Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili.

Posted by Marucha w dniu 2018-02-14 (Środa)

„Poczucie swej godności, które zabrania człowiekowi kraść lub żebrać, nie pozwala mu również korzystać z dóbr narodowych, nie dokładając nic od siebie, nie pracując nad ich pomnożeniem i nie biorąc udziału w ich obronie.” – Roman Dmowski

Zrobiło się nam z Polski międzynarodowe przedsiębiorstwo, tylko że tutaj Polak jest traktowany jak narzędzie – tanie narzędzie, nie jak pracownik (po wojnie nie było lepiej). Traktowany jednakowo podle przez obcych i jak i przez braci Polaków, zresztą jak zawsze.

Chujnia socjotechniczna, brak szacunku do człowieka i jego pracy i to w kraju głęboko katolickim. O braku patriotyzmu, czy przywiązywaniu wagi do wartości narodowych nie chcę pisać. Wszystko co chce człowieka okraść dopadło przeciętnego Polaka i próbuje go rozszarpać z każdej strony. Jak jest przyzwolenie na rozszarpywanie Polaków, to się Polaków rozszarpie żywcem, narzędzia do tego są potężne.

Przy obecnych zarobkach normalnego Polaka, samo prawo do istnienia na tym obszarze wyczerpuje wszystkie jego dochody. Nic dziwnego że Ludzie się bronią, pieniądz wszechmogący stał się bogiem, słowem – niedobrze. Takie mam wrażenie, że teraz każdy mógłby ten kraj przejąć bez problemu, gdyby nie inni, którzy też patrzą na jego dobra łakomym wzrokiem i też by chcieli.

Jedne zbóje , drugie zbóje, trzecie zbóje, każdy szkodnik ma jakiś plan grabieży. To jest teraz takie FOR SALE ? % – trwa wyprzedaż, jeszcze sprawę stawia się tak. że jakby komuś przyszło do głowy bronić żerowiska, to kolesie z długimi kijami wytłumaczą co i jak.

Rozwiązanie naturalne:

Szkodniki należy straszyć i przeganiać, gdyż ze szkodnikami się nie negocjuje. Pamiętam z dzieciństwa dwie wielkie czereśnie w ogródku sąsiada. Jak rok na czereśnie był dobry, to gałęzie uginały się od słodkich owoców i kusiły, tak kusiły, że przez płot się przechodziło i zrywało. Sąsiad jak nakrył złodziei to wyganiał z ogródka werbalnie, używając brzydkich słów.

Jednak nie tylko ja z kolegą byliśmy degustatorami owoców, oprócz nas również szpaki i inne ptaki lubiły słodkie dojrzałe czereśnie. Na początku sąsiad również werbalnie próbował walczyć ze złodziejami, ale ta metoda była nieskuteczna, ptaki najwyraźniej nie rozumiały przekazu ustnego i za chwile wracały, żeby żreć owoce z drzewa . Sąsiad prostym chłopem był i szkół nie kończył żadnych, ale wiedzę życiową przekazaną przez przodków posiadał i przypomniał sobie jak radzić sobie z plagą skrzydlatych złodziei. Złapał kawkę, nabił na kij i przywiązał na szczycie drzewa . Zwłoki nieszczęsnego ptaka było widać z daleka i ptactwo zaczęło się trzymać daleka od źródła słodkiego żarcia.

Jednak sąsiad nie wymyślił nic nowego. Ciało lorda Cromwella protektora zostało 30 stycznia 1661 usunięte z grobowca, publicznie powieszone na czas dłuższy, ku przestrodze wchodzących do parlamentu.

Tylko że gdy nie ma gospodarza, bo na przykład zmarł lub jest niepełnosprawny, to całe rozwiąznie jest bez sensu.

http://zorion.neon24.pl

Komentarzy 25 to “Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili.”

 1. KOJAK said

  Sasiad wygarnial werbalnie ?! To dziecinada ! Moj sasiad strzelal z dubeltowki sola w dupe !!! Polacy tak maja bo sa idiotami i tyle ! Wystarczy poczytac co te pisowskie debile i zakute lby chocby wypisuja w RMF FM ! DEbile by oczy wydrapali za skurw…… z PYYSS !

 2. Zbyszko said

  A czy nie o to chodziło, gdy Wall Street „kupował” sobie Niemcy i inwestował w ten zniszczony po wojnie kraj, tzw Planem Marshalla?
  Czy nie chodziło o to, by Niemcy byli przyczółkiem do dalszego „kupowania” innych krajów Europy? (Polskę kupili przez tzw polskich ausidelrów, którzy tam pojechali zapier…i jak niewolnicy, potem przyjeżdżali sierrą i z kamerrą, robili wodę z mózgu pozostałym Polakom, którzy tęskniąc za tym kapitalizmem, obalili Solidarnością tą naszą Ojczyznę
  Czy więc właśnie Wall Street, nie „kupił” w ten sposób Polski? Samymi polaczkami?

 3. Rick said

  A we mnie sąsiad rzucił siekierą. Ale nie dorzucił, bo chyba był za stary. Miał ok. 70 a ja wtedy kilkanaście lat. Nie pamiętam czym go zdenerwowałem.

 4. Kura domowa said

  Ad 1. Ja też za dzieciaka kradlam czereśnie, choć miałam swoje. Właściciel ka mnie werbalnie pogoniła i już więcej tam nie poszłam. Z kolei mój sąsiad strzelał do mnie z wiatrówki, bo ja jestem hadziajem ( po śląsku Polka) on sam folksdojcz. Sąsiad szybko odszedł w wieku 49 lat. A ile krzywdy zrobił naszemu kotu, to Pan Gajowy może pamięta…

  Pamiętam…
  Admin

 5. Kura domowa said

  Ps. Niech Pan nie obraża Polaków, wprawdzie ich jest mało, ale jako Polka wypraszam sobie pana uwagi na ten temat.

 6. gość said

 7. Romank said

  Obalili SOlidarnoscia nasza Ojszczyzne????

  Panie Walnij sie pan lbem w kant kindebala, moze ci sie klepki ustawia… W tej Ojszczyznie poza Consumami…kiszka stawala sie rarytasem..i rozmyslano – jak dac ludziom zrec szczury….
  Jak ty robote miales Towarzyszu Zbyszko..ze ci tak po tylu latach jedzie……. z zalu????
  Solidarnoscia wyprowadzili sztandar i wprowadzili oligarchie a tys nei zauwazyl…przespal ..nie zalapal sie a nalezalo sie..za zaslugi:-))))
  Odbija juz na calego:-))))

 8. maniek said

  …cyt…Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili….Edmund Burke (/bɜːrk/; ur. 12 stycznia 1729 w Dublinie, zm. 9 lipca 1797 w Beaconsfield) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej, wolnomularz[1]….,chi!…chi!…chi!…zasmial sie hrabia po frajersku…

  Wolnomularstwo
  Insygnia masońskie: Cyrkiel i Węgielnica
  Fartuszek wolnomularski

  Wolnomularstwo, inaczej masoneria lub sztuka królewska – międzynarodowy tajny ruch społeczny, mający na celu duchowe doskonalenie człowieka i braterstwa ludzi różnych religii, narodowości i poglądów[1]. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich, lóż wolnomularskich, obediencji oraz rozbudowanej symboliki i rytuałów[1]. Masoneria to także zespół bractw o charakterze dyskretnym. Inną cechą wolnomularstwa są legendy i teorie spiskowe na jego temat. Nauka badająca historię wolnomularską i idee wolnomularskie nazywa się masonologią.

  Wolnomularstwo nie jest jedną organizacją, lecz swoistym nurtem wyznającym pewne przekonania metafizyczne oraz dążącym do zmiany człowieka i społeczeństwa według zasad uznawanych przez masonów za ważne. Wolnomularstwo jest wewnętrznie bardzo zróżnicowane: tworzą je zarówno organizacje umiarkowanie liberalne, mistyczno-ezoteryczne, jak i konserwatywno-tradycjonalistyczne. Nie można wskazać uznawanego przez wszystkich wolnomularzy kierowniczego centrum, choć istnieją wspólne fora, federacje, które jednak na ogół skupiają organizacje najbardziej do siebie zbliżone. Wspólnym ideowym łącznikiem wszystkich organizacji masońskich jest przekonanie o konieczności pracy nad wewnętrznym rozwojem człowieka i społeczeństw – według zasad bliskich temu ruchowi – oraz imperatyw braterstwa – łączenia ponad podziałami (zwłaszcza religijnymi i politycznymi).

  cbdo…

 9. Lily. said

  To sie nazywa polityka DYSTRUKCYJNA.

 10. Boydar said

  Najpierw ukradli złoto Egiptu. Potem przejęli pisane źródła informujące nas o naszej religii. Skorumpowali lub wymordowali władców, rycerstwo i, szlachtę. Podstawili przemocą lub podstępem większość stanu kapłańskiego. Zajęli na własność praktycznie wszystkie wspólnoty etniczne w Europie, Azji i Ameryce Pn.

  Jak to się mogło stać ? No właśnie tak jak wskazuje m.in. Burke a parafrazuje tytuł artykułu – „Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi”

  „Zgrzeszyłem; myślą, mową, uczynkiem i … zaniedbaniem”, statystycznie rzecz ujmując, komuś musiało bardzo zależeć na takim przestawieniu kolejności …

 11. Boydar said

  @ Pan Maniek (8)

  Ten sam Edmund Burke, powiedział –

  „… Gdzie zaczyna się tajemnica, kończy się sprawiedliwość …”

  za wiki

 12. AlexSailor said

  Mówi o tym Grzegorz Braun: „Takie mam wrażenie, że teraz każdy mógłby ten kraj przejąć bez problemu, gdyby nie inni, którzy też patrzą na jego dobra łakomym wzrokiem i też by chcieli”.
  Jest do przejęcia, ale nie przejmują nie tylko dlatego, że inni patrzą, ale również dlatego, że w przeszłości mieli same problemy.
  Za drogo to przejęcie zawsze kosztowało.
  Więc bantustan lepszy.

  No i jeszcze sami sobie to robimy.

 13. Kiszka said

  7
  RomanK
  „Obalili Solidarnoscia nasza ojczyzne?

  Z tego co pisza Amerykanie to prawda. Albo… Amerykanom tez „na calego odbija”.
  Ukraina tez sie pchala do Zachodu bo Ukraincy i Polacy mysleli ze Zachod to Ameryka i ze kiszka spada z nieba, a wszystkie sklepy to consumy…

  Jak agent komunistyczny Bolek, przy pomocy sluzb specjalnych, zrobil antykomunistyczna rewolucje w Polsce.
  I spontanicznie obalil komunizm.

  Zaden elektryk nie jest w stanie zrobic rewolucji , tylko ludzie, ktorzy za nim stoja. Teraz cala demokratyczna, wyzwolona Polska nie jest w stanie wypuscic z wiezienia Mateusza Piskorskiego. Trzeba zawolac elektryka?
  Kontrolowana demolka Polski byla przygotowywana wiele lat. Wszyscy zdrajcy, ktorzy od samego poczatku pomagali w rozbiorce Polski zostali nagrodzeni i siedza teraz na wysokich stolkach z zagranicznymi kontami..Oplacilo sie.
  Wszyscy, ktorzy przygotowali i prowadzili rewolucje za amerykanskie srebrniki wzieli udzial w podziale lupow przy Okraglym Stole. zdrajca. Kiedys sluzyli. Teraz sluza koniokradom.

  How ‘Agent Bolek’ (Lech Walesa) Made the Velvet Revolution in Poland
  https://russia-insider.com/en/politics/how-agent-lech-walesa-made-velvet-revolution-poland/ri13144

  Solidarity | Polish Poland

  Jak rozkradziono caly polski majatek za amerykanskie srebrniki: 50 mln dolarow..
  The USA provided significant financial support for Solidarity during the 1980s. This funding is thought to have been as much as 50 million US dollars.
  Solidarity supported the UK miner’s strike in 1984 and 1985.
  Lech Walesa was chairman of Solidarnosc between 1980 and 1990.

  Solidarity | Polish Poland
  http://polishpoland.com/tag/solidarity/

  Juz Cycero okreslal zdrajcow:
  Zaden wrog nie jest tak grozny i tak podly jak zdrajca wyhodowany wsrod nas i udajacy ‚jednego z nas’.

  “A nation can survive its fools, and even the ambitious. But it cannot survive treason from within. An enemy at the gates is less formidable, for he is known and carries his banner openly. But the traitor moves amongst those within the gate freely, his sly whispers rustling through all the alleys, heard in the very halls of government itself. For the traitor appears not a traitor; he speaks in accents familiar to his victims, and he wears their face and their arguments, he appeals to the baseness that lies deep in the hearts of all men. He rots the soul of a nation, he works secretly and unknown in the night to undermine the pillars of the city, he infects the body politic so that it can no longer resist. A murderer is less to fear.” Marcus Tullius Cicero.

 14. Joannus said

  ”Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili.”

  Nie sposób zaprzeczyć.
  Jednakże potrzebne coś jeszcze. Ano – zaszczepić pożądliwość pieniądza i życia ponad stan

  Ad 13
  Dla wielu pełna kiszka była ważniejsza od państwa.

 15. ojojoj said

  Jak to dobrzy nic nie robia?
  Przeciez sluchaja franciszka, zra makdonaldsy i graja w widjo gejmy.

 16. Re: 7 RomanK
  Odpowiedzialni za Solidarnosc byli m.in., p. Gwiazda, p. Wyszkowski I inni na ktorych plecach „wywidowal” sie k…rwa walesa ps. „bolek”…
  Cos jeszcze dodac?
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Re: Artykul…
  Nie pozwole na to, aby zlo zatriumfowalo dopoki zyje I bede gnebil I ujawnial to k…rstwo wszelkimi dostepnymi srodkami, bez wzgledu kto za tym k…stwem stoi…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. VAV said

  Film ukazujący tragiczny stan zdrowia najmłodszych pokoleń Polaków.
  Czy ma to związek z coraz większą liczbą szczepień?

 19. Kwiecista said

  „Żądamy Ekshumacji w Jedwabnem!

  Chcemy rzeczywiście dojść do prawdy. To jest konieczność prawna. Tutaj nie dopełniono podstawowych zasad prawa polskiego.”
  „Podpisz Petycję do Sejmu w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnym!”

  https://www.jedwabne-ekshumacja.org/podpisz-petycje/

  Nie podpiszę i nie powiem o niej innym, nie zachęcę do jej podpisania – bom tchórz i się boję, ale za to sobie siarczyście poklnę, to w zupełności wystarczy.
  Ekshumacja tak, ale to niech załatwi sama dr Ewa Kurek bez mojej w tym pomocy.
  No, bo wicie rozumicie Daniels mógłby się na mnie obrazić.
  Jak dr Ewa Kurek załatwi, a to co innego.
  Wówczas się zastanowię i może do Niej dołączę.

 20. Wimar said

  Re 6 Gość.

  Zadam inne pytanie.

  Obywatelu kiedy dostaniesz obiecane w kampanii wyborczej 8 000 zł wolne od podatku, skoro sytuacja gospodarcza jest tak dobra ??!

 21. kiszka said

  16
  Jasiek z Toronto
  Za utworzenie Solidarnosci odpowiadaja wszyscy ci, ktorzy na demontowaniu Polski skorzystali i dorobili sie ogromnych majatkow, zarowno w Polsce jak i na Ukrainie..
  Polska powinna istniec BEZ wzgledu na system.

  Metoda amerykanska pozwalamy niszczyc narody bo nam sie wladze tych narodow nie podobaja.
  To jest niszczenie panstw narodowychi ludobojstwo narodow pod pretekstem „zmiany rezimu”..

 22. ksya said

  re10

  Pięknie, dochodzi tam jeszcze pierwiastek duchowy.

  Opętanie przez Ester i Mamona.

  Jak wróci rozum i nadzieja, żydzi będą chować się po katach, jeśli dożyjemy.

 23. ksya said

  re16

  wyglada, to wszystko na zydostwo, Polacy pojechali do USbrata na wykopki

 24. Boydar said

  Nie „wywindował się”, Panie Jaśku. Bo znaczyłoby to, że był czymś więcej niż karykaturą na pośmiewisko i jawnym szyderstwem z Polski. Został umieszczony na czubku menory przez reżysera przedstawienia, a nam się to strasznie podobało.

 25. Marek said

  ojojoj said
  2018-02-15 (czwartek) @ 18:54:07

  Jak to dobrzy nic nie robia?
  Przeciez sluchaja franciszka, zra makdonaldsy i graja w widjo gejmy.
  ===
  Jest jeszcze kilka innych aktywności:
  młode i doorne wlepiają gały w żydobooka na srajfonie,
  godzinami oglądają super produkcje debili promujących się na YT.
  Za dwa pokolenia będzie po Polsce, jeśli nic się nie zmieni, zostaną Polacy w liczbie kilku milionów tu nad Wisłą, tyle samo po świecie rozsianych.
  I nawet większości z pozostałych nie będzie to przeszkadzało.

Sorry, the comment form is closed at this time.