Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Rafał Ziemkiewicz: Oficjalna narracja o zbrodni w Jedwabnem jest kłamstwem

Posted by Marucha w dniu 2018-02-09 (Piątek)

Rafał Ziemkiewicz w artykule „Prawda o Jedwabnem – najwyższy czas!”, który ukazał się na portalu Interia stwierdził, że oficjalna narracja (dotychczasowych rządów III RP i episkopatu) o tej zbrodni jest antypolskim kłamstwem.

Publicysta uważa, że trzeba ekshumować pomordowanych nawet wbrew żyjącym Żydom bo do tej pory „Żydzi oskarżyli nas przed całym światem, nazwali mordercami, a jednocześnie uniemożliwili nam dowiedzenie niewinności, czy nawet istnienia okoliczności łagodzących”.

Według Ziemkiewicza istotą kłamstwa Jana Tomasza Grossa jest „twierdzenie, że zbrodnia w Jedwabnem miała charakter pogromu, dokonanego spontanicznie” przez Polaków. W opinii publicysty „trzeba było wiele złej woli, żeby bezkrytycznie przyjąć tę historyjkę za prawdę” i że Gross po pierwsze selekcjonuje świadectwa w rasistowski sposób, uznając żydowskie świadectwa za bardziej prawdziwe od polskich. Ponadto opiera się na świadectwie Szmula Wassersztajna, którego nie było w Jedwabnym w czasie mordu i który był „stalinowskim ubekiem, zbrodniarzem, który dzięki emigracji do Izraela uciekł przed odpowiedzialnością”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „wszystko to, co opisał Gross, jest zwyczajnie niemożliwe”. Według publicysty w pogromach nie ginie cała populacja tak jak w Jedwabnym (gdzie „w ciągu kilku godzin, zabito praktycznie 100 procent żydowskiej populacji. To znaczy, że zbrodnia została przeprowadzona planowo i metodycznie, z wojskową dyscypliną. Takiej zbrodni po prostu NIE MOGLI dokonać spontanicznie miejscowi polscy wieśniacy”).

Ziemkiewicz przypomniał, że „w 2001 roku próbowano przeprowadzić w Jedwabnem ekshumacje. Pokazały one, że (…) jest tylko jeden grób w miejscu stodoły”.

Zdaniem publicysty „pomieszczenie w jednej stodole 1500 oficjalnie uznawanych ofiar jest fizyczną niemożliwością, musiało ich być (…) dziesięciokrotnie mniej. Co ważniejsze, w grobie w miejscu stodoły wykonując tylko pierwszy, sondażowy, omijający same zwłoki wykop, znaleźli naukowcy kilkadziesiąt łusek z niemieckich karabinów. Wtedy prace przerwano na polecenie ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego”.

W opinii Ziemkiewicza jest wiele opierających się na prawdzie prac naukowych o niemieckiej zbrodni w Jedwabnym, ale „cenzura politycznej poprawności i polityczna siła zainteresowanych atakiem na Polskę lobbies sprawiła, że są one mało dostępne, omalże zakazane”.

Komentując stanowisko Ziemkiewicza warto przypomnieć, co pisał na portalu Wolność 24 Tomasz Sommer w artykule „Jedwabne – największy grzech Lecha Kaczyńskiego”.

Jak informował w swoim artykule redaktor naczelny „Najwyższego Czasu” kilka lat temu został ujawniony „poufny dotąd tzw. raport Koli, będący oficjalnym opisem przebiegu ekshumacji w Jedwabnem w 2001 roku. Szefował jej archeolog prof. Andrzej Kola – stąd nazwa dokumentu – który prowadził m.in. ekshumacje ciał polskich żołnierzy w Charkowie i Bykowni pod Kijowem i uchodzi za wybitnego specjalistę w tej dziedzinie”.

Według raportu opisywanego przez Sommera: ”liczba ofiar może być znacznie mniejsza od wszelkich dostępnych szacunków, po drugie – że sposób, w jaki ofiary mordu zginęły, nie jest do końca jasny, co może rzucić światło na udział etnicznych Polaków w wydarzeniu. Jeśli bowiem okazałoby się, że ofiary zostały przed spaleniem rozstrzelane, to wtedy wyszłoby na jaw, że cała „sprawa Jedwabnego” jest jedynie propagandowym wymysłem, bo w takim wypadku miejscowa ludność mogła w niej brać udział co najwyżej na wstępnym etapie wydarzeń”.

Zdaniem Sommera z dokumentu wynika, że „ekshumacja szczątków pozwoliłaby dokładnie określić, ile osób zginęło i w jaki sposób – co ostatecznie zamknęłoby dyskusję wokół sprawy. Gdy jednak wierzchnia warstwa ziemi została zdjęta i okazało się, że fakty materialne nie pasują do wyników śledztwa (nie udało się odnaleźć np. masowych mogił w miejscach, które wskazywali świadkowie), pojawiły się problemy z dalszym prowadzeniem prac, które szczegółowo opisuje w swoim raporcie prof. Kola. Problemy te doprowadziły do zaprzestania ekshumacji na etapie przedwstępnym. Decyzję taką podjął ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński, motywując ją względami religijnymi”.

W opinii publicysty „decyzja Lecha Kaczyńskiego” była „szkodliwa zarówno z punktu widzenia czysto naukowego, jak i polskiej racji stanu”. Publicysta taką decyzje zmarłego prezydenta wiązał z filosemityzmem Kaczyńskiego, który „przecież zainicjował także budowę drugiego już „Muzeum Żydów” w Warszawie, wprowadził zwyczaj świętowania Chanuki w Pałacu Prezydenckim czy też cieszył się z powrotu do Polski żydowskiej loży paramasońskiej B’nai B’rith”.

http://prawy.pl/

Ziemkiewicz po dobrej stronie mocy? Hm….
Admin

Komentarzy 35 to “Rafał Ziemkiewicz: Oficjalna narracja o zbrodni w Jedwabnem jest kłamstwem”

 1. kwal said

  Wreszcie w Naszym Kraju prawda zaczyna sie przebijać do świadmości ludzi i chwała Panu Zienkiewiczowi za to. W Polsce mówią „poznaj żyda a zostaniesz antysemitą, poznaj żyda a wszystko zrozumiesz”. A skoro wszystko, to i „Przedsiębiorstwo Holocaust” jak pisze Pan prof. Norman Finkelstein. Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Pan prof. Shlomo Sand. A ja piszę, że to plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych lichwiarzy, tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 2. gość said

 3. Mariusz said

  Mam mocno ograniczone zaufanie do tego „publicysty” i jego twórczości.
  Jest dobry, ale na względnie spokojne czasy.
  Gdy zdarzenia nabierają tempa, jedno goni drugie i trzecim pogania, pan Ziemkiewicz wpada w chaos i potrafi zaprzeczać sam sobie w odstępach 24-godzinnych, nie mając pewności czyje w końcu będzie na wierzchu, a desperacko próbując trafić w punkt.
  Kiepski z niego herbatnik jest… A już prorok to żaden.

 4. rafal z said

  Ja bym bardzo uważał na niektórych liderów… Winnickie, Brauny, Kowalskie, Kukizy etc

  Gdy społeczeństwo obiera kierunek w prawą stronę to służby kreują silnego lidera, który w małych rzeczach wydaje się być atrakcyjny ale w najważniejszych sprawach zawodzi. Tak jak za czasów Dmowskiego wykreowano Pilsudzkiego. Ot mądrość etapu.

  Rzeki nie można zatrzymać ale można zmienić jej bieg…

 5. Barbara Chojnacka said

  Czesiek mówi, jak jest

 6. Zerohero said

  „Ziemkiewicz po dobrej stronie mocy? Hm….
  Admin”

  Nie sądzę. To jest nadal zakłamana kreatura.

  https://dorzeczy.pl/kraj/55325/Ziemkiewicz-vs-narodowcy-To-zaden-polski-Jobbik-tylko-jakis-pojebbik.html

  po prostu żydostwo musi w Polsce monopolizować nawet krytykę żydostwa. Ktoś w komentarzach napisał Ziemkiewiczowi, że coraz bardziej się kiwa siedząc okrakiem na barykadzie. Podobał mi się ten komentarz.

  ——-
  Mniej więcej to samo wyraziłem swoim „Hm…”. 🙂
  Admin

 7. witek said

  Ongiś Kłopotowski napisał podłą, rasistowską książkę pt Geniusz żydów na polski rozum
  Znalazły się w niej smakowite zdania

  „Rola Żydów jest tragiczna w dziejach. Wnoszą kolosalny wkład w rozwój rodzaju ludzkiego płacąc za to wysoką cenę.

  Gdyby nie byli w opozycji do świata, to nie wnieśliby tylu wielkich innowacji zmuszając rodzaj ludzki do szybszego rozwoju. Jak wiadomo „ są tacy jak wszyscy, tylko bardziej”. Dlatego są drożdżami cywilizacji.

  Żydzi a sprawa polska? Mieszkaliśmy razem w jednym kraju od 800 lat, ale obok siebie. My zamknięci w pysze szlachty, pogardzie mieszczan, ciemnocie chłopów. I oto W 2014 roku 19 milionów Polaków nie przeczytało ani jednej książki

  Ciemnota jest korzeniem zła w Polsce. Ciągnie w dół ludzi, którzy stoją wyżej, ale chcą kochać się z rodakami. Dopuszcza upadek obyczajów publicznych. Psuje politykę krajową i zagraniczną. Tumanione stada obywateli dają się zwodzić sprytnym manipulatorom. Przykro pomyśleć, co byłoby z nami, gdyby nie Polacy żydowskiego pochodzenia, których rodziny przetrwały tutaj wojnę. Dlatego przedstawiam w rozdziale „Zadziwić Europę …” do rozważenia pomysł sprowadzenia setek tysięcy Żydów i kto koło tego chodzi. Powtarzam – tylko do rozważenia. Bo jeżeli tego nie zechcemy, to trzeba znaleźć inną radę na marną pozycję Polski i Polaków.

  https://www.salon24.pl/u/klopotowski/667035,geniusz-zydow-na-polski-rozum,2

  Wstęp do tej książczyny napisał pan Rafał Ziemkiewicz:)
  Ten sam, któremu przestało podobać się Jedwabne….

 8. RA.dio active said

  Przekazanie wiedzy ezoterycznej złym ….owocuje dziś i jak już od kilku tysięcy lat…komuchy przesiadły się na biznes,naziści tzw przesiedli się do NASA NSA ONZ UE CIA etc, starożytne sksyny przesiadły się na judaizm w ósmym wieku , ich przodkowie to klony dla króla Salomona od królowej Saby …wg ksiąg żydowskich ok 2500 chłopców i 2500 dziewcząt.identycznych.logika matematyka organizacja konstrukcja system zniszczenie terrarium Ziemia stworzonego przez wielkiego człowieka naszego przodka i tzw starożytnych budowniczych…zero miłości i duszy w tych tworach później zwanych Khazarami.wszedzie gdzie się pojawia śmierć dokonać ywana jest w sposób nieludzki i piekielny patrz rewolucje ,wojny,Katyń, Wołyń,Ukraina ostatnio w Odessie,czy rewolty CIA w Afryce ostatnio…cały problem klonowania, przeszczepów etc nie jest planem naturalnym i musi zawieść.dusza nie zasiedli się w sztucznym tworze.podobnie jak poziom niżej żadne laboratorium nie jest w stanie choć w małym stopniu odtworzyć substancji produkowanych przez organizm ludzki czy zwierzęcy w ciągu milisekund.
  Stąd już nasi przodkowie musieli zwalczyć destruktorów którzy są jak grzybica są jak rak …wydobywają ropę sprowadzajac grzybicę na ludzi i zwierzęta,,na lasy i rzeki i jeziora czego nie wolno było robic.i wielu innych rzeczy.przez to upadła cywilizacja posumeryjska.
  Tak jak decyzja o rzuceniu nałogu ,choroby czy smutku musi przyjść od wewnatrz.kazdy musi stoczyc ten bój sam a wtedy wszyscy którzy tak zrobią znajdą się w jednej grupie .jeśli masa krytyczna pójdzie ,poleci efektem śnieżnej kuli…uda się pokonać pasożytów strachu, konsumentów śmierci ,panów materii ,bezduszne dowody naszej Wielkości.a ta jest dla nich największym wrogiem.kiedy w swojej obłędnej logice płoną w zazdrości o wielkość nieśmiertelności istoty ludzkiej która jest nasionami swiatla dobra chęci poznania i nieskończonej miłości do natury tworzonej pentagramem;) więzi tych wielkich mocy .
  EVAM !

 9. PISKORZ said

  re 3 „Mam mocno ograniczone zaufanie do tego „publicysty” i jego twórczości.” ?? A JA ZAPYTAM…a czy czytało się jego jakąkolwiek książkę..?! / ja czytałem 4./ Teraz czytam tę o Piłsudskim..polecam..!

 10. PISKORZ said

  re 7 ” to trzeba znaleźć inną radę na marną pozycję Polski i Polaków.” Znalazł się doradca od 7 boleści..!! Co za skurwiel.. Kto to gówno wydał..?!

 11. jaja said

  Trudno mi jakos uwierzyc, ze Ziemkiewicz mowi to co naprawde mysli. Moze dlatego tak mowi, ze wywachal z ktorej strony wiatr wieje. Ano, na pewno nie ze podmuchow prezydenta Judy. Za duzo plam ma w zyciorysie i sie okaze czy zdania nie zmienil. Zgadzam sie pod tym wzgledem z opinia JRNowaka jaka wydal na temat tego jak mowi „kretacza i wyrafinowanego lizusa.”

 12. jaja said

  I ma kazdy racje kto uwaza Ziemkiewicza za kiwacza, ukladacza, juz w ponizej oswiadcza, sie uklada , ano, ubolewa nad niefartem i usprawiedliwia tym samym „sile sprawcza” sporu z Polska Bibiego, twierdzi, ze uczciwe newsy to sa w Izraelu itd. Calosci nie wysluchalam, bo znalam ciag dalszy. Co po takim spiewaku wyjacych pod batuta wplywowych dyrygentow mozna sie spodziewac?

 13. jaja said

  A tyu link do tego zapiewajla:https://www.youtube.com/watch?v=Yg5djs4ufVo

 14. xiz said

  Najzabawniej, jak z kłamstwa robi się prawdę, wychodzi dziwny świat, rządzi nim kłamstwo ubrane w prawdę. Pamiętać należy, iż żyd zawsze prawdę powie używając kłamstwa, jego międzynarodowym językiem jest KŁAMSTWO.

 15. Bogaty Miś said

  To prawda, że Ziemkiewicz kręci, choć jednocześnie publikuje dużo treści prawdziwych, jak te o michnikowszczyźnie, polactwie, Piłsudskim, etc.
  Zastanawiam się, czy jego krętactwo nie jest spowodowane zwyczajnym strachem przed utratą życia. Facet nie jeździ samochodem.

 16. peacelover said

  …chodzi mi o prawodawstwo, ktore sankcjonowaloby istnienie i dokonania talmudyczno -zydowskie !!!!

  Wyglada na to, ze juz nie dlugo nie tylko Polacy , ale i caly Swat dojzeja do tego,

  by umiescic ten narod (…i jego czyny !!!!) w odpowiednich karzacych paragrafach !!!!

 17. Siekiera_Motyka said

  Poziom kłamania w tym wywiadzie jest wprost Diabelski.

  http://nczas.com/wiadomosci/skandaliczna-wypowiedz-rabina-moskwy-w-telewizji-russia-today-w-jedwabnem-polacy-mordowali-zydow-ktorzy-wrocili-z-obozow-video/

  „Goldszmidt powiedział m.in. (4:48 minuta nagrania), że w Jedwabnem Polacy już po wyzwoleniu tych terenów spod okupacji niemieckiej, czyli w 1945 roku, Polacy mordowali Żydów, którzy wrócili z obozów koncentracyjnych. Tymczasem wydarzenia w Jedwabnem miały miejsce w lipcu 1941 roku, po zajęciu tych terenów przez armię niemiecką.”

  „Drugim skandalicznym kłamstwem jest stwierdzenie, że Niemcy „nie bez powodu” zbudowali obozy koncentracyjne i obozy zagłady właśnie na ziemiach polskich. Goldszmidt kłamie też mówiąc, że „obozów nie było we Francji, Holandii a nawet Niemczech”. Rabin całkowicie pomija fakt, że największe niemieckie obozy zagłady powstały tam, gdzie ludności żydowskiej było najwięcej, czyli właśnie na ziemiach polskich. ”

  Dokładny cytat co do obozów,

  „Ja bym chciał powiedzieć że Niemcy ZDECYDOWAŁY postawić obozy zagłady w Polsce a nie w Francji, nie w Holandii i NAWET NIE W NIEMCZECH Z DOBREGO POWODU. ”
  Rabin nie dokończył swojej myśli bo to ma zrobić widz, który historii NIE ZNA. Taki oto Cwany szczur którego plemię miłował JPII.
  _https://tinyurl.com/y8o4tbte

  „Jak mógł ktoś powiedz że nie wiedzieli ?”
  http://www.seniorreligion.com/concentration_camps.htm

 18. Joe said

  Rzeke mozna zatrzymac i mozna zmienic jej bieg a w naturze POdczas przyplywu i odplywu morza dzieje sie to samo na naszych oczach bez udzialu czlowieka.Dlaczego wiec publicysci ktorzy sa wiarygodni (lekliwie?)…milcza.A przed szereg wyskakuja jak Filip z konopi wszelcy lgarze typu autor.Bo lek jest glownym inzynierem osobowosci czlowieka sowieckiego…czeka na zachowanie SWOICH i POtem dopiero drze ryja.A wiec mozemy latwo POliczyc WIARYGODNYCH.

 19. www.wandaluzja.pl said

  JEDWABNE JEST TYSIĄC RAZY WAŻNIEJSZE OD ŻYDOWSKICH TAŃCÓW

  Jaroszewiczowie byli torturowani i zamordowani przez Mossad, gdyż Piotr chciał opublikować w Chicago tezaur komunistycznego wywiadu wojskowego, że Stalin dał Goldzie Meir 500 miliardów dolarów ZŁOTYCH za ZŁAMANIE w Jedwabnem Planu Barbarossa wyznaczając na płatnika Polskę, która to należność została uiszczona pod komisariatem Cyrankiewicza i Gomułki co do grosza. W śledztwie Abwehry w Jedwabnem według śledztwa AK uczestniczyło 285 czy 287 Niemców. Było to łatwe do policzenia, gdyż Niemcy stołowali się u Sokołowskiej, która w tym dniu dostała zamówienia na 285 czy 287 obiadów.
  W trakcie śledztwa Abwehry w Jedwabnem znaleziono w synagodze białostockiej uwierzytelnioną politycznie Kartę Atlantycką: https://www.google.pl/search?q=Tajemnicza+mapa+r%C3%B3wnie+tajemniczego&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZi_fZ0ZfZAhUCzKQKHWZ_A3MQsAQIOw&biw=853&bih=609// która spowodowała wydanie przez radę polityczną Wehrmachtu ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawy prawnej Holokaustu.
  Są 3 ŚWIATOWE DOKUMENTY JEDWABNEGO: Warszawskie akta dowódcy plutonu egzekucyjnego Sonderommando-A Hermana Schapera,, które w Jedwabnem działało jako CIECHANÓW – prowadzone tak pedantycznie, że mogłoby być eksponowane w szkole handlowej; śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego oraz kierowany przez SmerSz I proces jedwabeński w Ełku.
  Akt Hermana Schapera szukał SmerSz, który prowadził WSZYSTKIE śledztwa w/s zamachów na Stalina, za co uznano JEDWABNE, ale Bierut ukrył je w MSZ, gdyż wiadomo było, że tam szukać nie będą. Gdy w towarzystwie prawniczym ktoś powiedział, że w I procesie jedwabeńskim skazano na śmierć 10 osób to Rzempliński powiedział: POWINNI SKAZAĆ STU – czyli że jest 10 razy Groźniejszy od SzerSza. Teraz rząd Morawieckiego chce nam wmówić, że Żydów jedwabeńskich rozstrzeliwał NIE Schaper, ale Zmuszone do tego przez Niemców AK.
  II bardzo ważnym dokumentem w/s Jedwabnego jest śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego. Gdy w towarzystwie powiedziałem, że SB zamordowało Mackiewicza to książę Demidow powiedział: SAM SIĘ MUSIAŁ POWIESIĆ: Lżył publicznie Gomułkę więc dali mu do poczytania Śledztwo Gomułki-Chruszczowa. PRZEPROSIŁ publicznie Pana Gomułkę, poszedł do domu i powiesił się… Śledztwo to książę pokazał mi w maszynopisie, na co odpowiedziałem że WIESZAĆ SIĘ NIE BĘDĘ.
  Gdy Wałęsa WYRZUCAŁ Kaczyńskich w polityki to Bubel drukował fragmenty tego Śledztwa. Zrozumiałem, że Kaczory biją liberałów BATEM, który ukradli Geremkowi i Wałęsie. Kilka lat temu Bohdan Poręba robił film o JEDWABNEM i telefonował do mnie kilkakrotnie w/s tego Śledztwa. Odpowiadałem, że znam je z publikacji Bubla, które ukradła mi policja polityczna. Odpowiadał, że Bubel zerwał z nim stosunki a artykułów nie może odnaleźć – czyli Władztwo Archiwalne Spermy Jerozolimskiej.
  Bohdan Poręba został OTRUTY, gdy wybierał się do USA Po Pieniądze. Wiedziałem, że tak się skończy, gdy zaasekurował się u Ojca Rydzyka i Cesarza Japońskiego. Rydzyk to judenknecht a Cesarz Japoński to ogierek żydowski – jak Czyngis Chan.

 20. Marek said

  Proszę Państwa. Ogłaszam konkurs z nagrodą 150 000 zł na rozkodowanie wpisów Szanownego Pana Wandaluzji.
  Mój algorytm rozkodowujący jest póki co następujący:

  1. czytamy pierwsze zdanie komentarza i usuwamy z niego 2 i 5 wyraz.
  2. czytamy drugie zdanie komentarza i usuwamy z niego 3 i 6 wyraz.
  3. pomijamy trzecie zdanie komentarza.
  4. czytamy kolejne zdanie, ale tym razem zamiast usuwać wyrazy, przestawiamy 2 i 5 wyraz.
  5. czytamy kolejne zdanie, ale tym razem zamiast usuwać wyrazy, przestawiamy 3 i 6 wyraz.
  7. w przypadku zdań krótszych, uwagi odnośnie wpomnianych wyżej numerów wyrazów pomniejszamy zgodnie ze wzorem „n-1”.
  8. po zastosowaniu powyższego algorytmu, w przypadku nie zrozumienia otrzymanej w ten sposób treści, należy zastosować algorytm analogiczny do powyższego, ale zacząć czytać od ostaniego zdania, następnie przejść do przedostatniego itd.

  – wg moich obserwacji powyższy algorytm rozkodowujący działa w ok 87% [badanie przeprowadziłem na ostatnich 168 komentarzach Pana Wandaluzji], ale niestety nie jest doskonały, stąd pomysł na ogłoszenie konkursu.
  – zapewniam wszystkich o mojej zdolności pokrycia wydatów, Panu Gajowemu prześlę tytułem zaliczki na poczet głównej nagrodu połowę kwoty tj 75 000zł.
  Resztę doślę po zaakceptowaniu pomysłu i ogłoszeniu we wstępniaku do Wolnych Tematów przez Szanownego Pana Maruchę.

  Dziekuję za uwagę i zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, o ile oczywiście Gospodarz propozycję przyjmie.

 21. Siekiera_Motyka said

  „W Archiwach Komitetu Ocalenia można znaleźć pięciostronicowy tekst zatytułowany: „Uwagi na temat pomocy i ratunku”. Najprawdopodobniej tekst został napisany przez Apolinarego Hartglassa, syjonistycznego działacza pochodzącego z Polski. Przyznać trzeba, że prezentował on kontrowersyjne poglądy.

  Twierdził on w 1943, że niewiele można już uczynić dla europejskich Żydów, nie było żadnych szans, żeby ich uratować. Stąd też Hartglass rozważał, czy uda się wykorzystać Zagładę dla pożytecznych celów. Oto fragmenty tekstu, który miał być przeznaczony tylko dla oczu syjonistów.

  „W tych częściach Europy, przez które przeszła wojna – w Niemczech, krajach okupowanych i państwach Osi – możemy spodziewać się eksterminacji ponad siedmiu milionów Żydów. (…) Już dziś jest dla nas jasne, że nie mamy co marzyć o uratowaniu więcej niż kilkunastu, może kilkudziesięciu tysięcy. (…) To, co ten komitet jest w stanie zdziałać, to kropla w morzu potrzeb; to samooszukiwanie się albo uspokajanie sumienia, a nie prawdziwe działanie. Musimy mieć nadzieję, że mimo wszystkich potworności znaczna część europejskich Żydów, znacznie więcej, niż ten komitet jest w stanie ocalić, uratuje się po prostu dzięki sile woli życia. (…)
  ……

  Kogo ratować: (…) czy powinniśmy pomagać wszystkim w potrzebie, niezależne od ich jakości? Czy nie powinniśmy nadać tej działalności syjonistycznego – narodowego charakteru i starać się uratować przede wszystkim tych, którzy mogą przydać się Ziemi Izraela i Żydom? Rozumiem, że postawione w ten sposób pytanie brzmi okrutnie, niestety musimy jednak stwierdzić, że jeśli spośród 50 tysięcy jesteśmy w stanie uratować zaledwie 10 tysięcy ludzi, którzy mogą się przyczynić do budowy państwa i narodowego odrodzenia, a z drugiej strony możemy uratować milion ludzi, którzy okażą się ciężarem, a w najlepszym razie apatyczną żydowską masą, to musimy się ograniczyć i uratować te 10 tysięcy, które da się uratować spośród 50 tysięcy – mimo oskarżeń i błagań miliona. Pocieszam się faktem, że nie sposób zastosować tej surowej zasady w stu procentach, więc ten milion również coś dostanie. Dopilnujmy jednak, żeby nie dostał za wiele.”

  Gadają o tysiącach bo IM nie warto marnować pieniędzy na resztę !!!!!!

  http://www.nieznanahistoria.pl/kogo-ratowac-opinia-zyda-na-temat-holocaustu/

  _https://www.youtube.com/watch?v=WbAq-WyDgQM&list=PLF2D4BDC6898CA32F

 22. Siekiera_Motyka said

  Te wystąpienie Pana Leszka Zebrowskiego pasuje do tekstu w kom. 21,

  .https://www.youtube.com/watch?v=vZGXjAnbges&

 23. Siekiera_Motyka said

  Pada tu nazwisko które ….

  .https://historia.org.pl/wp-content/uploads/2012/10/si%C3%B3dmy-milion.jpg

  „„Siódmy milion. Izrael – Piętno zagłady” – T. Segev – recenzja”

  „Czy gdyby Izrael powstał w 1937 roku, udałoby się uratować 6 milionów ofiar Holokaustu? Czy też bez Zagłady państwo żydowskie w ogóle by nie powstało? Co zrobili osadnicy żydowscy w czasie wojny, aby pomóc mordowanym w Europie?”

  „Tom Segev, historyk i dziennikarz, jest poniekąd izraelskim odpowiednikiem Jana Tomasza Grossa. Porusza niewygodne dla Izraelczyków tematy i wywołuje ogólnonarodowe dyskusje. W Siódmym milionie prześledził zmieniający się stosunek do Zagłady w świadomości i polityce historycznej państwa Izrael.

  W roku 1939 w Palestynie żyło blisko pół miliona Żydów, głównie syjonistycznych osadników, przygotowujących grunt do realizacji marzenia Teodora Herzla, tj. budowy żydowskiej siedziby narodowej. W Europie w tym czasie wybuchła wojna. Zamordowano sześć milionów Żydów. W Palestynie zaś „pisali o tym w gazetach„. Historyk Saul Friedländer wspominał: ”Ratowanie europejskich Żydów nie znalazło się na czele listy priorytetów przywódców jiszuwu [hebr. osiedle – osadników, pionierów – P.Ł.]. Dla nich najważniejszą rzeczą było doprowadzenie do powstania państwa”. Nieśmiałe próby ratunku nie przyniosły większych rezultatów, jedynie kilka osób ocalało dzięki staraniom palestyńskich syjonistów.

  Po wojnie do Izraela przybyły setki tysięcy ocalałych z Zagłady. Przyjęto ich ciepło, nie pytano jednak o wojenne przeżycia. Mieli zapomnieć o tym, co przeżyli. Byli zaprzeczeniem syjonistycznego ideału „nowego człowieka”: odważnego, świeckiego, postępowego, pracującego na roli pioniera. Nie byli też syjonistami – przybyli do Palestyny (od 1948 roku zaś Izraela), ponieważ tylko tam chciano ich przyjąć. Syjoniści zarzucali ocalałym, że szli pokornie jak jagnięta na rzeź. Przez swoją śmierć mieli sabotować syjonistyczne marzenie. W roku 1948 biuletyn armii izraelskiej pisał, że lepiej zginąć, niż oddać się w ręce wroga.

  Zagłada nie zajmowała wiele miejsca w izraelskim dyskursie publicznym aż do lat 1960-1961. Proces Eichmanna był szokiem i początkiem budowy wspólnej świadomości narodowej, której do tej pory brakowało w tym kraju imigrantów z całego świata. Wojny lat 60. i 70. uświadomiły Izraelczykom, że Zagłada nie jest wcale historią, tylko permanentnym zagrożeniem, tym razem ze strony państw arabskich. Realny strach przed tym skonsolidował społeczeństwo.

  Reforma programów nauczania spowodowała, że już pod koniec lat 70. nawet większość Żydów sefardyjskich traktowała Szoa jako własne doświadczenie. „Musimy poprosić o rozgrzeszenie tę niezliczoną rzeszę, którą osądziliśmy w sercach i która żyła poza tym państwem. Często osądzaliśmy ich, nie zadając sobie pytania, jakie mamy do tego prawo” – pisał poeta Chaim Guri. Owo poczucie winy ruchu syjonistycznego miało chyba największy wpływ na konstruowanie nowej tożsamości narodowej i przywrócenie pamięci Holokaustu.”

  _https://www.youtube.com/watch?v=A5S0Sv5cQIA

 24. Kapsel said

  -chcę z tego zrobić film patriotyczny….. Filipski
  -i jest pan pewien że nie zanudzi widowni…..Ziemkiewicz.

 25. Kapsel said

  Szanowni Państwo

  Szaleństwo kłamstw na temat Polski nie jest nowym zjawiskiem i można się
  temu przeciwstawić głosząc prawdę i nie idąc na dyplomatyczne kompromisy z
  oszczercami! Szkoda, że od dziesięcioleci rząd ze swym budżetem NIC w tej
  sprawie nie uczynili, to co wykonano zawdzięczamy jedynie własnej
  przedsiębiorczości i aktywności! Tu się na razie – poza słowami – nic nie
  zmieniło.

  Polecamy dwie bardzo ważne pozycje pisane z pozycji działaczy niepodległego
  rządu polskiego, którzy zajmowali się „kwestią żydowską” jeszcze w okresie
  II Rzeczypospolitej oraz podczas wojny:

  Stefana Korbońskiego Polacy, Żydzi i holocaust
  https://sklep.antyk.org.pl/p,polacy-zydzi-i-holocaust,5894.html

  oraz

  Stefana Nowickiego
  Antysemityzm, antypolonizm. Wielkie nieporozumienie
  https://sklep.antyk.org.pl/p,antysemityzm-antypolonizm-wielkie-
  nieporozumienie,824.html

  To najlepsze lekarstwo na propagandę antypolską.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej lektury

 26. Siekiera_Motyka said

  Tak się kreci lody,

  „Jak wyglądała ta kalkulacja? Od liczby obywateli żydowskiego pochodzenia zamieszkujących przedwojenną Rzeczpospolitą odejmujemy liczbę uciekinierów do ZSRR, liczbę pomordowanych mieszkańców gett (Niemcy prowadzili statystyki) i liczbę ocalałych z terenów Rzeczpospolitej. Wynik z tego rachunku to zabici przez polskich chłopów Żydzi.

  Wcześniej liczbą podaną przez Żbikowskiego i Śpiewaka operował Krzysztof Persak z IPN-u, autor monografii: „Zarys krajobrazu”, „Wokół Jedwabnego”, „Ksenofobia i wspólnota”. Ale i w jego wydaniu nie była ona oryginalna. Praźródłem takich danych był jeszcze inny historyk – Szymon Datner, który miał twierdzić, że próbę ucieczki z gett podjęło 10 procent Żydów. Spekulacje toczą się wokół tych 10 proc.

  – Liczba żydowskich mieszkańców wynosiła w gettach przed akcją Reinhard łącznie około 1,6 mln. Z gett uciekło 10 proc. mieszkańców. Domniemana liczba uciekinierów to zatem mniej więcej 160 tys. osób. Liczbę ocalałych można szacować na 30-40 tys. Oznaczałoby to, że liczba ofiar polowania na Żydów wynosiła co najmniej 120 tys. – wnioskował Paweł Śpiewak. K. Persak pisał: „nie wiemy ilu mają na sumieniu Polacy, nie wydaje się przesadne oszacowanie, że były to dziesiątki tysięcy”.

  Engelking-Boni (żona ministra Michała Boniego) w rozmowie z PAP z dnia 10.02.2011 przywołała już liczbę 250 tys. Żydów – uciekinierów z gett i 40 tys. którzy przeżyli wojnę. Polacy odpowiadaliby za śmierć 210 tys. żydowskich istnień. ”

  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/prof-zbikowski-z-rak-polakow-moglo-zginac-150-tys-zydow,2250230,art,t,id,tm.html

 27. www.wandaluzja.pl said

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/09/rafal-ziemkiewicz-oficjalna-narracja-o-zbrodni-w-jedwabnem-jest-klamstwem – Ad. 20:

  Ponieważ sprawa jest pod szyldem RAFAŁA ZIEMKIEWICZA to jeśli przemilczy ją to jest takim agentem kapitału kryminalnego jak Ojciec Rydzyk czy Cesarz Japoński. Ja nie Przekomarzam się, jak wielu forumowiczów Maruchy tylko podaję Niezbite FAKTY, toteż implikowanie mi jakiejś Kryptologii jest sprowadzaniem sprawy na manowce.
  Podniósł te FAKTY Bohdan Poręba, ale Mossad przywołał Bubla do porządku, który Nie Dał Porębie drukowanego przez niego Śledztwa Gomułki-Chruszczowa, a potem go bezczelnie OTRUŁ, pomimo że zaasekurował się o Ojca Rydzyka i Cesarza Japonii. Prałata Jankowskiego komunistyczne komando śmierci otruć nie mogło, gdyż był debrze pilnowany przez parafian, a Otrucie Poręby było MOŻLIWE za przyzwoleniem Rydzyka i desinteresmencie Cesarza Japonii, co kwalifikuje go na agenta kapitału kryminalnego, gdyż jest to sprawa dla Japonii ŻYWOTNA.
  Niech ten MAREK od Przekomarzania zajmie się Kodem Leonarda Da Vinci, bo tam prostytutek jest co niemiara. Talleyrand mawiał: NAJTAŃSZĄ I NAJSKUTECZNIEJSZĄ BRONIĄ JEST OSZCZERSTWO, zwłaszcza gdy ma się w ręku propagandę. JEST JEDNAK BROŃ GROŹNIEJSZA OD OSZCZERSTWA. JEST NIĄ PRAWDA.

 28. PISKORZ said

  re 15 Pisałem pod 9..o jego książkach..Popieram..Ale czego miałby się bać..?

 29. Marek said

  Panie Wandaluzja, ja napisałem z sympatii do Pana, a Pan się obraził.
  Zupełnie niepotrzebnie.
  Ja po prostu nie rozumiem wszystkich pana komentarzy.
  Np nie rozumiem związku Cesarza Japoni ze śmiercią Poręby, umie Pan jaśniej i skąd czerpie pan źródła takich informacji?

 30. RA.dio active said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

 31. PISKORZ said

  re 29 „nie rozumiem związku Cesarza Japoni ze śmiercią Poręby” Dobre pytanie..A JAKI TO MOŻE MIEĆ ZWIĄZEK… i pieprzenie o Sipińskiej np. i inne tego typu bzdety..!!

 32. PISKORZ said

  re 30 „Być może nadszedł czas, aby Rosja i Iran zakończyły to, co zaczęły w 1250 roku, ale się nie skończyły.” /fragment tego linku/. Oby to był już ten czas..

 33. Przemko said

  żyją jeszcze ludzie (bo chyba jeszcze nie umarłem…) którzy pamiętają, jak RAZ gorliwie zachęcał Polskę do ścisłego sojuszu z israelem zapewniając solennie, że wiele nas łączy A NIE MAMY ŻADNYCH PUNKTÓW SPORNYCH!!!. i to wszystko po utworzeniu przez rząd israhella oficjalnego ciała, mającego zająć się wymuszeniem od PL 65 mld USD na spłatę chazarskich uroszczeń! pisałem mu gniewne i pełne oburzenia komentarze. a teraz co? przejrzał na oczy? facet ma ambicje przewodzenia na ‚prawej stronie’ umiał” zauważyć … NIE UFAJCIE MU!

 34. TomUSAA+ said

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/eichmanns-list-a-pact-with-the-devil-711468.html
  Podaję ten link, choć to po angielsku.Dla mnie jest to bomba do zdetonowaania, wszedłem na to przez przypadek.

 35. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 29, 31;
  Dziękuję Panie Marku za Sprostowanie. Źle że nie zwrócił Pan uwagi na załączoną przeze mnie Kartę Atlantycką, która awansuje JEDWABNE do sprawy Światowej. Niemcy są oznaczone kolorem SOWIECKIM, który rozciąga się od Renu do Morza Arabskiego i Pacyfiku Japońskiego, z OKROJONĄ i KWARANTARYCZNĄ Japonią, co znaczyło OKUPACJĘ amerykańsko-sowiecką czyli los KOREI.
  Aby z tego wyjść japońska generalicja musiała ZAATAKOWAĆ ZSRS bądź USA, co suponuje ZMUSZENIE Cesarstwa przez Hitlera do Zaatakowania USA właśnie Kartą Atlantycką z Białegostoku. Hitler kalkulował, że jeśli Japończycy zaatakują USA to Stalin wycofa znad Amuru armię Syberyjską a wówczas ON zniszczy ją pod Moskwą – jak się stało.
  Jak twierdził hrabia Kurowski to Pod Moskwą Hitler zniszczył armię syberyjską, gdyż dowodził nią Stalin. Hitler chciał ten tryk powtórzyć pod Stalingradem, ale tam Chruszczow dokonał zamachu stanu na sposób Mirabeau w hali tenisowej, który powiedział Mistrzowi Ceremonii: POLICJĄ NAM NIE GROŹ. PRZYPROWADŹ FIZYLIERÓW – no i przyjechało dowództwo garnizonu paryskiego z PROŚBĄ O ROZKAZY.
  Na stalingradzkiej radzie wojennej rolę jenerałów paryskich odegrali komisarze leningradzcy – ale Hitler o tym nie wiedział i dlatego PRZEGRAŁ. Hitler myślał, że wojnę wygra DLA NIEGO Stalin, ale pod Stalingradem dowodził z nominacji komisarzy leningradzkich Rokossowski, który na tryki Fryderyka Wielkiego nabrać się nie dał.
  Karta Atlantycka była Pokerem Churchilla obliczonym na wywołanie wojny japońsko-amerykańskiej, więc gdy Poręba ogłosił robienie filmu o JEDWABNEM to Pierwszymi Zainteresowanymi i Zaangażowanymi winni być Japończycy. Była to gra Churchilla na imperialnej doktrynie Teodora Roosevelta, którą ZŁAMALI Japończycy okupacją Morza Południowochińskiego. STRACH przed Japończykami był jednak w USA Tak Wielki, że Japończykom wystarczał dla realizacji planów PRZEMYSŁOWEGO Imperium Wschodnioazjatyckiego, toteż to Japończycy MUSIELI zaatakować USA, co się Churchillowi UDAŁO.
  Dla Niemców JEDWABNE to Antikomunistichbefehl Wehrmachtu z Białegostoku, czyli zabezpieczenie Niemek przed przymusowym rodzeniem Holokaustów czyli AMERYKANÓW, natomiast dla Japończyków to Obrona przed OKUPACYJNYM kondominium sowiecko-amerykańskim. POMIMO Antikomunistischbefehl Niemcy zostały jednak ZGNOJONE przez Holokaustów – zdaniem wielu BARDZIEJ NIŻ POLSKA.
  W Jedwabnem Golda Meir ZŁAMAŁA Plan Barbarossa, który Powiódłby się. To spowodowało śledztwo Abwehry, w trakcie którego znaleziono w Białymstoku Kartę Atlantycką, która WYMUSIŁA Perl Harbour, co było aktem Politycznym. Ponieważ ja TRĄBIŁEM o tym od wielu lat to ignorowanie tego jest polityką PISKORZA, który śpiewa Odbytnicą w Tui Bergerac.

Sorry, the comment form is closed at this time.