Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich: Wylało się antysemickie szambo. Czuję w tym zapach siarki.

Posted by Marucha w dniu 2018-03-04 (Niedziela)

Prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w rozmowie z Gazeta.pl starał się udawać powściągliwego oceniając to wszystko co się wydarzyło w ostatnich dniach wokół nowelizacji ustawy o IPN.

Jednak w trakcie rozmowy zaczął się coraz bardziej rozkręcać.

W rozmowie prof. Stola zaznaczył, że nie we wszystkim się zgadza z Grossem, ale szanuje go, nieważ „to jest poważny badacz”. Już zdaje się takiego szacunku nie ma wobec swojego młodszego kolegi ze studiów Macieja Świrskiego. Stola przeczytał, że Świrski (Reduta Dobrego Imienia, obecnie osławiona Polska Fundacja Narodowa) był konsultantem przy projektowaniu wspomnianej ustawy. Prof. Stola powiedział:

– Pisał chyba pracę dyplomową o obrazie Indian amerykańskich. Nie słyszałem, by miał jakiś wkład w badania dwudziestego wieku.

Dalej już nakręcony Stola przechodzi do komentowania tego co sie wydarzyło w związku z nowelizacją ustawy o IPN:

– Gorszy od wizerunkowej katastrofy, z którą bez wątpienia mamy do czynienia w skali międzynarodowej, jest kryzys moralny. Pięć minut przeglądania polskiego internetu pokaże panu, ile ohydnego, antysemickiego szamba się w nim przez te dni wylało.

[Za mało, za mało, na Was, plugawe robactwo! – admin]

Pomijając w ogóle okoliczności w jakich doszło do owej „wizerunkowej katastrofy”, czyli skandalicznego wystąpienia ambasador Izraela w Oświęcimiu i kolejnych równego rodzaju ataków i nacisków ze strony Izraela. Tej agresji Stola nie dostrzegł, ale dostrzegł co innego:

– Najwyraźniej różni ludzie, którzy do tej pory tylko w skrytości serca żywili nienawiść motywowaną narodowościowymi czy rasowymi uprzedzeniami, poczuli, że ich dzień nadszedł, że to, czego wczoraj się słusznie wstydzili, można dziś wyrażać pełnym głosem. I ten jad wylali na innych, zatruwając następnych.

Antysemityzm to się leczy

Nie mogło zabraknąć również porównania antysemityzmu do choroby:

– Antysemityzm jest trucizną dla duszy, która raz zapuszczona, wnika głęboko, a jej leczenie jest trudne i długotrwałe. Dla pana to może być metafora, ale ja czuję w tym zapach siarki.

Nakręcony swoimi własnymi słowami dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich wieszczy dalej, że prace naukowe z zakresu badań nad Holocaustem padną [co daj Boże, bo po cholerę Polska ma finansować Żydom ich badania nad fikcyjnymi wydarzeniami? – admin]

Bo naukowcy, którzy by chcieli prowadzić takie prace badawcze przestraszą się tego, że „pan Świrski może to zgłosić do prokuratora, a ten, dla pewności, żeby minister Ziobro nie zarzucił mu bezczynności, postawi mu zarzuty”. Zagraniczne uniwersytety nie będą również wysyłały do Polski swoich doktorantów, aby ich nie narażać na nieprzyjemności prawne, kiedy użyją w swoich pracach „niewłaściwego zwrotu.

Co w związku z tym zamierza zrobić Muzeum Historii Żydów Polskich, aby „leczyć” antysmeityzm? Wystawę z okazji Marca’68. I porównuje obecny rok do roku 1968:

– Znów można powiedzieć publicznie swemu rodakowi, z którym się w jakiejś sprawie nie zgadzamy, żeby wyjeżdżał do Izraela. I nie spalić się przy tym ze wstydu. [I slusznie. Wypierdalać do Rzydolandii, „rodaku” – admin]

Źródło: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23002275,prof-dariusz-stola-o-fali-antysemickiego-hejtu-czasami-nie.html#Z_MT2
http://dzienniknarodowy.pl/

Komentarze 42 to “Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich: Wylało się antysemickie szambo. Czuję w tym zapach siarki.”

 1. Ale dlaczego? said

  To kiedy wyjeżdża?
  Nawet kupię goździka, jak napisze na które lotnisko trzeba się udać 😉

 2. AlexSailor said

  Uważam, że bardzo na temat.

  .https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

  To się łączy w jedna całość.
  Inaczej by nie było stanowiska, które piastuje.

 3. RomanK said

  Prosze…to powiada dyrektor Muzeum wybudowanym z apieniadze Polakow, ktorych nikt nei pytal cfz za ich pe4iniadze nalezy tqakie cos budowac. Pracuja w nim takie osobniki jak w.pokazany i cala assysta za dobre pieniqdze oczywiscie polskiego podtnika….
  i ile rzy otworza pyski…Polacy dostaja dreszczy……
  CO ??? Nie mozna bylo tego przewidziec????
  A dlaczego prowdzacy wywiad nei zapyta o prace muzeum..o przyszle exhibity o to czy maja zamir przedstawic udzial Zydow w instalacji wlaczy komunistycznej i dzieje zydowskich dzialan reformatorskich w PRL….jakas wystawa szcegolnie zasluzonych ..jak Rozanski, Fajgin, Brystygierowa…i tysiace innych zasluzalcow???? Cikawy jest jego reakcji…w sumei bez nich nie byloby jego…. i jego posady…..

 4. Ale dlaczego? said

  Patrząc na służalczą politykę pisiorów wobec Żydów i Ukrainy (GAZ!) po owej USTAWIE, coraz bardziej jestem przekonany, że to ustawka Kaczyńskiego z prowadzącymi z Mossadu…

 5. Marek said

  Od początku afery z ustawą IPN pisaliśmy o ustawce. Żyd zagraniczny dostał argumenty na kolejną falę antypolonizmu, rzygania i srania na Polaków, a żyd krajowy ubrał się w szaty patrioty.
  Debile to kupują, ale część debili, miejmy nadzieję, przejrzała na oczy.
  Dodatkowo wspomnę, że na poparcie tezy o ustawce, świadczy kurs złotego do walut globalnych. Praktycznie nic się nie zmieniło, żadnych gwałtownych odchyleń w górę i dół nie obserwujemy.

 6. Ale dlaczego? said

  I cały czas należy pamiętać o afiszującym się wszędzie Danielsie oraz pamiętnej kolacji u niego z Morawieckim i ministrem z Izraela przed zmianą rządu…

 7. PISKORZ said

  re 1 Z dworca Gdańskiego…jak przed laty..

 8. PISKORZ said

  re 3…”Brystygierowa…i tysiace innych zasluzalcow???? ” TO I TAK B. DELIKATNIE UJĘTE..

 9. Jeden jezuita powiedział: W EUROPIE NIE MA ANTYSEMITYZMU. CO TO JEST ANTYSEMITYZM TO JA POZNAŁEM DOPIERO W AZJI.

 10. fx27 said

  Samozagłada chazarów to koniec antysemityzmu, tylko tyle i aż tyle.

 11. pj said

  Rzydy tak pasuja do Polski jak siodlo do krowy.

 12. Stan said

  Ale jaja, to prawda. Śrubę dokręcają, oj dokręcają. Będą nowe wybory.
  Więzienie za niezgłoszony ubój świni.
  Resort sprawiedliwości proponuje, rolnicy protestują.

  „Zwiększenie kar za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi przewiduje przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja ustaw o ochronie zwierząt oraz Kodeks karny.
  Przeciwna zaostrzeniu kar jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, według której obecne przepisy są wystarczające.

  Rolnikowi, który ubije świnię na potrzeby własnego gospodarstwa, ale bez obowiązkowego zezwolenia będzie grozić kara pozbawieniem wolności do lat 3. Resort sprawiedliwości proponuje, aby sądy karały bezwzględnie finansowo takich rolników na cele związane z ochroną zwierząt. Propozycja kar ma wahać się od 1000 do nawet 100 tys. zł.”

  http://www.pch24.pl/wiezienie-za-niezgloszony-uboj-swini–resort-sprawiedliwosci-proponuje–rolnicy-protestuja-,49696,i.html

 13. Głos Prawdy said

  a co właściwie się stało, wilkom powiedziano, że są wilkami, nawet gdy udają jagnięta i to nazwano antysemityzmem

 14. Stan said

  Dużo manipulacji i spekulacji. Oto prawda.

  „Nie jest prawdą, że Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić karę 3 lat pozbawienia
  wolności za „ubicie świni bez zezwolenia”.

  Przepisy karne z ustawy o ochronie zwierząt nie mają zastosowania w takich sytuacjach
  i Ministerstwo Sprawiedliwości nie planuje żadnej zmiany przepisów w tym zakresie.

  Przepisy karne zmieniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości nie mają zastosowania do braku zgłoszenia uboju”.

  .https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,9139,wyjasnienie-nieprawdziwych-informacji-dotyczacych.html

 15. Rozpuszczalnik said

  Nie mogę się oprzeć przed prezentacją obrazka, na którym, w niemieckim Nussbaum-Haus, widać pewne towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Uroda, sama w sobie, argumentem w rzeczowej dyskusji nie jest, ale kiedy się widzi wyjątkowe natężenie adoracji między dwoma osobnikami o rzadko spotykanej piękności i mądrości pomieszanej z uczciwością – to jakże nie przylepić do tej dwójki kilku liter dokumentacji!

  Oto w falszywie skromne i z lekka obleśne oblicze Dariusza Stoli wpatruje się z oddaniem (jeśli nie z miłością) izraelska śpiewaczka i tłumaczka Greta Klingsberg.
  Kwartet uzupełniają Christoph Rass i Michel Kichka.

  Jeśli wziąć pod uwagę poprawny, acz nie wolny od nuty wątpliwości wzrok Rassa i ponuro agresywną gębę Kichki, to mamy całość, która – kto wie – może dałaby się ująć w słowa:
  Niech w twojej łysej pale, Stola, nie zalęgnie się przypadkiem jakaś niezdrowa myśl pod adresem atrakcyjnej Grety. Nawet, gdybyś zaczął coś pie.przyć o hipotetycznym antysemickim szambie u Polaków i objawił prawdziwą kurzą ślepotę na śmier.dzące antypolskie szambo po naszej stronie, to i tak won od naszej róży jerychońskiej!

  Ot, fotografia…
  Taka tam fotografia, zdolna na chwilę odwracić moją uwagę od pokaźnego słownika „uprzejmych wyrażeń”, który sobie wcześniej pod adresem „szanownego” Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich spontanicznie przygotowałem.

 16. Dobre, „żeby wyjeżdżał” – a słyszał to kto żeby wsza odczepiła się od kożucha?

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Masz racje. Bo ta informacja zazębia się z rozmową Pana Karoń co góral powinien wiedzieć.

  Pan Kurwamać Ziobro to Marksista, tylko nie wiadomo czy świadomy czy nie.

  „Krzysztof Karoń ostro o Merkel: „Powinna być…” O marksizmie kulturowym i ratunku dla Polski!”
  .https://www.youtube.com/watch?v=0HeSJMsP-KE

 18. 1.Muzeum Historii Polaków w Izraelu zabronione.
  Antypolizm.
  .
  2-Muzeum żydowskich dzieci zaadaptowanych przez Polaków…w Izraelu zabronione.Antypolizm.

  3.Informacje o skandalicznej odmowie USA w przyjmowaniu żydów przed 2 wojną światową i w trakcie zazakazane w Izraelu.Antysyjonizm?

  4.Nacjonalizm jak w Izraelu czyli Izrael tylko dla żydów w Polsce zakazany.Polska dla Polaków zakazana.

  5.Informacje o żydach w SS w Izraelu w judenratach zakazane ale dozwolone w internecie.

  6.Informacje o epidemiach w Izraelu dostarczającego wodę i prąd do Gazy,do Palestyny, zakazane.Administracja Izraela jest już bezradna.Krytyka syjonizmu ,który stworzył obóz koncentracyjny Gaza jest antysemityzmem?

  7.Katastriofalne warunki sanitarno-społeczne w Gazie….są dozwolone.Krytyka?Anytysemityzm?To Polacy okupują Gazę czy też Izrael?

  8.Nie dla Polin i nie dla amatorów majdanu w Polsce i żydowskiej polityce w Polsce,w której na każdą decyzę PIS musi mieć zgodę Izraela.

  Dariusz potrzebujesz Superwizję.
  Co 2 lata.Prezentujesz Polskę a nie nacjonalistyczny Izrael,

 19. Kar said

  re:15/Rozpuszcz..

  ja, do zdjecia zalaczonego; ..palam i usycham z niezaspokojonej ciekawosci odnosnie osoby drugiej od lewej; czy Ona tez pracowala w fabryce zapalek ?

 20. Boydar said

  „… Wylało się antysemickie szambo. Czuję w tym zapach siarki …”

  Siarka ze słowem semicki (w dowolnej kombinacji) łączy się nierozdzielnie. Więc dziwnego nic w tym nie widzę.

 21. Lily. said

  Jesli chodzi o tego dyrektorka,to jest jedna
  odpowiedz.”Po owocach ich poznacie”.

 22. Rozpuszczalnik said

  Re 18 Kar

  Też usychałem. 🙂
  Aż zajrzałem do Wikipedii:
  „Greta Klingsberg, urodzona w Wiedniu (* 11 września 1929 r.), jest izraelską śpiewaczką i tłumaczką. Znana była jako Aninka w operze dziecięcej Brundibár, w wykonaniu więźniów obozu koncentracyjnego w Theresienstadt.

  W wieku 13 lat Niemcy wywieźli Klingsberg w 1942 r. do obozu koncentracyjnego Theresienstadt. Do czasu jej dalszej deportacji do obozu koncentracyjnego w ponad 50 spektaklach odegrała wiodącą rolę kobiecą Aninki.

 23. Lily. said

  Czytajcie i wyciagajcie wnioski.
  http://www.bastiondialogu.pl/zydowscy przyjaciele/

 24. stachu01 said

  A to bezczelny parch ten Stola. Żłób jeden żre, uprawia tę swoją bezproduktywną pasożytkę i utrzymuje armię równie bezproduktywnych, wiecznie jęczących obiboków, za pieniądze polskiego podatnika. Rozumiesz ch.ju złamany?! Za pieniądze Polaków, których tak opluwasz!

  Na stronie tego żałosnego tworu można przeczytać, bo łachy jeszcze się chwalą: „Na co dzień w realizację programów i projektów muzealnych zaangażowany jest zespół ponad 150 pracowników i współpracowników, specjalistów z dziedzin takich jak historia, edukacja, marketing, technologie internetowe i finanse”.
  150 sępów i hien!
  A Oświęcim? Samych przewodników jest chyba ze dwustu. A reszta? Żrą za datki? A w życiu.
  Siedzą na dupach i pilnują te 240 tałesów, 470 protez, 40 metrów sześciennych butów i kupy innych śmieci.
  A żeby was szlag…

 25. Salcie said

  Tak było w czerwcu 2016….oto znana panstwu Ewa Kurek, polska rzetelna badaczka historii, która zmuszona była prowadzić wykłady na parkingu, bo w jej własnej ojczyźnie, Polsce, zamknięto przed nią wszystkie sale wykladowe i salony zarezerwowane dla takich strasznych polakożerców jak Jan Tomasz Gross czy Adam Michnik.

  Dr Ewa Kurek: Jedwabne – Anatomia kłamstwa. Wykład na parkingu.

  A dziś……..znowu to samo. Nóż się w kieszeni otwiera.

  20 luty 2018:
  Dolnośląska „Solidarność” odmówiła sali na konferencję z dr Ewą Kurek! Spotkanie i tak się odbędzie

  .https://wprawo.pl/2018/02/20/dolnoslaska-solidarnosc-odmowila-sali-konferencje-dr-ewa-kurek-spotkanie-sie-odbedzie/

  21 luty 2018:
  Tym razem salezjanie nie życzą sobie dr Ewy Kurek we Wrocławiu. Sobotnia konferencja odbędzie się we Wrocławskim Kompleksie Szkoleniowym

  .https://wprawo.pl/2018/02/21/tym-razem-salezjanie-zycza-dr-ewy-kurek-we-wroclawiu-sobotnia-konferencja-odbedzie-sie-we-wroclawskim-kompleksie-szkoleniowym/

 26. Kar said

  ..dzieki p. Rozp., jakos dziwnie zbiegly mi sie dane drugiej utalentowanej osoby (A. Frank, ta od pisania dlugopisem pamietnikow)..te same roczniki urodzin..29

 27. Salcie said

  Dr Ewa Kurek: „Powoli zmierza to wszystko do tego, że jedynymi ofiarami będą Żydzi i Niemcy, a my będziemy zapisani jako oprawcy”

  .https://wpolityce.pl/historia/382286-dr-ewa-kurek-powoli-zmierza-to-wszystko-do-tego-ze-jedynymi-ofiarami-beda-zydzi-i-niemcy-a-my-bedziemy-zapisani-jako-oprawcy

 28. Salcie said

  Dr Ewa Kurek: nie ma cywilizacji judeochrześcijańskiej! Żydzi mają inny kod kulturowy

  . http://www.pch24.pl/dr-ewa-kurek–nie-ma-cywilizacji-judeochrzescijanskiej–zydzi-maja-inny-kod-kulturowy,58101,i.html#ixzz58oGbRhez

 29. Lily. said

  Panie Marucha.
  Doszlam do wniosku,ze bardzo dlugo zyja.
  Dlaczego?,zeby jak najwiecej”dobra” uczynili.

 30. Salcie said

  Kłamstwa Muzeum Żydów Polskich dr Ewa Kurek historyk

 31. Kwiecista said

  „W rozmowie prof. Stola zaznaczył, że nie we wszystkim się zgadza z Grossem, ale szanuje go, nieważ „to jest poważny badacz”.”

  No to dalej du.pki nie podpisujecie i blokujcie podpisywanie petycji w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem.

  „Żądamy Ekshumacji w Jedwabnem!
  Chcemy rzeczywiście dojść do prawdy. To jest konieczność prawna. Tutaj nie dopełniono podstawowych zasad prawa polskiego.” Dariusz Stola wielce się ucieszy.

  https://www.jedwabne-ekshumacja.org/podpisz-petycje/

  ——-
  Żądamy? Najuprzejmiej prosimy, o ile to możliwe…
  Nie mamy naładowanego pistoletu przystawionego do łba odbiorcy petycji.
  Admin

 32. Podobny do Lewandowskiego. Tego od prywatyzacji.

 33. Kwiecista said

  Re. 12

  „Rolnikowi, który ubije świnię na potrzeby własnego gospodarstwa, ale bez obowiązkowego zezwolenia będzie grozić kara pozbawieniem wolności do lat 3. Resort sprawiedliwości proponuje, aby sądy karały bezwzględnie finansowo takich rolników na cele związane z ochroną zwierząt. Propozycja kar ma wahać się od 1000 do nawet 100 tys. zł.””

  Jak okupacja, to okupacja. Za Hitlera też tak było.

 34. NC said

  Wystarczy zadać sobie pytanie, kto wypłaca pensję p. Dariuszowi Stole i za co, i wszystko jest jasne.,

 35. RomanK said

  Muzeum ladne ..solidny budynek..potrzebny – gdzies musi sie przedstawic czesc historii Polski ciagnacej sie ponad 800lat….
  Sprawa co znajduje sie na expozytach….ale to zawe mozna zmienic co sezon….np…
  Expozycja wiosenna…..pod Tytulem „Klamliwe oskarzenia o mordy rytualne zydow w Polsce w swietle dokumentow…. i prosze obrazy , dokumenty, filmy oryginaly … na drugi sezon….
  Po niech przsychodzi:
  Heroiczna postawa zydow w Polsce w okresach napaci na panstwo Polskie przekroj hstoryczny…… i znow dokumenty , swiadectwa, artifacty…i literatura….
  Historia to pamiec narodow…..Narody bez Prawdy Historyczej … to jak Czlowiek z amnezja!

 36. Kapitan Bąba said

  Muzeum bez zabytków, „naród” bez kultury – ale PA(D)J nie przyjmuje tego do wiadomości tylko coś bredzi o wspaniałej kulturze żydowskiej. Ja ciągle pytam o twory tej kultury, powstałe przed 1800 r.

 37. ibrahim ibn jakub said

  łysy obrzezany chuj

 38. Kwiecista said

  Re. 31
  Panie Gospodarzu

  Pistolet jest i opisany już został tu
  https://marucha.wordpress.com/2018/02/25/naczelnik-panstwa-przygotowuje-grunt/#comment-738713

  Podjęte działania prawne też zostały już opisane pod
  https://marucha.wordpress.com/2018/02/25/naczelnik-panstwa-przygotowuje-grunt/#comment-738686

  Zaś Pan RomanK skwitował to tak
  https://marucha.wordpress.com/2018/02/25/naczelnik-panstwa-przygotowuje-grunt/#comment-738365

  Widać, że biorą górę partykularne interesy zamiast wsparcia podjętych działań.
  Równie dobrze można na tej zasadzie powiedzieć, że oni mają głęboko w d… zamieszczane w gajówce artykuły i pisane pod nimi komentarze.

 39. Carlos said

  Takich zyje nie malo w Polsce. Wykladowca w Wyzszej Szkole Ekonomicznej, jezdzacy czasami w naszej firmie ( taxi) wrecz oburzony byl, na moja sugestie, ze Balcerowicz i G. Walc w wolnej Polsce powinni siedziec. Cyt. ” jakie rzeczy pan czyta, kto panu takie bzdury naopowiadal?” Poprosilem dyspozytorke aby tego klienta, mi odpuscila. Tacy ludzie wykladaja w Polsce. Qu….a

 40. Do „Rzydolandii”, Panie Marucha mają uny, znaczy się, w.ypierdalać? Czy ma Pan na myśli okupowaną Palestynę? Chyba nie, bo stamtąd to uny powinni s.pierdalać w podskokach. Zresztą… nie ma dla nych tu na Ziemi miejsca. Uny som bowiem nosicielami najgorszej choroby, jaką jest zło wcielone. Uny to powinny wreszcie udowodnić ludzkości, że loty na Księżyc są możliwe i tam sobie wyemigrować wraz z całym dobytkiem, jaki im się przynależy, czyli z wszystkimi zdrajcami ludzkości i człowieczeństwa będącymi w ychniej służbie oraz wszelkim innym parchem tego świata, czyli innemy pasożytamy. Zaś to, co zrabowali, złupili, nakradli, zawłaszczyli, zajebali i splagiatowali winno być poddane stuletniej kwarantannie.

 41. Zapomiałem dodać. uny powinny zabrać też ze sobą ychnie wynalazki, czyli przede wszystkiem bombę atomową i cyklon „B” oraz ychnie idełologie.

 42. Joe said

  Stan 12…Za zabicie prosiaka na swoj uzytek 3 lata ciupy ?To i tak dopiero PRELUDIUM….Za szwabskiego panowania byly wymierzane wyroki smierci przez rozwscieczonego szkopa SS mana.

Sorry, the comment form is closed at this time.