Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie doplujecie do generała Hermaszewskiego, pisdzielcy!

Posted by Marucha w dniu 2018-03-07 (Środa)

Kurduple z PIS… małe, zasrane gnojki, odważne gdy chodzi o starego człowieka za którym nie ma kto się ująć – a tchórzliwe, parszywe kundle wobec byle Żydka…

Generał Mirosław Hermaszewski pochodził z polskiego Wołynia. Jako dziecko został niemal cudem ocalony przez matkę z napadu UPA na Lipniki w marcu 1943. Podczas rzezi wołyńskiej stracił łącznie aż 19 członków swojej rodziny, w tym ojca, zmarłego 28 sierpnia 1943 w wyniku z rany postrzałowej płuca w Bereznym.
A kim wy jesteście? Kim wy jesteście? Gównem wyskrobanym z żydowskiego wychodka.
Admin

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza podziękować wybitnemu rodakowi w sposób szczególny. Mianowicie – zdegradować obecnego emerytowanego generała brygady do stopnia szeregowca.

40 lat temu Mirosław Hermaszewski jako pierwszy Polak poleciał w Kosmos. 37-letni wówczas pilot Wojska Polskiego przygotowywał się do misji przez prawie dwa lata.

Ciężka praca się opłaciła. Hermaszewski spędził na orbicie okołoziemskiej osiem dni, bijąc przy okazji kilka spektakularnych rekordów: wysokości osiągniętej przez polskiego lotnika — 363 km, prędkość lotu — 28 tys. km/h, czasu trwania lotu — 190 godzin 3 minuty 4 sekundy oraz przebytego dystans — 5 273 257 km i inne. Nikt dotąd nawet nie zbliżył się do tego osiągnięcia.

O tym, jak trudne i wymagające było to zadanie świadczą słowa wypowiedziane w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” w 2017 roku. „Na moim statku kosmicznym nie było jeszcze żadnego komputera. Komputer miałem w głowie. Dla załogi to było bardzo obciążające, teraz kosmonauci mają o wiele większy komfort” — wspominał Hermaszewski.

Warto też pamiętać, że pierwszy polski kosmonauta zasłużył się dla ojczyzny również na polu naukowym jako członek Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Kosmonautów i Astronautów Świata, a także Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza podziękować wybitnemu rodakowi w sposób szczególny. Mianowicie — zdegradować obecnego emerytowanego generała brygady do stopnia szeregowca.
Narzędziem będzie ustawa przygotowywana w pośpiechu przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort Mariusza Błaszczaka zamierza odebrać stopnie generalskie najważniejszym wojskowym, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za kraj, podejmując trudną decyzję o wprowadzeniu w 1981 roku stanu wojennego.

PiS w swoim stylu znęca się przede wszystkim nad nieżyjącymi. Do szeregowców mają zostać zdegradowani m.in. gen. Wojciech Jaruzelski i gen. Czesław Kiszczak, a także pozostali członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Co z WRON miał wspólnego Mirosław Hermaszewski? Otóż, okazuje się, ktoś wpisał jego nazwisko na listę członków organu administrującego Polską podczas stanu wojennego, zapewne chcąc podnieść jego prestiż. Hermaszewski nie podejmował żadnych decyzji, gdyż o tym, że był członkiem WRON nie miał zielonego pojęcia.

Pisowskich inkwizytorów nie obchodzą jednak żadne złożoności, fakty, ani prawda historyczna.

W porównaniu z Mirosławem Hermaszewskim, autorzy ustawy są żałosnymi karłami, kierującymi są prymitywnymi odruchami zemsty, rewanżyzmu i pluciem na człowieka, który dokonał rzeczy kompletnie dla ich nieosiągalnej.

Mariusz Błaszczak gwiazdy w takiej wyrazistości jak Hermaszewski ma szanse zobaczyć, gdy pijany walnie łepetyną w chodnik.

Jacek Sasin, który ma nadzieje, że zmiany zostaną uchwalone w ciągu najbliższych tygodni, przegrał w swojej politycznej karierze praktycznie każdy ważny wyścig.

Mirosław Hermaszewski natomiast jest symbolem społecznego i technologicznego sukcesu Polski Ludowej. Dla faceta wychowanego w patriotycznej rodzinie z traumą nacjonalistycznej Rzezi Wołyńskiej, służba w Wojsku Polskim oznaczała nie tylko gotowość obrony socjalizmu i społeczeństwa, ale również ciężką pracę włożoną w naukowy rozwój.

Zanim został zakwalifikowany do Programu Interkosmos, musiał przejść niezwykle wymagający program szkoleniowy, a wcześniej — przez lata wykazywać się umiejętnościami i psychiczną odpornością jako lotnik. To o Mirosławie Hermaszewskim naprawdę można powiedzieć, że to „Polak, który zaszedł najwyżej”.

Mali ludzie z Prawa i Sprawiedliwości mogą więc próbować na niego napluć, ale są zbyt słabi, żeby dosięgnąć swoją flegmą pułapu, na którym operuje generał.

Jeśli jakaś postać z drugiej połowy XX wieku zasługuje na miano wzoru dla młodych Polaków absolutnego, a jednocześnie patrioty z prawdziwego zdarzenia, to jest nią właśnie nasz pierwszy kosmonauta.

Piotr Nowak, polski publicysta, Warszawa

Tekst jest publikowany za zgodą autora. Oryginał pierwotnie ukazał się na stronie Strajk.eu.
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 99 do “Nie doplujecie do generała Hermaszewskiego, pisdzielcy!”

 1. Terebesz said

  Gdybyśmy jakimś trafem byli wówczas w obozie amerykańskim, poleciałby z Amerykanami (gdyby zaprosili, oczywiście). I Kosmos stałby się wówczas innym Kosmosem a pacany z PIS-u budowałyby mu pomniki za życia. Właściwie szkoda komentować.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Ciekawe, kiedy te pisowskie gówna zaczną odbierać dyplomy wyższych uczelni otrzymane przed rokiem 1981.

 3. Joe said

  No a co maja zamiar zrobic pisdzielcze karly z tytulem”profesora”bartoszewskiego i jego lekarskim zwolnieniem z obozu zaglady w Oswiecimiu.

 4. Marucha said

  Starałem się nigdy nie czepiać czyjegoś wyglądu, wzrostu itd. bo rzadko za niego odpowiadamy
  Ale myśląc o PISdzielcach nie mogę odsunąć od siebie obrazu plugawych karłów, umazanych żydowskich gównem, zawistnych, małodusznych kurdupli.

 5. NICK said

  Ot, pis-da.
  Du-da,da,da.

  Da. Komu?

  P.S.
  Nie. Bez.

 6. NICK said

  Kacyk.
  Naczelnik.
  pajacyk.
  nikczemnik.

 7. revers said

  Lub uchwaly realizowane m.in. przez PO, PIS

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

 8. Głos Prawdy said

  ja sobie tak myślę, niektórzy wycierpieli aż na dziesięć pokoleń wystarczy, by ich potomkowie, a nawet rodacy nie męczyli się. Wszystko stracili, honor zachowali. Ile jest dzisiaj takich…

 9. Rob said

  W PiS-ie mówi się, że ten co ukradł coś tam… przy okazji był pierwszym Polakiem w kosmosie…
  Są dowody:

 10. Rob said

  Pamiętacie jeszcze Misiewicza? Tak, tego farmacuty!
  Ten to był zasłużony dla polskiego wojska, funkcje, odznaczenia, zaszczyty.
  Gdyby Macierewicz pobył dłużej mninstrem to kto wie, prawdopodobnie Misiewicz zostałby nawet generałem.

  ——
  Tym niemniej, gdy debil o wyglądzie menela, niejaki Misiło, twierdzi że Misiewicz kupował w klubach narkotyki na służbową kartę kredytową, to zaczynam bronić Misiewicza.
  Admin

 11. Boydar said

  Póki co, aplikuje na prezesa Cargo.

 12. NICK said

  Diabelskie nasienia.
  Czy jak tam Wandaluzja prawi… .

 13. Ola said

  28279812_1600574113357504_7615472380498002579_n.jpg

 14. Joe said

  Z drugiej strony..tam gdzie byli prawdziwi polkownicy albo generalowie jak w Peru,Libii,Grecji ,Egipcie i calej masie innych…z takimi kurduplami umieli sobie POradzic.

 15. Ona said

  Gen Hermaszewski to ten, który poleciał w nieistniejacy kosmos?

  ——
  Może Pani jednak zacznie brać te lekarstwa, co doktor przepisał?
  Admin

 16. Sowa said

  Duda co? Nico. Duda z czosnkiem na jednym wózku jadą. Dudy smalone plecie i czosnkiem zajeżdża. Oj dana.

 17. NICK said

  A co Ona ma na myśli?
  „nieistniejacy kosmos?”

  NIC.
  Admin

 18. Joe said

  Jak to co?Nieistniejacy ROZUM.

 19. NICK said

  Zakłócasz Pan szansę na „objawienie”. 🙂 .

 20. maniek said

  [O co tu chodzi? – Admin]
  ——

  …- Dziadku, dziadku, ruskie w kosmos polecieli!
  – Wszystkie?
  – Nie, tylko jeden.
  – To ci mi głowę zawracasz?!

  „Lot statku kosmicznego z człowiekiem na pokładzie to wspaniały sukces nauki socjalistycznej”. (Prasa sowiecka, 1961)

  …hamerykanuf – prowadzacych „wywiady Kosmiczne” ze studia filmowego – cytował nie bede…WSZYSCY – znają te kłamstwa

  W S Z Y S T K O – co wiemy o „kosmosie” – pochodzi z rozmaitych agencji „RZONDOWYCH” – jak NASA – czyli …HGW-jakich!

  a piszą o tym – agencje prasowe – „RZONDÓW”.. – HGW-jakich…

  powiedzcie mi dlaczego ta rakieta – PIERDOLNEŁA/w sufit?!/ W „COS”?!…

  …czy ten facio – nie mowi – SPÓJNIE?!…i LOGICZNIE?!!..

  …moze te pis-dowate kurduple i nie tylko – chcą skazac w niebyt róznych bochateruf – bo to obnaza ich kłamstwa?…pojechałem na urlop – rozbił mi sie dysek wynosny – ktory był w… walizce…pojechałem słuzbowo – pendrive – ktorego uzywałem dla roznych „ciekawostek” – /tylko ten!!/ załapał kryptolokera – na ktorym moj znajomy hakjer – po prostu sie – wyłożył…

  bez złośliwości – moze czas „odbrązowić” naszych herosów?…

 21. nnn said

  Rysio Czarnecki , jako zięć gen, Hermaszewskiego moze się wstawi.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/czarnecki-skomentowal-sytuacje-tescia-miroslawa-hermaszewskiego-wazne-slowa_1042362.html

  ——-
  Jakoś cienko się wstawia. Takie słodkie popierdywanie, zamiast cisnąć paroma kurwami pisdzielcom w ich plugawe ryhe.
  Admin

 22. maniek said

  …zapomniałem dodać … wyższosc prasy nad tivi…móhy telewizorem sie nie zatłucze…:))

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3535&Itemid=47

 23. Jello said

  Panie admin! Obrażasz Pan ludzi należących lub popierających PiS. Zsuwasz się Pan na samo dno, używając takich epitetów-żenada! Jeśli chodzi o generała kosmonautę, to dokładnie sobie przypominam, jak będąc majorem tam na górze i potem po wylądowaniu, klepał jedno i to samo (wiadomo, kazano mu, temu 37 letniemu, życiowo doświadczonemu oficerowi LWP), że najważniejszy był kolektyw, że obywatel pułkownik Klimuk, przekazywał mu swoje doświadczenie, że socjalizm, internacjonalizm, interkosmos i tak dalej! Może ktoś by się zastanowił, dlaczego właśnie Hermaszewski poleciał, a nie Jankowski? A tak szczerze mówiąc to mi to lata, czy go zdegradują czy zrobią marszałkiem. Jednak twierdzenie, że on nie wiedział , że jest we WRON, że o niczym nie wiedział, bo cały czas pewnie myślami był w chmurach albo wyżej, to jest dopiero ułomność.

 24. NICK said

  Jello.
  Pan nic nie wie.
  Zgłębiania Wiary i wiedzy życzę.

 25. Jello said

  NICK.
  Pan za to wie wszystko, jak REBE!

 26. NICK said

  Jak POLAK.
  Wierzący.
  We Trójcę Świętą, Marię, Michała Archanioła, Gabriela… .

  A lucyfera mam.
  Wie Pan gdzie.

 27. Marucha said

  Re 23:
  Panie Jello, wygląda mi Pan na człowieka raczej zagubionego, niż na prowokatora, dlatego Panu grzecznie odpowiem.

  Otóż dlatego obrażam ludzi należących lub popierających PiS, bo nie mogę im osobiście napluć w żydowskie i szabesgojskie ryje, a potem wskoczyć im podkutymi butami na twarz.
  Owszem, jest parę przyzwoitych osób w PIS, tak samo jak bywają przyzwoici Żydzi albo biali murzyni.

 28. Marucha said

  Ad 27:
  A w ogóle to niezbyt lubimy takich, co to ledwo się pokażą, a już zaczynają szastać epitetami na osoby, które są tu od dawna: ten rebe, tamten ubek, a ów agent.

 29. NICK said

  Żółto-dziub.
  Może pozna.
  Prawdy.

  Yellow.
  Wróć do (24).

 30. Jello said

  Marucha.
  No to Panie leśny, żegnam!

 31. Boydar said

  Ja tylko w kwestii formalnej; jeśli Ziemia jest płaska to z tym kosmosem może być i prawda. Ale nie liczyłem, nie wiem która.

  ——-
  A jeśli jest wklęsła, w co wielu wierzy???

  PS. Ja uważam, że Ziemia ma kształt toroidalny.

  Admin

 32. NICK said

  Dobrowolnie.
  Pod przymusem.
  Naturalnie.
  Nie chce to nie.

 33. NICK said

  No, płaska.
  Jak łeb płaski, puławski.
  I mózgownica.
  Tasiemco-d-dżownica.

 34. NICK said

  Niechże się Admin nie naśmiewa.
  Zbytnio.

 35. Boydar said

  Może być i toroid, byleby dziesięć przykazań obowiązywało. Toroidalność w niczym nie przeszkadza.

 36. Marucha said

  Re 55:
  A oczywiście.
  Tylko skoro Pan Bóg uczynił ZIemię kulistą, to Mu nie wmawiajmy, że jest płaska, wklęsła, toroidalna czy w kształcie świdra.

  Nawiasem mówiąc… nie myślałem, w najdzikszych fantazjach nie przypuszczałem, że będę marnował czas na dyskusje o płaskości Ziemi, nieistnieniu Kosmosu itd.

 37. wski said

  Panie gajowy Jello pana żegna a pan nie zauważył tego pożegnania oj nie ładnie może by jakieś kwiatki wysłać,pozdrawiam stały czytelnik gajówki.

 38. Anucha said

  żydowskie szmaty bez honoru

 39. witek said

  Czasami warto podyskutować by kolejny raz przekonać się, że

  – głupota ludzka i Miłosierdzie Boże są nieskończone….

 40. Jack Ravenno said

  Te śmiecie przeminą tylko trzeba będzie sporo sił i czasu aby uprzątnąć śmietnik. Stajnia Augiasza rzekł bym…

 41. Adam said

  Przyjdzie czas, gdy wiatr zawieje w drugą stronę.

  Z Polin wyniesie się jankeska soldateska, a pisdzielcy pozostaną bez parasola ochronnego.

  Wtedy ludzie wytępią pisdzielskie squrwysyństwo jak plugawe robactwo.

  Nie zostanie po nich nic. Nawet ścierwo pod ziemią.

  ——
  Brzmi dobrze… ale skąd Pan wie, że tak będzie?
  Admin

 42. Przemko said

  polskie prawo nie zna odpowiedzialności zbiorowej. KONKRETNIE pisdzielcy – co, kiedy, w jakich okolicznościach podpisał gen. Hermaszewski? jeśli popełnił jakieś /nieprzedawnione już/ przestępstwo – oddać sprawę pod sąd. sąd niech orzeka o karze. wy żałosne gnojki – dwóch śmiertelnych wrogów prowadzi z nami otwartą wojnę, a największy „sojusznik” trzyma stronę jednego z nich – a wy zamiast stanowczo i zdecydowanie zająć się tym, plujecie na Polaka, który rozsławił nasz kraj NA CAŁY ŚWIAT!

 43. NyndrO said

  Nigdy bym nie podejrzewał, że Pan Kierownik miewa najdziksze fantazje…

 44. Rick said

  Coś ostry jest Pan Gajowy.
  A co jeśli Hermaszewski jest ateistą?
  Albo jakimś modernistą ?
  Do dupy mu ten Wołyń wtedy by się przydał. Bo to przypomina mi jakiś Wołyń Industry. Na wzór Holocaust Industry.
  Będziemy niedługo jak żydzi- cioty płakać w nieskończoność za dawno pomordowanymi.

  Jako katolik Hermaszewski niezbyt jest znany. A to, że materialnie przysluzyl się Polakom – to może i prawda i zasługa.
  Ale nie walczymy tylko o Polskę bogatą. Ale najpierw katolicką.

  Niemniej to nie jest dobrze jak polski rządowy Żyd okrada Polaka. Bo kasa na wszystko jest. Żeby taki Naród rozpieprzyc to naprawdę trzeba się postarać. My tu wszyscy powinniśmy mieć lepiej niż w Szwajcarii.

  Ale oni teraz jakąś nową religię antykomunistyczną nam wprowadzają. Niedługo będzie tak, że każdy kto żył za PRL jest winny.

  Tak jak z Polakami, którzy powinni wszyscy zginąć w czasue II wojny za tych bogobójców.
  Jest granica. Tą granicą jest nasza ludzka słabość.

  Żydzi oczekują od nas odpowiedzi Chrystusa. Nie będzie takiej odpowiedzi. Bo my nigdy do Niego nie dorośniemy. Każdy który zwodzi siebie, że jest gotów na taką śmierć -jest oszustem.

  Dlatego jest prawo do obrony. Do zabijania wrogów Narodu. To jest prawo katolickie wciąż obowiązujące. Brakuje jednak tej iskry wiedzy i przekonania, że ta wojna juz jest. Ale w końcu będzie wszystko jasne kto jest wrogiem kto przyjacielem.

 45. Marucha said

  Re 44:
  Ostry, bo nie lubi kurdupli moralnych… gnojków które opluwają ludzi, jakim do pięt nie dorastają – tylko dlatego, że tamci są już bezbronni. Pierdolone żydłackie kurwy.

  A co do wiary Hermaszewskiego – to sprawa między nim a Bogiem, choć pewien jestem, że niektórzy ateiści prędzej zostaną zbawieni. niż niejeden katolak. A wie Pan dlaczego? Bo Bóg nie nie jest niesprawiedliwy. Skądinąd Hermaszewski jest, zdaje się, katolikiem, alem go nie sprawdzał.

  I niech Pan uważa, żeby ktoś kiedyś Panu nie wybił zębów za „Wołyń industry”. Ja bym to chętnie uczynił.
  Jak Pan, kurwa mać, śmie porównywać żydowski Holocau$t i ludobójstwo na Kresach?
  Czy my, ciągniemy z niego miliardowe zyski? Szantażujemy nim caly swiat? Robimy z niego najważniejsze wydarzenie z historii świata?
  Czy Pan wie, że nawet informacje o tej tragedii są na świecie cenzurowane jako „mowa nienawiści”? Z Youtube wywala się filmy, z Facebooka artykuły…
  A Pan z „Wolyń industry” wyjeżdza.

 46. prawo said

  @44 Rick said 2018-03-07 (środa) @ 23:44:28

  Życie bez Boga jest ślepym zaułkiem. Bez Boga ni do proga jak mawiali przodkowie Sarmaci. Tak wygląda współczesny świat. Bez Boga, bez Jego praw. I to ciągłe zastanawianie się nad wydumanymi problemami zboczeńców. Następne pociągnięcie Pana będzie straszne. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.
  A co do pana Hermaszewskiego to powinien mieć więcej rozumu i nie wstępować do WRON. Sam sobie winien. Nikt go nie zmuszał.

  ——
  Co on komu złego zrobił, nawet jeśli świadomie wstąpił do WRON?
  Prawdziwe ss-yny to ci, którzy sprzedali Polskę, a teraz go opluwają.
  Admin

 47. Stary Warszawiak said

  Może jednak zięć Czarnecki Hermaszewskiego obroni ???
  St. Warszawiak kiedyś przypadkowo spotkał Hermaszewskiego i jego gest gównozjada bardzo mi się nie podobał.

 48. Re: 46 komentarz Gajowy

  Panie Gajowy, czy moze mnie Pan uswiadomic (bo naprawde nie wiem) co kierowalo Hermaszewskiego by swiadomie uczestniczyl we WRON’ie. Czy z rozkazu? Czy z ciekawosci? Czy z nobilitacji (elit)???..

  Jesli nic zlego nie zrobil uczestniczac we WRON”ie, to czy moze Pan wykazac to, co zrobil dobrego podczas uczestniczenia w tej mafijno-wojskowej krucjacie???..

  Pytam z ciekawosci…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Marucha said

  Re 48:
  Panie Jaśku, a skąd ja to mam wiedzieć?

  Ja tylko powiedziałem, że Hermaszewski – jak mi się wydaje – nikomu nie zrobił nic złego, Co nie musi automatyczne oznaczać, że np. zbierał pieniądze na inwalidów wojennych albo opiekował się bezdomnymi kotami.

  Uczepcie się prawdziwych sukinsynów

 50. Lily. said

  Najwiekszym grzechem gen.Hermaszewskiego
  jest to,ze jest Polakiem,a nie POP-em.
  P-pelniacy
  0-obowiazki
  P-Polaka

 51. mironik said

  dobry film, trzyma w napięciu

 52. Joe said

  Jasku napisz sobie na czole ze „Bede sie czepial prawdziwych sukinsynow” Piszesz jak gostek ktory nigdy nie byl w PRL-u….Powiedz mi czy Hermaszewski ustalal kto ma byc we WRON….Czy Hermaszewski POdawal to dla publiki.Walisz na oslep jakby ci ktos na lepek nadepnal.
  Pozdrowko.

  No właśnie.
  Admin

 53. pis,przepalonaiskrastarocia said

  SZANOWNY PANIE MARUCHA u Pana najlepiej, ja u Pana codzien od lat…Pan wie, znam wszystkie strony…. blogi ,cajtungi…. u Pana naj lepiej ..DZIEKI Panu za otwarcie moich zaschnietych wapaczonych slepi,Pan mnie oswiecil, dalej tak …. milion lat zycze…..very good job !!! ! very good job !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u Pana nie spedzic wieczoru to wiercenie w lozku do 2- 3 godz. rano WSTANIE o 3 ,15 i wlaczenie pc……..strona Pana powinna sie nazywac ,,wskrzeszenie gluchych i slepych…DZIEKUJE..

  ——
  Trochę za często przeklinam. To nie dodaje wymowy tekstom, ale nieraz nie idzie wytrzymać.
  Dziękuję.
  Admin

 54. Re: 49 Gajowy
  Re: 52 Joe
  Panowie, wobec tego (waszych wpisow), kiedy ogladam zdjecie z obrad „czlonkow” WRON’u, to czy moge napisac, ze 3 od lewej to nie „czlonek” a tylko (naiwny i nieswiadomy) M. Hermaszewski?

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Od zawsze podkreslam, ze caly „kneSejm” („parch-lament) trzeba wypier…olic , a 80% sku…wysynow…do i-sra-hell’a…

  ——-
  Innej Polski wtedy nie było. Była taka, jaka była i nie da się jej wymazać gumką z kart historii.
  Więcej było patriotów, chcących pracować dla Polski, niż teraz.
  Robili, co mogli.
  Admin

 55. Joe said

  Troche zgadzam sie szczegolnie z tym80%…Ale Jasiu Hermaszewski to oficer!! Stopien niewazny,staje przed dowodca i otrzymuje POlecenie
  (rozkaz) i CO?Mial POwiedziec ze NIE bo Jasiek bedzie go op…lal! Jasiu badz POwazny.

 56. Re: 55 Joe

  Joe, wyobraz sobie, ze stworze Polski Rzad z samych Polakow I nagle okaze sie, ze jeden to „krypto-polak” z podejrzana przeszloscia (lub pochodzeniem), to czy mialbym tolerowac taki stan rzeczy czy od razu wypieprzyc go z Rzadu na zbity pysk??

  Jesli sam sie nie bede szanowal, to bardzo watpliwe, abym od kogokolwiek oczekiwal poszanowania. Nie UZNAJE ZADNEGO KOMPROMISU !!! I niech sie wali, pali nic I nikt tego nie zmieni. Oczywiscie nie jestem nieomylny, bo tylko glupcy sie nie myla…

  A wiec Joe, wpierw uwolnij sie od samego siebie, potem bez problemu uwolnisz sie od „innych” zaleznosci…

  =========================
  jasiek toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. Joe said

  Jasku …skoro przenosisz nas w swiat wirtualny to ja sie POddaje.Dyskutowalismy …Co sie stalo ,jak bylo i jak jest dzisiaj.Na Drodze Mlecznej doswiadczen nie mam bo sam jestem realista, oficerem i tak musi POzostac.

 58. Re: 57 Joe
  Zbudowanie domu trwa troche krocej, aniezeli zmiana swiadomosci z „matrixowej” na faktyczna (rzeczywista)…
  Ja doskonale wiem na jakim swiecie I kto tym (pol) swiatem zarzadza I jaki ma cel… I jak w czasie konca, pozostanie jedynie „garstka” tych, ktorzy uwierzyli….(a nic nie pozostanie po tych, ktorzy tylko mysleli…)…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 59. Joe said

  Gdybym tyko myslal Jasu… to Pan ktory mi wczoraj sniegu nasypal stope,nie bylby ze mnie zadowolony. Gdybym nie wzial szufli do lapy….
  A tak?Czysciutko odsniezone przejazdy i przejscia,a dzis juz pieknie sloneczko swieci.

 60. Tekla said

  Ad.50 Pani Lilly
  Dokladnie placi za to ze nie sprzedal sie w tych czasach …za to ze nie pluje na PRL za to ze opowiedzial tragiczna historie swojej rodziny ..za to ze nie zapomnial skad wyszedl….

  a tu rozmowa z Generalem. Wychowalo mnie panstwo..

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ps2ZCjuyC7M

  i dobry komentarz

  Pytanie poniżej wszelkiego poziomu.Ziemiec pyta polskiego generała jak czuł się służąc w nie do końca polskim wojsku??? Totalna żenada. Panie Generale powinien pan dać w mordę temu typowi i natychmiast opuścić studio. Jak w ogóle można polskiego generała w ten sposób zapytać? Przed wojną gdyby takie pytanie padło, generał wyjął by pistolet i zastrzelił takiego gagatka. Panie generale Hermaszewski bardzo ciekawie Pan opowiada o swoich przeżyciach i proszę nie przejmować się takimi wypowiedziami, służyliśmy w polskim wojsku jedynym jakie było i takim jakie broniło Polski ,naszego nieba i naszych granic. Wówczas nie mogło być ono lepsze ani gorsze ,poprostu było to WOJSKO POLSKIE. W wyszkoleniu, przygotowaniu do walki, uzbrojeniu i wychowaniu, myślę, że dzisiejsze wojsko w porównaniu do tego w którym my służyliśmy ,ma wielkie braki. Pozdrawiam serdecznie Panie Generale życzę dużo zdrowia i wszystkiego dobrego. Zawsze fascynuje mnie to z jak wielkim szacunkiem opowiada Pan o swojej mamie. Ta wspaniała kobieta wychowała o ile się nie mylę ośmioro dzieci (męża zabili ukraińcy na Wołyniu) i dała Polsce dwóch generałów. Wspaniała kobieta-prawdziwa matka Polka. Mimo ,że nie znałem tej kobiety ,chciałbym móc kiedyś położyć kwiaty na jej grobie.

 61. prawo said

  @46 Prawo said 2018-03-08 (czwartek) @ 00:12:25

  Szanowny Panie Adminie, napisał Pan: „Co on komu złego zrobił, nawet jeśli świadomie wstąpił do WRON?”
  Proszę w końcu zrozumieć, że samo wstąpienie do SS Waffen było karane przez np. Powstańców Warszawskich śmiercią w przypadku złapania takiego kogoś z tatuażem SS pod pachą. Nikt takiego JEŃCA nawet nie pytał co on zrobił złego tylko kulka w łeb. Takie to proste a zarazem skomplikowane.

  ——
  To porównanie jest niegodne repliki.
  Admin

 62. Boydar said

  Najpierw wypada udowodnić, że choćby wiedział o tworzonej liście. Potem że zaakceptował swoje na niej nazwisko.

  Bez tego to jest onanizowanie się.

 63. prawo said

  @62. Boydar said 2018-03-08 (czwartek) @ 14:40:05

  Człowieku, z takim rozumem to Ty lepiej się nie publikuj. Czy Ty wiesz, że były posiedzenia WRON, gdzie obecność była obowiązkowa?
  Co Ty za banialuki wypisujesz człowieku? Wstydź się. Prawdziwy problem polega na tym, że pan Hermaszewski w tamtym czasie nie widział nic złego w przynależności do WRON. To jest problem.

  ——
  Bo, „bezkompromisowy” Panie Prawo, WRON – jaka by nie była – to była POLSKA organizacja. Nie miemiecka, nie amerykańska.
  Jak czytam niektórych, to prawie żałuję, że WRON nie wykonał zadania…
  Admin

 64. Re: 62 Boydar…
  A jakze bym ja wygladal, gdyby ktos zrobil by mi zdjecie z szechterem???
  Odpowiem Panu: spalibym sie ze wstydu – I to bez znaczenia czy jestem za czy przeciw – zydowskim „szczekaczkom”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Publicznie mam zdjecie z p. S.Michalkiewiczem, I p. Kumorem z „Gonca” w Kanadzie. do czego sie bez „bicia” przyznaje…

 65. Joe said

  Jasiu Kochany…Ty bys mnie zamordowal gdybys zobaczyl z kim ja mam zjecie i kogo moja reka usciskiwala.Prezydantow chyba 30 krajow,Cejlonu,Iranu,Finlandii cesarz Etiopii,Chruszczow Tito i cala masa innych. I co?Nalezy mnie rozstrzelac?Jasiu to bylo na sluzbie Ojczyznie takiej jaka wowczas byla…Tyle.

 66. prawo said

  @65 Joe said 2018-03-08 (czwartek) @ 15:27:16

  Jak dobrze zrozumiałem to na służbie komunistom i to na wysokim stanowisku. A to ci dopiero.

  ——
  Wie Pan co… Zamknij Pan twarz.
  Admin

 67. Boydar said

  @ Lewo (63)

  „… czy Ty wiesz, że były posiedzenia WRON …”

  Nie, nie wiem. Postuluję (62) o dokumentację właśnie.

  @ Pan Jasiek

  Zdjęcie z Szechterem to nie jest najgłębszy Pański kałaban.

 68. Siekiera_Motyka said

  Ad. 65 – No skoro się chwalimy z kim się spotkaliśmy to pochwale się że spotkałem się z Brzezińskim kiedy odwiedzał nasz uniwersytet. Był to rok 1986. Temat , Geopolityka Wschodnia i bery bery. Wtedy myślałem sobie „No patrz. Polak tak daleko poszedł. Mamy Polaka na samych szczytach władzy US of A”

  Po wykładzie porozmawiałem z nim po Polsku i zrobiłem sobie pamiątkową fotkę. Nie miałem zielonego pojęcia że spotkałem Diabła.:-):-):-)

 69. Stary Warszawiak said

  Oczywiście każdy Polak, każdy Warszawiak może mieć różne zdanie na temat osób ważnych, które w jakiś tam sposób zapisały się w historii Polski. Czy to był, czy jest, sportowiec, aktor, generał, marszałek, król itd.
  Stary Warszawiak prawie przez 30 lat odwiedzał w Warszawie wojskowy budynek tzw. „dom bez kantów”. A dlaczego ? Ponieważ w tym budynku mieścił się prywatny – podkreślam PRYWATNY w PRL-u zakład fryzjerski.
  Przez lata byłem bardzo zadowolony z usług Pana Fryzjera i dlatego tam tyle lat się strzygłem. Fryzjer mieścił się w budynku wojskowym i często z usług zakładu korzystali wojskowi, ale wielu klientów (tak jak i ja) to byli cywile. W zakładzie fryzjerskim (męskim) strzygł i golił właściciel i jeden czy nawet dwóch pracowników. Był koniec lat siedemdziesiątych czy nawet już rok 1980, gdy przyszedłem do zakładu kolejny raz się ostrzyć. Dwa czy trzy miejsca były zajęte przez obsługujących fryzjerów. Usiadłem obok w poczekalni, ale twarz jednego z klientów (który był strzyżony ) wydawała mi się bardzo znajoma.
  Nie widziałem całej postaci gdyż był pod fryzjerskim prześcieradłem, ale cały czas dumałem skąd ja znam tego człowieka.
  Fryzjer skończył strzyżenie, zdjął prześcieradło i wtedy zobaczyłem całą postać w mundurze, tak to był człowiek, który niedawno przebywał w kosmosie Hermaszewski. I to co się stało dalej mnie uczciwego i prawomyślnego Warszawiaka „prawie powaliło”.
  Hermaszewski wyjął z kieszeni najwyższy wówczas nominał złotowy dwa tysiące złotych i chciał niby zapłacić za strzyżenie.
  Opłata wynosiła około 20 złotych (były wczesne godziny ranne i oczywiście właściciel nie miał takiej kasy by wydać reszty).
  Właściciel powiedział panie pułkowniku (Hermaszewski nie był jeszcze generałem) nie mamy reszty, ale jak to możliwe to prosimy o zapłatę przy następnym strzyżeniu. Hermaszewski schował banknot i powiedział „no tylko pamiętajcie, bo ja mam słabą pamięć”. A stary Warszawiak zapamiętał i zapisał nową metodę nie „na wnuczka”, nie „na policjanta”, nie „na inkasenta”,
  lecz na „KOSMONAUTĘ – GÓWNOZJADA”.
  Tak wyglądało moje jedyne spotkanie z panem Hermaszewskim.

 70. prawo said

  @63. Prawo said 2018-03-08 (czwartek) @ 14:52:59

  Skoro więc „WRON – jaka by nie była – to była POLSKA organizacja” to nie rozumiem dlaczego w 2006 roku członkowie WRON zostali oskarżeni przez Główną Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym. W dniu 12 stycznia 2012 roku warszawski Sąd Okręgowy zgodził się z aktem oskarżenia, że stan wojenny przygotowano i wprowadzono niezgodnie z ówczesną konstytucją, a dokonała tego „grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”, złożona z ludzi na najwyższych stanowiskach.

  To w 2006 roku nie było Państwa Polskiego? Czy może odwrotnie. Nie bądźmy z logiką na bakier, proszę.

 71. Boydar said

  Słowo przeciw słowu. FAKE !

 72. Joe said

  66…Prawo a w lewo zrozumial…napisalem wyraznie „na sluzbie Ojczyznie” ale tlumaczyl sie nie bede…Na zakonczenie teraz POrownam…
  Czy zakanczajac dyskusje o Panu Generale Hermaszewskim,zrozumieliscie dlaczego Rosje jest POTEGA swiatowa a Polska,kundlem i wasalem?Bo ta sytuacja ukazuje jak na dloni roznice…Polak-Rosjanin….Rosjanie nie zachowuja sie w taki sposob,dlatego sa tu gdzie sa.

 73. prawo said

  @72 Joe said 2018-03-08 (czwartek) @ 17:05:22

  Cyt.: „zrozumieliscie dlaczego Rosje jest POTEGA swiatowa a Polska,kundlem i wasalem?”

  Zrozumieliśmy! Bo ma takich „Joe” na swoich usługach. Zrozumieliśmy!

  ——-
  Niech mi Pan da jeszcze jeden pretekst…
  Admin

 74. Joe said

  Obserwatorow… panie prawy.Uslugi to za mocne powiedziane a nawet oskarzenie.Dlatego w zasiegu kopniaka taki delikwent jak prawo zachowujacy sie nigodnie jest niegodnie POtraktowany.Koncze.

 75. prawo said

  @74
  Polska język – trudna język.

 76. karlik said

  A co z Piłsudskim też degradacja i kiedy??
  Przecież przewrót w 1926 to też niezgodny z konstytucją, a i krew Polaków nie mniejsza na rękach niż gen.Hermaszewskiego kosmonauty jedynego …

 77. Re: 67 Boydar…

  „@ Pan Jasiek
  „Zdjęcie z Szechterem to nie jest najgłębszy Pański kałaban.”

  Z ciekawosci zapytam: A jaki bylby moj najwiekszy kalaban???”

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 78. Re: 68 Siekiera Motyka
  Doskonaly przyklad: „Polak najpierw zrobi a dopiero potem zaczyna myslec co zrobil…”
  Taka jest jedna z wielu „przypadlosci” bycia (otarcia sie) tym, ktorym nigdy nie bedzie…(pycha rozsadzila rozsadek (rozum)…
  Takie sa wlasnie skutki z ktorymi niestety bedzie sie trzeba zmierzyc…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 79. NICK said

  Prawo.

  Powiem tak a Pan tego nie zrozumie.
  Matrioszka zaczyna się jawić jako dar dla Polaków.

  A we A.D. 2006? To Polski już nie było. A IPN?
  Kupa śmichu.

  Weg.

 80. Boydar said

  Panie Jaśku, ja Pana czytam od początków Gajówki 🙂

 81. Joe said

  Jasiek to zloty Chlop..ale czsami cos mu sie stanie.Ja juz sie do tego przyzwyczailem,ale pewnie wie ze czesto jestem u syna w Missisadze,a z tamtad to juz rzut kamieniem do Toronto.

 82. karlik said

  „St. Warszawiak kiedyś przypadkowo spotkał Hermaszewskiego i jego gest gównozjada bardzo mi się nie podobał.”
  A ja uważam, że fryzjer powinien zrobić zdjęcie i powiesić na ścianie z podpisem „strzygłem kosmonautę”..
  Pamiętam, że w Olsztynie był fryzjer i się mówiło, że u niego Pani Wanda Pieniężna strzyże – i to była reklama z dzieciństwa którą pamiętam….

 83. karlik said

  „PS. Ja uważam, że Ziemia ma kształt toroidalny.” – załączając rysunek turus-a

  „Gdy odległość między środkiem okręgu a jego osią obrotu zbliża się do zera, wtedy torus zbliża się kształtem do sfery.”

  A jak wiadomo niektórym, kształt sfery to właśnie kula….:-)

  ——
  Słusznie i naukowo.
  Admin

 84. Joe said

  Panie Karlik… ONa …matka Ziemia jest GEOIDA a nie kula…To taka „banka mydlana” tylko ze troche wieksza i masywniejsza.

  ——
  Wiemy, wiemy… ale tego praktycznie nie widać z kosmosu.
  Admin

 85. Studęt said

  Ziemia jest płaska i otoczona pierścieniem Antarktydy o mniejszej średnicy ok. 130 tys. km. Wybrzeża bronią wojska NASA celem podtrzymania mistyfikacji o kulistym globie. Dodatkową przyczyną rozlokowania tych wojsk jest fakt, że na Antarktydzie od maja 1945 r. ukrywa się Adolf Hitler, który zakonserwowany przez mróz szykuje straszliwą zemstę.

 86. Marucha said

  Re 85:
  Panie Studęt, Pańska teoria mnie przekonuje, bo jest spójna i logiczna.
  Po pewnym rozbudowaniu i uszczegółowieniu, mogłaby się stać oficjalną ideologią gajówki.

 87. Joe said

  84…Tez dlugo o tym nie wiedzialem.Nawet raz podczas rejsu zauwazylem ze nasza szybkosc nie moze byc tak duza.A ze to bylo w trojkacie bermudzkim,myslalem ze to tamte zawirowania.Az dopiero wyjasnil mi to kolega ktory robil programy dla satelitow komunikacyjnych.To bylo ponad 30 lat temu….wtedy to wszystko bylo toporne.

 88. troll polonii said

  Chyba jednak lepszy WRON niz PiS.

  Napasc na polskie odznaczenia i tytuly jest atakiem na Polske. To chyba jasne.
  PiS bral udzial w obradach Knessetu w Krakowie.
  I to powinno kazdemu wystarczyc.

  PiS przeprasza za wypadki marcowe 1968 roku???
  Moze jednak zacznie przepraszac za napasc na Serbow i utworzenie Kosowa!

 89. Studęt said

  Re 86:
  Panie Gajowy. Cieszę się, ale zaskoczony nie jestem, gdyż zawsze uważałem Pana za człowieka racjonalnego – dającego się przekonać twardym faktom i poprawnej logicznie argumentacji. Teraz, kiedy poznał Pan prawdę, może Pan zmienić swój stosunek do Prawa i Sprawiedliwości. Otóż polski rząd, mając wiedzę o wymienionych przeze mnie tajemnicach, czeka na powrót Adolfa Hitlera, by – w stosownym momencie – obarczyć go odpowiedzialnością za holocaust.

 90. troll polonii said

  66
  Prawo

  Moze jednak Prawo przestanie blaznowac i wymieni nazwisko choc jedneo komunisty w PRL.
  Partie komunistyczne nie sa zakazane: ani we Francji ani we Wloszech, ani w Rosji ani w Chinach.
  Ale w PRL-u nie bylo partii komunistycznej.
  A miala prawo byc, gdyby byly takie trendy.

  Chlapanie glupot i hasel bez pokrycia swiadczy o wodoglowiu.
  Zwlaszcza jak taki osobnik powtarza antypolska propagande ubecka.
  Teraz Polacy popieraja bandere, CIA, masowych mordercow , masonow, pedalow, zbrodnicze armie, handel ludzmi i narkotykami, handel nerkami, mordowanie dzieci, niszczenie narodow i wszystkie brudy wspolczesnego swiata.

  I takiemu osobnikowi przeszkadza … nieistniejacy w PRL-u komunizm.
  Zydowska paranoja!!

 91. troll polonii said

  Jasiek z Toronto
  A co takiego zlego zrobil WRON???

  Naklejka – to jeszcze nie towar.
  Nie lubimy zydow a powtarzamy zydowskie pienia??

 92. Marucha said

  Re 89:
  Z nieba chyba mi Pan spadł, Panie Studęcie.
  Jakby Pan miał trochę czasu, to przy okazji chętnie bym wysłuchał Pana opinii na temat tzw. „zamachu” smoleńskiego. 🙂

  Re 58, 90, 91:
  Panie Troll,
  Ludzie, którzy na ogół sami nie pamiętają tamtych czasów, bez zastanowienia, bez najmniejszych wątpliwości, bez żadnej próby niuansowania – potępiają WRON, choć nie bardzo wiedzą za co.
  Chyba za to, że PIS-dzielcy im tak każą (a PISdzielcy to przecież patrioci, więc wiedzą co mówią).

  Usiłuję sobie wyobrazić taki stan wojenny w USA, w Niemczech, we Francji…
  Tam by nie było 40 ofiar, jak w PRL.
  Tam by było 40 TYSIĘCY.

  To tragiczne, że żydowska narracja padła na mózgi milionom Polaków, wśród nich na pewno wielu przyzwoitym ludziom,
  Co oni maja Jaruzelowi najbardziej za zle?
  Że wywalał Żydów z Wojska Polskiego.

  I chodzi toto, bezmózgie i wykrzykuje „Raz sierpem, raz młotem…”

 93. NICK said

  Gospodarzu.
  Widzę, że podobnie się rozwijamy.
  I cieszy. Mnie. To.

  P.S.
  Pisze „się” zdótęd.
  Pa.

 94. Joe said

  „Co oni maja Jaruzelowi za zle ze wywalil Zydow z WP.?…Panie Gospodarzu UN ich POupychal zeby ich nie bylo widac.UN ich POchowal w rozne miejsca.Warszawka juz w 65 wiedziala ze z Zydami cos w wojsku bedzie robione.Kazdy trapowal sie na Polaka bardziej niz wszystkie Polaki razem wziete…Spychalski sam …Zyd jak byk,ale zawsze stal za napierniczakiem Wiesiem ze spuszczonym lbem…Jaruzel wtedy byl swiezutkim generalkiem z jedna gwiazdeczka…Ten rodzaj tasiemca ma to do siebie ze jest tez kameleonem.

 95. troll polonii said

  85
  Ja sie ze studetem niezupelnie zgadzam.
  Ziemia ma ksztalty zmienne, bo to zalezy od tego co widac z okna.
  Bo ja z okna wschodniego widze calkiem plaski step, co swiadczy o tym, ze ziemia jest plaska.
  Ale jak wejde na taras, ktory ma wejscie od zachodu , to widac pasmo gorskie, co swiadczy o tym, ze ziemia jest …gorzysta.
  Nad nasza zatoka zas widac tylko plaskie morze. Wiec ziemia nie moze byc kulista boby sie woda wylala.

 96. NICK said

  Joe.
  Pisz.
  Nie bój się swych ocen.
  Że tam zaraz ktoś coś powie.
  Dyskutujemy.

 97. prawo said

  @90. Troll Polonii said 2018-03-09 (piątek) @ 11:51:56

  „Moze jednak Prawo przestanie blaznowac i wymieni nazwisko choc jedneo komunisty w PRL.” – podpisz się nazwiskiem to będziesz je miał a poza tym to przestań bredzić stary komuchu, bo powietrze psujesz. Czuć nawet przez Internet.

  ——
  A może sam Pan byś się podpisał?
  Ja wiem, kim jest Troll Polonii. Ale nie powiem.
  Admin

 98. prawo said

  @97
  Mały prowokator z Admina?

  ——
  Małego to Pan szanowny może mieć.
  Admin

 99. karlik said

  „Może jednak …przestanie błaznować i wymieni nazwisko choć jednego komunisty w PRL.”
  Trzeba by dotrzeć do definicji komunista i będzie łatwiej…
  Wyszukujemy słowo Międzynarodówka .https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarod%C3%B3wka_(organizacja)
  I tam czarno na białym :
  „Międzynarodówka, organizacja międzynarodowa skupiająca partie polityczne o podobnej orientacji ideologicznej. Pierwsze międzynarodówki były tworzone w XIX wieku przez organizacje socjalistyczne.”
  Uczestnikami byli między innymi:
  Niemcy:

  August Bebel
  Karl Kautsky
  Hugo Haase
  Róża Luksemburg
  Clara Zetkin
  Wilhelm Liebknecht
  Karl Liebknecht

  Francja:

  Jean Jaurès
  Jules Guesde
  Édouard Vaillant
  Gustave Hervé

  Rosja:

  Włodzimierz Lenin
  Gieorgij Plechanow
  Julij Martow
  Paweł Akselrod
  Lew Trocki

  Austria:

  Victor Adler
  Karl Renner

  Holandia:

  Pieter Jelles Troelstra

  Belgia

  Camille Huysmans
  Emile Vandervelde

  Polski nie było na mapie , ale ze znanych nazwisk to: ” J. Piłsudski występował również na forum międzynarodowym. Jako przedstawiciel PPS, a następnie PPS Frakcji Rewolucyjnej, uczestniczył w Kongresach Międzynarodówki Socjalistycznej.”

  Ja przyjmuję, że nie ma różnicy między komunistami i socjalistami może jakieś drobne zmiany w kierunkach myślenia…i nazewnictwa…
  Nie widzę nic złego w komunistach w Niemczech nikt nie zmienia ulic wraz ze zmianą rządu..
  W Wuppertal-u np. na ul.Engelsa mieści się muzeum jego imienia:
  .http://www.friedrich-engels-haus.de/index.php
  Ci ci tak rzucają kamieniami w komunistów czy socjalistów w Polsce czemu nazywają ulice im.Piłsudskiego..?
  Niech ci co otrzymali ziemię w wyniku reformy rolnej ją oddadzą…jak komuniści czy socjaliści byli tacy źli…
  Oddajcie dyplomy ukończenia szkół….
  I zostawcie kosmonautę w spokoju….

Sorry, the comment form is closed at this time.