Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

(Kolejny) Przełom w śledztwie smoleńskim? Uznany ekspert potwierdza tezę o wewnętrznej eksplozji.

Posted by Marucha w dniu 2018-02-03 (Sobota)

Działająca przy MON podkomisja badająca okoliczności katastrofy Smoleńskiej ogłosiła „przełom”. Powołując się na opinię uznanego brytyjskiego eksperta uznano, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie samolotu Tu-154M doszło do wybuchu.

„Na podstawie szczegółowej analizy wielu dokładnych fotografii oraz po zapoznaniu się z rezultatami badań powstałych w wyniku wielu tysięcy godzin prac Polskiej Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej, Frank Taylor powiedział nie ma wątpliwości, że eksplozje miały miejsc, że zniszczenie lewego skrzydła nie mogło być spowodowane jakąś kolizją z brzozą a wstrzelenie do ziemi lewych drzwi pasażerskich nie mogło nastąpić w normalnej katastrofie samolotu uderzającego w ziemie ze zwykłą prędkością” – podała Podkomisja.

W ocenie Podkomisji, tymi właśnie słowami brytyjski ekspert Frank Taylor „całkowicie odrzucił wyjaśnienia zawarte w oficjalnym rosyjskim raporcie, że sprawny samolot uderzył w ziemię w wyniku błędu pilota” oraz stanowisku komisji pod przewodnictwem Jerzego Millera.

„Z nagrań, jakie opublikowała działająca obecnie Podkomisja wynika, że Jerzy Miller kilka dni po katastrofie przekazał swojej komisji oczekiwania, aby doszła do tych samych wniosków, do jakich dojdzie jeszcze pracująca wówczas komisja rosyjska” – przypomniała Podkomisja.

Frank Taylor jest uznanym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Śledczych Wypadków Lotniczych (ISASI), od którego otrzymał najwyższe możliwe w tym profesjonalnym stowarzyszeniu wyróżnienie w postaci tytułu „ISASI Fellow”. Frank Taylor jest tylko jedną z 35 osób na całym świecie ciesząca się tytułem „ISASI Fellow”. Może on poszczycić się 44 letnim doświadczeniem w badaniach katastrof lotniczych. W 1998 roku otrzymał też prestiżową nagrodę imienia „Jerome F. Ledere” w uznaniu wieloletnich zasług na rzecz bezpieczeństwa w lotnictwie. Tę nagrodę Taylor otrzymał po wielu znaczących osiągnięciach w obszarze badań katastrof lotniczych.

Frank Taylor jest również założycielem i pierwszym dyrektorem Instytutu Lotnictwa na Uniwersytecie Cranfield. Do dziś program kształcący badaczy katastrof lotniczych na Uniwersytecie Cranfield jest uznanym, jako jeden z najlepszych na świecie.

Źródło: podkomisjasmolensk.mon.gov.pl
MA
http://www.pch24.pl

Bzdury. Sam słyszałem w radio, jak min. Macierewicz stwierdził, iż powodem katastrofy było to, iż Rosjanie zmusili polski samolot do lądowania. Miało to miejsce w Toruniu.
Admin

Komentarzy 21 to “(Kolejny) Przełom w śledztwie smoleńskim? Uznany ekspert potwierdza tezę o wewnętrznej eksplozji.”

 1. Zerohero said

  Sekciarze smoleńscy wychodzą ze słusznego założenia, ze ich grupa docelowa – pardon – że ich „target” to ciemna masa zakompleksionych ludzi dla których wszystko co brytyjskie albo amerykańskie jest po prostu lepsze, mądrzejsze, sprawiedliwsze, uczciwsze. Jest to myślenie bardzo bliskie zachowaniom polskiego marginesu społecznego nadającego dzieciom imiona Brian, Dżesika itd. . imiona te są w ich oczach gwarantami sukcesu i pomyślności życiowej.

  Nic więc dziwnego, że Sekta tak ochoczo powoływała się na ekspertów z USA, a teraz powołuje się na Brytyjczyka. Po prostu to się dobrze kojarzy. Gdy czytamy o „brytyjskim ekspercie” od razu mamy skojarzenia z wysoką kulturą, wyższą cywilziacją, a nade wszystko wiarygodnym i pewnym sojusznikiem który zawsze działał przeciw ruskiej swołoczy.

  ——
  Brajan, Panie Zerohero. Brajan!
  Żaklina.
  Kelvin.
  Nathanel.
  Hannah.

  Jeszcze tylko brakuje Charry. Jak w Dirty Charry.

  Admin

 2. Zerohero said

  Żadne brytyjskie czynniki oficjalne tych głupot oczywiście nie żyrują. Bardzo jednak prawdopodobne, że pan Taylor działa na polecenie brytyjskich służb. Wszak Wielka Brytania szykuje się do ataku na Rosję, a atak będzie wyprowadzany m.in. z terytorium Polski. Polaków należy zatem podkręcić w stan histerii prowojennej.

  ——
  A to bardzo możliwe.
  Admin

 3. Bogaty Miś said

  Dlaczego akurat teraz Taylor obwieszcza swe rewelacje?
  Czy Taylor to znaczy Krawiec ?
  Czy Taylor ma pomysł gdzie zainstalowano bombę (w Polsce, czy w Rosji w czasie remontu)?
  można by jeszcze spytać o rodziców i dziadków Krawieca, ale to może antysemityzm ?
  Co na to były min. Macierewicz ?

 4. revers said

  Nie tylko sekciarze smolenscy, ale wierni sluchacze radijka maryja w te same wierzenia sekciarskie, pelno tego w sferze publicznej, eterze i w pociagach dla muzulmanow, nawet jak przyjdzie za ta „beke” 65 mld jeszcze raz placic i wyslac kontygent wojsk smolenskich na wojne z Rosja.

 5. Wimar said

  Pizduś gwozduś para pięćdziesiąt!

  Po pierwsze niech Mr F.Taylor najpierw poszpera w archiwach angielskich i wyjaśni nam okoliczności zamachu na gen. W.Sikorskiego na Gibraltarze.

  Po drugie wielokrotnie mówiłem, że wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. należy wyjaśniać poczynając od Warszawy a następnie w miarę postępów w śledztwie posuwać się na wschód, zgodnie z zaplanowaną trasą przelotu.

  Po trzecie widać teraz wyraźnie, że strona izraelska, która za sprawą CIA i Mossadu zna PRAWDĘ trzyma twardo za jaja zarówno koalicje jak i opozycję, ponieważ i jedni i drudzy maja wiele za uszami – stad może sobie pozwalać na bezczelność zarówno w sprawie ustawy IPN jak i odszkodowań za mienie pożydowskie.

 6. Pamietam ,że Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych skontaktowała się z brytyjską komisją badania wypadków lotniczych AAIB, w której miał podobno pracować Frank Taylor. Z odpowiedzi udzielonej przez AAIB wynika jednoznacznie, że pan Frank Taylor nie był członkiem AAIB i nie uczestniczył w jej badaniach jako inspektor. Wiadomo jedynie, że pełnił rolę doradcy wspomagającego badania prowadzone poza brytyjską komisją. Był także związany z Uniwersytetem w Crandfield. Jednak- podkreślali polscy specjaliści z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych- domeną Franka Taylora jest „teoria a nie praktyka”. Poza tym, podręcznik badania wypadków lotniczych wydany przez ICAO (International Civil Aviation Organization) jednoznacznie wskazuje, że wszelkie wnioski formułowane na temat katastrof powinny być oparte na danych źródłowych, a nie opiniach zaciągniętych „z drugiej ręki”. I tą podstawową zasadę, Frank Taylor w sprawie katastrofy samolotu, do której doszło 4 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, złamał.

 7. Źródło: podkomisjasmolensk.mon.gov.pl

  Gdzie ja żyję? Siup. W wariatkowie.
  Uprawiam domenę nanophysics.pl. Założyłbym chętnie nanophysics.mon.gov.pl . Byłoby o czujnikach na GaAs do Patriotów.

 8. Lovshak Russkij Agient said

  Co tam drzwi wbite w ziemię. W USA sam widziałem w CNN taką kilkumetrowej średnicy dziurę, wokół pare papierów i bagaży, nad którą stali agenci….. tam miał się wbić w ziemię cały samolot pasażerski….no ale jaki kraj takie zamachy.Niech ten brytyjski expert jedzie do Moskwy na Kreml i tam im to objaśni, na razię oczkujmy od brytyjczyków odtajnienia utajonych na kolejne 50 lat archiwów wywiadu, gdzie m.inn.było śmiercionośne lądowanie na wodzie samolotu z Sikorskim na pokładzie…. wtedy dogadywali się gadko z żydobolszewikami, Sikorski domagał sie prawdy o zbrodni Katyńskiej, dziś brytyjczyk,expert i przyjaciel Polski w napuszczaniu na Rosję…. dobre naprawde cymesik

 9. Kwiecista said

  Ci co robili wybuchy (strzelali) z torebki papierowej to wiedzą, że jest to efekt gwałtownego uderzenia ręką w torebkę i nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrz torebki. Papier w miejscach pęknięcia wygięty jest na zewnątrz.
  Dokładnie taki sam wystąpił efekt (wybuch), gdy tutek przy dużej prędkości grzbietem przywalił w ziemię.
  Nagły bardzo duży wzrost ciśnienia powietrza wewnątrz tutki rozerwał tutkę (nastąpił wybuch) i wygiął jej blachy na zewnątrz.

 10. Anons said

  Nowo wyjety z kapelusza angielski „expert” przedstawia polskim durniom cala prawde. Ktora to juz z rzedu najprawdziwsza z prawd?

 11. Rokitnik said

  A przy okazji KOKPIT pilotów wyparował, z całą zachodnią elektroniką?

 12. NyndrO said

  Jak ja żałuje, że jestem wycofany za doping. Minie.Tylko te bydle nie przyjmą kuwy zaproszenia herbatę. Ania, moja pogańska Żona może Wam powiedzieć. * Możesz,Aniula. Kocham Panią.

 13. NyndrO said

  Tych pajacyków i tak mogę zbić. Najgorsze, że nie mogę zapłodnić Ani, bo grozi to chorobą Dziecka. * Panie Kieroniku, przgiąłem z zaufaniem do Gajówy? *Pytam Pana, bo reszta mnie nie obchodzi. Może jeszcze Pan Boydar. No i może Pan NICK. Jednak trakruję Was jako Rodzinę, Gnojki.

  ——
  Ja Pana zaufania w niczym nie zawiodłem. Ale nie raz pisałem, żeby być bardzo ostrożnym z ujawnianiem o sobie różnych faktów, bo z pozornie niewinnych informacji różne ścierwa mogą potem stworzyć o Panu nieprawdopodobną historię celem oszkalowania.
  Wiem z doświadczenia.
  Admin

 14. NyndrO said

  Dobra,wiem. Warto komuś ufać, Dupki.

 15. revers said

  popieram

  od brytyjczyków odtajnienia utajonych na kolejne 50 lat archiwów wywiadu, gdzie m.inn.było śmiercionośne lądowanie na wodzie samolotu z Sikorskim na pokładzie

  bo tych zombies od masowych egzekucji na Giblarterze z roku 1944 to nawet zaden kontoler ruchu wtedy an sluzbie nie chcial opisaac w raportach lub periodykach posmiertnych, powypadkowych.

  Podobnie po rozwalce w Odessie w domu profesjonalistow, by bylo peofesjonalnie.

 16. Lily. said

  To sledztwo Smolenskie nigdy sie nie skonczy.
  Ilu bralo w nim udzial roznej masci ekspertow,
  oplacanych z pieniedzy biednego polskiego
  podatnika. Czas to pieniadz,taka prawda.

 17. Kapsel said

  ….Polskiej Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej…

  Frank Taylor to inżynier lotniczy z Wielkiej Brytanii, były szef Centrum Bezpieczeństwa Lotnictwa Cranfield College of Aeronautics, konsultant ds. bezpieczeństwa lotniczego. Jest jednym z czterech zagranicznych doradców podkomisji smoleńskiej, powołanej w 2016 roku. Oprócz Brytyjczyka są nimi: prof. Michael Baden (specjalista medycyny sądowej z USA), Glenn Joergensen (inżynier, pilot, biznesmen i wynalazca z Danii) i Andriej Iłłarionow (ekonomista z Rosji, były doradca prezydenta Władimira Putina).
  Wszyscy oni współpracowali wcześniej ze smoleńskim zespołem PiS i kwestionowali wersję przyczyn katastrofy przedstawioną przez komisję Jerzego Millera za rządów PO. We wrześniu w materiale wyemitowanym w programie „Czarno na białym” w TVN24 Taylor powiedział, że „nie będzie dalej komentował wypadku w Smoleńsku”, a dopytywany, czy zakończył współpracę z podkomisją odpowiedział: „Mam nadzieję, że nie skończyłem, ale tak naprawdę jej nie zacząłem”.

  http://www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/180119938-Ekspert-podkomisji-Macierewicza-To-nie-brzoza.html

  Połączył ich Smoleńsk! Ewa Stankiewicz wzięła ślub z ekspertem Macierewicza

  http://abctygodnik.pl/artykuly/584-polaczyl-ich-smolensk-ewa-stankiewicz-wziela-slub-z-ekspertem-macierewicza

 18. revers said

  Ogolnie zagrozenie wzroslo ze wschodu, Blaszczyk wzial sie za bezpieczenstwo narodu i lotow …

  http://crowdmedia.pl/macierewicz-zarznal-polska-armie/

 19. Maryś said

  Jak fakty nabierają mocy to od razu gorzej robi się dla faktów.Ciekawe czy z taką samą zajadłością będziecie ośmieszać raport końcowy,który ukarze się w kwietniu.

  ——
  Panie Maryś… tu już nawet nie ma co ośmieszać.
  Za to Pan mnie rozśmieszył raportem „końcowym”, który – jak rozumiem – ma wszystko definitywnie wyjaśnić.
  To jest dopiero humor.
  Admin

 20. Boydar said

  Coś Panu Nyndr0 powiem, tak z głupia frant.

  Św. Pawel w liście do Rzymian napisał, że „każda władza pochodzi bowiem od Boga”. Tu, na Gajówce, dyskutowaliśmy nad tym wielokrotnie. Jednym z wniosków było, że odpowiedzialność za sprawowanie tej władzy jest drugim końcem tego samego sękatego kija. I zupełnie nie ma znaczenia mechanizm jakim władca do władzy doszedł.

  Podobnie jest z zaufaniem; ono również daje władzę.
  A poddanym, niezbywalne prawo sądu.

  Ja na ten przykład, wierzę Putinowi i Rosji. I daję Panu słowo harcerza, że moja wiara jest silniejsza od czyichkolwiek „głupich pomysłów”.

  Zupełne szczęście mają ci, którym nie wierzę.

 21. Joe said

  Sw.Pawel listy pisal 2 tys.lat temu.A Taylor ekspertyze zrobil Kaczynskiemu tydzien temu.Dlatego Bibi dostal takiej sr…czki,kto wie czy nie ze stachu ze przed wyborami w jego kibucu,Kaczynski zacznie sypac faktami jaki to MOSAD „sprytny”…bo na to wszystko wskazuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.