Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marek Jakubiak: Żydzi witali z kwiatami Sowietów, a czy uratowali choć jednego Polaka?

Posted by Marucha w dniu 2018-02-04 (Niedziela)

Marek Jakubiak z Kukiz’15 na antenie Polskiego Radia przypomniał o tragedii Polaków na Kresach Wschodnich, której bezczynnie przypatrywali się Żydzi.

Polityk stwierdził: 17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni – sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach.

– Poważnie się pytam. Pokażcie mi choć jednego Polaka uratowanego przez Żyda – dodał Marek Jakubiak.

Polityk Kukiz’15 podkreślił również, że nie tylko Żydzi padli ofiarą ludobójstwa w czasie II wojny światowej.

[Na pewno zbanowano go za to na Facebooku – admin]

– Polski Holokaust wcale nie był mniejszy od żydowskiego. Wręcz przeciwnie. 3 miliony Polaków było mordowanych gdzie popadło i czym popadło. W obozach śmierci razem z Żydami umierali Polacy. Ja nie rozumiem dzisiejszej narracji Izraela. Mamy wyciągać te wszystkie sprawy czy też nie? – wskazał poseł.

Jakubiak przypomniał także, że Żydzi z USA od lat chcą uzyskać od Polski 63 mld dolarów odszkodowania. A my występujemy o reparacje wojenne od Niemiec i zobaczcie państwo co się dzieje na świecie – dodał polityk.

Odnosząc się do poparcia jakie Izraelowi okazały Niemcy, nazwał sytuację mianem „kuriozum”. Jak zwykle Polska jest europejskim chłopcem do bicia. Nie możemy się dać – dodał.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
https://kresy.pl

Naród najpodlejszy z podłych oskarża nas o podłość. Naród urodzonych szmalcowników oskarża nas o szmalcownictwo. Naród, który stworzył nazizm i go sfinansował – oskarża nas o bycie nazistami…
Czy nie wystarczy już tego jednostronnego „dialogu” z degeneratami i kanaliami?
Admin

Komentarzy 18 to “Marek Jakubiak: Żydzi witali z kwiatami Sowietów, a czy uratowali choć jednego Polaka?”

 1. bodo said

  Jeżeli ktoś uważa, że z żydami powinno się prowadzić dialog, to chyba nie zna losu kogoś przed dwoma tysiącleciami i jak się ten dialog dla niego zakończył.

 2. kura domowa said

  Lubie wypowiedzi p. Jakubiaka. Zwykle rzeczowe bez lania wody. Szkoda tylko ze nie wspomnial jak to zydzi rowniez Szkopow witali chlebem i sola.

 3. jjj said

  Te „bramy kwiatowe”, to niepotrzebne rozmydlanie moim zdaniem.
  Brzostowica Mała, inne brzostowice (wciąż za mało propagowane), udział w szeregach milicji sowieckiej, wszelka współpraca na odcinku antypolskim – to cu z „obywatelstwem polskim” do 1939.
  No i trzeba jeszcze zwracać uwagę na nadreprezentację Żów sowieckich….

 4. Archer said

  Żydzi nie pomagali, ale sami mordowali Polaków. Jeżeli wśród narodowości polskiej zdarzali się donosiciele, to wywodzili się przeważnie z nizin społecznych i z kryminalnych środowisk. Natomiast wśród Żydów kolaborowały zarówno żydowskie „elity”, jak i niziny żydowskie 1000 razy więcej z sowieckimi, jak i niemieckimi okupantami. Ileż to Polaków przypłaciło zsyłką, czy więzieniem w sowieckich łagrach, przez donosy Żydów na Polaków do NKWD. Dlatego też partyzantka polska na okupowanych przez sowietów ziemiach nie mogła się rozwinąć, bo zaraz żydzi donosili władzom.
  Jak przypadkiem Niemcy wykryli jakąś kryjówkę Żydów. To Żydzi sami wydawali Polaków którzy ich ukrywali i przynosili jedzenie, żeby Niemcy ich też rozstrzelali. Taka to była żydowska „wdzięczność”.

 5. gość said

  Święcicki(PO) „Polacy mordowali żydów” Jakubiak mocno reaguje

 6. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Ten jeden to były prezydent Warszawy ?????????????? Nie samowite,

  „Polacy mordowali ale nie zakładaliśmy obozy śmierci ….”

  W takim razie można powiedzieć że

  „Żydy pomagali Niemcom zabijać Żydów.”

  O tu to widać,

  http://footage.framepool.com/en/shot/254593126-jewish-ghetto-police-violation-of-human-rights-warsaw-ghetto-nazi-propaganda

 7. Siekiera_Motyka said

  „Żądza zabijania nie została jednak zaspokojona. Niemieccy sąsiedzi nadal czuli głód krwi. W połowie listopada 1939 r. rozstrzelano 36 Żydów, wcześniej okładając ich okrutnie batogami w refektarzu klasztornym. Prawdziwym zwyrodnieniem i perwersją wykazał się jednak Harry Schultz przy zamordowaniu Anny Jaworskiej z Liszkowa. Należy nadmienić, że wymieniona Polka uczestniczyła w Powstaniu Wielkopolskim. W dowód bohaterstwa została odznaczona wysokimi odznaczeniami wojskowymi. Niestety, o jej udziale w zwycięskim zrywie niepodległościowym pamiętali także Niemcy. Na zemstę czekali 20 lat…

  Rozjuszony junkier z Liszkowa von Witzleben podjudzał – tę świnię należy zlikwidować. Kaźń Bohaterki rozpoczęła się już w majątku w Liszkowie, gdzie pamiętliwi Niemcy wlewali jej wrzątek do ust, a mężowi wybili wszystkie zęby. 22 listopada 1939 r. małżeństwo przewieziono do Górki Klasztornej. Nazajutrz odbyła się egzekucja, egzekucja pełna niemieckiej pomysłowości i okrucieństwa. Harry Schultz nakazał przyprowadzić Żydów i Anne Jaworską. Przywiązano jej do nóg liny i dwóm grupom Żydów, po pięciu w każdej, nakazano ciągnąć je w przeciwnych kierunkach. Żydom obiecano, że w ten sposób uratują życie. Kobieta została rozerwana żywcem. Zadowolony Niemiec kopnął strzępy skrwawionego ciała do dołu. Następnie nakazał rozstrzelać pomagających mu w kaźni Żydów (więcej: ks. Zachariasz Kruże „Swastyka nad Górką Klasztorną”).”

  http://www.77400.tv/kat-190,a,172,rozrywali-zywcem-wieszali-rozstrzeliwali.html

 8. gość said

  @ 5

 9. nnn said

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=szyr

 10. fax said

  re4 Polacy ratujący żydów, to ewenement na skale światową. Nikomu nie zależy na tej wiedzy. Wstyd i głupota. Mimo oficjalnej narracji i żydowskiego bezprawia, klasyfikowanego `prawem`. Polaku wyjmuj głowę z żydowskiego nocnika, rozejrzyj się wokół i zmądrzej. Ale jeśli masz zarządcę, i to od wieków, żydzina, to dostaniesz pomieszania rozumu, i diabla w efekcie masz za Anioła. Z Polski to przypadek, trzymanie diabla w domu, w końcu traci się go, wraz z rodzina, a jeszcze chce się niby to tłumaczyć, na wokandzie światowej.

  Ups, gdzie ta żygawka,..

 11. peacelover said

  …z tym bydlem sie nie dyskutuje !!!

 12. star1 said

  Jak podaje po polskiemu onet.pl, cyt.:

  „Minister edukacji Izraela przyjedzie do Polski ze specjalną wizytą. Wizyta Naftali Bennetta będzie miała miejsce w środę. Minister spotka się ze wicepremierem Jarosławem Gowinem i polskimi [?] studentami”.

  onet.pl wyłączył pole: Komentarze pod w/w notatką

 13. nnn said

  http://www.meezaan.org/eng/?mod=articles&ID=86

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – I taka świnia bez większych problemów była prezydentem Warszawy.

  „Gerszon Szyr

  Gerszon Szyr [Eugeniusz] – (ur. 15 kwietnia 1915 w Łodygowicach, zm. 15 stycznia 2000 w Warszawie) – polityk komunistyczny i antypolski.

  Jako zastępca Minca, płk Gerszon Szyr był odpowiedzialny za zniszczenie polskiej gospodarki. Działacz KZM (1930-1934), członek KPP (1934-1936), uczestnik rewolty sowieckiej w Hiszpanii (1937-1939). Karany za zdradę państwa w II RP, członek ZPP, politruk w dywizji Berlinga, pełnomocnik KRN przy dowództwie 1 i IV Frontu Ukraińskiego Armii Sowieckiej, w PPR (1944-1948, członek Biura Politycznego KC PZPR (1964-1968) i członek KC PZPR (1948-1981), teść Marcina Święcickiego, byłego sekretarza KC PZPR, a później prezydenta Warszawy z rekomendacji UW. Szyr ponadto był w latach 1946-1949 wiceministrem przemysłu i handlu, później zastępcą i następnie przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (PKPG) 1954-1956. Instytucja ta wyjątkowo szkodziła Polsce umacnianiem biurokracji i centralizacją gospodarki. E. Szyr był sprawcą, o skutkach zbrodniczych, apelu o jak najsurowsze karanie tzw. sabotażystów w gospodarce. Pisał na ten temat na łamach teoretycznego organu KC PZPR „Nowe Drogi”. Szyr głosił, iż gospodarka to także front walki partyjnej. W walce tej w przekonaniu Szyra należy użyć wszelkich drastycznych środków do kary śmierci włącznie i stosowano, jak np. w aferze mięsnej w latach 60. w Radomiu.

  Od marca 1954 – do 11 lipca 1956 był przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego, a następnie – do 13 listopada 1956 – był ministrem budownictwa w rządzie Józefa Cyrankiewicza. Od 27 października 1959 do marca 1972 był wicepremierem w kolejnych rządach Józefa Cyrankiewicza i Piotra Jaroszewicza. Od 29 czerwca 1963 do 22 grudnia 1968 był również przewodniczącym Komitetu Nauki i Techniki. Od marca 1976 do 31 października 1981 był ministrem gospodarki materiałowej w rządach: Piotra Jaroszewicza, Edwarda Babiucha, Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego. Od 1981 na emeryturze.

  W latach 1972–1976 przewodniczący Państwowej Rady Gospodarki Materiałowej. W latach 1952–1956, 1961–1969 i 1972–1976 był posłem na Sejm PRL I, III, IV i VI kadencji.

  Od 1962 był przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Afrykańskiej. Od 1965 pełnił funkcję przewodniczącego Polskiego Komitetu Solidarności z Krajami Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W latach 80. był przewodniczącym Krajowej Komisji Dąbrowszczaków przy Zarządzie Głównym ZBoWiD. W latach 1972–1990 był również wiceprezesem Rady Naczelnej ZBoWiD.

  Teść Marcina Święcickiego, b. prezydenta Warszawy, działacza PZPR, UD, Unii Wolności, PD i PO.

  W 1974 odznaczony Orderem Budowniczych Polski Ludowej. Odznaczony był również m. in. dwukrotnie Orderem Sztandaru Pracy I klasy oraz Orderem Krzyża Grunwaldu III klasy. Eugeniusz Szyr został pochowany na warszawskich Powązkach w kwaterze Dąbrowszczaków.

  Gerszon Szyr [Eugeniusz] jest teściem Marcina Święcickiego, b. prezydenta Warszawy, działacza PZPR, UD, Unii Wolności, PD i PO.
  marcin Święcicki

  Marcin Święcicki (ur. 17 kwietnia 1947 w Warszawie) – polityk, poseł na X i II kadencji, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, były prezydent Warszawy. Socjalista, komunista, członek ZSMP, PZPR, UD,UW , PD i PO. Zięć komunisty Eugeniusza Szyra.

  Od 1969 działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego koła ZMS na UW. Od 1971 do 1979 należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W styczniu 1974 został członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1972 do 1982 był głównym specjalistą w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Od 1979 do 1981 był członkiem egzekutywy odziałowej organizacji partyjnej. W 1982 został dyrektorem ds. studiów i analiz w Sekretariacie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej. Od 1987 do 1989 był sekretarzem generalnym tej rady.

  Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję członka Komitetu Centralnego PZPR, a od lipca do września 1989 był sekretarzem KC aż do upadku PZPR.

  Ukończył w 1971 studia na Wydziale Ekonomii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał następnie stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą Uniwersytetu Harvarda i George Washington University w USA.

  W latach 80. działał w partii komunistycznej PZPR, zasiadał też w Komitecie Centralnym. W 1989 uczestniczył w tzw.obradach Okrągłego Stołu po stronie rządowej, w zespole do spraw gospodarki i polityki społecznej. Był współautorem propozycji urynkowienia gospodarki. W tym samym roku z ramienia PZPR uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy, uzyskując w drugiej turze poparcie Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.”

  To pokazuje jak te tak zwane „komuchy” były przygotowywane do rozszerzania „Demo-kraśći” ,
  ” Uzyskał następnie stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą Uniwersytetu Harvarda i George Washington University w USA.”

 15. Do 14.Musiałeś podawać takie fakty z dowodami?
  Za takie teksty w internecie,ja mogę przykładowo zapomnieć o odwiedzinach w Polsce.

  Niestety przyznaję rację a makabryczne fakty są znane.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Bez przesady, panie Marku.
  Jestem co roku parę miesięcy w Polsce, a puszczałem tu nieraz takie teksty, że nic tylko pod ścianę. Nie płaczu.

 17. Carlos said

  https://www.tvp.info/27399538/jak-swiecicki-kamienice-oddawal-spor-o-chmielna-11-w-warszawie

 18. Carlos said

  Dlaczego PIS nie bierze sie za sprawdzenie urzedowania Swiecickiego, jako prez. Warszawy? O tych sprawach pisal K.Kakolewski

Sorry, the comment form is closed at this time.