Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Naukowcy potwierdzają, że ludzkie geny pozostają aktywne nawet po śmierci

Posted by Marucha w dniu 2018-02-17 (Sobota)

Wyniki najnowszych badań udowadniają, że nasze postrzeganie śmierci jest błędne. Umieranie to dosyć powolny proces, który zdaniem niektórych naukowców można zatrzymać. Geny człowieka uznanego za zmarłego wciąż pozostają aktywne przez kolejne godziny i prawdopodobnie próbują przywrócić organizm do życia.

Wyznaczenie dokładnej granicy między życiem a śmiercią jest bardzo trudne.

[Bzdura, człowiek jest uznany za zmarłego wtedy, kiedy np. komuś są potrzebne jego narządy – admin]

Badania opublikowane w 2017 roku ujawniły nadaktywność genów w organizmach martwych zwierząt i ludzi. W przypadku myszy i rybek zebrafish (tzw. danio pręgowane) odkryto setki genów, które pozostają hiperaktywne odpowiednio przez 24 godziny i 4 dni po śmierci. Z kolei w przypadku ludzi zaobserwowano nadaktywność genów przez co najmniej 12 godzin od zgonu.

Jeśli chodzi jednak o ludzkie zwłoki to sprawa jest dość interesująca – naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie odkryli bowiem hiperaktywność genów odpowiedzialnych za system odpornościowy i zwalczanie stresu oraz tych, które są aktywne tylko w stadium rozwoju zarodka, po czym przechodzą w stan uśpienia i w obliczu śmierci próbują przywrócić ciało do życia.

Najnowsze badania stanowią kontynuację powyższych. Międzynarodowy zespół naukowców zajmował się badaniem zmian zachodzących w RNA. Cząsteczki te postrzegane są jako słabe i niestabilne. Testy wykazały jednak, że RNA potrafi być wyjątkowo trwałe. Po śmierci wciąż dochodzi do transkrypcji niektórych genów z DNA na RNA. Procesy molekularne mogą trwać tak długo aż wyczerpią się niezbędne dla nich enzymy i związki chemiczne.

Naukowcy badali aktywność oraz degradację genów w 36 różnych rodzajach tkanek ludzkich, między innymi w tkankach mózgowych, skórnych i płucnych. Materiał pobrano od ponad 500 dawców, którzy byli martwi najdłużej do 29 godzin. Okazało się, że pośmiertna aktywność genów była różna w zależności od tkanki.

Badacze ustalili wzory tej aktywności i na tej podstawie stworzyli program komputerowy, który w przyszłości może posłużyć lekarzom sądowym w celu precyzyjnego ustalenia czasu zgonu. Eksperymenty zespołu z Uniwersytetu Tennessee w Knoxville skupiały się zatem na wykorzystaniu tej wiedzy w praktyce.

Nowa metoda nie jest jeszcze na tyle skuteczna – na aktywność genów po śmierci może wpłynąć wszystko, począwszy od temperatury, w której znaleziono ciało po wiek zmarłego. Potrzebne są dalsze eksperymenty, aby oprogramowanie uwzględniało wszystkie czynniki.

Wspomniane badania nad martwymi organizmami pozwoliły nam odkryć, że ponowna aktywacja uśpionych genów ma związek z formowaniem się komórek nowotworowych. To z kolei wyjaśnia dlaczego biorcy narządów od zmarłych dawców mają większą zachorowalność na raka.

Ponadto, nadaktywność genów w organizmie ludzkim, która przypomina walkę ze śmiercią i próbę przywrócenia go do życia może wyjaśniać tajemnicze przypadki, w których zmarli niespodziewanie budzą się w kostnicy czy w trumnie i pokonują śmierć.

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl
http://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 12 to “Naukowcy potwierdzają, że ludzkie geny pozostają aktywne nawet po śmierci”

 1. Zbyszko said

  Najlepiej to chyba jest zarazić się we wczesnym wieku żółtaczką, bo wtedy chyba nikt nie połakomi się na nasze narządy (może jakiś lekarz wypowie się na ten temat).
  Wiadomo że wszystkie nasze dane odnośnie naszego organizmu (w tym zdrowia) są w stosownej bazie danych (być może nawet w tym superkomputerze w Brukseli, gdzie są wszystkie nasze dane), więc informacja o żółtaczce powinna, nas wyrzucić poza krąg zainteresowania właścicieli świata (od tych globalnych po ich lokalnych sługusów), którzy hodują sobie nas jak biedronki, mszyce.

 2. drogi Bronisław said

  A jak człowiek został uznany za zmarłego przez komisarzy lekarskich a omotana przez lekarzy rodzina zmieni zdanie to ratowanie pacjenta to bezczeszczenie zwłok (żyjących). [ więc manipulacja się uda: czy można wybudzić ze „śmierci mózgowej?” Nie, bo lekarz trafi do więzienia i utraci licencję]
  Normalnie prawo i sprawiedliwość, demokratyczne państwo prawa, powiew ducha soborowego, nasza młoda demokracja i chcącemu nie dzieje się krzywda. I prawda sama się obroni 😀

 3. GierSon said

  Ad.1 Panie Zbyszko, na chwile obecną nie ma póki co obowiązku bycia zapisanym do POZ, może Pan się leczyć prywatnie lub po prostu naturalnymi, domowymi sposobami. Wtedy żadna Bruksela się o Panu nie dowie.

 4. Stan said

  A o tym osiągnięciu to nikt nie pisze kur…ma.. tylko o aktywności DNA czy RNA po śmierci.
  Co za kurew.. świat. A tu osiągnięcie praktyczne dla ludzi młodych.

  „Innowacyjna maszyna – automat z kebabami wzbudza wielkie zainteresowanie,
  od kiedy tylko stanęła na korytarzu Politechniki Warszawskiej.
  Jak się okazuje po ciepłą przekąskę sięgają nie tylko studenci ze stolicy.
  Usłyszała o nim już cała Polska!”
  Brawo, brawo – to jest osiagniecie XXI wieku.

 5. kazek said

  Z tego co wiem to smierc mozgowa jest decydujacym kryterium. Wedlug lekarzy nie mozna jej pomylic ze spiaczka, krew nie dochodzi do mozgu i nastepuja nieodwracalne zmiany. Po stwierdzeniu smierci mozgowej czyli smierci zaprzestaje sie leczeyc (trupa) I wtedy ewentualnie wchodza transplantolodzy

  ——-
  To tak w teorii, panie Kazku…
  Narządy pobiera się od jeszcze żyjących.
  Admin

 6. assasello said

  Tutaj można zgłosić swój sprzeciw dotyczący ewentualnego pobrania narządów:

  http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

  Bez zgłoszenia, w przypadku zdarzenia losowego, organy mogą zostać pobrane od ofiary wypadku bez konieczności pytania krewnych o zgodę. Warto poświęcić kilka minut i zabezpieczyć najbliższych.

 7. Archer said

  Jak ludzkie geny pozostają aktywne „nawet i po śmierci”, to może rację mają niektórzy islamiści twierdząc, że stosunek ze zmarłą żoną do 6 godzin po śmierci, to tak jakby z żywą kobietą był.

 8. Niepokorny said

  Bzdura. Kazdy wie, ze „ten kto umarl ten nie zyje”.

 9. Kazek said

  „To tak w teorii, panie Kazku…
  Narządy pobiera się od jeszcze żyjących.
  Admin”

  Oczywiście , że aby pobrać serce to musi ono być zdrowe i bić to samo z nerkami , wątrobą itd.
  Ale jeżeli do mózgu nie dopływa krew co podobno można łatwo stwierdzić w szpitalu to mózg obumiera w sposób nieodwracalny.

  Kiedyś kryterium śmierci był oddech,ktoś „wyzionął ducha” teraz można podtrzymywać oddychanie za pomocą respiratora i tak trzeba robić.Podobnie z krążeniem .
  Jeżeli transpantologia ma być formą leczenia to musi być dopuszczalna tzw. „śmierć mózgowa” czujemy jednak,że nie jest to „prawdziwa śmierć”.
  Tutaj kwestia zaufania do lekarzy , czy nie chcą zbyt pochopnie pozwoić na pobranie organów? Ale czy podejrzewanie ich o niecne zamiary jest w porządku?
  Jeżeli nie będzie można stosować kryterium śmierci mózgowej to transpantologia będzie mozliwa tylko od dobrowolnych dawców np nerek ale chyba całkowicie by upadła.
  Pytanie czy można leczyć jednego człowieka drugim człowiekiem?

 10. Leśny Lud said

  Znam przypadek, że facet totalnie się upił. Przyjechał jakiś lekarz łamaga i stwierdził zgon. Ów „denat” ocknął się w nocy kostnicy, owinął prześcieradłem i wybił szybę. Uciekł na ulicę, zatrzymał auto i opowiedział całą historię. Dostał rentę, bo przez to przeżycie oszalał.

 11. Kapsel said

  ….“Naukowcy potwierdzają, że ludzkie geny pozostają aktywne nawet po śmierci”…

  I zaraz się okaże że ewangeliczne wskrzeszenia zmarłych przez Jezusa to zwykła naukowa sztuczka , człowiek nie ma duszy , ino tylko geny.

  A jak długo takie geny są aktywne po tym jak lekarz wypisze akt zgonu ? , bo jeszcze trochę i może się okazać że Jezus już ludziom niepotrzebny do życia w wieczności.

 12. Nie jestem specjalistą jednakże wiem, że genetycy są w stanie na podstawie kości, włosów zwierząt,ba nawet ofiar morderstw czyli ludzi zmarłych,podać układ genetyczny wraz z rasą, pochodzeniem.
  Oczywiście gdy zwłoki są jeszcze odpowiednio zakonserwowane lub dostępne.

  O.K.to nie jest trudne.

  Cz to pozwala na klonowanie?Pomimo że każdy człowiek posiada swój unikalny profil genetyczny?
  pl.wikipedia.org/wiki/Klonowanie_DNA

  Przedłużanie życia czy też repetycja z gotowym programem DNA,po kilku modulacjach jak to już ma miejsce w wielu krajach?

Sorry, the comment form is closed at this time.