Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dla Putina: prawie że niewykonalne zadanie

Posted by Marucha w dniu 2018-03-13 (Wtorek)

Analizę polityczną dramatycznej zmiany militarnych możliwości USA i Rosji dokonał wybitny niezależny amerykański publicysta.

Publiczne informacje na temat nowych rosyjskich systemów rakietowych spowodowały wiele zamieszania wśród zachodnich „elit”. Rezultatem tego był, między innymi, kolejny wywiad gwiazdy amerykańskiej telewizji NBC Megyn Kelly z prezydentem Putinem. Ukazał on dobitnie całą bezpodstawność oskarżeń o rosyjskie mieszanie się w amerykańską kampanię wyborczą, „dowody” którego Putin nazwał „dobrymi dla gospodyń domowych, a nie dla poważnych ekspertów”, oraz szczegóły nowego uzbrojenia rosyjskiej armii.

O ile mi wiadomo, do tej pory Amerykanie nie wyemitowali całego wywiadu, obawiając się zapewne, że nawet dla „gospodyń domowych” okaże się on demaskatorskim.

Cały półtoragodzinny wywiad można obejrzeć tu[i], jeśli zna się rosyjski i/lub angielski. W ogólnym zarysie dobitnie ukazuje on, z jednej strony, przepaść intelektualną dzielącą przedstawiciela „dzikiego wschodu” Putina i „amerykańskich nadludzi” Kelly, a z drugiej bezgraniczną butę i arogancję Zachodu.

Analizę polityczną dramatycznej zmiany militarnych możliwości USA i Rosji dokonał wybitny niezależny amerykański publicysta w swym najnowszym artykule[ii]. Szok amerykańskich „elit” związany z zaprezentowanymi przez Putina informacjami, opisuje on zgodnie z socjologicznym modelem (Five Stages of the Kübler-Ross Grief model).

Obecnie zachodni przywódcy znajdują się na dwu pierwszych stadiach reakcji: zaprzeczenie i złość, choć pojawiają się już wśród nich pojedyncze głosy o konieczności negocjacji.

Autor artykułu wątpi jednak by w przewidywalnej przyszłości Zachód mógł przejść dalsze stadia psychologicznej reakcji na zaistniałą rzeczywistość: depresję i akceptację faktów. A fakty te są wyjątkowo nieprzyjemne dla „jedynego supermocarstwa”, które nie posiada możliwości przeciwdziałania potencjalnym rosyjskim atakom, nie tylko na terytorium Stanów, ale i na każdą amerykańską instalację gdziekolwiek w świecie, oraz potężne flotylle wojenne po nim również rozproszone.

Ponieważ poziom intelektualny i psychologiczny obecnych zachodnich elit uniemożliwia im osiągnięcie piątego poziomu akceptacji rzeczywistości, to świat ciągle pozostaje w niebezpieczeństwie przerodzenia się obecnego konfliktu Rosji i USA w globalną (nuklearną) katastrofę.

Autor podkreśla jednakowoż, że pomimo swej strategicznej przewagi nad Zachodem, Rosja nie spożytkuje jej pierwsza, gdyż oznaczałoby to zniszczenie naszego globu. Co więc pozostaje rosyjskim przywódcom? Autor tak to konkluduje (cytuję):

„Końcowy rosyjski cel jest prosty i oczywisty: osiągnąć stopniowy i pokojowy rozpad zachodniego imperium, połączony ze stopniowym i pokojowym rozpadem jedno-polarnego porządku światowego rządzonego przez jednego hegemona i zastąpienia go porządkiem wielobiegunowym kolektywnie rządzonym przez suwerenne narody zgodnie z regułami prawa międzynarodowego.

Katastroficzne i niekontrolowane efekty są absolutnie niepożądane i powinny być ominięte, jeśli to tylko możliwe. Cierpliwość i koncentracja na końcowym celu będzie znacznie ważniejsza w tej wojnie o przyszłość naszej planety, niż szybkie reakcje i rozwiązania. ‘Pacjent’ musi być przywracany do rzeczywistości stopniowo. Orędzie Putina z 1 marca jest pierwszym tego krokiem, ale wiele dalszych będzie niezbędnych zanim pacjent ostatecznie się przebudzi.”

Nie będzie to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że dla globalistów „suwerenne narody rządzące się prawem”, to scenariusz nie do zaakceptowania.

[i] https://youtu.be/9mhi_AyQAyw
[ii] http://www.unz.com/tsaker/newly-revealed-russian-weapons-systems-political-implications/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 8 to “Dla Putina: prawie że niewykonalne zadanie”

 1. peacelover said

  …nie jestem pewien, czy przypadkiem nie obejdzie sie bez przadnego mordobicia !!

 2. ibrahim ibn jakub said

  To by się żydowskiemu goliatowi najbardziej

 3. ibrahim ibn jakub said

  przydało

 4. Rafal Cz. said

  Nagle chca dialogu?
  Teraz rozumiecie dlaczego Rosja glownie investuje w bron? Oni chca byc nizalezni a to kosztuje!!

 5. Zerohero said

  Rosja wydaje na zbrojenia tyle co Wielka Brytania. Po prostu mając ograniczony budżet Rosjanie skupili się na broni jądrowej, czyli zachowaniu zdolności MAD (wzajemnego zniszczenia mocarstw). Czołgi i samoloty to dla Rosjan sprawa drugorzędna. Gdyby Rosjanie mieli ambicje czołgowe, to by się odbiło negatywnie na zdolnościach jądrowych, a tylko te powstrzymują Zachód przed atakiem.

 6. Troll polonii said

  5
  Zerohero
  To prawda, ze Rosja wydaje cos 14 razy mniej na zbrojenia niz USA ale nie dlatego, ze nie ma pieniedzy.
  Przy calej korupcji w Rosji – Rosja nie doscignie USA nawet za sto lat!
  Znowu Pentagon nie moze sie doliczyc trylionow dolarow przepieprzonych nie wiadomo jak w Afganistanie i Iraku,

  Nie o to chodzi ile sie wydaje na zbrojenia. Wazne jak sie rozlicza.
  Amerykanski podatnik oplaca prywatne firmy, ktore rozkradaja panstwowy budzet.
  Ile zarabia Trump na gieldzie militarnych firm?

  SIPRI @SIPRIor

  #SIPRIFacts: World Military Expenditure in 2016
  1)#USA $611bn
  2)#China $215bn
  3)#Russia $69.2bn
  4)#Saudi Arabia $63.7bn
  5)#India $55.9bn
  4:30 PM – 25 Apr 2017

  Celebrate our mad trillion dollars in national security spending! – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/celebrate-our-mad-trillion-dollars-in-national-security-spending/

 7. Zerohero said

  Korupcja w USA nie jest aż tak wielka aby odwrócić rzędy wielkości. Proponuję sprawdzić ile systemów broni suma sumarum wprowadza NATO, a ile Rosja. Różnica jest ogromna.
  Poza tym w Rosji też jest korupcja. Piszę o tym jako człowiek kibicujący Rosji, a ściślej – światu wielobiegunowemu.

 8. Troll polonii said

  Zerohero
  Pisze przeciez wyraznie: „przy calej korupcji w Rosji” … Musial pan nie zauwazyc..
  I nie chodzi o kibicowanie.

  Rosja sie do korupcji przyznaje. Ale tez i wlczy z korupcja.
  Wystarczy posluchac Putina, ktory tlumaczyl, ze wylowili cala szajke skorumpowanych oficjeli w administracji wojskowej – a za miesiac komisja sprawdzila, ze nowa administracja juz sie wziela z przekrety- ..
  Rosjanie sie przyznaja ze maja problem. Ale probuja z nim walczyc.. I maja sukcesy bo na czele armii sa przyzwoici ludzie. I obrona kraju nie jest niczyim prywatnym biznesem.
  W USA korupcja jest legalna a przestepcy chodza na wolnosci.
  Najlepszym przykladem jest sam prezydent (jeden po drugim), ktory czerpie zyski z gieldy militarnej.
  Szczytem zbrodni bylo wystrzelenie 60 rakiet na Syrie …. tylko dlatego, ze coreczka Trumpa (osobisty doradca) sie rozplakala i tatusiowi sie zrobilo zal i postanowil ubic syryjskie dzieci.

  Rozmaitosc amerykanskiej broni jest powodowana wylacznie biznesem, niekoniecznie jakoscia.
  Dlatego Amerykanie strasza Irak, ze ich rozwala jak Irak kupi system S-400 od Rosji.
  Przy calej potedze USA nie udalo sie zniszczyc Damaszku.
  Ten system wiele panstw chce kupic i Rosja nie nadaza z zamowieniami.
  Zeby bylo smieszniej – to Chinczycy sciagneli Amerykanom satelite z orbity i pokazali jankesom gdzie raki zimuja.

  Nie sprawdzil sie Amerykanom system AEGIS i Rosjanie maja lepsze zagluszanie elektroniki. Dlatego SS Donald Cook tak spieprzal jak niepyszny z Morza Czarnego ale i na Baltyku go Rosjanie dorwali.
  Przy tak liczebnej przewadze broni Amerykanie nie moga poprawic programu F-35 a sprzedali te chora krowe kilku panstwom.
  No i co kowboje sprzedaja Polsce – to wola o pomste do nieba.

  System kibini
  7) Russias Putin spanks the Americans and shows the world they arent weak – YouTube

  No end in sight: Pentagon awards $727mn contract to support Afghan Air Force — RT US News

  727 million for Afghani airforce

  Trump podniosl na 780 billion total cost of war

  https://www.rt.com/usa/401285-pentagon-contract-afghanistan-military/

Sorry, the comment form is closed at this time.