Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziwne rzeczy, które kochają kobiety

Posted by Marucha w dniu 2018-03-09 (Piątek)

Niektóre kobiety lubią zajmować się profesjonalnym boksem. Są też mężczyźni, których pasjonuje wyszywanie muślinu jedwabnymi nićmi. Ale dziś nie o tym będzie mowa. Dziś zajmiemy się tym, co w rzeczywistości jest bliskie sercu większości kobiet na naszej planecie.

Listę otwiera bladoróżowy kolor. Przyjęło się uważać, że taką skłonność kobiety odziedziczyły po swoich archaicznych prababkach, które, zajmując się zbieractwem, zwiększały swoje szanse i szanse swojego potomstwa na przeżycie, jeśli potrafiły z daleka zobaczyć dojrzewające owoce i jagody oraz szybciej niż inni zareagować na ten apatyczny sygnał.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety lepiej radzą sobie z kolorami niż mężczyźni. Wśród nich właściwie nie ma daltonistek i paletę barw mają bogatszą dzięki zdolności do rozróżniania najbardziej subtelnych odcieni.

Kobietom podobają się miniatury: domki dla lalek w skali jeden do stu, maleńkie rzeźby jednorożców i ogólnie wszelkiego rodzaju bibeloty. Długa pozioma oś elipsy oka u kobiet średnio jest krótsza niż u mężczyzn i być może z tego powodu łatwiej jest im koncentrować wzrok na położonych w niewielkiej odległości małych obiektach — przechodzić na mikrowidzenie.

I choć wśród mężczyzn spotyka się mistrzów podkuwania pcheł i piszących poematy na ziarnku ryżu, ale jest ich znacznie mniej niż kobiet, które lubią wyszywać drobne, wymagające dużo pracy wzory lub lepić z masy ceramicznej czajniczki albo liliputów.

O dziwo, prawdopodobnie rolnictwo wymyślili nie mężczyźni, a kobiety. Przynajmniej w większości prymitywnych plemion — od północnoamerykańskich Indian po afrykańskich Buszmenów — rolnictwem zajmują się wyłącznie kobiety. Tą interesującą antropomorficzną obserwację potwierdza również to, że na przytłaczającej większości starożytnych obrazów dotyczących uprawy roślin są postacie kobiece. A każdy doświadczony wychowawca dzieci potwierdzi, że dziewczynki, nawet bardzo małe, są bardziej zainteresowane niż chłopcy gracowaniem klombów, podlewaniem marchewki, uprawą fasoli na szmatce i innymi dziecięcymi zabawami agrarnymi.

Proporcje twarzy dziecka bardzo różnią się od proporcji twarzy dorosłego. Dzieci mają większe oczy, czoło, pulchniejsze policzki oraz krótszy i węższy podbródek. Takie proporcje automatycznie klasyfikujemy jako znaki szczególne dziecka, czyli istoty potrzebującej troski i ochrony. Naturalnie kobiety bardziej na nie reagują niż mężczyźni. Dotyczy to też zwierząt mających podobne proporcje, np. kotów, królików i szopów.

Koncentracja zakończeń nerwowych w poduszeczkach kobiecych palców w żaden sposób nie różni się od męskich, ale wszystko opiera się na ich umiejscowieniu. Mężczyźni muszą przez długi czas dotykać obiektu z przyjemną, intrygującą nerwowe zakończenia strukturą, aby uzyskać efekt, który średnio statystyczna kobieta osiągnie delikatnym dotykiem koniuszków palców.

Ponadto, badając paramenty komfortu dla różnych grup ludności, specjaliści firmy Electrolux, która produkuje m.in. klimatyzatory, ustalili, że kobiety uważają za idealną temperaturę 25,5 stopnia Celsjusza. Z kolei mężczyźni wolą, jak jest o trzy stopnie zimnej.

Około 50% kobiet doświadcza podczas płaczu nie tylko szybkiej ulgi, ale i fizycznej przyjemności. Dlatego często same prowokują pojawienie się łez, oglądając chwytające za duszę filmy lub wywołując kłótnie. Można to wytłumaczyć kwestiami fizjologicznymi. Wraz ze łzami organizm opuszczają produkty rozpadu niektórych hormonów (np. adrenaliny), powodujące nieprzyjemne uczucie przy ich wysokiej koncentracji. Sam płacz bezpośrednio stymuluje produkcję endorfiny i dopaminy. Wyjątkowo orzeźwiający koktajl!

Powszechnie wiadomo, że wiele kobiet uwielbia buty i może je kupować bez przerwy. Ale mało kto wie, że kobiety są tak zwariowane na ich punkcie, bo jest to niemal jedyny element ich garderoby, który mogą widzieć w całości bez lustra. Numer dwa — torebki, aby je zdobyć również są gotowe na wszystko.

A teraz nadszedł czas na porozmawianie o tym, czego kobiety nie lubią. Tutaj również jest sporo niespodzianek…

Kobiety nie lubią i nie chcą oglądać sportów drużynowych. Dobrze skoordynowana praca zespołu, podczas której niezależne osoby zamieniają się w maszynę bojową. Płeć piękną interesuje to na szarym końcu. Kobiety mogą kibicować „naszym”, ale nie potrafią w pełni docenić fenomenu popularności tego sportu.

Naturalnym jest, że kobiety nie chcą, aby było czuć zapach benzyny. U zdecydowanej większości z nich ten zapach wywołuje obrzydzenie.

Stwierdzono też, że niemal każda kobieta nie potrafi spojrzeć w oczy osobie, która jest jej nieprzyjemna. Wszystko dlatego, że gorzej znoszą kontakt wzrokowy z przeciwnikiem z powodu większych zdolności do empatii. Kobiety unikają, jak ognia tego, aby choć na ułamek sekundy wczuć się w ich rolę.

Hałas jest źródłem kobiecej irytacji. Kobiety mają niższy próg decybeli, który są w stanie tolerować bez uczucia dyskomfortu. Ponadto nadwrażliwość na wibracje u kobiet objawia się dziesięciokrotnie częściej.

I wreszcie jeden z najbardziej nieoczekiwanych wniosków naukowców — małpy. Nawet w dzieciństwie małpki podobają się bardziej chłopcom niż dziewczynkom. Okazuje się, że są one zbyt podobne do ludzi, ale, nie będąc przy tym ludźmi, mogą wywołać u kobiet ksenofobiczne lęki, których nie są w stanie spowodować ani żyrafy, ani krokodyle. Choć, jako kobieta, spierałabym się na temat krokodyli.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201803087505357-kobieta-hobby-Sputnik/

Jakie męskie hobby wzbudza pożądanie u kobiet

Naukowcy nie spodziewali się takich wyników badania.

Badacze przeprowadzili wśród kobiet sondaż, aby dowiedzieć się, jakie męskie hobby wzbudza największe pożądanie.

Za budzącą największe pożądanie męską pasję kobiety uznały wypieki. 70% ankietowanych zagłosowało właśnie na to zamiłowanie, dodając, że z chęcią spróbują tortu wykonanego przez mężczyznę.

Drugie miejsce wśród najbardziej seksualnych hobby zajęły tańce. Wybrało je 60% badanych. Pierwszą trójkę zamyka zamiłowanie do rysowania (55%).  [??? – admin]

Słaba płeć uważa natomiast za najmniej seksualne zamiłowanie wśród mężczyzn do szycia, aerobiku i robienia na drutach. [Słusznie – admin]

https://pl.sputniknews.com/swiat/201708116062541-sputnik-mezczyzni-hobby-pozadanie/

Komentarzy 18 to “Dziwne rzeczy, które kochają kobiety”

 1. snag said

  Danie czy deser ? 😉 ,…

 2. NyndrO said

  Najukochańszy Panie Boydar! Podobają się Im miniatury! Niech Pan się nie wiesza…. Wspomagamy Pana.

 3. NyndrO said

  Ania piecze dla Pana mini-placek. Wyślę Panu w pudełeczku od zapałek. Pozdrawiam, Sieroto zatabaczona. 😉

 4. “Listę otwiera bladoróżowy kolor. Przyjęło się uważać, że taką skłonność kobiety odziedziczyły po swoich archaicznych prababkach, które, zajmując się zbieractwem, zwiększały swoje szanse i szanse swojego potomstwa na przeżycie, jeśli potrafiły z daleka zobaczyć dojrzewające owoce i jagody oraz szybciej niż inni zareagować na ten apatyczny sygnał.”

  Tę listę teraz zamyka niebieski kolor, bardzo przydatny do zwiększenia jej szansy na przeżycie,
  gdy ma się go na: paznokciach
  >https://theuglytruth.files.wordpress.com/2014/05/hand1.jpg

  lub zwłaszcza na wargach, i to wszystkich…
  >https://theuglytruth.files.wordpress.com/2014/05/israellips.png

  “O dziwo, prawdopodobnie rolnictwo wymyślili nie mężczyźni, a kobiety.”

  A co mogły te ślicznotki zrobić, będąc od zarania wykorzystywane przez te męskie szowinistyczne świnie, zanim ewoluowały stopniowo ponad nich:

  Trudno było Ziondertalkom przekonywać samca bezsłownie, że go wcale nie zdradziła
  >http://wolnemedia.net/obrazki/bonobo2.jpg

  Ale już te ładniejsze zaczęły podstępnie wprost niszczyć te świnie
  >http://graphic-design.tjs-labs.com/pictures/lucky-gh-03-01-1935-997-a.jpg

  a póżniej to już szło im z górki – ich rozwój psychicznometafizyczny sprawił, że zabrały się do polityki
  >https://www.facebook.com/photo.php?fbid=666612566717282

  nie tylko w jednym bantustanie
  >https://pbs.twimg.com/media/DCGGCqwXYAEViKl.jpg

  więc osiągnęły ważne stanowiska
  >https://theuglytruth.files.wordpress.com/2015/10/defense-minister.jpg

  ale cóż z tego, gdy geny zdradliwej Ziondertalki wciąż są czynne
  >https://theuglytruth.files.wordpress.com/2015/10/putin-merkel.jpg

  “A każdy doświadczony wychowawca dzieci potwierdzi, że dziewczynki, nawet bardzo małe, są bardziej zainteresowane niż chłopcy gracowaniem klombów, podlewaniem marchewki, uprawą fasoli na szmatce i innymi dziecięcymi zabawami agrarnymi.”

  Dodam, że w czasach PRLu zabawy większych dziewczynek
  >http://www.nieznanahistoria.pl/wp-content/uploads/2012/06/kobietynatraktory-212×300.jpg

  choć były raczej bardzo zróżnicowane
  >http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2017/05/urba.jpg

  to i tak prowadziły te ładniejsze z nich do jednego celu: Kobiety Wyzwolonej
  >http://bragon-the-bat.deviantart.com/art/Vive-l-e-pipe-416259343

  te brzydsze, wymagające specjalnej troski, zmuszone są do aktywnej walki o swoje prawa w inny sposób
  >http://polskawalczaca.com/download/file.php?id=86

  gdy tym, co wyszły już z naturalnego obiegu, pozostaje tylko bierne oczekiwanie
  >https://pbs.twimg.com/media/DAZ8MKWU0AARjN-.jpg

  “Hałas jest źródłem kobiecej irytacji. Kobiety mają niższy próg decybeli, który są w stanie tolerować bez uczucia dyskomfortu. Ponadto nadwrażliwość na wibracje u kobiet objawia się dziesięciokrotnie częściej.”

  Chyba ze dwie godziny szukałem w moich papierach wydruku reklamy czegoś tak cichego, tak delikatnie wibrującego,że może wieczorem uszczęśliwić nawet i starszego mężczyznę ogladającego TV, bo w drugiej ręce może trzymać pilota albo piwo…
  Nie odnalazłem tego, ale udało mi się zatrzymać pogrubianie druku przez “OpenOffice”, właśnie co zainstalowany za małą donację – proszę więc mi wybaczyć wygląd tego tekstu.

  “Choć, jako kobieta, spierałabym się na temat krokodyli.”

  Nie warto, parę dni temu Rozpuszczalnik opisał jak apetyczne kobiety zastopowały ewolucję krokodyli, czyniąc je już na zawsze “płaskimi”
  >http://infoprezesa.blogspot.com.au/2018/02/biezace-58.html

  Szczupłe kobiety nie ingerują w ewolucję zwierząt, wystarczy im wykorzystać te co są zakatarzone
  >https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Franz_von_Bayros_020.jpg&filetimestamp=20060722155901

  lub lekko się kamuflując podstrzyc niektóre, oczywiście, że te głupsze
  >https://theuglytruth.files.wordpress.com/2015/11/wolf1.jpg

  bo mądrzejsze się nie dadzą
  (nie da się grafiki ściągać od Rozpuszczalnika, więc tylko opiszę:
  “Bufetowa” uśmiecha się do kota: “Fajny domek”
  kot na to: “Spiehdalaj”)

 5. NICK said

  Szkoda czasu i atłasu.
  No tak. Kobieta.
  Szkoda czasu i atłasu… .

  P.S. Kumpel. Nie popier….

 6. JerzyS said

  JA, KOBIETA:

  1. Nie czytam żadnych instrukcji. Wciskam guziki, aż zadziała.

  2. Nie potrzebuję alkoholu, żeby narobić sobie obciachu. I bez alkoholu daję radę

  3. Nie jestem rozkapryszona, tylko „emocjonalnie elastyczna”!

  4.Najpiękniejsze słowa świata: „Idę na zakupy”

  5. Nie mam żadnych dziwactw! To są „special effects”!

  6. Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości!

  7.Przebaczyć i zapomnieć? Ani nie jestem Jezusem, ani nie mam Alzheimera!

  8.My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej – na miotle!

  9. To nie jest żaden tłuszcz! To „erotyczna powierzchnia użytkowa”!

  10. Gdy Bóg stworzył mężczyznę, obiecał, że idealnego faceta będzie można spotkać na każdym rogu… A potem uczynił ziemię okrągłą!

  11.Na moim nagrobku niech będzie napis: „Co się głupio gapisz? Też bym wolała leżeć teraz na plaży!”

  12.Tak tak… My kobiety jesteśmy bowiem jedyne w swoim rodzaju.

 7. Boydar said

  Bardzo dobre (6) ! Wymailowałem mojej Babie.

  Odchudzam się, poza tym na dworze jest już ciepło. A co !

 8. Boydar said

  Panie NyndruŚ, proszę podziękować Pani Ani za placek, ode mnie oczywiście. Jeśli ze szczerej wątroby to może być i mini.

  To co Pan Nyndr0 próbował zdeprecjonować jako „małe”, to był kawałek pizzy; wpadł mi w majtki całkiem przypadkiem. Ale już usunąłem.

 9. NyndrO said

  Musiałem. * https://www.youtube.com/watch?v=Kv1gdZCeigI

 10. Kar said

  ..hmmm, gdzies podsluchalem, ze…”kobieta jest zaprzeczeniem wszelkich praw fizyki, im ciezsza, tym latwiejsza do poderwania”..

 11. NyndrO said

  Napławdę się łodzą… * https://www.youtube.com/watch?v=rVXZpX1EY8w

 12. Kar said

  ..no i na smierc i zycie zapomnialem o tym zdjeciu u gory;..
  yummmmmmy.., wyglada b. apetycznie, najpierw pozarlby czlowiek te zmyslowe chrupki-przynete, a pozniej na koniec zalatwil bezlitosnie deser..

 13. Vis said

  Z tymi kolorami to słyszałem takie powiedzenie że kobiety rozróżniają około 1200 kolorów a faceci tylko trzy,fajny,chu…. i pedalski.I może niech tak pozostanie.

 14. Ola said

  ad 13 , Vis

  Trafnie, celujaco!
  zawsze jak kupie jakis ciuch synowi co by w koncu wygladal jak czlowiek to slysze od niego , ze znowu kupilam pedalsko albo chu…o.

 15. Boydar said

  To (13) mi trochę przypomina przekaz ewangeliczny TAK – TAK, NIE – NIE
  Całą resztą niech się zajmują w wolnych chwilach kobiety i naukowcy 🙂

  Jest jeszcze feng shui, no ale to właśnie domena jw.; facet z jajami patrzy i widzi, to jest dobre, a to jest złe.

 16. Premizlaus said

  Najlepsze kobiety dla mężczyzny to flaszka albo samochód.

  Na zdjęciu: parszywa ekshibicjonistka.

 17. GonDar said

  Szycie nie jest męskie?
  A kto szyje garnitury, buty, torebki jak nie faceci!
  Umieć szyć to sztuka.

 18. Boydar said

  1200 kolorów … ha ! Pewnie dlatego nie mogę sobie przypomnieć nazwisk najważniejszych pań malarek. Matejko, ona też była kobietą, zupełnie jak Kopernik.

Sorry, the comment form is closed at this time.