Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak miecz Damoklesa…

Posted by Marucha w dniu 2018-02-20 (wtorek)

Wrzawa wokół ustawy o IPN była tylko przygrywką do znacznie większego problemu przed jakim stoi Polska. Ten problem to kwestia gigantycznych roszczeń jakie szykują wobec nas organizacje żydowskie.

Chodzi o mienie utracone w wyniku Holocaustu i po 1945 roku.

Nie jest żadną tajemnicą, że Izrael, mimo zaprzeczeń oficjalnych, tę właśnie kwestię uważa za znacznie ważniejszą i łączy ją ściśle z protestem wobec ustawy o IPN. Zdjęcie z narodu polskiego jakiejkolwiek odpowiedzialności za zagładę Żydów, a tak odczytano intencje polskiego ustawodawcy, osłabiałoby siłę argumentacji strony wnoszącej roszczenia, czyli organizacji żydowskich.

O tym, że taka perspektywa jest realna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Gdyby weszła w życie ustawa Senatu USA S 447 – JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today), Departament Stanu USA miałby prawo, a wręcz obowiązek wspierania międzynarodowych organizacji zrzeszających i wspierających ofiary Holocaustu w odzyskiwaniu mienia niemającego spadkobierców.

Rząd polski wie o tym doskonale, ale stara się ukrywać problem przed opinią publiczną. Przygotowana przez Patryka Jakiego ustawa reprywatyzacyjna będzie na razie wycofana. Nikt nie wie bowiem, co ona mogłaby przynieść.

Wiadomo, że Izrael i USA uważają, że odszkodowania w wysokości 20 proc. wartości nieruchomości – nie zadowalają strony żydowskiej. Z drugiej przyjęcie ustawy Jakiego oznacza, że otwiera się furtka do odszkodowań nawet w tej wysokości, co i tak może przybrać wielkie rozmiary.

Jak słusznie mówi anonimowo jeden z polityków PiS: „Dla nas najlepszy byłby w ogóle brak ustawy, tylko jasny sygnał polityczny: nie ma zwrotów, w ogóle, żadnych. Jak mamy tłumaczyć ludziom, że jakieś kolejne pokolenia zgłaszają się po odbudowane, odrestaurowane nieruchomości, kamienice?”.

Polska załatwiła już kwestię odszkodowań w umowach z 14 państwami zachodnimi w okresie PRL, w tym umową z USA z dnia 16 lipca 1960 (ze strony Polskiej podpisał ją Józef Cyrankiewicz a USA John F. Kennedy), która mówi jasno, że po jej wypełnieniu (co nastąpiło w 1981 roku) nie będzie żadnych roszczeń przyjmować i będzie odsyłać je do rządu amerykańskiego.

Jednak takiej umowy nie zawarto z Izraelem (nie mieliśmy wtedy stosunków dyplomatycznych) i to otwiera możliwość wysunięcia wobec nas nowych wielkich roszczeń. Póki co wszyscy dyskretnie milczą.

[Gówniane państewko Rzydolandia nie ma absolutnie żadnych możliwości wymuszenia czegokolwiek na Polsce bez wsparcia naszych amerykańskich chwd „przyjaciół” – admin]

Jan Engelgard
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 21 to “Jak miecz Damoklesa…”

 1. Re: Artykul.
  Kiedys zapytano mnie: „Co mysle I jaki mam stosunek do kwestii zwrotu zydowskiego mienia pozostawionego na tereni RP???…
  Odpowiedzialem, ze „mam stosunek pozytywny (zreszta zawsze w takich przypadkach mam) I owszem jestem za tym, aby zydzi otrzymali swoje pozostawione mienie, tylko niech mi wskaza miejsce dostarczenia I rodzaju jego opakowania…”…(…).

  Podobny mam stosunek do finansowego zadluzenia wobec lichwiarskich bankow, ktore udzielaly kredytow finansowych nie-polskim „rzondom”, ktore ze swego syjonistycznego lenistwa szybciej drukowaly „obligacje” i „papiery gwarancyjne”, anizeli banknoty, a wiec zlikwidowanie dlugu byloby dokladnie zlikwidowane w taki sam sposob w jaki one powstaly.
  A ze powstaly z powietrza, to sila rzeczy zamienione beda w powietrze… I tyle w temacie roszczen i zadluzen wobec zydow.

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Boydar said

  Do kompletu dokumentów wypada dołączyć też fakturę; towar bez faktury jest uznawany za pochodzący z przestępstwa.
  Muszą wykazać, że to mienie było ich zgodnie z prawem. Jak przepis to przepis, zwłaszcza że sami te paragrafy pisali.

 3. Re: Boydar

  Prosze zwrocic uwage, ze nie napisalem, kto ponosi oplate za „opakowania” nieruchomosci I koszty ich przesylek pod wskazany adres.

  Oczywiscie, ze zanim zostanie dolaczona faktura, wystawia sie wpierw WYCENE uslugi (pre-invoice lub quotes) – ceny opakowan i taryf przesylki (w zaleznosci od odleglosci)…

  I niech se nie mysla zydowskie k…rwy, ze my Polacy to wszyscy idioci i durnie…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Siekiera_Motyka said

  Przekazywac dalej,

  „Legal Objections to Bills S.447 and H.R.1226

  Proszę Państwa,

  Oto zapowiadany wcześniej list do 48 członków Komisji Spraw
  Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA, oraz będąca jego
  częścią wstępna analiza prawna dwóch, paralelnych, anty-polskich
  – w swym wyrazie – ustaw procedowanych nie w Kongresie USA: Aktu S.
  447, przyjętego 12 grudnia 2017 przez aklamację w Senacie USA i aktu
  HR 1226, który ma być niebawem zopiniowany przez Komisję Spraw
  Zagranicznych Izby Reprezentantów. Proszę tych z Państwa, którzy
  są obywatelami amerykańskimi o natychmiastowy kontakt ze swoimi
  kongresmenami w tej sprawie. Chętnie służę dodatkową informacją.”

  http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/legal_objections_to_bills_s.447_and_h.r.1226.pdf

 5. Boydar said

  Nie, nie, nie, Panie Jaśku.

  Wie Pan co oznacza w nomenklaturze sądowej określenie „strona” ?

  Spróbuj się Pan wciąć w jakikolwiek proces nie będąc stroną. Sąd oddali Pański wniosek po rozpatrzeniu, a nawet, bez rozpatrzenia; wystarczy że pani referendarz na biurze podawczym wywnioskuje, że nie ma Pan podstaw do zabrania głosu. To znaczy dokument przyjmie ale żadnego biegu już nie nada.

  Chodzi mi właśnie, żeby wykazali że są stroną. Jedynym dokumentem uwierzytelniającym bezsprzecznie, jest owa paralelna „faktura”, czyli faktyczne prawo do nieruchomości. Którego nie tylko nie mają, ale i nigdy nie mieli. Mieli różne, ale z urzędu nieważne. Mieli też po chamsku i prymitywnie sfałszowane; na jedno wychodzi.

 6. Re; 5 Boydar.
  No wszystko „fajnie”, ale w dalszym ciagu nie mamy polskich sadow I polskiego Rzadu, a juz napewno polskiego prawa.
  Przypomne, ze konstytucja z 1996 Roku jest pro-zydowska (pisalem do kazdego paragrafu komentarz)
  Kieruje uwage na jedyne kajdany, ktore paralizuja wszelka dzialalnosc finansowa, ekonomiczna, gospodarcza I polityczna, a sa to kajdany lichwiarskiego procederu finansowego, ktory w pierwszej kolejnosci koniecznie byc ZLIKWIDOWANY…
  (nie mam na mysli: zmniejszenie podatkow, zmniejszenie oprocentowania itp., a ZLIKWIDOWANIE wszystkich form spekulacyjnych i zlodziejskich na terenie RP, dopoki jeszcze ja mamy).
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Boydar said

  I ch~uj z sądami, na to nie ma póki co liczyć. Mamy lokalne tasiemce. I to lokalny din decyduje który koniec „prawa” zastosować. Mają nad zagramanicznymi przewagę „własnego” terenu. To poważny argument. Poza tym cały czas udają polskich patriotów i ci nieudający (czyli poniekąd my) zapewne ich wesprą. W samym wsparciu, takiej taktycznej koalicji, nic złego w zasadzie nie ma, wojna ma swoje prawa. Najważniejsze żeby nie utracić perspektywy całości. Przyszłości i przeszłości zwłaszcza.
  I nigdy nie wolno zapomnieć, że każda żmija ma co najmniej dwa końce, ale to i tak dalej jeden gad.

 8. Tulak said

  Prosty jestem i prosto gadam, od 01/09/1939 to Niemcy okupujac teren Polski ustanowili swoj rzad nad terenem Polski, to oni dyktowali „prawo”, to chyba jest wiadome? Polska nie powinna byc odpowiedzialna za czas Niemieckich rzadow na owczesnym terenie Polski.
  Jaltanskie umowy nadaly Panstwu Polskiemu (nowy rzad powolany w wyzwolonym Lublinie) tereny z infrastructurom na zachodzie zabierajac te na Wschodzie. Nowo powstala Polska i tez obecna nie odpowiada i nie ponosi konsekwencji za decyzje Jaltanskie (nas tam nie bylo i nikt nie pytal nas o zdanie).
  „Mienie bezspadkowe”? W jakim kuzwa kraju to jest respektowane?.
  Znam jeden kray gdzie ta glupota bedzie respektowana juz niedlugo, narazie nie powiem, dla ulatwienia pierwsza litera tego kraju to „P” a ostatnia to”a”.

 9. Goj said

  Te ustawy to takie pierdolenie o szopenie zresztą jak ten artykuł otóż
  Ten kto zatrzymał prace nad ustawą reprywatyzacyjna jest 5 kolumna rzydkow .
  Ta ustawa w genialny sposób kończyła możliwość targania nas prostym zapisem że
  Tylko obywatele Polski i ich prawni spadkobiercy mogą się domagać nie więcej niż….
  W przypadku rzydkow dotyczy kilka tysięcy osób …
  Natomiast otwiera to roszczenia Polakóesleaw dotyczące ziem .majątków które nieprawnie zostały zamienione na PGR u i dzisiaj są prawem kaduka sprzedawane sztabom lub oddawane kościołom
  Rzydki mają deal ..zabierzemy lwia część kasy która wy odbierzecie sztabom o to teraz się toczy grani o tym się rozmawia w ciszy gabinetów w Nowym Yorku .
  O tym się mówi na walk street że rzydki będą inwestować i obracać nie swoją kasa

 10. Komitet Obrony Gojów said

  Ambasada Izraela o fali antysemickich treści
  http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2018/2018-Ambasada-Izraela-antysemickie-tresci.aspx

  Najlepszy jest fragment:
  „(…)Na Twitterze 1 lutego TVP INFO opublikowało wpis łączący reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji. Trudno o bardziej jaskrawy przykład antysemickiego fake newsa.”

 11. Komitet Obrony Gojów said

  Adam Michnik (1995 r.): Mówi się o Polakach jako antysemitach. Trzeba było w jakiś sposób usprawiedliwić Jałtę
  http://www.tysol.pl/a16142-Adam-Michnik-Mowi-sie-o-Polakach-jako-antysemitach-Trzeba-bylo-w-jakis-sposob-usprawiedliwic-Jalte

 12. minotaur said

  Niech soibie wydrukuja te swoje miliardy – malo im? skoro co miesiac drukuja oficialnie po 100MLD dolarow? poza obieg tzn na ratowanie swego popi…systemu – korporacjonizm. a „nasze” europejskie drukuja sobie oficjalnie po 50MLD ale EURO na ratowanie swoich i rowniez systemu KORPORACJONIZM.
  Gdzie jestesmy my ktorym KONSTYTUCJA zabrania tego co oni czynia a kaze nam brac ten ich pieniadz na procent?

  Czy swiat oszalal? Czy ludzie potracili rozum? NIE po stokroc nie . Pytaniem jest czy ciemna masa w koncu sie obudzi tzn nie w koncu tylko kiedy?
  tzn WSTANIE Z KOLAN i powie DOSC.

 13. revers said

  tak jak bez „Walthera”
  http://www.bieszczadzka24.pl/aktualnosci/-jutro-wyburza-swierczewskiego/3124

  Juz za UPA,, za Moczara i za zydowska ubecje sprzatna, po raz drugi. Ktos ma jeszcze banknot 50 Zlp z generalem z pod Budziszyna?.

 14. NC said

  Jak słusznie mówi anonimowo jeden z polityków PiS: „Jak mamy tłumaczyć ludziom, że jakieś kolejne pokolenia zgłaszają się po odbudowane, odrestaurowane nieruchomości, kamienice?”
  Mówi bez sensu. To nie są kolejne pokolenia (w domyśle spadkobierców), tylko grupy żądające wydania im mienia, do którego nie maja żadnego tytułu własności. Stara bolszewiska metoda. Poszczuć psami.

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – „Dlatego, że trzeba było w jakiś sposób usprawiedliwić Jałtę.”

  Jest pewne że na Zachodzie nikt dziś na ulicy o tym nie wie. W 1995 roku o Jałtę była mowa ale o ich plażach. W Polsce nikt nie dostanie usprawiedliwienia czemu Polska była „sprzedana” tak jak nie dostaje bez wizowego wjazdu do Usraelu. W 1995 kontynuowana była robota uśpić Polaków do następnego etapu rozbiorowego.

 16. revers said

  Jakie rozszczenia? akurat Rotszild wydal 64 mld. $$$$ na ustawianie rzadow w europie i na swiecie, politycznej lub biologicznej likwidacji przeciwnikow nowego porzadku, to jeszcze Rotsszild i jego gmina zarobii na tym bezspadkowiu i religii holocaustu, a nawet ta ostania umocni.

 17. ojojoj said

  to sze nie mieszcic w zaden rubryka

 18. provincjal said

  wystawić chamom rachunek za kilkusetletnią gościnę i po kłopocie !!!

 19. Marek said

  Natychmiast:

  1. wycofać wypłaty 100euro na miesiąc dla tzw ocalałych z holokaustu, czyli żydków, którzy dzisiaj nawet w PL nie mieszkają, ani zdania po polsku sklecić nie potrafią.
  Durny rząd żydowski w PL płaci już chyba od 3 lat ok 50000 żydów owe kieszonkowe i przesyła na konta zagraniczne opłacając transfer.
  2. ogłosić i przypomnieć, że żadnych wypłat odszkodowań za mienie bezspadkowe nikomu z obywateli polskich nigdy nie należało się i nie będzie należało w przyszłości, przepadło na skarb państwa i kropka. Obojętne, czy spadkobierca był żydem, Polakiem, Niemcem, itd. Organizacje żydowskie nie dostaną grosza z tego tytułu.
  3. zamknąć biznes w Oświęcimiu, odciąć żydów od kasy, nie przekazywać żadnych pieniędzy na żydowskie muzea, instytuty, cmentarze, mają dość swoich pieniędzy, by je pielęgnować.
  4. wstrzymać finansowanie żydłaczenia kultury polskiej, niech płaci żyd zagraniczny choćby wydrukowanymi z powietrza dolarami.
  5. jak odzyskać sprzedane za grosze zakłady pracy, wodociągi, banki, to się pomyśli, gdy Polacy powrócą do Boga i przejmą władzę w swoim własnym kraju, który dostali od Boga wraz ze wszystkimi jego zasobami.

  Jeżeli Polacy się nie opamiętają, będą zbierać owoce swoich czynów, zaniedbań, głupoty do końca żydowskiego świata. Tak, jak jest dzisiaj. A może być jeszcze gorzej.
  Ale ślepi nie potrafią sobie tego wyobrazić.

 20. Re: 19 Marek…
  Przypomne tylko, ze sama „obsluga” lichwiarskiego zadluzenia w skali Roku przekracza roczny budzet panstwa (calego panstwa)…
  I prosze nie zajmowac sie „drobnymi” sprawami… (prosze nie zwracac na mrowke, kiedy slon przechodzi niezauwazony za panskimi plecami)…

  Zamrozic wszystkie wyplaty na k…wskie programy, projekty, sb-ckie emerytury czy renty, to w zasadzie chwila czasu (ok. 1 minuty) by tego dokonac…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. kuku na muku said

  Polacco kamikadze zaczynają kapować, co spowodowało wojny światowe. Stworzyło Hitlera, zakochanego w żydach i komunizmie.
  Polacco sobie kumkało, ze z pożycia z parchem, zasłuży się w hodowli czartów, zostanie przez to oszczędzony i ubogacony,. A tu dupa gola i wesoła, durniem wali na odleglosc.. Nuu dwum panum.

Sorry, the comment form is closed at this time.