Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wysoki Komisarz NZ ds. Praw Człowieka: Izrael winny zbrodniom wojennym

Posted by Marucha w dniu 2018-03-15 (Czwartek)

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka oświadczył w opublikowanym na początku marca raporcie, że osiedleńcza działalność Izraela na okupowanych terytoriach Palestyny jest zbrodnią wojenną, pogwałcającą 147. paragraf Czwartej Konwencji Genewskiej (zakazujący okupantowi transferowania ludności na terytoriach okupowanych).

Zeid Ra’ad al-Hussei, wspomniany urzędnik ONZ, zaklasyfikował w ten sposób aktywność Państwa Izrael na Zachodnim Brzegu oraz we wschodniej Jerozolimie.

– Ustanowienie i rozbudowa osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich przez Izrael, w tym przedsięwzięcie przez Żydów środków prawne i administracyjnych, a także wszelkie formy zachęcenia do osiedlania się na Zachodnim Brzegu oraz we wschodniej Jerozolimie, są pogwałceniem Czwartej Konwencji Genewskiej, gdyż celem tego jest zasiedlanie ludności żydowskiej na terytoriach okupowanych – oznajmił Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka.

Mało prawdopodobne, by Izrael wycofał się ze wspomnianej działalności, gdyż jest to konsekwentnie realizowany od lat plan. Pozostaje tylko pytanie, czy wiadomość o „zbrodniach wojennych” Państwa Żydowskiego przebije się gdzieś poza forum ONZ? Wątpliwe, toż to przecież wiadomość o charakterze „antysemickim”…

Za: The Jerusalem Post
http://dzienniknarodowy.pl/

Komentarzy 9 to “Wysoki Komisarz NZ ds. Praw Człowieka: Izrael winny zbrodniom wojennym”

 1. Moher49 said

  I nic z tego nie wyniknie. Izrael święta krowa, USA zrobią weto, Polska i inne kundle weto poprą. Nic nikt Izraelowi nie zrobi. Mam nadzieję, że do czasu.

 2. maasteer said

  Ale cała UE nie będziemy przeciw temu zgodnie protestować jak za trucie zdrajców . I sankcji nie będzie.

 3. Zerohero said

  Prezydent Duda, osobnik o aparycji wioskowego półgłówka, z zadziwiającą regularnością przypomina o łamaniu prawa międzynarodowego przez Rosję. Jak wiemy Dudi brał udział w obradach knessetu w Polsce, jego teść pisał o polskich żołnierzach mordujących żydowskie dziewczynki.
  Może dlatego Dudi nie mówi nic o łamaniu prawa przez Izrael? W przeciwieństwie do Rosji której łamanie prawa jest naciągane, Izrael łamie je ostentacyjnie, w świetle dnia, z dumą i bez wstydu.

  A ty wioskowy półgłówku masz wstyd i sumienie? Masz to morderco palestyńskich dzieci?
  Tfu!

 4. ibrahim ibn jakub said

  O … po fotce widzem, że mister juda znalazł się był w końcu we właściwym sobie towarzystwie, z czego jest , jak widać bardzo kontent: pedał i nazistowska córa adolfa. A gdzie kurwa tusek? Toż to wasza jebana ferajna.

 5. Radam said

  O tych sprawach KSIĄŻĘ JORDAŃSKI (od min. trzeciego pokolenia ) , a przy okazji urzędnik ONZ ,- Zeid Ra’ad al Hussei dudnił od 2014 r. (08 IX – Sesja UN w Genewie )
  Aktualnie Książę Zeid Ra’ad al Hussei – znajduje się na wyższym
  poziomie poziomie ujawniania różnych różności na temat firm działających na Zachodnim Brzegu , Wschodniej Jerozolimie i Wzgórzach Golan.
  Na koniec pytanko:
  Kto stwierdził ,żę „rażąco dyskryminująca” czarna lista firm została opracowana w niejawnym procesie nadzorowanym przez …w/w
  Księcia?

 6. AlexSailor said

  ad 3 @Zerohero

  Pogięło Pana już całkiem.

 7. Rafal Cz. said

  Ad. 6.
  Jakis argument?

 8. Rafal Cz. said

  Ad 1.
  A dlaczego ma pan nadzieje?

 9. maasteer said

  Ad 6 AlexSailor

  Pan Zerohero dobrze napisał. Ja bym do tego jeszcze zapytał o dzieci mordowane w Donbasie za polski miliard euro.

Sorry, the comment form is closed at this time.