Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowa opłata emisyjna, czyli jak za mrzonki o elektrycznych samochodzikach zapłacimy realną kasę przy każdym tankowaniu

Posted by Marucha w dniu 2018-03-08 (Czwartek)

Ministerstwo Energetyki wpadło na „genialny” pomysł. Siedzący tam urzędnicy uznali chyba, że Polacy płacą za mało podatków w rachunkach za paliwa, dlatego trzeba im dołożyć kolejny. Opłata emisyjna miałaby wynosić 0,08 zł za każdy litr. Niewiele? W ciągu roku w Polsce tankuje się około 22 mld litrów paliwa.

To oznacza, że z tytułu nowego podatku udałoby się zebrać niebagatelną kwotę 1,7 mld zł. Ma ona trafić do nowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, który będzie forsował wizje państwa opartego o transport pojazdami elektrycznymi. [Chyba hulajnogami… – admin]

Ogłoszona właśnie przez resort energii nowa wersja ustawy o biopaliwach przewiduje wprowadzenie tzw. opłaty emisyjnej, która miałaby być płacona przez kierowców tankujących benzynę i olej napędowy. Projektodawcy przewidują, że jej wysokość miałaby wynieść 0,08 zł za każdy litr zatankowanego paliwa. Niby niewiele, ale gdy uświadomimy sobie, że w Polsce w ciągu roku tankuje się około 22 mld litrów benzyny i oleju napędowego, to okazuje się, że z tytułu nowego podatku udałoby się zebrać niebagatelną kwotę ok. 1,7 mld zł.

Część z tej kwoty miałaby trafić do nowoutworzonego, specjalnego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Fundusz ten miałby się zajmować „systemowym wsparciem dla rozwoju rynku oraz infrastruktury paliw alternatywnych w transporcie w związku ze zobowiązaniami Polski, wyznaczonymi w dyrektywie ws. wspierania rozwoju rynku i infrastruktury paliw alternatywnych”.

Wiem, że branża nieco inna, ale w kontekście powyższego warto zauważyć, że w naszym kraju działają już Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, Fundusz Promocji Mleka, Fundusz Promocji Mięsa Wołowego, Fundusz Promocji Mięsa Końskiego, Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego, Fundusz Promocji Mięsa Owczego, Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Fundusz Promocji Owoców i Warzyw oraz Fundusz Promocji Ryb.

Wszystkie one są sponsorowane w sposób podobny do tego, jaki ma obowiązywać w przypadku Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (czyli drobny procent/promil wartości obrotu danym towarem traktowany jako składka na rzecz danego funduszu).

Czy ktoś słyszał kiedykolwiek o jakichkolwiek osiągnięciach tych funduszy? Czy ich istnienie realnie przełożyło się na wzrost spożycia np. mięsa wołowego czy końskiego? Obawiam się, że nie. Tak samo może być w przypadku planowanego przez resort energii nowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Jego budżet będzie gigantyczny, a przełożenie na „systemowe wsparcie dla rozwoju rynku oraz infrastruktury paliw alternatywnych” minimalne.

Pod tym względem trudno nie przyznać racji publicyści i komentatorowi politycznemu Łukaszowi Warzesze, który stwierdził, że za pośrednictwem nowego podatku zapłacimy „realną kasę przy każdym tankowaniu za mrzonki o elektrycznych samochodzikach”. Przy okazji zaś stworzy się idealną przechowalnię dla leśnych dziadków czy innych „misiewiczów”.

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 58 to “Nowa opłata emisyjna, czyli jak za mrzonki o elektrycznych samochodzikach zapłacimy realną kasę przy każdym tankowaniu”

 1. rafal z said

  w tym syfie podatkowo-prawnym już nie można się połapać…

  za co faktycznie się płaci
  po co się płaci
  i w sumie to nawet nie wiadomo ile się zapłaci

  już niedługo będę chyba musiał ograniczyć czas na sen do 5 godz. na rzecz oczywiście dodatkowych roboczogodzin

  bo nie mam pojęcia:

  JAK JA TO QRWA ZAPŁACĘ!
  ————————————————-

  Niestety ale w tym szaleństwie jest metoda. Ludzie tracą prawdziwy obraz rzeczywistości i wówczas ze społeczeństwem można robić cuda.

 2. Re: Artykul…
  A k…rwy zydowskie wciaz mysla: „co tu jeszcze ukrasc???” (I jak upier…olic gojow)…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. NICK said

  To się nazywa PLAN.
  Był „Balcerowicz”?
  Jest „Morawiecki”!

  Tyle.

 4. NICK said

  A zimny Lech?
  Gdzie?

 5. prawo said

  Gdyby tę „niebagatelną kwotę ok. 1,7 mld zł” przeznaczyli na badania naukowe w polskich a nawet w zagranicznych uczelniach nad wynalezieniem 10x lepszego akumulatora e.e. to by to ludzie łatwiej przełknęli.
  Gdyby się udało wynaleźć takie źródło energii, to Polska miała by patenty więcej warte, niż Intel i Microsoft razem wzięte. Byłaby to Złota Żyła na dziesiątki lat.

 6. Proponuje zalozenie nowej partii „Zwalczanie idiotow”

 7. AlexSailor said

  Nowy fundusz, nowi ludzie, nowe pensje, nowe posady.
  Nie było tak antypolskiej i antynarodowej bandy przy korycie jeszcze.

  A plan jest prosty. Znany z Biblii z czasów osiągnięć Józefa w Egipcie.
  Obłożyć wszystko podatkami pod pozorem dowolnym tak, żeby zniszczyć wszelką gospodarkę.
  Następnie wywłaszczyć ludzi z mienia ruchomego, później z nieruchomego, z na koniec uczynić z nich niewolników
  w 100% zależnych od pastwa.

 8. AlexSailor said

  @Rafal Z

  Tak też było „za komuny”.
  Państwo do wszystkiego dopłacało, dosłownie do wszystkiego.
  NIC nie było rentowne.
  Tylko nie wiadomo skąd państwo brało pieniądze na te dopłaty.
  Ale jak człowiek sprawdził, to tak było ustawione, że kasa była dojona ze wszystkiego przez to właśnie państwo.
  W końcu tak się wszystko zamerdało, że nie było nic wiadomo i państwo zbankrutowało.
  O nie z powodu długów czy dopłat, ale przez burdel i więzy w gospodarce.

 9. AlexSailor said

  @Prawo

  Co Pan chcesz wynajdywać prócz pieniędzy w kieszeniach ludzi????

  Przecież wszystko już jest.
  Chłop nie może spalać oleju rzepakowego w ciągniku, bo kary.
  Wiatrak Pan postawisz – opłaty.
  Jeszcze chwila i panele słoneczne też opodatkują.
  Czego nie mamy?
  Co cukru nie możemy produkować i przerabiać na paliwo?
  Węgla do zgazowania z technologią opracowaną na Politechnice Wrocławskie??
  Odpadów biologicznych do spalenia??
  Gazu, słońca, wiatru???
  A w końcu po co, skoro gaz i ropa są tańsze przed obłożeniem podatkami?

  Spróbuj Pan coś zrobić, zobaczysz wkrótce ile to będzie kosztowało
  nerwów, pieniędzy, papierów i czy się opłaci.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Moim zdaniem to nie było tak.
  Państwo za Gierka było stosunkowo mocne, gospodarka stabilna, a legendarne pożyczki i długi zostały przeznaczone na inwestycje, a nie zmarnowane/przejedzone/rozkradzione jak w III RP.
  Polskę zniszczono – podobnie jak wiele innych krajów – bo zaczynała dopracowywać się całkiem przyzwoitego systemu socjalnego.
  Przy okazji skutecznie wmówiono narodowi, że to, do czego doszli ciężką pracą po zniszczeniach wojennych – to było jedno wielkie g… w porównaniu z Zachodem, gdzie pieniądze leżały na ulicy.

  Do tej pory, gdy pomyślę, że przecież tak niewiele trzeba było usprawnić w systemie, zamiast go rozwalać, to kurwica mną ciska. I tylko skracam sobie życie o następne kilka miesięcy. Po co palić…

  Posłuchajcie https://ufile.io/xaq67

 11. Joung said

  Ta pseudo wadze .NARODZIE MUSISZ USUNAC.INACZEJ ZNIKNIEMY Z MAPY SWIATA

 12. revers said

  A co bedzie doplacal do koszernego systemu kierowca Tesli?

  lub dlaczego ma doplacac turysta z poza PL przejazdem? no moze poa pierwszymi 400km z innej strefy handlu paliwa na wlasnym baku.

 13. Leszek S. said

  Potem będzie ;podatek od oddychania.
  Takiego oszustwa nie było od początku świata.

 14. Marcin said

  Jak rozmawiam z ludźmi, których młodość przypadała na lata rządów Gierka to mówią,że to były ich najpiękniejsze czasy i mieli to o czym „młodzi z wielkich miast” i tych małych mogą tylko pomarzyć a mianowicie stabilizację zawodową.Jak jest stabilizacja zawodowa to są i plany, chęć założenia rodziny i rozwoju itd. Kończyli szkoły czy to zawodowe, technikum, studia i praca była a najwięcej było jej na Śląsku. Ja jak kończyłem technikum to o pracy w zawodzie mogłem sobie pomarzyć jak chyba większość absolwentów szkół w 3 Zydolandii. A potem szkoły zaczęli likwidować lub „reorganizować” .Dziś nie ma ani inżynierów ani pielęgniarek. Nic k nie ma. W moim miasteczku było świetne liceum pielęgniarskie – zlikwidowali, fabryki – zlikwidowali. Co prawda powstały nowe ale nie zaspokajają one potrzeb zatrudnienia mieszkańców. Zgadzam się z Marucha.

 15. Ona said

  Ja myslę, że Polska i Polacy byli po II WŚ potrzebni, do odbudowania gruzowiska, jakie przedstawiło się oczom chciwców w 1945. Jak już wszsystko zostało odbudowane rękami i wysiłkiem całego narodu, to trzeba było jakos zorganizować przejęcie. Łatwo było ogłupić zmeczony wojną i trudem odbudowy naród, pokazując mu propagandowo zachodni dobrobyt. O tworząc KOR i Solidarność . Potem juz potoczyło sie z górki. Kilkudziesieciu krzykaczy i podżegaczy wykonało resztę roboty. Teraz tez dzieje sie podobnie ale podżegacze zamienili się w podżegaczki (feministki). Tamci zniszczyli i sprzedali Polskę a te chcą wyniszczyć NARÓD.

 16. JerzyS said

  Proponuję utworzenie specjalnego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu Pieszego.

  Najpierw trzeba jednak ogłosić konkurs na stanowisko pomiarowe emisji.

  Nu, i ciekawe, gdzie będą wsadzać sondę pomiarowa?

 17. Voodoosch said

  Gdyby ci wszyscy naukowcy i specjalisci od elektrykow poswiecili tyle samo czasu na dopracowywanie silnikow spalinowych to juz dzisiaj samochody by spalaly jeden, dwa litry benzyny na 100 kilometrow. Wykorzystac i dostosowac najnowsze materialy do budowy silnikow (lzejsze, bardziej wytrzymale) jak rowniez karoserii. W Wielkiej Brytanii maksymalna predkosc na autostradzie to 112 km/h w Europie 120 – 130 czyli wystarczyloby aby lekki samochod rodzinny osiagal maksymalnie 150km/h. Ktos chce szybciej, mocniej? Spoko. Wieksze oplaty od emisji spalin i sprawa zalatwiona. I wciaz pracowac nad ulepszaniem technologii spalinowej.

 18. Lily. said

  Re 4; NICK
  Pan Bog jeden wie i naczelnik.

 19. prawo said

  @10 Marucha said 2018-03-09 (piątek) @ 03:47:59

  Napisał Pan: „gospodarka stabilna”?
  Stabilne to były kolejki pod sklepami, nawet wielomiesięczne, bo stabilizowały je listy kolejkowe.

  ——-
  Jak się Pan zorientuje, skąd się brały kolejki, to powrócimy do dyskusji.
  Admin

 20. Studęt said

  W Polsce są miliony samochodów z napędem LPG. Czy państwo dofinansowywało punkty dystrybucji gazu? Nie. Czy dopłacało do montażu instalacji? Nie.
  Samochody elektryczne są niewydajne ekonomicznie, bo nie ma opłacalnych metod magazynowania energii elektrycznej w odpowiadającej im skali. Ot, i cała filozofia!
  Jak powstaną dobre akumulatory, to rynek aut elektrycznych i potrzebna infrastruktura rozwiną się same. Cały pomysł z tym, pożal się Boże, „funduszem” ma na celu jedynie dofinansowanie amerykańskiego kapitalisty (choć może i Niemcy się załapią…) z kieszeni polskiego podatnika.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Samochody elektryczne to ciekawostka techniczna, bez większego zastosowania praktycznego.
  Pominąwszy – jak wspomniał #20 – ich nieopłacalność ekonomiczną, są gorsze dla środowiska. niż samochody na paliwa klasyczne, a tankowanie trwa o wiele zbyt długo.
  Ale ktoś się obłowi nawet na takim, skazanym na porażkę, projekcie,

 22. emisja said

  Nowy Fundusz Niskoemisyjny Transportu z siedziba w Telavivie. Czy ktos jest zdziwiony?

 23. Boydar said

  Państwo polskie za Gierka (szczególnie wczesnego) miało nad sobą imperatyw – wywiązywać się z zobowiązań wobec Układu Warszawskiego i RWPG, i nie było przeproś. Jeszcze tylko nie należało szarpać za nogawki wiecznych sojuszy, ale to głównie formalnie.
  Z powyższego wynikała KONIECZNOŚĆ usankcjonowanego systemowo wzrostu gospodarczego. Także troski o pracownika w każdym sensownym aspekcie.

  Czasy które nastały jednoznacznie po ’89, mają zupełnie inny priorytet. Po pierwsze wybić jakąkolwiek lokalną konkurencję względem korporacji „zachodnich” panujących właściwie niepodzielnie na rynku. Po drugie, tak upodlić pracownika, żeby nawet nie próbował myśleć o sprzeciwie. Po trzecie doprowadzić do sytuacji skolonizowania obszaru, aby przynosił maksymalny zysk kolonizatorom.

  W praktyce jednak, nie wszystko unym się udało, a to co uważają za złodziejski sukces, jeszcze obróci się przeciwko z nawiązką. Tylko wiatr się musi ostatecznie zmienić.

  ——
  Skąd Pan czerpie ten optymizm?
  Admin

 24. Boydar said

  Wprawdzie już linkowałem, ale może mnie Pan Gajowy na jajcarnię nie rzuci

  https://treborok.wordpress.com/pierwsze-pojazdy-elektryczne/?preview=true

 25. NICK said

  Z kątowni.
  Admin i Lubelak. (23).

 26. Boydar said

  Skąd ? W moim przypadku to bardziej „po co”; albo „dlaczego”. Odpowiedź brzmi zaś następująco – bo nie chcę sobie rąk ubrudzić. Nie każdy nadaje się na kata. Więc póki mogę, zachowawczo wybieram optymizm. Że samo zdechnie.

 27. Marucha said

  Re 24:
  Tak.
  Nie wiem jednak:
  – jaki zasięg miały owe pojazdy (mniejsza o szybkość maksymalną)
  – jaka była ich moc
  – ile czasu zajmowało ładowanie
  – jaka była cena takiego samochodu
  – jaka była cena baterii
  – co robiono ze zużytymi bateriami

 28. NICK said

  Życzę troszeczku więcej.
  Kata.

  Dość prześladowań Wiary Prawdziwej.

  Ale mądrze… .

 29. Boydar said

  Wszystkie Pańskie pytania dotyczą de facto … „baterii”, czyli akumulatorów. Na ile było stać ówczesną technikę i technologię, takie były. Na to nie szło nic poradzić. Dzisiaj „trochę” się zmieniło.

  A tak zupełnie off topic, czy pamięta Pan czasy, kiedy pojemność kondensatora podawano w centymetrach kwadratowych ? Bo ja pamiętam 🙂

  ——
  1. Trochę się zmieniło. Ale nie aż tak wiele, by e-samochody staly się opłacalne i wygodne. Jak się jest parą holendrskich emerytów na urlopie, to można sobie postać te pół godziny podczas ładowania na stacji.
  2. Pamiętam. System CGS.
  Admin

 30. troll polonii said

  21
  Marucha
  Elon Musk o hohsztapler i oszut. jest zadluzony na miliardy dolarow i znow szuka frajerow, zeby naciagnac na kolejne „projekty”.
  A te samochody elektryczne to faktycznie bardzo drogie i malo ekologiczne.
  Gdyby chodzilo rzeczywiscie o ochrone srodowiska to przede wszystkim nalezaloby usprawnic transpodrt publiczny i dostosowac do nowych potrzeb..

  ——-
  W porządku są rowery elektryczne (właściciwie hybrydowe, mięśniowo-elektryczne), hulajnogi i skutery elektryczne. Tak mi się wydaje.
  Samochody przy obecnej technice to zawracanie głowy.
  Admin

 31. kuku said

  Jeszcze na początku lat 90., gdy byłem dzieckiem, z pasją oglądałem (podobnie jak wielu moich rówieśników) serial animowany „Kapitan Planeta i planetarianie”
  http://www.filmweb.pl/serial/Kapitan+Planeta-1990-127193
  Serial był o tym, jak grupka ekologów za pomocą pierścieni wzywała kogoś w rodzaju ducha-superbohatera Kapitana Planetę, który walczył ze spersonalizowanymi duchami-szwarccharakterami zanieczyszczającymi Ziemię i jednym z takich głównych przeciwników Kapitana Planety był Smog, który powodował na świecie właśnie powstawanie smogu. Już wtedy, za pomocą indoktrynacji w kreskówkach, przygotowywali młode pokolenie do tego, co robią dzisiaj. Zresztą, żeby było ciekawiej, w planach jest fabularna ekranizacja „Kapitana Planety”.

  PS. Ponoć une już w XIX w. (kiedy przemysł dopiero się rozwijał) wydawały czasopismo „Mother Earth”, w którym już wtedy promowano aborcję (która wówczas nie była legalna jeszcze w żadnym państwie na świecie) pod pretekstem ochrony środowiska naturalnego Ziemi, dla którego zagrożeniem miała być wzrastająca liczebnie ludzkość. Tak więc to co się dzieje, wcale nie ogranicza się do ostatnich lat. Grunt był przygotowywany dużo wcześniej.

 32. Boydar said

  Tylko w kwestii formalnej, z CGS ta jednostka miała wspólny tylko centymetr 🙂
  Kiedyś, dawno dawno temu, w cm2 wyrażano pojemność kondensatorów płaskich w radioodbiornikach. Przelicznikiem był mniej więcej 1pF, ale nie pamiętam dokładnie. W każdym razie, mam jeszcze na strychu publikacje, sprzed wojny, gdzie tak właśnie pojemność precyzowano. A np. oporniki instruowano jak namalować … ołówkiem, miękkim, głównie siatkowe.

 33. NICK said

  „Grunt był przygotowywany dużo wcześniej.”

  Od POCZĄTKU.
  Tuż po STWORZENIU.

  Dziwne?

  Dlatego mamy różnych kumpli wokół.
  Mojego Kumpla nie obrażając.

 34. kuku said

  @30 Troll Polonii
  „Gdyby chodzilo rzeczywiscie o ochrone srodowiska…”

  ———————–

  Chodzi o zdegradowanie człowieka poniżej zwierzęcia.
  W styczniu 1987 r. ONZ po cichu uchwalił Powszechną Deklarację Praw Zwierzęcia (a po 30. latach zaczynają, za pomocą prawodawstwa wspartego wzmożoną propagandą i indoktrynacją, dostosowywać rzeczywistość do tego dokumentu*).
  http://www.eioba.pl/a/436h/nienawisc-do-ludzkosci-wedlug-deklaracji-praw-zwierzecia

  PS. Polecam też posłuchanie, co ma na ten temat do powiedzenia (już pod naciskiem „GW” władze KUL-u z tego powodu na niego naskoczyły) ks. Tadeusz Guz. Google -> Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew (Rozmowy Niedokończone)

  *Na polu ogólnoświatowym najgłośniejszym tego przejawem była „eko-encyklika” Bergoglia.
  Na polskim gruncie, po dezindustrializacji, mamy ustawę zakazującą wycinki drzew (nawet na własnej ziemi), ustawą niszczącą przemysł futrzarski, ustawę niszczącą łowiectwo i walkę ze smogiem ze wszystkimi tej walki konsekwencjami dla całego narodu.

 35. kuku said

  Polecam też wpisać w google popularną od jakiegoś roku, może dwóch, frazę „rzeź drzew”.
  Jeśli Chiny/Rosja/Iran/Wenezuela i pomniejsi nie-poj*bani uczestnicy areny międzynarodowej nie obalą NWO, to strach się bać, co będzie za 10-20 lat.

 36. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – „Gdyby się udało wynaleźć takie źródło energii, to Polska miała by patenty więcej warte, niż Intel i Microsoft razem wzięte. Byłaby to Złota Żyła na dziesiątki lat.”

  Piękna myśl Panie Prawo. Ale tak NIE MOŻE być. Nie pozwolą. Musi pomysł w końcu być sprzedany „lepszym”. Tu jeden przykład ale jest ich o wiele więcej,

  „Wynalazek polskich naukowców miał szansę podbić światowe rynki. Niestety, obiecujący projekt przepadnie między innymi z powodu braku wsparcia ze strony spółek skarbu państwa.

  W 2010 roku obroty spółki Ammono sięgały 1 mln euro. Perspektywa rozwoju firmy była obiecująca. Zapotrzebowanie na światowych na płytki z kryształu azotku galu, które mają zastosowanie między innymi w technologii Blu-rey, LED-ach dużej mocy czy konwerterach prądowych w autach elektrycznych, było ogromne. ”

  http://wolnosc24.pl/2017/01/22/wielki-polski-wynalazek-umiera-mogly-go-uratowac-spolki-skarbu-panstwa-ale-tam-wola-pilnowac-stolkow-niz-inwestowac-w-innowacje/

  _https://pl.wikipedia.org/wiki/Zderzak_%C5%81%C4%85giewki

  Polska nie produkuje: Aut, traktorów, lekki (???) , pociągi/wagony itd

 37. Studęt said

  Rząd powinien zainwestować w samochód pana Kostrzewskiego. Efekt będzie z grubsza ten sam, ale przynajmniej Polak zarobi.

 38. Siekiera_Motyka said

  Ad. 35 – Poszedłem i sprawdziłem co mi parchaty Google pokaże.

  Ciekawostka. Jest tu taki ciekawy zbieg trendów.

  http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/g/rzez-drzew-na-alei-pokoju-widok-jest-przerazajacy-zdjecia-wideo,11844573,22886527/

  Czy nie jest Kraków te miasto w Polsce gdzie „smog” jest tak wielkim problemem w 2018 roku że rozszerzył mapy pogody na dodatkową, „Mapa Smog w Polsce” ?

 39. Sebastian said

  szukają pieniędzy? a tu proszę…

  Pod Kaliszem działała nielegalna wytwórnia papierosów. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Poznaniu oraz policjantami z Konina zatrzymali cztery osoby. Zabezpieczono nowoczesną linię technologiczną. Straty skarbu państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego i VAT szacowane są na 3,2 miliona złotych.

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim nadzoruje śledztwo przeciwko czterem mężczyznom w wieku od 26 do 53 lat podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wytwarzanie wyrobów tytoniowych, a także przestępstwa karnoskarbowe.

  1 marca na polecenie śledczych prokuratury funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Poznaniu wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji w Kaliszu oraz Komendą Miejską Policji w Koninie zatrzymali na terenie jednej z podkaliskich miejscowości trzech Ukraińców oraz kierującego ich pracą obywatela polskiego – mieszkańca powiatu konińskiego. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku podczas produkcji papierosów.

  http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pod-kaliszem-cbsp-zlikwidowalo-nielegalna-fabryke,4562946,art,t,id,tm.html

 40. Siekiera_Motyka said

  Ad. 39 – Ominą Pan istotna część teko spektaklu. Bo na pewno próbowano ominąć lokalnych „podatników” i dlatego sprawa wyszła. Jak by byli „profesjonale” to by nie wpadli.

  „1 marca na polecenie śledczych prokuratury funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Poznaniu wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji w Kaliszu oraz Komendą Miejską Policji w Koninie zatrzymali na terenie jednej z podkaliskich miejscowości trzech Ukraińców oraz kierującego ich pracą obywatela polskiego – mieszkańca powiatu konińskiego. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku podczas produkcji papierosów ”

  ——
  Prawdę mówiąc… dlaczego Państwo ma mieć monopol na papierosy?
  Admin

 41. Boydar said

  A ta linia technologiczna, to ile jest warta ?

 42. Bogusz said

  Ad.6 Pani Aniu, popieram ale z orzeczeniem ” kwalifikuje się do Tworek”

 43. prawo said

  @19.
  ——-
  Jak się Pan zorientuje, skąd się brały kolejki, to powrócimy do dyskusji.
  Admin

  Szanowny Panie – tu niema ma co się orientować ani dyskutować. Kolejki brały się z sowieckiego komunizmu. Były wszędzie gdzie przywleczono ten prześwietny ustrój razem z wszami i nędzą. Stałem w nich przez kilkadziesiąt lat to coś wiem na ten temat.

  ——
  Pan jednak jesteś głupszy, niż oczekiwałem…

  Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
  A patrząc – widzą wszystko oddzielnie
  Że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo..
  .

  Admin

 44. Siekiera_Motyka said

  Ad. 40 – Panie Gajowy, Żyd kocha „monopole”. „Wolny Rynek” to mantra powtarzana na uniwerkach by Goje dobrze spały. W Synagodze wiedzą lepiej.

  „Szatan namawia, Żyd nalewa, śmierć czeka”

  PS: Spotkałem po drodze,

  „Moskiewscy propagandziści uważali go za czołowego podżegacza wojennego. Ze swojego punktu widzenia mieli rację. Perle uważał – choć nie mówił o tym publicznie – że Ameryce uda się powalić ZSRR na kolana bez oddania wystrzału, samą groźbą zaszachowania radzieckiej potęgi rakietowej z kosmosu, groźbą podniesienia kosztów wyścigu zbrojeń do poziomu, któremu nie mogłaby podołać kulejąca gospodarka realnego socjalizmu.”

  No i się nie mylili !!!

  >http://www.jerzyjastrzebowski.pl/?p=85

 45. Anucha said

  ad43
  Znowu Prawo

  Prawy do lewego, lewy do prawego!

  Na nic takiemu skrzydła, gdy ptasi móżdżek

 46. prawo said

  @43.
  ——
  Pan jednak jesteś głupszy, niż oczekiwałem…
  Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
  A patrząc – widzą wszystko oddzielnie
  Że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo…
  Admin

  Wojskowizacja to proces odwrotny do cywilizacji ale w przypadku tej stronki to jakaś inwazja.
  Co jeden „komentator” – to lepszy. Środowisko zamknięte jak kabina TOI TOI.

 47. Boydar said

  No ale że co, spodziewało się lewo, że przyjdzie, że nasra, i że my się jak zawsze obliżemy ? Nic nie rozumiem. A Pan Gajowy Marucha to mnie się o źródło optymizmu dopytowywuje. Koniec świata …

  ——
  Gajówka to nie polski rząd 🙂
  Admin

 48. , said

  e-tam ja mogie sobowtóra St i drzewo obaczyć w Grodzie M,
  A co do samocodów elektrycznych to przeca mamy ople-wraca mi humor

 49. , said

  co prawda nie kupję tej gazety i nie czytam -ale podteXt w Tarnubrzegu i sIEDLCACH ZROZUMIEJOM
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,5805282,5805282,Kawaly_z_broda_watek_dla_dowcipnych_mezczyzn.html

 50. Boydar said

  „Gajówka to nie polski rząd”, trudno polemizować z takim dictum. Aczkolwiek z niejednego żyda zrobiła Polaka, z niektórych nawet dwustu procentowego. Co względem rządu pewne podobieństwo wykazuje 🙂

  ——
  Gajówka zrobiła Polaków z takich Żydów, którzy na to zasługiwali. Nie tak ich znowu wielu.
  Jeśli zna Pan kontrprzykłady – to chętnie się dowiem.
  Admin

 51. NICK said

  Boję się pisać.

 52. Komitet Obrony Gojów said

  @10 Marucha

  A tak to zrobili Chińczycy.
  http://www.opcjanaprawo.pl/index.php/aktualny-numer/item/4827-uczmy-sie-od-chin
  Warto jednak wziąć pod uwagę, że oni – w przeciwieństwie do Jaruzelskiego – jako posiadacze broni atomowej – mogli sobie pozwolić na rozjechanie tamtejszych Michników, Kuroniów i Geremków czołgami w środku stolicy. Gdyby Jaruzel zrobił to samo w Warszawie, a Polska obrałaby suwerenną (i mądrą) drogę transformacji, to pewnie skończyłoby się dla nas drugą Jugosławią. Tak więc Jaruzel oddał Polskę unym na żer w zamian za zapewnienie bezpieczeństwa sobie i nomenklaturze PRL („odpieprzcie się od generała”). No i mamy to, co mamy, tylko nie wiadomo, czy przetrwamy.

 53. Boydar said

  Mój sposób rozumowania zaprezentowany w (50) z Gajówką tak naprawdę to nic wspólnego nie ma. Legendują się wszędzie.

  A tych którym gajówkowy chrzest się rzeczywiście przyjął, to nie jesteśmy w stanie ocenić ani policzyć; „Duch tchnie kędy chce”, przez Gajówkę szczególnie. Z serca Im życzę powodzenia na nowej drodze życia. Jeżeli normalne geny wzięły u Nich górę, to należy się tylko przyklasnąć św. Pawłowi i Jego przesłaniu do Kolosan.

 54. Boydar said

  A do biednej niewinnej Kocinki walić z obu rur to się nie bał ?
  Czekaj Ty, przyjdzie Ci jeszcze rachunek, prosto z kociego nieba !

 55. troll polonii said

  46
  Prawo
  Klopot w tym, ze na gajowce trzeba znac choc podstawowe zasady polskiej gramatyki.
  Dlatego trudno sie z nami porozumiec.

 56. troll polonii said

  Mnie meczy takie pytanie:
  Czy przypadkiem ta oplata emisyjna nie ma cos wspolnego z „emisja” gazu z Polski na Ukraine? I to w ramach sasiedzkiej pomocy? Bo podobno ten gaz wysylamy Ukrainie w prezencie ale sami musimy zaplacic za uzupelnienie zapasow.

  Rosja odcina Ukrainę od gazu. Polska spieszy z pomocą

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja-odcina-ukraine-od-gazu-polska-spieszy,53,0,2399797.html

 57. , said


  futurologia ? Made in Canada

 58. troll polonii said

  A nam sie ciagle rosyjski gaz nie podoba?

  Fear of Energy: Polish Prime Minister Calls Nord Stream 2 ‚Highly Dangerous’ – Sputnik International

  https://sputniknews.com/europe/201803101062398126-poland-minister-nord-stream/

Sorry, the comment form is closed at this time.