Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Wolne tematy (84 – …
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wolne tematy (18 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-03-12 (Poniedziałek)

Premier Morawiecki robi czystki w rządzie i redukuje administrację, w tym wielu wiceministrów. My uważamy, że można by w ogóle zredukować cały rząd i parlament III RP – które przecież i tak nie mają nic do powiedzenia bez zgody Izraela i „diaspory”.

Wpisujmy się wolnotematycznie.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/03/08/wolne-tematy-17-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/03/15/wolne-tematy-19-2018

Gajowy Marucha

Komentarzy 281 do “Wolne tematy (18 – 2018)”

 1. Boydar said

  „Kto nasrał, winien posprzątać”, postulowana przez Pana Gajowego redukcja tylko by ich ucieszyła. Rabini mówili – ‚będziecie rządzić, ale z drugiego rzędu’, nie posłuchali. A machiny nie da się ot tak, zatrzymać. Bez ofiar.

  Ale ruscy szachiści i to przewidzieli; naszą rolą jest dostarczyć wapno. W porównaniu to pikuś.

  ——-
  Ja postuluję jedynie grę w otwarte karty – do której coraz bezczelniejsze tasiemce wyraźnie dążą, pewni swej nietykalności.
  Admin

 2. Boydar said

  One nie są „coraz bezczelniejsze” Panie Gajowy; takie same bezczelne były zawsze. Obecnie są jedynie ponadnormatywnie ZDESPEROWANE, a desperat nie kieruje się rozumem. Stąd i wrażenie.

  ——-
  Może i tak. A może nie.
  Nie mają powodów do desperacji, wszystko – oprócz Rosji – idzie im jak po maśle. Włącznie z perspektywami likwidacji Państwa Polskiego.
  Stąd też rośnie ich buta.
  Admin

 3. Boydar said

  „Oprócz” 🙂 🙂 🙂

 4. Marucha said

  Re 3:
  Pozostaje unym do dyspozycji prawie cała reszta świata, którego przecież Rosja nie będzie sama jedna bronić.

 5. Boydar said

  Ja, Panie Gajowy, dużo z żydami rozmawiam. Raz z racji loco a dwa że nie mam z kim innym. I stwierdzam autorytatywnie, że większość jest PRZERAŻONA. Nie, nie „polskim antysemityzmem”, tym co wyprawiają ich pobratymcy ! Po polsku to by zabrzmiało „czemu oni nie siądą na dupie, kto im na to pozwala”. Boją się, że to wszystko czego dochrapali się przez lata, w jednej chwili pójdzie się pierdolić.

  Powyższe nie jest oczywiście argumentem wobec (1) i (2), wskazuje jednak na okoliczność stanu podwyższonej desperacji. Poza tym, pomimo swej genetycznej chytrości nie wyobrażają sobie, że mógł się zdarzyć ktoś chytrzejszy od nich.

 6. Boydar said

  @ Pan Gajowy (4)

  Sedno jest tylko jedno, i jest nim POLSKA. Reszta to nadbudowa finansowo gospodarcza. Ważna dla tych co żrą, ale nie dla tych którzy STERUJĄ. Poza tym, żydowska Polska jest polityczną bramką do Rosji a gospodarczą do Europy. Tak jak militarna brama do Rosji to Iran, bo furtka ukraińska została już raczej zamknięta.

  Tak uważam ja, omylny jak każdy.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Ich przerażenie jest ściśle wykalkulowane na wzbudzenie czegoś w rodzaju współczucia. Nic im się nie stanie. I nigdy nic się nie stało.

  Re 6:
  Nie bardzo wiem, co Pan chciał mi wyjaśnić, dlatego – nie wiem, czy w związku, czy bez związku – stwierdzę, że Polska już jest krajem żydowskim i nie widzę, w jaki sposónb mogłaby odzyskać suwerenność. Zwłaszcza znając stan umysłowy Polaków – o ile słowo „umysłowy” w ogóle pasuje w kontekście dupogłowych.

 8. revers said

  „O szokującej sprawie podwójnego morderstwa donosi szwedzki portal „Nyheter Idag”. W zeszłym tygodniu policja została powiadomiona o właśnie dokonanym morderstwie dokonanym na kobiecie w mieszkaniu, które zajmowała z mężem i dziećmi w Hallonbergen. To północno-zachodnie przedmieście stołecznego Sztokholmu, według danych z 2006 r. w 2/3 zamieszkane przez rezydentów nieurodzonych w Szwecji.”

  Admin zyje jeszcze?

  http://dzienniknarodowy.pl/imigranci-zarzneli-mezczyzne-oczach-szwedzkich-policjantow-aresztowaniu-smiali-sie-pewni-bezkarnosci/

 9. Boydar said

  Ja Panu nic i nigdy nie chciałem wyjaśniać. Jeżeli nawet nazywa Pan pewne rzeczy nieco inaczej, to nie zauważyłem specjalnych różnic co do konkluzji. Poza tym, wyszedłbym na dupka, „wyjaśniając” coś akurat Panu.

  Istotą ważności Polski jest wg. mnie Jej położenie i potencjał. Wobec Europy, nie wobec Rosji. Może nie być świata, ale Rosja będzie, i ten sam mechanizm dotyczy Polski, przynajmniej w tej części globu. A więc w aspekcie przyszłości kontynentu, jesteśmy nader istotnym elementem. I jest istotne dla Rosji jako mocarstwa oraz imperium, z kim w przyszłości będzie graniczyła. Nie, że będzie to dla Niej większy problem tylko zwyczajna wygoda, komfort posiadania sensownego sąsiada.

  Obecność żydów w naszym kraju znaczenie ma, ale nie przesądza o naszych dalszych losach. Rzekłbym perwersyjnie, że jeśli wytrzymaliśmy lat tysiąc, wytrzymamy jeszcze sto. A bez „międzynarodowego” wsparcia, te squrwesyny tu na miejscu długo nie wytrzymają. Cóż, to się nie zrobi na „pstryk”, ale ja w Polaków wierzę, i wierzę że Pan Jezus nam pomoże w słusznej sprawie.

 10. Sebastian said

  Brytyjskie media ujawniły kolejny skandal – w mieście Telford nawet 1000 dzieci mogło paść ofiarą pedofilów, są też ofiary śmiertelne. Władze i policja zwlekały ze śledztwem ze strachu przed oskarżeniami o rasizm.

  W Telford od 1980r. nawet 1000 dzieci mogło paść ofiarą pedofilów z mniejszości etnicznych. Już w latach dziewięćdziesiątych władze i policja wiedziały o haniebnym procederze, ale zwlekały ze śledztwem przez kilka lat, a wszystko dlatego, że nie chcieli być oskarżeni o rasizm.

  Brytyjskie media cytują przerażające historie ofiar, które systematycznie zwracały się do policji i pracowników socjalnych, ale za każdym razem ich skargi były bagatelizowane. Śledztwo pokazało, że miejscowe władze Telford kwalifikowały ofiary gwałtów i seksualnego niewolnictwa jako prostytutki, a zwyrodnialcy z Bliskiego Wschodu skutecznie zastraszali swoje ofiary, zmuszali nawet niektóre z ofiar do samobójstw, faszerowali je narkotykami.

  Sprawą poważniej zaczęto się zajmować dopiero, gdy zginęły trzy kobiety, matka i jej dwie córki. Spłonęły w domu podpalonym przez 26-letniego Azhara Ali Mehmooda. Jedną z ofiar pożaru była 16-letnia Lucy Lowe, która urodziła dziecko oprawcy gdy miała zaledwie 14 lat. Mehmood odsiaduje teraz wyrok 17 lat więzienia za zabójstwo, ale nie został oskarżony za przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym.

  Jak czytamy w gazecie „The Guardian”, tylko siedmiu mężczyzn trafiło do więzienia w 2013 roku w wyniku policyjnego śledztwa w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w rejonie Telford.

  Konserwatywna posłanka Lucy Allan, chce niezależnego śledztwa w tej skandalicznej sprawie. „Musi zostać przeprowadzone niezależne śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w Telford, aby nasza wspólnota mogła mieć absolutne zaufanie do władz” – powiedziała w rozmowie z The Mirror.

  To nie pierwszy taki skandal w Wielkiej Brytanii i zapewne nie ostatni. W 2014 roku ujawniono proceder pakistańskiego gangu z Rotherham na północy Anglii. Władze również w tym przypadku tolerowały działanie gwałcicieli. Gang molestował setki dzieci, co najmniej 1,4 tys. dzieci było wykorzystywanych seksualnie w ciągu 16 lat.

  https://ndie.pl/kolejny-skandal-w-brytyjskim-miescie-policja-nie-scigala-pedofilow-z-mniejszosci-etnicznych-obawiajac-sie-oskarzeni-o-rasizm/

 11. Sebastian said

  Ekscentryczna tradycja – paradoks „zachodnich wartości”

  Nie jest żadną tajemnicą, że były premier Australii Tony Abbott jest zwolennikiem zachodnich wartości.

  Nie raz lamentował nad, jak to wyraził, „wielką australijską ciszą” – zaniedbaniem „zachodniego kanonu, literatury, poezji, muzyki, historii, a przede wszystkim całej tej wiary, bez której nie sposób sobie wyobrazić naszej kultury i naszej cywilizacji„.

  Również poprzednik Abbotta, John Howard, jest znany jako zdecydowany obrońca zachodniej tradycji i jej wartości. I on martwi się, że tracimy z nią kontakt: „Kiedy myślimy o naszej cywilizacji, brakuje nam zintegrowanego zrozumienia wkładu wczesnych Rzymian i Greków, owej podbudowy tego, co często jest nazywane judeochrześcijańską etyką„.

  Również były premier Wielkiej Brytanii David Cameron prawił kazania o wadze chrześcijańskich wartości dla Brytanii.

  Niedawno, co może niekoniecznie pomogło sprawie, do tych głosów dołączył Donald Trump. W rzadkim momencie koherencji, przed szczytem G-20 w Polsce w 2017 r., Trump wygłosił mowę, nawołując do obrony „naszych wartości” i „naszej cywilizacji”.

  W tym kraju [Australii] mowa o zachodnich czy judeochrześcijańskich wartościach była potwierdzana czynami. Zarówno Abbott, jak i Howard, zaangażowali się w niedawno założonej organizacji Ramsay Centre for Western Civilization – powstałej w efekcie nadzwyczaj hojnego zapisu testamentowego nieżyjącego już Paula Ramsaya w wysokości kilku miliardów dolarów – której misją jest promowanie studiów nad Zachodnią Cywilizacją. Ta strefa jest z uwagą i zainteresowaniem obserwowana przez ubogie wydziały sztuki i ich oszczędnych rektorów.

  Podczas gdy z pewnością jest coś w naszych wartościach i instytucjach, z czego można być dumnym, w samym sercu ich obrony tkwi fundamentalny paradoks. Fraza „zachodnie wartości” przywodzi na myśl długą tradycję moralności, sięgającą wstecz aż do klasycznej starożytności – do myśli starożytnych Greków, tradycji rzymskiego prawa, moralnych ideałów Nowego Testamentu. Tylko że w żadnej z tych tradycji jako takiej nie daje się doszukać niczego takiego jak „zachodnie wartości”.

  Ten szczególny koncept „zachodnich wartości” nie jest elementem tradycji, do której rzekomo nawiązuje. W istocie aż do połowy ubiegłego wieku nikomu nie przyszło do głowy, że istnieje coś takiego jak „zachodnie wartości”.

  Stosunkową nowość owej idei należy przypisać dwóm czynnikom. Po pierwsze, mówienie o moralnych czy kulturalnych wartościach okazuje się być zjawiskiem dość nowym historycznie. Fraza „wartości moralne” nie była używane przed połową XIX wieku. Po drugie, i co do kolejnego członu naszego wyrażenia, nie ma długiej historii również idea „Zachodu” w tym sensie, jaki niesie ze sobą termin „zachodnie wartości”.

  Co ironiczne, przez większość swojej historii Europa starała się zdefiniować swoją tożsamość, czerpiąc z kulturowych norm i tradycji, leżących poza jej geograficznymi granicami. Tymczasem ci, którym obecnie przypisuje się nadanie idei „Zachodu” konkretną rzeczywistość, nigdy nie myśleli o sobie w kategoriach swojej doń przynależności.

  Złożenie „zachodnie wartości” (Western values) nie pojawia się w języku angielskim aż do połowy XX wieku. Jego wprowadzenie sygnalizuje, przynajmniej po części, poważny „rachunek sumienia” po dwóch wojnach światowych, które zdruzgotały wszelkie samozadowolenie, płynące z poczucia moralnej wyższości Europy i sukcesu projektu Oświecenia.

  Podobnie rzecz się ma z bliźniaczą koncepcją „wartości judeochrześcijańskich”, aczkolwiek jej źródło jest wcześniejsze – to XIX-wieczna niemiecka „szkoła tybindzka” teologii protestanckiej. Następnie pomysł połączenia judaizmu z chrześcijaństwem podchwycił XIX-wieczny filozof Friedrich Nietzsche (1844-1900), który wykorzystał opisowe wyrażenie „judenchristlich” do zganienia tego, co uważał za niepożądaną moralność „żydowsko-chrześcijańską”. Negatywny wydźwięk tego zlepku miał się zmienić po II wojnie światowej, dzięki trzeźwemu uzmysłowieniu sobie, że na łonie rzekomo cywilizowanego Zachodu kultywowany był zjadliwy antysemityzm.

  Podobnie jak idea „zachodnich wartości”, pojęcie „judeochrześcijańskich wartości” cieszyło się coraz większą popularnością – i z podobnego powodu, co jego bardziej ogólna wersja.

  https://pracownia4.wordpress.com/2018/03/11/ekscentryczna-tradycja-paradoks-zachodnich-wartosci/#more-10265

 12. Marucha said

  Re 9:
  Pan jednak jest optymistą…

 13. Sebastian said

  Koniec gry dla kabały, podczas gdy nadchodzą trybunały w Norymberdze II

  rakcja chazarskiej mafii, która próbowała rozpocząć III wojnę światową i zabić 90% ludzkości, jest teraz na wykończeniu, zgadza się wiele źródeł. Najwyraźniejszą oznaką tego stanu rzeczy był dekret prezydencki i 636-stronicowy załącznik wydany 1 marca przez prezydenta USA Donalda Trumpa i Departament Obrony, który przygotowuje drogę dla trybunałów w takich jak w Norymberdze.

  https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/2018-amendments-manual-courts-martial-united-states/
  https://www.regulations.gov/document?D=DOD-2017-OS-0032-0003

  Istota tych dekretów polegała na tym, że wszyscy amerykańscy cywile będą podlegać wojskowemu wymiarowi sprawiedliwości i że wojsko będzie mogło zatrudniać pozamilitarnych ekspertów prawnych do pomocy w zbliżających się trybunałach, zgodnie ze źródłami Pentagonu.

  Następująca klauzula na stronie 2-ej załącznika 2 jest szczególnie interesująca, ponieważ opisuje sprawowanie jurysdykcji wojskowej jako: “Rząd tymczasowo rządzący ludnością cywilną na jej terytorium lub części jej terytorium poprzez swoje siły wojskowe, jako konieczność, może wymagać. (Stan wojenny).”

  Źródła Pentagonu wyjaśniają, że “Trump podpisał Zarządzenie Wykonawcze 3/1, aby znowelizować prawo o sądach wojennych, aby uzyskać cywilną pomoc prawną i przygotować społeczeństwo do trybunałów wojskowych Norymberga II dla kabała przed prawdą i pojednaniem. ” Wygląda na to, że przynajmniej niektórzy masowi mordercy nie uciekną, mówiąc “przepraszam”.

  Drugim wielkim posunięciem rządu Trumpa w zeszłym tygodniu było wystrzelenie pierwszych salw w wojnie handlowej. Pierwszą eksplozją było ogłoszenie, że USA będą nakładały cła odpowiednio w wysokości 25% i 10% na import stali i aluminium.

  Jest to co najmniej dziwne, ponieważ ruch ten dotyczy głównie sojuszników z USA. Kanada, która miała deficyt handlowy z USA w wysokości 7,7 miliarda dolarów amerykańskich w 2017 r., odpowiada za, odpowiednio 16% i 41% amerykańskiego importu stali i aluminium. Chiny, które w 2017 r. miały nadwyżkę handlową z USA w wysokości 288 mld dolarów amerykańskich, odpowiadają za odpowiednio jedynie 2% i mniej niż 1% amerykańskiego importu stali i aluminium. Inne duże ofiary tych planowanych taryf to rzekomi sojusznicy, tacy jak Japonia, Korea Południowa i Brazylia.

  Oczywiste jest również, że ten ruch nie jest powiązany z armią USA. Sekretarz obrony USA James Mathis wysłał list do Departamentu Handlu, zauważając, że amerykańskie wojsko wykorzystuje jedynie 3% amerykańskiej zdolności produkcyjnej w zakresie produkcji stali i aluminium, i że martwi go “negatywny wpływ tego ruchu na naszych kluczowych sojuszników“.

  Click to access department_of_defense_memo_response_to_steel_and_umuminum_policy_recommendations.pdf

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kowboje z Departamentu Handlu Trumpa są bardziej chętni nękać słabe kraje, niż faktycznie zajmować się deficytem handlowym w wysokości 800 miliardów USD rocznie.

  Gdyby w walce tej chodziło o handel, to Stany Zjednoczone powinny co roku dołożyć taryfy na warty 262 miliardów dolarów sprzęt elektroniczny i maszyny, które importują z Chin. Kowboje z Handlu nie celują w Chiny, ponieważ muszą zadbać o to, by Chiny pożyczały im więcej pieniędzy, aby nie dopuścić do bankructwa.

  Prawdziwym powodem ataku Trumpa na Kanadę i innych sojuszników jest to, że te kraje chcą, aby zbankrutowany amerykański rząd korporacyjny został zastąpiony zupełnie innym ustrojem.

  Pamiętajcie, że Europejczycy, w tym Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Francja, a także Kanada, rozstali się z chazarskimi gangsterami kontrolującymi amerykański system finansowy, by współpracować z Chinami z ich inicjatywami AIIB, a teraz ich Jednym Pasem, Jedną Drogą( OBOR).

  Inicjatywa OBOR warta 8 bilionów dolarów amerykańskich jest około 60 razy większa niż słynny plan Marshalla. W tej chwili brakuje działań w USA.

  W następnym wielkim geopolitycznym ruchu szachowym handel kontraktami terminowymi na ropę za pomocą juana opartego na złocie rozpocznie się w Chinach 26 marca.

  To spowoduje kolejny cios dla kontrolerów finansowych petrodolara, którzy teraz kontrolują tylko USA, Japonię, Izrael i Arabię ​​Saudyjską. Wszystko wskazuje na to, że Arabia Saudyjska i Japonia wkrótce odwrócą się, więc niedługo pozostaną tylko Stany Zjednoczone i Izrael.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/koniec-gry-dla-kabaly-podczas-gdy-nadchodza-trybunaly-w-norymberdze-ii/

 14. osoba prywatna said

  Kurczaki współczesne.
  http://www.chudnijzmilosciadosiebie.pl/2017/12/30/kurczaki-wspolczesne/

 15. osoba prywatna said

  Skandal! Polski rząd przyznał miliony złotych dotacji najbogatszemu bankowi świata. „Nasze podatki idą na wsparcie finansowych manipulatorów z JPMorgan”
  http://wolnosc24.pl/2018/03/07/skandal-polski-rzad-przyznal-miliony-zlotych-dotacji-najbogatszemu-bankowi-swiata-nasze-podatki-ida-na-wsparcie-finansowych-manipulatorow-z-jpmorgan/

  Nie tylko Polin. Powstaje kolejne muzeum w Warszawie poświęcone Żydom. Internauci zaskoczeni
  https://niezlomni.com/polin-powstaje-kolejne-muzeum-warszawie-poswiecone-zydom-internauci-zaskoczeni-foto/

 16. Boydar said

  Jestem, i nie zawaham się użyć 🙂

 17. revers said

  re9

  Polacy zostali juz tak wrobieni w zydowska gospodarke i handelek, w sieci telekomunikacyjne i handlowe i operatorow sieci, ze trudno odroznic szabasgoja od parcha, kazdy tylko o ineresiku, pracce na zachodzie, o koszernym hoolywodzie, a wszyscy sprawcy aktow antysemityzmu jak zapowiedzial to ponownie prezydent wszystkich gudlajow Duda beda karani pelna stanowczoscia , chocby gmina jescze z kilka bilionow zarzadala i synekurek w rzadzie dla danielsow i innego desantu z Izraela..

 18. gość said

  Muzeum Historii Żydów Polskich oskarża Ogórek o… antysemityzm! [FOTO]

  To niebywałe! Muzeum Historii Żydów Polskich umieściło tweet Magdaleny Ogórek jako przykład… antysemityzmu. Prowadząca „W tyle wizji” już zapowiedziała podjęcie kroków prawnych.

  A wszystko przez wpis, w którym pytała Marka Borowskiego, czy „oznaką kręgosłupa moralnego jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?”

  http://prostozmostu24.pl/muzeum-historii-zydow-polskich-oskarza-ogorek-o-antysemityzm-foto/

 19. gość said

  SLD poprze kandydaturę Roberta Biedronia na… prezydenta Warszawy

  Kontrowersyjny włodarz Słupska i najbardziej znany polski homoseksualista – Robert Biedroń – może liczyć na poparcie swojej kandydatury przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach na urząd Prezydenta Warszawy.

  I choć były poseł Ruchu Palikota nie złożył deklaracji, że zamierza się ubiegać o fotel w stołecznym ratuszu, to takiej możliwości nie zanegował.

  http://dzienniknarodowy.pl/biedron-kandydat-prezydent-warszawy/

 20. Boydar said

  Panie Reversie, Pan pisze o środkach, i pisze Pan prawdę. Ale środki to tylko środki, a NARZĘDZIA to to NARZĘDZIA. Pomiędzy zarządzaniem państwem a kierowaniem żeńską drużyną harcerską jest wyłącznie różnica skali; w obu przypadkach trzeba wiedzieć JAK TO NAPRAWDĘ DZIAŁA. I posiadać stosowna pałę.

  Kiedyś czytałem wypowiedź jakiegoś daleko czy bliskowschodniego „rzeczoznawcy” na temat państwa pk. Katar. I wie Pan co on powiedział ? Że jakby miał namiot i odpowiednio dużą walizkę pieniędzy to też by potrafił zrobić takie „państwo”. Ale Polska to nie jest Katar; ani walizka ani namiot nic na dłuższą metę nie wnoszą. Tu trzeba rzetelnej wiedzy co jest istotnie spier…lone i patentu jak to naprawić. Jedno i drugie ma Rosja. I ma jeszcze pałę.

 21. osoba prywatna said

  Anonimowy poeta indiański:

  Zabiłem jelenia
  Zgniotłem konika polnego
  I rośliny którymi się żywił
  Zraniłem serce
  Starego drzewa rosnącego strzeliście
  Zabrałem rybę z wody
  I ptaka z nieba
  W moim życiu potrzebowałem śmierci
  Ażeby podtrzymać swoje życie
  Kiedy umrę będę musiał dać życie
  Tym co mnie karmili
  Ziemia otrzyma me ciało
  I podaruje je roślinom
  I gąsienicom
  Ptakom
  Kojotom
  Każdemu w odpowiednim czasie aby
  Koło Życia nie zostało przerwane.

 22. snag said

  Coś na temat tych 6 milionów i ich listy w Yad Vashem z wyssanymi z palca nazwiskami ‚ofiar’ ,…

  Po angolsku

  https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=http%3A%2F%2Folodogma.com%2Fwordpress%2F2016%2F04%2F16%2F1371-si-vuole-duplicare-la-olo-dunkerque-di-edith-frolla-adolf-hitler%2F

 23. gość said

  PiS wyrzuca słynnego dziennikarza.

  Ataki na dziennikarzy Onetu, Andrzej Stankiewicz stracił felietony w Polskim Radiu 24

  Po publikacjach o stosunkach polsko-amerykańskich prawicowe media i niektórzy politycy zarzucają dziennikarzom Onet.pl, że mieli podać nieprawdziwe informacje. Andrzej Stankiewicz z Onetu, który stracił felietony w Polskim Radiu 24, nie wyklucza pozwów sądowych. Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiada projekt ustawy, który przewiduje karanie finansowe mediów za publikację fake newsów. Wielu dziennikarzy uważa, że to byłaby pałka na media, a ataki na dziennikarzy Onetu nazywają „brutalnym nadużyciem”.

  https://www.press.pl/tresc/52557,ataki-na-dziennikarzy-onetu_-andrzej-stankiewicz-stracil-felietony-w-polskim-radiu-24

 24. osoba prywatna said

  Kilka dowodów na to, że USA są państwem zbrodniczym
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/142760,kilka-dowodow-na-to-ze-usa-sa-panstwem-zbrodniczym

 25. Ona said

  Muzeum Historii Żydów Polskich oskarża Ogórek o… antysemityzm! Teatrzyku „Zielony Polak” cd.

 26. osoba prywatna said

  800 zł na pracowników z Ukrainy, 500 + i stypendia
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/142792,800-zl-na-pracownikow-z-ukrainy-500-i-stypendia

 27. osoba prywatna said

  Studenckie przywileje dla Ukraińców
  https://kierunki.info.pl/2017/03/iwona-chrusciel-studenckie-przywileje-dla-ukraincow/

  Ukrainie grozi „załamanie socjalne” z powodu Polski
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803107513069-sputnik-polska-ukraina-migracja-zarobkowa/

 28. gość said

  Czy ADHD jest wymyśloną chorobą?

  Ocena zaburzenia zwanego ADHD jest niejednoznaczna. Dwoje naukowców twierdzi teraz, że przyczyną diagnozy często są wygoda rodziców albo interes przemysłu farmaceutycznego.

  Zazwyczaj, jak nie możemy znaleźć przyczyny jakiegoś problemu, próbujemy jej szukać w innym miejscu i zaczynamy być podejrzliwi. Tak jest w przypadku ADHD, którego podłoże nie jest do końca rozpoznane, a które od kilkudziesięciu lat wywołuje dyskusje i kontrowersje.

  https://swiato-podglad.pl/swiat-nauki/adhd-wg-nowych-badan-zostalo-okreslone-mianem-fake-disease–czyli-wymyslona-choroba

 29. Sigillum Authenticum – 27 lutego o 03:00 #NieJanuszomHistorii//
  Czy mapa LECHINA EMPIE jest prawdziwa? – BZDURA!

  Czytamy: „Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio przycichł temat słynnej mapki „Lechina Empire”, będącej jednym z głównych dowodów na istnienie Imperium Lechickiego. W ostatniej swojej książce Janusz Bieszk tak odniósł się do tej fałszywki…”

  Możemy sobie poczytać, ale jest to Ballada o Januszku, której autor się nie podpisał. Argumentacja, że mapa IMPERIUM LECHICKIE jest Nadinterpretacją mapy IMPERIUM WSCHODNIORZYMSKIE 533-600 – DIECEZJE świadczy tylko o PRAWDZIWOŚCI obu map.
  To, że zostałas użyta nazwa Imperium Wschodniorzymskie świadczy, że mapa powstała PRZED Pokojem w Adrianopolu w r. 568, który ZLIKWIDOWAŁ Imperium Wschodniorzymskie i powołał Imperium Bizantyjskie, natomiast pochodząca od TEGOŻ KARTOGRAFA mapa IMPERIUM LECHICKIE jest mapą powstałą PO POKOJU W ADRIANOPOLU w roku 568. Nie chodziło tu też o względy Etniczne, gdyż obie mapy były DYKTATAMI IMPERIALNYMI więc nikt się nie pytał Bałtów CZY CHCĄ BYĆ SŁOWIANAMI? bo zostali włączeni do Imperium Lechickiego bez pytania o zdanie i mieli tylko w określonym czasie przysłać Hołdowników.
  Najwięcej kontrowersji budzi granica na RENIE, którą wyjaśniłem dawno. Gdy podpisywano Pokój w Adrianopolu to Awarowie oblegali Paryż. NAKAZANO więc Rozejm pod Paryżem, na mocy którego Awarowie wycofali się za Ren, który w ten sposób stał się Zachodnią Granica Lechii – ale tylko do roku 600. Ponieważ po roku 600 Lechici NIE CHCIELI ewakuować ziemi między Renem a Łabą i Solwą to Dagobert Wielki zajął te ziemie w 630 r. SIŁĄ, co spowodwało wojnę, zakończoną ubraniem Dagoberta w kaftan bezpieczeństwa i oddaniem tych ziem Karolingom jako STRAŻNIKOM Kaftanów Bezpieczeństwa Merowingów.
  Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565. Zachodnia gtanicą tej Polski była na Łabie i Solawie, stolicą był KALISZ i były tam wszystkie ważne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy jednak nie zgodzili się na wydanie tej mapy, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były OKUPOWANE PRZEZ AWARÓW, którzy wyprawiali się tędy na PARYŻ. LIST TEN UKRADŁA MI POLICJA POLITYCZNA RAZEM Z INNYMI WAŻNYMI RZECZAMI.
  Niemcy ZAPROTESTOWALI mapę ROK 565 Nie Bez Kozery, bo znalazłem rzeczoną mapę Imperium Lechitów z flagą Drugiej Rzeszy: https://www.google.pl/search?sa=G&hl=pl&q=imperium+lechitow&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAESiwIJzwW1nmovBBEa_1wELEKjU2AQaBAgVC// i komentarzem:
  Dragomira Płońska: Germania Magna czyli Gotts mit uns | Białczyński
  bialczynski.pl
  „Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii….”
  Znaczy to, że Niemcy uznali RZECZOWOŚĆ mapy Imperium Lechickiego – tylko po OSTEMLOWANIU jej Flagą i Godłem Cesarstwa Niemieckiego.

 30. gość said

  Unia Europejska przedłuża sankcje nałożone na Rosję

  W poniedziałek Unia Europejska przedłużyła sankcje nałożone na Rosję o kolejnych sześć miesięcy. Są to sankcje, które zostały nałożone na Federację Rosyjską w związku z aneksją Krymu oraz wspieraniem przez nią ukraińskich separatystów.

  Sankcje zawierają zakaz poruszania się i zamrożenie aktywów finansowych dla 150 osób i 38 rosyjskich firm. Zostały one przedłużone do 15 sierpnia. „Aktualna ocena sytuacji nie uzasadniała zmiany programu sankcji,” możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez Radę Europy.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-przedluza-sankcje-nalozone-na-rosje

 31. revers said

  re20

  na razie Rosja ma ultimatum do polnocy od pani May w zwiazku z atakiem chemicznym na Wielka Anglie.

  A ustawy reprewatyzacyjne pod szlachte jerozolimska w drodze.

  http://palestyna24.pl/nowe-prawo-pozwalajace-na-odebranie-stalego-prawa-pobytu-palestynczykom-w-jerozolimie/

  Dokad maja isc palestynczycy bez prawa pobytu nawet w szopce w Betlejem?

  Wczesniej w jerozolimie opodatkowano wszystkie koscioly wyznan chrzescianskich, grecko-chrzescianskich by puscic je torbami.

 32. Boydar said

  ADHD ? Objawy nie, choroba tak.

 33. gość said

  Dla Putina: prawie że niewykonalne zadanie

  Analizę polityczną dramatycznej zmiany militarnych możliwości USA i Rosji dokonał wybitny niezależny amerykański publicysta.
  Publiczne informacje na temat nowych rosyjskich systemów rakietowych spowodowały wiele zamieszania wśród zachodnich „elit”. Rezultatem tego był, między innymi, kolejny wywiad gwiazdy amerykańskiej telewizji NBC Megyn Kelly z prezydentem Putinem. Ukazał on dobitnie całą bezpodstawność oskarżeń o rosyjskie mieszanie się w amerykańską kampanię wyborczą, „dowody” którego Putin nazwał „dobrymi dla gospodyń domowych, a nie dla poważnych ekspertów”, oraz szczegóły nowego uzbrojenia rosyjskiej armii. O ile mi wiadomo, do tej pory Amerykanie nie wyemitowali całego wywiadu, obawiając się zapewne, że nawet dla „gospodyń domowych” okaże się on demaskatorskim.

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142839,dla-putina-prawie-ze-niewykonalne-zadanie

 34. revers said

  Swieci Kaczynscy przyspieszyli, jak nie pomnik smolenski wyzszy od wielowiekowego grobu nieznanego zonierza , to pomnik swietego lecha K. patrona sekty Smolenskiej.

  https://kresy.pl/wydarzenia/w-centrum-warszawy-stanie-pomnik-lecha-kaczynskiego/

 35. gość said

  Zaskakująca decyzja Moniki Jaruzelskiej! Ogłosiła to publicznie

  Stało się! Kilka dni temu na łamach Fakt24 pisaliśmy, że córka Wojciecha Jaruzelskiego może zaangażować się w politykę. I mamy potwierdzenie! Monika Jaruzelska wystartuje z list SLD w wyborach samorządowych.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/monika-jaruzelska-bedzie-startowac-w-wyborach-samorzadowych/jsqwx6b

 36. andzia said

  re 14
  Ja kupuję jajka z firmy Farmio. Na opakowaniach pisze, że bez paszy GMO i antybiotyków. Kupiłam raz kurczaka a tej firmy. 4x droższy i obrzydliwie tłusty. Te chudziutkie tanie kurczaki są zdecydowanie smaczniejsze. Łżą nas na około i nikt tego nie kontroluje. Bo co oznaczają jajka w wolnego wybiegu zimą? Czy te kury są wypędzane na mróz aby się przeleciały na spacer?

 37. osoba prywatna said

  Z grzybami w żywności spotykamy się na każdym kroku. Jeżeli słoik kompotu z maleńką plamką pleśni prześwietlimy odpowiednimi promieniami, zobaczymy, że jest on przerośnięty „korzeniami” pleśni do samego dna. Zazwyczaj łyżką zbieramy tę odrobinę pleśni, a kompot wypijamy. Często również odkrawamy nadpleśniałą część ziemniaka, pomidora, jabłka. Tymczasem ta dojrzała, dobrze widoczna część grzyba, to tylko wierzchołek góry lodowej.
  http://zdrowiedlaniej.pl/759/

 38. osoba prywatna said

  100 sposobów na użycie kokosa
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/100-sposobow-na-uzycie-kokosa

 39. Zbyszko said

  Krótka modlitwa uratowała od pogryzienia przez dwa wilczury:
  http://gibson.neon24.pl/post/142840,krotka-modlitwa-uratowala-od-ciezkiego-poranienia

 40. Zbyszko said

  Revers @34 ja to nazwałbym ten pomnik : Pomnik człowieka, przechodzącego przez pionowo ustawione płyty karton/gips.
  Zachęcam do zainteresowania się tym „dziełem” koncern „NIDA-GIPS”

 41. revers said

  Jest jeszcze napis nad nim z lewej stony „przyjaciel Bnai Birth”, loza przyspiesza, terz nie Macierewicz, ale sam naczelnik mowi o niepodwazalnych dowodach w sprawie zamachu na TU154. Co wyraznie idzie w kampani antyrosyjskiej.

  lub bomba atomowa u saudis, przeciwko wiadomo komu …
  .https://www.youtube.com/watch?v=shttNuib8wg

 42. osoba prywatna said

  Maire Brennan- Dream On
  .https://www.youtube.com/watch?v=C_fRWgWp_nw

 43. revers said

  re20

  Narzedzia? wystarczy miec wladze, pieniadze a mocniejsze narzedzia sie znajda do bomby atomowej wylacznie, bo taka maja goorle z gor Golan, nie za ksiegowana w rzadnej miedzynarodowej agencji atomistyki.

  Lub ustawa reprywatyzacyjna pod Izrael

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/to-nawet-nie-skandal-to-zdrada-potajemnie-zmieniana-jest-pod-dyktando-izraela-ustawa-reprywatyzacyjna/

  przypomniec nalezy ze w tym samym czasie jak Izrael atakuje ustawe IPN i reprywatyzacyjna, w Knesejmie wydano ustawe
  o pozbawieniu prawa pobytu palestynczykom w Jerozolimie.

 44. Siekiera_Motyka said

  „W szybko rozwijającym się gentryfikacji Oakland badanie przeprowadzone przez San Francisco Chronicle dowiodło, że tysiące bezdomnych, którzy zginęli w granicach miasta, nie są oficjalnie uznani za bezdomnych w swoich aktach zgonu, co ułatwia urzędnikom publicznym ignorowanie pogarszającego się kryzysu, gdy rosnące wartości nieruchomości a czynsze coraz częściej wypychają najbardziej narażone osoby na ulice.”

  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-11/oaklands-homeless-americans-die-uncounted-mayor-protects-illegal-immigrants

 45. @ 242, Boydar, Admin

  Boydar said
  2018-03-12 (Poniedziałek) @ 10:02:02
  Panie Zapiniotodement

  Mam do Pana małą prośbę. Chodzi mi o Pański nick. Generalnie, jak go widzę, to mi się coś złego w miózgu robi. Nie potrafię nawet uzasadnić przyczyny. Proszę nad tym pomyśleć.

  ——
  Dołączam się do prośby p. Boydara.
  Admin

  Już myślę, TAK, ten nick zasługuje na “Chuja Peruwiańskiego” – ale co mam zrobić w moim przypadku: dopóki moderator zapinio używał wyszczerbioną szpachelkę do smarowania kafelek jakimś najtańszym “butaprenem”, to był moderatorem o szerokich horyzontach, jeżeli włączał się do dyskusji, to raczej tylko “ad rem”, akceptował nawet tak kontrowersyjne wątki jak “Czy Kajfasz nabił goji w chrześcijaństwo?”
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=6&t=23681&start=360
  Zaczął się zmieniać, na dużo gorsze, ze 3…2 lata temu, przypuszczam, że wtedy nawał fuch zmusił go do odłożenia na bok szpachelki, kafelek i rozpoczęcia smarowania ścian klejem pędzlem “ławkowcem”…
  Przyspieszył tym glejowanie swojego mózgu, więc zaczął pisać złośliwie wyłącznie “ad personam”, zablokował lub zniechęcił do udzielania się na FStM nawet takie osobowości jak “Dagome Sędzia”, “Gardien”(Rozpuszczalnik), itp.
  Mnie, szaraczka, zablokował na stałe na FStM za takie króciutkie stwierdzenie faktu: Widzę dzisiaj, że naszemu “moderatorowi” znowu się pogorszyło…
  Obecnie ten mój ban został rozszerzony na CAŁĄ witrynę/blog http://www.michalkiewicz.pl , nie mam więc żadnej możliwości uświadomienia p. St. Michalkiewicza, że jest jak ten uczony z bardzo starej fraszki: …zajrzał nawet do atomu, a nie spostrzegł, że ma kurwę w domu…
  Muszę więc posługiwać się tym paskudnym nickiem do czasu aż dotrze on do p. St.M. – w miarę uporządkowywania spraw wokół siebie będę rozpowszechniał go coraz szerzej…
  Pan St. Michalkiewicz utworzył Forum przy swoim blogu, by forumowicze:
  uzupełniali jego opracowania, cuś tam poprawiali
  robili jeszcze ten jeden krok, którego on sam już nie może zrobić.
  Kto znajdzie lepszy, czyli skuteczniejszy, szybszy sposób pomocy p. St. Michalkiewiczowi, temu poślę książkę Hannah Arendt, wydaną tuż po wojnie, na nędznym papierze, ale drogocenną (wiele lat temu zapłaciłem $US 65.-) bo jeszcze „NIEPRZEEDYTOWANĄ” po wściekłej nagonce na autorkę tego pierwszego wydania.

  A póki co, to może po prostu nie będę tutaj pisał?

  Pozdrawiam Panów.

 46. Jerry Roberts said

  Wpis za FB.

  To jest reakcja ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego na opis skandalicznych poczynań w muzeum Auschwitz :
  „Docierają do nas informacje, że niektóre [muzea] funkcjonują mniej więcej tak, jak ten Pan opisuje.
  JEDNAK POLSKIE PAŃSTWO NIE MA NA TO WPŁYWU. To jest coś, nad czym bolejemy, od lat próbujemy tą sytuację zmieniać. Rozmawiamy o tym z partnerami izraelskimi. To są bardzo delikatne kwestie.”
  Pan minister winien Polakom wyjaśnienia, co oznaczają słowa:
  POLSKIE PAŃSTWO NIE MA NA TO WPŁYWU.
  ROZMAWIAMY O TYM Z PARTNERAMI IZRAELSKIMI?

  Szokująca relacja uczestnika wycieczki do Auschwitz. ,,Przewodniczka oskarżyła mnie o antysemityzm, zostałem otoczony przez izraelskich ochroniarzy”. Wicepremier Gliński zabrał głos
  https://niezlomni.com/relacja-z-wycieczki-do-auschwitz-list-w-sprawie-falszowania-historii/

  Moje:
  Jestem tym w najwyższym stopniu oburzony. Co za wijąca się glista z tego ministra Glińskiego. Z checia dałbym mu w twarz za taką wypowiedż.
  Ponadto ta przewodniczka z obozu Aushwitz powinna być natychmiast dyscyplinarnie wyrzucona z pracy bez prawa wykonywania zawodu jako przewodnik. Ona wygląda dla mnie jako żydowska szowinistka interpretująca historie zgodnie z ustaleniami niemiecko-żydowskimi.

  Sami poczytajcie artykuł – krew sie w żyłach gotuje.

 47. Grot said

  „Bo często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. (…) To niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów. Jak Polska wtedy, pod koniec osiemnastego wieku, swoją niepodległość straciła i zniknęła z mapy. Też byli tacy, którzy mówili: a może to lepiej, swary się wreszcie skończą, te rokosze, te wszystkie insurekcje, wojny, awantury, konfederacje, wreszcie będzie święty spokój” – mówił prezydent.

  Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, jakie jest znaczenie drogi, która będzie łączyła nasz port w Świnoujściu, w Szczecinie z Republiką Czeską. To jest jedna z fundamentalnych inwestycji programu prowadząca z północy na południe. Ale jednocześnie oznacza ona otwarcie całego państwa regionu w tej części Dolnego Śląska – otwarcie dla turystyki jeszcze większe, niż do tej pory, otwarcie dla biznesu jeszcze większe niż do tej pory. Jestem przekonany, że będzie to oznaczało to także nową, wielka szansę dla Kamiennej Góry” – dodał prezydent.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1325954,prezydent-warto-niepodleglosci-i-suwerennosci-bronic-za-kazda-cene.html

 48. Grot said

  No to jak bronimy naszej drogiej, mądrej i pięknej Magdaleny Ogórek?

  Muzeum Historii Żydów Polskich umieściło tweet Magdaleny Ogórek jako przykład… antysemityzmu. Prowadząca „W tyle wizji” już zapowiedziała podjęcie kroków prawnych.

  A wszystko przez wpis, w którym pytała Marka Borowskiego, czy „oznaką kręgosłupa moralnego jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?”

 49. VAV said

 50. snag said

  Wiecej Jew bullshit

  Rzekoma kruszarka skremowanych kości w obozie zagłady z żydowskim więźniem Sonderkommando w tle

  Oops! Betoniarka ,…

  ——
  DObre!
  Admin

 51. snag said

  47 ,…

  My kind of girl !!!

  Piękna i niegłupia kobieta, choć wymaga sporo doszkalania…
  Admin

 52. snag said

  Honduras and Paraguay (katolickie grajdołki) bliżej do przeniesienia ambasad do Jeruzalem – Znam jeszcze jeden który wstrzymał się od potępienia decyzji Trumpa … tez kotolicki 😉 ,…

  Honduras and Paraguay ‘ready in principle’ to move embassies to Jerusalem
  ————————————————
  https://www.jta.org/2018/03/12/news-opinion/honduras-paraguay-ready-principle-move-embassies-jerusalem

 53. snag said

  Ad do 49 – Więcej ‚kruszarek’ ,…

  Członkowie tzw. Sonderkommando 1005 w obozie Janowskim przy maszynie do mielenia kości zmarłych ludzi.
  ———————————–
  http://www.polishclub.org/2013/12/25/aleksander-szumanski-uniwersytet-zbirow-oboz-janowski-we-lwowie/

 54. Marucha said

  Re 45:
  Pisze Pan, że „Zapinio” zaczął się zmieniać jakieś 1-2 lata temu? A przedtem był w porządku?

  Mam inne zdanie.
  Od kiedy pojawił się tu pierwszy raz w roku 2011 dał się poznać jako człowiek ograniczony i tępy pod powłoczką pewnej elokwencji. Pomijam już wodę sodową we łbie.

  Red. SM można chyba informować BEZ pośrednictwa jego witryny?
  Mail: michalkiewicz@michalkiewicz.pl

 55. Ad. 29:
  Może ktoś mi powie, co znaczy ogłoszony przez Google #KONIEC HISTORIOGRAFII JANUSZKÓW ???
  Mój brat miał na imię JANUSZ. Był po żonie Tajnym Świadkiem Jechnatona a tym samym agentem Rotszyldów. Uważał mnie za WARIATA. Został OTRUTY, bo Za Dużo Wiedział.
  Miał od samego początku w gablocie wielkie zdjęcie WAŁĘSY, ale gdy w r. 1990 wróciłem z RFN to tego zdjęcia NIE BYŁO, a on dziwował, że GŁUPI POLACY GŁOSUJĄ NA WAŁĘSĘ.
  Potem dowiedziałem się, że do ELWRO przyjechał Wałęsa i robił sobie zdjęcia z zasłużonymi Solidarnowcami – więc i jego WYPCHNĘLI do takiego Zdjęcia, ale Wałęsa ODEPCHNĄŁ GO ZE WSTRĘTEM.
  Bardzo mi się to podobało – więc może to to jest KOŃCEM HISTORIOGRAFII JANUSZKÓW ??? Mój braciszek nie miał z Historią nie wspólnego, a gdy tego Mechanika Precyzyjnego poprosiłem o pomoc w Ratowaniu Kondora Kalifornijskiego MOIM Śrutem Bezołowiowym jako ANTYTEZIE Zajobów niemieckich i amerykańskich to stanowczo Odmówił. Odmówili również Czesi, do których zgłosił się ze sprawą Polski Związek Łowiecki, bo – jak mi mówili moi czechosłowaccy krewni – NIE ZROBIĄ NIC BEZ ROTSZYLDÓW: Czech musi mieć najpierw Pozwolenie Rotszylda.

 56. revers said

  … ” żydowskiej gazecie dla Polaków dyskusję na sposobem „pozbycia się Sienkiewicza z polskiej głowy”.”

  http://prawy.pl/67483-bzdziny-i-michnikowszyczyna-zamiast-trylogii/

 57. Siekiera_Motyka said

  „Pytania dotyczące TSA po zgłoszeniach przeszukiwań laptopów i telefonów podczas lotów krajowych

  Rosnąca liczba zgłoszeń budzi obawy Rząd USA może zwiększać nadzór i naruszenia prywatności na lotniskach”
  „prywatności” 🙂 🙂
  Kiedyś myślałem że te kontrole w czasach PRL na lotnisku były tak nie Demokratyczne, a tu idą jeszcze dalej w kraju miodu i miłości do Demokracji. No ale walka z terroryzmem to poważna sprawa.

  https://www.theguardian.com/world/2018/mar/12/tsa-surveillance-laptops-cellphones-domestic-flights

 58. Siekiera_Motyka said

  Ad. 46 – Doczytałem się do Pana komentarza. No nie zle jaja 😦

  „SS była to „formacja wojskowa, którą organizowali naziści z młodych ludzi, których dzięki nazistowskiej propagandzie rekrutowano do specjalnych wojskowych szkół, gdzie poddawano ich straszliwej indoktrynacji, czy wręcz „praniu mózgu”, wpajano im nienawiść do Żydów, oraz poddawano gruntownemu przeszkoleniu wojskowemu”.

  Młody człowiek całkiem przytomnie zauważył, że pani przewodnik nie odpowiedziała na jego pytanie, dlatego nalegał na uzyskanie odpowiedzi jakie owi SS-mani byli narodowości. Pani przewodnik ponownie zgrabnie ominęła pytanie odpowiadając, iż

  „naziści prowadzili swoją straszliwą propagandę w całej Europie, kierując ją w szczególności do młodych europejczyków i wielu z nich udało się im oszukać i poddać tej indoktrynacji. Dlatego w SS służyli ludzie z wielu krajów Europy – Belgowie, Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Węgrzy, Ukraińcy, Łotysze itp.”.

  Nie powiedziała, że w SS służyli Niemcy.

 59. Boydar said

  @ (242), (45), (54)

  W samym kluczu „zapinio” jest coś wstrętnego. I gów~no mnie obchodzi co to jest. Jest chu~jowe albo pedalskie, jak męskie kolory. Albo jeszcze gorsze, nie wnikam.

  Użycie tego ciągu znaków dyskredytuje resztę, w tym przypadku nick „zapiniotodement”. Nie ma to nic wspólnego z oceną Pana jako komentatora ale wskazuje na słabe wyczucie.

  Ponawiam prośbę, ze wskazaniem.

 60. Boydar said

  tytuł z sg wp.pl – „Doda szczerze o macierzyństwie. Wyznała, że nie chciałaby wychowywać dzieci w Polsce”

  W Polsce najlepiej się gudłom żyje, ale dopiero jak są starsze. A wychować się najlepiej jest np. w Hajfie.

 61. Boydar said

  Przekaz podprogowy …

  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/742913/ms-2018-tomaszewski-o-powolaniu-romanczuka-do-kadry-teraz-nie-wolno-tego-robic

 62. Marucha said

  Re 59:
  Nie wiem, dlaczego – ale mam IDENTYCZNE odczucia względem tej ksywki. Jakaś taka pedalska. oślizła.

 63. Boydar said

  http://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/kontrowersyjna-metoda-leczenia-miazdzycy-lekarze-ostrzegaja-jest-pierwszy-wyrok,n,1000215006.html

  Wymieniono nazwiska „ekspertów”, „fachowców”, „specjalistów”, a sedna sprawy … nie.

  powszechnie akceptowana /chelatacja/ w medycynie przy zatruciu metalami ciężkimi, w celu usunięcia ich z organizmu” (za wiki)

  Bo to kółeczko ma być kwadratowe, inaczej „cały pogrzeb na nic”

 64. Głos Prawdy said

  Nie nadążylismy nacieszyć pierwszym ciepłem, jak w ten weekend należy oczekiwac poważnego ochłodzenia, do minus 10-14. Do Europy również dojdzie. Zawsze, bez wyjątku, przed żydowskim Pesach pogoda psuje się nie do poznania, a przez to psuje pogodę na katolicki Wielkanoc.

 65. Boydar said

  Skoro już Pan Gajowy po raz drugi zabrał głos (62), upoważnia mnie to to uzupełnienia. Otóż mianowicie ob. „zapinio” nie jest „dement”. To wielce cwany cyc. A przyjęty przez ZTD nick, przypomina mi napis na murze „Kryśka to dziwka”; bo z Jurkiem się całuje a ze mną nie chce.

  ——
  😀
  Admin

 66. Głos Prawdy said

  Otrucie Skripala. Francja dołączyła do presji na Rosję

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May i prezydent Francji Emmanuel Makron porozumieli się koordynować śledztwo w sprawie zatrucia rosyjskiego szpiega-dezertera Siergieja Skripala
  „Premier poinformowała prezydenta Macrona z Francji o najnowszej sytuacji w związku z incydentem w Salisbury 4 marca. Ona wyraziła wniosek zrobiony rządem, że jest prawdopodobne, że Rosja jest odpowiedzialna za popełnione przestępstwo przeciwko Siergieja i Julia Skripal.” – donosi służba prasowa Downing Street.

  Maj i Macron omówili „szeroki zakres agresywnych zachowań Rosji” i zgodzili się, że ważne byłoby, aby kontynuować współpracę z sojusznikami, aby rozwiązać ten problem.
  https://www.obozrevatel.com/abroad/otravlenie-skripalya-frantsiya-prisoedinilas-k-davleniyu-na-rossiyu.htm

  Tillerson włożył odpowiedzialność na Rosję za zatrucie Skripala
  Vedomosti 13 marca

  Rosja z dużym prawdopodobieństwem jest odpowiedzialna za otrucie w Salisbury byłego pułkownika GRU, Siergieja Skripala i jego córki Julii nerwowo-paralityczną substancją. O tym czytamy w oświadczeniu sekretarza stanu USA Rexa Тillersona. Zaznaczył, że władze USA w kursie dochodzenia, co przeprowadza się służbami specjalnymi Wielkiej Brytanii, i «w całości ufają» ich wnioskom.
  Wieczorem 12 marca, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, przemawiając w parlamencie, nazwała „bardzo prawdopodobnym” przynależność Rosji do zatrucia Skripala i jego córki. To sugeruje, że zatrucie mogło być jak „bezpośrednim działaniem państwa rosyjskiego”, tak i konsekwencją utraty przez Moskwę kontroli nad zapasami rosyjskiej broni chemicznej. Z wypowiedzi sekretarza stanu USA wynika, że publiczne wystąpienie May poprzedziły, w szczególności jego konsultacji z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borisem Johnson.
  „Tego rodzaju atakom nigdy nie było usprawiedliwienia – zamachowi na morderstwo osoby prywatnej na ziemi suwerennego narodu, i jesteśmy oburzeni tym, że Rosja, podobnie, znów wzijęła się za to. Od Ukrainy aż do Syrii – i teraz w Wielkiej Brytanii – Rosja nadal jest nieodpowiedzialną siłą niestabilności w świecie, ktora działa z otwartym lekceważeniem suwerenności innych państw i życia ich obywateli», – podkreślono w oświadczeniu Tillersona.
  Sekretarz stanu USA podkreślił, że osoby odpowiedzialne za popełnienie przestępstwa, jak i jego zleceniodawcy, muszą odczuć na sobie «poważne skutki», i potwierdził zamiar Waszyngtonu koordynować swoje działania w tym kierunku z Londynem.

  Wieczorem 13 marca Wielka Brytania spodziewa się otrzymać od Moskwy wszystkie wyjaśnienia i wyciągnąć wnioski na temat tego, czym dokładnie był atak w Salisbury. May wyjaśniła, że w przypadku niezadowalających wyjaśnień.
  Londyn będzie miał powody, by uważać ten incydent za nielegalne użycie siły przez Rosję przeciwko Zjednoczonemu Królestwu.
  Jak donosi The Times poniedziałek, Wielka Brytania jest gotowa do wprowadzenia nowych sankcji przeciwko Rosji – od wydalenia rosyjskich dyplomatów, unieważniania wiz związanym z Kremlem przedsiębiorcom i wprowadzenia ograniczeń finansowych dla uczestników tzw. listy Magnitskiego, do odmowy uznania prawa do Rosji przyjmować MISTRZOSTWO świata 2018 w piłce nożnej. Również gazeta poinformowała o planach Wielkiej Brytanii wystąpić z ostrym oświadczeniem przeciwko Rosji wspólnie z Niemcami i Francją.
  https://www.vedomosti.ru/politics/news/2018/03/13/753306-tillerson-na-rossiyu-za-skripalya
  ————
  nic nowego. Gryzące gnidy,w żaden sposób nie uspokoją się

 67. Salcie said

  Jeszcze parę uwag po ostatnich marcowych miauknięciach polskiego prezydenta….

  Aleksander Jabłonowski, Aj waj ! – HOŁD MARCOWY – i po Polakach

 68. osoba prywatna said

  Pozorowana obrona suwerennosci
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/142814,pozorowana-obrona-suwerennosci

 69. Boydar said

  https://moto.onet.pl/aktualnosci/tysiace-niemcow-umiera-z-powodu-zanieczyszczen-powietrza/vv5jjng

  … kropla w morzu potrzeb … (to wyłazi ze mnie te obce 15%)

 70. Boydar said

  „… BBC o sytuacji w Polsce: zagrożona liberalna demokracja …”

  liberalna … ha! To lepiej na tym etapie być nie może. Wypada mieć tylko nadzieję, że w BBC są dobrze zorientowanymi fachowcami.

  za https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bbc-o-sytuacji-w-polsce-zagrozona-liberalna-demokracja/37vltb0

 71. Boydar said

  Jeszcze @ (65)

  Wygląda na to, ze uciekło mi słowo „już” w ostatnim ustępie. Czyli powinno być „… już nie chce …”.

 72. VAV said

  re: 66
  Rosyjski MSZ nazwał oświadczenie Theresy May o udziale Rosji w otruciu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala „show w brytyjskim parlamencie”.

  Prezydent Putin o sprawie otrucia Skripala: „Poszukajcie u siebie”
  Zacharowa: „Zanim zaczną tworzyć nowe bajki, to niech ktoś w Królestwie opowie, jak zakończyły się poprzednie, chodzi o sprawę Litwinienki (były oficer FSB Aleksander Litwinienko), Berezowskiego (oligarcha Borys Berezowski), Perepielicznego (biznesmen Aleksander Perepilicznyj) i wielu innych, którzy zmarli w tajemniczych okolicznościach na brytyjskiej ziemi”.
  „Bagna Grimpen-Mire nadal chronią swoje tajemnice”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803137528727-spurnik-rosja-msz-wielka-brytania-skripal-otrucie/

 73. osoba prywatna said

  Nawet 80 proc. hodowców drobiu stosowało antybiotyki. Nie ma gwarancji, że żywność jest bezpieczna.
  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303079903-Antybiotyki-w-miesie-Czy-zywnosc-jest-bezpieczna.html

 74. Grot said

  Podejmujemy się budowy elektrowni zasilanej gazem ze zgazowania węgla – powiedział w poniedziałek w Radiu Maryja minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że elektrownia powstanie w Bogdance, przy kopalni węgla.
  „W tej chwili z udziałem Japończyków podejmujemy się budowy elektrowni przy kopalni węgla kamiennego w lubelskiej Bogdance, która będzie zasilana gazem pochodzącym ze zgazowania węgla, w zamkniętym obiegu” – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja Tchórzewski.

  Dobry pomysł

 75. osoba prywatna said

  Spiżarnia, Frans Snyders.

 76. Ad. 73

  Nawet 80 proc. hodowców drobiu stosowało antybiotyki. Nie ma gwarancji, że żywność jest bezpieczna.

  A widział pan zepsute jajko? Takie, które śmierdzi? 🙂

 77. Jeśli ktoś z państwa będzie zmuszony korzystać z usług tzw. Pogotowia Ratunkowego (dziś to się nazywa inaczej) i dostanie np. zastrzyk lub jakieś pigułki, to żądajcie na piśmie, że właśnie to wam podano. Dziś Pogotowie nie ma obowiązku wydawania takich informacji na piśmie. Więc jest możliwe, że to, co wam wstrzykną czy podadzą doustnie, będzie w kolizji z dalszym leczeniem, bo inny specjalista, który was będzie leczył nie wie, co wam podano (brak dowodu), a wy możecie przecież nazwy środka nie pamiętać.

  Dawniej Pogotowie zawsze taką informację wydawało.

 78. Sebastian said

  Rosja zapowiada odpowiedź na wszelkie ataki na rosyjskie siły, które stacjonują obecnie w Syryjskiej Republice Arabskiej, jeśli działania na terenie tego kraju zgodnie ze swoimi zapowiedziami przeprowadzą Stany Zjednoczone. Jednocześnie od kilku dni pojawiają się informacje na temat kolejnej planowanej prowokacji, która miałaby polegać na użyciu broni chemicznej przez „rebeliantów”, aby następnie oskarżyć o jej stosowanie syryjską armię i tym samym uzyskać pretekst do ataku na jej pozycje.

  Amerykańska stała przedstawiciel przy Organizacji Narodów Zjednoczonych zapowiedziała, że jej kraj jest gotowy do podjęcia działań wojskowych na terenie Syrii, jeśli z tym problemem nie zacznie sobie radzić Rada Bezpieczeństwa ONZ. Nikki Haley przypomniała jednocześnie, iż już w ubiegłym roku amerykańskie lotnictwo przeprowadziło udany nalot na jedną z syryjskich baz lotniczych, co było odpowiedzią na niewyjaśnioną do dzisiaj sprawę ataku chemicznego w mieście Chan Szajchun, kontrolowanego do dzisiaj przez dżihadystów.

  Na słowa amerykańskiej dyplomatki odpowiedział Sztab Generalny Federacji Rosyjskiej. Jego szef Walerij Gierasimow poinformował, że Moskwa odpowie na wszelkie prowokacje zagrażające życiu rosyjskich żołnierzy stacjonujących w Syrii, także jeśli Amerykanie zdecydują się na przeprowadzenie nalotów na Damaszek, ponieważ w syryjskiej stolicy znajdują się rosyjscy doradcy wojskowi oraz zwykli rosyjscy żołnierze.

  Jednocześnie Rosja ma posiadać informacje wywiadowcze na temat prowokacji z użyciem broni chemicznej, której ofiarą mają stać się syryjscy cywile, a odpowiedzialność za ewentualny atak zostanie zrzucona na Syryjską Armię Arabską. Gierasimow twierdzi, iż dzięki temu państwa zachodnie mają uzyskać dowód na masowe zbrodnie dokonywane przez siły rządowe oraz ich rosyjskich sojuszników.

  Informacje na temat wspomnianej prowokacji krążą już od kilku dni w syryjskich i rosyjskich mediach, lecz również wśród niezależnych obserwatorów syryjskiego konfliktu. Wczoraj przedstawiciele syryjskiej armii poinformowali natomiast, że w miasteczku Aftris na wyzwolonych terenach Wschodniej Guty odkryli warsztat, w którym produkowano broń chemiczną.

  http://autonom.pl/?p=21496

 79. Sebastian said

  Czterech mężczyzn „pochodzenia afrykańskiego” pobiło przed supermarketem 61-letniego inwalidę we francuskim mieście Elbeuf. Według pierwszych ustaleń śledczych, starszy mężczyzna odmówił im papierosa.

  61-latek przechodząc obok supermarketu Carrefour w Elbeuf, został zaczepiony przez czterech Afrykańczyków, którzy – według wstępnych ustaleń – mieli poprosić go o papierosa.

  Gdy ten odmówił, brutalnie go pobili. Jeden z nich uderzył go w twarz, co go powaliło, następnie zaczęli kopać leżącego, po czym uciekli. Do napaści doszło 5 marca 2018 r.

  Niepełnosprawny mężczyzna chodzący o kulach nie zawiadomił policji, kilka dni później zmarł w szpitalu. Policja poszukuje sprawców i apeluje do świadków o zgłaszanie się w celu złożenia zeznań.

  https://ndie.pl/czterech-imigrantow-z-afryki-pobilo-61-letniego-kaleke-chodzacego-o-kulach/

 80. Łagiewnik said

  @1 Szanownemu Panu Boydarowi polecam:
  https://pl.m.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska
  Tom I • Tom II • Tom III • Tom IV
  Дозволено Цензурою.
  Варшава, 20 Ноября 1900 года.
  Pozdrawiam

 81. Sebastian said

  Waszyngtońskie obrady AIPAC z senator Anną Marią Anders w tle.

  W konferencji jako obserwator Polskę reprezentowała minister do spraw dialogu miedzynarodowego, senator Anna Maria Anders. Dla Polskiego Radia wywiad z córką gen. Władysław Andersa przeprowadził redaktor Marek Wałkuski:

  Min. Anders powiedziała, że amerykańscy Żydzi liczą na rozwiązanie problemu nowelizacji ustawy o IPN i deklarują, że na konferencji AIPAC jest pytana o ustawę o IPN. Odpowiada wówczas, że należy poczekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Minister Anders oceniła, że polsko-izraelski spór znalazł się w impasie. – Są rozmowy, ale nie ma nic konkretnego ani w jedną, ani w drugą stronę – stwierdzała.

  Wyraziła też przekonanie, że kluczem do poprawy stosunków ze Stanami Zjednoczonymi jest rozwiązanie konfliktu z Izraelem. – Jeżeli uda nam się rozwiązać problem na linii Warszawa-Jerozolima to z Amerykanami też będzie dobrze – powiedziała Anna Maria Anders. Jej zdaniem, wrogowie Polski tacy jak Rosja cieszą się z pogorszenia relacji Polski z USA i Izraelem.

  Minister Anders oceniła, że nowelizacja ustawy o IPN, wbrew intencjom jej twórców, nie przyczyniła się do poprawy wizerunku Polski. – Wydaje mi się, że możemy się pogodzić z Izraelem, i że pogodzimy się z Ameryką, ale skutki tego wszystkiego mogą jeszcze trochę potrwać – stwierdziła. Minister Anders dodała, że podczas wizyty w USA spotyka się nie tylko z przedstawicielami AIPAC, ale również z członkami amerykańskiego Kongresu. (za: PolskieRadio.pl)

  Ubolewanie pani Senator jest o tyle dziwne ponieważ głosowała za tą ustawą, a teraz jakby się przestraszyła. Dziwni są nadwiślańscy politycy z jednej strony robią wrażenie jakby chcieli coś dobrego dla Polski zrobić, z drugiej po wykrztuszeniu panicznie boją się tego co powiedzieli, a nawet przegłosowali w Sejmie czy Senacie. Stąd też pewnie pokutna pielgrzymka do Izraela. Czy ostatecznie ustawa będzie napisana przez Izrael?

  Nie doszukałem się nigdzie czy pani Senator i Minister lobowała wsród senatorów i kongresmenów w sprawie powstrzymania ich od zajmowania się bezspadkowym mieniem w Polsce. Mam nadzieję, że polonijny aktyw USA poinformował o protestach na piśmie Amerykanów polskiego pochodzenia sprzeciwiających się politycznym hochsztaplerom.

  W chodzenie na paluszkach polskiej dyplomacji wpisują się marcowe przemowy polityków. Pod wodzą prezydenta Dudy przepraszają kolejno Żydów za to że mogli wyjechać z Polski. Kiedy to koszerne towarzystwo wyjeżdżało miałem dwadzieścia parę lat. Codziennie do pracy przejeżdżałem obok Dworca Gdańskiego skąd żegnani przez rodziny, kolegów i znajomych z wypchanymi walizkami czekali na swój pociąg. Zastanawiałem się jaka ta władza ludowa zmyślna, im za „karę” pozwala wyjechać, a nas zostawia sobie jako roboli za marne grosze. Kompletny odlot… Tyle szumu z wyjazdem, a wcale sytuacja mieszkaniowa w Warszawie się nie poprawiła mimo, że w większości zajmowali duże wygodne służbowe mieszkania w odróżnieniu do tysięcy Warszawiaków. Z czasem okazało się, że nowy BHP-owiec i nowa personalna w zakładzie to krewnymi tych co wyjechali ….. inni pracowali tak jak wcześniej. Czy zaczną wracać po takich czułych przemówieniach? W jednym z magazynów rozpisywano się jaka to im krzywda się stała, dostali paszport który dla Polaka był prawie nieosiągalny …. Ze zdjęć już na emigracji publikowanych w tekście wcale nie widać żeby martwili się, że „musieli” wyjechać. No i ta bryka w rok po wyjeździe do Szwecji na jednym ze zdjęć. Szkoda, że nie dali również zdjęcia „pokrzywdzonego” Stefana brata Adama, ten i paru innych to faktycznie spierdzielali przed sprawiedliwością ludową…

  Przepraszanie Żydów, w tym wielu komunistycznych zbrodniarzy to już kompletny blamaż. Milcząca postawa Naczelnika, wywiady Danielsa i skoordynowane ataki opozycji to jakby preludium przed czymś gorszym.

  Przypomnę fakt z II wojny światowej. Po przybyciu do Palestyny 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa mającego w swoich szeregach ponad 6,5 tysiąca żołnierzy żydowskiego pochodzenia, 80% z nich pozostało na miejscu dezerterując z Wojska Polskiego. Budowali oni później zbrojnie państwo Izrael.

  Rosnąca z roku na rok liczba polskich paszportów wydawanych w ambasadzie RP w Izraelu może mieć również inne niż turystyczne podłoże. Tym bardziej, że jak wcześniej mówiono jedynie o ojczyźnie dwóch narodów tak teraz, już bez ogródek co ważniejsi nad Wisłą deklarują wyraźnie – Polaków i Żydów.

  Wracając do konferencji, na łamach Jeruzalem Post zauważono, że wielu przywódców AIPAC żyje ponad 6000 mil od Izraela i poza zasięgiem palestyńskich rakiet. Z tego powodu nie mają oni prawa nakazać Izraelczykom co mają robić i jak postępować.

  Była to zapewne reakcja na wystąpienie szefa AIPAC Howarda Kohra, który broniąc Izraela i wskazując na silne dwustronne stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, powiedział: „Musimy pracować nad przyszłością, nad dwoma państwami dla dwóch narodów – jednym żydowskim z bezpiecznymi i możliwymi do obrony granicami i drugim Palestyńczyków z własną flagą i własną przyszłością. ”

  Wszystko to nic dobrego nie wróży. Miejmy nadzieję, że wyjazd pani Senator był więcej dyplomatyczny niż turystyczny i może kogoś przekonała do naszych kłopotów. Pozostaje jedynie dylemat kto na tym odniesie większe korzyści. Pewnie już w niedalekiej przyszłości na ten temat dowiemy się coś więcej.

  Waldemar Glodek
  http://www.polishclub.org

 82. Łagiewnik said

  I jeszcze:
  http://www.encyklopedia.interia.pl/
  Polecane
  PRINCE
  Lech Wałęsa
  Czesław Kiszczak – desygnowany na premiera, ale zrezygnował na rzecz T. Mazowieckiego
  Okrągły Stół (porozumienie)

  no i http://literat.ug.edu.pl/glogers/0021.htm
  Zaczyna się od: Kabała

 83. Sebastian said

  Sąd Najwyższy uwolnił właśnie od odpowiedzialności prokuratora z Kielc, który został przyłapany na jeździe po pijanemu. Uznał, że prokurator mógł nie wiedzieć, że ma we krwi alkohol.(…)Decyzja Sądu Najwyższego jest tym bardziej bulwersująca, że kieleckiego prokuratora skazały na usunięcie z zawodu sądy dwóch instancji. Nie miały wątpliwości, że śledczy z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, którego pięć lat temu zatrzymała policja, gdy prowadził auto mając we krwi prawie promil alkoholu, uchybił godności urzędu i nie zasługuje na pełnienie zawodu prokuratora.(…)Takie stanowisko prezentował przed Sądem Najwyższym także Pierwszy Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. A mimo to sąd uwzględnił kasację prokuratora. Ogłosił, że sądy niższej instancji nie odniosły się do wyjaśnień prokuratora, który twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, iż ma we krwi alkohol. Tak jakby alkohol wziął się z powietrza…

  https://wpolityce.pl/polityka/385715-tylko-u-nas-odpowiadamy-sn-ktory-zarzuca-nam-fejka-ale-sam-manipuluje-sedziowie-uwierzyli-ze-prokurator-mogl-nie-wiedziec-ze-jest-pijany

 84. osoba prywatna said

  MAX KEISER O BANKU JP MORGAN I JEGO PREZESIE: FINANSOWY PASOŻYT, ZBRODNIARZ I PRZESTĘPCA, ŁAJDAK, ZŁODZIEJ OKRADAJĄCY ŚWIAT
  http://www.noweateny.pl/International/details/195/MAX-KEISER-O-BANKU-JP-MORGAN-I-JEGO-PREZESIE-FINANSOWY-PASOYT-ZBRODNIARZ-I-PRZESTPCA-AJDAK-ZODZIEJ-OKRADAJCY-WIAT

 85. Sebastian said

  Niewolnicy z Irlandii

  Stosunkowo dużo wiadomo o masowym niewolnictwie murzynów, którymi budowano potęgę Ameryki. Bardzo mało natomiast o masowym niewolnictwie katolików wywożonych z Irlandii przez ich angielskich prześladowców.

  Sprawa należy do drażliwych i trefnych politycznie, ponieważ rzuca ponure światło przede wszystkim na tradycje imperium i charakter monarchii brytyjskiej – chciwej, okrutnej i nieludzkiej – oraz na jej uprawianą przez wieki i aż do niedawna politykę ludobójstwa wobec wcześniejszych, przedangielskich mieszkańców Wysp Brytyjskich, czyli Celtów, a zwłaszcza wobec katolickiej ludności Irlandii. Gdyby królowa Elżbieta I żyła w naszych czasach, mówiono by o niej dziś w tym samym tonie, co o Hitlerze albo o Stalinie. Jej eksterminacyjny zapał wobec katolików Irlandii kontynuowali królowie Jakub II i Karol II, ale w bezprzykładnym okrucieństwie wszystkich przewyższył rządzący między nimi słynny Oliver Cromwell, królobójca i prześladowca katolików, protektor żydostwa i gorliwy naśladowca najgorszych wzorców Starego Testamentu.

  Masowe niewolnictwo Celtów (piszę Celtów, bo choć w dużo mniejszym stopniu, to dotyczyło ono i Szkotów) zaczęło się w 1612 roku, gdy król angielski Jakub II sprzedał 30.000 irlandzkich jeńców jako niewolników do kolonii nad Amazonką w Ameryce Południowej. Ogłoszona przez niego Proklamacja z 1625 roku nakazywała wysyłanie irlandzkich więźniów politycznych do Nowego Świata i sprzedawanie ich tam angielskim kolonistom. Pierwsze duże partie irlandzkich niewolników sprzedano osadnikom w Gujanie w 1629 roku, a następnie na Montserrat w 1632. Przywożono ich setkami i tysiącami na wysokich angielskich statkach do obu Ameryk: mężczyzn, kobiet i dzieci. Sprzedawano na targach jak bydło temu, kto dał najwięcej. Za bunt lub nieposłuszeństwo karano chłostą, torturami, okaleczaniem lub śmiercią. Do połowy XVII wieku Celtowie irlandzcy byli główną kategorią niewolników sprzedawanych na Montserrat i Antiguę. Spis z 1637 roku wykazał, że aż 69% ludności Montserrat stanowili niewolnicy irlandzcy. Spis z roku 1678 na innych Wyspach Podwietrznych, jak je po żeglarsku dawniej nazywano, wykazał 26% na Antigua, 22% na Nevis i 10% na St. Christopher. Pomiędzy rokiem 1641 a 1649 angielscy plantatorzy na Barbados kupili 21 700 irlandzkich niewolników. Co się z nimi stało? Dziś większość czarnych tubylców na Karaibach nosi irlandzkie nazwiska i mówi z irlandzkim akcentem, a jeszcze do niedawna wielu mówiło po prostu po celtycku, ale praktycznie prawie nikt z nich nie wie dlaczego i nie zna historii swoich przodków. Sądzą oni, że wszyscy po prostu pochodzą z Afryki i już.

  Irlandia szybko stała się i długo była największym źródłem zaopatrzenia dla angielskich handlarzy żywym towarem. Większość wczesnych niewolników w Nowym Świecie stanowili w rzeczywistości biali. Kiedy w 1641 roku w Kilkenny wybuchło kolejne powstanie irlandzkie przeciw Anglii (a średnio w Irlandii wybuchało jedno powstanie na każde pokolenie), w ciągu jednej dekady zwanej Wojną Konfederacji (1641-1652), Anglicy zabili w Irlandii 550 000 ludzi, a dalsze 300 000 sprzedali jako niewolników. Liczba ludności spadła w tym okresie z około 1 466 000 do 616 000. Za ocean wywieziono wtedy głównie mężczyzn branych jako jeńców, pozostawiając na miejscu ogromną masę bezdomnych kobiet z dziećmi. Plan brytyjski przewidywał ich wyłapanie i sprzedanie na aukcjach w drugiej kolejności. Najgorsze bowiem miało dopiero nadejść.

  W 1649 roku w Irlandii wylądowały wojska Cromwella i na początek wyrżnęły wszystkich 30 000 mieszkańców Droghedy. W tymże samym roku wybuchło powstanie irlandzkich niewolników na Barbados, które Anglicy stłumili z przykładnym okrucieństwem: buntowników wieszano, topiono, ćwiartowano, na wszystkich masztach głównego miasta Bridgetown zatknięto ich ścięte głowy dla postrachu. Kilka miesięcy później 25.000 Irlandczyków sprzedano na antylską wyspę St. Kitt. W dwóch krótkich wojnach na Antylach w 1651 Cromwell wyparł zresztą Holendrów z handlu niewolnikami i ustanowił angielski monopol, a w cztery lata później zabrał Hiszpanom Jamajkę i zrobił z niej centrum handlu niewolnikami na Karaibach. W dekadzie lat 1650., nazwanej w irlandzkiej historii Panowaniem Terroru (Reign of Terror), ponad 100 000 katolickich dzieci w wieku 10-14 lat zabrano ich matkom i sprzedano jako niewolników do Ameryki i na Antyle. W tym okresie na Barbados i do Wirginii sprzedano także 52 000 irlandzkich kobiet z dziećmi. Dalsze 30 000 mężczyzn i kobiet wywieziono i sprzedano na aukcjach w Nowej Anglii.

  W roku 1656 Cromwell nakazał by 2000 irlandzkich dzieci wywieziono na Jamajkę i sprzedano tam angielskim osadnikom. Ogółem znana liczba sprzedanych wtedy irlandzkich niewolników przewyższyła liczbę wolnych poddanych brytyjskich w obu Amerykach! Wiele takich transakcji nie było jednak nigdzie rejestrowanych.
  14 sierpnia 1652 roku Cromwell rozpoczął ludobójczy program etnicznego oczyszczania Irlandii. Nakazał wywiezienie wszystkich Irlandczyków do zamorskich kolonii, zaczynając od 12 000 na zasilenie Barbadosu, gdzie po krwawym stłumieniu powstania brakowało niewolników. Jego niesławna proklamacja „Connaught albo Piekło”, wydana 1 maja 1654 roku, nakazywała usunięcie wszystkich Irlandczyków z ich ziemi i przemieszczenie na krańce wyspy, na zachód od Shannon albo wywiezienie do Indii Zachodnich, jak do dziś nazywa się po angielsku Karaiby. Oczywiście dobrowolnie nikt z Irlandczyków nie kwapił się ani na skalisty wygwizdów swej rodzimej wyspy, ani tym bardziej do tropikalnego piekła na plantacjach cukru pod angielskim batem. Dla Cromwella był to problem, bo jego irlandzkie ekspedycje zostały sfinansowane jako prywatne przedsięwzięcie, które miało przynieść dochód udziałowcom w postaci przejętych majątków ziemskich. Także jego żołnierze mieli być za swą służbę nagrodzeni ziemią po wytępionych lub wypędzonych katolikach (stąd dzisiejszy Ulster). Aby więc przyspieszyć proces przesiedlania wydał dodatkowy ukaz z 26 czerwca 1657 roku, w którym postanawiał: „Ci, którzy nie przeniosą się w ciągu sześciu miesięcy do Connaught albo do hrabstwa Clare będą aresztowani jako winni zdrady państwa i zesłani do Ameryki albo innej ziemi za morzem (..) jeśli zaś wypędzeni powrócą, doznają kary śmierci jako przestępcy wobec niniejszego ukazu, bez prawa do posługi księdza”.

  Aczkolwiek zabicie Irlandczyka nie było wtedy przestępstwem, a żołnierzy Cromwella nawet do tego zachęcano, to handel niewolnikami był zbyt zyskowny, a chciwość cnotą tak pochwalaną, że nie pozbywano się zbyt pochopnie źródła tego dochodu. Organizowano ekspedycje i wysyłano całe bandy zbrojnych najemników z zamówieniem na określone kwoty ludzi dla zapełnienia ładowni statków. Działali oni tak gorliwie, że porywali i zaganiali także angielskich osadników, jacy przybyli na wyspę chyba ciut za wcześnie. Czasami przynosiło to dość nieoczekiwane świadectwa epoki zachłannego niewolnictwa. Np. 25 marca 1659 roku do Londynu dotarła petycja 72 Anglików, którzy skarżyli się, że zostali nielegalnie porwani i znaleźli się „obecnie w niewolniczym położeniu na Barbados”. W petycji wymieniono również „7000-8000 Szkotów wziętych do niewoli po bitwie pod Worcester w 1651 i sprzedanych na brytyjskie plantacje w Nowym Świecie” a także „200 Francuzów, których porwano, ukryto pod pokładem i sprzedano na Barbados po 900 funtów bawełny za sztukę”.

  Dyktator Cromwell zmarł w 1658 roku i Irlandczycy z ulgą powitali odnowienie monarchii i koronację Karola II. Niestety, znowu się nacięli. Wkrótce potem król przekonawszy się o wielkiej zyskowności handlu niewolnikami, ustanowił w 1662 roku własną firmę pn.Company of Royal Adventurers, później przemianowaną na Royal African Company.Rodzina królewska, w tym sam król Karol II, królowa Dowager i Książę Yorku (następca tronu) zobowiązali się dostarczać swej firmie przynajmniej 3000 niewolników rocznie. Kwoty te znacząco przekraczali. Są zapiski o Irlandczykach sprzedawanych już w 1664 roku Francuzom na wyspie św. Bartłomieja. Statki brytyjskie płynące do Ameryki, aż do XVIII wieku z reguły zatrzymywały się w Irlandii, aby przyjąć dodatkowo ładunek irlandzkich niewolników na sprzedaż za oceanem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że przez cały wiek XVII sprzedano do niewoli więcej Irlandczyków niż Afrykanów ogółem.

  Masowy wywóz i handel niewolnikami trwał do połowy XIX wieku. Ale oprócz handlu, niewolników także hodowano, m.in. poprzez krzyżówki międzyrasowe.

  Handel czarnymi niewolnikami z Afryki, zainicjowany przez Elżbietę I, dopiero się wtedy zaczynał. Pierwszych sprzedano w Nowej Anglii w 1619 roku. Byli znacznie drożsi od białych i nie nosili piętna znienawidzonych „papistów’ (katolików), przez co byli o wiele lepiej traktowani. Pod koniec XVII wieku czarny niewolnik kosztował zwykle ok. 50 funtów, a Irlandczyk najwyżej 5 funtów i to z reguły płaconych w towarze (900 funtów bawełny). Różnica brała się głównie stąd, że czarnych, wprawdzie tanio i oszukańczo (często za perkal, szklane koraliki i alkohol), ale jednak trzeba było kupować od kacyków z wybrzeża Afryki (łapali się sami, tocząc wojny międzyplemienne i organizując wyprawy w głąb lądu), a Irlandczycy byli właściwie za darmo i to w ramach stałej promocji królewskiej polityki oczyszczania zielonej wyspy z celtyckich katolików. W miarę wzrostu uprawy trzciny cukrowej murzyni okazywali się jednak dużo lepsi do ciężkiej pracy w upale i w ogóle dużo lepiej znosili niewolę, także psychicznie. Biali byli nie tylko mniej odporni na klimat, ale też nie mieli złudzeń co do swych angielskich panów i częściej się buntowali. Karano ich wedle uznania pana. Plantator mógł niewolnika zachłostać na śmierć, wypalić mu znamię żelazem lub zabić, i nigdy nie było to przestępstwem, a tylko co najwyżej stratą materialną. Śmierć niewolnika białego była jednak dla właściciela mniejszą stratą niż śmierć murzyna. Największą zaletą murzynów było to, że byli ciemnymi poganami, a nie zbuntowanymi katolikami o statusie skazańców. W koloniach nie było szczególnej dyskryminacji rasowej, w zasadzie było się albo wolnym albo niewolnikiem, ale była bardzo agresywna dyskryminacja religijna wobec katolików. Papież był przez wszystkich angielskich protestantów uważany za Antychrysta, a katolicy za gorszych od pogan, bo jakoby opowiadali się po stronie sił szatańskich. Nie traktowano ich jako chrześcijan, lecz jako zawziętych wrogów Boga i cywilizacji, i powszechnie nienawidzono. Ceniono ich coraz mniej.

  Chociaż biali i czarni niewolnicy stanowili taką samą własność pana i najczęściej byli trzymani razem w tych samych barakach, czarnych, także jako cenniejszych i mniej niebezpiecznych, traktowano zwykle o wiele lepiej jeśli chodzi o wyżywienie i stosowanie kar. Irlandzcy niewolnicy mieli opinię nieposłusznych, a nawet groźnych i ich angielscy panowie zwłaszcza na Karaibach karali ich często i poddawali torturom za najmniejsze przewinienia, a nawet „zapobiegawczo”. Normą było wieszanie ich za ręce i przypalanie stóp albo dłoni oraz ciężkie chłosty. Katami byli zwykle inni niewolnicy, z reguły murzyni, którzy buntowali się rzadko, trzymali osobno i nie nawiązywali dobrego kontaktu z białymi towarzyszami niewoli, a zwykle nawet z trudem dogadywali się między sobą, jako że pochodzili zwykle z różnych okolic i różnych, często zwaśnionych plemion. Bardzo często trafiali się jednak sadystyczni panowie lub członkowie ich rodzin, którzy w nudnym życiu tropikalnych kolonii znajdywali szczególną przyjemność w dręczeniu mniej cennych lub podpadniętych niewolników, szczególnie białych. Część tych sadystycznych skłonności musiała brać się stąd, że zsyłani do kolonii Irlandczycy często umieli czytać i pisać i wielu z nich było lepiej wykształconych niż ich panowie, co musiało powodować dodatkowe napięcia. Z reguły białych niewolników zatrudniano częściej jako służbę domową, skrybów, księgowych lub nauczycieli do dzieci, co przy takiej różnicy statusu dawało jednak więcej okazji do konfliktów. Zachłostanie lub zamęczenie irlandzkiego niewolnika na śmierć było całkiem powszechne i częste.

  W roku 1656 pułkownik William Brayne pisząc w swoim liście do władz brytyjskich o nadmiernym i niepotrzebnym okrucieństwie angielskich panów wobec białych niewolników, użył tego jako argumentu za zwiększeniem importu niewolników z Afryki, albowiem to, jego zdaniem, skłoniłoby plantatorów do ich lepszego traktowania, gdyż byliby cenniejsi. Jednakże w roku 1667 brytyjski parlament uchwalił specjalny Act to Regulate Slaves on British Plantations, w którym zachęcał do stosowania chłosty i wypalania żelazem piętna niewolnikom „za przestępstwa i nieposłuszeństwo wobec chrześcijan”. Jak już napisałem, irlandzkich katolików nie traktowano jako chrześcijan, lecz jako pomiot Antychrysta, i to nawet jeśli czasami odzyskali wolność.

  Angielscy panowie, choć podobno pobożni purytanie, robili też seksualny użytek ze swych irlandzkich niewolnic, usprawiedliwiając się przy tym, że robią to gwoli ich rozmnażania dla zysku, co w ówczesnej protestanckiej ideologii uświęconej pogoni za pieniądzem stanowiło swego rodzaju rozgrzeszenie. Dzieci niewolnic (i niewolników), choćby tylko z jednej strony, były z urodzenia niewolnikami, a więc stanowiły dla pana pożądaną siłę roboczą. Nawet jeśli jakiejś niewolnicy udało się uzyskać wolność z łaski pańskiej (bardzo rzadko) to jej dzieci pozostawały niewolnikami. Skutek był taki, że matka nie zostawiała zwykle swoich dzieci i także jako wyzwolenica pozostawała na służbie w domu pana.

  Dość szybko Anglicy wpadli jednak na lepszy pomysł wykorzystania irlandzkich kobiet, a często i dziewczynek w wieku 12 lat. Po prostu krzyżowali je z murzynami, aby uzyskiwać niewolników o ciemniejszej cerze, traktowanych zwykle jako murzyni i przez to mających wyższą wartość rynkową. Praktyka krzyżowania białych kobiet z murzynami dla uzyskania mulatów była traktowana jako rynkowe oszustwo („fałszowanie murzynów”), ale tak bardzo się upowszechniła, że w roku 1681 uchwalono nawet ustawę dla kolonii, która zabraniała „krycia irlandzkich niewolnic czarnymi mężczyznami w celu produkowania niewolników na sprzedaż”. Nie wynikało to bynajmniej z pobudek moralnych, ani nawet rasistowskich. Mówiąc najprościej zostało to zakazane dlatego, że godziło w interesy wielkich firm handlu niewolnikami, a zwłaszcza Royal African Company (RACo), która coraz bardziej specjalizowała się w handlu murzynami. Np. Tylko w latach 1680-1688 RACo przewiozła do Indii Zachodnich 249 ładunków z niewolnikami murzyńskimi i 60 000 z nich sprzedała w koloniach brytyjskich w Ameryce. Ponad 14 000 nie przeżyło transportu. Na statkach niewolniczych dochodziło wtedy do potwornych nadużyć i nieludzkiego traktowania żywego towaru. Jeden z angielskich statków – Zong, któremu wskutek sztormowych opóźnień wyczerpały się zapasy żywności, wyrzucił do morza 132 związanych niewolników po to, aby grożąca buntem załoga mogła dostawać więcej do jedzenia. Kapitan kierował się nieludzkim wyrachowaniem: utonięcie w morzu mogło być rejestrowane jako „wypadek” i wtedy strata niewolnika była pokrywana z ubezpieczenia. Gdyby umarli z głodu – ubezpieczenie nie przysługiwało. Inny angielski statek niewolniczy – „Hercules” miał średnio 37% strat towaru w czasie przewozów na trasie z Afryki do Ameryki, które w przypadku bydła nazwano by ‚upadkami śmiertelnymi’. Jeszcze inny – „Atlas II” przybył na Karaiby z ładunkiem 181 czarnych niewolników, ale 65 z nich odkuwano z łańcuchów pod pokładem już pośmiertnie, często w stanie rozkładu. Także na miejscu, na rynku, wtórnym handlowano niewolnikami z zapałem. Celowały w tym zwłaszcza trzy duże żydowskie domy handlowe w Ameryce, co wydobyły niedawno publikacje amerykańskiej organizacji murzyńskiej „Nation of Islam” i co dziś bardzo wyostrzyło znany konflikt murzyńsko-żydowski w Ameryce. Ale niewolnictwo murzynów i ich gehenna to temat na inny esej.

  Masowy wywóz irlandzkich niewolników trwał jeszcze przynajmniej przez całe następne stulecie. Po bitwie pod Boyne i klęsce króla Jakuba w 1691 roku, handel irlandzkimi niewolnikami przybrał na sile. W roku 1713 na mocy traktatu z Asiento Brytyjczycy wyeliminowali z tego handlu konkurencję Hiszpanów, zobowiązując się jednak dostarczać do hiszpańskich kolonii 4800 niewolników rocznie przez 30 lat. Z dokumentów historycznych wiadomo, że także po stłumieniu wielkiego powstania irlandzkiego w roku 1798 Anglicy wywieźli i sprzedali dziesiątki tysięcy celtyckich niewolników do Ameryki i Australii.

  Nie ma wątpliwości, że Irlandia doświadczyła w swej historii losu niewolniczego jaki można porównać tylko z losem czarnych niewolników z Afryki. Z całą pewnością jasna karnacja zwłaszcza u wielu „czarnych” mieszkańców Antyli, ale także w samych Stanach Zjednoczonych, to wynik przymusowego „krzyżowania towarowego” z Irlandkami w przeszłości (np. piosenkarka Rihanna z Barbadosu). Na wielu wyspach Antyli (Montserrat, Barbados, Jamajka, Antigua itp.) nazwiska, rysy twarzy, cechy dialektu i symbole potwierdzają silne wpływy irlandzkie z przeszłości. Na wyspie Montserrat do dziś świętem narodowym jest dzień świętego Patryka.

  Instytucja powszechnego niewolnictwa bardzo długo przenikała całą kulturę Anglii i wszystkie jej warstwy społeczne. Anglikański biskup Exeter, wielebny Henry Phillpotts zgodził się w 1833 roku wyzwolić wszystkich swoich 655 niewolników w plantacji na Jamajce, ale dopiero po uzyskaniu rekompensaty prawie 13 000 funtów za poniesione straty. Ostatecznie Wielka Brytania, znalazłszy sobie inne źródło haniebnych, ale wielkich dochodów – handel opium w Chinach, jako ostatnia w Europie porzuciła ten najbardziej ponury rozdział w swej historii i zakazała transportu niewolników przez ocean. Był to rok 1839, sto lat przed wybuchem II wojny światowej. Wprawdzie koncesjonowani przez nią piraci jeszcze długo kontynuowali pożądany przez rynek proceder, ale koszmarny dla Celtów rozdział historii stopniowo wygasał. Nie znaczy to, że się całkiem skończył. W kolejnej dekadzie Irlandię nawiedziła zaraza ziemniaczana, która sprawiła, że zabrakło najważniejszego, codziennego pożywienia dla ludności i na wyspie zapanował wielki głód. Umarło wtedy 2 mln Irlandczyków, a dwa razy tyle wyjechało do Ameryki i Australii. Ludność wyspy spadła z 9 mln do 3 mln. Przez cały ten czas z Irlandii bez żadnych zmian wywożono tysiące ton zboża, masła, wołowiny etc. Inny okres, inny rozdział, inna metoda…

  Dziś historycy głównego nurtu na Zachodzie starają się tuszować i ukrywać ten okropny okres i jego praktyki. Sporadycznie kwestię niewolnictwa trochę śmielej podnoszą niektórzy irlandzcy działacze narodowi, ale nadal tak, aby nie zadrażniać stosunków z potężną anglosaską wspólnotą, której mimo woli w praktyce stali się członkami. Pamięć o irlandzkich niewolnikach chyba nawet w ich ojczyźnie skazano na zapomnienie. Zamiast terminu ‚niewolnicy’ w stosunku do Irlandczyków używa się w literaturze eufemizmu „indentured servants” (służący długokontraktowi). Nikt z nich jakoś nie powrócił jednak z takiego „kontraktu”, aby opowiedzieć jak on wyglądał w praktyce. Ukrywa się rozmiary handlu ludźmi i szczegóły popełnianych nadużyć. Zataja się tożsamość domów handlowych, które parały się tym procederem. Podręczniki historii, także w samej Irlandii, wolą milczeć. Nie ma literatury pięknej, filmów ani sztuk teatralnych, które by o tym zjawisku opowiadały. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do dwóch książek na ten temat: amerykańskiej pisarki Rhetty Akamatsu pt. „The Irish Slaves: Slavery, Indenture and Contract Labor” oraz „White Cargo” pióra dwóch autorów – Dona Jordana & Michaela Walsha.

  Autor: Bogusław Jeznach

 86. osoba prywatna said

  Brytyjczycy chcą przejąć zamkniętą kopalnię Jastrzębskiej Spółki Węglowej
  https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjczycy-chca-przejac-zamknieta-kopalnie-jastrzebskiej-spolki-weglowej/

 87. osoba prywatna said

  Według nieoficjalnych informacji, w tym roku nie będzie generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich. RMF FM podaje, że powodem są napięte relacje polsko-ukraińskie.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rmf-nie-bedzie-generalnego-remontu-cmentarza-orlat-lwowskich-rzad-nie-chce-kolejnego-konfliktu-z-ukraina/

 88. andzia said

  Wnuk Wałęsy w areszcie-pobił dwie kobiety, jechał na rauszu od brzega jezdni do brzega, że ludzie uciekali. W sumie ma sześć zarzutów i mimo, że jest ojcem Wałęsa usprawiedliwia go młodym wiekiem. Jego córcia -tak jak on- nie zapłaciła wysokich podatków i urząd skarbowy jej nie ścigał jak marnego przedsiębiorcy. https://www.youtube.com/watch?v=ZwhSnRpgsM0

 89. andzia said

  A tu córki Wałęsy i dzieci innych jelit: https://www.youtube.com/watch?v=VwNWDGdN3nA

 90. osoba prywatna said

  „Antysemityzm to postrzeganie żydów takimi, jakimi są, miast takimi, jakimi chcą być postrzegani”.

 91. osoba prywatna said

  Szczepienie dzieci przeciw HPV to kryminalny eksperyment medyczny! Jerzy Zięba ostrzega urzędników miasta Radom!
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=AgJlXvCGzsc

 92. gość said

  USA: Donald Trump zdymisjonował sekretarza stanu

  Prezydent Stanów Zjednoczonych podjął decyzję, która wielu mogła zaskoczyć. Odwołał on bowiem z funkcji sekretarza stanu Rexa Tillersona.

  O podjętej zmianie, prezydent Donald Trump poinformował na Twitterze. Miejsce Tillersona zajmie Mike Pompeo, dotychczasowy dotychczasowy dyrektor CIA. To stanowisko, przejmie natomiast Gina Haspel. Będzie ona pierwszą kobietą w historii pełniącą obowiązki dyrektora CIA. Do tej pory Haspel była wicedyrektorką tej służby

  http://prostozmostu24.pl/usa-donald-trump-zdymisjonowal-sekretarza-stanu/.

 93. andzia said

  Dr Jan Przybył zaprasza do odwiedzania Kresów, bo ceny zaczynają już doszlusowywać do europejskich:https://www.youtube.com/watch?v=XxrEjkqWuu4

 94. gość said

  Polska straciła 18.0% populacji, Francja 1.4%, a Wlk. Brytania 0.9%. Mimo to nasz udział w odszkodowaniach od Niemiec wyniósł zaledwie 2.0%!

  W wyniku II WŚ Polska poniosła gigantyczne straty ludnościowe. Populacja naszego kraju zmniejszyła się aż o 18,0 proc. Dla porównania straty ludnościowe Francji wyniosły 1,4 proc., a Wlk. Brytanii – 0,9 proc. Jakby tego było mało utraciliśmy 38,0 proc. majątku narodowego (Francuzi 1,5 proc., a Brytyjczycy jedynie 0,8 proc.). Mimo to, zamiast przyznanych nam po wojnie reparacji, dostaliśmy od NRD ok. 6 mln książek o maksiźmie, a nasz udział w finansowym zadośćuczynieniu dla ofiar II WŚ, wyniósł zaledwie 2 proc. całości wypłaconej kwoty. Warto o tym przypominać.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04317-Polska-stracila-najwiecej-i-dostala-najmniej.htm

 95. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski, REQUIEM DLA KROWY
  .https://www.youtube.com/watch?v=2h-QJBJurfM

 96. snag said

  55 – Senor Wandaluzja szanowany ,…

  Proszę poprawić „mój braciszek nie miał z Historią ‚nie’ wspólnego” zanim jakiś pinkie czy jak mu tam zrobi z tego temat … Przy okazji masz waść dowód że czytam chociaż nie wszyscy tu wierzą że potrafię ,…

  Do następnego 😉 ,…

 97. snag said

  51 ,…

  Nie ma głupich kobiet, a jeśli są to roztargnione ,…

 98. Sebastian said

  Obóz Mauthausen-Gusen należał do najcięższych obozów III Rzeszy. Osadzeni tam twierdzili, że do Auschwitz wracaliby na kolanach.

  Arbeit macht frei

  Osadzeni w Mauthausen-Gusen w większości byli wykorzystywani do przymusowej pracy na rzecz III Rzeszy. Na początku istnienia obozu pracowali w kamieniołomach rozbijając kilofami granitowe skały. Po wybuchu wojny pracowali, aby wspomóc wysiłek zbrojny Wehrmachtu, Kriegsmarine i Luftwaffe.

  Z pracy przymusowych robotników korzystali tacy potentaci jak Accumulatoren-Fabrik AFA Günthera Quandta, która produkowała akumulatory dla okrętów podwodnych; producent artykułów medycznych, Bayer; Steyr-Daimler-Puch, produkujący pojazdy; fabryki lotnicze Heinkela i Messerschmitta i wiele, wiele innych.

  Więźniowie pracowali w tragicznych warunkach. Niemcy ograniczali posiłki do niezbędnego minimum, był wprowadzony limit na rozmiar i liczbę paczek żywnościowych. Jednak osadzeni nie umierali jedynie z głodu i wynikłych z niego chorób. Zdarzały się również egzekucje, a przede wszystkim prowadzono nieludzkie eksperymenty pseudomedyczne.

  Eksperymenty

  W Mautchausen-Gusen prowadzono pomiędzy początkiem 1943, a końcem 1944 roku badania m.in. nad gruźlicą, tyfusem plamistym, czym ropowicą. Pierwszy eksperyment na masową skalę przeprowadzono w lipcu 1943 roku. Jak można przeczytać na stronie Majdanek.com.pl: „Wyselekcjonowano 450 zdrowych więźniów różnych narodowości i podzielono ich na trzy grupy. Przez sześć miesięcy musieli oni jeść specjalnie przygotowane jedzenie, w którym białko naturalne zastąpiono celulozowym. Na zlecenie prof. Schencka w zakładach Lezinger Textil Werke (…) wykorzystano odpadki z drewna powstałe przy produkcji celulozy, tworząc z nich spreparowane białko. Z niego z kolei sporządzono kiełbaski podawane więźniom, nazwane ’Mycel-Eiweisswurst’. (…)

  Nie są dokładnie znane wyniki tych badań. Można przypuszczać, iż więźniowie cierpieli i umierali na skutek wycieńczenia organizmu oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowych, gdyż białko celulozowe przyjmowane przez tak długi czas, nie było przez organizm przyswajane. Wiadomo jedynie z korespondencji pomiędzy Oswaldem Pohlem a Himmlerem, iż zakończył się on niepowodzeniem.”

  Na szeroką skalę przeprowadzano również eksperymenty chirurgiczne. Jak można przeczytać: „Szczegóły operacji są znane jedynie z relacji świadków, ponieważ były wykonywane bez przygotowania i odpowiedniej dokumentacji medycznej. Wynika z nich, iż lekarze często dokonywali zabiegów spontanicznie (wybierając ofiary losowo), bez znieczulenia, w antysanitarnych warunkach, nierzadko pod wpływem alkoholu. Liczba ofiar jest nieznana.”

  Świadkowie tamtych wydarzeń wspominają także o przeprowadzonych bez znieczulenia operacjach żołądka, nerek, wątroby oraz mózgu. Główny lekarz obozu Gusen, dr Herman Kiesewetter, podczas swojej rezydentury w Austrii, wykonywał także wiwisekcje na losowo wybranych więźniach.

  Przez obóz Mauthausen-Gusen przewinęło się około 340 000 osób. W wyniku wyniszczającej pracy, chorób i eksperymentów medycznych, zmarło nawet 122 000 osadzonych. Ci, którzy pod koniec 1944 roku trafili do Mauthausen-Gusen z Auschwitz-Birkenau zgodnie twierdzili, że wróciliby do poprzedniego obozu na kolanach…

  https://menway.interia.pl/historia/news-mauthausen-gusen-najgorszy-koszmar-ludzkosci,nId,2355213

 99. gość said

  Orły przednie przystąpiły do budowy gniazd

  Żyjące w polskich Karpatach orły przednie rozpoczęły loty tokowe i przystąpiły do budowy gniazd. W tej części Polski żyje ok. 30 par tych ptaków; ich polska populacja liczy tylko ok. 35 par.

  „Pierwsze loty tokowe orły przednie odbyły się już końcem stycznia, ale ostra zima w lutym przerwała ich zachowania godowe. Dopiero teraz, od tygodnia obserwujemy tokowanie i odwiedzanie miejsc gniazdowych” – powiedział w poniedziałek PAP dr Marian Stój z Komitetu Ochrony Orłów.

  Dodał, że po ciężkiej końcówce zimy orły wróciły z opóźnieniem do swych rewirów lęgowych. „Obecnie odbywają loty tokowe i budują gniazda. Pomimo, że takie zachowanie jest zapowiedzą nadchodzącej wiosny, to tegoroczne lęgi mogą być słabe” – zaznaczył.

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C28644%2Cpodkarpackie-orly-przednie-przystapily-do-budowy-gniazd.html

 100. gość said

  Kolejny ukłon rządu RP wobec Ukrainy. Nie będzie remontu Cmentarza Orląt Lwowskich

  Wbrew planom rządu, nie będzie w tym roku generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich. Mimo zapewnionych pieniędzy w budżecie i zatwierdzonej koncepcji przebudowy lwowską nekropolię czeka jedynie remont kosmetyczny (uzupełnianie odpadających tynków i malowanie) – informuje RMF FM.

  Według nieoficjalnych ustaleń stacji, w związku z napiętą sytuacją w kontaktach na linii Warszawa-Kijów, strona polska zdecydowała się nie występować o zgodę na przebudowę, a ograniczyła się jedynie do wniosku o możliwość przeprowadzenia prac kosmetycznych na cmentarzu. Wniosek o przeprowadzenie gruntownego remontu musiałby uzyskać akceptację międzyresortowego zespołu, a Polska nie chce otwierać pola do kolejnego potencjalnego konfliktu z Ukrainą.

  http://wprawo.pl/2018/03/13/kolejny-uklon-rzadu-rp-wobec-ukrainy-bedzie-remontu-cmentarza-orlat-lwowskich/

 101. gość said

  Wielka płyta do wyburzenia. W Polsce w starych blokach mieszka 12 mln ludzi

  Jeśli wierzyć ekspertom, część budynków trzeba będzie wyburzyć. Albo gruntownie zmodernizować, co też będzie trudne i kosztowne.

  W Polsce w blisko 4 mln lokali w blokach z wielkiej płyty mieszka ok. 12 mln ludzi, jedna trzecia populacji kraju. Najstarsze budynki zbliżają się do sześćdziesiątki, choć ich żywotność planowano na 50, maksymalnie 70 lat.

  W cztery miesiące, w szczerym polu

  – Oblicza się, że kumulacja problemów nastąpi za ćwierć wieku. I tak jak w czasach gierkowskiej prosperity budowano ok. 200 tys. mieszkań rocznie, tak my będziemy musieli się tymi 200 tys. mieszkań w jednym roku poważnie zająć, a część zapewne wyburzyć – mówi Zbigniew Maćków, architekt z Wrocławia.

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1110582,bloki-z-wielkiej-plyty-beda-wyburzane.html

 102. Sebastian said

  Kanibalizm w oparciu o technologię „Szczurzy król”

  Obecna sytuacja na świecie tworzona jest z wykorzystaniem technologii znanej jako „Szczurzy król”. Celem tej technologii jest zburzenie kluczowych węzłów niewidzialnych fundamentów i więzi społecznej struktury. Stworzenie atmosfery rozdrobnienia, gdzie każdy sam dla siebie i gdzie nie istnieje pojęcie „swój”. Aby to osiągnąć, trzeba rozbić moralność. Wskaźnikiem załamania moralności jest takie zachowanie, gdzie swój zdradza swojego.

  Istotę tej technologii bardzo łatwo zrozumieć na przykładzie szczurów. Zwierzęta te przede wszystkim znane są ze swoich niewiarygodnych umiejętności przeżycia. Podstawą takiej witalności jest ich spójność społeczna. Są niezwykle społecznymi zwierzętami. Pomagają sobie nawzajem, bronią jeżeli jest taka możliwość, zabierają ze sobą rannych. Szczury czują się jednym organizmem i zachowują się jak jeden organizm. Szybko wymieniają między sobą informacje, szybko uprzedzają się o niebezpieczeństwie, przekazują sobie umiejętności obronne. W takim zachowaniu nie ma indywidualnych korzyści. Mechanizm ochronny ma moralny charakter.

  Odbywa się to w następujący sposób. Bierze się największego i najsilniejszego szczura, długo morzy głodem, a potem wrzuca się do jego klatki martwego szczura. Po namyśle pożera on swojego martwego kolegę. Racjonalna logika podpowiada: to już nie współtowarzysz, to jest pożywienie. Jemu jest wszystko jedno, a ja muszę przeżyć. Więc, można jeść.

  Następnym razem poprzeczka amoralności podnosi się wyżej. Do klatki wrzuca się ledwo żywe zwierzę. Nowe „pożywienie” chociaż prawie martwe, ale nadal żyje. I znowu racjonalna logika podpowiada rozwiązanie. On i tak umrze, a ja muszę żyć. I szczur znowu zjada swojego pobratymca, teraz praktycznie żywego.

  Trzeci raz do klatki wrzucane jest żywe i zdrowe „jedzenie” – słabszy szczur. U silnego szczura znowu włącza się algorytm racjonalnej logiki. Jest mi już wszystko jedno, mówi do siebie. Jaki jest sens, jeśli oboje zginiemy? Niech przeżyje najsilniejszy. I najsilniejszy pozostaje przy życiu. Zwróćcie uwagę, że szczur przy podejmowaniu decyzji za każdym razem potrzebował mniej czasu. Przy czym poziom amoralności każdego nowego pożerania był coraz większy. Po pewnym czasie szczur w ogóle przestał myśleć. Odnosił się do swoich pobratymców jak do pożywienia. Tak szybko, jak wrzucano nowego szczura do klatki, tak on natychmiast rzucał się na niego i pożerał. Od chwili kiedy przestał myśleć w kategoriach, pożreć czy nie, jego moralność została złamana. Następnie wypuszczono go do społeczności, z której wcześniej go zabrano. Był to już zupełnie inny szczur. Była to istota bez żadnych oznak moralności. W swoim postępowaniu kierował się tylko logiką egoizmu. Ale jego otoczenie nie wiedziało o tym. Traktowali go jako swojego i całkowicie ufali.

  https://treborok.wordpress.com/kanibalizm-w-oparciu-o-technologie-szczurzy-krol/

 103. Łagiewnik said

  Obrazy bardziej przemawiają niż powieść drukowana:

  https://images.search.yahoo.com/yhs/search?p=irish+slaves+history&fr=yhs-ddc-linuxmint&hspart=ddc&hsimp=yhs-linuxmint&imgurl=http%3A%2F%2Fradio2hot.files.wordpress.com%2F2013%2F12%2Fwhite-slave65a.jpg#id=4&iurl=http%3A%2F%2Fradio2hot.files.wordpress.com%2F2013%2F12%2Fwhite-slave65a.jpg&action=click

  Pozdrawiam

 104. Sebastian said

  Przykazania 104-letniego góralskiego mędrca

  Mądrość ludzi długowiecznych jest nieoceniona dla tych, którzy chcą żyć długo. Za każdą myślą stoi osobiste doświadczenie, każdy wniosek jest zweryfikowany. Fragmenty książki „Wiele lat. Dobre lata. Przykazania 104-letniego mędrca Andrieja Worona na długie i radosne życie. „

  1. Naucz się widzieć wszystko wokół siebie i cieszyć się wszystkim – trawą, drzewami, ptakami, zwierzętami, ziemią, niebem. Spójrz na nie życzliwymi oczami i uważnym sercem – a odkryjesz taką wiedzę, której nie znajdziesz w książkach. Zobaczysz w nich siebie – poskromionego i odnowionego.

  2. Weź za obyczaj, chociażby przez kilka minut, stanie boso na ziemi. Dawaj ciału ziemię dopóki sama go nie wezwie.

  3. Szukaj możliwości przebywania przy wodzie. Ona zdejmie zmęczenie, oczyści myśli.

  4. Pij czystą wodę gdzie tylko można nie czekając na pragnienie. To jest pierwsze lekarstwo. Gdzie los mnie zaprowadzi, najpierw szukam studni, źródła. Nie pij słodkiej i słonej (mineralnej) wody butelkowanej. Jako pierwsze zjedzą wątrobę, a następnie zamurują naczynia.

  5. Codziennie na twoim stole powinny być warzywa. Pożywne są te, które były ogrzane i wypełnione słońcem. Na pierwszym miejscu – buraki, nie ma na ziemi lepszego pożywienia. Następnie – fasola, dynia, jagody, marchew, pomidory, papryka, szpinak, sałata, jabłka, winorośl, śliwki.

  6. Mięso, jeśli chcesz, możesz jeść. Ale rzadko. Nie jedz wieprzowiny, nie jednego człowieka wysłała na tamten świat. Ale cienki plaster słoniny wyjdzie na zdrowie. Ale nie wędź jej. Po co używać smoły…

  7. Złe jedzenie – kiełbasa, pieczone kartofle, ciasteczka, słodycze, konserwy, marynaty. Moje jedzenie – to zboża, fasola, zielone. Drapieżnik najadłszy się mięsa – ledwo łazi, jest leniwy. A koń od owsa cały dzień wóz ciągnie. Szarańcza żywi się trawą od tego ma siły aby latać.

  8. Lepiej po garstce, ale często. Żeby było mniej, piję dużo wody i kompotów, jem surowe jedzenie i warzywa. Od czwartku wieczorem do piątku wieczór niczego nie jem, tylko piję wodę.

  9. Post jest największą łaską. Nic tak nie wzmacnia i nie odmładza jak post. Kości stają się lekkie jak u ptaka. A serce wesołe, jak u młodzieńca. Z każdym dużym postem młodnieję o kilka lat.

  10. Słońce wschodzi i zachodzi – dla ciebie. Praca dobrze wychodzi po wschodzie słońca. Przyzwyczaisz się do tego to będziesz mocny ciałem i zdrowy duchem. A mózg lepiej odpoczywa i jaśnieje w wieczornym śnie. Tak robią zakonnicy i żołnierze. I mają siłę służyć.

  11. Dobrze jest w ciągu dnia zdrzemnąć się pół godziny na wznak, aby krew odświeżyła głowę i twarz. Niedobrze jest spać po jedzeniu, ponieważ krew staje gęsta i tłuszcz osadza się na naczyniach.

  12. Mniej siedź ale śpij do woli.

  13. Staraj się być więcej pod odkrytym niebem. Naucz się żyć w chłodnym pomieszczeniu. Wystarczy aby nogi i ręce były ciepłe, ale głowa – chłodna. Ciało wysycha i starzeje się z cieple. W Ussuryjskich lasach poznałem starego Chińczyka, który zawsze nosił bawełniane ubrania, ale w chacie prawie nigdy nie palił.

  14. Słabe, zmarznięte ciało wzmacniać ziołami. Garstkę ziół, jagód, liści, gałązek porzeczki, maliny, poziomki zaparzaj wrzątkiem i pij cały dzień. Zimą przyniesie to dużo pożytku.

  15. Nie zapomnij o orzechach. Orzech jest jak nasz mózg. W nim siła dla mózgu. Dobrze jest codziennie użyć łyżeczki masła (oleju) orzechowego.

  16. Da ludzi bądź dobry i uważny. Od każdego z nich, nawet pustego, możesz się czegoś nauczyć. Nie rób z ludzi swoich wrogów ani przyjaciół a nie będziesz miał z nimi żadnych kłopotów.

  17. To co ci przeznaczone, zostanie dane. Tylko naucz się pokornie czekać. To czego nie powinieneś mieć nie szukaj. Niech dusza będzie lekka.

  18. Nie wierz w uprzedzenia, astrologów, nie uciekaj się do wróżb. Utrzymuj duszę i serce w czystości.

  19. Kiedy na duszy jest źle, trzeba wiele chodzić. Najlepiej polem, lasem, nad wodą. Woda poniesie twój smutek. Ale pamiętaj: najlepszym lekarstwem dla ciała i duszy jest post, modlitwa i praca fizyczna.

  20. Więcej się ruszaj. Toczący się kamień mchem nie zarasta. Kłopoty trzymają nas na ziemi. Nie uchylaj się od nich ale też nie daj im nad sobą zapanować. Nigdy nie bój się zaczynać, uczyć się czegoś nowego – sam się odnowisz.

  21. Nigdy nie byłem w uzdrowisku, nie przeleżałem ani jednej niedzieli. Mój odpoczynek to zmiana zajęć. Nerwy odpoczywają wtedy kiedy pracują ręce. Ciało nabiera sił, kiedy pracuje głowa.

  22. Nie proś o mało. Proś o dużo. Otrzymasz bardzo mało.

  23. Nie bądź chytry na wszelkie wygody, staraj się aby samemu być pożytecznym. Wiklina, która nie rodzi szybko usycha.

  24. Nie bądź prześmiewcą i żartownisiem ale bądź wesoły.

  25. Nie przejadaj się! Głodne zwierzę jest chytrzejsze i zwinniejsze od sytego człowieka. Z garścią daktyli i kubkiem wina rzymscy legioniści przechodzili w pełnym ekwipunku 20 kilometrów, wbijali się w nieprzyjacielskie szeregi i walczyli pół dnia bez wytchnienia … A od przesytu i zepsucia patrycjuszy upadło imperium rzymskie.

  26. Po kolacji jeszcze pół godziny spaceruję po ogrodzie.

  27. Kiedy przyjmujesz pożywienie, nie popijaj go. Nie pij ani przed, ani po jedzeniu.

  28. Żeby nie chodzić z dzieckiem do szpitali i aptek, przekaż go w ręce Przyrody. Od najmłodszych lat uczmy go chodzić boso. To jest najsilniejsze hartowanie. Spaliło się dziecko na słońcu – wyjdzie na dobre, ukąsiła osa lub mrówka – też dobrze, oparzyło się pokrzywą, wykąpało w chłodnej wodzie, podrapało się kolcami, zjadło coś opadłego w sadzie – to znaczy uodporniło się na choroby, wzmocniło ciało, jest silniejsze duchem.

  29. Kiedy tniecie owoce i warzywa nożem, częściowo tracą ziemską siłę. Lepiej je jeść i gotować w całości. Z cebuli jest dwa razy większy pożytek, jeżeli ją rozgnieciemy rękami lub drewnianą deseczką.

  30. Nie koniecznie powinniśmy pić herbatę kupioną w sklepie. Lepiej zaparzyć młode gałązki gruszy. Taka herbata jest bardzo aromatyczna i lecznicza. Usuwa sól i nadmiar wody, łagodzi ból i stany zapalne stawów.

  31. A kawa, herbata, słodkie napoje, piwo podkopują serce.

  32. Jeżeli zmęczyliśmy się, pojawiła się słabość, choroba, po prostu pozwólmy organizmowi odpocząć. Niech wasze odżywianie będzie bardziej prostsze. Wystarczy zjeść jedną potrawę w ciągu dnia. W inny dzień – inna potrawa. I tak przez cały tydzień inną.

  33. Jeśli chciejcie pozostać młodym i żyć długo? Raz w tygodniu zróbcie sobie dzień orzechowo-jabłkowy. Rankiem przygotujcie 8 jabłek i 8 orzechów. Przykładowo co 2 godziny zjadajcie pojedynczo jabłko i orzech. Tak aby w ciągu dnia żołądek był zajęty.

  34. Kiedy poczujecie, że organizm szybko się męczy, że wszystko was drażni, praca, jak się to mówi, wszystko z rąk leci – to znaczy: trzeba przyjmować marchew dwa-trzy razy w dziennie. Tak przywrócicie siły.

  35. Przygotowuję tylko gorące posiłki na 1-2 razy. pożywienie powinno być świeże.

  36. Żeby nie było przeziębienia, nie myjcie się gorącą wodą, jedzcie każdego dnia orzechy i czosnek, chodźcie boso po posypanej na podłodze kukurydzy i dużo śpijcie.

  37. Kiedy przychodzi sezon na jagody, możecie odmówić sobie każdego jedzenia, tylko nie w jagód. Codziennie zjadajcie chociażby filiżankę. Jeżeli gwiazdy są oczami nieba, to jagody oczami ziemi. Nie ma wśród nich lepszych i gorszych. Każde nasycą was siłą i zdrowiem – począwszy od czereśni do arbuza.

  38. Pielęgnujcie w sobie wewnętrzne uczucie radości i oczarowanie życiem.

  39. Znajdźcie czas na ciszę, spokój, duchową rozmowę ze sobą.

  40. Co jest dobre, a co złe – niech odpowie na to twoje serce, a nie ludzka plotka.

  41. Nie przejmujcie się tym, kto co o was myśli i mówi. Bądźcie sami sobie sędzią w czystości i godności.

  42. Nie bądźcie źli na ludzi. Nie osądzajcie ich. Każdy wybaczony człowiek doda wam miłości do samego sobie.

  43. Jeżeli wasze serce jest wypełnione miłością, nie ma miejsca na strach.

  44. Nie konkurujcie w niczym z nikim. Każdemu swoje. Biedny nie ten kto ma mało, a ten komu mało.

  45. Nigdy nie bijcie i nie krzyczcie na dzieci. Inaczej wyrosną z nich niewolnicy.

  46. Nie sprzeczajcie się. Każdy ma swoją własną prawdę i własną krzywdę.

  47. Nie pouczajcie ludzi jak mają żyć, co robić. Sam nigdy nie pouczam tylko radzę kiedy proszą o to.

  48. Nie uważajcie się za najmądrzejszych i najbardziej przyzwoitych, lepszych od innych.

  49. Nie próbujcie być przykładem dla innych. Poszukajcie przykładu w pobliżu.

  50. Nie współzawodniczcie w niczym i z nikim. Lepiej ustąpić.

  51. Lecznicza siła to zdrowy sen. Ale codziennie trzeba popracować i włożyć jakiś wysiłek.

  https://treborok.wordpress.com/przykazania-104-letniego-medrca-jak-zyc-w-zdrowiu-i-radosci/?preview=true

 105. gość said

  95 lat Emila Karewicza

  Emil Karewicz, pamiętny Brunner ze „Stawki większej niż życie”, Jagiełło z „Krzyżaków” czy porucznik „Mądry” z „Kanału”, kończy 13 marca 95 lat!

  http://film.interia.pl/wiadomosci/news-95-lat-emila-karewicza,nId,2556040

 106. bosman said

  https://www.wykop.pl/link/4208279/sprzedal-nerke-by-miec-pieniadze-na-slub-zmarl-miesiac-po-ceremonii/

 107. snag said

  Na pokrzepienie ,…

  Żydzi demonizują Putina na Breitbart. Nie wspominając o zainteresowaniu czy raczej jego brakiem, gross komentarzy po stronie Putina a pozostali to hasbara trolle. Apropos zainteresowania. Normalnie na Breitbart doniesienia z tysiącem komentarzy uważane są za malo interesujace czy nieistotne a po rozróbie z ‚polskim prawem’ zamoczyli na cacy* … Liczyli na antypolskie tsunami a jest odwrotnie, większość za polską racją a Putin stawiany za przykład troski o interes Rosjan.

  http://www.breitbart.com/jerusalem/2018/03/12/u-s-jewish-groups-outraged-at-putins-protocols-of-zion-inference-that-jews-meddled-in-election/

  Tak wygląda frekwencja na ich stronie która wpieprzyli na Breitbart zeby urabiać opinie – Komentarze nie licząc ich trolli negatywne jeśli nie okraszone szczypta ironi to zwykle jaja.

  —————————————————

  by BREITBART JERUSALEM459

  WATCH: ASSASSINATION ATTEMPT – EXPLOSION STRIKES PALESTINIAN PM’S CONVOY IN GAZA
  by BREITBART JERUSALEM
  8

  ———————————

  NETANYAHU COALITION CHAOS DEEPENS AS ISRAELI LAWMAKER DEBATE EARLY ELECTIONS
  by DEBORAH DANAN
  0

  ———————————

  POLL SHOWS GROWING SUPPORT FOR NETANYAHU’S LIKUD PARTY DESPITE INDICTMENT FEARS
  by DEBORAH DANAN
  0

  ———————————-

  U.S. JEWISH GROUPS OUTRAGED AT PUTIN’S CONSPIRACY THAT JEWS MEDDLED IN 2016 ELECTION
  by DEBORAH DANAN
  72

  ———————————–

  EXCLUSIVE – ISRAELI LEADER MOSHE FEIGLIN:

  TIME FOR ISRAEL TO ANNEX WEST BANK, GAZA STRIP
  by AARON KLEIN
  1089

  ———————————–

  EGYPTIAN TV DEBATES HUSBAND’S RIGHT TO MARRY SECOND WIFE WITHOUT KNOWLEDGE OF THE FIRST
  by ALI WAKED
  14

  ———————————–

  REPORT: JOHN KERRY’S FORMER CHIEF OF STAFF CIRCULATED ANTI-TRUMP DOSSIER SUMMARY WHILE AT STATE DEPARTMENT
  by AARON KLEIN
  55

  http://www.breitbart.com/jerusalem/

 108. Sebastian said

  Bohdan Urbankowski: Marzec 1968 – narodowa tragedia Żydów?

  Jest to część artykułu Bohdana Urbankowskiego z miesięcznika „Wpis” (2/2018), który ukazał się pod tytułem „O marcu w październiku i innych dziwach”:
  (……)

  ——–
  Tekst już się ukazał na głównej stronie.
  Nie warto wklejać całości dlugich artykułów – wystarczy kilka zdań i link.
  Admin

 109. snag said

  Tillerson OUT, Pompeo IN – Szansa na ocieplenie stosunkow z Rosja? Tillerson, przerośnięte ego a Pompeo szef CIA, jastrząb realista – Поживём – увидим … czy jakoś tak ,…

  Donald Trump Says Rex Tillerson ‘Will Be Much Happier’ Outside Administration
  ——————————-
  http://www.breitbart.com/big-government/2018/03/13/donald-trump-says-rex-tillerson-will-much-happier-outside-administration/

 110. Sebastian said

  Zauważyłem po wklejeniu, a co do reszty dostosuję się

  Ok – admin

 111. osoba prywatna said

  Chleb paleo śródziemnomorski
  https://paleosmak.pl/chleb-paleo-srodziemnomorski/

 112. osoba prywatna said

  Kobieta lekarką domową
  1017 stron porad z 1928 roku, pdf cała książka.

  Click to access BCPS_28602_1928_Kobieta-lekarka-domo.pdf

 113. PISKORZ said

  “I am a most unhappy man. I have unwittingly ruined my country. A great industrial nation is now controlled by its system of credit. We are no longer a government by free opinion, no longer a government by conviction and the vote of the majority, but a government by the opinion and duress of a small group of dominant men.” — Woodrow Wilson 1919
  Nie od rzeczy chyba…warto to przypomnieć..!!

 114. Kesem said

  @101 gość said: Wielka płyta do wyburzenia. W Polsce w starych blokach mieszka 12 mln ludzi.

  Nie tylko wielka płyta, ale i styropianowa, a przedtem azbestowa izolacja zamiast domów drewninych, ceglanych, glinianych i afrykańskich gównianych. Polska to mały problem budowlany w porównaniu do wielkich światowych aglomeracji miejskich. A można było tak:
  http://magazynmiasta.pl/2017/11/21/drewniane-wiezowce/
  Po-zdrówko

 115. gość said

  Sikorski zelżony w brytyjskim radiu

  Radosław Sikorski, który w BBC skomentował stan demokracji w Rosji, został nazwany przez rosyjskiego deputowanego „polską prostytutką”.

  Do ostrej wymiany zdań pomiędzy Radosławem Sikorskim a rosyjskim deputowanym Witalijem Milonowem doszło w porannym programie BBC Radio 4. Tematem rozmowy było otrucie przy pomocy broni chemicznej byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/sikorski-zelzony-w-brytyjskim-radiu/

 116. Miet said

  Ad.109.
  Bardzo mi się podobają rządy naszego Prezydenta. Nie patyczkuje się – jak ktoś mu włazi za skórę zamiast robić co do niego należy, dostaje sążnistego kopa w d… i basta.
  Jak na razie, już chyba po raz któryś, mogę napisać, że jestem dumny, że na niego głosowałem.

  ——-
  Dla Amerykanów może być dobry. Tego nigdy nie negowaliśmy.
  My, hołota jaskiniowa mieszkająca w pozostałej części świata, możemy nie do końca podzielać tę opinię.
  Ale to bez znaczenia. Zawsze można nas zbombardować.
  Admin

 117. NICK said

  Zatem przestaję Pana, P. Miet rozumieć.
  To oznacza, że rozumiem ale ocen ludzi dawno określonych kontynuował nie będę.

  Jako człowiek i Polak nie chciałbym poznać.
  Cuchnie Pan Trump’kiem.

  (dywersant)

 118. Miet said

  Re.116.
  Panie Adminie, to jest pierwszy od dawna prezydent, który za swojej kadencji jeszcze żadnego kraju nie bombarduje (ten incydent w Syrii – to wiadomo, że go wtedy wpuszczono w maliny). On stan w Syrii „odziedziczył” po swoim poprzedniku.
  Od tego czasu wpuszczać się nie daje.
  I chwała mu za to.

 119. osoba prywatna said

  Sonda – Zielona Medycyna cz.1
  .https://www.youtube.com/watch?v=bLT41yu54p4&feature=relmfu

 120. andzia said

  Magdalena Ogórek i Ziemkiewicz zostali umieszczeni w muzeum żydowskim w W-wie na wystawie jako przykład polskiego antysemitizmu, Pisał wczesniej o tym Jack Calejb. Tu Pani Ogórek zamierza pozwać to muzem utrzymywane przez Polaków bez ich zgody na potrzeby propagandy żydowskiej:https://www.youtube.com/watch?v=7AD5GrLNUv8
  Niech szlag trafi dziadostwo orgaizatorów tej hucpy.

 121. Piwowar z Leżajska said

  Panie Miet, niechże pomyśli pan o Godzianowie, o latach młodości.
  http://godzianow.pl/

 122. Piwowar z Leżajska said

  https://www.naukaireligia.pl/niebo-i-ziemia-przemina-ale-moje-slowa-nie-przemina-26254

 123. Marucha said

  Re 118:
  Zobaczymy, Panie Mietku, zobaczymy.
  Może będzie miał Pan rację.

 124. PONADSWIETLNY said

  Lista firm,produktów wykorzystujących ludzkie komórki HEK-239
  (human embryonic kidney cells 293)

  .https://www.naturalnews.com/049367_aborted_babies_flavor_chemicals_food_corporations.html
  .http://www.healthclinicweb.com/2016/02/11/list-of-companies-using-fetal-cells-from-aborted-babies-to-flavor-known-to-share/

  Rewelacyjne efekty zastosowania DMSO w walce z chorobami
  .https://youtu.be/PPwP2NZ4ipY

  KILL GRID 5G Networks And Frequency Warfare
  .https://youtu.be/PhvojxWLaGw
  .http://www.stopthecrime.net/
  .http://www.stopthecrime.net/smartmeters/flyers/symptoms.pdf

  cz 4 Zrozumieć kroki zmierzające do zniszczenia Lechii a potem Rzeczypospolitej
  .https://youtu.be/Zw1ot1eLlCA

  N.S. ‚Szkoła Zdrowia – uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich’
  .https://docer.pl/doc/nc0v8

 125. andzia said

  Dr Rafał Brzeski – konflikt między Anglią a Rosją https://www.youtube.com/watch?v=LnViT0WgIuc

 126. Miet said

  Re.121.
  Dzięki Panie Piwowarze ZL za ten link.
  Łezka jeszcze raz się zakręciła.
  Ta młodzież na Dożynkach wygląda wspaniale.
  Ojjj… były to czasy…..
  Godzianów pozostanie w mej duszy do końca moich dni.

 127. Miet said

  Re.123.
  Tak Panie Wacławie – ja zawsze chwaląc Trumpa, zaznaczam -” jak dotychczas”.
  Będzie fajnie, jeżeli nie będę musiał zmienić zdania.
  Wiadomo, że sytuacja polityczna tutaj nie jest łatwa i złamać od dawna istniejący układ, to ogromne zadanie.

 128. VAV said

  Rzad bedzie placil rolnikom z srednich gospodarstw, zachecajac ich do nie chodowania swin.

 129. bula said

  Biało-czerwony wtorek w Lillehammer! Kamil Stoch pewnie triumfował w konkursie Raw Air w Lillehammer (HS140)! Lider Pucharu Świata znokautował rywali lotami na 140,5 m i 141 m. Najlepsze w karierze, drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (139 m i 140,5 m), który do zwycięzcy stracił 27,7 punktu. W finałowej serii wystąpiło pięciu Polaków.
  Dawid Kubacki i Kamil Stoch Dawid Kubacki i Kamil Stoch

  Pierwsza seria konkursowa przyniosła rekordowy rezultat w historii reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zajęli powiem pierwsze trzy czołowe miejsca. Zdecydowanym liderem był Kamil Stoch, który z krótszego rozbiegu poszybował na odległość 140,5 m. Drugie miejsce zajmował Dawid Kubacki (139 m), tracący 14,4 punktu do prowadzącego. Trzeci był Stefan Hula (139,5 m), który o 0,1 punktu wyprzedzał Niemca Richarda Freitaga (135 m). Na kolejnych miejscach sklasyfikowani byli Norwegowie – Robert Johansson (137 m) i Johann Andre Forfang (137 m).

  http://www.skijumping.pl/wiadomosci/24604/Raw-Air-w-Lillehammer-Kamil-Stoch-zwycieski-Dawid-Kubacki-drugi-Polski-dublet-na-Lysgaardsbakken/

 130. bula said

  .http://www.skijumping.pl/newsy/zdjecia/powieksz/podium_2018-03-13_07-30-52.jpg

 131. bula said

  http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/16828,Horngacher_Zostane_gdy_Tajner_zalatwi_to_czego_potrzebuje

 132. LEW RYKNĄŁ MAŁPY W CIUP

  Hrabia Kurowski pytał mnie: CZY WIESZ, JAK SIĘ NAZYWAŁO PO ŻYDOWSKU JUDEN-SS CZYLI JEROZOLIMA W STALINGRADZIE? – NIE WIEM, JAK SIĘ NAZYWAŁO PO ZYDOWSKU JUDEN-SS I JEROZOLIMA W STALINGRADZIE. – LEHI, CZYLI LECHICI. – SŁYSZAŁEM TYLKO, ŻE LECHICI DEMONSTROWALI W HAJFIE ZE SWASTYKAMI ???
  Teraz Paweł Szydłowski głosi, że BIBLIA TO LECHIADA – więc może to na tej podstawie wydedukowano, że SAMSON BYŁ DUŃCZYKIEM? Ja takich Herezji nie głosiułem, choć Twierdziłem i Twierdzę, że ILIADA jest Poetyzacją ŚLEDZTWA Naupliosa-Neptuna-Nestora w/s zamordowania przez Odyseusza i Diomedesa syna Neptuna Palamedesa, a ODESEJA poetyzacją Pamiętnika Odyseusza – ściganego po morzach i Atlantyku przez Neptuna.
  Związek BIBLII z Lechiadą wynika stąd, że DAWID zawarł Konwencję z Haliczem na dostawę koni do Palestyny a z Paznaniem na dostawę wozów konnych do Hajfy, z której to racji do Palestyny pędzono co roku setki tysięcy koni ze stepów pontyjsich, skąd nazwa GALILEA, którą to drogą mógł też przybyć tam SAMSON z wysp duńskich.
  SZYDZONO z naszej Historiografii Przedjezuickiej – teraz okazuje się, że PRZEDMASOŃSKIEJ a masoni są jezutami z racji spermy jezuickiej. Teraz Google ogłosił: POLACZKOWIE WYCISZYLI SIĘ, GDY WYKAZALIŚMY, ŻE MAPA „IMPERIUM LECHITÓW” JEST NADINTERPRETACJĄ MAPY „CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE 533-600 – DIECEZJE, zaś renomowany portal krakowski ogłosił. że NIE BYŁO LECHII TYLKO WIELKA CYWILIZACJA WIELKIEJ GERMANII OD 3 TYSIĘCY LAT P.N.E. OD RENU DO WOŁGI. Ciekawe dlaczego nie od Renu do Uralu, jak kiedyś, skoro na Uralu są najwspanialsze megality. – Paweł Szydłowski nazywa to OBRZYGIWANIEM FEKALIAMI HITLEROWSKIMI PRZEZ UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI ZA NIEMIECKIE PIANIĄDZE.
  Ja zdezawuowałem tą REWELACJĘ Googla tym, że obie mapy są dokonaną przez Oxford i Cambridge AKTUALIZACJĘ DANYCH JEDNEGO KARTOGRAFA, który przedatwił stan PRZED ROKIEM 568 I PO ROKU 568. Dowodem jest GRANICA NA RENIE, wynikająca z oblężenia Paryża przez Awarów, którzy na mocy traktatu w Adrianopolu musieli się wycofać za Ren, który w ten sposów stał się ZACHODNIĄ granicą Polski. – Jak z tego wynika to RZYGANIE FEKALIAMI HITLEROWSKIMI ZWYCIĘSTWEM NIE JEST.
  Google zuważył ciekawą rzecz, że POLACZKOWIE NAGLE SIĘ WYCISZYLI. Wyciszyli się jednak nie dlatego, że Przegrali, tylko że LEW RYKNĄŁ MAŁPY W CIUP. Tym Ryknięciem Lwa było wykazanie przeze mnie NĘDZY Prześmiewców Lechii, które to Parodiowanie miało doprowadzić do Zalicytowanej JEROZOLIMY W STALINGRADZIE czy Wielkiej Neolitycznej Cywilizacji Germańskiej – teraz nieco skromniejszej, bo od Renu do Wołgi.

 133. Carramba said

  Czy Jerozolima w Palestynie nie jest przypadkiem lunaparkiem dla wiernych. Czy zdarzenia opisane w Ewangieliach NowegoTestamentu, jak i te w Starym Testamencie, który podejrzewam o to, że są to późniejsze pisma, niż te Nowe, są prawdziwe. Poszukiwania artefaktów potwierdzających miejsca akcji St. i N. T. skończyły się w Palestynie totalną klapą. A zatem, jeżeli nie tam, to gdzie, jeżeli nigdzie to czy ww. lunapark przetrwa swoją legendę. Co do zakupu dużej ilości koni w dawnej Lechii, choć osobiście wydaje się, że w Galii- Galicji, przez Dawida, jak pisał powyżej Wandaluzja i wozów w Poznaniu, to ludność żydowska i konie? Jazda żydowska, może jednak Sz. P. przesadził.

 134. snag said

  Marucha @ 123 ,…

  ‚jak dotychczas’ to ma 😉 ,..

 135. Marucha said

  RE 134:
  Nie ma „racji na razie”.
  Bo „na razie” to p. Hitler był kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla.

 136. Miś z okienka said

  @114

  czy mieszkał pan kiedyś w drewnianym budynku wielopoziomowym?

  czy widział pan kiedyś jak się taki budynek fajnie pali?

  bo ja i mieszkałem i widziałem,
  zgadzam się na jednorodzinny budynek drewniany ale wielorodzinny i wielopoziomowy to dla mnie nieporozumienie

 137. Miet said

  Panie Misiu, a czy widział Pan jak żelbetowy wielo-poziomowy budynek wali się podczas trzęsienia ziemi??? I co się dzieje pod gruzami???

 138. Jerry Roberts said

  Polecam wszystkim do przemyslenia.

  Aleksander Jabłonowski, Aj waj ! – HOŁD MARCOWY – i po Polakach

 139. Troll polonii said

  118
  Miet
  A to heca!!
  Trump pokojowo nastawiony do swiata!!!! Ktorego?
  Z osobistym doradca Kushnera, corka sziksa i pelna obstawa z Izraela?.

  Nie tylko zbombardowal Syrie.. 60 pociskow rakietowych – to „incydent”?
  Super -bomba w Afganistanie ‚mother of all bombs’ ktora skazila teren na stulecia… wyzywanie szefow innych panstw.. czego ten lachudra chce od Polnocnej Korei?, Co robia amerykankie niszczyciele na Morzu Poludniowo- Wschodnim??
  Zatruwaja wyziewami militarnymi jedno z najpiekniejszych miejsc na kuli ziemskiej! urzadzaja manewry na Morzu Pld. Chinskim, i strasza wojna wszystkich dookola… Chin i Rosji!

  Wielkie osiagniecia Trumpa:
  – Zwiekszenie kowbojskiego kontyngentu w Polsce mialo nam pomoc zapomniec o obietnicy wiz (przyznanych na drugi dzien po wygraniu wyborow!!, )
  – Kompletne zniszczenie Mosulu i wymordowanie ludnosci cywilnej, jednego z najstarszych miast swiata (pod opieka UNESCO;,
  ‚Mad Dog’ Mattis nazwal rzez w Mosulu .. ludzie,, trzymajcie mnie … „colateral damage i ze oglosil rewelacje, ze: „na wojnie gina ludzie”.
  – oplacanie Al Nusry w Raqqa i w Gouta,
  – Zbrojenie Arabii Saudyjskiej przez USA i UK przeciwko cywilnej ludnosci Jemenu,
  – Uznanie Jerozolimy jako stolicy Izraela – absolutne bezprawie!!! Jerozolima nie jest terytorium amerykanskim, zeby sobie prezydent cudzymi miastami rozporzadzal.
  Trump rozdaje stolice panstwom? Gwalci rezolucje ONZ. ktore zatwierdzily Jerozolime wschodnia jako stolice Palestyny!!!
  – Kim jest Trump? Kolejnym kowbojskim carem? Dyktatorem ONZ??
  Kogo on wyznaczyl na przedstawiciela USA w ONZ?? niedorozwinieta analfabetke??

  Ja rozumiem, ze w Kongresie wataha wilkow sie miedzy soba zagryza i wygryza – USA znane jest z nieuznawania wlasnych wyborow i mordowania wlasnych prezydentow.
  Ale niech to robia u siebie i dla siebie – a nie kosztem innych panstw.
  Szczytem nienotowanej korupcji jest prezydent (pokojowy) , ktory czerpie prywatne zyski z wojen bo ma ogromne udzialy w firmach zbrojeniowych!
  Kim byl tatusTrumpa??
  Szczytem korupcji jest wsadzenie calej j biznesowej famuly do Bialego Domu – na koszt podatnika.
  Czy jego coreczka i zona placa rente za wynajem lokalu na wlasne biznesy?
  Czy Trump placi rachunki za prywatne biznesowe telefony? Za sprzatanie Bialego Domu?
  Toz nawet car rosyjski nie mial tak dobrze jak rodzinka Trumpa.
  Dawno by sie Trump zucil na Koree Polnocna gdyby nie Rosja i Chiny, ktore groza mu palcem.
  Dlaczego Trump nie respektuje umowy Clintona z Korea Polnocna? Dlaczego odszczekal umowe z Iranem?
  Dlaczego na Bliskim Wschodzie prezydent USA reprezentuje interesy Izraela a nie interesy amerykanskiego obywatela??

  Amerykanie boja sie bezposredniej konfrontacji, zeby nie dostali po dupie tak jak w Wietnamie, Afganistanie a teraz w Syrii – to przekupuja najemnikow.
  W Aleppo znalezli zolnierzy amerykanskich poprzebieranych za Al Nusra. Dwa tysiace amerykanskich zolnierzy – doradcow- wylapanych przez armie syryjska!
  To nie tylko wstyd.
  To utrata pozycji przetargowej.
  No i wrocmy do tych zbukowatych taryf.: 25 % na import z zaprzyjaznionych krajow??
  Teraz Trump musi odszczekac wlasne glupoty.
  Kto jest na liscie „zwolnionych od taryf? Kanada, Meksyk i … Australia, ktora przestala produkowac stal dzieki amerykanskim korporacjom, ktore postanowily przeniesc produkcje stali z Australii do Poludniowej Korei!! A teraz glupek Trump nalozyl clo na …. amerykanska produkcje stali w Poludniowej Korei!
  Doradcy Trumpa -biznesmana poradzili, zeby ukarac Chiny taryfami na stal i aluminiu,
  Trump biznesmana nie wie, ze najwiekszym dostawca stali do USA jest Seul a Chiny dostarczaja tlko 3% zapotrzebowania na stal w US. Liczyc nie umie?

  Nie wiadomo jak to teraz odszczekac te taryfy bo Azja ma juz naprawde dosc matactwa USA.
  Teraz ajnsztajny wymyslily, ze trzeba sprowokowac Pakistan przeciwko Indiom, Indie przeciwko Chinom.
  Wkurzony Pakistan skumal sie juz z Chinami bo ma dosc tej „przyjazni” z USA.
  Amerykanie mieszaja w Tajlandii i chcieli bardzo sprowokowac awanture miedzy Wietnamem i Chinami. Niedoczekanie!
  Wietnam jest wdzieczny Jankesom za to , ze mu wprowadzili komunizm i teraz rzadzi tam Partia Komunistyczna i ewreszczie Wietnam oddycha pelna piersia bo Sajgon kiedys przypominal Hawane z czasow jankesowkich kasyn i burdeli.

  Lista jest dluga ale ja mam pytanie:
  Z czyjej inicjatywy prezydent USA polecial do Puerto Rico i ofiarom okropnej tragedii ekologicznej rozdawal na ulicy … papier toaletowy??
  Purto Rico jest zagrabionym terenem USA a wiec wszyscy mieszkancy Puerto Rico sa obywatelami USA. jak to sie dzieje, ze nie maja prawo glosowania i …
  Stany zjednoczone wyslaly tam PRYWATNE firmy do naprawy zniszczonej huraganem wyspy. Firmy amerykanskie domagaja sie okropnych, mnieludzkich oplat za naprawe elektrycznosci, irygacji, kanalizacji itp od kompletnie zrujnowanych mieszkaxow Puerto Rico.

  Moze kowboje przygladna sie jak wygladaja poludniowi sasiedzi Rosji, ktore niegdys byly sowieckimi republikami – . a jak wygladaja poludniowi sasiedzi USA, notorycznie bombardowani przez kowbojow i eksploatowani ekonomicznie przez amerykanska demokracje.
  A zadluzenie USA stale rosnie!
  Bo tak dziala marksistowska walka klasowa, globalizacja (internacjonalizm) i dyktatura mentalnego proletariatu i wolny rynek… wymysl Karola Marksa.

 140. Polo said

  Brawo Policja!!!!
  https://wiadomosci.wp.pl/antyterrorysci-skuli-i-rzucili-w-snieg-nie-tych-ludzi-co-trzeba-jedna-wielka-pomylka-6229808511497857a

  Do niedzieli żyłem w świadomości, że posesja to gwarancja mojej wolności. Myliłem się po tym jak policja weszła za mną na posesję by sprawdzić mnie alkomatem oraz dokumenty.
  To jest państwo totalitarne!

 141. Stanisław Gajda, SKRZYDLATY HELIKOPTER I INNE NOWOŚCI AIRBUSA – Helikopter z maksymalną prędkością 400 km/h? Dla konsorcjum Airbusa S.A.S. To żaden problem. Nowy śmigłowiec ze skrzydłami został zaprezentowany na ubiegłorocznym Międzynarodowym Salonie Lotniczym w Paryżu. Projekt idzie pełną parą , ale Airbus Racer miałby trafić do produkcji i sprzedaży najwcześniej w 2021 r.; Magazyn o nauce, technice i ludzkich odkryciach 21. WIEK, kwiecień-maj 2018, s. 84.

  Trzeba zapytać, SKĄD są pieniądze na tego rodzaju Wybryki??? Od podatnika unijnego czy z Satelitarnej Detekcji Złota? Z opisów tego DZIWOLĄGA wnioskowałem, że połączenie dwóch MOICH Aerobusów na jednym trzpionie, który to tandem startuje i ląduje KRZYŻOWO a lata LINIOWO, co ma zapewnić mu konkurencyjność w Szybkości z Aerobusem, ale szybkość lotu 400 km/h jest niekonkurencyjna z PODDŹWIĘKOWĄ. Teraz na opublikowanym zdjęciu widzę coś GORSZEGO – bo Skrzyżowanie klasycznego helikoptera z Ospreyem Heinricha Himmlera, którego Anglicy Francuzi i Sowieci po przetestowaniu odstawili do muzeów a Amerykanie Naeksperymentowali, Nawypadkowali, Wykosztowali na TECHNIKĘ dla piechoty morskiej.
  Dla piechoty morskiej Osprey Himmlera ze ŚWIDNIKA się nie nadaje, jako NADWRAŻLIWY taktycznie i Niesterowny, że kierowany musi być Komputerem, co zwiększa Niestosowność taktyczną. Teraz Francuzi ZLITOWALI się nad Amerykanami, którzy w WOJNIE z moim Aerobusem przegrali doktryny Teodora Roosevelta w Azji Wschodniej i Monroe’go na Karaibach. Biorąc zaś pod uwagę, że Niemcy dysponują Aerobusem-AMAZONEM z Brazylii a Rosjanie Aerobusem-KAMAZEM na licencji Sióstr Alvarado to US Navy może tylko przystąpić do Rozbioru Polski na WIŚLE i NOTECI: WSTĘP http://www.wandaluzja.pl, Nowy obraz mapy bitowej.bmp, Rok 2007//
  Można powiedzieć, że Tusk zapłacił FED-owi 750 tysięcy ton złota ze Skarbu Włastów w Modlinie za NIEDOPUSZCZENIE do realizacji granicy niemiecko-izraelskiej na Wiśle przy pomocy Aerobusa-AMAZON i rosyjskiej broni nuklearnej, ale WOJNA USA Z MOIM AEROBUSEM świadczy, że Waszyngton – czy może Pentagon – PRZYSTĄPIŁ do Podziału z Niemcami i Izraelem Skarbu Hitlera w Wałbrzychu (2,5 miliona ton złota) i Skarbu Włastów w Modlinie (2,250 miliona ton złota minus 0,750). Jeśli ktoś nas uratował przed granicą niemiecko-izraelską na Wiśle to już raczej CHINY ??? Przypominam więc, że Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu jest Bułgarskim Skarbem Imperialnym, toteż Bułgarzy powinni podziękować za ocalenie go Pekinowi.

 142. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/zatrzymano-podejrzanych-o-zabojstwo-jaroszewiczow-6230036197537921a

  O kobiecie-kacie nie wspominają, a była tam, jakaś przyczyna być musi. Poza tym, ” poco oni szukaja kto zamordował, przecież w tym kraju tylko my mordujemy”.

  https://wiadomosci.wp.pl/nie-zyje-stephen-hawking-mial-76-lat-6230028157597313a

 143. Boydar said

  Profesorze Miet, niech się profesor nie ośmiesza. Ile trzeba samozaparcia i C4 żeby zawalić żelbetowca; zapałki są po dwadzieścia groszy, w Polsce.

 144. Boydar said

  „… lek stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego został całkowicie wycofany z obrotu w Polsce, ponieważ jego stosowanie zostało uznane przez Europejską Agencję Leków za zbyt niebezpieczne dla pacjentów …”

  Jest to powód do egzekucji wszystkich odpowiedzialnych zarówno w „naszym” GIF jak i SANEPID’zie. Przecież dobrze wiedzieli, że to trutka, dlaczego trzeba było czekać na „uznanie” przez EAL ? Żeby bigfarma nie miała pretensji ?

  https://finanse.wp.pl/lek-calkowicie-wycofany-z-obrotu-podejrzenie-ciezkiego-niepozadanego-dzialania-6229821293622913a

 145. Boydar said

  „… ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. Przecież wiecie państwo, że bywają takie głosy. Otóż proszę państwa, to niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów. Jak Polska wtedy, pod koniec osiemnastego wieku, swoją niepodległość straciła i zniknęła z mapy. Też byli tacy, którzy mówili: a może to lepiej, swary się wreszcie skończą, te rokosze, te wszystkie insurekcje, wojny, awantury, konfederacje, wreszcie będzie święty spokój /…/ wszyscy ci „wkrótce się zorientowali, że wojny są dalej, awantury są dalej, tylko my nie mamy już żadnego wpływu i nie decydujemy o sobie, bo teraz gdzieś daleko, w odległych stolicach, decyduje się o naszych sprawach, to tam zabiera się pieniądze, które my wypracowujemy i tak naprawdę pracujemy na rachunek innych …”

  To który prezydent naszego nieszczęśliwego kraju mówił podobne rzeczy ostatnio ??? Od siebie dodam za poetą – „rzeczy nie nazwane nie istnieją !”

  za https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczna-wypowiedz-andrzeja-dudy-porownal-ue-do-zaborcow-6230050639890049a

  Tak czy siak, takie słowa są rzeczywiscie skandaliczne. I światowa diaspora na taką samowolę i bezkarność pozwalać nie powinna.

 146. Ad. 133:
  Przypomniał Pan, że BIBLIA jest Ageograficzna, Ahisatoryczna i Aarcheologiczna. Asz pytał mnie: JAK BOLSZEWIZM MARKSISTOWSKI MÓGŁ WYGRAĆ Z BOLSZEWIZMEM KATOLICKIM ??? Odpowiadałem, że bolszewizm Marksistowski miał dwóch potężnych sojuszników: Darwina i Freuda, a poza tym był finansowany przez Sztab Cesarski (kupienie władzy dla Lenina i fundacja Armii Czerwonej), Rotszyldów (opłacanie Armii Czerwonej Lenina) i kapitał nowojorski (opłacanie najemników chińskich i japońskich Stalina).
  Papieski Rzym przegrał z monarchizmem Luksemburgów, którzy przegrali z Jagiellonami, przez PRZEGRANIE Jerozolimy, którą zajęli Turcy Osmańscy, ale w znacznym stopniu dzięki PRZEGRANIU przez Rzym kapitału historycznego Biblii. Templariusze, którzy zostali zakwaterowani w PRETORIUM rzymskim nazwali się Rycerzami Świątyni identyfikując Pretorium ze Świątynią Salomona, co było WBREW politycznej doktrynie konserwatyzmu angielskiego, który został sformułowany w XVIII wieku, ale DZIAŁAŁ w Średniowieczu.
  Otóż właśnie przez ten Błąd templariuszy – świadomy czy nieświadomy – papieski Rzym nie mógł wygrać kapitału historycznego Jerozolimy i Biblii a wg konserwatyzmu angielskiego to kapitał historyczny rządzi kapitałem finansowym. Tą TECHNIKĄ posłużył się Żelazny Kanclerz dla zniszczenia finansowego Rosji i Francji promując szalbierza naukowego Heinricha Schliemanna oraz Angela Merkel pytając Amerykanów: CZY CHCĄ JEŚĆ POLSKIE FEKALIA? na co ci baranim głosem NIE, NIEEE…, co kosztowało ich 16.300 bilionów dolców, co nie zostało zredukowane choć Trumpf obiecywał Dług Amerykański 19 bilionów ?
  W ten sposób Amerykanie Musieli Jeść fekalia hitlerowskie, które są BARDZO DROGIE. – Twórcą potęgi amerykańskiej był bowiem nie Adolf Hitler, który obiecał zapędzić do komór gazowych Słowian i Murzynów, ale Stadnicki z Kościuszką.
  Kataster jerozolimski jest WARIACKI więc grać nim finansowo nie można, i dlatego Biblia jest Ageograficzna, Ahistoryczna i Aarcheologiczna. Anglosas Indiana Jones, który chciał Rozstrzeliwać Antysemitów, ale trafił na mnie, skończył MARNIE.
  Zawsze był MĄDRY GREK i GŁUPI TUREK, ale Erdogan kapnął się i zaczął grać MOIMI kartami, Z czego wyszedł Głupi Grek i Mądry Turek, a w Palestynie mamy Głupiego Żyda i Głupiego Palestyńczyka.
  Proszę Pana, Lwowsko-Wrcławska Szkoła Archeologiczna i Architektoniczno-Historyczna mówiła, że Bogactwo Salomona pochodziło nie z Ofiru (Mozambiku), ale z handlu końmi arabskimi z Ukrainy.

 147. Siekiera_Motyka said

  Dobra Zmiana – Czytam że Ziobro odgrzewa “stary kotlet”. Złapano morderców Jaroszewiczów ,a motyw “prawdo podobnie” jest ekonomiczny”. Tak, chcieli dorobić się wczesnej emerytury ale Jarosiewicz nie pozwolił, no to go zabili.
  http://www.rp.pl/Przestepczosc/180319709-Jaroszewicza-zamordowali-czlonkowie-Gangu-karatekow.html

  ——
  … a Franek Dolas wywołał II Wojnę…
  Admin

 148. Siekiera_Motyka said

  Ad. 145 – Może Andrzej był pijany w tym momencie. Lis go wyprostuje lub Jonny

  ” Tomasz Lis @lis_tomasz

  Pan Duda porównuje UE do zaborców. Wszystko sie niezłomnemu biedakowi pochrzaniło.”

 149. PONADSWIETLNY said

  Ad.111. Osoba Prywatna Chleb paleo śródziemnomorski Dzięki, wypróbuję 🙂

  Osobiście wykonuję chlebek,bułeczki,lody, chałwę 😉 wg. przepisów:

  Chleb pełnoziarnisty razowy :: Skutecznie.Tv [HD]
  .https://youtu.be/4naNmMZ6OTo

  prawda dla Polaka ( WYWIAD Z JANEM ZBIGNIEWEM HR.POTOCKIM) CZ.1 14 mar 2018
  .https://youtu.be/hY0NbEeIwMo

 150. Salcie said

  Chiba niewontplywie sze pozanonczkowało w ogolonej głowie Salcie, bo w tej watasze dzielnych bawołów nagle zobaczyła naród polski, w krwiożerczych lwach – naszych najlepszych sojusznikow usraelskich a w krokodylu przyjazny rząd naszej Złotej Pani Anieli 🙂

  Uszanowanie dla koleżeństwa

  Battle at Kruger

 151. Głos Prawdy said

  Siergiej Ławrow odrzucił ultimatum Teresy May w sprawie Skripala

  Szef MSZ Federacji Rosyjskiej uznał za niedopuszczalny ton wymagań do Rosji, które przedstawiła premier Wielkiej Brytanii
  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja nie odpowie na ultimatum rządu brytyjskiego w sprawie zatrucia w Wielkiej Brytanii byłego pracownika rosyjskich służb specjalnych Siergieja Skripala. Ławrow zażądał również od Downing Street i Scotland Yard zapewnienia pełnego dostępu do wszystkich materiałów dochodzenia w tej sprawie rosyjskim organom ścigania .. W dniu 12 marca Londyn wezwał Moskwę do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na incydent z Skripalem do końca 13 marca.

  „Przed postawieniem ultimatum – aby zgłosić się rządowi brytyjskiemu w ciągu 24 godzin – lepiej jest przestrzegać własnych zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego, w tym przypadku konwencji o zakazie broni chemicznej”, zacytował Lavrov Interfax.
  https://dailystorm.ru/news/sergey-lavrov-otverg-ultimatum-terezy-mey-po-delu-skripalya

 152. Głos Prawdy said

  Żyrinowski: „Zawsze są zdrajcy i dezerterzy. Uciekali do Stanów Zjednoczonych, do Izraela, Szwajcarii, ale z jakiegoś powodu zabijali ich w Wielkiej Brytanii, czyż nie jest to dziwne? Oto zdrajcy, wiecie, jaki los czeka was w obcym kraju, nie jesteście nikomu potrzebni, posłużycie jako ofiara sakralna przeciwko Rosji”
  Należy przypomnieć, że Skripal bvl oficjalnie ułaskawiony przez Putina w 2006 roku i został bezpiecznie wymieniony. Jego córka i wnuk spokojnie przekroczali rosyjską granicę, jak i kiedy chcieli.

 153. Głos Prawdy said

  Syjoniści pchają USA na szeroką skalę wojnę z Iranem na rzecz Izraela (wideo)

  Izrael jest w trakcie wciągania Stanów Zjednoczonych w wojnę z Iranem, która może zniszczyć wszystko, co pozostało na Bliskim Wschodzie i wywołać trzecią wojnę światową. Taka jest opinia płk. Lawrence’a Wilkersona, byłego szefa sztabu sekretarza stanu Colina Powella, który tydzień temu powiedział w Waszyngtonie.
  „Izrael podąża do zmasowanej konfrontacji z różnymi państwami, zbudowanymi przeciw niemu, konfrontacji, która będzie ssać Amerykę i ewentualnie zakończy eksperyment, którym jest Izrael, i powodować nieodwracalne szkody dla imperium, którym stała się Ameryka. „- powiedział Wilkerson na corocznej izraelskiej lobbing-konferencji w Narodowym klubie dziennikarzy ( National Press Club), sponsorowanej przez Komitet Regionalny Waszyngtonu ds. polityki na Bliskim Wschodzie i amerykański Institut badań Bliskiego Wschodu.
  Nie patrząc na bezustanne oszczerstwo premiera Beniamina Netanjahu w stronę Iranu, w tym oświadczenia, że największe niebezpieczeństwo, z którym boryka się państwo żydowskie, jest islamska republika —kraj, który on obwinia w rozpalaniu ognia antysemityzmu, oskarżył Wilkerson Liebermana i Netanjahu, ostatni, nawiasem mówiąc, w Izraelu jest ścigany karnie pod zarzutem o korupcji.
  „Ten antysemityzm, zwyczajnie, jak słyszeliśmy dziś, prawie zawsze jest bronią dla izraelskich polityków doświadczających stresu, w tym wypadku w kraju Iran, czyja żydowska ludność, a propos, największa jest na Bliskim Wschodzie poza zasięgiem Turcji i Izraelem, żyje w Iranie w rozumnym (w rozsądnym świecie),”- odnotował Pułkownik ten fakt, że Iran jest największym krajem na BW po ilości Żydów, co mieszkają tam -„nie zapominajcie, że te słowa wygłosił człowiek, który, jak słyszeliśmy, dzisiaj robi wszystko, aby pozbyć się czarnych afrykańskich uchodźców, głównie z Erytrei i Sudanu z Izraela, gdzie większość z nich są legalnymi uchodźcami.” Wilkerson oddzielnie zaznaczył hipokryzje Netanjahu i jego współpracowników, powołując się na wielkie przemówienie Netanjahu na monachijskiej konferencji bezpieczeństwa, w którym ten rzucił wezwanie irańskiemu ministrowi sprawił zagranicznych Mohammad Javad zarif. Następnie Netanjahu, przez analogię z Petrom Poroszenko, który przyniósł kawałek PAZ-IKA na jednej z sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych, przyniósł… ułamek, według jego słów, „irańskiego drona”, zbitego nad izraelskim powietrznym obszarem.”
  Netanjahu, trząsąc ułamkiem stwierdzał, że dron był irańskiej produkcji, Wilkerson powiedział, że wtedy zamiast Iranu odpowiedział Liban, w osobie swego ministra obrony, który powiedział, że w niebie Libanu izraelski samolot bezzałogowy jest obecny 24 godziny na dobę.
  Ale dlaczego istnieje niebezpieczeństwo tego, że USA wciągną się do tej wojny, i dlaczego Izraelowi jest potrzebna pomoc Ameryki?
  „Uważam, że odpowiedź jest dość oczywista, jeśli tylko odsunąc pajęczynę (oszołomienie, mgłę), który ją otacza. Legitymizacja jest dużą siłą, uważam. I tego właśnie chcą Netanjahu i Lieberman(udowodnić z pomocą „różnych kawałków samolotów bezzałogowych” zasadność wojny przeciwko Iranowi, przykł Маluta). Rijad też tego chce, zwłaszcza z nowym chłopcem-królem Mohammedem Ben salmanem, teraz byłym sojusznikiem Izraela.
  Krótko mówiąc, IDF (Izraelskie Siły Obronne, izraelska armia) mogła bronić Izraela, ale nie mogła atakować Iranu. W każdym razie nie ma sukcesu. A jeśli to się stało (całkowicie otwarty do ataku na Iran, przykl. Malyuta), byłoby przekleństwem na poziomie międzynarodowym, a zatem izolacja (dla Izraela) byłaby większa, jeszcze bardziej niż już dziś ,być może katastrofalna. ”
  W ubiegłym roku wysokiej rangi izraelski generał, odpowiedzialny za rozwój polityki obronnej swojego kraju, uznał, że Izrael nie może sam pokonać Iranu, a jeśli dojdzie do bezpośredniego starcia i wojny z Iranem, Izrael będzie potrzebował amerykańskiej pomocy.
  Izrael rozumie, że jego skuteczność w regionie polega na jego zdolności wywierania nacisku na rząd USA. Pułkownik opowiedział o planach Izraela, kiedy czarny prezydent był u steru Stanów Zjednoczonych, by zadać Iranowi globalny cios.
  „Oni [Izraelczycy] rozkazali izraelskim siłom obrony i zwiadowczym strukturom przygotować się do ogromnej operacji: totalnemu powietrznemu atakowi w sercu Iranu. Blisko 2 miliardów dolarów było wydano na przygotowanie do napadu i na to, co, zdaniem Izraelczyków wydarzy się następnego dnia-kontratak albo irańskimi wojskowymi samolotami i rakietami, albo po irańskim poleceniu w Libanie Hezbollah. Ostatnie(Hezbollah) mogli by wykorzystywać albo 50 000 rakiet, które oni nagromadzili (przed 2018 roku, po szacunkach izraelskiego zwiadu, ich liczba wzrosła do 100 000), albo aktywować swoje terrorystyczne komórki za granicą przy wsparciu irańskiego wywiadu dla zadania ciosów po izraelskich albo żydowskich celach. To samo zrobił on (Iran) w 1992 i 1994 roku, kiedy odpowiedział na izraelskie ataki w Libanie, wysadzenie izraelskiej ambasady w Buenos Aires i jewish community center AMIA w tym mieście, z ogromną ilością ofiar w obu atakach.”- przypomniał pułkownik o planach Izraela i Obamy „uderzyć na Iran i czekać na odwet (odpowiedź)”.
  Trzeba przypomnieć, że nie tak dawno temu, starszy izraelski wojskowy urzędnik powiedział, że izraelska armia jest gotowa do wojny na pięciu frontach, nie licząc wojny z Iranem.

  Każdy dzień jest prawdopodobieństwo, że może rozpocząć się wojna między Izraelem i Iranem, z udziałem Stanów Zjednoczonych, którzy postanowili przyjść na ochronę Izraela w przypadku ataku ze strony Iranu, nadal rośnie.
  http://webnovosti.info/новости/сионисты-толкают-сша-на-масштабную-войну-с-ираном-во-благо-израиля/

 154. NyndrO said

  Stywen trzasnął kopytami. Panie Boydar, kto teraz będzie nam przepowiadał, co się stanie za 400 lat, oczywiście poza Jehowcami? Nauka już nie będzie taka sama bez Stiwena. Był klimatyczny. Lord Vader. W sumie sympatyczny Gość. Ale Einstein, to przy nim naukowiec. 😉

 155. Boydar said

  Eeech … świeć Panie nad Jego duszą.

 156. Sebastian said

  Jeden na 14 dorosłych Amerykanów uważa, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów – wynika z ostatniego badania Innovation Center for U.S. Dairy. Gdyby taki procent spróbować przełożyć na odsetek Amerykanów – wyszłoby, że ponad 16 mln obywateli nie wie, że mleko czekoladowe to mleko, kakao i cukier.

  https://www.tvp.info/32841052/7-proc-amerykanow-twierdzi-ze-czekoladowe-mleko-daja-brazowe-krowy

 157. NyndrO said

  Swoją drogą jest wiele ciekawych paradoksów w rozumowaniu ateistów i takich tam realistycznie paCZących postępowców. Wiadomo – bez liku przykładów. To nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne jest, że taki nawał wykluczających sie nawzajem tez, powinien być czynnikiem czyniącym z takich „filozofów” absolutny margines „społeczeństwa” . Codziennie przychodzi następny nonsens do głowy. Np. dzisiaj przyszło mi do głowy, że (absrac*ując od wartości Wojtyły) szydzili, że medycznie, za sprawą ostrych „dragów” utrzymywano go przy życiu z racji jego mesjaństwa i fanatyzmu wyznawców, a robienie tego samego ze Stiwim jest sukcesem nauki i szansą dla Gatunku; tu mesjasz jest możliwy. Czyli religia. Ja wiem, że to banał, co napisałem, ale takich szach-matów jest setki tysięcy rocznie. A to taka siła piniążka jest, że idą do przodu. Aj waj…jak to holeha idzie.

 158. Sebastian said

  Lwów: eksplozja na terenie Cmentarza Orląt. Ktoś rzucił granat
  Incydent na terenie Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Nieznany sprawca wrzucił tam ładunek wybuchowy, prawdopodobnie granat.

  https://wiadomosci.wp.pl/lwow-eksplozja-na-terenie-cmentarza-orlat-ktos-rzucil-granat-6230125958203521a

  Pewnie powiedzą, że to Polacy bo zrezygnowano z remontu

 159. Sebastian said

  Cały świat mówi o Jedwabnem, a nad tą zbrodnią panuje zmowa milczenia. Jak w stodole w Gardelegen zginęło 1016 osób, w większości Polacy

  Zbrodnia w Gardelegen. Znana jest natomiast liczba więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, kilku narodowości, w przeważającej większości Polaków – bo ich ekshumowano – spalonych przez Niemców w ostatnich chwilach wojny, 13 kwietnia 1945 r., w stodole w Gardelegen pod Magdeburgiem, w Niemczech. Liczba ta wynosi 1016 osób.

  https://niezlomni.com/zbrodnia-w-gardelegen-3-kwietnia-1945-r-niemcy-spalili-1016-osob-w-stodole/

 160. Sebastian said

  Ekshumacja w Jedwabnem została przerwana. Powód? Wniosek jednego rabina. Tymczasem warto przypomnieć, co o ekshumacji w podobnych warunkach mówił Jakub Szadajm. Przewodniczący Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego RP w Gdańsku w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim przedstawił zupełnie inną opinię.

  Jego zdaniem można ekshumować szczątki więźniów, w większości Żydów, podczas budowy amerykańskiej fabryki w Kokoszkach. Redaktorka nie dowierzała:

  Wczoraj tłumaczył Pan naszym Czytelnikom, że jedną z najważniejszych zasad judaizmu jest nienaruszalność grobu

  Jednak Szadajm wyjaśnił różnicę: w Kokoszkach (analogicznie do Jedwabnego – red.) jest miejsce kaźni, a nie cmentarz.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22249&Itemid=100

 161. Głos Prawdy said

  W Londynie znaleziony martwym wspólnik Berezowskiego, który okradł Rosję na 10 miliardów

  Śledztwem w sprawie śmierci w Wielkiej Brytanii Mikołaja Glushkova – byłego towarzysza Borysa Berezowskiego – zajmie się policja antyterrorystyczna. Ciało 68-letniego biznesmena znaleziono w poniedziałek w Londynie, gdzie mieszkał z 2010 roku. Jego śmierć w policji nazwali „niewytłumaczalnej”.
  http://webnovosti.info/новости/лондон-убит-деловой-партнер-березовского/

 162. Głos Prawdy said

  Pindosy mieli dostęp do gazu „Nowiczok”(nowicjusz) 20 lat temu

  „Stany Zjednoczone ściśle współpracowały z Uzbekistanem w zakresie unieszkodliwiania działek, gdzie testowano nerwowo-paralityczną substancje „Nowiczok” którą został otruty były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia. Wynika to z artykułu The New York Times, opublikowanego w 1999 roku.
  W trosce o zdrowie obywateli oraz wpływu substancji na środowisko prezydent Uzbekistanu Islam Karimow postanowił porzucić broń masowego rażenia. Od tego czasu jego rząd ściśle współpracuje z Departamentem Obrony USA, gwarantując im dostęp do miejsc, analogi, które są nadal zamknięte w Rosji „, mówi artykuł.”
  http://webnovosti.info/новости/пиндосы-имели-доступ-к-газу-новичок-уже-20-лет-назад/

 163. Głos Prawdy said

  Nowa chemiczna prowokacja USA w Syrii doprowadzi do Trzeciej wojny światowej?

  Wydaje się, że temperatura stosunków rosyjsko-amerykańskich wzrosła do krytycznego poziomu, pisze dziennikarz KP.ru. Po pierwsze, przywódcy wojskowi USA ogłosili gotowość do ataku na Syrię nie tylko w armii Assada, ale także w części, w skład której wchodzili rosyjscy doradcy wojskowi.

  A potem amerykańscy dyplomaci ogłosili, że jeśli ONZ nie odważy się uderzyć po Damaszku (a wszystko dlatego, że Assad podjął się oczyszczenia przedmieść jego stolicy – Wschodniej Huty z bojowników), to Amerykanie sami to zrobią.
  W sumie, świat zawisł na włosku od bombardowania stolicy Syrii ze statków i samolotów USA.
  Trzeba było zareagować.

  I Moskwa zareagowała. Szef Sztabu Generalnego Rosji, generał armii Walerij Gierasimow, dość jednoznacznie chlusnął zimnej wody na rozżarzone jak węgiel mózgi amerykańskich jastrzębi.
  On dał do zrozumienia, że Rosji dobrze jest znany scenariusz, który USA zamierzają wykorzystać jak przyczynę zadania ciosu po Damaszku. I ostrzegł od tego, obiecając odpowiedzieć na taki cios.
  – Mamy wiarygodne informacje na temat przygotowania przez bojowników inscenizacji użycia broni chemicznej przez wojska rządowe (armia Assada, – wyd.) przeciwko ludności cywilnej.
  W tym celu we Wschodniej Hucie zebrany tłum z kobiet, dzieci i starców, którym należy zagrać ofiary. Tam już są działacze „białych kasków” i ekipy z aparaturą satelitarna do nadawania wideo – powiedział generał Gierasimow.
  Szef Sztabu Generalnego powiedział, że według doniesień, po prowokacji USA planuje sie oskarżyć w stosowaniu broni chemicznej wojska Asada, i zadać rakietowo-bombardowanie po rządowych okolicach Damaszku.
  — W tym samym czasie w Damaszku na obiektach ministerstwa obrony Syrii znajdują się rosyjscy doradcy wojskowi i żołnierze żandarmerii wojskowej, — wyraźnie ostrzegł generał Gierasimow (i u nikogo nie było wątpliwości — komu to ostrzeżenie adresowane). — Dlatego w przypadku zagrożenia ich życia, Siły Zbrojne Rosji podejmą działania odwetowe zarówno na rakietach, jak i na lotniskowcach, które z nich skorzystają.
  Oznacza to, że jeśli amerykański krążownik na Morzu Śródziemnym lub eskadra amerykańskich samolotów, które przyleciały z bazy lotniczej w Turcji, uruchomi pociski rakietowe w Damaszku, natychmiast zostaną zatopione lub powalone przez ogień powrotny.

  Jak tu nie zrozumieć.

  Ale czy jest tak droga Ameryce ta Wschodnia Huta, o której wcześniej mało kto na świecie słyszał? Rzecz w tym, że tam USA opiekują sie ponad 2,5 tysięcy niedobitkow z zabronionych w Rosji terrorystycznych organizacji ISIS, „Jabhat an-Nusra” * i innych band. I czym silniej armia Syrii ściska kółko otoczenia dookoła tego osiego gniazda, tym silniej skamłają Amerykanie.

  Zniszczone dzielnice dzielnicy Wschodnia Huta. Foto: REUTERS

  Wszystko to może mieć bardzo poważne konsekwencje.

  Może powstać sytuacja, gdy po raz pierwszy w historii współczesnej w oczy spotkają się rosyjscy i amerykańscy wojskowi. No, a dalej łatwo przewidzieć, że może to doprowadzić nie tylko do regionalnego — w rejonie Syrii, ale i do światowego starcia. Czy amerykańscy wojskowi i dyplomaci nie wiedzą, z czym mają do czynienia.

  Najwyraźniej nadal rozumieją, ale nie chcą stracić twarzy, jak w walce domowej – aby nie pokazać się sąsiadkom (Unii Europejskiej, światowi arabskiemu, Turcji i innym obserwatorom konfliktu w Syrii) „przegranymi nieudacznikami”.

  Jednocześnie Amerykanie muszą pamiętać o mądrej polityce wojskowej: nie zadzieraj z Rosjanami! Wszystkie twoje próby staną się bezużyteczne. Byłoby miłe, gdyby w Pentagonie napisano go w metrach na ścianie, przy wejściu. Jako główną instrukcję.
  http://webnovosti.info/новости/новая-химическая-провокация-сша-в-сирии-приведёт-к-третьей-мировой-войне/

 164. Sebastian said

  Utylizowano szczepionki w ciałach dzieci i noworodków! Pomóżmy ministrowi Ziobrze w śledztwie

  https://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/5494-utylizowano-szczepionki-w-cialach-dzieci-i-noworodkow-pomozmy-ministrowi-ziobrze-w-sledztwie

 165. Głos Prawdy said

  Słownik demokratycznego języka – poprawna interpretacja angielsko-syjonistycznych słów i wyrażeń

  Do tego, aby prowadzić dyskusję, trzeba zrozumieć, o czym mówią przeciwnicy. Właśnie tego zrozumienia nie wystarcza dla obywateli Rosji podczas próby dosłownego tłumaczenia na język ruski tego, co mówią „nasi zachodni partnerzy”.
  Wszyscy wiedzą, że w języku angielskim pisze się zupełnie nie tak, jak słychać. Te same słowa wypowiedziane w różnym czasie, w różnym miejscu, mogą mieć diametralnie różne znaczenie. Wiedzą to tłumacze, wiedzą politolodzy, ale ciągle robią błędy tłumaczenia kontekstowego, przez co powstaje systemowe niezrozumienie.
  Pilnie należy podjąć działania w celu przywrócenia odpowiedniej percepcji słów „naszych zachodnich partnerów”, bez czego wydają się nielogiczne ich sprawy, chociaż wręcz przeciwnie – wszystko jest tam absolutnie logiczne i zrozumiałe – po prostu przetłumaczyć poprawnie:

  ➢ Cały cywilizowany świat – wszystkie amerykańskie kolonie

  ➢ Ogólnoświatowe wartości cywilizacyjne – uwarunkowania wasalstwa pod patronatem USA

  ➢ Demokracja – potęga Anglosasów nad demami

  ➢ Mamy demokrację – mamy całą moc Anglosasów

  ➢ Nie macie demokracji – macie coś, co Angloni uważają za swoje

  ➢ Macie totalitaryzm – macie coś, co Anglosasi uważają za swoje i nie chcecie im tego dać

  ➢ Łamiecie prawa człowieka – łamiecie prawa Anglosasów odebrać to, co im się spodobało…

  ➢ Walczymy o prawa człowieka – walczymy o prawa Anglosasów zabijać tych, którzy nie chcą im coś dać

  ➢ Mamy wolność słowa – można u nas mówić tylko to, co jest dopuszczone do użytku w departamencie Stanu USA

  ➢ Nie macie wolności słowa – za dużo pozwalacie sobie tego, co nie popiera departament stanu USA.

  ➢ Rosja zagraża całej cywilizowanej społeczności – dlaczego Rosja nie chce być kolonią USA

  ➢ Cały cywilizowany świat przeciw Rosji – wszystkie kolonie USA przeciwko Rosji

  ➢ Nasze działania nie są skierowane przeciwko Rosji – właśnie przeciwko Rosji skierowane wszystkie nasze działania

  ➢ Wspieramy walkę o prawa człowieka w Rosji – wspieramy zniszczenie Rosjan wszystkimi dostępnymi sposobami

  ➢ Jesteśmy zainteresowani prawami człowieka w Rosji – jesteśmy zaniepokojeni, że zniszczenie Rosjan idzie w niewystarczającym tempie

  ➢ Rosyjska propaganda kłamie – Anglosasi kłamią i nie robią się czerwone

  Ten słownik nauk politycznych jest bardzo niekompletny, może i powinien zostać rozszerzony, co proponuję wszystkim zainteresowanym komentatorom – aż do pełnego zrozumienia znaczenia tego, co jest powiedziane „przez naszych zachodnich partnerów”, które zwykle następują po ich działaniach. Te działania jutro nie powinny nas zaskoczyć, dlatego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby dziś wyeliminować trudności z prawidłowym tłumaczeniem. Kontynuacja musi koniecznie nastąpić.
  http://webnovosti.info/новости/словарь-демократического-языка-правильное-толкование-англо-сионистких-слов-и-выражений/

 166. Sebastian said

  Fikcja, w którą wierzymy opisywana jest w podręcznikach do WOS-u. Władza dzieli się na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a jej gwarantem jest naród, który głosuje w powszechnych wyborach. Naród ten nazywany jest czasem suwerenem. Realnie władza dzieli się na flotę, armię i bojówkę lub bojówki. Te ostatnie mają nadrzędny w stosunku do armii i floty charakter, albowiem za ich pomocą dyscyplinuje się generałów i admirałów. W obecnym świecie bojówka ma charakter oficjalny i nosi nazwę tajnych służb. Ponieważ każda kolejna władza musi mieć pewność, że bojówka jest wierna, bo od niej zależy wszystko, tworzy nowe służby, które kontrolują poprzednie. Tamte zaś rozwiązuje, albo i nie, jeśli okaże się, że nazbierali oni tyle haków na władzę, że nic im nie można zrobić. W takiej sytuacji wszyscy siadają do negocjacji i coś ustalają. A co z suwerenem? Nic. Naród już od dawna ma w nosie wybory, głosuje tylko 30 proc. społeczeństwa i tak jest dobrze. Nikt nie chce tego zmieniać, bo gdyby wszyscy uprawnieni poszli do wyborów, zmieniły by się w sposób istotny realia polityczne, a to pociągnąć mogłoby za sobą rozruchy, w wyniku których ktoś musiałby zginąć. A ci co giną, zawsze są wcześniej do śmierci wyznaczeni. Nie informuje się ich jednak o tym, bo ta śmierć jest przedmiotem targów, pomiędzy władzą aspirującą, mającą do dyspozycji nową bojówkę, a starą bojówką i częścią władzy, która nie ma sił, by utrzymać się na powierzchni i szuka nowych rozwiązań.

  https://coryllus.pl/o-realnym-i-fikcyjnym-podziale-wladzy/

 167. Sebastian said

  Generał wysłał do polskich władz w Londynie raport informujący o problemie „znikających” żołnierzy żydowskiego pochodzenia ale poproszono go jedynie o wykaz tychże. Późniejszy dekret prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z 12 maja 1944 r. o amnestii za przestępstwa natury wojskowej, dotyczył również dezercji żołnierzy narodowości żydowskiej, co z zadowoleniem przyjęły organizacje żydowskie i zachodnia opinia publiczna.

  A już krótko po wojnie dezerterzy ci szkalowali w Izraelu Polskie Siły Zbrojne zarzucając armii Andersa antysemityzm – i to niestety trwa do dziś!

  https://httpciszawordpress.wordpress.com/2018/03/12/pochwala-dezercji/

 168. Sebastian said

  Bank centralny Węgier poinformował o sprowadzeniu z Londynu blisko trzech ton złota. To kolejny europejski kraj, który zdecydował się na repatriację królewskiego metalu. Czy Polska powinna pójść w ślady naszych bratanków?

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nawet-Wegry-sprowadzily-swoje-zloto-7577295.html

 169. Sebastian said

  Rośnie liczba dzieci uzależnionych. Nie od gier, dopalaczy, czy alkoholu – chociaż od tego też. Prawda jest znacznie bardziej szokująca. Do ośrodków terapii trafiają ośmio- i dziewięcioletni pornoholicy.

  „Postulujemy o reakcję w sprawie ograniczenia dostępu do pornografii nieletnim. (…) Od 40 do 50 procent młodzieży sięga po pornografię. Oznacza to, że co drugie dziecko styka się z pornografią.” – tak brzmi początek petycji skierowanej do Ministra Cyfryzacji przez „Misję Gabriela.”

  http://wgospodarce.pl/informacje/47426-to-straszne-przybywa-zarazonych-pornografia-dzieci

 170. NyndrO said

  ….a w Inowrocławiu na miejscu zbeszczeszczonego Pomnika, powinien erektować pomnik Kalibra 44. Powstanie kawałek soli z błota. Wygrywamy.** .https://www.youtube.com/watch?v=ruNXf6QF90o&t=3175s

 171. Sebastian said

  USA – imperium, które utraciło legitymację

  Dwudziesty wiek był z pewnością stuleciem największej ekspansji imperium amerykańskiego, nawet jeśli przez długi czas było równoważone przez inne, antagonistyczne supermocarstwo – ZSRR.

  Wielka Brytania, ze swoim Imperium Brytyjskim, była tą potęgą, która zbudowała największe imperium współczesnej historii aż do początku XX wieku a następnie, stopniowo, przekazała pałeczkę Stanom Zjednoczonym. Z każdej z dwu wojen światowych USA wychodziły bogatsze, zagarniając coraz większe wpływy.

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142809,usa-imperium-ktore-utracilo-legitymacje

 172. Boydar said

  @ info od Pana Sebastiana (164)

  „… W 10 przychodniach i szpitalach zaszczepiono 448 osób szczepionkami z przerwanym ciągiem chłodniczym. Przy czym były one bezpieczne i skuteczne …”

  To po chuj je trzymać w chłodniach, skoro bez chłodni też są „bezpieczne i skuteczne”.

  Skuteczne natomiast na pewno są/były. Określona wyżej liczba dzieci do końca swego życia będzie dotkliwie odczuwała skutki tej operacji specjalnej; „3 – jeśli, jak mówicie, czynione są zamachy na wasze życie, to uczyńcie z waszych synów lekarzy i aptekarzy, aby i oni mogli odbierać życie chrześcijanom”

 173. Sebastian said

  Waplewscy patrioci. Stanisław Sierakowski i jego żona, Helena

  Dzieje tej rodziny stanowią piękny rozdział w dziejach polskiej szlachty ostatnich trzech stuleci. Rodzina Sierakowskich przejęła majątek w Waplewie Wielkim w drugiej połowie XVIII wieku. Po rozbiorach okolice te znalazły się w Prusach. Sierakowscy wytrwale pracowali na rzecz utrzymania w swych rękach majątku, ale i zachowania tożsamości narodowej i dziedzictwa kulturowego. Stało się to możliwe dzięki stopniowemu rozwojowi gospodarczemu oraz podejmowaniu działań na polu życia społecznego i kultury. Kolejni właściciele przykładali wielką wagę do umacniania potencjału gospodarczego Waplewa, uczynili z niego także ważny ośrodek kultury. W pałacu waplewskim gromadzono przez dziesięciolecia dzieła europejskiego malarstwa, zebrano pokaźny księgozbiór oraz archiwum rodzinne, w którym przechowywano m.in. cenne listy Zygmunta Krasińskiego.

  http://www.porta-polonica.de/pl/Atlas-miejsc-pami%C4%99ci/waplewscy-patrioci-stanislaw-sierakowski-i-jego-zona-helena

 174. Miś z okienka said

  @137

  Panie Miet, nie widziałem

  a jak by pan chciał, mogę pokazać żelbetowy wielopoziomowy budynek stojący, od powiedzmy 50 lat w strefie sejsmicznej, podkreślam STOJĄCY, w którym były co najmniej dwa pożary mieszkań (gdyby budynek był drewniany już dwa razy by się spalił, możliwe z ofiarami),

  dla mnie rachunek jest prosty, ale nikomu nic nie narzucam

 175. Miet said

  Re.143.
  Panie Boydar, ośmieszanie się w pańskim mniemaniu, to dla mnie zaszczyt.

  Pan się oczywiście nie ośmiesza biorąc taniość zapałek jako podstawę w swoim przekonaniu o wyższości betonu nad naturalnym budulcem opartym na drewnie?:-)))

  Niech Pan pogada trochę z ludźmi, którzy coś wiedzą o wpływie budulca na zdrowie mieszkańców, których domy są z niego wybudowane.

 176. Boydar said

  Nie profesorze Miet, mnie na lewa stronę Pan nie przekręci.

  Nie rozmawiamy o szkodliwości dla człowieka budynków żelbetonowych. Bo to dla normalnego człowieka zagadki nie stanowi żadnej. Rozmawiamy o podatności na zniszczenie; celowe lub przypadkowe. I statystyce wypadków towarzyszących powyższemu.

 177. Miet said

  Re.173.
  Panie Misiu, ja też nikomu nic nie narzucam.
  Przede wszystkiem musimy ustalić miejsce i w miarę wszystkie warunki, które mogą decydować o wyborze budulca.

  W San Francisco jest mnóstwo kilka poziomowych budynków mieszkalnych, których konstrukcje oparte są na drewnie.
  Wiadomo, że wieżowca 30-to piętrowego z drewna się nie wybuduje. Takie wieżowce są budowane w tym mieście i ich budowa oparta jest o żelbet. Ciekawa jest konstrukcja fundamentów – to cała nauka mająca na celu zminimalizowanie tragicznych skutków trzęsienia ziemi.
  Tu gdzie mieszkam – rejon Modesto – budownictwo i to nie tylko mieszkaniowe oparte jest o drewno.
  Technologia jest już taka, że dla nie zorientowanego, byłoby bardzo trudno stwierdzić, że dom ma konstrukcję (szkielet) drewnianą.

  Ja mojego domu nie zamieniłbym na betonowy, czy nawet w pełni ceglany, nawet gdyby mi bardzo dużo dopłacano.:-)))

  Uważam, że budownictwo oparte o materiały naturalne jest po prostu zdrowsze dla ludzi. A że drewno się pali a beton nie, to mnie nikt nie musi przekonywać.:-)))

 178. NyndrO said

  Za chwilę zacznie się wielki pojedynek. FC Barcelona – Chelsea Londyn. Zdaje se sprawę, że istnieją yntelektualne hawkinsy, których to nie obchodzi.. Uffff. mnie obchodzi. „jedynka”,albo „dwójka”. 20:40.

 179. Boydar said

  „… obrona liczy, że sąd oszczędzi Cruza …”

  https://wiadomosci.wp.pl/morderca-z-amerykanskiej-szkoly-zostanie-skazany-na-smierc-tego-chce-prokurator-6230109798037633a

  Zaraz, zaraz … PO CO ???

 180. Carramba said

  Ja nie chodzę głosować. Nie mam pewności, jak zostanie mój tzw. głos policzony. A można tak zrobić, aby wszyscy otzymywali kopię karty do głosowania z wewnętrznie nadanym numerem i po zliczeniu głosów, PKW musiałby wykazać, jakie na każdej numerowanej karcie było skreślenie- wybór. Oczywiście tylko lista z wszystkimi ponumerowanymi kartami miałaby sens.System nie przewiduje także realnych odwołań Posłów i Senatorów. Tutaj winno być przełożeniem bezzwględne odwołanie zawsze w przypadku nierealizowania obietnic wyborczych, przez Posła, Senatora, czy nawet Prezydenta, tak miasta, jak i Polski. Co do braku łączenia poszczególnych rodzajów władzy, to pragnę zauważyć, że nad wnioskami, ustawami, uchwałami głosują w Sejmie także członkowie Rządu, często jako wnioskodawcy- władza wykonawcza, jako Posłowie- władza ustawodawcza. Gdzie jest więc ten rozdział? I co najgorsze nie odpowiadają materialnie za swoje knoty, a zwłaszcza za tworzone deficyty budżetowe. Taka polityka zadłużeniowa musi doprowadzić do całkowitego upadku państwa polskiego. A TO PRZECIEŻ ZDRADA STANU.

 181. Miś z okienka said

  @177

  Panie Miet
  zaczęło się od (114 drewniane wieżowce)
  po czym na mój wpis dotyczący, niech pan zgadnie, drewnianych wieżowców, krytykuje pan betonowe wieżowce, by teraz napisać że wieżowce w SF są żelbetowe bo tak powinno być
  może pan najpierw sam z sobą ustali jaką pan zajmuję pozycję w sprawie drewnianych wieżowców

  teraz zacytuję sam siebie: „zgadzam się na jednorodzinny budynek drewniany”

  i żeby panu dogryźć 🙂
  mieszka pan rozumiem w ramie drewnianej, bo zdrowo,
  a ściany i sufity z płyty gipsowej? (drywall, gyprock, sheet rock)

 182. osoba prywatna said

  Samotność długodystansowców
  http://magazynmiasta.pl/2017/10/25/samotnosc-dlugodystansowcow/

 183. PISKORZ said

  re 166 To jest fikcja, że są 3 filary władzy, bo- mamy
  jeszcze /!!!/ władzę EKONOMICZNĄ,
  „władzę” mediów oraz „władzę” sondaży..!!
  A potęgą jest ta ekonomiczna/bankowa/…!!

 184. osoba prywatna said

  Szpitale z ludzką twarzą
  Personel działający w dobrze zaprojektowanej przestrzeni to personel skuteczniej leczący?

  Na pewno mniej zestresowany. Szpital to wielka machina. Wiele jej elementów wpływa na jakość pracy zespołu. Nie wystarczy zatrudnienie świetnych lekarzy. Czasami poza dobrym projektem architektonicznym przydają się też zaskakujące rozwiązania. W połowie lat 90. w Brystolu, w szpitalu specjalizującym się w poważnych operacjach niemowląt i dzieci – Great Ormond Street Hospital for Children (GOSH) – lekarze dostrzegli, że najbardziej ryzykownym momentem jest transportowanie zoperowanych pacjentów na oddział intensywnej terapii. Taki mały pacjent otoczony był przez wielką ekipę personelu medycznego i liczną aparaturę podtrzymującą funkcje życiowe. Zdarzały się niestety podczas tej trasy liczne powikłania, czasami kończące się śmiercią. Obserwacje procedury zainspirowały jednego z lekarzy, Marca de Levala, do wysnucia wniosku, że zawodzi czynnik ludzki polegający na zbyt chaotycznym współdziałaniu personelu. Długo nie potrafiono jednak temu przeciwdziałać. Pewnego dnia w 2005 roku dwóch lekarzy odpoczywało po ciężkiej operacji w dyżurce, oglądając zawody Formuły 1. Nagle uderzyła ich myśl, że skoro kilkanaście osób jest w stanie w ciągu 7 sekund w pit-stopie zadbać o serwis skomplikowanego auta i wymienić wszystkie potrzebne płyny, to może warto bliżej przyjrzeć się działaniu lekarzy. Skontaktowali się więc z angielską ekipą Formuły 1 i dopytali o szczegóły ich działania, po czym zostali zaproszeni do Włoch przez mechaników Ferrari, którzy krok po kroku przeanalizowali procedurę transportu pacjenta i ulepszyli ją. Personel wprowadził nową metodę w życie, a ta doprowadziła do zmniejszenia liczby problemów technicznych o 42% i konfliktów komunikacyjnych w zespole o 49%. Skrócono jednocześnie znacząco czas przejazdu i zminimalizowano potrzebną ilość aparatury. Metoda polega na działaniu w absolutnej ciszy, pod nadzorem anestezjologa, który przyjął rolę charakterystycznej postaci machającej lizakiem z ekipy technicznej Formuły 1.
  http://magazynmiasta.pl/2016/03/12/wachowicz-szpitale-z-ludzka-twarza/

 185. Boydar said

  @ OP (182)

  .https://www.youtube.com/watch?v=h9nNynd3ZoU

  Mamy to już przepracowane, dawno temu.

 186. gość said

  Brytyjczycy idą na dyplomatyczną wojnę z Rosją

  Premier Theresa May w odpowiedzi na „atak” rosyjski ogłosiła wydalenie z Wielkiej Brytanii 23 rosyjskich dyplomatów, dyplomatyczny bojkot rosyjskich mistrzostw świata w piłce nożnej oraz „zawieszenie relacji dwustronnych” z Moskwą do odwołania. Jej kraj zwołał dziś nawet Radę Bezpieczeństwa ONZ w związku z tym „atakiem”, jak szefowa rządu określa otrucie przez nieznanych sprawców b. szpiega Siergieja Skripala substancją podobną, według władz brytyjskich, do wyprodukowanej w b. ZSRR w ubiegłym wieku.

  https://strajk.eu/brytyjczycy-ida-na-dyplomatyczna-wojne-z-rosja/

 187. gość said

  USA mogą nie uznać wyborów prezydenta F.R.

  „Znaleźliśmy się na progu katastrofy!” To będzie największy dyplomatyczny skandal w historii naszego kraju – w opinii pracowników MSZ Federacji Rosyjskiej – jest to możliwe.

  Stany Zjednoczone mogą nie uznać wyborów prezydenta Rosji – czyli legitymizacji nowej władzy rosyjskiej. Wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow oświadczył, że właśnie taki plan przygotowuje Departament Stanu USA. Za rzekomy pretekst ma posłużyć niedopuszczenie do wyborów Aleksieja Nawalnego.

  Jakie to przyniesie skutki? Nie zalegalizowane rządy nie mogą mieć na terytorium innych państw ambasad lub przedstawicielstw dyplomatycznych. Zostaną zamknięte ambasady Rosji, zarówno w USA, jak i w europejskich krajach satelickich. Uzyskać wizę i wyjechać tam, okaże się niemożliwe.

  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/142852,usa-moga-nie-uznac-wyborow-prezydenta-f-r

 188. gość said

  Jak Jajakoprezydent* Duda Baumana, Michnika, Wolińską i innych stalinowców o wybaczenie prosił

  Jak napisał w 2009 roku w tekście Stalinowscy uciekinierzy, Tadeusz M. Płużański:

  „wielu komunistycznych oprawców uciekło za granicę. Tylko do Izraela wyjechało po marcu 1968 r. ok. tysiąc zagorzałych stalinistów. Niektórzy żyją do dziś. Trzeba ich ścigać i pokazywać ich zbrodnie.”

  Ale Jajakoprezydent Duda Andrzej ma na ten temat inne zdanie:

  8 marca br, na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego ten wierny członek Unii Wolności odkrył swoje prawdziwe oblicze i o przegranych w wojnie dwóch strasznych komunistycznych gangów stalinowcach i staliniątkach powiedział tak:

  „pochylam głowę z wielkim żalem także ja, jako Prezydent. I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie, proszę, wybaczcie Rzeczypospolitej, proszę, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce za to, że dokonano tego haniebnego aktu.”

  Nie zdążyłem się dowiedzieć, kto to niby z tych staliniątek w marcu 1968 zginął, gdy „Jajakoprezydent” załkał boleśnie:

  „co za żal, co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczpospolita, że Wy wszyscy, ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 1968 rok, że Was dzisiaj z nami nie ma. Że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach.”

  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/jak-jajakoprezydent-duda-baumana-michnika-wolinska-i-innych-stalinowcow-o-wybaczenie-prosi

 189. gość said

  Eksplozja na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Kto stoi za antypolskimi incydentami na Ukrainie?

  We wtorek (13 marca) wieczorem na Cmentarzu Obrońców Lwowa doszło do terrorystycznej prowokacji o antypolskim charakterze. Około 20 metrów od miejsca pochówku polskich żołnierzy i ochotników wrzucony został ładunek wybuchowy. To kolejny antypolski incydent na Ziemi Lwowskiej, mający miejsce kilka dni po marszu nacjonalistów ukraińskich pod hasłem „Miasto Lwów nie dla polskich panów”.

  Tradycyjnie nieznany sprawca

  O prowokacji na Cmentarzu Obrońców Lwowa poinformował jako pierwszy na swoim profilu portalu społecznościowego radny Rady Miasta Lwowa Igor Zinkiewicz. Według pierwszych doniesień lwowskiego radnego, na ulicy Miecznikowa wybuchnął przedmiot niewiadomego pochodzenia, w miejscu oddalonym około 20 metrów od miejsca, gdzie spoczywają polscy obrońcy Lwowa. Prawdopodobnie został on wrzucony przez mur i upadł na trawnik, już na terenie nekropolii. W miejscu wybuchu zrobiła się jama. Przed północą na miejscu eksplozji pracowała lokalna policja, straż pożarna i pirotechnicy. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.

  http://www.pch24.pl/eksplozja-na-cmentarzu-orlat-lwowskich–kto-stoi-za-antypolskimi-incydentami-na-ukrainie-,58935,i.html

 190. gość said

  Odpowiedzialność zbiorowa w sprawie Birczy. MON nie wyjaśnił jak doszło do zmiany tablicy

  Resort obrony narodowej odpowiedział na pytania dotyczące okoliczności zamiany płyty pamiątkowej na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Jak się okazuje, za usunięcie nazwy „Bircza” właściwie nikt nie odpowiada… No, chyba żeby przyjąć zasadę odpowiedzialności zbiorowej.

  Przypomnijmy. Na obchody Święta Niepodległości na Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się nowe tablice pamiątkowe. Znalazły się na nich nazwy miejscowości na Wołyniu i Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce Wschodniej, które odpierały ataki sił UPA. Wsród nich pojawiła się inskrypcja „Bircza 1945-1946”.

  Jakież było zdziwienie, gdy w przeddzień narodowego święta Antoni Macierewicz, ówczesny szef MON, dokonał odsłonięcia nowych tablic… Nazwa Bircza została usunięta! Sprawa wywołała oburzenie, a posłowie oraz mieszkańcy Birczy zażądali wyjaśnień.

  Jak się okazało, usunięcie nazwy Birczy z tablicy zostało wykonane zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Dalsza część wyjaśnień resortu wskazuje jednak, że była to odpowiedzialność zbiorowa, bo „wszelkie czynności w niniejszej sprawie były wykonane w oparciu o ustalenia zespołu eksperckiego złożonego z przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, MON, Wojskowego Biura Historycznego, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego, Światowego Związku Żołnierzy AK, Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich oraz środowisk naukowych”.

  Innymi słowy: winnych brak. Sprawę ostro skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, wskazując, że taka odpowiedź jest pokrętna i jest powodowana strachem przed przyznaniem, że na zmianę dezycji miał wpływ szef ukraińskiego IPN.

  http://www.bibula.com/?p=100381

 191. gość said

  „Arogancja. Dzielą Polaków i Żydów. Nie powinni być finansowani z publicznych pieniędzy”. Ogórek o Muzeum Polin

  „Nie powinnam być zdumiona arogancją i brakiem chęci do dialogu” – stwierdziła Magdalena Ogórek odnośnie ostatnich działań Muzeum Polin.

  Magdalena Ogórek zażądała od władz Muzeum Polin przeprosin za najnowszą wystawę, na której jej wypowiedź przedstawiono jako współczesną mowę nienawiści i osadzono w kontekście antysemickich wydarzeń z marca 1968 roku.

  Wiemy już jednak, że była kandydatka na urząd prezydenta nie doczeka się żadnych przeprosin. „Część naszej wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca ’68” stanowią przykłady współczesnego hejtu i mowy nienawiści zbliżone do języka, którym posługiwano się przed 50. laty. Wszystkie teksty są prawdziwe, pochodzą z różnych stron internetowych i mediów społecznościowych. Na wystawie nie publikujemy nazwisk ich autorów” – przekonuje biuro prasowe Polin.

  Ogórek uznała, że zachowanie władz Muzeum świadczy o ich arogancji oraz zaangażowaniu w bieżący konflikt polityczny.

  „Właściwie nie powinnam być zdumiona arogancją i brakiem chęci do dialogu ze strony muzeum Polin. Tym przedstawionym stanowiskiem oraz wieloma innymi działaniami muzeum potwierdza, że utraciło znamiona obiektywnej placówki naukowej, stając się częścią totalnej opozycji” – stwierdziła w wywiadzie udzielonym portalowi Tysol.pl.

  Ogórek oceniła, że Muzeum, które postępuje w ten sposób nie powinno być finansowane z publicznych środków. „Jako Polka nie zgadzam się na finansowanie z publicznych pieniędzy instytucji, która zamiast budować mosty pomiędzy Polakami i Żydami, tworzy nowe podziały, pomawia i manipuluje faktami” – stwierdziła.

  https://dorzeczy.pl/kraj/58840/Arogancja-Dziela-Polakow-i-Zydow-Nie-powinni-byc-finansowani-z-publicznych-pieniedzy-Ogorek-o-Muzeum-Polin.html

 192. gość said

  Polska NIE dla Polaków!

  POLSKA NIE CHCE PRZYJMOWAĆ BOGATYCH POLAKÓW WRACAJĄCYCH Z EMIGRACJI

  .https://youtu.be/EgQb3a-KmHI

 193. Boydar said

  MSZ Ukrainy przygotowało wypowiedzenie traktatu o przyjaźni z Rosją – https://pl.sputniknews.com/swiat/201803147543747-Ukraina-Rosja-Sputnik/

  Wielka Brytania zawiesiła wszystkie dwustronne kontakty z Rosją – https://pl.sputniknews.com/polityka/201803147540675-Wielka-Brytania-Rosja-Skripal-Sputnik/

  No cóż za niefart, na Kremlu ogłoszą zapewne smutę. A Ławrow wypłacze się w rękaw … Szojgu 🙂

  Te pier~dolone tasiemce wszystkie jednym ch. robione, obojętnie czy w City czy w Kijowie. A jednak te z Berlina siedzą cicho na dupie, rozum czy gaz ?

 194. gość said

  Zmarł Stephen Hawking

  W środę w wieku 76 lat zmarł znany astrofizyk Stephen Hawking. Jednym z jego największych osiągnięć stała się kwantowa teoria ciążenia, był również autorem książki ,,Krótka historia czasu”.

  http://prawy.pl/67643-zmarl-stephen-hawking/

 195. Put-in said

  @ 176 Boydar said: … Rozmawiamy o podatności na zniszczenie; celowe lub przypadkowe…

  Przepraszam, że zakłócam, Panów, wymianę poglądów na jakość życia …i śmierci w mieszkalnych budynkach parterowych czy wielopiętrowych. Przypuszczam, że Pan Miet mieszka w domu o szkielecie drewnianym, wyposażonym we wszystko co niezbędne do życia przed wypełnieniem reszty masą gipsopodobną. Tak się buduje metodą przemysłową, szybko jak w odlewni (żeliwa) w Koluszkach, lub na Florydzie. Przeżyłem kilkadziesiąt trzęsień ziemi, a w tym jedno w drewnianym budunku jednopiętrowym kiedy odskakiwałem przed sunącymi na mnie meblami. Szczęśliwie byłem wtedy młody i sprawny jak koszykarz (basketball player) i wyszedłem z tego bez poważnych urazów. Stupiętrowy budynek wyposażony w nowoczesne stabilizatory sterowane elektronicznie kołysze się na setnym pietrze przy 4 st. Skali Richtera około 10 m.(według relacji kelnerki kawiarni)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Trz%C4%99sienia_ziemi
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapobieganie_skutkom_trz%C4%99sie%C5%84_ziemi
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienia_ziemi_w_%C5%9Bredniowiecznej_Polsce

  Popieram wybór Pana Mieta, domu parterowego, ale kiedy ma się do wyboru działkę budowlną 1 akrową lub większą. W europejskich warunkach, poza Rosją, tej wielkości działki nie są dostępne dla zwykłych ludzi. Niewolnicy banków szwajcarskich są skazani na mieszkanie w wielopiętrowcach płytowych (bez możliwości rozwodu aż do spłaty długu).
  Pozdrawiam

 196. gość said

  Polski podatnik finansuje antypolonizm

  – Kiedy Niemcy kręcili film „Nasze matki, nasi ojcowie”, myśmy kręcili „Pokłosie” – stwierdził w TVP Info politolog dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, zapytany o to, czy Polska przyzwyczaiła przez lata światową opinię publiczną do bierności w kwestii historii.

  Ale czy coś się w tej materii zmieniło? Finansowane z pieniędzy polskiego podatnika Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN raz za razem organizuje „seanse nienawiści” i nikt nie ma odwagi, by ten proceder ukrócić. A jeśli gdziekolwiek z Polsce mamy do czynienia z szerzeniem nienawiści na tle religijnym i etnicznym, to właśnie tam…

  https://www.magnapolonia.org/polski-podatnik-finansuje-antypolonizm/

 197. gość said

  USA przygotowały się na kolejne bombardowania w Syrii

  Stany Zjednoczone znów przyznały sobie prawo do zaatakowania jednej ze stron konfliktu w odległej Syrii. Rząd ogłosił, że jeśli syryjskie wojska nie przestaną „mordować cywilów” z inicjatywy ONZ to USA same wymierzą sprawiedliwość.

  Najnowsze pogróżki mają związek z ofensywą armii rządowej we Wschodniej Ghucie, zlokalizowanej tuż obok Damaszku. Ten niewielki region praktycznie od samego początku wojny należał do tzw. rebeliantów, jednak w ostatnich tygodniach w wyniku ataku wojsk rządowych enklawa pomniejszyła się o ponad połowę i została podzielona na trzy oddzielone od siebie strefy.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-przygotowaly-sie-na-kolejne-bombardowania-w-syrii

 198. osoba prywatna said

  Atak na Angelę Merkel. Napastnik krzyczał „Allah akbar!”
  https://www.tvp.info/36386167/atak-na-angele-merkel-napastnik-krzyczal-allah-akbar

 199. osoba prywatna said

  Turecka gazeta, która jest zbliżona do prezydenta Erdogana i jego partii rządzącej pisze o sojuszu 57 krajów islamskich, które powinny ustanowić wspólną armię przeznaczoną specjalnie do ataku na Izrael.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/turcja-moze-utworzyc-potezny-ogolnoislamski-sojusz-przeciw-izraelowi

 200. osoba prywatna said

  „To coś, czego nie ma nigdzie indziej. Niepowtarzalny cud przyrody”
  https://www.tvp.info/36384585/to-cos-czego-nie-ma-nigdzie-indziej-niepowtarzalny-cud-przyrody

 201. NICK said

  Kumpel. (157).
  Zakumplujmy a nie plujmy, się, dokładnie.
  Bo uwagi słuszne. U Ciebie.

  No, ale, brakuje czasem.
  Nie plwania, wiadomo.

  Ale, takiego, zwykłego. Hm, no, tego tam… .

  P.S. Imć Polonusie.
  Ze swym Prześmięrdzącym Trump’kiem.
  „profesorze”.
  Z tytułu wiadomego.

  Szkoda mi Pana.
  Dywersancie.

  Ta piosnka dokładnie Pana.

  P.S. Mieta.
  Dotyczy.

 202. Put-in said

  Skoro jestem na czacie z Panem, Szanowny Panie Boydarze, a wiem, że jest Lublinianinem, to chciałbym, aby był Pan tak

  .http://lublin.gosc.pl/doc/4060713.To-najbardziej-znany-na-swiecie-lublinianin
  Nazywał się Jasza Mazur. To słynny bohater powieści Isaaca Bashevisa Singera przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków. To prawdziwy fenomen – bo to postać literacka, jednak od dekad rozsławia miasto i cały region na całym świecie.
  lub
  .http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,22949032,nanga-parbat-mackiewicz-i-revol-walcza-o-zycie-w-ekipie-ratunkowej.html?disableRedirects=true
  albo
  .https://pl.wiktionary.org/wiki/Lublin
  a praktycznie
  .https://sjp.pl/Lublinianin
  ~gosc # 2011-01-26 nikt nie używa słowa lubliniak.nigdy.tylko lubelak.taka jest rzeczywistość.

  uprzejmy i zapoznał się z historią pańskiego miasta:

  .http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/zydowski-handel-we-wspomnieniach-mieszkancow-lublina/
  Żydowski handel we wspomnieniach mieszkańców Lublina

  oraz spróbował znaleźć grafika, który by na podstawie tej ryciny:

  .http://teatrnn.pl/cache/dlibra/image/18952/600×1024/

  zrobił obrazek handlarza śledzi z beczki, metodą door-to-door, który sprzedawał ryby przed Wigilią pchając beczkę z bocznymi kołami od zagrody do zagrody.

  .https://www.destiller.pl/wyposazenie-dodatkowe/beczki-debowe-akacjowe-morwowe (100 l. Beczki Węgierskiej firmy Boros Oak )

  Beczka taka, jak pamiętam, miała poprzeczną oś w największej obręczy na której były zamocowane po jej bokach dwa koła do chłopskiego wozu (pneumatycznych kół nie wymyślono jeszcze do takiego środka przewozowego). Mosiek w chałacie i krymce pchał taką beczkę napełnioną śledziami w solance, wyjmował ręką śledzie i dawał gospodyni za pieniądze lub na borg.
  Niewątpliwie była to ciężka praca za którą jego potomkowie w USA powinni otrzymać teraz należny im bilion dolarów, albo Ziemię Lubelską w zamian tej kwoty.

  Pokój z Tobą, albo …

 203. revers said

  ad187
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/stany-zjednoczone-moga-nie-uznac-wyborow-prezydenta-f-r-2018-03

  ano nie moga uznac bo Nawalnego nie dopuszczono. Dobrze ze Rosja nie ingeruje w wybory w stanach bo ile nie uznan wyborow by bylo, gdyby okazalo sie przypadkiem ze Nawalny urodzony byl na Alasce lub na Hawjach.

 204. Ola said

  ad 197

  tu lepsze video . Tu widac go „z buzi” . Azjatycki wyglad ma , wiec marny widok na uzyskanie azylu . Ale teraz, po „zamachu” jego szanse urosly , zrobia psychicznego a chorych sie nie deportuje . I o to chodzilo , dlatego taki dumny , usmiechniety i szczesliwy .
  Bo niemiecka Polizei to moze nie Twoj , ale moj najwiekszy przyjaciel jest

 205. Miś z okienka said

  >>”stany zjednoczone moga nie uznac”

  no to teraz putin ma problem, musi polecieć do trampka po zaświadczenie, koniecznie z pieczontkom, bo inaczej rosjanie go z rosji wyrzucom
  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 206. maasteer said

  Ad 172 Pan Boydar

  „To po chuj je trzymać w chłodniach, skoro bez chłodni też są „bezpieczne i skuteczne”.”

  Dokładnie. Szkoda prądu. Trzymane w cieple na pewno będą bezpieczne i przyjazne dla finansów karteli farmaceutycznych – leki na powikłania to też kasa, a i depopulacja będzie skuteczniejsza. A czas nagli. Nasze ziemie muszą wyludniać się dużo szybciej …

 207. maasteer said

  http://www.defence24.pl/rakieta-hipersoniczna-kindzal-rosyjska-mistyfikacja-komentarz

  Ciekawe komentarze pod artykułem

 208. gość said

  Ojciec Klimuszko – Kto zburzy mury cz.2

  .https://youtu.be/4-NLXwUb_w0

 209. Salcie said

  Ta kobitka, Ewa Kurek zawsze miała odwagę głosić prawdę a te nasze rządowe prydupasy nawet po ostatnim izraelskim charknięciu w pyski – nadal robią w majty ze strachu i klękają pokornie na dworcu Gdańskim jak nie przymierzając prezydent Juda i przepraszają za krzywdy Morelów, Wolińskich, Światłów czy innych Baumanów. Tfu!

  Stosunki polsko-żydowskie- Ewa Kurek – Liderzy

 210. snag said

  Marucha ,…

  Nos do góry senor, spójrz waść na bright side powodzi ciapatych – Fabryki kuloodpornego szkła prosperują 😉
  http://www.breitbart.com/london/2018/03/14/swedish-bulletproof-glass-manufacturer-record-order-gang-violence/

 211. PISKORZ said

  Sergei Dobrovolsky

  Kocham Polskę, choć nigdy w Polsce nie bylem. Jestem 1/2 Rosijaninem, 3/8 Rusinem, 1/8 Polakiem. Witam z Moskwy, drodzy Rodacy!!!
  Komentarz Rosjanina po….. wysluchaniu na YT JEST TAKI KRAJ…w wykonaniu M. Bizoń.

 212. lolek kruger said

  żenada za pieniądze
  upadek wiary powołania sióstr zakonnych

  Brutal Brides of Christ – Boxing Nuns – Poland

  from Jorge Bergoglio

  Friday, March 9, 2018
  the new evangelization in Minsk Mazowiecki, Poland

  Capuchin Sisters of the Sacred Heart
  of Jesus to box each other for $$$

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com.com/2018/03/the-new-evangelization-in-minsk.html

  Original source for video: Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa, UWAGA!!! Robimy formę przed WIELKIM REMONTEM DOMU DZIECKA!, 18 February 2018, 11:17 am

  http://www.rdc.pl/informacje/hantle-i-boks-siostry-kapucynki-walcza-o-wsparcie-na-remont-domu-dziecka-posluchaj-zobacz/

 213. lolek kruger said

  http://www.malaysiandigest.com/frontpage/29-4-tile/724449-video-don-t-mess-with-these-nuns-who-are-armed-with-faith-and-boxing-gloves.html

 214. snag said

  209 ,…

  Nic dodać nic ująć, jego uwaga w 25.35 minucie mówi sama za siebie – Stado brain dead lemingów, nie naród … a co na gajowce? ano że w USraelu biją murzynów … znaczy nie tylko w USraelu i nie tylko murzynów ,…

  Nie. To USRael bije wszystkich naokoło i jeszcze im ubliża, a my mamy się, k…mać oblizywać.
  Admin

 215. Ad. 141:
  Mój Aerobus jest bronią nie tylko STRATEGICZNĄ, ale i POLITYCZNĄ. Wynika to również z ujawnionej przez Izbę Lordów granicy niemiecko-izraelskiej na Wiśle, z podziałem: Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu NIEMCOM, Skarbiec Włastów w Modlinie IZRAELOWI. Z mapy tej wynika, że US Navy miało przystapić do Podziału Polski zajmując za PRZYZWOLENIEM Niemców Pomorze, z granicą na Odrze, Noteci i Wiśle.
  To wynikało z tego, że USA – przez PRZEGRANIE mojego Aerobusa – stały się mocarstwem DRUGORZĘDNYM i protektoratem Konwencji niemiecko-żydowskiej, sformułowanej w akcjie Sprzedaży Folwarku Żydowskiego przez rabinów nowojorskich generałom pruskim. Rabini nowjorscy nabyli Prawa Własnościowe do Rosji finansując Stalina przez opłacanie jego najemników chińskich i japońskich. Tak więc jak OPŁACANI przez Nowy Jork Chińczycy i Japończycy URATOWALI rewolucję bolszewicką przed Polakami, którzy Rozstrzeliwali Mauserów, tak Rotszyldy, Rokefelery, Busze i Batenbergi WZIĘLI ŚWIAT DO WORKA zakupując we Wrocławiu u Urszuli Sipińskiej minireaktor URSZULA SIPIŃSKA i wywołując WOJNĘ USA Z MOIM AEROBUSEM.
  Z wojny tej zwycięsko wyszły Chiny, które kupiły od Rotszyldów Aerobus-SADDAM, którym – jako KITANEM Prawdziców – zniszczyły Imperialną doktryne Teodora Roosevelta, WYMUSZAJĄCĄ protektorat amerykański nad Chinami. W te pędy poszli Rosjanie na Karaibach, którym Siostry Alvarado udzieliły licencji na Aerobus-KAMAZ.
  To nie chodzi o WYRŻNIĘCIE w wojnie jugosłowiańskiej wszystkich APACZY przez Aerobusy-KITANY, ale o to, że Aerobus bierze STU komandosów lub marinersów a helikopter KILKU. Chińczycy i prawdopodbnie Rosjnaie produkują Aerobusa w wersji SKRZYDŁOWEJ, który może być przemontowany WIRNIKOWO w ciągu nocy. To DLATEGO Amerykanie pomimo zapłacenia im 750 tysięcy ton złota ze Skarbu Włastów ograniczyli się do OBRONY Pomorza.
  Te 40 Zajobów Amerykańskich dla PRZESKOCZENIA mego Aerobusa to BŁAZEŃSKIE TAŃCE na melodię żydoniemiecką. Przed tymi Błazeńskimi Tańcami bronić się można tylko Śledztwem Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu – że Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM, który prowadził Ludzkość do zapładniania bab spermą z dupy cherubina i obcinania penisów niewolnikm tj. Niemcjącym spermy jezuickiej.
  https://tech.wp.pl/rah-66-comanche-najnowoczesniejszy-smiglowiec-bojowy-swiata-6228794505975425a
  ŁUKASZ MICHALIK 11-03-2018 (15:25), RAH-66 Comanche – najnowocześniejszy śmigłowiec bojowy świata
  Rozwój RAH-66 Comanche trwał w sumie 22 lata. Kosztem miliardów dolarów opracowano supernowoczesną broń, nie mającą odpowiednika w żadnej armii świata. Mimo to program rozwoju śmigłowca został skasowany. Dlaczego amerykańska armia zrezygnowała z tak nowoczesnej maszyny?
  https://v.wpimg.pl/Mzg2NDI2JBNIfWFyfQY1SVEAYSBnRT0TClVgNCUdek1VAnp3egt6V0oAfnJwAnlKUwB5aztTJVdRBGAuOVU=
  Śmigłowiec RAH-66 Comanche w locie (Boeing)
  Jak pokonać sowieckie czołgi?

 216. Głos Prawdy said

  Zostanie ogłoszona nowa, zaciekła wojna światowa
  http://paruzja.info/2013.09.06_18-46.php

 217. Yah said

  Ad 9

  Doprawdy Panie Boydar? Nie pomoże, bo żeście się d..pą do Jezusa obrócili ( a przodem do kryptoż…ów) i jeszcze udajecie, że wszystko w porządku uciekając się do sofistycznych sztuczek.

  Optymizm? Nie zatwardziałość w pysze i ślepota. Niestety Pana tez to dotknęło. Bez odbioru. Spadam do eternal rest place, do którego ktoś mnie wysłał…

  O tym kto jest po stronie Boga dowiadujemy sie w biedzie ….

 218. Boydar said

  Jak bez to bez 🙂

 219. autor to ostatni aktywny publicznie członek administracji Ronalda Regana… jak się ten świat zmienia…

  https://www.paulcraigroberts.org/2018/03/14/will-russia-wake/

 220. gość said

  Woda w plastikowych butelkach to trucizna?

  W 93 proc. próbkach wody z plastikowych butelek największych światowych marek znaleziono bardzo niepokojące ilości drobin plastiku – mówi ogłoszony wczoraj raport z badań prowadzonych przez ekipę prof. Sherri Mason ze stanowego Uniwersytetu Nowojorskiego. Szkodliwość plastiku w wodzie nie jest dokładnie przebadana – dla jednych to jeden z czynników powodujących współczesną epidemię raka, dla innych, szczególnie producentów, drobiny te nie stanowią zagrożenia.

  Naukowcy zbadali 250 butelek wody w dziewięciu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Libanie, czy Indiach, koncentrując się na najbardziej renomowanych markach, jak Aqua, Evian, Aquafina, San Pellegrino, Nestle Pur Life itp.

  W olbrzymiej większości próbek znaleziono drobiny plastiku o średniej wielkości 0,1 mm, ponad 10 na litr wody. Chodzi głównie o polipropylen, nylon i politereftalan etylenu (PET) z zawartością szczególnie toksycznego paraksylenu (pochodnej benzenu) o udowodnionych właściwościach rakotwórczych.

  https://strajk.eu/woda-w-plastikowych-butelkach-to-trucizna/

 221. Sebastian said

  W niczym nie należy przesadzać – a już specjalnie w dobrych intencjach. Nie bez powodu powiadają, że dobrymi intencjami wybrukowany jest przedsionek piekła. Ale po co sięgać tak daleko, skoro nawet pan Adam Darski, używający pretensjonalnego pseudonimu „Nergal” i uchodzący za przedstawiciela Belzebuba na Polskę, a w każdym razie – na słynące w świecie z niezawisłych sądów województwo pomorskie – ostatnio jakby wystraszył się własnego tupetu i wszystkich dookoła przeprasza? Zawsze uważałem, że cienki z niego Bolek, bo kiedy zapadł na białaczkę i trzeba było zmobilizować dawców szpiku, odwołał się do cnót chrześcijańskich – altruizmu i miłości bliźniego. Gdyby zaś – jak przystało na takiego tęgiego przedstawiciela Belzebuba – odwołał się do wartości infernalnych, to oczywiście żadnego szpiku by nie dostał, co najwyżej kopniaka w tyłek i okrzyku: „ do zobaczenia w piekle, frajerze!”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4170

 222. gość said

  Donald Trump zrealizuje ważną obietnicę wyborczą? Tak będzie wyglądał mur na granicy z Meksykiem

  Pierwszą obietnicą wyborczą Donalda Trumpa, złożoną w tym samym dniu, w którym ogłosił swój start w wyborach, była budowa muru na granicy z Meksykiem, który miał powstrzymać nielegalną imigrację. Po ponad roku w Białym Domu nadal jednak nie wiadomo, kiedy budowa się rozpocznie i jak zostanie sfinansowana. Trump postanowił jednak przypomnieć o swojej najsłynniejszej obietnicy i odwiedzić prototypy swojego „wielkiego, pięknego muru”, które firmy rywalizujące o kontrakt na budowę wzniosły w kalifornijskim mieście San Diego.


  Donald Trump zrealizuje ważną obietnicę wyborczą? Tak będzie wyglądał mur na granicy z Meksykiem

  Granica pomiędzy USA i Meksykiem liczy niemal 3200 kilometrów. Nawet jeżeli weźmie się pod uwagę, że w niektórych fragmentach muru nie uda się zbudować z powodu rzeźby terenu lub przeszkód wodnych, to i tak rządowe zamówienie – którego wartość waha się, w zależności od tego kto liczy, od piętnastu do dwudziestu pięciu miliardów dolarów – jest bardzo łakomym kąskiem dla amerykańskich firm budowlanych.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/donald-trump-zrealizuje-wazna-obietnice-wyborcza-tak-bedzie-wygladal-mur-na-granicy-z-meksykiem,22719607007

 223. gość said

  Rosyjskie MSZ: Przygotowujemy środki odwetowe wobec Wielkiej Brytanii

  Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała w czwartek, że środki odwetowe wobec Londynu są przygotowywane i zostaną przyjęte w najbliższym czasie. Określiła jako „chore” zarzuty udziału Rosji w użyciu broni chemicznej w Wielkiej Brytanii.

  Rosyjskie MSZ: ponawiamy apel o materiały w związku ze sprawą Skripala

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosyjskie-msz-przygotowujemy-srodki-odwetowe-wobec-wielkiej-,nId,2557242

 224. gość said

  Na jednym z niedawnych szczytów Unii Europejskiej rozprawiano między innymi o rajach podatkowych. Na szczycie tym, nasz najukochańszy premier, Mateusz Morawiecki oznajmił, że “z rajami trzeba walczyć”.

  Niedługo po tej deklaracji, urzędnicy skarbowi ruszyli na nasze rodzime “raje” – tj. na wielkie bazary i targowiska. Zaczęto również wzywać na przesłuchania nowożeńców, by sprawdzić, czy i oni nie organizowali przypadkiem wesel korzystając z jakiegoś rodzimego “raju”. Jednocześnie ogłoszono wszem i wobec, że wielka amerykańska korporacja – bank JP Morgan, nie wytwarzająca żadnych dóbr, a tylko obracająca pieniędzmi swoich klientów, otrzymała od rządu naszego najukochańszego premiera, dotację w wysokości 20 mln zł. No, tyle może by się akurat uzbierało z towaru jaki skonfiskowano handlarzom na bazarach, z nałożonych na nich mandatów oraz z doliczonego podatku. Cóż, kasa musi się domknąć…

  Ale wracając do “rajów”… Otóż czytam właśnie, że spółka Srebrna, związana – jak twierdzą niektórzy złośliwcy – z partią rządzącą PiS, planuje sprzedaż należącego do niej w centrum Warszawy gruntu, wraz z budynkiem. Niby niczego złego w tym nie ma, nawet jeśli spółka rzeczywiście związana jest z partią Jarosława Kaczyńskiego i Instytutem Lecha Kaczyńskiego. To znaczy, niczego złego by nie było, gdyby nie sposób, w jaki Srebrna rzekomo chce swoją nieruchomość upłynnić. Choć firma jest jedynym jej właścicielem, sprzedażą zająć ma się cypryjska spółka Conarius. Cel jest najprawdopodobniej jeden – uniknąć zapłacenia podatku w Polsce. Ma to przynieść, z tego tytułu, nawet kilkanaście mln zł oszczędności. I w tym nie byłoby oczywiście niczego złego, gdyby nie stanowisko, jakie partia rządząca prezentuje w kwestii “rajów”…

  http://www.bibula.com/?p=100378#utm_source=rss&utm_medium=rss

 225. Sebastian said

  Zabił małżeństwo, poważnie ranił ich dwie córki. Jedna z nich była w ciąży

  Brutalne podwójne zabójstwo i próba podwójnego zabójstwa w Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim. 22-latek włamał się w nocy do jednego z domów jednorodzinnych i nożem zaatakował śpiącą rodzinę. Na miejscu zabił małżonków w wieku 59 lat i poważnie ranił ich dwie córki, w tym swoją byłą ciężarną partnerkę. Po szaleńczym ataku nożownik wrócił do swojego domu, tam znalazła go policja.

  http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/kryminalne/zabil-malzenstwo-powaznie-ranil-ich-dwie-corki-jedna-z-nich-byla-w-ciazy,787.html

 226. gość said

  Ostatni PGR – dumą polskiego rolnictwa!

  Komputery liczą kroki każdej krowy w kombinacie. To wszystko w gospodarstwie, które miało upaść, tak jak pozostałe PGR-y w Polsce. Tak się jednak nie stało. Dlaczego Kombinat Rolny w Kietrzu przetrwał i nadal świetnie prosperuje?

  https://www.wykop.pl/link/4212121/ostatni-pgr-duma-polskiego-rolnictwa/

 227. gość said

  Amerykański astrofizyk zapewnia że Ziemia jest zdecydowanie okrągła!

  Neil deGrasse Tyson znany amerykański astrofizyk, pokusił się o odparcie absurdalnej jego zdaniem tezy, jakoby Ziemia miała być płaska. Naukowiec opublikował w serwisie YouTube film, w którym pokazuje on proste eksperymenty potwierdzające kulistość Ziemi. Czy jednak przekona to coraz szersze grono zwolenników teorii płaskiej Ziemi?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/amerykanski-astrofizyk-zapewnia-ze-ziemia-jest-zdecydowanie-okragla

 228. gość said

  W Szwecji szkoły katolickie zostaną zlikwidowane. To już postanowione

  Szwedzki rząd zdecydował, że w tym kraju nie może być szkół wyznaniowych. Szkoły m.in. muzułmańskie i katolickie w najbliższych miesiącach mają zostać przekształcone w placówki świeckie.

  Ogłaszając tą kontrowersyjną decyzję socjaldemokratycznego rządu Szwecji, jego przedstawiciel, minister ds. administracji publicznej Ardalan Shekarabi (z pochodzenia Irańczyk) powiedział „Musimy skupić się na szkole, która szanuje szwedzkie wartości… Szwedzką szkołą powinni kierować nauczyciele i pedagodzy, a nie księża lub imamowie”. Jego słowa poparła minister ds. szkolnictwa średniego Anna Ekstroem, która wskazała, iż nadzór państwa nad szkołami wyznaniowymi jest bardzo ograniczony, a więc niewystarczający.

  http://www.pch24.pl/w-szwecji-szkoly-katolickie-zostana-zlikwidowane–to-juz-postanowione,58941,i.html

 229. Sebastian said

  Czy ktoś coś wie na poniższy temat ??

  Pierwsza bitwa Amerykanów przeciwko Rosjanom w Syrii w nocy z 7 na 8 lutego zakończyła się katastroficzną, natychmiastową i miażdżącą klęską Rosjan. Jadnak istnieje opinia, że Moskwa celowo sprowokowała ofensywę rosyjskich najemników, zdając sobie sprawę z ogromnych strat. Oznacza to, że rosyjskie dowództwo rozmyślnie wydało rozkazy żołnierzom prywatnej kompanii wojskowej „Wagner”, w wyniku czego oczekiwano ich śmierci.

  http://jagiellonia.org/kleska-rosjan-w-syrii-nowa-wersja-kreml-pozbywa-sie-swiadkow/

 230. gość said

  Syria: Odkryto wytwórnię broni chemicznej u islamistów ze Wschodniej Ghuty

  Wkraczające do Wschodniej Ghuty oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej odkryły w jednym z budynków fabrykę broni chemicznej, używanej przez islamistów – podały wczoraj syryjskie media. Agencja SANA i PressTV opublikowały także zdjęcia z miejsca zdarzenia.

  http://xportal.pl/?p=33348

 231. gość said

  Marszałek Kuchciński chwali się wspieraniem Ukrainy i cieszy z ukraińskich imigrantów

  Występując na XI Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie, marszałek Sejmu Marek Kuchciński chwalił się proukraińską polityką i twierdził, że masowa imigracja Ukraińców do Polski nie sprawia problemów.

  Występując na Forum pod Rzeszowem, marszałek Sejmu podkreślał zaangażowani władz Polski we wspieranie Ukrainy. „Od czasów „Solidarności” do dziś Polska zawsze wspierała europejskie aspiracje Ukrainy i niezmiennie zwracaliśmy uwagę Europie na jej wschodnie sąsiedztwo” – mówił Kuchciński – „Nasza polityka wobec Ukrainy nie jest tymczasowa, czy koniunkturalna. Jest związana z polską racja stanu”.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/marszalek-kuchcinski-chwali-sie-wspieraniem-ukrainy-i-cieszy-z-ukrainskich-imigrantow/

 232. Sebastian said

  70 lat temu – 15 marca 1948 r. – Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie skazał na karę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera ZWZ-AK i II Korpusu Polskiego, organizatora konspiracji w KL Auschwitz, powstańca warszawskiego. Wyrok władze komunistyczne wykonały 25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim.

  https://wpolityce.pl/historia/386026-70-lat-temu-zapadl-haniebny-wyrok-ws-rotmistrza-pileckiego-bohaterski-ochotnik-do-auschwitz-zostal-skazany-na-smierc

  Wg mnie rotmistrz mógłby zdementować te z d*py wzięte 6 mln tasiemców

 233. gość said

  Polska reprezentacja może nie pojechać na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji

  Dokładnie za trzy miesiące w Rosji rozpocznie się największa impreza sportowa tego roku, którą niewątpliwie będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Polska reprezentacja powinna wystąpić 19 czerwca 2018 roku w meczu z Senegalem, ale może się okazać, że nie wystąpi, bo impreza w Rosji zostanie przez polskie władze zbojkotowana.

  Wszystko z powodu kryzysu dyplomatycznego do którego właśnie doszło na skutek otrucia byłego sowieckiego szpiega Siergieja Skripala. Podwójny agent, brytyjsko-rosyjski, od 8 lat mieszkał na terytorium Wielkiej Brytanii.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polska-reprezentacja-moze-nie-pojechac-na-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-w-rosji

 234. Boydar said

  A co to za „portal”, ta jagiellonia.org, Panie Sebastianie ?

 235. gość said

  Nie radzimy sobie z falą gości ze Wschodu. Połowa obywateli Ukrainy przebywających w Polsce pracuje nielegalnie

  Dwie, góra cztery minuty – tyle czasu ma urzędnik konsularny na rozpatrzenie wniosku o wizę pracowniczą złożonego przez cudzoziemca.

  Nasz system zatrudniania obcokrajowców jest fikcją – taki wniosek płynie z najnowszych ustaleń Najwyższej Izby Kontroli (NIK), z którymi DGP miał okazję się zapoznać. Polska administracja kompletnie nie radzi sobie z falą napływających wniosków.

  180 razy tyle co Czesi, Słowacy i Węgrzy

  Liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie w imponującym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku ubiegłym już 845 tys. Polskie placówki konsularne na Ukrainie wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym 1,3 mln pracowniczych. W tym czasie placówki Czech, Słowacji i Węgier wydały ich jedynie 16 tys. – ponad 180 razy mniej.

  Prawdopodobnie te statystyki są efektem wprowadzonego u nas w 2012 r. uproszczonego systemu zatrudniania. Pozwala on cudzoziemcom na podjęcie pracy, po tym jak zostanie zarejestrowane w urzędzie pisemne oświadczenie pracodawcy w tej sprawie. Według NIK ten system przyczynia się do kombinatorstwa.

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1111197,rynek-pracy-nie-radzi-sobie-z-ukraincami.html

 236. gość said

  W 24 godziny wybudowali dom. Cena? Nie uwierzycie

  Icon, rewolucyjna firma projektowo-budowlana ogłosiła właśnie nawiązanie współpracy z New Story, organizacją non-profit z siedzibą w San Francisco. Ich wspólnym celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku drukarki 3D umożliwiającej wyprodukowanie domu o powierzchni ok. 244 metrów kwadratowych. Jego powstanie zajmuje do 24 godzin i kosztuje mniej niż 5 tys. dolarów (ok. 17 tys. zł).

  To bardzo ambitny projekt, ale jak najbardziej wykonalny. Dzięki ogromnej drukarce 3D firmie Icon udało się stworzyć w pełni funkcjonalny prototyp niewielkiego domu jednorodzinnego. W ten sposób można wyprodukować tanie, nadające się do zamieszkania pomieszczenia bez strat materiału, przy ograniczonych zasobach wody i siły roboczej.

  „Drukowany” dom może powstać przy wykorzystaniu pracy od dwóch do czterech osób.

  Zobacz jak powstaje „drukowany dom”:

  https://www.fakt.pl/pieniadze/nieruchomosci/wydrukowali-dom-na-drukarce-3d-sposob-na-biede/nqtctl5

 237. Sebastian said

  Pani Boydar na wp też o tym jest, a to że coś wrzucam nie oznacza, że w to wierzę czy popieram, tylko poddaję weryfikacji w gajówce

  https://wiadomosci.wp.pl/amerykanskie-samoloty-rozgromily-rosjan-w-syrii-zginelo-wielu-zolnierzy-grupy-wagnera-6219847538919041a

 238. Boydar said

  Ja to rozumiem 🙂

 239. gość said

  Berman vel Borowski nadal w polskim Senacie!

  .https://youtu.be/s8pZiBMqHOs

 240. revers said

  Jedna religia w jednym budynku,jeden rzad, jedna mamona, jeden narod wybrany, ….

  http://wprawo.pl/2018/03/13/berlinie-powstaje-house-of-one-czyli-kosciol-synagoga-meczet-jednym-dachem/

  ——
  … i jeszcze bar w jednym pomieszczeniu z pisuarami i wygódką.
  Admin

 241. Salcie said

  Doprawdy, nie dziwi, że polskojęzyczni przebierańcy tak bardzo boją się Pani Ewy.

  3 lata temu…

  dr Ewa Kurek o żydowskiej obłudzie i kłamstwach wokół holokaustu

 242. Lily. said

  Re 238;Revers
  Jeden Swiatowy rzad,jedna armia i religia jedna.
  Zjazd w Asyzu,zorganizowany przez JP2,byl
  zapoczatkowaniem tego co ma nastapic.

 243. revers said

  Deep state w wykonaniu europejskiim czyli kto trzesie unia, m.in. niejaki Martin Selmayr

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04320-Martin-Selmayr-czyli-Szara-eminencja-Brukseli.htm

 244. Salcie said

  Mocny wykład Ewy Kurek. „PiS i żydowska antypolska narracja historyczna” | wolnosc24.pl / nczas.com

 245. Boydar said

  @ info od Pana Reversa (238)

  „… Chrześcijanie, muzułmanie i Żydzi mają się modlić pod jednym dachem. W centrum Berlina powstaje „House of One”, który ma pełnić rolę wspólnego domu dla trzech religii. /…/ projekt zainicjowały i przejęły nad nim pieczę: berlińska gmina żydowska, szkoła rabinacka Abraham-Geiger-Kolleg, muzułmańskie Forum Dialogu Interkulturowego i berlińska parafia ewangelicka

  Jacy znowu chrześcijanie; pojebani protestanci !

 246. maasteer said

  Najwyższy budynek w Europie ma już iglicę. Osiągnął wysokość 462 m

  29 stycznia br. wieżowiec Lakhta Center osiągnął swoją wysokość konstrukcyjną i spodziewamy się, że cała konstrukcja kompleksu zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem, a mianowicie do końca 2018 r. – powiedziała Elena Ilyukhina, dyrektor generalna Lakhta Center, członek zarządu Gazprom Neft PJSC.

  .https://youtu.be/6Y-0SYU5sJU

  Masa obiektu to ponad 670 tys. ton. Został on wzniesiony na terenie o podłożu zróżnicowanym pod względem geologicznym i bardzo wymagającym. Do wzmocnienia podłoża wykorzystano pale o średnicy 2 m, zainstalowane do głębokości 82 m.

  Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiadomosci/10/51152,najwyzszy-budynek-w-europie-ma-juz-iglice-osiagnal-wysokosc-462-m © inzynieria.com

  Łachta Centr
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81achta_Centr

  Lista najwyższych budynków w Europie
  4 pierwsze pozycje oraz 5 i 6 mają ruscy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwy%C5%BCszych_budynk%C3%B3w_w_Europie

 247. adsenior said

  Jasne, jawnie scedować całe rządy na nierząd w Izraelu, a prawo obowiązujące w Polsce, niech uchwala kneset! /perskie oko/

 248. Sebastian said

  Sochaczew, czyli Ypres Wschodu. Podczas I wojny światowej Niemcy zagazowali tu setki Rosjan

  Wiosną 1915 r. pierwsi uderzyli Niemcy, wojska rosyjskie stawiały jednak zacięty opór.

  Najbardziej zacięte i krwawe walki toczyły się w okolicach rzek Rawki, Bzury i miasta Sochaczew, gdzie nacierającą 9 Armię niemiecką księcia Bawarii Leopolda powstrzymywała 2 Armia gen. Władimira N. Smirnowa. Niemcy, by przyspieszyć osiągnięcie sukcesu i przetestować nowy środek walki, zdecydowali się na użycie gazu bojowego – pisze prof. Chwalba.

  Atak gazowy nastąpił 31 maja.

  Niemcy „do 12 tys. butli wtłoczyli 264 tony ciekłego chloru, czyli prawie dwa razy więcej niż chwilę wcześniej na froncie zachodnim pod Ypres”.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/570736,andrzej-chwalba-wielka-wojna-polakow-1914-1918-atak-gazowy-pod-sochaczewem.html

 249. Sebastian said

  166 tysięcy złotych miesięcznie – tak wyglądały zarobki posła PiS, Andrzeja Jaworskiego, który złożył mandat i opuścił Sejm na rzecz pracy w PZU. Jaworski w ciągu roku i dwóch tygodni zarobił ponad 2 mln złotych. Opozycja przypomina, że nie jest on menedżerem ze światowej półki, ale byłym asystentem Jacka Kurskiego, etnologiem z wykształcenia.

  http://innpoland.pl/141909,byly-posel-pis-zarobil-w-pzu-2-mln-zl-w-rok-dojna-zmiana-twierdzi-opozyc

 250. Ad. 5

  Boją się, że to wszystko czego dochrapali się przez lata, w jednej chwili pójdzie się pierdolić.

  No tak… A jaki byłby ich stosunek do tematu, gdyby nie zagrożenie ich kasy? 🙂

  Kali wiecznie żywy… 🙂

 251. Sebastian said

  Źle rozumiany dialog ekumeniczny z protestantyzmem znajduje się dziś na ustach wielu. W ubiegłym roku obchodzono „500-lecie Reformacji”. Do „świętowania” przyłączyło się nawet wielu hierarchów, a jeszcze inni zapowiedzieli udzielanie protestantom Komunii Świętej. Tymczasem jednak świadomie i dobrowolnie wyznawany protestantyzm naraża dusze na wieczną zgubę. Jest to bowiem herezja wykluczająca z Kościoła. W ramach cyklu „Błędy współczesności” przypominamy nauczanie świętych i papieży w tej kwestii.

  Read more: http://www.pch24.pl/protestantyzm-rownie-dobry-co-katolicyzm-,58637,i.html#ixzz59pO1LmhC

 252. Napiszę tylko raz: każdy, kto skłamie w przestrzeni publicznej, winien być uważany za niewiarygodnego w każdej sprawie. Do końca życia.

  Tak będzie lepiej dla nas wszystkich.

 253. Boydar said

  Jak to jaki, Panie Krzysztofie, taki –

 254. provincjal said

  Śmierdzący szczoch mówi jak chciałby muminy z synaj, ludzie trzymajcie mnie !

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jerusalem-post-polska-powinna-przyznac-ze-byla-rowniez-sprawca-holokaustu/38wlqhb

 255. gość said

  Siedział 18 lat, a był niewinny. Teraz czas na OLBRZYMIE ODSZKODOWANIE

  Sąd zdecydował o wypuszczeniu skazanego na 25 lat odsiadki Tomasza Komendy na wolność. Mężczyzna za kratkami spędził 18 lat. Jak się okazało, siedział za niewinność. Pewnie nic nie jest w stanie zrekompensować mu lat, które zmarnował, siedząc w więzieniu. Jakimś pocieszeniem jednak może być olbrzymie odszkodowanie, na które mężczyzna może liczyć. Chodzi o kwotę znacznie wyższą niż milion złotych.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/siedzial-18-lat-byl-niewinny-teraz-czas-na-olbrzymie-odszkodowanie_1044726.html

 256. Sebastian said

  Od 6 kwietnia na ekranach kin w całej Polsce będzie można obejrzeć istną orgię nienawiści do Polaków i katolików – film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”. Oto kolejny dowód na to, że należy zlikwidować finansowanie sztuki współczesnej z pieniędzy podatników – lepiej jest gdy pieniądze zostają w ich kieszeni niż są wydawanie na sztukę nowoczesną często polegającą na szerzeniu nienawiści do Polaków oraz katolików.

  http://prawy.pl/67386-orgia-nienawisci-do-polakow-i-katolikow-twarz-nowy-film-malgorzaty-szumowskiej-jak-zwykle-wspolfinansowany-za-pieniadze-podatnikow/

  ——
  Zlikwidować dofinansowywanie KONKRETNYCH LUDZI.
  Admim

 257. gość said

  Śmierć Kuciaka: Premier Słowacji podał się do dymisji

  Premier Słowacji Robert Fico złożył rezygnację. Na nowego szefa rządu ma być desygnowany partyjny kolega Fico – Peter Pellegrini, który otrzymał już od prezydenta misję utworzenia rządu. Zgodnie ze słowacką konstytucją rezygnacja premiera oznacza upadek rządu. Po zabójstwie dziennikarza śledczego Jana Kuciaka w lutym, które wywołało na Słowacji głęboki kryzys polityczny, prezydent kraju Andrej Kiska domagał się rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych lub rekonstrukcji rządu.

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-smierc-kuciaka-premier-slowacji-podal-sie-do-dymisji,nId,2557459

 258. gość said

  Yad Vashem fałszuje historię

  Polscy weterani przebywający na pielgrzymce w Ziemi Świętej są oburzeni napisem, który pojawił się na zwiedzanej przez nich wystawie w Instytucie Yad Vashem, zajmującym się głównie upamiętnianiem żydowskich ofiar Holokaustu. Na elemencie wystawy poświęconym niemieckiemu gettu w Łodzi widnieje bowiem informacja, iż wejścia do tego obiektu wspólnie z niemieckimi żołnierzami pilnowała także „polska policja”.

  http://autonom.pl/?p=21528

 259. Sebastian said

  no nie może być chiński żyd aj wajwaj

  Światowej sławy chiński artysta i dysydent Ai Weiwei. Krytykuje między innymi politykę Australii dotyczącą tzw. uchodźców.

  Artysta wystawił swoje prace w Sydney. Jego roszczenia pojawiają się w dyskusji na temat ruchów uchodźców na całym świecie, wpływu globalizacji na ludzkie cierpienie i braku człowieczeństwa na zachodzie.

  https://ndie.pl/chinski-artysta-tworzy-rzezbe-uchodzcow-i-krytykuje-kraje-ktore-ich-nie-przyjmuja/

 260. gość said

  PiS: Wybaczcie!, Żydzi: Zapłaćcie!

  Prezydent RP A. Duda podczas obchodów 50. rocznicy Marca’68 na Uniwersytecie Warszawskim stwierdził m.in.: „Tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie. Wybaczcie Rzeczypospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce (…)

  I dalej: „Patrząc na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów, XXI wieku, myślę sobie, co za żal. Co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczypospolita, że wy wszyscy – ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 68 rok – że was dzisiaj z nami nie ma, że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach” („Rzeczpospolita”, 9. 03. 2018).

  Pomijając nieprzystający głowie państwa ton kajania się przed ówczesną rzekomą elitą narodu, której opuszczenie Polski duża część polskiego społeczeństwa (także ta o tradycjach akowsko-niepodległościowych) przyjęła z niekłamaną ulgą i zadowoleniem, przyznać należy, że w przekazie przedstawicieli najwyższych władz dokonał się w ostatnim czasie pewien postęp. Oto Polska A.D. 1968 została uznana jednak za Polskę. Prezydent po Premierze, który podczas niedawnej wizyty w Niemczech stwierdził m.in.: „Tamto państwo nie było państwem niepodległym i suwerennym. Było państwem, które swoje decyzje i działania uzależniało od kogoś innego, od innego mocarstwa, od Moskwy, od ZSRR” (Gazeta.pl), potwierdził, że było to państwo zależne i wasalne, ale jednak państwo polskie. Dziś jest to stwierdzenie być może o pierwszorzędnym znaczeniu.

  http://www.mysl-polska.pl/1506

 261. gość said

  „Marzec 1968 – obowiązująca narracja – to wybuch polskiego antysemityzmu”, „Wybaczcie ówczesnej Polsce – Prezydent Duda uprawia swoistą ekwilibrystykę”, „Polacy coraz bardziej widzą, że nie maja za co Żydów przepraszać”, „Prezydent Duda jest cały czas na kolanach i nie mówi głosem Polski i Polaków”, „Pytanie: kiedy będziemy obchodzić rocznicę z Polskli milionów Polaków w latach 1995-2015?”, „Polityka polska wobec Ukrainy legła w gruzach”, „Czekam na Prezydenta Polaka z krwi i kości ożenionego z Polką”‚, „Mamy w Polsce nasienie banderowskie” – Krzysztof Lech Łuksza

  .https://youtu.be/h94Dkbutpd8

 262. snag said

  236 ,…

  Gdzie? W Ameryce !!! ,…

 263. Lily. said

  70 lat temu(15.marca 1948r).Rejonowy Sad
  Wojskowy w Warszawie,skazal na kare smierci
  rotmistrza Witolda Pileckiego.
  Czesc i chwala Bohaterom.
  Ludzie,ktorzy zyja w naszych sercach i pamieci
  zyja wiecznie.

 264. Adam said

  PiS i UPA siostry dwie. Każdy Polak już to wie.

  Jakby ktoś nie wiedział, trzecia siostra to ISIS.

 265. yattakaj said

  ad 245
  własnie właśnie
  Panie BOYDAR
  BY CHCIELI DO JEDNEGO WORA .ALE HOLA HOLA

 266. PISKORZ said

  re 255 ” Chodzi o kwotę znacznie wyższą niż milion złotych.” NO PEWNIE. ŻE TAK..!! ps Czy nawet b. wysoka kwota zrekompensuję mu te lata…?! CO ZA BYDLAKI PROWADZILI TO ŚLEDZTWO I PRZEWÓD SĄDOWY..?! TO BYDŁO POWINNO WIEDZIEĆ…jakiekolwiek wątpliwości TŁUMACZY SIĘ NA KORZYŚĆ OSKARŻONEGO.!!! A POZA TYM…jest niepisana „zasada”…lepiej uniewinnić winnego, niż skazać niewinnego.!!

 267. PISKORZ said

  re 262 Bo chyba rtm. Pilecki za dużo wiedział…na temat Cyrankiewicza..!! Bo jaki inny motyw kierował takim wyrokiem..?!

 268. PISKORZ said

  re 265 Właśnie wysłuchałem…PROKURATURA…DZIAŁAŁA …pod presją czasu /No czy nie zafajdańcy?! PONADTO POWIEDZIANO WYRAŹNIE…ze 12 osób potwierdziło, że skazany przebywał wtedy W INNYM MIEJSCU..!!! no czy nie barachło mentalne..?! SŁÓW BRAK..

 269. Zerohero said

  @Sebastian, 229

  Czy ktoś coś wie na poniższy temat ??

  Jaki temat? Że Izraelczycy ratują Syryjczyków, a Rosjanie ich mordują, a potem zabijają swoich żołnierzy aby nie było świadków? Że portal który ma w nazwie „jagielloński” śmierdzi na kilometr?
  Daj se Pan spokój z polityką, jeśli byle bzdzina żydowska tak Pana frapuje. Bez urazy.

 270. gość said

  Wysoki Komisarz NZ ds. Praw Człowieka: Izrael winny zbrodniom wojennym

  Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka oświadczył w opublikowanym na początku marca raporcie, że osiedleńcza działalność Izraela na okupowanych terytoriach Palestyny jest zbrodnią wojenną, pogwałcającą 147. paragraf Czwartej Konwencji Genewskiej (zakazujący okupantowi transferowania ludności na terytoriach okupowanych).

  Zeid Ra’ad al-Hussei, wspomniany urzędnik ONZ, zaklasyfikował w ten sposób aktywność Państwa Izrael na Zachodnim Brzegu oraz we wschodniej Jerozolimie.

  – Ustanowienie i rozbudowa osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich przez Izrael, w tym przedsięwzięcie przez Żydów środków prawne i administracyjnych, a także wszelkie formy zachęcenia do osiedlania się na Zachodnim Brzegu oraz we wschodniej Jerozolimie, są pogwałceniem Czwartej Konwencji Genewskiej, gdyż celem tego jest zasiedlanie ludności żydowskiej na terytoriach okupowanych – oznajmił Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka.

  Mało prawdopodobne, by Izrael wycofał się ze wspomnianej działalności, gdyż jest to konsekwentnie realizowany od lat plan. Pozostaje tylko pytanie, czy wiadomość o „zbrodniach wojennych” Państwa Żydowskiego przebije się gdzieś poza forum ONZ? Wątpliwe, toż to przecież wiadomość o charakterze „antysemickim”…

  http://dzienniknarodowy.pl/izrael-winny-zbrodniom-wojennym/

 271. gość said

  Czołowe kraje NATO jednym głosem przeciw Rosji: kryzys pęcznieje

  Stany Zjednoczone, Francja i Niemcy dołączyły dziś do Wielkiej Brytanii w specjalnym, wspólnym komunikacie potępiającym Rosję, która według brytyjskich oskarżeń podjęła próbę „ataku” na kraj Sojuszu Północnoatlantyckiego poprzez próbę otrucia emerytowanego szpiega Siergieja Skripala. Wszystkie te cztery kraje wyraziły swą ”konsternację” i wezwały Rosję do udowodnienia swej niewinności.

  W komunikacie użyto ostrych słów: „Chodzi o atak przeciw suwerenności brytyjskiej”. Z braku dowodów na działanie Rosji, cztery państwa zachodnie wyraziły przekonanie, że działanie Rosji jest „jedynym wyjaśnieniem” tego, co zaszło w parku w Salisbury 4 marca, gdzie doszło do próby otrucia byłego szpiega.

  https://strajk.eu/czolowe-kraje-nato-jednym-glosem-przeciw-rosji-kryzys-pecznieje/

 272. gość said

  Orban: węgierskie pieniądze należy wydać na Węgrów, a nie imigrantów

  Jak przyznał premier Węgier Viktor Orban, UE usiłuje umieścić w jego kraju minimum 10 tys. imigrantów.

  http://prostozmostu24.pl/orban-wegierskie-pieniadze-nalezy-wydac-wegrow-a-imigrantow/

 273. gość said

  Nowym dyrektorem CIA została 61-letnia Gina Haspel, która w latach 2003-2005 nadzorowała tajny program torturowania podejrzanych o terroryzm, a wcześniej kierowała tajnym więzieniem CIA w Tajlandii. Obrońcy praw człowieka nazywają ją zbrodniarzem wojennym.

  http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-pani-dyrektor-od-tortur,nId,2556925?parametr=zobacz_takze&iwa_source=rek_101

 274. gość said

  Stalinięta i fejginięta domagają się szmalcu – Stanisław Michalkiewicz

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4170

 275. gość said

  Wielka uliczna parada szatana w Kolumbii.

  .https://youtu.be/2OLALz3bjhY

  Kolumbia – kraj w którym podobnie jak w Polsce jest ok 80% katolików dopuszcza do karygodnej parady i funkcjonowania kościoła szatana. To dlatego, że jest rozmycie między tym co święte a święte nie jest. Nie ma tabu, nie ma granicy. Katolicy zasymilowali się z pogaństwem.

  http://detektywprawdy.pl/2018/03/15/wielka-uliczna-parada-szatana-w-kolumbii/

 276. NyndrO said

  No i co, tak jak mówiliśmy. Efektem „wizyty” wildsteinów w piekle na ziemi jest chłosta. W tym całym muzełóm jad waszem (ryje popsikamy) jest napisane i mówione przez pseudo-kobiety, czyli żydówki, że przez bramę w obozach koncentracyjnych wpuszczała „polska policja”. Trzeba przeprosić. Jak padniemy na kolana,to może zmienią napis , że ta policja dała bułkę młodemu edelmanowi, a bartoszewskiemu kubeczek mleczka. I tu dlaczego jestem z panem Kierasem ramię w ramię. On jest katolikiem i ciężko dojść do takiego drastycznego wniosku. Mnie, jako buddyście też, bo niejako łamię Przysięgę Bodhisatwy. Tak,jak Boydix mówi. Żadnej próby nawiązywania kontaktu z demonem. Szpadel-rów-wapno. A potem piwko i mecz. I uczucie dobrze wykonanej dla Ludzkości misji.

  ——
  Jestem katolikiem i właśnie dlatego twierdzę, że z Szatanem NIE MA dyskusji.
  Naszym obowiązkiem jest niszczyć zło, zanim porazi więcej ludzi.
  Dobrze mnie Pan podsumował.
  Admin

 277. NyndrO said

  Jak miło byłoby być z Rosją. To chyba największe marzenie w moim życiu, które wiem, że za mojego życia się nie spełni. I Snagowi, z racji prób przebywania na Salonach dać szansę na popatrzenie na Słowianki. 😉

 278. Kapitan Bąba said

  Dwa miliony od Gowina na „badania” żydowskiego rasisty Bilewicza.
  http://www.kontrowersje.net/ydowski_rasista_micha_bilewicz_za_2_mln_polskich_z_zwalcza_polsk_epidemi

 279. NyndrO said

  Bo ja pana z całego serce szanują i surowo oceniam. i tak mi wychodzi.

 280. NyndrO said

  Bo ja Pana z całego serce szanują i surowo oceniam. i tak mi wychodzi. U mnie w secu ma Pan wygodny fotel w regulacją dla nóg i muzyką Pana Czajkowskiego. Anna poda panu kawę i setę. * No tak to z tymi Słowianami jest. Nic nie zrobisz, Stary…. * https://www.youtube.com/watch?v=hN11m5kVkLM

  ——
  Szkoda, że tacy jak wy, to już chyba mniejszość…
  Admin

 281. Jerzy Frątczak, WAWELSKIE WZGÓRZE Z CZASÓW ŁOKIETKA, SuperFOKUS, SUPER-express, 15 III 2018, s. 1, 2-3.

  To jest plansza Wawelu PRZEDROMAŃSKIEGO. Była już kiedyś mała awantura w tej sprawie, gdy pan Czesław Białczyński UŚWIETNIŁ agitkę wyborczą ZA KUKIZEM rekonstrukcją WSPANIAŁEGO Wawelu Przedromańskiego jako Wawelu Chrobrego, co ZAPROTESTOWAŁEM i KTOŚ przeprosił mnie w Jego Imieniu.To jednak nie jest jednak Wspaniały Wawel Przedromański, ale ZGRZEBNY. Rekontrukcji WWPR dokjonał Jerzy Hawrot z PWr, który został OTRUTY a jego dorobek zniszczony i utajniony.
  Makiety WWPR nie udało się jednak Utajnić, ale Jerzy Frątczak POMINĄŁ ją, ekspnując Wawel Zgrzebny – SPRZED Hawrota. Były tylko 2 tak Wspaniałe Zamki Przedromańskie w Polsce: WAWEL i CIESZYN. Cieszyn został rozebrany po Pokoju Westfalskim na Imperialny Pałac Wazów, którego rysunek zachował się, a WWPR został zburzony przez Tyfona z Pragi (Czeskiej), który zabił najpierw dwóch wodzów Gereona a potem i jego.
  Dla Gereona budowano najpierw wawelską katedrę Świętego Gereona, zdobioną motywem SZNURA, która dała impuls kulturze ceramiki szunrowej – GROBOWEJ wersji GRECKIEJ kultury pucharów lejowatych. Zresztą nazwa GREKÓW pochodzi od Gerona, tak jak GERMANÓW od zamku Gereona GARGAMELL na krakowskich Bielanach. Wielka Germania obejmowała bowiem na początku obszar od Renu do Uralu, co potem zastąpiono Wielką Lechią ze stolicą w Posonium-Poznaniu, Samborze-Kijowie, Sarramacie-Sarkelu-Carycynie-BiałejWieży-Wołgogradzie oraz Lehu-Boguczarze od BOGA I CARA.
  Następcą Gereona wybrano jego córkę, hrabinę kłodzką Waleskę Złotowlosą, która przerwała budowę katedry grobowej GEREONA, odesłała warsztat do Kamienia Pomorskiego i podjęła budowę na Mauzoleum Gereona OBECNEJ katedry wawelskiej. W sprawie tej sprowadziłem do Wrocławia Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrcławskiej przez konto na moje nazwisko. Powodem było to, że krypta Grobów Królewskich na Wawelu jako Mauzoleum Gerona była PRZEPALONA a bliźniacza jej krypta III Mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej jest pięknie zeszklona. Unałem, że na krypcie wawelskiej EKSPERYMENTOWANO z fosforem z Annopola, którą to techniką potem ODLEWANO wielkie bloki bazaltowe murów megalitycznych.
  Waleska ODBUDOWAŁA Wawel na własną rezydencję konstruktywizmem ceglanym, zwanym u nas Gotykiem Nadwiślańskim, a zamkiem KRÓLEWSKIM był Gargamell, uznany przez Greków za GIGANTOMANIĘ. Dopiero gdy Jan Luksemburski ZBURZYŁ Gargamell – poniekąd z zazdrości – to Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, który prawem kaduka stał się zamkiem KRÓLEWSKIM.
  Jest problem, GDZIE koronowali się Jan i Karol Luksemburgowie, gdyż Hradczan był obrabowany, spalony i zburzony przez Brandenburczyków i I zachowany skarbiec hardczański pochodzi z obrabowanego Gargamella. Obraz Marburski, przedstawiający Zaślubiny Jana Luksemburskiego z pozującym na I planie Arcybiskupem Świnką, zdaje się mówić o Drugim LUWRZE w Strzegomiu, gdy z Jan nie burzyłby Własnej Świętości.
  Mamy 2 Wawele: Wawel greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa i Wawel Waleski Złotowłosej, który zachował się do dziś. Jerzy Frątczak serwuje zaś nam NIE WSPANIAŁY Wawel Przedromański Jerzego Hawrota, ale ZGRZEBNY Wawel Hitlerowski – że po najeździe mongolskim przyszli tu Niemcy i NAUCZYLI polaczków wypalania cegły. Uniwersytet Jagielloński uważa bowiem, że OBRZYGIWANIE fekaliami hitlerowskimi to Zwycięstwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: