Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łajdak czy tylko głupiec

Posted by Marucha w dniu 2018-02-04 (Niedziela)

Przez uprzejmość nie wypada nam zakładać, iż prof. Hartman jest głupcem – admin

Jan Hartman, ten, który mile powitałby kazirodztwo, znowu przemówił.

Faktycznie niespożyte siły drzemią w tym KOD-ogłowym profesorzynie.

Profesorzynie, albowiem jego „list otwarty do Prezydenta” mimo woli każe zastanawiać się na jego zdolnością umysłową.

Ten list otwarty stanowi gorący apel do Pana o niepodpisywanie fatalnej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wiem, że więcej nas dzieli, niż łączy, lecz w imię tego, że jednak łączą nas Kraków i Uniwersytet Jagielloński, a nawet przelotna znajomość osobista, proszę, aby poświęcił Pan kilka chwil na przeczytanie tego, co mam do powiedzenia. Jako że napiszę o sprawach, które są niejasne dla wielu ludzi, a przecież bardzo ważne dla życia publicznego w Polsce i dla wizerunku Polski na świecie, niniejszy list do Pana pozwolę sobie opublikować. Mam nadzieję, że nie ma mi Pan tego za złe. Jest to przede wszystkim list do Pana jako prezydenta Polski.

(…)

Zacznę jednak od uwagi na temat języka. W przedłożonej do podpisu prezydenta nowej ustawie o IPN chodzi w gruncie rzeczy o to, żeby nie wolno było wypowiadać bezkarnie zdań w rodzaju „Polacy pomagali mordować Żydów i wydawali ich Niemcom”. Punktem newralgicznym jest uogólnienie: „Polacy”, niejako „Polacy w ogóle, naród”.

Niestety, nie da się wyeliminować z języka takich sformułowań. Gdy polska drużyna wygra mecz, mówimy, że Polacy wygrali, a nie: „grupa Polaków wygrała”. Podobnie gdy grupa Polaków zabijała Żydów uciekających z pacyfikowanego getta gdzieś na wschodzie kraju, to powie się, że Polacy w tej miejscowości pomagali Niemcom mordować Żydów. Skoro takich sytuacji było wiele, to powie się, że „Polacy pomagali Niemcom”.

https://hartman.blog.polityka.pl/2018/02/01/andrzej-duda-moze-nas-jeszcze-uratowac/

Stop.

Hartman jest profesorem, Ba, na dodatek filozofem z wykształcenia. A zatem nie jest mu obca logika.

I nią powinien się posługiwać.

Ustawa, wg niego zła, nowelizująca ustawę o IPN wyraźnie stwierdza:

Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nu, du Hartman, ty widzisz, co jest?

Karanie następuje wtedy, gdy ktoś stwierdzi, ze wszyscy Polacy ponoszą odpowiedzialność za popełnione przez Niemcy zbrodnie. Lub współodpowiedzialność.

Jeśli więc założyć, że cała ludność Jedwabnego odpowiada za zabicie nieokreślonej liczby Żydów (mniejszej lub równej 340) to nie oznacza, że tak samo winni są mieszkańcy Pcimia.

O to chodzi twórcom ustawy. I to jest oczywiste nawet dla studenta I roku prawa.

Du Hartman, rozumiesz?

Obwinianie Narodu Polskiego za skończoną ilość przypadków zabijania Żydów oznacza, że stosujesz tzw. kwantyfikator ogólny.

Czyli: każdy Polak był winny zabijaniu Żydów.

Jak wiesz, profesorzyno, by obalić twierdzenie ogólne wystarczy wskazać jeden przypadek świadczący, ze było inaczej.

A drzewek poświęconych Sprawiedliwym wśród narodów świata Polacy mają ponad 6 tysięcy.

Tym samym obwinianie Polaków jako Narodu o współwinę w Holokauście jest nielogiczne, co pośrednio świadczy o tym, że Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego powinien rozważyć zasadność zatrudniania profesora Jana Hartmana.

Bowiem obnażył się jako wyjątkowy kretyn.

Albo łajdak, któremu obiecano jakieś ochłapy, gdy tylko uda się z Polski wydusić pieniądze.

http://pressmania.pl

Komentarzy 15 to “Łajdak czy tylko głupiec”

 1. PISKORZ said

  re art „A drzewek poświęconych Sprawiedliwym wśród narodów świata Polacy mają ponad 6 tysięcy. NO TAK ALE SZMALCOWNIKÓW ZA MAŁO STANOWCZO ZA MALO LIKWIDOWANO…tak mówił p. Sandauer

 2. Siekiera_Motyka said

  Ale dla Du Hartman fakty nie są ważne jeżeli przeczą argumenty Żyda. Oni zawsze mają racje bo są ofiarami i niewinni.

  Żydowska policja w getcie była po to by ruch rowerów był jak najbardziej płynny.

  http://footage.framepool.com/en/shot/254593126-jewish-ghetto-police-violation-of-human-rights-warsaw-ghetto-nazi-propaganda

 3. maniek said

  …chciałem tylko zauwazyc – ze imie PROFESOR – jest szczególnie uwazane wsród chazarstwa…nie dajcie sie Waszmosciowie – nabrac na uczonosc…

  …a „logika”…hmm… to choroba umysłowa tej sekty koczowników… https://wolna-polska.pl/psychopatologia-judaizmu/czy-choroba-umyslowa-to-zydowska-przypadlosc

 4. peacelover said

  …ludzie NIE WDAWAJCIE SIE w dyskusje z tym bydlem !!!!!!

  …WYNOCHA Z POLSKI !!!!!!

 5. KOJAK said

  Ten Hartman profesor?! On byl skonczonym matolem ! Krecil sie jakims cudem kolo Sp.o.prof Krapca ktory uznal ze on sie do niczego nie nadaje, nawet ojciec prof mial z tego powodu jakies pierepalki ! Ale zydowskiego idiote jakim cudem zrobili profesorem !

 6. RomanK said

  Lajdak czy glupek… Panie Waclawie i jedno i drugie….
  O jednym swiadczy to co robi..a o drugim tytul profesorski za to co robi:-)))))

 7. prawo said

  Za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
  To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

 8. Ad. 3 (link)

  Kłamstwa.

 9. galaszek said

  JOJNE CHARCHMAN..Kozierodztwo je ok !!!!!! alisz oczywista sze je ok! sam bym zawadzil jako strasznego….zn sze starszego brata naszego Jojna w odbyt………tyla sze rozgrzanym do bialosci drutem zbrojeniowem fi 100 mm……….nie smiem nawet sze domyszlam czem un by sral wtedy z ty roszkoszy……Talmulem?

 10. Marek said

  Hartman jest dowodem, kto traci rozum, gdy odrzuca wiarę w Jezusa Chrystusa.

 11. Dictum said

  Każdy normalny człowiek, kiedy słucha takiego degenerata i jeszcze popatrzy na zdjęcie, czuje się – bez własnej winy – brudne.

 12. NC said

  Przymusowa deportacja do Izraela.

 13. Joe said

  Do Izraela? Moze i tak,bo tam juz jest taki kociol ze az strach.Nie jestem antysemita,ale nie lubie tych co mowia ze sa zydami,a sami Zydzi ich nie szanuja!To Chazarstwo ze stepow Azji,ktorego w Rzeczpospolitej od zaj…nia.A hartcostam z tymi swoimi nalepkam typu profesor to tylko jedna z tych szui,od ktorych to slowo sie wzielo.

 14. Leszek S. said

  Hartman przynosi tylko wstyd UJ. Kto mu nadał taki tytuł?

 15. maniek said

  @8…Krzysztof M said

  Ad. 3 (link)

  Kłamstwa.

  …serio?…

Sorry, the comment form is closed at this time.