Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Joannus o Les petits riens
  Joannus o Czas Wschodu. Wywiad dla …
  Yah o Czas Wschodu. Wywiad dla …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Yah o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  Marek Lipski o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  hermpl o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  revers o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  Wandaluzja.pl o Neurowie a kultura łużyck…
  egon o Casting do polskiej edycji afe…
  Zapraszamy do USA za… o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  revers o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  revers o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Anucha o TVP ruszy z programem hołubiąc…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

Żydowskie obozy zagłady

Posted by Marucha w dniu 2018-02-13 (Wtorek)

Dlaczego żydowskie obozy zagłady? Bo ginęli w nich Żydzi, a co bardziej paskudni, jako kapo i szefowie obozowych bloków, mordowali swoich rodaków. Takie określenie jest niesprawiedliwe? Co z tego! Cios za cios.

Mówi się, że „jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Pomimo tej mądrości jestem przekonany, że zrozumienie żydowskiej nienawiści do Polaków ma głębszy kontekst. Tu naprawdę nie chodzi tylko o 65 mld dolarów. [Bo, jeśli już, to raczej o 300 miliardów, lekko licząc – admin]

Większość moich rodaków ma cywilizowane podejście do życia i świata, dlatego też nie potrafi zrozumieć tej nienawiści wobec Polaków. Skąd ta nienawiść w tak wielkiej skali bierze się u Żydów? Czy nie moglibyśmy razem spokojnie i zgodnie żyć? Przecież spora część Żydów to etniczni Polacy, a spora część Polaków, to nie jacyś tam Chazarowie, ale etniczni Żydzi, którzy posiadają przodków w samej Palestynie. [Jak etniczny Polak może być żydem? Co najwyżej szabesgojem – admin]

Istnieje tylko jedno wytłumaczenie: Żydzi mają do nas pretensje, że przeżyliśmy. To przecież tylko my, Słowianie, mieliśmy ginąć podczas II wojny światowej.

Nie po to Żydzi sami wznosili mury gett, odgradzając się od wojny w Polsce, by następnie okrutnie ginąć.

Egzystując wśród Polaków z Kresów, wiem jaki etniczny tygiel stanowią. W swoim życiu poznałem przy tym wiele różnych środowisk i typów ludzkich. Wiem co oznacza nienawiść bez powodu i bezwzględny, bezinteresowny sadyzm. Pamiętam jak w pierwszej klasie, podczas przerwy na zajęciach praktycznych – warsztatach, moi koledzy „grali w piłkę jeżem”. Nie wiem co tym prostakom zrobiło to biedne zwierzę. Tak bardzo skopane, pewnie długo nie pożyło.

Czy to przypadek, że najgorsze szkolne szuje miały czarne włosy i azjatyckie (dziś powiedzielibyśmy: chazarskie) rysy twarzy?

W 2009 roku odwiedziłem niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Zastałem wówczas sporo żydowskich wycieczek, w tym pięknych i młodych obywatelek Izraela (na fot.). dobrze pamiętam jak się zachowywali: krzyki, ostentacyjne noszenie izraelskiej flagi i te pogardliwe spojrzenia Żydówek…

Spojrzenia były tak charakterystyczne, że wciąż mam je w pamięci. Zdziwiłem się tylko, że Żydzi to osoby o wielu cechach rasowych, bardzo różnorodne, w tym mulaci. Bezapelacyjnie ten naród tworzy religia. O ile Polak może być ateistą, czy protestantem, Żyd, który zostaje katolikiem, przestaje być żydem. Znika.

Talmud kwestionuje człowieczeństwo gojów – wszystkich nie żydów, a czy zabijając zwierzę, „człowiek” popełnia grzech? No i to „rajcujące” poczucie wyższości nad innymi narodami…

Swoją drogą, historia bywa pokrętna. Na ironię zakrawa fakt, że potomkowie prawdziwych Żydów z czasów Jezusa Chrystusa, Palestyńczycy, są więźniami we własnym kraju, a nawet Wojciech Cejrowski błędnie uważa ich za potomków arabskich najeźdźców.

Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteśmy sami. „Żydzi” od krajów Europy Środkowo-Wschodniej z nami łącznie, żądają aż 140 mld dolarów. Nic nie dostaną, a skutek będzie odwrotny od zamierzonego.
[Nie byłbym tego taki pewny… – admin]

Przyjaciołom Żydom poradzę tak: napiszcie wszystkie, nawet najbardziej wymyślne zarzuty, oszczerstwa i żądania wobec Polaków, na kartce. Przyklejcie tę kartkę do zadu osła i wypuście go na pustynię. Może poczujecie się lepiej.

PS. Holocaust to ofiara całopalna. Gdy Niemcy zaczęli przegrywać wojnę, władze ich okultystycznego państwa podjęły decyzję o składaniu ofiar z ludzi swoim popieprzonym germańskim bogom. Dlatego też holocaust haniebnie kontynuowano do ostatnich chwil wojny.

Romuald Kałwa
http://superklaster.pl/

Nie jesteśmy pewni, co autor rozumie przez „holocaust”. Jeśli ma na myśli tzw. „holocaust żydów”, to oznajmiamy, że nie było takiego. Żydzi ginęli na wojnie tak samo, jak wiele innych narodowości, głównie Słowian.  W ich tragedii nie było nic, co by w szczególny sposób miało ją wyróżniać – w szczególności zaś nie była to liczba zabitych lub zamordowanych. 
Admin

Komentarzy 28 to “Żydowskie obozy zagłady”

 1. maasteer said

  „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

  a skoro goje to zwierzęta ….?

 2. m.s.said said

  Cos o zydach to..mozna kiedys zagladnac’ na strone’ niter..czyli..mowie’ o .ksiazce(.film)..Il giardino dei Finzi Contini”..miejsce..akcja..to Ferrara, niedaleko Rzymu..opowiesc o zamoznej burzuazyjnej ..patryiotycznej.. rodzinie..ktora mowiac z przerazeniem.- zamknieta w swym pie’knym ogrodzie…myslala iz jest bezpieczna….

 3. VAV said

  >https://www.youtube.com/watch?v=M7TpQXuonlc

 4. fax said

  Halwa napisał dość sensowny artykuł, poza wzmianką admina, ale po to, by na zakończenie wsunąć na Niemców i zhejtować Hitlera.

  Po tym poznaje się żyda zakamuflowanego, zwykle pod Polaka – Mehes.

  Polacy, ostatecznie, rozumny naród, powinien wsiąść los w swoje ręce, po zrozumieniu zakłamanej żydo-rzeczywistości.

 5. Birton said

  Żydowskie Obozy Zagłady , bo ginęli tam Żydzi i Żydzi byli kapo

 6. AlexSailor said

  @Marucha

  Proszę się dobrze wczytać w tekst.
  Coś chyba autor odkrył i to mimochodem nieświadomie.
  Bo przecież Oświęcim zbudowano dla Polaków, a dopiero później Brzezinkę dla wykończenia żydów.

 7. peacelover said

  Ten ich NATOnahuj podobno mial ojca hazara z Polski nazwiskiem Miliekolski …!!!

 8. peacelover said

  …mala korekta , nazwisko powinno byc: MILIEKOWSKI

 9. Aneta said

  A ja bym chciała aby dokument taki jak ten w linku poniżej przedstawiony został tkzw. „społeczności międzynarodowej”…a tym bardziej jako lekcja historii w każdej szkole na świecie !!!

 10. Siekiera_Motyka said

  „Poniżej przedstawiamy artykuł pochodzący z francuskiego pisma “Minute” (nr 1843 z 13 sierpnia br.[2007] i nr 1844 z 20 sierpnia) dotyczący współpracy Żydów z Adolfem Hitlerem i III Rzeszą. Tytuł, śródtytuły i skróty pochodzą od redakcji “NP.”, przypisy w nawiasach kwadratowych pochodzą z “Minute” (red.).

  Na dwa miesiące przed mianowaniem Hitlera kanclerzem, egzekutywa Agencji żydowskiej [Agencja żydowska została stworzona w celu zapewnienia kontaktów międzynarodowej społeczności żydowskiej z władzami brytyjskimi sprawującymi mandat w Palestynie oraz Żydami osiedlającymi się w Palestynie od końca XIX wieku. Palestyna, oderwana od Turcji na mocy Traktatu Wersalskiego z 1918 r. została powierzona przez społeczność międzynarodową Brytyjczykom, którzy 2 listopada 1917 r. (Deklaracja Balfoura) przyznali Żydom prawo do utworzenia “siedziby narodowej”.

  W rzeczywistości Agencja Żydowska pełniła najprawdopodobniej funkcje rządu tworzącego się państwa izraelskiego. Wysłała do niego telegram z Jerozolimy w celu zapewnienia go, ze “yishow” (wspólnota pionierów, to znaczy Żydów z Palestyny) nie ma zamiaru przyłączać sie do bojkotu Niemiec.

  21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom… [wedlug cytatu w “Les guerriers d’Israel”; E. Ratier, wyd. Facta 1995].”

  http://www.bibula.com/?p=25019

  Ale, nie zapominać te fakty z Żydowskich publikacji !!!!!

  Główne pytanie Syjonistów tamtych czasów było – „Kogo ratować ?”

  _https://marucha.wordpress.com/2018/02/12/zydzi-masowo-zdradzali-swoich-ziomkow/#comment-735104

 11. Co najmniej dyskusyjne (i to bardzo delikatnie mówiąc), jest stwierdzenie, że „Żyd, który zostaje katolikiem, przestaje być Żydem”, o innych dziwolągach i lapsusach pomieszczonych w tym tekście już nie wspomnę.
  Autor albo nie ma elementarnego pojęcia w tematyce żydowskiej, albo najzwyczajniej w świecie manipuluje.

 12. revers said

  w zwiazku z oswiadczeniami Danielsa, Nataniahu o obowiazujacym prawie zydowskim na terenach bylej Polski z ostatniego okresu 1000 lecia, formula „zydowskie obozy” dla Polakow jak najbardziej prawowita i poprawna.

 13. Boydar said

  @ Pan Krytyczny Komentator

  Pana też to wqurwiło ? 🙂

 14. Prawdą w ryj żyda said

  Dlatego żydowskie obozy zagłady bo ich budowę wymyślili i finansowali żydzi. Jak na przykład David Rockefeler obóz a Oświęcimiu, będąc współudziałowcem firmy Standard Oil Company (SOC). Komory gazowe też zaprojektowali żydzi w Ameryce. To wielkie żydowskie oszustwo.

  Nie zapominajmy, że „WSZELKA OHYDA BIERZE SIĘ OD ŻYDA”. Kurwy chazarskiej – inaczej.

 15. Marucha said

  Re 11, 13:
  A jednak autor ma rację.
  Żyd, który szczerze przeszedł na katolicyzm, przestaje być uważany za żyda.
  Jeśli przejdzie na protestantyzm, buddyzm, hinduizm czy islam – to pozostaje żydem: niepełnym, wykoślawionym, ale jednak żydem.
  Katolicyzm jest wyjątkiem.

 16. m.s.said said

  ,,Ogrod Panstwa Contini,, to obowiazkowa lektura..dla szkoly sredniej we Wloszech jak i tez w Polsce na wydziale..filologii romanskiej..Ukazuje obraz..zydow jako patryiotow..ktorzy czuja sie katolikami…

 17. Papieskie said

  Czy to znaczy, ze zyd-papiez tez juz nie jest zydem? Bardzo wielu zydow przeszlo na katolicyzm z powodow politycznych. Czy to zydy, czy nie zydy?
  I kto decyduje kiedy zyd jest zydem albo nie. Bo mi zydki tlumaczyly, ze raz zyd- to juz zawsze zyd, zeby nie wiem co.
  A to z drugiej strony to tak wynika, ze islamisci, selafici, wahabici i donmehy nie sa w ogole muzulmanami, tylko zydami.
  No to kto najezdza Europe?
  Po czym kogo poznac? ze jakis biskup albo katolicki parlamentarzysta jest zydem albo nie ?
  A na przyklad Tony Blair jest katolikiem co to zmienia? Nigdy nie byl zydem. Jest pelno nierzetelnych katolikow. A sa i tacy, nawet bardzo wierzacy katolicy, ktorzy wierza, ze Jezus byl zydem. Inni tez bardzo wierzacy katolicy biora udzial w zydowskiej mszy i na koniec mszy opowiadaja sobie to samo , co mowia i muzulmanie i zydzi: Szalem szalom.

  To zdaje sie Putin wie o co chodzi, ale on nie jest katolikiem:

  Putin:
  “To forgive the terrorists is up to God, but to send them to Him is up to me.”

 18. Boydar said

  Eeee tam, Paaaanie Gajowy.

  Jeśli przejdzie na katolicyzm, co sprowadza się przeważnie do przyjęcia Chrztu Świętego, to on otrzymuje bilet, do Nieba. Piszę „przeważnie”, gdyż w zależności od egzemplarza żyda a szczególnie od modelu mamusi, czasem jeszcze chodzi do kościoła (co wcale nie jest tożsame z uczestnictwem we Mszy Świętej, bo pies też się może w nawie zaplątać a jednak Chrystusa nie uważa) oraz odgrywa rózne inne ładnie wyglądające szopki. Niektórzy w swej zawziętości zostają nawet księżmi, biskupami czy prymasami. Że o papieżach nie wspomnę, żeby Pana Romana nie irytować nadmiernie.

  Pan ma cały czas na względzie tych nieszczęśników, którzy urodzili się żydami a mieli pecha być przyzwoitymi ludźmi. Zupełnie bez sensu; to margines marginesu, dobrze zaostrzony czubek ołówka H4.

  Jest inny aspekt; zdradzić może swój, nigdy obcy. I ci, którzy chrzest przyjęli, inaczej będą zapewne oceniani niż ci którzy nie. A przynajmniej fakt owej zdrady wzięty będzie pod uwagę. Z Boga nie można sobie bezkarnie robić jaj. I targować się z NIM nie można też.

  I pod tym względem, to przyznaję Panu Gajowemu rację.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Panie Boydar – i inni…

  Wyraźnie napisałem „żyd, który szczerze (SZCZERZE!) przeszedł na katolicyzm”, a nie taki, który się „wychrzcił”. Zgoda, że to margines marginesu, ale właśnie o tym marginesie pisałem. Winniśmy temu marginesowi marginesu szacunek za odwagę odcięcia 4000-letniego garbu podłości, kłamstw i rozboju.

 20. Boydar said

  To jaki On Żyd ???

  Jakaś tam haplogrupa czy inne geny…
  Admin

 21. NICK said

  A jaki to Polak, niejeden z tutejszych, co się zamerykanizował.
  Był.
  Można?
  Moszna.

 22. calopalenie said

  Calopalenie to stary zwyczaj nie tylko w Kannanie. Zydzi palili w tej swojej swiatyni tysiace krow na zywo. (na raz!!) Pisze o tym bardzo dkladnie Mika Waltari, ktory korzystal ze starych kronikm
  W Jerozolimie byl tak wielki smrod, ze rzymska administracja zakazal procederu. Byly o to wielkie awantury a zydzi bardzo gwaltownie protestowali.
  Natomiast gdy chodzi o nasze czasy , to po pierwsze holokaust to jest grecki wyraz, nieznany w Kanaanie.
  A w Europie samo pojecie wprowadzono w latach 70-tych ubieglego stulecia. To wlasciwie jak Gomulka sie rozdarl na zydostwo, zeby zjezdzalo z Polski jak im sie nie podoba, to w chwile potem pojawilo sie to tajemnicze slowo. Ani w czasie okupacji ani lata potem, nikt w calej Europie o holokauscie nie slyszal.
  Nie ma tego slowa ani w pamietnikach Churchilla, ani w pamietnikach De Gaula, ani w calej polskiej literaturze obozowej i powojennej.
  Co nie znaczy, ze zwyklym zydom sie krzywda nie dziala.
  W swojej ksiazce pt. Jefte Mleczarz, Szolem Alejchem opisuje, ze przyszedl rozkaz zza oceanu, zeby zydzi zwijali manatki i wyjezdzali do Ameryki. Szolem Alejchem z wielkim humorem opisuje panike w polskich „sztetl” i jak zabierali zydzi ze soba pierzyny i prowadzili krowy na sznurku.
  Ta polska biedota zydowska z okolic Bialorusi, ukrainy, wschodnich polskich terenow, nie miala pojecia co to jest syjon ani gdzie jest ta Ameryka i z cala pewnoscia nie wiedzieli c ich czeka.
  Niektorzy dotarli do hameryki, gdzie im zrobiono odpowiednie przeskolenie; innych nie wpuscili – caly transport zydow amerykanscy zydzi nie wpuscili do USA.
  Inni, nie zdazyli; tych albo zlapano do obozow, albo mordowano na miejscu, I robili to Niemcy w mundurach.
  Co innego polityczna „elita zydowska w Polsce: Mieczyslaw Biegun czyli Menachem Begin, „Warszawiacy” czyli rodzina Netanjahu, austriaccy syjonisci , niemieccy i angielscy do spolki z amerykanskimi urzadzili pieklo: i Polakom i Rosjanom i tym zydom, ktorzy nie zdazyli uciec.
  Elitarny zyd Soros razem z tatusiem okradali zydow na Wegrzech a potem wpuszczali ich wprost do obozow. Agencja Zydowska tez miala wiele na sumieniu. Pisza o tym rozne grupy zydowskie takie jak np. Naturei Karta, pisze prof. Finkelstein i Atzmon i Ted Koleck, pierwszy syjonistyczny merJerozolimy..

 23. Boydar said

  Święty Paweł w liście do Kolosan zdecydowanie haplogrupy zdewaluował. I mi przynajmniej wypada się tego trzymać. Żydostwo to qurewski charakter plus adekwatne podchowanie przez mamełe. Jakby żyd nie wiedział że jest żydem i gdyby go w tym przez całe życie scyzorykiem (a często i siekierą) nie utwierdzano, to … nie byłby żydem. Słowo harcerza !
  Jakieś różne draństwa zapewne by czasem z niego wypełzały bo dewaluacja to nie to samo co utylizacja, ale to już pikuś. Kamieniołom trudno podpalić, w przeciwieństwie do takiej np. stodoły.

  Powyższe nie jest bynajmniej żadną żydów obroną, to zwykła uczciwość Chachła. Kółko to kółko, kwadracik – kwadracik.

  ——
  Czasami jest tak, jak Pan mówi.
  A czasami te haplo-geny wyjdą z człowieka.
  Admin

 24. Kapsel said

  Re 19 , Pan Gajowy.

  ….żyd, który szczerze (SZCZERZE!) przeszedł na katolicyzm”,…

  Nawrócenie Alfonsa Ratisbonne’a. MATKA BOŻA objawiająca PRAWDĘ – Rzym 1842

  To być może najbardziej dramatyczne nawrócenie od czasów św. Pawła, którego Jezus powalił na drodze do Damaszku. 20 stycznia 1842 r. bogaty bankier, Alfons Ratisbonne, Żyd, który z pogardą odnosił się do wiary katolickiej, nawrócił się w rzymskim kościele św. Andrzeja, gdzie ukazała mu się Matka Boża.

  Nawrócenie było tak wielką sensacją dla współczesnych, że na jego chrzest przybyły setki zupełnie obcych mu ludzi. Papież Grzegorz XVI ogłosił, że nawrócenie Ratisbonne’a było prawdziwym cudem.

  Kim był Alfons Ratisbonne? Młodym, dwudziestosiedmioletnim Izraelitą z bogatej wpływowej rodziny Żydów alzackich. Był on wrogiem wszelkiej religii, szczególnie katolicyzmu. Jeszcze na kilka chwil przed ukazaniem się Matki Bożej wypowiadał bluźnierstwa. Sam mówił o sobie: „Żywiłem w sercu nienawiść do księży, świątyń, klasztorów, przede wszystkim zaś do jezuitów. Samo ich wspomnienie doprowadzało mnie do szalu”.

  Jego nienawiść do Kościoła miała swoje uzasadnienie. Piętnaście lat wcześniej Kościół zabrał mu ukochanego brata, Teodora, który przeszedł na katolicyzm, co więcej – w grudniu 1830 roku przyjął święcenia kapłańskie i niebawem stał się jednym z najbliższych współpracowników ks. Desgenettes’a w kościele Matki Bożej Zwycięskiej. Nie trzeba tłumaczyć, że rodzina zerwała z Teodorem wszelkie kontakty. Alfons tracił brata…

  całość tutaj

  http://www.wyszperane.info/2017/07/27/nawrocenie-alfonsa-ratisbonnea-matka-boza-objawiajaca-prawde-rzym-1842/

  Żyd Alfons Ratisbonne i Cudowny Medalik (1842)

  http://www.marypages.com/ratisbonnePolish.htm

 25. WI42 said

  „Palestyńczycy, są więźniami we własnym kraju, a nawet Wojciech Cejrowski błędnie uważa ich za potomków arabskich najeźdźców.”
  Czy autor nie ma zbyt dużego mniemania o Cejrowskim?!

 26. fax said

  Grzech sodomitów. Elity i żydzi.

  Mehez – Prymas Polski, Polak, niech posłuży za przykład żyda Polaka, ustawionego na szefa episkopatu polskiego. Jak taki zryty typ, z serca może przyjąć dar Boga, jeśli w jego trzewiach buzuje ogień zła ?

  po ryju poznacie !

 27. Lily. said

  Re 26;Fax
  A,gdzie Ich nie ma?,bo gdzie sa to widac.
  Dzialaja wspolnie i w porozumieniu,widac
  to wyraznie po 1989 r.

 28. fax said

  re27
  w NIEBIE

Sorry, the comment form is closed at this time.