Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mateusz Piskorski: Ambasador Andriejew – bardzo wysokiej klasy człowiek

Posted by Marucha w dniu 2018-02-12 (Poniedziałek)

Już niedługo miną dwa lata od momentu, kiedy polski polityk i politolog, lider partii „Zmiana” Mateusz Piskorski trafił do aresztu bez przedstawienia oficjalnych oskarżeń. Sąd stale przedłuża mu okres przebywania w areszcie.

Redakcja Sputnik Polska publikuje fragmenty kilku osobistych listów Mateusza Piskorskiego, które napisał w warszawskim areszcie do rodziny w Moskwie.


„Pomaga mi ostatnio to, że mam radio — mogę włączyć Twoją stację Chili Zet, czasem jakąś klasykę, czasem muzykę alternatywną, ale nie taką, jak ja lubię — takiej nie puszczają, sama wiesz. A płyt CD w tym średniowiecznym miejscu nie pozwalają mieć. Mam od niedawna stopery do uszu, ale ich używam głównie do czytania, żeby mieć ciszę.

W krótkich rozmowach nie można wszystkiego przekazać. Czasu jest tak mało, że następnym razem trzeba się przygotować albo nawet napisać, co w pierwszej kolejności powiedzieć. U mnie dzieje się niewiele — hibernacja — ale u was tyle rzeczy, a ja o wszystkim chciałbym wiedzieć.

Ja tutaj spotkałem paru Ukraińców. W Polsce jest ich już podobno jakieś 4 miliony! Jak mają problemy, to ich państwo (którego de facto nie ma) nijak im nie pomaga.
Polacy ich oszukują, wykorzystują jak niewolników, okradają, nie płacą wypłat. Jak Ukrainiec trafia do aresztu, to nawet mu nie tłumaczą żadnych dokumentów, a konsulat się nimi nie interesuje.

Ukraińcy są tutaj już wszędzie — polski rząd opowiada i chwali się, że nie przyjmuje imigrantów islamskich, a Ukraina nas zalała całkiem. Teraz w Polsce brakuje lekarzy — niedługo będą pracowali ukraińscy, nawet jeśli nie znają polskiego.

To jest pierwszy przypadek takiej masowej imigracji do Polski.

Ja nic nie wiem, co w mediach. „Argumenty i Fakty” kupuję czasem tutaj w areszcie — można zamówić edycję europejską. To jedyna gazeta (europejskie wydanie) po rosyjsku, jaka jest dostępna. A ja tak bardzo chcę czytać i wiedzieć, co w Rosji!

Przez ten cały czas nikt, poza Tobą, z Rosji nie napisał do mnie ani słowa. Życzenia świąteczno-noworoczne przysłał tylko ambasador Andriejew — bardzo wysokiej klasy człowiek. Było mi bardzo miło, odpisałem do niego też.

Marineczka, teraz — jeśli to ciekawe — odpowiedź na kilka Twoich pytań. Kto jest obok? W celi 3 osoby. Niedawno był Gruzin, recydywista-narkoman. Znieśli dla nich wizy do UE, to teraz tu przyjeżdża kraść.
Od dłuższego czasu siedzi ze mną Kamil (28 lat) za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa (bronił się nożem, bo jego i jego brata napadło 10 na Mokotowie). Normalny, spokojny, razem trenujemy, a ja pomagam mu przygotować się na sąd. Od kilku dni jest też jakiś młody człowiek, u którego znaleźli narkotyki.

W zeszłym tygodniu byłem w celi — odinoczce: bardzo mało miejsca (jak w coupe w pociągu, może mniej) i po jednej nocy wróciłem do celi, gdzie jestem od ponad roku.

Jem mało, nie jem mięsa wcale, bo tego się nie da jeść. Piję mniej kawy (tylko 2) i palę mniej papierosów. Każdy dzień 1,5-2 godziny staram się trenować. Funkcjonariusze aresztu traktują mnie dobrze, bo większość z nich wie, że jestem tu za poglądy polityczne.

Na spacery ostatnie chodzę rzadko, bo tu straszny smog, a jeszcze spaliny, zapach z lotniska Okęcie. Pranie odzieży — wszystko trzeba samemu w celi: w misce albo w zlewie, jak włączą ciepłą wodę (bo większość czasu jest zimna).

Odzież się szybko od tego niszczy, ale to nic. Rzeczy trzyma się na takiej półce pod łóżkiem, książki na półce. Miejsca bardzo mało, naruszone wszystkie standardy i polskie, i europejskie. Średniowiecze jednym słowem. Ząb tylko jeden usunęli. Tutaj jest z tym problem, może przez wodę jaka tu jest — dużo kamienia. Głowa boli często, ale nie cały czas. Bardziej plecy i brzuch. Na ortopedę czekam już 3 miesiące. Z dietą rezultat taki, że schudłem.

Bez komórki i Internetu ciężko było na początku. Teraz przywykłem — już o nich nie pamiętam.

Roman (Kotliński) do mnie pisuje, a ja do niego. Jest mu bardzo ciężko. Dobrze, że masz kontakt z Karoliną i może spróbuj ją od czasu do czasu jakoś pocieszyć, wesprzeć.

[Roman Kotliński, ksiądz-apostata, redaktor szmatławca „Fakty i Mity”… ładne towarzystwo… – admin]

Moim zdaniem sprawa Romana jest na 100 % polityczna też, tylko zarzuty mu dali fałszywe — kryminalne. On swoją gazetą mocno szkodził katolickim „nacjonalistom” z PiS. Jego potencjał był dużo bardziej znaczący, niż mój, dlatego zdecydowali się go zniszczyć. W Łodzi, z tego co on pisze, warunki są dużo gorsze, niż w warszawskich aresztach śledczych. Roman ma cały czas nadzieję, że wszyscy spotkamy się nad jeziorem u nich, jak kiedyś.

Piszesz o nienormalnej atmosferze politycznej.

Mnie było niedobrze i duszno od rusofobii politycznej w Polsce. Dlatego, jak pamiętasz, nawet niespecjalnie mnie interesowały wypowiedzi polskich polityków na temat Rosji. Ignorowałem ten poziom agresji, nienawiści, zamykałem na to oczy z przyczyn estetycznych, moralnych, ideowych.

Teraz nie mam wyboru — patrzę, słucham i widzę tą paranoję. Ale Rosja nie powinna się dziwić.

Trzeba wrócić do klasyków geopolityki — cywilizacja morza (tallasokracja) kontra cywilizacja ziemi (tellurokracja). Pierwsza to imperium zła, druga powinna być imperium dobra. W geografii teologicznej i religijnej Zachód to piekło, inferno; Wschód to raj, niebo. I ten podział jest i w polityce.

Ja bym chciał, żeby Polska była na Wschodzie. Dziś jest na Zachodzie. Cierpię przez to i przez hipokryzję. A stan mentalny dobrze opisał Kafka, Orwell. I jeszcze może poszukaj Aldous Huxley ‘Nowy wspaniały świat’, też o braku prawdy i wolności.

Dla poprawy humoru poczytałbym coś o Rosji, jej polityce. Pamiętasz, jak się śmialiśmy z reportarzy Andrieja Kolesnikowa w ‘Kommiersancie’. Czytałem, że wydał trzy książki: ‘ Ja Putina widel’, ‚ Menia Putin widel’, ‚Putin. Prorab na galerah’. Są dostępne?

Czytałem o filmie ‘Demon rewolucji’. W ‘Argumentach i Faktach’ wypowiadał się historyk — twierdził, że to takie political fiction, że tam jest dużo fałszu z biografii i historii Lenina.

No pewnie, nie patrząc na to, warto go obejrzeć, choćby dlatego, ze Mironow to w końcu dobry aktor. Ja bardzo żałuję, że w rocznicę rewolucji nie miałem możliwości śledzenia i analizowania debat o niej w rosyjskich mediach, pewnie były ciekawe”.

Mateusz Piskorski, polski polityk i politolog, Warszawa
https://pl.sputniknews.com/

Nie wiem, czy p. Piskorski jest ignorantem jeśli chodzi o katolicyzm, czy też świadomie go nienawidzi. W każdym bądź razie nie zyskuje tym mojej sympatii.
Admin

Komentarze 32 to “Mateusz Piskorski: Ambasador Andriejew – bardzo wysokiej klasy człowiek”

 1. Jaron said

  Miejmy nadzieje, ze nienawidzi modernizmu.

 2. I to sie nazywa panstwo prawa – zwyrodnialcy niedlugo swoj koniec ujzycie!!!Czy w Polsce sa jeszcze normalni prawnicy?

 3. prawo said

  Rosja według statystyk ONZ zajmuje:

  1 miejsce w świecie pod względem wydobycia i eksportu gazu ziemnego (35% światowego wydobycia)
  1 miejsce w świacie pod względem wielkości zasobów bogactw naturalnych
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów i wielkości eksportu diamentów
  2 miejsce w świecie pod względem wielkości wydobycia diamentów
  2 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż platyny
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości eksportu platyny
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż srebra
  2 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż złota
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż węgla kamiennego (23% złóż światowych)
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów leśnych (23% światowych zasobów leśnych)
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości zasobów wody pitnej
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów jesiotra, krabów, mintaja w 200 milowej morskiej strefie ekonomicznej
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż ołowiu, cynku, tytanu i niobu
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości eksportu nawozów azotowych
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów torfu

  A GDZIE SĄ PIENIĄDZE ?!

  1 miejsce w świecie pod względem tempa wzrostu ilości dolarowych miliarderów
  2 miejsce w świecie pod względem ilości dolarowych miliarderów (po USA)
  67 miejsce w świecie pod względem poziomu życia
  71 miejsce w świecie pod względem poziomu rozwoju potencjału ludzkiego
  72 miejsce w świecie pod względem wydatków państwa na obywatela
  127 miejsce w świecie pod względem zdrowotności ludności
  111 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia
  134 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia mężczyzn

  I jeszcze raz na czele całej planety:

  1 miejsce w świecie pod względem ilości samobójstw wśród starców, dzieci i młodzieży
  1 miejsce w świecie pod względem rozwodów i ilości dzieci pozamałżeńskich
  1 miejsce w świecie pod względem ilości aborcji i liczby porzuconych przez rodziców dzieci
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości spadku liczby ludności w liczbach bezwzględnych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji spirytusu i produktów alkoholowych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży wyrobów tytoniowych
  1 miejsce w świecie pod względem liczby zmarłych z powodu alkoholizmu i nikotynizmu
  1 miejsce w świecie pod względem zapaści na choroby układu sercowo-naczyniowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży podrobionych lekarstw
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji heroiny (21% światowej produkcji)
  1 miejsce pod względem ilości katastrof lotniczych
  159 miejsce pod względem poziomu praw i swobód politycznych

 4. Marucha said

  Re 3:
  No i co, dupku, ubliżasz gospodarzowi, a potem jakby nigdy nic znów tu przyłazisz?

 5. Nie wiemy, czy to nie fałszywka. Całkowita lub częściowa.

 6. Zdziwiony said

  @ 3 Popatrz w prawo:

  Rosja staje się krajem o samowystarczalności żywnościowej.

  http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rosja-chce-zwiekszyc-samowystarczalnosc-zywnosciowa,76511.html

 7. snag said

  Prawie dwa lata w kiciu bez wyroku i nikt palcem nie kiwnął – Dno !!! ,…

  ——
  Dno, panie Snag, dno.
  Ale nie prowokuj Pan do przypominania, co u Was…
  Admin

 8. snag said

  U nas to une bija murzynów, tego nie muszę nie tylko panu tu przypominać, na gajowce to pierwsza kawa z rana … Rutyna ,…

 9. Archer said

  Ten Piskorski to jest jakiś szurnięty. Całkowicie jest oderwany od rzeczywistości. Lituje się nad Ukraińcami jak maja źle w Polsce, a nikt ich przecież tutaj nie trzyma. Mają przecież tą swoją „niezawisimaja Ukrainę”, która powinna być nawet zamożniejsza od Polski, bo mieli większy potencjał po 91r, a doprowadzili swój własny kraj do ruiny.

  Polakami w więzieniach brytyjskich, francuskich, niemieckich też z „polskich” konsulatów się nikt nie interesuje. Choćby człowiek do nich pisał, to nawet odpowiedzi się nie dostanie. Polaków w Judeopolonii też oszukują w „firemkach” cwaniacy pochodzenia polskiego i żydowskiego, bo mogą to robić niemal bezkarnie. Ewentualne kary za oszukiwanie pracowników w naszym bantustanie są symboliczne – 1500 złotych, 5 tysięcy. A jak w „firmie” pracuje 300 pracowników , urwą im z wypłaty po 150-300 złotych, to nawet jeśli cwaniaki zapłacą (co nie jest takie pewne) ewentualną „karę”, to i tak wyjdą na tym sporo do przodu. Co nie przeszkadza polskojęzycznym „byznesmenom” drzeć mordy, że „państwo polskie” ich kontroluje i „wysokie” kary nakłada na ich zafajdane firemki. Polskojęzyczni „byznesmeni” wolą Ukraińców zatrudniać, bo większość ukrów nie zna dobrze języka polskiego i jest ich łatwiej oszukiwać, bo nie napiszą do Państwowej Inspekcji Pracy, ani pozwu do sądu. Emigrantów oszukują na całym świecie nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Francji, UK, Szwecji itd. Ale że Polaków oszukują we własnym kraju, to już jest skurwyfsyństwo.

  Chce Piskorski, żeby Polska należała do „wschodu” bo teraz jest Polska „na zachodzie”. Nie byłem w ruskiej, ani ukraińskiej turmie. Może w rosyjskich i ukraińskich więzieniach są teraz w zakładach penitencjarnych standardy wyższe, niż w Norwegii i innych krajach skandynawskich. Znałem takich, co siedzieli w Rzeszowie i Przemyślu z Ukraińcami (i innymi więźniami ze wschodu), którzy też siedzieli zanim przyjechali do Polski w rosyjskich i ukraińskich więzieniach. Jak oni opowiadali ze łzami w oczach jakie były w ich krajach „warunki” w więzieniach, to polskie więzienia przyrównywali prawie do sanatoriów. Tam na przełomie lat 90 i 2000, nawet nie wszyscy mieli własne łóżka. Na zmianę spali, bo było ogromne przepełnienie, nawet po 3 więźniów na łóżko. A kto był słabszy i nie mógł sobie wywalczyć miejsca na pryczy, to na gołym betonie spał. Gruźlica, HIV, zbierały wysokie żniwa w ukraińskich i rosyjskich więzieniach.

 10. revers said

  Rutyna CIA – Jak by co to z polecenia prawowitych amerykamow z CIA przed waznym szczytem NATO 2016 w Warszawie, ktorzy prewencyjnie zamykaja takie persony jak Piskorski, w dodatku doktor Politologii ktory nie zeszmacil sie na zachodzie jak wiekszosc politologow tam wyjezdzajacych z Polski, a wiem cos na ten temat bo znam magistrow politologii ktorzy chetnie wspolpracuja na zachodzie z roznymi szumowinami i i policyjnym zamordziem..

 11. Marucha said

  Re 9:
  To, że Piskorski lituje się bez sensu nad biednymi „Ukraińcami”, to nie powód, aby trzymać go dwa lata w więzieniu.
  A ja bym też wolał, by Polska zwróciła się ku wschodowi, bo z zachodu NIGDY NIC dobrego do Polski nie przyszło. A Ukraina to nie Wschód, tylko nowa Chazaria. Skądinąd kultura więziennictwa nie jest czynnikiem decydującym.

 12. Boydar said

  W pełni popieram podejrzenia Pana Krzysztofa (5).
  Czytałem chyba wszystkie dostępne teksty Piskorskiego i stwierdzam autorytatywnie, że to nie jego pisanie. Jest stylizowane w każdym aspekcie. Co nie znaczy bezwzględnie, że to nie on pisał, ale znaczy że nie jest prawdziwe. Nie mam jasności czemu owa stylizacja ma posłużyć; ale to jeszcze samo się okaże.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Okaże, albo i nie okaże.
  Do dziś nie wiemy, i się nie dowiemy, kto pisał / poprawiał raporty Pileckiego.
  Optymizm ze mnie bucha, Panie Boydar…

 14. Boydar said

  Jeżeli na początku spektaklu wbijamy gwóźdź i wieszamy na nim dubeltówkę, to przed opadnięciem kurtyny, strzelba wypali. Bez obaw 🙂

 15. prawo said

  @9 Archer
  Posiedzi jeszcze trochę to zmądrzeje. Cierpliwości.

 16. Bezprawie said

  15
  Prawo
  Szkoda ze niektorzy na wolnosci nie madrzeja.
  Piskorski siedzie bezprawnie. Obojetne czy sie z nim zgadzamy, czy nie.
  Ludzie wypisuja gorsze rzeczy i lataja na wolnosci.

 17. Boydar said

  Oczywiście, że bezprawnie. I na tym etapie tylko to winniśmy oceniać.

 18. kolo said

  Nie wiem, czy p. Piskorski jest ignorantem jeśli chodzi o katolicyzm, czy też świadomie go nienawidzi. W każdym bądź razie nie zyskuje tym mojej sympatii.
  Marucha ty agencie Watykanu.

 19. Boydar said

  Po „Marucha”, powinien być przecinek. Przed „Marucha” powinno być „Pan”. Tylko żydowscy ignoranci, arogancko pomijają formy grzecznościowe obowiązujące w kraju ich aktualnego przebywania oraz gramatykę języka tubylców.

  Poza tym, dlaczego próbuje Pan Kolo wmówić nam, że katolicyzm to obecny Watykan ?

 20. Marucha said

  Re 19:
  Wie Pan co, Panie Boydar?
  Co jest najśmieszniejsze?
  Te obszczymurki myślą, że mi zaszkodzą swymi topornymi, prymitywnymi impertynencjami 🙂
  A efekt jest wręcz odwrotny. ZAWSZE.
  Do nich jednak to nie dociera. Powtarzają bez końca ten sam manewr, co jest typowe dla inteligencji kury.

 21. Boydar said

  Oni de facto nie atakują Pana; oni pośrednio obrzucają gównem ideę. Bo Pan jest Jej symbolem. I atakują jedyną dostępną im formę, właśnie symbol.

  Takiego Boydara mogą zwyzywać od różnych. Mogą. Nie tylko, podobnie jak Pan, sram na to z jedenastego piętra, ale w zależności od aktualnego humoru mogę obrócić każde ich słowo przeciwko nim, potrafię to zrobić zawsze i wszędzie, choć nie zawsze mi się chce.
  Pan tak nie może, bo Pan reprezentuje front. Nawet niech im będzie że białoruski, ale to już jest armia ludzi. Dowódca armii ma inną powinność niż zwykły żołnierz.

  Składam wyrazy współczucia i niewzruszonej solidarności.

 22. snag said

  11 ,…

  Polacy powinni skorzystać z położenia (geograficznego) jakie Bozia im dala i być pośrednikiem miedzy wschodem i zachodem i przy okazji zadbać o własny interes a ze nic dobrego dla Polski z tego nie przyszło to wina Polaków i ich durnej natury, niczyja więcej.

  W czym Polacy przodują to w frajerstwie, nadstawianiu łba za innych najczęściej tych którzy nie zasługują co udowodnili nie raz i nie tylko olewając kiedy Polska była w potrzebie a również kolaborując z okupantem … „za naszą i waszą wolność” jest tu najlepszym przykładem, następny to ratowanie żydów których większość ziomków jak nie olała to sprzedawała gestapo dla własnej korzyści.

  ——
  Przepraszam… zanim się wnerwię… o jaką KOLABORACJĘ chodzi?
  Admin

 23. snag said

  Boydar @ 19 ,…

  Bacz się waść wszystko ino nie zyd … ty, ty, ty ,…

 24. Do 22 kłamiesz jak pseudo chazar.Szkoda mi Ciebie ale mogę zatrudnić Ciebie jako pracownika.
  Przypominam.

  Polacy jak w Bydgoszczy,w Toruniu ratowali dzieci żydowskie,podrzucane przez żydowskich, mniej zamożnych rodziców.Dalej.

  Hebrajczycy likwidowali hebrajczyków w czasach Hitlera,mniej zamożnych, pseudo analfabeto nie znający hebrajskiego..Napisz to po hebrajsku lub aramejsku.Nie jesteż w stanie?Tak jak nie znasz klezmer music?

  Chcesz sprawy karnej jak Gross,za obrażanie Polski?1000 Euro za godzinę,dla adwokata?

 25. Boydar said

  Już się skuliłem, Panie Snagu 🙂

 26. snag said

  … o kolaboracje tych których polskie frajerstwo w ratowało – Wielu durni i ich rodziny straciło życie bo ich inny żyd doniósł do Gestapo czy jak w przypadku mojej rodziny przyprowadził NKWD w środku nocy po dziadka i ślad po nim zaginął ,…

 27. snag said

  Boydar @ 12 ,…

  Ten detal tez zwrócił moja uwagę … ale, politolog to nie polonista i niekoniecznie musi mieć zasób słów i wyrafinowany styl wysławiania. Pamiętam jak Deynę dołowano bo nie potrafił sklecić zdania ale jako rozprowadzający środkowy nikt mu w kraju nie dorównał i rzadko gdzie za granica.

  ——-
  Inaczej też pisze się listy, a inaczej artykuły, które być może są przez kogoś adjustowane.
  Admin

 28. snag said

  Te Lipski idiot ,…

  Skleroza? Kilka razy prostowałem twój szajs – Hebrajczycy którzy zostali w Palestynie po ekspulsji w 70 AD jako tacy rozpłynęli się w czasach okupacji adoptując inne wyznania w większości Islam a w czasie okupacji Krzyżowców, Chrześcijaństwo.

  Najbliżsi krewni Hebrajczyków to dzisiejsi Palestyńczycy.

  Powtórz ! ,…

 29. snag said

  Zakuty zmartwychwstał czy bliźniak 😉

 30. Boydar said

  @ Pan Snag (26)

  Zwracam Panu uwagę, że ratowanie drugiego człowieka przed pewną śmiercią, zazwyczaj nie miało w tradycji chrześcijańskiej charakteru perspektywy materialnej korzyści, a także kalkulacji co będzie potem i czy to się opłaca czy nie. Pomimo wszystkich fatalnych genów jakie posiadam, nie ukręciłbym łba małemu Adolfowi, nawet gdybym posiadał zdolność podróżowania w czasie.

  i @ (27)

  Mogę podejrzewać, że postuluje Pan trzymanie się specjalizacji. Słusznie, koń nie będzie ćwierkał jak słowik, ten zaś nie wystartuje w Wielkiej Pardubickiej. Jednak wolta stylistyczna jaką mamy okazję obserwować znaczy coś więcej niż próba uzyskania kolejnego fakultetu. W dzisiejszym czasie jeśli dyplom nie jest poparty solidnymi plecami (dyplom w sumie też nie jest niezbędny), możemy co najwyżej do wizytówki przy biedronkowo kasjerskim mundurku dopisać ołówkiem mgr inż. Tak żeby się dało szybko zetrzeć zanim kierownik zmiany przyuważy.

 31. Joe said

  Prawo ale lewo.15..ty idz do nich i POpros niech cie zamkna,to tez zmadrzejesz!!

 32. genoskleroza said

  24
  Marek Lipski
  Od kiedy zydy to Hebrajczycy?
  Gdzie to pisze?
  Bo genetycznie nie udalo sie udowodnic, ze Chazar to Semita. A obecny jezyk hebrajski jest utworzony sztucznie przez Syjon, ze szczatkow hebrajskiego, ktory byl jezykiem liturgicznym.

Sorry, the comment form is closed at this time.