Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polska straciła 18.0% populacji, Francja 1.4%, a Wlk. Brytania 0.9%. Mimo to nasz udział w odszkodowaniach od Niemiec wyniósł zaledwie 2.0%!

Posted by Marucha w dniu 2018-03-13 (Wtorek)

Egzekucja Polaków w Bydgoszczy (wrzesień 1939 r.

W wyniku II WŚ Polska poniosła gigantyczne straty ludnościowe. Populacja naszego kraju zmniejszyła się aż o 18,0 proc. Dla porównania straty ludnościowe Francji wyniosły 1,4 proc., a Wlk. Brytanii – 0,9 proc.

Jakby tego było mało utraciliśmy 38,0 proc. majątku narodowego (Francuzi 1,5 proc., a Brytyjczycy jedynie 0,8 proc.). Mimo to, zamiast przyznanych nam po wojnie reparacji, dostaliśmy od NRD ok. 6 mln książek o marksiźmie, a nasz udział w finansowym zadośćuczynieniu dla ofiar II WŚ, wyniósł zaledwie 2 proc. całości wypłaconej kwoty. Warto o tym przypominać.

Aby była jasność – żądania wysuwane „na rympał”, które dotyczą wypłaty 300, 600 czy 900 miliardów euro w ramach zaległych reparacji wojennych, są dziś zupełnie nie do zrealizowania. I każdy polityk zajmujący się tą kwestią powinien mieć tego świadomość. Niemcy po prostu nie wypłacą Polsce takich kwot.

Jednak odpowiednio dawkowane argumenty uzasadniające konieczność roszczeń reparacyjnych, przedstawiane we właściwym świetle i momencie, mogą nam pomóc w realizacji czegoś innego, lecz równie ważnego z punktu widzenia żywotnych interesów naszego państwa. Chodzi oczywiście o bieżącą politykę międzynarodową.

Pod tym względem polscy politycy powinni „wykuć na blaszkę” kilka podstawowych faktów i nauczyć się je przytaczać w odpowiednich momentach. Niezaprzeczalnym jest to, że nasz kraj podczas II wojny światowej wykrwawił się w sposób niemiłosierny. Populacja Polski między początkiem roku 1939 a końcem roku 1945 zmniejszyła się w wyniku działań wojennych aż o 18,0 proc.! W tym miejscu każdorazowo trzeba porównywać tę statystykę z informacjami na temat zmian w liczbie ludności, jakie nastąpiły w innych krajach. Idealnym przykładem jest tu Francja (gdzie straty w populacji wyniosły 1,5 proc.) oraz Wlk. Brytania (straty na poziomie 0,8 proc.). Jakby tego było mało w wyniku działań wojennych straciliśmy 38,0 proc. majątku narodowego (Francuzi 1,5 proc., a Brytyjczycy jedynie 0,8 proc.).

Pomimo gigantycznych strat ludnościowych czy materialnych Polska otrzymała zdecydowanie najmniej reparacji czy odszkodowań. Najpierw mocarstwa zdecydowały, że będzie nam przysługiwać 15 proc. reparacji, jakie Niemcy wypłacą ZSRR. W praktyce oznaczało to, iż dostarczono do naszego kraju m.in. 5 mln sztuk dzieł klasyków marksizmu-leninizmu oraz 1 mln sztuk „Krótkiego Kursu Historii WKP(b)” autorstwa Stalina. Książki te zostały wydrukowane w NRD, dlatego zaliczano je do niemieckich „reparacji”.

Polscy politycy powinni się nauczyć przytaczać ten przykład, jako karykaturalną formę realizacji roszczeń reparacyjnych po 1945 roku, w którą wpakowali nas Brytyjczycy do spółki z Amerykanami. Dodatkowo, jak mantra powinien być powtarzany argument, iż udział Polski w zadośćuczynieniu, które Niemcy wypłacały ofiarom II wojny światowej wyniósł 1,5 mld euro z ponad 70 mld, jakie zostały do tej pory wypłacone. To oznacza, że udział procentowy wyniósł zaledwie 2,1 proc. całości kwoty.

Powyższe statystyki rzecz jasna nie przybliżą nas do uzyskania kwot reparacji. Ich odpowiednio częste przytaczanie może nam jednak bardzo pomóc w prowadzeniu bieżącej polityki. W tym kontekście, wbrew temu co twierdzą niektórzy politycy partii opozycyjnych, temat reparacji wojennych wcale nie jest zamknięty i nadal ma prawo funkcjonować na arenie międzynarodowej, czy też w dyskursie politycznym na szczeblu bilateralnym (Berlin – Warszawa). Choćby jako argument wykorzystywany w procesie załatwiania konkretnych spraw bieżących po linii polskiej racji stanu i polskich interesów.

Źródło: 
Mamy moralne prawo, ale… (Gosc.pl)
Nieważność zrzeczenia się przez Polskę reparacji wojennych a niemieckie roszczenia odszkodowawcze (repozytorium.amu.edu.pl)
Reparacje wojenne od Niemiec. Polska dostała 1,5 mld euro, ale do innych krajów nam daleko (Money.pl)

http://niewygodne.info.pl

Po co Polakom pieniądze? Wystarczy, że przyjedzie jakiś dupek  Zachodu i powie, że Polska jest ważnym partnerem. Nie wiadomo, do czego, ale jest.
Admin

Komentarzy 11 to “Polska straciła 18.0% populacji, Francja 1.4%, a Wlk. Brytania 0.9%. Mimo to nasz udział w odszkodowaniach od Niemiec wyniósł zaledwie 2.0%!”

 1. Archer said

  Na podstawie tego że Polska straciła aż 18% populacji i 38% majątku narodowego w II wojnie światowej, to niech nikt nie opowiada głupot, że Polska miała jakieś mityczne „elity” przed wojną, które wymordowali naziści i sowieci. Jakby w Polsce były wtedy elity z prawdziwego zdarzenia, to ofiary i straty majątku narodowego Polski byłyby porównywalne z innymi państwami regionu, takimi jak Węgry, Rumunia, Czechosłowacja. A tak Polska zapłaciła najwyższą cenę, a i to nie jest koniec, zważywszy na „roszczenia” żydowskie.

 2. MatkaPolka said

  STRATY POLSKIE w II Wojnie Światowej – wyjątkowo ważny temat, wyjątkowo porzebny artykuł – NIESTETY SAME BZDETY – zarówno sam artykuł jak i podane linki.

  Trzeba zapytać: gdzie są ci polscy politycy, gdzie są ci polscy historycy, gdzie są ci polscy matematycy i statystycy, gdzie są ci polscy prawnicy, gdzie są ci polscy dziennikrze …

  Roszczenia Polski od Niemiec to olbrzymi temat – wciąż nierozwiązany, wciąż niewyjaśniony, wciąż zakłamywany; – rząd Tuska oddał całą dokumentację zbrodni niemieckich do Niemiec

  Roszczenia Polski od Niemiec to roszczenia za:

  Straty ludności – w wyniku II wojny światowej Polska straciła ponad 12 mln ludności czyli 33% swojej ludności, a nie jak podaje autor 18%. Trzeba tu doliczyć ok. 3 mln kalek. Niezdolnych do reprodukcji
  Trzeba zacytować GeneraPlan Ost – plan zagłady Słowian opracowany przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką już w maju 1939 r.

  Straty materialne – Polska po II wś była zniszczona w ok. 75%. Niemcy stosowali politykę „Spalonej Ziemi”

  Odszkodowanie za pracę niewolniczą – w obozach pracy, na wywózkach,
  Trzeba doliczyć polskie dzieci wywożone (np. z Zamojszcyzny) do zgermanizownia

  Regres demograficzny Polski po II wojnie światowej to około 15 milionów

  Biorąc to wszystko pod uwagę – regres demograficzny Polski to około 58%.
  II wojna światowa to była hetatomba narodu polskiego

  Zacytujmy jedno z wielu opracowań – dr inż. Stefan Pągowski Uwagi do „Sprawozdania Biura Odszkodowań Wojennych” – ZACHOWAĆ TEN DOKUMENT – wartościowe opracowanie i ZNIKA..
  Ale są inne – np. Raport Stowarzyszenia Ofiar Wojny – „Agresja Niemiec na Polskęw XX XXI w. Autor płk. Antoni Heda „Szary” – można wygooglować

  ILU OBYWATELI UTRACILA RZECZPOSPOLITA W LATACH 1939-45
  http://www.polishwinnipeg.com/…/STRATY%20WOJE... – Translate this page
  File Format: Microsoft Word – Quick View

  Stefan Pągowski: Uwagi do Sprawozdania Biura Odszkodowań Wojennych 9 … r. przez Biuro Odszkodowań Wojennych (przy Radzie Ministrów) w Warszawie …

  II wojna światowa – HEKATOMBA Narodu Polskiego

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/09/ii-wojna-swiatowa-hekatomba-narodu-polskiego

 3. MatkaPolka said

  Skoro w Polsce przed wojną było 35.8 mln a ubyło 15 mln tzn zostało 20.8 mln
  20.8 : 35.8 = 58%

 4. JerzyS said

  MatkaPolka said
  – rząd Tuska oddał całą dokumentację zbrodni niemieckich do Niemiec

  T ja się pytam:
  kto ?
  Na jakiej podstawie
  I za ile?
  Gdzie jest dokumentacja dotycząca tej operacji?
  Czy jest jawna, czy tajna?

  Czy nie wystarczył sprzedać Niemcom , tylko kopie, a oryginały zatrzymać?

 5. AlexSailor said

  Ad 1 @Acher

  Tak, dokładnie tak i jeszcze raz TAK.

  Mi długo zajęło zanim to zrozumiałem ale za to często o tym piszę i mówię.
  Nawiasem – te „elity” były podobnej jakości i podobnie skorumpowane, jak dziś.
  Trochę inną retoryką się posługiwały, ot prawda czasu – prawda ekranu, czy też mądrość etapu.
  Zresztą, dzisiejsze władze (akurat po kolejnej zmianie u żłobu) odwołują się do tradycji tych elit.
  Tylko mity okupacji radzieckiej (ta miała miejsce w latach 1944-56 w ograniczonej formie od Bugu
  na Zachód, i od 1944r. do 1989r. od Bugu na wschód) pozwoliły na zatarcie trzeźwego rozumienia
  głównych przyczyn polskiej tragedii II WŚ w świadomości społecznej.
  Prawdopodobnie dlatego też obecne władze z taką zajadłością atakują PRL, ZSRR i Rosję,
  uniemożliwiając rzeczową dyskusję na temat rzeczywistych sprawców naszej klęski.

  Również o tym pisałem, ale jeszcze raz przypomnę, że tylko rzeczowa analiza przyczyn klęski wrześniowej
  pozwoli nam uświadomić sobie zasadnicze sprawy i uniknąć takiej tragedii w przyszłości.
  Podobnie jak analiza tragedii Powstania Styczniowego pozwoliłaby uniknąć nam klęski w czasie
  II WŚ.

  I jeszcze przypomnę, choć wydaje się to niewiarygodne.
  Otóż potencjał Polski, posiadane siły zbrojne i pozycja geopolityczna, powodowały,
  że klęska jaka spotkała Polskę w II WŚ, była niemożliwa – a jednak nasze antyelity tego dokonały.

  Polska na zdrowy rozum nie mogła przegrać wojny w 1939r. z Niemcami – ale nasze elity tego dokonały.
  Polska nie mogła ponieść takich strat, jakie poniosła później – a jednak.

  Mały szczegół.
  Polskie miejscowe prawdziwe elity próbowały dogadać się z Niemcami, co do ograniczenia
  terroru i strat zadawanych ludności, ograniczenia egzekucji i złagodzenia terroru.
  No i Niemcy byli jak najbardziej za, bo to wiązało ich znaczne siły w Polsce, w sytuacji, gdy
  każdy żołnierz, każdy karabin, był potrzebny na Wschodzie, Zachodzie, Południu, Afryce lub na morzu.
  I co wtedy?
  Ano Rząd Londyński zakazał takich rozmów, a żeby je zerwać przeprowadzono kilka spektakularnych
  akcji dywersyjny wskazujących, że negocjatorzy lokalni nie mają żadnego wpływu na Podziemie.
  No bo przecież Churchill nakazał „podpalić Europę” (szczególnie Polskę) i te miały płonąć.
  W końcu wygodny fotel, kapcie, pretekst do przeżerania polskiego majątku za granicą i
  poklepywanie po plecach, kosztowały.

 6. AlexSailor said

  @JerzyS

  „MatkaPolka said
  – rząd Tuska oddał całą dokumentację zbrodni niemieckich do Niemiec”

  Sprawa jest znana, a miała miejsce jeszcze w XX wieki i to nie rząd Tuska, tylko jakiś zastępca pionka
  wysłał całą ekspozycję oryginalnych dowodów do Niemiec w ramach organizowania „wystawy”.
  Później Niemcy odmówili zwrotu materiałów, które najprawdopodobniej zniszczyli.

  To pokazuje dobitnie jakość naszego wywiadu i kontrwywiadu, o czym Pan zapewne wie.
  Od 1956r. …, itd.
  A na pewno do dziś.

 7. AlexSailor said

  @MatkaPolka

  „.http://www.polishwinnipeg.com/…/STRATY%20WOJE…”

  Proszę o prawidłowy link.

 8. Sowa said

  Re 1:
  Opowiadał mi kiedyś starszy Pan wychowany w Zaleszczykach, jak te „elity” spieprzały we wrześniu 39 z krwawiącego kraju. A potem te „elity” dorzynały resztki Polski takimi pomysłami jak powstanie w Warszawie.

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – Oto jak znaleźć coś na jakiej kol wiek stronie

  https://tinyurl.com/yc36vqre

 10. […] 2018-03-14 (środa) @ 03:54:56 […]

 11. RomanK said

  Od 1974 roku do 1990..polske opuscilo 8mln Polakow..w czasie pokoju, w znakomityej wiekszosci dobrze wyksztalceni, przygotowani zawodoqwo i w wieku produkcyjnym i rozrodczym, wielu wywiozlo dzieci. Z danych jakie udalo mi sie zdobyc licza, ze z Polski wyjechalo 72 tys inzynierow…to jedyne dane dot grupy zawodowej jaka ktos odnotowal , dajac swiadectwo, ze odpowiednie dane gdzies sa ukryte….
  Jesli przyjac ze przecietnie w spolecznosciach porownywqalnych przypda 1 nzynier na 100 osob…potwierdzi to szacunek.

Sorry, the comment form is closed at this time.