Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Czy w żydowskiej „Rzeczypospolitej Przyjaciół” jest miejsce dla Polaków?

Posted by Marucha w dniu 2018-03-06 (Wtorek)

O ile miłość jest uczuciem, które wyłącza lub zawiesza znaczną część racjonalnej natury człowieka i nie koniecznie bywa odwzajemniona, czego dowodem są miłości platoniczne lub zawiedzione, o tyle przyjaźń jest uczuciem mniej spontanicznym, ale wzajemnym.

Jeśli jest prawdziwa, to jest uczuciem stałym, kształtującym się zazwyczaj powoli, w oparciu racjonalne przesłanki oraz ocenę wzajemnych doświadczeń. O ile w deklaracji miłości można się zapomnieć, o tyle w deklarowaniu przyjaźni należy być ostrożnym i odpowiedzialnym.

Dlatego z prawdziwym zaskoczeniem obserwuję sformułowane ponad rok temu przez pana prezydenta Andrzeja Dudę i od tego czasu rozpowszechniane przez Prezydenta niemal przy każdej okazji, kiedy mówi o stosunkach polsko-żydowskich – pojęcie „Rzeczpospolitej Przyjaciół”.

W trakcie ubiegłorocznego świąteczno-noworocznego spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, jakie odbyło się w Kancelarii Prezydenta w dniu 13 stycznia 2017 r. , pan Prezydent powiedział:

„Bo to nasze spotkanie i Państwa obecność jest elementem wspólnototwórczym tej wielkiej wspólnoty ludzi, którzy zamieszkują w Rzeczypospolitej. Bardzo często wracam do tego określenia „Rzeczpospolita Przyjaciół”. Chciałbym, żeby ona taka była zawsze i to, jak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci od 1989 roku obserwuję powrót na polską ziemię kultury żydowskiej, gdy obserwuję, jak ona się rozwija, gdy obserwuję, jak z zainteresowaniem przyjmuje ją wielu ludzi mieszkających w Polsce, którzy wcześniej z racji tragedii historycznej, która spotkała naród żydowski, ale i naród polski w okresie II wojny światowej, poprzez Holokaust, gdy kultura żydowska została de facto zniszczona na naszej ziemi [gówno prawda – admin] – jak ona tutaj wraca, jak wraca do swojej tradycji, jak wraca do tych swoich korzeni, które w tej Polin, ziemi, na której możesz odpocząć, rozwijały się przez tysiąc lat, to musze powiedzieć, że moje serce napawa się radością.”

Także na początku 2017 r. , w trakcie dwudniowej wizyty Pary Prezydenckiej w Izraelu i Palestynie, podczas zwiedzania w dniu 18 stycznia 2017 r. wystawy “Żydzi w Wojsku Polskim”, w Centrum im. Menachema Begina w Jerozolimie, prezydent Andrzej Duda powiedział m.in.:

„Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w Rzeczypospolitej, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię”( …)„Otwierana dzisiaj wystawa przypomina o wspólnych doświadczeniach historycznych, które łączą narody polski i żydowski, oraz o wartościach, które stanowią fundament naszej przyjaźni, takich jak wolność, bezpieczeństwo, tolerancja, wzajemny szacunek, solidarność i przyjaźń” [Łączy nas to samo, co tasiemca z organizmem żywiciela – admin]

Jak dodał, w ten sposób urzeczywistniła się tradycyjna polska dewiza: „Za wolność naszą i waszą”. – Za wolność, której Żydzi razem z Polakami wielokrotnie wcześniej bronili i o którą walczyli wspólnie jako obywatele Rzeczpospolitej – zaznaczył prezydent.

[Pierdoły pijanego kretyna – admin]

Andrzej Duda podkreślił, że Polacy i Żydzi przez tysiąc lat mieszkali razem w jednym kraju, a Polska była dla nich „gościnną ziemią Polin, gdzie znajdowali schronienie, uciekając przed prześladowaniami z innych krajów Europy”.

– Niestety Rzeczpospolita przyjaciół, którą przez wieki współtworzyliśmy razem pracując dla wspólnego dobra, budując pomyślność swoich rodzin, miast i wsi, całego kraju, upadła wskutek agresji hitlerowskiej III Rzeszy w 1939 r. i Holokaustu, który na naszą ziemię przynieśli nazistowscy Niemcy – powiedział.

Jak mówił, okupanci wymordowali sześć milionów obywateli RP, w tym trzy miliony polskich Żydów. – Ta planowa zagłada była niewyobrażalną zbrodnią. Tragedia ta zmieniła bieg historii i losy naszych narodów – zaznaczył. Zwrócił uwagę, że po II wojnie światowej „naród żydowski zbudował własne państwo, natomiast Polska wróciła na mapę Europy w nowych granicach, zniewolona przez reżim komunistyczny, i dopiero po pół wieku odzyskała suwerenność i rzeczywistą niepodległość”.

[Niewyobrażalną zbrodnią było wymordowanie, rzekomo, 3 milionów Żydów. Wymordowanie Polaków żadna niewyobrażalną zbrodnią nie było, bo – jak mawia p. Barbara Engelking – śmierć goja to nic specjalnego – admin]

– My, Polacy i Żydzi, jesteśmy spadkobiercami naszej długiej i bogatej polsko-żydowskiej wspólnej historii. Mamy za sobą wyjątkowe doświadczenia, i te piękne [jakie niby? – admin], i te dramatyczne. Jesteśmy razem dziedzicami Rzeczypospolitej przyjaciół, która wydała tak wielu wybitnych przedstawicieli narodu żydowskiego, w tym również założycieli i przywódców Państwa Izrael – zauważył.

Jak podkreślił, „jesteśmy świadkami odpowiedzialnymi za pamięć i prawdę zwłaszcza o tym, co zdarzyło się w Polsce okupowanej przez Niemców podczas II wojny światowej”.

W dniu 27 marca 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował list do American Jewish Committee w związku z otwarciem biura tej organizacji w Warszawie. Prezydent napisał m.in.:

„Cieszę się, że wybrali Państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region. Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju. W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca.(…) Teraz zaś z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi zarówno żołnierzy armii amerykańskiej, jak i reprezentantów AJC. (…)Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy Rzeczpospolitą Przyjaciół, unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holokaust. Ale nawet mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji łącząca nasze narody solidarność ocalała”.

[Obrzydliwe – admin]

Przypomnijmy, że prawie dziesięć lat temu (9 września 2007 r.) prezydent Lech Kaczyński witał na polskiej ziemi, za pośrednictwem swej minister p. Junczyk-Ziomeckiej, Ligę Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League) B’nai B’rith, żydowską quasi-masonerię. Padły wtedy m.in. słowa:

„Blisko 70 lat temu, w 1938 roku, dekretem Prezydenta RP, w wyniku absurdalnych obaw, nieporozumień oraz wprowadzenia w błąd, zakazano działalności polskiej sekcji B’nai B’rith. Należy uznać za symboliczny gest, że dziś staję przed Państwem jako przedstawiciel Prezydenta RP, aby powitać Was i Waszą organizację, która po raz drugi rozpoczyna działalność w Polsce”.

Przytoczona wyżej dokumentacja dotycząca jedynie oświadczeń i deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy pokazuje tylko fragment (ale jakże ważny) oraz kierunek i sposób prowadzenia polityki polskiej wobec środowisk żydowskich przez jeden z najważniejszych ośrodków władzy państwowej, odpowiedzialny za politykę zagraniczną Polski.

Do tego trzeba by dodać działalność rządu, ministerstwa spraw zagranicznych, polskich placówek dyplomatycznych w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz przedstawicieli Polski w ONZ i w instytucjach Unii Europejskiej.

A przecież nie mniej ważna jest polityka wewnątrzkrajowa wobec obywateli polskich narodowości żydowskiej, deklarujących swoje wyznanie religijne lub indyferentnych religijnie (co w przypadku Żydów jest swego rodzaju kamuflażem jak się okazuje w praktyce zachowań społecznych i politycznych), wobec świeckich i religijnych organizacji żydowskich w Polsce, wobec instytucji kulturalnych i naukowych, wobec bardzo wpływowych żydowskich mediów, wobec zinstytucjonalizowanych ośrodków lobbingowych oraz wpływowych lobbystów indywidualnych, wreszcie wobec działalności tak kuriozalnych ciał quasi-ustrojowych, jak np. Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna – licząca obecnie 168 osób, czyli ponad 1/3 składu osobowego Sejmu! (wypada zauważyć, że izraelski Kneset liczy 120 osób).

Nie bacząc na deklarowaną „przyjaźń” czy wręcz „wspólnotę kulturowo-historyczną” [wspólnota układu pokarmowego człowieka z tasiemcem – admin] wpływowe środowiska żydowskie w Stanach Zjednoczonych oraz nie tylko dyplomacja izraelska, ale także premier rządu Izraela i izraelska opozycja przystąpiły – oczywiście przy pełnym wsparciu pozostających w żydowskich rękach lub pod żydowską kontrolą mediów światowych- do zmasowanego, skoordynowanego ataku na Polskę i Polaków.

Czym to wytłumaczyć i jak to jest możliwe? O tym w drugim odcinku już w niedzielę!

Paweł Ziemiński
Łodzianin, doktor ekonomii, w latach 80-tych XX w. pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Ekonomii UŁ, specjalność historia myśli ekonomicznej. Od 1989 r. prywatny przedsiębiorca, obecnie w branży energetyki odnawialnej i produkcji wapniowo-organicznych nawozów rolniczych W życiu publicznym – współtwórca Kongresu Polski Suwerennej (2004), prezes stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej( 2009, rejestracja zablokowana przez III RP), http://www.wiernipolsce1.wordpress.com Współtwórca i redaktor programowy studia radiowo – telewizyjnego (internetowego) WPS PRODUCTION Jak każdy zdrowy mężczyzna i absolwent studiów wyższych za czasów tzw. ” komuny” oficer LWP, Zainteresowania: historia, polityka, aktywny tryb życia, umiem i lubię gotować…jeść zdrowo także:-)

http://bastiondialogu.pl

Komentarzy 46 to “Czy w żydowskiej „Rzeczypospolitej Przyjaciół” jest miejsce dla Polaków?”

 1. Siekiera_Motyka said

  Polin istnieje tylko DLA manipulatorów. Nie ma miejsca dla Polaków kiedy pojawia się „metafizyczny śmiertelnik” Engelking-BongoBongo,

  „Niepokorni Cywińscy, finanse Muzeum KL Auschwitz i strefa eksterytorialna.
  Dział: Polityka, Temat: Polityka historyczna
  10649 355 1 A A A

  W dniu 6 lutego 2018 r. w Gazecie Krakowskiej ukazał się artykuł pana Bogusława Kwietnia pt. „Oświęcim. Fake newsy po obchodach rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Według muzeum służą podsycaniu emocji”, który prezentuje oświadczenie rzecznika prasowego Muzeum KL Auschwitz Birkenau na temat kilku nieprzyjemnych oskarżeń, jakie padły w przestrzeni publicznej ze strony polskich środowisk oświęcimskich.

  Rzecznik prasowy pan Bartosz Bartyzel zdementował kilka, jego zdaniem niesprawiedliwych pomówień.

  W tym m.in. stwierdził, iż :”…nieprawdą jest twierdzenie, że wystawa o ruchu oporu w niemieckim obozie Auschwitz została zamknięta by zmarginalizować ten obszar Pamięci.

  Piętro bloku 11, na którym znajdowała się ekspozycja dotycząca ruchu oporu, ucieczek z KL Auschwitz oraz kar obozowych, jest niedostępne dla grup zwiedzających ze względów bezpieczeństwa.

  Stan stropów w budynku nie pozwala na przebywanie tam dużej liczby osób.

  Osoby indywidualne mogą zwiedzić wystawę po wcześniejszym uzgodnieniu z Obsługą Odwiedzających.

  W tej chwili jest także przygotowywana nowa wystawa poświęcona tematyce ruchu oporu w niemieckim obozie Auschwitz, która będzie prezentowana w dwóch salach na parterze bloku 11. Jej otwarcie planowane jest do końca roku 2018…”.

  No rzeczywiście. Jak można podejrzewać szlachetną dyrekcję pod jeszcze szlachetniejszym nadzorem merytorycznym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, mającej ostatnio w składzie m.in. : Barbarę Engelking – przewodniczącą, Henia Wujca- wiceprzewodniczącego, Pawła Machcewicza – członka, co to rychtował Muzeum II Wojny Światowej w Danzig czy Dariusza Stolę, dyrektora Muzeum Żydów w Polsce Polin o niecne intencje?

 2. NICK said

  Tytuł.

  NIE.

  MA

  (…)

 3. NC said

  „Za wolność, której Żydzi razem z Polakami wielokrotnie wcześniej bronili i o którą walczyli wspólnie jako obywatele Rzeczpospolitej – zaznaczył prezydent”

  Jakieś przykłady, panie prezydencie? Bo wychodzi, że bredzi pan jak nawalony.

 4. Zerohero said

  prezedent wszystkich mikrocefali.

 5. slowo said

  Ohyda spustoszenia panująca w Polsce ma swoje głębokie korzenie, sięgające 12 wieku. Hodowana, po prostu dla wygody arystokracji.

  Polacy w rzeczywistości, to ignoranci `ohydy spustoszenia`. Nawiedzeni dziećmi diabla maja przezeń, zakryte oblicze ich Ohydy. A od czasu jak Kościół Katolicki opanowanym przez tenże, Polska i ON jednakowo jest w mękach, przez nich rządzone.

  Polska wiecznie ośmieszała się, na arenie międzynarodowej, oddając w ich ręce zarząd nad Królestwem i losem Polakow..

  Mimo gwałtownych przemian systemowych, wybijaniu na co dzień, wręcz mordowaniu najwartościowszych Polaków, nie oderwało to `niszczycieli` od Polski, wręcz przeciwnie, umocowało ich przy korycie.

  Moc szatana i jego gawiedzi. Dwóm Panom nie będziesz służył ?

  W każdym normalnym kraju, ohydę się uprząta, jej miejsce jest na śmietniku, w piecu. Tylko nie w Polsce, tam zapanowało piekło, dlatego ohyda jest na świeczniku. Jak tedy kraj ten ma egzystować, w centrum Europy, jako wisielec dyndający na sznurze, któremu już nawet nie straszno, chłodno i głodno ?
  Przecież Klyta żydowska rządzi i musi żreć !

  Tak to zarządcy przeszli w stan rządzących. Jak w szekspirowskim horrorze, po trupach dobrodziei do celu. Polska to taka wielka dupa żydowska, wystawiona publicznie na pośmiewisko, taki wysyp, śmietnik żydów. Kloaka żydowska, traktująca tubylców jak raka, czego są doskonałym odzwierciedleniem.

 6. Deko said

  Polecam artykul prof. Razny: https://codziennik24.pl/2018/03/07/kleska-opcji-amerykanskiej/

  Wystarczy spojrzec na ten kretynski usmiech samouwielbienia na dudusiowym ryju by widziec kto on.

 7. RomanK said

  https://www.cbsnews.com/news/new-book-on-killing-of-jews-in-poland-exposes-raw-nerve/

 8. Joung said

  Jeszcze raz napisze .Polska tak zwana wadza .To sa ;;;;szuje szmaty I zdrajcy I bezczelne scierwa Bo robia to zlo Polakom Z usmiechem na ustach
  PYTANIE KIEDY TO SIE WSZYSTKO Z KANCZY???

 9. VAV said

 10. RomanK said

  Kiedy sie to skonczy panie Joung?????
  Sadzac po pana podpisie…moze za dwa pokolenia…. sadzac po demografii…niedlugo.

  http://www.presstv.com/Detail/2018/03/06/554597/Israel-owns-and-operates-foreign-policy-of-US

 11. Moher49 said

  Nie da się tego czytać, rzygać się chce. Tak się płaszczyć, laskę gnojom robić. To nie jest mój prezydent.

 12. Boydar said

  „… pierdoły pijanego kretyna – admin …”

  wyrwane z ramki – tak. Ale umieszczone w planie – nie.

  Jak powiedział taki jeden, „rzeczy nie nazwane nie istnieją”. A co zrobił Duda ? Po raz kolejny puścił przekaz, że parchy są w Polsce tylko gościem. To DUŻO, jeśli świadomość młodych ma się przebudować a jeszcze młodszych – wybudować. Nikt do dzisiejszych czasów nie mówił tego głośno. To znaczy mówił, ale nie tak głośno. A poza tym, to nie był czas; wtedy to było tylko na okrasę smętku i beznadziei oraz działania pomocnicze (’68). Dzisiaj jest to konkretna podgatowka. I nic nie ma do rzeczy jaka jest jego proweniencja czy jego żony. Równie dobrze mógłby być androidem. Program to program. Podejrzewam że Kasperski już się tam dobrze postarał.

 13. Siekiera_Motyka said

  Wymyślają coraz to coś nowego w Brukseli ale nie jestem z tym zdziwiony bo jest tam
  —-> _https://en.wikipedia.org/wiki/European_Jewish_Parliament

  Co wymyślili ? „European Day of the Righteous”

  Oto co w imieniu Polski zrobiła ambasada Polska w UK ?
  _https://www.facebook.com/PolishEmbassyUK/?hc_location=ufi

  A co nasi wymyślili ? Jest to prosta zagadka 🙂

  Nie ma nic podobnego na innych stronach FB ambasad.

 14. „PYTANIE KIEDY TO SIE WSZYSTKO Z KANCZY???”

  Po polsku: „Pytanie: Kiedy to się wszystko skończy?”.
  Odpowiedź: Skończy się wtedy, kiedy młody będzie stary i po drodze nauczy się mówić, czytać, pisać i myśleć po polsku.

  Pytanie do wszystkich bebloków, którzy próbują tu wyrażać swoje myśli drukowanym bełkotem: Jak wam nie wstyd?

  Istnieją następujące wytłumaczenia:
  1. Przebieraniec celowo kaleczy język polski, podając się za Polaka.
  No i w świat idzie opinia taka, że Polacy nie szanują własnej mowy, a więc i całej reszty.
  2. Jest to karygodne niechlujstwo.
  Jak można wyrażać krytyczną opinię o czymkolwiek czy kimkolwiek kalecząc język ojczysty?
  O czym to świadczy?

 15. Ale dlaczego? said

  Ależ w przypadku Dudy to proste. To nie przyjaźń, ale właśnie ślepa miłość. W końcu żona Żydówka…

 16. Marucha said

  Re 12:
  Skoro ja w bredniach Dudy nie dopatrzyłem się przekazu, że tasiemce w Polsce są tylko gościem, to nie zrobi tego 90% Polaków.
  Ja widziałem wyłącznie wchodzenie parchom w dupę.

 17. Moher49 said

  Nie jestem fanem Ukraińców, ale trzeba walczyć z żydami, nie włazić żydom w d… Ukraińcy to robią. Żydo-ukraiński rząd nie karze swoich kozaków. W Polsce za spalenie kukły idzie się siedzieć, ale do czasu. Może ten naród się w końcu obudzi, na PiS nie można liczyć, to żydo-amerykańska agentura. PiS tego nie załatwi. Dzieci Morawieckiego uczęszczały do żydowskiej szkoły – powiedział Szewach.

 18. Adam said

  Re. 9 VAV

  Pisdzielcy i Squrwysyny chcą w ten sposób pozbawić broni polskich myśliwych i łowczych. A wtedy naczelny mlaskacz wejdzie na drabinkę i krzyknie – chwała Ukrainie, rezać Lachów !!!

  O nic innego tu nie chodzi…

 19. Boydar said

  @ Pan Gajowy (16)

  Idę za ciosem. Pisze Pan – „… Ja widziałem wyłącznie wchodzenie parchom w dupę …”

  „Pozostaje do ustalenia” co znaczy „wyłącznie”. Gdyby nieznacznie przestawić wyrazy, mielibyśmy „wchodzić wyłącznie parchom”. I to jest prawda, uważam że tym stwierdzeniem faktycznie wchodzi się w dupę, i faktycznie wyłącznie parchom. Tylko co nas parchy interesują, razem z tym co im w dupy weszło ? A może to F1 ? Bez kółeczka … Parchy z dnia na dzień władzę absolutną tracą !!! Pozostaje bezwładność okrętu. Im bardziej zamieni się im dupę z głową, tym zwrot będzie gwałtowniejszy, i szybszy. A uwzględniając dokonany przez okres powojenny rozpad kahałów i starożytnego systemu ich zarządzania, zastąpiony „rewolucyjnie” „tiurmą i bagnetem” długiego żywota już im nikt nie wróży; „nie przesadza się starych drzew”. A ono było baaaardzo stare.

  Dalej patrzę z optymizmem, i taktownie uznając że to deszcz pada, obcieram paszczę jednorazową chusteczką.

 20. Siekiera_Motyka said

  „Czy w żydowskiej „Rzeczypospolitej Przyjaciół” jest miejsce dla Polaków?”
  Jak najwięcej takich to TAK.

  „Okazuje się, że to nie koniec! Wcześniej Petru wyjawił niezwykle zaskakującą teorię na temat przyczyn porażek w głosowaniach sejmowych. – Ja miałem często pretensje do mnie, dlaczego przegrywacie głosowania w Sejmie. I wiecie dlaczego przegrywaliśmy głosowania? Bo mamy mniej głosów jako opozycja niż rząd – powiedział.”

  https://wrealu24.pl/internauci-placza-ze-smiechu-po-wypowiedzi-ryszarda-petru-on-nie-powinien-otwierac-ust-wideo/

 21. Marucha said

  Re 19:
  Panie Boydar, jakby nie przestawiać kolejności słów – faktem niewątpliwym jest, że Maliniak wchodzi w doopę, komu trzeba, a więc Żydom, Ukraińcom, USmanom, czy kogo tam się mu wskaże. Mogą być Luksemburczycy.

  Ten człowiek, nawet gdyby – co jest równie możliwe, jak pójście Lucyfera do spowiedzi – nawet gdyby świat nagle zwrócił się przeciwko tasiemcom, wciąż pozostałby im wierny i pieudolił o wspólnym budowaniu Polski… aż ktoś z góry kopnął by go w dupę i nakazał zmienić płytę.

 22. Siekiera_Motyka said

  Nowe przydziały do koryta. Sama świta typu Ryszard Schnepf.

  W dniu 23.02.2018 zostało opublikowane Zarządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w sprawie powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na kadencję 2018-2022 (Dz. U. MKiDN z 23.02.2018, poz. 15). Poniżej pełna treść zarządzenia.

  ZARZĄDZENIE

  MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO*

  z dnia 23 lutego 2018 r.

  w sprawie powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

  Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z 2017 r. poz. 972 i 1086) w związku z § 11 ust. 2 statutu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, stanowiącego załącznik do zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie nadania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Dz.Urz. MKiDN poz. 31) zarządza się, co następuje:

  § 1. Powołuje się członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na kadencję w latach 2018-2022, w następującym składzie:

  Artur Hofman
  Ewa Malinowska-Grupińska
  dr Aleksandra Katarzyna Namysło
  Małgorzata Niezabitowska
  prof. dr hab. Andrzej Paczkowski
  Shana Penn
  Zygmunt Rolat
  prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld
  Ryszard Schnepf
  Jarosław Sellin
  Albert Stankowski
  dr Mateusz Szpytma
  Marian Turski
  Piotr Wiślicki
  Renata Wiśniewska.

  § 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński

 23. Boydar said

  @ Pan Gajowy (19)

  Przedstawia Pan oczywiście poprawny sposób rozumowania i oceny, i oczywiście prawidłowy. Jest tylko jedno małe „ale” a nawet dwa.

  Ocena jest taka jakie dostępne są przesłanki. Jakie zaś są, to zostało wyartykułowane. Czy wszystkie ?
  Jeśli nie wszystkie, to ocena pełna i obiektywna miejsca mieć nie może.

  I drugie, Pańska ocena jest adekwatna dla czasu „P”, czyli w nomenklaturze mundurowej – pokoju. A mamy czas „W”, którego tłumaczyć nie trzeba. Tu nie obowiązują normalne prawa, i wszystkie chwyty są dozwolone, w tym także „włażenie w dupę parchom”. To jest to przysłowiowe „sto dolarów”, w moim optymistycznym widzeniu, oczywiście.
  Jeżeli ruscy szachiści byli w stanie ad hoc „wyłączyć” polski antracyt, w dość zresztą kontrowersyjny sposób, aby tylko ukry nie dostały paliwa, to mogą i rezydenta upoważnić do włażenia; to już jest pikuś.

  Co do samej oceny, podkreślam, że jest prawidłowa. Taka ma być jeśli jesteśmy normalni i uczciwi. Jeśli nawet nie ma ona zastosowania, nie zmienia to faktu że oceniliśmy widoczne postępowanie zgodnie z naszym sumieniem i odczuciami.

 24. NICK said

  Optymizm.
  Tak go widzi autorka:
  http://zwierciadlo.pl/psychologia/piec-rodzajow-optymizmu

 25. Marucha said

  Re 23:
  Nie jestem pewny… ale czy Pan sugeruje, iż obserwowane od 29 lat włażenie Żydom w odbytnicę – to element gry wojennej?
  Ja włażenie w dupę oceniam jako włażenie w dupę.
  Nigdy włażenie w dupę nie przyniosło nic dobrego, jakie by nie były jego najszlachetniejsze powody, które – chyba na siłę – usiłujemy mu przypisać.

 26. Marucha said

  Re 24:
  Coś w tym jest. Im starszy się robię, tym mniej we mnie optymizmu. Wyjaśnienie jest trywialne.

 27. Boydar said

  Nie od 29; od czasów Lenina, moim zdaniem.

  Przy czym, nie sposób ocenić, kto właził służbowo a kto prywatnie. Ale dla dobrej służby to znaczenia nie ma, jej plan to uwzględnia. Tak jak plan żydowski uwzględnia sayanim.

 28. Głos Prawdy said

  Do niedawna miałem dużo nierozumienia, a nawet żalu do Polaków, a teraz zrozumiem, że nie na Polaków trzeba było obrażać sie za fragmenty, wiele fragmentów historii, za które sami płaciliście krwią. naiwność, głupota i inne słabości. były dobrze używane jako pionki w grze w szachy. gdzie jest jasne, kto ich przestawiał

  ——
  Polacy są narodem naiwnym i głupim – ale nie podłym.
  Admin

 29. Boydar said

  Punkt (28) dla Gajowego 🙂

 30. Ona said

  hmm. Tak najpierw się nas oswaja z nowym godłem, w internecie. następnie będzie faza migawek telewizyjnych. Potem już jawne obrazy a na konic informacja o nowym godle w prasie i telewizji, A na koniec w jakiejś sondzie ulicznej pokażą 80-letnią babunię, i kilku obszczymurków, którzy powiedzą. Własciwie to godło nasze powinnio tak wygladać, bo oni przecież od wieków żyja obok nas, Ile zostało czasu? Do 11 listopada 2018? kiedy bedzie referendum o zmianie konstytuscji. Wygląd godła i flagi ma swój zapis w konstytucji. Domyslam się, że hymnem zostanie marsz pogrzebowy.

 31. guła said

  Wkrótce państwa, które nie mają stosunków dyplomatycznych z Izraelem, będą odizolowane na arenie międzynarodowej – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, występując we wtorek na zakończenie dorocznej konferencji Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC).

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-netanjahu-sugeruje-izolacje-dyplomatyczna-panstw,nId,2554091#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 32. Marucha said

  Re 30:
  Gajowy jest częścią spisku.

 33. NICK said

  Pyta mężczyzna rozwiązujący tzw. krzyżówki.
  Żony pyta.
  Smutna uroczystość?
  A ona: pogrzeb.

  On: sama sobie pogrzeb.

 34. Siekiera_Motyka said

  Dla młodych trochę z innej beczki historii ale też o „Emigrantach”.

  W dawnych czasach był sobie taki „czarny ptak” którego zadanie było dostarczyć zmodyfikowaną mapę. Jestem przekonany że był on tylko dostawcą i ofiarną kozą. Za co dostał „Sir”.

  „Lord Curzon nigdy nie był autorem słynnej linii. Naszkicował ją polski Żyd urodzony w Galicji – Lewis Namiera (Ludwik Niemirowski). Niemirowski sfałszował ustaloną w Spa linię. Linia Namiera odcinała od Polski Lwów i okręg Drohobycza. Fałszerstwo było jak najbardziej celowe. Prawdopodobnie Niemirowski, pracownik brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych był sowieckim agentem. Doskonale orientował się w stosunkach etnicznych w Galicji. Zdawał sobie sprawę jak ważny jest Lwów.

  Co jednak ma wspólnego niedoszła granica wschodniej Polski z realiami powojennymi? Otóż bardzo wiele.

  Linia Curzona stała się wymówką i „ciężkim argumentem” przeciw Brytyjczykom. Stalin postanowił odkurzyć dawną „granicę” ponieważ nie mógł się powołać do granicy z paktu Ribbentrop – Mołotow. Była ona prawie identyczna, ale niewygodna z uwagi na dawny sojusz z III Rzeszą. Po drugie zajęcie polskich Kresów Wschodnich stanowiło cel nadrzędny. Co nie udało się zrobić w roku 1920 pod Warszawą, dokonano właśnie teraz. „

 35. Celem syjonistów w Polsce…nie jest tylko Polska, Ukraina ale osaczenie Rosji jak i zdobycie państwa Rosja wraz z jej złożami i bogactwami.

  Plan dostaw ropy i gazu z Izraela jest już realizowany a umowy PiS podpisał ,wraz z Prezydentem Polski..Tak jak Włochy, Grecja,Cypr…tylko Niemcy przeszkadzają.Jeszcze.

  Syjoniści w USA i w Izraelu chcą państwa Rosja,jak Napoleon i Hitler.

  Polscy politycy ze strachu, uzgadniają wszystko z Izraelem,któremu zaczyna brakować…białych a syjoniści się starzeją….

 36. NICK said

  Hm.
  „z Izraelem,któremu zaczyna brakować…białych a syjoniści się starzeją….”
  Chyba odwrotnie.
  Także dzięki 500+.
  Dzięki najbardziej powszechnemu we historii krzyżowaniu się cheap poprzecznych z polskim, zidiociałym,
  https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=chuj

 37. Maowiecki said

  PiS nareszcie rozwiazal problem splat miliadrowych rosczen zydowskich. Przeprowadzil palacowy przewrot i mianowal premierem Morawieckiego ktory rozpocznie drenaz z pomoca doswiadczonych zydowskich zlodzieji z JP Morgan. Jak widac ponaglajacy posrednik i wielki przyjaciel polactfa J. Daniels wykonal misje lepiej niz stary Sz. Weiss. Chyba bedzie promocja z sierzanta armi na podporucznika.

 38. Maoviecki said

  # 35 „Polscy politycy ze strachu, uzgadniają wszystko z Izraelem, któremu zaczyna brakować…białych a syjoniści się starzeją….”

  Polactfo bedzie udawac zydow za kilka szekieli lepiej niz kto inny.

 39. Siekiera_Motyka said

  Ad. 35 – „ale osaczenie Rosji jak i zdobycie państwa Rosja wraz z jej złożami i bogactwami.”
  I jak widzimy ich „Golem” USA ma bazy w Polsce.

 40. […] za: https://marucha.wordpress.com/2018/03/06/czy-w-zydowskiej-rzeczypospolitej-przyjaciol-jest-miejsce-d… […]

 41. revers said

  A co robia „przyjaciele” Dudy, Sejmu, Senatu, rzadu rp z zachodnia pomoca humanitarna dla palestynczykow w strefie Gazy, West Banku

  https://israelpalestinenews.org/study-least-78-humanitarian-aid-intended-palestinians-ends-israeli-coffers/

  okazuje sie ze 80% tej pomocy jest konfiskowana przez Izrael.

  Jeszcze dojdzie bilion z rp i przemyslu holocaust i bedzie cymes na chwile, Jahve rzada wiecej.

 42. RomanK said

  Polecam zdenerwowanym ….obejrzenie dzisiejszego duzego wywiadu Slowiowa z p Prez. Putinem!

 43. Re: 42 RomanK
  Panie Romku, gdzie mam szukac tego wywiadu? Na youtube? Moze jakis by pan laskawie napisal krotki komentarz…bom „ciemny jak tabaka w kacie”…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 44. VAV said

 45. revers said

  as8

  Nigdy, prezydent Duda podpisal ustawe o legalnych przemarszach i sieczkach Banderowcow i ISIS z nato

  http://dzienniknarodowy.pl/prezydent-podpisal-nowele-ustawy-o-zasadach-pobytu-wojsk-obcych-terytorium-rp/

 46. Ten caly ? wielki arsenal FR w tej chwili ! jest zaledwie szczatkowa forma poteznej (przed Pierestrojka) armi ZSRR . Cala ta potezna armada zostala odstapiona za DARMO!! kolesiom i wybrancom zza Oceanu 🙂 obecnych Oligarchow z Kremla. Przeciez obecna Putinowska Rosja nie posiada KOMPLETNIE !!! ZADNAEGO NOWOCZESNEGO SPRZETU ..ZDOLNEGO DO OBRONY ROSJI .PRZED „PRYWATYZACJA” ROSYJSKIEJ ARMI I GOSPODARKI ROSJA MIALA 200 LODZI PODWODNYCH !!!!!!!!!!! TERAZ MA 12 !!!!!!!! sztuk!. JEZELI PUTIN I JEGO NIEWIDZIALNA OLIGARCHIA NADAL BEDZIE PRZY WLADZY ? (PO „WYBORACH”) TO JEST PEWNE ZE ROSYJSKI NAROD PODZIELI LOS POLAKOW I UKRAINCOW I BEDZIE MUSIAL SPLACAC MILJARDOWE „ODSZKODOWANIA” ZA KRZYWDY I CIERPIENIA wybrancom boga yehovy za „rosyjskie obozy zaglady”:)i „straty moralne za wymordowanie 60 miljonow etnicznych Rosjan.Czy kiedykolwiek od zakonczenia 2 wojny swiatowej ktokolwiek z otoczenia Putina choc troszke wybelgotal slowa prawdy o tym potwornym mordzie Milionow Rosjan i Ukraincow ?

  ——
  Czy Pan jest pijany?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.