Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Amerykańskie sankcje wobec polskich władz

Posted by Marucha w dniu 2018-03-06 (Wtorek)

Po co nam wrogowie, skoro mamy takich przyjaciół i sojuszników, jak USA?
Admin

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają szans na wizytę w Białym Domu. Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz – do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać. Onet dysponuje dokumentami, które to potwierdzają.

[A poza tym (oraz napaściami wojskowymi na inne kraje) to USA do głowy by nie przyszło, aby mieszać się do wewnętrznych spraw suwerennych państw, tak jak to robi zawsze Rosja – admin]


Choć rząd robi dobrą minę, relacje z USA od lat nie były tak napięte.

 • To brutalne ultimatum zostało sformułowane przez wysokiej rangi oficjeli amerykańskich na spotkaniu z polskimi dyplomatami.
 • Kluczową postacią na tym spotkaniu był Wess Mitchell, jeden z najbliższych współpracowników szefa dyplomacji USA. On mówił najostrzej.
 • Poza nieformalnym uznaniem polskich liderów za „persona non grata” w Białym Domu, Amerykanie grożą też blokadą finansowania wspólnych projektów wojskowych.
 • Ostrzegają jednocześnie, że jeśli polska prokuratura zacznie ścigać na postawie ustawy o IPN jakiegokolwiek obywatela USA, to skutki będą „dramatyczne”.

Dziennikarze Onetu zdobyli dokumenty, pokazujące potężny kryzys w relacjach polskiego rządu z Amerykanami, wywołany przyjęciem ustawy o IPN. Choć rząd oficjalnie robi dobrą minę do złej gry, to lektura owych dokumentów pokazuje jasno: w ciągu ostatniego ćwierćwiecza relacje z USA nie były tak napięte.

Trzej ważni Amerykanie

Kluczowa jest notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie, która powstała 20 lutego. To dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Ale przede wszystkim – trzy dni po głośnym wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, gdzie mówił m.in. o „żydowskich sprawcach” Holokaustu, co wywołało burzę w Izraelu, USA i Europie Zachodniej.

Dyplomaci naszej ambasady spotkają się wówczas z trzema ważnymi przedstawicielami administracji USA. To:

 • Molly Montgomery, specjalna doradczyni wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a do spraw Europy i Rosji,
 • Thomas K. Yazdgerdi, odpowiedzialny w Departamencie Stanu za kwestie dotyczące Holokaustu,
 • A. Wess Mitchell, jeden z najbliższych współpracowników szefa dyplomacji USA Rexa Tillersona. Mitchell zajmuje stanowisko „asystenta sekretarza stanu do spraw Europy oraz Euroazji”. Ale nie jest asystentem w polskim rozumieniu tego słowa. To stanowisko odpowiadające w polskiej nomenklaturze dyrektorowi departamentu lub też pełnomocnikowi ministra. Mitchell to ważna persona w Departamencie Stanu — odpowiada za stosunki z 50 krajami oraz z NATO i Unią Europejską.

Ultimatum w poufnej notatce

To właśnie Wess Mitchell jest na spotkaniu najostrzejszy wobec Polaków. Mówi, że ustawa o IPN jest nie do przyjęcia dla USA, bo uderza w wolność wypowiedzi. I stawia ultimatum opisane w trzech punktach.

Po pierwsze – do momentu zażegnania sporu o ustawę, USA wprowadzają dla polskich władz zakaz kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu. A zatem nie ma mowy o spotkaniach z prezydentem Donaldem Trumpem oraz wiceprezydentem Pencem.

Po wtóre – Mitchell twierdzi, że w Kongresie USA narastają nastroje antypolskie. A to amerykański parlament musi się zgodzić na finansowanie projektów wojskowych w Polsce – takich choćby jak stacjonowanie w naszym kraju ciężkiej brygady amerykańskiego wojska. Mitchell przestrzega, jeśli polskie władze nie ustąpią w sprawie ustawy o IPN, to może dojść do blokady finansowania współpracy wojskowej.

Zlekceważone ostrzeżenie z Ameryki

Plotki o tak ostrym ultimatum Amerykanów krążyły w politycznym światku od kilku dni – wspominał o nich m.in. „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta zwracała uwagę, że 8 lutego prezydent Andrzej Duda rozpoczął czterodniową wizytę w Korei Południowej, a z okazji zimowych Igrzysk Olimpijskich był tam również wiceprezydent USA. „Mimo podejmowanych prób nie udało się zorganizować spotkania Duda – Pence. Rozmówca DGP z Pałacu Prezydenckiego przekonuje, że to efekt braku czasu po stronie amerykańskiej” – pisała gazeta.

Notatka z polskiej ambasady w USA przeczy takiej wersji prezydenckiego współpracownika – Amerykanie naprawdę wydali polskiemu prezydentowi i premierowi zakaz spotkań z Trumpem oraz Pencem.

Morawiecki przejęty, a Kaczyński nie

Jak twierdzą nasze źródła, notatka błyskawicznie trafiła na biurka premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Reakcje obu polityków były jednak odmienne. Szef rządu – jak relacjonuje nam jeden z jego bliskich współpracowników – natychmiast się zorientował, że retorsje ze strony amerykańskiej administracji to nie przelewki, a stosowanie ustawy o IPN może doprowadzić do potężnego kryzysu w relacjach z USA.

– Stwierdzenie, że dopóki spór wokół ustawy będzie istniał, to nie ma możliwości spotkań dwustronnych na najwyższym szczeblu w Białym Domu to sygnał, którego nie mogliśmy zlekceważyć – mówi nam bliski współpracownik Morawieckiego. I dodaje: – Stąd niemal natychmiastowe polecenie premiera, by z misją dyplomatyczną do USA udał się wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski.

[Parszywe kundle bez ambicji… to jest „polski rząd” – admin]

Magierowski zaledwie tydzień po powstaniu notatki już był w Waszyngtonie, gdzie odbył kilkanaście spotkań m.in. z kongresmenami i przedstawicielami wszystkich największych organizacji amerykańskich Żydów, w tym z Sarą Bloomfield, dyrektorką waszyngtońskiego Muzeum Holokaustu. Najważniejsze znaczenie miało jednak spotkanie z Wessem Mitchellem.

– Wess Mitchell bardzo docenił [czyli piardnął na głos, ale nie bezpośrednio w twarz swoim gościom – admin] to, że pojawiłem się w Waszyngtonie i rozmawiałem z tak wieloma przedstawicielami różnych środowisk na temat tej nowelizacji, która, nie ma co ukrywać, wzbudziła olbrzymie kontrowersje i wątpliwości za oceanem – mówił po powrocie Magierowski. Zapewniał jednocześnie, że w sprawach, które dla Polski i USA są najważniejsze w relacjach dwustronnych, w tym kwestiach bezpieczeństwa, „nic się nie zmienia”. Magierowski nie chciał rozmawiać z Onetem o całej sprawie.

Z naszych informacji wynika także, że notatką nie przejął się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Co więcej – uspokajał Morawieckiego, który miał mu osobiście tłumaczyć konsekwencje wejścia w życie ustawy o IPN dla relacji z Ameryką. To wówczas – jak twierdzą nasze źródła – miała powstać koncepcja „zamrożenia” ustawy, która następnie została kanałami dyplomatycznymi przekazana zarówno stronie izraelskiej, jak i amerykańskiej. Prezes PiS na nią przystał – miał być to gest dobrej woli ze strony polskich władz.

W obronie Grossa

Zakaz wjazdu do Białego Domu, a także groźba cięć budżetów wojskowych to wciąż jeszcze nie wszystkie ostrzeżenia ze strony władz USA. Notatka polskiej ambasady zawiera bowiem jeszcze jeden punkt. Otóż, Amerykanie oświadczyli polskim dyplomatom bardzo dobitnie, że jeśli nasza prokuratura zacznie ścigać na podstawie ustawy o IPN jakiegokolwiek obywatela USA, to skutki będą „dramatyczne”.

Tak naprawdę mają na myśli jedną konkretną osobę – to Jan Tomasz Gross, autor kontrowersyjnych książek obciążających Polaków współodpowiedzialnością za Holokaust. Skąd wiadomo, że chodzi o Grossa? Jak ujawniliśmy w piątek, Amerykanie bardzo się interesowali sprawami w Polskiej prokuraturze, które go dotyczyły.

[No to Hitler też był „kontrowersyjny” – admin]

Gdy 19 stycznia – na tydzień przed uchwaleniem ustawy o IPN – w Warszawie pojawił się wspomniany Thomas Yazdgerdi z Departamentu Stanu, w MSZ podjęła go delegacja na czele z Maciejem Pisarskim, pełnomocnikiem do spraw kontaktów z diasporą żydowską.

Rozmawiano głównie o ustawie reprywatyzacyjnej i ustawie o IPN. Po tym spotkaniu powstała notatka firmowana przez Pisarskiego. W notatce tej napisano jasno, że Yazdgerdi „powtórzył znane i wielokrotnie sygnalizowane stanowisko, że w przypadku uchwalenia zmian w ustawie o IPN, jak również w przypadku oskarżenia J.T. Grossa Departament Stanu będzie zmuszony do wyrażenia krytycznego stanowiska”.

Ta notatka dowodzi, że – po pierwsze – politycy PiS mówili nieprawdę, twierdząc, że polski rząd nie został ostrzeżony, że Amerykanie nie akceptują ustawy o IPN. Po wtóre – pokazuje, że Departament Stanu jest gotowy sięgnąć po wszystkie środki, aby zablokować ściganie Grossa przez polską prokuraturę.

A MSZ milczy

Czemu mimo ostrzeżeń ze strony Amerykanów PiS ustawę o IPN przyjął? Bo notatka z MSZ nie dotarła na czas do kluczowych osób w państwie. Na przykład do resortu sprawiedliwości — który pilotował przepisy dotyczące IPN – trafiła dopiero 30 stycznia, czyli cztery dni po przyjęciu ustawy w Sejmie. Zazwyczaj dokumenty są przekazywane w jeden, dwa dni, a tym razem wędrowały ponad tydzień.

Dlaczego? Nie doczekaliśmy się stanowiska MSZ w tej sprawie.

Resort spraw zagranicznych nie chciał nam także skomentować notatki z ambasady w Waszyngtonie, w której opisane jest ultimatum amerykańskich władz wobec rządu PiS. „MSZ nie udostępnia korespondencji o charakterze roboczym lub niejawnym prowadzonej między centralą a placówkami zagranicznymi” – napisano nam, choć wcale nie prosiliśmy o udostępnienie notatki, bo ją mamy.

Z informacji Onetu wynika zresztą, że szef MSZ Jacek Czaputowicz długo nie wiedział o istnieniu tej notatki. Jak to możliwe? Nasi informatorzy zarówno w MSZ, jak i w partii rządzącej mówią wprost, że został pominięty. – O kluczowych sprawach czasem nie jest informowany lub jest informowany z opóźnieniem – słyszymy. Tak się ma dziać od momentu, kiedy Czaputowicz objął resort spraw zagranicznych.

Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz
Dziennikarze i publicyści Onetu
https://wiadomosci.onet.pl

Jak bardzo nam brakuje polityków pokroju filipińskiego Duterte albo północnokoreańskiego Kim Jing Una…
Nie myślałem, że dożyję czasów, w których zacznę tęsknić za PRL-em.
Admin

Komentarzy 106 to “Amerykańskie sankcje wobec polskich władz”

 1. provincjal said

  Natychmiast kierunek Chiny i Rosja, patrioty to niech u siebie stawiają, mamy szansę wyrwać się ze szpon wielkiego i starszego „brata”, wiem, że konsekwencje mogą być poważne ale nieraz podnosiliśmy się z gorszych sytuacji, jeżeli kaczor do tego dąży to jego kot będzie miał mleko za darmo do końca swoich dni !

 2. provincjal said

  Jeszcze a propos uss army u nas stacjonującej, czy wiemy co oni w tych bazach robią, wątpię.

  ——
  M.in. ćpają i oglądają pornosy. Do pacyfikacji rolników pewnie się jednak nadają…
  Admin

 3. Szach-mat-Szechter said

  Kim jest na miłość boską ten cały Gross – socjolog udający wielkiego historyka – że Amerykanie na takim szczeblu się o niego troszczą? Samo parchate pochodzenie przecież by nie wystarczyło. Kto i od kiedy go zadaniuje i w jakim celu???

 4. Rozpuszczalnik said

  Rząd Stanów Zjednoczonych właśnie udowodnił, że jego stosunek do Rzeczpospolitej jest pogardliwy (ze strony Izraela, oprócz pogardy, mamy do czynienia z zapiekłą wrogością).

  Wypada teraz podnieść się, raz na zawsze wytrzeć po sobie mokry ślad i odpowiedzieć, jak powinien odpowiedzieć naród suwerenny.

  A poza tym, ściągnąć do kraju nasze wojska, gdziekolwiek są w służbie „pokoju światowego” i przypomnieć sobie moment, kiedy De Gaulle opuścił struktury obronne NATO (trzeba było Sa..rkozy’ego, żeby wpisał Francję od nowa na listę).

  To tak na początek.

 5. AlexSailor said

  @Marucha

  „Nie myślałem, że dożyję czasów, w których zacznę tęsknić za PRL-em.
  Admin”

  PRL to był ten sam syf, też lizali buty i to nie tylko „ruskim”, ale Niemcom, Francuzom, Angolom, no i oczywiście Amerykanom.
  Tylko Pan o tym nie wyczytał w gazecie, tak jak dziś w TVP nie usłyszy o czymkolwiek niekorzystnym dla władzy.
  To właśnie ta szkoła, ten styl, ci ludzie i ich potomstwo robi dziś „politykę” polską.

  To są ludzie o mentalności szlachetki rezydenta u pańskiej klamki, który najpierw przepił i przehulał majątek,
  a później lizał buty odgadując myśli pana, by mu się przypodobać.

  To są ludzie o mentalności polskiego inteligenta wywodzącego się właśnie z takiej szlachty, wiszącego u klamki,
  która go karmi czy to na urzędzie, czy to klepiącego biedę na posadzie, etacie i marzącego o powstaniu,
  które wszystko zmieni i On w końcu będzie na urzędzie.

  Nie chcę już rozwijać.

  @Marucha

  My nie mamy nic.
  Tak mnie czasem nachodzi, że już nie ma niczego i będzie wielki sukces nasz, jeśli cofniemy się do
  rodów, zamiast narodu, ale i to się nie uda.
  Może nie wielki, ale będzie i tak sukces, jeśli cofniemy się chociaż do rodzin.

  A państwo?
  Dziś słuchałem Bosaka w jakiejś tam TV-ala’net,
  To i tak jest jeden z mniej mających nasrane polskich polityków, no i narodowiec.
  Niby.

  I on mówi o Polsce, o polskich interesach, o ułożeniu stosunków z upadliną.
  Co, zapomniał, że mieliśmy porty na Morzu Czarnym i Krymie???
  Nie rozumie, że jeśli będzie upadlina obecnej wielkości, to my nawet na niepodległość nie
  możemy się wybić, bo będziemy za słabi?

 6. Marucha said

  Re 3:
  Przypuszczam, że Gross był zadaniowany przez USA.
  Celem było takie ześwinienie wizerunku Polski na świecie, by maksymalnie utrudnić Polakom obronę przed najbardziej fantastycznymi zarzutami, oszczerstwami i żądaniami. Celem ostatecznym jest likwidacja Polski.

  Re 4:
  Możemy sobie pomarzyć.
  Nie tylko „rząd” czepia się kurczowo amerykańskich bandytów jako jedynej polityczno-militarnej alternatywy, ale również BARDZO znacząca część społeczeństwa wciąż widzi w USA jedynego przyjaciela i obrońcę przed „agresją” Rosji.

  A wystarczyłoby
  – wyrzucić amerykańskie wojska z Polski
  – wyrzucić WSZYSTKIE amerykańskie firmy z Polski
  – wycofać nasze wojska
  – opuścić NATO
  – przeprosić na kolanach Rosję za oszczerstwa…
  … i hamerykańcom by rura zmiękła.
  Oni, jak każdy Żyd, pogardzają słabym, a szanują silnych.

  Decyzję można podjąć w ciągu 5 minut.

 7. Anucha said

  To prawda Panie admin i mnie wydaje się że tyle Polskości i Niepodległości ile było za PRL nie było, nie ma i nie będzie.
  Przykre to ale prawdziwe , bo żyjąc w tamtych czasach bardzo często psioczyliśmy na system.
  A co do usa to kolejny raz potwierdza się , że nie tylko wybory czy pogodę w stanach ale też stosunki między naszymi krajami psuje Putin 🙂 .
  Jak on to robi skurkowany, tyle kundelków szarpie mu sukmanę a on ciągle idzie do przodu.
  I nie bierze kija aby odpędzić swołocz, tylko dumnie kroczy dalej –
  a kundelki dostają szału.

  ——
  Szlag mnie trafia, gdy pomyślę, że tak niewiele trzeba było, aby tamten system poprawić…
  ale lepiej było go rozwalić.
  A teraz mamy, co mamy.
  Admin

 8. Marucha said

  Re 5:
  Nie i jeszcze raz nie, panie Alex.

  ZSRR NIGDY nie upokarzało swoich sojuszników na arenie międzynarodowej. NIGDY nie występowało przeciwko nim.

  Powiem Panu… mam wielki żal do ZSRR, że za słabo trzymało kurwopolaczków za mordę i że się rozpadło.
  Polacy od 300-400 lat nie nadają się do rządzenia własnym państwem. Tego nie trzeba udowadniać. Spierdolą wszystko, co da się spierdolić.

  PRL to nie były dobre czasy… ale obecnie mamy mniej Polski, niż za czasów PRL. Mniej gospodarki, mniej suwerenności.
  I do tego NIEUSTANNE kurwa, NIEUSTANNE ataki na Polskę – ze strony SOJUSZNIKÓW.
  Jak nie Puszcza Białowieska, to ustawa o IPN, jak nie odszkodowania, to spalanie węgla, jak nie faszyzm to nazizm. Nie ma, kurwa, dnia, żeby się do czegoś nie przypierdalali.. nie ma dnia.

  Tego chcieliśmy?

  Komu się nie podobają moje poglądy, nie musi tu przychodzić.

 9. AlexSailor said

  @Provincjal

  To chciałem napisać, ale przemyślałem i napisałem jak wyżej.
  Jakie Chiny, Rosja, Indie, czy choćby Turcja, Iran, Japonia, Syria?
  Z czym do ludzi.

  Michalkiewicz wyjaśnił, jak o działa.
  Amerykany pomogli im dorwać się do koryta, ale pomni na Husajna i innych, przygotowali sobie
  alternatywę w postaci starych kiejkutów.
  Jeśli za dużo będą dokazywać, to ich wymienią.

  A nawet gdyby przestali się interesować, to niemiecka agentura obejmie władzę.
  Do tego są jeszcze Brytole i France, którzy maja tu bardzo silne wpływy (no i nie ma już żadnego
  Jaroszewicza z teczkami z archiwum).

  Więcej napiszę.
  Nawet, gdyby wszyscy się stąd wycofali, to są jeszcze upadlińcy i żmudzini, w których łapach
  pozostały prawdopodobnie archiwa KGB na Polskę.
  A na dodatek ci pierwsi są nieźle zorganizowani i wprowadzeni w resorty oraz wsparci kilkumilionową
  migracją.

  My jesteśmy jak człowiek z przetrąconym kręgosłupem, który może tylko mówić i mrugać okiem.

  To jest efekt pracy od 1926r., ze szczególnym uwzględnieniem od 1989r.

  Owszem, Duda mógłby udać się z wizytą do Filipin, Pekinu, Mińska, Moskwy, Ankary, do Indii, Japonii, czy
  nawet Damaszku.
  Tylko nikt tam z nim nie będzie poważnie rozmawiał.
  Z wyjątkiem Chin może, bo one gotowe są zapewne na zainwestowanie wielkich pieniędzy w odbudowę
  zaprzyjaźnionej z nimi Polski.
  Myślę, że też ze względów osobistych pewnych ludzi w Chinach, którzy są przyjaźnie do
  Polski ustosunkowani – to taka moja intuicja.
  Ale podstawą jest interes.

  W ogóle nawet tak sparaliżowani, możemy jeszcze coś robić.
  Np. Polska w XX wieku wypowiedziała wojnę Japonii i nie słyszałem, byśmy zawarli pokój,
  lub wycofali tą deklarację.
  Och można byłoby to zrobić w pięknym stylu i utorować jeszcze szeroką drogę dla naszego eksportu rolnego.
  Podziękować, że olali naszą deklarację i nie przyjęli jej do wiadomości, wyjaśnić, i lekko przeprosić za
  nieporozumienie.
  Puścić oko do Rosjan, że teraz jest tak jak z Japonią.

  Takie jednanie się połączone z promocją polskiego żarcia, wypoczynku w Polsce (bezpieczeństwo),
  polskiej historii, itp.
  A przy okazji można zamienić trzy słowa o amerykanach.

  Ale tego się nie zrobi wysyłając zamiast Komorowskiego z jego Szogunem w
  celu skompromitowania nas.

 10. Adam said

  Mogliby ich chociaż rozstrzelać, a nie tam jakieś sankcję. Zawinili? To pod ścianę!

  Niech amerykański sojusznik pokaże jak bardzo zależy mu na Polsce.

 11. Siekiera_Motyka said

  Podbieram myśl z nick-a pod kom. #3 , „Szach Mat”.

  A. Wess Mitchell – no to po prostu rozśmiesza ——> „A.”

  „Aaron Wess Mitchell jest amerykańskim analitykiem politycznym i urzędnikiem państwowym, który jest asystentem sekretarza stanu do spraw europejskich i euroazjatyckich. Przed objęciem obecnego stanowiska był prezesem i dyrektorem naczelnym Centrum Analiz Polityki Europejskiej.”
  Aaron, to pewnie Egipcjan.

  „Centrum Analiz Polityki Europejskiej”
  „Zadeklarowana misja CEPA to „promowanie energicznie prężnej, strategicznie bezpiecznej i politycznie wolnej Europy Środkowej i Wschodniej z bliskimi i trwałymi więzami ze Stanami Zjednoczonymi” [3].”
  Takie ciepluteńkie przytulające relacje 😦

  A tu „nasi” w tym organie partii,
  Janusz Bugajski – (ur. 23 września 1954 w Nantwich w hrabstwie Cheshire) jest starszym wykładowcą w Centrum Analiz Polityki Europejskiej (CEPA) w Waszyngtonie i gospodarzem „Godziny Bugajski” i „Time Bugajski”, programów telewizyjnych nadawanych na Bałkanach . Jest byłym dyrektorem Nowego Europejskiego Programu Demokracji w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) [1].
  Taki roznosnik fekalii.

  A to jego „młodsza” wersja w tej drużynie,
  Wojciech Jakóbik – ekspert na polu walki w Polsce. Ekspert Instytutu Jagiellońskiego. Zajmuje się bezpieczeństwem energetycznym. Pisze także o stosunkach międzynarodowych i cyberprzestrzeni.

  W kilku słowach „Don’t Worry, Be Happy”.

 12. AlexSailor said

  ad 4 @Rozpuszczalnik

  Niewątpliwie ściągniecie wojsk do kraju byłoby dobrym posunięciem, z jeszcze z dopisaną informacją, że nie mamy funduszy,
  bo sojusznik robi nas w bambuko na okrągło.
  Neutralnie, wicie rozumicie, kasy ni ma, mieliście dać, miały być kontrakty, ale tylko wygryzacie nas z rynków, kasa się skończyła.
  Może ktoś to czyta i zanotuje.

  —–
  Nie liczmy NA NIC – prócz kolejnego upokorzenia ze strony „sojuszników”.
  Admin

 13. Siekiera_Motyka said

  Teraz widzę że artykuł jest z ONET-a .
  A więc dlatego piszą „Wess Mitchell „. Taki sobie tam Amerykanin 🙂

 14. AlexSailor said

  ad 7 @Anucha

  „To prawda Panie admin i mnie wydaje się że tyle Polskości i Niepodległości ile było za PRL nie było, nie ma i nie będzie.
  Przykre to ale prawdziwe , bo żyjąc w tamtych czasach bardzo często psioczyliśmy na system”

  Ano psioczyliśmy słusznie, tylko daliśmy się do szczętu ogłupić i rozwaliliśmy sami państwo.
  Gdyby nie przemiany 1980r. i 1989r., to zachowalibyśmy nasz dorobek, i dziś bylibyśmy państwem tak niepodległym jak Hiszpania, Turcja czy Iran.
  No i ze 100 razy silniejszym niż dziś.
  Stąd i z Powstań nauka, że zmiany trzeba bardzo ostrożnie robić, i że trzeba cenić co jest.
  Nawet teraz.
  Choć jak jest każdy widzi.

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – „Nie liczmy NA NIC – prócz kolejnego upokorzenia ze strony „sojuszników”.”
  Panie Gajowy, oni Polskę zgniotą i zmienia nazwę. Jak ? USrael przegłosuje nową ustawę opartom na fakcie że Żydy są właścicielami wszystkiego w Polin i nazwa kraju będzie zmieniona na Polin. Bo inaczej „właściciel” by się złe czuł.

  To co oni robią jest w prost ohydne i poniżające dla Polski i Polków. Po cholerę mój dziadek i jego koledzy bronili London ? Zadawam sobie te pytanie ostatnio non-stop. Po cholerę ????

  ——
  Historia obeszła się z nami, jak kurwa.
  Admin

 16. AlexSailor said

  @Marucha

  „ZSRR NIGDY nie upokarzało swoich sojuszników na arenie międzynarodowej. NIGDY nie występowało przeciwko nim. ”

  Nie upokarzało, bo nie miało interesu.
  A poza tym, nie tak klasa dyplomacji.

  Jeśli coś od nas chcieli, to po prostu brali, jeśli chcieli żebyśmy coś robili,
  to nawet nieoficjalnie wzywali pachołków i szeptali na ucho i było załatwione.
  Zmieniało się to powoli, już za Gomułki, jeszcze bardziej za Gierka.

  Ale nasze pachołki również starały się odgadnąć myśli swojego pana.
  No, nie wszyscy.
  A selekcja postępowała jednak w dobrym kierunku.

  I trzeba pamiętać, że polski potencjał wzmacniał potencjał ZSRR o jakieś 20%.
  To dużo, bardzo dużo, a obecnie nasz potencjał wzmacnia potencjał Stanów
  o jakieś 3% w porywach.

  Generalnie nasze stosunki z Rosją nie przybrały tak upokarzającej formy ani za ZSRR (z wyjątkiem 1939-53), ani nawet za zaborów.

 17. Moher49 said

  Ni szaga nazad. Do d.. z takimi sojusznikami. Ile razy pisaliśmy na wszystkich forach – tylko własna armia, broń jądrowa, rakiety dalekiego zasięgu jak ma Kim Dzong Un. Tak wygląda nasza suwerenność, jesteśmy w totalnej niewoli. Dostajemy wycisk od UE i tzw sojuszników. Cała polityka ostatnich 30 lat g.. warta. Ameryką rządzą Grossy, Iwanka i zięć Trumpa. Macierewicz idź się utop. W Polsce powinien nastąpić teraz zamach stanu. Wszyscy co mieli jakikolwiek związek z polityką do pierdla. Wypieprzyć wojska USA, wszystkie organizacje żydowskie i wszystkich szabesgojów. Zerwać stosunki dypl. z Izraelem. Jeśli wejdą tu Rosjanie – trudno Przeżyliśmy carów i Stalina, przeżyjemy i Putina. Nie może Morawiecki się poddać, trzeba powiedzieć jak powiedział płk Beck – „Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną, ale pokój jak prawie wszystkie wartości tego świata ma swoją cenę. Wysoką ale wymierną. „My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor”. Nie może nas szkalować diabelskie nasienie.

 18. AlexSailor said

  @Marucha

  „Nie liczmy NA NIC – prócz kolejnego upokorzenia ze strony „sojuszników”.
  Admin”

  Ale wojska będą w kraju, a o to chyba chodzi.

 19. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – „Ano psioczyliśmy słusznie, tylko daliśmy się do szczętu ogłupić i rozwaliliśmy sami państwo.
  Gdyby nie przemiany 1980r. i 1989r., to zachowalibyśmy nasz dorobek, i dziś bylibyśmy państwem tak niepodległym jak Hiszpania, Turcja czy Iran.”

  Ale „rak” ,mimo że słaby, cały czas był na miejscu wspierany przez Demokratyczny Zachód. Dobrym przykładem tego jest Agnieszka Graff z „Krytyka Polityczna” która studiowała na Oxfordzie !!!! To ten geniusz UB-eciki który zaprosił Niemieckom ANTIFE na uroczystości Niepodległościowe w Warszawie !!!

 20. Wieś Rządzi Światem said

  Jedź kurwo do Rosji i pożyj tam z miesiąc. Pierdolona szmata, koczownik zasrany.

 21. […] via Amerykańskie sankcje wobec polskich władz — Dziennik gajowego Maruchy […]

 22. Ona said

  Nic nowego. Ci co nimi nie są niemieccy tłuką się z tymi,którzy nimi nie są amerykańskimi i rosyjskimi o hegemonie nad polskim kondominium.

  Oj, jak Rosjanie się tłuką… wszędzie pełno ich wojsk w Polsce.
  Admin

 23. Lily. said

  Jedyni „sojusznicy” III.R.P,to USA i Izrael.
  Wladza(pookraglostolowa)chce Nam wpoic,
  ze tak jest.
  Z dnia na dzien,coraz wiekszy czuje wstret
  do pewnych osobnikow.

  ——
  A Ukraina?
  Jakie państwo, tacy sojusznicy…
  Admin

 24. Ona said

  Gajowy gdzie w moim wpisie jest mowa o Rosjanach? Przeczytaj jeszcze raz.

  ——
  Może Pani przeczyta jeszcze raz swój wpis?
  Admin

 25. Lily. said

  Re 23;Lily
  Panie Marucha,prawda,prawda,najlepszy „przyjaciel” i „obroncca” III.R.P,przed Rosja.
  A co najgorsze,to to,ze sa tacy co w to wierza.

 26. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – „Nic nowego. Ci co nimi nie są niemieccy tłuką się z tymi,którzy nimi nie są amerykańskimi i rosyjskimi o hegemonie nad polskim kondominium.”

  Jak to zrozumieć ? Mam kłopot to zrobić. Proszę wybaczyć.

 27. Lily. said

  Panie Marucha.
  Jaka wladza,tacy i ich sojusznicy i przyjaciele.
  Jak jedni,drudzy, trzeci,maja tylko interesy
  z III.R.P.(jednostronne) Przeciez,NIKT nie
  dba o Polskie i Polakow interesy po 1989 r.

 28. Rozpuszczalnik said

  Ad 8 Marucha

  Pisze Pan: „ZSRR NIGDY nie upokarzało swoich sojuszników na arenie międzynarodowej. NIGDY nie występowało przeciwko nim.

  Istotnie – wszystkie „postępowe” siły tego świata miały na nas jedną jedyną broń: EMBARGO na technologie i towary o znaczeniu strategicznym. Sytuacja jednak poprawiała się z roku na rok, a do jakiego stopnia to, co nazywamy „Zachód” jest w stanie – wbrew swoim oczywistym długofalowym interesom – sprzedać dla biznesu własną matkę, niech świadczy charakter globalizacji i dostarczanie Chinom ostatnich technologii (i to na wyścigi).

  Natomiast jeśli chodzi o politykę, to z wyjątkiem miękkiego chytrusa Ceaușescu, blok wschodni był wobec świata zewnętrznego zwarty i oparty o rosyjską ścianę (napisałem „rosyjską”, bo przymiotnik „radziecką” mógłby wywołać u niektórych ból brzucha, a napisać „sowiecką” nie mam ochoty).

  Pamiętam, jak któryś niemiecki kanclerz, bodaj Kiesinger, wystąpił z jakimiś pogróżkami terytorialnymi wobec Polski. Radziecki minister spraw zagranicznych Kosygin natychmiast odpowiedział, że Kiesinger „nie wie, co mówi”.
  I było po krzyku.

  Po 56 roku Rosjanie wtrącali się coraz mniej w pozastrategiczne dla bloku, wewnętrzne decyzje poszczególnych państw i tym bardziej nie do zniesienia jest dzisiaj to, o czym Pan pisze:

  Jak nie Puszcza Białowieska, to ustawa o IPN, jak nie odszkodowania, to spalanie węgla, jak nie faszyzm to nazizm. Nie ma, kur.wa, dnia, żeby się do czegoś nie przypie.rdalali.. nie ma dnia.

  Od początku złowieszczej zabawy w Unię i NATO zadaję sobie (prywatnie i publicznie) pytanie: PO JAKĄ CIĘŻKĄ CHOL.ERĘ NAM TO BYŁO?

 29. […] za: https://marucha.wordpress.com/2018/03/06/amerykanskie-sankcje-wobec-polskich-wladz/ […]

 30. Siekiera_Motyka said

  Ad. 28 – „Istotnie – wszystkie „postępowe” siły tego świata miały na nas jedną jedyną broń: EMBARGO na technologie i towary o znaczeniu strategicznym. ”
  Dla mnie była wielka rewelacja jak zrozumiałem i uświadomiłem sobie sense tych słynnych sankcji przez naszego wielkiego przyjaciela Ray-gun-a. W tedy jeszcze Kongressman Daniel Rostenkowski był im potrzebny dla wizerunku „Polskiego”. Ale jak ta faz była zakończona to w dupę dostał bo kradł znaczki pocztowe.

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/62/e3/524ad78a40ee7_p.jpg?1400989628

  Sens był tylko jeden, zniszczyć Polski przemysł i opóźnić o ile można jego rozwój. To była jedna z głównych faz w Planie rozwalenia „Muru”.

 31. walerianda said

  Mnie to akurat cieszy. Sojusznik pokazał twarz a „nasz” Nierząd pokazał służalczość kuląc ogon pod siebie.

 32. […] za; https://marucha.wordpress.com/2018/03/06/amerykanskie-sankcje-wobec-polskich-wladz/ […]

 33. Adam said

  Tak jest, niech plują plugawemu robactwu prosto w twarz.

 34. Boydar said

  „… PO JAKĄ CIĘŻKĄ CHOLERĘ NAM TO BYŁO …”

  Jak zastanawiał się pewien znany papież, „kimże jestem”, aby oceniać „po co”.
  Jednak po zrozumieniu sensu wykresu (przedstawionego powyżej) obrazującego wpływ zorganizowanego żydostwa na kształt Polski w funkcji czasu, człowiekowi myślącemu może zacząć coś w końcu świtać.

  Cytując innego znanego (tym razem niestety nie wszystkim) Ambasadora, można powiedzieć – „a cóż było robić …”.

 35. Rozpuszczalnik said

  Ad 31 Walerianda

  Mnie też to cieszy.
  Co za szansa, żeby nasz „kierdel” zobaczył, za jakim bacą lezie i kto zarabia na jego wełnie!

  Mamy historyczną okazję, żeby niewiarygodny wprost cynizm „sojusznika” najpierw ujrzeć, a następnie obrócić przeciwko niemu. Już nie mówiąc o jego arogancji, lekceważeniu faktów i w końcu kosmicznej głupocie.

  Jest rzeczą ubliżającą służenie interesom sił zła.
  Jeśli ktoś by zapomniał – ZŁO istnieje! ZŁO nie da nikomu oddychać.
  Nawet wasalowi, który goniąc za jego kłamstwami, będzie u niego kupował broń i nadstawiał się przeciwko wyimaginowemu przeciwnikowi, narażając tragikomicznie byt własny i własnych dzieci.

  Raz jeszcze – co za okazja!
  Zobaczyć, usłyszeć, zidentyfikować, pomyśleć, zadecydować, wprowadzić w czyn…
  Zanim będzie za późno, za krwawo, za śmiesznie…

 36. Joe said

  I mnie sie to POdoba..bo wreszcie ktos zrozumial ze zabieg o ktorym wypowiadal sie Sikorski w Sowie PO pijoku,jest podloscia z ktora nawt dziwce ciezko godzic sie w samotnosci…..a tymi POlitykirami usmanskimi co sa najbardziej agresywni nalezy najmniej przejmowac.Ich nic nie stawia na bacznosc tak jak sciana PRAWDY.

 37. Jello said

  Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz
  Dziennikarze i publicyści Onetu
  Ludzie skąd wy takie bzdury bierzecie?

  ——
  Co Pan, czytać nie umie i nie widzi linku pod artykułem?
  Admin

 38. Sprawa poufnej notatki zyda Aarona Wess Mitchell’a (taki drugi Targalski), z trzeciej ligi politycznej….to drobna jewrejska „prowokacja”. Zwykle puszczanie „bakow” celem podgrzewania atmosfery ktora moze tez pozwolic wycofac sie PiSowi z ustawy o IPN nie tracac twarzy. Nie dzwota tez ze szkopom jest na reke by podminowanie „sojuszu” Pisraelcow z Usraelem co czynia onetowskie folksdojcze . Tak wiec notatka Mitchella niezaleznie od tego czy to jest „fake news” czy nie, spelnila swoje zadanie…gdyz na samym koncu chodzi o ustawe reprywatyzacyjna i wielkie pieniadze.

 39. guła said

  „…Światowy Kongres Żydów wystąpił z listem otwartym do Polski, utrzymanym niby w tonie pojednawczym, ale skrywającym „lisie zamiary”. List wyraża gotowość poprawy stosunków, ale pod warunkiem, że Polska się przyzna. Krótko mówiąc, „dialog” musi odbywać się na płaszczyźnie uznania „żydowskiej wrażliwości”, to znaczy – uznania żydowskiego monopolu na preparowanie historycznych prawd w zależności od tego, czy na danym etapie przynoszą materialne korzyści, czy nie.”
  Zapewne już było, ale to nic – jeżeli było, niechaj będzie raz jeszcze.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4160

 40. Voodoosch said

  Chciałbym zobaczyć te dokumenty. Coś to goowno-newsem zalatuje. A jak czytam „Dziennikarze Łonetu” to o ja pier***e.

 41. nnn said

  Ameryka , jako krzewiciel demokracji nie moze „karać” prezydenta , czy premiera , bo po pierwsze to nie jest żadna kara, a po drugie to parlament , jako wyrazieciel woli suwerena , czyli ludu przegłosowuje stosowne ustawy. Prezydent je tylko podpisuje lub kieruje do Trybunału Konstytucyjnego, ewentualnie parlament przegłosowuje weto prezydenta. Na tym polega demokracja , za którą amerykanie zbombardowali wiele krajów.

  Po drugie należałoby rozpocząć dochodzenie w Jedwabnem w celu ustalenia ostatecznej prawdy i ewentualnej ektradycji kłamcy i oszczercy przypisującemu Polakom zbrodnię w Jedwabnem.

 42. Rob said

  @2 Provincjal
  Jeszcze a propos uss army u nas stacjonującej, czy wiemy co oni w tych bazach robią, wątpię.

  ——
  M.in. ćpają i oglądają pornosy. Do pacyfikacji rolników pewnie się jednak nadają…
  Admin
  ===============
  Oto co oni robią:
  http://orzysz.wm.pl/profil/adamkomarczyk/23336,Pplk-Karpienko-Amerykanie-zabili-trzech-polakow-bo-spieszyli-sie-na-lunch-Szokujace-szczegoly-wypadku-na-poligonie.html

  „Ppłk Karpienko: Amerykanie zabili trzech Polaków bo spieszyli się na lunch!
  Tydzień temu w poniedziałek po rehabilitacji gminnym busem wracało do Zakrzewa pięć osób. Nagle samochód zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Na miejscu zginęli kierowca busa Marcin Z. (†26 l.), Elwira D. i Anna C. (†60 l,), pracownica urzędu gminy w Zakrzewie. Dwie osoby, w tym opiekunka Elwiry, są w stanie krytycznym – informuje „Super Express”.
  – Z wstępnych informacji wynika, że incydent drogowy miał miejsce w poniedziałek 19 lutego. Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas – powiedziała Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

  – Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił jednak uwagi, że zajeżdża drogę samochódu z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W wyniku bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

  Informację potwierdził rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Artur Karpienko. – Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! – dodał Karpienko.

  W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.”

 43. Rob said

  W kwestii PRL- zgadzam się z Maruchą w 100%.
  Sowieci nawet jeśli rugali polskie władze to robili to w zaciszu gabinetów a nasi „przyjaciele” rządają od nas wprost na oczach całego świata:
  „Przyjmijcie pozycję kolanowo-łokciową i merdać ogonem”, ewentualnie robimy im laskę a potem im nawet za to płacimy”
  Warto posłuchać:
  O PRL-u możemy teraz tylko pomarzyć

 44. nnn said

  Trzeba przypomnieć , że to Wall Street jest odpowiedzialne za największe ludobójstwa czasów współczesnych. Organizacje Holoindustry są pradopodobnie kontrolowane przez USA, a ponieważ dziura budżetowa w USA zionie pustką, to nie pogardzą oni na początek 60 mld od Polski.

  A może nalezy USA wskazać zbrodniarzy żyjacych u nich i pobierających sute emerytury?

 45. Głos Prawdy said

  Wielki Związek gdy był by oparty na Bożych prawach, a nie na marksistowskiej idei, która zastąpiła Boga, probujac go małpować, ZSRR pozostał by, i nie jako komunistyczną namiastka zdrowej władzy i religii, a jako całość, która rosprzestrzenia swe dobre wpływy na cały świat. Taki idealizm marzy mi się.

  „8 grudnia 1991 r., Podpisując Umowę Białowieską i faktycznie rozbijając Związek Radziecki, B. Jelcyn, L. Krawczuk i S. Szuszkiewicz – przeprowadzili antyzwiązkowy zamach stanu. Grabarze ZSRR starają się przekonać Rosjan i opinię publiczną, że Związek Radziecki rozpadł się sam jako system nie do utrzymania. Jak daleko leży to kłamstwo od prawdy, świadczy przygoda z Białowieska. Publikacja w gazecie „Rosja radziecka”
  https://kprf.ru/rus_soc/85707.html

 46. Głos Prawdy said

  „Nie liczmy NA NIC – prócz kolejnego upokorzenia ze strony „sojuszników”.
  Admin

  dobrze, jeśli tylko na upokorzenie

 47. Mamon said

  Historia obeszła się z nami, jak kurwa.
  Admin

  Historia to tylko kronika polskiego kretynizmu i gudlajskich rzadow od czasu Pilsudera..

 48. gość said

  To jednak prawda – Polska skamle pod drzwiami Białego Domu

  Najpierw były sensacyjne doniesienia czołowego polskiego portalu, potem stanowcze dementi polskiego MSZ, a następnie jednak potwierdzenia z innych źródeł.

  W każdym razie wygląda na to, że USA zatrzasnęły przed nosem drzwi przed reprezentantami polskich władz. Jak donosił Onet, polscy dyplomaci w USA otrzymali jasny i czytelny sygnał: do momentu zażegnania sporu o ustawę o IPN (czyt.: dostosowania jej do formy, zaakceptowanej przez Izrael i USA) polscy politycy nie będą przyjmowani przez Biały Dom. Nie ma co liczyć więc na spotkania polskiego prezydenta i premiera z ich odpowiednikami z USA przy żadnej okazji. Po drugie, zamrożona zostanie współpraca w dziedzinie wspólnych projektów wojskowych.

  Ultimatum zostało przedstawione na spotkaniu polskich dyplomatów z wysokimi urzędnikami amerykańskich władz.

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ustami wiceministra odrzuciło sensacje dziennikarzy Onetu.

  – Strona amerykańska ma swoje wątpliwości, ale nie ma w naszych kontaktach języka ultimatów; informacje o „szlabanie” dla polskich władz to nieprawda – powiedział wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

  Dziś jednak nastąpił kolejny zwrot – portal BuzzFeed, powołując się na swoje źródła w aparacie dyplomatycznym USA, potwierdził ustalenia polskiego portalu.

  Oznacza to, że Polska jest obecnie w wyjątkowo trudnej sytuacji na arenie międzynarodowej. Tak złych stosunków ze swym amerykańskim sojusznikiem nie miała chyba od 1989 roku. Należy teraz oczekiwać, jaka będzie reakcja polskich władz. Na razie Warszawie grozi pełna izolacja.

  https://strajk.eu/to-jednak-prawda-polska-skamle-pod-drzwiami-bialego-domu/

 49. gość said

  Kryzysowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Narada premiera, prezydenta i szefa MSZ

  Jak ustalili dziennikarz „Faktu”, dziś o godzinie 16:00 do Pałacu Prezydenckiego zjadą najważniejsze osoby w państwie. Premier, prezydent i szef MSZ będą dyskutować o kryzysie w relacjach z USA oraz sprawie ujawnionej przez Onet.pl notatki.

  Mikołaj Wójcik, szef działu polityki „Faktu”, opublikował na swoim Twitterze post, w którym poinformował o zaplanowanym na godzinę 16:00 spotkaniu głowy państwa z premierem i szefem MSZ.

  Zdaniem dziennikarza rozmowy mają dotyczyć kryzysu w stosunkach z USA. Chodzi m.in. o fakt, że przedstawiciele naszych władz stracili dostęp do prezydenta i wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

  W ten sposób Waszyngton ma karać polskie władze za odmowę zmiany budzącej wiele kontrowersji ustawy o IPN.

  Warto dodać, że szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski stwierdził, że nie doszło do żadnego konfliktu na linii Warszawa-Waszyngton, a kontakty są normalne.

  W czasie rozmowy z dziennikarką Szczerski poinformował również, że udaje się jutro do USA, gdzie ma rozmawiać z bliskim współpracownikiem sekretarza stanu.

  Zdaniem niektórych komentatorów już od dawna stosunki z Waszyngton nie były tak napięte.

  http://nczas.com/2018/03/06/kryzysowe-spotkanie-w-palacu-prezydenckim-narada-premiera-prezydenta-i-szefa-msz-foto/

 50. mironik said

  było i zniknęło także z wolna polska

  http://zary-zagan.regionalna.pl/pplk-karpienko-amerykanie-zabili-trzech-polakow-spieszyli-sie-lunch-szokujace-szczegoly-wypadku-poligonie/

  – Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! – dodał p. Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii.

  W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku to żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.

 51. prawo said

  Stankiewicz – to ten z tajnych żydowskich służb – jak ktoś napisał?

 52. Kar said

  [Parszywe kundle bez ambicji… to jest „polski rząd” – admin]
  ____________________________

  ..ambicje to one maja..gornolotne, ale honoru za zlamanego shekla z psow nie wydusisz

 53. Marucha said

  Re 47:
  Bogiem a prawdą – inne narody nie były specjalnie mądrzejsze, też rządziły nimi Żydy, a ponadto były szubrawcze (czego o Polakach powiedzieć nie można) – a jakoś im się udało… jakoś lepszy los im się trafił.
  Dlaczego?

 54. Marucha said

  Re 31:
  „Sojusznik” nie od dzisiaj pluje nam w twarz.
  I co?
  Kurwopolactfo jest zachwicone sojuszem. I już się Rosji nie boi.

 55. provincjal said

  Jednak jest coś na rzeczy skoro:

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieoficjalnie-o-godz-16-spotkanie-prezydenta-premiera-i-szefa-msz-w-palacu/ncq6kdk

 56. Maverick said

  Co wy wygadujecie Amerykanie nie mieszają się w sprawy innych państw, to tylko robi Rosja i Putin, tak twierdzą lucferiańskie media pod kontrolą kabały. Rodszyld musi doznawać stałego orgazmu że szczęścia jak pajece których konroluje narzucają całemu światu jego wolę.
  Tak przygotowuje nam rewolucję szatanistyczną która prześcignie wszystkie inne do tej pory nam zaserwowane, w tym francuską i październikową.
  Jak Polacy myślą że Francuzi upodobali sobie jedzenie ślimaków i żab, nie oni tego sobie nie upodobali, tylko Rodszyld z Angli zrobił taką blokadę że nic nie było do zarcia, więc jedli co można było w lesie i nałąkach znaleść. Dlatego one stały się ich przysmakiem. Amerykanie od stałego dozowania im żydowskich bajek w newsach że świata stali się wyjątkowo upośledzonymi umysłowo, pamiętacie jak bambus Obama przyjechał do Aushwith i pierdolił bajki o polskich obozach koncentracyjnych i nikt nie wyłączył mu mikrofonu. Mylił powstanie w Gettcie z warszawskim. Nimi rządzą podstawiani agenci kabały, w szkołach żydowska propaganda gdzie lekturą o Holocauście jest fikcyjna książka Jurka Kosińskiego Malowany Ptak. W niej Polski które uratowały mu życie przedstawił jako krwawe morderczynie. Ruszyło go sumienie i potem popełnił samobójstwo, gdy one go spotkały i zapytały ” Jurek jak mogłeś nas tak oczernić?”

 57. NICK said

  Tego nie wiedziałem.

  https://wiadomosci.wp.pl/to-prezydent-moze-byc-winnym-dyplomatycznego-kryzysu-z-usa-nie-odebral-telefonu-od-tillersona-6227283323426433a

 58. Franz said

 59. andzia said

  Te sankcje by się przydały, bo dotychczasowe działania USA i Izraela mimo wrogości do Polski, nie docierają do łepetyn sprawujących tu władzę. MSZ zaprzeczyło tym informacjom, a onet nie jest polskim portalem. Tak więc póki co para w gwizdek.

 60. Siekiera_Motyka said

  Ad. 56 – Duda nie odebrał telefonu ?????

  Proszę wybaczyć ale wydaje mię się że jest tu jakaś gra. USrael dzwoni a on nie odbiera ??? Jak WŁADZA dzwoni to ODBIERA się telefon bo WŁADZA dzwoni.

  A więc odwraca się winę NA „POLSKE” i tak USrael jest usprawiedliwiony tonem rozmów !!!!!
  Już jest jasne.

  „Jak mówi nasz rozmówica z otoczenia premiera Morawieckiego, wtedy to o rozmowę w tej sprawie poprosił Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson. Duda się nie zgodził, bo uznał, że Tillerson jest poniżej jego rangi.”

 61. Joannus said

  ”PRL to był ten sam syf, ”

  Syf to pan wrzuca do Gajówki, i nie tylko ten raz.

 62. Paweł said

  Teraz należy czym prędzej wypieprzyć ich żołnierzy z Polski

 63. Siekiera_Motyka said

  „Jak ustalili dziennikarz „Faktu”, dziś o godzinie 16:00 do Pałacu Prezydenckiego zjadą najważniejsze osoby w państwie. Premier, prezydent i szef MSZ będą dyskutować o kryzysie w relacjach z USA oraz sprawie ujawnionej przez Onet.pl notatki.”

  Kuzwa, a gdzie Jonny, Naczelny Rabin Polin Michael Schudrich i Rydzyk ???? Przydał by się też Bolek, ale tylko z czarnym kapeluszem. Pani ambasador Izraela by pomogła ale myślę ze to będzie zrobione przez tele-konferencyjny sprzęt w garniturze Dudy.

 64. Kwiecista said

  Re. 8.
  Panie Gospodarzu

  Od kiedy to Polacy rządzą własnym państwem, że Pan sobie pozwalasz na stwierdzenie, że „nie nadają się do rządzenia własnym państwem”?
  Jak Pan to udowodni, to nie trzeba będzie więcej udowadniać.
  Pan tak ogólnie Polacy, a Pan kto?

  Re 6.
  „a wystarczyłoby …” itd.
  Kto to niby miał zrobić „to wystarczyłoby”?

  Co i rusz mamy Gross, Gross,
  ale nagłośnić petycję w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem i zachęcić innych do jej podpisywania
  to nie za bardzo – raczej kręcenie nosem na przeróżne sposoby, szukanie wymówek, sianie strachu i zwątpienia,,,.

  Podpisz Petycję!

  https://www.jedwabne-ekshumacja.org/podpisz-petycje/

 65. , said

 66. NICK said

  , said.
  Właśnie.

 67. Marucha said

  Re 64:
  Pani Kwiecista, jakby się Polacy do rządzenia nadawali, to by rządzili. Nikt ich nie najechał, nikt przemocą nie osadził obcych we władzach.
  Kropka.
  Petycje to tylko dowód polskiej bezsilności i skundlenia.

 68. Marucha said

  Zapomnieliśmy o jednym.
  Należałoby natychmiast wprowadzić wizy dla amerykańskich przyjaciół. Bez żadnych wyjątków. Nawet dla p. Tillersona, który podobno jest porządnym chłopem.
  Procedura uzyskiwania wizy winna być maksymalnie uciążliwa i upokarzająca – włącznie z oglądaniem aplikanta nago przez zespół lekarzy i wojskowych, detalicznym wypytywaniem o obyczaje seksualne itd.

 69. Lovshak Russkij Agient said

  Może to wszystko przyczyni się do otrzeźwienia Polaków, tak jak Duży i mały usrahell ogrywa i pasożytuje na Polsce, takiego zniewolenia nigdy nie było…niestety plują na Polskę i pluć bedą a Macierewicze i Dudy uznaja to za objaw prawie wiosennego marcowego deszczu…no i oczywiście dowiemy się że to wina Rosji i Putina….

  Nic się nie przyczyni, Polacy to kretyni.
  Admin

 70. Jack Ravenno said

  Zawsze gdy widzę czy słyszę tę krzywogębną swołocz stankiewicza – niedobrze mi się robi. Tak antypolska kurwa tylko w łonecie może robić czarna robote dla szkopa, rzyda i innego gada. Jadowity łach jest niemożebnie – co słowo to gówno wypływa. Straszne. Tak po prostu.

 71. Joannus said

  Ad 67 Re 64
  Pan Gajowy

  ”Pani Kwiecista, jakby się Polacy do rządzenia nadawali, to by rządzili. Nikt ich nie najechał, nikt przemocą nie osadził obcych we władzach.
  Kropka.”

  Nie nadawali się i nie nadają, bo nabyli mentalność ”damy”. Takiej co nie chce żyć na własny rachunek, ale ponad stan za forsę frajerów, ponadto chce opieki obcego silnego alfonsa.
  Stąd wzięło się parcie na wejście do UE po forsę i dobrobyt, stąd parcie na protektorat strategicznego sojusznika.

  Nie tylko przez rządzicieli, ale szerokie rzesze wyjałowionego z rozsądku społeczeństwa.

  Szczuty kundel ujadał na sąsiada, pokazywał ząbki szarpiąc na nogawki i próbując obsikiwać, a tymczasem dostał nagrodę – kopniaka w zadek od szczującego.

 72. , said

  Panie drogi – czy mógłby Pan przed takim linkiem zaznaczyć, czego on dotyczy? Jedno zdanie.
  Admin

 73. Polski punkt widzenia said

  (56) Maverick

  Kłamstwa żyda Jerzego Kosińskiego, jakimi raczył czytelników w swojej rzekomej autobiograficznej powieści pt. „Malowany ptak” z 1965 roku, bynajmniej nie spowodowały, że później „ruszyło go sumienie” – wiele wskazuje też na to, że nie popełnił on żadnego samobójstwa … był to raczej wypadek – oficjalnie podaje się, że zmarł w wyniku przedawkowania. Pisano o nim, że „kochał życie”, cokolwiek miałoby to znaczyć.

  Kłamstwa Kosińskiego całkowicie zdemaskowała Ewa Siedlecka w 1995 roku – w książce zatytułowanej „Czarny ptasior”, w której przedstawiła prawdziwe wojenne dzieciństwo pisarza, w spokoju spędzone na polskiej wsi – jak wiemy, chłopi polscy ukrywali go wraz z rodziną.

  ——
  Kosiński zmarł na tzw. erotic asphyxation.
  Proszę sobie wyguglować.
  Admin

 74. Kwiecista said

  Re. 67.
  Panie Gospodarzu

  „Pani Kwiecista, jakby się Polacy do rządzenia nadawali, to by rządzili. Nikt ich nie najechał, nikt przemocą nie osadził obcych we władzach.
  Kropka.
  Petycje to tylko dowód polskiej bezsilności i skundlenia.” [admin]

  Rozumiem, że Pan tym wpisem sobie kpi w żywe oczy.
  Pewnie po 1945 r. wszyscy Polacy powinni zapisać się do PZPR, UB, SB, przerobić się na Żydów – to by się szkolili, a i może by rządzili. A w 1945 r. władza była z nadania AK.

  A ja się pytam czego dowodem jest blokowanie petycji w sprawie ekshumacji w Jedwabnem?

  A te knowania w
  „Tajne „Pilne NOTATKI” Skubiszewskiego, Polska – Izrael.”
  to Polacy robili?

  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/tajne-pilne-notatki-skubiszewskiego-polska-izrael/

  A to też Polacy upichcili?
  „Polskę obowiązuje umowa stowarzyszeniowa UE z Izraelem.”

  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/polske-obowiazuje-umowa-stowarzyszeniowa-ue-z-izraelem/

 75. Mrozak said

  Poniżej wersja z pałacu
  http://fakty.interia.pl/polska/news-zakonczylo-sie-spotkanie-prezydenta-premiera-i-szefa-msz,nId,2553807

 76. Marucha said

  Re 74:
  Miła Pani o jakże sympatycznym pseudonimie „Kwiecista”…

  O ile ustrój PRL (w sumie, jak się okazuje, nie aż taki zbrodniczy) – można uznać – był przyniesiony do Polski na radzieckich bagnetach – to kto siłą osadził we władzach Żydów i szabesgojów w roku 1989? Jakieś wojska nas najechały?

  Sami Polacy ich chcieli. Takiego Stolzmana wybrali aż dwa razy na prezydenta. A wybraliby i trzeci raz. I czwarty. Mimo, że informacje i o nim, i o jego tatuśku, były powszechnie dostępne.

  Owszem, byli ludzie, którzy już w 1989 ostrzegali przed tasiemcami, przed „liberalizmem”, przed „przyjaźnią” z Zachodem, przed NATO…
  Czy ktoś ich słuchał?
  Nie. Szydzono z nich.

  Więc niech Polacy nie pieprzą, że nie mają w Polsce nic do gadania, że to wszyscy inni, że Skubiszewski, że Geremek, że Kaczory… Bo był czas, kiedy mieli dużo do gadania, ale sami dobrowolnie tego prawa się zrzekli.

  Gdyby dostali od Boga jeszcze jedną szansę – wszystko by się dokładnie powtórzyło. Władzę natychmiast przekazaliby w ręce tasiemców.

  Bo Polacy są niezdolni do rządzenia swoim krajem. Od jakichś 300 lat.

  Nie bez powodu najlepszym polskim państwem ostatnich stuleci było Królestwo Polskie – pod berłem cara.

 77. Maverick said

  Nie wiem czy wiecie o co w tym wszystkim chodzi, ale chodzi o to, że żydzi chcą aby rząd USA zmusił nas do wypłacenia roszczeń, to że nasze wasalskie władze nigdy nie kwestionowały fałszywych pomówień tylko utrwala ich w przekonaniu że jesteśmy winni lub współwinni za holocaust. Gdzie byli Polacy jak Stolzman przepraszał za Jedwabne, Jak Kaczor wstrzymał ekshumacje, jak Komor dawał ordery Grossowi etc?
  Gdzie byli Polacy jak fake media uwielbiały fakt, ze paszkwil „Ida” dostał oscara.
  No gdzie?

  Ponieważ zamiast wytoczyć im prawne wytłumaczenie naszych stosunków, jełopy tłumaczą się że Polska nie ma pieniędzy.
  Co jest przyznaniem się do winny.
  Knuli że sprzedażą lasów państwowych, a teraz knują z nałożeniem czynszów na Polaków, poprzez USA w ich imieniu. Nie wiem kogo by to miało dotyczyć czy tylko tych co mieszkają na terenach gdzie ponoć były dzielnice żydowskie czy wszystkich bez wyjątku?

  Gdy żyd powie że będzie szykanował Polaków to będzie, i nie łudźmy się że będzie inaczej.

  Nie nadskakiwaniem im ale prostowaniem historii, kręceniem filmów poprawnie przedstawiającym fakty zmienimy naszą reputację o nas w świecie mimo fakty że niby nasi przyjaciele żydzi i Amerykanie próbują nam srać na głowy i wykorzystywać nas w celu swojego podboju planety dla lucyferiańskiego plemienia dla ich totalnej kontroli nad planetą ziemią.

 78. NICK said

  „Nie bez powodu najlepszym polskim państwem ostatnich stuleci było Królestwo Polskie – pod berłem cara.” Gospodarz.

  To stwierdzenie jest perłą.
  A fakt był ostatnią szansą.
  Daną.

  Nic to.
  Jedziemy dalej.

 79. RomanK said

  Historia…..panowie obchodzi sie dokladnie z kazdym jednym jednakowo! Kazdego jednego trakuje dokladnie tak….jak sobie na to zasluzyl!
  Pierwsi zauwazyli to kowale…i wazac w rece mloty…ukuli przyslowie :
  Kowalem swego losu ,kazdy bywa SAM!@

  Pani Kwiecista… petycje podpisali wszysyc uczciwi Polacy…a ze jest ich tylko 43 tysiace to co ????…….chce pani dobrac wiecec zposrod kurdupli???? Niech pani zacheci…… podpisujac sie Nickiem:-)))))))

 80. Antares said

  Admin
  „Polacy od 300-400 lat nie nadają się do rządzenia własnym państwem. Tego nie trzeba udowadniać. Spierdolą wszystko, co da się spierdolić.”
  1. Takie mądre Niemcy własne jednolite państwo uzyskali w 1871 i na siłę musiały zrobić to prusy, którzy w ~60% składały się z Polaków. Do tego czasu były zlepkiem rywalizujących i nie jednokrotnie walczącymi ze sobą państwami,
  2. Rosja do końca 19 w. świetnie się rozwijała, i co? Pozwolili aby żydowska zaraza zainstalował się na dobre a potem rosyjskimi rękami wywołała rewolucję. Lenin spokojne mógł sobie przyjechać na dworzec do Piotrogrodu, nikt go nie niepokoił,
  3. To samo tyczy się Francji przed rewolucyjnej. Francuzi dali się uwieść mentnym siłom aby potem utopić Francję we krwi. A pokłosie tego zbierają do dziś przekształcając się w twór skrajnie ateistyczo – liberalny, w którym dominującą pozycję mają ciapaci,
  4. Szwecja jeszcze jakieś 20 lat temu to wzór i oaza spokoju i dobrobytu. Dziś przez jakąś tam agencję została wytypowana jako pierwsze europejskie państwo które przekształci się w kalifat,
  5. Usa też jest na równi pochyłej do autodestrukcji. Żydzi przekształcili ten kraj w totalne szambo.
  Panie Gajowy, takich przykładów jest dużo, gdzie silne państwa zeszły na psy.

  ——
  Panie Antares, uważam Pana porównania Polski do innych krajów za nieadekwatne, dlatego powtórzę: Polacy nie nadają się do rządzenia we własnym kraju.
  Faktu tego nie zmieni, że inne kraje też mogą mieć z tym problemy.
  Admin

 81. NICK said

  Wie Pan jakie są zdania o petycjach. CO? Chce Pan zrobić? Z resztek POLSKOŚCI???
  Admin słusznie zauważył „petycje”.
  ucziwi Polacy petycji NIE podpisują.
  Tu i teraz.

  A i przestań Pan z ….. .

 82. Marucha said

  Jeżeli, do kurwy nędzy, mamy podpisywać jakieś pierdolone petycje o ELEMENTARNĄ, EWIDENTNA sprawiedliwość, to wsadźmy je sobie od razu w dupę. Bo mamy do czynienia z łotrami i szubrawcami.

  Gdyby ten rząd miał w sobie minimum uczciwości, nie trzeba by było żadnej petycji o np. wznowienie śledztwa w sprawie Jedwabnego. Ale że jej nie ma, to i petycja nic nie da. Tak jak nie dała żadna inna petycja.

 83. Marucha said

  Departament Stanu Usraela dementuje informacje o sankcjach wobec Polski.
  Niech się pierdolą.
  Jedną wielką sankcją jest wsparcie Tasiemców w próbie grabieży całej Polski.
  Tym ścierwom nie można wierzyć, nawet gdy podają aktualny czas.

 84. NICK said

  Istnieje tylko wieczność.
  Nie tzw. czas.

 85. Voodoosch said

  https://wpolityce.pl/polityka/384754-pilne-departament-stanu-dementuje-doniesienia-o-sankcjach-wobec-wladz-polski-sa-po-prostu-falszywe-wideo
  Łonet. Tak mi waliło to goownem.
  Zgadzam się, że USA nie można wierzyć ale tym “dziennikarzom” z Onetu jeszcze bardziej. Jak widze jakiegoś news’a, który mnie zainteresuje na TVN, ONET, TVP, WP itp. to pierwsze co robię to ide pokopać w internecie czy nie ściema i wiecie co… zazwyczaj to jest k***a ściema albo przekręcone, jak liczniki w Passatach.

 86. Kwiecista said

  Re. 76.
  Panie Gospodarzu

  Nie za bardzo wiadomo do kogo kierowana jest Pana argumentacja i jaki cel jej przyświeca.

 87. Kwiecista said

  No i mamy zamieszczony w gajówce następny fejk z tym szumnym artykułem podanym za onetem.

  W 76 Gospodarz pluje w twarz wszystkim Polakom – łącznie z tymi co Jaruzel w stanie wojennym wysłał na banicję. Pluje w twarz tym, którzy zostali pomordowani w kazamatach UB, itd.
  De facto usprawiedliwia ciemiężców obarczając winą zdradzonych i oszukanych.
  Czy o to chodzi w tym wywodzie z nr 76 i w wcześniejszych?

 88. Kwiecista said

  Re. 79
  RomanK

  „Pani Kwiecista… petycje podpisali wszysyc uczciwi Polacy…a ze jest ich tylko 43 tysiace to co ????”

  Pw. twierdzenie powstało przy błędnym założeniu, a to, że informacja o petycji w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem dotarła do wszystkich Polaków.
  Dotarła ona do stosunkowo małej części, bo w ilu miejscach w sieci jest informacja o tej petycji?
  Na obecną chwilę petycję podpisało 44 476 osób. W tych okolicznościach to jest już bardzo dużo podpisów.

 89. slowo said

  re 76
  Pomijając na chwile Kwiecista, pewnie na haszu, pana kompetencja w obronie gnoju przyniesionego na sowieckich widłach, przedstawianego Polakom, jako dobrobyt z naganem przy czaszce – pan nie zauważył- to przeszłość. Kit i ciemnota, ale po co pan to wciąż promuje, jeśli nie jest pan żydem, a zaledwie jak domniemam byłym komunista. Po prostu z wdzięczności i upodobania do plemiennego podziału łupów ? Zwykli Polacy, w swej masie, mieli biedę, najgorsza odmianę żydowskiej cholery. Posmakowali idealnego świata `Syjonu`. Nie smakował im, czy to nie dociera do jakiegos cylindra. Prosze o nie wyautowanie oraz logiczna odpowiedz a nie pierd.

 90. Antares said

  Admin
  „Panie Antares, uważam Pana porównania Polski do innych krajów za nieadekwatne…”

  Czy może Pan w jednym albo może dwóch zdaniach rozwinąć pojęcie nieadekwatne, odnoszące się do moich konkretnych przypadków?

 91. Marucha said

  Re 86:
  Oczywiście argumentacja jest skierowana do Pani; chyba wyraźnie napisałem „Re 74”, nieprawdaż?
  Teraz może jakaś dobra dusza wyjaśni p. Kwiecistej, po co jej odpisałem i co miałem na myśli, bo ja jaśniej nie potrafię.

 92. Siekiera_Motyka said

  Ad. 92 – Panie Gajowy, z tym co Pan napisał pod 76 i tym co się dzieje DZISIAJ w Polsce ,to mi się wydaje, jest wystarczające by zrozumieć. Polska jest traktowana jak szmata. Przez UE i USA, kropka.

  Dla przypomnienia. Reganowskie sankcje nie były po to by pomóc Polsce. Byly po to by zniszczyć Polska gospodarkę na ile możliwe bo przygotowywali zmianę Ustroju Świata.

  „Posypały się kary dla 30 gmin trucicieli”
  http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/posypaly-sie-kary-dla-30-gmin-trucicieli,12571222/

  A Chiny/USrael zatruwają Świat bez za jąkania UE ze zerwie stosunki lub ukraja spółki tych krajów.

 93. Marucha said

  Re 87:
  Oczywiście, Pani nigdy nie zamieściła żadnej fałszywej wiadomości – bo Pani nie opublikowała 22 466 artykułów przez prawie 12 lat. Siedzieć na dupie i krytykować kogoś, kto za darmo odwala robotę całych zespołów redakcyjnych – to polska specjalność.

  Pierdoły o „pluciu w twarz”, „usprawiedliwianiu ciemiężców” itd zasługują na wywalenie ich autorki z gajówki. Być może coś zjadła, wypiła albo powąchała…

 94. Marucha said

  Re 90:
  Paszoł won, kretynie, z gajówki.

 95. Marucha said

  Re 90:
  Wystarczy porównać światowe znaczenie i respekt dla krajów, które Pan wymienił – z pozycją Polski.
  Nie ma drugiego kraju, który byłby tak poniewierany i sekowany, jak Polska. Nie ma drugiego kraju, wobec którego stawiano by żądania samolikwidacji. Nie ma kraju, który doznaje takiego lekceważenia i braku szacunku.
  Pan mówi np. o Rosji? To była krótka chwila w jej historii, gdy utraciła kontrolę nad swym państwem Odzyskała ją w wielkim stylu.
  A Polska tylko się stacza. Za chwilę może jej w ogóle nie być.

 96. Rozpuszczalnik said

  Chaos!
  Chaos i strach w obozie niewolników.

  (1)
  Z jednej strony, tym razem, na pierwszy rzut oka porządnie, zachowuje się Czaputowicz: „Donosili i Polacy, i Żydzi”, tutaj .https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jacek-czaputowicz-po-donosach-gineli-i-zydzi-i-polacy/lpkn4qg
  Czaputowicz powiada: „– Byli zdrajcy wśród Polaków i byli bohaterowie. Były też jednak przypadki, że Żydzi złapani przez Niemców denuncjowali Polaków, którzy ich ukrywali.

  (2)
  Z drugiej strony papa premiera ględzi (nie pierwszy raz) następująco:
  Kornel Morawiecki: powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za wypowiedź z Monachium
  tutaj .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kornel-morawiecki-powiedzialem-synowi-ze-powinien-przeprosic-za-wypowiedz-z-monachium/9yrjnkb

  (3)
  Z trzeciej strony niech żyje i nie przestaje pie…lić Jair Lapid, szef opozycyjnej partii Jesz Atid!!!
  Trzeba koniecznie stworzyć order Orła Niebieskiego Na Sześciu Łapach (ONNSŁ) i natychmiast mu toto przyznać.
  Oto ów Jair Lapid „wzywa do zaprzestania negocjacji z Polską oraz odwołania izraelskiego ambasadora z Warszawy”.
  Oby został wysłuchany!
  Niech również wezwie wszystkich współplemieńców do obrażenia się na Polskę i do tzw. „aliya”, czyli emigracji do Eretz Israel.

 97. NICK said

  Żaden chaos Acetonie.
  Plan.

  I przestańcie Kwiecista siać zamęt.
  Delikatnie mówiąc a wprost kwieciście.
  Do Pana/Pani. Bez reszty.

 98. gość said

  Nowa notatka o kryzysie w relacjach Polski z USA. Jan Parys z MSZ nie zaprzecza

  Portal Onet opublikował analizę byłego szefa gabinetu politycznego MSZ, Jana Parysa. Polityk w dokumencie resortowym wskazał, że „nie do przyjęcia jest sytuacja, gdy prezydent i premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem”. Parys nie zaprzeczył istnieniu notatki.

  Dziennikarze Onetu twierdzą, że przedstawiona przez nich alarmująca notatka o kryzysie w relacjach obustronnych była pokłosiem słów Wessa Mitchella, głównego doradcy Rexa Tillersona. Nosi sygnaturę o numerze Z-99/2018. – Mamy jej kopię. Nie możemy jej ujawnić ze względu na ochronę naszych informatorów – twierdzą Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy.

  Na podstawie tej notatki, której istnieniu zaprzeczył wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki, powstał inny tekst – Jana Parysa. Były doradca szefa MSZ, Jacka Czaputowicza, nie zanegował faktu, że to on napisał ostrzeżenie z ramienia MSZ.

  Parys powołał się w dokumencie na notatkę Z-99/2018 i stanowisko Mitchella, pisząc: – Ze względu na znaczenie Stanów Zjednoczonych dla naszego bezpieczeństwa, nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem. Moim zdaniem uregulowanie sporu z USA jest ważniejsze niż spór z Izraelem czy rozmowy z Komisją Europejską na temat praworządności – podkreślił.

  – Jednym słowem: zmiany w ustawie o IPN nie mogą być wynikiem kompromisu między TK, sejmem i kierownictwem PiS. Potrzebne są konsultacje zmian z Departamentem Stanu – zaznaczył w analizie Parys.

  Zapytany o notatkę, Parys nie zaprzeczył jej istnieniu. – Nie powinniście w ogóle mieć takich materiałów. Jest oficjalne stanowisko MSZ w tej sprawie. Nie mam nic więcej do powiedzenia – odpowiedział dziennikarzom Onetu. – Cokolwiek było pisane, to analizy wewnętrzne MSZ i nie będę się na ich temat wypowiadał – zakończył.

  To oznacza, że notatka Parysa istnieje, a zatem ostrzeżenia Mitchella – choć przejaskrawione w polskich mediach – padły w rozmowach zakulisowych z dyplomatami MSZ. Nie wiadomo, w jaki sposób i kto odpowiada za wyciek resortowych dokumentów. Jan Parys od 28 lutego nie pracuje już w gabinecie ministra Czaputowicza. Jest członkiem Akademii Dyplomatycznej MSZ. W latach 90. pełnił funkcję ministra obrony w rządzie Jana Olszewskiego.

  https://www.salon24.pl/newsroom/850162,nowa-notatka-o-kryzysie-w-relacjach-polski-z-usa-jan-parys-z-msz-nie-zaprzecza

 99. Marucha said

  Re 98:
  A więc nie zawiodła mnie intuicja.
  W tytule powyższego artykułu nie dodałem [fejk], bo miałem dziwną pewność, że jest w nim coś z prawdy.

  Osobiście nie mam wątpliwości, iż nie ma takiego draństwa i świństwa, do którego by nie byli zdolni posunąć się nasi sojusznicy i przyjaciele zza oceanu, aby zadbać o interesy bezcennego Izraela. Nie ma.

 100. Boydar said

  Iskra wyjdzie z Holandii ???

  https://www.o2.pl/artykul/licealisci-przepedzili-nozownika-rzucali-w-niego-plecakiem-6227674609768065a

  Żartowałem; pewnie nie dość że był białawy to jeszcze zapomniał włożyć kipy albo innej mycki.

 101. Antares said

  #94
  Admin
  Muszę powiedzieć, że mocno Pan mnie wkurwił tym określeniem – zresztą nie pierwszy raz, chociaż jestem stałym bywalcem Gajówki od już ładnych lat, i w zdecydowanej mierze zgadzam się z artykułami tu zamieszczonymi. Powiem szczerze jestem zaskoczony tym wpisem, ale do rzeczy.

  Wg Pana utrata kontroli na państwem przez Rosjan – do którego ja zaliczyłbym okres stalinowski to epizod, krótka chwila?! Dziesiątki milionów ludzi wysłanych do łagrów z , których mało kto wrócił to mało znaczący epizod?. Okres w którym wszystko zostało przewrócone do góry nogami do dziś jeszcze odbija się czkawką milionom Rosjanom. W przypadku niemiec wyraźnie podkreśliłem rok przed 1871, bo co wtedy znaczyli?. Do tego czasu większość ich sąsiadów załatwiała na ich terenie tam swoje sprawy, a apogeum tego była wojna trzydziestoletnia. Dziś owszem jako państwo mogą pyskować: po wojnie duża pomoc amerykańska, rzeczy materialne zrabowane narodom podpitym też swoje zrobiły, po wojnie mogli się normalnie rozwijać gospodarczo, a od jankesów nie dostali w darze tak jak my tasiemców u władzy. A my co? Właściwie co otrzymaliśmy od państwa ZSRR po wojnie? (nie mówię o ofierze życia zwykłych Rosjan wyzwalających Polskę). Otrzymaliśmy stalinizm i ustrój który mentalnie przerobił Polaków i z którego – co sam Pan wielokrotnie podkreślał, że w latach młodości też Pan nie był zadowolony. Może i niemcy na arenie mają zdecydowanie lepszą pozycję niż my, ale rdzenni niemcy już są chyba coraz mniej zadowoleni ze swojej ojczyzny, zresztą tak jak francuzi i np. szwedzi. Poczekajmy jeszcze jakieś paręnaście, może 20 -30 lat – Polska też do razu się nie stoczyła (mam na myśli XVIII w. ), a zobaczymy jak niemcy, usa , szwecja, francja i inne szanowane dziś kraje będą wtedy wyglądały.

 102. Marucha said

  Re 101:
  Panie Antares,
  1. Okres utraty kontroli przez Rosjan nad swym państwem to mniej więcej 35-40 lat. Cóż to jest wobec wielusetletniej historii ich państwa?
  2. Nie przesadzajmy z tymi „dziesiątkami milionów” ludzi, którzy wyginęli w lagrach, bo to mi zaczyna przypominać te legendarne 6 milionów Żydów, które wielokrotnie ginęło podczas różnych zawieruch.
  3. Porównanie Niemiec z Polską, jeśli chodzi o kontrolę nad własnym krajem, jest śmieszne.
  4. Co otrzymaliśmy od ZSRR? Pomogli nam odbudować Polskę, panie Antares. Nie wpędzając nas w astronomiczne zadłużenie. Ale Polakom się to nie podobało, bo marzyli o Zachodzie…. no to qrva teraz go mają.
  Trochę jest tu:
  https://pl.sputniknews.com/polska/201711166726131-sputnik-polska-zsrr-pomoc/

  I nie bawmy się w proroctwa, tylko opisujmy to, co jest tu i teraz. Bo tylko to jest pewne. A jaki los czeka Niemcy, Francję. czy :Polskę – to tylko Bóg jeden wie.

  Polska to państwo żydowskie.

 103. , said

 104. gość said

  Tajnej notatki, którą ujawnił Onet, miało nie być.

  Teraz MSZ straszy urzędników.Szuka przecieku.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiceszef-msz-straszy-urzednikow-szukaja-zrodla-przecieku/y6g05nw

  .

 105. revers said

  Jones potwierdza, polskojezyczne ratlerki moga tylko skomlec pod drzwiami w faszington dc. o widzenie lub rozmowe.

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/127397-to-jednak-prawda-polska-skamle-pod-drzwiami-bialego-domu-akt

  Takze wspolpraca wojskowa jest zawieszona, na jakim szczeblu lub poziomie lub polu nie podano szczegolow.

 106. , said

  https://gloria.tv/video/koo2wBS8kNzq33erQgWmfiKoX
  ”Plusy dodatnie – plusy ujemne” – dok. reż G. Braun.

Sorry, the comment form is closed at this time.