Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Narodowcy czyli nocny koszmar PiS-u.

Posted by Marucha w dniu 2018-02-23 (piątek)

Polskie władze wciąż nie kiwnęły nawet palcem w sprawie antypolskich ustaw JUST S.447 (Senat) i H.R. 1226 (Izba Reprezentantów), będą za to zwalczać faszyzm z Polsce.

Czyli jak zawsze priorytety te same.

Po tzw. prowokacji mniejszej (czyli Waffel-SS w TVN-ie, w odróżnieniu od prowokacji większej w wykonaniu litwaczki, pani ambasadoressy Anny Azari w Auschwitz) z miejsca objawiło się w świeżo wówczas zrekonstruowanym rządzie polskim antyfaszystowskie wzmożenie (ówczesna rekonstrukcja była oczywiście jedynie częściową – pełna nastąpi wówczas, kiedy premierem Republiki Przyjaciół zostanie … nasz nowy przyjaciel czyli Jonny „Dyzma” Daniels).

W pierwszym szeregu walki z faszyzmem stanął nowy szef MSWiA, Joachim Brudziński:

Minister Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, potępia wszelkie przejawy przestępstw wynikających z nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, czy wyznaniowych. W konsekwencji wystąpienia 25 stycznia br. w Sejmie szef MSWiA przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu projekt zarządzenia Prezesa Rady Ministrów powołującego Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Celem działania Zespołu ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego. Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

(Źródło: Komunikat MSWiA z 11 lutego 2018).

Jak widać, „faszyzm” w Polsce zwalczać będą „I górnicy, i hutnicy, i murarze, kolejarze, i rolnicy, ogrodnicy, krawcy, tkacze, i spawacze, i cywile, i żołnierze”, zaś obecność w tym gronie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdradza przyszły „modus operandi” tego zespołu: z faszystami będzie jak z Żydami w czasach wojny tychże z Chamami: nie ten Żyd, kto Żyd, lecz ten, kogo Partia wskaże”.

Podobnie antysemitą nie będzie ten, kto nienawidzi Żydów bardziej, niż jest to absolutnie niezbędne, ale ten, kogo abewiaki wskażą, a niezawiśli sędziowie na telefon skażą.

Wprawdzie taka żarliwa ostentacja ze strony polskich władz to mocny sygnał dla zagranicy i „międzynarodowej prasy”, że faszyzm w Polsce to rzeczywiście poważny problem, ale nie czas żałować róż, gdy ONR tuż, tuż.

Klaszcząca pani minister (ministra?) Gawin (por. Ewaryst Fedorowicz) jeszcze w grudniu ubiegłego roku stwierdziła, że Delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna, o czym zapewne dowiedziała się podczas seminarium „Zjawisko antysemityzmu w Polsce: Diagnoza – Konsekwencje – Metody przeciwdziałania” zorganizowanym przez AJC Central Europe i Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.

Wg red. Michalkiewicza, minister Brudzyński dość szybko wyszedł na pozycję lidera, niebacznie zdradzając się z zamysłem delegalizacji nie tylko robiącego w PiS-ie za czarnego luda ONR-u, ale i całego ruchu narodowego jako takiego. I temu też zadaniu (niewątpliwie powierzonemu mu przez Naczelnika Pańswa) ma służyć powołany Zespół do Tropienia Antysemickiej Myślozbrodni.

Jedno z wyjaśnień jest dość zrozumiałe – zarówno PiS jak i szeroko pojęty Ruch Narodowy odwołują się do sporej części tego samego (patriotycznego) elektoratu i dlatego PiS nie może pozwolić, żeby mu autentyczna konkurencja okrzepła, zorganizowała się i stanowiła poważne zagrożenie wobec ich planów … no właśnie, jakich?

Pan Prezes wzywa ostatnio, żeby mu zaufać, ale jak to zrobić, skoro on sam bardziej ufa swojemu nowemu przyjacielowi Danielsowi tudzież panu Dawidowi Harrisowi z nowo otworzonego warszawskiego biura Komitetu Żydów Amerykańskich (mimo, że AJC to trzon przemysłu holokaustu), aniżeli Polakom.

Drugim bowiem możliwym wyjaśnieniem i to takim od którego skóra marszczy mi się ze strachu na rzyci to takie, że Pan Prezes i jego zaufani współpracownicy są już dawno po słowie z naszymi „przyjaciółmi” w sprawie roszczeń, zaś delegalizacja ruchu narodowego to jeden z ważniejszych elementów czyszczenia przedpola dla żydowskiej okupacji Polski – żydowska bowiem okupacja, najprawdopodobniej straszniejsza od sowieckiej, byłaby nieuchronnym skutkiem ich realizacji.

A w krótkiej perspektywie – w tym roku prócz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypada 70-lecie powstania państwa Izrael i 75-ta rocznica powstania w getcie warszawskim, tak więc w ogłoszonej przez pana Prezydenta „Rzeczpospolitej Przyjaciół” rocznice te mamy obchodzić wspólnie z Żydami, za to bez narodowców i bez Kresowian w myśl zasady, że bliższa koszula ciału.

O ile Kresowian w Polsce po prostu się zlekceważy, Polakami na wschodzie zajmą się Żmudzini i banderowcy, to zadanie neutralizacji narodowców przypadnie właśnie powołanemu zespołowi min. Brudzińskiego, żeby na 11 listopada nie hulało już po Warszawie 60 tys. faszystów z mową nienawiści czyli „Bóg-Honor-Ojczyzna” na sztandarach, ale żeby wszystko było pod kontrolą. Żeby można było zameldować Naczelnikowi Państwa, a on żeby mógł przekazać starszym i mądrzejszym: L’ordre règne à Varsovie.

http://macgregor.neon24.pl/

Komentarzy 35 to “Narodowcy czyli nocny koszmar PiS-u.”

 1. Siekiera_Motyka said

  Wampiry wreszcie razem

 2. gość said

  Oczyszczanie przedpola przed żydowską okupacją Polski – Stanisław Michalkiewicz

  „G**no mnie obchodzi co robi młodzież żydowska”, „Istotą faszyzmu jest przekonanie, ze państwu wszystko wolno”, „Jarosław Kaczyński starannie reżyseruje swój upadek”, „Premierem rządu będzie Jonny Daniels”, „Wojna żydowska może być oczyszczaniem przedpola na użytek żydowskiej okupacji Polski, która może okazać się straszniejsza niż okupacja sowiecka”.

 3. Antymon said

  „Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość”?

  Strasznie długa nazwa. Proponuję ograniczyć ją do tego, co najistotniejsze, czyli „Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych”, w skrócie FIUT.

  A tymczasem Papa Premiera już się zabrał do roboty. Wykorzystując młodego, naiwnego Andruszkiewicza jeździ po kraju i z zapałem tworzy struktury terenowe swojej partii, które mają „ściągnąć z rynku” młodzież o poglądach narodowych, wyprowadzić ją w pole i uziemić. Papa Premiera musi się mocno starać, żeby Prezes nie wyciągnął pewnych dokumentów znalezionych przed laty w instytucie Gaucka…

  http://nczas.com/2018/02/23/morawiecki-po-cichu-buduje-partie-efekt-jest-imponujacy-jestem-bardzo-zadowolony/

 4. prawo said

  Oszustwo tkwi nawet w tym tekście i to w pierwszych 2. słowach: „Polskie władze „.

  Ostatni wynalazek wyborczy też się chyba nie udał. Będzie zwalczał w Polaczkach faszyzm. Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

 5. Marucha said

  Re 3:
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.

  Sam Pan, kurwa Mać, jesteś matołem, czego wyjaśniać nie trzeba.

 6. prawo said

  Re. 5. PRL nie uważam za państwo polskie za najwybitniejszym pisarzem politycznym Józefem Mackiewiczem. Życie pokazało, po latach, że on w niczym się nie pomylił a więc i w tym spostrzeżeniu z lat ’50. Był nie tylko prawy, ale i genialny, czego wyjaśniać nie trzeba. Buczenie nic tu nie zmieni.

 7. Joung said

  nareszcie wsrod swoich.jaroslaw Kaczynski (vel kalkstain)Bhaa haaaa haaaa.
  Milujcie tych co was przesladuja od wiekow.Amen

 8. das said

  kupa qowna, szkoda Polaków, cena obcowania zyda-grzechu i jego pomiotu.

 9. jaja said

  Nie kiwnely wladzunie palcem, nawet w bucie bo chca zrekompensowac Zydom wszystkie „krzywdy.” Przeciez to jasne, bo tylko tak mozna wytlumaczyc to milczenie. Zreszta jak sie mozemy wybronic od tych zydowskich zadan i wymagan gdy nie mamy zadnego wsparcia, zadnej obrony z sojuszniczej strony. Akcja byla przez roszczeniowcow przygotowana i to bez pudla. Sadze ze kaczory wiedzialy ale walkowerem sie poddaly. Gdyby trzymaly z Putinem to mozna wywnioskowac, ze nie byloby oskarzen o negacje Holocaustu i innych podlych oskarzen, bo w jakim celu?

 10. Carlos said

  Panie Prawo, ze mowic o PRL-u trzeba troche wiecej wiedziec, niz pan wie. A pan wie ,to , co panu podano na tacy, zeby pan wiedzial. E, szkoda gadac…

 11. Marucha said

  Re 6:
  A niby czyje to było państwo? Gdzie ja kończyłem szkoły i studia? Kto budował szkoły, mieszkania, fabryki, infrastrukturę? Dla kogo? Jakiej historii się uczyłem, jakich pisarzy czytałem, czyjej muzyki słuchałem?
  Więcej tam było polskości, niż w obecnej III RP. będącej nie tylko europejskim kundlem, ale i spluwaczką dla byle parcha.

  Podważając w jakikolwiek sposób legalność PRL, podważa się choćby obecne granice III RP. Czy Pan sobie, do diabła, zdaje sprawę, co to znaczy? Mam wrażenie, że nie,

 12. Marucha said

  Re 10:
  Najwięcej teraz jest speców od PRL, którzy w nim nie żyli.
  Tamto państwo miało wiele wad i na pewno nie było państwem marzeń dla Polaków.
  Ale zwalczyło analfabetyzm, odbudowało potwornie zniszczony kraj, dało wykształcenie milionom ludzi, dało im jakąś pracę.
  Przyrost naturalny był wówczas wspaniały.
  Dlaczego teraz Polska wymiera?
  Dlaczego wtedy byle żydowski bydlak nie odważał się atakować Polski?

 13. Kapsel said

  Re 11 i 12

  Pozwoli Pan , jeszcze dodam z epoki Gierka o tym ze , Kościół i władza też specjalnie ze sobą nie walczyły , jedno drugiemu nie przeszkadzało w obchodach 1 maja czy w odprawianiu Mszy Świętej i innych nabożeństw. .Dopiero jak parchy zaczęły demontować PRL wtedy padły i Ofiary. Kapłani byli ogólnie szanowani i najważniejsze że absolutnie żadnemu nawet do głowy nie przyszło , aby paradować w mycce a o całej reszcie nie wspomnę.

 14. prawo said

  Re. 11. Szanowny Panie, zwracam uwagę, że na straży obecnych granic III RP (jak i jakichkolwiek innych granic) stoi zawsze armia czyli w tym wypadku nasze Wojsko Polskie. Ile są warte traktaty i gwarancje to my wiemy najlepiej. Co do naszego wojska to niepokoi mnie wykryty przez Macierewicza Złoty Fundusz. To już nie są przelewki, bo to świadczy że tego państwa dalej nie ma w 100%, no bo ktoś tym Funduszem zdalnie zarządza, nieprawdaż?

 15. Birton said

  Obaj Kalksteinowie to niestety antypolscy, probanderowscy, izraelscy agenci : Jarosław Kot Ciepły Żoliborski oraz Lech Zimny Aviator Smoleński i wszystko jasne

 16. revers said

  ad2

  niestety jesli to nie fejk o wprowadzeniu gwardii narodowej z usraela do kolejnego judeolandu

  https://medianarodowe.com/polski-trafia-bojowe-jednostki-gwardii-narodowej-usa/

  to marne widoki, tym bardziej ze trolle warszawscy na pejsbuku cwierkaja ze to jak zawsze ze wzgledu na zagrozenie od ruskich agentow, nie rozgraniczajac zagrozenia wewnetrznego i zewnetrznego.

 17. NICK said

  Moja, ewentualna, analiza powyższych?
  Elaboracji i wynaturzeń?
  Nikomu nie wyszła by na dobre.

  Zauważam po raz kolejny.
  Najsampierw Bóg Nasz.
  Potem coś.
  NIC przedtem.

 18. NC said

  Przepowiadam – ćwierć żartem, trzy ćwierci serio – że Jonny Daniels obejmie funkcję premiera Polin w dniu 8 marca 2018, w 50-tą rocznicę pamiętnego marca 1968, co stanowić będzie symboliczne zadośćuczynienie „krzywd” wyrządzonych „wygnanym” wtedy funkcjonariuszom UB z rodzinami.

 19. Adam said

  Polactwo samo zrobiło z żydów swoich panów i właścicieli…

  Kto z mlaskającej bezzębnej cioty zrobił swojego wodza i naczelnika?

  Kto tłumnie głosował na Partię Interesów Syjonistycznych?

  Kto na miesięcznicach smoleńskich próbuje dopchać się do kaczego odbytu, by chociaż liznąć nosem zapach kaczych odchodów?

 20. Carlos said

  Wykryty przez Maciora Zloty Fundusz jest tyle wart, co wykryty spisek zamachowy w Smolensku. A jesli jest w tym funduszu jakas prawda, to zapytac trzeba kim, sa z pochodzenia, komunisci zarzadzajacy tym funduszem, tak jak Polakow ( wg. IPN-u) mordowali komunisci do 1956 roku, ale IPN jakos zapomnial, ze 90 % tych komuchow to byli zydzi.

 21. Carlos said

  ad 19 nie zauwazylem p. Adamie- super to jest: PIS -Partia Interesow Syjonistycznych

 22. Carlos said

  re 12 przez takie poglady-panie Marucha- mialem przesr…e w chicagowskim srodowisku ” patriotow”

 23. Adam said

  Re. 21

  Ja tego nie wymyśliłem, Zrobiły to starsze i mądrzejsze od mnie głowy.

 24. Ad. 11, 12 (Admin)

  Cała dzisiejsza energetyka Polski była zbudowana lub zaprojektowana w epoce Gomułki.

 25. revers said

  ad24
  Sieci energetyczne zagospodarowane przez
  Israel Electric Corporation Limited

  lub katastrofa
  http://prawy.pl/65756-dopuszczenie-izraela-do-sektora-elektroenergetycznego-w-polsce-moze-zakonczyc-sie-katastrofa/

  lub po kontrola Mossadu dla bezpiezenstwa Izraela chyba

  https://www.salon24.pl/u/beta/842656,pis-wpuscil-izraelskie-sluzby-do-polskich-sieci-energetycznych

  Najlepsze jest to ze gaz tez idzie do Izraela, w wynku zmiany dostawcy dla PGNiG z GAZPROM-em, pomijam Liban dla zamydlenia oczu bo to moze byc tez ruski gaz przywozny na libanskich okretach gazowych po wyzszych cenach

  http://www.energetyka24.com/wozniak-w-marcu-rozstrzygniecie-arbitrazu-z-gazpromem-pgnig-zainteresowany-izraelem-i-libanem

  lub tez kradzony gaz z szelfu morskiego na wodach Libanu i sic! palestynskiej GAZY szelfu morskiego, skad juz za 15 mld usd sprzedano gaz Egiptowi.

  Co tu mowic straszenie rosja i bezpieczenstwo energetyczne Polin jest okupione zyciem przynajmiej ok 3 tys palestynczykow z ostaniego konfliktu zbrojnego ktorym padly ofiarom, a to nie koniec bo w rejonie Gazy, West Banku nadal trwaja czystki a takze ofiary konfliktu Syryjskiego bo dalej i z wzgorz Golan i polnocnej Syrii poplynie GAZ.

  Dziwne tlumaczenie min. energetyki Woznak bo bliski gaz z bliskiego wschodu, a tak przez morze srodziemne, komu takie sciemy? lemmingi wszystko lykna.

 26. revers said

  censura 25

 27. das said

  Opowieści zza krzywej łączki. PRL to był ratlerek na żydowskich kolankach, grand hucpa. Gdyby było inaczej Polacy rządziliby dziś Polska. Jest ona przesiąknięta do szpiku kości żydem, jak żaden inny kraj na świecie, dlatego Polin. Drugi Izrahel na ziemi. Bajki to dzieciom na dobranoc można dopowiadać.

  Słowo Polak był kiedyś synonimem wolności.

  ——-
  Co Pan wie o PRL?
  Żył Pan w tych czasach?
  Admin

 28. Rafal Cz. said

  „Był nie tylko prawy, ale i genialny, czego wyjaśniać nie trzeba”. Tak jak nie trzeba wyjasniac ze w Polsce byl komunizm?
  A go..no byl komunizm (z definicja komunizmu nalezy sie zapoznac) Byl realny socjalizm w budowie. Jesli ktokolwiek niezaleznie of tytulow
  prof.,doc,…. twierdzi ze byl komunizm to klamie w zywe oczy I popelnia zbrodnie falszowania historii ale to dzisiaj powszechne.
  A to ze to powszechne oznacza utylizacje tych „ekspertow” w dziele zaklamania historii.
  PRL nie byla idealem (a gdzie taki istnieje?), byly jasne strony ale I ciemne jak to w zyciu. Byly idiotyzmy ale byly I rzeczy godne uwagi jak
  awans spoleczny szrokich mas, zlikwidowanie analfabetyzmu, elektryfikacja.
  W latach 63 bylem uczniem technikum mechanicznego i w ramach praktyki uczestniczylem w produkcji tokarek I wiertarek z zebata
  przeladnia obrotow. Kiedy znalazlem sie w Kanadzie nie moglem uwierzyc ze w powszechnym uzyciu sa wiertarki w ktorych
  zmiana obrotow jest dokonywana przez reczna zmiane paskow na kolach przekladni! Bo za drogie byly wiertarki z zebata przekladnia .
  A byly to lata 90-te.
  Glowna przyczyna trudnosci PRL-u bylo slepe nasladownictwo ideologow z ZSRR. Trzeba nam bylo uwolnic inicjatywe mas przez
  oddanie drobnego przemyslu w tym zywnosciowego w ich rece. Skonczylyby sie niedobory. Skonczylyby sie powody do strajkow.
  Ja jednak bylem zbyt mlody i mlodo-glupi zeby to zrozumiec.

 29. das said

  re 27

  Agitka z piekła rodem, pt. komunizm dobrem narodu, panie Marucha myśmy to już przerabiali na żywo – znamy cenę tego tworu żydowskiego, to dziesiątki milionów istnień ludzkich, tragedie, zniewolenie. Świat jest stworzony panie Marucha dyspropoircjonalnie, charakteryzuje go wolna wola, mam nadzieje, ze to co panu mówi. Pan Bóg zdaje się, ma więcej od nas rozumu i wie co robi !

 30. Adam said

  Partia Interesów Syjonistycznych najpierw ogłupiła polactwo, szczególnie w odniesieniu do PRL.

  „Opowieści zza krzywej łączki. PRL to był ratlerek na żydowskich kolankach, grand hucpa” (Rafał Cz.)

  A teraz przemieli ogłupione ścierwo przez banderowsko-syjonistyczną maszynkę do mielenia mięsa.

  Polactwo które głosowało za mlaskającą ciotą udającą naczelnika (żoliborska grupa rekonstrukcji sanacji) dostanie drugą Syrię i Donbas w pigułce. I nie ma co żałować polactwa, bo im dłużej będzie żyło, tym więcej nieszczęść ściągnie na Polskę i całą Europę.

 31. Adam said

  Banderowscy sojusznicy Jarosława Kaczyńskiego oraz PiS czyszczą Ukrainę z polskich zabytków, tak jak robił to ISIS w Syrii i Iraku. Za chwilę nie będzie tam śladów po Polakach. Podziękujmy za to dobrej zmianie, która tak bardzo troszczy się o wszystko co polskie

  https://www.magnapolonia.org/ukraincy-niszcza-twierdze-w-kamiencu-podolskim/

 32. Marucha said

  Re 29:
  W Polsce nigdy nie było żadnego komunizmu. Był tylko terror żydowski gdzieś tak do roku 1956. Tak sam terror, jaki występuje w innych krajach i w zupełnie innych ustrojach.

 33. Re: 32 Marucha
  W kazdym ustroju politycznym stworzonym przez zydowski establiszment sehendrynu mial I ma wspolna zaleznosc, a jest to zaleznosc lichwiarskiego syndykatu finansowego, gdzie w kazdym systemie (kapitalizmu, socjalizmu czy komunizmu) narody byly zadluzane I jak do tej pory tona w finansowych dlugach wobec lichwiarskiej miedzynarodowki tzw., „spolecznosci miedzynarodowej”)…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Lily. said

  Re 18;NC
  A moze Gubernator ?.

 35. Re: 34 Lily..
  Predzej by pasowalo (bardziej adekwatnie) dla johnna danielsa: „kapo w lichwiarskim obozie dla polskiego bydla podatkowego”
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.