Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Islandia zakazuje rytualnych obrzezań. „Możecie spodziewać się konsekwencji na całym świecie!” – Skąd my to znamy?

Posted by Marucha w dniu 2018-03-12 (Poniedziałek)

Do islandzkiego parlamentu kilka tygodni temu trafił projekt ustawy, która zakazuje dokonywania rytualnych obrzezań małych chłopców. Jeśli projekt wejdzie w życie, to za dokonanie takiego czynu grozić będzie kara do 6 lat więzienia, a Islandia stanie się pierwszym europejskim krajem, gdzie rytualne obrzezania będą penalizowane.

To oczywiście nie podoba się żydowskim i muzułmańskim liderom religijnym, dla których ustawa jest przejawem antysemityzmu i islamofobii. Pojawiły się już też pierwsze groźby „konsekwencji na całym świecie”… Skąd my to znamy?

Społeczność żydowska stanowi zaledwie 0,1 proc. populacji Islandii (na tej wyspie żyje łącznie ok. 365 000 osób, z czego gminy żydowskie skupiają ok. 250 osób). Nieco więcej jest tam muzułmanów – ok. 0,5 proc. populacji (ok. 1 500 osób). Teoretycznie zatem projekt ustawy zakazującej dokonywania rytualnych obrzezań małych chłopców nie powinien mieć jakiegoś specjalnego impaktu na islandzkie społeczeństwo. Może i na społeczeństwo nie, ale na opinie międzynarodowej społeczności żydowskiej i muzułmańskiej już ma.

Projektodawcy ustawy zakazującej rytualnego obrzezania twierdzą, że jest ono sprzeczne z normami panującymi na Islandii, a dodatkowo narusza postanowienia konwencji ONZ o prawach dziecka. Dodatkowo wskazują, że rytualne obrzezania małych dziewczynek zostały już zakazane w większości krajów Europy, więc dlaczego podobnie nie podstąpić z rytualnym obrzezaniem małych chłopców?

Odmiennego zdania są oczywiście społeczności żydowskie i muzułmańskie. Ich przedstawiciele twierdzą, że ustawa jest „niebezpiecznym atakiem na wolność religijną”. Pojawiają się też głosy sugerujące, że przyjęcie tej ustawy przez parlament Islandii będzie aktem antysemityzmu i islamofobii.

Są już także pierwsze groźby poniesienia „konsekwencji na całym świecie”. Jak donosi portal IcelandNews.is – Jon Gunnar Benjaminsson z Iceland Unlimited (firmy zajmującej się organizowaniem wycieczek po Islandii) otrzymał maila od członków „bostońskiej społeczności żydowskiej”, którzy informują, że w związku z projektem ustawy zakazującej obrzezania małych chłopców wstrzymują się z przylotem na wycieczkę do Islandii:

„Jeśli ustawa zostanie przegłosowana, anulujemy rezerwację i pojedziemy w inne miejsce. Będziemy również przestrzegać innych członków bostońskiej społeczności żydowskiej przed wyjazdem do Islandii, a także skontaktujemy się z naszymi braćmi i siostrami ze społeczności muzułmańskiej. Żywimy nadzieję, że wasz rząd odzyska resztki przyzwoitości i nie dopuści do przyjęcia tej haniebnej ustawy. Jeśli natomiast projekt zostanie przegłosowany, możecie spodziewać się konsekwencji na całym świecie”. 

Aby była jasność – nie kwestionuje prawa danej społeczności czy grupy religijnej do wyrażania dezaprobaty wobec poszczególnych zmian w prawie dokonywanych przez kraje, gdzie wspomniane społeczności czy grupy są mniejszością. Chce tylko pokazać, że niektóre z nich mogą wykorzystywać swoje wpływy i koneksje na arenie międzynarodowej, aby zadbać o własne interesy lub punkt widzenia.

Tak było w przypadku polskiej ustawy o IPN, która na tyle nie spodobała się społeczności żydowskiej, że ta postanowiła uruchomić przeciwko nam gigantyczną akcję dyfamacyjną skutkującą ochłodzeniem relacji z USA.

Teraz podobnie może być w przypadku Islandii, której projektowana ustawa o zakazie obrzezania małych chłopców bardzo nie podoba się żydowskim grupom wyznaniowym.

[Zobaczymy, czy maleńka Islandia dokona tego, co „znacząca w Europie” Polska nigdy by nie miała odwagi uczynić. – admin]

http://niewygodne.info.pl/

 

Komentarzy 15 to “Islandia zakazuje rytualnych obrzezań. „Możecie spodziewać się konsekwencji na całym świecie!” – Skąd my to znamy?”

 1. Terebesz said

  Islandia swego czasu nie bała się powsadzać banksterów do więzień, ale informacje o tym szybko wyciszono. Teraz Ż sami zadbają żeby o Islandii było głośno – warto wykorzystać szum i przypomnieć o tamtej historii.

 2. Marcin said

  Ugną się ale brawo za odwagę.

 3. Inkwizytor said

  Jedyny kraj, do którego mógłbym emigrować z Rosji 🙂 gonić chazarskie bydło gdzie się da !!!

 4. Gość said

  re 1

  Żydki sami dbają o swój następny ale bardzo dokładny holokaust, nie holokit jaki to sobie sami zorganizowali. W tym co będzie znikną całkiem z powierzchni ziemi. I oby tak się stało. Nikt im już nie pomoże z całą pewnością.

  ——
  A Polacy?
  Admin

 5. ibrahim ibn jakub said

  A jaki mógł być kolejny krok po wyjebaniu chazarskich banksterów?
  To po prostu żelazna logika postępowania i konsekwencja pierwszego kroku. U nas jeszcze to nie jest możliwe. I nie wiem kiedy będzie.

 6. AlexSailor said

  @Marucha

  Polacy na pewno pomogą.
  Nawet za cenę narażenia życia siebie, rodziny, dzieci i sąsiadów.
  Już to przerabialiśmy.

 7. Rafal Cz. said

  „…a także skontaktujemy się z naszymi braćmi i siostrami ze społeczności muzułmańskiej”
  Niezle co?

 8. peacelover said

  …wlasnie o to chodzi !!!
  Moze wreszcie swiat otrzezwieje i….
  usunie tego tasiemca ze swojego ciala !!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Zbyszko said

  Rytualny ubój, rytualne obrzezanie itd… dlaczego nikt nie nazwie tego barbarzyństwa po imieniu, czyli bestialski ubój i bestialskie, zboczone okaleczanie ciała.
  Nadanie tym procederom innych nazw chroni je,, nie tylko przed odpowiedzialnością karną ale i nawet przed jakąkolwiek krytyką, bo to niby jest jakaś religia a religii nikt nie będzie się czepiać. Wyjątkowo cwany proceder.
  Jaka religia, zboczone bestialstwo i tyle.

 10. Moher49 said

  Chwała Tobie Islandio. W Polsce to nawet zwierzętom wolno rytualnie głowy obrzezać. Islandia taki mały kraik i może stanąć okoniem, Polska skundlona od pRezydenta do ostatniego szabesgoja.

  To są nadal potomkowie Wikingów. Nie zepsuli sobie genów parzeniem się z tasiemcami.
  Admin

 11. Boydar said

  @ Pan Zbyszko (9)

  Słuszne spostrzeżenie; „naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć” – Konfucjusz (podobno)

 12. Joe said

  Islandia musiala miec jakies „przecieki” z frontu kanfliktu pomiedzy buscho-clintono-soroso-obamio stadem a rodziami banksterskimi.Tym pierwszym juz calkowicie odbilo i jak to zawsze bywalo z hitlerkami i innmi…mysleli ze sa bezkarni….No i stalo sie….Francusko szwabskie pieski jeszcze jakis czas POszczekaja…. ale cos sie jeszcze bedzie dzialo.W chwili obecnej tylko soros i clintonka sa unieruchomieni…o reszcie cisza.

 13. Boydar said

  Tak a’propos ciszy; „straszna strzelanina” w Las Vegas (1 października 2017, Paddock) spod koca to już chyba nosa nie wyściubi.

 14. Sebastian said

  powinni jeszcze nowo przybyłym na lotnisku dać obowiązkowo do pocałowania świnię w dupę

 15. Ludek said

  I terozki rabaje bedu musialy obgryzac Zydkom paznokcie u nogow zamiast napletkow….. Aaaaaaa jjjj!!!!! Wwwwaaaaaajjjjj!…. Giwelt

Sorry, the comment form is closed at this time.