Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (15 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-03-02 (Piątek)

Ukraina nie chciała płacić Rosji za gaz, więc Rosjanie bezczelnie zakręcili kurek. Na szczęście naszych przyjaciół zza Sanu poratował polski rząd. PGNiG już podpisało umowę na pilne dostawy (kupionego od Rosjan) gazu i, co ważniejsze, uruchomiło je w trybie natychmiastowym. Najprawdopodobniej za darmo.

W podzięce Ukraińcy zabiorą nam Przemyśl, bo tylko z nim, kurna, kłopot.

Poniżej miejsce na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/02/27/wolne-tematy-14-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/03/05/wolne-tematy-16-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 250 to “Wolne tematy (15 – 2018)”

 1. Cytat said

  „Konfederacja barska przez straszne pięć lat znęcała się nad Polską, paraliżowała jakąkolwiek działalność państwową, sądową, administracyjną, skarbową, oświatową, zrobiła z Polski pustynię woli, uniemożliwiła jej wzięcie udziału w jakiejkolwiek polityce międzynarodowej, wreszcie zachęciła sąsiadów do pierwszego rozbioru Polski” – Stanisław Cat-Mackiewicz

  „(…)była spadkobierczynią w prostej linii konfederacji radomskiej, która rok wcześniej rozpoczęła swój niechlubny żywot jako związek wymierzony zrazu w króla, potem w innowierców, a w końcu w Rosjan – jej twórców(…) jej bliżej niesprecyzowane cele obracały się w tragicznym kręgu ciemnoty, obskurantyzmu, głupoty, nonszalancji, szarlatanerii(…) – Sławomir Leśniewski, „Poczet hetmanów polskich i litewskich”.

  „Konfederację Barską stale traktuje się u nas jako pierwsze narodowe powstanie, a Targowicę jako symbol narodowej zdrady, podczas gdy w istocie obie te konfederacje różnił tylko stosunek do Rosji i carycy Katarzyny, natomiast w zasadniczym swym programie i w dziele demolowania Polski z pozycji patriotyczno-katolickich były tak bliźniaczo podobne, zarowno w retoryce, jak i w obiektywnych skutkach, że można je właściwie uznać za dwie odsłony tego samego ruchu społecznego” – Rafał Ziemkiewicz, „Polactwo”.

 2. jowram said

  O. dr. Tadeusz Rydzyk
  O. Piotr Dettlaff
  O. Dariusz Drążek
  Redakcja Radia Maryja

  Apelujemy o wyemitowanie w Radio Maryja programu o tragedii narodu polskiego zwanej powszechnie (choć błędnie) katastrofą smoleńską, a poruszającego aspekty inscenizacji smoleńskiej i związane z tym zagadnienia.

  W sierpniu ubiegłego roku Radio Maryja nadało program z cyklu „Smoleńsk – szukamy prawdy” z udziałem dziennikarzy Julii M. Jaskólskiej i Piotra Jakuckiego. Ten program był niestety pierwszym i jak do tej pory jedynym dotyczącym tragedii 10 kwietnia, który miał prawo tak się nazywać. Poruszona była w nim kwestia zasadnicza dotycząca tzw. „katastrofy smoleńskiej” a mianowicie tego że, jak wszystko wskazuje, okolice lotniska Siewierny, okazywane jako miejsce katastrofy samolotu TU154 z Delegacją, są miejscem fikcyjnym. Nie było tam samolotu z Delegacją, a szczątki były układane w sposób sztuczny. Następnie ewentualnie zostały wysadzone kontrolowanym wybuchem. (Wedle zasady iż kłamstwo zmieszane z prawdą jest najlepszym kłamstwem. Dlatego też w tezie od dwóch wybuchach jest ziarno prawdy, niestety zniekształcające ją i w sposób jeszcze doskonalszy utrwalające kłamstwo).

  Świadomi widzowie i słuchacze wymienionego programu zorientowani i podzielający opinie pp. Jakuckich przyjęli go z wielką radością, wręcz euforią bo mieli nadzieję że oto rozpoczyna się kruszenie muru kłamstwa smoleńskiego i odtąd prawda popłynie wartkim strumieniem i zmieni się w rwącą rzekę.

  Niestety nasza radość zmieniła się w rozczarowanie. Audycja ta pozostała rodzynkiem w programach Radia Maryja i oczywiście także na tle wszystkich innych większych mediów, ale przecież nie od nich spodziewamy się prawdy. Spodziewamy się jej od Radia Maryja.

  Najświętsza Panna nie pozwoliła aby honor Jej Radia został splamiony i dopuściła audycję w której zostały przedstawione oczywiste wnioski i ewidentne fakty. Jednak w dziełach ludzkich Niebo działa przez ludzi i nie może wbrew ich woli nic zrobić, dlatego kolejnej audycji nie było.

  Źle się stało że do tej pory nie było kontynuacji tego programu (zwłaszcza że sytuacja jest rozwojowa i wiadomo coraz więcej). Tym bardziej że pp. Jakuccy podawali prawdę nieprzygotowanym słuchaczom w sposób oszczędny, mając zapewne nadzieję iż będą mogli mówić o tym w kolejnej audycji, w bliskim terminie. W ten sposób duża część audycji traktowała o rzeczach z oficjalnej smoleńskiej narracji (to znaczy tej reprezentowanej przez Zespół Smoleński i Gazetę Polską). My też spodziewaliśmy się w roku 2011 kolejnej, kolejnych audycji a ich brak przyjęliśmy z dużym niepokojem i rozczarowaniem.

  Zauważamy też iż wielki autorytet, profesor Jacek Trznadel goszczący w Radio Maryja w początkowym okresie po 10 kwietnia 2010, pierwszy inicjator akcji zbierania podpisów pod apelem o międzynarodowe śledztwo dotyczące 10.04.2010, wnikliwie analizujący tragedię, teraz nie jest zapraszany. Wiadomo nam że podziela przekonanie coraz liczniejszej grupy osób o mistyfikacji smoleńskiej i daje temu także wyraz w publikacjach. Niestety nie w Radio Maryja. Przekonanie o inscenizacji na Siewiernym nazwanej hipotezą dwóch miejsc (w skrócie 2 M) a inaczej maskirowką, podziela także bardzo zasłużony profesor Mirosław Dakowski. Wymienione nazwiska nie wyczerpują listy znanych osób, które uważają podobnie, jednakże, z różnych powodów nie wypowiadają się publicznie na ten temat.

  Mistyfikacja w Smoleńsku została przez niektórych dostrzeżona bardzo szybko. Właśnie profesor Dakowski wspomina o znanym reżyserze który powiedział mu iż już w kilka godzin po katastrofie był przekonany iż jest to mistyfikacja, że tam nie było katastrofy samolotowej. Zaledwie w kilka dni po 10 kwietnia zręby koncepcji zwanej maskirowką opracował i opublikował Krzysztof Cierpisz, inżynier budowy samolotów, mieszkający w Szwecji. Jeszcze w październiku 2010 „Nasz dziennik” cytował fragmenty jego opracowania świadczące o tym iż wrak został podrzucony i wysadzony na polance przy Siewiernym. Niestety potem „Nasz Dziennik” poszedł inną drogą.

  Możemy zrozumieć sytuację iż dla dobra Polski o jakiejś rzeczy się nie mówi (choć w społeczeństwie obywatelskim winna to być sytuacja skrajna). Jednakże milczenie nie oznacza jeszcze gorszego przykrywania prawdy kłamstwem. Ponadto tutaj taka sytuacja (dobro Polski) nie ma miejsca i nawet nikt nie próbuje nas przekonać, nas niezależnych i wolnych Polaków iż nie należy o tym mówić dla dobra ojczyzny. Przeciwnie ludzie, którym większość z nas ufała, albo przynajmniej liczyła na ich wsparcie, ze strony tzw. prawicy patriotycznej (oraz związanych z nimi i popierających je środowisk) mającej umocowanie w Sejmie i parlamencie UE, nie próbują nas nawet utwierdzać w tym iż pomijanie oczywistych informacji i wniosków, nie stawianie pytań, nie szukanie prawdy, przyniesie Polsce coś dobrego.

  Nie miejsce tu oczywiście na przedstawianie zrębów koncepcji inscenizacji przy Siewierny, a także mgły okęckiej i innych kwestii. Jest program pp. Jakuckich z którego można powziąć podstawową wiedzę, a i sądzimy że gdyby ojcowie Redemptoryści potrzebowali informacji to zechcą ich udzielić wymienieni dziennikarze. Nie uważamy iżby Radio Maryja miało być tutaj niedoinformowane, piszemy to na wszelki wypadek. Na pewno o. Dariusz Drążek najlepiej zorientowany w inscenizacji smoleńskiej i śledztwie blogerskim rozjaśni tę wiedzę przy ewentualnych jej brakach.

  Apelujemy zatem o audycję z udziałem red. Jaskólskiej, red. Jakuckiego, profesora Trznadla i profesora Dakowskiego. Ze względu na specyficzną sytuację iż do niedawna wrogo nastawione do Radia Maryja niektóre środowiska teraz przybrały szaty obrońców telewizji Trwam w ramach akcji protestacyjnych, zgadzamy się aby program był wyemitowany tylko w Radio Maryja, w cyklu Rozmów Niedokończonych. Pierwsza część około 21.40 i druga po północy.

  Szanowne Radio Maryja.

 3. Cytat said

  Zresztą Jędrzej Giertych pisze o konfederatach barskich: “Niestety był to ruch chaotyczny, nie posiadający wyraźnego planu, określonych celów politycznych i rozumnego kierownictwa, toteż żadnego nie osiągnął, a nawet raczej przyniósł polityczne szkody”. Może gdyby się zapoznał bardziej z badaniami prof. Konopczyńskiego (de facto również endeka), jego ocena zapewne stałaby się zdecydowanie ostrzejsza i jednoznaczna.

  http://3obieg.pl/wojna-gazowa-konfederacja-barska
  W latach 1909–1911 historyk odbył kolejną kwerendę archiwalną odwiedzając placówki archiwalne w Moskwie, Petersburgu, Dreźnie, Berlinie, Paryżu i Londynie. Zbierał wówczas materiały do monografii poświęconych konfederacji barskiej i Radzie Nieustającej. Po powrocie do Warszawy rozpoczął na podstawie archiwów polskich przygotowanie serii Diariuszy sejmowych XVIII wieku[34].

  Okres lwowski przyniósł odwrócenie się młodego doktora od swojego mistrza. Konopczyński dostrzegł u Askenazego dużo efekciarski ego blichtru na jego wykładach, oburzała go nierzetelność badawcza, w odniesieniu do spraw, które gruntownie badał w archiwach. W swoim dzienniku notował że: Askenazy wykładał ładnie, tylko bez należytego przygotowania i z trudnością myśli zbierał, a także z oburzeniem pisał: który robiąc mi reklamę ex cathedra, jednocześnie wygadywał o Czartoryskich takie rzeczy, na które nigdy bym się nie zgodził. Byłem wprost scandalisé. Czyżby, nie zauważył mojej obecności?, a z kolei: Askenazy za wiele mówił o dworach ościennych i amorach Katarzyny.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Konopczy%C5%84ski

  Konfederacja barska (1768-1772) była zbrojnym związkiem szlachty utworzonym w Barze na Podolu pod hasłem obrony wiary katolickiej i wolności. Szlachta sprzeciwiała się polityce Stanisława Augusta Poniatowskiego i mieszaniu się Rosji w sprawy wewnętrzne Polski, a za cel postawiła sobie wprowadzenie na tron Wettynów. W końcówce konfederackich bojów nastąpił pierwszy rozbiór Polski, podpisany przez ostatniego króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  Konfederacja należy do najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w historii Polski, a ocena ruchu nie jest jednoznaczna. Romantyczni twórcy opiewali antyrosyjską postawę konfederatów i podkreślali ich patriotyczne zasługi. W okresie pozytywizmu przeciwnie – zryw ten potępiano z powodu zaściankowości i braku tolerancji religijnej.

  Publikacja Władysława Konopczyńskiego, ujawniająca skomplikowaną sieć intryg politycznych, intencje obcych dworów i postępującą zależność Stanisława Augusta od Rosji, została wydana w kraju po raz pierwszy w latach 1936-1938. Autor uważał ją za dzieło swojego życia.

  https://wszechpolacy.files.wordpress.com/2007/11/w-c5-82adys-c5-82awkonopczy-c5-84ski1880-e2-80-931952historykipolityk.doc

  http://www.pch24.pl/konfederaci-barscy-tworcami-konstytucji-3-maja,2288,i.html
  vs

  http://www.pch24.pl/3-maja—nieodrobiona-lekcja,2225,i.html

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/05/jeszcze-o-konstytucji-3-maja-3-maja-swieto-masonow/
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/05/adam-doboszynski-konstytucja-3-maja-a-masoneria/
  https://forumemjot.wordpress.com/2012/05/10/jeszcze-o-konstytucji-3-maja-3-maja-swieto-masonow/
  http://wolnomularstwo.pl/2017/05/03/konstytucja-3-maja-to-dzielo-masonow

  https://www.dlapolski.pl/masoneria-stala-za-konstytucja-3-go-maja
  To masoneria zorganizowała np. spisek, który umożliwił uchwalenie Konstytucji 3 maja: większości posłów, przeciwnych konstytucji, nie zawiadomiono o wcześniejszych obradach – a tych, którzy się dowiedzieli, po prostu zatrzymano na rogatkach stolicy. Na głosowanie dotarło tylko 182 posłów na 359 uprawnionych.
  http://culture.pl/pl/artykul/prawdziwe-oblicze-masonerii
  https://www.wykop.pl/link/725275/kontrowersyjnie-ale-ciekawie-konstytucja-3-maja-zgubila-rzeczpospolita/
  włoski ksiądz, prywatny sekretarz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, współtwórca Konstytucji 3 maja; wolnomularz, mason
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Scipione_Piattoli

  my, Polacy, nie znosimy właściwych ludzi na właściwych miejscach. My nie lubimy naczelników, szefów, wodzów inteligentnych. Nawet na prezesów naszych stowarzyszeń, stronnictw, organizacji z radością wybieramy ludzi niebojowych, to znaczy pozbawionych indywidualności. Kult poczciwego durnia jest jedynym powszechnie uznanym kultem w Polsce.

  Stanisław Cat-Mackiewicz

  http://www.historycy.org/bez_grafik/index.php/t52708.html

 4. Cytat said

  http://www.wielkiwschodrp.pl/pl/92.wolnomularstwo.historia.wwrp.php

  http://www.redemptor.pl/multimedia/sw-klemens-hofbauer-na-obrazie-matejki-konstytucja-3-maja-inne-spojrzenie/
  Z wprowadzenia kuratora, profesora Tadeusza Cegielskiego: “Kto dziś pamięta, że adeptami masonerii i aktywnymi członkami lóż byli (między innymi): Wojciech Bogusławski, twórca narodowej sceny, Józef Elsner, kompozytor i nauczyciel Szopena, generał Jan Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, autor słów do Mazurka Dąbrowskiego; w czasach nam bliższych wybitni lekarze: Rafał Radziwiłłowicz, Jan Mazurkiewicz i Mieczysław Michałowicz; także uczeni: biolog Mieczysław Konopacki, matematyk Kazimierz Bartel, archeolog (i przyszły premier) Leon Kozłowski, fizyk Mieczysław Wolfke? Kto pamięta, że Rafał Radziwiłłowicz zakładał w Tworkach pod Warszawą pierwszy nowoczesny szpital psychiatryczny, a w odrodzonej Rzeczypospolitej organizował Naczelną Izbę Lekarską? Kto wie, że profesor Mieczysław Michałowicz stworzył w Warszawie klinikę pediatryczną? Kto wie, że aktywnymi wolnomularzami byli działacze polityczni i społeczni: Marian Ponikiewski, Hipolit Gliwic, jego syn Tadeusz Gliwic oraz Marian Falski, autor elementarza? (…) Stąd też zamysł autorów scenariusza wystawy, Tadeusza Cegielskiego, historyka kultury (pełniącego zarazem funkcję kuratora wystawy),
  http://www.gazetagazeta.com/2015/01/pro-publico-bono/

 5. Cytat said

  Część przywódców konfederacji postanowiła podjąć zbrojny opór i szukać pomocy państw uważanych za przeciwników Rosji.

  Liczyli oni słusznie na poparcie dużej części społeczeństwa oburzonego na gwałty rosyjskie i traktującego ustawy prodysydenckie jako zamach na katolicyzm. Wbrew zaleceniom głównego przywódcy ruchu, biskupa kamienieckiego Adama Krasińskiego, aby rozpocząć działania dopiero po zapowiedzianym wyjściu wojsk rosyjskich, jego brat Michał Hieronim Krasiński i Pułaski postanowili wystąpić jeszcze przed zakończeniem sejmu, uważając, że w ten sposób przekreślą legalność jego uchwał.

  https://sztetl.org.pl/pl/slownik/konfederacja-barska-1768

 6. osoba prywatna said

 7. osoba prywatna said

  CESAR PATTEIN (1850-1931) French artist ✽ Ernesto Cortazar / Nightingale
  .https://www.youtube.com/watch?v=Yk8Kiywekis

 8. JMP said

  Ad #2 Panie Jowram. Jestem przekonany, że redakcja Radia Maryja zdała sobie sprawę z tego, jakie bzdury były opowiadane we wspomnianym przez Pana programie i nie chcąc tracić wiarygodności postanowiła do sprawy katastrofy smoleńskiej nie wracać. I chwała jej za to! Trzeba nareszcie skończyć z wymyślaniem coraz bardziej niewiarygodnych teorii na temat tamtej katastrofy i pogodzić się z faktem, że jedynymi jej przyczyami było złamanie wszystkich możliwych przepisów dotyczących doboru załogi samolotu i lądowania w warunkach panujących wówczas na lotnisku Siewiernyj oraz prawdopodobne naciski na pilota, które mogłyby wyjść na jaw, gdyby zostały wreszcie ujawnione rozmowy JarKacza z bratem i, być może, z Błasikiem, podczas tamtego feralnego lotu. Radzę również zapoznać się z opinią dra Jancelewicza na temat tamtej katastrofy, z którą to opinią ja, jako inżynier, który prawie 30 lat przepracował w przemyśle lotniczym, zgadzam się całkowicie.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Nie sądzę, aby istniała jakakolwiek, bodaj najbardziej durna i pieprznięta teoria katastrofy pod Smoleńskiem, która by nie została zaakceptowana przez Macierewicza i Rado Maryja – jeśli obciąża Rosjan winą za wypadek.
  To są chorzy ludzie.

 10. andzia said

  Mam nadzieję, że skoro Macierewicza nie ma, to Rosja nie będzie nas atakowała-))https://www.youtube.com/watch?v=lyLWwbfAI1s

 11. andzia said

  A te sznycelki mielone znowu spowodowały u mnie głód.Narazie mam te poprzednie, tylko zamiat surowych pieczarak dałam uduszone plus ser mozarela, ale przepietrzyłam. Dlatego zabiieram się zaraz do robienia sosu , aby ten pieprz zniwelować.

 12. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/wojna-o-ruryka-kim-by%c5%82-tw%c3%b3rca-rusi/ar-BBJLnvF?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//
  WOJNA O RURYKA: KIM BYŁ TWÓRCA RUSI?

  FAKTYCZNIE, iż domysł, że słowiańskim imieniem Ruryka był RARÓG czyli sokół stepowy, najbardziej popularny w sokolnictwie. Imię to powinno pochodzić z jego domu rodzinnego, gdyż w Nowogrodzie Wielkim sokołem rodzimym był Królewski Białozur, zwany u nas OŻOGIEM. Szejkowie arabscy z dumą fotografują się ze swymi rosyjskimi Białozorami, które były w Europie zawsze symbolem luksusu jako Sokoły Norweskie.
  Historyczny Ruryk był Wodzem SŁAWIŃCÓW z Nowogrodu Wielkiego. Wiadomo, że był Przybyszem – ale skąd? Jego skandynawski rodowód jest nazinalizmem niemieckim, bo nie ma za tym argumentów. Jego awans przypada na kryzys monarchii Popielidów, wywołany śmiercią witezia Ludwika Lebediusza w r. 859, co Ludwik Niemiecki wykorzystał do zdobycia Wiednia, którego syn Lebediusza Wisław NIE OBRONIŁ. Równocześnie Ludwik Niemiec wysłał skandynawskich Swewów na Morską Twierdzę DJAMAND u ujściu Dźwiny, której stan Obronny wynosił 6 tysięcy żołnierzy i marynarzy.
  Swewowie zdobyli Djamand, gdyż w r. 902 Djamand WYKUPILI od Swewów Prawdzice za Prawo pływania Dźwiną i Dnieprem do Konstantynopola, co zapewniło królom swewskim wypłacalność, dzięki czemu Zjednoczyli Szwecję. Skandynawscy handlarze, którzy nie tylko CHRZCILI SIĘ gdy im Płacono, ale i Rabowali gdy była okazja, nazywali się Wikingami, a słowiańscy odpowiednicy ich WAREGAMI-Towarkami. Ruryk jako RARÓG powinien być więc WAREGIEM a imię Ruryka można nawet wyprowadzać fonetycznie od wa’REGA czy RUGII.
  Według mnie sprawa etymologii Ruryka jest jasna: Djamand był obsadzony przez Słowińców z pa’RUSA-Kołobrzegu. Gdy przypłynęła nasłana przez Ludwika Niemca wielka flota skandynawska to wiedział, że twierdzy nie utrzyma więc podjął pertraktacje – że za odanie twierdzy Skandynawowie dopomoga mu opanować fiński ILION, który nazwał SŁAWINEN i Nowogrodem Wielkim – w jaki to sposób ze Słowińców zrobiono Sławińców.
  Ta sprawa powtórzyła się poniejkąt w r. 885, gdy Prawdzice z Moskwy oblegli Nowogród Wlk. Wówczas cesarz Karol III Gruby przysłał z odsieczą Swewów, ale Prawdzice przekupili ich i razem z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Karol ocalił Paryż Ogromnym Okupem, ale podatki na spłtę Długu Paryskiego wywołały bunty, na skutek których abdykował. To spowodowało awans Kapetyngów.

 13. Mamy marzec i pewnie już się zaczęło. Nie mam na myśli kotów – wpadłem na marcowanie Jacka Sasina, tutaj .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-sasin-marzec-68-to-efekt-dzialania-komunistycznych-zdrajcow/tftm2yl (niech mi Onet będzie wybaczony).

  Tytuł bredni: „Jacek Sasin: Marzec ’68 to efekt działania komunistycznych zdrajców

  Człowiek się szczypie, a potem sprawdza: mędrzec urodził się półtora roku po marcu ’68, ale data urodzenia, to jeszcze nie zezwolenie na głu.potę (jeśli… o głu.potę tu chodzi).
  Wybieram się w dwudniową podróż, więc muszę kończyć. Warto zajrzeć pod link.

  Tekst odpala z grubej rury:
  „Marzec ’68 to komunistyczna zbrodnia; rozniecanie waśni narodowościowych, etnicznych czy rasowych jest zbrodnią – powiedział dziś szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin (PiS). Ocenił, że nie byłoby takich wydarzeń, gdyby w narodzie nie znaleźli się zdrajcy.”
  (…)
  „…nie ma żadnej wątpliwości, bo rozniecanie waśni narodowościowych, etnicznych czy rasowych jest zbrodnią, bo prowadzi to później, jak widzimy to w historii XX wieku, do wielkiej zbrodni, również zbrodni ludobójstwa”

  Głupawych miaukań jest tam więcej – kto włoży gumowce i zatka nos, sam się przekona.

  (Przebić Sasina łatwo nie będzie, ale z wielu z pewnością będzie próbowało.)

 14. Polo said

  To my kupujemy gaz ukrom? O co tu kur+wa chodzi!!!

  .https://www.youtube.com/watch?v=QzZFyeguKL0

 15. TG said

  Polecam .Nie obwiniajmy Żydów ani Izraela https://wolna-polska.pl/wiadomosci/nie-obwiniajmy-zydow-ani-izraela-2018-03

 16. Marucha said

  Re 14:
  Polska, USA i Izrael – to trzy państwa żydowskie (w pewnym sensie również Ukraina jest państwem żydowskim).
  Celem tych wszystkich państw jest utrzymywanie przy życiu tworu zwanego Ukrainą, aby był ropiejącym wrzodem tuż przy granicy z Rosją i w ten sposób osłabiał Rosję.
  Dlatego nie zwraca się uwagi na to, że tępiony wszędzie „faszyzm” i „nazizm” może swobodnie rozkwitać na Ukrainie, a nawet stać się ideologią państwową.
  Dlatego pcha się w Ukrainę pieniądze.

  Do tego dochodzi jeszcze wysrany przez Giedroycia „sojusz polsko-ukraiński” jako racja naszej egzystencji na tej planecie.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Definitywnie nie polecam nikomu zionącego fałszem portalu „Wolna Polska”
  Ostatnio rozwodzą się nad instalowaniem w Moskwie kamer ulicznych.
  Zupełnie jakby nie widzieli, ku*wa, kamer w każdej wygódce na Zachodzie.

 18. andzia said

  Zrobiłam sos na bazie beszamelu ale z dodatkiem sera pleśniowego .można kupić w trójkątnych opakowaniach pod nazwą niebieski. Pyszny sos -włożyłam opakowanie sera i suto dolałam 30% śmietanki.

 19. Głos Prawdy said

  „PGNiG już podpisało umowę na pilne dostawy (kupionego od Rosjan) gazu i, co ważniejsze, uruchomiło je w trybie natychmiastowym. Najprawdopodobniej za darmo.”

  A zato będziecie mieli jako wdzięczność to:

  Banderowcy zagrażają przenieść wojnę na terytorium Polski i Węgier (w jęz.ukr.)
  .https://www.youtube.com/watch?v=iMyrPMUOQ6A

  „Nie będziemy czekać, aż uderzyсie nas w plecy, nie będziemy tolerować anty ukraińskich praw, które upokarzają nasz honor, naszych bohaterów i naszą ojczystą mowę. Jeśli nie powstrzymaсie działań antyukraińskich, stworzymy bardzo duże problemy na waszym terytorium, a wasi rodacy zostaną wyrzuceni z naszej ziemi ojczystej…”

 20. Rob said

  @2 Jowram
  Szanowny Panie Jowram,
  Cała ta tragi-tragedia PiS-owska (sorry – smoleńska) to taka wirtualna zagrywka.
  Żadnego wypadku nie było, nikt zginął a Lech Kaczyński doradza Prez. Putinowi na Kremlu.

 21. Głos Prawdy said

  Pierwsze przywódcy Gułagu


  Fiodor Iwanowicz Ejchsmans, Łazarz Juzefowicz Cogan, Mateusz Dawidowicz Berman, Izrael Izraeliwicz Plinier. I dalej wszystkie żydowskie nazwiska na liście

 22. Głos Prawdy said

  Bazylika Grobu Pańskiego ponownie została otwarta dla wiernych.

  W niedzielę 25 lutego władze kościelne podjęły decyzję o jej zamknięciu, w ramach protestu przeciwko nowym przepisom podatkowym. Pod naciskiem wiernych oraz organizacji chrześcijańskich Izrael zawiesił procedury legislacyjne.
  We wtorek władze Izraela pod naciskiem palestyńskich chrześcijan oraz międzynarodowych organizacji kościelnych zdecydowały się na ustąpienie i zawiesiły proces legislacyjny w sprawie opodatkowania obiektów kultu.
  https://www.wprost.pl/swiat/10107485/bazylika-grobu-panskiego-znow-otwarta-dla-wiernych-to-nasze-zwyciestwo-i-swietujemy.html

 23. Pani Małgorzato (Todd). Zamieszcza Pani zdjęcie Adolfa Hitlera w ekstazie oratorskiej i napisem z ust: MUSIMY PODJĄĆ WOJNĘ Z POLSKĄ DLA OBRONY ŻYDÓW W POLSKICH OBOZACH ZAGŁADY. To nie jest jednak parodia, bo w Preliminarzu pokojowym Hansa Franka z ZAKOPANEGO napisano, że RZESZA NIEMIECKA I ZWIĄZEK SOWIECKI MUSIAŁY PODJĄĆ WOJNĘ Z POLSKĄ DLA OBRONY ŻYDÓW, ZAGROŻONYCH PRZEZ POLSKI FASZYZM.
  Faszyzm był ANTYKOMUNISTYCZNĄ doktryną ekonomiczną sformułowaną przez Keynesa i Paderewskiego w odpowiedzi na zeznanie Szpisbródki w więzieniu mokotowskim, że celem bolszewików jest uruchomienie na Syberii PRZEMYSŁOWEJ ekploatacji złota na wykupienie USA przez tajne konta szwajcarskie.
  Faszyzm wprowadzał jako środek Antykryzysowy NACJONALIZACJĘ ZŁOTA, gdyż renta deflacyjna złota jest Wyższa od Kapoitałowej, co powoduje ucieczkę pieniądza i kapitału od papierów wartościowych do złota: PO CO HAROWAĆ W BIZNESIE? skoro przez zakup złota ma się zysk znacznie wyższy. To zdezawuowałem dopiero ja proponując SARMACKI Babski Monopol Złota, bo wówczas Chłopy będą MUSIAŁY grać papiermi wartościowymi. – A jeśli u któregoś znajdzie się złoto to mu gorące żelazo do D – co znaczy, że to ja Zniszczyłem Faszyzm. Pierwszymi FASZYSTAMI byli Żydzi włoscy w Czarnych Koszulach, gdyż Faszyzm zdejmował z Żydów odium kapitału kryminalnego kwalifikując tak ZŁODZIEJSKIE tajne konta szwajcarskie. Tajne konta izraelskie Adolfa Eichmanna i Raula Wallenberga są nie Złodziejskie a POLITGANGSTERSKIE.
  Preliminarz Pokojowy SS i NKWD z Zakopanego zniszczył faszystowski nominant Paderewskiego Winston Churchill, który jako Pierwszy Błazen Imperium i Osioł Dardanelski nie miał szans BEZ kart Paderewskiego. Po wypiciu TYLKO pół butelki Szkockiej odpowiedział on zainteresowanym kongresmenom amerykańskim: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE – czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi… Piszę o tym w książce „Incydentu nie było” Gdańsk 2001.

 24. osoba prywatna said

  Polska na kolanach przed Izraelem – Kwaśniewski przeprasza za Jedwabne …
  .https://www.youtube.com/watch?v=qeK-MHQHvTo

 25. osoba prywatna said

  Czym jest system i jak sobie z nim radzić?
  https://treborok.wordpress.com/czym-jest-system-i-jak-sobie-z-nim-radzic/?preview=true

 26. osoba prywatna said

  Katastrofalne dla USA Zimowe Igrzyska Olimpijskie. USA mogą utracić Koreę Południową na rzecz pokoju
  https://pracownia4.wordpress.com/2018/03/01/katastrofalne-dla-usa-zimowe-igrzyska-olimpijskie-usa-moga-utracic-koree-poludniowa-na-rzecz-pokoju/

 27. osoba prywatna said

  Były kongresmen: „Nie możemy ciągle rządzić światem” (wywiad na wyłączność)
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201802277442015-sputnik-amerykanski-kongresmen-ron-paul-usa-syria-guta-rosja/

 28. osoba prywatna said

  Strzelanina na Uniwersytecie w Michigan: Napastnik zamordował rodziców
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803037477252-sputnik-usa-strzelanina-uniwersytet-michigan/

 29. osoba prywatna said

  Umar Haque, nauczyciel w szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton w Londynie, chciał stworzyć „armię dzieci dżihadu” – poinformował Reuters.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803037476884-sputnik-wielka-brytania-terroryzm-nauczyciel-dzihad/

 30. https://marucha.wordpress.com/2018/02/27/wolne-tematy-14-2018 – Ad. 246:

  Mam nadzieję, że wyczerpałem utrapioną sprawę GARGAMELLA jako kontrowersję poznańsko-krakowską. Zamek LECH w Poznaniu nie miał nic wspólnego z Gargamellem, gdyż został zbudowany przez Popiela Wielkiego zwanego LECHEM czyli Lwem przed rokiem 1600 pne. Zamek GARGAMELL w Krakowie zaczął zaś budować Erychtonos z Bratysławy ok. r. 4800 p.n.e. a ukończył dopiero Gereon po roku 3400 pne.
  Matka Aleksandra Wielkiego OLIMPIADA – z domu księżniczka epirocka – zbudowała na Gargamellu pałac BIAŁO-CZERWONY, gdyż budynek pałacowy był z białego marmuru kłodzkiego a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego, co Aleksander kazał powtórzyć w Aleksandrii w postaci Architektonicznego Cudu Wszechczasów.
  Zachowała się z tego kopia rotundy pałacowej w postaci Rotundy Bazyliki Watykańskiej. Mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz zbudował zaś na Gargamellu kopię Latarni Aleksandryjskiej FAROS – skąd góralski proboszcz FAROZ.

 31. osoba prywatna said

  2. H. X. 830/7. Minister Sprawiedliwości postanowił z dnia 22. listopada 1929 r. zezwolił w myśl 1 rozporządzenia z dnia 3. listopada 1919 (zb. ust. pr. str. 117) obywatelowi polskiemu, Bartłomiejowi Hujowi starszemu asystentowi kolejowemu zamieszkałemu w Katowicach, ul. Krakowska Nr. 69, ur. dnia 9 sierpnia 1898 w Wyrach w powiecie Pszczyńskim, na zmianę dotychczasowego nazwiska rodowego „Huj” na „Haliński”.
  Katowice, dnia 29. listopada 1929.
  http://niezwykle.com/bartlomiej-huj/#comment-1640

 32. osoba prywatna said

  „W Piasecznie cały kahał w komplecie wyszedł na ulicę witać niemieckie czołgi i piechotę”
  http://niezwykle.com/w-piasecznie-caly-kahal-w-komplecie-wyszedl-na-ulice-witac-niemieckie-czolgi-piechote/

 33. Joannus said

  Ad 1
  Dwie pierwsze opinie w porządku. Trzecia cytowana z Ziemkiewicza nie przystająca do prawdy.

  Ad 16
  ” Polska, USA i Izrael – to trzy państwa żydowskie (w pewnym sensie również Ukraina jest państwem żydowskim).”

  Pan Gajowy nie tylko dobrze stwierdza, jeszcze lepiej, bo przypomina nierozumiejącym tej rzeczywistości.
  Aby to uświadomić nie trzeba cofać się do faktów z minią onych lat. Weźmy to co jest teraz. Wobec rejwachu, co miejscowe władze poczynają, tropić i likwidować ”faszystów” będą chronić religię holokaustyczną, i spełniać od ręki ich żądania.

  Od USA, Izraela i Ukrainy może nas oderwać tylko kataklizm wojenny ze spaloną i skażoną ziemią.

  Przestańmy zatem bajdurzyć o wyborze na urzędy Polaków, albo o pogonieniu rzydóf, którzy zainstalowali się mocno przed 30 laty, przy aprobacie zaślepionych ichnią Solidarnością i JPII.

  Niebawem przyjdzie jeszcze płacić ”ofiarom marca”, bo średnio każdy z nich wywiózł walory w kosztownościach i antykach wyliczone za 3500 ówczesnych dolarków, a to za mało dla ”skrzywdzonych”.

 34. osoba prywatna said

  Parę prostych pytań o przyszłość Polski
  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/142694,pare-prostych-pytan-o-przyszlosc-polski

 35. revers said

  ad15,17
  Za to na zachodzie Predictive Policing to norma, superministerstwo,. supervisier, wszyscy pod kontrola superkamer i superalgorytmow rozpoznawajacych przechodniow.

  A pozniej to beda znikac ludzie jak Mateusz Piskorski, i latami czekac na zarzut lubdosiegnie ich seryjny samobojca.

 36. osoba prywatna said

  Węgry: Najstarszy bocian przyleciał do swego gniazda
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-wegry-najstarszy-bocian-przylecial-do-swego-gniazda,nId,2552577#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 37. Marucha said

  RE 36:
  Chodzi o czarnego bociana (hajstrę), nie o tego zwykłego, co dzieci przynosi.

 38. osoba prywatna said

  PILNE: Marine Le Pen jedną nogą w więzieniu! Została oskarżona …
  http://newsweb.pl/2018/03/02/pilne-marine-le-pen-jedna-noga-wiezieniu-zostala-oskarzona/

 39. revers said

  re35 bylo …
  https://marucha.wordpress.com/2018/02/27/wolne-tematy-14-2018/#comment-738620

  https://ibb.co/bJPbyS

  Dobranoc europo

 40. revers said

 41. VAV said

  Amerykańskie media zniekształcają słowa Putina.
  1 marca prezydent Rosji Putin wygłosił swóje doroczne przemówienie do Zgromadzenia Federalnego. W czasie dwugodzinnej prezentacji, obejmującej sprawy wewnętrzne i kwestie gospodarcze, media amerykańskie podchwyciły segment, w którym zaprezentował szereg nowych rosyjskich technologii w sferze nuklearnej. Wyraźnie wyjaśnił, że nowa broń została opracowana w odpowiedzi na jednostronne wycofanie sie strony amerykańskiej z Układu o ABM z 1972 r., co pozwoliło Amerykanom na umieszczenie ich systemów obrony antyrakietowej w Europie, a nowe systemy mają zostać umieszczone w Azji – tym samym całkowicie otacza Rosję ze wszystkich stron.
  Niedługo potem rzeczniczka Departamentu Stanu USA, Heather Nauert, odmówiła odpowiedzi na pytania rosyjskich dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej Departamentu Stanu USA. W odpowiedzi odpowiednik Rosji, Maria Zacharowa, obiecała w przyszłosci traktowac podobnie amerykańskich dziennikarzy w Rosji, oskarżając Departament Stanu USA o rasistowską i przestarzałą mentalność. Ponadto amerykańskie media i Departament Stanu całkowicie zniekształciły przesłanie przemówienia prezydenta Putina prezentujac je jako zagrożenie dla USA, w rzeczywistosci Putin mowił o obronie. Rosji przed Amerykanami. Prezydent Putin wyraził tę samą opinię w rozmowie z Meggie Kelly z NBC – „ten komentarz nie jest robiony przez analityków, ale przez propagandystów” – powiedział.
  .https://www.youtube.com/watch?v=laWUEy2OAy8&t=4s

 42. Re 9. Marucha
  Rosjanie nie są mordercami delegacji, lecz „tylko” wspólnikami polskojęzycznych morderców – dostali do wykorzystania w rosyjskiej części spisku mieszaninę poszarpanych ciał (maszyny Zakładu Utylizacji Padliny okazały się bezowocne względem rozciągliwych materiałów, mundurów z medalami, itp.) oraz jako tako całe zwłoki ( które nadawały się do sfotografowania jako „ofiary katastrofy lotniczej”, bo zostały „przygotowane” drągami, pałami, rurkami itp. w hangarze na Okęciu – hangar ten póżniej został wyburzony wraz z fundamentami by zlikwidować wszystkie biologiczne ślady).

  Zamieszczam urywek dokumentacji sporządzonej przez inż. Krzysztofa Cierpisza:

  W 10 kwietnia 2010, w Smoleńsku nie było żadnej katastrofy samolotu TU-154M 101 z

  prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz cala tzw „delegacja katyńska” na pokładzie. Załoga samolotu, prezydent, osoby towarzyszące, w sumie – umownie – 96 osób zostało zamordowane lub zaginęły w Polsce, a nie w Rosji.

  Był to krwawy zamach stanu z ofiarami osób całkowicie postronnych.

  „Katastrofa smoleńska” była jedynie aranżacją medialną, mającą na celu wykluczenie śledztwa z terenu Polski i urządzenie jakiejś farsy w Rosji. To celem ukrycia tego faktu – zamachu stanu z użyciem siły i masowym skutkiem śmiertelnym postronnych osób.

  „Katastrofa smoleńska” była jedynie manipulacją „okrągłego stołu” – nowym rozdaniem stołków. Jak za komuny lub później dopuszczano się skrytobójstw mających na celu właściwe uformowanie zestawu osobowego strony opozycji, która w składzie odpowiednich person miała układać się z bandziorami, tak teraz należało dokonać gruntowniejszej korekty tego składu. I tak się stało.

  Nowością są tylko dwa nowe elementy tej techniki okrągłostołowej: podłączenie do gry Rosji i masowość zabójstw. Rosja jest wyeksponowana w tym zamachu, a nie jest świadectwo jej siły lub roli głównej ale słabości i głupoty. ZSRR nie dał się wmieszać bandycie Jaruzelskiemu w krwawe jatki w Polsce – bo ZSRR był bardziej odpowiedzialny i ludzki niż dzisiejsza Rosja, która jest słaba i chodzi na smyczy „ okreslonych sił na Zachodzie”.

  Obrazy medialne oraz ogólny charakter informacji nt. rzekomego zdarzenia , którego nie było,

  zdołały swą olbrzymią nawałą informacji zagłuszyć racjonalne spojrzenie na wypadki związane

  katastrofą. Do nawały gigantycznego zagłuszania włączono „tydzień żałoby” , gdzie w akompaniamencie ustawicznie nadawanego neurotycznego fragmentu muzyki maglowano w koło

  fakty będące relacjami z relacji. W trakcie tego zacierano fakty niewygodne, a podrzucano sfabrykowane. Prezydenta przywieziono w zalutowanej trumnie. Pochowano go bez sekcji zwłok w Polsce i identyfikacji ze strony uprawnionych przedstawicieli władzy państwowej. Aby i to kolejne przestępstwo zamaskować, ustalono pochówek na Wawelu, który swymi kontrowersjami w kolejny już raz odwrócił uwagę od istoty problemu.

  Powiedzmy dobitnie raz jeszcze, tam w „katastrofie smoleńskiej” żadnych faktów „lotniczych” nie ma. Nie ma dowodów na to, że samolot leciał i rozbił się w lesie koło lotniska w Smoleńsku. Tam nie było katastrofy nie było też i zabitych w tej katastrofie.

  Należy zauważyć bardzo proste i podstawowe fakty: …”

  Więcej : http://zamach.eu

  Kogo ta sprawa interesuje, niech sobie jak najszybciej poczyta, ściągnie dla siebie co się da, rozpowszechni – zanim ta witryna p. K. Cierpisza nie zostanie znowu rozbita!

 43. osoba prywatna said

  Donald Trump oddał pierwszą poważną salwę w globalnej wojnie handlowej. Ale nie w kierunku zadeklarowanych przeciwników – Chin – a teoretycznych sojuszników. W tym Polski.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Trump-wypowiada-wojne-handlowa-Ale-nie-Chinom-7575423.html

 44. osoba prywatna said

  PGNiG dostarczy ponad 60 mln m3 gazu na Ukrainę do końca marca
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/PGNiG-dostarczy-ponad-60-mln-m3-gazu-na-Ukraine-do-konca-marca-4081718.html

 45. osoba prywatna said

  Turbo drzemka – dlaczego warto?
  http://www.coslychacwbiznesie.pl/ludzie/turbo-drzemka-dlaczego-warto

 46. gość said

  Polska wciąż na kolanach? Zdecydowano o pilnych dostawach gazu na Ukrainę!

  PGNiG oraz Naftogaz podpisały kontrakt na pilne dostawy gazu. Wszystko to pokłosie decyzji Gazpromu, w wyniku której odmówiono dostaw surowca na Ukrainę.

  Kontrakt, który podpisano, ma obowiązywać do końca bieżącego roku. Satysfakcji z osiągniętego porozumienia nie krył dyrektor generalny Naftogazu. Prezes Zarządu PGNiG SA nie omieszkał tymczasem popisać się swoją służalczością. Stwierdził, że Polska musi być solidarna energetycznie z Ukrainą.

  Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza? – zapytał ironicznie Rafał Ziemkiewicz.

  Rosjanie zakręcają kurek z gazem Ukrainie. Kto idzie z pomocą? Polskie PGNiG.

  Jak trwoga to do Polski, a później? Pewnie znów, że Bandera super, a Polacy to zbrodniarze – dodał dziennikarz Artur Jarząbek.

  https://parezja.pl/polska-wciaz-kolanach-pilne-dostawy-gazu-ukraine/

 47. osoba prywatna said

  Miroslav Klose honorowym obywatelem Miasta Opola.
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/142699,miroslav-klose-honorowym-obywatelem-miasta-opola

 48. RA.dio active said

  Kupione paszporty kupiony honor kupione prawo ale dupa zawsze za darmo;)

 49. osoba prywatna said

  Danielle Licari Mourir d’aimer
  .https://www.youtube.com/watch?v=qF68r06T-Ao

 50. andzia said

  Warto posłuchać:

 51. @ 33, Joannus
  „Od USA, Izraela i Ukrainy może nas oderwać tylko kataklizm wojenny ze spaloną i skażoną ziemią”.
  Błąd! W ten sposób niczego od siebie nie oderwiemy, lecz tylko wyginiemy!
  Bomby neutronowe palą wszystko co jest żywe w ich zasięgu, ale skażają ziemię tak mało, że te resztki Polaków za miskę kaszy lub parę samoprzylepnych pejsów dadzą radę teren oczyścić – przed podziałem go pomiędzy Niemców, hazaraków i Ukraińców.

  Uważam, że jest lepsze rozwiązanie:
  Polacy powinni ubrać się we wory pokutne, posypać głowy popiołem i maszerować na kolanach przez Białoruś ku Moskwie głośno zawodząc „Władymir, ech Władymir,
  pomiłujsja nad nami, pomiłujsja, my uże nie miatieżniki, nie „Macierewicze”, ale twoje raby… wreszcie zmądrzałe raby! – wciel więc nasze obecne terytorium do twojej Federacji!!!

  Jeżeli Władymir da się nabrać na to zawodzenie, to jakie z tego będziemy mieć korzyści?
  Obecne polskie terytorium znajdzie się pod rosyjskim parasolem ochronnym – uchroni się od nadchodzącego rozbioru.
  Uwolnienie się od EU ułatwi Polakom wypędzenie lub uwięzienie wszystkich pasożytów.
  Zdobędziemy czas na urodzenie i wychowanie pierwszego pokolenia Polaków, nie-szabesgoji, nie-szipli, itp.

  A straty?
  Przede wszystkim rusyfikacja – ale to zależy przede wszystkim od naszej przedsiębiorczości, solidarności i wrodzonej odporności na alkohol…
  Jeżeli hazaraki – genetycznie zdegenerowane pochodzeniem od Ziondertali wyplutych przez wybrednych pierwszych Homosapiensów, wpadające pod stół już po pierwszej szklance gorzoły, potrafiły przekształcić Świętą Ruś w znane nam sqrwysyństwo, wyssać cały miód i mleko by następnie przeskoczyć na innego żywiciela i teraz wywijać nim jak ogon psem, to my chyba też damy sobie radę?

  Jak chodzi o mnie, to wolę żyć z ruskim buciorem na głowie, niż z USraelskim bucikiem na twarzy.

 52. Boydar said

  Gdzieżeś Ty Ciulu Peruwiański widział „ruski bucior”. Mogłeś widzieć jedynie postczekistowską trójkę. Albo inną egzekutywę; to po co kit wciskasz.

 53. osoba prywatna said

  „Wyklęty” Leszek Andrzej Mroczkowski: „Ostatni list do Matki”
  Por. Leszek Andrzej Mroczkowski ps. Prus, ppor WiN, napisał „Ostatni list do Matki” w celi więzienia we Wronkach 1953/54. Aresztowany przez UB w 1951, w 1952 skazany na karę śmierci. W II instancji wyrok zmieniono na 12 lat więzienia. Zwolniony w 1959 na mocy amnestii.

  Piszę do Ciebie mamo, bo wiem że klęcząc prosisz Boga
  O syna i o zmiłowanie bo wielka w sercu twoim trwoga
  Nie płacz mateczko, nie płacz proszę czas jest lekarstwem co leczy rany
  a za dni kilka przyjdzie pismo, że “ wyrok został wykonany “.
  Ja nie rozpaczam, choć się boję a w sercu taka miłość płonie
  Więc klęczę u nóg Twoich mamo, całując spracowane dłonie.
  Nie płacz Mateczko, muszę przejść te siedem schodów do piwnicy
  Nieść moje osiemnaście lat , aby nie wlekli mnie strażnicy
  Kocham cię Matuś, słońce wiatr i łopot żagli na jeziorze
  I pierwszych pocałunków smak i kiedy jest wzburzone morze !
  Umierać jest mi strasznie żal, przysięgam na mą biedną duszę
  Tak trudno przejść te siedem schodów a przecież przejść je muszę !!!!
  Więc jeśli kiedyś WRÓCI POLSKA to niech się za nas ktoś upomni
  Żegnaj Mateczko, muszę kończyć, klucz zgrzyta w zamku …….idą po mnie !!

 54. @ 9. Marucha

  Szanowny Panie Gajowy,
  jakąś godzinę temu napisałem pare słów wstępu, dla zachęcenia potencjalnych czytelników wkleiłem kawałek opracowania, zakończyłem zamieszczeniem linka do całości, poprawnie zalogowałem się (potwierdza to poprawne pojawienie się postu #48), wysłałem i post „znikł/zawiesił” się – z wielką szkodą dla sprawy z kwietnia wiadomego roku. Witryna, którą linkowałem jest obecnie w odbudowie po ostatnim jej rozbiciu… może udahttp mizamach sięeu przemycić jej adres…
  Pozdrawiam

  Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 55. NyndrO said

  Spokojnie…

 56. @ 49, Boydar,
  Szanowny Boydar’u, Twój styl i merytoryczność wskazuje na rozsmarowywanie kleju butaprenowego po ścianach, by zapinio mógł je okładać kafelkami…
  Dziękuję za ujawnienie się, proszę: smaruj dalej…

 57. nnn said

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/142624,prywatyzacja-pko-bp

 58. TG said

  Ad 17 Czasem na tym portalu można znaleźć garść faktów, co jest najważiejsze w poszukiwaniu brakujących puzli. Akurat zamieszczony artykuł pokazuję naszą głupotę i mentalność. Nikt nie reagował poza P. Bizoniem na pokretną politykę Owczesnych władz ,które otworzyły na ościerz drzwi tym , którzy teraz dyktują warunki. Także czekam na wyznania Gąsiorowskiego i Baksika, którzy opowiadają jak była ilościowo i jakościowo zorganizowana akcja przejęcia majątku po PRL.A tłum dalej krzyczy ,że to Wałesa puścił ich w skarpetkach i chcą go prawie ukrzyżować. Panie Gajowy ja kłaniam się PRAWDZIE.Nawet jak szmatławiec ją zamieści ,to jest ok.

 59. Boydar said

  Skoro NyndruŚ rzyczliwie zaleca mi spokuj, to nic nie poradzem.

 60. VAV said

 61. Joannus said

  Ad 50
  Patrząc po ludzku nie mamy szans.

 62. Marucha said

  Re 41:
  Niczego innego po „amerykańskich” mediach oraz politykach spodziewać się nie można, oprócz łgarstw, oszustw, krętactw, prowokacji i innego kurewstwa.
  Z USA niemożliwe są jakiekolwiek cywilizowane relacje – podobnie jak z Izraelem. Natomiast oba te kraje dogadują się i rozumeją świetnie.

 63. Marucha said

  Re 42:
  Szanowny p. Krzysztof Cierpisz jest człowiekiem, wydaje mi się, uczciwym – ale zarazem sensatem.
  Komu byłby potrzebny tak spektakularny zamach stanu… i to na człowieka pozbawionego większego znaczenia?

 64. Greg said

  ,,Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”
  .https://www.youtube.com/watch?v=yQyOrZG7Qm8

 65. Marucha said

  Re 54:
  Polecam – przed wysłaniem komentarza do gajówki – zapisać go sobie gdzieś na dysku, bodaj zwykłym Notepadem. W razie jakiegoś błędu (Internet się chwilowo zawiesił, WordPress nie zadziałał…) możemy z łatwością powtórzyć wpis.

 66. PISKORZ said

  re 63 ” i to na człowieka pozbawionego większego znaczenia?” ALE TAM BYŁY TEŻ ..inne dosyć ważne „człowieki”..PS A może inne b. ważne powody,których nigdy nie poznamy..

 67. Lily. said

  Ciekawe.

 68. Lily. said

  Re 66;Lily
  Nie przeszlo,jak widac prawda bije po oczach.

 69. Komitet Obrony Gojów said

  „W ubiegłym roku zmarło 403,5 tys. Polaków. Po wojnie nieco więcej osób odeszło z tego świata tylko w 1991 r.
  (…) Na razie to zagadka. GUS podaje przyczyny umieralności z ponad rocznym opóźnieniem. Można tylko podejrzewać, że wzrosła liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia lub chorób nowotworowych albo na przykład zatruć i urazów. Co mogło być związane ze splotem różnych czynników, m.in. z nagłymi zmianami temperatury i ciśnienia atmosferycznego oraz z zanieczyszczeniami powietrza – twierdzi prof. Bogdan Wojtyniak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH.
  Mogła też wzrosnąć liczba zgonów z powodu powikłań związanych z grypą”
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1102416,liczba-zgonow-w-polsce-bliska-rekordu.html

  —————

  Rżną głupa, a prawie na pewno jest to związane z poszerzeniem kalendarza szczepień i aparatu przymuszania ludzi do nich, co się akurat rozpoczęło od 1 stycznia 2017 r. Tylko, że oni nie mogą tego przyznać.

  Proszę też zwrócić uwagę, w jak kurewski sposób został sformułowany tytuł na stronie tej gazety: „Liczba zgonów w Polsce bliska rekordu. Przełoży się to na wysokość emerytur”.
  Czyli hip hip – hurra!!! Rodacy masowo umierają, więc ci, którym uda się przeżyć, będą mieli nieco wyższe (mężczyźni o 20 zł/mc, a kobiety o 5 zł/mc) emerytury. Stąd już tylko krok do eutanazji.

  PS. A jaka ciekawa zmowa milczenia na temat skoku umieralności Polaków zarówno w pisuarskich, jak i tzw. opozycyjnych mediach.

 70. TG said

  Ad.63.”Komu byłby potrzebny tak spektakularny zamach stanu… i to na człowieka pozbawionego większego znaczenia?”
  Panie Gajowy,Pan stawia takie pytanie?Tu i teraz?

  ——
  No właśnie. Stawiałem to pytanie nie raz. Nigdy nie dostałem sensownej odpowiedzi. Po co więc jeszcze raz pytać…
  Admin

 71. VAV said

  Władimir Putin śpiewał hymn Rosji podczas wiecu w Łużnikach:
  .https://www.youtube.com/watch?v=IM3cWhrfYrs

 72. osoba prywatna said

  Reżim PiS-uaru rozdaje Żydom polskie paszporty
  http://www.nacjonalista.pl/2018/03/03/rezim-pis-uaru-rozdaje-zydom-polskie-paszporty/

 73. TG said

  Ad.70 Polecam https://wpolityce.pl/polityka/109157-tylko-u-nas-pelny-zapis-rozmowy-radiowej-z-udzialem-tomasza-turowskiego-12-kwietnia-2010-r

 74. nnn said

  http://foxmulder2.blogspot.com/2018/03/800-mln-zabitych-zydow-starozytny.html

 75. Lily. said

  Re72; Osoba Prywatna.
  Polakom zas,karty Polaka,po zdaniu egzaminu
  ze znajomosci jezyka polskiego.
  Naczelnik dba o interesy swojej gromady.

 76. revers said

  re46
  „Rosjanie zakręcają kurek z gazem Ukrainie. Kto idzie z pomocą? Polskie PGNiG.” od kiedy Polskie, a nie Izraelskie bo umowa przejeza jak najbardzie ale z izraelskimi podmiotami gospodarczymi od przejmownia polskiej strategicznej infrastruktury jak woda, operatorzy sieci komorkowych i komunikacyjnych, energia elektryczna a na dniach gaz ale kradziony z szelfu palestynskiego, jak nie z syryjkich wzgorz Golan.

 77. snag said

  Marucha @ 62

  Wymówka – Amerykańskie media mają fory pod kazdym artykulem gdzie przejdzie duzo wiecej niz w EU a w takich jak ten jak ten załączony i kilka innych wszystko na temat żydów grajdołka i ich dziadostwa włącznie z krytyka mitów Starego Testamentu czego nie można powiedzieć o gajówce … na Breitbart niewiele mniej jeśli się chce, wystarczy spojrzeć na moje posty, szczególnie te ostatnio na temat IPN ustawy i dziadostwa żydów w czasie wojny

  http://www.unz.com/

  Zażydzone media mają agendę bo zadyma na Ukrainie to ich bękart spłodzony w ich interesie a każdy kto się stawia włącznie z Trumpem i Putinem jest wrogiem, nie Amerykanów a zio-lobby bo coraz wyraźniej widać że na BW w doopę parzy i trzeba znaleźć następny camping z frajerami których można bezkarnie rolować a przy okazji mieć ‚braci’ za granicą … zachodnią 😉 ,…

 78. NyndrO said

  Kumpel mi podesłał i choć z góry miałem opór przed obejrzeniem to jednak obejrzałem, ponieważ Kumpel napisał : ” wiem, że masz opór, ale sprawdź to ” . Przyznam – jezdem letko rozwalony. * .https://www.youtube.com/watch?v=469WxT_wymg

 79. gość said

  IPN w 2016 r. chronił żydowskiego zbrodniarza, by … nie drażnić Izraela

  W jakim kraju żyjemy? Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski informuje o burzącej krew sprawie, która miała miejsce nie tak dawno, bo w 2016 r.

  Oddajmy mu głos:

  – Chcecie usłyszec opowiesc o państwie z dykty? Uwaga- będzie bolało.
  Kilka miesiecy temu obywatel Izraela Baruch Schub zwrócił się do Polski o pieniądze za działalnośc kombatancką w czasie II WŚ. W trakcie rutynowej analizy historycy IPN odkryli, że służył w oddziałach majacych na sumieniu mordy na Polakach i Litwinach, m.in pacyfikację wioski Bakaloryszki ( powiat trocki). Zawnioskowali więc do władz IPN o postawienie go przed prokuraturą i jednocześnie- powiadomienie o nim Litwinów. Co zrobiono? Nic. Ukryto informacje o nim przed pionem śledczym i stroną litewską. Dlaczego? By nie drażnic Izraela, którego obywatelem jest Schub? Władze IPN twierdzą, że nie powiedzą czemu tak postąpiły, bo… nie musza się tłumaczyc. (dosłowny cytat)

  Na dokumencie widnieje jak byk data 2016 r.

  http://dzienniknarodowy.pl/skandal-ipn-2016-r-chronil-zydowskiego-zbrodniarza-by-draznic-izraela/

 80. gość said

  Izrael: premier Netanjahu podejrzany w wielu aferach korupcyjnych

  Wczoraj izraelski premier Benjamin Netanjahu był przez wiele godzin przesłuchiwany przez policję, tak samo jak jego żona Sara. Według izraelskich mediów, premier z ultra-nacjonalistycznej prawicy był przepytywany w dwóch z ośmiu spraw związanych z podejrzeniami o przekupstwo, które na nim ciążą. Aresztowano kolejnych najbliższych współpracowników premiera. Chodzi o stosunki Netanjahu z lokalną oligarchią.

  https://strajk.eu/izrael-premier-netanjahu-podejrzany-w-wielu-aferach-korupcyjnych/

 81. nnn said

  http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/01/30/blog/jak-obnizyc-cholesterol-szkodliwe-sterole-roslinne-stanole-benecol-flora-proactiv/

 82. gość said

  nnn said
  2018-03-03 (sobota) @ 20:05:52
  ——————–

 83. osoba prywatna said

  FUNNY CAT compilation
  .https://www.youtube.com/watch?v=WEkSYw3o5is

 84. Łagiewnik said

  Prześladowania mniejszości narodowych i religijnych w RPII

  Języki nauczania w szkołach powszechnych (tablica 15):
  polski i ruski 3 064 szkół 473,4 tys uczniów
  polski i niemiecki 203 ” 36,5 ”
  polski i żydowski 226 ” 28,5 ”
  ruski (ukraiński) 461 ” 58,8 ”
  żydowski 226 ” 36,4 ”

  Wyznania:
  katolickie 64,8 %
  greko-kat. 10,4 %
  prawosławie 11,8 %
  ewangelicy 2,6 %
  mojżeszowe 9,8 %

  .http://istmat.info/files/uploads/51382/maly_rocznik_statystyczny_1939.pdf – 426 str.

 85. snag said

  No prosze ,…

  Na porządku dziennym na gajowce widze temat wtykania amerykańskiego nosa w sprawy innych krajów – Okazuje się ze Ruscy nie gorsi i jako exporter ropy i gazu dbają o własny interes finansowaniem i promowaniem protestow przeciwko rurociągom ropy z Kanady, eksploatację złóż łupkowych ktorych US ma tyle ze wystarczy nie tylko dla nas a również na export co obniży ceny ropy na rynku i dotknie najbardziej największych importerów, poza tym wspierali/ją protesty związane z globalnym ociepleniem a w tym wypadku żeby zapobiec re-otwarciu kopalni węgla które zamknięto na skutek nacisków global warming freaks.

  Każdy orze jak może senor Marucha … oprócz Polina, senor ,…

  Report: Russia Backed Environmentalist Groups, Promoted Pipeline Protests, Funded Anti-Fracking ‘Propaganda’ to Disrupt U.S. Energy Markets
  ————————————————-
  http://www.breitbart.com/big-government/2018/03/02/house-report-russia-used-social-media-disrupt-u-s-energy-markets-promoting-pipeline-protests-climate-change-debate/

  ——-
  Żeby to USA chciało tylko w taki sposób „wtykać nos” w sprawy innych krajów, świat byłby jakieś 1500 razy piękniejszy… i tak często, jak rbi to Rosja.
  Jak w ogóle można porównywać rzeczy stojące w tak ogromnej dysproporcji?
  Admin

 86. nnn said

  Gość

  http://www.waiworld.com/waidiet/nut-cholesterol.html

  Scandalous Lies About Cholesterol
  http://www.13.waisays.com/cholesterol.htm

 87. nnn said

  Cholesteol jest waznym antyoksydantem

  http://www.waiwiki.org/index.php?title=Oxysterols

 88. nnn said

  Miażdżyca jako zespół niedobór siarczanu cholesterolu?

  Theor Biol Med Model. 2015; 12: 9.
  Published online 2015 May 27. doi: 10.1186/s12976-015-0006-1
  PMCID: PMC4456713
  A novel hypothesis for atherosclerosis as a cholesterol sulfate deficiency syndrome

  Stephanie Seneff, Robert M. Davidson, Ann Lauritzen, Anthony Samsel, and Glyn Wainwright

 89. osoba prywatna said

  Detroit w dzień:
  .https://www.youtube.com/watch?v=kmjSfWHzvAs
  I w nocy:
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=sgYJ3bqSkN8

 90. nnn said

  Lizyna ginie w obróbce termicznej ponizej 50 st. C, powyżej powstaje potencjalnie szkodliwa lizynoalanina. Lizyna blokuje receptory dla Lpa, podobnie -prolina. Część żywności nie powinna być poddaana obróbce termicznej .

  http://www.paulingtherapy.com/

  Linus Pauling’s specific therapy for cardiovascular and heart diseases are high dosages of two essential nutrients; vitamin C and the amino acid lysine.
  Vitamin C is required to strengthen arteries so that the body does not try to patch arteries with „plaster casts” (atherosclerosis).

  Lysine is an Lp(a) binding inhibitor, meaning at sufficient dosage it can reverse the plaster cast build-up (atherosclerotic plaques.) Lp(a) is the sticky form of LDL cholesterol that Pauling/Rath identified as the primary risk factor.

  „Knowing that lysyl residues are what causes Lp(a) to stick to the wall of the artery and form atherosclerotic plaques, any physical chemist would say at once that to prevent that put the amino acid lysine in the blood to a greater extent than it is normally. – 92-year-old Linus Pauling

  an It Really Be So Simple?

  Briefly, researchers discovered cholesterol lysine-binding-sites that lead to heart disease. [4] [5] [6] [7] Medical doctors have heard about the „lysine binding sites”, but they aren’t told that these receptors are ONLY found on one form of cholesterol; a sticky form of LDL cholestrol called Lp(a).

  This discovery was verified in humang beings in 1989. A German team led by Beisiegel discovered that only Lp(a) was inside the clogged aortas of those who had died of heart disease. They did not find any ordinary LDL (bad) cholesterol [8] in these arteries near the heart. (Matthias Rath, then a medical student, was on the team. He made the probable connection between Lp(a) and vitamin C and brought this news and idea to the attention of Linus Pauling.)
  Eureka!

  Upon hearing of this discovery, Pauling invented the heart disease therapy presented here.
  Rationale: If Lp(a) causes heart disease, and if Lp(a) attaches to the artery at the lysine binding sites, then the solution is apparent: Give Lp(a) in the blood something else to attach to.

  Linus Pauling’s brilliant invention (and now therapy named in his honor) increases the blood concentration of vitamin C and of lysine to neutralize the Lp(a).
  „I recommend that every person who is at risk of heart disease should take 5 or 6 g of vitamin C and at least 2 g of lysine, although larger amounts may be necessary.” – Linus Pauling

  Lp(a) and the Lysine Binding Sites

  „Many investigators contributed to demonstrating that it is lipoprotein(a) that is deposited in plaques, not merely LDL, but lipoprotein(a), or Lp(a) for short. If you have more than 20 mg/dl in the blood it begins to deposit plaques and causes atherosclerosis. The question then is: What causes Lp(a) to stick to the wall of the artery and form these plaques?

  „Countless biochemists and chemists discovered what in the wall of the artery causes Lp(a) to adhere and form atherosclerotic plaques and ultimately lead to heart disease, strokes, and peripheral arterial disease. The answer is that there is a particular amino acid in a protein in the wall of the artery – lysine – which is one of the twenty amino acids that binds the Lp(a) and causes atherosclerotic plaques to develop. I THINK IT IS A VERY IMPORTANT DISCOVERY”

  „Knowing that lysyl residues are what causes Lp(a) to stick to the wall of the artery and form atherosclerotic plaques, any physical chemist would say at once that to prevent that put the amino acid lysine in the blood to a greater extent than it is normally. You need lysine, it is essential, you have to get about 1 gram a day to keep in protein balance, but we can take lysine, pure lysine, a perfectly non toxic substance as supplements, which puts extra lysine molecules in the blood. They enter into competition with the lysyl residues on the wall of arteries and accordingly count to prevent Lp(a) from being deposited, or even will work to pull it loose and destroy atherosclerotic plaques.”

  Linus Pauling (From the Linus Pauling Video on Heart Disease, 1992)

  Subequently, researchers at the University of Chicago discovered the proline-binding-site on Lp(a).[9]
  Early Pauling Lecture on the Heart Disease Discovery

  Confirmation from the Eye

  Dr. Sydney Bush, a noted British optometrist, is the founder of CardioRetinometry, a new medical field that analyzes the future health of the heart. „We are looking into life’s secrets,” Bush said, „When we look inside the eye – to call it a crystal ball of your future is an understatement.” In addition, Bush found that vitamin C can improve that future. With Cardioretinometry, doctors can actually track how much vitamin C diminishes the amount of cholesterol in the blood vessels.”

  Why Don’t Doctors Know?

  „The medical establishment refers to bypass surgery as „preventive care” even though studies show that bypass surgery does not extend overall life expectancy. (That’s because the newly grafted artery usually starts clogging right away.)” – Stephen Cherniske (DHEA Breakthrough)
  Most doctors haven’t heard about this because there have been no published studies. (No one goes to jail when a cure for a major disease is not evaluated by science.) Most people rely on their doctors for medical information. The Pauling-therapy for heart disease works quickly. Patients have consistently reported symptom relief in ten days or less, even in advanced disease. The effect is rapid and undeniable, thus the reasons that most people haven’t heard about this are not based on science, rather malfeasance.
  Then there are the drugs used to lower blood pressure and cholesterol — another growth industry. These drugs are also called „preventive care” even though there are studies showing that individuals treated with them have increased overall mortality and even though an entire class of blood pressure medications have been shown to increase the risk for heart attack. – Stephen Cherniske (DHEA Breakthrough)
  NIH Refuses to Study Pauling/Rath Therapy

  The Pauling therapy is simple. Take high doses of two nutrients that are required for life. Doing so can prevent and even cure many forms of cardiovascular and heart disease – in days or weeks. The question becomes how much should one take?

  We, under the auspices of the Vitamin C Foundation, submitted two study proposals to the United States National Institutes of Health, (NIH) Office of Alternative Medicine. We were inexperienced in submitting such proposals, but the NIH was free to solicit its own studies. Either proposal would have fairly evaluated the Pauling therapy on heart disease.
  The 2002 Study Proposal
  The 1998 Study Propoasl
  These submissions (and subsequent rejections) are a matter of public record.

  Probably the main reason that this important discovery has been ignored is economic: Think of more than half the hospitals in your region closing.

  With medical science asleep at the switch, we have been promoting and closely monitoring the effect of Pauling’s therapy on heart patients for almost twenty years. [10] One thing has become crystal clear: The large doses recommended by Linus Pauling are key to success [11] [12]. Neither nutrient has any known lethal toxic dose in animal or human studies.

  The reports have been so amazing that we documented the protocol and success stories in a book Practicing Medicine Without A Licence.

  This long-term experience, (initially with dying heart patients who gave up on orthodox medicine and were taking a myriad of heart medications), leaves little doubt that : Cardiovascular (Heart) disease at its root is a vitamin C deficiency. Science can not dispute this assertion because it has never been tested at Pauling’s recommended dosages.

  So why after all these years and so many reports of success does medical research still have its collective head in the sand? We can only think of one reason:
  The method for reversing heart disease invented by Linus Pauling does not require a doctor.

  „Its Almost Miraculous” – Linus Pauling

  NEW INFORMATION 2014
  Vitamin E

  Linus Pauling long recommended 400 to 800 iu of vitamin E for cardiovascular disease. Several authors have pointed to an extensive study conducted by the World Health Organization on thousands of men and women from sixteen nations. The study illustrated that a low level of vitamin E in the blood was more than twice as predictive of heart attack than either high cholesterol or high blood pressure. Inverse correlation between plasma vitamin E and mortality from ischemic heart disease in cross-cultural epidemiology.

  Note: We recommend the Unique-E brand of Vitamin E from A. C. Grace.
  Vitamin K

  The Pauling (Vitamin C/Lysine) therapy does not immediately resolve hard calcified arteries. Vitamin K will do this job, and for this reason, we have long recommended supplementing the Pauling therapy with daily vitamin K.

  The ability of vitamin K to act as a hormone moving calcium from soft tissue into bones is described in this year 2000 Life Extension Magazine report, largely based on research in Japan Life Extension Vitamin K Report
  The following anecdotes illustrate a) vitamin C and lysine do not rapidly decalcify arteries, but b) adding vitamin K to the routine apparently will.

  Case one: Tower CEO and founder William Decker, while in his 70s, had a history of cardiovascular disease (high blood pressure). Mr. Decker invented his Heart Technology drink after learning about Lp(a) first-hand from Linus Pauling. A friend had developed a new fast CT scanning device and asked Decker if he wanted to use it to evaluate his Heart Technology product. Decker underwent the scan, which revealed very high calcium scores, i.e., severe disease. Decker checked himself into the hospital for an angiogram which was negative. No blockages were detected. From this we infer that calcium scores may not indicate blockages, but probably reflect poor elasticity of the arteries. At this point Mr. Decker had been taking his own Heart Technology product for years (@ 2 servings/day),
  Case Two: Some years later, at a trade show, Owen and Tower Laboratories CEO and founder William Decker both had their arterial stiffness index (ASI) measured by CardioVision, a computerized blood pressure device. Owen’s score was normal (e.g. ASI of 50) but Decker’s was five times as high (ASI over 250). This test seemed to confirm the CT Scan that Decker may have had high amounts of calcium in his arteries. Owen referred Decker to the Life Extension article on the properties of vitamin K to reduce calcium in soft tissues. Mr. Decker began 1 tablet vitamin K supplement, his only change in his routine. One year later, at the same trade show, they both had their ASI computed again. This time, Decker’s score had dropped to a normal 50 ASI. The only change that year had been adding vitamin K to his supplements.
  Note: Many heart medications interfere with vitamin K leading to calcification’s. We believe that vitamin K2 is safe for people taking these drugs. Vitamin K2 will not interfere with these drug’s anti-clotting medications and will oppose the soft tissue calcification.

  Most recently, Life Extension published more astounding information on the reduced mortality risk from high blood serum levels of vitamin K. High levels of Vitamin K, much like Vitamin C, can cut your risk of death or major disease in half. See: The Surprising Longevity Benefits of Vitamin K.

  Download (pdf): Pauling’s entire heart protocol with Owen’s additions.

  DHEA

  DHEA is another interesting piece of the cardiovascular puzzle, especially as we age. Most heart patients are over the age of 40 and, like most people in middle age, the blood levels of the anabolic steroid DHEA have declined steeply from youthful levels. There is a school of thought based on considerable research that balancing levels of this hormone to match levels of a 30-year-old will lead to significant health and longevity benefits. Biochemist and DHEA expert Stephen Cherniske quotes a 1986 study on page 167 in his book THE METABOLIC PLAN
  A 100 micrograms per deciliter increase in DHEA sulfate concentrations corresponded with a 48% reduction in mortality due to cardiovascular disease and a 36% reduction in mortality for any reason. The natural level of DHEA sulfate was measured and those individuals with the higher DHEA sulfate levels lived longer and had a much lower risk of heart disease. A prospective study of dehydroepiandrosterone sulfate, mortality, and cardiovascular disease

  Cherniske’s book DHEA Breakthrough (and the later Metabolic Makeover books) review the research, and are good sources of information about DHEA.
  PAULING-THERAPY PRODUCTS AVAILABLE

  References

  Kim, H.J. et al., Ascorbic acid synthesis due to L-gulono-1,4-lactone oxidase expression enhances No production in endothelial cells. [http://www.wikigenes.org/e/ref/e/16737683.html]
  Fonorow, O.R., Chronic Scurvy: The Suppression the Real Nature, Cause, and Cure for Heart Disease, (2005), [http://vitamincfoundation.org/suppress.htm]
  Weisgraber KH, Innerarity TL, Mahley RW., Role of lysine residues of plasma lipoproteins in high affinity binding to cell surface receptors on human fibroblasts. (1978) [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/214439].
  Lerch PG, Rickli EE., Studies on the chemical nature of lysine-binding sites and on their localization in human plasminogen. (1981) [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6776996]
  Hochschwender SM, Laursen RA., The lysine binding sites of human plasminogen. Evidence for a critical tryptophan in the binding site of kringle 4., (1981) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6793592%5D [
  Anglés-Cano E, Hervio L, Rouy D, Fournier C, Chapman JM, Laplaud M, Koschinsky ML., Effects of lipoprotein(a) on the binding of plasminogen to fibrin and its activation by fibrin-bound tissue-type plasminogen activator. (1994) [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8187237].
  Beisiegel U; Rath M; Reblin T; Wolf K; Niendorf A., Lipoprotein(a) in the arterial wall. (1990), [http://internetwks.com/pauling/refs.html#R2](abstract)
  Klezovitch O, Edelstein C, Scanu AM., Evidence that the fibrinogen binding domain of Apo(a) is outside the lysine binding site of kringle IV-10: a study involving naturally occurring lysine binding defective lipoprotein(a) phenotypes. (1996), [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8690792].
  Fonorow, O.R., The Cure for Heart Disease: Condensed, (2004), [http://internetwks.com/owen/HeartCureRD.htm]
  David Leake, D Leake CAD History 1989 to 2011, [http://dleakecadhistory.blogspot.com/.
  Linus Pauling, et. al., Sucess Stories (collected by Owen Fonorow), [ http://www.practicingmedicinewithoutalicense.com/#TESTIMONY%5D

 91. nnn said

  http://www.paulingtherapy.com/science.htm

 92. Łagiewnik said

  Teza:
  Nienawiść do Rosji została wywołana zniesieniem darmowej pracy/pańszczyzny chłopów dla właścicieli i pasożytów wsi. Powstańcy, zamachowcy, poeci, pisarze nie byli patriotami, lecz ludźmi pozbawionymi możliwości grabieży bliźnich (np. Mickiewicz, Hryniewiecki, Piłsudski, arendarze i lichwiarze)

  http://literat.ug.edu.pl/sielanki/019.htm
  Słoneczko, śliczne oko, dnia oko pięknego!
  Nie jesteś ty zwyczajów starosty naszego.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Reforma_uw%C5%82aszczeniowa_Aleksandra_II (weszła w życie w 1861 )
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/03/02/uwlaszczenie-chlopow-w-krolestwie-polskim/
  https://histmag.org/Trudne-uwlaszczenie-dziedzictwo-powstania-styczniowego-7535
  https://histmag.org/Jakub-Szela.-Chlopski-wodz-czy-Kain-i-pospolity-zbrodniarz-2783/2/1
  Chłop Jan Słomka w swoim pamiętniku zanotował, że „czerniawa należąca do rabacji szła od wsi do wsi i wszędzie zabierała chłopów ze sobą i w ten sposób tworzyła się coraz większa banda, a jakby nie chciał kto z nimi iść, to bili i zabijali.

  Kto się ze mną nie zgadza?

 93. snag said

  Pluje wam w twarz ,…
  —————————–
  http://dzienniknarodowy.pl/dyrektor-muzeum-historii-zydow-polskich-wylalo-sie-antysemickie-szambo/

 94. nnn said

  Popularnie używane blokery kanałów wapniowych obnizająają pobieranie witaminy C przez komórki, hamują produkcję kolagenu.

  A new study conducted at the Dr. Rath Research Institute and published in the American Journal of Cardiovascular Disease¹ shows that, in addition to blocking the entry of calcium, these drugs obstruct the uptake of vitamin C by the cellsVitamin C is an essential nutrient for the production of collagen – the key stability molecule for blood vessel walls and connective tissue in general. Its long-term deficiency is especially detrimental for the cells building the artery walls as it can cause microscopic structural damage, followed by the build-up of atherosclerotic deposits – the cause of heart attacks and strokes. The study indicates that among the studied channel blockers, nifedipine (i.e., Procardia, Nifediac) has the most pronounced effect, causing a significant decrease of collagen production by the human vascular muscle cells. Taking into account that these drugs are supposed to be used for an indefinite time, their detrimental health consequences are of great concern.

  In this aspect, the study shows that calcium-blocker-induced inhibition of collagen production by the cells can be compensated for by providing vitamin C. In particular, supplying fat-soluble vitamin C (ascorbyl palmitate), rather than simple vitamin C, resulted in significantly higher vitamin C concentration within the cells, further supporting collagen production.

  The fact that calcium channel blockers – taken by tens of millions of heart patients worldwide in the belief that they can help prevent heart attacks – are actually increasing the risk for heart attacks due to weakening of the heart muscle and blood vessel walls, has been a major impediment in cardiology. In addition, increased risk of breast cancer and gum disease has also been reported. Based on the new study results it is possible that many of the side effects of these medicines could be prevented simply by supplementation of a synergistic combination of vitamin C, including ascorbyl palmitate, and other essential micronutrients.

  Reference

  Ivanov V, et al., Am J Cardiovasc Dis 2016:6(2):26-35

  https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/calcium-blockers-inhibit-collagen-formation-in-vascular-wall-cells/

 95. Jacek2 said

  Re.70
  Kto spowodował katastrofę smoleńską i dlaczego jest to właśnie Rosja? Raczej tylko o to chodziło. To że cała sprawa śmierdzi na kilometr to inna sprawa.

 96. revers said

  Pis oddaje Polske Zydom, ustawiona pyskowka pisu z zydami nic nie znaczy wg. S.Michalkiewicza …

  http://wolnosc24.pl/2018/02/28/pis-oddaje-polske-zydom-stanislaw-michalkiewicz-obnaza-prawdziwy-cel-dobrej-zmiany-video/

 97. osoba prywatna said

  Antypolskie rzygowiny Uniwersytetu Jagielońskiego. Historia Polski i Lechii
  .https://www.youtube.com/watch?v=zjxNELjwTck

 98. Marucha said

  Re 95:
  Sprawa i owszem, śmierdzi.
  Niekompetencją, nieudolnością, lekceważeniem, dyletanctwem, fuszerką… itp.
  Podobnie jak katastrofa Casy.
  Jak niewiarygodny lot z Londynu do Warszawy w 2016.
  Podobnie jak niezliczone już wypadki samochodów rządowych.
  Zwykła chujnia, a nie zamachy.

 99. Boydar said

  @ Pan Łagiewnik (84)

  Kto miał interes, żeby stwierdzić stan faktyczny ? Kto żeby go opublikować ? Kto trzymał w karbach, to co się ukazywało ?

  9,8 wyznania mojżeszowego. Znaczy się co, talmudu nie uznawali ? Bo mozaizm to Biblia, nie talmud. Może było takich, ale 0,098%. Dobra, ktoś źle przecinek postawił, to gdzie talmudyści ? Amba ?

  Język „ruski (ukraiński)”, kolejne bajki. Co to znaczy ukraiński ? O ukraińskim to możemy mówić dzisiaj, ale nie w dwudziestoleciu (II RP). W tym czasie, używano na obszarze Ukrainy wszystkiego „co się ruszało”. Rosyjskiego, polskiego, niemieckiego, czeskiego, węgierskiego, rumuńskiego, jidysz i oczywiście chachłackiego. O łemkowskim i kilku innych pomniejszych nie wspomnę.

 100. revers said

 101. snag said

  Jak jest HURA !!! w yiddish?

  Zastępca naczalnego wysłany do Stanów na dywanik przyznał się do kilku PR pomyłek i obiecał naprawić … A agent @ 90 zamula po anglicku ,…

  POLAND SEEKS TO ASSURE VAS US AS HOLOCAUST LAW TAKES EFFECT
  —————————————————————-
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-02-28/poland-seeks-to-assure-wary-u-s-as-holocaust-law-takes-effect

  Magierowski acknowledged Poland made a few „PR mistakes”.

 102. nnn said

  Hydrochlorotiazyd, diuretyk powszechnie stosowany na nadciśnienie ZWIĘKSZA RYZYKO NOWOTWORÓW SKÓRY, OBNIZA POZIOM COQ10 , PRZEZ CO MOŻE POWODOWAĆ WZROST CIŚNIENIA, CHOROBĘ WIEŃCOWĄ I NIEWYDOLNOŚĆ SERCA.

  https://www.dr-rath-foundation.org/2017/12/widely-used-blood-pressure-drug-linked-to-substantially-increased-risk-of-skin-cancer/

 103. osoba prywatna said

  Kontrola na drodze, jak okazać dokumenty?
  .https://www.youtube.com/watch?v=4f71cQwXjjQ

 104. gość said

  Doskonały felieton red.Stanisława Michalkiewicza

  Rząd PiS-owski popuszcza w kalesony ze strachu przed Izraelczykami? – Stanisław Michalkiewicz

 105. PISKORZ said

  re 82 B. dziękuję..!! TO NALEŻY ROZPOWSZECHNIAĆ, GDZIE SIĘ DA..!!!

 106. Antymarxista said

  Krzysztof Karoń u Roli o tym jak komuniści zwalczali marksistów i na odwrót? Marzec 1968!

 107. nnn said

  Cytrynian chroni przed nowotworami

  https://www.cancertreatmentsresearch.com/citric-acid-inhibits-fermentation-and-kills-cancer-in-humans/

 108. Jacek2 said

  Re.98
  Wierzy Pan że ktoś przyszedł, potupał i piloci, ludzie o szczególnych predyspozycjach, ni z gruszki, ni z pietruszki dali się namówić na zbiorowe seppuku? Przypomina Pan sobie lot nad Gruzją?

 109. Marucha said

  Re 108:
  Wierzy Pan, że piloci sami z siebie poszli na samobójstwo pod Smoleńskiem?
  Lot nad Gruzją nie ma nic wspólnego z lotem do Smoleńska. Dwie różne sprawy, inni piloci.

 110. gość said

  STANY ZJEDNOCZONE ZDRADZIŁY ROSJĘ, ALE NIE JEST TO INFORMACJA, „KTÓRA NADAJE SIĘ DO OPUBLIKOWANIA”

  Dlaczego ani „The New York Times”, ani „The Washington Post” nie wspomniały na swoich łamach o tym jakże ważnym odkryciu? – pyta prof. Stephen F. Cohen na łamach The Nation.
  Żaden ze znanych amerykańskich dzienników, takich jak chociażby ‘New York Times’, nie opublikował artykułu, który dotyczyłby pojawienia się nowego dowodu na to, że USA złamało złożoną Rosji obietnicę w sprawie nierozszerzania pola działania NATO na wschód, podczas gdy decyzja ta pociąga za sobą wiele konsekwencji.

  Stephen F. Cohen, emerytowany profesor wykładający filologię rosyjską i politologię (na uniwersytetach NYU i Princeton), oraz John Batchelor kontynuują swoją dyskusję na temat panującej obecnie zimnej wojny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. (Poprzednie fragmenty czteroletniej już dyskusji można znaleźć na stronie The Nation.com).
  Cohen powraca do tematu notorycznego ignorowania przez media amerykańskie aktualności dotyczących relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Temat ten jest przez niego regularnie poruszany już od lat 90., jednak teraz przytacza on sytuację, która idealnie obrazuje ten problem. Istnieją co najmniej trzy przykłady, które potwierdzałyby jego tezę jakoby media amerykańskie unikały tematów powiązanych z Rosją. Pierwszy z nich dotyczy czasów, gdy prasa amerykańska, a zwłaszcza ‘New York Times’, wprowadzała swoich czytelników w błąd, twierdząc że komuniści nie mieli szans na wygranie rosyjskiej wojny domowej (1918-1920).

  Dalej;
  https://kresy.pl/publicystyka/stany-zjednoczone-zdradzily-rosje-informacja-ktora-nadaje-sie-opublikowania/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 111. gość said

  Arktyczny bank nasion zawiera już ponad milion różnych gatunków nasion roślin

  W Svalbard, norweskiej prowincji w Arktyce około 1100 km od Bieguna Północnego powstał ogromny podziemny skarbiec, w którym zamraża się najcenniejsze nasiona z całego świata. Według oficjalnych danych, niedawno zabezpieczeniu zostało poddane kolejne 70 tysięcy różnych gatunków nasion, dzięki czemu łączna kolekcja wynosi już dokładnie 1 059 646 egzemplarzy.

  Arktyczny bank nasion znajduje się głęboko pod ziemią i składa się z trzech komór, z czego jedna jest już prawie zapełniona nasionami, z których każde ma przeznaczenie spożywcze. Ambitny plan naukowców zakłada zdobycie wszystkich spożywczych gatunków nasion z całego świata, wliczając w to kopie zapasowe próbek nasion przechowywanych w innych bankach nasion na Ziemi.

  Zachowanie różnorodności upraw jest uważane przez naukowców za niezbędne dla zabezpieczenia nas przed utratą żywności w wyniku czynników takich jak susze, choroby oraz zmiany klimatyczne.

  Oficjalne dane informują, że od 26 lutego 2008 roku 73 różne instytucje z całego świata zdeponowały w Svalbard ponad milion gatunków nasion. Skarbiec otwiera się około dwa razy w roku, a najnowsze zdobycze obejmują unikalne odmiany ryżu, pszenicy, kukurydzy oraz czarnookiego grochu, który stanowi główne źródło białka w Afryce oraz Azji Południowej.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arktyczny-bank-nasion-zawiera-juz-ponad-milion-roznych-gatunkow-nasion-roslin

 112. Jacek2 said

  Re.109
  Nie wiem czy Pan Gajowy miał okazję kiedykolwiek widzieć pilotów wojskowych. Zaręczam Panu że to nie są ludzie których spotyka się na co dzień na ulicy i szczerze wątpię żeby w najmniejszym stopniu przejmowali się czyimkolwiek tupaniem. Lot nad Gruzją tym się różni że nikt w nim nie ucierpiał. Martwi nie mają głosu.

 113. Marucha said

  Re 112:
  Niech Pan nie robi z nich nadludzi. Bo sam fakt, że kpt. Protasiuk pozwolił się odepchnąć gen. Błasikowi przy meldowaniu gotowości, świadczy o czymś innym.

  Ale skoro uważa Pan ich za absolutnie nie poddających się niczyjemu autorytetowi – to wynika z tego, że decyzję o lądowaniu podjęli sami.
  Reszta to ch…j i nie ma co więcej dywagować: albo ulegli presji, albo wykazali niekompetencję.

 114. snag said

  Czasami lepiej bez ‚pośredników’ bo obciach ,…

  40% amerykańskich Katolików przejmuje się bardziej zmianą klimatu i ze sie ugotuja jak się ociepli i kryzysem uchodźców niż faktem ze ich bracia w innych nacjach są prześladowani i mordowani za wiarę.

  In a bizarre disconnect, 40 percent of U.S. Catholics believe that Christian persecution around the world is “severe,” and yet they are more concerned about climate change and the global refugee crisis than the sufferings of their co-religionists.
  ————————————————–
  http://www.breitbart.com/national-security/2018/03/02/poll-u-s-catholics-more-worried-about-climate-change-than-christian-persecution/

  ——-
  Nie każdy, kto siebie nazywa katolikiem, jest nim.
  Np. Wałęsa, Komorowski, Tusk, Gronkiewicz-Walc…
  Identycznie, albo zapewne jeszcze gorzej, jest w Ojczyźnie Demokracji, USA.
  Admin

 115. nnn said

  Andrografis-„król goryczy”

  http://zdrowiebeztajemnic.pl/andrographis-paniculata-najmocniejsze-ziolo-antybakteryjne-antynowotworowe-tej-planecie/

 116. Jacek2 said

  Re.113
  Nie robię z nikogo nadludzi. Pan Gajowy trochę jest nie fair bo za wszelką cenę usiłuje mieć rację. Byli głupi bo głupiej rady posłuchali i są też są głupi bo głupią decyzję podjęli samodzielnie. Nie wiem jak było ale jestem przekonany że ze strony pilotów nie było tak bezdennie głupiej decyzji. Prawdy, tak jak o Sikorskim, pewnie nigdy się nie dowiemy.

 117. PRACOWNIE TWORCOW-list otwarty do MKiDN-,,, dobrej zmiany”;ochrona pracowni artystow plastykow i prac;cito poniewaz PRACOWNIE i DZIELA NALEZA DO DOBR KULTURY NARODOWEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ-i POWINNY BYC CHRONIONE Z MOCY PRAWA RP

 118. nasza kolezanka OW ZPAP-Ania Janiszewska-Sybiraczka,z chora noga/wspaniala rzezbiarka,marznie w pracowni /nie moze pracowac w glinie zmarzlej/15stopni C/w porywach- w kamienicy przejetej ul Kredytowa 8- -a tak to przedstawia TVP info 3; ; dramat 84 letniej kobiety !

 119. VAV said

 120. sto said

  O wszystkich parchatych kurduplach, parchatych szabesgojach, parchatych krzyworyjcach, krzywoprzysięzcach, mehesach i mamzerach !

  ==

  Parchowo, sodomia- przykazane nie leżeć ze zwierzęciem, powstało nie od wczoraj, a nawet niekoniecznie od wojen światowych.

  Rdzeniem parcha jest skonsolidowana arystokracja żydowska, siły demoniczne, sformułowane w rożne związki i organizacje para mafijne, mniej lub bardziej wywrotowe, zażydzone..dziś legalne, stanowiące rządy !

  Wspólnota `niewidzialnego` niewolnikom systemu diabolicznego, odbiblijnie to `ohyda spustoszenia`, która wywodzi swój rodowód z Afryki, dalej wędrowała przez Środkowy Wschód, na Europe, Stare i Nowe Swiaty.

  ==
  ŻYD to genetyczny aktor, kuglarz, handlarz, finansista i polityk w złym tego słowa znaczeniu.

  ==

  W Europie arystokracja żydowska znana jest pod nazwa Guelph, z rodu `wilków`, jako ze on pierwszy, zresztą po wielu perypetiach, z nimi się skoligacił. Dzisiejszy tron brytyjski, jest od mamona i zawsze był w opozycji do Gibbelin, ostoi cywilizacji chrześcijańskiej.

  Boją się i nienawidzą tej mocy. W `kreskowkch`, Gibblin ma przypisaną role złego !

  ==

  Wojny wtedy były krwawe, wielowiekowe, ciała leżały tam pokotem, w walce na śmierć i życie, dobra i zła, na ziemi europejskiej.

  Zapisane zostały przez historyków szabes goim jako `lata ciemności`, a były to lata świetności, dobrobytu i wciąż wielkości białych narodów.
  ==

  W końcu frakcja Guelphian- wilków, dzięki sutym stałym dopływom funduszy z handlu żydowskiego, przemogła i ostatecznie wygrała.

  Parchata `szlachta`, ksywka żyd, swobodnie poszła w Europe. Zdarzały się później takie czy inne, pognania pasożytów, widząc ich zgubny wpływ, ale nie były to pogromy, co zarzuca się np. Hitlerowi czy Mussoliniemu. Oni po prostu mieli odwagę , jak choćby carat, bezpośrednio ingerować w oderwanie nowotworu żydowskiego od zdrowej tkanki narodu, chcąc budować zdrowe społeczeństwo na wzór Rzymu lub Grecji.
  ==

  Rzeczpospolita, od 12 wieku, akty i skutki ich pobytu dobrze zna. Polaków wyjątkowa gościnność kosztowała wiele, bo utrate Ojczyzny i własnej arystokratycznej przewodniej krwi, powiązane z exodusowa emigracja. Polska dziś to żydowska wydmuszka, na której gra każdy zapyziały nieco żyd. POLIN

  [ `Bogarodzicę` zrewolucjonizowano, `z Włoch do Polin – Polski`, cóż historia `żydowska` wraca, pokrętnie uzywajac `Dabrowskiego`, a wchodząc na stale, do zwyciestwa nad Polska w śpiewanym hymnie Polin ]
  ==

  Inne kraje nie uciekły przed tym potworem w ludzkim ciele, zostały one mnie lub więcej nim nawiedzone i oskórowane.
  ==

  Oś czasu żydowskiego wylęga się z podręczników historii, mniej lub bardziej zakłamując losy naszej cywilizacji i naszej religii. Im bliższa jest naszych czasów, tym bardziej jest zakłamana. Zawsze w kolorze odmiennym od prawdziwego, białe staje się szaroburym, czarnym. Nie ma to większego związku z rzeczywistością lub faktami.

  ===

  Dopełnieniem tego jest kompletne uwłaszczenie żydów, od 17 do 20 wieku, pozwalające im, na ostateczne wojny o całkowite przejecie władzy nad światem.

  Ostatecznej dominacji zła nad dobrem, gdzie zło ma stać się dobrem.

  Jeśli samego Boga nie można detronizować w Niebie, to Sztan robi to na ziemi, w umysłach i życiu ludzi.

  Działając z ukrycia, swymi metodami prowadzi on, tu na ziemi, swa armie.
  ==

  Pan Bóg twój, nakazał zniszczenie tego potwora za wszelka cenę. Wiedział, ze to się rozrodzi i posłuży dla adwersarza za ramie zbrojne, siejące gwałt i niepokój na ziemi. Dążąc do tego samego celu co pradawny waz.

 121. sto said

  re 120 ad.

  W celu pozbycia się iluzji żydowskich wypocin na temat ostatniej wielkiej wojny.

  Państwa OSI, w przeciwieństwie do propagandy żydowskiej, były walką dobra ze złem, ustanowionym przez państwa sowiecko – alinckie, walczące pod zarządem żydowskim.

  Gibelin vs. Guelph. Do końca świata !

  Odwieczna wojna dobra ze złem, poprzez cywilizacje.

  Żydzi to niszczyciele cywilizacji, i żadne wymysły wypadłe z jamochłonu służki żydowskiego, tego stanu nie zmienią. Te breczki pełne spermy, zapładniające kłamstwem umysły obcych wrogów, to jest białych ludzi, w większości chrześcijan, nie pomogą. Prawda jak oliwa prędzej czy później na wierzch wypłynie.

  Włochy, Austro – Węgry oraz wielu innych białych narodów, dały ogromna daninę krwi dla Boga, walcząc z jego nieprzyjacielem. To tam rozegrały się losy cywilizacji europejskiej, w tym przyszłego gwałtownego upadku Polski. Dlatego przynależny im się władza i pierwszeństwo, pod stopami Ołtarza Pańskiego, to jest arystokracja Narodów Boga.

  Nie bez powodu Rzym, Grecja, Lacina i Watykan, jako centrum Chrześcijaństwa i Wielkiej EUROPY!

  ==

  Prawda w świecie obłudy i kłamstwa strasznie boli, dlatego miłościwie nam panujący, zakrywają ją, przed niewolnikami, by w spokoju wypełniali zadania, orają cv przy okazji na utrzymanie swego pana i władce, żyda.

  Przy życiowym stanie zadłużenia, całkowitego poddaństwa, popada on w dziwny jakiś stan niespotykanej euforii, uważając za pełnie szczęścia i chwały, większą spłatę lub jakieś enigmatyczne posiadanie, na długu, będące celem zazdrości i zawiści, jako coś dobrego, bo mówiącego o jego świetności.. 🙂

  ==

  Piekło czeka z szeroko otwartymi ramionami, z gwarancją pełni ubezpieczoną przez żyda !

 122. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/kaczy%C5%84ski-to-%C5%BCydowska-kanalia-%C5%BCona-prezydenta-to-%C5%BCyd%C3%B3wa-co-pis-z-tym-zrobi/ar-BBFrFT4?li=BBr5KbO&ocid=UE12DHP
  KACZYŃSKI TO „ŻYDOWSKA KANALIA”, ŻONA PREZYDENTA TO „ŻYDÓWA”. CO PIS Z TYM ZROBI?

  Zaczęłio się LŻENIE obliczone na zaangażowanie Jurysdykcji, wobec czego wypada przypomnieć WATERGATE.
  Afera Watergate była NARZĘDZIEM a nie Przyczyną Inpiczmentu, poprzedzonego prezydenckim śledztwem w/s Cherubina Hitlera. Cherubin najpierw dokonał Wolty w postaci Ataku IV Floty Amerykańskiej na Egipt, co nazywa się Aferą LIBERTY. Podczas wojny Sześciodniowej izraelska łódź podwodna STORPEDOWAŁA Obserwacyjną fregatę IV Floty Amerykańskiej w Widoczności wybrzeża egipskiego i WYNURZYŁA SIĘ.
  Fregata LIBERTY przechyliła się o 45 stopni, ale nie przewróciła. W takim wypadku regulamin nakazywał Opuszczenie statku przez załogę, co wykonała Połowa załogi. Wówczas przypłynęły ścigacze izraelskie i WYSTRZELAŁY rozbitków, w trakcie czego radiooperator Liberty nadawał na cały świat: JESTEŚMY ATAKOWANI PRZEZ FLOTĘ IZRAELSKĄ. IZRAELCZYCY MORDUJĄ AMERYKAŃSKICH MARYNARZY.
  Równocześnie z lotniskowca IV Floty wystartowały samoloty US Navy z bambami atomowymi na KAIR, ale zawrócił je z Pentagonu MacNamara.
  Prezydent Noxon oskarżył o to Cherubina Hitlera, którego wysłał do Moskwy z deklaracją: JEŚLI ROSJENIE ZAPĘDZĄ SWOICH ŻYDÓW DO GAZU AMERYKANIE NIE BĘDĄ PROTESTOWAĆ, co Cherubin Hitlera powtórzył OFICJALNIE, o czym pisała prasa. Miało to niesamowity skutek, bo Sowieci przekształcili wojnę Ussuryjską w MANDZURSKĄ, co Chińczycy skontrowali ujawnieniem FILMOWEJ DOKUMENTACJI KATYNIA, którą mieli od mojej ciotki Barbary Bierutówny-Prawdzic. Sowieci nazwali to HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomili NIxona o ataku NUKLEARNYM na Sto Miast Chińskich, na co NIxon odpowioedział, że Wówczas Amerykanie dokonają Ataku Nuklearnego na 128 miast Sowieckich.
  Gdy Nixon zapytał swych niemieckich doradców: CZY OBEJDZIEMY SIĘ BEZ KAPITAŁU ŻYDOWSKIEGO to ci odpowiedzieli: ALEŻ OCZYWIŚCIE PANIE PREZYDENCIE. MAMY NARODOWY KAPITAŁ AMERYKAŃSKI I MOŻEMY LICZYĆ NA KAPITAŁ NIEMIECKI I BRYTYJSKI – ale wówczas Cherubin Hitlera przekształcil kpitał żydowski w zydoarabski i wyrzucił Nixona na zbitą morde BŁAZEŃSKIM Watergate.

 123. sto said

  Gdzie są żydzi w Polsce ?

  Zacznijmy od Kościoła. Instytucji w Polsce nietykalnej, czyli najlepszej do schowania wygolonego żyda. Powyżej Proboszcza, po listach żydów, 90% to żydzi, ale ilu Księży jest żydami, których w swej masie jest większość ? 50 % ? kto to wie poza annałami kościelnymi.
  Praca `kościelnego` dla żyda doskonała, kasa sama leci do reki, złe przyzwyczajenia można ukryć a dziś udoskonalać, darem wykształcenie, strawa, służąca od Proboszcza w gore, panienki się kręcą, wysiłek niewielki, pewna emeryturka i zakwaterowanie, a przy dobrych układach,..

  Gdzie żydowi będzie lepiej ?

  Szkolnictwo, małe szekle, inżynieria, za głupi, mecenasostwo rożnej stwory, 90 % żyda ?

  Medyk, państwowo-prywatne dotacje, robi za `Boga` na ziemi, gnoje to uwielbiają, być zbawca wykonującym po cichu robotę szatana.

  Resztę sami dopiszcie, bo mnie już szlag trafia.

  Żydek, kapitalista Syjonista lub darmo kształcony i tytułowany – KOMUNIZM, jest wcielonym antychrystem na ziemi.

 124. Siekiera_Motyka said

  Nie szokujące ale mile się czyta,

  „Agenci MI5 mogą popełnić przestępstwo w Wielkiej Brytanii, ujawnia rząd

  Tajne zlecenie dotyczące dozwolonej przestępczości przez szpiegów upublicznionych po bitwie sądowej przez grupy praw ”

  https://www.theguardian.com/uk-news/2018/mar/02/mi5-agents-are-allowed-to-commit-in-uk-government-reveals

 125. Siekiera_Motyka said

  Ad. 110 – „prof. Stephen F. Cohen na łamach The Nation.”

  Żydek pisze to co już dawno jest tam znane. Gra w „Dobry i Zły Policjant” ale gówno jest wart.

 126. revers said

  Tylko zjudeonizowani niby chrzescianie posoborowi w te same tony jak by tu na procent zyc z lichwy, stad slawny Amber Gold dla szabasgoi lub inne bezpieczne kasy Grobelnego, co by tu nie przekrecic i z przekretu zyc.

  A handelek kwitnie w swiatki, piatki i niedziele – po 10 latach handlu od grosza – minimum zyciowe polin-goiki zapewnione, baby Fordzik Fietsa 3 letni, kucyk na malo utlenionych blond wlosach i jakis swiezo napakowany macho-gojek do pary, jak h.j do doopy, i jest jak za Sienkiewiczem Ch.D.i.K.K..

 127. Lily. said

  Re 123;Sto
  Od biskupa w gore,wszyscy chodza w jarmulkach. Biskupi w purpurowych,
  kardynalowie w szkarlatnych,papiez w bialej. Najwyzsza wladza USTAW0DAWCZA w K.R.K.
  W III.R,po podpisaniu Konkordatu przez
  (o ile dobrze pamietam) p.Romaszewskiego, maja swoich przedstawicieli(SA)wszedzie.

 128. nnn said

  Szczepienia, odtruwanie EDTA i witaminą B12 metylokobalaminą – dr Andre Kulisz

 129. nnn said

  Żydzi, trolle i Sprawa Polska – Max Kolonko Mówi Jak Jest

 130. NICK said

  Remember.
  Don’t cross the cross.
  The CRUCIFIX!!!

  Motto na dziś i nie tylko.
  Ode mnie.
  Dla Was.
  Gajowych Dzieci.
  Zwłaszcza dla Ani. Tej od Kumpla.

 131. osoba prywatna said

  Koniec z tamponami i podpaskami. Na rynek wchodzą nowe majtki
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201803047478490-majtki-rynek-Sputnik/

 132. osoba prywatna said

  „Rosja naprawdę ma broń, której nie posiada nikt inny
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201803037478587-Rosja-bron-Sputnik/

 133. Kapitan Bąba said

  Czy te oczi mogą kłamać ? 🙂
  .http://dzienniknarodowy.pl/dyrektor-muzeum-historii-zydow-polskich-wylalo-sie-antysemickie-szambo/

 134. Marucha said

  Re 116:
  Panie Jacku, absolutnie nie chodzi mi o udowodnienie swojej racji (niby jakiej?).
  Stwierdzam tylko, że:
  – albo na pilotów ktoś naciskał
  – albo na nich nie naciskał
  Czy ma Pan coś przeciwko powyższej alternatywie?

 135. nnn said

  Rak na ratunek? – Dr Stephanie Seneff – Jak komórki nowotworowe nadliczbowo pracują aby przywrócić sprawność naczyń krwionośnych
  utworzone przez admin | Mar 4, 2018

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/03/04/rak-na-ratunek-dr-stephanie-seneff/

 136. Boydar said

  Z dyskusi Sz. P.P Gajowego i Jacka, nie wynika zbyt wiele konstruktywnego. Natomiast dobre imię Arkadiusza Protasiuka zostało sponiewierane, przeciw czemu protestuję. Zez fotografii sądząc, nie wyglądał ani na durnia, ani na tchórza ani na łobuza. Wyglądał właśnie na takiego, który nie da się zabić byle komu czy z byle powodu

  Znalazłem natomiast inną fotografię; jak przypuszczam, nie bez przyczyny umieszczoną w sieci – http://www.dabrowa.pl/DG_FOTO_ALBUM/ALBUM/GALERIA_EXTRA/KPT_PILOT_A_PROTASIUK/slides/00000000x05a_pldg_zabkowice_kapitan-pilot_protasiuk-arkadiusz_i-bochenek.jpg

  W tej sprawie (smoleńskiej) nie ma absolutnie żadnych przypadków i na żadnym miejscu czy etapie. Jest za poważna. I za poważni agenci ją zaaranżowali ogromnym nakładem czasu, wysiłku i pieniędzy. Uważam również, że wszystko to co UMYSŁACH widzów zdarzyło się później, jest ważniejsze dla czekających nas niespodzianek, niż sam fakt że ktoś zginął lub tylko zniknął. W kinie czy teatrze, płaczemy PRAWDZIWYMI łzami. I towarzyszące emocje będą z nami przez całe życie. Jednak emocje te, nie są do końca zdefiniowane. Dodany, element, w czasie nawet znacznie późniejszym, wywołać może całą lawinę innych emocji; w zależności od charakteru tego elementu, nawet diametralnie różnych od pierwotnych.

  Wiadomo (to ulubione słowo znakomitych publicystów, a ja się staram), że całość jest hucpą. Nie mniej jednak przekaz płynący z tej hucpy nie tylko wbudował się w świadomość, ale uwiera umysły (jeżeli ktoś ma i używa), jak kwadracik w miejscu kółeczka. Pobranie krytycznego upgrade w stosownym momencie, zmieni całkowicie funkcjonalność aplikacji.

 137. Jack Ravenno said

  coś do poczytania
  http://ram.neon24.pl/post/142630,o-szczepionkowej-masakrze-wloskich-wojskowych

 138. NICK said

  Zaranie wiekuistego zwycięstwa.

  Stan Borys.
  Powtórka.

 139. nnn said

  Nodia – ognisko syberyjskie – Bushcraft i survival

  Bushcraftowy

 140. Głos Prawdy said

  Niektórzy Polacy dziękują mi za polecenie linka do Gajówki albo poszczegolnych artykułów.( nie tylko Polakom podaje) Niektórzy są w szoku i dalej się dzielą . Czasem zastanawiam się czy wszystkim Polakom, nawet w Rosji odpowiadać będzie ten blog i czy warto każdemu podawać linka do Pana strony z powodów już kiedyś omawianych:
  1) aż mi, kurcze, strasznie się robi ile wulgaryzmów tu się stosuje, 2) zbyt surowy stosunek do posoborowia 3)nie lubię Żydów, ale do zwykłych Żydów ( to znaczy mniej zlych) nie mam nienawiści i czasem się obawiam, żeby uczestnictwo w dyskusjach na ten temat nie skazało mnie na surowy Sąd Boży.
  A w sumie jestem głęboko wdzięczna Adminowi za możliwość zamieszczania informacji, z którymi nawet Wy nie zawsze się zgadzacie, znoszenie mojego braku normalnej znajomości polskiej mowy i innych braków, 3)ludzi tu w większości inelektualni i wiele można się dowiedzieć na wiele tematów.. W końcu gdzie w Polskich mediach można poznać o tym co się dzieje naprawdę?
  ………

  ——-
  Pani krytykę biorę sobie do serca, zwłaszcza gdy chodzi o wulgaryzmy.
  Posoborowie to dzieło szatana. Tam nie ma miejsca na kompromisy.
  Żydów nienawidzę z całej duszy. Dla jednostek robię wyjątki.
  Admin

 141. Siekiera_Motyka said

  Ad. 106 – Tak, ta rozmowa jest jak najbardziej obowiązkowa dla zrozumienia sporo „nurtów” dziejowych. Pan Krzysztof Karoń streszcza sporo skomplikowanej historii tych Parchów.

 142. osoba prywatna said

  Samoloty będą miały „pióra”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803037454111-Samoloty-piora-opracowanie-nauka-Petersburg/

 143. Głos Prawdy said

  Za co mogę podziękować naszemu prezydentowi, to za to. że nie lubi on i nie popiera homoseksualistów, a także że rządzie i izbie deputowanych nie ma tak wielu Żydów i mieszańców, którzy wzięli by władzę i pieniądze w swoje ręce. Jednak od tego nie jest łatwiej i lepiej żyć, bo dlatego najpierw trzeba być rozumnym w tych dziedzinach, od których zależy dobrobyt ludu, mądrym i bać się Boga.
  Dowiedziałam się, że nasi niektórzy opozycjoniści bezczelnie wymyślili bajkę i namalowali się tak. aby wyglądało, jakby ich bito.

 144. awkzim said

  Ad 136 i pozostałych
  Pytania do zwolenników teorii „maskirowki”:
  1. Kto rozmawiał z wieżą podczas startu w Warszawie?
  2. Kto rozmawiał z białoruską oraz rosyjską kontrolą obszaru?
  3. Kto rozmawiał z wieżą w Smoleńsku?
  4. Kto rozmawiał z załogą Jaka?
  Pytanie do zwolenników teorii zamachu, helu itp:
  Dlaczego D-ca samolotu zszedł poniżej 120 m, bez widoczności pasa?
  I na koniec jeszcze jedna sprawa – w Smoleńsku Dowódcą a w Gruzji drugim pilotem była ta sama osoba.

 145. osoba prywatna said

 146. osoba prywatna said

  Oblany egzamin z polityki
  http://mysl-polska.pl/1480

 147. Ola said

  jestescie przygotowani na wybuch wojny w ciagu najblizszych 90 dni?

  miejmy nadzieje , ze to tylko kolejna fake wiadomosc

 148. Boydar said

  Głosie (140) … zaufaj; prawda i zaufanie, to dwie rodzone siostry. Jeżeli nie możesz inaczej, to chociaż tak – uff uff

 149. nnn said

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/03/04/dlugoterminowy-wplyw-szczepien-wieloma-antygenami-zdrowie/

 150. VAV said

 151. Marucha said

  Re 136:
  Panie Boydar, ani mi w głowie powstało szargać dobre imię kpt. pilota Protasiuka.

  Ponieważ nie jestem zwolennikiem ani teorii zamachu, ani porwania, ani mistyfikacji, ani UFO, ani Putina stojącego z magnesami koło lotniska, tylko – zawinionej przez niekompetencję, pogodę, pecha, czy co tam jeszcze – katastrofy, próbuję dociec, dlaczego wbrew ostrzeżeniom obsługi lotniska nastąpiło nieszczęsne lądowanie.

  I myślę, że kpt. Protasiuk został zmuszony do lądowania mocą czyjegoś autorytetu,

 152. NyndrO said

  🙂 Ja nie umieszczam tego, bo wydaje mi się ważne. To są po prostu takie jaja, że na serio Monty Python to przy żydkach kawały o Wącocku. Uwielbiam ich! * https://wiadomosci.onet.pl/swiat/samuel-salzborn-niemieckie-partie-zbyt-dlugo-ignorowaly-antysemityzm/m6f69zg

 153. JUDASZ said

  Mam wrażenie że jedynym prawym politykiem ostatnich dekad był Augusto Pinochet, bardzo szanowany przez lewaków.

  —–
  Co?
  Admin

 154. NyndrO said

  https://parezja.pl/przyjaciele-ubolewaja-nad-kijowskim-pracy-zdobedzie-probowalismy-juz/

  On musi być barhdzo homantyczny. Biedny Miś…

 155. NyndrO said

  Tej, zapomniałem o khopce.

 156. VAV said

 157. NICK said

  GP.
  Adminie et … .
  Lubię Was.
  Lubię Gajówkę i z całym dobytkiem.

  Także qrvuff rzucanych tu i tam.

  GP.
  Nie musi Pani ‚polecać’ ni cytować.
  A Gajówka niech będzie jaką była i jest.
  To taka tradycja jak Kościół.
  Przedsoborowy.
  A franciszka niech coś bergolnie.
  Tyle.

 158. Głos Prawdy said

  140. Rozumiem, Panie Adminie, chyba każdy ma coś, co go wykańcza

 159. Głos Prawdy said

  Estonię na Eurowizji będzie reprezentować rosyjska piosenkarka

  ELINA NECHAYEVA – “La forza”

  Rafał Bienias
  Looooove it!!! Support from Poland 😉

 160. Głos Prawdy said

  Tato, już trzeci samochód wykopujemy i znowu nie nasz

 161. Grot said

  2018-03-04 11:01:29
  Cięcia w administracji
  – Będziemy ograniczać wydatki władzy – zapowiedział Sasin w Polsat News. Jak mówił, są „kolejne pomysły” na ograniczanie wydatków na ten cel.

  Dopytywany, o ile zmniejszy się liczba wiceministrów w rządzie odparł, że „mniej więcej” wiadomo, ale ustalenia w tej sprawie jeszcze trwają. – Na pewno jeżeli chodzi o wiceministrów, których mamy w tej chwili około stu, będzie to znacznie niższa liczba – dodał.

  O redukcji liczby wiceministrów w rządzie mówił też we wtorek Mateusz Morawiecki. Premier przekazał wtedy, że obecnie dokonuje przeglądu stanowisk wiceministerialnych. – Cały rząd to zarówno ministrowie, jak i wiceministrowie, na których barkach spoczywa ogromna, ogromna odpowiedzialność – podkreślił.

  Trudne to będzie ale kierunek dobry

  ——
  Ten ch… niech sam siebie zredukuje.
  Admin

 162. Łagiewnik said

  @153 JUDASZ said: edynym prawym politykiem ostatnich dekad był Augusto Pinochet, bardzo szanowany przez lewaków.

  A. Pinocheta odwiedzał Pan Marek Jurek ze specjalnym przesłaniem Solidarności, a nie lewacy

  http://www.europarl.europa.eu/meps/en/124892/MAREK_JUREK_home.html

 163. Głos Prawdy said

  Wiosna przynosi nam niespodzianki, zimno i zaspy prawie powyżej pasa. Lepiej iść pieszo, czym jechać, chociaż i jedno i drugie jest trudne. Czytałam, że w Polsce ponad 20 ofiar śmiertelnych od zimna. biedni, nie byli przystosowani do takich mrozy

 164. Łagiewnik said

  @ 92 c.d.Historia terenu obecnej gminy Lipce Reymontowskie

  http://www.lipcereymontowskie.pl/pliki/Historia%20terenu%20obecnej%20gminy%20Lipce%20Reymontowskie.pdf – 15 str.

  1827 – Wielka epidemia – umiera wielu mieszkańców naszych wsi.
  1855 – 1856 – Wielka epidemia cholery – zmarło wielu mieszkańców, a zwłaszcza dzieci.
  1864 2.III – Uwłaszczenie gospodarstw chłopskich w Królestwie Polskim m.in. w Lipcach i okolicy na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa. <============== i co, teraz trzeba reprywatyzować, odebrać ziemię uwłaszczonym chłopom.

  1939 – 01.IV – Powiat skierniewicki włączony został do województwa łódzkiego.
  – 10.IX – Pacyfikacja wsi Mszadla i Mikuły dokonana przez żołnierzy Wermachtu z 10 DP.
  Spalono 30 zabudowań i rozstrzelano kilkadziesiąt osób (w tym, co najmniej 45 mieszkańców Mszadli). <=============

  1942 – 05.X – Egzekucja w Lipcach (przy stawie) 5 mężczyzn (mieszkańców Skierniewic) w odwecie za wykolejenie pociągu wojskowego przez GL na trasie Lipce – Rogów. W miejscu egzekucji stoi obecnie obelisk upamiętniający to wydarzenie

  1945 – 18.I – Wyzwolenie spod okupacji niemieckiej Lipiec i okolic. <===== komunistyczne zniewolenie
  1959 – – Elektryfikacja wsi Lipce
  1971 – 1972 – Realizacja filmu i serialu ”Chłopi” reż. J. Rybkowskiego na terenie m.in. Lipiec.
  1988 – Uroczyste obchody 650-lecia powstania wsi Lipce.
  2014 – 09.VIII– Odsłonięcie pomnika Batalionów Chłopskich na lipieckim cmentarzu – 70 rocznica śmierci pułkownika Tadeusza Golki. <========= komuna, zdegradować do szeregowca
  2016 – 28.XI – Kręcenie filmu dokumentalnego „Filmowa Polska” o filmie i serialu „Chłopi" z udziałem Emilii Krakowskiej i członków A.Z.R. im. Wł. St. Reymonta. <========= E. Krakowska w telewizji chwaliła stan wojenny, aresztować
  2017 – – 07.V – Udział 60 osobowej delegacji w centralnych obchodach 150. rocznicy urodzin Wł. St. Reymonta pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. – patrona nie było w delegacji.

 165. Norman G. said

  Putin powiedział wyborcom, że uratowałby ZSRR, gdyby miał maszynę czasu i że robił „naprawdę smaczną” sałatkę.

  Kto by pomyślał, że prezydent Rosji robi smaczne sałatki?

  http://www.breitbart.com/national-security/2018/03/02/putin-tells-voters-he-would-save-ussr-if-he-had-a-time-machine-makes-really-tasty-salad/

  Russian President Vladimir Putin, while fielding questions from supporters on Friday, said he is a mean salad maker and would prevent the 1991 collapse of the Soviet Union if he could travel back in time.

 166. W połowie lat 80 pismak „NCz!” udał się do Afryki Południowej celem obejrzenia wyścigu Formuły Grand Prix rozgrywanego na torze Kyalami, położonym opodal Johannesburga. Wczesnym rankiem, zaniepokojony pismak szykujący się do opuszczenia hotelu zadzwonił do recepcji i doniósł, że jakiś typ sterczy pod jego drzwiami. „Wezwijcie ochronę”, poprosił. „To jest nasz czarny człowiek czekający tylko, byś wystawił buty do oczyszczenia”, wyjaśniła recepcjonistka.

  Kataw Zar (niestety nie pisujący już do „nczas”)
  http://nczas.com/2012/05/14/kataw-zar-proste-jak-laska-mojzesza/

 167. Ale dlaczego? said

  Wbrew pisiorom, Kardynał Wyszyński potępił Żołnierzy Wyklętych.
  Jak on mógł?

  http://www.mysl-polska.pl/1496

  „Dlaczego prowadziłem do ‚Porozumienia’? Byłem od początku i jestem nadal tego zdania, że Polska, a z nią Kościół święty, zbyt wiele utraciła krwi w czasie okupacji hitlerowskiej, by mogła sobie obecnie pozwolić na dalszy jej upływ. Trzeba za każdą możliwą cenę zatrzymać ten proces duchowego wykrwawiania się, by można było wrócić do normalnego życia niezbędnego dla rozwoju Narodu i Kościoła, do życia normalnego, o które tak w Polsce ciągle trudno” (Patrz: S. Wyszyński, „Dzieła zebrane”, t. 1, 1949-1953, Warszawa 1991. str. 247-265).

 168. andzia said

  Młody, ambitny Polak organizuje prawdziwą telewizję narodową.. Ma problemy techniczne z powodu braku pieniędzy. Może warto się dorzucić?

 169. kura domowa said

  chcielibyscie, aby Prezydent polski wypowiadal sie w ten sposob?

  .https://www.youtube.com/watch?v=BUOjfogI380

 170. Głos Prawdy said

  BAJKA „WILK I BARANEK”.
  Iwan Kryłow
  http://rvb.ru/18vek/krylov/01text/vol3/01fables/049.htm

  Racya mocniejszego zawsze lepszą bywa;
  Zaraz wam tego dowiodę.
  Gdzie bieży krynica żywa,
  Poszło Jagniątko chlipać sobie wodę.
  Wilk tam naczczo nadszedłszy, szukając napaści,
  Rzekł do baraniego syna:
  «A któżto ośmielił waści,
  Że się tak ważysz mącić mój napitek?
  Nie ujdzie ci bezkarnie tak bezecna wina.»
  Baranek odpowiada, drżąc z bojaźni wszystek:
  «Ach, panie dobrodzieju! racz sądzić w tej sprawie
  Łaskawie.
  Obacz, że niżej ciebie, niżej stojąc zdroju,
  Nie mogę mącić pańskiego napoju.
  — Co! jeszcze mi zadajesz kłamstwo w żywe oczy?
  Poczekaj, języku smoczy;
  Przed rokiem zelżyłeś mnie paskudnemi słowy.
  Ja zaś? jeszczem i na to poprzysiądz gotowy
  Że mnie zeszłego roku nie było na świecie.
  — Czy ty, czy twój brat, czy który twój krewny,
  Dość, że tego jestem pewny,
  Że wy mi sławę szarpiecie;
  Wy, pasterze i z waszą archandryą całą
  Szczekacie na mnie, gdzie tylko możecie:
  Musze tedy wziąść zemstę okazałą.»
  «Ach, czymze jestem winny?» — «Milcz! zmęczyłem się cię słuchać
  Czasu wolnego szkoda mi rozbierać winy twoje, szczenię!
  Jesteś winny już tym, że chce się mi jeść». Powiedział i do ciemnego lasu Jagnię powlókł.

   TREMBECKI.( KAWAŁECZEK OSTATNI MÓJ PRZEKŁAD)
  ———–
  jakże aktualna dzisiaj

 171. Marucha said

  Re 163:
  W zasadzie są schroniska i noclegownie dla bezdomnych. Żaden luksus, ale można się w cieple przespać, zjeść zupę itd. ale trzeba być trzeźwym… i tu jest problem.

 172. snag said

  Marucha @ 169 ,…

  Na ‚czterech’ zajmuje troche czasu zeby do nich dotrzeć na czas 😉 ,…

  Nawet jak dotrą, to ich mogą nie przyjąć, jeśli będą nachlani w sposób zbyt widoczny.
  Admin

 173. Boydar said

  To jest problem (169), znam go i potwierdzam w całej rozciągłości. Ale jest i drugi częstokroć równoległy. Systemowi zbyt łatwo przyszło doprowadzić tych nieszczęśników do pozbawienia ich własnego miejsca na ziemi. A z pewnością je mieli, choć tylko im się wydawało, że jest ich. Dzisiaj nie sposób stwierdzić, co jest skutkiem a co przyczyną, tylko Bóg to wie. Wódka bywa przyczyną, ale bywa tez i skutkiem. Ja palę, a drugi będzie pił; z rozpaczy i wqurwienia, i braku nadziei. Wielu popadło w otchłań zwątpienia, i tylko wódka czy inny alkohol, pozwala choć na chwilę zapomnieć.

  ——-
  Tak jest, Panie Boydar. Nie każdy zawinił w życiu aż tyle, by zostać rzucony na kupę złomu.
  Admin

 174. osoba prywatna said

  Węgry: MSZ broni Polaków na Ukrainie
  http://xportal.pl/?p=33293

 175. Boydar said

  @ (165)

  Tekst jest dwuczęściowy.

  „Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia”
  oraz
  „będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej”.

  Część pierwsza jest bez zarzutu, tak powinno być, uwzględniwszy wymowę przymiotników oraz znaczenie pozostałych wyrazów.

  Części drugiej też się za bardzo czepić nie można, o ile nie przyjrzymy się kontekstowi. „Akcji podziemnej”, cóż to miałoby znaczyć. Dopóki tego nie wyjaśnimy, ocena może być trudna a na pewno nie jednoznaczna. Określenie „antypaństwowej” jest w aspekcie bezpieczeństwa nie do zakwestionowania.

  Jednak zdanie stanowi całość. I nikt normalny wiwisekcji dokonywać nie będzie – potępił w czambuł; żadnych wyjątków czy okoliczności łagodzących nie wskazał.

 176. Antymarxista said

  ADOPCJA DZIECI PRZEZ NIEHETEROSEKSUALISTÓW
  W sprawie adopcji dzieci mówi się tylko o obronie praw nieheteroseksualistów, ale nikt nie mówi o łamaniu praw adoptowanych, heteroseksualnych dzieci, które same swoich praw bronić nie mogą. Dzieci to nie lalki do zabawy, to ludzie. W tle muzyka: Kevin MacLeod: Gymnopedie No 1 – na licencji Creative Commons

 177. Łagiewnik said

  Click to access Rocznik_Lodzki_59.pdf


  KALISZANIE – OFIARY ZBRODNI ZGIERSKIEJ Z 20 III 1942 R. str.93/352 do 110/352
  Za 2 Niemców publicznie zastrzelono 100 Polaków.

 178. Głos Prawdy said

  PIS – Prawo Izraelskiej Sprawiedliwości. Mocne lobby izraelskie utworzono w parlamencie jeszcze kilka lat temu,czy warto oczekiwać rezultatów innych, niż to wygodne komu trzeba ?

 179. Kapsel said

  Według polskiego prokuratora czynne przeciwstawianie się propagowaniu banderyzmu to przestępstwo.

  Szczegółowe informacje

  Fala banderyzmu w Polsce narasta a prokuratury zamiast ją zwalczać otwierają nad nią parasol ochronny oskarżając przy okazji obywateli poslikich, którzy nie zgadzają się na propagowanie banderyzmu.

  Niniejsze wydarzenie polega na tym, że na adres poczty elektronicznej:
  biuro.podawcze@pk.gov.pl
  należy wysłać e-maila do którego wklejamy poniższy tekst lub ten tekst poprawiamy lub wysyłamy własny.
  E-maila wysyłamy z własnym podpisem a najlepiej wysyłać z podpisem lub w imieniu stowarzyszeń i organizacji kresowych oraz patriotycznych.

  Po gwiazdkach tekst do skopiowania
  ******
  Prokurator Generalny.
  Panie Prokuratorze, 28 marca o godz. 9:00, w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, w 28 dniu działania nowelizacji Ustawy o IPN ma odbyć się druga rozprawa przeciwko Panu Robertowi (nazwisko w aktach) z Olsztyna oskarżonego o czyn z art. 256; 257 KK.

  Akt oskarżenia wniósł Adam Jaroczyński Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olsztynie – akta sprawy D-II-23708/16, RDS-1472/16.

  Akt oskarżenia za rozlepianie antybanderowskich wlepek jest tak absurdalny jak zastosowanie do oskarżonego technik operacyjnych podczas jego zatrzymania.
  Kajdanki, przeszukanie mieszkania i przejęcie wlepek, wymuszenie (szantaż 3 miesięcznym aresztem w przypadku odmowy) na oskarżonym wskazania miejsc umieszczania rzeczonych wlepek, udanie się w te miejsca ekipy śledczej i wreszcie wezwanie na „miejsce zbrodni” technika brzmi jak niskich lotów science fiction.

  Pan prokurator Jaroczyński z nieznanych Kresowianom powodów myli banderyzm z antybanderyzmem.
  Jeżeli zatem 28 marca dojdzie do tej absurdalnej rozprawy, to będzie oznaczało gloryfikowanie przez prokuratora Jaroczyńskiego i sąd w Olsztynie banderyzmu. Wywód jest oczywisty. Ktoś kto ściga i oskarża antybanderowca chroni Banderę i musi być banderowcem a tego nie da się obronić.

  Takie „wpadki” olsztyńskiej prokuratury i Prokura Jaroczyńskiego to nie coś incydentalnego tj. coś co przytrafia się raz. Przypadków w których olsztyńska prokuratura i prokurator Jaroczyński chronią i gloryfikują Banderę i banderyzm jest więcej a to wg. znowelizowanej Ustawy IPN powinno i musi być ścigane.

  Kresowianie znają przypadki umarzania przez tą prokuraturę powiadomień o propagowanie banderyzmu w szkołach w Bartoszycach i Górowie Iławeckim ale Prokurator Jaroczyński nie widzi w tym nic złego. Prokuratura w Olsztynie nie widzi też nic złego w propagowaniu książki „Bandera i Ja” znajdującej się w polskiej szkole dla Ukraińców w Bartoszycach.
  Pan Jaroczyński dostrzegł jednak czyn zabroniony w rozlepianiu andybanederowskich wlepek w których na jednej widnieje przekreślona znakiem STOP podobizna Bandery na drugiej zaś napis „UPA – ukraińscy mordercy” naniesiony na palącą się w tle tego hasła wieś. Przecież jest to zdrowa reakcja polskiego patrioty nie godzącego się na postępujące w jego regionie propagowanie banderyzmu dlaczego więc wytoczono mu sprawę jak dla jakiegoś bandyty.
  Panie Prokuratorze, proszę o wyjaśnienie kto stoi za propagowaniem banderyzmu w Polsce bo Olsztyn to tylko jedno miasto i proszę uwierzyć, że w innych miastach dzieje się podobnie. Np. Wrocławiu oskarżono Krzysztofa Madeja za zerwanie plakatu z banderowską symboliką. Wprawdzie to już nie Olsztyn, jednak na narastający w Polsce problem zwracam uwagę Pana Prokuratora.
  *****
  Przed wysłaniem dobrze byłoby ustawić w czytniku poczty opcję „potwierdzenie odbioru”.

  http://ksi.btx.pl/index.php/aktualnosci/503-zadenuncjowany-przez-pracujacych-w-olsztynie-ukraincow-polski-patriota-antybanderowic-w-sadzie

 180. Kapsel said

  Zadenuncjowany przez pracujących w Olsztynie Ukraińców polski patriota – antybanderowiec w sądzie.

  23 maja 2017 roku, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wystawia akt oskarżenia autora listu

  Do redakcji Kresowego Serwisu Informacyjnego nadszedł e-mail w którym czytamy:

  Szanowni Państwo, postanowiłem napisać do Państwa w pewnej sprawie. Jestem oskarżony za naklejanie antybanderowskich wlepek z art. 256 i 257kk. Jedna przedstawia podobiznę Bandery,która jest przekreślona grubą czerwona kreską a druga płonące gospodarstwo i napis UPA – ukraińscy mordercy. Zostałem pozwany przez dwoje ukraińców, którym się to nie spodobało. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa.

  Treść tego e-maila -zwłaszcza po przegłosowaniu w Sejmie nowelizacji Ustawy o IPN- wygląda tak niewiarygodnie, że postanowiliśmy tą informację sprawdzić i ustalić co takiego wydarzyło się w Olsztynie. Nasze dziennikarskie dochodzenie wykazało następujące fakty:

  23 maja 2017 roku, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wystawiła akt oskarżenia autora listu w którym czytamy że jest oskarżony:

  całość tutaj

  http://ksi.btx.pl/index.php/aktualnosci/503-zadenuncjowany-przez-pracujacych-w-olsztynie-ukraincow-polski-patriota-antybanderowic-w-sadzie

 181. NyndrO said

  Tak Panie Boydar. Zgadam się w 100 %. * Znam bardzo porządnego Gościa. Bezdomny. Samotny. Kiedyś dobry spawacz w dużej, już nie istniejącej inowrocławskiej firmie. Przeszedł w życiu. I co. I rusza o 4 rano w miacho i zbiera, co popadnie, aby wieczorem usiąść na ławeczce i wypić wiśniówkę – dwie. Odsapnąć. Rozmawiałem z nim o tym i go rozumiem z całego serca. Ale do „św. Alberta” nie wejdzie. I on to rozumie.. Takie ma życie. Przyjmuje to na klatę. Śpi w jakichś rurach, w których czuć podmuchy ciepłego powietrza. Jakiś wylot instalacji elektrociepłowni. Porządny, inteligentny Gość.

 182. gość said

  0.4.03.18 r RELACJA Z LWOWA MARSZ ” LWÓW NIE DLA POLSKICH PANÓW”

 183. osoba prywatna said

  Alfabet Jerzego Zięby. Literka O jak oddychanie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=H0wEorqMbLw

 184. Łagiewnik said

  @ 92 c.d. Nie ma kto przeprosić chłopów/włościan za niewolę pańszczyźnianą, tak, jak to zrobili prezydenci USA za niecne czyny niewolnictwa i eksterminacji

  Granice archidiecezji gnieźniejskiej w tysiącleciu (1000-1939)
  http://rcin.org.pl/Content/5023/WA303_6749_III727-1-cz2_Woj-Krakowskie-kom.pdf str 321

  Przynależność własnościowa osiedli str. 83 Krzysztof Chłapowski

  6. Dobra w posiadaniu instytucji kościelnych w końcu XVI w. – str. 90
  7. Więksi szlacheccy właściciele ziemscy w 1595 r. – str. 91
  8. Osiedla według własności*
  9. Wsie według własności: królewskie 437, kościelne – 557, szlacheckie – 1510
  10. Miasta według własności: królewskie – 40, kościelne – 11, szlcheckie – 22

  Aneks IV większa własność szlachecka w 1595 r.

  2. Sebastian Lubomirski, kasztelan małogojski † 1613 str. 108

  Karczmy będące osobnymi osadami: 31 na str.125

  KRAKÓW W 1598 R. str. 151
  U schyłku XVI stulecia w środowisku
  mieszczańskim dominowali Polacy. Według szacunkowych danych, opartych na kryterium nazwiskowym,
  stanowili około 85% ludności. Drugą pod względem liczebności grupę etniczną tworzyli Niemcy (10%).
  Zauważalna była nadto obecność Włochów (3%). Pozostałe grupy etniczne były niewielkie. Łącznie li­czyły około 300 osób (w tym 100 Szkotów, 50 Węgrów, 50 Francuzów). Wciąż jeszcze znaczne roz­miary miała imigracja do miasta, skoro w 1598 r. przyjęły prawo miejskie w Krakowie 73 osoby.

  Własność królewska
  Własność duchowna
  Własność uniwersytecka str.160
  Własność szlachecka – 73 nieruchomości
  Własność miejska str. 161
  Własność mieszczańska: 471 nieruchomości należało w Krakowie u schyłku XVI w. do mieszczan

  13. Struktura zawodowa właścicieli nieruchomości mieszczańskich w Krakowie u schyłku XVI w. – str. 161
  patrz uwagi do zmian tabeli

  Właściele posesji na krakowskich ulicach: nie zauważono ani jednego mośka str. 161 do 203

  Aneks mieszczanie bieccy w 1590 r. Tabela str.215 – brak mośków.

  CZĘSTOCHOWA str. 231 Liber beneficiorum Długosza – dla Pana Mieta

  The Cracow Voivodeship in the Second H alf o f the 16th Century str.303 dla Snaga

  Pozdrawiam i polecam portal http://rcin.org.pl/dlibra/collectiondescription

 185. Łagiewnik said

  Click to access Materia%C5%82y%20do%20s%C5%82ownika%20K.%20Pacuski.pdf


  Dla Pana Boydara co by odnalazł swoje korzonki.
  Dobranoc

 186. snag said

  Gdyby amerykański sheetrock i budownictwo to wyszli by z tego z guzem czy dwoma 😉 ,…

  Spytajcie czy nie ‚własność’ żyda to ich specjalność, w NYC ma swoja nazwe: ‚jewish lightning’ * – ‚żydowski piorun/błyskawica’ w urban słownictwie znaczy tyle co podpalić nieopłacalny dom czy interes dla odszkodowanie z ubezpieczenia ,…

  Jewish Lightning
  To set your house or business on fire on purpose to get the insurance money.

  Poznań: Wybuch gazu na Dębcu. Zawaliła się połowa kamienicy. Cztery osoby nie żyją, są ranni [ZDJĘCIA]
  —————————————————-
  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/poznan-wybuch-gazu-na-debcu-zawalila-sie-polowa-kamienicy-cztery-osoby-nie-zyja-sa-ranni-zdjecia,12978728/

 187. Lily. said

  Lwow,protest,04.03.2018,reszte na wideo.

 188. Lily. said

  Re 185;Lily
  Cenzura dziala.Protert dotyczyl”Polskich panow”.

 189. Boydar said

  @ Pan Snag (186)

  … Mosiek, ty mnie powiedz jak się robi grad … 🙂

 190. snag said

  Wygląda ze natura ma gdzieś enviro i global warming freaks – Na Antarktyce odkryto mega kolonie odmiany pingwinów rzekomo zagrożonych wymarciem ,…

  https://cdn.disclose.tv/sites/default/files/styles/video_image/public/img/post/2018/03/04/penguin-supercolony-found-in-antarctica.jpg?itok=Xnp6noPA

 191. ibrahim ibn jakub said

  to kurwy jebane….

 192. snag said

  Grat, senor Boydar szanowny to się robi sam po ‚czterdziestce’ i szybciej jak sie pali i pije, senor 😉

 193. Marucha said

  Re 192:
  Sądzi Pan według siebie?

 194. snag said

  187 ,…

  Szybko!

  Tu też rozróba z PC tłem – CNN nalega żeby YouTube przestalo publikować videa Alex’a Jones i delete opublikowane. Ciekawe bo jego kanał ma 2.2 miliona subskrypcji. Kilka firm wycofało swoje reklamy na jego kanale w odpowiedzi jego sympatycy ogłosili bojkot ich produktów ,…

  CNN Pushes YouTube to Ban Alex Jones, Delete Video Channel
  ———————————————————–
  https://www.libertyheadlines.com/cnn-pushes-youtube-ban-alex-jones-delete-video-channel/

 195. NyndrO said

  * nieistniejącej

 196. Boydar said

  Mosze! Ubezpieczyłem sklep od pożaru, kradzieży i gradobicia!
  – Aj waj! A gradobicie, to jak zrobisz?

 197. NyndrO said

  Pewnie się spóźniamy kuwa z gazem.No to się zdenerwowali, nasi przyjaciele.Ja ich rozumiem. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/antypolski-marsz-na-ukrainie-lwow-miastem-bandery/pxkmfwf

 198. snag said

  Senor admin ,…

  Ja po powrocie z wizyty w kraju w 2007 nie mogłem patrzeć na gorzałę a po kilku tygodniach zauważyłem ze mniej pale no to
  doszedłem do wniosku ze dam rade bez dymu zwłaszcza ze dorastająca córka twierdziła ze śmierdzę i cały dom poza tym 5 dolców za paczkę to ciut za dużo (dziś 8-9*, zalezy gdzie) no to rzuciłem. Dziś mi nawet w windzie śmierdzi jak palacz był w niej pół godziny wcześniej.

  Jak przyjechałem do Stanów karton ‚soft pack’ 100′ Lark (z filtrem z drzewnym węglem) kosztował $4.59 a Winston soft 100′ $3.99.

  .http://www.kkare.com/images/l/LC/Lark/CP5177.jpg

  .http://tobacco.stanford.edu/tobacco_web/images/tobacco_ads/filter_safety_myths/high_tech_filters/large/filters_07.jpg

  ——-
  Ja nie palę od dwu lat. Trochę wejpuję (vape; elektroniczny dymek).
  Piję b. umiarkowanie, ale gdzieś tak raz na rok, w Bieszczadach, idę w gaz.
  Admin

 199. snag said

  Byłem blisko w Krynicy odwiedzić teściową a przy okazji w Piwnicznej … Niezly bimber ,…

  .https://s3.amazonaws.com/lowres.cartoonstock.com/religion-st_peter-st_peter-smoker-smoke-cigarette-brin383_low.jpg
  .https://s3.amazonaws.com/lowres.cartoonstock.com/death-household_safety-afterlife-st_peter-st-fire_safety-mban2225_low.jpg

  Sw. Piotrze skoro wszystko wiesz to mógłbyś zajrzeć i przypomnieć czy wyłączyłam gaz?

 200. gość said

  Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje antypolski marsz we Lwowie

  W niedzielę ulicami Lwowa przeszedł marsz ukraińskich organizacji banderowskich, zorganizowany w przeddzień rocznicy śmierci szefa UPA Romana Szuchewycza. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zamieścił następujący komentarz na swoim profilu na FB:

  „Do tej pory „giedroyciowcy” oraz frakcje proukraińskie tak w PO, jak i w PiS, karmiły się nadzieją, że za przemilczenie ludobójstwa i za bezkrytyczne wsparcie Ukrainy tamtejsi oligarchowie i banderowcy będą Polsce niesłychanie wdzięczni. Dzisiejszy antypolski marsz we Lwowie pokazał, że to jednak ułuda.

  No cóż, ten marsz to także swoistego rodzaju „podziękowanie” dla Polaków za bezzwrotne ‚pożyczki” i pospieszne dostawy gazu”.

  http://prawy.pl/67087-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-komentuje-antypolski-marsz-we-lwowie/

 201. zapiniotodement said

  Re 90,91 i następne, Nnn
  Robisz bardzo dobrą robotę.
  Jestem tu nowy, dopiero zapoznaję się z dorobkiem Gajówki, więc może wywalę otwarte drzwi polecając ostatnio wydaną „Fat for Fuel” oraz „Grain Brain” (poprawione wydanie) – dodam dla pozostałych „gajowniczków”, że na witrynie dr Joseph Mercola są bardzo przydatne comments.
  Pozdrawiam,
  Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 202. zapiniotodement said

  Re 98. Marucha
  „Sprawa i owszem, śmierdzi.
  Niekompetencją, nieudolnością, lekceważeniem, dyletanctwem, fuszerką… itp.
  Podobnie jak katastrofa Casy.
  Jak niewiarygodny lot z Londynu do Warszawy w 2016.
  Podobnie jak niezliczone już wypadki samochodów rządowych.
  Zwykła chujnia, a nie zamachy.”

  Przypuszczam, że brak czasu nie pozwolił Panu na dokładniejsze zapoznanie się z „katastrofą” tutki oraz rzeczywistą katastrofą casy.
  Pańska opinia jest więc równorzędna z opinią, że płomienie nafty lotniczej sproszkowały WTC1 i WTC2, przy okazji wyburzając WTC7.
  Szkoda.

 203. zapiniotodement said

  Re 111. Gość
  Może narysujesz, Szanowny Gościu, do swojego postu obrazek, łącząc takie kropki:
  . bank nasion
  . uczestnictwo hazaraków chyba we wszystkich przedsięwzięciach typu „pozorowany lot na Marsa”
  . wydrążenie co najmniej 4-ech tuneli naprawdę WIELKOŚREDNICOWYCH pod Izraelem na głębokości ca. 80m, oficjalnie dla „szybkiej koleji”
  . ostatnie doniesienia o nowych typach bomb rakietowych, zdolnych do zagłebienia się pionowo przez skały/beton poniżej 80m
  . co raz intensywniejsze prowokowanie przez hazaraków III Wojny Światowej
  . hazaraki potrafiły wymordować rękami niemieckimi nieprzydatnych im żydów, czas więc teraz na goji

  Utrudniam Ci rysowanie nie podając żródeł moich „kropek”, bo w tej chwili mam wszystko tylko na papierach – po ostatniej pospiesznej przeprowadzce jeszcze zwalonych na kupę… więc wybacz mi to, proszę.
  Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 204. zapiniotodement said

  Re 120. Sto
  „ŻYD to genetyczny actor, kuglarz…”
  Od dawna zajmuję się przemianą Żydzi -> żydzi -> hazaraki, stąd poniższy urywek z wątku „Nie masz cwaniaka nad hazaraka” potwierdzający tę opinię:

  nie tylko pozwalały na rozwój poczucia solidarności (bo raz dziadek z nudów rżnął wszystkich, a potem
  wszyscy rżnęli dziadka…), ale jeszcze rozwijały zdolności aktorskie, które przetrwały do naszych czasów –
  przykładem mogą tu być hazaraki zdolne nawet do skradzenia księżyca, abo wywodząca się ze sztetla Podhajce
  rodzina “Łomnicki”, “Nowicki” i “Piotrowska” (“Piotrowskiej” udział we filmie był raczej niewielki: chwaliła się, że
  odebrała dziewictwo “Polańskiemu”).
  “Łomnicki” był, według Zagłoby, postury nikczemnej, ale nie miał stóp tak zdeformowanych jak Goebbels, więc
  mieściły się w strzemionach, potrafił ruszać wąsikiem, mógłby zagrać rolę nawet i husarza – ale nie dawał sobie
  rady ze współczesnym koniem, prawdopodobnie miał genetyczne skłonności do niziutkiego konika mongolskiego.

  Nie opłacało się dla jednego filmu szukać po zoologach konika Przewalskiego, tresować go, itd.
  więc ubrano “Łomnickiego” w konika pożyczonego z Krakowa – nie, nie od w. bo on ma tylko kropki
  i też fiasko: “Łomnicki” zaczynał ruszać wąsikiem, zakręcać konikiem i zakręcony konik zakręcał mizernego “Łomnickiego”
  tyłem do przodu, znowu ujęcie zmarnowane…

  Problem rozwiązał filmowiec Złodzi: poprosił babcię Dąbrowską o przerobienie lwiej skóry, o której głowę
  często się potykała, na coś w rodzaju dorożkarskiego okrycia dla szkapy, dorobił dżwigienkę ze starej szczoteczki
  do zębów (aby nie tylko wąsiki „Łomnickiego”. ale jeszcze i lwie wąsy się ruszały), narzucił to na siebie i wszystko
  wreszcie zagrało…

  Rozwój handlu między Europą a Chinami poprawił Chazarski los.
  Zaczęli się dorabiać sprzedając doopy swoje, swoich matek, żon, dzieci spragnionym poganiaczom wielbłądów.
  Wyszli ze ziemianek do jurt, początkowo budowanych z wyproszonych kijów i wytartych dywaników
  modlitewnych, a póżniej, gdy się dorobili broni, ze skór zrabowanych owiec i kóz.
  Żyli sobie gromadnie (aby wspólnie szybko rozbierać jurty, gdy trzeba było uciekać), oddawali cześć Wielkiemu
  Hóyowi, spodziewając się, że dzięki temu wydłużą się im kutasiki, zmniejszające się z pokolenia na pokolenie po
  przejściu kolejnej mongolskiej nawały – i może żyli by sobie spokojnie do dzisiaj ( bo przecież za zrabowaną owcę
  nikt głowy nie urywa – może ją wilki porwały, albo gdzieś się sama zapodziała?), gdyby sobie tylko zarabiali na chuci
  karawaniarzy, a nie zaczęli ich rabować.
  Władimiry, Światopełkowie i inni kniazie, którym żony zatruwały życie, bo przeznaczone im jedwabie zrabowali Chazarzy,
  początkowo próbowali zmienić Chazarów, przypuszczając, że żródłem zła jest ich wiara we Wszechmocnego
  Hóya.
  Wykorzystali w tym celu Żydówkę Kaszalotę, żonę Bula Jana, nieślubnego potomka Warsa i Sawy.
  Obawiała się ona nadciągającego na mieczach niemieckich chrześcijaństwa i ciągle marudziła: Bulu Janie,
  uczyniłeś mnie przy nadzieji, co teraz będzie z nami? Ucieknijmy na Dzikie Pola, a tam zrobię cię królem!
  No i uciekli w kierunku tych Dzikich Pól, ale Bul Jan był obyty tylko z chodzeniem po gaju, więc trafili do Chazarów,
  którzy akurat byli zmuszani do wyboru między chrześcijaństwem a judaizmem.
  Kaszalota nie musiała się zbytnio trudzić: przykładem Abrahama, który tak dobrze się obłowił na doopie Sary
  przypomniała Chazarom początek ich dorabiania się, zachwaliła zalety przynależności do Narodu Wybranego,
  któremu Jehowa podarował cały Świat, a jak jeszcze powiedziała Chazarom, że ich żony będą musiały się kąpać raz
  w miesiącu, to Chazarzy natychmiast zapragnęli być jeszcze religijniejsi niż Żydzi Hebrajczycy, frajerzy sądzili, że ten
  nowy kagan, Bulan, poprowadzi ich do szczęśliwości!
  A póżniej już nikt ich nie wydudka…

  Reszta historii jest znana: Rusy doszli do wniosku, że muszą rozpieprzyć ten cały kaganat, bo nie będą mieć
  spokoju, wzięli hazaraków w niewolę, osiedlili przymusowo w ograniczonej strefie (żeby utrudnić im przemyt
  i złodziejstwo) i zmusili do przyjęcia nazwisk, odpowiednich do mocy wziatki zaoferowanej czynownikowi, itd.

  Takie te Rusy niby chytrusy, a nie przewidzieli krwawej zemsty hazaraków w przyszłości…

  Jak hazarak chciał paroma kopiejkami oszwabić czynownika, to dostawał nazwisko Krauthammer (do dzisiaj nosi
  je kongresman USraelski), średnio wziatkujący dostawali: Munzenberg, Sulzberger, Zuckerberg, Ginzburg, itd.
  Cwańsze hazaraki, a więc lepiej płacące dostały nazwiska klasy: Goldberg, Rosenberg,Goldstein, Rubinstein, itd.
  A ten najcwańszy to kupił sobie nazwisko Bauer – odpowiednik “Waszmości” – ale nawet tego było mu za mało,
  więc po przeniknięciu do Europy zmienił je sobie na Rothschild…

  Czyż Polacy mogli coś podejrzewać, gdy do Polski zaczęli przenikać od Niemna do Wołynia pejsaci osobnicy w
  czarnych chałatach, futrzanych czapach, szwargocący w obcym języku i podający się za Żydów?
  No cóż, Żydzi, pewnikiem…
  Na górę

  dziadkJack
  Posty: 2123
  Rejestracja: 02 lip 2008 11:14

 205. zapiniotodement said

  Re 123. Sto
  „Zacznijmy od Kościoła. (…) Powyżej Proboszcza, po listach żydów, 90% to żydzi, ale ilu Księży jest żydami, których w swj masie jest większość? (…)”
  Uważam, że 100%, jeżeli do szacowania przyjąć nie pozycję, bo ona wynika z cwaniackości (tych co urażam proszę o zastąpienie „cwaniackości” szybkością odmawiania pacierzy) ale po prostu wiek kleryka!
  Żydobolszewicy po 1945 roku napchali do Seminariów tyle ścierwa (tylko zatwierdzeni przez UB mogli wstąpić), żeby hazaraki najpierw miały do dyspozycji tzw. „księży patriotów” a teraz judochrześcijańskich hierarchów…

  Kto z obecnych „katolików” zdobędzie się na oświadczenie prosto w oczy swojemu proboszczowi: „Dopóki w Kościele są obchodzone Dni Judaizmu, dopóty nie dam ani grosza na tacę”?

 206. zapiniotodement said

  Re 144. Awkzim
  „Dlaczego D-ca samolotu zszedł poniżej 120 m, bez widoczności pasa?

  Jeżeli masz jakiś dowód na to, że D-ca wogóle wyleciał z Okęcia, to podaj go!!!

  Powtórzę, bo to bardzo ważne: jeżeli masz taki dowód, to PODAJ GO JAK NAJSZYBCIEJ!

  ——
  Gdzie jest dowód, że polska delegacja kilka dni temu poleciała do Rzydolandii?
  Admin

 207. VAV said

  Dla fanów wczesnego Bollywood oczywiste jest, że życie i kariera aktorek Sulochany i Pramila miały ze sobą wiele wspólnego. Obie osiągnęly sukcesy w indyjskim przemyśle filmowym w erze, w której kobiety indyjskie często nie były widywane poza domem, obie były znane ze swoich niesamowitych umiejętności tanecznych i obie mialy bezprecedensową kontrolę nad swoją karierą.
  Ale być może, co najważniejsze, obie aktorki były członkami maleńkiej, ale wpływowej, żydowskiej populacji Indii – społeczności, która zmieni świat filmowy Indii.
  Wystawa „Baghdadis i Bene Israel w Bollywood i Beyond”, która jest eksponowana w Centrum Historii Żydów w Nowym Jorku od 1 kwietnia 2016 r., pokazuje rolę dwóch najstarszych społeczności żydowskich w Indiach i ich wpływu na show biznes w tym czasie: Bagdadis są potomkowie kupców, którzy przybyli do Indii z Bagdadu w XVIII i XIX wieku; Bene Israel (co oznacza „Synowie Izraela”) przybyli do Indii kilkaset lat wcześniej i byli niegdyś największą społecznością żydowską w Indiach.
  https://www.nbcnews.com/news/asian-america/how-indias-jewish-community-transformed-early-bollywood-n475396

 208. zapiniotodement said

  Re 147. Ola
  „jesteście przygotowani na wybuch wojny w ciągu najbliższych 90 dni?”

  Ja: TAK, ale tylko na czas wypicia tuzina 4-litrowych kasków czerwonego wina, to wystarczy mi na upewnienie się czy miałem rację w swoich ocenach hazaraków/Polaków/goji itd. – ten czas to będę mieć tylko dlatego, że mieszkam daleko od Polski, na południowej półkuli.

  W odróżnieniu od Pani jestem pesymistą, więc nie widzę sensu przygotowywania się w Polsce – zwłaszcza tych ludzi, którzy zamieszkują w blokach wybudowanych 30…40 lat temu z wielkich płyt skręconych drutem (bo to łatwiejsze i szybsze niż spawanie, zwłaszcza, że elektrody już dawno wszystkie ukradzione) i tej konstrukcji wzmocnionej/uszczelnionej cementem rozrobionym w metalowych taczkach ogrzewanych od spodu płonącym workiem po tymże cemencie.

  Proszę mieć nadzieję, że moja ocena sytuacji to tylko kolejna fake

  Pozdrawiam…

 209. VAV said

 210. zapiniotodement said

  Re 178. Głos Prawdy
  „PIS – Prawo Izraelskiej Sprawiedliwości. Mocne lobby izraelskie utworzono w parlamencie jeszcze kilka lat temu, (…)”

  Proszę: znajdź Szanowny Głosie Prawdy 10 różnic między PO i PiS – według Prawa Irańskiej Sprawiedliwości:

  .http://www.algemeiner.com/wp-content/uploads/2011/01/iran_execution.jpg

  Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 211. VAV said

 212. awkzim said

  Ad 205
  Czytaj ze zrozumieniem, to było pytanie dla normalnie wierzących w teorię katastrofy. Dla wierzących w teorię maskowania były inne pytania.

 213. provincjal said

  Wczoraj dzięki naszym sportowcom, świat dowiedział się o Polsce więcej niż to co proponuje świrska fundacja za setki milionów.
  Chwała lekkoatletom i Stochowi !!!

 214. Boydar said

  Ale Kamil na antysemityzmie poleciał, to się nie liczy !

 215. fake news said

  208
  Zapiniotodement
  Fake news

  To nie jest zdjecie z Iranu.

  Lepiej pokaz zdjecie z Arabii Saudyjskiej w piatek po modlach na placu „chop-chop”

 216. Marucha said

  Re 202:
  Panie Zapiniotodement,

  Już wiele lat temu wyraziłem swoją opinię o katastrofie pod Smoleńskiem: nieszczęśliwy wypadek spowodowany splotem okoliczności, głównie zaś czynnikiem ludzkim. Od tamtej pory nie miałem żadnego powodu, by zmienić zdanie – i przestałem niemal się problemem interesować. Nie lubię bowiem przelewać z pustego w próżne.

  Artykuł, autorstwa prof. Jancelewicza zamieściłem dlatego, że dokładnie pokrywa się z moimi poglądami.
  > https://marucha.wordpress.com/2018/03/03/ostatnie-20-sekund-prof-jancelewicz-o-tym-jak-doszlo-do-katastrofy-pod-smolenskiem/

  Pies trącał moją opinię – ale jeśli uważa Pan, że opinia prawdziwego eksperta z 50-letnim doświadczeniem jest tyleż warta, co dezinformacje na temat 9/11 – to naprawdę nie widzę sensu rozmowy.

  PS. Gdyby tak wydarzyła się podobna katastrofa samolotowi wiozącemu polską delegację rządową z Londynu:
  >https://marucha.wordpress.com/2018/03/03/skandaliczny-lot-polskiej-delegacji-z-londynu/
  to dam sobie urwać głowę przy samej dupie, że mielibyśmy również wysyp teorii o zamachu, o porwaniu delegacji na Marsa, a również ślad Putina z dymiącym naganem by się niezawodne odnalazł.
  Polacy NIC się nie uczą. NIC.
  Ponownie załadowali cały samolot VIP-ami…
  Tu już nawet kląć się nie chce.

 217. nnn said

  Czy ktoś posiada i może udostępnić skany archiwlanych numerów „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” śp. A, Reymanna i „Ojczyzna” B.Rybickiego.

  https://archiwaipn.wordpress.com/2013/04/20/adam-michnik-archiwa-ipn/

 218. Marucha said

  Ad 216:

  Zauważyłem wielkie braki w swoim wpisie nr 216.
  Otóż całą organizacją lotu z Londynu do Warszawy zajmowali się wyłącznie Żydzi. Począwszy od planowania czasowego, poprzez upychanie wszystkich Bardzo Ważnych Osób na jednym pokładzie, a skończywszy na przydziale miejsc w samolocie, obsłudze aparatury i komunikacji radiowej.
  Polacy są niczemu niewinni.

 219. FALANGA CHŁOPSKA

  Dostałem list od Pana pracującego w obserwatorium astronomicznym na Śmierdzącej Skale, że nazwa Śierdząca Skała pochodzi o SMERDOWEJ Skały a Smerd to wolny chłop, jak Góral. Pochodzi to wyraźnie stąd, że po zburzeniu GARGAMELLA przez Jana Luksemburskiego Kazimierz Wielki odbudował jego część na zamek Rezydencjonalny PRZEGORZAŁY czyli Przepalony a resztę na cytadelę, gdzie były koszary falangi chłopskiej. Falangiści mieli prawa SMREKÓW-świerków, których Cepry nazywali Smerdami. Mieli oni OBOWIĄZEK pielęgnacji świerków i jodeł, na których spławiali rudę tatrzańską na Kilecczyznę a potem pszenicę SANDOMIERKĘ aż do Gdańska, czego technicznym reliktem jest Spław Dunajcem.
  Falangę chłopską utworzył prawdopodbnie Aleksander Macedoński jako Król Krakowski na GARGAMELLU, której podstawą były bardzo długie PIKI z blachy walcowanej w Kielcach lub Gdańsku. Falanga była ATUTEM taktycznym Wojny Perskiej.
  Węgrzy utworzyli Festiwal Wyszehradzki – czyli ż nareszcie będziemy mieli festiwal ŚRODKOWOEUROPEJSKI z prawdziwego zdarzenia, co przyczyni się do odbudowy WYSZEHRADU Beli IV, który po bitwach pod Zaryszynem i Tarczkiem zdobyl skarbiec Zlotej Ordy w Kijowie – więc stać go było na zamek na miarę Gargamella, który dla Greków był synonimem GIGANTOMANII. Wyszehrad został zburzony przez Turków a ruiny wykorzstane do budowy habsburskiej stolicy Węgier z połączenia Budy i Pesztu.
  Domyślam się, że do budowy Budapesztu urządzono jeszcze w Wyszahradzie kamieniołomy – jak w Krakowie kamieniołomów OSIEM do budowy kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz jako drogi ze Skandynawii do Dunaju, którą zwano Szlakiem Bursztynowym. Było to KONIECZNE dla dostaw na Kaszuby węgla cieszyńskiego wobec budowy przez Asklepiosa ze Lwowa metalurgii Powiślańskiej na rudzie szwedzkiej i węglu nadbużańskim. To właśnie uczyniło z Krakowa Stolicę LECHII i Polski.
  Żydzi chcą PREHISTORYCZNEJ Jerozolimy w Stalingradzie czy Konstantynopolu, ale z systemem metalurgicznym Wisła-Skandynawia nic równać się nie mogło, który to sysem zniszczyli dopiero Cromwell z Mazarinem Potopem szwedzkim, co zapoczątkowało te Imperializmy.
  Ćwierć wieku temu chciano ze mnie zrobić Durnia ODBUDOWĄ Odry Przemysłowej, ale na polsko-holenderskiej konferecnji ODRA 2006 powiedziałem, że Odry Przemysłowej nie podpiszę, gdyż taka Odra NIE ZWRÓCI SIĘ, natomiast Kanał Przemysłowy zwróci się szybko i będzie kosztował 10 razy MNIEJ. Miałem Nosa, bo banki niemieckie zażadały Mojego Podpisu, gdyż Tylko Ja byłem WYPŁACALNY. Teraz „gamoń ekonomiczny i finansowy” Mateusz Morawiecki (wg Niesiołowskiego) chce ZASTĄPIĆ Kanał Przemysłowy Kaskadą Wisły Edwarda Gierka, którą ZNISZCZYŁEM Jesiotrem Przemysłowym.
  Mam ksiązkę z XIX wieku w której pisze, że są TRZY BOGACTWA PŁOCKA: Kamień Wislany (z zawalenia zamku AMAZON), Jesiotry i Minogi-węgorze.

 220. Boydar said

  „… Polacy NIC się nie uczą. NIC.
  Ponownie załadowali cały samolot VIP-ami…” – Pan Gajowy (216)

  A ja nic nie rozumiem, szczególnie intencji Pana Gajowego.
  Znaczyłoby to bowiem (216), że to Polacy mają decydujący wpływ, kto, gdzie i jak „leci”. Poza tym, jeżeli większość wypowiedzi w Gajówce, kieruje myślenie że obecne „vipy” to niekoniecznie produkt czysto polski, to co nas niby ma interesować, jak się tam moszczą na krzesełkach. Jak się swoim nie narazili to polecą i przylecą, a jak się narazili, no cóż, taki mamy klimat, one way ticket

  I od drugiej strony. Przecież te „vipy” to podobno elita, pretendują do roli kierowania państwem, sporym i licznym. A nie ogarniają podstawowych aspektów bezpieczeństwa ? To od razu ich do Bałtyku; w okolicach Landsort jest podobno nawet pół kilometra.

  Istnieje także opcja, że żadne niebezpieczeństwo nie istnieje, i oni o tym dobrze wiedzą – „po co oni szukają kto zamordował, przecież w tym kraju tylko my mordujemy”.

 221. Boydar said

  No to ja jeszcze bardziej nic nie rozumiem 🙂

  Trochę mi zajęło pisanie (219), i siłą rzeczy nie mogłem przeczytać wcześniej (218)

 222. NyndrO said

  Gdybym nie znał, pomyślałbym, że Pan Kierownik ironizuje. Oczy wiście to nie może być….

 223. NyndrO said

  Kieszonkowiec Jankiel wstąpił do synagogi pomodlić się. Z przyzwyczajenia jednak ukradł rabinowi zegarek.
  – Powiedz mi, Jankielu – zagadnął go rabin – Coś tam ostatnio nagrzeszył?
  – Ukradłem zegarek dobremu człowiekowi. Chcesz, rabbi, to ci go oddam.
  – Nie. Trzeba go zwrócić temu, do kogo należy.
  – A jeśli on go nie chce?
  – W takim wypadku zachowaj go i już się tym nie przejmuj.

 224. NyndrO said

  Bardzo przypadła mi ścieżka dźwiękowa z gry „Far Cry 5” .Klimaty country .Idealna za kierownicą. * .https://www.youtube.com/watch?v=vSwK-CQhqOo

 225. Boydar said

  Przez ostatni rok najpiękniejszą muzyką podczas jazdy jest dla mnie pracujący silnik. Niesie ona (ta muzyka) przesłanie, że opary się jeszcze nie skończyły.

 226. Lily. said

  Polski modrzew.

 227. Marucha said

  Re 219:
  Panie Boydar, dla mnie to nie są żadne VIPy, o czym Pan dobrze wiesz. Ale są za takich oficjalnie uznane. I są pod szczególną ochroną. Choć głupie toto, jak dupy wołowe i pożytku nie przynoszą.
  Żadne państwo ich tak nie upakowywuje w jednym samolocie – i to już kolejny raz.

  Jeśli Pan uważa, że cała organizacja takich lotów (a także przejazdów kolumn rządowych samochodów) spoczywa wyłącznie w rękach Żydów, to ja się zapytowywuję, skąd oni tyle tych Żydów biorą?

  Zamilczę już, że istnieją cichsze, bardziej precyzyjne i mniej uzależnione od przypadkowości natury sposoby na likwidację osób.

 228. NyndrO said

  Cóż za maluczkie, śmierdzące istoty… https://sport.onet.pl/lekkoatletyka/anzelika-sidorowa-nie-cieszyla-sie-w-pelni-ze-zdobytego-medalu/rmmpe70

 229. Boydar said

  Tak jak napisałem, samoloty z vipami same nie spadają. Żadne same nie spadają. Upakowanie w jednym samolocie to tylko kwestia dyskomfortu i kolejki do sraczyka podczas lotu. Nic im nie grozi jeśli nie mają wyroku. A jeśli mają, to i pancerna lektyka im nie pomoże.

  A vipy to une dla nas są, bo dla nas to literalnie bardzo ważne osoby. Nie są na pewno vipami u Bildenbergów, ale co nas to może wzruszać.

  Taki Piskorski, też może Ziobry za vipa, podobnie jak Pan Gajowy, nie uważać. Ale sporo już przekiblował, a w każdym razie po Marszałkowskiej luzem chodzić mu nie wolno. Bo vip zdecydował, a może tylko/aż din.

  (nie, nie uważam „Zbysia” za dina, co to to nie)

 230. ,... said

  https://codziennik24.pl/2018/02/13/alt-deep-state-witold-michalowski-1939-2017-r-i-p/

  Tatarskie korzenie marszałka.

  Have a good day

 231. Boydar said

  „… Jednym z najbardziej popularnych scenariuszy końca świata jest obecnie tak zwana „apokalipsa zombie” — zagłada ludzkości w rezultacie szybkiego rozprzestrzeniania się pewnego wirusa czy bakterii, które zmieniają swoje ofiary w bardzo agresywne i nierozumne istoty, owładnięte uczuciem głodu. Kiedy taki zombie ugryzie człowieka, przenosi na niego infekcję, zmieniając go w krwiożerczego trupa …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803057487192-apokalipsa-zombie-koniec-swiata-przetrwanie/

  A więc nie geny tylko „ugryzienie”, ha ! Rabini zawsze mówili, że żydem się jest „po matce”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=xsfqzz_rBSI

 232. ,... said

  @ 219 Boydar said „… Polacy NIC się nie uczą. NIC.

  Lot VIP-ów to zamiast Pasu Shahida, prosto do raju z hurysami.

 233. Głos Prawdy said

  Zdegenerowanie żydowskiej władzy USA staje się coraz silniejsze (wideo)

  Pod pretekstem „ochrony studentów przed nękaniem i dyskryminacją” władze stanu Delaware zaproponowały inicjatywę, która pozwoli uczniom, począwszy od piątego roku życia, „wybrać swoją płeć i rasę” bez wiedzy i zgody rodziców.

  „Rezolucja 225” wymaga, aby szkoły zapewniały uczniom dostęp do urządzeń i zajęć, które odpowiadają ich „tożsamości płciowej”, bez względu na płeć przy urodzeniu. Obejmuje to, toalety, szatnie, sporty zespołowe, odwołanie się do uczniów po imieniu ich wyboru, itp. Rozporządzenie nie ogranicza uczniów, ile razy można im zmieniać swoją płeć lub rasę.
  Nauczyciele, którzy odmawiają zaspokojenia kaprysów swoich uczniów, powinni być skarceni, aż do zwolnienia włącznie. Jeśli rodzice będą starali się wskazać potomstwu na takie biologiczne realia jak jego seksualna i rasowa tożsamość, ich działania będą uważane za dyskryminujące, despotyczne i kpiące. Dlatego jeśli nauczyciele uważają, że rodzice nie będą wspierać swoich dzieci w podejmowaniu decyzji, mają pełne prawo nie informować ich o tym, co się dzieje.

  Po wysłuchaniu publicznym Departament Edukacji stanu Delaware zatwierdzi lub odrzuci inicjatywę. Podobne regulacje zabraniające jakichkolwiek prób ingerowania w „tożsamość płciową” i „orientację seksualną” uczniów zostały już przyjęte w 17 innych państwach.
  http://webnovosti.info/новости/дегенератизм-еврейской-власти-сша-проявляется-всё-сильнее/

 234. Głos Prawdy said

  Wojna informacyjna: dlaczego nie można ufać statystykom od Google i youtube (wideo)

  „Ostatnio często słyszę od bardzo szanowanych osób argument w postaci odniesienia do liczby wyświetleń lub „polubień” filmu opublikowanego na youtube.com hosting wideo. W związku z tym chcę porozmawiać o jednym, moim zdaniem, dość ciekawym przypadku, który miał miejsce w 2012 r., Kilka dni po wyborach prezydenckich w Rosji.
  Więc.. Namiętności szaleją na ulicach stolicy. Na tle wieców o białych paskach, kanał telewizyjny NTV kręci film „Anatomia protestu”. Film opowiada o powiązaniach przywódców tzw. nie-systemnej opozycji z zagranicznymi mocarstwami i przyjęty przez nią (opozycje) zdecydowanie negatywnie. Odrazu po obejrzeniu w telewizji film rozprzestrzenił się na youtube.com. Tu właśnie zaczynają się dziwne zdarzenia. Autor otworzył stronę z wideo, niemal natychmiast po jego publikacji. Na początku nic dziwnego się nie działo. Ilość odsłonień i „polubień” rosła bardzo szybko, ale nie to jest zaskakujące, bo na film wiele czekało, w runecie (jak i na ulicach Moskwy) wrzało poważnie. Jednak po jakimś czasie „coś poszło nie tak”. Licznik odsłonien gwałtownie zatrzymał się na cyfrze 25999, a liczba „lajków” na około 5000, a następnie począł powoli się zmniejszać, ilość ” dezlajków „zaczął rosnąć w szybkim tempie. Nie to, że autor wierzył w nieomylność google, ale takiej bezczelnej ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju, przyznać się nie spodziewałem. Jednak nawet pracownicy ambasady amerykańskiej starali się nie rzucać w oczy dziennikarzom, a tu, tak bezceremonialnie po prostu wzięli i skręcili liczniki, na oczach dziesiątek lub nawet setek widzów.
  Zaskoczyła taka bezczelność nie tylko mnie. Komentarze typu „manipulacja statystykami dla google źle skończy się” było wiele. Niektóre z nich nawet znalazły się w top, skąd naprawdę szybko znikały. Następnie autor w pełni zdał sobie sprawę, że bitwa o nasz kraj i umysły jej obywateli będzie na śmierć i życie. No, a na razie licznik odsłon zamarł, ilość „polubień” zatrzymał się, a następnie zaczął zmniejszać się, a ilość „niepolubień ” nagle stał gwałtownie rosnąć, zdecydowano, że to „kino”, byłoby miło nagrać. Gdybym wiedział autor, że tutaj będą pokazywać takie sztuczki — był by na to przygotowany.
  Co się stało? Według mnie sytuacja jest mniej więcej taka: ktoś z lokalnych kuratorów po otrzymaniu informacji o filmie i statystykach, bardzo dla nich niewygodnych, w trybie pilnym poinformował swoich przełożonych. Dalej, informacje w łańcuchu, już w formie nakazu dotarła do bezpośrednich administratorów google lub działu NSA (kto wie jak u nich tam wszystko działa), gdzie „włącznik” odkręcili. A taka „okrągła” liczba wyświetleń, podobno była związana albo z jakimiś technicznymi ograniczeniami, albo z lenistwem admina, który nie stał wpisywać bardziej podobną do przypadkowej cyfry. Co prawda, potem ja poprawiły na prawdopodobniejszą 67647, aż zanadto podejrzanie ona wyglądała.. Oczywiście, w przyszłości z pewnością doprowadzili do perfekcji wszystkie te narzędzia, zatrzymując liczniki rozciągnięte w czasie itd., Ponieważ w sztuce manipulowania świadomością publiczną wciąż są mistrzami.”
  http://webnovosti.info/новости/информационная-война-почему-нельзя-доверять-статистике-от-google-и-youtube/

 235. Głos Prawdy said

  Putin opowiedział o nowych rodzajach broni, której nie ma u nikogo na świecie – Rosja 24 (nikt nie może przechwycić)
  .https://www.youtube.com/watch?v=pOsCNQI10sU

 236. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jan-rokita-polska-osiagnela-europejskie-dno/g313gj5

 237. Głos Prawdy said

  Generałowie USA osobiście instruowali liderów ISIS

  „Dokumenty potwierdzające współpracę USA z grupą terrorystyczną ISIS (organizacja, której działalność jest zakazana w ROSJI), dostarczył ministerstwu spraw zagranicznych Iranu generał IRGC Gen. Qasem Soleimani.. O tym 3 marca informowała gazeta Kayhan.

  „Na spotkaniu, które miałem z generałem Süleymaniye, przedstawił on dowody zawierające informacje o lokalizacji geograficznej, czasu i dokładnych szczegółach negocjacji USA i ISIS— oświadczył wiceszef MSZ Iranu Hussein Amir-Abdollahian..

  Dyplomata podkreślił, że informacji zawartych w dokumentach, wystarczy do tego, aby wywołać skandal w ONZ, UE i USA.

  Urzędnik poinformował, że jeden z udokumentowanych faktów współpracy — lądowanie amerykańskiego samolotu w Mosulu w czasie, gdy miasto było pod okupacją ISIS. Amir Hussain-Abdollahian podkreślił, że na pokładzie samolotu nie był tylko transportowany sprzęt wojskowy dla ISIS , ale i uczestniczyło kilku amerykańskich generałów.”
  http://webnovosti.info/новости/генералы-сша-лично-инструктировали-лидеров-игил/

 238. Głos Prawdy said

  Tajemnicza śmierć bankierów trwa

  W Europie Zachodniej trwa seria tajemniczych morderstw wysokich rangą bankierów. Są celowo brutalnie mordowani wraz z dziećmi i żonami. Od stycznia bieżącego roku 14 czołowych menedżerów wiodących banków zostało zabitych, żadne z przestępstw nie zostało rozwiązane. Przy takich stawkach bankowcy tacy jak DePardier wkrótce zaczną prosić o polityczne schronienie w Rosji.
  W piątek, 18 kwietnia, okazało się, że w belgijskim mieście Wizy zginął 37-letni dyrektor BNP Paribas Fortis wraz z żoną i dziewięcioletnim bratankiem wskutek strzelaniny z samochodu, co jechał obok nich. Zgodnie z oświadczeniami burmistrza Wiese, Marcela Nevena, nic nie może wyjaśnić, co spowodowało gwałtowne strzelanine późną nocą 18 kwietnia. Jak dotąd nie znaleziono mordercy ani motywu do popełnienia tego przestępstwa.
  Wcześniej świat finansów był zaniepokojony tajemniczą śmiercią byłego dyrektora generalnego ABN Amro i członków jego rodziny, później dowiedział się o śmierci szefa Bank Frick & Co. Jürgena Bolka w Liechtensteinie.
  Nie licząc ostatniego morderstwa, począwszy od stycznia w Europie i USA zginęło już 13 bankierów.
  Część zgonów policja klasyfikuje jako samobójstwa, a niektóre nazywają niezrozumiałymi lub po prostu nie chce ujawniać szczegółów, co tylko wzmacnia podejrzenia w umyślnych morderstwach.

  №1. WILLIAM BROXSMIT

  58-letni były główny menedżer Deutsche Bank został znaleziony martwy w swoim domu w centrum Londynu 26 stycznia. Policja klasyfikuje tę śmierć jako samobójstwo.

  №2. CARL SLIM

  51-letni dyrektor zarządzający Tata Motors został znaleziony martwy na czwartym piętrze hotelu Shangri-La w Bangkoku 27 stycznia.

  №3. GABRIEL MAGI

  39-letni pracownik JP Morgan zmarł po upadku z dachu europejskiej centrali JP Morgan w Londynie 27 stycznia.

  №4. MIKE DUCKER

  50-letni główny ekonomista amerykańskiego banku inwestycyjnego został znaleziony martwy w pobliżu mostu Tacoma w stanie Waszyngton.

  №5. RICHARD TELLY

  57-letni założyciel Title Services został znaleziony martwy na początku tego miesiąca. Najwyraźniej sam strzelił sobie pistoletem.
  №6. TIM Dickinson

  Dyrektor ds. Komunikacji brytyjskiej szwajcarskiej Re AG również zmarł w zeszłym miesiącu, ale okoliczności jego śmierci są wciąż nieznane.

  №7. RAYAN HENRY CRAIN

  37-letni top manager JP Morgan zmarł kilka tygodni temu. Nie ma szczegółów dotyczących tej tragedii, samobójstwo jest określane jako powód. O jego śmierci świadczy tylko mały nekrolog ze Stamford Daily Voice.

  №8. LEE JUNEJI

  33-letni bankier z Hongkongu popełnił samobójstwo, skacząc z dachu centrali JP Morgana w Hongkongu w tym tygodniu.

  №9. JAMES STEWART
  Były dyrektor generalny Narodowego Banku Handlowego został znaleziony martwy w Scottdale w Arizonie rankiem 19 lutego. Przedstawiciel rodziny odmówił podania przyczyny zgonu.

  №10. EDMUND RAILY

  47-letni przedsiębiorca Midtown’s Vertical Group popełnił samobójstwo skacząc pod pociąg.

  №11. KENNET BELLANDO

  28-letni przedsiębiorca Levy Capital, wcześniej pracował jako analityk inwestycyjny w bankowości JPMorgan, wyskoczył z okna swojego mieszkania.
  №12. YAN PETER SHMITTMANN

  57-letni były dyrektor generalny ABN Amro Group został znaleziony martwy w domu niedaleko Amsterdamu wraz z żoną i córką.

  №13. JURGEN FRICK

  48-letni były dyrektor generalny Banku Frick & Co. został zastrzelony w podziemnym garażu jednej z firm finansowych w Liechtensteinie.
  http://2planeta.ru/news/tainstvennaja_smert_bankirov/2018-03-03-61012

 239. Lily. said

  Lwow.
  https://www.tvp.info/36263218/z-bandera-i-z-tego-rodzaju-demonstracjami-ukraina-do-europy-nigdy-nie-wejdzie

 240. osoba prywatna said

  Polsko – Pakistańskie Siły Powietrzne
  http://www.kompas.travel.pl/ciekawostki/polsko-pakistanskie-sily-powietrzne/

 241. osoba prywatna said

  Wyprawa do Izraela i Palestyny
  http://www.kompas.travel.pl/aktualnosci/wyprawa-do-izraela-i-palestyny/

 242. Lolek said

  święta judaizm purim starsi bracia w wierze Jana Pawła II Wojtyły


  http://joemonster.org/art/19618

  http://www.wykop.pl/ramka/4195829/kompletnie-pijani-zydzi-swietuja-purim-%CA%96/

  https://www.wykop.pl/link/4195829/kompletnie-pijani-zydzi-swietuja-purim-%CA%96/

 243. gość said

  Wybuch w Poznaniu tuszowaniem morderstwa? W gruzowisku znaleziono kobietę z odciętą głową. Czy sprawca wysadził budynek, by ukryć zbrodnię?

  Portal wPolityce.pl dotarł do informacji, z których wynika, że tragiczny wybuch gazu w Poznaniu ma podwójne, upiorne dno. W gruzach budynku znaleziono ciało kobiety, której wcześniej ktoś odciął głowę. Możliwe, że eksplozja, w której zginęło kilku mieszkańców była wynikiem celowego działania zabójcy, który w ten sposób chciał ukryć ślady swojej zbrodni.

  Informację udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w Komendzie Głównej Policji Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

  Straż pożarna potwierdziła w poniedziałek, że znalezione zostało ciało piątej śmiertelnej ofiary katastrofy budowlanej w Poznaniu.

  https://wpolityce.pl/polityka/384479-nasz-news-wybuch-w-poznaniu-tuszowaniem-morderstwa-w-gruzowisku-znaleziono-kobiete-z-odcieta-glowa-czy-sprawca-wysadzil-budynek-by-ukryc-zbrodnie

 244. Lolek said

  To jedno z najweselszych świąt w tradycji judaizmu. Główną bohaterką święta jest Estera i jej zwycięstwo i morderstwo nad Hamanem W tym dniu czyta się uroczyście księgę Estery. To wyjątkowe święto, w którym pobożny judaista żyd może, a nawet powinien pić alkohol.

  – Można pić alkohol. Nawet jest to wskazane. Można pić do momentu kiedy nie będzie się rozróżniać „niech będzie błogosławiony Mordechaj, niech będzie przeklęty Haman” – mówi Anna Gulińska z Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

  Tradycyjnym poczęstunkiem purimowym są „uszy Hamana” (humentasze) – słodkie ciasteczka z nadzieniem makowym. Inne popularne potrawy to m.in. pierogi z nadzieniem z mięsa oraz chała purimowa, pieczona z dużą ilością rodzynek. Purimowe świętowanie zakończy się w czwartek po zachodzie słońca.

  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/dzis-rozpoczyna-sie-purim-czyli-zydowski-karnawal/
  DRUNK ultra-orthodox Jewish men
  https://www.thesun.co.uk/news/3087346/purim-festival-2017-jerusalem-orthodox-jews-pictures/
  http://joemonster.org/art/19618  https://dezinfo.net/foto/13283-evrei-prazdnuyut-purim-6-foto.html
  https://www.o2.pl/galeria/ortodoksyjni-zydzi-jakich-nie-widzieliscie-maja-przykazane-pic-do-nieprzytomnosci-6225967605573761g

  judaiści starsi bracia w wierze jana pawła II robią purim w hotelach w Polsce przez cały rok

 245. gość said

  Polska otrzymała od Niemiec ok. 1,6 mld euro, czyli jedną szóstą odszkodowań dla ofiar narodowego socjalizmu – pisze „Der Spiegel”. Tygodnik przypomina, iż premier Mateusz Morawiecki mówił, że Polska uzyskała 1 proc. kwoty przyznanej krajom Zachodu i Izraelowi.

  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1108646,der-spiegel-polska-otrzymala-od-niemiec-ok-1-6-mld-euro-czyli-jedna-szosta-odszkodowan.html

 246. Lolek said

  wybierz Żyda na swojego konkubenta doskonały przykład daje pani Magdalena Cielecka.

  https://www.wykop.pl/link/4196395/francuska-gazeta-liczba-trzech-milionow-polakow-ofiar-iiws-zostala-wymyslona/
  https://www.wykop.pl/link/4195397/lubnauer-w-times-of-israel-zydzi-gineli-w-hitler-obozach-i-jako-ofiary-polakow/
  https://www.wykop.pl/tag/index/zydzi/
  Skandal! IPN w 2016 r. chronił żydowskiego zbrodniarza, by nie drażnić Izraela
  @GrandMarshal dzienniknarodowy.pl #polska #polityka

  Baruch Schub z Izraela wystąpił do polskich władz z bezczelnym wnioskiem o przyznanie mu pieniędzy za działalność kombatancką. Śledczy z IPN wykryli, że był on zamieszany w zbrodnie przeciwko Polakom i zawnioskowali o postawienie go przed prokuraturą. Co zrobiły władze IPN? Ukryły tę informację!

 247. gość said

  Szwedki nie mogą już nawet siedzieć w tramwaju… bo imigrant chciał usiąść? [WIDEO]

  To wideo szturmem zdobywa sieć. Nagranie pochodzi ze Szwecji i widać na nim sytuację, do której doszło w tramwaju. Wygląda na to, że agresywny imigrant wyprasza dwie siedzące kobiety z siedzeń, najwyraźniej dlatego, że chciał usiąść.

  Przestraszone kobiety pospiesznie ustępują miejsca agresywnemu osobnikowi. Zastanawiająca bierność pozostałych towarzyszy podróży wskazuje na przerażenie, które zakorzeniło się wśród Szwedów. Jakie konsekwencje będzie miała taka postawa?

  http://prostozmostu24.pl/szwedki-moga-juz-nawet-siedziec-tramwaju-imigrant-chcial-usiasc-wideo/

 248. Lolek said

  Argentyński lewicowy dziennik pisał o mordzie w Jedwabnem, wykorzystując zdjęcie
  @zlotypiachnaplazy medianarodowe.com #polityka #polska

  …. zamordowanych Żołnierzy Wyklętych, jako zamordowanych Żydów. Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko lewicowemu argentyńskiemu dziennikowi.

  “Należy napiętnować tych, którzy chcą ukrywać między sobą Żydów i ogłosić ich zdrajcami sprawy polskiej. Gdyż każdy prawy Polak wie, że w odrodzonej Polsce tak dla Niemca jak i dla Żyda miejsca nie ma”.
  ~ “Propaganda Centralna”, podziemne pismo nacjonalistów spod znaku NSZ

  humor w IIRP:
  W 1937 senator profesor Schorr podczas debaty nad projektem budżetu Ministerstwa Przemysłu i Handlu mówił:
  „Żydzi nie są napływową ludnością w Polsce. My – Żydzi – jesteśmy więzami gospodarczymi i moralnymi związani od tysiąca lat z tym krajem”.
  Przypomina, że niezliczone sklepiki i stragany żydowskie, warsztaty krawieckie, szewskie, ślusarskie itp. to
  nie wynik upodobań, przekonań czy uzdolnień żydowskich, ale historycznych uwarunkowań, przepisów i obostrzeń, które przed zaborami i w czasie ich trwania wyznaczały określone
  miejsca w sferze zawodowej dla osób narodowości żydowskiej. Omawia dziewiętnastowieczne problemy zapaści gospodarczej Polski, niezrozumienia roli rozwoju gospodarczego dla Polski przez szlachtę. Żydzi odsądzani byli od czci i wiary, kiedy namawiali mieszczan i szlachtę do tworzenia wielkiego handlu, przemysłu, bankowości i kolejnictwa: „Żydzi nie chcą imać się ciężkiej pracy na roli, wolą zajęcia lekkie”, „Żydzi, wciągając nasze rodziny szlacheckie do handlu, przemysłu itp., przyczyniają się do rozkładu najpiękniejszych tradycji szlacheckich”, „Nie zyski, procenty, dywidendy, weksle i akcje są ideałem szlachcica” – przywołuje opinie z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XIX wieku. I cytuje pracę ekonomisty Surowieckiego O upadku miast w Polsce: „Po zniszczeniu kraju przez różne smutne zdarzenia, po upadku miast i ich mieszkańców, ze zniknięciem kapitału i gotowych pieniędzy, rękodzieła i handel pozbawione zostały wszelkich środków do utrzymania się nadal w Polsce. Wyjąwszy kilka znaczniejszych miast, wszędzie prawie samym Żydom winna Polska ocalenie handlu i rękodzieł (…) kto bez uprzedzenia patrzy na Żydów, musi przyznać, że zdatność i przemysł ich był dotąd niepospolitym źródłem wzbogacającym Polskę, ale jeśli naród żydowski jest użyteczny krajowi naszemu przez swój przemysł rękodzielniczy, nierównie jeszcze pożyteczniejszym się staje przez handel.”
  Senator Schorr wymienia nazwiska wszystkich tych Żydów, którzy budowali gospodarkę Polski. Przede wszystkim Leopolda Kronenberga, twórcę: kredytów rolnych dla Domów,
  Banku Handlowego, Towarzystwa Kredytowego miasta Warszawy, Kasy Przemysłowców, Warszawskiego Towarzystwa Ubezpieczeń, Towarzystwa Wzajemnego Kredytu, Warszawskiego Towarzystwa Fabryk Cukru, Towarzystwa Kopalń Węgla i Zakładów Górniczych, budowniczego kolei Wileńskiej i Nadwiślańskiej, administratora kolei Wiedeńskiej, reformatora statutu Giełdy Warszawskiej i fundatora pierwszej Szkoły
  Handlowej w Warszawie.
  Dalej: Poznański, Silberstein, Rozenblatt, Osser, Jarosiński, Barciński, Kon, Ettingonowie – senator Schorr przypomina o wkładzie tych obywateli narodowości żydowskiej w rozwój
  Łodzi. Na zakończenie powoła się na jeszcze jednego Polaka, ekonomistę Stanisława Szczepanowskiego: „
  Żyjąc z braku należytego wykształcenia ekonomicznego w świecie ciągłych urojeń i strachów, zrobiliśmy tych Żydów, których mamy przed naszymi oczyma, kozłem ofiarnym
  wszystkich naszych niepowodzeń i naszego własnego niedołęstwa, a zaledwie przeczuwamy istnienie przyczyn upadku i głębszych, i trudniejszych do usunięcia.”
  Wspomni o profesorze Stanisławie Grabskim, bracie premiera Grabskiego, polityku i ekonomiście, który pisał: „demagogicznym frazesem jest zapewnienie, że gdy się wyrzuci Żydów z Polski, będzie przez to samo dość pracy u nas dla wszystkich. Zawodowo czynnych Żydów jest u nas co najwyżej 2 miliony. Przybywa nam natomiast w ostatnich czterech latach
  rocznie po 300 000 bezrobotnych. Więc gdybyśmy mogli dowolną ilość Żydów z Polski wysiedlić i na wszystkie zajmowane przez nich stanowiska wprowadzić bezrobotnych Polaków, dając im dotknięciem czarodziejskiej różdżki potrzebne dla tego wiadomości i kapitały, to po 7 latach już by wszystkie możliwości zarobkowe wynikające z emigracji Żydów były wyczerpane, a co wtedy? Kogo byśmy z kolei usuwali poza granice?”

 249. gość said

  NIE dla filtrowania internetu! Niebezpieczny projekt w Parlamencie Europejskim

  W Parlamencie Europejskim ważą się losy dyrektywy, która może doprowadzić do cenzury internetu.

  26 marca w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w Komisji JURI nad dyrektywą o prawie autorskim. Zgodnie z zawartym w niej art.13 internetowe platformy (takie jak Facebook. YouTube, Soundcloud, eBay czy Flickr) będą musiały monitorować wszystkie treści, które zamieszczane są w serwisach i filtrować te, które mogą naruszyć czyjeś prawa autorskie. Decyzję o tym, co opublikować, a co zatrzymać, podejmie algorytm lub osoby do tego zatrudnione.

  Dlaczego mało kto mówi o tym zagrożeniu?

  Propozycja filtrowania internetu została ukryta w art. 13 projektu nowej dyrektywy o prawie autorskim, czyli akcie prawnym, który intuicyjnie nie powinien mieć nic wspólnego z cenzurą. Nie trzeba jednak dużej wyobraźni, aby uzmysłowić sobie, do czego taki filtr może zostać wykorzystany w przyszłości.

  https://parezja.pl/nie-dla-filtrowania-internetu-niebezpieczny-projekt-w-parlamencie-europejskim/

 250. gość said

  Watykan bije na alarm! Drastycznie wzrosła liczba opętań demonicznych!

  Zgodnie z ostatnim oświadczeniem prasowym z Watykanu, cały świat doświadcza niespodziewanego wzrostu demonicznych opętań. Ze względu na niewielką ilość odpowiednio przeszkolonych egzorcystów, władze Kościoła Katolickiego ogłosiły stan wyjątkowy i zapowiedziały odpowiednie działania.

  To niepokojące oświadczenie pojawiło się podczas audycji radiowej w radiu watykańskim. Włoski kapłan oraz wytrenowany egzorcysta ojciec Benigno Palilla, stwierdził w niej że ilość opętań w ciągu ostatnich lat wzrosła w drastycznym stopniu. W samych Włoszech miało pojawić się blisko pół miliona takich przypadków.

  Palilia obwiniał o to wzrost zainteresowania tematyką okultyzmu, tarotem, wróżbiarstwem i rozmaitymi aktywnościami opisywanymi przez niego jako „otwieranie drzwi dla szatana i opętania”. Dodatkowym problemem mają być szarlatani udający egzorcystów, którzy twierdzą że sami nauczyli się wypędzać demony. Zdaniem egzorcysty, ich działalność bardziej szkodzi niż pomaga ofiarom złych duchów.

  http://innemedium.pl/wiadomosc/watykan-bije-na-alarm-drastycznie-wzrosla-liczba-opetan-demonicznych

Sorry, the comment form is closed at this time.