Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Anucha o Wolne tematy (47 – …
  rycho08 o Między politycznym eskapizmem…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Yagiel o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  Lily. o Wolne tematy (47 – …
  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki.

Posted by Marucha w dniu 2018-02-27 (Wtorek)

Z dr Lucyną Kulińską, historykiem i politologiem rozmawia Anna Wiejak

Były premier Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” wybielał Stepana Banderę twierdząc, iż ten nie miał nic wspólnego z Rzezią Wołyńską i sugerował, że należałoby doszukiwać się sowieckiej roli w wywołaniu tej zbrodni.

– To co przeczytałam, było dla mnie bardzo przykre, ale mnie nie zdziwiło, ponieważ już wcześniej w wielu wypowiedziach pan Olszewski dawał jasno do zrozumienia, że on po prostu banderyzm wspiera. Robił to przez wiele lat i miał niewątpliwie duży wpływ na to, że on się na Ukrainie tak rozrósł.

Wybielając Banderę i wykluczając jego „sprawstwo kierownicze” w ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA w województwach wschodnich II RP wykazał się ignorancją historyczną. Pochylił się nad jego uwięzieniem przez Niemców. Ale wiemy, że Bandera nie był jakimś „zwykłym” więźniem Sachsenhausen, głodzonym, torturowanym, poniżanym. Bandera był niemieckim „więźniem stanu” trzymanym w osobnym bloku, w ogrzewanej celi, odwiedzanym przez niemieckich notabli, który na dodatek nawet spoza krat kierował ludobójstwem Polaków. Jaki więzień obozowy mógł o takim traktowaniu nawet pomyśleć?

Bandera był lojalnym płatnym kolaborantem niemieckim. W 1941 roku wmaszerował na Lwowszczyznę razem z ukraińskimi batalionami pomocniczymi – stworzonymi przez Niemców. Dopiero kiedy Ukraińcy zażyczyli sobie własnego państwa, a było o wiele więcej niż Niemcy im chcieli dać, został przez nich razem z całym marionetkowym rządem ukraińskim aresztowany. Ale podkręcam – to nie był zwykły więzień. Był trzymany, bo był Niemcom potrzebny. W odpowiednim momencie został przez nich wypuszczony i wkrótce został przewerbowany przez zachodnie wywiady. Czyli robienie z niego „męczennika” jest po prostu bzdurą.

Pan Olszewski zapomniał także o fakcie najistotniejszym. Bandera za antypolską działalność terrorystyczną OUN w Polsce w okresie międzywojennym, której pokłosiem były napady, zabójstwa i mordowanie Polaków (w tym za zaplanowanie zabójstwa min. Pierackiego) miał kilka wyroków śmierci.

Był to groźny, sadystyczny terrorysta, który przewodził organizacji OUN – sponsorowanej przez wszystkich wrogów Polski z Niemcami na czele. Jego organizacja była też sponsorowana przez Litwę, Czechy, a w pewnych okresach Rosję Sowiecką. Ciekawych tych faktów odsyłam do swojej obszernej książki na temat działalności terrorystycznej nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922-1939. „Premier” powinien przecież znać, choćby podstawowe fakty. Moim zdaniem wybielanie Bandery przez JAKIEGOKOLWIEK polityka polskiego jest rzeczą wręcz haniebną. To mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć – haniebną, nie nieprzyzwoitą tylko haniebną. To plucie na groby setek tysięcy ofiar banderyzmu.

Takich rzeczy nie wolno robić szczególnie dziś, gdy jesteśmy atakowani przez wrogów naszych. To przecież dramatycznie osłabia naszą pozycję. Każdy, kto w ten sposób przedstawia Stepana Banderę, działa dziś na szkodę Polski. Nie mam słów oburzenia na takie postępowanie. Kiedy wreszcie ustawą IPN zakazano w Polsce gloryfikowania zbrodniarzy z OUN- UPA i używania ich symboliki były Premier wygłasza takie teksty.

Już wykluczenie z karania za kłamstwa dotyczące zbrodni ludobójstwa „działalności naukowej i artystycznej” wzbudziło we mnie niesmak. No cóż w IPN i na uczelniach wyższych nadal pracuje wielu „rewizjonistów”, wielu wywodzących się z mniejszości narodowych, którzy nie wahali się latami zakłamywać historii. Teraz chcą czuć się bezkarni – nawet gdy źródła jednoznacznie wskazują, że KŁAMALI. Widać wystraszyli się i przypilnowali, by to co robili pozostało bezkarne.

Co do strony „atystycznej” to co – banderowski zespół będzie mógł wyśpiewywać bezkarnie pieśni „Rżnij Lachów Rznij, lun „wyrzezamy wszystkich Lachów po Warszawę”- to przecież strofy ze „Śpiewnika UPA”, kolportowanego na Ukrainie od lat 90-tych.

Czy w Pani ocenie tego typu deklaracje, jak ta zawarta w wywiadzie udzielonym przez Jana Olszewskiego dla „SuperExpressu” powinny być penalizowane?

– Ja w ogóle jestem przeciwnikiem zamykania ludzi. Penalizacja nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie w odniesieniu do Polaków, a przecież pan Olszewski się za Polaka uważa. Natomiast proces publiczny, udowodnienie mu, że kłamie – to powinien być koniec jego kariery politycznej. Dla mnie takie oświadczenie powinno go w opinii każdego przyzwoitego Polaka po prostu zdyskredytować. Powinien zostać poddany ostracyzmowi, jeżeli występuje przeciwko tak strasznej zbrodni i stara się ją usprawiedliwiać, usprawiedliwiając jednego z jej prowodyrów, człowieka, który zbudował siłę, która potem przewodziła mordom na Polakach i był jej moralnym sprawcą.

Z człowiekiem, który głosi publicznie takie bzdury, nikt w Polsce nigdy nie powinien podejmować żadnego poważnego dyskursu. Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim mu podać ręki. Smutne, bo dla wielu po „nocnej zmianie” Jan Olszewski stał się autorytetem. Dziś tym wywiadem z tego piedestału z hukiem spada.

Dziś – zdaniem Jana Olszewskiego – na Ukrainie czczony jest nie antypolski, ale antysowiecki nurt walki UPA. Czy rzeczywiście tak jest?

– My powtarzamy pewne scenariusze przedwojenne. Bardzo duża część Ukraińców się do wspólnoty krwi z Rosjanami poczuwa. Ci którzy są innego zdania z kolei doskonale wiedzą, że Rosjanom nic nie mogą zrobić. Prawda jest taka, że oni się Rosjan boją i tak najchętniej to by chcieli, żeby im Polacy lub w ogóle Zachód tą Ukrainę wywojował. Ich interesują „łupy”, kasa.

Natomiast tymi, których się nie boją, których mogą znowu obszarpać, okraść, napaść, są Polacy, i się nie zawahają, bo zawsze znajdą pomoc ze strony Niemiec, Rosji… Po prostu jesteśmy tutaj najsłabszym ogniwem.

Jeżeli pan Olszewski mieni się politykiem, to powinien się zastanowić nad tym, że przyłożenie przez niego ręki do wyhodowania banderyzmu pozycję Polski dramatycznie osłabiło. Każdy rok edukacji, tej szowinistycznej, którą odbiera tamta młodzież, tworzy coraz większe zagrożenie dla Polski. Polska milczała, a nawet sprzyjała. Dlaczego? Może więc nie o Polskę chodziło w tej grze, toczonej ponad naszymi głowami? To jakieś inne, większe plany miały nas znowu zetrzeć z mapy? Podsumowując: dla Ukraińców Rosjanie są niedościgli, oni nie mogą się im w żaden sposób przeciwstawić, natomiast Polaków uważają, tak jak i wtedy uważali, za element miękki i słaby, który da się łatwo obrabować.

Kiedy się nad tym zastanawiam przychodzi mi do głowy, że celem Ukraińców było oderwanie naszych województw wschodnich od Polski. Chcieli, oderwali. Dlaczego ich nie zagospodarowują? Dlaczego na nich nie pracują, dlaczego tę najżyźniejszą ziemię świata oni oddają obcym, a przychodzą tutaj do nas pracować?

I znowu patrzą na te nasze zagospodarowane pola. I znowu przychodzi im do głowy, że tamtym furda – ale to zagospodarowane, też może być ich. Pojawiają się wciąż nowe żądania terytorialne – bo już chcą i Chełmszczyznę i Nadsanie, a potem aż po Kraków, aż po Warszawę. Tego Pan chce panie „Premierze”? Przecież pana wypowiedzi, to jest sprowadzanie zagrożenia na własny naród.

Dziękuję za rozmowę.

Anna Wiejak
http://prawy.pl

Komentarzy 48 to “Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki.”

 1. Specjalnie dla Olszewskiego. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=OBsRz2bBZ2E

 2. Greg said

  Stary zgrzybiały mason, widocznie wybudził się z uśpienia.

 3. no ten tzw. Olszewski, to żydzisko…to co go tam może obchodzić Polska, czy Polska racja stanu…Bandera był żydemi tzw. Olszewski jest żydem…więc jak zawsze żyd żyda broni…plunąć na gada i dać sobie z gadem spokój…i tak jest niczym…znowu pierdnął czosnkiem, żeby zaistnieć….

 4. Lily. said

  Re 3
  Izaak Oksner ?.

 5. Lovshak Russkij Agient said

  Pani Lucyno to jest Mason , mason musiał tak powiedzieć, to wina Rosji, on czy Maciorewicz ta sama gadka, to wina Rosji, dowiadujemy się to wina Rosji, a polaczków jak o nich pisał Brzeziński w swoich żydobolszewickich ekspertyzach polaczki najlepiej nadają się do napuszczania na Rosję…

 6. RomanK said

  Panowie i Panie ..pani dr. KUlinska powiedziala co powiedziala:
  Zaden uczciwy Czlowiek nie powinien podac mu reki…koniec kropka!
  Nie tylko za to…. ale obserwujcie – KTO …….podaje mu reke////autorytetem zrobionemu:-)))()

 7. RomanK said

  Wreszczie ktos widzi to samo…;.;.;pani dr, KUlinska…tez widzi ulomnosc Ustawy IPN…a w zasadzie jej perfidie wylaczenia spod art 133KK artystof i naukofcuf….w tym banderowcow i ” zydowskich ” ” jamnikow…
  To hanba!

 8. adsenior said

  Panie Gajowy, VIVAT CENZURA!!

 9. prawo said

  Nie jest wcale winny prawnik-mason Jan Olszewski, tylko polski rząd. Rząd który od lat podtrzymuje na wszelkie sposoby z gotówkowymi bezwrotnymi, miliardowymi zastrzykami włącznie ten żydowsko-niemiecki eksperyment zwany Ukrainą. Jan Olszewski tylko sobie bredzi jak to staruszek, co wypunktowała mu, pani dr Lucyna Kulińska.

 10. Polski punkt widzenia said

  (6) Ależ Panie Romanie …

  Czyż polski mężczyzna, pełen elegancji i kurtuazji względem Pań, nie powinien zacząć słowami „Panie i Panowie” ? „Mesdames et Messieurs” mówią grzeczni Francuzi a „Ladies and Gentleman” – kulturalni Anglicy.
  To może drobiazg, ale w dzisiejszym świecie, odartym już nawet z pozorów kultury, szarmanckie zachowanie Panów jest wyjątkowym wyróżnikiem !

  Merytorycznie – jak najbardziej tak. Pozostaje retoryczne pytanie – czy żydzi mają godność i honor ?

 11. Polski punkt widzenia said

  (9) Prawo

  My nie mamy polskiego rządu – tzw. polski rząd jest polskojęzycznym rządem żydowskim !

 12. Rokitnik said

  Mecenas Olszewski tak jak Macierwicz ( nie mecens) są znaniu z ROZWALANIA wszelkich ruchów i ugrupowań o podłożu politycznym. Ruch Wolnej Polski…sam ” założyciel ” rozwalił, gdy ten zaczoł zagrażac AWS-owi ( wymienił np. od ręki samowolnie kadry wojewódzkie w Białymstoku). Maciora jak mawiaja wtajemniczeni, z kolei gdzie by się nie znalazł tam wprowadza ruch obrotowy ( kadrowy) czyli de fakto; bałagan wewnętrzny. TERAZ okazuje się, ze obaj mają ” rosyjskie skrzywienie ” a takich Patryjotów rżneli wokoło ?!!

 13. Birton said

  Olszewski to JUDE i wszystko jasne

 14. edward rogala said

  Edward Rogala
  (12)ROP- Ruch Odbudowy Polski (ruchu wolnej polski nie bylo?

  Bylem przewodniczacym ROP-u w Chicago i po kolejnej rozmowie z Olszewskim gdy probowal mnie przekonywac co do slusznej walki banderowcow mowiac ze to byla podobna organizacja jak AK powiedzialem mu co o nim i o banderze mysle, i to ze takim personom reki wiecej nie podaje
  Taki byl moj koniec z ROP-em
  O lszewski z Macierewiczem rozwalili ROP pozniej LPR zeby mogl zaistniec PIS.
  Tak doczekalismy sie ” dobrej zmiany”

 15. jaja said

  Nie za bardzo daje wiary tym wynurzeniom, po prostu nie wierze w donosy opublikowane w mendzie. Jan Olszewski nie od dzis jest znany ze swojej uczciwosci politycznej, nie splamil nazwiska i to wtedy gdy mogl dzieki temu brylowac nie tylko na salonach ale i na wyzynach wladzy. Wydaje mi sie, ze duzo jest takich lajdusow, ktorych to bardzo razi, ktorzy w odwecie po latach celowo robia smrod kolo jednego z nielicznych uczciwych politykow, po to zeby zniszczyc jego wiarygodnosc i szacunek jakim sie cieszyl. Jak osobiscie nie uslysze z Jana Olszewskiego ust tego co podobno jak jej tam, ano dr,Kulinska donosi, to nie uwierze.
  Dzis to nie nowina, dzis na kazdego, kto nie jest sklonny do spiewania w burdelowym chorze, to szczuja z lewa i prawa, az do skutku. No i doszlo do tego, ze miarka sie przebrala i nawet gdyby takie oszczerstwa nie mijaly sie z prawda to nie znajda odbicia w lustrze. Co za duzo to niezdrowo i przekierunkowuje sie na zamierzone przez pomawiaczy efekty. Olszewski nie zglupial i nie zglupieje to my mamy zglupiec.

 16. Miet said

  Re.7.
  Krótko mówiąc, Panie Romanie – ustawa daje pole do popisu kanaliom typu Ross – bo przecież on jest nukofcem i jemu wolno będzie teraz wszystko….

  Ale kogo z polactfa to obchodzi???

 17. Re: 15 Jaja…
  Na Pani miejscu powstrzymalbym sie z emocjami I zwrocil baczniejsza uwage na program ROP-u, a nie na osobie…
  W 1996 roku bylem w siedzibie ROP-u w centrum W-wy vis-a-vis kina „Atlantic” i jedno co mnie w tej siedzibie uderzylo: smierdzialo zydowska zawartoscia…

  Traktuje Pani wypowiedz jako swego rodzaju „wybuch” poziomu andrenaliny…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. jaja said

  Byc moze ma Pan racje, skorzystam ze wskazowek, zeby nie bladzic. Pierwszy raz w zasadzie dotarla do mnie taka niechlubna opinia na temat J.Olszewskiego, i to rozpowszechniona za posrednictwem mendowej prasy. Po prostu szkalowani celowego juz jest za duzo i mysle znajduja sie wsrod tych pomowien i tacy, ktorych dosiegla nie reka sprawiedliwosci ale niesprawiedliwosci, bo nie pasowali do cuchnacego towarzystwa. Zwierze sie Panu, tak przy okazji, ze ja juz mam tak dosc kolejnych zawodow, nie trawie tego zycia w falszu i obludzie i obawiam sie, ze dojdzie do tego, ze bede watpic w uczciwosc ludzi nawet tych, ktorzy zyciorys jest bez plam, bez skazy i absolutnie nie zasluguja na brak zaufania, ale pewnego dnia wyleje sie na ich nazwiska wiadro pomyj. Bo tak jest! Tego sie obawiam! Moze maja i racje tacy co mowia, ze wierzyc to tylko mozna sobie i to nie zawsze.
  Na temat ROP-cia to oczywiscie wiem jakie aromaty tam dominowaly, ale nie jestem pewna czy w 100%. W koncu i wtedy byli ludzie, ktorzy wierzyli w we wpajana im ideologie, czysta bez zadnych krecich zakusow, bo takie jest zycie, ze uczciwemu ciezko uwierzyc w podstep i podlosc interesowna wspolczlonkow.

 19. jaja said

  Panie Jasku tak w tej chwili przyszlo mi do glowy, ze Olszewski to nie moron, a te oskarzenia to taki prymityw, z nadzieja, ze barany to kupia. Zaden Polak spod budki z piwem nie mowilby takich bzdur, a bardziej inteligentny to siegnalby do wyzszej polki dziejow historycznych, bardziej niejasnych i mniej bolesnych. Olszewski jeszcze nie zwariowal, o tym nie pisza. To prymitywna prowokacja w celu wzburzenia opiniii, taka wypowiedz nawet nie pasowalaby do prymitywnego Bolka.

 20. Carlos said

  Jacek Kurski tez byl w ROP, a gdzie jest teraz? a gdzie pracuje jego brat? O tym, ze Macior byl rozbijaczem w ROP, LPR slyszalem 20 lat temu- dzis wiadomo ,ze to byla prawda.

 21. Re: 19 Jaja.
  Czy zna Pani tak znane powiedzenie: „Pokaz mi swoich przyjaciol, a powiem ci kim jestes”…
  Ano wlasnie…
  Zakladajac ze j.olszewski jest patriota, uczciwym i madrym czlowiekiem, to czyz nie powinnien walic na zbity pysk takich jakimi sie otaczal lub go otoczyli???…

  A wiec prosze sobie wyobrazic, ze Gajowy lub jasiek z toronto jest liderem politycznego ugrupowania i sprowadza do zarzadu np: michnika, maciarewicza (kor), lisiewicza (TVP) i innych z „przewrotnymi oczkami”… Jak tacy „wspolpracownicy” wplyneli by na autorytet Gajowego czy jaska z toronto??? Pozytywnie czy negatywnie???…

  I jeszcze jedno: Program ROP-u pt: „Umowa z Polska” jest de facto odpowiedzia na autorytet j.olszewskiego… Czego tam nie bylo, to tutaj w Gajowce nie tylko ja pisze od ponad 24 lat…
  I tutaj znajdzie Pani odpowiedzi na wszystkie pytania jakie Pania drecza…(j.olszewski nie jest „moronem”, ani oslem, ani glupcem, ale wyrachowanym, cynicznym, przebieglym i chytrym lisem, ktoremu udalo sie oszukac (wykiwac) „kury”, natomiast z „wilkami” niestety nie udalo mu sie – to tak miedzy nami..)…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. jaja said

  Panie Jasku dziekuje za odpowiedz ale naprawde wolalabym zeby Pan nie mial w tym wypadku racji . Przez tyle lat uwazalam Olszewskiego za jedynego, uczciwego, oddanego Polsce szefa rzadu, bo reszta to sami szubrawcy po ktorych kazdego lajdactwa mozna sie bylo spodziewac ( bez zaskoczenia). Kaczor i kaczorostwo to oszukali przy pierwszym starcie do wladz i nigdy wiecej nie nabral mnie na plewy, po prostu wiedzialam, ze tylko lajna po tym cynicznym intrygancie mozna sie spodziewac i faktycznie nigdy mnie pod tym wzgledem nie zawiodl. Wszyscy poprzednicy i nastepcy przy wladzy z takiego samego gowna byli ulepieni i chyba nie ma takiej sily nikt przebicia zeby przekonac mnie do ich dobrych, uczciwych zamiarow. Szubrawcy!

  Panie Jasku nie moge sobie jakos wyobrazic Pana wspołpracy z powyżej wymienionymi po nazwisku przez Pana szmatami. No, ale ludzie trzeba pamietac, ze sa czesto madrzy ale i jednoczesnie naiwni, wierza w krakanie. Nie pamietam kiedy, ale nie dawno tzn. nie pamietam kto sie wypowiadal na temat Michnika, bo za duzo slucham roznych wypowiedzi z tym zastrzezeniem, ze wybiorczo, ano ograniczam swoj czas do tych osob (JRNowaka, Gadowskiego, Miedlara, ks.Natanka, Michalkiewicza, Bosaka, Winnickiego))do ktorych wypowiedzi mam zaufanie, uwazam, ze mowia szczerze a nie mowia na zamowienie czy tam ustawienie i gosc powiedzial, ze mlody Michnik takiego baranka udawal, ze prawie go uwiodl swoim zachowaniem. Taki byl z niego „patriota.” Znaczy, ze zenujace wpadki i madrym sie zdarzaja jak popadna na „wybitnych aktorow.”
  Szczerze przyznam, ze trzeba miec konskie zdrowie, zeby to wszystko lajno strawic i ja obecnie naprawde czesto zazdroszcze tym, ktorzy lekture koncza na pogodzie.

 23. Rokitnik said

  Tak…co do nazwy Ruchu to się pomyliłem..ale nie co do osoby p.Olszewskiego. Co potwierdzają Koledzy, ktorzy jak ja mieli oczy szeroko otwarte. Po woltach, jakich dokonał np. Bolesław Wałek, nie było to trudne do rozszyfrowania !!
  Oczywiście w jakiś sposób p.Mecenas był ONYM niewygodny, więc go w nocnej zmianie wykasowali. Najwidoczniej w ichnych planach cosik się wymkneło na inny tor //czy nie aby entuzjazm dołów, zbudowany na chciejstwie odnalezienia LIDERA i niezłomnego obrońcy uciskanych// ?
  Od czasu ROP-u, nie wierze nikomu coby nawet miał anielskie skrzydła i SŁUSZNIE prawił do tłumów…
  No, ale człek w jakiś tam sposób jest zarażony polityką, stąd moj wieloletni pobyt w Gajówce, gdzie znajduje odskocznie od zwariowanego Swiata na zewnątrz. To z tym portalem moje poglądy sie ostatecznie skrystalizowały, wnosząc także korekty, w moje dalekosiężne przemyślenia.

 24. Drobiazg – powojenne procesy UPA w ZSRR pokazują, że rzeczywiście ta organizacja była totalnie zinfiltrowana przez NKWD.
  Pierwsze ataki na Polaków to 17.09.1939 czyli … zgodnie z regulaminem polowym RKKA działania „aktywistów” i jednostek sabotażowych przed głównym frontem sił zbrojnych.
  Tak samo w 1944 po zajęciu Wołynia przez ZSRR w dzień panowała NKWD a w nocy UPA… Zaraz – czy ktoś chce powiedzieć, że najbrutalniejszy kontrwywiad XX wieku w magiczny sposób nie funkcjonował w pasie przyfrontowym na dokładnie ukraińskim odcinku frontu???

  Z uwagi na brak działań spadochroniarzy ZSRR na Ukrainie (na Białoruś zrzucano 20 000+ skoczków _rocznie_ w okresie 1941-44) myślę, że można założyć następujący model:

  W nocy UPA wysadza niemieckie pociągi jadące na wschód – w dzień przed Niemcami UPA oskarża o atak Polaków (Węgrów, Słowaków, kogo się nawinie) i – z niemieckim przyzwoleniem – morduje kolejną wieś.

  Z uwagi na to że sam ruch nacjonalistów ukraińskich założyli żydzi z Wiednia zakładam, iż w czasie wojny najbezpieczniejszym miejscem dla żyda było kierowanie lokalną komórką UPA. A to z kolei otwierało drogę dla oddziaływania NKWD….

  Zatem Olszewski tak nie do końca kłamie. Bardzo mało osób podnosi fakt, że co prawda Ukrainiec z siekierą mordował, ale za nim stal dowódca-żyd, a Niemcy – oficjalnie okupujący Ukrainę – zgadzali się na zbrodnie.

 25. Zerohero said

  brednie. Poucz się człowieku podstaw, a potem snuj teorie.

 26. Rob said

  A teraz temu „uczciwemu” człowiekowi (Olszewskiemu) premier Beata Szydło przyznała specjalny dodatek do emerytury w wysokości 8 tys. złotych miesięcznie a także…. jego ŻONIE żeby miała na waciki 4 tysiące ęcznie specjalnego dodatku do emerytury.
  Sami uczciwi ludzie…

 27. Leśny Lud said

  Te ukraińskie świnie ponoszą się coraz mocniej. Nawet biletu nie można przy kasie kupić, bo swołocz stoi godzinami w kolejkach i nawet słowa po polsku nie potrafi. Jeszcze się pyskują skur#*syny! Zajebać ich!

 28. Leszek S. said

  Olszewski opluł ofiary Ukraińców. Na pochybel mu

 29. Boydar said

  Ja to bym się skoncentrował na formie i treści artykułu, nie na Olszewskim. Pani Kulińska napisała jak potrafiła, ale z tego co widać szerszych ramek zupełnie nie posiada. Olszewskiego należy nabić na pal. Fizycznie się za bardzo nie da, więc należy mentalnie. Tyle że na Olszewskim się sprawa nie kończy, to wisienka, jedna z wielu na tym torcie. Nie jestem jednak pewien, czy w aspekcie ostatnich zdarzeń w puszczy białowieszczańskiej starczy solidnych pali dla całej masońskiej struktury, myślę, że może być z tym problem.

 30. prawo said

  posłuchajcie tego – Stanisław Michalkiewicz – „PiS oddaje Polskę Żydom”

 31. Plausi said

  Demokracja czyli PO.PiS

  jak to dość przekonująco dowodzi red. Michalkiewicz @30, Prawo, w swej argumentacji o środowiskach zaprzaństwa i monopolistów płomiennego patriotyzmu.

  A propos Bandery, w gruncie rzeczy jest nawet Bandera i jego zbrodniarze w przeszłości i dziś nie są aż tak bardzo istotni dla dzisiejszych wydarzeń. To są zaledwie narzędzia, jakie stoją naszym sojusznikom do dyspozycji w ofensywie pod nazwą „Drang nach Osten“ (DnO), na co zwraca uwagę od dawna

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  No bo miły czytelniku, jakie siły stoją na w krainie U do dyspozycji organizatorów tego DnO ? Kraina U, jak sama nazwa wskazuje, to nie żadne państwo, a jedynie kraina i na dodatek „Jedynie banderwocy są motywem państwotwórczym krainy U“

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/06/pogotowie-seksualne-dla-ukrainy/#comment-712557

  Zastanówmy się, z kim miała pani Nuland zorganizować ten pucz w 2014, no z kim ?! Kraina „U“ nigdy nie była państwem, za wyjątkiem krótkich faz, kiedy taki twór był potrzebny czasowo dla potrzeb zarządzających światem. Jak już przytaczaliśmy na przykładzie ziemi uprawnej w tej krainie

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  szanse przetrwania tej krainy i jej ludności w formie odrębnej państwowości nie są chyba zbyt wielkie. Co to może oznaczać dla nas, łatwo wyczytać w specjalnym traktacie pod nazwą Traktat Lizboński.

  Uwaga metodyczna: Stosowanie naszej ludzkiej, co gorsza chrześcijańskiej miary, do ludności żydowskiej jest metodycznym błędem, jak słusznie naszym zdaniem wyjaśnia Michalkiewicz, w tym napadzie rabunkowym organizacji żydowskich na Polskę nie chodzi o żadne emocje czy nienawiść a jedynie o łup, co elegancko określa on jako „interes“.

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/25/naczelnik-panstwa-przygotowuje-grunt/#comment-738179

 32. Moher49 said

  Olszewski to mason podobnie jak Macierewicz. Był premierem i wraz z Macierewiczem oddał władzę Pawlakowi. To nie była nieudolność, to celowe działanie, aby siać zamęt w Polsce. Teraz też coś kombinuje z banderowcami, jak ten pożal się Boże „polski” rząd.

 33. NICK said

  Nie zasypiać gruszek w popiele.
  Zaspaliśmy.
  A „Olszewski” był uprawdzany.
  Wielu z Nas mUUU wierzyło… .

  Popiół i diament:

 34. , said

  ad 33 NICK -uczciwie – to wierzyłem słowom Olszewskiego -tak czy owak to wtedy coś jakby w Polsce pękło (relacja w Tv odebrana prze ze mnie jako siła złego na jednego) w szczególnośći zas targ p.o nazwisku zaczynającym sie na T

 35. Franz said

  Olszewski naprawdę nazywa się OKSNER i jest z narodu przeklętego, zaczynał karierę w MBP w czasach stalinowskich w 1952r, stary mason i KOR-nik, lepszej reklamy nie potrzeba!

 36. Joannus said

  Olszewski znany z ”Krzywego Koła”, mistyfikacji w procesie o zabójstwo Księdza Jerzego Popiełuszki,wykreowany na wodza ”dobrej” zmiany rządowej – zwiódł i wykiwał mitomańskich patryodytów,

 37. Boydar said

  Przedstawienie z Olszewskim ma również inną wymowę. Że zakurzoński jew, to wiadomo i widać. Że mason, słychać. Że majstrował przy polskiej racji stanu, pamiętamy.

  Jednak ostatni jego wyczyn jest miną podłożoną pod towarzysi w brudnych fartuchach i to niezależnie od numeru loży; Polacy i tak nie rozróżniają odcieni tego gówna. Zapewne „bracia” nie pozwoliliby sobie ani jemu na taki numer. Stad wniosek, że albo był agentem innych sił znacznie wcześniej albo kierownicę tego długowiecznego interesu przejął ktoś zupełnie inny …

 38. NICK said

  ,said.

  To są działania, plany, nie Nasze.
  „Olszewski” to 18 miesięcy realizacji. Uprawdzania.
  Tylko po to by teraz ZASZCZEKAĆ I PLWAĆ.
  TU i teraz.
  Podpisał cyrograf.

  „X” mAŁKOWSKI?
  Podobny jest.

  Wszyscy une są.
  Na „styropianie”. Solidarnościowym.

  Strzeżcie się!!!

  Zadanie na dziś: „mAŁKOWSKIEGO”

  [wystarczy popatrzeć na miny jEGO]

 39. NICK said

  Zadanie na dziś: „mAŁKOWSKIEGO”

  Znaczy strzec się. (37). jEGO.

 40. , said

  shadows ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=ebfeumBDymc
  .https://www.youtube.com/watch?v=XUqRem0W8L8

 41. NICK said

  Cienie… .

 42. , said

  dobre cienie

 43. Siekiera_Motyka said

  Żydzi kolaborowali bo Niemcy im groziły śmieciom, ale cicho o tym.
  Ukraińcy kolaborowały z Niemcami bo Sowiety im groziły, ale cicho o tym
  Polacy kolaborowały bo byliśmy antysemitami, no to pisze się wszędzie.

  Ukra naukowa to tłumaczy,
  _https://www.youtube.com/watch?v=guziIIutKEE

 44. Kwiecista said

  Krętacz.

  Jan Olszewski i Układ Europejski z 16.12.1991 r.
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/21/jan-olszewski-i-uklad-europejski-z-16-12-1991-r/

  Wszystkie linki zawarte w artykule prowadzą teraz donikąd. Materiał dowodowy wyczyszczony.

 45. revers said

  Zapomnij o kresach i kulturze polskiej …

  http://ioh.pl/artykuly/pokaz/zapomnij-o-kresach,1067/

 46. global33 said

  Czytalem ze od nowego roku szkolnego beda wprowadzana nowe podreczniki do szkol podstawowych a nawet przedszkoli w ktorych ” miedzynarodowi”:) eksperci i chistorycy beda udawadniali ze Jezus chrystus zostal ukrzyzowamy przez RUSKICH Z OKOLIC DZISIEJSZEJ MOSKWY🤣😃🤣

 47. Leszek S. said

  Olszewski won.

 48. ERROR 404 said

  Człowiek „wielkiej czwórki” chciał też spuścić część Polski , niemcom…

Sorry, the comment form is closed at this time.