Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dobra zmiana dla mafii światowej

Posted by Marucha w dniu 2018-03-07 (Środa)

Dobra zmiana już nie wie jak przypodobać się żydowskiej mafii finansowej, daje jej kolejny tort, po renowacjach cmentarzy, budowę 2 kolejnych muzeów, daje im wszystko co zechcą, a oni i tak haftują na dobrą zmianę.

Tekst z Pulsu Biznesu
Wielokrotnie uderzali w Polskę i jej interesy. Co robi PiS? Daje im rekordową dotację.

Rząd przyznał ogromną dotację w wysokości 20,2 mln zł dla inwestycji banku JPMorgan w Polsce. To najwyższe wsparcie budżetowe w historii dla firmy z sektora usług finansowych.

W zamian JPMorgan zobowiązał się, że zatrudni nad Wisłą 3 tys. osób i uruchomi placówkę w połowie 2018 r. Dotacja ta wydaje się być wyjątkowo kontrowersyjna, biorąc pod uwagę działania banku, jednego z najpotężniejszych na świecie, w ciągu ostatnich kilku lat. Także wobec Polski.

JPMorgan Chase & Co. już dawno przestał być tylko bankiem. To gigantyczny holding finansowy, jeden z największych na globie, który w 2017 r. osiągnął 99,624 mld dolarów przychodów, 35,9 mld dolarów zysku operacyjnego i 24,441 mld dolarów zysku netto.

Gigant ma jednak sporo na sumieniu. Przede wszystkim to bank, który walnie przyczynił się do wywołania wielkiego kryzysu ekonomicznego sprzed dekady. Po drugie, na koncie mają zachowania korupcyjne – bank zatrudniał synów i córki chińskich decydentów, bez żadnych kwalifikacji, by ci patrzyli na nich przychylniejszym okiem. Po trzecie, to bank, który w ciągu ostatnich lat kilka razy krytykował Polskę, a nawet mógł grać przeciwko nam na rynkach walut.

JPMorgan, a udział w kryzysie

Przypomnijmy, że wielki kryzys z 2007 r. zaczął się od załamania na amerykańskim rynku nieruchomości. Banki szalały i dawały kredyt każdemu chętnemu, także tym, którzy nie byli w stanie ich spłacać i od początku było wiadomo, że będą mieli z tym problem.

W procederze tym uczestniczył właśnie m.in. JPMorgan, którego pracownicy świadomie i z przyzwoleniem przełożonych łamali wewnątrzbankowe procedury. Kredyty dostawały nawet osoby, które nie były w stanie dostarczyć niezbędnych dokumentów.

Te toksyczne kredyty sprzedawano potem w pakietach inwestorom na całym świecie, na papierze był więc zysk. Za pieniądze ze sprzedaży tych pakietów banki udzielały kolejnych kredytów.

Są dowody na to, że JPMorgan działał świadomie, za co został ukarany w 2013 r. karą nałożoną przez amerykański Departament Sprawiedliwości w wysokości 13 mld dolarów. Kwota symboliczna biorąc pod uwagę zyski banku – w samym 2012 r. było to 21 mld dolarów.

Bank do końca nie przyznawał się do winy, a mówił jedynie o „nieprawidłowościach”, do których miało dojść przy udzielaniu kredytów i sprzedaży ich pakietów. Wszystko po to, by uniknąć pozwów cywilnych od poszkodowanych inwestorów.

„Program Synowie i Córki”

Bank na swoim sumieniu ma więcej grzechów. W 2016 r. na JPMorgan nałożono karę w wysokości 264 milionów dolarów za korupcję. Przez siedem lat, od 2006 do 2013 r., JPMorgan zatrudniał setki stażystów i pełnoetatowych pracowników – córki i synów chińskich włodarzy. Wszystko po to, by – mówiąc wprost – im się podlizać. Niewykwalifikowane dzieci dostawały posady, a ojcowie przyznawali kontrakty. Na takiej „współpracy” bank zarobił 100 mld dolarów.

Andrew. J. Ceresney, dyrektor Wydziału Egzekwowania przepisów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, powiedział wprost, że bank był zaangażowany w „schemat systematycznego przekupstwa”. Co więcej, w JPMorgan byli tak pewni siebie, że stworzyli sobie arkusz do śledzenia przepływu pieniędzy od klientów, których dzieci zostały zatrudnione w banku.

JPMorgan kontra polska waluta

Na koniec fakt, który najbardziej razi po oczach z polskiej perspektywy. W ciągu ostatnich kilku lat JPMorgan wielokrotnie rekomendował sprzedaż naszej waluty, wystawiał fatalne oceny naszej gospodarce, czym jej po prostu szkodził. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w styczniu 2016 r. Powodem, dla którego warto było sprzedawać złotówki, miała być propozycja przekształceń kredytów walutowych oraz niepewność polityczna. JPMorgan argumentował, że dodając te dwa czynniki do siebie „uzyskamy podstawy do wystawienia negatywnej opinii walucie”.

Warto też wspomnieć o sesji na polskiej giełdzie sprzed 10 lat. Dokładniej z 12 listopada 2008 r. Przed samym końcem notowań WIG20 spadał ponad 9 proc., ale ostatecznie podskoczył i oddał niecałe 5 proc. Od razu pojawiły się głosy o manipulacji.

Śledztwo przeprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego wykazało, że za wydarzeniami z tego dnia stoi jeden duży inwestor – JPMorgan. W przeciągu kilku wcześniejszych tygodni bank przynajmniej dwukrotnie podejmował działania, które osłabiły naszą walutę. Przez publikację raportów, które twierdziły, że w owym czasie złotówka była najbardziej ryzykowną walutą w regionie. Co było dosyć dalekie od prawdy.

Ostatni dokument został opublikowany 10 listopada 2008 r. – bank stwierdził wówczas, że w kolejnym roku odnotujemy bardzo mały wzrost gospodarczy. Było to dwa dni przed wspomnianymi wydarzeniami na polskiej giełdzie, które zaniepokoiły KNF do tego stopnia, że zawiadomiła prokuraturę.

Teraz, jak podaje Puls Biznesu, JPMorgan otrzymał gigantyczną dotację od polskiego rządu. Jej wysokość to 20,2 mln zł. Ekonomista Robert Gwiazdowski skomentował to na Twitterze następującymi słowami:

@RGwiazdowski
I jak tu nie wierzyć że jesteśmy gospodarczą potęgą? Polscy rezydenci i salowe zrzucą się (20 baniek) na pensje dla pracowników JP Morgan 🙂 “Sons & Daughters Program” implementują w Warszawie 🙂
8:20 AM – Mar 6, 2018 

Zygmunt Wrzodak
http://wrzodakz.neon24.pl/

Komentarze 33 to “Dobra zmiana dla mafii światowej”

 1. M.B said

  Bydlaki

 2. revers said

  Czy czasami z Sachsem J.P.Morgan nie pomogl Balcerowiczowi i jego swicie po SGPS-ie w drazniu „reformy” na takiej samej zasadzie jak chinscy wspolpracownicy z artykulu na posadach w J.P. Morgana.

  A tak po za tym Morawiecki juz dawno temu zapowiadal wejscie giganta bankowego na rynek finansowy nad Wisla, co bedzie wiazac sie z dalsza reprywatyzacja wg. J.P.Morgana Mathattan Cash, czy City Bank na Europe.

 3. RomanK said

  POlityka ..jest tylko sluzka ..Ekonomii!!!!!
  Wladza ekonomiczna to wladza realna…System Finansowy z Pieniadzem to Krwioobieg i krew dla Ekonomii….
  Czy tego nie widac>>>>?????
  Kto dzierzy Pieniadz …ma realna wladze!
  Reszt to iluzja! Ten system ma swoja czesc na kazdej jednej transakcji,,,czy realizujesz czek za prace, czy lacisz za wode, czy kupujesz dziecku leki…placisz im haracz!
  Twoj Rzad nie jest zadnym twoim rzadem ….to co wsie podaje za tw2oj rzad – jest tylko komornikiem Banku!

  ——
  Nie inaczej.
  Admin

 4. Re: 3 RomanK
  Pozwole sobie poprawic: „Kto kontroluje cyrkulacje srodkow finansowych, (od producenta do konsumenta), ten kontroluje wszelkie (cale) zycie spoleczne od kolyski do „jesionki”…

  I nie bez powodu poswiecilem ponad 28 lat by poznac caly system przeplywu (krwioobiegu) gotowki (od glowy az po stopy)…

  Moge tylko nadmienic, ze „mieszanie” krwi (gotowki) z inna obca krwia (gotowka) zazwyczaj konczy sie „zejsciem” pacjenta z tego swiata..

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. RomanK said

  Co pan chcial powiedziec ????…panie Jasiu????? CO pan poprawia???

  DLa ciekawych :

  https://www.blacklistednews.com/article/64266/army-study-us-strategy-to-dethrone-putin-for-oil-pipelines-might-provoke.html

 6. NC said

  Te 20 milionów za stworzenie powiedzmy 4 tys. miejsc pracy to jednorazowy wydatek około 5 tys zł na miejsce pracy, na którym pracownik zarobi rocznie 36 tys zł i wpłaci do budżetu państwa około 15 tys zł w postaci podatku kadego roku.
  Moim zdaniem wygląda to na zysk dla budżetu.

  ——
  Pan serio myśli, że te 20 milionów zostaną rozdysponowane między szeregowych pracowników??
  Admin

 7. Anucha said

  Zadziwiające jest to,że baronowie posiadający takie bogactwa nie gardzą najmniejszym ochłapem podarowanym przez swoich szakali w imieniu coraz biedniejszego społeczeństwa.
  Ale to dowodzi,że mają chorobliwie ogromną satysfakcję z zabranego nam nawet jednego kłosa czy źdźbła trawy.
  Wrócą takie czasy kiedy będą strzelać do dzieci które podniosą czy zerwą kłos zboża na polu.

  ——
  Celnie.
  Nie tyle chodzi o kwotę, ile że to głupie goje musieli ją zapłacić.
  A kto oczekiwał czegokolwiek innego po banksterskim parobku, Morawieckim, jest durniem.
  Admin

 8. Gość said

  Żydóweczkom na 8 marca !

  Z okazji dnia łechtaczki
  obyście wszystkie dostały sraczki

 9. Jack Ravenno said

  A ja mimo wszystko podejrzewam, że Kaczyński coś poważnego wykombinował – być może potrzeba czasu na rozegranie całości. Poczekajmy na efekty. Całość obecnych zagrywek wygląda tak niewiarygodnie głupio i beznadziejnie, że niemożliwym jest nie podejrzewać wielkiej podpuchy…Choćby takie gówno jak z Glińskim i Muzeum Getta w Warszawie – to jaja w żywe oczy chyba żeby żymianie się poczuli jak paniska i żeby im poziom pychy podniosło. Należy pamiętać, że pycha kroczy przed upadkiem – poważnie….Jak w końcu pieprznie to wiele rzeczy się wyprostuje.
  Obym się nie mylił…

 10. Sylwek said

  Jeśli chodzi o żydóweczki to ja tam antysemitą nie jestem…

 11. JacekWoz said

  JP Morgan miał w 2017 roku 24 mld USD zysku netto, 20,2 mln zł dotacji to jakieś 0,000263 % ichnego zysku netto. Co miało na celu? Jakieś pomysły?

 12. Dictum said

  Od rana do wieczora słychać w kółko pianie o bohaterach i męczennikach (tak zostali w tym roku nazwani!!!) marca ’68. Czekamy więc teraz na pomniki i tablice pamięci tych okrutnie przepędzonych stalinowskich chazarów.

 13. revers said

  Pozniej zdemontuje sie krzyze ktore sa niekonstytucyjnie nie tylko w stanach i od 1000 lat w Polin i bedzie cymes jak w stanie Myrland

  https://www.washingtonpost.com/local/public-safety/federal-court-upholds-ruling-that-cross-shaped-monument-on-public-land-in-md-is-unconstitutional/2018/03/02/85d73b28-1e2d-11e8-b2d9-08e748f892c0_story.html

  wszystko wroci przez islam do tory, talmudu Abrahama i jego prawowitych tasiemcow.

 14. Gość said

  Re 10

  A co ma Sem wspólnego z chazarską dziczą, która niszczy świat? „Antysemita” to najgłupsza łatka jaką można przykleić gojowi. Ha ha ha. Cały świat się składa z chazarskiej-dziczy i Antysemitów. Jeśli ktoś nie lubi żydów to nie lubi żydów, i koniec. Co Sem ma do tego? To chyba Foxman a raczej Fijołsman z ADL wymyślił. Oni są kurewsko podle mondralińscy.

 15. provincjal said

  Polska za „gotowość” udzielenia tzw. „kredytów” z banku światowego czy z mfw płaciła dziesiątki mln $ rocznie !!!

 16. provincjal said

  Oczami wyobraźni widzę drukarnię, w której metr kwadratowej zadrukowanej powierzchni kosztuje parę centów, a potem na gilotynie po zrobieniu odpowiedniego formatu wartość tego papierka wzrasta kilkaset razy, to jest dopiero wał na skalę tzw. KOsmosu !!!

 17. provincjal said

  dżi pi i inne tzw. banki to kolporterzy tych drukarni !

 18. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – No nie źle. Tam są wrażliwi na wszystko tylko nie na wiadomości ze siedzą w gównie. Bardzo podobna choroba do tej która panuje w Polin 🙂

 19. Adam said

  Re. 14.

  Dzicz chazarską łączy z żydami tylko i wyłącznie judaizm. Nie są oni żadnymi semitami a turko-mongołami, o których perski kronikarz Gardizi pisał, że mają „psi charakter”. Pojęcie „antysemityzm” to wpuszczenie ofiar chazarów w kanał i ślepy zaułek.

 20. Zerohero said

  @6,NC

  Co za brednie Pan wypisuje. Przecież tak można obdarować każdą firmę. Proszę mi wyjaśnić jakie kryterium stoi za opodatkowaniem jednych firm, a dotowaniem innych.

 21. revers said

  Swaitwowy kahal lub pejsata mafia nie daje szans, albo przyznacie sie do udzialu w holocauscie albo …

  http://nczas.com/2018/02/18/swiatowy-kongres-zydow-polacy-musza-sie-przyznac-do-udzialu-w-holokauscie-inne-narody-tez/

  inne narody rowniez, bedzie ich z 200 globalnie.

  Tylko dlaczego Wegrom pozwolono wycofac zloto z koszernych city bankow w anglii? Czyzby juz Orban przyznal sie z Sorosem do udzalu w holocauscie? lub podziela sie na miejscu.

 22. RomanK said

  Panie Zerohero..po co sie pan zzyma?????….w POlsce jest ok 40 tys ludzi , ktorym moze pan cos wytlumaczyc…..reszta natychmiast prostuje:-)))))

 23. NC said

  Re: 20 i Re: Marucha w 6: Rachunek nakładu i oczekiwanego zysku. Jeśli państwo daje pracodoawcy jednorazowo 4 tys zł premii za stworzenie miejsca pracy, z którego państwo bedzie ciagnąc podatki po 16 tys. zł rocznie przez całe lata, to to jest dobry interes.

  Tutaj gdzie mieszkam, miasta tworzą specjalne strefy podatkowe zachęcając pracodawców do lokowania sie w nich w zamian za ulgi w podatkach od nieruchmości przez kilka lat, i to działa, a miasto do tego ładnieje.

  ——
  Panie NC,
  Ja nie wierzę w ŻADEN dobry interes z ŻADNYM żydowskim bankiem, firmą, czy instytucją.
  Admin

 24. As said

  ad23
  Pod warunkiem ze pracodawca będzie się zajmowali wytwarzaniem dóbr a jaka korzyść jest z kapitału spekulacyjnego który zainwestuje worek pieniędzy tylko po to żeby wywieść trzy?

 25. Re: 22 RomanK
  A ilu jest „polonusow” ktorzy wiedza na jakim swiecie zyja???
  Konkretnie: moze 2%? A pan wymaga od Polakow zyjacych w Polsce panskiego punktu widzenia swiata nie wspominajac o wlasnym, ktory jest w dalszym ciagu odlegly od panskiego???…
  Nie jestesmy tutaj dla „zabawy” ani dla polepszenia swojego „ego”, ale po to, aby stan swiadomosci w hipper czasie przyspieszyc…Czyz nie tak???…

  Powiem panu tak dosadnie: Polacy poza granicami RP sa w taki samym procencie skurwieni jak Polacy w Polsce…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. jasiek z toronto said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2018-03-08 (czwartek) @ 14:19:59

  Re: 22 RomanK
  A ilu jest „polonusow” ktorzy wiedza na jakim swiecie zyja???
  Konkretnie: moze 2%? A pan wymaga od Polakow zyjacych w Polsce panskiego punktu widzenia swiata nie wspominajac o wlasnym, ktory jest w dalszym ciagu odlegly od panskiego???…

  Nie jestesmy tutaj dla „zabawy” ani dla polepszenia swojego „ego”, ale po to, aby stan swiadomosci w hipper czasie przyspieszyc…Czyz nie tak???…
  Powiem panu tak dosadnie: Polacy poza granicami RP sa w taki samym procencie skur….wieni jak Polacy w Polsce…
  ===========================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 27. NC said

  Re 24: Jaka jest korzyść dla państwia? Pracodawca da prace 4 tys. pracowników, którzy będa pobieraćać pensje i świadczenia socjalne, państwo będzie miało dochód z podatku od wynagrodzeń, wpłat do ZUS itd., i nie będzie musiało utrzymywac 4 tys. bezrobotnych.

 28. kabza said

  A kto oczekiwał czegokolwiek innego po banksterskim parobku, Morawieckim, jest durniem.
  Admin

  Raczej samokochajacym sie zydem (w odroznieniu do samonienawidzacego sie zyda). Po to kaczor zrobil przewrot palacowy by morawiecki mogl zainstalowac pompe ssaca, JP Morgan, i wyssac wszystko co mozna. Jest to nastepna faza operacji Polin. Pierwsza przeprowadzil lechkacz podpisujac traktat lisbonski.
  Stary dowcip z czasow zydokomuny PRL o szcycie niedyskrecji: “zajrzyc do rorociagu przyjazni i zobaczyc co w ktora strone plynie”. JP Morgan to rura gigant.

  #25 “Powiem panu tak dosadnie: Polacy poza granicami RP sa w taki samym procencie skur….wieni jak Polacy w Polsce…”

  A skad oni sa? Wiec dlaczego zdziwienie?

 29. TG said

  AD.26 Panie Jaśku, żal duszę ściska serce boleść czuje nie od dziś.
  A Norwid umierał w przytułku, zwinięty w kłębek i zwrócony do ściany.Nawet ostatnie Jego dzieła zaginęły.Taki był niestety los Polaka Katolika
  Cytat”W liście do Delfiny Potockiej z 20 marca 1848 roku Zygmunt Krasiński opowiada o spotkaniu politycznym, które odbyło się w jego mieszkaniu. Obecni byli na nim Adam Mickiewicz, Eliza Krasińska, Norwid i przyjaciel Krasińskiego Stanisław Małachowski. W liście tym opisuje Krasiński co powiedział owego wieczoru Mickiewicz:

  „Polski nie będzie już. Połączą się Czechy, Moskale i Polacy… Narodowości zaginą, stopią się. Zachodnia łacińska ogłada…przeklętą…rzymski język, rzymska literatura…i kościół odrzuconym jest. Szlachta Polska to najemcy!…Dziś ono plemię obce, ona szlachta musi się rozsypać, zaginąć, zniknąć….Wszelka przeszłość herezją, wszelka tradycja, jeśli nie jest pogańska, grzechem jest. Imię Polska nawet skazane jest na śmierć i zgubę…. Może to gorzkie prawdy, ale taka wola jest Boża, takie objawienie jej. Gorzkie przecież ojczyźnie żydowskiej było chrześcijaństwo….Szlachta….musi wykorzenioną być! Wszystko cokolwiek było, musi przestać być….o to przyszłość świata, oto zbawienie, oto życie!”
  Norwid w liście do gen Skrzyneckiego tak osądził TEN występ Mickiewicza:

  „ znalazłem go jako najpotężniejszym oszukańcem, jakiego przykładu dotąd nie ma.. Ten człowiek straszny jest dla Polski..”https://wolna-polska.pl/wiadomosci/adam-mickiewicz-czego-polakom-wolno-wiedziec-2017-04

 30. Zerohero said

  Panie RomanieK. Szanuję Pana. Pod lekką dysgrafią widzę naprawdę łebskiego faceta.

  Pana Jaśka lubię za poglądy, ale merytoryzcnie nie szanuję. mylił miliardy bytyjskie z francuskimi. Bez urazy Panie Jaśku. Jako człowieka szanuję Pana, a gardzę mniej wiecej 70% populacji, wiec nie jest źle.

 31. semperparatus said

  A Kim zwariował…zadeklarował że zamierza pozbyć się broni nuklearnej i nawiązać rozmowy z USraelem…Toż to samobójstwo…i wystawienie na śmiertelne niebezpieczeństwo narodu koreańskiego…do tej pory dzielnie opierającego się imperialistycznej brutalnej presji…Ciekawe co go skłoniło do takiej kapitulacji?

  ——
  Myślę, że on coś kombinuje. Chyba, że go zatruto.
  Admin

 32. NICK said

  Semper i Admin.

  NIGDY nie powinno dojść do pocałunku szatana.
  Jeżeli Kim porozmawia to po nim.
  Szkoda.

 33. VAV said

Sorry, the comment form is closed at this time.