Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MI5 truje kolejnego rosyjskiego szpiega, żeby oczernić Putina w ramach toczonej wojny propagandowej

Posted by Marucha w dniu 2018-03-09 (Piątek)

Jak zapewne zorientowaliście się po tytule, przechodzę od razu do sedna. W dzisiejszych czasach kontekst jest wszystkim, kiedy próbuje się zrozumieć najważniejsze wydarzenia geopolityczne.

Siergiej Skripal jest byłym pułkownikiem armii rosyjskiej, który podczas zimnej wojny pracował dla radzieckiego wywiadu wojskowego. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych został zwerbowany przez MI6 jako podwójny agent. W grudniu 2004 r. Skripal został aresztowany i oskarżony o „zdradę stanu w postaci szpiegostwa”, uznany winnym i skazany na 13 lat więzienia. W lipcu 2010 r., wraz z trzema innymi, został zwolniony w ramach wymiany szpiegów w zamian za dziesięciu rosyjskich agentów, aresztowanych w Stanach Zjednoczonych w ramach programu „Nielegalni”.

Zwolnionego Skripala MI6 osiedliło w Salisbury, w Wielkiej Brytanii. Wczoraj jego samego i jego 33-letnią córkę Julię znaleziono na ławce w miejscu publicznym. Oboje ledwie bełkotali bez związku i byli bezwładni. Podobno niektórzy członkowie przybyłego na miejsce personelu medycznego również zachorowali.

W ciągu kilku godzin od chwili znalezienia tej pary brytyjskie media i politycy uznali, że oboje zostali zatruci jakąś jeszcze „nieznaną substancją” na życzenie samego Władimira Putina. Tak napisały brytyjskie gazety, więc musi to być prawda.

Brytyjski sekretarz spraw zagranicznych Boris Johnson zagroził nałożeniem na Rosję nowych sankcji, jeśli zostanie udowodnione, że otruła rosyjskiego podwójnego agenta, i nazwał ten kraj „złowieszczą i destrukcyjną siłą”. Nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie któregokolwiek z tych zarzutów, ponieważ każdy „wie”, że Putin jest bezlitosnym dyktatorem, uwielbiającym likwidować ludzi, których nie lubi. Powiedziały to brytyjskie gazety i brytyjscy politycy, więc musi to być prawda.

Co do tych niefortunnych kretynów, którzy wciąż odmawiają przełknięcia antyrosyjskiej narracji, brytyjski rząd i media słusznie wymagają od was, żebyście przypomnieli sobie o sprawie Aleksandra Litwinienki, kolejnego byłego rosyjskiego agenta wywiadu, który stał się nabytkiem brytyjskiego wywiadu.

Litwinienko został, „jak każdy wie”, zamordowany w 2006 roku przy użyciu polonu, podanego mu przez dwóch rosyjskich szpiegów na „bezpośredni rozkaz Putina”. Problem w tym, że  nie było, i do dziś nie ma, żadnego solidnego dowodu na poparcie tego twierdzenia.

Ale komu potrzebne są dowody, kiedy ma się megafon propagandowy, żeby zamącić ludziom w głowie. Ci z papką zamiast mózgu i tak mają silną awersję do dowodów. Znacznie lepiej jest cytować słowa takich ludzi jak Aleksander Goldfarb, długoletni antyputinowski aktywista, autor wyznania Litwinienki z łoża śmierci, oskarżającego Putina, i promotor działalności „Pussy Riot”. O sytuacji Skripala Goldfarb, który był (zbiegiem przypadków) jego bliskim przyjacielem, powiedział:

„Każdy rozsądny człowiek natychmiast by pomyślał, że Rosja miała sposobność, motyw i wcześniejszą historię takich zbrodni, więc rozsądnie jest sądzić, że była zamieszana w ten atak. Jest to modus operandi Kremla. Istnieje wiele precedensów. Co ciekawe, dzieje się to tuż przed wyborami prezydenckimi w Rosji”.

Alexander Goldfarb

Wydarzenie ze Skripalem i sposób, w jaki przedstawiły go media, da się zrozumieć jedynie w kontekście kampanii agresywnego i nieustannego pomawiania i oczerniania, jaką od kilku lat prowadzą przeciwko Rosji zachodnie rządy i media. Innymi słowy, wydarzenie ze Skripalem jest po prostu jeszcze jednym rozdziałem tej kampanii zniesławiania.

Przyczyny antyrosyjskiej histerii Zachodu mają wiele wspólnego z faktem, że w ciągu ostatnich 10-15 lat Rosja ponownie stała się silnym, niezależnym graczem na arenie światowej, zdolnym do odparcia od dawna przeprowadzanego angloamerykańskiego projektu globalnej kontroli.

Wyjątkowe kraje z poważną rysą megalomanii (oraz ich sługusy) nie lubią być odsuwane, nawet o cal. Kiedy coś nie idzie po ich myśli, nie udaje im się dotrzeć do celu i brakuje im charakteru, aby zaangażować się w uczciwą walkę, uciekają się do brudnych sztuczek i nagonek, w których są bardzo biegli.

Ale czy naprawdę nie ma ŻADNYCH dowodów? Otóż brytyjski Independent poinformował dziś swoich czytelników, że chociaż nie ma jeszcze słowa na temat raportów toksykologicznych, „niektórzy eksperci” sugerują, że Skirpal i jego córka mogli zostać zatruci środkami paraliżującymi układ nerwowy [w środę zostało to oficjalnie potwierdzone], ponieważ jakiś świadek opisał, jak pan Skripal i jego córka wymiotowali, mieli drgawki i nie mogli się poruszać.

Dalej pismaki z Indy informują nas, że jednym z najsilniejszych czynników nerwowych jest VX, „opracowana w obiekcie brytyjskiego ministerstwa obrony [nie w Moskwie??? – admin] w Porton Down toksyna, która została użyta w lutym 2017 roku do zamordowania Kima Dzong Nama – brata północnokoreańskiego przywódcy Kima Dzong Una – na międzynarodowym lotnisku w Kuala Lumpur”.

Poseł z Salisbury John Glen, bez śladu ironii powiedział dziś BBC: „Całe szczęście, że po sąsiedzku w moim okręgu wyborczym, w Porton Down, są laboratoria naukowe i technologiczne, które wezmą tę substancję i będą próbowały ocenić, co się da, bez wątpienia”. Faktycznie, Porton Down znajduje się około 8 km od ławki, na której znaleziono Skripala i jego córkę. I rzeczywiście, duże „szczęście” i raczej niezupełnie zbieg przypadków.

Nazwa ośrodka badawczego w Porton Down ulegała z biegiem lat zmianom, chociaż konsekwentnie używane były słowa „chemiczny” i „obronny”, co sprawia wrażenie, że…. no cóż…. że jest on wykorzystywany tylko do badań nad „obroną” przed bronią „chemiczną”.

Jednak w 1991 r. brytyjskie „Centre for Applied Microbiology and Research” (Centrum Mikrobiologii Stosowanej i Badań Naukowych) przeniosło się do obiektu w Porton Down, a jego nazwa została zmieniona na „Chemical and Biological Defence Establishment” (Zakład Obrony Chemiczno-Biologicznej), co odzwierciedla dodanie badań nad biologicznymi środkami bojowymi do listy „usług” oferowanych przez Porton Down. W 2004 roku, kiedy w krajach zachodnich w pełnym rozkwicie była kultura politycznej poprawności, nazwa ta została nieco oczyszczona do „Defence Science and Technology Laboratory” (laboratorium naukowo-techniczne ministerstwa obrony).

Do najbardziej znanych wydarzeń związanych z obiektem w Porton Down należą m. in. te:

Kiedy w 2002 r. wirus pryszczycy niszczył brytyjskie bydło, później okazało się, że wybuch epidemii prawdopodobnie miał ścisły związek z „zaginięciem” fiolki z wirusem, która zniknęła z zakładu.

W okresie od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych 20 tysięcy „ochotników” nieświadomie uczestniczyło w testach broni chemicznej i biologicznej w  Porton Down, płacąc za do długotrwałymi problemami ze zdrowiem.

Ronald Maddison

20-letni Ronald Maddison zmarł 45 minut po tym, jak w Porton Down przyklejono mu do ramienia skrawek munduru nasączonego 200 mg śmiertelnego sarinu, środka paralityczno-drgawkowego. Powiedziano mu, że testowana jest szczepionka przeciwko grypie.

Tysiące brytyjskich sierot, uważanych za „opóźnione w rozwoju”, były podobno wykorzystywane do testowania środków, które miały być użyte w Zimnej Wojnie.

Chociaż żadne oficjalne źródło tego nie potwierdziło (z oczywistych powodów), jest wysoce prawdopodobne, że Skirpal został osiedlony przez MI5 w Salisbury, ponieważ w Porton Down, zaledwie 8 km od Salisbury, było jego nowe miejsce pracy.

Chyba najbardziej niebezpieczną częścią pracy dla zachodnich agencji wywiadowczych w XXI wieku, szczególnie jeśli jest się rosyjskim podwójnym agentem, jest niemal pewna strata życia w służbie nowej wielkiej gry Zachodu, jaką jest „powstrzymanie za wszelką cenę Rosji”. Litwinienko, a teraz (najprawdopodobniej) Skirpal i jego córka, przekonali się o tym trochę za późno.

Joe Quinn
Sott.net

Joe Quinn jest współautorem książek 9/11: The Ultimate Truth (z Laurą Knight-Jadczyk, 2006 r.) i Manufactured Terror: The Boston Marathon Bombings, Sandy Hook, Aurora Shooting and Other False Flag Terror Attacks (z Niallem Bradleyem, 2014 r.), autorem i prezenterem The Sott Report Videos i współgospodarzem cotygodniowej audycji radiowej „Behind the Headlines” w ramach Sott Talk Radio network.

Uznany internetowy eseista od 10 lat pisze wnikliwe analizy dla Sott.net. Jego artykuły ukazały się na wielu alternatywnych stronach poświęconych wydarzeniom na świecie, internetowe stacje radiowe przeprowadzały z nim wywiady, gościł też w irańskiej telewizji Press TV. Jego artykuły można również znaleźć na jego prywatnym blogu JoeQuinn.net.

Tłumaczenie: PRACowniA

https://pracownia4.wordpress.com/

Komentarze 73 to “MI5 truje kolejnego rosyjskiego szpiega, żeby oczernić Putina w ramach toczonej wojny propagandowej”

 1. Marcin said

  Tak czy siak „podwójni” będą się zastanawiać gdzie spieprzać. Byle nie do Anglii.

 2. prawo said

  Komu jak komu, ale Kacapom to wierzymy tak samo jak 16 przywódców Polski Podziemnej pojmanym przez NKWD uwierzyło gen. Sierowowi.

  ——-
  Wiesz co, „Prawo”?
  Jak już Pan wjeżdżasz na „kacapów” (a kim ty lepszym jesteś, pszeku?), to sobie lepiej stąd idź.
  Admin

 3. Ola said

  E tam , zaraz kacapy ( za slowo „kacapy” przywiezione z kolonii letniej dostalam jako dziecko w pysk od ojca i slusznie) i zaraz Putin. Mnie wlasnie w minionego Sylwestra otruli lekarza w Moskwie . Serio, stoi nawet w lokalnej gazecie , ale po niemiecku . Ruski Niemiec byl , oczywiscie z Kazachstanu jak wszyscy rusko-niemcy , Aleksander , Sasza znaczy . fajny chlop , nie stary , 46 lat by skonczyl. 3 lata temu przejal praktyke lekarska w moim niemieckim grajdolku a pod koniec zeszlego polecial do Moskwy , podobno do przyjaciela ze studiow, znanego moskiewskiego ortopedy . bardziej przyjazn czy interesy byly tu motorem , juz sie nie dowiem. W kazdym badz razie obu nieszczesnych lekarzy znalazla zona wspomnianego ortopedy niezywych w jego wlasnym domu ktoregos ranka po Sylwestrze. Straszne ,ale jednak prawdziwe . Agentami to oni nie byli , moze wschodzacymi oligarchami? A to juz duze ryzyko , szczegolnie jesli kasa w Moskwie czy okolicach sie nie zgadza. Aleksander ( Sasza) podobno byl ofiara przypadkowa , znalazl sie w zlym czasie i miejscu . Szkoda chlopa i lekarza , bo lekarzy w niemieckich grajdolkach to jak na lekarstwo .Niech mu ziemia lekka bedzie . Interesy , duze interesy w Rosji ? – a to juz ryzko smierci jak widac , rowniez dla przypadkowych swiadkow.

 4. Ola said

  najlepiej , bo zaraz zawrzalo w lokalnym facebooku – rusko-niemiecki lekarz sie otrul , bo pil ….. samogon . oczywiscie ruski , wiec musial byc trujacy . Na Putina czy kacapow zaden Niemiec by nie wpadl, zwlaszcza z tych mlodych , facebookowych . I nie jest to wcale sprawka politycznej poprawnosci lecz ogolnego niemieckiego pozytywnego nastawienia do swiata i ludzi . Tak, moge to smialo podkreslic . Ale tak na marginesie i z reka na sercu – kto nie pil bimbru i komu on zaszkodzil? Na pewno nie Sasza z naprawde wypasiona , jeepowata beemwica m.in . Tak sadze . A dla Niemca ? – jesli otruty Rusek ( nawet i niemiecki )
  to niewatpliwie przez samogon . Podobnie dla Polaka – cale zlo tego swiata to zydki . Z tymi to akurat jakos Niemcy nie maja za bardzo problemow . Jesli wspomniec Niemcowi o zydkach , to ten , puszczajac oko , powie – ” Zydki? przeciez mysmy ich wszystkich pozabijali!” Dlatego lubie Niemcow. Nie , nie za zydkow, a za szczerosc i prostote.

 5. Marucha said

  Kto zabił Litwinienkę dość dokładnie wiadomo, i to nie byli Rosjanie. Nie ma powodu przypuszczać, że inaczej było ze Skripalem. Taki sam modus operandi i takie same natychmiastowe rzucanie oskarżeń na Rosję – bez żadnych dowodów.

  Trucie to jest dość typowy sposób mordowania przez Żydów (i zażydzony Zachód). Rosjanie by to zrobili tak, żeby nie było wątpliwości, kto to zrobił, Jako ostrzeżenie, To nie dowód, ale poszlaka,

  „Prawo” oczywiście daje wiarę znanym z prawdomówności i szlachetności Brytolom.

 6. Joe said

  Putin kiedys tak skomentowal…Rosja to duzy kraj a w nim jest duzo roznych grup wzajemnie walczacych ze soba….I to chyba prawda.
  A jezeli chodzi o Brytoli,to niech najsampierw powiedza co zrobili z gen. Sikorskim i dlaczego nadal utajniaja…Aniolki jeb…ne.

 7. troll polonii said

  Idiotyzm tego oskarzenia jest tym, czym jest kazdy idiotyzm propagandowy: gruba blazenada. Bo nawet nie zadbali o jakiekolwiek uzasadnienie liczac na tepactwo umyslowe publiki, ktora kocha sensacje i skandale

  Ten szpieg nie tylko odsiedzial kare, zostal wymieniony na innych szpiegow i nie stanowil zadnego, absolunie zadnego zagrozenia dla nikogo. Rosjanie pewnie zapomnieli, ze istnieje. A juz sensu nie ma podejrzenie , ze ruska mafia sie szczegolnie nim interesowala!

  Dzis sie Angole przyznali, ze ten szpieg mieszkal w domu policji, z 24 godzinna ochrona policji.
  A tu go znalezli bez ochrony na lawce w publicznym miejscu!.
  Po prostu: Pech!

  W kazdym oskarzeniu najwazniejsze sa motywy.
  Ja znam jeden: niedlugo wybory prezydenckie w Rosji. Zachod zadba o niejeden jeszcze ‚wystep’, zeby ‚zaklocic’ przebieg wyborow w Rosji a nastepnie probowac uniewaznic wyniki.

  A Anglicy lepiej niech sie przyznaja co zrobili z dr. Kellym, specjalista od broni nuklearnej, ktory swego czasu napisal raport o Iraku i mial zeznawac w komisji ONZ o tym, ze w Iraku nie ma broni masowej zaglady.

  Bo jak zachodzi palaca potrzeba (wojny) to mozna i swoich likwidowac.

  How the truth killed Dr Kelly – smh.com.au

  https://www.smh.com.au/articles/2003/07/25/1059084211243.html

  Iraq whistleblower Dr Kelly WAS murdered to silence him, says MP | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-488662/Iraq-whistleblower-Dr-Kelly-WAS-murdered-silence-says-MP.html

  Who killed Dr Kelly? – The Justinian Archive – Justinian: Australian legal magazine. News on lawyers and the law

  http://justinian.com.au/archive/who-killed-dr-kelly.html

 8. NyndrO said

  Pani Olu, bardzo przepraszam. Ogólnie jestem lotny, ale Pani jest inteligentniejsza, więc ze mnie powietrze zeszło. Czy mogę zapytać kto otruł, Szanownej Pani zdaniem i czy znany, moskiewskij ortopeda ma z tym coś wspólnego?

  Pani się nie gniewa, bo bez sensu.

 9. Rafal Cz. said

  „każdy „wie”, że Putin jest bezlitosnym dyktatorem, uwielbiającym likwidować ludzi, których nie lubi. Powiedziały to brytyjskie gazety i brytyjscy politycy, więc musi to być prawda..” Kazdy” to u nich wyborca a ten ma zawsze racje (The customer is always right).
  Sledze prase zachodnia w tym I polska I widze autocenzure, najpodlejsza z cenzur. Zachod dobry, wschod (Rosja) zla I zadnej powaznej refleksji. Kroloja tytuly ” 10 sposobow na odchudzanie” , Gwiazda pokazala za duzo” itd.
  Eksperci roznej masci pier..la o agresji Rosji ale ani slowem sie nie zajakna o naprawde agresywnych poczynaniach NATO u granic tejze Rosji. Nie trzeba byc zwolennikiem prezydenta Putina zeby zauwazyc ze on Rosji nie da zniewazyc. Chcialbym w Polsce miec takiego
  przywodce. Polscy generalowie chwalili sie (przynajmniej do niedawna) nadzwyczajnym zaufaniem kolegow z NATO a jedna z przyczyn zaufania bylo postrzeganie Rosji jako zagrozenia ale zaden nie sformulowal istoty tego zagrozenia (jako wojskowi powinni to wiedzec).
  Wedlug mnie takiego zgrozenia nie ma. Dlaczego? Ano zeby stanowic jakiekolwiek zagrozenie trzeba miec jasno sprecyzowany cel jak
  na przyklad pozyskanie nowych terytoriow , albo uzyskanie w ramach agresji strefy buforowej (w dzisiejszej rzeczywistosci miitarnych
  mozliwosci nie ma sensu). Zatem gdzie tkwi te zagrozenie ze strony Rosji? Odpowiadam: w umyslach wyborcow. Kto je w tych umyslach
  utwierdzil? Main stream media. Kto nimi wlada? Wlasciciel.
  Jesli ktokolwiek z Was uwaza ze jeddnak Rosja stanowi zagrozenie to prosze o komentarz ale merytoryczy.(Czyli na temat).

 10. Rafal Cz. said

  Ad 8.
  Umknelo mi I za co przepraszam ze nie oczekuje komentarzy ww sprawie Krymu bo te bede uwazal za dowod niezrozumienia
  sytuacji smiertelnie niebezbiecznej dla Rosji.

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – „Tak czy siak „podwójni” będą się zastanawiać gdzie spieprzać. Byle nie do Anglii.”

  Trafna ocena sytuacji !!! Dodam że „podwójnie” będą się zastanawiać czy w ogóle z tymi kretynami współpracować. Cholera, po tylu przykładach odpowiedz jest tylko jedna, jeżeli człowiek trzeźwo myśli, „Niet”.

  Z drugiej strony. Jest tyle sposobów usunąć ludzi że trudno uwierzyć że wybrano by sposób na MAKSYMALNY Teatr medialny !!! Najlepiej tak jak z Berezowskim, powiesił się w wannie. Lub …. no to, to już „Monty Python”,

  „Brytyjska policja przedstawiła swoją „najbardziej prawdopodobną hipotezę” na temat śmierci agenta brytyjskiego wywiadu MI6. Ciało mężczyzny znaleziono zamknięte na kluczyk w torbie, która z kolei leżała w wannie. Początkowo sądzono, że został zamordowany. Teraz jednak okazuje się, że sam zamknął się w torbie i nie mógł się z niej wydostać.”

  http://natemat.pl/81897,szpieg-mi6-ktorego-trzy-lata-temu-znaleziono-martwego-w-walizce-najprawdopodobniej-sam-sie-w-niej-zamknal

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Panie Prawo, widać że Rosjanie nie są wstanie być nic poza NKVD dla Pana. (Moja kuzynka boi się że Chińczyki zaleją Polskę 🙂 ) Po tylu numerach jakich „Alianci” Zachodni nam zgotowali, bo dzisiaj mamy dostęp do LEPSZEJ informacji, myślał bym że miał by człowiek bardziej rozważony pogląd kto jest kim. Ale tak nie jest, co rozumie. Jeżeli Kacapy są źli to „Alianci” są 10 razy gorsi i potwierdzili to po całej Planecie !!!! Indianie w USA to dla mnie najlepszy przykład tego.

  Niech Pan przeczyta ten artykuł który podałem pod kom. # 9. Co Pan myśli ? Kacapy ?

 13. Anucha said

  Z perspektywy czasu:
  Strącenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego.
  Strzelanie w plecy przez snajperów do protestujących w kolorowych rewolucjach.
  Bombardowanie przez B2 niemal bezbronnego Sarajewa.
  Atak na Irak.
  Napaść na Libię.
  Utworzenie i wspieranie opozycji terrorystycznej w Syrii.
  Prawo!
  To też k urwa kacapy
  J ebany patriota znalazł się

 14. peacelover said

  …cos mi sie widzi, ze nasi angole (i tasiemce, ktore za nimi stoja !) maja juz lekko nasrane we lbach !!
  i sa walnieci na tle broni chemicznej :

  to samo w Syrii – te ciagle posadzenia o sarin , chlor itd ….a teraz te otrucia …
  i to srodkami smierdzaco – parszywymi ajjj—wajjj ….czym oni sie bawia !!!!

  Moze wreszcie Putin poglaszcze ich za kare !!!! Biedne dzieci !!??

 15. Marucha said

  Trucie jest bardzo typowe dla żydowskich morderców.
  W ten sposób zmarł wspaniały król, Stefan Batory – otruty przez Żydów.
  Mord rytualny to raczej rzadkość, używana tylko w cięższych przypadkach.

 16. Marucha said

  Re 14:
  Panie Peacelover,

  Nie ma takiego idiotyzmu, tak grubymi nićmi szytego bezczelnego kłamstwa, takiej chutzpy – żeby jakiś mikrocefal w to nie uwierzył. Jak np. „Prawo”.

 17. revers said

  Wstystko pod przyszle wybory prezydenkie ktore odbeda sie 18 marca w Rosji w ramach negatywnej kampanii MI5 przeciwko Putinowi, porownywalna tylko z UPA, banderowcami z Kijewa ktorzy beda 18 Marca blokowac konsulaty Rosyjskie na Ukrainie, albo urzadza dywersje w Nowejrosji.

 18. Adam said

  Brytyjskie qurwy i ich żydowscy właściciele są sprawcami wszystkich nieszczęść na świecie co najmniej od średniowiecza. Nie obraziłbym się na Rosję.gdyby odparowała ten qurewski kraj wraz z całym jego żywym inwentarzem. Byłaby dobra zapłata za II wojnę światową.

 19. Joe said

  Brytole to zarozumiale bydlo napelnione PYCHA od 1000 lat co najmniej…Tyle nieszczescia co na tej pieknej Matce Ziemi te k…wy uczynily to tylko sam Bog POjmuje….Czesc tego jest zapisane i warto to publikowac..Niech sie swiat o tych szmatlawcach cos dowie.

 20. prawo said

  @5. Marucha said 2018-03-10 (sobota) @ 01:07:38

  Tak, tak, „Trucie to jest dość typowy sposób mordowania przez Żydów” o czym wiemy od samego ojca narodów „Stalina” którego chcieli otruć żydzi, ale nie zdążyli. Co do Rosjan to oczywiście wiemy jaki to pokojowy naród. Nawet naszych 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego to Rosjanie zaprosili na wczasy i kurację w moskiewskich lokalach. Co za zasady dobrego wychowania.
  Nasza pamięć sięga nawet do roku 1864, gdy to Rosjanin, gen. Michaił Murawjow został mianowany przez cara generałem-gubernatorem Litwy i krwawo tłumił tam Powstanie każąc palić dwory i wsie sprzyjające powstańcom, a tysiące ich mieszkańców gnać na Sybir. Rosjanie vel Kacapy są debeściaki.

  ——
  Czas się „Prawu” zatrzymał 70 lat temu.
  Poza tym popierdolili mu się Żydzi z NKWD z Rosjanami. Normalka.
  Co do Powstania … Rosjanie sami prosili, aby durni Polacy nie porywali się z motyką na słońce. Że oni nie chcą z Polakami walczyć.
  A teraz, Panie Prawo… chyba na Pana już czas.
  Admin

 21. Joe said

  Oj Prawo ,Prawo…tys sie naczytal o dzialaniach NKWD,tak tak to byli „rosjanie”.Jaszcze zapodaj nam z nazwiska,tylko z tego przed zmiana
  na rosyjskie albo polskie.Bo te twoje PObratymce w tym sie LUBOWALI.

 22. Siekiera_Motyka said

  Ha ha ha ….. oto więcej ciekawych szczegółów ,

  „….. Skripal – Był w rosyjskich więzieniach od czterech lat i mieszkał otwarcie w Salisbury przez osiem lat. Było dużo czasu by go załatwić. Rosja z pewnością nie potrzebuje już żadnej antyrosyjskiej propagandy w „zachodnich” mediach. Gdyby rosyjska służba chciała kogoś zabić, zrobiłaby to bez robienia takiego hałasu.”

  OCZYWISTE !!!!
  No ale jeżeli nie chce się myśleć krytycznie to wszystko jest możliwe.

  http://www.moonofalabama.org/2018/03/spy-posions-spy-and-the-anti-trump-campaign.html#more

 23. Siekiera_Motyka said

  No podam trochę więcej oliwy do „NKVD to zrobiło” zabawy,

  „Były brytyjski ambasador Craig Murray podejrzewa inny motyw i winowajcę:

  Craig Murray @CraigMurrayOrg – 10:21 – 8 marca 2018
  Rusofobia jest niezwykle zyskowna dla przemysłu zbrojeniowego, bezpieczeństwa i szpiegowskiego, a rusofobia wzmacnia intelektualnie zakwestionowanych wyborców w ich lojalności Tory. Ramping Russophobia jest najbardziej przekonującym motywem ataku Skripala.

  Ambasador Murray podkreśla również, że Salisbury, gdzie doszło do tego incydentu, znajduje się w odległości zaledwie 8 mil od Porton Down, miejsca badań broni chemicznej prowadzonego przez brytyjski rząd. Jak zauważyła BBC w raporcie o miejscu:

  … środki chemiczne takie jak VX i gaz musztardowy są nadal wytwarzane na miejscu …”

 24. Boydar said

  Pan Joe nie jest sowieciarzem. Sowieciarz to taki osobnik, któremu bardzo pasowała żydowska władza w CCCP. To co Pan Joe ma z tym wspólnego ?

  Starałem się grzecznie.

 25. Joe said

  Talmudyczny orgazm sie wzbudzil,jak felcmanowi,wyzwiska,onuce,walonki…to typowe talmudyczne „argumenty”…Zaraz bledy w pisaniu talmudysta wyklada i cala mase innego smiecia ktorym napelniano go od kolyski….No i co dalej?Co z tymi argumentami chocby NAZWISK?

 26. Komitet Obrony Gojów said

  „W okresie od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych 20 tysięcy „ochotników” nieświadomie uczestniczyło w testach broni chemicznej i biologicznej w Porton Down, płacąc za do długotrwałymi problemami ze zdrowiem.
  20-letni Ronald Maddison zmarł 45 minut po tym, jak w Porton Down przyklejono mu do ramienia skrawek munduru nasączonego 200 mg śmiertelnego sarinu, środka paralityczno-drgawkowego. Powiedziano mu, że testowana jest szczepionka przeciwko grypie.
  Tysiące brytyjskich sierot, uważanych za „opóźnione w rozwoju”, były podobno wykorzystywane do testowania środków, które miały być użyte w Zimnej Wojnie.”

  We Włoszech też się „bawią”.
  http://ram.neon24.pl/post/142630,o-szczepionkowej-masakrze-wloskich-wojskowych

 27. Kar said

  re: 25/Joe Blow

  ..na nauke nigdy nie jest zapozno, nie ma czego sie wstydzic (prawdziwa cnota..)

 28. Joe said

  Kar… rzeczywiscie popelniam bledy w pisaniu na klawiaturze.bo okolo 40 lat pisalem same symbole i cyfry,a i 40 lat emigracji tez slad zostawia.
  Ale gdyby taki parch jak ten u gory musial posiasc moja wiedze z matematyki,fizyki,astronomii,nawigacji i jezykow obcych ,to by mu ten parchaty leb eksplodowal…100%.

 29. troll polonii said

  23
  Prawo
  Jest taka zasada, ze ksywek/pseudonimow sie nie dyskutuje i psudonimow sie nie czepia i nie osmiesza, nawet jesli sobie ktos wybierze glupia ksywe typu PRAWO. Bo moze sie okazac, ze niejaki Prawo nie zna podstawowych zasad obowiazujacych na blogach.

  Wiec radze sie zamknac bo sie Prawo wielu osobom narazi.

  Azeby zadowolic ciekawosc i wytknac brak inteligencji – przypominam, ze w USA
  Joe to po polsku Ziuk. Moze byc Pilsudski.
  Ale gdyby nawet byl Lenin., MaoTtse Tung, Mussolini czy Napoleon – to gowno to kogo obchodzi.
  Argument o walonkach jest prostacki i juz dawno wyszedl z mody.

 30. troll polonii said

  22
  SiekieraMotyka
  Jak juz czesniej pisalem, ten szpieg zostal wypuszczony z wiezienia w Rosji bo go wymienili na rosyjskich szpiegow wiec sprawa byla ewidentnie zakonczona.
  Skripal mial obstawe policji caly czas. (normalna procedura i ochrona szpiegow)

  Mnie sie najbardziej spodobal ten angielski parlamentarzysta, ktory ma w Salisbury swoj elektorat.
  Wiec ten biedny MP wypalil jak dzik w sosne:

  „Cale szczescie, ze 8 km od tego zajscia mamy wspaniale laboratoria gdzie przeprowadza sie badania nad bronia chemiczna.”
  Tego juz sie nie dalo ukryc.

 31. NyndrO said

  Uwielbiam takie sprzeczki. Jaja, jak berety.

 32. troll polonii said

  31
  NyndrO

  Nie, to berety jak jaja

 33. assasello said

  W piątek słuchałem radia LBC (leading british conversations) w którym program prowadziła Shelagh Fogarty. Tematem audycji była sprawa otrutego szpiega. Stwierdziła ona że „wszyscy wiemy iż Putin jest zły” i „jeśli nie on, to kto mógłby być taki okrutny” 😀 Ponad godzina bezsensownego paplania o sprawie o której wiadomo tylko to że ktoś został otruty. Żadnych szczegółów ale wyrok już zapadł. Następną godzinę bujała nastroje w sprawie: co będzie jeśli Putin zechce truć ludzi na dworcach i ulicach bo przecież jest szatanem „co wszyscy wiemy”. Ręce opadają.

  Przy okazji, bycie szpiegiem to nie jest praca z której odchodzi się na emeryturę. Czy taki człowiek nie musi liczyć się z groźbą utraty życia? Czy ma prawo krzyknąć: ja już nie szpieguję, jestem emerytem! Zostawcie mnie w spokoju! Ejże!

 34. Joe said

  Musze Wielu rozczarowac…Moja ksywka to Jozef imie jakie sobie wybralem do sakramentu biezmowania.Imie ukochanego brata mojej matki ktory zgianal z lap konfidentow w czasie 2 WS…

 35. Adam said

  Wszystko co w Polln nosi nazwę „polskie”, „narodowe”, „prawe” zazwyczaj jest niepolskie, antypolskie lub nieuczciwe i na kilometr śmierdzi przepierdzianymi czosnkiem gaciami.

 36. troll polonii said

  34
  Prawo

  Biedny Einstein! Stajnia mu sie nie podoba. Nikt go nie rozumie bo analfabeci nie popieraja imperializmu syjonu!
  To czemu taki nieboraczek sie poswieca i tarza sie w stajni?? Na salony nie wpuscili?

  Trzeba wyjsc na swieze powietrze i wydlubac slome z butow, i moze zmienic rewir lowiecki ; utrefic fryzure, uperfumowac pod pachami i przejsc na salony Madame Pompadour, zeby zabawiac dostojne towarzystwo blyskotliwa rozmowa i udawac …salonowca.
  Tam tez potrzeba trefnisiow.

  Trefnisiowi moga nawet darowac nieuctwo i byki gramatyczne.(syntax)

 37. Joe said

  33…Szpiega zawsze likwiduje ta strona ktora ma z tego pozytek.Jezeli byl on naukowcem i prowadzil bardzo wazny element pracy nad bronia ,to wiadomo…ten na kogo ta bron byla robiona.Jezeli byl persona malo przydatna a nawet uciazliwa(wydatki na ochrone i egzystencje)
  To ten kto musial placic…Proste jak budowa cepa,tylko kto chce wiedziec?

 38. Sebastian said

  Michaił Murawjow – dekabrysta , zakamuflowany żyd zapewne, w najlepszym, jeśli w ogóle można użyć takiego określenia, przypadku szabes-goj. Z niego taki sam rusek,jak z tego, że było (sic!) 3 zaborców.

 39. Adam said

  Na przykład znaczenie wyrazów „prawo” oraz „sprawiedliwość” pisowski reżim wypaczył do tego stopnia, że dla Polaków będą się one kojarzyły tylko z łagrem i niszczeniem Polski.

 40. Adam said

  Re. 41

  Odkąd pisdzielski reżim dorwał się do koryta z mojego domu zostały wygonione na ekonomiczną tułaczkę kolejne osoby. Nie byli w stanie przeżyć w psdzielskim chlewie za 13 zł za godzinę.

 41. Adam said

  Tylko same zakazy: zakaz handlu w niedzielę, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz poszukiwań pamiątek z użyciem detektorów metali, itp.

  W co jak nie w bolszewicki łagier pisdzielski reżim zamienia Polskę?

  Czego jeszcze pisdzielcy chcą Polakom zakazać?

 42. Adam said

  Podobnie jest ze „sprawiedliwością”. Pisdziecy tak sprawiedliwie wyjaśniają „aferę reprywatyzacyjną”, żeby nic nie wyjaśnić, bo sami odpowiadają za tę patologię.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22587378,rzad-pis-odpowiada-za-patologiczna-reprywatyzacje-po-pokazuje.html

 43. Adam said

  A oto jak wygląda typowe pisowskie wesele, oczywiście w kontekście afery reprywatyzacyjnej, którą tak „sprawiedliwie” wyjaśniają…

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/awantura-na-weselu-u-szefa-cba-maciej-wasik-i-mariusz-kaminski-brali-udzial-w/e84mvel

 44. peacelover said

  Nie przejmuj sie Adam !!!
  Przyjdzie walec i wyrowna !!!

 45. prawo said

  Gdzie jest mój komentarz spod nr 34?
  Sowiet Marucha go usunął?

  ——-
  Powiedziałem kilka razy, dość delikatnie, abyś SPIERDALAŁ z gajówki. Tu nie miejsce dla półgłówków.
  Admin

 46. Siekiera_Motyka said

  „Ponad 200 świadków i 240 dowodów. W dochodzeniu ws. otrucia byłego szpiega Siergieja Skripala

  Brytyjska policja dotarła do ponad 200 świadków i bada ponad 240 dowodów w ramach dochodzenia w sprawie próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki – powiadomiła w sobotę szefowa MSW Wielkiej Brytanii Amber Rudd.”

  Komentarze: 0 <———————— 🙂 🙂 🙂

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-10/ponad-200-swiadkow-i-240-dowodow-w-dochodzeniu-ws-otrucia-b-szpiega-siergieja-skripala/?ref=aside_najnowsze

  "- Otrucie byłego agenta Siergieja Skripala to ostrzeżenie dla zdrajców ojczyzny – oznajmił prowadzący magazyn informacyjny "Wriemia" w Programie Pierwszym telewizji państwowej Rosji. Jak zauważyła w piątek rosyjska redakcja BBC, największe media w Rosji przerwały kilkudniowe milczenie w tej sprawie."

  Zabrakło – " że cie załatwią ci co płacą"

 47. Boydar said

  Jeżeli lewo dało świadectwo kłamstwu, to miał rację, że NIE PRZEPUŚCIŁ; po co publikować jeszcze jedno gów~no.

 48. Nemo said

  @42/ 43 Adam

  Ciekawe strony pan odwiedza 🙂

 49. Adam said

  @Nemo

  W tym przypadku źródło nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda. A jaka jest prawda, każdy może ocenić na własne oczy. Chociażby na podstawie zdjęcia Pana Wąsika i jego miłosno-alkoholowych przygód z przeszłości. Proszę mi wierzyć, że czuję do tych źródeł podobny dystans co i pewno Pan, ale jakoś inne źródła skutecznie omijają temat współodpowiedzialności PiS za aferę reprywatyzacyjną. Czyżby większe znaczenia miały więc źródła niż niewyjaśniony mord na Jolancie Brzeskiej?

 50. revers said

  Jest jeszcze inna wersja otrucia rosyjskiego szpiega to wojna informacyjna o druga nitke gazociagu NordStream2

  https://www.strategic-culture.org/news/2018/03/10/russian-spy-poison-attack-nord-stream-2-bigger-target.html

  ktora bedzie otwarta w przyszlym roku za 11 mld usd.

  Russia’s Foreign Ministry dismissed the allegations of Moscow’s involvement as “more irresponsible Russophobia”.

  Lub czesc planu Pentagonu CRU Zniszczenia Rosji z sterilizacja tubylcow wylacznie, niegdysijeszy pam Hizera odnoscnie ludow wschodnich i zydow, tym razem wersji dla rosjan.

  http://www.sknews.ru/rubriki/opinion/75111-plan-cru-po-unichtozheniju-rossii.html

  W pierwszej fazie zaklada wojne informacyjna, w drugiej ekonomiczna, by potem w kolejnych fazach z aktywacja radykalnego islamu w Rosji NATO weszlo.

 51. Stan said

  Można się wnerwić czytając niektóre tu komentarze i słuchając angielskich mediów.

  Konkrety i fakty:
  4 marca w Salisbury policja znalazła dwie osoby w ciężkim stanie.
  Jedną z nich był Siergiej Skripal, były oficer rosyjskiego wywiadu, który zdradził swój kraj i zaczął pracować dla Brytyjczyków.
  BBC — Siergiej Skripal i jego córka zostały znalezione nieprzytomne.
  Swiadkowie — „na ich ciałach nie widać było żadnych widocznych obrażeń i wyglądali „jakby wzięli coś mocnego”.
  Oboje przebywają w szpitalu w stanie krytycznym.

  Oficjalny komunikat:
  Jesteśmy we wczesnym etapie śledztwa i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy doszło do przestępstwa”.
  06 marca z rana — Szef brytyjskiego MSZ B.Johnson ostrzega Rosję w parlamencie i mówi
  o Rosji jako „szkodliwa i destrukcyjna siła”. Rozważa bojkot mundialu.

  Śledztwo trwa zaledwie 1,5 dnia, a Szef brytyjskiego MSZ B. Johnson i media znają
  z góry wyniki i zaczynają ostro najeżdżać na Rosję.

  Dowodów brak, śledztwo nie zakończone, a tu tacy „mądrzy i szlachetni” wiedza wszystko i znowu szczują na Rosję.
  Propaganda robi swoje i wielu ludzi na świecie od razu uwierzyło, że Rosja jest winna.

  Skripalowi zarzucono przekazywanie tożsamości tajnych agentów (około 300) wywiadu rosyjskiego
  w Europie tajnej służbie wywiadowczej w Wielkiej Brytanii.

  Wnioski:
  Bardzo rzadko osoby, które wybrały zawód podwójnego agenta dożywały starości w spokoju .
  Alkoholizm, narkomania, stres, ciężkie załamanie nerwowe i depresja to choroby zawodowego zdrajcy.
  Zawód zdrajcy i agenta należy do najniebezpieczniejszych na świecie,
  Pieniądze za zdradę ojczyzny przynoszą tylko nieszczęścia.
  Żaden kraj nie zapewni schronienia dla podwójnych agentów.

 52. revers said

  podwoojnego agenta panie stan i nikt tu na rosje nie najezdza oprocz paru prawiczkow ktorzy lingwinistycznie nie odrozniaja slowa i zanczenia „sowiet” w zydowskiej uni zachodniej od „sowieta” w zydowskiej uni wschodniej z nawet wydzielonym dla zydow na wschodzie Izraelem, klania sie podzial na sefradyjczykow przewazajacych na zachodzie od anaskazejczykow przewazajacych na wschodzie z Urabanem na czele.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Jews_in_Israel

 53. Siekiera_Motyka said

  Ad. 42 – Lubie sprawdzać czaszki tej Polskiej świty. Nigdy nie jestem zaskoczony. Oto Pan Koczalski

  .http://www.energetyka24.com/cache/img/1200_650_matched__p34b1b_2018012516.29.28.jpg

  Oj, już nie mogę. Debil totalny i do tego groźny bo ma/miał władzę,
  „W wyniku masowych gwałtów Niemców na Polkach urodziło się wielu wspaniałych ludzi – powiedział w „Super Expressie” poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, odpowiadając na pytanie, czy kazał by urodzić własnej żonie, dziecko poczęte w wyniku gwałtu. W sieci zawrzało. ”

  „Kochalski: Nie pamiętam decyzji ws. Nabielaka

  Komisja Weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji odbywa dziś posiedzenie poświęcone zwrotowi kamienicy przy Nabielaka 9 w Warszawie. To nieruchomość, w której wraz z rodziną mieszkała znana obrończyni praw lokatorów Jolanta Brzeska.

  Wśród wezwanych przed Komisję Weryfikacyjną jest między innymi Mirosław Kochalski, który od 20 grudnia 2005 roku reprezentował stołeczny Ratusz na podstawie pełnomocnictw wydanych przez Lecha Kaczyńskiego. Ten 23 grudnia 2005 roku objął urząd prezydenta Polski.”

  _https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9b/Arkadiusz_Czartoryski_Sejm_2015.JPG/626px-Arkadiusz_Czartoryski_Sejm_2015.JPG

  Ale Zmiany 😦

 54. Siekiera_Motyka said

  „Izrael jest w trakcie pogrążania Ameryki w wojnie z Iranem, która może zniszczyć to, co pozostało z Bliskiego Wschodu i rozpalić trzecią wojnę światową, płk. Lawrence Wilkerson, były szef sztabu sekretarza stanu Colina Powella, ostrzegł w Waszyngtonie około tydzień temu.”

  Facet na pewno pracuje dla Putina.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-10/watch-colonel-says-israel-dragging-united-states-world-war-iii

 55. Joe said

  Wilkerson nic nowego nie glosi…przed kazda jedna agresja amerykanska w mediach dostawali obledu typowego dla talmudystow.W Iraku POkazywal jakies stare beczki po chemikaliach …do oblednego oglupienia kazdego kto na to patrzyl…udowadniajac ze to BRON CHEMICZNA Sadama.W Libii bylo to samo.Teraz Syria no i Iran i Putin …te dwa gorace kartofle ktorych nie moga przelknac.
  To panstewko na Wschodzie jest w stanie WOJNY z kazdym kto im powie NIE.Tylko co Swiat ma z tym zrobic?Ot zagwozdka….
  Jedynie Chiny i Rosja robia swoje a reszta?

 56. Jack Ravenno said

  @9 RAFAŁ CZ. – jest jedno zagrożenie – Rosjanie się po prostu wkurwią i ich poniesie – piszę to całkowicie serio.

 57. prawo said

  Powiedziałem kilka razy, dość delikatnie, abyś SPIERDALAŁ z gajówki. Tu nie miejsce dla półgłówków.
  Admin

  Sam jesteś półsłówkiem moczarowcu i stary SBku. Pozdrów Stefana Michnika.

  ——
  „Moczarowiec” to, jak się wydaje, ulubiony epitet tasiemców…
  Admin

 58. Siekiera_Motyka said

  Cyrk, akt II

  „Australia, Polska i Japonia mogą zostać poproszone o przyłączenie się do Anglii w bojkocie Pucharu Świata, jeśli udowodnimy, że Rosja jest odpowiedzialna za zatrucie Siergieja Skripala, według źródła przemawiającego do The Times.”

  https://www.thesun.co.uk/news/5776283/2018-fifa-world-cup-russia-boycott-sergei-skripal-poisoned/

 59. Troll polonii said

  58
  Siekiera_Motyka
  Zdaje sie, ze sie zaczal akt III.
  Bo sie okazalo, ze to w restauracji znalezli slady tego gazu nerwowego i pare osob sie zatrulo.
  W koncu maja niedaleko do ekspertow: Tylko 8 km od tego miejsca znaduja sie laboratoria chemiczne, ktore badaja bron chemiczna.

  Nerve agent traces found in UK restaurant

  http://www.news.com.au/world/breaking-news/russian-exspy-daughter-still-critical/news-story/37217a16b2a056c73698285a2b2c419d

 60. Joe said

  „Moczarowiec” …epitet tasiemcow…zdarty jak szlag.Mietek dzialal w gorkach Rablowa,Wawolnicy,Bochotnicy,Naleczowa….Moje strony…Czesiek byl jego adiutantem.Zmarlo sie chlopu 3 lata temu.Mieszkal pod Naleczowem,mial plantacje jabloni,znalem Go i opowiedal mi
  jak Mietek go odwiedzal.Byly to juz lata 70-te….Zawsze ale to zawsze jezdzilo za nim kilku czosnkowych,nazywal ich kuroniaki albo korniki.Starali sie zastraszyc,przeciac opony itd.Az pewnego razu zaczaili sie z Czeskiem i z KBKsu z ladunkiem z soli strzelili im w dupso i to nie jednemu.Nawet w Wolnej Europie sie nie POskarzyli…a zwiewali jak szczury….Tasiemcowo-czosnkowe rycerzyki.

 61. Siekiera_Motyka said

  Ad. 59 – „W koncu maja niedaleko do ekspertow: Tylko 8 km od tego miejsca znaduja sie laboratoria chemiczne, ktore badaja bron chemiczna.”

  🙂
  Wrazie czego jestem pewny że te z Tel Aviv-u im pomogą.

  „mogą zostać poproszone o przyłączenie się do Anglii w bojkocie Pucharu Świata”
  Ciekawe jak to będzie wyglądało w wypadku Polski. Bo to może być tak że Polacy zrezygnują a w ostatniej chwili Brytole pojawią się w Rosji. Coś w stylu „1939”.

 62. Troll polonii said

  61
  Australia najmniej ucierpi bo z futbolu sa cieniutcy.
  Gorzej bedzie z Manchester United i Chelsea,’
  Nie bardzo wiem jak sobie to wyobrazaja bo FIFA to nie Komitet Olimpijski.
  Ja juz nie wspomne, ze przydalyby sie jakies dowody.
  Ale gdy chodzi o dra Kelly i plonacy wiezowiec w Londynie – to wyglada na o, ze Teresa May ma slaby wywiad. Albo pojda na calosc i „udowodnia bez dowodu” albo bedzie ten kolejny madziarski zyd Borys Johnson zapewnic publike swoim autorytetem, ze on wie kto to zrobil.
  A tak naprawde, co ma piernik do wiatraka?

  To Anglikom powinni zabronic grac w pilke do konca swiata – za te miliony trupow w Jemenie. I w Libii.
  Co tam jeden otruty. I do tego nieczynny szpion.

 63. Joe said

  A to ma piernik do wiatraka ze ostatni wywiad Putina chyba,jeszcze raz i jest ostatnim ostrzezeniem dla bylych KDL…ze jezeli nie wyjma z portek i nie naleja na sojusz z USmanami….to wkopuja sobie wlasnorecznie szubienice…..Zalozyli nelsona i Piskorskiego dusza ale to slaby chwyt…POtrzeba calkowitego OLANIA tasienco-czosnkowych…Doigrali sie..

 64. Rafal Cz. said

  Ad 56.
  Nie wk..wia sie. To sa ludzie odpowiedzalni. Owszem moze sie zdarzyc ze zostana postawieni przed wyborem: swiat bez Rosji (czyli calkowite
  zniszczenie narodow w obrebie Federacji) albo zniszczenie swiata ktory do tego doprowadzil. I wtedy dopiero swiat pozna co to znaczy
  „wko..ienie” sie Rosjan.

 65. stach said

  http://www.newsweek.pl/swiat/diablica-z-soho–minister-i-szpieg,96685,1,1.html

 66. Rafal Cz. said

  Obawiam sie ze wielu (nie tylko polakow) nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia ze Zwiazek Radziecki przestal istniec.
  ZSRR wiazal wiele narodow (republiki) w calosc stanowiaca sile I politczna I militarna oraz ekonomiczna. A nade wszystko przekowal
  (ZSRR) niesnaski miedzyplemienne w sile spojnosci. Czy bywalo ze pojawialy sie sprzecznoci klotnie . Tak bywalo ale to byl projekt
  na setki lat a tym czasem skonczylo sie na zaledwie piecdziesieciu.Film 9 kompania pokazuje to wyraznie.
  Razem, razem!! I

 67. maniek said

  …nie hcem – ale mószem…

  https://swiatowaliga.blogspot.co.uk/2016/02/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i.html

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-rosyjski-dmitrij-miedwiediew-mendel-premierem-rosji-2017-08

  …bez złosliwosci…

  …ps…na tym party było duuuużo gosci…z roznych stron…

 68. Stan said

  Biuro MSZ B. Johnsona natychmiast po „ataku” na Rosję miało wydać oświadczenie, że minister
  miał na myśli bojkot na szczeblu politycznym, a nie bojkot piłkarskich mistrzostw świata.

  Z bojkotu piłkarskiego nic nie wyjdzie i to niezależnie od wyników śledztwa.
  Anglicy i tak mają przesra.. z FIFA od lat i dlatego od 52 lat nie dano im organizacji tej imprezy.

  Propaganda polityczna po raz kolejny zaszkodziła Anglii i znowu cofnęli się o kolejne 20 lat. Ha, ha,ha!!!!
  FIFA to organizacja sportowa i finansowa i nie toleruje żadnych manipulacji i propagandy ze strony angielskiej,
  a niektóre firmy zachodnie będą miały z tytułu budowy infrastruktury w Rosji obroty i zyski w mld. Euro.

 69. jowram said

  Rosja, taka jaka jest teraz, jest nadal wielkim złem, zagrożeniem. Tak, jak powiedziała moja matka przefarbowali się, ale nadal chcą roznosić swoje błędy i podporządkować sobie Europę Zachodnią.

 70. revers said

  Obys dozyl lepszych dni z szariatem i szatanskimi wersetami wg. Salam Rushdiego….

  https://www1.cbn.com/cbnnews/world/2017/december/european-court-to-decide-if-islamic-sharia-law-can-override-a-nations-civil-law

 71. yattakaj said

  ad 69 Jowram,,
  To jakiś żarcik ,ironia bom sie uśmiał , a nie chcę obrażać ? .

 72. NICK said

  To źle, Kumplu, że uwielbiasz takie sprzeczki.
  Źle się odżywiasz.

  A „prawo”?
  Lewi-zna.

 73. revers said

  To MI5 mial ulatwione zadanie bo cala technologie produkcji gazu nerwowego oraz czesc produkji przejal w 1992 roku Pentagon w Uzbekistanie wraz ze zbieglym do stanow naukowcem Mirzjanowem..

  American officials agreed, noting that a senior defector from the Soviet chemical weapons program, Vil S. Mirzayanov, who worked for more than 25 years in the Soviet chemical weapons program, has told them and later said publicly that the plant was built to produce batches, for testing, of Novichok binary weapons designed to escape detection by international inspectors

  Dalej to tylko czekac na kolejne prowokacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.