Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

O co w tym wszystkim chodzi?

Posted by Marucha w dniu 2018-02-03 (Sobota)

Burza wokół nowelizacji ustawy o IPN, w której polski ustawodawca słusznie zdecydował się na penalizację nieuprawnionych opinii na temat rzekomego udziału Polski w zagładzie Żydów, dobrze ukazuje postawę i nastawienie środowisk żydowskich prezentowaną w odniesieniu do Polski.

Zamieszanie na linii Warszawa – Jerozolima ukazywane jest jednak tak, jak gdyby różnice w podejściu do najnowszej historii zaczęły się wraz z rządami PiS-u.

Tymczasem tak nie jest. Polska i Polacy oskarżani byli w mniej lub bardziej otwarty sposób przez międzynarodowe środowiska żydowskie i Izrael o współudział w zagładzie Żydów, mający miejsce w czasie ostatniej wojny światowej, niemal od samego jej zakończenia. Ileż to farby drukarskiej spożytkowano w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy po II wojnie światowej dla ukazania tezy o rzekomym polskim współsprawstwie?

Odpowiedzialne miały być i Armia Krajowa wraz z innymi formacjami zbrojnymi, na czele z NSZ, i Polskie Państwo Podziemne, i Kościół katolicki i sami obywatele wreszcie.

Od połowy lat 60. ub. wieku rzekome polskie winy zaczęły zaś być eksponowane w stopniu większym niż zbrodnie niemieckie. Bez wątpienia wpływ na podobną sytuację miał fakt ówczesnego sojuszu amerykańsko – izraelsko – zachodnioniemieckiego wymierzonego w blok wschodni. Tu leży też praźródło pojawiających się współcześnie raz po raz twierdzeń o „polskich obozach śmierci”.

Nikt nie zwraca na to jednak uwagi ze względu na fakt, iż w oficjalnej doktrynie państwa polskiego po 1989 r. wszystkie wcześniejsze działania władz, zdaniem kolejnych solidarnościowych ekip rządzących, zbyć można stwierdzeniem o „komunistycznej propagandzie”.

Tymczasem, gdyby rządzący Polską po roku 1989 uwzględnili te elementy polityki swoich poprzedników, które dyktowała polska racja stanu, uniknęliby wielu błędów. Tak się jednak nie stało i nie dzieje, a kolejne elementy składające się na rację stanu Polski negowali i wciąż podważają sami Polacy.

Pod pozorem walki z „komunistyczną propagandą” zanegowano polskie prawa do Ziem Odzyskanych, zrobiono dosłownie wszystko dla zerwania wszelkich stosunków z naszym największym wschodnim sąsiadem, przez lata hodując przy okazji banderowskiego potworka na Ukrainie.

Na ołtarzu „walki z komuną” poświęcono także polskie racje na polu stosunków z Izraelem. Przez szereg lat kolejne rządy nad Wisłą spełniały dosłownie każdą prośbę i żądanie Izraela i lobby żydowskiego. Muzeum Żydów, zwroty mienia, sto milionów na cmentarz w Warszawie, potępienie marca 1968. To tylko pierwsze z brzegu przykłady.

Wszystko to jednak okazuje się za mało. Żydzi, chcąc mieć monopol na ukazywanie swojej wersji historii ostatniej wojny, całemu światu dyktują co wolno, a czego nie w tej złożonej materii. Być może rację mają też ci, którzy wskazują, że całe zamieszanie wokół ustawy o IPN ma swoje drugie dno. Jest nią rzecz, z materialnego punktu widzenia, dużo istotniejsza – projekt nowej ustawy reprywatyzacyjnej, podług którego zwrot majątku ma wynosić maksymalnie 20 procent jego wartości.

Tajemnicą poliszynela jest, że podobna regulacja uderzałaby także w osoby pochodzenia żydowskiego. I tu jest pies pogrzebany. Potomkowie tych, którzy nie zrobili nic dla ratowania swoich współbraci w czasie zagłady, dziś postanowili „zmiękczyć” nieco Polskę, stawiając ją pod międzynarodowym pręgierzem, rytualnie nadając łatkę antysemityzmu, obciążając przy tym winą za niepopełnione zbrodnie.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Kijem tego, co nie pilnuje swego – jak mawiała babka Maciejowa.
Admin

Komentarze 32 to “O co w tym wszystkim chodzi?”

 1. prawo said

  O co tak naprawdę chodzi. Chodzi o zamach na największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak zwierzaki-goje! Stwierdzili, że chcą im zabrać HOLOKAUST! O to chodzi. Polacy chcą tego samego, co żydzi i nie chcą cicho siedzieć. Taki jest powód „agresji”, która jest skoordynowaną odpowiedzią na próbę ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany. Tego żydzi nie mogą wprost znieść i dlatego im puściły nerwy i zwieracze.
  I powtórzę: ekshumację w Jedwabnem zacząłbym już, w piątek, 2 lutego A.D. 2018. Prof. Szwgrzyk dostałby polecenie, aby zacząć NATYCHMIAST!
  Poza tym natychmiast zawarłbym jakąś poważną umowę z Chińczykami, żeby pokazać USA, że nie są jedyni na tym świecie. I tyle w tym temacie.

  ——
  Nie, Polacy nie chcą być jak Żydzi.
  Nie chcą po prostu być dyskryminowani względem Żydów. Chcą być traktowani tak samo.
  Admin

 2. Franz said

 3. revers said

  Jedna Rosja za …

  https://www.rt.com/politics/417714-russian-parliamentary-majority-party-supports/

 4. NC said

  Re 1, komentarz Admina:
  „Nie, Polacy nie chcą być jak Żydzi.
  Nie chcą po prostu być dyskryminowani względem Żydów. Chcą być traktowani tak samo.”

  I to jest zbrodnia. Une twierdza o sobie, że maja w sobie pierwiatek boski (patrz dla przykładu prawy margines Gajówki z cytatem z B. E-B) i że są powołani do władania światem, a tu jakieś goje śmią domagać się takiego samego traktowania. To trzeba zdusić natychmiast.

 5. peacelover said

  …i juz nie dlugo !!!!
  …wszyscy sie przekonacie, jak sprawa sie potoczy !!!!!
  …w tej chwili to bydlo kozysta w pelni ze wsparcia US !!!!

  ale to ma swoj naturalny kres !!!!
  a wtedy nie chcialbym byc w skorze tego g*wna …i to w skali swiata !!!!

 6. semperparatus said

  Taka niespodzianka!Niemiecki minister SZ Sigmar Gabriel…przyjął-w imieniu Niemiec-pełną odpowiedzialność za holokaust…W ten sposób wytrącił oręż żydowskim oszczercom(„sykofantom)…Ten człowiek stał się w ten sposób pozytywnym wzorem do naśladowania dla wszystkich polityków i narodów z brudnym(zakrwawionym)sumieniem).Ale obawiam się…że mało kto z tego uczciwego przykładu skorzysta…

 7. Kwiecista said

  „Tymczasem, gdyby rządzący Polską po roku 1989 uwzględnili te elementy polityki swoich poprzedników, które dyktowała polska racja stanu, uniknęliby wielu błędów.”

  Nie ma co motać panie Motas.
  Jakich błędów?
  To wszystko było dużo wcześniej zaprojektowane, świadomie, gorliwie i celowo realizowane.

 8. USTAWA z dnia 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej …, w niżej zawartej regulacji prawnej, zezwala na popełnianie przestępstwa, przypisywania Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie.

  Wyjątek ten zaprzecza zasadzie zaufania społecznego obywatela, wobec organów Państwa.

  Art. 55a. 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

 9. Gosc said

  „Zamieszanie na linii Warszawa – Jerozolima (…)”

  Taki niepozorny szczegół – Jerozolima? Naiwnie spytam: czyżby autor dał się zmanipulować, czy też sam próbuje manipulować?

 10. FelekZ said

  # 9 Brawo! Dobre oko gosciu!

  Ogloszenia drobne….. z GW.

  Za niewielka zaplate sprzedam mame i tate, a jak wieksza zaplata dodam siostre i brata.

  Oferty kierowac na haslo: GW, „Aaronek Mily”.

 11. Leśny Lud said

  NC @

  Genialny kommetarz!

 12. Rozpuszczalnik said

  Nie napiszę, że Żydzi są znienawidzeni we wszystkich krajach świata (włącznie z częścią Palestyny o nazwie Izrael), bo zaraz znajdzie się ktoś, kto mi zarzuci, że w tropikalnym kraju Costa Pobre starozakonni są uwielbiani, a 75 procent chłopców nosi imię Salomon.

  Ponieważ wolno mi uprzeć się przy swoim, dorzucę pytanie retoryczne: czy ktokolwiek z chęcią podjąłby się łażenia po światowych biednych dzielnicach z izraelskim paszportem, w pojedynkę, w jarmułce i bez wykupionego miejsca na cmentarzu?

  Mam też coś do dodania na temat zbiorowej inteligencji Żydów. Światowe żydostwo na naszych oczach popełniło kolejny błąd historyczny o rozmiarach tak wielkich, że nie widać jego wierzchołka. Co tam błąd – to istny byk! Wielki byk sterczący na „piątej” nodze. Trudno mu teraz będzie uciekać do przodu z czterema głównymi łapami w powietrzu. Konfuzja jest nieunikniona i niedługo już będzie widoczne, jak pijarowska krew z byka sika.

  Tyle lat pracy nad zorganizowaniem sobie Polin w charakterze kraju zastępczego! Jak by za mało było utraty Krymu, przewidzianego na żydowską Kalifornię!

  Teraz, kiedy Niemcy na dobre przyprawili sobie nową ludzką gębę, a żydowska propaganda odnosi w światowej podświadomości sukcesy w przenoszeniu odpowiedzialności za Holocaust na Polaków – Niemcom nie pozostaje nic innego jak rozpiąć koszulę i klepać na piersi mea culpa, mea maxima culpa. Czy to NIemców ucieszy? Czy ucieszy Francję nieuchronne wypominanie jej w tym momencie deportacji Izraelitów do niemieckich obozów?

  Na polskie szczęście, „co się stało, to się nie odstanie”!
  Cytujący Sarkozy’ego Francuzi mają na taką sytuację doskonałe określenie: „La politique, c’est comme le dentifrice”, czyli że polityka jest jak pasta do zębów – z powrotem do tuby wcisnąć się nie da.
  To polskie szczęście to szansa, że wreszcie przestaniemy pełzać przed uzurpatorem we wszelkich dziedzinach polskiego życia i zarazem uniwersalnym właścicielem prawdy historycznej.

  Nie wiem, dlaczego prezydent Duda jeszcze i bez wahania nie podpisał nowelizacji ustawy o IPN.
  Nie ma na co czekać, bo żydowskie światowe media oskarżą go o nie tylko o zbrodnię, ale o zbrodnię z premedytacją …

  Chyba że… ale po co „chybać”!

 13. kama said

  https://wpolityce.pl/polityka/379724-odwagi-prawda-za-prawde-cala-za-cala-mleko-juz-sie-i-tak-wylalo

 14. Antypolska furtka w ustawie IPN (art 55a, pkt 3.) said

 15. kail1410 said

  No i zastanówmy się teraz (wyprzedzając klakierów i popłuczyny), czy przejęcie Polski przez Izrael.inc jest na rękę Rosji i Niemcom (nie będę się rozpisywał nad przyznaniem się Niemców do holo kał stu i bądź co bądź, poparciu Kadyrowa i niejako Rosji, bo wszystko było powiedziane), czy oby na pewno zażydzenie poparte reparacjami z polski jest im na rękę?

  Mniemam, że nie………..

  Ale ja sobie mogę mniemać……

  No zobaczymy, co się stanie, ale wydaje się, że mimo mych czarnych wyobrażeń ( dużo łatwiej jest rozgrywać Polskę pod powiernictwem PISowskim, niźli iZRAELSKIM), nawet nasi, 🙂 pożal się Boże sąsiedzi, wolą tu Polaków niźli Beniaminów u steru.

  Ps. Sorki prezes, ostatnio się najebałem :).

 16. Zborowski said

  BIC zyda BIC zyda.Nic nam wiecej nie pozostalo.

 17. Rozpuszczalnik said

  Rozglądając się jak co dzień po sieci, znalazłem link, w dobrej wierze podany na pewnym forum. Oto amerykańsko-polski Żyd, Seweryn Aszkenazy, gratuluje polskiemu rządowi, że wreszcie „w ciągu siedmiu dni załatwił sprawę, której polskiej dyplomacji nie udało się załatwić przez 70 lat”.
  Oto link do jego wypowiedzi: .http://forsal.pl/artykuly/1101720,aszkenazy-o-ustawie-o-ipn-izrael-nie-ma-prawa-wtracac-sie-w-prawodawstwo-rzadu-polskiego.html

  Otóż po przeczytaniu nie polubiłem Seweryna Aszkenazego, „współzałożyciela Towarzystwa Kultury Żydowskiej Beit Warszawa”. Mówi m.in. rzeczy słuszne, ale już jakoś tak się składa, że z Żyda musi wyleźć Żyd, a z Aszkenazego – aszkenazy.

  Z opowieści Aszkenazego wynika, że kiedy Amerykanie nie chcieli Polski w NATO (ja osobiście też, chociaż z innych powodów), to rząd polski wysłał do negocjacji Bronisława Geremka, a ten Żyd załatwił sprawę, „bo on myślał o Polsce, nie o sobie”. I dodaje Aszkenazy: „A ponieważ dużo rozumiał, wiedział, jak przekonać innych. Nasi dyplomaci dzisiaj nie posiadają takich umiejętności, a jeżeli są tacy, którzy je mają, to nie starcza im odwagi, aby bronić kraju. Mówię „nasi”, bo jestem Polakiem i Amerykaninem.”
  Niech mu będzie – to w końcu jego pogląd.
  Gorzej, gdy łże:

  „Trzeba tłumaczyć, skąd wywodzą się Żydzi i kim są. Ludzie muszą wiedzieć, że matka Chopina pochodziła z frankowskiej żydowskiej rodziny, że Mickiewicz miał korzenie żydowskie, że większość polskich laureatów Nagrody Nobla to Żydzi. Spotkałem prawnika w Krakowie, który powiedział: „Mógłbym zaakceptować, że Chrystus był Żydem, ale że jego matka, Królowa Polski, to już nie”. Nie wiem, czy żartował, czy też nie.”

  I tak te żydziny sączą w polskie i światowe uszy swoje ob.srane, chytreńkie fałsze, uogólnienia, półprawdy, ćwierćprawdy i gó.wno-prawdy.
  Matka Chopina nie pochodziła z frankowskiej żydowskiej rodziny (pisałem o tym parę dni temu), Mickiewicz nie miał żydowskich korzeni (wątpliwości zostały do reszty usunięte przez badaczy bialoruskich, mających dostęp do ksiąg parafialnych), a chciałbym wiedzieć, którzy to nobliści z listy {Henryk Sienkiewicz, Maria Curie Skłodowska, Władysław Reymont, Czesław Miłosz, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska} stanowią tę żydowską większość.
  Z powodu jednego błędu w dossier francuskiej policji rozpełzła się po dur.niach, kana.liach i poczciwcach wieść, że w Marii Skłodowskiej panoszyło się coś z Żydówki.
  I tak judzi, „obrońca Polaków”, Aszkenazy Seweryn, chociaż jego brednie bezpośredniego związku z nowelizacją ustawy o IPN nie mają.

  Aszkenazy popuszcza jeszcze swoje gazy (bojowe) w kwestii Madagaskaru, który miał być według pewnych pomysłów dobrym miejscem przesiedlenia polskich Żydów:
  „Ten Madagaskar to był niesamowity pomysł. Szkoda, że to się nie udało. Dzisiaj my, Żydzi, mielibyśmy większy, żyzny i z pewnością dużo bezpieczniejszy kraj. „
  Co za łaskawca ten aszkenazyjski Aszkenazy dla miejscowej ludności!

  A co za sympatyczna bestia z Aszkenazego tutaj:
  „…gdyby Kościół w Polsce raz w miesiącu powiedział jakąś przyjazną prawdę na temat Żydów, wiele by się zmieniło. Gdyby księża, którzy obserwowali pogromy, nakazali ludziom przestać mordować, to ci by przestali i wróciliby do swoich domów bez żadnego protestu.”
  To już mu skład naszego Episkopatu, Dzień Judaizmu, obiadek Rydzyka z ambasadorką Izraela, itd itp nie wystarczą?

  Jeśli ktoś chciałby się w niedzielę wkurzyć na własny rachunek, może samodzielnie poczytać aszkenazyjskie baliwernie.

  Ja już tylko przeproszę za pas.kudzenie tekstu kropkami dzielącymi tzw. wyrazy na pół, tak aby poprawny politycznie WordPress, nimi się nie udławił.

 18. Siekiera_Motyka said

  „Narracja rasowa jest integralną częścią żydowskiego systemu politycznej kontroli w tym kraju. Przystępując do sztabu Atlantyku, Coates stał się ich agentem w egzekwowaniu systemu kontroli znanego jako Black / Jewish Alliance … „[1]

  Coates był, jak to określił Jones, „ich człowiekiem rasy”. [2] W 1980 r. Atlantyk został wyprzedzony przez „żydowską elitę”, która według Jonesa „zastąpiła swoich odpowiedników WASP jako klasa rządząca Ameryki, kiedy Mortimer Zuckerman, magnat nieruchomości i założyciel Boston Properties, kupił czasopismo. „[3]”

  _https://www.veteranstoday.com/2018/01/29/between-ta-nehisi-coates-and-me/

  Dlatego Żydzi „pomagali” uwolnić (tych których oni sprzedawali 100 lat wcześniej) w latach ’60-tych by wyrobić sobie markę „Walczymy dla Słabych”. Nie, nie dla „słabych” a dla siebie, Holo-biznes.

  https://tinyurl.com/y7ga4zt3

  Temat REPARACJI ,ale głoszony PRZEZ czarnego, w tym artykule delikatnie podnosi temat REPERACJI dla Żydów w Polsce. Mimo że sporo jest tu o Niemcach, ale jest to przygotowawczy materiał dla „inteligentnych” czytelników „THE ATLANTIC” w USraelu by byli czujni na temat „biednych Żydów” którym zabrano i nie oddano. Napisany 2014 bo wszystko musi buc przygotowane z wyprzedzeniem do przyszłej akcji.

  _https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2014/06/the-case-for-reparations/361631/

  Ta-Nehisi Coates June 2014 Issue

  Ale Cyrk !!!!

 19. jjj said

  1. Opcja niemiecko- żyska i żysko-amerykańsko-izrelska były raczej zgodne w jednym, by atakować nas raczej bezpardonowo w sprawach ży-skich.
  2. Opcja n-ż była bardziej jednolita. ż-a-i mała większe odejścia ” w górę” i w dół”: atakowali nieraz ostrzej niż n-ż, a czasem poklepywali po ramieniu „okolice rządu” i „łagodzili ocenę Polaków”.
  3. Teraz opcja n-ż poklepała nas po ramieniu, przynajmniej dla mnie dość niespodziewanie (wypowiedź niemieckiego ministra sz), wprowadzają marchewkę do kija (art. 7 i unia).
  Jakieś starania wyciągnięcia choćby częściowo rządu spod opcki ż-a pod opcję n-ż, w odpowiedzi na „pojednawcze tony znad Wisły” i mając w świadomości, że umocowanie tu „uwłaszczonego” desantu izrelo-amerykańskie (choć fizycznie mogą też być z Ukrainy), nie służy opcji n-ż?
  .
  Tak to jakoś widzę, choć czas jest dynamiczny i wiele się może zmienić….

 20. Re: Artykul.
  Powinienem to napisac 2 tygodnie temu n/t „zwalenia” systemu finansowego przez zydowska oligarchie lichwiarska.
  Otoz, za czasow balcerowicza doprowadzono do hiperinflacji I „zwalenia” systemu w czasie ok. 3-4 tygodni, gdzie ze zlotowki PRL-owskiej zrobiono g..owno…, lecz teraz w systemie elektronicznym „zwalenie” calego systemu monetarnego opartego na oprocentowanych kredytach lichwiarze potrzebuja ok. 6 minut I doprowadza do calkowitego paralizu spolecznego nie tylko w Polsce. (wlacznie z bezwartosciowymi banknotami, ktore pozostana w kieszeniach).

  Nie bede pisal, co nalezaloby zrobic z posiadana gotowka w kieszeni czy elektroniczym zapisem w banku, bo to nie nalezy do mnie, a do samych wlascicieli.

  System finansowym jest podobnym do systemu cyrkulacji krwi w kazdym czlowieku I jesli „pompka” (serce) przestanie funkcjonowac, (przeplyw gotowki) to sila rzeczy WSZYSTKO przestaje funkcjonowac…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. fax said

  Przetasowania rządowe oraz tematy zastępcze fałszywej flagi maja na celu niedopuszczenie do opublikowania Raportu o SB, o Smoleńsku, wielu siepaczy to żydzi na wysokich stanowiskach, którzy świetnie żyją, nie zdążyli się spalić i maja wielopokoleniowe interesy.

 22. Komitet Obrony Gojów said

  Ładne prawnicze wyjaśnienie, dlaczego une z Izraela i USraela tak protestują przeciw nowelizacji ustawy o IPN – mianowicie uniemożliwia ona egzekucję w Polsce wyroków ws. roszczeń zasądzonych w USA na mocy ustawy 447.

  Tu link: http://pressmania.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal/

  Na wszelki wypadek cytuję w całości:

  ” „Polskie” obozy koncentracyjne: a jednak deal

  Próba zatrzymania procesu legislacyjnego noweli ustawy o IPN ma na celu umożliwienie uzyskania od Polski gigantycznych pieniędzy przez organizacje syjonistyczne w USA.

  Polski kodeks postępowania cywilnego w art. 1145 zawiera ważną z punktu widzenia ww. zasadę:

  Orzeczenia sądów państw obcych wydane w sprawach cywilnych podlegają uznaniu z mocy prawa, chyba że istnieją przeszkody określone w art. 1146.

  Uznaniu z mocy prawa oraz procedurze ustalenia w trybie art. 1148 KPC podlegają jedynie orzeczenia sądów państw obcych wydane po 1.7.2009 r.

  Orzeczenia sądów państw obcych mają na obszarze Polski skuteczność z mocy samego prawa, chyba że zachodzą okoliczności nazywane przeszkodami uznania, o których mowa w art. 1146 KPC. Uznanie tych orzeczeń następuje ipso iure, niejako automatycznie (uznanie de plano, uznanie ex lege albo uznanie automatyczne). Orzeczenia określone w przepisie art. 1145 KPC nie wymagają dla swego uznania przeprowadzenia jakiegokolwiek postępowania oraz wydania przez sąd polski jakiegokolwiek władczego aktu w przedmiocie uznania.

  Cechą charakterystyczną uznania automatycznego jest to, że orzeczenie sądu państwa obcego staje się skuteczne na terenie państwa uznającego w tym samym momencie, w którym nabywa skuteczność w państwie pochodzenia, o ile jednak nie zachodzą określone w ustawie przeszkody uznania. Z reguły momentem tym jest chwila uprawomocnienia się orzeczenia w państwie jego pochodzenia. Orzeczenie wywiera skutki jednocześnie w państwie uznania i państwie jego wydania. Skuteczność orzeczenia sądu państwa obcego uznanego ex lege trwa tak długo, jak długo jest ono skuteczne w świetle prawa państwa jego pochodzenia (K. Weitz, Pojęcie uznania, s. 51).

  Jakie to są przeszkody?

  Art. 1146

  § 1. Orzeczenie nie podlega uznaniu, jeżeli:

  (…)

  7) uznanie byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej (klauzula porządku publicznego).

  No i jesteśmy w domu.

  Przyjęta przez Kongres USA ustawa nr 447 daje możliwość zasądzenia od Polski odszkodowania.

  Ustawa oparta jest na domniemanym współuczestnictwie Państwa Polskiego i Polaków w Holocauście.

  Taki amerykański wyrok ipso iure (z mocy prawa) byłby wykonalny w Polsce.

  Natomiast nowela ustawy o IPN powyższe komplikuje, a nawet uniemożliwia.

  Popatrzcie:

  Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat trzech. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

  Przepis jest jasny. Naród nie mordował. Owszem, bywały jednostki, które trudniły się szmalcownictwem. I mogło być ich bardzo dużo, jednak wobec 25.000.000 Polaków stanowili niewielki margines.

  Ale to nie Naród.

  To nie Państwo Polskie, które w tym czasie było okupowane przez Niemcy.

  Ustawa zatem jest wyraźnie sprzeczna z polskim porządkiem prawnym, a to z kolei powoduje, że wyrok wydany na jej podstawie nie będzie w Polsce wykonalny.

  Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by występować przeciwko indywidualnym sprawcom.

  Tymczasem propaganda, od lat uprawiana na Zachodzie, brzmi tak, jakby ktoś w tej chwili zaczął na poważnie rozgłaszać, że każdy warszawiak ukradł kamienicę.

  A KOD zorganizowałby demonstrację przed Sejmem w koszulkach z napisem:

  Je suis HGW!

  Nonsens, prawda?

  Ale podobny nonsens to pierwsza zasada wiary w Holocaust, obowiązująca w Izraelu, przynajmniej jeśli wierzyć OKOpress i żurnaliście Pacewiczowi.

  Tymczasem nie chodzi o to, kto jak pojmuje Holocaust, ale (nawet) o ćwierć biliona dolarów amerykańskich.

  250.000.000.000,- $!

  Kasę, która, jak uczy historia tych stowarzyszeń, i tak nigdy nie kapnie do kieszeni potrzebującego Żyda.

  Wyroki amerykańskich sądów byłyby cichosza wykonywane w Polsce. Wszak umiejętności „reprywatyzowania” przećwiczono w Warszawie, a także w innych miastach.

  Mienie gminne w majestacie prawa znalazłoby się w rękach organizacji syjonistycznych z USA.

  Przedsiębiorstwo Holocaust, czyli hucpa międzynarodowa.

  Nowela IPN, jeśli doczeka prezydenckiego podpisu, spowoduje, że będą musieli obejść się smakiem.

  Stąd ta nagonka, łącznie z lewicowcym New York Times’em.

  Gazetą, w której publikuje żona Radka Sikorskiego.

  Niedługo głos zabiorą senatorowie USA, a może Kongres lub Senat wydadzą odezwę.

  Prawnie jednak nie będą w stanie nic nam zrobić.

  .

  .

  Oto, z czym naprawdę mamy do czynienia.

  Author: Humpty Dumpty

 23. Barbara Chojnacka said

  ad 22

  „Art. 55a. 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega karze grzywny lub karze ograniczenia wolności. 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

  jeżeli to przejdzie w tej postaci, to „artyści ” i „naukofcy” utopią nas w szambie swojej tfurczości
  dlaczego mało kto zwraca na to uwagę,
  to będzie gorsze, niż cokolwiek

 24. Joe said

  Do czasu P.Barbaro jak bedzie gawiedz ….ktora bedzie chciala to ogladac,sluchac.Wiele razy bylo dyskutowane w Gajowce ze nikt nie wie co bedzie z ta gawiedzia.Wyjedzie?Zatraci sie?A moze zmadrzeje?No i jak dlugo to zajmie…w czasie.

 25. Barbara Chojnacka said

  ad Joe
  ale co to jest „gawiedź” ? Zmanipulowani, nieświadomi ludzie ? Czy klakierzy tych złoczyńców ?
  Ta ustawa to jakaś porąbana alternatywa: albo będą rzucać kamieniami,albo lać szambo !!!
  Za taką działalność artystyczną i naukową należy się natychmiastowe odosobnienie i przymusowa edukacja aż do skutku

 26. Joe said

  I jedno i drugie ,ale to sa tylko ludzie.Az boje sie pisac,ale wyglada mi na to ze to wszystko ma chyba 2-dno.ze chodzi uwiarygodnienie tych co juz sa u koryta,ale i o „ukrzyzownie”.Niech Pani sobie przypomni co mowil Szechter z Lewratowem podczas wizyty w Vatykanie.

 27. Barbara Chojnacka said

  Panie Joe,
  czy chodzi o błogosławieństwo dla sojuszu z PZPR, którego nie dostali ?
  Uczciwi ludzie nie połapią się w tych wężowosmoczych machlojach,
  uratuje nas Osoba, która otrzymała od Boga posłannictwo i władzę, aby zetrzeć głowę szatana

 28. Barbara Chojnacka said

  komentarz Gilleona z NTV :

  Dożyliśmy paradoksalnej chwili w dziejach kiedy od wielu dekad, a szczególnie od czasu kiedy oparte o plemienne, płynące z rzekomego boskiego wybraństwa poczucie wyższości, behawioralnie wdrukowaną perfidię, życiową bezczelność, historyczną dezynwolturę i jawną arogancję światowego żydostwa Przedsiębiorstwo „Holokaust” wytworzyło „spec-klimat”, w którym jakakolwiek rozmowa/negocjacje czy opinie o tym narodzie – o ile mają być rzeczowe, merytoryczne i pozbawione oczekiwanego przez stronę żydowską serwilizmu gojowskiego otoczenia – nolens volens są sprowadzane do meritum czyli… z „żydo-klimatycznej” konieczności muszą wyczerpywać znamiona jawnie żydopochodnych ustaw o antysemityzmie, mowie nienawiści i im pokrewnych regulacji!!!
  Rzecz jasna czyni to te rozmowy z góry skazanymi na negację, na żydowski rejwach, frenet światowych żydomediów, na hucpę – i de facto na zaostrzenie żydo-relacji, ba! – na wrogość butno-roszczeniowej strony żydowskiej i de facto niepowodzenie!
  Niepowodzenie na wszystkich poziomach współistnienia z wiecznie nadętym, wiecznie roszczeniowym, wieczną nienawiścią zionącym kurdupelnym kuriozum kopiącym wszystkich po kostkach jest „temu gnomu” genetycznie wpisane i ani chybi zniknie z „map świata” wraz z nim!
  Jest 100% prawdy w powiedzeniu „uderz w stół – nożyce się odezwą”! Polacy „uderzyli w stół” zastawiony żydowskim perfidem – i „Nożyce” się odezwały! Dostaliśmy tym samym niepodważalny dowód, kto od lat stał i nadal stoi za regularnymi „erupcjami” a to „polskich obozów śmierci” a to innych opluskwiających Polskę i Polakow enuncjacji obiegających w mig światowe żydomendia! Jednocześnie nam – podobnie jak Żydom ofiarom II WŚ – nie wolno nawet bąknąć o reparacjach od Niemców kiedy w tym czasie Żydzi bezczelnie, bezkarnie więc i bez skupułów ciągną ze wszystkich możliwych i niemożliwych stron niekończący się „różaniec” w którym każdy paciorek to kolejna walizeczka z miliardem dolarów, a przed nimi – tak im się wydaje! – chciwą szponiastą ręką jeszcze do pociągnięcia czeka „różaniec polski” z kolejnymi 65 „walizeczkami”!! Czyżby się bali, że jeśli Polacy wezmą należne im reparacje to dla nich-działających w permanencji cwaniackich hochsztaplerów zabraknie „szekli”?! Równolegle – z mocy stosownie a przezornie pouchwalanych ustaw! – mamy zamknąć gęby, ścisnąć pośladki i kochać ich aż do zdechu… oby ich, nie nasz, był to zdech ich ostatni pozwalający wyjść „urbi et orbi” z syjonazi-matni!
  Trzęsą Żydzi bankami, Rosją i Stanami
  potrząsają dolarem, handlem diamentami
  złotem, Internetem oraz gazetami
  trzęsą „A” głowicami, rządami, Sejmami
  pora żeby zaczęli telepać… portkami!!
  Rybak – na prezydenta
  a Braun – na premiera
  i Judeopolonię
  w mig weźmie cholera! „

 29. Barbara Chojnacka said

  Galileon1
  2 dni temu (edytowany)
  UWAGA! UWAGA! UWAGA! APEL!

  …z prośbą o kolportację gdzie tylko możliwe!!

  Do wszystkich Polek i Polaków nagrodzonych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”!!

  Wobec bezprzykładnego wybuchu antypolskiej syjonazistowskiej histerii która jednoznacznie pokazała kto – zgodnie z obietnicą zadeklarowaną przez Izaaka Singera „… Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym” przez ostatnie lata zniesławia Polskę „polskimi obozami śmierci” zwracam się z apelem – zwracajcie Żydom w/’w medale!
  Na odwrocie dyplomów napiszcie jak jest Wam przykro że pamięć uratowanych i heroizm ratujących, w imię „szekli, ojro i dolara” zostały podeptane przez trzęsącą lsraHell’em syjonazistowską soldateskę dla której nikt i nic – prócz najniższych merkantylnych pobudek – de facto się nie liczy!!!
  Zwrot medali i dyplomów oczywiście w świetle kamer i w obecności polskich oficjeli najwyższego szczebla!! Na wzór tego co w licznych aktach istnej eksplozji nomen omen śmiertelnej wrogości wobec Polski i Polaków prezentuje w żydo-mendiach Eretz lsrahell! Z dopiskiem „tym bardziej nam przykro, ponieważ bohaterski, jakże często wykonywaną karą śmierci zagrożony czyn naszych krewnych z perspektywy historycznej w niewiele dni, na tsunami żydowskiej niewdzięczności skarlał do poziomu, który w rwetesie jaki podnoszą Żydzi śmiało można a nawet trzeba określić mianem „wielkiego życiowego błędu naszych przodków”!
  Wszystko „dzięki” schizofrenicznej postawie Państwa Żydowskiego jedną ręką nagradzającego ratujących życie Polaków-bohaterów/przypinającego im medale a drugą ręką hojnie opluskwiającego ich rodzinny kraj i Państwo Polskie-arenę tych strasznych zaszłości gdzie jednocześnie na najwyższe poziomy z jednej strony „ulicy” wzlatało pod niebiosy Człowieczeństwo i Szlachetność – a z drugiej buzowało pod niebiosy coś gorszego niż zezwierzęcenie! Gorszego, ponieważ zwierzęta – choć od zarania dziejów do skończenia świata zabijały, zabijają i zabijać będą – tak potwornych czynów jak Niemcy na ofiarach swojej agresji nigdy na ofiarach się nie dopuszczają! „Zachowanie porządne” w takich sytuacjach wyczerpuje wszelkie znamiona heroizmu – i tysiące Polaków bez wahania stanęły na wysokości Zadania karanego przez Niemców śmiercią” za co dziś Żydzi odpłacają im czarną niewdzięcznością i niebotyczną nienawiścią”!

 30. Barbara Chojnacka said

  Galileon1
  Galileon1
  2 dni temu
  Daremne modły, rejwach, trud,
  rabinów zbożne pienia!!
  „Kochany” syjonazi-Bund
  jest do wykorzenienia!
  (Trafił się ongiś facet z wąsikiem
  co zwiódł swój Naród frenet-głosikiem…
  „mówicie, żeście Naród Wybrany!?”
  na rzeź! – jak owce!…i barany!”
  Pochwycił papier, pióro z inkastu
  i… szrajbnął rozkaz: do Holokaustu!
  Ten ich wybierał… jak raki z saka!
  Od Abrahama do Izaaka!
  A że był kawał szui i chama
  brał od Zeviego do Abrahama!!)
  Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
  szczególnie oni wściekli
  i gdy nie mogą więcej z nich
  wyciskać swoich „szekli”!!
  Banksterski procent gnojem jest,
  co karmi Eretz Bandit
  to modus jest vivendi ich
  i modus operandi!
  Kpią sobie z boga, z Sądów,
  ból, jaki zadają Światu
  sprawi, że syjonazi-Srul
  zginie z rąk „Kalifatu”!
  Jahwe’go nie lękają się
  Ni „Wszechświata Królowej”
  więc niech przynajmniej boją się
  choć… bomby atomowej!?
  Pers jądra zbiera już od lat
  aż dnia pewnego wreszcie
  Zabłyśnie „słońce” w Tel Awiw
  do cna zawszonym mieście.
  Zniknie na zawsze gniazdo os
  zginą świata pijawy,
  Na Łono Abrahama Pers
  pośle ten klan ryszawy…
  Kiedy już dupnie Yellowstone,
  USrahell runie w gruzy –
  Eretz Srulsrahell pójdzie na stronę
  zmienić zasrane rajtuzy…
  Ile jest wart „bojowy zając”
  co niby wszystko potrafi
  kiedy Niedźwiedzia-protektora
  z dnia na dzień nagły szlag trafi!?
  Na nic się zdadzą liczne A-bomby
  co je zgromadził i grozi –
  – przecież gdy zrzuci je na sąsiadów
  siebie też nimi ugodzi…

 31. Joe said

  Chodzilo o poparcie papieza dla referendum wstapienia do UE.Stas kardynal,zalatwil tym dwom demonom audiencje.Podczas calej audiencji nie zamykaly im sie japy…jak to Polski katolicyzm uratuje chrzescijanstwo w Europie….No i?Moze jeszcze nie uratowal ale?Cos jest nie PO ichniej mysli…Pozdrawiam.

 32. Barbara Chojnacka said

  Panie Joe, Dziwi się Pan :))
  pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.