Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (82 – …
  minka o Ku „zamrożeniu konfliktu”?
  minka o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o Aktualność geopolityki!?
  Szczepan Zbigniewski o Czy komentowanie polityki ma j…
  Ja o Cynizm zachodnich postępowców
  Ja o Cynizm zachodnich postępowców
  NICK o Polska dla Polaków
  Kazek o Wolne tematy (82 – …
  Józef Bizoń o Nie strasz, nie strasz, b…
  lewarek.pl o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  revers o Wolne tematy (82 – …
  Liwiusz o Polska dla Polaków
  Marucha o Nie strasz, nie strasz, b…
  MatkaPolka o Polska dla Polaków
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Na manowcach „dialogu”

Posted by Marucha w dniu 2018-03-04 (Niedziela)

Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą – powiada przysłowie, więc nic dziwnego, że dzisiaj na Polskę, która z łaski swoich żydowskich „przyjaciół” niemalże została „państwem zbójeckim”, a Polacy przedstawiani są światu jako naród zbrodniarzy – skacze kto tylko chce.

Tak się akurat zdarzyło, że ten wybuch wojny żydowskiej przypadł w okolicach 28 rocznicy wznowienia polsko-izraelskich stosunków dyplomatycznych. Można by powiedzieć słowami słynnej piosenki Joanny Rawik: „po co nam to było”, ale mówi się – trudno. Co się stało, to się nie odstanie, ale „stąd dla żuka jest nauka”, żeby na przyszłość przyjaciół dobierać sobie trochę staranniej. Skoro bowiem doznajemy takich przyjemności od przyjaciół, to cóż innego mógłby uczynić nam wróg?

Skoro jednak padł taki rozkaz, że mamy przyjaźnić się z Izraelem, żeby tam nie wiem co, to nic dziwnego, że właśnie pojechała tam rządowa delegacja, to znaczy – specjalny zespół do spraw dialogu z Izraelem.

W ogóle rząd potworzył ostatnio wiele takich zespołów; niezależnie od wspomnianego zespołu do spraw dialogu z Izraelem, powstałe też zespół do walki z faszyzmem. Co tu dużo gadać; małą mądrością rządzony jest nasz nieszczęśliwy kraj, bo chyba ślepy by nie zauważył ścisłego związku między obydwoma zespołami.

Tworząc rządowy zespół do walki z faszyzmem, Umiłowani Przywódcy potwierdzają przed całym światem, że Polska ma takie poważne problemy z faszyzmem, że rząd musi aż powoływać specjalny zespół do jego zwalczania. Taki przekaz wychodzi naprzeciw żydowskim oskarżeniom, że właśnie w Polsce swoja pepinierę znalazły hordy „nazistów”, których jakiś matematyk naliczył aż „60 tysięcy”.

Mamy zatem dwie możliwości; albo nasi Umiłowani Przywódcy, to banda idiotów – i to by było tłumaczenie uprzejme – albo to nie żadni idioci, tylko łajdacy, wykonujący zadanie w ramach realizowania żydowskiej polityki historycznej. Wyjazd do Tel Awiwu zespołu do spraw dialogu z Izraelem wskazywałby na tę drugą ewentualność. Nietrudno się bowiem domyślić, że odbierze on tam zredagowaną przez izraelskich mełamedów od polityki historycznej ostateczną i prawidłową wersję nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która następnie rządowa większość w Sejmie i Senacie w podskokach uchwali, a pan prezydent Duda „w try miga” podpisze.

Czyż nie po to właśnie, nie na tę właśnie okoliczność, uchwalona niedawno nowelizacja została „zamrożona” dopóki niezawisły Trybunał Konstytucyjny nie orzeknie, czy jest zgodna z konstytucją, czy nie?

Kiedy zespół przywiezie do Warszawy zatwierdzony w Izraelu tekst, to i Trybunał będzie wiedział, z jakiego klucza ma ćwierkać i w ten oto sposób żydowska polityka historyczna zostanie dodatkowo udrapowana w nieubłagany kostium praworządności. Wtedy i ukraińskie rezuny nie będą już mogły trzaskać dziobem, bo na razie tamtejszy prezydent Poroszenko właśnie pouczył warszawskich statystów, ze nie będą Ukrainie dyktowali, jakich „herojów” wolno im czcić, a jakich nie. Kiedy jednak Hierosolyma locuta, to causa finita – a ta żelazna zasada chyba obowiązuje również Żydów nawet jeśli dla niepoznaki przybrali banderowskie barwy.

Skoro w ramach minimum konspiracyjnego można zmieniać sobie nazwiska, to dlaczego miałby być zakazany kamuflaż ideologiczny? Nie tak dawno szalenie pryncypialna w sprawach polskich żona Księcia Małżonka, czyli nasza Jabłoneczka udzieliła przecież Ukraińcom dyspensy na wyznawanie banderyzmu, bo to jest nieodzowny składnik ichniej narodowej tożsamości.

Toteż wiele ciepłych słów dla Stefana Bandery znaleźli również niektórzy nasi Umiłowani Przywódcy. Najwyraźniej musiały paść jakieś rozkazy z tej sprawie, bo nie przypuszczam, żeby to była jakaś samowolka, podyktowana pragnieniem dokuczenia zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi.

Nawiasem mówiąc, trzeba by zbadać, czy przypadkiem Stefan Bandera nie był aby wynalazkiem Putina, bo przecież wiadomo, że wszystko zło świata pochodzi przecież od niego. Kto wie, czy „maleńcy uczeni” z „Gazety Wyborczej”, teraz zajęci demaskowaniem „nazistów” i „hitlerowskich kolaborantów” w Polsce, nie dostaną wkrótce takiego obstalunku, no a wtedy nie tylko mikrocefale, ale i moralne autorytety będą wiedziały, co i jak.

Wydaje się to konieczne również ze względu na projekty, jakie wobec naszego nieszczęśliwego kraju snuje Nasz Najnowszy Przyjaciel, czyli pan Jonny Daniels – znakomita ilustracja kariery Nikodema Dyzmy. Chciałby mianowicie, żeby teren obozu w Oświęcimiu-Brzezince, został obszarem eksterytorialnym pod żydowskim zarządem.

To nie jest pomysł oryginalny; w roku 1920 żydowscy parlamentarzyści wysunęli pomysł, by zwarte skupiska ludności żydowskiej w polskich miastach i miasteczkach miały status eksterytorialny. Konstytucja marcowa z 1921 roku stanęła jednak na stanowisku unitarności państwa i dopiero Niemcy w w Generalnej Guberni spełnili ten postulat – ale oczywiście po swojemu – tworząc getta.

Być może to wspomnienie, podobnie jak reakcja przedstawicieli wyznań chrześcijańskich w Jerozolimie, którzy na wieść, że izraelski parlament zamierza opodatkować chrześcijańskie kościoły w tym mieście zaporowym podatkiem od nieruchomości i w razie zaległości – bez ceregieli je konfiskować – zamknęli aż do odwołania bazylikę Grobu Pańskiego. Ten gest najwyraźniej musiał otrzeźwić izraelskie władze, bo oświadczyły, że się jeszcze namyślą, a niezależnie od tego, Światowy Kongres Żydów wystąpił z listem otwartym do Polski, utrzymanym niby w tonie pojednawczym, ale skrywającym „lisie zamiary”. List wyraża gotowość poprawy stosunków, ale pod warunkiem, że Polska się przyzna.

Krótko mówiąc, „dialog” musi odbywać się na płaszczyźnie uznania „żydowskiej wrażliwości”, to znaczy – uznania żydowskiego monopolu na preparowanie historycznych prawd w zależności od tego, czy na danym etapie przynoszą materialne korzyści, czy nie.

Nie tylko zresztą historycznych. Niedawno w łódzkim Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbyła się dysputa z udziałem rabina Abrahama Skórki z Buenos Aires i JE Grzegorza Rysia, arcybiskupa metropolity łódzkiego. Z relacji z wydarzenia wynika, że „obydwaj duchowni” zgodnie oświadczyli, iż „żadna religia nie ma monopolu na prawdę” [sic! – admin]. Jak dotąd, ten rewolucyjny bądź co bądź pogląd nie został zatwierdzony przed Stolicę Apostolską, ale przecież w sławnym „dialogu z judaizmem” nie zostało jeszcze powiedziane ostatnie słowo, więc wszystko jeszcze przed nami.

Warto zwrócić uwagę, że podczas wspomnianej dysputy nie padło pytanie, czego w takim razie „obydwaj duchowni” nauczają, względnie – cóż takiego „przepowiadają”, skoro „żadna religia” nie ma „monopolu na prawdę”? Ale bo też „dialog” ma swoje wymagania; zamiast zadawać kłopotliwe pytania, trzeba pić sobie nawzajem z dzióbków, bo „nic tak nie gorszy, jak prawda”.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 14 do “Na manowcach „dialogu””

 1. Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą

  „Na pochyłe drzewo to i koza skacze” – tak to powinno brzmieć.

 2. Moher49 said

  „żadna religia” nie ma „monopolu na prawdę” – tak mówi katolicki arcybiskup !. Jeśli Pan Jezus nie zmartwychwstał, daremna jest nasza wiara. KK gnije od środka. Będziemy wkrótce czcić Światowida jak przed wiekami.

 3. Regina said

  Gdyby w Polsce karano za zdradę ojczyzny wygnaniem z kraju jak w Atenach za czasów Herodota, to polski parlament zupełnie by opustoszał.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Czy ktokolwiek zna jakieś państwo Unii Europejskiej, którego reprezentanci głosowaliby PRZECIWKO własnemu Państwu?

 5. Rafal Cz. said

  KLASYKA. Najpierw przygotowanie artyleryjskie tzw. nawala (zydowska prasa ogolnoswiatowa) potem atak piechoty (lokalne organizacje
  zydowskie). Cel: po bezwarunkowej kapitulacji narzucic traktat uznajacy prawo zydow do odszkodowan za mienie bezspadkowe (co stoi w
  w wyraznej sprzecznosci z prawem miedzynarodowym) I ktorego to mienia wartosc ustali strona zydowska w dowolny sposob.
  Stoi za tym senat USA znany z tego ze ingeruje i zmienia prawo w zaleznosci of sytuacji nie zas w oparciu o przeslanki prawne.
  Jednym zdaniem: bandyci maja szanse I ja wykorzystaja. Rzad polski sklada sie z amatorow ktorych rodzice kladli I’m w glowy:
  Honor, Bog I ojczyzna ale zapomnieli o nauce najwazniejszej na tym padole ze jeszcze istnieja inne panstwa,inne religie oraz inne zwyczaje.
  W polityce trzeba o tym pamietac bo to dzungla I dla slabych tam miejsca nie ma. Moze nie wyrazilem sie jasno: te inne panstwa tez maja swoj honor,swojego Boga I swoja ojczyzne. Taki juz byl I jest ten swiat. Kto chce zmienic ten stan rzeczy narzucajac „Swoje pojecie honoru
  swojego Boga oraz prawa swojej ojczyzny” innym jest skazany na wojny a te raz zaczete roznie sie koncza .
  Na koniec chce stwierdzic ze istnienie Boga zaklada ze jest jeden I zaden inny bowiem inaczej byc nie moze. Sek w tym ze ludzie roznych nacji widza Boga oraz Jego intencje w rozny sposob. Jakto sie dzieje? Ano tak ze nie Boga widza a wlasne zyczenia. Bog przecie nie zyczyl
  rodzajowi ludzkiemu wojen I nieszczesc a ludzie w brew temu urzadzali jatki oraz nader chetnie powolywali sie na Jego imie.
  Konia z rzedem temu kto wycisnie jakis sens z tej kotlowaniny.Wiem, rozpisalem sie….Ech

  ——
  Panie Rafale… Rząd polski to żadne tam Bóg, Honor, Ojczyzna – tylko agenci, kurwy i złodzieje.
  Admin

 6. https://marucha.wordpress.com/2018/03/04/na-manowcach-dialogu/
  NA MANOWCACH „DIALOGU”

  Jak można mówić o Dialogu? Bodaj w roku 1949 był w Lublinie proces o Prawa Spadkowe po Januszu Korczaku, który był człowiekiem majętnym. Ambasada Amerykańska dostarczyła Akt Zgonu Janusza Korczaka w miasteczku na Środkowym Zachodzie w roku 1946. Wywołało to Wybuch WŚCIEKŁOŚCI Żydów, na skutek czego komunistyczny sąd musiał amerykański Akt Zgonu ODDALIĆ – niczym w JEDWABNEM.
  Przed wojną był rozpatrywany przez Sąd Najwyższy wniosek o NIEPRZYJMOWANIE OD ŻYDÓW PRZYSIĘGI SĄDOWEJ.

 7. Rob said

  W ostatnim numerze tyg. Wprost Tomasz Terlikowski wyznaje:
  „JESTEM DUCHOWO ŻYDEM”.
  No i wszystko gra i koliduje… jak mówi pan Stanisław.

 8. Miś z okienka said

  co poniektórzy twierdzą że lepiej jest mieć wrogów niż przyjaciół, bo po wrogach wiadomo czego można się spodziewać

 9. sto said

  `Rząd polski to żadne tam Bóg, Honor, Ojczyzna – tylko agenci, kurwy i złodzieje.`

  pokrótce Ch.DiKK !

  lub żydzi @ polin.pl

 10. top said

  Polinskie elyty, to ŻYDZI I BABESZJOZA -duchowi żydzi. Wymordowali i wyemigrowali polskie elity, sami zajmując ich miejsce, wrastając jak nieczyszczone gownoo w dupę. Zgnilizna ludzkości zwana ŻYDAMI, tego podlejszego polińsko – aszkenazyjskiego gatunku. CH.DiKK traktują wsze polińsko – żydowską jak zbutwiały pryszcz na żydowskim jamochłonie.

 11. Marcin said

  To nie jest najgorsze że kurwow ci u nas dostatek bo z tym nigdy problemu nie było ale to,że ludzie tym kurwom dają legitymację na uprawianie prostytucji i aby kurwy waliły ich cyklicznie po durnych łbach. To jest dramat. I gdzie ten nieszczęśliwy kraj z takim motłochem ma dojechać jak nie do rzeźni? Przepraszam za język ale ta cała sytuacja mnie tak wk…a jeszcze bardziej tłumaczenie mongołom,że PiS to nie patrioci i nie prawicowcy.

 12. Rob said

  Przepraszam ale ten poniżej na zdjęciu uchodzi w Polsce „prawicowej” za patriotę.
  Wszyscy wiemy, że on nie chciał podpisywać Traktatu Lizbońskiego ale był torturowany i uległ.

 13. Siekiera_Motyka said

  Marksiści z pierwsze pułki plus jeden ukryty Volksdeutscher.

  „Działalność polityczna Barroso rozpoczęła się w późnej młodości, podczas reżimu Estado Novo w Portugalii, przed rewolucją goździków w dniu 25 kwietnia 1974 r. W czasach uniwersyteckich był jednym z przywódców podziemnego maoisty MRPP (zreorganizowany ruch proletariatu) Partia, później PCTP / MRPP, Komunistyczna Partia Portugalskich Robotników / Rewolucyjny Ruch Portugalski Proletariat).”

  „był jednym z przywódców podziemnego maoisty MRPP ” i dalej nim jest.

 14. Regina said

  Re.4 Marucha. Niestety,ale ja na pewno nie znam takiego państwa w całej Europie,a nie tylko w UE. Nawet Ukraina ma łapy zwrócone do siebie,a nie od siebie. Może w Afryce znalazłaby się jakaś bananowa republika, która mogłaby się przyrównać do Polski.Pozdrawiam.R

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: