Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Biblijne inspiracje stalinowskich „fiksacji”

Posted by Marucha w dniu 2018-03-11 (Niedziela)

Samym wzrokiem mogłaby rozstrzeliwać antysemitów

Żona Księcia Małżonka, to znaczy – Radosława Sikorskiego, czyli pani Anna Applebaum, nazywana swojsko „Jabłoneczką”, bardzo się ostatnio zaktywizowała politycznie, zwłaszcza na odcinku chłostania mniej wartościowego, polskiego narodu tubylczego.

W myśl bowiem skoordynowanych polityk historycznych: niemieckiej i żydowskiej, mniej wartościowego narodu polskiego nie można zostawić samopas, bo w przeciwny razie ZNOWU zrobi coś okropnego, na przykład – jakiś holokaust, albo coś w tym rodzaju.

Dlatego też trzeba roztoczyć nad Polakami kuratelę starszych i mądrzejszych, a wtedy ani Europa, ani świat nie będzie musiał znowu przeżywać jakichś okropności, więc wyda z siebie westchnie ulgi, a i Polacy też zostaną dzięki temu ratowani przed nimi samymi.

Temu właśnie służy tak zwana pedagogika wstydu, która ma doprowadzić do wytworzenia w mniej wartościowym polskim narodzie tubylczym trwałego poczucia winy wobec Żydów, dzięki czemu ewentualna żydowska okupacja Polski będzie mogła funkcjonować bez konieczności uciekania się do brutalnego terroru, który zawsze robi złe wrażenie.

W aplikowaniu mniej wartościowemu narodowi polskiemu tego poczucia winy Jabłoneczka stanowi nierozerwalne ogniwo frontu ideologicznego, który ostatnio przeszedł do gewałtownej ofensywy pod pretekstem nowelizacji ustawy o IPN, w której strona żydowska dopatrzyła się podstępnego zamachu na swój monopol na ustalanie obowiązujących prawd historycznych i wszelkich innych.

Ta pedagogika wstydu przynosi rezultaty, zwłaszcza wśród rozmaitych arywistów, którzy zawsze próbują płynąć z prądem, niczym zdechłe ryby. Na przykład Wielce Czcigodna Joanna Scheurin-Wielgus niedawno doniosła, że zaczęła wstydzić się Polski. Przewidział to już dawno, bo zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918 Julian Tuwim, pisząc w poemacie „Wiosna” te profetyczne słowa: „Ha, będą ze wstydu się wiły dziewki fabryczne, brzuchate kobyły…”

Wróćmy jednak do naszej Jabłoneczki, która właśnie ogłosiła książkę o Wielkim Głodzie na Ukrainie, która dla pewnych żydowskich kręgów w Ameryce i Izraelu zaczyna nabierać coraz więcej cech Ziemi Obiecanej. Pewnie z tego powodu nasi warszawscy dygnitarze tak intensywnie ćwiczą się w sztuce plucia pod wiatr. Jak tylko tamtejszy prezydent Poroszenko, czy nawet banderowski dygnitarz drobniejszego płazu ich ofuknie, to oni zaraz dają mu jak nie pieniądze, to gaz, jak nie gaz, to… – no, mniejsza z tym.

Z tego powodu Jabłoneczka udzieliła nawet Ukraińcom dyspensy na nacjonalismus. W takiej na przykład Polsce nacjonalismus jest potępiony i pan minister Brudziński utworzył nawet specjalny rządowy zespół do zwalczania „faszyzmu”, przyznając w ten sposób przed całym światem, że Polska ma z faszyzmem jakiś problem, że aż musi na szczeblu rządowym zakładać zespoły do walki z nim.

Zawsze podejrzewałem, ze nasz nieszczęśliwy kraj rządzony jest bardzo małą mądrością i teraz to podejrzenie nie tylko się potwierdza, ale co gorsza, staje się wyjaśnieniem uprzejmym. Mniej uprzejme wyjaśnienie oznaczałoby bowiem, że Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, pod przykryciem wojny żydowskiej, oczyszcza przedpole dla żydowskiej okupacji Polski, przygotowując postawienie nacjonalistów poza prawem.

Książką naszej Jabłoneczki natychmiast zachwycił się przewielebny ksiądz Kazimierz Sowa, zauważając, że Wielki Głód był następstwem „politycznej fiksacji Stalina”, polegającej na zamiłowaniu do rolnictwa kolektywnego. Tak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, ale czy przypadkiem Stalin nie czerpał inspiracji do kołchozów od jakichś poprzedników? Kto, jak kto, ale przewielebny ksiądz Sowa powinien od razu się tego domyślić, chyba, że seminarium duchowne ukończył jakimś psim swędem, korzystając z jakiejś tajemniczej protekcji. Warto dodać, że Józef Stalin też przez rok studiował w seminarium duchownym w Tyflisie i kto wie, czy to właśnie nie tam doznał olśnienia, które przewielebny ksiądz Sowa nazwał „polityczną fiksacją”.

Chodzi mi oczywiście o słynnego, biblijnego Józefa egipskiego, który po różnych perypetiach został pierwszym ministrem faraona i na tym stanowisku zapoczątkował kilka polityk interwencyjnych. Najpierw, pod pretekstem walki z głodem, wprowadził dodatkowy podatek w naturze: 20 procent zbiorów zbóż od każdego chłopa.

Zakładając uprzejmie, że ten podatek pobierany był rzetelnie, wymagało to zatrudnienia całej armii urzędników, którzy najpierw musieli w każdym gospodarstwie zbiory oszacować, by potem wymierzyć podatek. Pobór tego podatku wymagał uruchomienia kolejnego programu interwencyjnego w postaci inwestycji budowlanych. Biorąc pod uwagę stan dróg i możliwości transportowe, ten podatek zbożowy wymagał zbudowania gęstej sieci magazynów, w których pobrane zboże mogłoby być bezpiecznie składowane. Sieć musiała być gęsta, bo przecież nikt nie woziłby zboża z jednego końca Egiptu na drugi.

Ale nie tylko magazyny trzeba było budować. Tych magazynów musiał przecież ktoś pilnować, bo w przeciwnym razie zostałyby przez podatników okradzione w mgnieniu oka. Zatem obok magazynów trzeba było wybudować koszary dla żołnierzy, którzy by tych magazynów pilnowali. Taki gigantyczny program budowlany wymagał zatrudnienia wielkich rzesz robotników, no i użycia mnóstwa zwierząt pociągowych do transportu materiałów. Ludzi i zwierzęta pociągowe można było wziąć tylko z rolnictwa.

Odciągnięcie robotników i zwierząt pociągowych w rolnictwa do budownictwa i transportu, musiało doprowadzić do poważnych zaniedbań w irygacji, co po siedmiu latach takiej polityki doprowadziło do głodu.

Wtedy Józef uruchomił kolejny program interwencyjny; zboże zmagazynowane dzięki nowemu, 20-procentowemu podatkowi, zaczął tymże podatnikom  s p r z e d a w a ć. Jak skrupulatnie notuje biblijny autor, już w pierwszym roku wszystkie pieniądze z ziemi egipskiej zgromadził w skarbcu faraona.

Ale głód trwał nadal, więc w następnym roku chłopi wyprzedali się za zboże z inwentarza. To oczywiście sytuacji żywnościowej poprawić nie mogło, więc w obliczu przedłużającego się głodu, chłopi wyprzedali ziemię. To już była prawdziwa katastrofa, więc w kolejnym roku sprzedali samych siebie w niewolę i stali się niewolnikami państwowymi. Wtedy Józef zainicjował kolejną politykę interwencyjną; ze skupionej ziemi utworzył kołchozy, a nadwyżkę ludności przesiedlił do miast.

Józef Stalin, który podczas rocznych studiów w seminarium duchownym, mógł się z tą historia zapoznać, najwyraźniej się nią zainspirował, bo program kolektywizacji w Związku Sowieckim przeprowadził według biblijnego pierwowzoru, ze sztucznym wywołaniem głodu włącznie i przez ówczesnych sowieckich Żydów był tak samo wychwalany, jak biblijny Józef przez autora biblijnego.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Żli ludzie, neostalinowcy w walonkach i inne takie niedobitki, twierdzą, iż w owych czasach głód zapanował w całym ZSRR i Ukraina nie była w żaden sposób wyróżniona. Powodem głodu były szczególnie niekorzystne warunki klimatyczne [oczywiście w USA to by się zdarzyć nie mogło] – a także sabotaż ze strony wielu chłopów podejmowany w obliczu kolektywizacji.
Mit o ukraińskim „Hołodomorze” podtrzymywały szczególnie banderowskie organizacje w Kanadzie i innych krajach. To jest taka ukraińska wersja Holocaustu.
Polecam http://xportal.pl/?p=17190
Admin

Komentarze 62 do “Biblijne inspiracje stalinowskich „fiksacji””

 1. Adam said

  Gdyby odciąć Jabłoneczce jedno ucho, wiatr ukręciłby jej mądrą główkę.

 2. Lovshak Russkij Agient said

  Stalin Stalin morderca ten zydobolszewicki KLANGOR AY WEY GEWALTE GEWALTE STALIN I SOWIECI……. A W TLE HUMANIŚCI I FILANTROPII POKROJU KAGANOWICZA I BERII, KHAZARSCY ZIOMKOWIE APPLEBAUM,KTÓRZY STANOWILI LEKKO 75 PROCENT WIERCHUSZKI TERRRORU, ALE ROZUMIEM, ŻE TO DZIŚ OFIARY, JAK TE DUDY MARCOWE…

  Tak załatwia sprawę car Rosji, wie, że trzeba przypominać habadczykom skąd im nogi wyrastają….

 3. Ola said

  ten Michalkiewicz to jakis zaklamany su…syn. Jak to glodu nie bylo? Aha, sprowokowany przez stalina, lenina and Ko.? oz, ty dziadygo , szczescie twoje , ze ci do pyska i oczu nie siegam .

  Nigdy nie zapomne wspomnien mojego dziadka Mariana ( Mania) z jego dziedzinstwa . jego opowiadania o jego placzacej matce , a mojej nie znanej mi prababce , ze nie miala lyzki kaszy ,by wykarmic gromadke dzieci . Staruszkowi plynely lzy z oczu , a ja bylam za bardzo zajeta wlasnym zyciem i jego problemami , by dowiedziec sie szczegolow. Nie wiem nawet kiedy dziadek byl urodzony i gdzie . Skoro babcia , jego zona byla rocznik 1920 albo gora 1921 to on byl ze 3 lata mlodszy . I skoro moj tata , a jego syn urodzony w 1938 w W arszawie po ktorym mam przepiekne polskie nazwisko z dzi , ci ,e z haczykiem , l z kreseczka i oczywiscie konczace sie na ska ( pozniej zmienialam na typowo niemieckie , bo Niemcy potwornie lamali sobie jezyki- jeden z moich wielu bledow zyciowych).Nie bylo glodu i dziurawych butow??!!! Nie bylo beznadziei i braku widokow na jutro??!!
  To wlasnie wladza ludu i Polska Ludowa dla mojemu dziadkowi lyzke kaszy , buty i szanse jego dzieciom i wnukom na godne , nie , nie bogate , ale godne zycie . I nigdy nie mialam za zle ojcu , ze dal mi w pysk za nieswiadomie opowiedziany kawal o ” kacapach przywieziony z kolonii letniej. Tym bardziej dziadkowi Marianowi , ze nazwal syna , mojego ojca, Wlodzimierzem , zwanym przez niego zawsze Wolodia . I zawsze bede glosic „prawdy” komunistyczne i socjalistyczne. Bo krew jest gestsza od wody a mleko wypite z piersi matki najwartosciowszym . Bo kazdy ma swoja „prawde” i musi miec na nia prawo i przyzwolenie .

 4. Anucha said

  Proszę spojrzeć na wyraz twarzy

  To zła kobieta …

 5. Lovshak Russkij Agient said

  Tu car Putin cierpliwie wyjaśnia swojej ulubionej laleczce jak się rzeczy mają, dobry materiał edukacyjny dla nowej szlachty z Chobielina

 6. Adam said

  Pół kobieta pół jadowita żmija. Małe usteczka które nigdy nie całowały i nie były całowane. W oczach kult wilka.

 7. Lovshak Russkij Agient said

  Od 49 minuty powyższego wywiadu Putin po raz trzeci odpowiada laleczce, ŻE TO MOŻE BYLI… miedzy innymi… ŻYDZI Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM, słynne słowa które rozwścieczyły syjonistów na całym śwecie…

 8. Marcin said

  Wąskie usta to oznaka złośliwości. Unikać takich bab trzeba. A co do głodu na ukrakrainie to dziwię się,że nie podciągnięto też winy pod polskiego chłopa, który przecież płacił głodowe stawki ukrom.

 9. revers said

  .. lub kriminalny IPN z Polski jak mogl byc antysemicki …

  https://stopacthr1226.org/u-s-senator-bob-menendez-attacks-poland-at-the-aipac-conference/

 10. Ad 3 Ola

  Ola:
  „ten Michalkiewicz to jakis zaklamany su…syn. Jak to glodu nie bylo? Aha, sprowokowany przez stalina, lenina and Ko.? oz, ty dziadygo , szczescie twoje , ze ci do pyska i oczu nie siegam .”

  Jeśli mnie pamięć nie myli, już kiedyś napisałem, że jest Pani (bywa Pani?) idio.tką (pióro szybsze od mózgowia).
  Tyle wrzasku o kłamstwo – gdzie Michalkiewicz pisze, że nie było głodu na Ukrainie?
  Lży toto zanim przeczyta.

  (Co się z tym babstwem dzieje – epidemia jakaś światowa?!)

 11. revers said

  co do glodomaru nalezalo by zapyatac sie roznych Zuckerbergow, Goldbergow ile stalo zakontraktowane zboze 1933 roku w Londynie na gieldzie towarowej i w Chickago bo wyzdychala by cala ameryka i czesc europy z glodu z powodu wielkiego kryzyzsu ekonomicznego z lat 1929-1933 oraz z tego powodu malych zbiorow zboz.

 12. Joe said

  Tylko dlatego ich szanuja,ze sie ich boja.Dlatego klangor jest dla GAWIEDZI….A „Car „w kazdej chwili moze uchylic rabka Wielkiej tajemnicy ,jak to bylo naprawde z tymi rewolucjami i holokaustem.Czyimi lapkami zrobione.Dlatego JABLONECZKA wie jak by lecialy kapelusze jej PObratymcow z tatusiem wlacznie.

 13. Joung said

  judeoszatanistow Trzeba usunac ;;;;;;;;SILA;;;;;;;;;;Miloscia pokora ;;;;;;;;;DOCZEKAMY SIE DOLOW SMIERCI.
  Wiec ;;;;;;;;;;;;;;wybieraj POLAKU

 14. NC said

  Re 10: To zapewne chazarka, ale z tych głupich.

 15. Marucha said

  Re 3:
  Pani Olu,
  Prosiłbym o uważniejsze czytanie. A zwłaszcza odróżnianie tego, co napisał red. Michalkiewicz i tego, co dopisał w komentarzu Marucha.
  Głód był, ale nie taki, jak twierdzą banderowcy, i nie tylko na Ukrainie, i nie celowo wywołany,

 16. Salcie said

  Niezrównany prof. Jerzy Robert Nowak jak zwykle pracowicie edukuje uśpione polskie społeczeństwo…..
  Proszę państwa – kapelusze z głów!

  „Szkodnicy i kapitulanci w stosunku do Żydów” – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień #30

 17. Lily. said

  Re 4;Anucha
  Wyglada na wiele wiecej niz ma lat.

 18. HasloTygodnia said

  Juz niebawem wyzwolenie – “Jojne Daniels polskim krolem”.

 19. Joung said

  BIC w nich BIC w nich.
  To co tylko nam pozostalo.

 20. Boydar said

  Kiedy unych skutecznie osrać (niekoniecznie bić, Panie Joung) to une natentychmiast robią sobie jakiś hoolookcaust, w którym unym nawet pomagać nie trzeba; mają wystarczające siły, środki a i doświadczenie z lat pięciu tysięcy. Co za tym idzie, nie ma rzeczywistej potrzeby fizycznego ich bicia. Oby tylko nam gów~na i zaparcia (samo) starczyło; sprawa „załatwi” się sama 🙂

 21. Lovshak Russkij Agient said

  Panie Lovshak, ja bardzo lubię, gdy prezydent Putin coś tłumaczy, on jest taki przekonujący, o choćby tu:

  http://www.mk.ru/politics/2018/03/02/putin-pozhalel-o-razvale-sssr-i-vspomnil-o-krepostnykh-predkakh.html

  gdy wspomniał o tym, że gdyby miał wehikuł czasu, to nie dopuściłby do rozpadu ZSRR.

  Jest spora na to nadzieja, bo z dowodów wynika, że Rosjanie od dłuższego już czasu, pracują nad taką technologią:

  [video src="https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201712/1512152041_NyYT0s.mp4" /]

 22. Lovshak Russkij Agient said

  Coś poszło nie tak, to jest wspomniany dowód:
  .https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201712/1512152041_NyYT0s.mp4

 23. RomanK said

  Hlodomor..byl wynikiem uszczelnienia systemu obowiazkowych dostaw…tak, ze zabrano chlopom wszystko zvboze…w desygnowanych regionach . Tam gdzie zakladano experymantalne kibutze do szkolenia starconej przed 2000 lat kasty ronikow..na osiedlenie.
  Zboze wysylano do Anglii i USA…gdzie rownolegle do NEP prowadzono podobne Planowe Experymenty Gospodarcze w Angli zwany PEP i w USA New Deal….
  Wszystkie te experymenty prowadzone rownolegle wymagaly ofiar….w USA np zniklo w tym czasie ponad 7 mln ludzi….podobniue w Anglii….
  Dzis malo kto wie o planie angielskim , malo o amerykanskim .
  Ciekawy jest etniczny make uop experymantatowrow…….

 24. Troll polonii said

  5
  Lovshak Russkij Agent
  Dzis wysluchalem calego wywiadu a wlasciwie przesluchania Putina przez pania Megyn Kelly – wyjatkowo agresywna jankeske, ktora zarabia 17 milionow dolarow rocznie za swoje „wystepy”. .
  Typowa jankeska reprezentuje amerykanska bufonade i „wyzszosc” rasowa nad Rosjanami i innymi narodami. .

  Mnie sie najbardziej spodobaly odpowiedzi Putina, ktory pokazal nie tylko klase ale i wyjatkowa cierpliwosc. Ja mysle, ze wiedzial dlaczego sie zgodzil na te wywiady.
  Pani Kelly musiala na koncu przyznac, ze znow nie udalo jej sie pokonac Putina. A tak sie biedaczka starala!
  Zapomniala biedaczka, ze nie jest prawnikiem, a probowala odegrac role prokuratora i przesluchiwac prezydenta Federacji Rosyjskiej.

  Oto niektore perelki tego wywiadu:
  Pani Kelly koniecznie chciala wiedziec, czy system ABM opisany przez Putina sie rzeczywiscie sprawdzil, kto rozpoczal zimna wojne, i dlaczego Rosjanie sa tak agresywni.
  Putin odpowiedzial spokojnie, ze to Amerykanie zerwali umowe o nierozprzestrzenianiu broni atomowej w 1972 roku i w roku 2003 Amerykanie jednostronnie i bez uzgodnienia zerwali umowe o zaprzestaniu wyscigu zbrojen.
  Pani Kelly zas utrzymmywala, ze to po 9/11 Rosjanie stali sie tak agresywni, na co Putin zauwazyl, ze to jakies kuchty wymyslily.

  Kelly: A czy wasz obecny system rakietowy jest sprawdzony, bo podobno nie dziala?. (To pytanie zadaje panienka, ktorej militarni wspolobywatele nie moga od 10 lat „zmusic” F-35 zeby zaczal strzelac i latac!)
  Putin: Wszystko o czym mowie to nasza obrona – nie bron ofensywna – i system zostal sprawdzony. Dziala. Juz zaczelismy seryjna produkcje.

  Putin przypomnial, ze amerykanskie systemy rakietowe zostaly zainstalowane tuz przy rosyjskiej granicy i bardzo blisko Rosji: na Alasce, w Europie: Polsce, Rumunii, i bazy amerykanskie sa dookola Rosji.
  „Prosze pmyslec tylko, ze na przyklad Rosjanie zakladaja systemy rakietowe na granicy kanadyjskiej albo w Meksyku i poslalismy tam nasze okrety!”
  Kelly: Chwalicie sie, ze wasze rakiety sa nie do pobicia?
  Putin: Ani USA ani nikt nie wierzyl i do tej pory chyba nie wierzy, ze moglismy w tak krotkim czasie sie uzbroic i odpowiednio przygotowac do obrony.
  Od 15 lat ostrzegamy wszystkich amerykanskich prezydentow, ze chodzi nam o rownowage sil i o tym rozmawialem z wszystkimi prezydenami ( a bylo ich 4). Uprzedzalismy co bedziemy robic – nikt nam nie wierzyl i nie traktowal nas powaznie..
  Kelly: Czy to znaczy ze wasze systemy lepsze od USA?
  Putin: Tak. Lepsze. Przeszly wszystkie testy i zdaly egzamin. Niektore wyprobowalismy w Syrii
  My teraz budujemy nowy system , ktory sie nazywa Wojewoda.
  Kelly: Czy bedziecie uzywac tej broni przeciwko atakowi nuklearnemu czy kazdemu atakowi? (glupie pytanie)
  Putin: Przeciwko kazdemu atakowi na nasz kraj.
  Kelly; (jeszcze glupsze pytanie) : Czy chcecie rozmawiac z nami na temat tej nowej bron??
  Putin: My chcemy rozmawiac na kazdy temat a teraz to sie juz niczego i nikogo ne boimy.

  Kelly : Pan byl w KGB. W jaki sposob to sie panu przydalo?
  Putin: Bardzo sie przydalo. Prosze nie zapominac, ze jestem oficerem armii rosyjskiej i oficerem wywiadu. Moje doswiadczenie bardzo sie przydalo w szkoleniu nowych kadr na uniwersytecie, gdzie wykladalem i bylem odpowiedzialny za miedzynarodowe kontakty.. Przydaje mi sie w relacjach z innymi panstwami.

  Kelly: Przezyl pan 4 prezydentow USA, ma pan teraz 65 lat. na ogol ludzie w tym wieku zwalniaja troche obroty… a pan znowu chce wygrac wybory, co ma pan do powiedzenia.?

  Putin: Jest na swiecie wielu politykow starszych duzo ode mnie i sa bardzo czynni i wykonuja rzetelnie swoja prace. Nie tylko w USA ale i w Europie. Ja mam na celu zawsze pracowac tak, jakby to byla pierwsza i ostatnia praca w moim zyciu; i jest konstytucja, ktorej nigdy nie narusze. Nie ode mnie zalezy czy bede prezydentem. Zalezy od wyborcow czy mnie wybiora.

  Kelly: Prezydent musi byc silnym..
  Putin: Sila nie polega na tym, zeby wymachiwac piesciami i glosno krzyczec. Wazne, zeby miec strategie i trzymac sie planu a takze porozumiewac sie ze wszystkimi; miec cel i konsekwentnie dazyc do celu.

  Kelly: W USA ogladaja pana na koniu i bez koszuli. Co pan chce przez to pokazac??
  Putin: (z bardzo naiwna mina): Ja tak odpoczywam. To jest moj relaks.
  Prosze posluchac; macie kamery, jest internet, macie rosyjskich przyjaciol u nas, ktorzy robia i wyszukuja wam rozne zdjecia, zeby podniecic wasza publike.
  Ja mam pelno zdjec z pracy, z rozmowy z moimi wspolpracownikami, mam cala mase dokumentacji … ale to nikogo u was nie interesuje..
  Widzialem nawet swoje zdjecie jak dosiadalem niedzwiedzia! Ja nigdy do tej pory nie probowalem wsiasc na niedzwiedzia. Was tylko takie rzeczy interesuja.

  Kelly: Jakie sa pana osiagniecia i niepowodzenia?
  Putin: Osiagniecia i niepowodzenia ida w parze. Najwazniejsze ze u nas zmienila sie gospodarka. Ekonomia wzrosla dwukrotnie. O polowe zmniejszylo sie ubostwo. Ale jest jeszcze zbyt wielu biednych ludzi. Probujemy zmniejszyc wielka dziure miedzy najwyzszymi i najnizszymi zarobkami. Ciagle nam sie jeszcze nie udalo zmniejszyc tej roznicy. W latach 90-tych tracilismy milion ludzi rocznie. Byla to straszna katastrofa. Teraz udalo nam sie to nadrobic. Bardzo nam zmniejszyla sie smiertelnosc i wprowadzilismy wiele programow opieki nad rodzina i macierzynstwem. Wzrosla ekonomia, choc nie udalo nam sie jeszcze rozwiazac wszystkich problemow ekonomicznych.
  Mielismy ogromna inflacje. Teraz wynosi ona 2.2 procenta. Rosna nam rezerwy zlota i mamy stabilna ekonomie. Teraz mamy szanse zrobic kolejny krok do przodu, a mamy rozne plany: dalszy rozwoj medycyny, mowych technologii, nowe metciagle ciagle ody zarzadzania, sztuczna inteligencje, cyfryzacje itp..

  W dalszym wywiadzie Kelly bez przerwy i z uporem maniaka upierala sie, ze Rosja wtracala sie w wybory w USA. Putin spokojnie i rzeczowo odpowiadal, ze Rosja ma sie czym zajmowac i rzad rosyjski nie jest zainteresowany kto rzadzi w USA bo ze wszystkimi gotow jest rozmawiac.
  Pani Kelly nie ustepowala tylko domagala sie, ze Rosja powinna ukarac 13 hakerow i jakiegos biznesmena rosyjskiego.
  Putin cierpliwie i w kolko lumaczyl, ze prywatni obywatele Rosji, ktorzy nie zlamali rosyjskiego prawa nie podlegaja zadnej karze, a wina powinna byc udowodniona.
  Pani Kelly sie upierala, ze ma na to dowody, bo „tak mowia ludzie ” i dlaczego Rosja nie wszczela dochodzenia przeciwko winnym.
  Putin dal wyraznie do zrozumienia, ze od oskarzenia jest prokuratura i ze to amerykanska prokuratura powinna zglosic wniosek do rosyjskiej prokuratury z odpowiedna dokumentacja – a nie zadna dziennikarka.
  A nikt sie do tej pory do Rosji nie zwrocil.
  Na co pani Kelly powiedziala, ze w Kongresie ludzie o tym rozmawiali, i sa swiadkowie , ze Rosja sie wtracala do wyborow.
  Putin nie wytrzymal i powiedzial:
  Czy my nakladalismy kiedykowiek sankcje na USA, ze sie ciagle wtraca do naszych wyborow?
  Wasi politycy i dyplomaci glosno i publicznie sie przyznali ze wydali miliardy dolarow na przewrot na Ukrainie..

  „Wasz minister spraw zagranicznych pokazal w ONZ taka malutka fiolke nie wiadomo z czym i powiedzial, ze jest to dowod na to, ze Irak ma bron nuklearna. Na podstawie tego klamstwa zniszczyliscie calutki kraj. Nikt na was sankcji do tej pory nie nalozyl a to bylo bezczelne klamstwo. Takie sa wasze dowody!.
  A Rosje nie interesuje o czym plotkuja w Kongresie bo Rosja ma wazniejsze sprawy niz sledzic co sie dzieje w Kongresia bo to nie jest Rosji sprawa. Niech uprawniony organ zwroci sie do Rosji – Rosja bardzo chetnie podejme rozmowy i bedzie rozpatrywac oficjalny wniosek – ‚
  Kelly: To nie macie zamiaru deportowac tych 13 hakerow rosyjskich do USA?
  Putin: Nigdy. My swoich ludzie nikomu nie wydajemy. I nie mamy zamiaru ich karac bo nie zlamali zadnego rosyjskiego prawa.
  Kelly: Ale zlamali amerykanskie.
  Putin: Nic mi o tym nie wiadomo, bo nikt mnie o tym nie powiadomil. Od tego jest droga urzedowa. Oficjalne zazalenie do naszych wladz. A i tak nie bedziemy nikogo deportowac. Wy tego tez nie robicie.

  Pani Kelly nie dawala za wygrana a w koncu przyczepila sie broni chemicznej w Syrii i uwazala, ze to Putin jest odpowiedzialny za to, ze Asad trul ludzi bronia chemiczna.

  Putin dlugo tlumaczyl, ze Syria pozbyla sie komisyjnie – pod kontrola ONZ- broni chemicznej i ze nikt nie przedstawil zadnych dowodow i nie bylo zadnego dochodzenia w sprawie tej broni chemicznej..
  Pani Kelly zas uwazala, ze wlasnie przez te bron chemiczna sa nalozone sankcje na Rosje, na co Putin powiedzial, ze sankcje sa nalozone na Rosje nie z powodu Syrii tylko dlatego, ze Zachod koniecznie chce Rosje zniszczyc i naklada sankcje bez powodu.Te sankcje maja taki skutek, ze na Forum ekonomicznym w Soczi pani Kelly sama widziala, ze najwieksza delegacja biznesowa w Rosji byla z … USA bo Amerykanie chca z Rosja handlowac tylko rzad USA im nie pozwala , a w koncu Putin nie wytrzymal i palnal: A wy lepiej zajmijcie sie trupami w Mosulu i w Raqqa, bo do tej pory tysiace przez was zabitych czeka na pochowek.

  Najbardziej spodobal mi sie taki komentarz na temat tego wywiadu, ze pani Kelly zachowala sie jak „Bufetowa na wakzale” – na dworcu.

 25. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Dobry opis.

  Bez PhotoShop lub z to i tak emituje złą energie. Radek na pewno sporo pije wieczorem.

  .https://uqvk92z67p11sbpjb3nr4qo1-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/07/Applebaum.jpg

 26. RomanK said

  Zupelnie powaznie zastanawiam sie co w prezencie dostanie Megan Kelly od prez Putina za ten z nim ostatni …..a i za poprzedni wywiad.
  Wywiad jest tak dobry ,ze stacja mateczna M Kelly usunela pewien szczegolnie nieblogonadieznyj fragment.,..zeby sluchaczy swoich nie wprawic w depresyjne delirium….
  Gdyby- taki wywiad, w taki sam sposob przeprowadzil rosyjski dziennikarz uznano by to ….za -masterpiece rosyjskiej propagandy….
  Wywiad poglebil w elitach establismentu neoconow kryzys i gleboka depresje.
  Szczegolnie uwaznie powinni go przeanalizowac Polacy…sami , pojedynczo i w grupkach……bo rzadu to tam nie ma zadnego.
  Najwazniejszym jest ,ze dobitnie powiedziano ,ze rozmieszczanie broni na terytorium krajow wsch Europy nie sluzy zadnej obronnosci ,zadnemu interesowi tych krajow europejskich, ale tylko jest czescia amerykanskiej strategii i taktyki militarnej globalngo systemu ochrony USA…
  Jakie konsekwencje wynikaja z tego- nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe.
  Pierwszy wariant uderzenie prewencyjne Rosji w najblizsze barterie rakietowej jadrowej oslony..w Polsce Czechach i Rumunii….nie wymaga dyskujsi..po niej nie zostanie nic..i to bedzie koniec historii Polakow..Czechow i Rumunow przy okazji Wegrow i Bulgarow….Kto nie wierzy niech wezmie cyrkiel i narysuje okregi o srednicy 300mil na mapie Europy.

  Ale …..nalezy rozwazyc drugi wariant,,kiedy po rozmowach i znalezieniu consesnusu na nastepne 10 lecia ..Amerykanie wycofaja swoje rakiety i wojsko- jakie bedzie im niepotrzebne – bo i po co?????
  To wyjasnia poniekad sprawe Mateusza Piskorskiego! I z czyjego polecenia tzw polski wymiar sprawiedliwosci lamie wszelkie prawa przepisy i normy moralne.

 27. PISKORZ said

  re art I te usteczka wąskie-jezuickie…aż ciarki po grzebiecie..!!!

 28. PISKORZ said

  re 21 „Jest spora na to nadzieja, bo z dowodów wynika, że Rosjanie od dłuższego już czasu, pracują nad taką technologią:” PRZECIĘTNEMU ROSJANINOWI…to potrzebne jak psu boczna kieszeń…Jemu praca, kasa itp itp.są potrzebne…aby mógł normalnie żyć,bo…..

  Это в ПОЛЬШЕ за этот период времени ( с 2000 года по 2017 год) рост ВВП + 175%, а у НАС В РОССИИ ВСЕГО 14%. И это ГОРЬКАЯ ПРАВДА. Польша развивается в 12,5 раз ЛУЧШЕ, чем Россия и при этом не имеет ни НЕФТИ, ни ГАЗА.
  BEZ KOMENTARZA..!!! Tylko to tłumaczę, że Polska rozwijała się 12,5 x lepiej..!!!

 29. Siekiera_Motyka said

  Ad. 26 – Panie Romanie, Putina wyjaśnienia nie pomogą Polakom zrozumieć ze siedzą na liniji frontu pierwszego uderzenia. Zamknięte mózgi, „Ameryka nas obroni. Nie ma wyjścia.” itd itd

  Te piepszenie „Kacapy nic nie umieją” są właśnie słowa które Polskę mogą zgubić.

 30. RomanK said

  Panie S-M..obawiam sie, ze juz zgubily….
  tzw ;polacy” jacy rzadza z nadania i dopustu…w chwili obecnej mogli zalatwc sprawe z Miedzynarodowym Zydem raz na zawsze. Informujac Washington grzecznie i dyplomatycznie …ze…. jak sie nie odpierdola natychmiast to ……was wypierdolim…tez natychmiast!
  Ale, jak pan widzi- na to trzeba miec chlopow z jajami, a nie dupodajcow z zonami z ustami swiadczacymi -ze nie z jednego czolgu disel zciagaly ..jednym zassaniem shlaucha:-)))))

 31. No co fy? To parco łatna bani jezd. W mojem kuście una jezd, saras po kapuście. I to fejszenie, takie kłempokie uno. I te łusta saciśniente, jakpy utszymyfały tajemnicem stfoszenia przet fytostaniem siem na ten fstrentny antyicki śfiat. I jeszcze te łuszy fyfchfytujące najtropniesze nafet szelestofanie japłoniofeko listofia fsruszaneko sefirofem fiaterkiem, jakpy f takty musyki kranej pszes fymortofanych holocałstofaniem klesmeróf. I freszcie ten sznopel cierpioncy, któren smuszony jest to ftychania i fytychania tej sepsutej kojofskiem przepytlenceniem atmosfery. Urota, mosze nie f całej krasie i okrasie tu ukasana, sfieńcza siem fymofnem kłofy pszechyłem, jakpy chciała pofiecieć: „Ja jezdem, która jezdem”, co jezd parco kłempokiem fyraszeniem.

 32. Troll polonii said

  Znajomy, nauczyciel w Polsce, napisal mi wlasnie, ze zapytal go uczen z piatej klasy, syn lekarzy: „Prosze pana, jaki jest najglupszy narod na swiecie?”
  Nie wiedzialem, wiec ten uczen poinformowal mnie, ze Ruscy.
  Dlaczego tak sadzi?: ” Bo tak jest w grze komputerowej”,
  Gdy wyrazilem wtpliwosci, odpowiedzial: „A wie pan jak oni klna ( w tej grze)”.
  Tak sie oglupia mlodych ludzi. I jestesmy bezsilni”

 33. Jurek said

  re 30

  Panie Romku ……

  jednym zassaniem shlaucha:-)))))

  🙂 🙂 🙂

  żydówy są bardziej wybrane od słoni. Toż tego nawet słonice nie potrafią

 34. Norm said

  A mnie się to zdjęcie najbardziej ze wszystkich podoba :).

  https://ibb.co/gATY8S

 35. RomanK said

  Panie Troll… a nauczyciel nie mogl dzieciaka czegos nauczyc????
  I zapytac:
  – Kto pobil najwiekszych wodzow w historii Europy..Napoleona Bismarka i Hitlera???
  – Kto pierwszy polecial w Kosmos i na czym???
  – Kto posiada 1/6 powierzchni swiata???i jakim jezykiem tam sie porozumiewaja???
  Widzisz dziecko….glupie narody moga sie tylko chwalic sukcesami odnoszonymi w grach komputerowych..madre tworza rzeczywsistosc… i kontroluja swoj los.

  ——
  Bo tacy chuje są nauczycielami.
  Admin

 36. WI42 said

  #29 Piskorz
  „Это в ПОЛЬШЕ за этот период времени ( с 2000 года по 2017 год) рост ВВП + 175%, а у НАС В РОССИИ ВСЕГО 14%.”
  To są chyba dane od Nawalnego. Spójrzmy na coś polskiego, napewno nie przyjaznego Rosji (IMF):
  https://rynekpracy.pl/artykuly/produkt-krajowy-brutto-w-polsce-i-rosji
  No i co panie Piskorz?

 37. Siekiera_Motyka said

  Ad. 32 – Dobry przykład tej cichej inżynierii społecznej z doświadczeń Pana Bernays.

  Ad. 35 – Gajowy trafił w 10-tke.

  System szkolny jest zatruty.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-02-19/floridas-teacher-year-bluntly-explains-why-school-violence-out-control?

  „Dorastałem z bronią. Wszyscy to wiedzą. Ale wiesz co? Moi rodzice NIGDY nie popierali ode mnie żadnego złego zachowania. Byłem przerażony robieniem czegoś złego w szkole, ponieważ nie miałbym życia, dopóki nie rozwiążę problemu i nie poprawię mojego tyłka. Moi rodzice zaatakowali moje życie. Wiedzieli, gdzie jestem WSZYSTKO. Sprawili, że mam godzinę policyjną. Kazali mi się obudzić, kiedy wróciłam do domu. Sprawili, że przestrzegałem ich zasad. Mieli pełną kontrolę nad swoim domem iw każdej chwili mogli przejść przez każdy cal mojej sypialni, plecaka, kieszeni, czegokolwiek! Rodzice: czas na KROK! Bądź rodzicem, który naprawdę daje bzdury! Bądź denerwującą mamą, która ćwiczy i wie, co robi twoje dziecko. STOP jest ich przyjacielem. Mają wystarczająco dużo „przyjaciół” w szkole. Bądź ich rodzicem. Bycie „chłodną mamą” nie oznacza nic złego, gdy twoje dziecko nie żyje lub twoje dziecko zabija innych ludzi, ponieważ pozwolono im mieć swoją przestrzeń i prywatność w TWOIM DOMU. Powiem to jeszcze raz. Mój dom był wypełniony bronią. Na miłość boską, mój tata był 82. lotnikiem, który stracił połowę twarzy służąc naszemu krajowi. Ale wiesz co? Nigdy nie marzyłem o strzelaniu do kogokolwiek z jego broni. Nigdy nie marzyłem o zrobieniu tego! Uczyłem się szacunku dla ludzkiego życia, współczucia, zasad, zwykłej przyzwoitości, a przede wszystkim uczono mnie, że dopóki się nie wyprowadzę, moje życie i sypialnia nie były moje … to było ich. I dowiedzieli się, co się dzieje, bo mnie kochali i chcieli dla mnie jak najlepiej.”

 38. Siekiera_Motyka said

  Czytając na temat The Frankfurt School of Cultural Marxism, z komentarza dowiaduje się o „Eruv”.

  Im wszystko wolno, czy wiemy czy nie to i tak robią swoje.

  „Ogrodzić prawie wszystkie główne miasta świata
  autor: Kaushik środa, 23 marca 2016 r

  Wiele osób wie, że istnieją półprzezroczyste żyłki wędkarskie, które otaczają setki miast na całym świecie. Zawieszone wysoko nad głowami przechodniów i dachów domów, na słupach energetycznych i słupach lamp, druty te są ledwo widoczne i prawie nie wpływają na życie milionów ludzi mieszkających w tych miastach. Ale dla ortodoksyjnych Żydów, te niedostrzegalne druty, które biegną przez dziesiątki mil, wyznaczają ważną religijną granicę, która pozwala oddanym trzymać się swojej wiary.”

  http://www.amusingplanet.com/2016/03/the-nearly-invisible-wires-that-enclose.html

  Głowy do góry 🙂

 39. WI42 said

  #23 RK
  „Wszystkie te experymenty prowadzone rownolegle wymagaly ofiar….w USA np zniklo w tym czasie ponad 7 mln ludzi….podobnie w Anglii….”

  „Znknięcie” jest potwierdzone statystyką
  http://geography.about.com/od/obtainpopulationdata/a/uspop.htm

  1910 – 92,228,496
  1920 – 106,021,537
  1930 – 123,202,624
  1940 – 132,164,569
  1950 – 151,325,798
  1960 – 179,323,175

  1920-1930 przyrost 17 mln, 1940-1950 przyrost 19 mln, a lata1930-1940 tylko 9 mln.

  Proszę znaleźć kogokolwiek – wielkiego uczonego, instytucję …. która by powiedziała ILE osób zmarło z głodu w Stanach w latach 30-tych!!! 7 mln., 1 mln., a może tylko 1 tys.
  NIKT NIC NIE piśnie na ten temat. Temat tabu – nie wolno go poruszać

 40. WI42 said

  #23 RK
  „Hlodomor..byl wynikiem uszczelnienia systemu obowiazkowych dostaw…tak, ze zabrano chlopom wszystko zvboze…w desygnowanych regionach . ”

  Napewno tak, ale nie tylko. Rosja spłacała długi w latch 20-tych złotem, drewnem i zbożem. Na początku lat 30-tych zażądano spłaty TYLKO zbożem. Cel był jasny (wytworzenie głodu), pretekstem były „sankcje polityczne” – podobnie jak teraz.

 41. Lily. said

  Dla tych,ktorzy nie wiedza,p Applebaum reprezentowala Polske na na zjezdzie Bilderberg
  Group,bylo to w roku 2015,albo 2016r.
  Chce nadmienic,ze Polska byla jedynym krajem
  dawnego Bloku Wsch,ktora brala udzial w zjezdzie.
  Wyglada na to,ze p.Applebaum,odgrywa bardzo
  wazna role w Polskiej polityce.
  A to troche o tej grupie.

 42. Troll polonii said

  35
  Marucha
  Zdaje sie, ze troche Marucha troszke przesadzil. RomanK tez.
  Ten nauczyciel jest dobrze znany na gajowce i ma dokladnie te same poglady co Marucha.
  Gajowy go bardzo ceni i na gajowce pokazaly sie kilkakrotnie artykuly z jego blogu.
  Ja sie z chujami nie zadaje.

  Dobrze nam sie tak gada, bo nie musimy uczyc w szkole w obecnej Polsce. Kiedys bylo inaczej.
  I jesli kolega mi pisze, ze szkola jest bezsilna – pisze prawde.
  Obecnie sytuacja nauczycieli – nie tylko w Polsce- jest bardzo trudna.

  Wlasciwie jak sobie przypominam, to nauczyciele zawsze musieli swiecic oczami za decyzje programowe roznych madrali z ministerstwa. Koniec lat 70-tych byl wariacki.
  Zona jakiegos ministra napisala podrecznik do chemii bo byly pieniadze na nowe programy.
  Wszyscy nauczyciel sie buntowali, ze podrecznik zawieral bledy merytoryczne.
  Ale w PRL- nauczyciel mogl sie buntowac, mimo, ze lata 70-te, zwlaszcza pod koniec, byly dziwnie niespokojne. Przynajmniej w szkolnictwie.
  W PRL nauczyciel mogl ‚konspirowac’ z uczniami. Moi koledzy od historii opowiadali uczniom rozne rzeczy na lekcjach i godzinach wychowawczych.

  Wszyscy moi koledzy z pracy, ktorzy juz sa na emeryturze w Polsce, musza dorabiac, zeby wyzyc..
  A presja jest straszna, idiotyczna, glupia i niebezpieczna.
  Kolezanka mi pisala (tez chujowa?) ze dyrektor w jej szkole boi sie wlasnego cienia, bo ma trojke dzieci na utrzymaniu i chora zone. A najbardziej boi sie bogatych rodzicow ,ktorzy zarzadzaja nie tylko wlasnym biznesem. Zaden nauczyciel w Polsce nie ma zapewnionej stalej pracy.
  Dziewczynki do komunii w tej krakowskiej szkole mialy robione operacje plastyczna nosa, zeby sie dobrze prezentowac na zdjeciu!.

  Chamstwo nuworyszow jest powszechne i straszne. Krakow jest bardzo zazydzony i bardzo wsciekly. Takiego terroru w Krakowie nawet czasy austriackie i niemieckie nie pamietaja.
  Trudno miec pretensje do nauczyciela, ze nie dal cudzemu dziecku w pysk.
  Dziecko nie odpowiada ani za gry komputerowe ani za chamstwo rodzicow.

  Ja rozwiazuje polskie Krzyzowki – ale nie powiem gdzie-zeby nie bylo glupich uwag.
  W tych krzyzowkach Technopolu sa coraz to glupsze hasla, bardzo dziwne hasla; np. Okrutny dyktator Syrii – naturalnie prawidlowa odpowiedz jest Asad. Jeszcze lepiej, bo stolice Izraela nalezy uznac jako Jerozolime a NATO jest paktem obronnym – bo inaczej krzyzowki nie mozna rozwiazac.

  I pozwole sobie przypomniec, ze w 1968 roku dorosli studenci wyszli na ulice bo byli oglupieni przez jankesowska propagande.
  Nigdy nie uczylem dzieci z podstawowki ale zastanawiam sie jaka bylaby moja reakcja wobec dziecka z 5-tej klasy, ktorego nie jestem wychowawca.

  RomanK
  Gajowy i cale niemal towarzystwo na gajowce od lat probuje wytlumaczyc doroslym rodakom, kto pierwszy polecial w kosmos.
  Co i raz udaje sie gajowemu kogos ‚zabanowac’ – (a po polsku wyp..lic z gajowki.)
  I co?
  I nic.
  Gajowy jednego wywali, za chwile wlaza inni… nieprzekonywalni.
  Trudno jest „odprogramowac’ umysly.

  Tragedia narodow nie jest w stanie przekonac milionow medrcow Zachodu, ze Rosja nie jest agresorem i ze syryjskie dzieci lecza sie bezplatnie w rosyjskich szpitalach.

  W Londynie spalil sie wiezowiec mieszkalny. Kilkadziesiat osob sie ugotowalo. Wina zaniedbania – a moze nawet i celowa- jest ewidentna.
  Tymczasem wielu przedstawicieli swiata zachodniego oraz wladze brytyjskie nie zajmuja sie dochodzeniem celowego spalenia mieszkancow Kensingtonu!!!

  Natomiast bardzo glosno w parlamencie brytyjskim obiecuja sankcje na Rosje i wprowadzenie nowych wojsk do Europy Wschodniej w odwecie za … otrucie (JEDNEGO) bylego szpiega w restauracji w Salisbury podobno przez wladze rosyjskie.!
  Trudno jest przekonac dorosylch (rodzicow) a co dopiero ich dzieci.

  Moj znajomy nauczyciel nie jest chujem.
  Tak jak my wszyscy tutaj , jest swiadkiem tragicznych dziejow naszej planety – i tak jak gajowy prowadzi blog, w ktorym opowiada te same rzeczy co gajowy.

  Zyjemy w wariackich czasach.

 43. Adam said

  Wojna pomiędzy chazarami a Słowianami nie rozpoczęła się wczoraj. Trwa co najmniej od IX wieku i nie zapowiada się żeby zakończyła się z zbyt szybko.

  Chazarowie nie mają nic wspólnego z semitami ani żydami. Wykorzystują tylko judaizm i talmudyzm do wzmocnienia swojej pozycji.

  Żeby pokonać koczowniczych chazarów należy przede wszystkim zacząć z nimi walczyć tak jak to robili nasi bracia Rusowie. Nie bać się ścierwa tylko ciąć mieczem aż się potopią we własnej krwi. Innej drogi dla Słowian nie ma.

 44. Głos Prawdy said

  15
  Właśnie, czytałam coś na ten temat, oglądałam film, w welu miejscach był głód, a jak ciężko było na Powołżje. komuś zależało na tym, by pokazać negatywną stronę sojuszu przez dyktaturę Moskwę

 45. Marucha said

  Re 42:
  Bardzo przepraszam, zarówno owego nauczyciela. jak i jego znajomego, za pochopną, krzywdzącą ocenę jego osoby.

  Jest upokarzające, że mój – ongiś wspaniały – kraj stał się spluwaczką dla parszywych plemion chazarsko-żydowskich, dla pederastów, dla antychrześcijan, dla pojebanych feministek… ba, nawet dla „przyjaciół” i „sojuszników”. Każdy kto chce. może nim rządzić, wpływać na politykę, na prawo, na sądownictwo…

  A nasz podobno wróg, Rosja, zachowuje się bardzo wstrzemięźliwie.

  Ale czy to dotrze do mózgownic polactwa, które od dawna są wypełnione żydowskim gównem zamiast mózgiem?

  Dlatego coraz trudniej utrzymać mi zimną krew.

 46. Troll polonii said

  45
  Marucha
  Nic sie nie stalo. My wszyscy mamy ten sam problem.
  Tym, ktorzy nie mieszkaja w Polsce jest niewatpliwie latwiej sadzic tych, ktorzy w Polsce mieszkaja.
  Ja to robie caly czas.
  Ale przyklad tego ucznia wydawal mi sie klasycznym przykladem programowania dzieci i mlodziezy juz wszystkimi mozliwymi sposobami. A przede wszystkim przez tzw. soft power: gry, bajki, tv, komputery- poza kontrola rodzicow.

  Nasz szwagier obchodzil urodziny w knajpie. Cala nasza – zreszta nie bardzo liczna rodzina polazla do tej knajpy. Moj siostrzeniec przyszedl z trojka dzieci: najstarsze 10 lat.
  Przez caly czas w tej knajpie dzieci ze soba „rozmawialy” przy pomocy smartphonow i graly w jakies gry – a my, dorosli bylismy szczesliwi, ze nam gowniarze nie przeszkadzaja i siedza cicho. Szwagier sie cieszyl, ze ma inteligentne wnuki , ktore sie znaja na komputerze, tatus z mamusia sie cieszyli, ze maja dobrze wychowane dzieci – a ja ze zdumieniem ogladalem te „madre dzieci” – bo ja sie w ogole nie znam na komputerze. Ale te dzieci nawet nie chcialy ze mna rozmawiac bo byly zbyt zajete.
  Kiedy kelnerka zaczela znosic jedzenie, to maluchy nawet nie zauwazyly, co jedza; mozna im bylo podsunac i wcisnac szpinak z czosnkiem i gniecione zaby w sosie wlasnym.

  Nikt , ale to nikt z nas sie nawet nie zainteresowal w co te dzieci graja i czym sie zajmuja.
  Tylko ja mam wytlumaczenie.: Nie znam sie na komputerze, moje wnuki sa dorosle.
  I nie mam ochoty na ogol zaczynac przy stole „kontrowersyjnych: tematow nt. wychowania dzieci i mlodziezy, bo z tego zawsze moze sie zrobic rodzinna draka a przeciez to sa urodziny..
  Chetnie to robie na blogu ale nie przy okazji rzadkich juz teraz rodzinnych spotkan.

  Chce przez to powiedziec, ze obojetnie jak bardzo nas interesuja losy kraju i rodziny – to system nam sie juz dawno wymknal spod kontroli. Naszej.
  Bo system jako taki jest pod scisla kontrola, co widac na przykladzie naszych biednych dzieci, ktorym odbiera sie wiezi rodzinne i kontakt z otoczeniem.
  A co gorsze, urabia sie im opinie i programuje poglady neandertalczykow.

  Dawno temu, moja babcia opowiadala mi oburzona, ze nie wolno dzieciom pozwalac na ogladanie Kaczora Donalda i tych okropnych kreskowek, ktore w dzieciach wyrabiaja znieczulice. Bo Pies Pluto szarpie zajace, Donald Duck walczy z mrokwami i wszyscy sie leja palkami po glowie – i to takie smieszne.
  Wydawalo mi sie wtedy, ze babci sie cos pomieszalo i utknela w czasach Krola Cwieczka.
  A przeciez swiat idzie z postepem! A babcia nie jest postepowa.
  Niestety, wtedy nie wiedzialem jeszcze, ze … najbardziej postepowy jest … paraliz.
  Pozdrawiam.

 47. NICK said

  Jejku.
  Moiściewy.
  Wysłuchajcie tych rekolekcji. We tzw. wolnych.

  Tematach.

  Ode mnie.

 48. Joe said

  Odemnie toze bo…. Mnie sie wydaje ze caly cyrk zacznie sie od roz…dziaju w kosmosie….Zniszczenie satelitow POczatkowo komunikacyjnych,a dalej DOMINO.

 49. Leonid said

  45
  „Ale czy to dotrze do mózgownic polactwa, które od dawna są wypełnione żydowskim gównem zamiast mózgiem?”

  Żydowskim, powiadasz pan?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803087508536-sputnik-8-marca-dzien-kobiet-polska/

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201802217405533-Sputnik-Leonid-Lucki-nowelizacja-ustawa-IPN-Morawiecki-Zydzi/

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803127525325-sputnik-polska-antysemityzm-IPN/

  Tak, tak wiem:

  Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

 50. Marucha said

  Re 49:
  Pan sugeruje, że mózgownice Polaków są wypełnione gównem kacapskim, nieprawdaż?
  Czy dobrze zmiarkowałem?

 51. Leonid said

  No nie do końca.

  Cały ten klangor antychrześcijański, te antysemityzmy, feminizmy, czy kultura pedalska, to oczywiście nie „kacapskie” wypociny, a jedynie kalka z wypracowanych wzorców, niemniej w tym akurat przypadku, kolportowana za pomocą „kacapskich nadajników”.

  Toteż sugeruję jedynie, coby się nie wyżywać na „polactwie”, a raczej nabierać podejrzeń do ośrodków, odpowiedzialnych za dezinformacje i bałagan w „mózgownicach”. A trochę szerzej, to zwracam uwagę, że w polityce nie ma przyjaciół, ani wrogów, „suwerenów”, czy demokracji, są tylko interesy, więc daj pan Polakom spokój, bo to nie oni ten los wybrali, ktoś go dla nich przygotował, a teraz skutecznie dba, by było jak jest.

 52. Marucha said

  Re 51:
  Nie wiem, co to są „kacapskie nadajniki”.
  Natomiast co do polactwa, to zdania nie zmieniam ani na jotę.

  Rosjanie są poddawani atakom dezinformacyjnym w co najmniej takim samym stopniu, jak Polacy – ale nie dają się ogłupić. Natomiast głupota polactwa, które cieszy się z tego, iż ich kraj może być areną wojny i stać się jednym wielkim radioaktywnym lejem – nie da się nawet skomentować.

  Polacy, owszem, wybrali swój los a przynajmniej mieli na niego duży wpływ. Władzy żydów nie narzucono im przemocą. Nikt Polski nie najechał, nikt nie zbombardował. Polacy po prostu byli i są na tyle głupi, że by takiego Kwaśniewskiego trzeci raz wybrali.

  Za zwrócenie mi uwagi, że „w polityce nie ma przyjaciół, ani wrogów… etc” dziękuję, ale nie była ona mi potrzebna. Poza tym uwaga owa odzwierciedla dość mi obcą mentalność Anglosasów.

 53. L. said

  Pańskie zdanie, pański ogródek. Ja uprzejmię proszę o nieobrażanie Polaków, nie o zmianę zdania.

  .https://www.youtube.com/watch?v=_mE_FQlHp3A

  Skąd pan wie, że Kwaśniewski jest żydem?

 54. NICK said

  L.
  Raz qrva zawsze qrva.
  A Pan?
  Że Niewiasta?
  Zepsuta kwaśnica!

  Nie trzeba słowa na „ż”.

 55. Marucha said

  Re 53:
  Polaków nie obrażam, jak z rzadka spotkam. Reszta to żydopolactwo.
  Z Kwaśniewskim to Pan sobie żartował.

 56. Boydar said

  A to jakaś tajemnica ???

 57. Boydar said

  Skoro kwacze jak kaczka, chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka, to kim może być ?

 58. Lp. said

  „Historia to banialuki” Henryk Ford.

  Nie tyle żart, co upiorne pytanie z podwójnym dnem.

  Jeśli prawdą jest, że Zdzisław Kwaśniewski alias Izaak Stolcman, to żyd ze wschodu, nasłany przez NKWD, to pada argument, że „Władzy żydów nie narzucono im przemocą.”, bo przecież nie był to bynajmniej odosobniony przypadek. „Les extrêmes se touchent”.

  Choć byłbym ostrożny w jednoznacznych osądach, bo „informacja” pochodzi od starego UBeka, a ja osobiście, jakoś specjalnie starym UBekom nie ufam.

  A, jeśli Kwaśniewski nie jest „kaczką”, jeśli powodzenie i prezydenturę zawdzięcza Jolancie Kwaśniewskiej z domu Konty?

  „Na stację benzynową podjeżdżają luksusowym samochodem Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. W mężczyźnie, który nalewa paliwo, rozpoznają dawnego wielbiciela pani prezydentowej. –
  Jolka, co ty byś teraz robiła, gdybyś za niego za mąż wyszła?
  – pyta Kwaśniewski. –
  To samo
  – mówi jego żona. –
  Jak to, a ja?
  – dopytuje ówczesny prezydent. –
  Ty nalewałbyś paliwo, a on byłby prezydentem
  – odpowiada pani Jolanta.”

  Oswoiłem się już z myślą, że nie należy wierzyć we wszystko o czym czytamy w sieci, a panowie?

  Ps. „Poza tym uwaga owa odzwierciedla dość mi obcą mentalność Anglosasów.”

  Uwaga owa, jest ogólnie przyjętą i to bez zastrzeżeń, więc nie ma tu znaczenia jej rzekome anglosaskie pochodzenie i „upodobania” pana mentalności.

 59. Lp. said

  Wybaczy pan mą nachalność panie Marucha, ale czasem lubię się „wciskać” bez pozwolenia.
  (… )

  ——
  Ależ w gajówce każdy może wciskać się bez pozwolenia! Mimo wielu niedogodności, z uporem trzymam się zasady wolnego dostępu, zamiast wprowadzić jakąś rejestrację użytkowników.
  Admin

 60. Rozpuszczalnik said

  Re 58

  Panie Lp.,

  Wygląda na to, że Pan jest z gatunku ludzi, na których mam nalepkę „A skąd wiadomo, że„, w skrócie ASWże
  Nie znam Pana, pisze Pan poprawnie – byłoby więc ryzykiem nazwać Pana natychmiast typem upierdliwym.

  W każdym razie:

  (1) Dwa pierwsze pańskie zdania wydają się bez związku (pierwsze nie jest pytaniem, a „podwójne dno” z drugiego schował Pan prawdopodobnie pod trzecim.

  (2) Jeśli chce Pan dyskutować w sprawie żydostwa ojca byłego prezydenta Kwaśniewskiego, to wątpię, aby znalazł tu Pan rozmówców. Na pytanie ASWże, odpowiedź będzie brzmiała „Dziecko wie” (DW).
  Kwestia dlaczego Stalin powierzył rządy w Polsce Żydom?, inaczej mówiąc, dlaczego Stalin wysłał do brudnej roboty w Polsce żydowskich specjalistów i przy tym pozbył się ich sporej części, była tutaj i jest na różnych forach dyskutowana i wyjaśniona. Jeśli postawi Pan pytanko ASWże, odpowiedź – mam nadzieję – ograniczy się do DW.

  (3) Jeśli w pańskim przypadku ta „informacja” pochodzi od starego Ubeka, to znaczy, że ze swoim zasobem źródeł informacyjnych nie powinien Pan się tu pokazywać, zwierzać i ironizować.

  (4) Pytanie, czy my tutaj „wierzymy we wszystko, o czym czytamy w sieci” jest nietaktowne i głupkowate.
  Jasne, że wierzymy we wszystko!

  (5) Pan Gajowy napisał, że opinia: „w polityce nie ma przyjaciół, ani wrogów… etc” odzwierciedla obcą mu mentalność Anglosasów.
  Pański pogląd, że jest przeciwnie, że „uwaga owa, jest ogólnie przyjętą i to bez zastrzeżeń” jest po pierwsze zbyt generalizujący, a po drugie – fałszywy. Jeśli zapyta Pan ASWże, odpowiem przez DW i wybąkam tylko mimochodem kilka szczególnych relacji: USA-Wielka Brytania, Bułgaria-Rosja, Węgry-Polska, Izrael-USA…

  To wszystko, to jeszcze nic; ja znam gościa, który ma zwyczaj pytać: a skąd wiadomo, że my istniejemy, a skąd wiadomo, że mężczyźni powinni żenić się z kobietami, itd itp.

  Na koniec prośba – niech mi Pan nie odpowiada.
  Chyba że napisze Pan: a skąd wiadomo, że mógłbym mieć taki zamiar?

 61. Boydar said

  Dobra, ja mam pewność kim Olo nie jest; a tamtych jest kilkaset odmian. Poza tym ma w twarzy coś takiego co mi natychmiast każe zadawac pytanie „czyż jestem stróżem brata mego ?”.

 62. Marucha said

  Re 58:
  Nie chce mi się przelewać z pustego w próżne, dyskutując z Szanownym Panem.

  Więc tylko jedna uwaga odnoścnie stosunków międzynarodowych:
  Uwaga owa, jest ogólnie przyjętą i to bez zastrzeżeń, więc nie ma tu znaczenia jej rzekome anglosaskie pochodzenie i „upodobania” pana mentalności

  Ja bym Panu naocznie wyjaśnił, co jest „ogólnie przyjęte” i to w dodatku „bez zastrzeżeń” , ale niestety nie jest łatwo pewne rzeczy wykonac przez Internet 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.