Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Najazd Scytów
  Krzysztof M o Najazd Scytów
  Alina o Ambasador USA ustawia Polsce p…
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Troll Polonii o Wolne tematy (54 – …
  RomanK o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Sebastian o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Marucha o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Troll Polonii o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Nina o Wolne tematy (54 – …
  Kapsel o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

NIE dla filtrowania internetu! Niebezpieczny projekt w Parlamencie Europejskim

Posted by Marucha w dniu 2018-03-05 (Poniedziałek)

W Parlamencie Europejskim ważą się losy dyrektywy, która może doprowadzić do cenzury internetu. 26 marca w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w Komisji JURI nad dyrektywą o prawie autorskim.

26 marca w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w Komisji JURI nad dyrektywą o prawie autorskim. Zgodnie z zawartym w niej art.13 internetowe platformy (takie jak Facebook. YouTube, Soundcloud, eBay czy Flickr) będą musiały monitorować wszystkie treści, które zamieszczane są w serwisach i filtrować te, które mogą naruszyć czyjeś prawa autorskie. Decyzję o tym, co opublikować, a co zatrzymać, podejmie algorytm lub osoby do tego zatrudnione.

Dlaczego mało kto mówi o tym zagrożeniu?

Propozycja filtrowania internetu została ukryta w art. 13 projektu nowej dyrektywy o prawie autorskim, czyli akcie prawnym, który intuicyjnie nie powinien mieć nic wspólnego z cenzurą. Nie trzeba jednak dużej wyobraźni, aby uzmysłowić sobie, do czego taki filtr może zostać wykorzystany w przyszłości.

Możemy założyć się o wiele, że urzędnicy już teraz z radością oczekują na możliwość zaaplikowania tego mechanizmu w ich kolejnych bataliach, takich jak o dezinformację czy niepożądane opinie polityczne. A wszyscy mówią tylko o tym, że monitorowanie treści przed ich publikacją ma służyć przeciwdziałaniu naruszeniom prawa autorskiego.

Z internetu mogą zniknąć memy, filmy z wakacji, recenzje filmowe, wszystko to, co stworzyłeś, inspirując się utworami innych oraz niepożądane opinie polityczne.

Na Facebooku dostępne jest wydarzenie „NIE dla filtrowania Internetu!” zorganizowane przez Fundację Nowoczesna Polska, Fundację Centrum Cyfrowe, Fundację ePaństwo i Fundację Panoptykon. Link do wydarzenia (TUTAJ).

Nie jest jeszcze za późno, powiedz stop cenzurze

1. SKONTAKTUJ SIĘ Z EUROPOSŁAMI
Zadzwoń, tweetnij lub napisz e-mail do polskich europosłów Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego (JURI). Użyj hashtagów #CensorshipMachine oraz #filterfail. Pokaż, że jesteś przeciw filtrowaniu internetu (artykułowi 13).

Lista polskich przedstawicieli w komisji:
– Tadeusz Zwiefka – +32(0)2 28 45258, (56) 471 60 21, tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu, @TadeuszZwiefka
– Kosma Złotowski – +32(0)2 28 45775, +48 52 346 00 28, kosma.zlotowski@europarl.europa.eu, @KosmaZlotowski
– Stanisław Żółtek – +32(0)2 28 49603, stanislawjozef.zoltek@europarl.europa.eu
– Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, +32(0)2 28 45809, (71) 323 08 21,lgeringer@lgeringer.pl, @lidiageringer [Nooo, ten szwabski babsztyl na pewno pomoże…. – admin]

Przykład listu:

Szanowny/Szanowna….

Z niepokojem obserwuję debatę wokół dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, szczególnie w kontekście proponowanego obowiązku filtrowania treści (art. 13). Artykuł ten narzuca na portale internetowe obowiązki, których przestrzeganie nie będzie możliwe bez nakładania nadmiernych ograniczeń na prawa podstawowe obywateli Unii Europejskiej.

Artykuł 13 zobowiązuje portale internetowe, które udostępniają i przechowują treści zamieszczane przez użytkowników, takie jak platformy służące do dzielenia się filmami i zdjęciami, a nawet blogi, do filtrowania przesyłanych plików. Artykuł 13 jest źródłem niepewności prawnej – portale internetowe chcące utrzymać się w branży, nie będą miały innego wyjścia niż monitorowanie, filtrowanie i blokowanie komunikacji pomiędzy obywatelami UE.

Wymóg filtrowania treści zamieszczanych przez użytkowników za pomocą specjalnego oprogramowania naruszyłby swobodę wypowiedzi określoną w art. 11 Karty Praw Podstawowych. Jeśli portale internetowe będą miały obowiązek stosowania mechanizmów filtrujących w celu uniknięcia ewentualnej odpowiedzialności, to będą to robić. Doprowadzi to do nadmiernego usuwania treści oraz ograniczenia z jednej strony swobody przekazywania informacji , a z drugiej strony swobody otrzymywania informacji.

Mam nadzieję, że w trakcie głosowania w Komisji JURI, jak i później na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, będzie Pan/Pani głosować przeciwko obowiązkowi filtrowania treści, tak aby wolność słowa w internecie nie była ograniczana przez europejskie regulacje.

Z poważaniem,

Poniżej film na ten temat:

https://parezja.pl/

Petycje, petycje, petycje….
Admin

Komentarzy 5 to “NIE dla filtrowania internetu! Niebezpieczny projekt w Parlamencie Europejskim”

 1. Jack Ravenno said

  Nie dadzą rady przefiltrować tego ścieku. Filtry im się zatkają. Co więcej – zatkane filtry się rozerwą. Kiepsko wróżę temu pomysłowi…

  Będą filtrować wybiórczo.
  Admin

 2. Siekiera_Motyka said

  Tak tak, Marksiści muszą ukrócić „Wolność słowa” bo inaczej mają za dużo zakłóceń informacyjnych skierowanych dla zniewolonych narodów.

 3. Kar said

  – nie ma sprawy..ominiemy cale to eurokolchozowe talatajstwo, i nauczymy sie od braci bambusow (nowo-przybylych) przekazywac gladkie/sprosne informacje przy uzyciu tam-tamow
  ( najpierw na wieczorowy kurs, a pozniej re-contra chalatom)

 4. Qwerty said

  Przecież już od dawna wszystko jest filtrowane, nie tylko pod względem praw autorskich.
  http://www.pch24.pl/ban-za-lutra–youtube-zlikwidowal-kanal-promujacy-najnowszy-film-grzegorza-brauna,55824,i.html

  Nawet na największym polskim portalu z bazą filmów (filmweb.pl), filmu dalej nie ma w bazie, pomimo „apelu” użytkowników, bez żadnego powodu czy odpowiedzi, po prostu filmu nie da się dodać…
  http://www.filmweb.pl/person/Grzegorz+Braun-31751/discussion/Luter+i+rewolucja+protestancka-2955522

  Sam kiedyś zastanawiałem się, czemu Gajówka nie działa również na facebooku albo yt, gdzie byłby znacznie większy zasięg.
  Teraz widać jak na dłoni że blog to jedyne wyjście.

 5. Dictum said

  Już widzę, jak na mój list czy telefon poseł Zwiefka et consortes idą do boju w słusznej sprawie.

Sorry, the comment form is closed at this time.