystusem na ustach idą w niedzielę do kościoła i komunii. Ale jak przychodzi do Jego Matki to uznają tylko tą z Medjugorie, ktoś im powinien powiedzieć, że to był tylko Blue Beam

 151. Joannus said

  Ad 145 Greg
  Tenże filmik wstawiony przez Pana stanowi przyczynek do uzmysłowienia prawdziwego sensu notorycznej paplaniny Stanisława Michalkiewicza – o naszym nieszczęśliwym kraju.

  ——-
  No właśnie, po co gadać o nieszczęśliwym kraju, skoro jest szcześliwy? Bo przecież jest?
  Admin

 152. gość said

  http://dzienniknarodowy.pl/kaczynski-oddac-wladze-pis-morawieckiemu-zaskakujace-wyniki-sondazu/

 153. Boydar said

  „… Co możemy zrobić w tej sytuacji?
  Pierwszym krokiem powinno być weto prezydenta, drugim zaś – natychmiastowa dymisja pana wiceministra Patryka Jakiego, który sam na siebie ściągnął odium tego problemu. Nową ustawę należałoby potem spokojnie procedować w konsultacjach z Izraelem i różnymi środowiskami w Polsce. To nie jest trudne, dziś kilka takich uspokajających komunikatów, wystosowanych do naszych zagranicznych partnerów, rozładowałoby napiętą atmosferę, jednak najwyraźniej władza idzie w zaparte i nie widać końca tego konfliktu. Liczę jednak na opamiętanie … – Dr Maciej Milczanowski, koordynator Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów WSIiZ Rzeszów i ekspert Fundacji Pułaskiego …”

  za http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/567921,departament-stanu-o-polsce-rozmowa-z-maciejem-milczanowskim.html

  „Co możemy zrobić” … wy, to znaczy kto ?

  ——
  Milczanowski – chuj żydowski. Kurwa parchata od Batorego, czyli Sorosa.
  Admin

 154. Zbyszko said

  Film dokumentalny o polskiej rodzinie zamordowanej przez Niemców za ukrywanie żydów:
  .https://www.youtube.com/watch?v=eFSh_J6gLMU

  ——
  A co to kurwa żydów obchodzi?
  Admin

 155. snag said

  Nie docenili uporu Palestyńczyków – Wiedza ze prędzej czy później cywilizowany świat uzna za wyklętych pariasów i spodziewają się cala ta ich zio-impreza na rzekomej ziemi obiecanej skończy się exodusem … Ciekawe gdzie?

  http://www.unz.com/article/struggle-for-equal-rights-for-palestinians-is-right-choice-and-will-lead-to-significant-exodus-of-jews-henry-siegman/

 156. gość said

  Tego Jarosław Kaczyński nie mógł przewidzieć

  Sergei Zheleznyak, będący członkiem partii Jedna Rosja, zabrał głos w sprawie głośnej zmiany polskiego prawa. Co ciekawe, odniósł się do niego w bardzo pozytywny sposób.

  – Naród polski cierpiał przez wszystkie okropności nazizmu i zapłacił tysiącami niewinnych żyć. Decyzja legislacyjna senatu odzwierciedla opinię obywateli polskich, którzy nie chcą powtórki z tragedii II wojny światowej i którzy protestują przeciwko zmartwychwstaniu nazizmu na sąsiedniej Ukrainie – stwierdził stanowczo Zheleznyak.

  Rosja staje po stronie PiS

  – Polski parlament pokazał mądrość i odpowiedzialność przed swoimi wyborcami, a także dał przykład innym zachodnim politykom, jak należy przeciwdziałać jakimkolwiek przejawom nazizmu – dodał także rosyjski polityk.

  http://pikio.pl/kaczynski-dostanie-zawalu/

 157. snag said

  Zeby nie dobijać sexualnie przetrąconych Katolicki Uniwersytet w Dayton miedzy innymi zaleca zamiast maż /zona używać określeń jak: współmałżonek, partner, druga polowa, etc.

  Gender inclusive or gender neutral language does not assume a gender with the individual who is being discussed.

  Instead of Saying This… (zamiast)
  ————————-
  common man
  best man for the job
  gentleman’s agreement
  layman
  man a job/project
  man hours
  mankind
  man-made
  manpower
  middleman
  chairwoman/man
  spokeswoman/man

  husband/wife (((mąż/żona)))
  ++++++++++++++++++++++++++

  …Try Saying This (spróbuj tak)
  —————————
  common person
  best person for the job
  informal agreement
  layperson, average person
  staff a job/project
  staff hours, personnel hours
  humankind, society
  manufactured, synthetic
  workforce, labor
  intermediary, go-between
  chairperson, chair
  spokesperson, representative

  spouse, partner, significant other ((( współmałżonek, partner, druga polowa)))
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  University of Dayton  
  —————————————–
  The University of Dayton is an American private Roman Catholic national research university in Ohio’s sixth-largest city, Dayton. Wikipedia

 158. snag said

  Listwa ,…

  Dow Jones spadl 666 punktow … Armageddon za rogiem ,…

 159. NyndrO said

  Jak ja kocham to „aha”. No przecież to jest masarka.

 160. PONADSWIETLNY said

  Aleksander Jabłonowski, WOJNA POLSKO IZRAELSKA !!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=Tpoblv7Buuk

  .http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/771_u/$file/771_u.pdf

  Only Poles died in Auschwitz – no jews!?!
  STOP THE PROPAGANDA
  .https://www.youtube.com/watch?v=f5-bMprnebw

  Strange Events in America! (2018) !!! c0IN 🙂
  .https://youtu.be/epvCORHGrL4?t=162

  Why ISIS Was Created to Destroy All
  .https://www.youtube.com/watch?v=OcuKlSOJSWE

  Plasma in space experiment (English subtitles)
  .https://www.youtube.com/watch?v=kanYuBptuZ0

 161. snag said

  Obcy was bronią – Wśród wpisów są również po polsku – Piszcie i podawajcie dalej ,…

 162. bryś said

  ad 143. Boydar

  „Uważam że tutejsze mają przewagę, to prawo „własnego terytorium”.” – są już miejsca okupowane przez us manów i ustawa o bratniej pomocy tez moz wejsc w zycie. Jak na wschodzie strzelali do tłumu to dlaczego nie maja tego zrobic u Nas teraz? Czemu maja problem z konstruowaniem umiarkowanej opozycji? Nie mają ludzi dosc charakterystycznych, czy dostęp do mediów za mały? Przecież mamy i piosenkarzy, i aktorow, i sportowcow, i profesorow- zaden sie nie nadaje?

 163. polecam said

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowscy-uzurpatorzy-wywiad-z-prof-normanem-finkelsteinem-2018-02

 164. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 131:
  http://www.forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9520#9520//

 165. ali said

  W związku z tym, że agresja Izraela na kraje arabskie spotkała się z aplauzem w syjonistycznych środowiskach Żydów – obywateli polskich, pragnę oświadczyć co następuje: nie czyniliśmy przeszkód obywatelom polskim narodowości żydowskiej w przeniesieniu się do Izraela, jeśli tego pragnęli. Stoimy na stanowisku, że każdy obywatel polski powinien mieć tylko jedną ojczyznę – Polskę Ludową”.

  Władysław Gomułka jednoznacznie stwierdził, że nie ma odstępstw od linii partii i nie można zaakceptować obywateli, którzy „w obliczu zagrożenia pokoju światowego, więc także również bezpieczeństwa Polski i pokojowej pracy narodu, opowiadają się za agresorem, za burzycielami pokoju i za imperializmem”. Użyte w przemówieniu określenie „piąta kolumna” w odniesieniu do obywateli pochodzenia żydowskiego rozpoczęło kampanię…..
  http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-12-czerwca-1967-r-prl-zrywa-stosunki-dyplomatyczne-z-izraele,nId,1440835

 166. sza said

  Żydzi kreują trzecia wielka wojnę światową, by zmniejszyć ilość swych wrogów albo będą zmuszeni zamieszkać pod ziemia, bo na powierzchni już dali się poznać, zresztą nieoszlifowane brylanty leżą w ziemi.

 167. sza said

  Putka batoży homo sapiące sodomo ale w centrum rosyjskim wciąż trzyma na placu czerwonym w mauzoleum mumie Pedała marksistowskiego Wkładka Iljiji Uljania Lienina, żyda. Do tego ostro woskowanego w formalinie kutasa, ludzie wciąż chodzą w odwiedziny. Państwo rocznie wydaje na te obrzydliwość fortunę, utrzymującą tego pamiątkowego gnoja w stanie podniesionym erekcyjnym, denerwując się, gdy w byłych koloniach sowieckich, pomniki jego kompanów oraz tzw. wyzwolicieli, w rzeczywistości Grabieżców, są obalane. Historia zmusza do odejścia od ohydnego cmentarzyska zydowskiego.

  ——
  Bo ruskie nie usiłują na nowo napisać historii. I udawać, że nie było tego, co było.
  Admin

 168. www.wandaluzja.pl said

  Bardzo Pani dziękuję. Są 2 akty prawne kwalifikujące Hitlera wobec Holokaustu: Jest to nakazane przez Kanclerza Adenauera Śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, opublikowane częściowo w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA, oraz opublikowany przez Anglików PASZPORT Hitlera: https://www.google.pl/search?q=Paszport+Hitlera&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiDydWci8LVAhXCIsAKHSg7A7sQsAQILQ&biw=853&bih=625//

  Śledztwo Bundestagu wykazało, że Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM, co potwierdza opublikowany przez Anglików paszport. – Było to w związku z ZNISZCZENIEM przez Winstona Churchilla preliminarza pokojowego z Zakopanego, który po wypiciu pół butelki Szkockiej odpowiedział kongresmenom amerykańskim: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE – czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi.

  Wobec tego generałowie Wehrmachtu wydali Hitlerowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY.

  Hitlerowi jako Naczelnemu Wodzowi przypadało całe złoto zdobyczne i wybór dzieł sztuki więc wzbogacił się niebywale. W Hajfie doszedł jednak do wniosku, że Te Żydy Go Okradną więc pojechał do Szwajcarii, gdzie mu wbito na paszporcie KAPITAŁ KRYMINALNY.

  Hitlera uratowali mnisi bułgarscy SPRZEDAJĄC mu Bułgarski Skarb Imperialny, za który można było kupić USA. Kalkulowali tak: MUSZĄ go dać Anglikom lub Stalinowi, co jest wybyciem się. Hitler zaś będzie musiał go ukryć w landach wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę, wobec czego będą mogli go ODZYSKAĆ.

  Generałowie musieli więc PRZEPROSIĆ Fuehrera. który podjął wojnę z Związkiem Sowieckim, ale po tygodniu Plan Barbarossa został ZŁAMANY w Jedwabnem. Śledztwo Abwehry w JEDWABNEM doprowadziło do znalezienia w synagodze Białostockiej uwierzytelnionej politycznie Karty Atlantyckiej, rozciągającej Folwark Żydowski od Renu i Adriatyku do Morza Arabskiego i Pacyfiku Japońskiego.

  Wobec przystąpienia do Wojny POD PRZYMUSEM Karty Atlantyckiej Japonii i USA wojna była do Niemiec PRZEGRANA, wobec czego trzeba było ZABEZPIECZYĆ Niemcy przed Okupacją Sowiecką. Wobec tego rada polityczna Wehrmachtu wydała w Białymstoku ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu.

  Hitler Wściekał się, złorzeczył i groził Generałom Wehrmachtu: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNIZ, gdzie odbywały się Rady Polityczne Wehrmachtu.

 169. sza said

  śmierdzącym padalcem Leninem nie chcecie zaśmiecać gajówki a może bronicie tej maszkary komunistycznej z piekła rodem.

  Spierdalaj, trollu wielu imion.
  Admin

 170. ali said

  wizyta Prawdziwej Polki Beaty Szydło u bioenergoterapeuty.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/28/dobra-zmiana-czyli-rzady-prawdziwych-polakow/

 171. Boydar said

  Mam alergię na Wojtasa, ale tu wybitnie trafnie to ujął –

  „… pieniądze obecnie, same w sobie, nie mają żadnej wartości. Mają wartość jeśli są w ręku „właściwych” ludzi …”

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/01/rosja-stare-i-nowe-pieniadze-putina/

  cytat pochodzi z komentarzy pod kopią na neonie

 172. ali said

  żydzi oczekują więcej i więcej od nas, oni chcą całej Polski na własność.
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/142279,1-bilion-zl-lasy-fabryki-kamienice-pola-tego-chca-zydzi

 173. alan said

  Izraelsko-PiSraelska wojna o nazewnictwo czy przygotowanie gruntu pod „restytucję żydowskiego mienia”
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2018/01/30/izraelsko-pisraelska-wojna-o-nazewnictwo-czy-przygotowanie-gruntu-pod-restytucje-zydowskiego-mienia/

 174. ali said

  Amerykanie prowadzą globalną narrację w stylu rusofobicznej histerii o paranoidalnym charakterze, ukierunkowaną na wewnętrzną rozgrywkę polityczną pomiędzy panem Donaldem Trumpem Prezydentem Stanów Zjednoczonych, a jego przeciwnikami politycznymi. To klasyczne schematy sytuacyjne, wręcz przeniesione z tamtych mrocznych czasów w które Amerykanie nadal wierzą. Z tą różnicą, że „czerwone” zagrożenie mające pewien istotny kontekst internacjonalistyczny jest zastąpione czystą rusofobią. Sytuacja w końcu dojdzie no normy, jednak to wymaga najpierw wyklarowania się sytuacji w USA.

  Niestety będzie to czas zmarnowany dla obu stron. Ponieważ obecna polityka sankcji wobec Rosji jest po pierwsze przeciwskuteczna, po drugie niezgodna z zasadami międzynarodowego handlu a po trzecie jest przykładem cynicznej hipokryzji. Widać to doskonale tam, gdzie Stany Zjednoczone same zastosowały prawo siły, tak się składa, że w Europie – gwałcąc porządek międzynarodowy obowiązujący od ostatniej wojny. Amerykanie nie chcą pamiętać, co zrobili Serbii – odrywając jej część etnicznego i historycznego terytorium, bez żadnego referendum – prawem siły (NATO bestialsko bombardowało Belgrad i inne miasta w tym obiekty cywilne Serbii). W swoim cynizmie nawet nie dopuszczają porównań pomiędzy casusem Prowincji Autonomicznej Kosowo i Metochia – nieprawidłowo nazywanej tzw. Kosowo (pisaliśmy o tym Hipokryzja Zachodu w niesprawiedliwej ocenie Rosji przekracza granice tolerancji), a uratowaniem się mieszkańców Krymu od ukraińskiego szowinizmu, czy dążeniami udręczonego społeczeństwa Donbasu do zachowania swojej tożsamości (pamiętajmy, że mieszkańćom Odessy się nie udało – dokonano tam aktu ludobójstwa na ludności rosyjskojęzycznej poprzez spalenie żywcem 2 maja 2014 roku – NIGDY O TEJ HAŃBIE ZACHODNICH DEMOKRACJI NIE ZAPOMNIJMY!). Przecież powszechnie wiadomo, że jak Amerykanie bombardują, to rozpowszechniają demokrację, wolność, prawa człowieka, gender, równość i swoją cywilizację. Przekonała się o tym Serbia, Wietnam, Syria, Libia, Irak, – tak można wymienić, chyba z 50 krajów!
  … czytaj https://obserwatorpolityczny.pl/?p=52103

 175. ali said

  Jeżeli ofiara, posądzana o udział w pobiciu – mówi, że się tylko broniła, bójka była nie z jej winy, ona nie chciała w niej uczestniczyć, że była zmuszona i się tylko broniła. To jednak w istocie promuje – nie fakt swojego braku winy i bycia ofiarą, ale udział w bójce, a może i nawet w pobiciu drugiej strony, która standardowo jak każdy, będzie się w zaparte przedstawiać również jako ofiara. https://obserwatorpolityczny.pl/?p=52407

  – Byli Polacy, którzy zabijali Żydów, nikt temu nie przeczy, ale nie można od razu przypisywać całemu narodowi odpowiedzialności za Holocaust.
  http://pikio.pl/to-nie-pomylka-kaczynski-polacy-mordowali-zydow/

  ——-
  Nie bardzo rozumiem. Podważa Pan prawo do obrony własnej, czy co?
  Broniąc siebie albo swoich bliskich – promuję, kurwa mać, „udział w bójce”? Czy ja, kurwa mać, dobrze czytam?

  Pan te skurwysyńskie poglądy tylko przedstawia, czy też się pod nimi podpisuje?
  Admin

 176. podaj dalej said

 177. Boydar said

  Poniekąd to oczywista oczywistość, że dobra afera nie jest zła. Jednak w zasadzie identyczna narracja dziwnie wygląda mi na „odwrót na z góry upatrzone pozycje”.

  https://wiadomosci.wp.pl/ustawa-o-ipn-jest-narzedziem-walki-politycznej-w-izraelu-liderzy-nie-licza-sie-z-konsekwencjami-6215990143723649a

  https://wiadomosci.wp.pl/kryzys-dyplomatyczny-polski-i-izraela-walesa-zabral-glos-6216108561606273a

  Nadal uważam, że tasiemce lokalne okazały się lepiej przygotowane do boju o organizm żywiciela.

 178. Boydar said

  A tytułowe pytanie powinno niektórym dać do myślenia –

  Jak to jest, że państwu żydowskiemu łatwiej porozumieć się z Berlinem niż z Warszawą ?

  https://magazyn.wp.pl/artykul/jak-to-jest-ze-panstwu-zydowskiemu-latwiej-porozumiec-sie-z-berlinem-niz-z-warszawa

  Artykuł to tylko comme ci comme ça, nie polecam szczególnie.

 179. podaj dalej said

 180. Boydar said

  „… Pan te skurwysyńskie poglądy tylko przedstawia, czy też się pod nimi podpisuje …” – Pan Gajowy

  A ja uważam, że to nie jest zły artykuł. Wprawdzie nie daje nam klarownego przekazu, ale przesłanki zawiera. Błąd w interpretacji wynika z co najmniej dwóch przyczyn. Po pierwsze, nie jest to artykuł dla nas tylko dla „nasiech”, a i to nie wszystkich. Po drugie, żeby go właściwie zrozumieć, trzeba przyjąć znacznie szersze ramki niż sama treść. Inaczej mówiąc, należy mieć wiedzę jak naprawdę wygląda sytuacja wyjściowa. Dlatego „nie wszystkich”.

  Amerykanie potrzebują pretekstu do wycofania „współpracy”. No i właśnie został wykreowany. Bardzo najlepsiejszy na świecie.
  Można sobie zadać pytanie, dlaczego teraz im potrzebne wycofanie skoro jeszcze przedwczoraj się na siłę do nas wpasowali. Tego nie wiemy, ale przecież Rosja nie śpi. Widać osiągnęła taki punkt, który pozwala na skuteczne kontrolowanie sytuacji. Żeby nie było niedomówień co mam na względzie – „głupie pomysły” żydoszkopów w temacie powojennych granic.

  W artykule przebija jeszcze jedna tendencja. Mianowicie szczególna wrażliwość na użyte sformułowania. Generalnie jest to prawidłowe, ale gdy przyjrzymy się które przeszkadzają autorowi, można domyśleć się co go naprawdę boli. Polacy jako Polacy w mediach właściwie się nie wypowiadają, jeszcze by tego brakowało. Więc „troska” o dobre imię Polski jest tak naprawdę troską o public relations … Polin. Oni za wszelka cenę chcą się do Polaków upodobnić. Za wszelką. Ponieważ u nas cziornych niet, a „Sz*wedzi pod mury podchodzą” nie ma potrzeby im w tym przeszkadzać. Niech walczą. Potem się pomyśli co dalej.

  Nie mam natomiast żadnej pewności, że p. Ali rozumował podobnie, zamieszczając inkryminowany cytat.

 181. gość said

  Starsza Szwedka o Przyszłości Malmö

  Podczas kręcenia sondy ulicznej w Malmö, szybko zdaliśmy sobie sprawę że Szwedzi byli bardzo niechętni odpowiadać na nasze pytania, szczególnie gdy wiedzieli że pytamy o kwestie imigracyjne. W Malmö próbowaliśmy nagrać sondę przez sześć godzin; uzyskaliśmy w tym czasie zaledwie kilkanaście odpowiedzi. Było w Malmö jeszcze trudniej niż w Sztokholmie. (*Porównywalnie, w Genewie w trzy godziny sto osób z nami porozmawiało.)

  Jedna z niewielu osób która zgodziła się z nami porozmawiać to właśnie ta Szwedka; nikt inny nie wyraził tak „radykalnych” i nie przychylnych imigrantom opinii przed kamerą; dlatego też postanowiliśmy ten materiał dać oddzielnie, nie dlatego że przedstawia ogół społeczeństwa, ale właśnie dlatego że w 10 dniach w Malmö była to jedyna osoba która tego typu opinie wyraziła.

  .https://youtu.be/u5tXjrsiqp4

 182. gość said

  „Dobry Polak to martwy Polak!” – wyzwiska i rzucanie kamieniami w polskich turystów w Izraelu

  – Podczas wypoczynku na publicznej plaży zostaliśmy obrzuceni kamykami przez mężczyznę wykrzykującego (…)»Good Polish is dead Polish (Dobry Polak to martwy Polak – red.) – tak polska turystka została „przywitana” podczas urlopu spędzanego w Ejlacie, podał Polsat News.

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-02/polscy-turysci-o-incydencie-na-plazy-w-izraelu-obserwujemy-rosnaca-niechec/?ref=swiat

 183. gość said

  Żydzi plują Polakom w twarz, Tomasz Terlikowski przestrzega przed… rzekomo będącą na rękę Putinowi obroną przed tym

  Zdrową i naturalna reakcją na atak jest obrona. Mimo filosemickiej postawie PiS (nie kto inny ale to Lech Kaczyński doprowadził do sfinansowania z pieniędzy polskich podatników budowy muzeum historii Żydów), Żydzi za czasów rządów tej formacji przepuścili haniebny atak na Polskę.

  Środowiska żydowskie w USA doprowadziły do forsowania aktu 447, którego celem jest zabór mienia Polaków i przekazanie go w ręce żydowskich organizacji niemających nic wspólnego z rzeczywistymi spadkobiercami i uczynienie z Polaków ludzi drugiej kategorii w swoim własnym kraju. Izrael zaś zaatakował Polskę za troskę o prawdę historyczną o tym, że Polacy byli ofiarami a nie sprawcami Holocaustu.

  Zdrowa i naturalna mobilizacja Polaków w obronie Polski, do której wzywał m.in. wiceminister Patryk Jaki, nie podoba się jednak wszystkim. Tomasz Terlikowski w artykule opublikowanym na swoim portalu Mały Dziennik apeluje „Nie plujcie na Izrael, nie nakręcajcie antysemityzmu, nie bądźcie „użytecznymi idiotami” Putina”.

  http://prawy.pl/65239-zydzi-pluja-polakom-w-twarz-tomasz-terlikowski-przestrzega-przed-rzekomo-bedaca-na-reke-putinowi-obrona-przed-tym/

  ——
  Terlikowski to ch…
  I tyle.
  Admin

 184. gość said

  Gazeta alarmuje: Dotarliśmy do stanowiska Światowej Organizacji ds Restytucji Mienia Żydowskiego. Żydzi chcą nawet bilion złotych!

  Super Express informuje: Dotarliśmy do stanowiska Światowej Organizacji ds Restytucji Mienia Żydowskiego w sprawie tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej! Co z niego wynika? Żydzi, którzy mieszkają poza Polską, domagają się poprawek do ustawy, która umożliwi skorzystanie z odszkodowań.

  Gazeta podkreśla, że chodzi o rekompensaty lub zwrot w naturze kamienic, a nawet lasów, pól czy nieruchomości przemysłowych. Strona żydowska zgłosiła łącznie kilkanaście uwag do ustawy, którą przedstawił Patryk Jaki.

  Potwierdzam, że takie stanowisko do nas wpłynęło

  – podkreśla współautor ustawy dr hab. Kamil Zaradkiewicz. Przeciwko czemu protestuje strona żydowska? To m.in. fakt, że ustawa dotyczy tylko obywateli Polski, a także wyłączeniu z ustawy nieruchomości rolnych, leśnych, przemysłowych czy brakowi ścieżki dochodzenia roszczeń za przejęcie firm rodzinnych.

  Ile wynoszą roszczenia? Ostrożne szacunki mówiły o 230 mld złotych, ale kwota może sięgać nawet biliona złotych – informuje gazeta, powołując się na rządowe źródło.

  https://niezlomni.com/gazeta-alarmuje-dotarlismy-stanowiska-swiatowej-organizacji-ds-restytucji-mienia-zydowskiego-zydzi-chca-nawet-bilion-zlotych/

 185. gość said

  WICEPREZES RUCHU NARODOWEGO – KRZYSZTOF BOSAK PYTA BISKUPÓW DLACZEGO MILCZĄ W OBLICZU ANTYPOLONIZMU

  Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zwrócił uwagę na generalne milczenie polskich biskupów w obliczu oszczerstw i kłamstw historycznych formułowanych pod adresem Polaków.
  Bosak w swoim wpisie na Twitterze zadał kilka istotnych pytań polskiemi episkopatowi.

  @ Krzysztof Bosak

  Czy któryś z naszych pasterzy zabierał głos w trwającym sporze o dobre imię Polski i politykę historyczną? Czy przypomniał wkład duchownych i zakonów w pomaganie i ukrywanie Żydów? Czy potępił izraelski egoizm narodowy, nacjonalizm sprzeczny z „wartościami judeochrześcijańskimi”?
  ———————–
  Jednym z najaktywniejszych polskich duchownych w tej kwestii jest niewątpliwie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  http://www.wicipolskie.org/?p=30037

 186. gość said

  Ukraina: To dla nas nóż w plecy

  Uchwalenie w Polsce ustawy zakazującej ideologii banderowskiej to profanacja pamięci historycznej i poniżenie godności narodu ukraińskiego.

  Czytamy to w oświadczeniu współprzewodniczących grupy deputowanych ds. kontaktów międzyparlamentarnych z Polską Rady Najwyższej Oksany Jurynec i Mykoły Kniażyckiego.

  „Przyjęcie przez Sejm i Senat RP nowelizacji ustawy o IPN uważamy za radykalny antyukraiński krok, który może zniszczyć fundamenty stosunków między naszymi narodami i państwami. To poniżenie godności narodu ukraińskiego, profanacja pamięci historycznej i zaprzeczenie ponad 40-letniej pracy nad pojednaniem naszych narodów” — czytamy w oświadczeniu deputowanych, które trafiło do gazety „Europejska Prawda”.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201802027252101-Ukraina-Polska-IPN-Rada-reakcja/

 187. gość said

  @ Marucha
  ——
  Terlikowski to ch…
  I tyle.
  Admin
  —————-
  Alfabet Jerzego R. Nowaka: „T” – Tomasz Terlikowski
  .https://youtu.be/FDkCXRKPrqo

 188. revers said

  To szykowac pola z fabrykami, lasy, kamienice, wode …

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tego-chca-zydzi-od-polski-lasy-fabryki-kamienice-nawet-bilion-z_1038843.html

 189. VA said

  Co ukrywaja Zydzi z rzadu warszawskiego:
  https://gloria.tv/video/cMoYCda6Ru6F1JhjF1yM1oPoF

 190. snag said

  175 ,…

  Kaczyński i Pikio zapomnieli dodać że po inwazji Czerwonej Armii żydzi witali Rusków chlebem i sola z listami potencjalnych organizatorów ruchu oporu i inteligencji że miały miejsce w lwiej części na wschodnich terenach Polski i po wkroczeniu Niemców jako osobiste porachunki i rewanż za zamordowanych czy wywiezionych do lagrów członków rodziny czy znajomych. Wiele z tych rzekomych ‚morderstw’ było wyrokami za zdradę państwa i narodu.

  ——
  Tak samo witali początkowo Niemców, o czym się dziwnie rzadko mówi…
  Admin

 191. NyndrO said

  Jeśli kto ma możliwość,proszę włączyć TVP Info.

 192. gość said

  Niemcy nadal bez nowego rządu. Takiej sytuacji nigdy w historii tego państwa nie było

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14733-niemcy-nadal-bez-nowego-rzadu-takiej-sytuacji-nigdy-w-historii-tego-panstwa-nie-bylo

 193. snag said

  VA @ 189 ,…

  W pierwszej minucie mumbo-jumbo jakoby ta poprawka jest po to żeby rząd mógł ‚namierzyć’ patriotyczne organizacje Polaków.
  Ludzie, obudźcie się do jasnej, wasz rząd (każdy rząd) ma nie tylko listę patriotów/narodowców czy potencjalnych wywrotowców ale każde słowo jakie kiedykolwiek powiedzieli przez telefon czy internet maja nagrane.

 194. NyndrO said

  Niestety już za późno. Jak na nich dali bardzo dobry program dotyczący wizyty przedstawicieli służb specjalnych Federacji Rosyjskiej w usa i o dziwo pokazali konferencję Pana Prezydenta Putina, który zmasakrował usa. Doszedł też temat nord stream 2. I znów o dziwo powiedziano, że jesteśmy frajerami, podskakując Rosji. Dawno takiego czegoś w telewizorach nie widziałem.

 195. gość said

  Kaczyński: jestem przekonany, że prezydent powinien podpisać nowelę ustawy o IPN

  Przepis noweli ustawy o IPN jest całkowicie błędnie interpretowany; odmówiono nam prawa do obrony własnej godności; ci, którzy nas atakują, po prostu fałszują historię; prezydent powinien podpisać nowelizację – powiedział w sobotę w radiowej Jedynce prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/kaczynski-jestem-przekonany,-ze-prezydent-powinien-podpisac-nowele-ustawy-o-ipn-,22381147799

 196. NyndrO said

  A piękna Pani Marija Zacharowa powiedziała o Polsce to, co powiedziałby Pan Kierownik. Czyli prawdę.

 197. revers said

  ad184

  a naczelnik chce tylko 850 mld. usd, w jakiego oni nieznaczonymi kartami, nie szemranego pokera graja? jeden hahal gminy, przebija drugi wielksocia stawki za holoszwimdel i wynikajy z 2 wojen swiatowych nowy porzadek swiata z izrraelem w roli glownej …

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/05/wolne-tematy-31-2016/

 198. NyndrO said

  Najgorszym elementem programu była oszywiście „dziennikarka”, która ryjowała, no ale to chyba nie dziwota.

 199. snag said

  Admin @ 190

  Niemców nie tylko witali podobnie jak Rusków ale próbowali wytargować kawałek okupowanej Polski na ich grajdołek.

 200. snag said

  V-ta kolumna w Polsce – Przypadkiem nie ta sama którą publikuje ‚Gloria’?

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/#2

  O AUTORZE
  ———————-
  Daniela Wołos – Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Publikowała między innymi w „Przeglądzie”, „Nowej Europie Wschodniej” i „Kulturze Liberalnej”.

  ——
  Pewnie korzenna. Albo dziwka.
  Admin

 201. PISKORZ said

  re 182 A po kiego beja jeżdżą do- tego- Izraela..!!! Dobrze.. że w worku foliowym nie wrócili..!!

 202. revers said

  No i te niby wredne ruski z przewaga glosow parti jedna Rosja, poparly nowa ustawe o IPN-nie …

  https://www.rt.com/politics/417714-russian-parliamentary-majority-party-supports/

  a innym gore.

 203. PISKORZ said

  Fragment z Witosa /wspomnień/…”Panie prezesie, wiecie, co- ja wam powiem? Te nasze inteligenty, to są tacy jak żydzi. Idą zawsze z tymi, co są górą”. /str.445/ Najciekawszy rozd. IV.

 204. Marylka S. said

  Do przemyślenia:
  .https://www.wykop.pl/link/1799760/w-europie-jest-nowy-faszystowski-gest-quenelle-to-odwrocony-sieg-heil/

  ——
  To są nowinki sprzed 4 lat…
  Admin

 205. snag said

  Admin @ 200 ,…

  Znalazlem – A czym jest „Gloria”? ,…

  https://gloria.tv/article/Wsr9mFJKoNdG1XEUgiK2iABPF

 206. Marucha said

  Re 05:
  Mało znam to medium.

 207. Sqbi said

  W tym załganym stosie informacji o jedynie ofiarnym pomorze garbatych nosów w obozach śmierci brakuje odkłamującej ofensywy medialnej ze strony yy nie wiem jak to ująć rządu polskiego, władzy, telewizorni. Powinny być organizowane audycje,programy,debaty z naocznymi świadkami wydarzeń z czasów II WŚ opisujące owe skomplikowane czasy poparte zdjęciami,filmami archiwalnymi tj: qrewskie zachowanie odplemieńców zamieszkujących ziemie RP, bohaterów witających Waffen SS potem Armię Czerwoną na naszych rubieżach wschodnich, kawalerów SS Galiezien wprowadzających ład i porządek, szturmowników strzegących porządku w sierpniu 44 w W-wie. Brakuje nieodżałowanego prof. Ratajczaka, który po odkryciu prawdy w A-B został zamordowany przez wywiadówców spod wzgórz Golan, ten człowiek mógłby błyskawicznie obalić mit całopalnych czosnków. Mamy szanse niewielkie by się rpzebić przez garbatostacje typu bbc, wszelkie discovery ale nie takie burdele przeżyliśmy, by zostawać w blokach. Z drugiej strony pozostało tylko złożyć podpis, niby niewiele ale te spotkania z chanuką mogą zaważyć na trawieniu lokatora.

Sorry, the comment form is closed at this time.