Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Piskorski to więzień polityczny, a nie szpieg

Posted by Marucha w dniu 2018-03-01 (Czwartek)

Fakt, że tak długo trwa ten areszt, bezwzględnie świadczy o tym, że prokuratura nie potrafi sformułować aktu oskarżenia i nie ma twardych dowodów.
Piskorski to więzień polityczny, a nie szpieg.

[Ale plugawe robactwo z Unii Żydomasońskiej jakoś w tym przypadku nie martwi się o praworządność w Polsce… – admin]

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z niezrzeszonym posłem na Sejm Januszem Sanockim.

Jestem stałym czytelnikiem Pana strony internetowej. Z niej dowiedziałem się, że Pan jako poseł na Sejm udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu. Czym Pan poseł kierował się udzielając poręczenia więźniowi politycznemu, który prawie 2 lata pozbawiony jest wolności?

— Kierowałem się moim sumieniem chrześcijańskim, które każe walczyć o prawo, sprawiedliwość, przestrzeganie praw człowieka. Moim zdaniem, skoro się stawia tak poważne zarzuty jak szpiegostwo, to trzeba mieć na to dowody. Nie można go dwa lata trzymać i szukać dopiero dowodów na to, czy on tam był, czy nie był, co zrobił i jak to interpretować.

Fakt, że tak długo trwa ten areszt, bezwzględnie świadczy o tym, że prokuratura nie potrafi sformułować aktu oskarżenia i nie ma twardych dowodów. W związku z tym jestem przeciwny takiemu przetrzymywaniu go ewidentnie z powodów politycznych, bo poglądy Piskorskiego są sprzeczne z nurtem dominującym w polskiej polityce.

Moim zdaniem to jednoznacznie świadczy o tym, że on jest więźniem politycznym, a nie szpiegiem. No, bo jakim szpiegiem mógł być dziennikarz, który jeździł na Krym, udzielał wywiadów rosyjskim mediom, jednoznacznie się wypowiadał za opcją prorosyjską, a jednocześnie nie miał dostępu do tajemnic państwowych ani żadnych innych?

Można się nie zgadzać z jego poglądami, ale nie wolno więzić. Tak samo wystąpiłbym w obronie każdego, kto byłby w tej sytuacji więziony. Moje sumienie tak mi dyktuje i tak zrobiłem.

Jakie skutki może mieć poręczenie Pana posła? I czy są już jakieś oznaki, że ten akt został dostrzeżony przez czynniki utrzymujące Piskorskiego w więzieniu?

— Został dostrzeżony, bo jakieś dwa miesiące temu przesłuchali mnie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego [Tak!!!  – admin]. Pytali o Piskorskiego. Ja go widziałem dwa razy w życiu i o jego działalności wiem tylko z mediów. Nie utrzymywałem z nim kontaktu, ale byłem przesłuchany. I to w takim tonie mnie przesłuchiwano, że przerwałem to przesłuchanie, bo doszedłem do wniosku, że mnie przepytują nie jako świadka a raczej jako kogoś, kogo podejrzewają o jakieś niecne kontakty i niecne działania.

W związku z tym zakończyłem to przesłuchanie i napisałem interpelację do pana ministra Kamińskiego, że moim zdaniem funkcjonariusze nieprofesjonalnie postąpili i przede wszystkim przekroczyli swoje uprawnienia, bo jestem posłem i nie było żadnych podstaw, żeby mnie wzywać w charakterze świadka. Uważam, że miało to na celu zastraszenie mnie. Ja nie należę do ludzi strachliwych.

Nie boję się. Sam byłem za komuny więźniem politycznym. Jaruzelski posadził mnie w więzieniu. Internował na rok i potem jeszcze pół roku siedziałem. Internowany byłem na tych samych zasadach, że twierdzono, że zagrażam podstawowym interesom politycznym PRL. To jest zastosowany ten sam mechanizm tylko w różnych warunkach, w odwróconej o 180 stopni konfiguracji politycznej.

Więzienie Piskorskiego i tak długie przetrzymywanie bez aktu oskarżenia to poważne naruszenie praworządności. Dlaczego, więc, odpowiednie struktury Unii Europejskiej dotychczas na to nie zareagowały?

— Nie potrafię tego powiedzieć. Nie wiem. Wydaje mi się, że Rosja występuje w roli takiego „czarnego luda”. Trybunał w Strasburgu powinien zareagować. Przetrzymywanie człowieka bez postawienia mu aktu oskarżenia jest to absolutnie naruszenie praworządności.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 8 do “Piskorski to więzień polityczny, a nie szpieg”

 1. RomanK said

  Jeden…na ponad 400 wybranych….do pilnowania Konstytucji……
  Chwala panu poslowi Sanockiemu!!!!!!!
  …reszcie Hanba!!!!!!

 2. Rob said

  Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości czym jest władza PiS to tutaj rozwiewają się wszystkie wątpliwości.
  Poza tym wystarczy czytać:
  Wywiad z J. Kaczyńskim:
  Kaczyński: UE powinna stać się supermocarstwem z prawdziwą armią, dużo silniejszą od rosyjskiej
  http://forsal.pl/artykuly/1031898,kaczynski-ue-powinna-stac-sie-supermocarstwem-z-prawdziwa-armia-duzo-silniejsza-od-rosyjskiej-wywiad.html
  „- W tym tygodniu doszło do ataku na polski konsulat w Łucku oraz protestu w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, za którym – według władz ukraińskich – stali Rosjanie; wcześniej zbezczeszczono polskie miejsca pamięci na Ukrainie. Dlaczego dochodzi do tego typu wydarzeń? Jak należy na nie reagować; czy uważa Pan, że za tymi działaniami może stać Rosja?
  – Wydaje się, że za tym stoi strona rosyjska. Bardzo wiele na to wskazuje. To mówią Ukraińcy. Przypuszczenie, że to jest operacja rosyjska, wydaje się wysoce prawdopodobne. I w Polsce, i na Ukrainie, w środowiskach, które mogą się dopuścić aktów szkodzących stosunkom polsko-ukraińskim, wyraźnie widać penetrację obcego państwa.”
  ………
  „- Kraje nadbałtyckie mają wszelkie powody w tej chwili do bardzo daleko idących obaw. Jako sojusznicy mają podstawę do obaw także Amerykanie, przy tak agresywnej polityce Rosji. Przypomnę kolejność, o której mój świętej pamięci brat mówił w Tbilisi: najpierw Gruzja, później Ukraina, a potem kraje nadbałtyckie. Pierwszy punkt tego programu niestety się spełnił. Mogą i kolejne, i stąd kontakty z Amerykanami.”

 3. troll polonii said

  Z calym szacunkiem dla pana Sendeckiego, ktorego bardzo szanuje za obecne poglady i obrone dra Piskorskiego – zalosne, ze nie znalazl poparcia wsrod kolegow parlamentarnych.

  Osobiscie, od urodzenia mam wstret do aresztowania ludzi o odmiennych pogladach politycznych.

  Pragne jednak przypomniec, ze w czasach PRL, pan Sendecki byl aresztowany z paragrafu konstytucji o ochronie systemu, ktory -nota bene- nie byl komunistycznym.

  Solidarnosc od poczatku zagrazala ustrojowi PRL poniewaz domagala sie zmiany ustroju panstwa.
  Zle- niedobrze, rzad PRL powolal sie na Konstytucje PRL

  Gdy chodzi o dra Piskorskiego- to ZADEN paragraf nie zostal przedstawiony i zastosowany i nie ma najmniejszego usprawiedliwienia na jego przetrzymywanie w wiezieniu bez oskarzenia i bez wyroku.

  W swietle obowiazujacych ustaw i prawa pan Sandecki byl wiezniem politycznym w PRL, czego nie mozna powiedziec o dr. Mateuszu Piskorskim, ktoremu jak dotad nie przedstawiono zadnych zarzutow.

  Jest bezprawnie aresztowany co sprowadza obecny rzad do roli bandyty; w najgorszym razie przypomina gestapowskie lapanki w czasie II wojny swiatowej.

 4. @ Trolltoni
  mylisz Alicjo, cuzament do kupy: Sanockiego, Sendeckiego i jakiegoś Sandeckiego…
  Pomagasz zapiniowi wykładać kafelki „na klej”?

 5. To widać nawet z księżyca polskie lenie said

  Przyjdzie czas, że i drób polityczny pójdzie siedzieć albo na rosół. Sami widzicie, wszystko płynie.

 6. maniek said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/02/27/posel-janusz-sanocki-udzielil-poreczenia-mateuszowi-piskorskiemu/#comments

 7. Joung said

  Politycy w Polsce To ;;;;;;;;;;;;;;same scierwa bez czci I elementarnego ;;;honoru.
  A czy ;;;;zyd;;;;;;;czy szabes goi Mial kiedykolwiek ;;;;;;Honor;;;;;Nigdy przenigdy.
  Liczy sie tylko ;;;;;;;;;;kasa;;;;;;;I Blihtr.
  Tak wiec cala POLSKA I POLACY plawia sie w ;;;;;;;;zydowskim intelekcie.I mysla ze to sa cechy ;;;wlasne I porzadane.Mozna mozesz byc ;;;;szmata zdrajca I alfonsem.Byles mial duzo ;;;;;;;;;kasy;;;;;;;.To bedziesz KTOS.
  Dla tego dzisiejszy ;;;czlowiek w Polsce czy na tak zwanym zachodzie.Jest taki jaki jest
  CZYLI ;;;;;;;;;;;;ZDEMORALIZOWANY;;;;;;GRZESZNIK

 8. AlexSailor said

  @Troll Polonii

  „Jest bezprawnie aresztowany co sprowadza obecny rzad do roli bandyty; w najgorszym razie przypomina gestapowskie lapanki w czasie II wojny swiatowej.”

  Co tam będę pisał, jeden obraz wart jest 1000 słów, a jeden film?

  .https://www.youtube.com/watch?v=j9gvKCbLnq8

  ——
  Pojebało psów…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.