Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

O głupocie polskiej polityki

Posted by Marucha w dniu 2018-03-05 (Poniedziałek)

Cały piątek i sobotę wysłuchuję w polskiej telewizji relacji ze spotkania naszego premiera z kanclerzycą Niemiec. I najważniejszą kwestią, jaka została poruszona w rozmowach tych polityków nie jest nawet ustawa o IPN, odszkodowania wojenne czy prawa polskiej mniejszości w Niemczech.

Nie – bynajmniej. Najważniejszą kwestią, która różni nas z Niemcami jest sprawa budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

Tu nasz premier zadeklarował, iż mamy inne zdanie i bardzo byśmy nie życzyli sobie żeby Nord Stream na dnie Bałtyku powstał i żeby ruscy mogli dostarczać gaz do Niemiec z pominięciem nas i Ukrainy. Nie, nie i nie!

Zaraz za premierem całe tabuny komentatorów w polskiej telewizji, polityków wszelkich barw raczy nas uświadamiać na ten sam temat tłumacząc, jakim zagrożeniem dla Polski jest to, że Nord Stream będzie sobie leżał pod wodą, a nie na terytorium Ukrainy i Polski.

Po takim zgodnym chórze głosów od polityków od PiS, przez Platformę do partii z kropką zaczynam się zastanawiać czy ja jestem normalny, a świat zwariował czy na odwrót. Bo niech ktoś na chwilę uwolni się do tego zgodnego gdakania o szkodliwości politycznej rurociągu dla Polski, który omijając niepewne terytoria będzie tłoczył gaz do Europy i postawi proste pytanie: na czym ta szkodliwość ma polegać? Że nas omija? A mało to szlaków nas omija?

Jest wg mnie dokładnie odwrotnie. Gazociąg Nord Stream, który leży na dnie Bałtyku stabilizuje polityczną sytuację w regionie. Gdyby był położony na naszym terytorium stanowiłby źródło ciągłych napięć z Rosją. A to o wysokość opłat, a to o bezpieczeństwo przesyłu. Rosjanie chcąc mieć pewność, że nie zablokujemy im przesyłu gazu musieliby mieć przygotowany wariant militarnego ataku na Polskę w celu zabezpieczenia swoich interesów.

Tymczasem, kiedy rurociąg leży w Bałtyku nie muszą się martwić, a potencjalne źródło konfliktów zostaje usunięte. Tak więc położenie Nord Streamu na dnie Bałtyku jest oznaką tego, że Rosjanie nie są zainteresowani naszym terytorium, a więc politycznie jest dla nas korzystne.

Nie jest – ma się rozumieć – korzystne gospodarczo, bo nie będziemy kasować opłat za przesył, ale to całkiem inna sprawa i nie ma nic wspólnego z tym, co polscy politycy opowiadają w tej sprawie od lat własnemu społeczeństwu.

Natomiast bez wątpienia Nord Stream bije w interesy Ukrainy, bo pozwala ją odciąć od rosyjskiego gazu, ale czy obrona Ukrainy, na której politycznie zwyciężył post-banderyzm ma być naszym celem? Czy tak ma wyglądać polska polityka, że realizuje interesy innych, a własnemu społeczeństwu opowiada bajki?

Oczywiście to nie sama Ukraina skłoniła nas do takiej postawy, ale jej światowy protektor, jakim są Stany Zjednoczone. USA prowadząc od kilku lat agresywną politykę osłabiania Rosji rozgrywają Ukrainę na globalnej szachownicy jako siłę antyrosyjską. Ukraiński banderyzm pomaga im nastawić ukraińskie społeczeństwo antyrosyjsko, stąd wsparcie, jakiego kolejnym “pomarańczowym rewolucjom” udzielili bracia Jankesi. No a my jako sojusznicy nie mamy wyjścia – też musimy śpiewać w tym chórze.

W sprawie gazu zresztą nie szło tylko o politykę. Rosjanie skarżyli się, że Ukraińcy – z rurociągów, które biegną przez ich terytorium, podbierają sobie gaz, za który potem nie płacą. Jak gaz popłynie Nord Streamem skończą im się te możliwości.

Sprawa Nord Streamu jest dla Polski z góry przegrana – bo w odróżnieniu od nas – Niemcy czy Francuzi kierują się własnymi interesami, myślą racjonalnie i nie działają na rozkaz Wielkiego Brata. My – odwrotnie.

Na tle tej wymóżdżającej propagandy jedyną pocieszającą informacją jest ta o krowie, która uciekła z rzeźni i schroniła się na jednej z wysp nyskiego jeziora. Patrzcie – nawet krowa symbol ociężałości i bezwolności – zdobyła się na bunt i ucieczkę spod noża. Na pewno dlatego, że nie oglądała telewizji. Gdyby to robiła, to horda gadaczy wytłumaczyłaby jej co jest dla niej dobre: “Do rzeźni krowo! Do rzeźni! To sojusznicza rzeźnia”!

Janusz Sanocki
Autor jest posłem na Sejm RP
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 7 to “O głupocie polskiej polityki”

 1. witek said

  Marne pocieszenie panie posle
  Krowa wnet zdechła sama
  Podobno nie przeżyła specjalistycznej pomocy weterynaryjnej
  Z nami może być podobnie
  Nie przeżyjemy specjalistycznej pomocy przyjaciół zza wielkiej wody!

 2. ojojoj said

  Czy ci durnie mysla ze po nalozeniu sankcji z jablkami, a wczesniej z miesem, Rosja bedzie robila z nimi jakies interesy w przyszlosci?

 3. AlexSailor said

  Nie da się z tym nic zrobić.
  Z całą pewnością tekst świadczy o tym, że autor jest … .
  A szkoda pisać.

 4. Polski Punkt Widzenia said

  Panie pośle Sanocki … nie ma polskiej polityki, bo nie ma polskiego rządu ! Doskonale Pan wie, że rządzą w Polsce żydzi – którzy realizują żydowskie interesy, sprzeczne z polską racją stanu … mówienie, w tej sytuacji, o głupocie „polskiej polityki” jest nieadekwatne i wprowadzające w błąd. Zatem proszę, jeśli już, pisać o głupocie żydów i narzekać na politykę polskojęzycznego rządu żydowskiego !

 5. wski said

  Polski Punkt Widzenia said Zatem proszę, jeśli już, pisać o głupocie żydów i narzekać na politykę polskojęzycznego rządu żydowskiego ! A gdyby tak napisał jak pan proponuje to od kiedy byłby byłym posłem.

 6. Polski punkt widzenia said

  (5) Wski

  Poseł Sanocki – jeśli faktycznie boi się o „posadę” – może wypowiadać się, używając innych, odpowiadających prawdzie i jednocześnie „bezpiecznych” dla siebie, zwrotów, np. „rząd w Polsce”, „polityka rządu w Polsce”. Z kolei Grzegorz Braun zwykle posługuje się pojęciem „rząd warszawski” – przynajmniej nie fałszuje, pod tym względem, polskiej rzeczywistości.

  Z pewnością zna Pan to polskie przysłowie: „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”. Tak dzieje się też z innymi, nie tylko z posłem Sanockim – ale to kwestia jego sumienia.

 7. WI42 said

  @1-6
  Poseł Sanocki powiedział/napisał przynajmniej coś, nie do końca tak jak Panowie czy Panie chcecie. Ale mimo wszystko też nieskończenie lepiej niż to co wyprawiają inni. Zatem trzeba to docenić.

Sorry, the comment form is closed at this time.